Arama sonuçlarınız

1. Oriolus Belası

Spotify Kullanıcılarını Buraya Alıyoruz (2019 İstatistikleri)

Scorpions dinleyip Kıraç da dinleyen ilk insan olabilirim.
  2. Oriolus Belası

Şikayetvar ve Ekşisözlük evlenirse ne olur?

Her iki sitede linç etme merkezine döndü. Her ikisinden nefret ediyorum.
  3. Oriolus Belası

Kaç dil biliyorsunuz ?

C2=ana dil Aman boşver... Neyle uğraşıyorum ki.
  4. Oriolus Belası

Çift anfi tesisatı için yardım

Bence araç için ses sistemine yatırım yapmak son derece saçma. Aynı yatırım ile evinize ses sistemi kursanız en az 2 kat kalite alırsınız.
  5. Oriolus Belası

Ev için yazıcı tavsiyesi

Yazıcı konusuna çok hakim değilim ancak 3 yıl önce yazıcı alan biri olarak birkaç öneride bulunmak isterim. Öncelikle ev tipi kullanımda artık toner ve kartuş devri bitti. Artık tanklı yazıcılar var. Mürekkebi sen kendin dolduruyorsun. Ben Epson L365 kullanıyorum. Bu yazıcı ile 125tl ye...
  6. Oriolus Belası

Kaç dil biliyorsunuz ?

Bana b2 Seviyesini tanımlar mısın? İçinde neler var? B2 seviyesinde olduğunuzu kanıtlayacak sınav bile dünya para. 1575457301 Hangi kurumun sınavı sonucu bu seviyelere olduğunuzu söylersen daha inandırıcı olabilir.
  7. Oriolus Belası

Aslında İtalyanlar sizce de Türklere benzemiyolarmı?

Açıkcası İtalyan erkekleri diyince herkesin aklına gelen o klasik tip Türkiyede de bolca bulunan Bulgar Boşnak yada Çerkes kökenli vatandaşlarda bulunuyor.
  8. Oriolus Belası

Kaç dil biliyorsunuz ?

B2 Türkiye şartlarında para harcamadan yada iyi bir üniversitede hazırlık okumadan öğrenilebilecek bir İngilizce seviyesi değil. Sizi gerçekten tebrik ederim. Millet bu başlık altında 5 6 dil sallamış ama hiçbirinin daha seviyelerde haberi yok. Zaten Türkiyede de malum ortalama bir insanın...
  9. Oriolus Belası

Kaç dil biliyorsunuz ?

Bir dili biliyorum diyebilmeniz için c2 seyesinde olmanız gerekiyor ki ülkenin ciddi bir kısmı c2 seviyesinde Türkçe bile bilmiyor. Eğer C2 seviyesinin altında bir dil bilgisine sahipseniz bunu belirtmeniz gerekir. Tabi bunuda kafanıza göre belirleyemezsiniz dünya genelinde kabul görmüş belli...
  10. Oriolus Belası

ODTÜ Uluslararası İlişkiler

Bu dediğiniz daha çok sayısal alan için geçerli ama.
  11. Oriolus Belası

Ben Dönekmiyim ?

Bir sistem ortaya atacaksan öncelikle halkı kendine inandıran gerek. Sen daha forumdaki 3 5 adama kendini anlatamıyorsun milyonlarca insanın önünde derdini nasıl anlatacaksın?
  12. Oriolus Belası

Ben Dönekmiyim ?

Şuan çok zenginiz demi saçma sapan sistemler deneyecek paramız var.
  13. Oriolus Belası

hangi müzik platformu daha iyidir

Bu güne kadar Tidal deezer Spotify ve yt müzik kullandım. Deezer ses kalitesi ve arşiv konusunda ortalamada. Spotify Deezer kıyaslaması yapılırsa Deezer azda olsa arşiv bakımından geride ancak ses kalitesi açısından 19 lira gözden çıkatılırsa deezer hifi ciddi ses farkı yaratıyor. Tidal...
  14. Oriolus Belası

Söyle Rahatla

4 ay önce 3 ayını bedavaya veriyordu şimdi şimdi 4 ay 2tl. Bu gidişle adamakıllı para ödemeden bir yılı dolduracağız tidal la.
  15. Oriolus Belası

Ben Dönekmiyim ?

Öncelikle tarih öğrenmekle başlamalısınız. Osmanlı'da zaman zaman çıkmış senin gibi birimleri ve çeşitli sistemler ortaya atmışlar hatta son dönemlerde bazı sistemler silah zoruyla uygulamaya bile sokulmuş. Oluşan kar zarar tablosunda ise Osmanlı hep zarar eden tarafta olmuş. Dünya görüşü...
  16. Oriolus Belası

Android ve iOs farkları

5s oto atik düzeltme kurbanı olmuş. Yukarıda bahsedilen s3 ün rakipleri olabilecek telefonlar 4s ve 5 doğru düzgün sosyal medya desteği sunulmayan telefonlar ise yine 4s ve 5
  17. Oriolus Belası

Android ve iOs farkları

Şua. S3 e stock haliyle kuramayacağın uygulama sayısı çok kısıtlı yanlış hatırlamıyorsam. S3 4s ile 5 arası bir dönemde çıkmıştı. Şuan ne 4s e nede 5s e adam akıllı sosyal medya uygulaması desteği bile sunulmuyor
  18. Oriolus Belası

Android ve iOs farkları

Bana göre hala Android in kötü temellerinin tek sebebi sadece bütçe. Bütçe olsaydı bu şekilde olmayacağına adım gibi eminim. Güncelleme konusu ise hepimizin ortak şikayeti malesef. Tabi bunun sorumlusu Android yada Google değil. Benzeri güncelleme sorunları ios içinde mevcut. Sonuçta 3 yılını...
  19. Oriolus Belası

Android ve iOs farkları

Bunun tek sebebi Android in çok düşük bir bütçeyle ortaya çıkmasının yanı sıra ios in son derece ciddi bütçeler ile ortaya çıkmasıdır. Android Google öncesi ve sonrası olarak çok rahatlıkla iki farklı döneme ayrılabilir.
  20. Oriolus Belası

Android ve iOs farkları

Yeni Android cihazlar konusunda hem fikiriz anlaşılan. Android çok hızlı gelişen bir işletim sistemi. Eğer eski Android konuşacaksak şişeler mi dersin güncelleme sorunları mı dersin kişisel veri güvenliğinin sıfıra yakın olması mı dersin... Dersinde dersin. Neresinden tutarsan elinde kalıyor...
  21. Oriolus Belası

Android ve iOs farkları

Öncelikle belirteyim ki benim savunduğum şey Android cihazların doğru kullanıldığında ios kadar güvenli olması. Nasıl ios kilit ekranındaki şifre bilinmediği müddetçe kolay kolay veri kaçırılmayacak düzeydeyse Android de doğru kullanımda en az ios kadar güvenli. Ayrıca kaynağın yanlış. Htc...
  22. Oriolus Belası

Android ve iOs farkları

Kilit ekranı açıkken telefonu elde ettiğinde ios yada Android fatketmeksizin istediğini yapabilirsin biliyorsun değil?
  23. Oriolus Belası

Android ve iOs farkları

Kilit açma programı ile olacak iş değil. Hiçbiri ile yaramıyor. 1574740596 Cihaz kilidini açmak için roma ihtiyaç yok. Adb ile kök dizinine ulaşılması yeterli. Asıl sıkıntı oem kilidini açmak için kilit ekranı bilgilerini elde etmeniz gerekmesidir.
  24. Oriolus Belası

Android ve iOs farkları

Eskidendi o. Artık yeni telefonlar oem kilidi açık olarak geliyor. Dolayısı ile rom atabilmek için kilit ekranını aşmanız şart.
  25. Oriolus Belası

yazılımcı olmak istiyorum

Üniye gidince önünüze iki yol çıkacak. Biri ünide kalmak diğeri özel sektöre atılmak. Eğer ünide kalınacaksa hangi üniversite kazandığının çokta bir önemi yok belki o zaman c# öğrenmeye ne zaman başladığının bir önemi olur ancak amacın özel sektöre atılmaksa 1)Referans 2)Hangi...
  26. Oriolus Belası

Okul için saç modeli

Bu saç modeli için saç ince telli yada düz olmalı ve bunla birlikte gür olmalı. Ayrıca saçınızın bu hale gelebilmesi için saçın dönüm noktaları vs de uygun olmalı. saç kişiye özgür bir şeydir. Kuaför sadece saçına fön çekip gönderebilir ertesi gün uyandığınızda yine eski siz olmuşunuzdur.
  27. Oriolus Belası

Okul için saç modeli

Saçların yanını kazıtan tiplerden gerçekten irrite oluyorum.
  28. Oriolus Belası

Okul için saç modeli

Her saça her saç modeli olmaz. Olma ihtimali bulunan saç modelleri ise hemen oturmaz.
  29. Oriolus Belası

Hayat tamamen para hocam. Çocuğunuzun eğitiminden tutunda ulaşımına kadar, ailenizin yemek ihtiyacından tutunda giyinme ihtiyacına kadar hepsi para. Bir müddetten sonra kendi kişisel hazlarınız için değilde ailenizin düzgün bir hayat sürebilmesi için çalışıyorsunuz. Tıpkı babalarımızın bizi bu...
  30. Oriolus Belası

Evet, okumaya karşıymışınız gibi algıladım sizi ve buna göre tavır aldım. Eğer ki okumaya karşı değilseniz konuyu biraz daha tartışılabilir noktalara taşımak isterim. Açıkcası kendimi bildim bileli özel sektördeyim. Dörtten fazla şirkette çalıştım bugüne kadar ve hep şunu gördüm...
  31. Oriolus Belası

Bunca yıldır özel sektördeyim şimdiye kadar üniversitesi olmayan hiç kimseye para vereni görmedim ben.
  32. Oriolus Belası

Hangi üniversitede okuyorsun? 1574519382 Ne kadar kazanıyorlar 2500tl mi 3000tl mi?
  33. Oriolus Belası

Hangi ülkede yaşıyoruz farkında mısınız? Bu ülkede adamakıllı eğitim alınacak bir üniversiteye girebilmek için gece gündüz çalışmak gerekiyor. Ben bu güne kadar hem dünya ortalamasında eğitim veren bir ünide bilgisayar mühendisi olan hemde 15 yaşında ciddi ciddi yazılımla uğraşan kimseyi görmedim.
  34. Oriolus Belası

Chp nin ülkeyi iyi yönetebileceğini düşünüyor musunuz?

Biz burada siyasi bir konu konuşuyoruz siz araya din sıkıştırıyorsunuz. Bu ülkede Alevilerin benimsediği ayrı bir siyasi görüş yok. İnanışları gereği çoğu alevi sol da olsa milli görüş gibi vs dine dayalı ayrı görüşleri yok. Dolayısı ile çoğu, sol görüşe sahip insanlarla çelişmiyorlar...
  35. Oriolus Belası

Cem Karaca'da alevi biridir. Hatta bu yüzden gerek sağcısı gereksede solcusu tarafından hep eleştirilmiştir ancak kimse de bu vatanı onun kadar çok sevmemiştir. Vatan haini olmadığı müddetçe Hristiyan, Yahudi yada Alevi olmuş bir önemi var mı?
  36. Oriolus Belası

İnce tek başına seçime katıldığında kendisinin en büyük destekçisiydim ancak şu durumda CHP nin başa gelipte büyük işler yapma ihtimali çok düşük. Bi kere Bir kere şunu unutmamak gerek CHP tek başına başa gelemez. Gelse gelse İYİ Parti ve HDP desteği ile başa gelebilir. Açıkcası...
  37. Oriolus Belası

İş Aradığınız İçin İşsizlik Artıyor!

Konuşmanın tamamına denk gelmiştim geçmişle kıyas yapanlara gönderme yapıyor. Kadınların işe katılma oranından bahsediyor. Ülkedeki insanların okuma oranının artmasından bahsediyor ve sonra biz CHP zihniyetinin eleştirdiği yatırımlarla milyonlarca kişiye istihdam sağladık diyor.
  38. Oriolus Belası

belediyelere atanan Kayyumlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bence siz benim yazdıklarımı okumuyorsunuz. Ben bile sizin anlamadığınız noktayı anladım siz hala neden anlamamaya çalışıyorsunuz. Şimdi görevden alınan kişiler terörle bağlantılı pek çoğu HDP nin önde gelen üyesi bunda sıkıntı yok bunu herkes biliyor kimsenin bunla ilgili bir şüphesi yok...
  39. Oriolus Belası

Malesef bu ülkede herkes beynini desteklediği partinin başkanına pazarlamış. Onun dediklerini söyleyen dava arkadaşı onun dediklerini söylemeyen karşıt görüş. Ben geçen seçimlerde İnceyi desteklemiş biriyim. Dolayısı ile AKP li biri olmadığım gibi sürekli AKP yide desteklemiş biri değilim...
  40. Oriolus Belası

Yukarıda cevap yazdığınız yazımdan bir alıntı bırakıyorum o halde. Kayyum atama sisteminin yargıdan bağımsız olması yukarıda benimde en az sizin kadar kızdığım bir nokta. Ancak bu konu başlığı altında HDP nin ne amaçlı kurulduğunu ve üyelerinin ne olduğunu tartışmak saçma olur düşüncesindeyim...
  41. Oriolus Belası

Mümkünse susmanızı rica edeceğim. Hocam ortada soruşturma yok. Varsada yanlı bir soruşturma var bu hepimizin kızdığı bir nokta ancak HDP nin koltuklarında oturan neredeyse Hiç kimsenin Türkiye Cumhuriyeti adına çalışmadığını, bu partinin üyelerinin yaptığı açıklamalara bakarak rahatlıkla...
  42. Oriolus Belası

CHP İnce ile birlikte tek başına seçime girdiğinde bizzat destekledim ancak şuanki tabloda hiçbir şekilde desteklemem CHP yi. Bir yandan İnce ile delegeler arasındaki sıkıntı diğer yandan İmamoğlunun Kaftancıoğlu ile olan sıkıntıları ve başka bir yandan Akşener ile Kılıçdaroğlu arasındaki...
  43. Oriolus Belası

Gerçekten balık hafızalı bir milletiz. Kaç kere kapatıldı bu partiler her seferinde yeniden açıldı... hdp, hep, dep hadep dehap bdp(parti kısaltmalarında yanlışlar olabilir) Artık devlet kürtleride karşısına almamak için şahısların terör bağlantısı üzerinden kişisel cezalandırmalara...
  44. Oriolus Belası

Bu mümkün değil. HDP nin getireceği kim olursa olsun amacı o belediyede halka hizmet vermek olmayacağı aşikar. Emiri her türlü başka yerden alacak. Ve malesef ülkenin %10unun desteğini alan bir parti olduğunu düşündüğümüzde o koltuğa oturup başka yerlerden gelecek emirleri uygulayacak adam...
  45. Oriolus Belası

Bir kere şunu unutmamak gerek CHP tek başına başa gelemez. Gelse gelse İYİ Parti ve HDP desteği ile başa gelebilir. Açıkcası Kılıçdaroğlu ve Kaftancıoğlu asla kafalarındaki soldan taviz vermeyecek iki kişi. İmamoğlu ve İnce ise biraz daha orta zihniyet ancak Akşener tamamen sağ zihniyete...
  46. Oriolus Belası

Root olunmus telefonu eski haline getirmek

Yanlış yaparsanız brick olur. Bu duruma bir nevi kapanmadan denebilir.
  47. Oriolus Belası

akp döneminde kaç fabrika açılmıştır ?

Uzunca bir aradan sonra tekrar yazıyorum eğer bu seçim bir şeyler değişsin istiyorsanız geçmişi görmüş insanları anlamanız gerek. 2002 öncesinde Türkiye gerek ekonomi gerek yaşam alanları açısından koskocaman bir çöptü. Bu kadar insan yalan mı söyleyeceğiz size? Ülkenin ekonomisi inanın patates...
  48. Oriolus Belası

Kaza Yaptım

Genellikle reddederler onu. Avukatınız varsa mahkeme açabilirsiniz. Eğer aracın kaza kaydı daha önce yoksa %90 alırsınız.
  49. Oriolus Belası

Anormalmiyim ?

Atatürk zeki siyasetçi. Rusların gerek mücadele sürecinde gereksede mücadele sonrası dönemde bir noktaya kadar hep desteğini almışız komünizme sıcak tavırlar göstererek. Atamız Ruslardan gelen tüm desteği almış Komünizm tekliflerini ise hiçbir zaman kabul etmemiştir. Ayrıca Atatürk ilk sağ...
  50. Oriolus Belası

Anormalmiyim ?

Bu devirde komünist var mı hala yav? Atamız zamanında elinin tersiyle itelemiş komünistliği.
  51. Oriolus Belası

Anormalmiyim ?

*Komünist
  52. Oriolus Belası

Cumhurbaşkanı maaşına 7 bin TL Zam

Evet bunu yapıyor ancak mitinglere katılana da 100TL vermiyor. Göz var nizam var. Eğer gerçekten verdiğine inanan insanlar mümkünse hiçbir şey yazmasın buraya. Bu denilen Akşener in fetöcü olması iddiasından bile yersiz. Bu arada tüm formun Cumhuriyet bayramı kutlu olsun.
  53. Oriolus Belası

Bunlara inanan kaldı mı hala? AKP nin şuan bile neden baksan %40 oyu var. Sence ihtiyacı var mı paralı adama?
  54. Oriolus Belası

Evinizdeki En Eski Elektronik Şey Nedir Ve Kaç Yaşında?

Emin misiniz? 50 yıldır süs niyetine kullanılıyor:D
  55. Oriolus Belası

Evinizdeki En Eski Elektronik Şey Nedir Ve Kaç Yaşında?

1920 lerden kalma kahve değirmeni.
  56. Oriolus Belası

Recep Tayyip ERDOĞAN (Biz Sevenleri İçin Konumuz Özeldir)

Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra şu yazıyıda okumanız ülkenin durumunu özetleyecektir aslında. Kendi gibi düşünen, akıllı zeki mantıklı insan; kendi gibi düşünmeyen kör geri zekalı cahil... Hiçbir siyasinin etkisi altında kalmadan yazılmış iki farklı bakış açısı ile yazılmış ancak sonucu...
  57. Oriolus Belası

Cahille sohbet olmaz demiş atalarımız. İçinde bilgi bulunmayan sadece hakaret bulunan mesajları şu durumda sadece size iade edebilirim. Daha fazlasını hakketmiyorsunuz. Biz kardeşlik barış sevgi diyoruz siz kin nefret ve öfkeden bahsediyorsunuz. Kim neye piyonluk ediyor bir daha düşünün...
  58. Oriolus Belası

Fiziği iyi olan 2 dk bakabilirmi?

Soru sahibi açıdan bahsetmiş ve k yı bulmak istemiş. Bu iki değeri bulunduran formul bir tek eğimli viraj ve üçgen pist sorularında var. Soru açık ve net bir şekilde üçgen pist sorusu olmadığı için ben eğimli viraj gibi düşümdüm. Hiç açı ile bağlantısı bulunmayan savrulma sorusu gibi çözmeye...
  59. Oriolus Belası

Bir yandan ince kılıçdaroğlu meseleleri diğer yandan İmamoğlunun kucaklayıcı sözcükleri bir başka yandan pyd terör örgütü değil açıklamaları Akşener ile çelişen Kılıçdaroğlu açıklamaları ve bunların yanında ciddi destek vermiş HDP nin ateş kusan açıklamaları. Sizce bu kadar karışık iç siyasete...
  60. Oriolus Belası

Yukarıda açıkca yazdım. Bir aracın savrulup savrulmayacağı k g ve r ye bağlıdır. Açıya bağlı değildir.
  61. Oriolus Belası

Hocam ortada soru bile yok zaten. Eldeki verilerden soru ne olabilir çıkarım yapmaya çalışıuoruz:) Fizik bende biraz hastalık gördüğüm zaman duramıyorum. Açıkcası lise öğrencisi olsam ve konuyu yeni öğrenmiş olsam kafam karışırdı çünkü ortada soru bike yok. Sadece verilen bilgiler eğimli viraj...
  62. Oriolus Belası

Üniversite sınavında 18 bin yapmışlığım var. Eğer tana=fm/mg denklemini doğru açtıysam eminim. Savrulma sorularında sizin dediğiniz gibi Fsürtünme>fmerkezcil olmalıdır ki Savrulma olmasın. Bu durumda fs=k.m.g dir Fmerkezcil=m. Vkare/r dir. Bunu yukarıdaki eşitlik ile birleştirirsek...
  63. Oriolus Belası

Edit:Soru savrulmak sorusu değil eğimli viraj sorusu Tıpkı şu resimdeki gibi https://www.google.com/search?q=e%C4%9Fimli+viraj&client=firefox-b-m&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi11vukvrzlAhVgQ0EAHWerDZUQ_AUIBigB&biw=408&bih=802#imgrc=JHn8SxT31hEb1M%3A
  64. Oriolus Belası

TANa=fm/kmg dir(virajı çizip üçgen olışturursanız anlarsınız) Fmerkezcil(fm) =m.Vkare/r dir Fm yerine m.Vkare/r yazarsak ve bunu yukarıdaki TANa denkleminin içine yazarsak ve düzenlersek formul vkare=tana.k.g.r olur. verdiğin bilgiler doğru ise bu denklemden k yı rahatlıkla bulabilirsin.
  65. Oriolus Belası

Her An ama Her An Başlayabilir, BARIŞ PINARLARI ..!

Saray heralde çöpleri biriktiriyor:D 17 gün önce çöpe atılan mektup tekrardan çöpten çıkarılıp geri gönderilebiliniyorsa... Ben ilk defa RTE nin bu kadar karizmayı çizdirdiğini görüyorum.
  66. Oriolus Belası

Turşusunuda kurup iade ederler sanıyordum.
  67. Oriolus Belası

Son zamanlardaki politikalar gayet yerinde ancak AKP hükumeti eşini dostunu yada bilmem ne vakfı başkanını kayıran kimler varsa hepsine el atmalıdır. Yoksa zaten ne ala.
  68. Oriolus Belası

Kesip sadece bir parçasını alıntıladığınız yazımdan kestiğiniz kısımları size cevap olarak tekrar sunuyorum. Okumakda okumamakta size kalmış. " 80 bin tl, cumhurbaşkanı olabilmek için yıllarca çalışmış ve mesleğinde gelebileceği en üst ve en zor noktaya gelen kişiler için emeğinin hakkıdır...
  69. Oriolus Belası

Hayatınızda En Çok İstediğiniz Şey Nedir?

Hayallerimi gerçekleştirmek isterdim.
  70. Oriolus Belası

İnsanoğlunun geldiği duruma üzüldüm.

Zekanın sonradan kullanım oranına bağlı olarak gelişen bir şey olduğunu kanıtlayan bir sürü deney var ayrıca büyük işler başarmış insanların devam eden nesillerininde büyük işler başarma ihtimali diğer insanlarla hemen hemen aynı oranda olduğuda kanıtlanmış bir gerçek.
  71. Oriolus Belası

Devletle şirket bir değildir. Dünya genelinde pek çok ülkede siyasilerin maaşı asgeri ücretin belli bir miktar katı olarak sabitlenmiştir. Dolayısı ile siyasiler kendilerine zam yapabilmek için asgeri ücreti arttırmaları gerekmektedir. Dediğiniz gibi 80 bin tl cumhurbaşkanı olabilmek için...
  72. Oriolus Belası

O zaman şöyle yapalım siz hala neden Erdoğanı destekliyorsunuz sorusuna cevap olarak üç beş cümle karalayan bende hiçbir muhalif düşünceye kapılmadan yorumunuzu okuyayım sizi tam anlamıyla anlamaya çalışayım. En sonunda sizi anlasamda anlamasamda insani duygularımı siyasi düşüncelerimin ön...
  73. Oriolus Belası

Erdoğan bu ülkeye çok şey kattı kabul ediyorum Mesela ne kadar asgeri ücretlinin alım gücü düşsede AKP döneminde ekonomi ciddi boyutlara artış gösterdi. Adalet ne kadar hala çok geri olsada biz sırf annesi türbanlı diye asgeriyeye alınmayan bir nesili gördük. Dolar iki günde iki katına...
  74. Oriolus Belası

"BilgisayarUzmani" kullanıcısı

Altı üstü yazılan 4 sayfayı kontrol edeceksiniz.
  75. Oriolus Belası

Ses Sistemine Nasıl Çevirebiirim ?

Doğru sayıda kanallı bir ampli ile faydalanabilirsin.
  76. Oriolus Belası

Realme 3 pro

Resmi garantide olsa distribütör de olsa benzer şirketler bakacak garantiye.
  77. Oriolus Belası

Telefonum bozukken Whatsapp'a gelen mesajlar

Loglar telefonda saklanır. Telefon sıfırlanfığında onlarda silinir.
  78. Oriolus Belası

Ses Sistemine Nasıl Çevirebiirim ?

İki farklı hoparlör vardır biri aktif diğeri pasif olarak geçer. Resimdeki hoparlörler pasif hoparlörler ve bunlar amplikatör gerektirir.
  79. Oriolus Belası

Ne dinliyorsunuz?

Klasik müziğe neden fon müziği deniliyor yada fon müziğine neden klasik müzik deniyor ülkemizde?
  80. Oriolus Belası

Ubuntu 15. Yılını Kutluyor

Ubuntu dan nefret eden tek linuxsever olabilirim. Yinede başarılarını görmezden gelmek mümkün değil.
  81. Oriolus Belası

küçükken hiç zile basıp kaçtınız mı?

Kapı tokmağını sonuna kadar çekip bırakarak kaçtığımı hatırlıyorum:D
  82. Oriolus Belası

Hangi İşletim sistemi

Hangisi seni mutlu ediyorsa onu kullan.
  83. Oriolus Belası

Babam Gitar Çalmama İzin Vermiyor!

Babana cahil demen konusu ile ilgili uzun bir paragraf yazabilirim ancak yazmayacağım zaten arkadaşlar gereken cevabı vermiş. Ben direk konuya gireceğim. Elektro çalmak için Klasik ten başlamak dünyanın en saçma şeyi. Bu iki gitarın çalım teknikleri tamamen farklı. Klasik gitar çalmayı...
  84. Oriolus Belası

müzikten anlıyanlar gelsin

Sana bir şey söyleyeyim mi? Türkiye de ben ayırt ederim diyen ya çok şey biliyordur yada hiçbir şey bilmiyordur. Ben Türkiyede Hard Rock ın uç noktaları ile metali ayırabilecek insan sayısını çok kısıtlı buluyorum yada sanatçının me tarz müzikler yaptığını bilmeden Pop-Rock ile Pop müziği...
  85. Oriolus Belası

Hakkı Alkan Videoları Hakkında Öneri ve Öz Eleştiriler

Hocam öz eleştiri kişinin kendi kendini eleştirmesidir. Ortada ufak bir anlatım bozukluğu mu var yoksa sdn ailesi olarak kendi kendimizi eleştirelim gibisinden ince bir nüans mı verdiniz tam anlayamadım ancak her iki türküde yanlış anlaşıldığı kesin:)
  86. Oriolus Belası

Yanlış yerde arıyorsunuz. Burası webmaster formu değil. Yukarıda uygun kişiyi nasıl bulabileceğinize dair küçük bir paragraf yazdım.
  87. Oriolus Belası

2 Paket Sigara 1 Kilo Kıymadan Pahalı! Sigaraye Yeni Zam!

Orta büyüklükte iş yapan özel sektör battı. Asgeri ücretle iş yapan hayattan ümidini kesti zaten. Bu işten karlı çıkan sadece büyük çaplı işletmeler oldu. Rakipler battı her şey %100 zamandı zamlı fiyatın üstüne birde onlar %100 zam yaptı. Bu durumda içiniz rahat olsun ülke ne batar nede krize...
  88. Oriolus Belası

Vector yine ban yemiş Xd

Sınırsız ban yediğini hiçbir mod söylemedi ki.
  89. Oriolus Belası

Doktor mu Pilot mu?

Üniversite seçerken konumundan ziyade eğitime bakarım ben. Düzgün bir eğitimle tıp eğitimi için(Adana vs) en düşük 16 bin gerekiyor ancak düzgün bir plotajlık okuyacaksınız Eskişehir şart. Bunun içinde ilk 8 bin şart. Mesleğinden olmakla emekli olmak farklı şeyler. Elin titrerse emekli olursun...
  90. Oriolus Belası

Doktor mu Pilot mu?

Plotluk çok riskli bir iş. En ufak hatanızda meslepinizfen oluyorsunuz. Bu yüzden pilotlar genelde birden çok diplomaya sahip olmaya çalışıyorlar. Ayrıca pilotun alacağı maaşı hemen hemen okuyacağı üniversite belirliyor. Türkiye de bildiğim en yüksek maaşı THY veriyor ve THY ninde yanlışım...
  91. Oriolus Belası

Türkiyedeki en iyi yazılımcılar

Türkiyenin en iyi futbolcusu kimdir? Sorusu gibi bir soru olmuş bu ve insalar bu soruya cevap vermiş. kimsede forvet mi arıyorsunz yoksa kaleci mi diye sormamış... Nasıl kulak burun boğazcı beyin ameliyatı yapamazsa her yazılımcıda her şeyi yapamaz. Bilgisayar mühendislerinin çeşitli...
  92. Oriolus Belası

Bu forum bağımlılık mı yapıyor?

Biliyorum hocam farkındayım. Demek istediğim şey forumun ihtiyaçlarına göre araştırma yapıp eklenti geliştiriyor yabancı forumlar.
  93. Oriolus Belası

Profesyonel bilgisayar mühendisi

Wpmavi kurucusu Burak Oran bir aralar blog kurulum hizmeti veriyordu muhtemelen başka site işlerindede yardımcı olur.
  94. Oriolus Belası

Kimse anasının hayrına warez tema hazırlamaz. Ya sunucuya yük oluşturacak ekstra işlemler gerçekleştirir yada belli bir müddet sonra senin haberin olmayan reklamlarla karşılaşırsın.
  95. Oriolus Belası

Hocam size ufak bir tavsiye şu foruma gidin Webmaster Forumu | WM Aracı Web sitesi+forum yaptırmak istediğinizi, arkasından seo tanıtım sosyal medya hesap yönetimi vs yapabilecek birilerini arıyorum tarzında konu açın. Ve sizle iletişime geçen üyelerin geçmiş satışlarını memnuniyetlerini...
  96. Oriolus Belası

Warez temanın sıkıntı çıkarmama gibi bir ihtimali yoktur.
  97. Oriolus Belası

Hocam 800tl işe yarayacak türden Android uygulaması için oldukça düşük ancak dandik bir uygulama için son derece yüksektir. Kendisi yaptığı pek çok sitede warez(crack) tema kullanmış biridir. Bu parayı en azından üniversitesini bitirmiş, daha önce başarısının referansları olan bilinen...
  98. Oriolus Belası

Bizde muzdaripiz aynı konudan bıraksalar üyeler olarak seni biz banlayacağız ancak bırakmıyorlar. Anket düzenlensek en az %90 banlansın çıkacağına adım gibi eminim. Sahi merak ediyorum istenmediği bir ortamda nasıl bu kadar durabiliyorsun?
  99. Oriolus Belası

TDK den alıntıdır: haylama: Haylamak işi. haylamak:hayvanları sürmek için seslenmek. "Hayla" kök olarakda olsa Türkçe de mevcuttur.
  100. Oriolus Belası

O kırmızı çizginin var olma sebebi sana yazmayı öğretmek değil, yanlış tuşa vs bastığında yanlışını düzeltmeni sağlamak. Eğer dilimizde hayla adında bir sözcük varsa elbetteki altını çizmeyeceltır.
  101. Oriolus Belası

Bi "hala" yazmayı öğrenemedin gitti. 1571408569 Bizde arge denen şey yok hocam. Eklentiler ne sunuyorsa o kadar. Uzun zamandır forumlara ilişikliğim kesildi ancak bundan yıllar öncesinde bile dediğiniz gibi çeşit çeşit güvenlik önlemleri alıyordu yabancı forumlar. Xda foruma ilk üye...
  102. Oriolus Belası

Eksi çok faydalı bir şeydi ancak bir noktadan sonra suyunu çıkardılar. Herkes önüne gelene eksi basıyordu. Tabi bu durum eksinin kökten kaldırılması gerektiği anlamına gelmiyordu. Sadece eskinin kullanımı kısıtlanmalıydı.
  103. Oriolus Belası

Aynı durumdayız. 1571372183 Yok turuncu form bu üyelerin yarattığı saçma sapan ortam sonucu yaşanan Tartışmalar ile bugüne geldi. Şuan turuncu forum a gitseniz 3 şeyden muzdaripler Biri her sayfada bulunan ondan fazla reklam Diğeri tık için açılan konular Ve sonuncusu forumun eskisi gibi...
  104. Oriolus Belası

Bu kadar gülünecek bir şey yok aslında. Türkiyede pek çok forum var, Saat formu hifi ses ve ekipmanları ile ilgili forumlar Gitar ve klavye(org) forumları Parfüm forumları Araç forumları Vs vs... Dh çok kalabalık bir forum olduğundan yukaruda bahsettiğim pek çok şey ile ilgilenen...
  105. Oriolus Belası

Spigen kılıf önermesi

Koruma olarak bu güne kadar kullandığım tüm Spigen kılıflar aynı idi. Tek memnuniyetsizliğim bazı serilerinin çok kalın olması ve silikon kılıflarının sararması idi. Bence Spigen alırken bu iki kriter ve tasarım dışında dikkat etmeniz gereken hiçbir şey yok.
  106. Oriolus Belası

Pil sağlığı

Pil ömrünü en çok kısaltan hızlı şarj. Bu dip notunda düşeyim istedim.
  107. Oriolus Belası

Felaket Durumdayım (Babama Her Şeyi Açıklamam Gerekiyor)

Aynı soruyu keşke Google a sorsaydınız.
  108. Oriolus Belası

Kuaföre Ne Kadar Ücret Ödüyorsunuz (Erkekler)

İstanbulda mı? Eğer İstanbulda ise adını öğrenebilir miyim?
  109. Oriolus Belası

Ayrıca eklemek isterim sayıklama denilen şey gün içinde derslerde vs 3 5 dk lık uyuklamalarda yaşanmaz. En az 5 saatlik uyku sonucu ve vücudun biyolojik saatinde(gece vakti) oluşabilir. Toplamda 4 uyku evresi bulunur: 1)Uyku hali 2)hafif uyku 3)derin uyku 4)REM Sayıklama son evrede...
  110. Oriolus Belası

Yazılan hiçbir şeye inanmıyorum ancak yazılanların doğru olduğunu düşünürsek hiç samimiyetinin olmadığı bir kıza gel sevgili olalım dersen yapacağı ilk ve tek şeu en yakın yetkiliye şikayet etmek olacaktır.
  111. Oriolus Belası

Multi seziyorum...
  112. Oriolus Belası

İp den hangi iss kullanıldığı bulunabiliyor biliyorsunuz değil mi?
  113. Oriolus Belası

Kurusıkı tabanca

Hort...
  114. Oriolus Belası

itiraf etiketine ne söylemek istersiniz? :)

5 yıldır üyeyim bu forma. Sizin gibi mesaj kasma derdine düşseydi şuan en az on bin mesajım vardı.
  115. Oriolus Belası

Muzik dinlemek icin guncel telefon onerileri

Yukarıdada da bahsettim ancak yine bahsedeyim. Dolby atoms binlerce dolarlık eq cihazlarında kullanılan, gerçeğe yakın ses üretmek için flim geliştiricisinin yapay zekadan destek alarak hazırladığı hazırlanan 3 5 dosyanın oynatılmasında ve hazırlanmasında rol alan müthiş bir teknolojidir...
  116. Oriolus Belası

İkide bir random kullanılmasını forum adabına aykırı buluyorum. Ki bu tarz hareketleri forum adabına aykırı bulan tek kişide değilim eminim ki. 1571026971 Bu 16 yaş altı insanlar gibi atılan her mesaja random atıp forumu kirletme hakkını sizlere tanımaz. Random atmak forumda yasak olmadığı...
  117. Oriolus Belası

Burası bir forum hatırlatmak isterim.
  118. Oriolus Belası

Technopat Gibi Leş Bir Site YOK!

Doğru üyeyi bulup yazarsan çok çok iyi. Belki ülkenin en boş konuşan üyeleri buradadır ancak aynı şekilde en bilgili üyelerinde burada olduğundan eminim.
  119. Oriolus Belası

Hocam bizim buranın yaş ortalaması bu tarz uygulamalar için yetersiz gibi. Pek çoğu üyenin yaşı sizin ile benim forum üyelik sürelerimizin toplamından az. Forumda hala anlam veremediğim moruq xD gibi doğru düzgün hiçbir anlamı ve esprisi bulunmayan sözcükler kullananlar mevcut. Bu üyelerin...
  120. Oriolus Belası

Ses yazılımsal olarak çözülmez. Binlerce dolarlık dijital analog dönüştürücü cihazlara bit porfect aktarım(hiçbir yazılımın etkisi altında kalmadan aktarım) için özel yazılımlar geliştirilir. Zaten bu aşamadan sonra yazılımın işi biter. Eğer donanımınız 16bit destekliyorsa siz 24 bitlik ses...
  121. Oriolus Belası

V30 a LG nin fazladan bir güncelleme daha verme gibi bir ihtimali var. Eğer bu ihtimal kesinleşir V30 gözü kapalı alınır. Daha önce iPhone kullandım. Ses kalitesinin ipod yada macbook la uzaktan yakından alakası yok. Eğer iPhone alınacaksa fiio şirketi iPhone için kablo şekilde usb dac...
  122. Oriolus Belası

3 temel kuralları var. Kısaltmaları büyük yaz, temel yazım kurallarına uy, başlıkta lüzumsuz sözcük kullanma. Ben seviyorum açıkcası technopat ı. Bu kurallar sayesinde üyeleri son derece olgun.
  123. Oriolus Belası

rüyaların karşılığı gerçekmi

Rüya dinlere göre yorumlanan bir şey. İslama göre yanlış hatırlamıyor isem güneşden önce görülen rüyalar değerlendirilmeye alınırdı. Atalarımız bu tarz konularda iyiye yor demişler. Bende aynısını diyeceğim güzele yorun güzel çıksın.
  124. Oriolus Belası

Playstation 5 Bomba gibi geliyor !!!

Sony zaten ps ın kutusundan kar etmiyor. Asıl karı oyunlar üzerinden ediyor. Ps4 ün ilk çıktığı zamaki performansı ile o dönemin ekran kartlarını kıyaslarsanız dediğimi daha iyi anlarsınız.
  125. Oriolus Belası

Hocam mi9t deki hifi damgası damgadan ibaret. Kullananlar sesinden hiç memnun değil. Normal bir telefon gibi diyorlar.
  126. Oriolus Belası

Daha uygun fiyatlı kulaklıklar ile "çok yüksek kaliteli ses" alma ihtimaliniz mevcut değil ama. Eğer bir gün it01 kullanırsanız dediğimi anlarsınız.
  127. Oriolus Belası

Ucuz yollu Chi fi dediğiniz ülkemizde ucuz değil ki. Sen o kulaklıkların o kadar övüldüğüne bakma 100 dolar altı en az 7 kulaklık al sat yapmışımdır. Chi fi it01 den başlıyor. Vergilerle birlikte ise ülkemizde 800tl üzerinden satılıyor.
  128. Oriolus Belası

LG telefonların kulaklık çıkışı kaliteli kulaklığın varsa iyi bu arada. V30 sonrası telefonlarda çıkan LG kulaklıklar çok dandik.
  129. Oriolus Belası

Hoparlör için s9 yada s10 serisi Jak çıkışı için LG V30+ yada G7
  130. Oriolus Belası

Söyle Rahatla

Örümcek baya nurlanmış maşallah.
  131. Oriolus Belası

Otomatik düzeltme kurbanı olmuşum:)
  132. Oriolus Belası

Deaşı gerçekten onlar yendi. Tek emirleri ile tüm deaş birlikleri tavsiye oldu ve pyd ye katıldı. Amerika benim yorumumca hiçbir zaman o bölgeden çekilmeyecek. Bu açıklamanın arkasında yatan cümle bence Suriye yi karıştıracağız ve bunun sebebi olarak haber kaynaklarımıza bizim o bölgeden...
  133. Oriolus Belası

SDN Forum Sonsuza Dek Kapanırsa Ne Yaparsınız?

4 yılda attığım 40 mesaj 1 ayda 1000 mesaj atan üyenin mesajlarından daha faydalı olabilmiş mi diye düşünürdüm. Sonrasında 1 yılda attığım 10 mesaj için ayırdığım süre ile neler yapabileceğimi düşünürdüm.
  134. Oriolus Belası

SDN'ye Rakip Teknoloji Haberi Sitesi Açtım

Biraz özgün olmalısın. Büyük haver ajansları vs birbirinin haberinin aynısını alır kullanır bir şey olmaz ancak sen tüm haberi tek tek yazarsın Google un gözüne batar sırf niye senin yaptığın haber aynı dilde daha önce yapıldı diye. Bu sektörde tbm ler de çok düşük. Ayrıca UKT sdn nin ortaya...
  135. Oriolus Belası

En yüksek enflasyon oranına sahip ülkeler belli oldu

Hükümet karşıtı ile devlet karşıtı arasındaki farkı burada anlatmaya gerek var mı? Biliyorsunuz demi hükmet bu devletin sahibi değil sadece hizmetçisi. İki gün sonra onlarda gelip geçecek.
  136. Oriolus Belası

Volkswagen'in Türkiye'de Fabrika Açmasının Perde Arkası

TR de satış oranı tüm bu satışı durdurulan araçların %10 u bile geçemez. TR dediğim gibi hem ulaşım hem iş gücü olarak, mantıklı bir ülke. Ancak şöyle bir durum var ekonominin kötüye gitmesi adamların işine gelir. Sonuçta dolarla iş yapıyorlar. Dolar ne kadar değerli iş gücü o kadar ucuz...
  137. Oriolus Belası

Devlet karşıtı olup terör örgütü olmayan bir örgüt söyler misiniz bana?
  138. Oriolus Belası

Saçımda Deli kepek çıkıyor

Şampuanların kepeğe etkisi büyüktür. Clear man bu konuda en iyisi.
  139. Oriolus Belası

Bir ve birden çok insanı terör destekçiliği ile suçluyorsunuz. Kanıtınız yoksa ağır iftira atıyorsunuz farkında mısınız?
  140. Oriolus Belası

Bu resim pek çok şeyi açıklıyor aslında ancak açıklamadığı bazı şeyler var. Bunlar sol ekonominin tasarrufa dayandığı ve devlet her şeyi kendi yapmalı görüşünü benimsediğidir. Sağ ekonomi ise Liberalizm e dayanır. Devlet sadece özel sektöre çalışacağı ortamı ihale vs ile hazırlar özel sektör...
  141. Oriolus Belası

WW fabrikasını çok büyütmemek gerek, kafa tuttuğumuz ülkelerde o fabrikaların ar ge merkezleri var.
  142. Oriolus Belası

Ayrıca 10 Yıl sonra hemen hemen elektrikli araçların standart olacağımı düşünürsek ww tr üzerinde 200 bin aracı bırak 20 yılda 100 yılda bile satamaz.
  143. Oriolus Belası

O araçlar dönemin efsane araçları ve hiçbiri sıfır değil. WW 30 yıl boyunca 2019 öncesi çoğu orta segment olan araçları TR de satarsa ne bizimkiler alır nede yabancı haber ajansları sessiz kalır.
  144. Oriolus Belası

Türkiyede geçen yıl satılan 0 ww araç sayısı 10.000 tane. Elimde net veri yok ancak yukarıda bahsedilen araç sayısı 200.000. Bir önceki yıla göre araç sarıl oranında azalış %40. Bu durumda ww elindeki tüm arabaları TR piyasasına satmaya çalışsa en erken 20 yılda satışı bitirebilir ki 2017 de...
  145. Oriolus Belası

Söyle Rahatla

Sanırım miras mevzusundan bahsediyorsunuz. Harbi ne oldu o mesele? En son hayır için harcanaktı sanırım. Tabi yanlışımda olabilir. Ölen insanların günahını alma gibi bir niyetim yok.
  146. Oriolus Belası

Samsung Neden Yeni Modellerinde Bataryayı Yükseltmiyor?

Li PO az yer kaplayan ancak hazırlanması zor olan ve li on gibi kolay şekil alamayan bir batarya. Genelde incelik iddiası bulunan(LG) markalar kullanıyor.
  147. Oriolus Belası

Siyaset bölümü açalım mı?

Yetmedi mi bu kadar sağ sol kavgası? En ağır solcu olana sorsan solun benimsediği ekonomi politikası nedir ve Kemalizm bu politikaların neresindedir diye tek kelime edemez. Aynısı sağ içinde geçerli. İnsanlar laik ülkede zihniyetini din ile olan ilişkisine göre seçiyor. Siyasilerde buna göre...
  148. Oriolus Belası

6S’in KAMERASIMI A50’ninmi?

İkisi arasından a50
  149. Oriolus Belası

bulduğum muhteşem video kanalı

Güzelmiş
  150. Oriolus Belası

Söyle Rahatla

İmkan varsa sağlam binalara taşınmak da bir alternatif.
  151. Oriolus Belası

Güzel alıntı:D
  152. Oriolus Belası

Ufak bir hatırlatma En yakın seçim 2023 de. O zamana kim öle kim kala.
  153. Oriolus Belası

Dedikleriniz iyi hoş ancak en önemli maddeyi atlamışınız. Başkasının gözünden bakamayan insanla siyaset sadece vakit kaybıdır. Kimine göre Terör örgütü ile masaya oturan haindir. Kimine göre ise terör örgütünün partisine oy veren insanlardan oy desteği alan. Aslına bakarsan yüzeyselde ikisinde...
  154. Oriolus Belası

An itibari ile oylamayı tersine çevirmiş bulunmaktayım.
  155. Oriolus Belası

@by efsane anket yanlış olmuş. Epk çok üye sadece seçim dönemi siyaset istediğimden hayıra basmış.
  156. Oriolus Belası

Modlar siyasete girerse taraflı banlanma muhabbetleri patlak verme ihtimali yüksek düşüncesindeyim. 1569611955 Elbetteki giremezsiniz ancak zamanında girildi. Benim demek istediğim sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yemeli.
  157. Oriolus Belası

Devlet Bahçeli Hastaneye Kaldırıldı!

Sözüm açık ve net şekilde benden önce yorum yapan üyeye.
  158. Oriolus Belası

Forum açısından iyi olur biraz olsun hareketlenir ancak konuya forumun %90 ını oluşturan çoluk çocuk dadanırsa seviye düşer. Eğer konu açılacaksa çok sıkı bir ban politikası olmalı Ve moderatörler konuya uyarı mesajı dışında yazmamalılar.
  159. Oriolus Belası

Shifdelete çalışan maaşları ne kadar ?

Foruma bir sebepten ötürü girdiğimde bu konuya denk geldim. Yorumlar hoşuma gitti ve cevap yazdım. Malesef yazdığım yorum doğrusu yada yanlışı ile sürekli insanların eksiklerini arayan birileri tarafından saçma bir bağlamda eleştirildi. Dolayısı ile benim cevabım size değil onaydı. Anlaşılan...
  160. Oriolus Belası

Sana SI(Uluslararası birimler sistemi) prefix sembollerini anlatacak halim yok. Ne zırvalıyorsan başkasının yorumunda zırvala.
  161. Oriolus Belası

Devlet Bahçeli Hastaneye Kaldırıldı!

Lafın taşınırken değişebildiğini birileri farkında değil heralde. Doktor der beyin kanaması ihtimali var. Hit kasmaya çalışan bir haber sitesi ise Bahçeli beyin kanaması geçirdi diye başlık atar.
  162. Oriolus Belası

Ömründe hiç monopoly bile oynamamış birinin çok biliyormuşcasına ha bire onu bunu eleştirmesine anlam veremiyorum. k ve m terimlerinin monopoly e nasıl girdiği ise tamamen ayrı mevzu. Tam bilmediğin konularda google ı daha iyi kullanmanı tavsiye ediyorum.
  163. Oriolus Belası

Kaç bilgisayar müh. Bu devirde 5k alıyor ki...
  164. Oriolus Belası

Hayırdır Tolga beyin koltuğunda gözün mü var:D
  165. Oriolus Belası

Kardeşim Kaza Yaptı

Yöneticiler senin ip adresini görebiliyor ve nereden erişim sağladığını tespit edebiliyor. Eğer durum Aesir in mesajında anlatmaya çalıltığı gibi ise... Bunu dünyayı değiştirecek projeler(!) tasarlamaya çalışan birinin fark etmemiş olması çok üzücü. Ne kadar çok sevdiğini kimseye anlatmak...
  166. Oriolus Belası

Eylül Ayı Oyun İçin Dizüstü Bilgisayar Tavsiyeleri 4500-7100TL

Uzun zamandır laptop arayışı içindeyim dolayısı ile piyasaya hakimim. Şimdiye kadarki en iyi Türkçe tavsiye konusu olmuş eline sağlık.
  167. Oriolus Belası

2019-2020 Sezonu Futbol Muhabbet Başlığı

İki yıl üst üste şampiyon olan bir takımdan ben daha iyi bir transfer sezonu beklerdim açıkcası.
  168. Oriolus Belası

En sevdiğiniz Türkçe Rock Grubu/Sanatcısı?

169. Oriolus Belası

En sevdiğiniz Türkçe Rock Grubu/Sanatcısı?

Kesinlikle Ogün Şanlısoy. Nedense Türkçe metal dendiğinde akla sadece pentagram geliyor. Halbukisi 2 yıl pentagramın solistliğini yapan ve ardından pentagram ekibinin pek çoğu ile birlikte bir albüm çıkaran Ogün Şanlısoy unutulur. ---- (Erkin Koray'ıda unutmayalım tabi)
  170. Oriolus Belası

SDN Monster Notebook Kullanıcıları Kulübü

9. nesil işlemcide ısınma sorunu var mı?
  171. Oriolus Belası

Söyle Rahatla

Forum üyelerini anca tanıdım diyelim. Üzüldüğüm tek nokta pek çok forum üyesi, ben onları tanıyıncaya kadar forum hayatını sonlandırdı.
  172. Oriolus Belası

Söyle Rahatla

Dört buçuk yıl sonra ilk mesaj, allah bereket versin.