Arama sonuçlarınız

1. busekement

Whatsapp plus log kayitlari nasil silinir??

Çevrimiçi olanları gösterme özelliğinin asıl amacı sohbet ettiğiniz kişilerin Whatsapp'a girmesi durumunda bildirimini almak ama biraz mantıkla sohbetlerde olmayan kişilerin çevrimiçi bildirimi gelmesiyle onların bize baktığını anlayabiliyoruz. Aynı şekilde sohbetlerde olmayan birisine siz...
  2. busekement

Ülke ülke kadınların boy ortalamaları!

Demek o yüzden uzun boylu erkek bulamıyoruz. :D
  3. busekement

Kablosuz Klavyede Bilgileriniz Risk Altında

Kablosuz klavyede bilgileriniz risk altında olabilir. Teknoloji sektöründe yapılan son araştırmalarda kablosuz klavye tercih eden kullanıcıların, şifrelerinin çalınma riskiyle karşı karşıya olduğu ortaya çıktı. Dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan ünlü 8 büyük klavye markasının...
  4. busekement

Karadeniz kıyılarında rekor ölü yunus!

Bulgaristan'a ait olan Karadeniz kıyı kesiminde rekor sayıda yunus vurdu. Yerel kaynaklar 2016 yılı boyunca sahile vuran ölü yunus sayısının 108 olduğunu ifade ederken ölüm nedenleri henüz tespit edilebilmiş değil. Bulgaristan’ın Karadeniz kıyılarında üç tür yunus bulunuyor. Geçtiğimiz...
  5. busekement

Yeni iPhone'da o tuş artık yok!

Japon blog sitesi Mac Otakara, yine dikkat çeken bir makale yayımladı. İddialara göre Apple, iPhone 7'de fiziksel ana ekran tuşu yerine artık dokunmatik 3D Touch özellikli tuş olacak. Mac Otakara'ya göre Apple'ın, iPhone 7'deki ana ekran tuşunda haptic geri bildirim, yani harekete duyarlı...
  6. busekement

Büyük heykeltıraş, trajik hikayesiyle: Camille Claudel

Camille Claudel, 1864 yılında Fransa'da dünyaya geldi. Heykele olan ilgisi çocukluk yıllarında başlayan Camille, daha o zamanlarda taş ve çamurla oynarmış. Annesi hiçbir zaman sanata olan ilgisini onaylamamış; babası ise daima maddi ve manevi destekçisi olmuş. Camille, yetenekli bir çocuk...
  7. busekement

Pokemon Go için ülke sınırını ihlal ettiler!

Pokemon yakalayabilmek için Amerika ile sınır komşusu olan Kanada'nın Alberta eyaletinde gezinmeye başlayan birkaç genç, istemeden Amerika sınırını geçti ve Kanada'ya izinsiz giriş yaptı. Bunun üzerine de yetkililer harekete geçti ve gençleri yakaladı. Ama ardından durumu anlayışla karşılayan...
  8. busekement

Günün en güzel kurtarıcısı: Kahve!

Teşekkür ederim :)
  9. busekement

Ahahahahahahahhaha ya hahahahahh :D benim kalbim kocaman hepsine yer var :D
  10. busekement

Taze portakal suyunu ben de seviyorum ama kahvaltıyı çayla yapmaya alışmışım :D
  11. busekement

Ben de altına cCc çay cCc temalı bi şey yazmayı düşünmüştüm :D Tabii ki kahvaltının yanında çay kadar güzel bi şey mi var ya canım kahvaltı yanı çayı :D
  12. busekement

Fazla kilolardan kurtulma ve fazla kiloların varislere etkisi

Kilo oluşumu, hem çevresel hem de kişisel bir olgudur. Kişi ne kadar çok fazla yeme ihtiyacı duyarsa o kadar çabuk kilo alma ihtimalini taşır. Tabi ki bu kişiden kişiye değişim gösterir. Bazı kişiler, yediğini hemen yakan bir bedene sahiptir. Bunu sebebi trioid bezlerinin hızlı çalışmasıdır...
  13. busekement

Ev İlaçlamanın Faydaları

Çoğunluk itibariyle soğukkanlı olan canlılar arasında sayabileceğimiz haşere sınıfına ait böcekler herkesin özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte korkulu rüyası haline gelmektedir. Sadece görüntüde ve kirlilikte yarattıkları nahoş görüntüden öte taşıdıkları envai çeşit hastalık ile de...
  14. busekement

Yorgun, uykumuzu alamamış hissettiğimiz bir sabahında içtiğimiz bir kahve kadar güzeli var mıdır? Kahvenin vücuda zararlı mı yoksa faydalı mı olduğuna dair pek çok araştırma yapılmış ve sonucunda faydalı olduğu kanısına varılmıştır. Ama elbette ki her şeyin fazlası zarar. Bu yapılan...
  15. busekement

Tembel kızlar için en güzel trend: Sexture!

Düz, dalgalı veya kıvırcık saç; hiç fark etmez! Yaz mevsimi saçlar için tam bir kabus olduğu için her kadın yaz mevsiminde saçlarıyla nasıl başa çıkacağını şaşırıyor. Bu yaz sıcağında saçlara fön, maşa gibi işlemler yaptırmak gerçekten çok zor. Doğal haliyle bırakmak istesen saçının şekli...
  16. busekement

Ne dinliyorsunuz?

17. busekement

Darbeyi bitiren telefona 250.000 dolar teklif!

2005 doğumlu Nehir isimli bi kızı varmış..
  18. busekement

Tımım.
  19. busekement

ZTE'nin telefonları Atmaca Elektronik'ten!

Fabrika satış mağazası adı altında ucuza da satarlar mı acaba :D
  20. busekement

Ne güzel şey hatırlamak seni

"İnsanın aklına bir başka insanın düşmesi ne güzeldir. Bir dost, bir sevgili ya da yolda tesadüf ettiğiniz öylesine biri... Nâzım Hikmet, Piraye'ye yazdığı bir mektupta şöyle diyor: 'Seni düşünüyorum. Seni nasıl iyi, nasıl harikulade düşünüyorum bilsen.' Sevdiklerinizi daima düşünün sevgili...
  21. busekement

French oje sevenler bu başlık altında toplanıyor :D :P
  22. busekement

İnsanlarda para bolsa demek :D
  23. busekement

ZTE'nin telefonları Atmaca Elektronik'ten!

Sunny markası ile TV'den cep telefonuna birçok üründe dünya devlerine rakip olma yolunda giden Atmaca Elektronik, Çinli ZTE'nin cep telefonlarını üretecek. Bu yılın daha ilk çeyreğinde 3.4 milyar dolar ciro yapan ZTE; AXON ve Blade serileriyle telefon pazarında iddialı görünüyor...
  24. busekement

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, medyadaki en büyük kahraman CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat'tı. Kritik saatlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı FaceTime üzerinden arayıp canlı yayına bağlayarak darbe girişiminin başarısız olmasında büyük rol oynamıştı. Türk medya tarihine geçecek bir...
  25. busekement

Trafikten korunmak için korkunç ama gerçek!

Avustralya Ulaşım Kazaları Komisyonu (TAC), sürüş güvenliği kampanyası kapsamında ilginç bir projeye imza attı. Eğer insan vücudu, geçirdiği trafik kazasından sonra en az zararı görebilmek için evrimleşseydi nasıl görünürdü? Arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanarak gerçekleştirdiği ve...
  26. busekement

Matrix Renkleri ve Anlamları

Matrix’in Renkleri ve Taşıdığı Anlamlar Matrix filmlerindeki sahnelerde kullanılan renkler, farklı durumları ve varoluş şekillerini temsil eder. En belirgin olanı şüphesiz yeşil renktir. Yeşil, aklı temsil etmektedir. Örneğin gerçek olmayan, sadece aklın var olabildiği, kuralların akıl ile...
  27. busekement

Ruslar Rio'ya gidemiyor

Şaşırtmadı :D
  28. busekement

Ruslar Rio'ya gidemiyor

Rusya'da patlak veren doping skandalından sonra 68 Rus atlet, Rio'da düzenlenen 2016 Olimpiyat Oyunları'ndan men edildi. Men edilen atletler için CAS, Rusya Olimpiyat Komitesi'nin yaptığı temyiz başvurusunu reddetti. Bu yüzden Rus atletler Rio'ya gidemiyor. CAS'ın internet sitesinde yer alan...
  29. busekement

biryudumkitap

Biryudumkitap.com, her sabah en iyi hikâyelerden ve romanlardan 5 dakikada okuyabileceğiniz en iyi pasajları e-posta kutunuza gönderen bir girişim. Sisteme abone olmak için Bir Yudum Kitap üzerinden e-posta adresinizi bırakmanız yeterli. 'Her sabah bir yudum kahve, bir yudum kitap kalbe iyi...
  30. busekement

yapıyor merak etmeyin, siz giriş yaptıkça kaydediyor o
  31. busekement

'Bu telefonun sahibi çok yiğit bir abiydi, vuruldu'

Darbe girişimi sırasında kardeşini yitiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Varank, "Telefonu aradım, bir şahıs açtı ve 'Abi bu telefonun sahibi çok yiğit bir abiydi, az önce vuruldu, götürdüler' dedi" şeklinde belirtti. Darbe girişiminde yitirdiği ağabeyi Prof. Dr. İlhan...
  32. busekement

Çağatay Ulusoy, trafik kurallarını kale almadı

Amerika tatilinden dönen Çağatay Ulusoy, otomobiliyle trafikte seyir halindeyken objektiflere yakalandı. Bir ara gazetecilerin kendisini takip ettiğini düşününce kaçabilmek için kural tanımadı. Sık sık tehlikeli bir şekilde şekil değiştiren, EDS uyarısına rağmen emniyet şeridine de giren...
  33. busekement

Bir Messi uğruna 1 km yüzdü!

İbiza'da tatil yapan yıldız futbolcu Lionel Messi bugüne kadar görülmemiş bir olay yaşadı. Özel yatında ailesiyle birlikte tatil yapan ünlü futbolcuya büyük bir hayranlık duyan 24 yaşındaki Suli, yüzerek Messi'ye ulaştı. Yaklaşık 1 km yüzen ve yata ulaşan Suli'nin bu azmine büyük hayranlık...
  34. busekement

Whatsapp Plus ayarlarında girdiğinde Other MODS kısmından, Clear Logs Program
  35. busekement

Clear Logs var oradan
  36. busekement

Yoga Nedir ve Faydaları

Hemen ilk denemede öyle dur demiyoruz ki ya yavaş yavaş :D
  37. busekement

Yoga Nedir ve Faydaları

Çok da şey yapmamak lazım :D
  38. busekement

Yoga Nedir ve Faydaları

• Yoga'nın en önemli amacı, zihni sadelik ve huzura ulaştırmak için yenilemektir. Bu huzur hissi Asana (duruşlar) ve Pranayama (nefes) uygulamalarından gelir. • Kaslara ve kemiklere baskı yapan diğer egzersiz türlerinin tersine, Yoga vücudu yavaşça canlandırır. Yoga’da başarılan en öncelikli...
  39. busekement

Günün Komik Videosu

Çok yaracak komik bir video değil ama bence çok sevimli ve eğlenceli olmuş :D
  40. busekement

Arda Kural geri döndü!

Emret Komutanım ile aklımıza kazınan Arda Kural, 6 yılın ardından geri döndüğü korku filmi ile ilgili Magazin D'ye açıklamada bulundu. Sibel Arna'nın sorularını yanıtlayarak "Bir hayatle ilgili korku filmi çektik. Film köyde geçiyor" dedi. Arda Kural sağlık durumuyla ilgili de "Şu an iyi...
  41. busekement

Bitmoji'yi deneyenler?

Ben Bitmoji'yi indirdim, fakat ya yaptığımız emoji öyküye atılmıyor ya da ben itinayla beceremiyorum :D İndirip deneyen varsa Snapchat'le nasıl bağladı yardımcı olabilir mi çünkü ben onu da yapamadım
  42. busekement

Fuat Avni hala aramızda!

Yaa çok iyi :D
  43. busekement

Fuat Avni hala aramızda!

Ben de öyle düşünüyorum.
  44. busekement

Fuat Avni hala aramızda!

"Fuat Avni" Twitter hesabını yönetenler dün akşam gözaltına alındı. AA'nın geçtiği haberde Başbakanlık bünyesinde "Başbakanlık Uzmanı" olarak çalışan Akif Mustafa Koçyiğit'in bilgi sızdırdığı gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi. Mustafa Koçyiğit'in gözaltına alınmasının ardından ağabeyi...
  45. busekement

Fuat Avni yakalandı

Uçankuş'tan değil, yakalanmış birisi ama çok da ciddiye almadım yani :D
  46. busekement

Tarihi Toplantıda Dikkat Çeken Detay!

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda saat 12:00'de başlayacağı duyurulan kritik Milli Güvenlik Kurumu (MGK), bir saatlik gecikme nedeniyle saat 13:12'de başladı. MGK Salonu'ndaki fotoğraflarda bir ayrıntı dikkat çekti. Her MGK toplantısında Cumhurbaşkanı'nın hemen sağında, Atatürk portresinin yanında...
  47. busekement

Fuat Avni yakalandı

Ben hala inanamıyorum ya :D
  48. busekement

MEB'de de darbe!

Milli Eğitim Bakanlığı; "Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15.200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler...
  49. busekement

Sonik Patlama ve İnsan Üzerinde Etkileri

Geçen Cuma akşamından beri bomba patlaması sesine oldukça benzeyen ve hatta bomba patlamasıyla karıştırılan bu beynimizi inleten sesin nedeni, sonik patlamalar. Darbe girişimi sırasında, gece boyu uzun süre alçak uçuş yapan F-16 jetlerinin çıkardığı sonik patlama sesi, halk arasında bomba...
  50. busekement

Dünya yıldızı yol ortasında yaptığıyla pes dedirtti!

Beceriksizliğim üzdü :(
  51. busekement

Olsundu, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptı
  52. busekement

Az önce ss atmaya çalıştım ama başka bi yere attım galiba nereye gitti bu ahhash Vikipedi'de öyle yazıyor ya
  53. busekement

iOS 10 Beta'yı yükleyenlere kötü sürpriz

Ben hiç kullanmadım, hep rahattım :D
  54. busekement

Windows Phone'u Angry Birds de bıraktı!

En başarılı mobil oyunlardan sayılan Angry Birds, bugüne kadar Android, iOS ve Windows Phone için sunulmaktaydı. Ancak Rovio, bu oyunu artık Windows Phone için geliştirmeyeceğini söyledi. Bir müşterisine cevap olarak gönderdiği e-postada Rovio, durumu şu şekilde doğruladı: "Rovio oyunları...
  55. busekement

iOS 10 Beta'yı yükleyenlere kötü sürpriz

iOS 10'un beta sürümünü denemek isteyenler ve iki adımlı oturum açmayı kullananlardan bazıları, bir sorundan dolayı Apple ID'lerine erişimlerini yitirdiklerini söylüyorlar. İki problem var. Öncelikle hangi iOS sürümünü kullanırsanız kullanın, uygulamalara özel parolalardaki bir hata, sizi...
  56. busekement

Shadow of Mordor'da Büyük Hile!

Warner Bros, Shadow of Mordor oyunu için YouTuber'lara pozitif inceleme yapmaları ve bununla da kalmayıp rastladıkları grafik veya program hatalarına videolarda yer vermemeleri, bunu yaparken de hiçbir videoya 'advertorial' ibaresi koydurmamak ile Amerikan Federal Ticaret Komisyonu tarafından...
  57. busekement

Chelsea'de oynuyormuş işte daha ne kadar yıldız olsun :D Çok futbol bilgim yok ya ben öyledir diye şey yapmıştım..
  58. busekement

Chelsea'nin yıldız futbolcusu Batshuayi, geçen hafta sıcak havadan dolayı Lamborghini'sini ağacın altına park etmesinden sonra bu sefer de farklı bir olayıyla gündeme geldi. Batshuayi, trafiğin ortasında yeni arabasını yolda durdurdu ve selfie çekildi. Kendisinin yolun sahibi gibi davrandığını...
  59. busekement

Cep telefonundan nikah kıymak mümkün!

Telegram adlı mobil mesajlaşma uygulamasında kurulan gruplar üzerinden, İran'da geçici nikah yapıldığı belirtildi. Geçici nikah yapmak isteyenler, partnerlerini istediği özelliklere göre kategorilendirilen listeden seçiyor. Ardından seçilen kişi "mihr" adı altında, grubun yöneticilerine ise...
  60. busekement

Cinsel istismarda artık 15 yaş kuralı yok!

TCK'nın 103. maddesinin birinci fıkrasındaki "15 yaşını tamamlamamış her çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın cinsel istismar sayılacağına" ilişkin hükmü Anayasa Mahkemesi iptal etti. 6 ay sonra yürürlüğe girilecek olan karar 6'ya karşı 7 üyenin oyu ile alındı. Bafra'da...
  61. busekement

Saati 20 dolara Pokemon avı!

Pokemon Go'nun çıktığından beri hayatımızda büyük bir yere sahip olduğu tartışılmaz, zaten gündemden düşmemesi de bunun büyük bir göstergesi. Bu oyunu oynadığı vakti nakite çeviren de var. Bunlardan biri de ABD'de yaşayan ve kendini Golbat-chan ismiyle tanıtan genç kız. ABD'nin popüler ilan...
  62. busekement

Bugün Benim Doğum Günüm

Doğum günün kutlu olsun, nice mutlu sağlıklı senelere :)
  63. busekement

Ölünün dili yok ama benim, bizim var..

"Antalyalı bir ailenin 15 yaşındaki canı gibi sevdikleri kızı. Güzel, tatlı, hayat dolu. Kolunda sakızdan çıkan ejderha dövmesi var. Daha çocuk yani. Markete gitmek için evden çıkıyor. Parmak arası terlikleriyle. Ve bir daha haber yok. KAÇIRIYORLAR, SABAHA KADAR TECAVÜZ EDİYORLAR Sonradan...
  64. busekement

Sosyal medya, THY çalışanlarını da vurdu!

Türk Hava Yolları (THY), 268 çalışanının işlerine son verdi. Sebebi ise sosyal medya paylaşımları. THY, sosyal medya paylaşımlarından dolayı öncesinde savunmalarını istediği 268 çalışanını "verimsizlik" iddiası ile işten attı. Kokpit.aero'nun haberine göre bu çalışanlar daha önce uyarılmıştı...
  65. busekement

Pokemon değil, ceset buldu!

Ben de APK olarak indirdim, Google Play'i yanıltabileceğimi düşünmüyorum :D
  66. busekement

Bacak bacak üstüne atmamalı mıyız?

Ama bunu da her yerde yapamazsınız sanırım :)
  67. busekement

Pokemon değil, ceset buldu!

Son günlerde oldukça popüler olan Pokemon Go oyununda karakter bulmak için yürüyüşe çıkan ABD'de yaşayan 19 yaşında bir genç kız, Pokemon yerine ceset buldu. ABD'nin Wyoming eyaletinin Riverton şehrinde yaşayan Shayla Wiggins, dün sabah Pokemon bulmak için yürüyüş yaparken bulduğu cesetle...
  68. busekement

Bende de alışkanlık olmuş, hep öyle oturuyorum. Hatta bu haberi unutmuşum, içimde nasıl bi bacak bacak üstüne atma sevdası varsa artık :D
  69. busekement

Siyah iPhone 7 Nasıl Görünecek?

Belki karanlıkta fosforlu oluyodur..
  70. busekement

Siyah iPhone 7 Nasıl Görünecek?

Muhtemelen siyah görünecek desem beni yine sever misiniz
  71. busekement

Spotify mı ? Apple Music mi ?

Apple kullanmadığım için buna yorum yapmam çok saçma olacak ama, Spotify bu dünyaya gelmiş en güzel şeylerden biri bence :')
  72. busekement

Davul zurnalı Rus kutlaması!

Rusya'yla Türkiye arasındaki gerginliğin bitmesini Manisalı üzüm üreticileri, davul zurna çalıp göbek atarak kutladılar. Türkiye’nin Rusya ile ticari ilişkilerinin normalleşme sürecine girmesi Manisalı üzüm üreticilerini sevindirdi. Sarıgöl Ziraat Odası başkan ve yöneticileri, Ziraat Odası...
  73. busekement

Ozon Tabakasındaki Delik Küçülüyor

Ben de diyorum kim düzeltiyor :D Tamam tamam, kusura bakmayın
  74. busekement

İyi günler, hayırlı işler dilerim..
  75. busekement

Sizin engin bilgilerinizin ışığı sayesinde biz de aydınlanıyoruz çok teşekkürler sayın Sultan Hanım iyiki varsınız.
  76. busekement

Kadın sporcu, kız arkadaşını kaçırdı!

KKTC eski milli hentbol takımı oyuncularından Meliz Özatlı, 3 yıldır birlikte yaşadığı kadın sevgilisi Z.B. ile kavga etti. Kavgadan sonra Z.B., kocası ve çocuğuna döndü. Özatlı, iddiaya göre salı gecesi önce sevgilisini darp etti, ardından Gazimağusa’daki evine kapattı. Z.B.’nin ailesinin...
  77. busekement

Vodafone da terk ediyor!

Avrupa Birliği'ne sırtını dönen İngiltere'de, ülkenin en büyük telekomünikasyon şirketi olan Vodafone, genel merkezini başka yerlere taşıyabileceğini gündeme getirdi. İngiltere ve Brüksel arasında yapılacak olan görüşmelerden İngilizlerin ve malların serbest dolaşımı kararı çıkmaması durumunda...
  78. busekement

Hakan Şükür, Google Trends listesinde!

siz de olmasanız napardım buralarda :D
  79. busekement

ben de ilk kez duydum :(
  80. busekement

Halterde yine doping!

8 sene sonra olması sonucun beni de işkillendirdi ama olan da olmuş, umarız ki yazık olmamıştır
  81. busekement

bizi böyle aydınlattığın için teşekkürlerimi sunuyorum
  82. busekement

Eski milli futbolcu ve milletvekili Hakan Şükür, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen ve 42 kişinin hayatını kaybettiği saldırıya Twittter'dan kendisine gelen mesaj üzerinden tepki gösterdi. Şükür, takipçisinin "Kim terör örgütüyse, terör örgütlerine yardım ediyorsa, masumlara terörist...
  83. busekement

Halterde yine doping!

Nurcan Taylan'dan sonra halterde bir doping skandalı daha patladı. 2016 Rio Olimpiyatları'nda yarışmaya hazırlanan milli sporcumuz Sibel Özkan'ın, gümüş madalya kazandığı 2008 Olimpiyatları'ndan sonra alınan numunesi pozitif çıktı. 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları'nda 48 kiloda gümüş madalya...
  84. busekement

"Abi hırsıza benziyo takip mi etsek"

Atatürk Havalimanı'ndaki adi saldırıyı gerçekleşen 3 terörist, saat 21 civarı Fatih'ten taksiye binip Atatürk Havalimanı'na gelmiş. Dış hatlar terminalinin giriş bölümünün önünde bir sivil polis, hareketleri ve üzerindeki monttan şüphelenip polis memuru olan arkadaşına "Bu havada montla...
  85. busekement

İnsan değilsiniz!

"EĞER... Bu alçak saldırıyı ilk işittiğinde... Aklına... Önce ülken ve saldırıda can veren insanlar gelmiyor da... 'İnşallah bu saldırı bizim biricik iktidarımızı sarsmaz' cümlesi geliyorsa.. SEN İNSAN DEĞİLSİN. Eğer... Bu alçak saldırıyı ilk işittiğinde... Aklına... Önce ülken ve saldırıda can...
  86. busekement

Ne dinliyorsunuz?

87. busekement

Her 31 sn'de bir Facebook!

Bilgiyi Çin'de bile bulsam getiririm size ama siz hep kaynak sormaya devam edeceksiniz.. Demekki hala facebook kullanan varmış(misal anneanneme kadar tüm anne tarafım) yoksa benim için de snapchat geçerli :D
  88. busekement

Her 31 sn'de bir Facebook!

Yapılan bir araştırma sonucu, beynimizin her 31 saniyede bir Facebook'a bakma isteği duyduğu açıklandı. Gerçek hayatımızın bir parçasını artık sanallaştırıp sosyal medyanın en fazla kullanılan uygulaması sayılan Facebook'a harcadığımız aşikar. Aslında durumun sanıldığından daha ciddi olduğu...
  89. busekement

ikimiz birden ayağa kalktık ofiste boy gösteriyoruz şuan
  90. busekement

Otomobil markalarının anlamları

"Sen olmamışsın başkası gelsin" demiş oldun bi yandan o yüzden, insanlarla daha çok iletişim kurmamı sağlar diye kalanını onların sormasını istemiştim aslında
  91. busekement

Rus kadınları kınıyorum çünkü
  92. busekement

Arjantin: 1.61 Avustralya: 1.64 Bahreyn: 1.55 Belçika: 1.63 Brezilya: 1.58 Kamerun: 1.61 Kanada: 1.61 Çin Halk Cumhuriyeti: 1.55 Fildişi Sahilleri: 1.59 Çek Cumhuriyeti: 1.67 Finlandiya: 1.65 Fransa: 1.62 Gena: 1.59 Gambiya: 1.58 Almanya: 1.65 Guatemala: 1.42 Hong Kong: 1.59 Macaristan: 1.66...
  93. busekement

üzdün şuan
  94. busekement

Nissan: 1934 yılında Jidosha-Seizo co. ve Nihon Sangyo Co.ltd. şirketlerinin birleşmesiyle 2 şirketin Japonca'daki kısaltması ile Ni-san kelimesi oluşur. Aynı yıl şirket Nissan Jidōsha Kabushiki Gaisha (Nissan Motor Şirketi) adını alır. Porsche: Şirket, ünlü Volkswagen'in 'Kaplumbağa' modelini...
  95. busekement

şaka şaka yazıyorum şimdi :D
  96. busekement

Google bu siteden bakabilirsiniz
  97. busekement

Microsoft'tan 10.000 $!

Microsoft'un en son sunulan ve dağıtımına geçen yıl resmi olarak başlanan Windows 10 için şikayetlerin gelmesi de çok uzun sürmedi. Microsoft'u kendi izinleri doğrultusunda güncellenmemesinden, eksik yüklenmesinden ve bazen de yüklenen güncelleme dosyalarının bozuk olmasından şikayetçi olan pek...
  98. busekement

Toyota: Şirket ismini kurucusu Kiichiro Toyoda'dan alır. Daha sonra marka geliştiricileri, Toyoda'yı Toyota haline çevirmişlerdir. Suzuki kurucusu Michio Suzuki'den almış
  99. busekement

Maserati kardeşlerin doğduğu Bologna'da bulunan fıskiyeli havuz logoya ilham vermiş. Rönesans döneminden kalma havuz, denizlerin tanrısı Neptün'e ithaf edilmiş. Neptün'ün sembolü üçlü çatal da logo olarak seçilmiş. Alfa Romeo 1910'da A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (Lombardiya...
  100. busekement

Tamam onlari da yarin ofise gecince yazarim
  101. busekement

yalnız o adının nerden geldiğini değil başka bi şeyi açıklamış
  102. busekement

Apple'dan LGBT için Özel Kayış!

apple adamdır
  103. busekement

Delik mi kapak?

valla insanlar neleri yutuyo onu da yutar bence :D
  104. busekement

küçük olmasından geliyomuş o :D
  105. busekement

Enzo Ferrari'den alıyomuş o da adını :D
  106. busekement

benden bahsediyosak hiç öyle kapak yapma derdinde değildim ya :D
  107. busekement

Playstation 4 için oyun tavsiyesi

Senaryo ve oynanış bazlı olarak aralarında en keyiflisi The Last Of Us, Until Daqn ise alternatif bir çok sona sahiptir. Kısaca oyunun gidişatını kendiniz de belirleyebilirsiniz. İkisi de gerilim türündedir ama bizim tercihimiz daha efsaneler arasına girmiş olan The Last Of Us
  108. busekement

SEAT: Volkswagen bünyesinde bulunan İspanyol otomobil firmasının açılımı Sociedad Española de Automóviles de Turismo (İspanyol tur otomobili şirketi) FIAT: İtalyan otomobil firması FIAT'ın açılımı Fabbrica Italiana Automobili Torino(Torino İtalyan Otomobil Fabrikası)'dır.
  109. busekement

1934 yılında Jidosha-Seizo co. ve Nihon Sangyo Co.ltd. şirketlerinin birleşmesiyle 2 şirketin Japonca'daki kısaltması ile Ni-san kelimesi oluşur. Aynı yıl şirket Nissan Jidōsha Kabushiki Gaisha (Nissan Motor Şirketi) adını alır.
  110. busekement

Delik mi kapak?

aa bayağı mantıklıymış ben de hep büyük kapak zannediyodum ahshss kendi kendime fail verdim :D
  111. busekement

böyle bi şeyi yalnızca mükemmel coder ve hacker busesular becerebilir çünkü
  112. busekement

yazmaya üşenmiştim :D adını Louis Chevrolet'ten alıyor imiş
  113. busekement

sonradan gördüm, nasıl becerdiysem artık onu da :D tamamdır hallettim teşekkürler
  114. busekement

Delik mi kapak?

bu ülkeye böyle yaratıcı insanlar lazım işte
  115. busekement

Delik mi kapak?

nefes borusuna kaçmazsa zaten nefes alamama gibi bi sıkıntı çekmezsin diye düşünüyorum
  116. busekement

Her gün yollarda gördüğümüz milyonlarca otomobilin isimlerinin ne anlama geldiğini hiç merak etmiş miydiniz? Mitsubishi: Otomobilleri ile ünlü Japon ağır sanayi şirketi Mitsubishi, adını şirketin de amblemi olan eski Japon savaşçıları samurayların ambleminden alır. Amblem, Mitsu(üç) ve...
  117. busekement

Eski telefonların içindeki altınlar!

Eski telefonlar geri dönüşüme gönderilerek içindeki altın, gümüş, bakır gibi metaller ekonomiye yeniden kazandırılıyor. Bu eski cep telefonlarından altın, paladyum, gümüş ve bakır gibi değerli madenlerin oranının yeni cep telefonlarına kıyasla çok daha fazla olduğunu dile getiren Cengiz...
  118. busekement

Delik mi kapak?

kapağı kemirirken yutmayı becerene shiftdelete ekibi olarak ödül veriyoruz katılımlarınızı bekliyoruz :p:D
  119. busekement

Delik mi kapak?

ahshsah başlık amacına ulaştı teşekkürler Türkiye
  120. busekement

Delik mi kapak?

hepsi bi arada işte böyle de düşünceli ve muazzam bir kalem
  121. busekement

Delik mi kapak?

tadını almazsan orucun bozulmaz :D
  122. busekement

Ayarlar Kısmı Silindi Nasıl Kurtarabilirim.

Telefonun ayarlar kısmının silinebileceğini zannetmiyorum ya, gizlemiş falan olabilir misin acaba
  123. busekement

Sevdiğim çocuğun çantasını... Bir yardım

çöpe atmak neden ya aahahshh boşver gitsin baksana sırf kopya almak için konuşmuş gibi zamanında da, zaten senin yaptığın şeyden sonra o ilişkiden hayır geleceğini düşünmüyorum yani felaket tellalı gibi konuştum biraz ama
  124. busekement

"İyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar."

'iyi sanatçılar kopyalar, büyük sanatçılar çalar. biz de parlak fikirleri çalmaktan hiç utanmadık.' yıl 1979. yazının henüz başında bilmemiz gereken iki şey var; az sonra endüstri tarihinin en büyük hırsızlığının gerçekleşeceği ve bugünkü işletim sistemlerimizin icad olunacak oluşu...
  125. busekement

Youtube yine geri kalmadı

Uzun zamandır PC kullanıcılarının kullandığı YouTube canlı yayın özelliği, nihayet akıllı telefonlara da geldi. Periscope ve Facebook Live'dan geri kalmayı göze alamamış gibi görünüyor. YouTube'un canlı yayın işlevi yeni bir özellik değil; 2011'den bu yana kullanılıyor. Fakat YouTube bu...
  126. busekement

Kadın tırnaklarının 100 yıllık evrimi!

eh iyi bari :D
  127. busekement

hiçbir oje mi çekici gelmiyor :eek:
  128. busekement

hiç beceremediğim için düz kırmızı en sevdiğim :D
  129. busekement

tırnakları küçük olan biri için o upuzun tırnaklar hayattır :D
  130. busekement

Her şey değiştiği gibi yıllar içinde tırnaklarda da güzellik algısı zamanla değişim göstermiş. Peki sizin favoriniz hangisi? Ben sanırım hala 1946 ve 1956'da kalmışım, canım kırmızı!
  131. busekement

3 yeni iPhone yolda!

ben pro'nun çıkması kesin değil derken siz fiyatını verdiniz bunun için diyorum :D ama yine de teşekkür ederim
  132. busekement

3 yeni iPhone yolda!

ne kadar da mağara bi insan olduğumu bi kez daha kanıtlamış oldum ve en berbat stajyer top 10'da yerimi aldım teşekkürler :D
  133. busekement

3 yeni iPhone yolda!

Eyül ayında tanıtılacağı neredeyse kesin gözle bakılan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'a Çin kaynaklı yeni bir söylentiye göre bu ikilinin arasına bir de iPhone 7 Pro da katılabilir. (Dünyanın en karışık cümlesini kurdum farkındayım) iPhone 7 Pro söylentileriyle ilk karşılaşmamız değil ancak...
  134. busekement

Üvercinka

giflerle özetlemiştim şiiri zaten :D
  135. busekement

Delik mi kapak?

bu akşam nihat hatipoğluna sorucam ordan izleyip öğrenebilirsiniz :D
  136. busekement

Delik mi kapak?

nefes borusundan düz devam
  137. busekement

Üvercinka

Böylece bir kere daha boynunlayız sayılı yerlerinden En uzun boynun bu senin dayanmaya ya da umudu kesmemeye Laleli'den dünyaya doğru giden bir tramvaydayız Birden nasıl oluyor sen yüreğimi elliyorsun Ama nasıl oluyor sen yüreğimi eller ellemez Sevişmek bir kere daha yürürlüğe giriyor Bütün...
  138. busekement

Delik mi kapak?

Hiç yoktan iyidir demişler yani derin derin nefes alırsın çok nefes gider :D
  139. busekement

Delik mi kapak?

Dünyaca ünlü kırtasiye markası BIC, 90'larda Crystal Pen'i piyasaya sürmüştü, muhtemelen kullanmamış olan kişi sayısı çok çok azdır. Ve bu hemen hemen hepimizin elinden geçen kalem aslında tam bir deha ürünü! Fark etmişseniz, kalemin kapağının ucu delik. Aslında bu kapakların kalemin...
  140. busekement

Bacak bacak üstüne atmak en yaygın oturma şekillerinden biri. Çoğumuz refleks haline gelmiş gibi oturur oturmaz bacak bacak üstüne atıyoruz. Bu duruş zariftir, seksidir ve sık sık feminenlikle ve hanımefendilikle ilişkilendirilir. Düşünmeden bacak bacak üstüne atma alışkanlığı edindik, ama...
  141. busekement

Apple Thunderbolt ekranların satışını durdurdu!

Bir kaç gün önce ilk jenerasyon Macbook Pro'nun satışını durduran Apple, bu sefer de Thunderbolt ile ilgili açıklama yaptı: “Apple Thunderbolt Display satışlarını durduruyoruz. Ancak stoklar bitene kadar online web sitelerinden satışlar devam edecek. Mac kullanıcıları için kullanabilecekleri...
  142. busekement

Raspberry Pi ve onun yeni şık kasası

20 dolarlık satış fiyatına sık bir tasarımlı kasa ve pasif olarak soğutmasını sağlayacak alüminyumdan yapılmış kasa eklenmiş durumda. Pasif olarak soğutmasını sağlayacak alüminyumdan yapılmış ve şık tasarımlı kasasıyla Kodi Edition Raspberry Pi Case, 20 dolarlık satış fiyatına sahip. Tasarımı...
  143. busekement

Canlı yayına büyük yatırım!

Ahahahah dönmezse ayıp eder anında spam atarız
  144. busekement

Öğrencilere müjde(!): sanal veli toplantısı

Öğretmen, öğrenci ve veli arasındaki iletişim kopukluklarına karşın tüm eğitim kurumları, öğrenciler ve velileri tarafından ücretsiz kullanılabilen bir uygulama: classloom. Öğretmen, veli ve öğrenci arasındaki iletişimi ve paylaşımı arttırmak ve daha katılımcı bir hale getirme amacıyla...
  145. busekement

Kaynak değil sade olmaması için resim ekledim
  146. busekement

Her Gün Seninle - Ümit Yaşar Oğuzcan

Ben de yazdım zaten
  147. busekement

çok güzel bi şiir, uzun falan ama akıp gidiyor
  148. busekement

Sayfamı nasıl büyütebilirim ?

Forum kurallarında forumu reklam aracı olarak kullanmak yasak yazıyor ancak sosyal medya hesabını vermek reklama girer mi, emin olmasam da sanmıyorum :) Takipçi satın alma bence çünkü bu sefer takipçi sayısı uçuk-beğeni sayısı düşük olunca profil pek ilgi çekici görünmüyor. Muhtemelen kısa...
  149. busekement

Güzel olan Her günü seninle tekrar tekrar yaşamak Erimek yarını olmayan zamanlarda Durdurmak bir yerde bütün saatleri Bütün kuralları kırıp parçalamak Sonra varmak o yerlere Mevsimlere dur demek Kar yağarken çiçek açtırmak ağaçlara Güneşi bir akşam saatinde tutup bırakmamak Sonra...
  150. busekement

Bundan sonra daha çok dikkat etmeye çalışırım :)
  151. busekement

Facebook'ta en çok takip edilen özelliklerden biri olan canlı yayın için önemli bir hamle yapıldı. Ünlüler ve medya kuruluşları ile bir araya gelip anlaşma yapan Facebook yönetimi 50 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atarken böylece sosyal medyanın daha çok etkin bir hale gelmesini sağlamayı...
  152. busekement

Bu bölümleri tercih edene 600 TL burs

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, ziraat, orman ve su ürünleri ile ilgili bölümleri tercih edip ilk 3 sıraya giren öğrencilere eğitim süreleri boyunca 12 ay aylık 600 TL burs verileceğini bildirdi. Saraç, ziraat, tarım, orman ve su ürünleri ile ilgili fakültelerin dekanları ve yüksekokul...
  153. busekement

3 boyutlu moda defilesi!

New York'ta bulunan Javits Fuar Merkezi'nde 3D Yazıcı Fuarı ziyaretçilere açılmıştı. Fuar alanında 3D yazıcı ile üretilen oyuncaklar, müzik aletleri, süs eşyaları, ev aletlerinin yanı sıra kıyafetler gibi bir çok ürün tanıtıldı. Son teknoloji olan bu 3D yazıcıların ürünlerin kopyasının kısa...
  154. busekement

Saati denemek için randevu almanız gerek!

Apple'ın ilk akıllı saati Apple Watch, 2015 Mart'ta tanıtılmıştı ve 31 Temmuz'da Türkiye, Rusya ve Yeni Zelanda'da satışa çıkıyor. 31 Temmuz saat 07.01'den itibaren şirketin bu ülkelerdeki online mağazalarından ve İstanbul'daki iki Apple mağazasından satın alınabilecek. Apple CEO’su Tim...
  155. busekement

Marmara Üniversitesi ve Türk Telekom'dan Büyük Anlaşma

20 Haziran 2016 tarihinde Marmara Üniversitesi'nin Göztepe Kampüsünde Türk Telekom ve Marmara Üniversitesi arasında imza töreni gerçekleştirildi. Aynı gün iş birliği kapsamında kurulmuş olan Fiber Optik Laboratuvarı Telekomünikasyon Teknolojileri alanının da açılışı yapıldı. Türkiye'deki...
  156. busekement

Mezunlarına İş Bulan Tek Üniversite

Şimdiye dek başarıya göre verdiği %100 burs ve ekstra para desteği, ayrıca bunun haricinde şehit çocukları için de verdiği desteklerle bilinen İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi mezunlarının iş bulması için de sıkı şekilde takipte. ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sınavında öğrencilere %100...
  157. busekement

Yeni hedef; akıllı televizyonlar!

Teknolojinin hayatımızdaki her noktaya ulaştığı bu günlerde halen daha kesin çözümü bulunamamış ve önemli kayıplara yol açabilen fidye virüsü her geçen gün başka bir versiyonu ile kullanıcıları tehdit etmeye devam ediyor. Trend Micro'nun keşfettiği, akıllı televizyonları hedef alan bu virüs...
  158. busekement

Kansere bir umut; kanser aşısı!

”Aylar süren araştırmadan sonra, ailemle birlikte üzücü bir sonuca vardık. Hiçbir tedavi benim hayatımı kurtaramazdı. Tavsiye edilen tedaviler de kalan zamanımı mahvedecekti. Bedenimin geri kalanı genç ve sağlıklı olduğu için, kanser beynimi yiyor olsa bile, uzunca bir süre daha buralarda...
  159. busekement

PlayStation 4 Neo'nun dudak uçuklatan fiyatı!

Sonunda ön sipariş yoluyla Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 4 Neo satışa çıktı. Fiyatı ise PlayStation 4 ile karşılaştırıldığında bir hayli yüksek. Uzun süredir Sony kanasından beklenen 4K destekli yeni konsol PlayStation Neo'nun doğrulanmasından kısa süre sonra konsol ön siparişe açıldı...
  160. busekement

Biçimlendirilmiş Üzerine Yazılmış Hafıza Kartından Veri Kurtarma

yeni üyeyim bakabileceğim tüm konulara bakıp denesem de işime yarar bir şey bulamadım bir de durumu tam olarak anlatmak istiyorum. telefonun hafıza kartını biçimlendirecektim lazım olan dosyalarımı bilgisayara kopyaladım, o dosyalardan bazıları .exe olmuştu çok önceden ama açılıyordu. daha sonra...