Arama sonuçlarınız

1. SincapÇocuk

Ankara'da neler oluyor?

aynn :D
  2. SincapÇocuk

General Discovery Air Almaya Değer mi?

Arkadaşlar 650 tl gördüm sizce almaya değermi ? nasıl bi performanslıdır ? 8 çekirdek işlemcili diye duydum baya ii galiba telefonlardan anlamam pek.Zaten oyun oynamak için alıcam ama öyle asflat 8 modern combat 5 vs oynamak için deyil minecraft falan böyle oyunlar oynamak için almayı...
  3. SincapÇocuk

Xbox 360 Alsammı Sizce ?

:D
  4. SincapÇocuk

Xbox 360 Alsammı Sizce ?

yaa al işte :D ben diyorumki xbox 360 alayımmı xbon one ı deyil ? hiçbirinizin okuması yokmu bıktım artık abi :D sakın hakaret olarak algılama dostum sadece uyarıyorum.
  5. SincapÇocuk

Xbox 360 Alsammı Sizce ?

Arkadaşlar ps3 oynamaya gide gide hergün 3 tl gidiyor şimdiye kadar arkadşımla gittiğim süre kadar biiktirseydik bi xbox 360 alırdık.Hem xbox 360 alıp yeni bir konsol deneyimi birde o mükemmel diye hitap edilen kollarını denemek istiyorum malum pes oynarken ps3 kolu ile ellerim analogda...
  6. SincapÇocuk

Q9300 3.00GHZ İşlemciye Ekran Kartı Önerisi

hayla cevap gelmedi bi yardım edin 2 gündür ?
  7. SincapÇocuk

Q9300 VS İ5 660

fark yaratırmı baya mı az mı?
  8. SincapÇocuk

Q9300 VS İ5 660

çokmu azmı
  9. SincapÇocuk

Q9300 3.00GHZ İşlemciye Ekran Kartı Önerisi

Arkadaşlar q9300 işlemciye ekran kartı önerisi verirmisiniz benim aklımda 2-3 ekran kartı var bunlar 2.el max 250tl ile ekran kartı bakarmısınız sahibindenden. HD6850 HD5850 Şimdi bu 2 ekran kartından hangisini alırsam daha karlı çıkarım ? birde arkadaşlar çoğu kişi hd5850 daha ii diyorlar ...
  10. SincapÇocuk

Q9300 VS İ5 660

oyun performansı olarakmı ?
  11. SincapÇocuk

Q9300 VS İ5 660

Arkadaşlar Mafia 3 ün sistem gereksinimleri açıklandı işlemci olarak önerilende i5 660 istiyor.Şimdi bende q9300 işlemci var sizce hangisi daha ii yada ayni performansı verirmi arkadaşlar oyunu oynarken ? eğer 3-4fps lik fark yaratırsa birşey olmaz ama baya varsa q9550 almayı düşünüyorum q9550...
  12. SincapÇocuk

Q9300 Den Q9550 Geçmek Fark Yaratırmı Beyler ?

yokya bütçem 200 tl benim bilgisayarcım var abi intel core 2 duo e6300 işlemcimle 2gb ramım var abi anakartımı değiştiricek quad qore destekleyen birde q9300 işlemci alıcam ondan ileride değiştirmeyi planlıyorumda işlemcyi o yüzden sordum bu 2 sini 170 tl ye değiştiricek :D 2 tane anakart aldı...
  13. SincapÇocuk

Söyle Rahatla

abi gülme krizine soktun :SADf:dsaf:dsa:
  14. SincapÇocuk

Q9300 Den Q9550 Geçmek Fark Yaratırmı Beyler ?

Arkadaşlar bende q9300 işlemci var q9550 geçiş yapsam fark edermi ? arada 400milyon transistör farkı var ? bilemiyorum yani sizede biraz sorayım dedim.
  15. SincapÇocuk

Lord Of The Rings Middle Eart 2 Hamachi Oynayacak?

eeee biraz fazlaymış ama oyun oynamanın yaşı olmaz benimde 14 :D ama önemli olan bu deyil abi skype açtınmı sen ?
  16. SincapÇocuk

maalesef evet :( oyunun orjinali artık satışa sunulmuyor yoksa 2 yıl önce alıcaktım :D skype açın verin isminizi ekliyeyim sizi yaşınız kaçtı bu arada
  17. SincapÇocuk

nedir sorunun skype varsa yardım ederim seve seve :D
  18. SincapÇocuk

o efsane oyunu 1 kere bile oynamayan oyun nedir bilmez anlamaz pcsini çöpe atsın :D
  19. SincapÇocuk

neredeyse 1 yıl olucak kardeşim biliyorsun deyilmi :D
  20. SincapÇocuk

GTX 660 VS GTX 750 Tİ (MSİ Yada Asus) VS HD 7850

pekiya gta 5 i veya o bf4 ü hangi ayarda kaç fps alyor ? ve gta 5 i yüklesem vihghda rahat oynayabilirmiyim ?
  21. SincapÇocuk

sen şimdi gtx 660 arkadaşına verdin işlemci ayni ramleridemi ? hangi ayarda kaç fps ? almış ve gta 5i oynamışm o pc de ? ona göre gta 5 i v.highda açarmı ?
  22. SincapÇocuk

Ali Sunal'ın Acı Kaybı

başın sağolsun usta snatcının oğlu
  23. SincapÇocuk

AMD A6 6400K FPS Sorunu

kardeş sorunun ramlerle ilgilidir. Apu işlemciler heleki amd nin apu işlemcileri ekran kartının belleğini ramden alıyor yani ram takviyesi yap en az 8gb ram olsun. ve keşke sistem toplarken bize sorsaydın o paraya hiçdeyilse 2.el daha iyi birsistem toplayabilirdin. :D
  24. SincapÇocuk

:D yani ben şimdi gtx 660 aldım diyelim darboğaz yaparmı yaparsa işlemciyi kaç ghz yapmalıyım sağol şimdiden.
  25. SincapÇocuk

İntel Core 2 Quad Q9550 İşlemci Bu Ekran Kartlarıyla Darboğaz Yaparmı ?

abi pekiya gta 5 i hangi ayarda ka fps verir ? tahmini sence ve 1024x720 monitörde oynicam şimdien tşk.ve ultrada 28-30 fps alırmıyım ? yada v.highda 40fps üstü video çekersem ? sorun olurmu
  26. SincapÇocuk

Bu 3 ekran kartından birini alıcam marka fark etmez şimdi aklıma takılan soru şu hd 7850 ile gtx 660 karşılaşmasında gtx 660 ezer ama gtx 750 ti çoğu kişi öneriyor benim gönlüm birazda hd 7850 den yana bilemiyorum sizede sorayım dedim genelleme olarak gtx 660 ile hd 7850 arasında kaldım ama hd...
  27. SincapÇocuk

AMD A6 6400K FPS Sorunu

hacı adam diyor kısıtlı ütçe sen diyon zengin bütçe :D
  28. SincapÇocuk

AMD A6 6400K FPS Sorunu

güç kaynağı ile ilgili olabilir yada herhangi bir darboğazda olabilir yeni sistem ilemi kasmaya başladı fps düşüşleri ? ve anidenmi oluyor bu düşüşler ?
  29. SincapÇocuk

İntel Core 2 Quad Q9550 İşlemci Bu Ekran Kartlarıyla Darboğaz Yaparmı ?

Arkadaşlar İntel Core 2Quad Q9550 İşlemcim var ya gtx 660 alıcam yada hd 7850 yada gtx 750 ti ama benim gönlüm gtx 660 dan yana yani gtx 660 alıcam bu 3 ekran kartından biriyle darboğaz yaparmı özellikle gtx 660 ile darboğaz yaparmı ? yaparsa kaça oc etmeliyim işlemciyi ramler 12gb ddr2 1066 mhz :D
  30. SincapÇocuk

Bu Anakart Kaç GHZ Kadar Destekliyor ?

ben oc den anlamam detaylı anlatrsan sevinirim :D
  31. SincapÇocuk

bende onu soruyorum zaten ?? desteklermi 3.5 ghz ?
  32. SincapÇocuk

Beyler İntel Core 2 Quad Q9550 2.83GHZ İşlemci Overclock Nasıl Yapılır ?

hayır verilmedi :D
  33. SincapÇocuk

2133 MHz destekli anakarta ne kadarlık ram takılır?

kesinlikle olmaz :D
  34. SincapÇocuk

:D malesef yapıcam 3.5 ghz yapsam olurmu ? anakart desteklermi
  35. SincapÇocuk

3.5 GHz OC Etsem ? Nasıl bir soğutucu önerirsiniz anakart destekler mi?
  36. SincapÇocuk

Crossfire

işlemci ile darboğaz yapıyordur diyecem aradamı fps düşüyor ? yoksa anidenmi ve cf yaparsan 750w az gelir 1000w alıp garantiye alabilirsin pcni gelecek yıllar için :D ve ekran kartını güncelmi ? ve the division yeni çıkan bir oyun elbette sorunları vardır :D başka oyunlarda ne bileyim gta 5 de...
  37. SincapÇocuk

koskoca forumda 1 kişi bile cevap atmadı nerde bu eski forumcular *
  38. SincapÇocuk

beyler koskoca forumda kimse yardm etmiyecekmi *
  39. SincapÇocuk

maksimum 32gb ram destekliyor 2133mhz sınırına kadar :D
  40. SincapÇocuk

kardeş anakartın ismini yazarsan versiyonu ile sana yardımcı olurum :D hem ddr ve kaç gb desteklediğini yazarım :D
  41. SincapÇocuk

Anakart : Gigabyte EP45-UD3P Arkadaşlar q9550 işlemcim var oc yapmak istiyorum amacım 4.0ghz yapmak ama anakart desteklermi ? yardımcı olursanız sevinirim ramler 12gb ddr2 1066mhz :D
  42. SincapÇocuk

Arkadaşlar başlıkta yazan işlemciye oc ypak istiyorum 4.0ghz yapıcam ve ucuz ama iyi bir soğutucu önerirmisiniz ? 2.elde olur max 50 yada 70 tl :D. Ve nasıl yapabilirim detaylı anlatırsanız sevinirim. Anakart:Gigabyte EP45-UD3P
  43. SincapÇocuk

Arkadaşlar yeni PC Topladım Ama Kaç W Güç Kaynağı Gerektirir ?

henüz almadım :D ama bilemiyorum q9550 daha iyi deyilmi .D
  44. SincapÇocuk

bak abi şimdi benim yukarıda ya<zdığım sistem varya sadece bir tane hd 5850 olursa 500w yetermi ?
  45. SincapÇocuk

iyi güzel dedin ama dediğim gibi ben o 2 ekran kartını alıcam ve gtx960 almaya param olsaydı :D gider hd 7950 veya 7990 alırdım :D tabi 7990 2.el :D
  46. SincapÇocuk

çok teşekkürler ama ben vatandan birşey almam herşeyi pahalıya satıyorlar :D
  47. SincapÇocuk

abi şimdi benim yazdığım sistem bu sadece 1 ekran kartı ile yani sadece hd 5850 ile toplamda o sistem ile kaç w gerekiyor bende 500w var yetermi ? sonradan 700w falan yaparım.
  48. SincapÇocuk

pekiya crosfire siz ? sadece bir tane hd 5850 olursa kaç w ister cf olursa 600w mı gerekiyor :D
  49. SincapÇocuk

ve his hd 5850 icoler v nasıl ? soğutması en iyi siymiş serisinde :D
  50. SincapÇocuk

sağol :D pekiya tek hd5850 olursa kaç w olur ?
  51. SincapÇocuk

GTA 5 sistem gereksinimleri - Bilgisayarınız GTA 5'i kaldırır mı?

ya hertürlü soğutucu iyi gider internetten bak en ucuzu hangisiyse al işte :D
  52. SincapÇocuk

AMD Intel'den daha ucuz ise neden daha çok performans veriyor?

iyide ben 300 ila 500 i öylesine yazdım :D sana önceki yorumumdada dedim o fiyat öylesine yazılmış bir fiyat :D
  53. SincapÇocuk

İntel Core 2 Quad Q9550 3.0GHZ OC EDİCEM 2X2 4X2 Sonra 4x2 yi böyle değiştiricem 8 bide 4 yapıcam toplamda 16gb ddr2 ram olucak 1066 mhz de Gigabyte EP45-UD3P DDR2 1366+ anakart 2 Adet Hd5850 ekran kartı crosfire yapıcam dwd-rom oynatıcı 1TB HDD Ve İşlemciye Özel Soğuucu alıcam sonra. elimde...
  54. SincapÇocuk

? ne demek istiyorsuz ve benle dalga geçer miş gibi konuşuyorsunuz ? hangi hakla ? ve evet yazdığım şey çok doğrudur ben o fiyatları öylesine yazmıştım ama bu bir gerçek isterseniz kanıt için herşeyi yaparım.
  55. SincapÇocuk

İntel Core 2 Core E8600 VS İntel Core 2 Quad Q9550 Vs İntel Core 2 Quad Q9400

ya sahibindenden bir pc almayı düşünüyordumda :D modofiye edicektim 16gb ddr2 ram yapıp bu 3 işlemciden birini alıp hd 6870 veha gtx 560 ti alıcamtım :D
  56. SincapÇocuk

eminmisiniz ? pekiya amd phenom ii x4 955-965 mi q9550 mi ?
  57. SincapÇocuk

Orta Seviye Bilgisayar Bileşenleri (anakart, işlemci, bellekler)

hayla satılıkmı ?
  58. SincapÇocuk

FPS Drop (Darboğaz Olayı) Nedir, Nasıl Çözülür?

abi intel core 2 duo e8600 mı alayım yoksa intel core 2 quad q9550 mi ?
  59. SincapÇocuk

Bu işlemcilerden hangisini alayım ? e8600 mı q9550 mi ? oyun için alıcam ekran kartıda ya hd 7790 yada gtx 560 ti olucak ona göre şimdiden teşekkürler :D
  60. SincapÇocuk

İntel Core i3 4130 vs İntel Pentium g3258?

yok be :D harbiden 6300 iyi ama ısınma sorunu var :D. ha konuya dönecek olursak i3 4130 al g3258 2çekirdekli sorun çıkartır hele fifa da bile çıktırken ilerki nesil oyunlarda nasıl sorun çıkartacağını sen düşün :D
  61. SincapÇocuk

GT 540M 2GB VS GT 630M 2GB

Konu Kilit. Almaktan Vazgeçtim.
  62. SincapÇocuk

1500 TL PC Toplama

anladım ama dediğim gibi şimdiki zamanda bile apu sistemler çok zorlanmaya başlandı :D o yüzden demiştim :D tabiki 2.el toplasa daha iyi bir sistem dizebilirsin .D ama işte sıfır şimiki zamanlarda çok zor .D
  63. SincapÇocuk

Aklıma gelen sadece bunlardı biraz daha fazla şey var ama bunlar geldi aklıma sadece :D yani özet olarak bunlar diyebiliriz. sana yazacağım bu cevap tüm merak edilen soruları aydınlatacaktır :D başlıyorum intel öncelikle ve öncelikle her zaman edit hız vs gibi şeyler için alınır amd ise oyun...
  64. SincapÇocuk

ama gt 540m 2gb gt 630 1gb ?
  65. SincapÇocuk

1500 TL PC Toplama

kardeş keşke ssd den kısıp işlemciyide başka bir işlemci yani apulu olmadan yazsaydın bir işlemci ve 300-400 tl lik bir kerna kartı iyi giderdi nede olsa kardeşimizin azdığı fiyat max 1600 tl ? :D
  66. SincapÇocuk

Bu 2 Laptopdan Hangisini Alayım ?

şey ben sadece bu 2sinden birini alıcam sahibinden alıcamda :D o yüzden soruyorum ? hangisi gt 630m olan ekran kartının gb si 1 yanlış yazmşım ben :D
  67. SincapÇocuk

1500 TL PC Toplama

1.600 tl ye sıfır pc toplamak saçma olur ? :D 2.el toplamanı öneririm:
  68. SincapÇocuk

2.pc nin ekrna kartı 1gb imiş abi :D yanlış görmüşüm şimdi hangisi ? :S
  69. SincapÇocuk

ya abi yanlış yazmışım gb yi ak şimdi gt540m 2gb mi gt630m 1gb mi ?
  70. SincapÇocuk

Bu 2 ekran kartından hangisi daha fazla performans verir ? oyunlarda ?
  71. SincapÇocuk

Bu ekran kartı cs 1.6 da 100 fps yapar mı?

100fps yapmaz ama 70-80 fps arası alırsın diye tahmin ediyorum heleki cs 1.6 gibi bir oyunlar :D
  72. SincapÇocuk

Gtx 750 Tİ vs R9 270

sormaya gerek varmı ? tabikide amd cephesi hemde hd 7850 nin yeni versiyonu ? :D sormaya gerek bile yok :D
  73. SincapÇocuk

İntel Core İ5 2450M 2.50 (Turbo Boost ile 3.10 mu 3.5 mi ne oluyor) 6GB ram //Nvidia GT 540M 2GB// Diğeri İse İntel Core İ5 3210M 2.50 (o da Turbo Boost ile birşeyler oluyordu ama hatırlamıyorum) 8GB Ram //Nvidia GT 630M 2GB// Arkadaşlar bu 2 sinden birini alıcam oyun oynamak için zaten fazla...
  74. SincapÇocuk

İntel Core i3 4130 vs İntel Pentium g3258?

keşke sistemi toplamadan önce bizlere sorsaydın sana amd cephesinden 6 çekirdek li daha ucuz fx 6300 önerirdim.
  75. SincapÇocuk

Amd Phenom İİ x4 965 Black Edition VS İntel Core İ3 2120

kardeş ben diyorum istanbul sen diyorsun amerika ben sana diyorumki i3 2120 vs 965 be sen diyorsun fx sorumu cevapla.
  76. SincapÇocuk

Amd Phenom İİ x4 965 Black Edition VS İntel Core İ3 2120

Arkadaşlar oyun için topladığım sisteme bu 2 işlemciden hangisini alırsam daha karlı çıkarım şmididen yorumlarınız için teşekkürler.
  77. SincapÇocuk

İntel Core2 Duo e8500 VS İntel Core2 Quad Q6600

abi hangisini alayım e8500 mi q6600 mı ?
  78. SincapÇocuk

Satılık Steam Hesabı 39 Oyunlu [Outlast,Left4Dead2,MGS5GZ..]

Merhaba arkadaşlar tamı tamına 39 oyun steam ve oyun dünyasından ödüllü oyunlar bu hesapta.Oyun oynarım diye biriktirdiğim oyunlar malum sınavlar falanda var hesabımı satıyorum tamı tamına Toplamda Hesap 791TL 30Kuruş Tutuyor.Ben 550TL Satıyorum. Oyunlar Bunlardır. Age Of Empires ii:HD...
  79. SincapÇocuk

Steam 35Tl Oyun Söyleyin

tşk konu kilit.
  80. SincapÇocuk

Steam 35Tl Oyun Söyleyin

Merhaba beyler hazır elimde 35 tl var ve steamda oyunlar indirime girmiş dedim oyun alayım 5 gün sürecek olan bu indirimde hergün fiyatlar dahada inecek şimdi bana önerdiğiniz oyunla nedir ? 35 tl ye 1-den fazlamı oyun alayım yoksa 1 tane alıp adam akıllımı alayım ? evet yorumlarınızı...
  81. SincapÇocuk

Atletico Madrid 2-0 Galatasaray - Video; Maçın Özeti, Golleri | 25 Kasım 2015

Pazara Kadar Deyil,Mezara Kadar Haydi CimBom!!. NOT:Şu defanstaki oyuncular deyişmezse galatasaray çok gol yer malesef. - - - Mesaj Güncellendi - - - Malesef evet ama olsun allahtan umut kesilmez :D.8 kişiyle azmı maç kazandık bee ey gidi günler ey.Herneyse kardeş her efsanenin düşüşü...
  82. SincapÇocuk

İntel Core2 Duo e8500 VS İntel Core2 Quad Q6600

yani e8500 mi yoksa q6600 mü ? :D
  83. SincapÇocuk

Hangi kasayı almalıyım ???

sormaya ne gerek var ? tabikide 2.si amd oyun alanında en iyisidir.
  84. SincapÇocuk

Toplama bilgisayar yeterli mi ? ( forumda yeniyim lütfen cevap verin)

allahtan sanırsam demişsin yoksa çok kötü patlardım :D apu işlemcilere güçsüz işlemci diye yorum atınca atarlanıcaktım :D kardeş birde not olarak lunu söyleyeyim işlemcide çekirdek önemlidir ama herşey çekirdek deyildir.Örn. Amd Phenom ii x4 Black Edition serisi bir işlemci 4 çekirdek ve oc için...
  85. SincapÇocuk

Sizce Paraya Değermi ??

apu işlemcinin yanına ekran kartı almak biraz saçma olur .D ama performansa birşey deyemem denemedim.Bencede bi g3258 veya i3 4160 falan olaydı iyi olurdu ama sana bağlı net bütçe daha iyi sistem elde edinebilir.
  86. SincapÇocuk

Skype Çöktü!

HaHa Sonunda Çoktü Haa ? :D
  87. SincapÇocuk

Metal Gear `e Hangi Oyunundan Başlanmalı?

yani ?
  88. SincapÇocuk

Oyunları kasmadan oynaa

aynn öyle kovboy :D
  89. SincapÇocuk

Metal Gear `e Hangi Oyunundan Başlanmalı?

Merhaba arkadaşlar yeni bir oyun serisine başlamak istiyorum arkadaşlar metal gear daha önce pek çok kez duydum :D hikaye olarak bazı yerlerde ağlatan bazı yerlerde aksiyonun dibine vuran bir oyun olduğunu duydum gerçektende efsane bir oyun.Herneyse arkadaşlar ben bu Metal Gear serisine başlicam...
  90. SincapÇocuk

Ps2

beyler adam belki nostalji seviyordur benim gibi :D ama adamlar doğru söylüyor :D
  91. SincapÇocuk

Oyunları kasmadan oynaa

bence r7 serisinden 265-260-260x serisi alınmalı çünkü r7 serisindeki eniyi kartlar bunlardır :D
  92. SincapÇocuk

Bilgisayar Nasıl Sizce ?

:D bu adam 2. el sistem toplamıyormyuydu ?
  93. SincapÇocuk

İnsan Benzeri Yeni Tür Bulundu!

ben sadece boy olarak konuşucam :D gerisi size kalmış beyler unutmayalımki insanlar yıllar geçtikçe tüm insanlıl 1 ila 10 cm arası uzuyor yani bundan 200 yıl önce sallıyorum insanlık en fazla 1,60 cm iken şimdi 1,80 1,90 falan :D
  94. SincapÇocuk

laptop demişsin ddaha yeni fark ettim biraz kasar pc :D malesef :D ısınırda aşırı fazla soğutucu falan aşılırsan biraz yırtarsan :D
  95. SincapÇocuk

oynayamazsın diyemem ama pc açar ya rahat oynarsız takma :D ben araştırırm şimdi bekle sen :D - - - Mesaj Güncellendi - - - ekran kartı 5000 series demişim tam seri söylrmisin ? 5450 mi ne ?
  96. SincapÇocuk

yaa takma sen kardeşim açar merak etme çözünürlük düşür ghz de düşür tüm ayarları low yap :D 35-45 fps alırsın takma sen :D rahat oynarsın bazı yerlerde ufak tefek kasar o da sorun deyil bi tane mod vardı gta 5 in kasmasını götürüyordu grafiklerle oynuyordu bazı şeylerin seslerini falan...
  97. SincapÇocuk

Yeni topladiği pc kasiyor?

hah işte böyle be kardeşim..Bende bundan bahsediyorumya :D Gerçi arkadaşın bütçesini bilmeden girdim ama dediğim gibi o ekran kartı yerine daha güçlü bir apu alınabilirdi yada işlemciden kısarak daha iyi bir ekran kartı :D deyilmi :mrgreen: - - - Mesaj Güncellendi - - - Konu Kilit.
  98. SincapÇocuk

MSİ GTX960 GAMİNG 2G Mi Alayım Yoksa MSI 4GB R7 370 GAMING 4G Mi ?

enes normaldir zaten şu aralar forum bi saçmalamaya başladı mesaj atıyorum ata veriyor eror 502 falan filan diyor :D yada bende öyle bir sorun var yeni tema gelsede kurtulsak be kardeşim d: - - - Mesaj Güncellendi - - - Konu Kilit.
  99. SincapÇocuk

800TL Ekran Kartı Önerir misiniz ?

olmalısın :D sana ve herkeze iyi forumlar. Konu Kilit
  100. SincapÇocuk

haha utanmadan hayla saygı diyor :D neyse konu daha fazla uzamasın hahaha :lol:
  101. SincapÇocuk

senin bu apu sevdan yüzünden başım dertte enes beyy :D herneyse saygınlığımı bozmadan söylicem ben saygılıyım ve apu yu bende seviyorum ama bi yere kadar eğer ekran kartına para yetiyorsa işlemciden kısarım biraz nede olsa ekran kartı her zaman pc nin en pahalı şeyi olmadılır hee benim param...
  102. SincapÇocuk

ahh senin bu atılganlığına hayranım :D :SADf:SADf kardeşim ben gereksiz yorumdan kastığım konu ne zaman açılmış ? bide benim yazdığım en son yoruma bak :D o tarihe demekki o zaman bitmiş.Boşuna yorum atmayalımki diyer dostlarımız yeni açtıkları konular altta kalmasın böyle eski konular üste...
  103. SincapÇocuk

gereksiz yere mesaj kasmayın konu ne zaman açılmış siz ne zaman yorum atıyorsunuz.Yinede tşk
  104. SincapÇocuk

Airsoft Silahı Alacağım; Yardım

yardım edin beyler la koskoca forumda anlayandamı yok ?
  105. SincapÇocuk

keşke sistem toplamadan önce bize sorsaydın .D daha iyisini toplardık hem afedersin mal gibi gitmişsin apu işlemcinin yanında ekran kartı almışsın yazık parana keşke bize sorsaydın keşke.
  106. SincapÇocuk

1000 Tl 2.El Bilgisayar Toplama Yardım

yasaklandımı ? önceden deyildi hatta birisi bana toplamıştı pc ?
  107. SincapÇocuk

gereksiz yere mesaj kasmayın konu ne zaman açılmış siz ne zaman yorum atıyorsunuz.
  108. SincapÇocuk

ne bileyim adamlar turnuva falan yapıyorda merakımdan :D önerebileceğin varmı ? 200-300tl arası airsoft silahı ?
  109. SincapÇocuk

beyler anlayan yokmu ?
  110. SincapÇocuk

Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı gibi ben bir tane airsoft silahı yani /havalı silah/ almayı düşünüyorum.Yaşım 14 alabiliyormuyum ? alamazsamda zaten babam alır ben kullanırım onda sorun yok öncelikle birkaç sorum olucak izninizle. 1.Silahı kullanırken yanlışlıkla birine sıkarsam /öyle...
  111. SincapÇocuk

Dünyaya meydan okuyan milli silahlarımız

izlerken ağlamadıysam ne olayım tüylerim diken diken oldu :D hey gidi türkiyem bee kim yıkar seni.
  112. SincapÇocuk

unutmaki her savaşın bir sonucu vardır.Kendi Ağzınlada söylüyorsun herhangi bir savaşta bunların imkanı yok diye işte 1. ve 2. dünya savaşındada öyleydi ? ama nasıl kaybetmedik ? allahtan umut kesilmez allahın izniye /inşallah olmaz/ savaş çıkarsa kazanırız tabi şimdilik karadan saldırırlarsa...
  113. SincapÇocuk

Sapphire

iyi bi 40-60 fps alırsın tabi monitörünün çözünürlüğüne bağlı :D
  114. SincapÇocuk

1000 Tl 2.El Bilgisayar Toplama Yardım

Benden daha iyi toplayanlar örn.Can.k,seyhoo lazz falan var onlara sorup toplata bilirisn.
  115. SincapÇocuk

Bu sistemlerden hangisi GTA V kasmadan oynatır ?

eğer bütçeni söylersen ben sana yardımcı olabilirim.
  116. SincapÇocuk

hah sen buna takılmışsın :D sana biraz coğrafya tazeliyeyim tarih falan bak kardşe 57.alay ellerinde 5-10 kullanımdan sonra çöp olan silahlarla kaç kişi öldürdüler biliyırmusuz ? ingilizlerde son teknoloji silahlar bizimkilerde 5-10 kullanımdan sonra çöp olan silahlar vardı ve bu silahlar...
  117. SincapÇocuk

beyler tüklerin 1.dünya ve 2.dünya savaşında arabayı geçin tekerlek için lastik bile bulamazken savaşı kazandık ve şimdi geçmiş diyorsunuzki huda kırık dökük milli olmuşlarmı bari tarih olarak daha da geriye gidiyoruz diyorsunuz gurur duyacağınıza tam tersini yapıyorsuz gerçekten yazıklar olsun...
  118. SincapÇocuk

Msi GTX 750 Tİ Twin Frozr VS Asus GTX 750 Tİ Strix Edition

yardımcı olun yavv
  119. SincapÇocuk

Msi GTX 750 Tİ Twin Frozr VS Asus GTX 750 Tİ Strix Edition

Arkadaşlar biliyorum 2 side ayni ama teknoloji ve yapımcıları farklı mimariler vs.Şimdi ben oyun oynamak için hangisini alırsam daha verimli olur ? - - - Mesaj Güncellendi - - - beyler yardımcı olun yav ? :mrgreen:
  120. SincapÇocuk

Notebook um gta 5 kaldırırmı yardım

o laptopu satıp 2.el daha iyi sistemli bir laptop alabilirsin yada yeni bir masaüstü toplayabiliriz :D
  121. SincapÇocuk

Sapphire

eğer sistemini söylesen ram + işlemci yardımcı olabilirim.
  122. SincapÇocuk

İntel hd graphics family nasıl bir ekran kartıdır

bu şeye hayla ekran kartı diye biliyormusunuz ? tmm bazı serileri süper performans veriyor ama bunun yerine gidin apu amd işlemcisi alın haa oyun oynayabilirmiyim dersen evet low da 20-30 arası anca fps verir
  123. SincapÇocuk

Iğdır'da 12 Polisin Şehit Düştüğü Olay Yerinden İlk Görüntüler

hepimizin başı ve başımız sağolsun allah izin verirse cennetlik olurlar inşallah.Arkadaşlar Bu Arada Rabbimizden Herşeyi Beklemeyin tmm yardım etsin allaha dua edip farz falan edelim ama biz hiçbir şey yapmazsak allahtan ne yüzle birşey isteyebiliriz ?
  124. SincapÇocuk

Asus ZenFone 4 Vs Apple İphone 4

kararımı verdim eşekkürler antuut teslerine baktım iphone 4 3d oyunlarda baya kasıyor 8-10 fps alıyor zenfone 4 ise :D hayvan gibi 16-20 fps alıyor hiç kasmıyor baya iyi teşekküğrler yorumların için ilerde para olursa :D süs olsun diye iphone 4 yada 4s alırım :D
  125. SincapÇocuk

özür dilerim :4:
  126. SincapÇocuk

ne zaman aldın ne zamandan beri kullanıyorsun + hangi oyunlarda kasıyor ? hangilerinde kasmıyor ? artı 2. el olarak baktığımda 1 gb ram diye yazıyor ? neden
  127. SincapÇocuk

ahh lanet olsun adamım susayım susayım kibarlığımı kabalığımı tutayım dedim senin bu iphone karşı olan savaşın dışlaman ne ? herneyse nedense ne bize karşı savurma lütfen rica ediyorum nefret ediyorsan yorum atma pls me burda :F - - - Mesaj Güncellendi - - - KARDEŞİM sen ne kullanıyorsun...
  128. SincapÇocuk

yaaa ben şimdi oyun uygulama ve youtube giricem iphone 4 mü zenfone 4 mü ? hangisi bu 2 sinden başka istemiyorum sağolun yardımlarınız için kaba davranmışımında kusuruna bakmayınız teşekkürler saygılarımla.
  129. SincapÇocuk

şu anda 400-500 arası neden sordunuzki ? - - - Mesaj Güncellendi - - - tmm öyleyse oyun için iphone 4 eee :D sınıfta havamdan geçilmez artık :DSAF:DSAf:ADSF :D eyw
  130. SincapÇocuk

nasıl yani ? arkadaş 1 gb ramı var demişti :D yada benmi yanlış anladım ? :SADf:SAd yani iphone 4 ? öylemi 1-2 sene daha telefon almicamda ona göre seçiyorum .D oyun için iyi demi iphone 4 zenfone 4 den de iyi ?
  131. SincapÇocuk

yani oyun oynamak için ve uygulkama vs youtube girip video izlemek falan için iphone 4 zenfone 4 den daha mı iyi ? 2 sininde 1 gb ramı var :D telefondan anlamamda pek genelde oyun oynarım :D
  132. SincapÇocuk

yani hangisi net bütçe 450 zorla 500 :d
  133. SincapÇocuk

yani zenfone 4 mü alayım ? oyun uygulama youtube falan için ? - - - Mesaj Güncellendi - - - ben illa onu alıcam demiyorumki abi hangisini alayım diyorum galiba siz yazdığım yorumu tam anlayamadınız ama sizin süçunuz deyil benim ben tam anlatamamışım abi hani iphone 4 ün ayrı bi havası vardırya...
  134. SincapÇocuk

bizim sınıfta çoğu kişide telefon vs var bende alayım dedim genellikle youtube giirp video izlemek oyun oynamak uygulama ile takılmak gibi şeyler yapacğım için bu 2 teelfondan birini almaya karar verdim iphone 4 ü 2. el olarak asus zenfone 4 ü de sıfır olarak alacağım şimdi net bütçe dersen 400...
  135. SincapÇocuk

Arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı gibi bu 2 telefondan hangisini alayım ? yardımcı olursanız sevinirim :D ve neden onu alayım söylerseniz seviniim.
  136. SincapÇocuk

AMD Pc Toplama

a:Sf:sa:DF
  137. SincapÇocuk

Sony ve Microsoft'tan başka konsol üreten firma var mı?

Atari :SADf:SAd:dsa:Faf
  138. SincapÇocuk

Sapphire R7 240

Topladım Buyur.Bundan İyiside yoktur. https://hizliresim.com/qlN3aW 1.Olarak zalman kasa seçtim hem görünüşü iyi hemde kaliteli kaliteliden kastığım ayrı bir sıcaklık göstergesi almana gerek yok kasanın üzerinde gösterecektir sıcaklık derecesini. 2.Olarak 8 GB Tek modül ram seçtim diyer skotuda...
  139. SincapÇocuk

Maksimum 1000 Liraya Bilgisayar Topluyorum, Yardımlarınızı Bekliyorum

adamlar 2009 da açmış konuyu sen 2015 de cevap veriyorsun :DSAf:A:dsaf:Af
  140. SincapÇocuk

Sapphire R7 240

toplayan biri olmadıysa toplicam oke.
  141. SincapÇocuk

Nükleer çalışmalar

Merhaba beyler site yenilenmiş açıkcası hiç iyi olmamış hatta berbat hani şu yandaki son eklenen haber falan çok kötü ve karışık olmuş eğer mümküse eski haline geri gönderin tabi /mümkünse/...
  142. SincapÇocuk

AMD Pc Toplama

kardeşim yardım et diyorsun ediyoruz madem bu kadar bilgelisin kendin toplamaya çalış
  143. SincapÇocuk

İmac G5 Mi Alayım Yoksa Macbook Mu ?

Merhaba arkadaşlar başlıktanda anladığınız gibi :D hangisini alayım şimdi neden bunları verdin ve 2 sinden birini almak istiyorsun diye soruyorsanız arkadaşlar forumda sağolsun arkadaşlar bana 2 pc topladı 2 sinide aldım ekran kartımda 3 gün önce geldi.Şimdi bir tanede kendi oyunumu yapmak için...
  144. SincapÇocuk

Sapphire R7 240

3 gündür gir miyoru m siteye pardon görmemişim bugün toplarım sana iyi bi sistem
  145. SincapÇocuk

Sapphire R7 240

monitör dahilmi ?
  146. SincapÇocuk

Sapphire R7 240

ben önerecektim :D - - - Mesaj Güncellendi - - - sanırsam ekrna kartı bütçen 300 tl :D eğer 27 tl daha katarsan o fiyatlar arasındaki en iyi ekran kartı budur bunu al :D http://www.hepsiburada.com/sapphire-amd-radeon-hd7730-2gb-128bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-11211-09-20g-p-BD304924 bu...
  147. SincapÇocuk

Sapphire R7 240

kardeşim bak sen toplican sistemin net bütçesini verirsen daha iyi bir sistem ve ekran kartı seçebilirim.ve net bütçe verirsen daha iyi bir ekran kartı bulabilirim.
  148. SincapÇocuk

Yeni Çıkan GTX 950 VS GTX 960

Merhaba arkadaşlar yeni çıkan nvidia ekran kartı olan gtx 950 vs gtx 960 bu 2 ekran kartından hangisi daha iyidir ? ve hangisi alınmaya değer ?.
  149. SincapÇocuk

:D sağolasın
  150. SincapÇocuk

Kendi Yaptığım Oyun Sizce Nasıl Tutar mı Tutmaz mı??

hiç deyuilse oyun yapmak için hangi programlar falan gerekiyor onları söylersen sevinirim . ve fps,rpg,adventure oyun yapmk için neler gerekiyor söylerseniz sevinirim :D skype varsa verseniz dajha detaylı anlatsanız yada bu kadar şeyi nerden öğrendiniz verseniz bende kendi oyunumu yapmak...
  151. SincapÇocuk

skype varmı sizin ? eğer varsa ekliyeyim müsait olduğunuz zamanlar yaparız ? ve yapmak istediin 3 oyun türü var fps,adventure,rpg.Bunları yaparsak seninle beraber steama koyarız ilk olarak bi 1-2 tl gibi bir fiyat koyarız sonra oyun 100 kişiyi geçerse 5-10 öyle öyle arttırız ? ne dersiniz yazın...
  152. SincapÇocuk

abi amd phenom ii x4 970 ve 8gb ram ile bu nito ekran kartını alırsam gtx 5 hangi ayarda kaç fps alırım 1024x720 ayarında oynayacam :Dve diyer oyunlarda kaç fps alırım tahmini ? - - - Mesaj Güncellendi - - - evet abi ? ne dersinzi - - - Mesaj Güncellendi - - - kaç fps alırım abi ?
  153. SincapÇocuk

pc oyunu yapma hakkında bilgilimisin ? eğer bilgiliysen seninle bir tane pc oyunu yapabilirmiyiz ?
  154. SincapÇocuk

merhaba yaptıpğın oyun başarılı ama tek sorunu dinamiklerinin yavaş olması ve mortal kombatın biraz kopyası .( şarkılar kötü ama idare eder :D ve dövüşçülerin haraketlerini biraz daha iyi yaparsan oynana bilir bi oyun olabilir ama grafikleri soruyorsan bana göre biraz karikatür havası var ama...
  155. SincapÇocuk

aynn abi benimde gönlüm r9 380 den yana 4gb :D borumu birde abi sağolasın ya :D şey bu r9 380 nin nitro varya onun 3 fanlısı yokmu ya :D şekil duruyor eğer bana 3 fanlısını bulursan verirmisin.
  156. SincapÇocuk

abi dolar zaten 2.92 dün 3 ü görmüştü o yüzden bir sonraki yılı beklicem hd 6850 ile idare ederim bu yıl zaten yılın bitmesine 3-4 ay kaldı dayanırım 2016 dıda belki gtx 970 bile alabilirim :D tşkler şimdilik gtx 960 ta gözüm :D bitçe artarsa kesinlikle nitroo
  157. SincapÇocuk

n eden r7 serisi almıyayım ===?? - - - Mesaj Güncellendi - - - ve gtx 960 iyi deyilmi, ? yani gtx 960 r9 380 den kötümü ? - - - Mesaj Güncellendi - - - ben msi gtx 960 gaming 2g almaya karar verdim iyi diyorlar ama ? bilmiyorum şimdi bu kartmı yoksa r9 380 mi ve niye o ?
  158. SincapÇocuk

yani bu r9 380 gtx 960 dan dahamı iyi ? ya birde abi ben bu ekran kartrını yurt dışından getirtsem daha ucuza gelir ama nasıl yapacağımı bilmiyorum ablama babama sordum diyorlarki getirtemezsin birşey numarası mı ne varmış ? - - - Mesaj Güncellendi - - - ve abi ben şimdi ben msi r7 370 gaming...
  159. SincapÇocuk

senin verdiğinle nitro arasındaki fark nedir ?
  160. SincapÇocuk

R7 260x mi r7 360 mi

bana bir tane 800 tl lik ekran kartı önerirmisin sayın moderatör.Benim gönlüm msi gtx 960 gaming 2g dan yana ama :D
  161. SincapÇocuk

biraz fazla 100 tl daha katmam gerekecek ama yapamam :D
  162. SincapÇocuk

yardım edin arkadaşlar lütfen acelee.
  163. SincapÇocuk

R7 260x mi r7 360 mi

giriş seviyesi için bir karttır o onunla oyunlarda istediğin verimliliği alamazsın sana verdiğim gtx 750 ti veya hd 6870 i al :D
  164. SincapÇocuk

R7 260x mi r7 360 mi

sapphire r7 260x daha iyidir asus veya sapphire fark etmez ama ben sapphire al derim almanlar bilyor bu işi.Sen net bütçe verirsen daha iyi ekran kartı bulabilirim sana. - - - Mesaj Güncellendi - - - sanırsam net bütçen 500 tl al benim sana önerim bu 2 karttır 2 side f/p ürünüdür...
  165. SincapÇocuk

166. SincapÇocuk

Merhaba arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı gibi ben 800 tl ye bi ekran kartı almak istiyorum.Öncelikle arkadaşlar sağolsun sistemi topladım ama önerdikleri ekran kartlarını almadım çünkü daha güçlü bir ekran kartı istiyorum.Şimdi arkadaşlar ben bu ekran kartını oyun için alacağım.Benim Aklımda...
  167. SincapÇocuk

pekiya r9 290 alsam olmazmı ?
  168. SincapÇocuk

Asus gtx 960

utumlu ama güç kaynağını değiştirirsen iyi olur.
  169. SincapÇocuk

abi gtx 960 2g mi r7 370 4g mi hangisi daha iyi ? - - - Mesaj Güncellendi - - - hangisi, abi
  170. SincapÇocuk

Gta 5 icin islemcimi degistirmelimiyim

töbe töbe olurmu öyle şey asıl ben teşekkür ederim.
  171. SincapÇocuk

kardeş al illa işlemci diyorsan bunu al Intel Core i3 3250 3.5GHz 3Mb Cache LGA 1155 İşlemci Fiyatı ama ekran kartı alacaksan kesinlikle buun al MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar benim tavsiyem ekran kartı alman merak etme bu...
  172. SincapÇocuk

hiçte bile :D ama sen ne olur olmaz 450 wolt ile değiştir ben sana verdiğim ekran kartlarından birini beğen :D illa işlemci diyorsan bakıyorum bekle.
  173. SincapÇocuk

senin için birkaç tane ekran kartı seçtim hepsi f/p ürünüdür eğer oyun için bi ekran kartı arıyorsan 500 tl lik en iyi ekran kartı budur MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar ama ben sessiz bir ekran kartı istiyorum diyorsan asusun...
  174. SincapÇocuk

ben sana iyi bir ekran kartı bulup geliyorum. ama istersen apu işlemcide seçe biliriz ama bunun için anakartını falanda değiştirmen gerekecektir sen merak etme bu arada işlemci 4 çekirdek yazıyor ama ekran kartın iyi olmazsa oyunlarda kasma donma gibi şeyler yaşarsın.
  175. SincapÇocuk

öncelikle konuyu çok çok çok yanlış yere açmışsın artıı işlemci yerine ekran kartını değiştirmelisin çok eski bir kart hem oyun için işlemci deyil ekran kartını değiştirmelisin.Net bütçe yazarsan yardımcı olabilirim - - - Mesaj Güncellendi - - - cevabını bekliyorum
  176. SincapÇocuk

Arkadaşlar bu 2 ekran kartından hangisini almamı tercih edersiniz ? benim gönlüm gtx 960 dan yana bütçemi sorarsanız 800 TL bu 2 sinden hangisini alayım neden he birde oyun için alacağım.Yada Siz daha iyi bir ekran kartı biliyorsanız söylemekten çekinmeyiniz..
  177. SincapÇocuk

XBOX 360 Microsoft Points

yardım edin
  178. SincapÇocuk

Türkiye'de Oyunlar Artık Daha Ucuz

arkadaşlar site zaten beta ileride bu fiyat sorunları çözülür umarım ama steam vazgeçilmez zaten :D inanılmaz indirimler yapıyorlar bazen :D
  179. SincapÇocuk

Türkiye'de Oyunlar Artık Daha Ucuz

aferim onlara ama güveniirmi bilmiyoruz o yüzden bir şey diyemem yinede sağol fsd :D
  180. SincapÇocuk

XBOX 360 Microsoft Points

Merhaba arkadaşlar başlıktan anlaşıldığı gibi bir sorum olucak ben xbox360 almayı düşünüyorum bazılarınız git ps4 veya xo al diyecek ama ben onları istemiyorum.Şimdi asıl konumuza gelecek olursak arkadaşlar ben xbox 360 alıcam ve gold üyelik alıcam şimdi sorum şu oyun oynadıkca gelen g point ler...
  181. SincapÇocuk

1400-1600 Tl Arası PC Toplamaya Yardım

o sistemi bi yazarsan sevinirim.
  182. SincapÇocuk

XBOX 360 Alayım mı?

arkadaşlar yardım edin şimdi ps3 mü alayım xbox 360 mı ? yardımlarınızı bekliyorum ve nden onu alayım. xbox 360 live dan aldığımız oyunları gold üyelik bittiğinde tekrar oynayabiliyormuyuz ? ve 2 side kırlıyormu ?
  183. SincapÇocuk

XBOX 360 Alayım mı?

pekiya xbox da internet ortamı paralımı ? eğer bununlada ilgili bi duyduğun şey varsa aktarırsan sevinirim.
  184. SincapÇocuk

XBOX 360 Alayım mı?

yiğit bey yada abi artık kaç yaşındaysan şimdi korsan oyuna bende karşıyım ama burdan kastığım korsan online oynanmayan oyunlardır.Ve bütçemin yetmediği oynlar vardır o yüzden yoksa steamda bir sürü orjinal oyunum var her zaman korsana bene karşıyımdır merak etme içine kurtlar düşmesin dostum...
  185. SincapÇocuk

XBOX 360 Alayım mı?

Merhaba arkadaşlar en son konumda bilgisayar toplama idi ve yardımlarınız sayesinde canavar gibi bir sistem topladım 5 güne geliyor sağol.Şimdi asıl konumuza geçecek olursak elim 600 tl var xbox 360 baktığım kadarıyla 500 tl idi şimdi ben ps 3 almakla yola çıktım ve diyer konulara baktığım...
  186. SincapÇocuk

abi bunu topladım olurmu ? intel pentium g3258 işlemci 8gb ram 1 tb alan 700w gpu gigabayt h81m-ds2 amd sapphire r9 270 vapor-x 2 gb 256 bit ekran kartı. nasıl bir sistem abi ? tam tamına 1400 tl topladım :D he birde abi ben amd sapphire r9 270 vapor-x mi alayım amd sapphire r9 270x mi alayım...
  187. SincapÇocuk

hangisi abii ?
  188. SincapÇocuk

abicim sapphie r9 270x mi alayım yoksa sapphire r9 270 vapor-x mi alayım hangisi daha iyi ??
  189. SincapÇocuk

eyw şey asus r7 260x daha iyi ama gtx 750 ti den ? gpuboss ta karşılaştırdım ?
  190. SincapÇocuk

abi benchmarka baktım gpuboss tan asus r7 260x daha iyi senin ekran kartındna ?
  191. SincapÇocuk

tm abi
  192. SincapÇocuk

seninkimi benimkimi abi http://www.hepsiburada.com/asus-amd-...categoryId=204 http://www.hepsiburada.com/intel-pen...&categoryId=46 http://www.hepsiburada.com/msi-h81m-...categoryId=152 http://www.hepsiburada.com/kingston-...&categoryId=47...
  193. SincapÇocuk

beni anlayan bir abi çıktı işte sağol abicim. şey gtx 750 ti den iyi bir ekran kartı seçebilirmiydin yoks bu iyimi hem tşkler zaman ayırdığın iin - - - Mesaj Güncellendi - - - tşk aabilerimm benim
  194. SincapÇocuk

enes abicim topladınmı ?
  195. SincapÇocuk

ben fantezi yapmıyorum bunlardan birini seçip alıcam yav
  196. SincapÇocuk

abim seni üzdüysem kusura bakma ama sen ilgilenmiyeceksen gereksi yorumda atma arkadaşlar cevaplıyorlar sağolsun hem sohbet hem topluyorlar işte.. bu arada kaba davrandıysam lütfen özür dilerim.
  197. SincapÇocuk

aynn abi o yüzden sana diyorumya ekran kartı güzel olsun diye - - - Mesaj Güncellendi - - - sen g3258 diyer arkadaşta i3 kullansın hangisi iyiyse ona bakarım 2 nizde hem hepsiburadan hemde vatandan toplayın seçn 2 sinden birini ve başlayın....
  198. SincapÇocuk

kardeş milletin derdi pcm gta 5 i açsın yeter diyor :D gerisi önemlimiki sence :D kasmadan oynarsan yeter :D sabit 30 fps alanlar allaha şükrediyor .D - - - Mesaj Güncellendi - - - yani fifa yoksa pes var :D
  199. SincapÇocuk

kardeş arkadaşımda g3258 var gta 5 rahat oynuyor lütfen bilmediğiniz şeylere yorum yapmayınız. - - - Mesaj Güncellendi - - - abi toplayabildinmi
  200. SincapÇocuk

tmm abi istediğin gibi olsun - - - Mesaj Güncellendi - - - he birde hem hepsiburadan birde vatandan toplarsan sevinirim tabi sana kalmış .D
  201. SincapÇocuk

ya abi istediğin gibi topla hepsiburadan yada vatandan ekran kartı adam gibi olsun yeter 1600 tl ye
  202. SincapÇocuk

abi tüm sistemi tek bir siteden toplasan olmazmı yaa öyle uzun olur ve sorunlu olur tekte çekicemde vatandan yada hepsiburadan falan böyle sitelerden birini seç orda topla nolursun yalvarırımm - - - Mesaj Güncellendi - - - ya abi niye apuki ? sen ayni bunlr gibi topla bi 1600 tl ye
  203. SincapÇocuk

yaa abi tüm sistemi sadece güvenilir tek bir siteden toplasan ? ne bileyim hepsiburada,sahibinden,vatan gibi sitelerden topla
  204. SincapÇocuk

abi verdiğin o sistem iyide o site güvenilirmi ? - - - Mesaj Güncellendi - - - sağolasın
  205. SincapÇocuk

ne çöpmu ? son gelen bios ayarları ile intel core i5 leri bile geçiyor . - - - Mesaj Güncellendi - - - yardım edermisin abi
  206. SincapÇocuk

evet abi çok güzel güçlü bir sistem toplarsan sevinirim hele ekran kartına önem ver ve işlemci kesinlikle intel pentium g3258 olsun
  207. SincapÇocuk

merhaba arkadaşlar limit 1600tl oyun bilgisayarı toplamak istiyorum ben hepsiburadan topladım bu sistemde değişikli yapmak isterseniz çekilmeden yapın ekran kartı güçlü olursa sevinirim ve işlemcim intel pentium g3258 den başka işlemci olmayacak ve monitör olmasın o var :D Benim Topladığım Bu...
  208. SincapÇocuk

abi intel g3258 işlemci düşünüyorum - - - Mesaj Güncellendi - - - Benim Topladığım Bu Arkadaşlar: http://www.hepsiburada.com/asus-amd-radeon-r7-260x-2gb-128bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-r7260x-oc-2gd5-p-BD304970?productId=bd304970&categoryId=204...
  209. SincapÇocuk

abi apulu bir sistem istemiyorum eğer sorun olmazsa böyle güncel oyunları oynayabileceğim bir sistem olsun ekran kartıda iyi olsun
  210. SincapÇocuk

Bilgisayar toplayacağım yardım

enes abi bana 1400-1600 tl arası pc toplarmısın eğer vaktin varsa eğer varsa bana vakit ayırdığın için teşekkürler.
  211. SincapÇocuk

Merhaba arkadaşlar bütçeyi biraz yükselterek oyun bilgisayarı toplamaya karar verdim bana yardım ederseniz sevinirim. 1400-1600TL Arası Pc Toplayın ve arkadaşlar ekran kartı güçlü ve güzel olsun.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. monitöre gerek yok bu arada arkadaşlar
  212. SincapÇocuk

bu sistemle neler oynanır youtuberimde :D 2 pc ile çekiyorum video flan
  213. SincapÇocuk

abi başka bi tane daha toplarmısın ve bir şey soracağım abi bu r7 260x in asus versiyonlusu varmı ? dual fanlı olan
  214. SincapÇocuk

yok abi çoktan topladımda yeni bir tane daha topluyorum. yorum için teşekkürler
  215. SincapÇocuk

Merhaba arkadaşlar başlıktanda anladığınız gibi 1000-1300 tl arası oyun için pc topluyorum eğer yardım ederseni sevinirim. Monitöre gerek yok.Birde Ekran kartı olarak hd serisi r serisi ve gtx serisinden en iyi olanlardan biri seçerseniz sevinirim.Yardımlarınız için teşekkürler
  216. SincapÇocuk

Asus GTX 660 vs Sapphire HD 7850

Evet arkadaşlar başlıktanda anladığınız gibi asus gtx 660 mı alayım yoksa sapphire hd 7850 mi alayım ? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
  217. SincapÇocuk

Bu sistem ne kadar eder?

abisin dedik saydık sevdik ? ve haylada öyle sana saygım tam o yüzden hiçbir cevap vermicem sadece söyliyeceklerimi içimde tutucammm.çünkü sen benim bu sitedeki ilk göz ağrımsın haa bu arada o zaman o kadar bütçe vardı :D
  218. SincapÇocuk

Bu sistem ne kadar eder?

garibana üzüldüm :(
  219. SincapÇocuk

Asus GTX 750 Ti STRIX vs Asus HD 7870

300-400 - - - Mesaj Güncellendi - - - 300-400 tl bu fiyat aralığında bu ekran kartlarından daha iyi olan bi ekran kartı varsa öner şimdiden yardımların için teşekkürler.
  220. SincapÇocuk

300-350 Tl Arası Ekran Kartı Önerileri

Merhaba arkadaşlar 300-350 tl arası ekran kartı önerilerinizi bekliyorum çoğunlukla oyun için kullanacağım şimdi aklımda tanıdığım birinden alacağım asus hd 7870 ekran kartı var bunu almayı düşünüyorum ama sizin önerilerinizide bekliyorum. amd r serisinden güçlü bir ekran kartı söylerseniz...
  221. SincapÇocuk

Hangi Ekran Kartını Alayım ?

Merhaba arkadaşlar internette gezinirken powercolor hd 7950 Boost ekran kartını 2.el olarak gördüm kutu vs. falan var ama garantisi bitmiş ve hiçbir sorunu yok diyor öylede görünüyor ve güçlü bir kart ama birde vatandan asus hd 7870 i gördüm sıfır ve garantili şimdi asıl meseleya gelelim...
  222. SincapÇocuk

Asus GTX 750 Ti STRIX vs Asus HD 7870

Merhaba arkadaşlar bu 2 ekran kartından birini alacağım başlıkta gördüğünüz gibi asus gtx 750 ti strix edition mu alayım yoksa Asus hd 7870 mi alayım ?? internette araştırdığım kadarıyla asus hd 7870 daha performanslı ve daha iyi zaten gönlüm hd 7870 den yana ama arkadaşlarıma sorduğumda kimi hd...
  223. SincapÇocuk

Merhaba arkadaşlar benimle left 4 dead2 veya lord of the rings middle earth2 yi hamachi ile oynayacak varsa söylesin lütfen sadece zaman geçirmek ve arkadaş olmak için söylüyorum eğerki oynayacak varsa bana skype versin ve mikrofonu olsun - - - Mesaj Güncellendi - - - hadi yaa kimse yokmu ??
  224. SincapÇocuk

Left 4Dead 2 Hamachi Oynayacak?? Skypeli

Merhaba arkadaşlar benimle beraber left 4 dead 2 hamachi ile beraber oynayacak varmı ?? ve varsa lütfen skype olan birisi olsun + mikrofonuda olan biri olsun. Not: oyun korsan olursada fark etmez benimkide korsan :D - - - Mesaj Güncellendi - - - ha bu arada yaşım 13 oynamak isteyen varsa...
  225. SincapÇocuk

Bu sistem ne kadar eder?

kardeş kafan güzel heralde :D
  226. SincapÇocuk

Asus HD 7870 Kaç Watt Güç Kaynağı Kullanıyor ???

Arkadaşlar benim bilgisayarımın özellikleri bu amd phenom ii x4 3.5 Ghz MSI 970A-G45 ATX Kingston HyperX 1600 Mhz 2x4 GB Asus 6850EAH 1GB 256bit Cooler Master TX3 EVO TT Docker + 500 Watt WD Black 500GB 7200rpm LG DVD-RW şimdi bu sisteme ya asus,sapphire markalarının birisini seçip hd 7870...
  227. SincapÇocuk

AMD Phenom ii x4 970 VS İntel Pentium G3258

yani hangisi daha iyi fps değeri katar ???
  228. SincapÇocuk

hangisi ??
  229. SincapÇocuk

başlıktanda anladığınız gibi intel pentium g3258 işlemcimi daha iyi yoksa amd phenom ii x4 970 mi ???
  230. SincapÇocuk

1000Tl lik 2.el bilgisayar toplamaya yardım

arkadaşlar biraz daha önerin bu ne 1 kişi yardım etti tek :(
  231. SincapÇocuk

1000-1200Tl lik 2.el bilgisayar toplamaya yardım

yardım edin arkadaşlar hadi
  232. SincapÇocuk

2.el ürünler yerine konu açamıyorum

merhaba arkadaşlar ve adminler böyle bir konuyu daha öncede açmıştım ve bana bekle demiştiniz.1 ay geçti ve hala konu açılmıyor ama hergün başkaları 2.el yerine bir konu açıyor bense 2.el yerine bilgisayar ve bileşenleri konusuna girdiğimde konu açamıyorum ?? açmak için ne yapmamız gerekiyor...
  233. SincapÇocuk

Amd Phenom II x4 BE İşlemci 101°

kardeş işlemcine overclock yaptınmı ? eğer yaptıysan ona göre bi yardım edebilirim
  234. SincapÇocuk

MsiGTX750Tİ Twin Frozr Gaming Mi Yoksa Asus HD 7870 mi ?

Yani Asus Hd 7870 Gtx 750Tİ Twin Frozr Gaming ekran kartından kat kat iyi :D
  235. SincapÇocuk

yok abi bana g3258 yeterde artar bile hem ucuz hem i3,i5 leri geçiyor oc ile süperr sağolasın yardımların için :D
  236. SincapÇocuk

intel pentium g3258 işlemcisini alıcam çarpan kilidi açık ve birçok intel core i5 i geçiyor ve amd asus hd 7870 ekran kartı 4gb ram 1tb harrdisk falan bunlar 700 watt yetmezmi ?
  237. SincapÇocuk

kaç watt luk bi güç koykağı gerekli ?
  238. SincapÇocuk

Arkadaşlar başlıkta göründüğü gibi bu 2 ekran kartından hangisi daha iyi ? ona göre bi ekran kartı alıcam gpuboss da karşılaştırdığımda asus hd 7870 geçiyordu büyük bir farkla ama sizede sormak istedim
  239. SincapÇocuk

Bilgisayar yenileme

amd apu işlemcisini almanı öneririm.hem ekran kartı hemde işlemci görevini gören bu işlemciler fiyatın için uygun ama biraz daha para katarak işlemcini destekleyen bir anakart almalısın
  240. SincapÇocuk

abi ben sitede asus hd 7870 i 380 tl ye görmüştüm :D - - - Mesaj Güncellendi - - - yinede çok teşekkürler dostum
  241. SincapÇocuk

La bi allahın kulu yardım etsin pls me
  242. SincapÇocuk

Merhaba arkadaşlar sahibinden.com dan bana şöyle bi 1000-1200 tl arası 2.el bi pc toplarsanız sevinirim siz topladıklarınızı link ile verin bende kendi topladığımı vereyim ona göre eleme yaparız ve topalarız.<br>Not:<br>Bütçe 1000-1200tl arası&nbsp;
  243. SincapÇocuk

Merhaba arkadaşlar sahibinden.com dan bana şöyle bi 1000-1200 tl arası 2.el bi pc toplarsanız sevinirim siz topladıklarınızı link ile verin bende kendi topladığımı vereyim ona göre eleme yaparız ve topalarız. Not: Bütçe 1000-1200tl arası
  244. SincapÇocuk

Bilgisayarımı (kasa) satıyorum, sizce kaça gider?

750 tl anca eder hem 2.el olarak satıyorsun bu parçaların kullanım süresi ve 2.el fiyatı olarak baksan anca 750 tl eder ekran kartın zaten eskii ram idare etse işlemcin süper ama sen diyorsan 900-1000 tl civarı çok beklersin :(
  245. SincapÇocuk

Bu iki bilgisayardan hangisi daha iyi

oyun :D gerçi ben çoktan aldım :D
  246. SincapÇocuk

Bilgisayar anormal hızlanma sorunu

bu sorun arkadaşımdada olmuştu .d bilgisayarı alta alınca oyuna giriyodu ve oyun acayip derecede hızlanıyordu senin attığın videodakinden bile sonra bilgisayara format attırdı düzeldi :D sende dene istersen
  247. SincapÇocuk

Bu iki bilgisayardan hangisi daha iyi

merhaba arkadaşlar bu 2 bilgisayardan hangisi daha iyi bi yardımcı olursanız sevinirim.başka bilgisayar,toplama vs gibi şeyler söylemeyin ilgilenmiyorum sadece 2 sinden hangisi onu söyleyin.. AMD Phenom II X4 970 black edition 3.5 Ghz Kingston HyperX 1600 Mhz 2x4 GB Asus 6850EAH 1GB 256bit bumu...
  248. SincapÇocuk

Zotac GTX 460 vs Asus Radeon HD 6850 Hangisi ?

eyw
  249. SincapÇocuk

yok ben topladım ve aldım öylesine sordum.D
  250. SincapÇocuk

ya kardeş bir şey sorabilirmiyim hani şu zotac asus xfx sapphire powercolor falan varya bunlar mesela hd 6850 kartının markasılar ya hani bu markalar ayni ekran kartında performans değişikliği yapıyormu mesela internette hd 6570 sapphire bazı oyunları ultrada açarken powercolor hd 6570 low da...
  251. SincapÇocuk

ohh be abi :D sağol :D başkalarının fikirlerinide heyecanla bekliyorummm sağolasın abi
  252. SincapÇocuk

Sistemim Gta 5 Kaldırır Mı?

Yazık oldu hd 6510 u görünce üzüldüm sanırsam bilgisayarın hazır pc ekran kartını değiştirirsen kaldırır büyük ihtimalle kardeşim :D not: AMD Radeon HD 6510 ekran kartı, aslında HD 6000 serisine ait olmayan, sadece etiketleri değiştirilmiş Radeon HD 5550 kartlardır. Bu kartlar ile oyun oynamak...
  253. SincapÇocuk

Merhaba arkadaşlar bu 2 ekran kartından hangisi iyi bi söylermisiniz ? ve 2 sinden başka ekran kartı önermeyin söyleyin bu 2sinden hangisi daha iyi performans verir oyunlarda yardımlarınızı bekliyorum...
  254. SincapÇocuk

İkinci el bölümünde konu açabilmek.

teşekkürler moderatör abi ismin ne sana öyle sesleneyim abi :D
  255. SincapÇocuk

En son hangi diziyi seyrettiniz?

The Walking Dead 2.Sezon 9.Bölümdü Sanırsam :D
  256. SincapÇocuk

Söyle Rahatla

abi böyle güzel bir site dururken ne yapayım diyerlerini hem moderatörleride güzel ve ilgileniyorlar diyer sitelere ne gerek var sizin gibiler varken :D - - - Mesaj Güncellendi - - - ö.d efendim bir daha olmicak :(
  257. SincapÇocuk

Bu fiyata bu sistem uygunmudur?

uyardığın için teşekkürler abicim .))) - - - Mesaj Güncellendi - - - hemen banlat işin neyki zaten :))))) evet post kasıyordum ama eski konulara yazmamın yararıda o konulardaki sorunlarla karşılasan birsürü insan var ordan bakıp yararlanırlar abicim umarım bunu bi hakaret olarak anlamamışındır...
  258. SincapÇocuk

İkinci el bölümünde konu açabilmek.

ya o sıkındı deyil moderatör abi d: ben şimdi nasıl açıcammmm ?? lütfen yardım et
  259. SincapÇocuk

Söyle Rahatla

kardeş hem post kasıyorum hemde yardım ediyorum bunun neresi suç ve ayıpki ? evet birşey satmam gerek o yüzden post ta kasıyorum *????????
  260. SincapÇocuk

estafullah sen daha iyi bilirsinde kardeş eski konulara neden mesaj atıyorum 100 mesajı geçince 2.el konusunda konu açabiliyorum eğer rahatsız ettiysem özür dilerim
  261. SincapÇocuk

Sistemim Gta 5 i Nasıl Oynatır?

işlemci ve ekran kartından kaybedersin çünkü işlemcin eski ve ekran kartın powercolor asla ama asla powercolor alma asllaaaaaaa
  262. SincapÇocuk

Arkadaş adam GTX770 e vereceği parayla gidip GTX 900 serisinden bir kart alsın o ne öyle :d
  263. SincapÇocuk

700 TL'ye Ekran Karti Onerisi

tabikide gtx 760 veya 750 ti ve msi veya galaxy yada zotac
  264. SincapÇocuk

Ekran Kartı

eski istiyorsan amd radeon hd 5770 efsane bir karttır şu an hayla yeni olan orta seviye ekran kartlarıyla kapışabiliyor :D renderi de iyi ama ucuz olarak gtx 260 var nostalji ama render istersen amd alıcaksın ekran kartını :D
  265. SincapÇocuk

Sinirden Kafayı yedim Pc'yi kiricam sinirden

kardeş hayırlı olsun harddiskin çokmüş yenisini al babamın laptopundada ayni hata vardı bilgisayarcıya görürdük açtı falan çokmuş git yeni birtane al harddisk
  266. SincapÇocuk

Ets 2 çok kasiyor

ilk olarak ekran kartını değiştir :D sonrasına bakarız :D
  267. SincapÇocuk

400 TL'lik evde normal kullanılmalık bir sistem :)

kardeş sen hangi işlemci istiyon kaç gb ram istiyon söyle ben yaparım olmadı can abi toplar :D
  268. SincapÇocuk

Ucuz ve performansı iyi pc toplamaya çalıştım...

gerçekten ucuz ve performanslıymış 3.000 tl lik pc ne yapıcan be adam :D
  269. SincapÇocuk

Bu psu yeterlimi

yeterde artar :D
  270. SincapÇocuk

Toplama Bilgisayar Tavsiyesi

aynn bu sistem en az 3-4 yıl götürür seni D:
  271. SincapÇocuk

4K bilgisayar toplama

kardeş sen 4k sistem ile ne yapacan la :D ne oyun meraklısı adam yaaaaa :D sevdim seni ahpap
  272. SincapÇocuk

Sizce Overclock yapılmışmı ?

malesef hayır :D işlemcinin normal hızı 2.8 seninkide 2.8 overclock yok :D
  273. SincapÇocuk

Sizce bu bilgisayar gta 5 kaldırır mı? Yorumlarınızı bekliyorum.

anakart ve ram değişmeli ram 8gb ddr3 olmalı ve yeni anakart ddr3 desteklemeli ama tek sorun işlemcinin ya değişmesi yada yeni anakart ile uyumlu olması bu dediklerimi yaparsan kesinlikle gta 4 i orta ayarda açarsın high ta 20-15 fps alırsın orta yı sen düşün artık :D veya daha fazla alırsın kim...
  274. SincapÇocuk

Yeni Sistem Topladık PC Açılmıyor Acil Yardım

arkadaşım bilgisayara yeni bir şey taktından sonra format atmalısın ve sen sistem toplamışsın formatttt
  275. SincapÇocuk

Ucuz oyun bilgisayarı arıyorum

yahu bu toplama bilgisayarmı ? ekran kartından soruyorumda ??
  276. SincapÇocuk

Oyun için yeterli olurmu

artar bile :D
  277. SincapÇocuk

Arkadaşlar bunun diyerlerinden farkı ne yaa ?

arkadaşlar arkadaşım bilgisayar topluyordu bana xeon diye bi işlemci varmış dedi ve ilk kez duydum ne dir bu xeonun fx ve intel core i serisinden farkı ? internette araştırdım güçlü bir şeye benziyor ?? eğer bilgilendirirseniz arkadaşım hangi işlemciyi alsın yardım edin
  278. SincapÇocuk

Bu sistem ne kadar eder?

kardeş bu bilgisayar 300 tl anca eder ve sen diyorsunki hadi yaa o kadar düşükmü ? :D hahahahaha bu külüstüre taliplerini merak ediyorumm
  279. SincapÇocuk

Bu parçalar kaç tl eder

170 tl anca eder belkide etmez :D ama bu fiyat monitörlü fiyat :D
  280. SincapÇocuk

Işlemcim 85 derecede yardim lütfen!!

aynn bende termal macun öneririm
  281. SincapÇocuk

Ne Yaptım Ben :D

format at olmazsa eğer can abi ile görüşş
  282. SincapÇocuk

Şu makine oyun oynatır mı?

haha aynn .D
  283. SincapÇocuk

Bilgisayarım CPU'yu ve RAM'ı çok harcıyor

işlemcine termal macun sür veya yeni fan al işlemcine yada ram ve iyi bir işlemci al :D
  284. SincapÇocuk

Hurda bilgisayarım ne kadar eder?

çöpe at :D yada bi fakire fukaraya ver sebabına zaten sebabından başka bir kazanamazsın bu külüstürden :D
  285. SincapÇocuk

Gta 4 ü kaldiracak şöle güzel bi toplama yada normal bilgisayar ariyorum (2.el olur)

gerçi 2.ele fazla inanma :D adam sana bozuğu gönderirse görürsün d: 2.eli
  286. SincapÇocuk

Max 750 tl sistem

ayn
  287. SincapÇocuk

Toplama Oyun Bilgisayarı

allah izin verirse birgün bizimde böyle bi sistemimiz olucak :D
  288. SincapÇocuk

SDN Sistem Canavarları!

ağlayasım geldi beaaa ne günlerdi :D yaa amd radeon hd 4850 çıktığında bizim mahallede alan tek kişi bendim azmı hava atardım :D mahallenin en pc si bendeydi yaa off ne günlerdi :D - - - Mesaj Güncellendi - - - aha buda benim 1080p canavarım ama tek sorun 1080p monitörüm yokk :((( :D AMD...
  289. SincapÇocuk

Bu 5 bilgisayardan hangisi uygun?

ne olursan ol cahil ve hazırcı olma çünkü hazır bilgisayar alırsan arkandan el fatiha okurlar :D
  290. SincapÇocuk

1.500 TL En Uygun Oyun Bilgisayarı

aynn oyun için ekran kartı çok önemlidir
  291. SincapÇocuk

Max 750 tl sistem

aynn söylediğim gibi kardeşim ya bir sonraki seneyi bekle yada 1-2 ay bekle çünkü dolar çok yüksek biraz inmesini bekle :D o zaman karlı çıkarsın bak mesela bugün 1 dolar 2.6546463 lira dün ise 2.6145627 idi görüyorsun demi hergün artıyor biraz bekle sonra al :D çünkü dolar ne kadar artarsa kdv...
  292. SincapÇocuk

Max 750 tl sistem

aynn arayıp bi sor :D
  293. SincapÇocuk

Max 750 tl sistem

kardeş moralin bozulmasın ama bu sene birşey alma derim görmüyormusun dolar fırlıyorrr ^^^^^^ yani bence birdaki seneyi bekle dolarda iner %25 indirimli fiyatına alırsın hem sonra tekrar indirim yaparla rd:
  294. SincapÇocuk

1.500 TL En Uygun Oyun Bilgisayarı

SSD yerine ekran kartı al derim
  295. SincapÇocuk

Max 750 tl sistem

zaten işlemci alıcaksan herşeyi göz önünde bulunduracaksın gidip i3e vereceğin parayla fx 4100 veya fx4300 alırsın ? yani para konusunu göz önünde bulunduran herkes durumuna göre alır işlemciyi :D
  296. SincapÇocuk

Driveri bulamıyorum

aynn tamda onu dicektim sen yazmışsın zaten advenced system indirirse geliyor driver booster :D azımdan aldın lafları :D
  297. SincapÇocuk

AMD Ekran Kartı Pişmanlıktır

sağol abi arkadaşıma yardımcı oldun :D
  298. SincapÇocuk

Pc de fazladan fan var.

aynn öyle be kardeşim :D
  299. SincapÇocuk

Bilgisiyarım oyunu kaldırmıyor sebebi nedir

ne yani ? anlamadım abi - - - Mesaj Güncellendi - - - abi benim eski külüstürü bilgisayarcıya görürdüm monitörü ile 150 tl veriyor satayımmı yoksa internetemi vereyim hangisinden daha kazançlı olurum ?