Arama sonuçlarınız

1. O.Tolga ÖZKAYA

SDN Apple’da renk tonları giderek koyulaşıyor! Çok beklenen siyah renk geliyor

Siyahta güzel ve şık bir renk ancak titanyum bir malzeme oldugu icin suan ki rengin daha iyi oldugunu dusunuyorum / Örneğin ; iPhone 15 Pro / Pro Max cihazlarından en cok tercih edilen rengin Naturel Titanyum oldugu gibi.
  2. O.Tolga ÖZKAYA

Soru Youtube ve e-ticaret için çalışma arkadaşı arıyorum?

Size bol sans…maddi durum iyi.Tesekkur ederim
  3. O.Tolga ÖZKAYA

Anladım Maalesef o konularda yardımcı olamayacagım. Size basarılar ve de kolaylıklar dilerim. İyi forumlar
  4. O.Tolga ÖZKAYA

Ne gibi yardımcı olabilecegimi önce konu hakkında bilgim 1651939325 Ne gibi yardım dusunuyorsunuz ki?Once sizden bilgi almam gerekmez mi?
  5. O.Tolga ÖZKAYA

Belki elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.İzmir’de yasıyorum bu arada da ?
  6. O.Tolga ÖZKAYA

MacOS Söyleşi Konusu

Bir macOS BigSur kullanıcısı olarak yeni gelecek olan işletim sistemini merakla bekliyorum.
  7. O.Tolga ÖZKAYA

Yardım Macbook'ta "Konuk Kullanıcı" Silme / Kaldırma Sorunu...

Apple Destek ekibinin de zor uğraşları ile çözülmüştür.
  8. O.Tolga ÖZKAYA

Sorun çözülmedi...devam ediyor. Yeni bir güncelleme ile sorunun çözüleceğini söylendi,Apple Destek tarafından.
  9. O.Tolga ÖZKAYA

Güvenilir bir program mı? Ayrıca bir link var mı?İnternette farklı isimler ile karsıma çıkıyor... Teşekkürler...
  10. O.Tolga ÖZKAYA

Maalesef o sekilde de olmuyor
  11. O.Tolga ÖZKAYA

Sanırım bu konu ile forumda kimsenin bir bilgisi ve/veya bir fikri yok. Teşekkürler,
  12. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba ; Suan kullanmış oldugum 13" MacBook Pro'da (Sürüm : macOS BigSur 11.4) cihazı açtığımda kendiliğinde olusan "Konuk Kullanıcı" cıktı ve bunu ne yaptımsa ve de Apple Destek yardım almama rağmen silemediler / kaldıramadılar. Sistem Tercihleri Kullanıcı ve Gruplar Değişiklik yapmak için...
  13. O.Tolga ÖZKAYA

MacBook için Ücretsiz Antivirüs Uygulaması

Siz neden iade edeceksiniz? 8 Gb yetersiz / yavaşlar mı geldi?
  14. O.Tolga ÖZKAYA

MacBook için Ücretsiz Antivirüs Uygulaması

Merhaba ; Suan kullanmış oldugum MacBook Pro bilgisayarım icin Ücretsiz AntiVirüs programı önermenizi rica ediyorum... Ayrıntılar : Cihaz : 13" MacBook Pro M1 Yonga Yazılım : macOS Big Sur 11.1 Teşekkür deriyi forumlar dilerim.
  15. O.Tolga ÖZKAYA

Clubhouse davetiyesi dağıtım merkezi!

Bana da ☺️ [email protected]
  16. O.Tolga ÖZKAYA

Bende alsam... [email protected]
  17. O.Tolga ÖZKAYA

Nasıl? ? 1611524308 Evet ama nasıl?
  18. O.Tolga ÖZKAYA

Uygulamayı kurdum. "We've reserved @otolgaozkaya for you, and we'll text you as soon as your account is ready!" seklinde bir ibare cıktı. Sımdı ne yapmam gerekiyor?
  19. O.Tolga ÖZKAYA

iPhone 11 hakkında bir kaç soru

Merhaba ; 1) iPhone cihazlarda geri tuş olarak bulunmamakta...bunu o an kullandığınız uygulamaya bağlı olarak fonksiyonel (Sanal) tuş ile yapabilirsiniz.iPhone cihazların kullanımı diğer cihazlara göre kolaydır. 2-Gunumuzdeki tüm cihazlarda olduğu gibi iPhone'lar da bataryalar sarjdayken...
  20. O.Tolga ÖZKAYA

Beşiktaş - Galatasaray Derbisi

Beşiktaş'lı arkadaslarımı tebrik ediyorum...
  21. O.Tolga ÖZKAYA

Ne dinliyorsunuz?

An itibarı ile , Metallica dinliyorum.
  22. O.Tolga ÖZKAYA

Kanada Türkiye 2020 2021 Alışveriş Karşılaştırması

Konu burada Fransız Atasözü veya Din değil maalesef. (Anlayana) Ayrıca din konusunda ne size ne de bir başkasına hesap verecek değilim? Teşekkürler 1610892223 Arkadasımız din dersi veriyor ?
  23. O.Tolga ÖZKAYA

Mac (BigSur) için Red Alert

Merhaba, MacBook (BigSur) bilgisayarımda oynamak için RED ALERT arıyorum.... Sımdıden yardımlarınız için teşekkür deriyi forumlar dilerim.
  24. O.Tolga ÖZKAYA

Maalesef üzücü ve de düşündürücü durumlar. Küçük bir örnek vereyim size ; iPhone X ilk tanıtıldığında 6.099 TL idi.Ve o fiyata "ohh bu fiyat olur mu" diyorduk. Üzerinde yaklaşık 3-4 sene gecmeden günümüzün iPhone'ları ise 16.999 TL. Ama ABD bu fiyatlar (dolar) halen aynı. Dolar kuru ve...
  25. O.Tolga ÖZKAYA

Ülkemiz ve özellikle bizler için kötü bir tablo.... Bir Fransız sözü ile ; "her toplum layık oldugu yönetimi secermis" ??
  26. O.Tolga ÖZKAYA

Bu akşam seyrettim bu haberi.... Maalesef ekonomimizin ne durumda olduğunu görüyoruz.Halen "Almanya bizi kıskanıyor" diyor muyuz?! bilemiyorum ama ben,Almanya'yı da yukarıdaki haberde olduğu gibi Kanada'yı da kıskanıyorum. Mutlu forumlar.... 1610830651 12 dolar değil...birim. Yani orada...
  27. O.Tolga ÖZKAYA

iOS 13.6'dan iOS 14.3'e geçilir mi?

iPhone SE 2020 bin pil / batarya süreleri hakkında pek çok olumsuz eleştiriler var.Şahsen kullanmadım ancak cihaz incelemeleri ve kullanıcı yorumlarından edindiğim izlenim bu yönde.
  28. O.Tolga ÖZKAYA

İstanbul ve İzmir'de Kar Yağışı

İzmir'in her yerine yağmıyor.Yuksek kesimler de yağıyor suan. Kendim Karşıyaka / Bostanlı tarafında oturuyorum.Sadece yağmur yağıyor. Izmir'den herkese selamlar,sevgilerimi ayrıca iletiyorum ??‍♂️ İyi forumlar....
  29. O.Tolga ÖZKAYA

SDN İzmir Forum Topluluğu

İzmir Grubu,için "maske-mesafe" misali olmuş sanırım. En son 23 Ocak 2020'de konuşulmuş ? araya pandamı de girince....
  30. O.Tolga ÖZKAYA

WhatsApp utanmasa diz çöküp yalvarıcak

Biraz öyle oldu gibi...
  31. O.Tolga ÖZKAYA

Vatan Bilgisayar'dan alınan iPhone'ların garanti süresi...

Yukarında Apple ile görüştüğümüzde ve sonucunu belirtmiştim. Teşekkürler
  32. O.Tolga ÖZKAYA

Aynen doğru...
  33. O.Tolga ÖZKAYA

Herhangi bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum açıkçası. Eğer dusunmus olsaydın,cihazı aldığım gün iade ederdim.Apple cihazlarda servis deneyimlerim çok aldugundan dolayı Apple'a guvenıyorum 1610806513 Değiştirilecek bir durum değil ama...
  34. O.Tolga ÖZKAYA

Telefonda 15.06.2021 Fatura tarihi ise 15.06.2020... 1610801308 Aynen bence de çok ilginç. Yıllardır Apple ürünleri kullanmaktayım ve ilk defa Vatan Bilgisayar'dan alışveriş yapmam ile basıma bu sekilde bir durum geldi. Düzelir diye düşünüyorum 1610801406 Normalde yazması gereken... Ben de...
  35. O.Tolga ÖZKAYA

Garanti Belgesi bildiğiniz gibi fatura tarihidir. Ve dolayısıyla ülkemizdeki garanti suresi 2 yıldır.Yani 2022'e kadar. Ancak demek istediğim cihazın kendisinde (Ayarlar-Genel-Hakkında-Sınırlı Garanti'de görünen) 2021 yazmaktadır. İlginç olan bu...
  36. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Yetkilisi'nin bir acıklaması söyle ; " ABD ve Yurtdışında tüm cihazlar 1 yıl,Türkiye'de ise 2 yıl garantilidir.O nedenle,sizin cihazınızda da 1 yıl görülmektedir.Ancak,Apple sisteminde ise cihazınızın 2 yıl olarak görülmekte ve bu durum Apple tarafından bilinmektedir" ....bu sekilde...
  37. O.Tolga ÖZKAYA

Xiaomi,ABD’de kara listeye alınması hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Merhaba , Geçtiğimiz yıl olan 2020 Huawei cephesi tarafından fazla iyi geçtiğini söylenemez.Markaya ABD tarafından uygulanan amborgo ve bu ambargo sonucu da Google servisleri bu cihazlarda kullanılmamaya ve engellenmeye baslandı. Xiaomi de su son zamanlarda Çin'de epey yükselen bir marka oldu...
  38. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba , Vatan Bilgisayar'dan 15.06.2020'de iPhone 11 Pro Max bir cihaz aldım.Cıhazı aldıktan bir-iki gün sonra cihazımın garantisinin 1 yıl (15.06.2021 e kadar) oldugunu farkettim. Bu konuyu,Apple Müşteri Temsilcileri ile belli aralıklı zamanlarda tam 3 kez görüştüm.Ama su ana kadar henüz...
  39. O.Tolga ÖZKAYA

SDN Forum Moderatör Başvurusu Hakkında

Ben de düşünsem mi acaba?!
  40. O.Tolga ÖZKAYA

Bip güvenilirmi?

Aynen Turkcell uygulaması... 1610798873 WhatsApp yerine kullanılacak en iyi mesajlaşma uygulaması. - Birinci nedeni yerli (Turkcell) uygulaması, - İkinci nedeni uygulama kullanımından veri (intenet) kullanmaması, - Son neden olarak ise Telegram'a göre daha güvenli bir uygulama. (Telegram bir...
  41. O.Tolga ÖZKAYA

Macbook Air M1 mi yoksa o fiyat aralığında Lenova mı ?

O zaman kesinlike MacBook Air M1 tavsiye ederim ki kendım de suan MacBook Pro 13" M1 kullanıyorum.
  42. O.Tolga ÖZKAYA

WhatsApp utanmasa diz çöküp yalvarıcak

Bunca uygulama ve cihazlar zaten öncesinde tüm kısısel bilgilerimizin cogunu almışken bundan sonra (kendı adıma) WhatsApp alsa ne olur,almasa ne olur? İyi forumlar....
  43. O.Tolga ÖZKAYA

Black Berry Kullananlar Kulübü

BlackBerry cihazlar RIM'den ayrılıp ve Android yazılımına geçtikten sonra benim icin tamamen bitti. Ama su da var ki;zamanının en güzel telefonlarıydı.
  44. O.Tolga ÖZKAYA

SDN Forum Moderatör Başvurusu Hakkında

Moderatör icin adayım ; Osman Tolga ÖZKAYA 46 (1974 dogumluyum) İnternette kalma sürem : H.İci : min 2 saat / H.Sonu : min 3 saat Apple ürünleri hakkında haber paylasımları yapabilirim (katkı) Tecrübelerim ise,mesleki olarak oldukca var ancak Teknoloji ve Bilisim (Forum) anlamında zamanında...
  45. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Gündem: Apple özel etkinliğine günler kala

Merakla beklenen gün....
  46. O.Tolga ÖZKAYA

MacBook'umdaki Apple Kimlik Sorunum Hakkında...

Merhaba, Size basıma gelen ama kendimin çözemediği ve Apple'dan yardım istememe rağmen herhangi bir "olumlu" sonucla sonuclanamayan bir durumu / olayı sizinle paylaşmak,anlatmak istedim.Belki bu durumla ilgili bir bilgisi ve çözüm önerisi olan arkadaslarımız olabilir. Uzun zamandır MacBook...
  47. O.Tolga ÖZKAYA

Tapatalk Nedir? Hakkında

Aynen...ilk etapta kullanması ve alısması biraz zaman alıyor.
  48. O.Tolga ÖZKAYA

SDN İçin Telegram kanalına ne dersiniz?

Evet giris yapıp yazabilirsiniz
  49. O.Tolga ÖZKAYA

Ve kanal açıldı...simdiden hayırlı olsun.Tesekkürler SDN ??
  50. O.Tolga ÖZKAYA

Anladım... Ancak suan Türkiye'de birkaç teknoloji sitesi TELEGRAM Kanalı kullanıyor.Bence her an takip konusu icin geçerli bir durum.Yine son karar site yoneticilerin. İyi forumlar,
  51. O.Tolga ÖZKAYA

https://forum.shiftdelete.net/konular/sdn-discord-grubumuz-acildi.613583/ 1590408632 Ancak benim TELEGRAM KANALI acılması dememde ki ama TEKNOLOJİ üzerine...sadece OYUN değil.Oyun severler icin DİSCORD uygundur.
  52. O.Tolga ÖZKAYA

Telegram'ın WhatsApp' a gore ozellıgı ve de farklılığı telefon numaralarının gozukmemesi...o bakımdan daha iyi olur diye düşünüyorum
  53. O.Tolga ÖZKAYA

Aynen katılıyorum...
  54. O.Tolga ÖZKAYA

Sevgili SDN Site Yoneticileri ; Son zamanlarda cogu site veya firmaların popüleri hale gelen TELEGRAM KANALI kurmaları uzerine,"SDN'in de neden Telegram Kanalı yok?" düsüncesiyle sizinle paylaşmak istedim.Kendi fikrim ve görüşümce basarılı bir kanal olacağına şimdiden inanıyorum. Site ve...
  55. O.Tolga ÖZKAYA

Ne dinliyorsunuz?

Şu sıcak günlerde balkon veya bazen havuz kenarında favori sanatçılarım ; Chris Rea ve Julio Iglesias oluyor.Onun dısında arada,Frank Sinatra,Elvis Presley,Dean Martin ve Dalida dinlemek beni dinlendiriyor ve de fosuma gidiyor.
  56. O.Tolga ÖZKAYA

Tapatalk Nedir? Hakkında

Yıllardır Tapatalk PRO versiyonunu kullanıyorum ve çok memnunum.Forum severler icin tavsiye ederim.İyi forumlar diliyorum.
  57. O.Tolga ÖZKAYA

Yeni iPad Pro 2020

Merhaba Sevgili Hakkı Alkan, Tablet savaslarının (Özellikle Huawei’nin yeni tableti ile beraber) arttıgı,cogaldı bu zamanlarda bence tablet diyince ilk akla gelen tabi ki iPad cihazlar oluyor. Her yeni modelini uzaktanda da olsa takip eden biri olarak iPad cihazlar,tablet savaslarının su ana...
  58. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch Seri 6’ı bekleyeyim mi yoksa Apple Watch Seri 5 mi alsam?

Haklısınız...bu zamanki fiyatları dusunursek Seri 6’ı beklemek daha mantıklı. Ayrıca suan Seri 4 ve Seri 5 fiyatlarını (44 mm icin 3299₺) korudu ama cesitli kaynaklardan duyumlara göre doların kur artısı karsısında Apple ürünlerine yakın bir süre icinde zam gelecegi ve Seri 6 icin ise suanki...
  59. O.Tolga ÖZKAYA

Sizce ne gibi farklar olabilir?
  60. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba, Öncelikle tesekkur ederım. Sanırım aynı fikir ve dusuncedeyız ancak yurtdısı kaynaklardan gordugum kadarı ile kasada kucuk bir değisiklik olacak gibi.Onun dısında genelde yazılımsal ilaveler gelecek.
  61. O.Tolga ÖZKAYA

Umarım,konu ile ilgili bizden daha cok bilgi ve duyum sahibi olan forum yoneticileri de bizleri aydınşatır.
  62. O.Tolga ÖZKAYA

Degerli dusuncen ve tavsiyen icin cok tsk ederim.Sevgiler...
  63. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba, Öncelikle degerli fikriniz icin cok tesekkur ederim.Soru ya da fikirlerinizi almamın nedeni gosteris değil,teknolojik ve yapısal olarak deger mi degmez mi Yoksa Seri 1 ‘den itibaren Apple Watch kullanan birisiyim
  64. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba, Öncelikle degerli fikriniz icin cok tesekkur ederim.Soru ya da fikirlerinizi almamın nedeni gosteris değil,teknolojik ve yapısal olarak deger mi degmez mi Yoksa Seri 1 ‘den itibaren Apple Watch kullanan birisiyim
  65. O.Tolga ÖZKAYA

66. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch Seri 6

Merhaba , Eylül 2020'de tanıtılması planlana Yeni Apple Watch Seri 6 cihaz sizce ; 1. Kasa değişimine (boyut ve tasarım olarak) gider mi? 2. Touch ID özelliği eklenecek konusunda ne düşünüyorsunuz? 3. Yeni Seri 6 fiyat konusunda (44 mm) suan ki mevcut Seri 5 ile aynı mı yoksa farklı bir fiyat...
  67. O.Tolga ÖZKAYA

Kadroda değişiklik

SDN’in yetiştirdiği elemanların boyle büyük firmalara transfer olması bence SDN ve özellikle Sevgili Hakkı ALKAN icin takdir edilecek bir durumdur.Ne mutlu size
  68. O.Tolga ÖZKAYA

İzmir grubunu canlandırsak mı? Gelin bir whatsapp grubu kuralım ??‍♂️
  69. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch Seri 5 (44 mm) arıyorum...!

Merhaba, Ülkemizde gectiğimiz yıllarda Seri 1 ve Seri 2 ile beraber satışa sunulmus ve her ikisini de bizzat kullandıgımdan dolayı kendim icin,Apple Watch Seri 5 44mm Paslanmaz Celik kasa modelini arıyorum. Tesekkurler,
  70. O.Tolga ÖZKAYA

Arkadaşlar XR’mı s10e mi ?

Link : iPhone XR & Samsung S10 Link Merhaba, Öncelikle sorunuzun cevabını yukarıdaki linki inceleyerek daha rahat verebilirsiniz ancak kendi kisisel fikrim her zaman icin destek,guvenilir bir yazılım ve servis desteği sunmasından dolayı iPhone XR olacaktır. İyi forumlar dilerim
  71. O.Tolga ÖZKAYA

Yeni girişimimiz Oppo Türkiye Forum sizlerin desteklerini bekliyor

Sitenizi inceledim.Oncelıkle girişimciliğinizden dolayı sizi tebrik ederim.O nedenden dolayı basarılarınızı daim olmasını diler,saygılar sunarım.
  72. O.Tolga ÖZKAYA

iOS 13 E Mail sorunu...

Ben de o sekilde dusunuyor ve umit ediyorum
  73. O.Tolga ÖZKAYA

iOS 13 E Mail sorunu...

iOS 13 yuklemesi sonrası olan bir hata..oncesınde böyle bir hata yoktu.Buyuk ihtimal yarın yayınlanacak olan 13.1 ile duzelecegini dusunuyorum
  74. O.Tolga ÖZKAYA

iOS 13 E Mail sorunu...

Merhaba Arkadaslar, iOS 13’ü yüklediğimden beri (iPhone X) maillerimde sorun yasamaktayım. Örneğin ; 1) Gelen Kutumda 1850 okunmamıs mail gorunurken bu rakam bazen asagı sayılara dusuyor ve kendi kendine dusup-artıyor 2) Bugun kısmında gelen mail adedi 10 gozukurken,aslında gelen mail sayısı...
  75. O.Tolga ÖZKAYA

Mail ortamıyla birbirimize (İzmir Grubu kurmak maksadıyla) telefon numaralarımızı verebiliriz. E posta : [email protected]
  76. O.Tolga ÖZKAYA

Sıfır Apple Watch Series 1 42mm

Tamamdır tsk ederim
  77. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba Sevgili Arkadaslar, Apple Watch cihazım yaklasık 10 gün önce satıldıgı icin değerli forum yönetici arkadaslarım konuyu kilitleyebilirler. İyi forumlar,
  78. O.Tolga ÖZKAYA

Haklısınız...zaten satın fiyatını düşürdüm. --- Gönderi Güncellendi --- SDN üyelerine özel 650 TL'dır. Link : SIFIR APPLE WATCH - Alışveriş :: Sıfır, İkinci El Ürünlerle sahibinden.com'da - 488988384
  79. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba , Tesekkür ederim ancak anlayamadım.”Biraz daha yukarıdan” derken,biraz daha yüksek fiyata mı demek istediniz?Anladıgım kadarı ile Seri 2 den bahsediyorsunuz ki doğal olarak daha yuksek fiyat olması normaldir.
  80. O.Tolga ÖZKAYA

Düzeltilmiştir.
  81. O.Tolga ÖZKAYA

S ı f ı r Apple Watch Series 1 / 42 mm * 219 TL değerinde Apple Watch Nike+SportBand Kordon Hediye * Garanti Süresi yaklaşık Nisan 2018 e kadar devam etmektedir * Alüminyum Kasa Fiyat : 900 TL Not : Apple tarafından Garanti içi,yeni bir cihaz ile değiştirilmiş olup,hiç kullanılmamıştır.
  82. O.Tolga ÖZKAYA

Arkadaşlar, Acaba,İzmir Grubu olarak "WhatsApp Grubu" mu kursak?Ne dersiniz? Evet diyenler tarafıma e mail ile ulaşabilirler... E Mail : [email protected]
  83. O.Tolga ÖZKAYA

Watch 2 alınır mı ?

Apple Watch Seri 2 ile Seri 3 arasında cok bir fark yok.Apple'da pazarlama taktiği olarak iki fark olmayan modellerden bir önceki nesil olan Seri 2 'i kaldırıp,Seri 1 satışta tutuyor ki arada bir fark olsun,Seri 3 satılsın düşüncesiyle. Eğer LTE özelliğini saymazsak ki,suan ülkemize geleceğine...
  84. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch 3 LTE Türkiye'de ne zaman aktif olacak?

Araştırdığım kadarı ile ülkemize geleceği konusunda söylentiler var.Sözde,GSM Operator firmaları (Özellikle Turkcell) konuyla ilgili çalışma yaptıklarına dair bilgiler geliyor ama net bir durum an itibariyle yok değerli arkadaşlar. İyi forumlar,
  85. O.Tolga ÖZKAYA

Fifa 2018 (PS 4) için pas çubuğunu kapatma...

Sevgili Arkadaslar, PS4 Oyun Konsolunda FİFA 2018 ' de bazı günler kendiğilinden çıkan " pas verme çubuğu " durumunu nasıl kapatabilirim.Acil bir sekilde yardımcı olabilirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum,
  86. O.Tolga ÖZKAYA

BlackBerry, MWC 2017'de sürpriz yapabilir

BlackBerry KeyONE Modeli iddialı diyorlar...bekleyip,görelim. İyi forumlar,
  87. O.Tolga ÖZKAYA

BlackBerry 1 milyar insanı telefon sahibi yapacak

Sanşını demesi gerekir...neden olmasın? İyi forumlar,
  88. O.Tolga ÖZKAYA

BlackBerry KeyOne Duyuruldu

BlackBerry'nin hangi modeli diye sorsam?BlackBerry KeyONE (Android) modelinden mi bahsetmek istediniz acaba? İyi forumlar,
  89. O.Tolga ÖZKAYA

Macbook 2015'Mi Macbook Air 13.3'Mü

Acıkca soylemek gerekirse MacBook Air cihazlar hemen hemen Apple'ın ürün yelpazesinden kalkmıs cihazlar olup,oyun oynamak içinde yeterli donanıma sahip değillerdir.Eger ki 5 sene daha bir bilgisayar daha kullanmayı dusunuyorsanız Air yerine,MacBook 12" veya MacBook Pro almanızı oneririm.Oyun...
  90. O.Tolga ÖZKAYA

2. El Macbook alınırmı?

Bana sorarsanız her malın sıfırı (hiç kullanılmamış) her zaman cok daha iyidir ki özellikle teknoloji / elektronik ürünlerde.Ancak bir yandan da konu tamamen bütce ile ilgili oldugu icin en mantıklı ve saglıklı kararı yine siz verebilirsiniz.
  91. O.Tolga ÖZKAYA

Macbook 12" (macOS Sierra) için program ve oyun tavsiyesi

Cok sevinirim.Yeni başladım sayılır...
  92. O.Tolga ÖZKAYA

Macbook 12" (macOS Sierra) için program ve oyun tavsiyesi

Merhaba , Macbook 12" (macOS Sierra) için tavsiye edeceğiniz uygulama (özellikle Türkce) ve oyunlar (strateji tarzında) var mıdır? Konuyla ilgili bilgiye sahip arkadasların uygulama / oyun isimleri ile birlikte indirme (download) adres / linklerini de bildirmelerini özellikle rica ederim...
  93. O.Tolga ÖZKAYA

Hangi Macbook Alınmalı

Merhaba , Macbook Air almanızı tavsiye etmem cunku Apple,bile Macbook Air model cihazlarını (tek bir model dısında) satıs yelpazesinden kaldırmıs durumda.Ayrıca Macbook Air e yakın fiyatlara eski nesil Macbook Pro cihazları dusunebilirsiniz.Hem donanım hem de retine ekran basta olmak üzere daha...
  94. O.Tolga ÖZKAYA

Iphone Şarj

Düne kadar,hepsiburada.com da Apple Aksesuarları indirimi vardı ama bugun itibarıyle kaldırılmıs.O nedenle dediğim gibi takipte olmanızda fayda var.
  95. O.Tolga ÖZKAYA

2017 yılında IPhone 6 alınır mı

Merhaba , iPhone 6'ı alman mantıklı olmaz.Maddi durumuna göre iPhone 6s veya iPhone 7 model cihazlardan birini alman daha mantıklı olacaktır. İyi forumlar,
  96. O.Tolga ÖZKAYA

Iphone Şarj

Merhaba , Öncelikle neden 2 nci el almayı dusunuyorsunuz?Eger ki pahalı oldugunu dusundugunuzdense aksesuar konusunda 2 nci el almanızı tavsiye etmem.Apple Store ya da baska teknoloji magazalarında akesusar indirimleri olabiliyor.Oralara bakmanızı öneririm. İyi forumlar,
  97. O.Tolga ÖZKAYA

Apple, iPhone üretimini ABD'ye taşıyabilir

Taşımadan bile gördük,dolar zamları vasıtasıyla...sanırım tasındıktan sonra maliyetin de artacagını hesaba katarsak tahminimce bir iPhone suankinin 1.5 misli daha artar diye dusunuyorum. :) --- Gönderi Güncellendi --- Haklısın...bu kadar Apple Fan'ı varken hic farketmez...yine yine alırlar :)
  98. O.Tolga ÖZKAYA

Aksesuar Alımı

Merhaba Ebubekir Bey , Öncelikle ilginiz icin cok tesekkur ediyorum.Henuz net bir arastırma yapmıs değilim ancak arayısım tabi ki olacak ve devam ediyor.Ürün bilgilerini tarafımla paylasabilirseniz sevinirim. e-posta :[email protected] Mail adresim ile iletişim kurabiliriz. Görüşmek üzere,
  99. O.Tolga ÖZKAYA

12" MacBook 3600₺ alınır mı?

MacBook 12" satış fiyatı (256 GB-Earlier 2015) : 4.600 TL (yaklasık fiyattır) MacBook 12" satış fiyatı (256 GB-Earlier 2016) : 5.309 TL
  100. O.Tolga ÖZKAYA

Güle güle kullan...
  101. O.Tolga ÖZKAYA

iOS'u bir de dev akıllı aynadan görün !

Fazlası vardır,azı yoktur.Emin ol! ;)
  102. O.Tolga ÖZKAYA

Cardtek, deloitte fast50’de teknoloji özel ödülü'nün sahibi oldu

CARDTEK, DELOITTE FAST 50’DE TEKNOLOJİ ÖZEL ÖDÜLÜ’NÜN SAHİBİ OLDU... Uluslararası çapta sunduğu yenilikçi ödeme sistemleri çözümleriyle tanınan Cardtek, Deloitte’in en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini ödüllendirdiği Fast50’de Teknoloji Özel Ödülü’nün sahibi oldu ve bir kez daha ilk 10...
  103. O.Tolga ÖZKAYA

Dizilerden ilham alan Türk mühendislerden müthiş teknoloji

Dizilerden ilham alan Türk mühendislerden müthiş teknoloji... Türk mühendisler, şüpheli kişileri eyleme geçmeden etkisiz hale getiren Person of Interest ve Minority Report dizilerinden esinlenerek yazılım geliştirdi. Mühendislik eğitimini Almanya'da tamamladıktan sonra Türkiye'de kendi...
  104. O.Tolga ÖZKAYA

Zenginler neden akıllı telefon kullanmıyor?

Zenginler neden akıllı telefon kullanmıyor? Zenginler, ünlüler, hatta sıradan insanlar akıllı telefonlara 'hayır' diyor, eski tarz kapaklı modelleri kullanıyor. New York'ta metroda giderken kafasını telefonunun ekranına eğmemiş tek kişi olarak Danny Groner dikkat çekiyordu. ABD'de akıllı...
  105. O.Tolga ÖZKAYA

SONY ; 7 Aralık’ta ilk mobil oyununu açıklayabilir

SONY ; 7 ARALIK’TA İLK MOBİL OYUNUNU AÇIKLAYABİLİR... Sony tarafından ForwardWorks stüdyonun yaratılması, Japon devinin önümüzdeki ay ilk mobil oyunlarını açıklaması anlamını taşıyor. Sony’nin mobil oyun alanındaki ikinci gayreti, 2017’den başlayarak çok ciddi bir sonuç alacaktır. WSJ’nin...
  106. O.Tolga ÖZKAYA

10 telefondan 9’unda Android var

10 telefondan 9’unda Android var Dünya çapında tüm akıllı telefonların yüzde 87,7'sinde Android yüklü... Google’ın akıllı telefonlar için geliştirdiği Android işletim sistemi, pazar payında rekor kırdı. Android, 2016’nın üçüncü çeyreği itibarıyla dünya genelindeki cep telefonlarının yüzde...
  107. O.Tolga ÖZKAYA

3 milyon Android akıllı telefon tehlikede!

Özellikle BLU’nun başı çektiği bütçe dostu Android tabanlı akıllı telefonların birçoğunda keşfedilen bir uygulamanın, kullanıcıların arama kayıtlarını ve SMS’lerini Çin merkezli sunuculara gönderdiğinin ortaya çıkmasının ardından, şimdi de 3 milyon Android akıllı telefonu tehdit eden tehlikeli...
  108. O.Tolga ÖZKAYA

Galaxy Note 7'nin Samsung'a faturası ağır oldu

Galaxy Note 7'nin Samsung'a faturası ağır oldu Galaxy Note 7'nin üretiminin durdurulmasının ardından Samsung'un piyasa değeri en düşük rakamları gördü. Son bir kaç yıldır dünyada mobil teknoloji piyasasının lideri Güney Kore'nin dev marakası Samsung. Piyasaya pompaladığı olağan dışı...
  109. O.Tolga ÖZKAYA

Yeni bir televizyon kanalı geliyor

Digiturk Platformu'na gelecek mi?Yoksa sadece Turksat'tan mı yayın yapacak?
  110. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Ürünlerinin yer aldığı kitap videosu

Apple Ürünlerinin yer aldığı kitap videosu... Bütün Apple ürünlerinin yer verildiği,Apple klitabının kutu açma videosu internet ortamında yayınlandı. Kitapta,450 adet fotografın yer aldıgı ve 1998 yılındaki iMac ve 2015 yılında satısa sunulmus olan Apple Pencil basta olmak üzere bir çok...
  111. O.Tolga ÖZKAYA

iOS İşletim Sisteminin Diğer İşletim Sistemlerinden Farklı Olduğunu Kanıtlayan 10 Özelliği

iOS İşletim Sisteminin Diğer İşletim Sistemlerinden Farklı Olduğunu Kanıtlayan 10 Özelliği... iOS belki de dünyanın en sevilen işletim sistemidir. iOS'un bu kadar sevilmesinin nedeni ise onu farklı kılan özelliklere sahip olmasıdır. 1. Diğer Apple ürünleriyle arasındaki muhteşem iletişim...
  112. O.Tolga ÖZKAYA

Football Manager Mobile 2017 iOS ve Android için Yayınlandı

Football Manager Mobile 2017 iOS ve Android için Yayınlandı Futbol tutkunları için hazırlanan Football Manager Mobile 2017 futbol menajerlik oyunu bugünden itibaren iPhone akıllı telefonlar ve İpad tabletler için AppStore uygulama mağazası üzerinden, Android tabanlı akıllı telefon ve...
  113. O.Tolga ÖZKAYA

iOS'u bir de dev akıllı aynadan görün !

Bu sistemi kullanabilmek için,bir iPAD gerekmekte.Dev aynanın herhangi bir kısmına dokunuldugunda aktif yapabiliyor ve aynen bir iPhone / iPad gibi dokunarak kullanabiliyorsunuz.
  114. O.Tolga ÖZKAYA

Fenerbahçe başkanı olarak kimi görmek istiyorsunuz?

Ali KOÇ , diyorum ...
  115. O.Tolga ÖZKAYA

Dünyanın en büyük markalarının isimleri nereden geliyor?

Dünyanın en büyük markalarının isimleri nereden geliyor? BLACKBERRY İlk akıllı telefonlardan sayılan Blackberry'nin tuşlarının siyah üzümlere benzemesi, markanın isminin doğmasına da yol açtı. CANON Japon fotoğraf devinin ismi bir Budist Tanrısı olan Kwanon'dan geliyor. Ancak şirket...
  116. O.Tolga ÖZKAYA

Türkiye 'Teknolojik Hayal Atölyeleri' ile tanışacak

Türkiye 'Teknolojik Hayal Atölyeleri' ile tanışacak Oyun geliştiricilerin sosyal sorumluluk çalışmalarının kırsal kalkınma çabalarıyla birleşmesinden ortaya, öğrenciler için Teknolojik Hayal Atölyesi çıktı. Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), oyun geliştirme yoluyla öğrencilerin...
  117. O.Tolga ÖZKAYA

Teknoloji lideri olma fırsatını yakalayın

Teknoloji lideri olma fırsatını yakalayın... Kurumlara ve bireylere daha fazlasını başarabilmeleri için güç katmayı misyon edinen Microsoft’un üniversite öğrencilerine kariyer, eğitim ve teknoloji lideri fırsatı sunduğu MSP (Microsoft Student Partner) programında yeni dönem başlıyor. Bu yıl...
  118. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch (Sıfır Degerınde)

Umarım...ilgilenilirse sevinirim. Tesekkür ederim,
  119. O.Tolga ÖZKAYA

iPhone 7 Plus'ın,logosu ışıklandı

İphone 7 Plus'ın logosu ışıklandı... iPhone 7 Plus'ın logosu,tanıdık oldugumuz MacBook Pro ve MacBook Air'lerde gibi ışıklandırıldı.Birçok iPhone kullanıcısının,Apple'ın bu logoyu ışıklı yapmasını istediğini biliyoruz ama her nedense firma bu duyumları hiç bir dikkate almıyor. Sizce...
  120. O.Tolga ÖZKAYA

Bir değil,birkaç kişiye söyledim..ama kimse yardımcı olmadı maalesef.
  121. O.Tolga ÖZKAYA

Rusya'dan zırhlı iPhone 7!

Rusya'dan zırhlı iPhone 7! Rusya merkezli lüks telefon firması Caviar, çelik yelek yapımında kullanılan BT23 titanyumundan Apple'ın amiral gemisi iPhone 7'nin zırhlı versiyonunu geliştirdi. Rusya İçişleri Bakanlığı için tasarlanan 'kurşun geçirmez' telefon Moskova'da test edildi. Daha önce...
  122. O.Tolga ÖZKAYA

Space X Uzaydan internet bağlantısı sağlayacak

Space X Uzaydan internet bağlantısı sağlayacak Space X uzaydan internet bağlantısı sağlayacak. Elon Musk’un sahibi olduğu şirket bu iş için gerekli uyduları fırlatmak amacıyla ABD hükümetine izin başvurusunu yaptı. Tesla otomobillerinin ardındaki isim olan Elon Musk’ın kurduğu Space X...
  123. O.Tolga ÖZKAYA

2017 yılında sosyal robotlar geliyor

2017 yılında sosyal robotlar geliyor... Gelecek trend ve teknolojilerini araştıran GelecekHane, 2017’de dünyanın geleceğine ve insan yaşamına damga vuracak en önemli 10 teknoloji trendini açıkladı. GelecekHane’nin analizine göre, 2017’de yaygınlaşmaya devam edecek en gözde teknoloji...
  124. O.Tolga ÖZKAYA

Vatan pc bilgisayar montajı yapar mı

Windows kurulumunu,sizin yapmanızı öneririm.
  125. O.Tolga ÖZKAYA

İnternetin yeni çılgınlığı: Canlı heykeller

İnternetin yeni çılgınlığı: Canlı heykeller... İnternetin yeni çılgınlığı insanların canlı heykellere dönüştüğü videolarla sosyal medyada paylaşım rekorları kıran "Mannequin Challenge". Ice Bucket Challenge (bir kova buz) kampanyası ve planking (yüzükoyun uzanma) modasının ardından internetin...
  126. O.Tolga ÖZKAYA

WhastApp'ta paylaşılan o mesaja dikkat!

WhastApp'ta paylaşılan o mesaja dikkat! WhatsApp'ın tabiri caizse yılan hikayesine dönen görüntülü konuşma özelliği sonunda platforma geldi. Özelliğin uygulamaya eklendiği ve "gelecek günlerde" kullanıcılara ulaştırılacağı, geçtiğimiz günlerde WhatsApp'ın resmi blog'unda duyuruldu...
  127. O.Tolga ÖZKAYA

Telefon Alındığında İlk Nasıl sarj edilmeli (6s)

Merhaba, Bu tip sorular son kullanıcılardan (yani sizlerden) çok gelmektedir.Ancak telefon teknolojisi,eski Nokia 3310 lar gibi olmadıgı için istediğin sekilde sarj edebilirsin. Şimdiden yeni telefonunu güzel günlerde kullanmanı dilerim.Güle güle kullan... İyi forumlar,
  128. O.Tolga ÖZKAYA

Yeni İphone Kilit Ekranı Açığı, Fotoğraflar Risk Altında!

Aşağıdaki videoyu seyretmenizi öneririm...gercekten de oluyor çünkü bizzat yaptık ve denedik arkadaslar...
  129. O.Tolga ÖZKAYA

Yeni İphone Kilit Ekranı Açığı, Fotoğraflar Risk Altında!

Yeni İphone Kilit Ekranı Açığı, Fotoğraflar Risk Altında! Yeni iPhone kilit ekranı açığı, tüm iPhone'ların sanıldığı kadar güvenli olmadığı gösterdi! Yeni iPhone kilit ekranı açığı, tüm iPhone'ların sanıldığı kadar güvenli olmadığı gösterdi! iPhone kilit ekranınızın hacklenmesi...
  130. O.Tolga ÖZKAYA

Enerjide Tasarrufun Anahtarı Yerli Teknoloji

Enerjide Tasarrufun Anahtarı Yerli Teknoloji DEİK Enerji İş Konseyi Başkanı Özden,"Teknolojik yatırımlar yapılarak elektrik üretimi için gerekli araç gereç yurt içinde üretilirse, yenilenebilir kaynaklardan elde ettiğimiz elektriğin maliyeti yüzde 50'ye yakın azalır." dedi. Dış Ekonomik...
  131. O.Tolga ÖZKAYA

Teknoloji Mağazalarına ŞOK !!!

Teknoloji Mağazalarına ŞOK !!! 20.11.2016 Rekabet kurumu Ceza oldu yağdı... 20.11.2016 Teknosa ve Vatan gibi birçok teknoloji mağazası yandı.Rekabet kurumundan teknoloji firmalarına adeta ceza yağdı. Fiyat tespiti konusunda birbirleri ile anlaşmalı oldukları gerekçesi ile ünlü teknoloji...
  132. O.Tolga ÖZKAYA

Uzay madenciliği başlıyor

Uzay madenciliği başlıyor... Lüksemburg hükümeti Avrupa 2020 misyonunu açıkladı. ABD'li bir şirketle birlikte uzydaki Astreroidlerden değerli meden ve mineral kaynaklarının hasatını yapmayı planlıyor. Daha önce NASA ve Amerikan şirketleri Dünya ile Mars arasındaki Asteroit Kuşağı’ndan maden...
  133. O.Tolga ÖZKAYA

Üretimi Bursa'da yapılacak yerli eğitim uçağı tanıtıldı.

Üretimi Bursa'da yapılacak yerli eğitim uçağı tanıtıldı. Gökçen Grubu'na bağlı B Plas şirketi tarafından Almanya'da üretilen ve üretimine Bursa'da devam edilmesi planlanan AQUILA marka "A-211" kuyruk numaralı yerli eğitim uçağı tanıtıldı.. Eğitim uçağının tanıtım toplantısı, Yenişehir...
  134. O.Tolga ÖZKAYA

Tablet ve telefonlara yüzde 10 zam geliyor!

Sevgili , Tolga Cem KÜÇÜKYILMAZ'da konuyla ilgili bir video da konudan bahsetmiş. İyi seyirler,
  135. O.Tolga ÖZKAYA

Değerli Moderator arkadasalarım, Yukarıdaki ilk adıma acmıs oldugum ama hiç kullanmadıgım diyebileceğim üyeliğimi İPTAL edebilir misiniz? Tesekkürler,
  136. O.Tolga ÖZKAYA

Fenerbahçe - Galatasaray | Süper Lig 11. Hafta Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta?

Mutlaka sonucta futbol...yenecek diye bir kaide yok ama yıllardır suren gelenekte hep "yenecegız" diye gidiliyor :) sonucta,iyi olan kazansın diyelim. Her iki takıma da şimdiden başarılar dilerim.
  137. O.Tolga ÖZKAYA

Fenerbahçe - Galatasaray | Süper Lig 11. Hafta Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta?

Fenerbahçe,geleneği bozmadan devam eder diye dusunuyorum...Fenerbahçe,galibiyetiyle sonuclanır.
  138. O.Tolga ÖZKAYA

Yapı Kredi'den Messenger üzerinden bankacılık işlemi

Yapı Kredi'den Messenger üzerinden bankacılık işlemi Yapı Kredi, müşterisi olsun ya da olmasın güvenlik bilgisi gerektirmeyen tüm işlemler için BankacıBot ismini verdiği hizmetiyle Facebook Messenger'ın bot uygulamasını kullanıma açtı. Böylece müşteriler BankacıBot ile Facebook Messenger...
  139. O.Tolga ÖZKAYA

Acer Swift 7 Türkiye’de satışa çıkıyor

Acer Swift 7 Türkiye’de satışa çıkıyor... Windows 10 ile çalışan ultra ince Acer Swift serisinin Swift 7 ve Swift 3 modelleri Türkiye’de satışa çıkıyor. Acer Swift 7 Swift 7, 1.1 kg ağırlığı ve 9.98 mm kalınlığıyla dünyanın 1 cm'den ince olan ilk dizüstü bilgisayarı. Siyah ve altın rengi...
  140. O.Tolga ÖZKAYA

Apple, iPhone üretimini ABD'ye taşıyabilir

Apple, iPhone üretimini ABD'ye taşıyabilir Teknoloji devi Apple'ın akıllı telefonu iPhone'un üretimini ABD'ye taşıyabileceği bildirildi. Teknoloji devi Apple'ın akıllı telefonu iPhone'un üretimini ABD'ye taşıyabileceği bildirildi. Japon gazetesi Nikkei Asian Review, iPhone'un üretim ve...
  141. O.Tolga ÖZKAYA

Bilişim Vadisi teknoloji üretecek

Bilişim Vadisi teknoloji üretecek Bilişim Vadisi'ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, projeyi kısa sürede hayata geçirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kocaeli'de yapımı süren Bilişim Vadisi'ne...
  142. O.Tolga ÖZKAYA

Apple'dan olağanüstü MacBook Pro reklamı

Apple'dan olağanüstü MacBook Pro reklamı... Apple, yakın bir zaman önce satışa sunduğu MacBook Pro’nun yeni reklam filmini yayınladı. Touch Bar’ı ön plana çıkaran reklam, Bulbs (Ampuller) ismini taşıyor.
  143. O.Tolga ÖZKAYA

Turkcell'in Yeni Reklam Yüzleri Emocanlar Oldu

Turkcell'in Yeni Reklam Yüzleri Emocanlar Oldu... Turkcell, yeni reklam yüzlerini seçti. Turkcell, yeni reklam yüzlerini seçti. Firmanın yeni yüzleri animasyon karakterleri olan 'Emocanlar' oldu. Turkcell, yeni reklam yüzlerini seçti. Firmanın yeni yüzleri animasyon karakterleri olan...
  144. O.Tolga ÖZKAYA

Tablet ve telefonlara yüzde 10 zam geliyor!

Tablet ve telefonlara yüzde 10 zam geliyor! "Kurdaki artış ve dalgalanma devam ettiğinde, ürün gruplarına göre farklı oranlarda fiyat artışı olabiliyor" Durdurulamayan dolar kuru en çok elektronik sektörünü vurdu. Yılbaşı gelmeden tablet ve telefonlara yüzde 10 zam geliyor. Doların 3.40'ı...
  145. O.Tolga ÖZKAYA

Apple, konuşmalarınızı izinsiz kaydediyor!

:tearsofjoy::tearsofjoy::tearsofjoy:
  146. O.Tolga ÖZKAYA

Apple, konuşmalarınızı izinsiz kaydediyor!

Apple, konuşmalarınızı izinsiz kaydediyor! Apple, 2016’da FBI’ın San Bernardino saldırısı zanlısına ait iPhone’u kırma talebine karşı durmuş ve güvenlik savunucularının takdirini kazanmıştı. Ancak teknoloji devi, devletlere bu konuda bir taviz vermişe benziyor. Eğer telefonun verileri iCloud...
  147. O.Tolga ÖZKAYA

Apple mağazalarında kodlama dönemi başlıyor

Apple mağazalarında kodlama dönemi başlıyor... Apple, Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftası’nı kutlamak amacıyla 487 Apple mağazasının tümünde, 5 - 11 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Kodlama Saati atölyelerine bugünden itibaren kayıt olunabileceğini duyurdu. Apple Store’un en popüler...
  148. O.Tolga ÖZKAYA

Apple, yeni tamir programını duyurdu!

Apple, yeni tamir programını duyurdu! Apple, iPhone 6 Plus modellerinde yaşanan ekran problemi için yeni tamir programını resmi olarak duyurdu. Programa Türkiye de dahil. 2 yıl önce satışa çıkan iPhone 6 Plus modeli, düşmelerden kaynaklı bazı ekran sorunlarıyla gündeme gelmişti. Bu...
  149. O.Tolga ÖZKAYA

MacBook Kilit Ekranındaki...

Maalesef olmuyor....
  150. O.Tolga ÖZKAYA

Cok tesekkür ederim.Denicem...umarım hallolur. :)
  151. O.Tolga ÖZKAYA

Silinen SWARM hesabı geri alınabilinir mi?

FOURSQUARE ile iletişime geçtim,hesabımı kurtardım ancak eski check-in ler yuklenmedi.Yani yeni bir hesap acmıs gibi oldum,anlamı kalmadı. Tesekkür ederim ilgin için
  152. O.Tolga ÖZKAYA

Aksesuar Alımı

Tesekkür ederim. AliExpress'i biliyorum ancak yurtiçinden nasıl ve nereden alabilirim diye dusunuyorum...
  153. O.Tolga ÖZKAYA

Snapchat'in sır gibi sakladığı halka arz başvurusu

Snapchat'in sır gibi sakladığı halka arz başvurusu Dört yılda 100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan sosyal medya platformu Snapchat, halka arzı için gizli başvuru yaptı BBC Türkçe'nin Wall Street ve Reuters'a dayandırdığı haberine göre, anlık görüntü paylaşımı uygulaması Snapchat'in sahibi...
  154. O.Tolga ÖZKAYA

Apple 40 binin üzerinde uygulamayı sistemden sildi!

Apple 40 binin üzerinde uygulamayı sistemden sildi! Apple, kendi mağazasından 40 binin üzerinde uygulamayı kaldırdı. Bu gerçekten ciddi bir rakam ve hızlı bir kararla silen onca uygulamanın kaderi saatler içerisinde çizildi. Ciddi temizliğin sebebi ise ayrı bir merak konusu oldu. Eylül...
  155. O.Tolga ÖZKAYA

Ford ve BlackBerry resmi olarak ortak

Ford ve BlackBerry resmi olarak ortak... Ford ve BlackBerry geleceğin otomobillerinde yer alacak sürüş teknolojisi için resmi ortaklığa imza attı. Teknolojinin yeni boyutlar kazandığı günümüzde bu gelişimden fazlasıyla nasibini alan otomotiv sektörünün üreticileri kendi duvarlarının ötesine...
  156. O.Tolga ÖZKAYA

WhatsApp, BlackBerry 10 ve BBOS'un Fişini 2017'de Çekecek

WhatsApp, BlackBerry 10 ve BBOS'un Fişini 2017'de Çekecek... Bir dönemin parlayan yıldızı BlackBerry eski günlerinden bir hayli uzakta. Android ve iOS mobil platformlarının yaygınlaşmasıyla birlikte BlackBerry tarafından üretilen BBOS işletim sistemine ve bu işletim sistemini kullanan...
  157. O.Tolga ÖZKAYA

Google Earth sizi uzaya götürecek!

Google Earth sizi uzaya götürecek! Google Earth, bugünden itibaren herkesi 'uzaya götürüyor'. VR teknolojisi sayesinde gözlüğü takan tüm kullanıcılar kendini uzay boşluğunda bulacak ve Google Earth'te dolaşmaya başlayacak. Peki tüm bu özellikleri kullanabilmek için ne yapmak gerekiyor...
  158. O.Tolga ÖZKAYA

Vestel, Çağrı Merkezi dünya şampiyonu oldu

Vestel,Çağrı Merkezi dünya şampiyonu oldu... Vestel, çağrı merkezi sektöründeki en iyi projelerin seçildiği Contact Center World Awards’un Amerika’daki dünya finallerinden şampiyonlukla döndü. Vestel, Contact Center World Awards’un dünya finallerinde bir altın bir de bronz ödül aldı...
  159. O.Tolga ÖZKAYA

Rusya LinkedIn'i yasakladı!

Rusya LinkedIn'i yasakladı! Rusya, iş hayatıyla ilgili sosyal paylaşım sitesi LinkedIn'e erişim yasağı getirdi. Rusya'nın iletişim, bilişim teknolojileri ve basın alanlarını denetleme ajansı ROSKOMNADZOR'dan yapılan açıklamada, LinkedIn hakkındaki mahkeme kararının yürürlüğe girmesi...
  160. O.Tolga ÖZKAYA

Trump'ın zaferi teknoloji şirketlerine kaybettirdi

Trump'ın zaferi teknoloji şirketlerine kaybettirdi Donald Trump'ın seçim zaferinden sonra, Twitter, Facebook, Google ve Amazon gibi şirketlerin hisselerinde gerileme yaşandı. Donald Trump, seçim kampanyalarında güvenlik için internetin kapatılabileceğini, bilgisayarların hayatı karmaşık bir...
  161. O.Tolga ÖZKAYA

Teknosa hisseleri satılıyor!

Sevil Sabancı, Teknosa'daki hissesini satma kararı aldı... Sevil Sabancı, sahibi olduğu Teknosa İç ve Dış Ticaret hisse senetlerini borsada satacağını açıkladı. Konu ile lgili KAP'a yapılan açıklamada "Sahibi bulunduğum Teknosa İç ve Dış TicaretA.Ş. hisse senetlerimi borsada satacağı"...
  162. O.Tolga ÖZKAYA

Whatsapp'a GIF özelliği sonunda geldi

Bugün itibarıyle WhatsApp ; 2.16.17 (94.5 MB) güncellemesiyle birlikte uzun süredir beklenen "GÖRÜNTÜLÜ ARAMA" özelliğine de kavuştu. İyi forumlar,
  163. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch Yine Lider!

Apple Watch Yine Lider! Apple Watch yine kendi kategorisinde liderliğini korumaya devam ediyor. IDC’nin yeni yayınladığı üçüncü çeyrek verilerine göre Apple daha önceki gibi yine lider. IDC raporuna göre sene başından itibaren saat satışlarında bir düşüş yaşansa bile Apple Watch pazarın...
  164. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch sahipleri Maratonda bir adım öndeler

Apple Watch sahipleri Maratonda bir adım öndeler... İstanbul Maratonu gibi uzun mesafe koşularına hazırlanırken en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerden biri de bizi motive edecek bir koçtur. Mükemmel koşu arkadaşı Apple Watch ilerleme durumunuza ilişkin düzenli güncellemeler sunarak ve...
  165. O.Tolga ÖZKAYA

iPhone 5 iOS sürümü yükseltmek

iPhone 5 cihazlar için iOS 9'un kurulu olması daha iyi düşünüyorum.5s veya üstü cihazlar için iOS 10 tercih edilebilinir ki,aynen yukarıdaki degerli arkadaslarımızın da yazdıgı gibi,iOS 10 sorunlarıyla karsımıza cıkmıs bir güncelleme oldu. Ve halen de sorunlar tam olarak düzeltilmiş değil.Her...
  166. O.Tolga ÖZKAYA

iPhone 7 ilgisi azalıyor!

iPhone 7 ilgisi azalıyor! Satışa çıktığı ilk dönemde başarılı bir çizgide ilerleyen iPhone 7, gelen bilgilere göre kullanıcıların ilgisini kaybetmişe benziyor. Apple, 7 Eylül tarihinde düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı duyurdu. Dünya genelinde yoğun...
  167. O.Tolga ÖZKAYA

iPhone'da numara aratan açık!

iPhone'da numara aratan açık! Yeni keşfedilen bir açığın iPhone'a dilediği numarayı arattırabildiği ortaya çıktı. Bir güvenlik araştırmacısı, iOS WebView'da bulunan bir açıkla iPhone'a istediği numarayı aratmanın bir yolunu buldu. Arama otomatik olarak gerçekleşiyor ve üstelik telefonun...
  168. O.Tolga ÖZKAYA

Super Mario iPhone'lara geliyor...

Super Mario iPhone'lara geliyor... iPhone kullanıcılarının merakla beklediği Super Mario Run ile ilgili beklenen haber geldi. Super Mario Run'un iPhone'lara geleceği tarih yapımcı şirket tarafından resmen duyuruldu. Yapımcı firma Nintendo, Super Mario Run'ın 15 Aralık 2016 tarihinde iOS...
  169. O.Tolga ÖZKAYA

Apple'dan 1000 TL'ye kitap...

Apple'dan 1000 TL'ye kitap... Kişisel bilgisayar, iPhone ve iPad'leri hayatımıza sokan, teknoloji devi Apple bu sefer ilginç bir ürünle gündemde. Zira Apple pek de akıllı olmayan bir ürün tanıtarak tüm dikkatleri üzerine çekti. 'Designed by Apple in California' adlı kitabı satışa sunan...
  170. O.Tolga ÖZKAYA

Emolojiler arasına başörtülü kadın geliyor

Emolojiler arasına başörtülü kadın geliyor... YENİ EMOLOJİ : BAŞÖRTÜLÜ KADIN Evrensel Kod Konsorsiyumu 15 yaşındaki Suudi kızın önerdiği 'başörtülü kadın' emojisini onayladı. 15 yaşındaki Suudi Rayuf Alhumedi’nin teklifiyle Evrensel Kod Konsorsiyumu’na giren başörtülü kadın emojisi kabul...
  171. O.Tolga ÖZKAYA

O nickli kişileri maalesef bilmiyor ve tanımıyorum...ne zaman ve niçin olacaklarmış bir bilgin var mı?
  172. O.Tolga ÖZKAYA

İphone 7 beğenmedim

Şahsi olarak benım de begendıgımı soyleyemem...tasarımsal olarak ta dikkat cekıcı değil.Sadece renk olarak bir getirisi var diye dusunuyorum ama bir renk için de cihaz degıstırmeye ya da yeni bir iphone almaya degmez diye dusunuyorum. İyi forumlar dilerim...
  173. O.Tolga ÖZKAYA

Klavye'yi kullanarak pencereyi nasıl sürükleyebilirim?[Çözüldü]

Aynen cevap verilmiş.
  174. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch Series 2 Kutu Açılımı

Yaklasık 1.5 saat te sarj edebiliyorsun.Pil süresi,tamamen kullanımla ilgili ancak iki güne yakın kullanabiliyorum.Pil değiştirmeye gelince iPhone gibi maalesef...ancak servis desteğiyle degistirebileceğini dusunuyorum.
  175. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch (Series 1 veya Series 2) , kendim kullandıgım için kesinlikle tavsiye ediyorum.Özellikle telefonundan cok bildirim alan biriysen benim gibi büyük bir kolaylık ve rahatlık oluyor acıkcası.
  176. O.Tolga ÖZKAYA

Herhangi bir eksiklik yasamazsınız.Ancak kasa capı kucuk olur ki eger bilekleriniz ince ise sorun olmaz ama bileklerinizin ince olmadıgını dusunuyorsanız kesınlıkle 42 mm dusunmenızı onerırım. Acıkcası soylemek gerekırse,bence 42 mm bile kucuk geliyor bana...tahmınımce bir sonraki nesil de...
  177. O.Tolga ÖZKAYA

Mac mi pc mi ? kararsızım yardımcı olun beyler

Merhaba , Halen aklınızda soru işaretleri var ise,bu zamana kadar bir MAC (veya PC) aldınız da "keşke diğerini alsaydım" diyor ve dusunuyorsanız asagıdaki yazıya göz atmanızda fayda var. Mac mi PC mi? Apple mı Diğerleri mi? | Emre Çetin İyi forumlar,
  178. O.Tolga ÖZKAYA

O şekilde yapıldı ancak duzelmedi. İlginize tesekkür ederim,
  179. O.Tolga ÖZKAYA

Windows Bilgisayara MAC OS Kurmanın Avantajları Ve Dezavantajları Nelerdir?

Merhaba Yusuf ; Herhangi bir MAC bilgisayara tabi ki de Windows kurabilirsin.Veya normal bir PC'e MacOS da kurabilirsin ancak orjinal bir üründe,orjinal bir yazılımla (işletim sistemiyle) çalışmak gibi ne bir zevk ne de bir randıman acıkcası alamazsın. O nedenle, Bana soracak olursan,Windows...
  180. O.Tolga ÖZKAYA

Tesekkür ederim Mustafa Bey...
  181. O.Tolga ÖZKAYA

Sevgili Arkadaslar , Apple dan telefon randevusu ile çözmeye calıstık.Yaklasık 1 saat suren bir telefon görusmesı oldu.Önce ilk müşterisi temsilcisi ile uzak baglantı kuruldu.Yaklasık olarak 40 dk a yakın sorunu cozmeye calıstı basarılı olamayınca üst düzey bir bolume sızı aktaracagım dedi.Daha...
  182. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba, Tarih ve Saat uygulaması için herhangi bir 3 ncü parti uygulama kullanmıyorum.Sizde,yüklü olan hangi isletim sistemi?Bende yüklü olan MacOS Sierra 10.12.1'dır. Ancak, 3 ncü parti olarak kullandıgım (program bazında) uygulamalar ise : whatsapp,twitter,microsoft note,macclean,team...
  183. O.Tolga ÖZKAYA

Çok tesekkür ederim tekrardan...ben netten biraz arastırdım ancak net bir cevap / yardımcı olacak bisey bulamadım.Eski Mac kullanıcıları bilir diye forumdan çözüm aramaya calısıyorum. Şimdilik iyi aksamlar dilerim,
  184. O.Tolga ÖZKAYA

Bahsetmiş oldugum sorun da , Kilit ekranındaki (sağ üst köşede göründüğü gibi) İngilizce takvim yazısı...
  185. O.Tolga ÖZKAYA

Öncelikle ilginiz için çok tesekkür ederim.Bahsetmiş oldugunuz "Dil ve Bölge" ayarlarıma ait ekran görüntüsünü de sizinle paylasmak istedim.
  186. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba ; Türkce dısında baska dil zaten yok ki...maalesef o sekılde de olmuyor.Baska bir çözümü olması gerekiyor ama nedir suan bilemiyorum.Forum yonetıcılerınden de bir ses cıkmadıgına gore sanırım onların da bilgisi dısında. Tesekkürler
  187. O.Tolga ÖZKAYA

En Ucuz Apple Watch Nereden Alınır?

Evet... Adı gecen saatler,Apple Watch Series 1'e ait olan Sport modelleridir.Ancak halen bu cihazları satışları Apple Store da yapılmaktadır. Apple Watch Bu ; Apple Watch Sport (Series 1) begun Apple Store uzerinden alınmıstır : Apple Watch - Uzay Grisi Alüminyum Kasa ve Siyah Spor Kordon...
  188. O.Tolga ÖZKAYA

MacBook Air mi MacBook Pro mu?

Merhaba, Apple a ait tüm ürünler (iPhone,Mac,Watch,iPad vs...) ülkemize gelmesiyle değil,yeni ürün çıkmasının hemen ardı itibarıyle fiyatları değişmekte ve güncellenmektedir.O nedenle şuanki Apple Store'daki fiyatlar günceldir. Fiyatlara direk aşağıdaki linkten bakabilirsiniz : Macbook Pro
  189. O.Tolga ÖZKAYA

En Ucuz Apple Watch Nereden Alınır?

Merhaba, Sizin de bahsettiğiniz üzere n11,gittigidiyor.com ve Media Markt gibi yerlerde cok degişken fiyatlara bulabilmek mümkün.Ancak,Apple Watch Series 1 için 200 TL kar yapmak yerine ürünü direk Apple Store'dan alınmasını öneririm. Series 2 cıkmadan önceki Series 1 cihazlar 1.499 TL (42 mm...
  190. O.Tolga ÖZKAYA

MacBook Air mi MacBook Pro mu?

Sevgili Taha , Oncelikle Mac Air almamanı öneririm.27 Ekim tarihi itibarıyle Mac Air cihazlar tedavülden kalktı sayılır.Profesyonel cizimler için kullanacagım diyorsan (AutoCad,SolidWorks vs...) tabi ki de Macbook Pro'yu oneririm.Ancak amator tarzı çizimler yapıcam,kullanacagım bilgisayar da...
  191. O.Tolga ÖZKAYA

Apple'dan USB-C'ye geçiş indirimleri

Ben siparişimi çoktan verdim bile...evet çok güzel bir indirim yaptılar :) USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörü 279 TL'den 189 TL'e kadar düşmüş. USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörü
  192. O.Tolga ÖZKAYA

Sizce,iPhone SE 2017'de yenilenecek mi?

Haklısın,bende o sekilde düşünüyorum.Sanırım SDN Ekibi bizi duymuş olmalı ki,bu konuyla ilgili bir haber paylaşmışlar bugun. Apple iPhone SE 2017'de yenilenecek mi? - ShiftDelete.Net
  193. O.Tolga ÖZKAYA

Sararmayan şeffaf kılıf varmı ???

Benim en için en iyisi "SPINGEN" dir...O markayı bulamazsam "SPADA" tercih ediyorum.
  194. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

BlackBerry'nin en yeni model telefon modelleri ; DTEK60 ve DTEK50...geçtiğimiz haftalarda piyasaya çıktı.Ama ülkemize gelir mi o ayrı bir konu. Most Secure Android Smartphone -– DTEK60 and DTEK50 - United States
  195. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Artık alınmaz BlackBerry telefonlar...
  196. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Curve serisi de iyi satıyordu ancak ben BOLD serilerini tercih ettim.
  197. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Haklısın artık fiziksel klavyeli ve tuşlu telefonlar tercih edilmiyor.
  198. O.Tolga ÖZKAYA

Satış rakamları konusunda bir bilgim yok.O ekran boyutunu sevenler oldukça var.Bende satacagını düşünmüştüm.
  199. O.Tolga ÖZKAYA

Aslında Aliağa oturuyor olman,Ayvalık'a daha rahat gidebilirsin.Arabayla bir saat kadar sürüyor...
  200. O.Tolga ÖZKAYA

Özellikle yazın ama...
  201. O.Tolga ÖZKAYA

Sevgili iPhone SE Kullanan Arkadaslar ; SDN'nin de yaptıgı haber gibi Apple,iPhone SE model cihazlarını 2017 yılı içinde yeniler mi?Düşüncelerinizi paylasırsanız sevinirim. İyi forumlar, Apple iPhone SE 2017'de yenilenecek mi? - ShiftDelete.Net
  202. O.Tolga ÖZKAYA

İzmir'in neresindesin?Ayrıca İZMİR Grubumuza katılır mısın? SDN İzmir Forum Topluluğu
  203. O.Tolga ÖZKAYA

Şuan Altınova'da mısın? Ben,İzmir'de yasıyorum.Ailem ise Ayvalık'ta.Her onbeş günde bir gidip,geliyorum Ayvalık'a ama yazları hemen hemen her h.sonu desem yeridir.
  204. O.Tolga ÖZKAYA

Profil fotografın,Şeytan Sofrası'nda (Sarımsaklı) çekilmiş,Berk.
  205. O.Tolga ÖZKAYA

Ayvalık'lı mısın?Neresinden diye sorsam...çünkü bende Ayvalık'lıyım :)
  206. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Kısaca markaları özetlemek gerekirse ; İmparator Nokia.. Fazla söze gerek yok herkes biliyor durumunu.. BlackBerry.. Artık eski günlerinden çok ama çok uzak.. Zaten çoğu bölgeden çekildi. HTC.. Fason üretimi ve sermayesi olmasa çoktan kapanırdı. Hala direnmeye çalışıyor. Sony...
  207. O.Tolga ÖZKAYA

SDN Forum'da saat farkı...

Tesekkürler...herhangi bir acelesi yok sadece dikkatimi çektiğinden dolayı değerli forum yöneticilerine haber vermek istedim.
  208. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Apple ı şöyle anlatmak mümkün ; Satış sonrası desteği, mağazaları, hizmet kalitesi, tek model çıkarması, pazarlama iletişimi vs gibi nedenlerle işini en iyi yapanlardan. Ama O da önceden savunduğu tek elle kontrol mevzusunu pas geçip büyük telefon, phablet furyasına katıldı.
  209. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Apple,Amerika markası ancak BlackBerry Kanada markalı bir cihazdır.Eski adı da RIM (Research In Motion) olarak gecer.
  210. O.Tolga ÖZKAYA

Evet aynen...farkettin değil mi?
  211. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry 9000 bold

Merhaba, Tarayıcısına girip,adres cubuguna m.appworld.com yazarak indirebilirsiniz. İyi forumlar,
  212. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry 9000 bold

Appworld diye geciyor...
  213. O.Tolga ÖZKAYA

uyandırmak için kaldır

Bence de güzel bir özellik olmuş.
  214. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Artık zaman,iPhone ve Samsung'un...BlackBerry,Nokia,Palm,QTek gibi cihazlar nostalji oldular.Bunların bir kısmı tamamen yokolurken (Qtek ve Palm gibi) diğerleri de yokolma aşamasına (BlackBerry ve Nokia gibi) geldiler.
  215. O.Tolga ÖZKAYA

Net bir tarih vermeyelim.Çünkü biraz daha arkadaslarımızın bize katılmasını beklememiz gerekiyor.Yer konusuna gelince de,suan için karar vermek erken ama merkezi bir yer olmasında fayda var.Karsıyaka değil de,soylediğin gibi Konak veya Alsancak olabilir.
  216. O.Tolga ÖZKAYA

Şimdi böyleysek...biraz kalabalıklasıp,toplandıgımızda forumda yer yerinden oynar diye dusunuyorum.
  217. O.Tolga ÖZKAYA

Ben internetten alıyorum.Ama aksesuar satan büyük magazalarda da bulabilirsiniz. İyi forumlar, Spigen Türkiye
  218. O.Tolga ÖZKAYA

Bende oyle dusunmustum ama yine de emin olamadım. :) Teşekkür ederim.
  219. O.Tolga ÖZKAYA

Anlamadım?
  220. O.Tolga ÖZKAYA

Farkındayım... :) hiçbir sorun yok.Tertemiz...ilk günkü gibi dediğim gibi.Belki de markaya göre,kullanıma göre değişiyor olabilir.
  221. O.Tolga ÖZKAYA

Şimdi LYDIA nın fiyatlarını inceledim.Bazı ürünlerde yüksek fiyata sahip... iPhone 6S Plus (Lydia Fiyatı) : 3649 TL (16 GB) iPhone 6s Plus (Apple Fiyatı) : 3149 TL (32 GB)
  222. O.Tolga ÖZKAYA

Sevgili Forum Yöneticileri ; Forum'daki yazışmalarımızda,gelen yazışma saatlerinin gerçek saatten bir saat geri bir şekilde gözükmesi dikkatimi cekmiş bulunmaktadır. Forum yöneticileri olarak konuyla ilgilenmenizi öneririm.İlginiz için şimdiden tesekkür eder,iyi forumlar dilerim. Saygılar...
  223. O.Tolga ÖZKAYA

Hatta ticaretine bile baslanabilir. 3600 TL'e al,5000 TL'e sat gibisinden :)
  224. O.Tolga ÖZKAYA

Şuan, Forumdaki "Şehir Toplulukları" bölümündeki en popüler biz olduk.Atılan mesajla... Şehir Toplulukları
  225. O.Tolga ÖZKAYA

O kısmı,ben hallederim...siz rahat olun. #Troy #hakkıalkan
  226. O.Tolga ÖZKAYA

Yamaç'cım sen merak etme...grubu olusturalım.Hakkı ALKAN'da gelir emin ol ! #Troy #hakkıalkan
  227. O.Tolga ÖZKAYA

Kesinlikle birkaç arkadasımızı daha grubumuza aldıktan sonra gerisi daha kolay.
  228. O.Tolga ÖZKAYA

Tesekkür ederim Berk...zaten su yasıma kadar kimse yasımı bilemedi.En fazla 32 diyen cıktı. :) Yasımı gostermediğim dogrudur,ileri de tanısacak olursak daha iyi anlarsın ne demek istediğimi.
  229. O.Tolga ÖZKAYA

Mutlaka...zaman içinde aramıza katılanlar olacaktır.
  230. O.Tolga ÖZKAYA

An itibarıyle 3 kişiyiz :) farkında mısınız?Buluşma kolay olacak desenize...
  231. O.Tolga ÖZKAYA

:D Şimdilik öyle görünüyor ama en yaşlınız da ben gözüküyorum şuan.. :)
  232. O.Tolga ÖZKAYA

Bence sadece forumdaki İZMİR li üyeler olması gerekir.Diğer üyeler PASİF üye oluyor cunku.Ok?
  233. O.Tolga ÖZKAYA

Bu arada da buradan da az çok kendimizi tanıyabiliriz diye düşünüyorum. Şu sekilde ; Ad-Soyad : O.Tolga ÖZKAYA D.Yılı : 4.5.1974 Yaşadıgı Yer : Torbalı / İZMİR Meslek : Makine Mühendisi
  234. O.Tolga ÖZKAYA

O zaman en kısa sürede planlayalım.Forumdaki,İzmir'li arkadaslarımızı öncelikle buraya cekelim sonrasında da etkinliği ayarlayalım diye düsünüyorum.Gerekirse,hersey netlestikten sonra Sevgili HAKKI ALKAN'ı da davet edersek,kendisinin de bize eşlik edeceğinden hiç şüphemn yok. #Troy #hakkıalkan
  235. O.Tolga ÖZKAYA

Neden olmasın? Bir haftasonu mesela...
  236. O.Tolga ÖZKAYA

Acaba diyorum ki ; Biz,İZMİR ekibi olarak mı görüşüp,tanışsak arkadaslar?
  237. O.Tolga ÖZKAYA

iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Kullananlar Kulübü

Beymen yakında bu fiyattaki kılıflarına kampanya yapabilir. Mesela ; Kılıf alana iPhone 5S bedava...ya da iPad Mini bedava seklinde...sonucta bu cihazlar,o kılıfların yanında ucuz kalıyor.
  238. O.Tolga ÖZKAYA

Sormak gerek ; Taşları istemesek olur fiyatı ne olur? :)
  239. O.Tolga ÖZKAYA

Gerçekten bu fiyat nedir? Maliyeti ne kadar ki bu kılıfın? Ben,sen belki almayız ya da alamayız ama satıldıgına göre alanlar vardır sanırım.Ne demişler ; "her malın,bir alıcısı mutlaka vardır" :)
  240. O.Tolga ÖZKAYA

3600 TL'e MacBook 12" bulduysan hemen al derim.Bedava diyebilirim...
  241. O.Tolga ÖZKAYA

Bedava verseler kullanılmaz :)
  242. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba , Spingen'e ait şeffaf kılıfı yaklasık 1 senedir kullanıyorum,herhangi bir sararma yapmadı ve tam aksine ilk günkü gibi.
  243. O.Tolga ÖZKAYA

Bu ürün satılmıştır !
  244. O.Tolga ÖZKAYA

Ayrancılar / Torbalı ' dan selamlar,sevgiler...
  245. O.Tolga ÖZKAYA

Not Uygulaması

Konuyu çözdüm...
  246. O.Tolga ÖZKAYA

MacOS Sierra 10.12.1
  247. O.Tolga ÖZKAYA

Macbook Air, Macbook Pro, iMac Nedir?

:) Aynen kullanıyorum...
  248. O.Tolga ÖZKAYA

Tercih meselesi desek daha dogru olur. ;)
  249. O.Tolga ÖZKAYA

Yardım etmeye calıstıgın için öncelikle çok tesekkür ediyorum ancak sadece TÜRKÇE görünüyor.Kontrol ettim.
  250. O.Tolga ÖZKAYA

Silinen SWARM hesabı geri alınabilinir mi?

Merhaba, Siline SWARM Hesabı geri alınabilinir mi?Eger alınabilinirse,geçmiş check in'ler görünür mü? Bilgisi olan arkadasların benimle paylasmasını rica ediyorum. Tesekkürler,
  251. O.Tolga ÖZKAYA

MacBook u eklemeyi unutmussun.MacAir ile Macbook Pro arası bir cihaz.
  252. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Aynen..
  253. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Haklısın artık çok geç...bende bundan sonra eskisi gibi olacagını dusunmuyorum.
  254. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

BlackBerry cihazların çalışma yapısı cok farklıdır.Yani sıradan herhangi bir akıllı telefon (iPhone,Samsung vs...) gibi değildir.Tamamen server olarak calısır. Örneğin ; Herhangi bir e posta gonderdiğiniz de o e posta önce Kanada Merkezli server a düşer ve oradan da göndermiş oldugunuz kişiye...
  255. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Yaklasık iki ay önceye kadar whatsapp BlackBerry cihazlarda kullanılıyordu ancak suan whatsapp,BlackBerry'den desteğini çektiği için kullanılmıyor maalesef.Aşağıdaki linkten ilgili haberi okuyabilirsiniz : Whatsapp BlackBerry desteğini sonlandırıyor
  256. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Yaşlandık mı ne? :)
  257. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Aklınla bin yaşa derler ya... Bende gayet iyi hatırlıyorum.
  258. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Sizde benim gibi kullanıyorsunuz desenize...ne bir foto,ne bir oyun ne de baska birsey.Bende en önemli şey e posta'larım ve whatsapp'dır.BlackBerry ler whatsapp ı destekliyor olmus olsaydı "BlackBerry Passport Silver Edition" modelini almayı düşünebilirdim acıkcası.
  259. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Aynen sosyal hesaplarımızın tamamında BBM PIN seklınde yazardık.Hey gidi hey eski günler mi desek :)
  260. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Aynen PIN ile kullanıldıgı için bence daha iyidi.Örneğin şuan buradan bir grup olusturmaya kalksak bunu WHATSAPP da yapamayız.Ancak herkesin telefon numaralarını biliyor olmamız gerek ama BBM ile grup kurabilir,herkes birbirini PIN ile ekleyebilir.
  261. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

BlackBerry de kullanılması ile başka bir cihazda kullanılması dediğin gibi aynı hissiyatı vermiyor.Örneğin,şuan kullandıgım iPhone'da BBM yüklü...
  262. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Kesinlikle bende...
  263. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

BBM (BlackBerry Messenger) gercekten güzel bir uygulama.Halen de Whatsapp o kadar güncelleme almasına ragmen BBM'in çok gerisinde kalıyor.
  264. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Evet 9800 cihazda güzeldi.Ayrı bir deneyimdi o günler için.Hem dokunmatik hemde Q klavye olusundan dolayı.Benim de kullandıgım modellerden biriydi.
  265. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Bence de BlackBerry nin en güzel serisi BOLD... 9000,9700,9780 ve 9900 Bold cihazlarından sonra son olarak her ne kadar BOLD adını tasımayıp CLASSIC olarak adlandırılsa da BOLD serisi bir cihaz oldu.
  266. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

Aynen...BlackBerry cihazlar tamamen iş dünyasına hitap eden cihazlardı.Note serileri de aynı şekilde iş dünyasına yakın cihazlar ancak dokunmatik olması bazı kullanıcılar için tercih edilmeyebiliyor ki BlackBerry'nin en belirgin özelliği klavyeli olması.
  267. O.Tolga ÖZKAYA

Merhaba ; MacBook cihazımdaki menü çubugundaki "6 Kasım Paz" Türkçe olan tarih kısmı,kilit ekranına düştüğünde ise İngilizce olarak "6 November Sun" olarak görünmektedir. Bu kilit ekranında görülen İngilizce tarih yazısını nasıl Türkçe'ye dönüştürebilirim? Değerli bilgi ve yardımlarınızı...
  268. O.Tolga ÖZKAYA

SDN Isparta Buluşması

İzmir'e de bekliyoruz...en kısa zamanda!
  269. O.Tolga ÖZKAYA

Blackberry'nin Geleceği

BlackBerry telefonlar,bir zamanların en popüler ve en cok satan akıllı telefonlarıydı.Ancak zamana ayak uyduramadı ve ozellikle application (uygulama) konusunda oldukca geri kaldı.Rekabet için kendi işletim sisteminden vazgecip Android li cihazlar da çıkarsa dahi eski satıs rakamlarının yanından...
  270. O.Tolga ÖZKAYA

iOS 10'nun en stabil (sorunsuz) güncellemesidir.
  271. O.Tolga ÖZKAYA

Yeni MacBook Pro modellerinde Apple logosu artık aydınlanmıyor

Yeni MacBook Pro modellerinde Apple logosu artık aydınlanmıyor... Apple’ın yeni MacBook Pro serisi ile birlikte sunduğu yenilikler halen teknoloji gündemini meşgul ediyor. Bununla birlikte bazı küçük ayrıntılara da veda edildiği ortaya çıkıyor. Yıllar boyunca MacBook ailesinin adeta bir ikonu...
  272. O.Tolga ÖZKAYA

Forum Yöneticileri tarafından cevap verilmediğine göre,Sn Hakkı ALKAN yakın bir zaman içinde İzmir'e gelmeyecek gibi...ne dersin?
  273. O.Tolga ÖZKAYA

Yazılımla ilgileniyorum Macbook Pro mu Air mı ?

Performans olarak Mac Pro tercihiniz olsun.Aşağıdaki linkten her iki cihazı teknik olarak karsılastırabılırsınız ; Mac - Modelleri Karşılaştırın
  274. O.Tolga ÖZKAYA

Aksesuar Alımı

Merhaba , Ayvalık / BALIKESİR ilçesinde bir cep telefon aksesuar dukkanı acmayı dusunuyoruz.Satısını yapmayı dusundugumuz urunlerin (kılıflar,koruyucu ürünler,güç aksesuar ve kabloları) en uygun sekilde ilk tedarikçiden almayı dusunuyoruz. Bu tip tedarikçileri (şahıs veya firma olarak) bilen...
  275. O.Tolga ÖZKAYA

İPhone 5s mi İPhone 6s mi?

iPhone 6S / 6S Plus cihazlarını öneririm...iPhone 7 / / Plus a göre aşırı bir teknolojik bir farkı olmamasına ragmen su ana kadar APPLE'ın en dusuk satıs rakamlarını yakalamıs bir telefon.Ve şahsi fikrim,bu sene Apple "S" serisi yerine direk 8 olarak cihazlarını her konuda güncelleyecek...
  276. O.Tolga ÖZKAYA

Annem İçin Orta Segment Telefon Önerisi

Kesinlikle ; SAMSUNG J7 model telefonu öneririm.Makul fiyat ve bu fiyata göre yüksek özelliklere sahip diyebilirim. Aşağıdaki linkten cihazı ayrıntılı olarak incelemenizi öneririm : Samsung Galaxy J7 İnceleme - ShiftDelete.Net İyi forumlar...
  277. O.Tolga ÖZKAYA

Alacağım Telefona Bir Türlü Karar Veremedim

Merhaba ; Gördüğüm kadarıyle ANDROID tabanlı cihazları dusunuyorsunuz.Eger oyle ise,yakın sürede cıkacak olan S8'i beklemenizi öneririm.FOM isimli arkadasımızın da soylediği gibi NOTE 7'deki hüsrandan sonra Samsung,S8 için güzel bir atılım yapacaktır diye dusunuyorum. Ancak iOS cihazları da...
  278. O.Tolga ÖZKAYA

Apple, Mac'lerde SSD fiyatlarını düşürdü!

Bildiğim kadarıyle şuan sadece ABD da indirimde...Türkiye için net bir indirim gelmiş değil.Doğru mudur?
  279. O.Tolga ÖZKAYA

Apple watch

Ve yeni Apple Watch Series 2 'ler çıktı... Kullanmıs oldugum ve tavsiye ettiğim modeli ; Apple Watch - Paslanmaz Çelik Kasa ve Gece Mavisi Deri Loop Apple Watch Series 2
  280. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch Çelik Kasa Series 2 nin kutusunu tavsiye ederim...mücevher kutusu gibi... :)
  281. O.Tolga ÖZKAYA

En İyi Akıllı Saat Apple Watch mu?

Çoğu kaynaklara göre en çok satan akıllı telefon APPLE WATCH...ancak bunun dışında APPLE WATCH ' lar,normal marka saatlerinde aldıgı satış listesinde ilk 3 (seiko ve rolex gibi markalarında dahil oldugu liste) içinde.Bu durum gösteriyor ki,hem akıllı saat piyasasında hem de normal (analog) saat...
  282. O.Tolga ÖZKAYA

Apple Watch Series 2 alınır mı?

İlk defa bir akıllı saat alacaksanız APPLE WATCH SERİES 2 almanızı tavsiye ederim ancak mevcut (suan kullanmıs oldugunuz) bir APPLE WATCH modeli var ise almanızı tavsiye etmem. Ancak ; Sizin için (bence series 2 'nın en belirgin özelliği) tatlı su içinde kullanmak önemli ise o ayrı tabi :)...
  283. O.Tolga ÖZKAYA

Apple servis

Yardımcı olabildiysem ben tesekkür ederim.Size de iyi aksamlar diliyorum.
  284. O.Tolga ÖZKAYA

Macbook 2015'Mi Macbook Air 13.3'Mü

Tamamen kullanım şekline ve ne için kullanacagına baglı diyelim.Bende yaklasık 5 gün önce MACBOOK aldım.En yakın MAC AİR 2013 güncellemesiyle geliyor ve 27 Ekim Mac etkinliğinde de Apple,Mac Air cihazlarını artık tamamen ürün yelpazaesinden cıkardıgı icin MACBOOK almak kendı acımdan daha...
  285. O.Tolga ÖZKAYA

Apple servis

Verebilirsiniz...
  286. O.Tolga ÖZKAYA

Apple servis

Kargo yoluyla cihazı gönderebilirsiniz ancak mutlaka "İPHONE BUL" özelliğini kapatmayı unutmayın aksı halde cihaz tarafınıza geri gönderilir.
  287. O.Tolga ÖZKAYA

WhatsApp'ta görüntülü konuşma başladı

Hangi cihazı kullanıyorsun?iOS değil sanırım...çünkü iOS a henuz oyle bir özellik gelmemiş.
  288. O.Tolga ÖZKAYA

Apple servis

Evet kesinlikle "BAŞARI TEKNIK SERVİSİ" öneriyorum eger cıhazınızda kullanıcı kaynaklı bir sorun yok ise kesinlikle değişim yapılıyor ve ayrıca servis,müşteri hizmetleri vs cok mukemmel calısıyor.
  289. O.Tolga ÖZKAYA

macOS Sierra Çıktı! İşte Tüm Özellikler!

:) Şuan bülbül kesildi zaten...
  290. O.Tolga ÖZKAYA

Halletim ancak siri'yi konusturtamadım :)
  291. O.Tolga ÖZKAYA

Kesinlikle katılıyorum...bir konu hakkında yorum yapabilmek icin o konu hakkında biraz değil ayrıntılı bir bilgiye sahip olmak gerekir.BlackBerry cihazlar her ne kadar da ozellikle ülkemizde tutulmasa da iPhone ve diğer cihazlardan cok daha basarılıdır.Tasarım sevilir ya da sevilmez o ayrı bir...
  292. O.Tolga ÖZKAYA

Tesekkur ederim.İndirdim ama gerisini bilemedim.Bu kurulumla ilgili bir bilgi alabileceğim link verebilirseniz sevinirim.
  293. O.Tolga ÖZKAYA

Dün itibarıyle MacBook cihaza gectiğimi ve daha alfabenin "A" sında oldugumu soylesem,deneyimli ve tecrübeli arkadaşlar MacOS Sierra'yı cihazıma nasıl kuracagımı bana tek tek anlatabilir mi,rica etsem?Tesekkürler...
  294. O.Tolga ÖZKAYA

iOS 10.1.1 çıktı!

Konuyla ilgili aşağıdaki linke bakabilirsiniz ; iOS 10.1.1 çıktı! - ShiftDelete.Net
  295. O.Tolga ÖZKAYA

Bir zamanların en iyisiydi ; BlackBerry ! O zamanlar için herkeste bir BlackBerry furyası yasanıyordu.İphone'un adı bile yoktu.BlackBerry'e rakip olan birkac marka vardı ki sımdı o markalardan eser kalmadı.RIM (Research In Motion) isimli firmanın ürünüydü bu akıllı cihazlar.8700 ile bir cıkıs...
  296. O.Tolga ÖZKAYA

Yeni Mac OS X kullanıcısıyım !

Çok teşekkür ederim.
  297. O.Tolga ÖZKAYA

iOS 10.1.1 güncellemesi bugün itibarıyle yayınlandı. iOS 10.1.1 çıktı! - ShiftDelete.Net
  298. O.Tolga ÖZKAYA

Aranıza yeni katıldım

Herkese tesekkür ederim...hoşbuldum !
  299. O.Tolga ÖZKAYA

Yeni Mac OS X kullanıcısıyım !

Merhaba, Ben de dün itibarıyle (30.10.2016) Macbook'a gecmiş bulunmaktayım.Şu iki gün zarfı içinde cihaza alıstım desem yeridir....
  300. O.Tolga ÖZKAYA

Hoşbulduk...