Arama sonuçlarınız

1. emre9070

SSD Tavsiyesine ihtiyacım var!

Arkadaşlar merhabalar. Monster abra a7 v5.4 (i7 6700hq gtx 950m) bilgisayarım var ve ssd almayı düşünüyorum. Aklımda samsung 970 evo 250 gb'lık modeli var(3200 okuma / 1500 yazma). Bu ssd bilgisayarıma uyar mı tam performans alabilir miyim yoksa daha düşük okuma / yazma hızına sahip bi ssd mi...
  2. emre9070

android studio sorun

merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce android studio ile java öğrenme ve mobil programlama yapmak istedim. fakat şöyle bi sorun çıkıyor. hyper-v yi kapatıyorum c md den fakat kapanmıyor diyor --- Gönderi Güncellendi --- aynen bu şekilde oluyor
  3. emre9070

Laptop için 5+1

Merhaba arkadaşlar laptopuma(monster abra a7 v5.4) 5+1 ses sistemi bağladım fakat sadece 1 tane hoparlörden ses çıkıyor diğerleri çalışmıyor. Arkadaki kabloların yerini değiştiriyorum bu sefer farklı hoparlör çalışıyor ama bi türlü hepsini çalıştırmayı başaramadım. Acaba uyumluluk sorunu mu var...
  4. emre9070

USB soket sorunu

Merhaba arkadaşlar bi kaç gün önce yaşamaya başladığım tuhaf bir sorunu dile getiricem. Laptopum monster abra a7 v5.4 (950m) olan model. sol tarafta 2 tane 3.0 ve sağ tarafta 1 tane 3.0 ve 1 tane 2.0 olmak üzere 4 tane usb portu var. ve benim sol taraftaki portlarımda değişik bir arıza söz...
  5. emre9070

veritabanı & c# bağlantısı

Merhaba arkadaslar ben veritabanımı c# web formuna bağladım fakat sadece benim bilgisayarımda çalışıyor ve ben bunu başka bilgisayara attıgımda başka bilgisayarda veri girildiğinde yine benim veritabanıma düşmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?
  6. emre9070

Mozilla firefox Adblock Plus eklenti hatası [ÇÖZÜLDÜ]

Merhaba arkadaşlar. windowsda anlam veremediğim bi sorundan dolayı edge kullanmayı bırakıp firefox'a geçtim. Fakat böyle bi hata var ve nedenini araştırdıgımda hep ingilizce sonuçlar aldım. Nedir bunun sebebi ?
  7. emre9070

windows 10 update ve ekran problemi

Merhaba arkadaşlar. ne zaman kaynaklandığını bilmediğim bi problemim var. Şimdi normal her zamanki gibi bilgisayarımı açtım sql , visual studio vs çalışıyordum. 2 dakikalık bir işim olduğu için laptopun ekranını indirerek bilgisayarı uyku moduna aldım. İşim bittikten sonra döndüm bilgisayarımı...
  8. emre9070

Ekran Süresi

Arkadaşlar 2650 mah pille 4 buçuk 5 saat arası ekran süresi alıyorum gündelik kullanmada. sizce bu normal bir değer mi. sizin aldığınız ekran süreleri nasıl ?
  9. emre9070

Xperia x telefon boşta şarj yemesi

Merhaba arkadaşlar ne kadar uğraştıysam sorunu çözemedim. Xperia x telefonun pil ayarlarına girdiğimde "telefon boşta" kısmının çok şarj tükettiğini görüyorum. Bazı forumlarda cihazdaki işlemcinin uykuya geçmemesi yüzünden böyle bi sorun olduğunu söylediler ama hala çözümü bulabilmiş değilim...
  10. emre9070

Bilgisayarın değerini bilmiyorum

Selam arkadaşlar elimde kendi masaüstü bilgisayarım var. bi arkadaşım kendisine satmamı istedi fakat fiyat olarak birşey söyleyemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. BİLGİSAYARIMIN ÖZELLİKLERİ İşlemci : Intel Pentium E6300 2.80GHz Wolfdale 45nm Teknoloji 2 çekirdek Ram : 4,00GB İkili-Kanal DDR2...
  11. emre9070

Mabem soru bankalarındaki cevap kodları

Selam arkadaşlar manisa bşb nin kurduğu eğitim merkezleri var(mabem). Bunların dağıttığı soru bankalarında ve yaprak testlerde ön kısımda sağ üst köşede bi takım kodlar mevcut. Bu kodlar soruların ayrıntılı çözüm videolarının bulunduğu kodlar. Fakat bu kodu nereye ve hangi siteye gireceğimi...