Arama sonuçlarınız

1. xismailaydin

Sıra dışı bilgisayar sorunu

Merhaba arkadaşım. Öncelikle nerede yaşıyorsun? Mümkün olsa da gelip yardımcı olabilsem... Benim önerim uzay montajı yapıp denemen. Yani Powersupply de dahil olmak üzere tüm bileşenleri kasadan ayır. Bilgisayarın tüm bileşenlerini iletken olmayan masa/sehpa/cam vs. birşey üzerinde birleştirin...
  2. xismailaydin

Joomla! 2.5.7 Final

Her işte bazı markalar popüler olur. Joomla! da CMS'ler içinde diğer sistemlere nazaran daha popüler. Drupal kimilerine göre belki daha iyi ve daha optimize bir sistem olabilir ancak Joomla!'nın mantığı daha çok kişi tarafından algılandığı için bu kadar ses getiriyor bence. Ayrıca yerel bazda...
  3. xismailaydin

Pes Ekran Kartını Görmüyor

Bilgisayarınızda üreticinin sürücüleri yüklü sanırım. Ekran kartı nVidia olan arkadaşlar sürücülerini güncellerseler sorun çözülecektir. Tabi sürücüler güncellendikten sonra oyunu çalıştırmaya kalkmayın. Sürücü güncellemesi manuel geçiş sorununu çözüyor. Yani güncelleme sonrasında oyuna sağ...
  4. xismailaydin

İşte Bulgaristan'daki internet fiyatları

Beyler saçmalamayın lütfen. Adı geçen ülke Bulgaristan. Dünya siyasetinde esamesi okunmayan balkan ülkelerinden biri. Örnekler G8 ülkelerinden olmadığı sürece "gelişmiş ülkelerden örnek vermeyin" diye yanlışa düşmeyin bence.
  5. xismailaydin

2D Oyun geliştirme

Flash iyidir. 2B için tabi ;)
  6. xismailaydin

Askerlik Şubeleri İçin Yeni Uygulama

Arkadaşım "Mehmetçiği Mehmetçik korur" demişsin ama askerlik şubesine sadece Mehmetçikler gelmiyor. Şubelerde memurlar var zaten. Sadece imza yetkisi için birkaç subay ve assubay var ki bu kişilerin görevleri de memurlarınkinden farksız. Yani askerlik şubelerinde görev alan erler transfer...
  7. xismailaydin

Intel, Android'e 4 Çekirdek Gereksiz Dedi

Aynen, katılıyorum. IOS, tüm IPhone'lardaki başarısını optimizasyonuna borçlu. "NE" yaptığı ve kullandığı değil "NASIL" yaptığı ön planda Apple'ın. Bir sürü marka-model Android'e telefon çıkarıyor ama alt, orta, üst sınıf farketmez, hepsi çok salakça sorunlarla karşı karşıya bırakıyor...
  8. xismailaydin

Yeni bir Veyron düşmanı: Huayra !

Yalnız en çabuk hızlanan 2. araç Ford Fiesta. Ken Block için ne araba yapmış adamlar :D
  9. xismailaydin

Şirketler Adil Kullanım Kotasını (AKK) neden koyar?

Ben de tam bu konuyla ilgili yorum yapacaktım. Şimdi TTNet altyapı yatırımı yapmadı diyenler haksızlık yapıyor. Ayıp yani. Hiç öyle şey olur mu? TTNet hiç yapmadığı kadar altyapı yatırımını son 2 senede yapmıştır. Ama bu altyapı yatırımı, AKK'yi uygulamak için gereken cihazlardan ibaret. Yani...
  10. xismailaydin

Taahhütsüz internet aboneliği

Ne demek yok? Lütfen bilginiz olmayan konularda yanlış yönlendirme yapmayın. Arkadaşım istediğin herhangi bir internet sağlayıcısına git, taahhütsüz internet abonesi olacağım de, internet bağlantı ücretini öde ve aboneliğin gerçekleştirilsin. Sakın modem, indirim kampanyası filan alma tabi...
  11. xismailaydin

SDN Hangi Antivirüsü Kullanıyor?

Microsoft Securty Essential
  12. xismailaydin

MÜ-YAP, Göksel ve bir kapatma vakası daha...

[Alkan “1 ay boyunca tüm kullanıcılarımdan özür dilemem gerekiyor, 1 hafta boyunca banner ile özür dilemem gerekiyor. Yeni bir site açarsam anında MÜ-YAP’a bilgi vermem gerekiyor. Bunlara uymazsam da 100 bin USD borcu kabul etmem lazım. Sevr gibi taahhütname” diyerek imzalamadığını ifade etti.]...
  13. xismailaydin

Neden Grafik İçin Mac Monitör?

Arkadaşlar tartışma gereksiz yerlere gidiyor gibi görünüyor. Olmasa daha iyi. Yeni teknoloji baskı makineleri Pantone veya CMYK renkleriyle baskı yapar. Sektördeki monitörlerin %80'i RGB ve CMYK ile yapılan tasarımlar RGB monitörlerde çok farklı görünür. CMYK görüntü veren monitörlerdeki...
  14. xismailaydin

"Limitsiz" iddialara dikkat!

Sektörün içinde olduğum için tümünü okumak hiç sıkmadı. Sadece sektördekiler okuyup son kullanıcılara izah etse bile Elmacik amacına ulaşmış olur diye düşünüyorum. Tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederim Elmacik.
  15. xismailaydin

SDN Forum Kapatılıyor

Arkadaşlar niye bu kadar panikliyorsunuz? Youtube'da barınan bir videonun sorumluluğunu SDN'ye yükleyecek kadar bilgisiz bir heyet var karşımızda. Video nerede? => SDN Forum'da SDN Forum'un adresi ne? => forum.shiftdelete.net Kapatın forum.shiftdelete.net'i. Sonra www.shiftdelete.net/forum...
  16. xismailaydin

HTML Template de Türkçe Karekter Sorunu

Rica ederim. Forumda eskisi gibi aktif bulunmuyorum. İyi denk geldi sorun :)
  17. xismailaydin

HTML Template de Türkçe Karekter Sorunu

Merhaba, Kullandığın temada Sıfr, Cufon veya GFD gibi sistemlerden biri mevcut. Oradaki fontlar da özelleştirilirken Türkçe karakterleri eklenmemiştir. (Default olarak TR olmaz. Özellikle TR bulman lazım.) Site dosyaları içinde scripts diye bir klasör olacak. Oradaki sisteme göre...
  18. xismailaydin

Hangi Otomobili Alayım? [ANKET]

Merhaba arkadaşım. Sanırım yeni araba alacaksın. Opel Astra'nın yeni kasasını alacaksan kesinlikle başka araba önermem. Seat Leon'a hayran kalıyorduk ama Opel öyle bir Astra yaptı ki, benim gözümde Insignia'dan bile hoş. Ayrıca ben bir sürü marka ve model araç kullandım. (Otomotiv sektöründe...
  19. xismailaydin

Seo uyumlu sayfa nasıl yazılır ->link

Merhaba, Ben de SEO ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Metindeki bilgiler iyi bir tekrar oldu benim için. Metinde de yer aldığı üzere, Google gerçekten de siteleri "keyword" olarak görüyor. Ancak gelişen çeviri ve dil algoritmasıyla içeriklerde, başlıklarda ve saydığınız tüm yerlerde mantık da...
  20. xismailaydin

İframe Çılgınlığı! Web Sitelerdeki Virüs Problemi

Evet, Hatırladım :) Ankara'daydım ben o zaman :) Neyse, sitende sorun devam ediyor sanırım. Sitenin tüm fiziksel yedeklerini al bilgisayarına. Daha sonra hosting firmandan hesabını sildirip tekrar eklemelerini iste. Böylece hostun seninle ilgili kısmındaki virüslerden tamamen kurtulursun...
  21. xismailaydin

İframe Çılgınlığı! Web Sitelerdeki Virüs Problemi

Merhaba Leonidas, Öncelikle siteni virüslerden temizlediğin için tebrik ederim. Ancak sitende ne kadar virüs olursa olsun, sitene giren kullanıcılar virüs uyarısı alıp antivirüsleri dosyaları silse de bu silme işlemi senin FTP'nde olmaz. Iframe zararlıları bilgisayarın yerel dosyaları arasına...
  22. xismailaydin

ShiftDelete.Net, Wordpress'e çok daha yakın

Bu da mı gol değil? Görüldüğü üzere konu 2010'da açılmış. 2 yılda ancak WP'nin yeterli olmadığına karar verilmiş. SDN'nin kendi İçerik Yönetim Sistemi ile ilgili bir gelişme ise hala göremedik. Bence kendi CMS'mizi yapacağız diye emek sarfetmek yorucu ve çok uzun bir süreç gerektirecek. Bu...
  23. xismailaydin

1500 TL'ye i7'li oyun laptopu ister misiniz?

Çok mantıklı ve güzel düşünülmüş bir organizasyon. Düşünen ve uygulayan herkesi tebrik ediyorum.
  24. xismailaydin

Geniş kapsamlı sorun (Detaylı Açıklama)

Merhaba, Öncelikle "Uzay Montajı" denemeni öneririm. Sen benzer birşey yapmışsın ama kasaya bağlı hiçbir parçanın olmaması gerekiyor. Uzay Montajı için anakart ve üzerindeki bileşenler, hdd ve powersupply'i anakarttan çıkar. Tahta bir masanın/sehpanın üzerinde birleştir. Mümkünse kasayı 1-2...
  25. xismailaydin

Her yere giren fiber, fiber değildir

Evet, Cat6 doğru bir ayrıntı. Cat5 en fazla 50 Mbps'e kadar hız sunabiliyor diye biliyorum. Cat6 ile 100 Mbps kolaylıkla dağıtılabilir.
  26. xismailaydin

TTNET A.Ş 'ye idari para cezası !!!

Merak etmeyin, ttnet o parayı müşterilerden çıkarır cezadan sonraki dönemlerde.
  27. xismailaydin

Joomlada arsiv problemi...???

Öncelikle merhaba, Arkadaşım o nasıl bir dil kullanımı? "Bir joomla 1.5 saytim" ne demek? Ya da "arshiv"? "saytim" olayını çözemedim ama "arshiv" için İngilizce "archive" ya da Türkçe "arşiv" yazman daha doğru olur diye düşünüyorum. Talep ettiğin "Tarihli Arşiv" için de K2 bileşenini tavsiye...
  28. xismailaydin

Joomlada saat problemi???

Merhaba, Joomla'da Yönetim Merkezi>Genel Yapılandırma>Sunucu sekmesinde Yerel Ayarlar Zaman Dilimi'ni UTC+2 yaparsan sorun çözülebilir. Sorun yine de çözülmezse, modülün zaman ile ilgili sorunu var demektir. Joomla'nın çekirdek modülünde öyle bir sorun olmayacağını düşünüyorum. 3. parti modül...
  29. xismailaydin

Joomla Modül Pozisyonu sorunu

Faydalı olabildiysem ne mutlu. Joomla ile ileri düzeyde seviyeli bir ilişkimiz var. 75-80 tane web sitesi yaptım Joomla kullanarak. SEO'su candır ;)
  30. xismailaydin

Joomla Modül Pozisyonu sorunu

Merhaba, Satın aldığınız tema dosyaları içinde Quickstart veya Demo Installation adında zip/rar dosyası olur. İçeriğini Ftp'ye yükleyip, "Örnek Verileri Yükle" seçeneği ile standart Joomla kurulumu yaparsanız, Joomlart'ın demo sitesindeki görünüme otomatik olarak ulaşabilirsiniz. "Hazırlardan...
  31. xismailaydin

Göksel - Bende Bi' Aşk Var - 2012 - Yeni Albüm

Göksel bitanedir ;) :)
  32. xismailaydin

Aslı Güngör - Aslı Gibidir - 2012 - Yeni Albüm

Sonunda albüm çıkardı bu arkadaş :) Gerçekten takdir ettiğim bir çizgisi var. Sesini de tarzını da şarkı sözlerini de çok seviyorum. İnşallah bu albüm kendi beklentilerini karşılar ve devamının gelmesini sağlar. Destekliyorum ve desteklemenizi tavsiye ediyorum.
  33. xismailaydin

Ah şu kadınlar..

Çok güzel bir metindi. Sen yazdıysan tebrik ederim. Keyifle okudum. Keyifle okudum; çünkü ne kadar hüzünlü veya üzüntü verici olsa da gerçeklerin bu denli samimi ve akıcı bir şekilde anlatılması bence güzeldi.
  34. xismailaydin

AFTER EFECT kullnırken Windows Kernel Mode Driver HATASINI NEDEN ALIYORUM? YARDIM !

Merhaba, 2GB EKRAN KARTI yazmışsın ancak bence tam modelini öğrenip paylaşman, sorunu daha hızlı algılayıp çözebilmemizi sağlar. Dizüstü bilgisayar üreticinin yüklediği varsayılan ekran kartı sürücüsü ile ilgili bir sorun olması muhtemel. Bu yüzden nVidia'nın sitesine girerek ekran kartının en...
  35. xismailaydin

Fotoğrafı canlandırmak (Animasyon)

Merhaba, Öncelikle meraklı olduğunuz işin adını tam öğrenmeniz bence daha güzel bir izlenim bırakacaktır. Böylece yardım almak da daha kolay olur diye düşünüyorum. Çünkü yanlış isim yanlış bilgiye neden olabilir. Adobe After Effects (Türkçe Okunuşu Şöyle Olabilir: Adob Aftır Efekts)...
  36. xismailaydin

Değişik Bir Virüs! Nasıl temizlerim?

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamız en büyük sorunumuz bizim. :( 64 Bit işletim sistemlerinde sytem32'ye ek olarak syswow64 klasörü de yer alır. Ki sistemin çekirdekte 64Bit destekleyen programlarının kaynağı orasıdır. 64Bit programlar kadar sürücüler filan da orada yer alır ;) [Program...
  37. xismailaydin

Canlı yayında kovuldu!

Adam konuşmayı öğrenememiş. Toplasan düzgün 3 cümle kuramadı yönetici sıfatıyla açıklama yapan çanak anten. Ben teknik direktörü tebrik ediyorum. Böyle şerbetsiz adamlara sabretmiş.
  38. xismailaydin

Oğlunuz Gay mi ?

Bundan daha net bi yöntem olabilir mi? Al sana Türk yöntemi ;)
  39. xismailaydin

600 tlye alabileceğim en iyi telefon ?

Nokia C6-01 önerebilirim. Şekli ve özellikleri benim çok hoşuma gitti. Ben de C6-01 kullanıyorum. Tabi 500-600 Tl civarı Android işletim sistemli Samsung da alabilirsin.
  40. xismailaydin

Milli savaş gemisi TCG Heybeliada hazır!

Bu ilk gemi. Haberde 2. gemi Büyükada kızaklardan suya indirilecek yazıyor. Geçen yıl bu suya indirilmişti. Şimdi teslim ediliyor TSK'ya. Heybeliada'nın silah techizatı monte edilmeden önce GPS, Radar vs. sistemlerinin kablolarını çekmiştik. O dönemde çalıştğım firma Milhis'i filan da entegre...
  41. xismailaydin

Çılgın Türkler geri dönüyor!

Aynen öyle. Türkiye eski Türkiye değil. Üretimde Atatürk'ün Türkiyesi'nde olduğu gibi çığır açıyor artık. Yalnız biz de eski biz olmaktan çıkıp, orasından burasından tutmalıyız artık bu işlerin. Az zamanda çok ve büyük işler başaran ecdadımız gibi önce inanarak başlamalı, sonra büyük bir...
  42. xismailaydin

Eşini başka erkekle yakalayınca dehşet saçtı

Allah bu tür durumları başa vermesin, kimseye yaşatmasın ama . . . Ama bence bu tür bir durumla karşılaşıldığında yapılması gereken en doğru şey durumu yargıya intikal ettirip o insanlardan bağlantıyı koparmak olur. Çünkü aksi durumda hem adam öldürüyorsun hem de bunu iki cibiliyetsiz...
  43. xismailaydin

Şifre komploydu

Düşüncemi söyleyeyim; terör hiç tutmayacak. Bu sebeple terörü de bitireceğiz. Onlar da ekmek kapılarından olacak ;)
  44. xismailaydin

Türk Telekomun Countre Strike Reklamı

"Türkiye Oyun Takımı"nın özellikleri; (TOT diyelim) Dünya genelinde Call Of Duty, MOH vs oyunlar online olarak oynanırken TOT Counter Strike oynar. Dünya genelinde her oyuncu oyunun orjinalini alır, TOT korsan veya ücretsiz oyunları oynar. Dünya genelinde her yıl yeni versiyon çıkarken TOT 6...
  45. xismailaydin

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül :"Konuşturmazsanız çeker giderim"

Alem Cumhurbaşkanı görsün ;) :) :D
  46. xismailaydin

Symbian Kullanıcıları Anna'yla Buluşuyor!

Ben de Nokia C6-01 telefonuma Anna güncellemesini yükledim. Güncelleme bitmeden yavaştı ama tamamen güncellenip yeniden başlatınca süper oldu. Daha hızlı olduğunu gördüm en azından ;) Tabi 3. parti programlar ve oyunlar aynı hızda. Güncellemeden sonra birkaç oyun da bozuldu ama zaten silmeyi...
  47. xismailaydin

Otobüste Yanıma Oturan Kız

Süpermiş :D
  48. xismailaydin

Sır Gibi Ölüm

12 asker kurtulurken 5 mahkum nasıl olur da yanar diyen arkadaşlar, lütfen önyargılı konuşmayın. Siz hiç cezaevi aracının içini gördünüz mü? Veya hükümlü taşıma prosedüründen haberdar mısınız? Ben askeri cezaevinde muhafızdım. Aracı da mahkumların taşınma prosedürünü de az çok biliyorum...
  49. xismailaydin

Çıktı Yeni Nokia 500

Hacı derdiniz ne sizin? Kafanıza silah mı dayıyor Nokia? Almazsınız olur biter ;) Evet tüm telefonlar neredeyse birbirinin aynısı. Teknik özellikler da gelişmiş veya daralmış oluyor ve şekiller değişiyor sadece ama bu niye sizi kızdırıyor ki? Sizin beğenmediğiniz işletim sistemi ve genel...
  50. xismailaydin

Fifa 2012'deki Mantık Hataları

İlk videodaki karışan adamlar süper :D Bi gidemediler yollarına :D ("Sensiz yapamam abi." dercesine... :D)
  51. xismailaydin

Adobe'dan Windows 8 Hakkında Açıklama

Bence de Flash'ın web ayağı bir an önce bitirilmeli ama bu demek olmamalı ki Flash programıyla hiçbir şey üretilmesin. Çünkü Flash muazzam bir program ve birçok alanda kullanılmaya devam edilmeli. Tekrar ediyorum; web alanından artık çekilmeli...
  52. xismailaydin

Anna sali günü resmen ovi de

Ben de Nokia C6-01 telefonuma Anna güncellemesini yükledim. Güncelleme bitmeden yavaştı ama tamamen güncellenip yeniden başlatınca süper oldu. Daha hızlı olduğunu gördüm en azından ;) Tabi 3. parti programlar ve oyunlar aynı hızda. Güncellemeden sonra birkaç oyun da bozuldu ama zaten silmeyi...
  53. xismailaydin

Windows 8, USB sürücüde taşınabilecek!

Bunu Ubuntu'da yapıyordum ben zaten :D Windows'ta da olması iyi olur. Ama sürücü olayı nasıl olacak merak ediyorum açıkçası.
  54. xismailaydin

Lütfen, yeni web sitemi eleştirin :)

Tasarım olarak dedim ben. İçerik olarak değil.
  55. xismailaydin

Kadına şiddetin ramazan raporu!

Hadisler benim söylemek istediklerimden fazlasını söylemiş. Müslümanlık öyle ortalıklarda müslümanım diyerek gezmekle olmuyor.
  56. xismailaydin

Garanti Bankası

Bende de TEB hesabı var. Aynı şekilde benden de hesap işletim ücreti adı altında 44 Tl kesildi. Bu hesaptaki paramdan da çekilmeip, kredi kartıma borç olarak yazılmış. Düşünün, ben kredi kartımın borcunu sıfırladığımda +5 Tl fazla yatırır, kredi kartının bana borçlu olmasını sağlarım. Ama böyle...
  57. xismailaydin

Lütfen, yeni web sitemi eleştirin :)

Trebuchet ne ya? Comic Sans Ms'in web versiyonu, ciddiyetsiz bir yazı tipi. Salla. Kod anlamında dediğin gibi son versiyon (css, jquery, html5) olabilir ama senin yazdıklarını okuyup sitene girdikten sonra bi durakladım. Tasarım 2005-2007 arası yapılmış da yeni koda dökmüşsün sanki. Renklerle...
  58. xismailaydin

Symbian ^3 İçin SPB Shell 3D Çıktı?

Ben de 2 gün önce Nokia C6-01 aldım. Telefonu çok beğendim. Ekranı küçük yorumları filan geliyor ancak ben memnunum açıkçası. Bu uygulama da çok farklı, güzel yapılmış. Linux'taki Compiz Fusion'u andırdı bana :)
  59. xismailaydin

Astra baştan yaratıldı

Bu arabaya hasta oldum. Bence Opel'in en iyi işi. Zaten Astra Classic III'ü de çok beğeniyordum. Opelciymişim onu öğrendim :D Bu Astra bence Insignia'dan bile güzel oldu. Opel'in kokpitleri her zaman insanı kendine bağlar. Bunda da aynı hava devam etmiş. Çok beğeniyorum bu aracı. Allah...
  60. xismailaydin

[Anket] sdn.com.tr mi yoksa shiftdelete.net mi?

Abi Shiftdelete.net ana host olarak kalsın. SDN.com.tr adresini de "domain alias" olarak ekleyin hosting panelinizden veya hosting şirketiniz aracılığıyla. Ben bir çok siteyi o yöntemle kullanıyorum. Google bile anlamıyor. 2 farklı adres google'da alt alta listeleniyor :D E 3 link bir alan...
  61. xismailaydin

Olmamasıyla Şaşırtan Kısayol Tuşları

Bilgisayarı iyi bilen, iyi kullanan biri olarak bunları söylüyorsun tamam ama bilgisayarı senin kadar iyi kullanamayanları da bir düşün istersen. Kes-Kopyala-Yapıştır kısayolları ile bile başedemeyen bir sürü kullanıcı var. Yenileri eklenince düşünsene onların halini :D Ki Windows'ta o...
  62. xismailaydin

Sen benim I love you'msun

Bu sahne "Boys Overs Flowers" dizisinden miydi?
  63. xismailaydin

Dacia Sandero Kullanan?

Volvo Çin'e satıldı ama biliyor musunuz? :D
  64. xismailaydin

Dacia Sandero Kullanan?

Dacia Sandero dış görünüm olarak çok güzel bir araç ama konfor sıfır, haberiniz olsun. Direksiyon, vites kolu, koltuklar... Alelade ve çok kalitesiz. 6 ayda araba 5 yıldır kullanılıyormuş gibi görünüyor iç döşemedeki herşey. Çok dikkatli kullanmazsan, bakımlarını atlatırsan, idare eder dersen...
  65. xismailaydin

Neden Opera ?

Arkadaşım, o sorun dizüstü bilgisayarının "touchpad" sürücüsünden kaynaklanıyor. Sürücü ve yardımcı yazılımını yüklersen çözüleceği kanısındayım.
  66. xismailaydin

Neden Opera ?

Say say bitmez. Farklı olduğu için, özel olduğu için, güvenli olduğu için, istediğim esnekliği sunduğu için, ileriyi düşündüğü için, sitelerle iyi anlaştığı için, parola yöneticisi ve sırrı için, yer imleri ve diğer özelliklerin erişebilirliği için, mouse kısayolları için, hızlı erişimi bulduğu...
  67. xismailaydin

Sahtekarlığın bu kadarı..

Arkadaşlar, benim askerde tanıştığım bir arkadaş Teknosa'da çalışıyormuş. 4 yıldır telefon almam ama en yeni telefonları kullanırım diyor. Arızası olmasa bile telefıonu garantiye gönderiyormuş, daha sonra servistekileri şikayetle tehdit ediyormuş. Tabi teknik konularda biraz bilgili olduğu...
  68. xismailaydin

Farkı Fark Edin :)

Farkedilmesi gereken şemsizyesiz olan adam mı? :D
  69. xismailaydin

Hala oynadığın en eski oyun?

Hala oynadığım en eski oyun; Max Payne 2'dir. 2003-2004 sezonunun oyunu. Bi de yayınlandığı zamanda geniş ekran desteği olan nadir oyunlardandır kendisi. Sırf müziklerini dinlemek için bile oyuna girdiğim olur :D Ama oyun içinde sarıyor müzikler de. Soundtrack'tan filan aynı zevki alamıyorum :)
  70. xismailaydin

Nasıl site?

Wordpress sanırım. Başlangıç olarak iyi. Ancak arkadaşın da dediği gibi en üst ve en alt kısımla ilgili biraz daha çalışman gerekiyor diye düşünüyorum. Önemli olan içerik arttıkça da belli bir düzen sağlamak ve devam ettirmek. Allah kolaylık versin...
  71. xismailaydin

Villarreal 0-1 Barcelona - 02.04.2011

Pique kadar teknik bir defans oyuncusu daha yok diyorlar. Bence de öyle yani ;) Ne de olsa Shakira'yla adam. Tekniğin kralını öğreniyordur :D
  72. xismailaydin

Php ile MsSQL bağlantısı oluşturma

Günde 2 saat çalışabiliyorsan 6 saatlik çalışma ihtiyacını 3 gün karşılar. Yani 4. gün kendine süper bir site yapabilirsin. Bundan bahsetmiştim ben :D
  73. xismailaydin

Onursal Üyelerimiz ve Yeni Rütbe

SDN de derin devlet özentiliği mi başladı ne!
  74. xismailaydin

Onursal Üyelerimiz ve Yeni Rütbe

Onursal üyeymiş. Başka bir isim bulamadınız mı? Türkiye'deki Onursal Başkanlar'dan dolayı gıcığım bu onursal lafına.
  75. xismailaydin

Sağlam'dan imza şov

Senin gibi çanak antenler varken pişman olmazlar merak etme.
  76. xismailaydin

Ahmet Şık'ın Kitabı İndirme Rekoru Kırıyor

Uzun zamandır aklımda olan bir manşet bu olaydan sonra gerçekleşebilir; ERGENEKON'DA MEKSİKA DALGASI! :D :D :D Ergenekon'daki bilmem kaçıncı dalgadan sonra böyle büyük bir dalgayı anlatmak için daha iyi bir benzetme olabilir miydi bilemiyorum :D :D :D Arkadaşım onlar çözülünce herşey...
  77. xismailaydin

Parttime yada fulltime İş fırsatı

Çok haklısınız. Elemana kapak olmuş. Daha foruma bile gelmiyor :D
  78. xismailaydin

Yan yana yapılandırma hatası

Kütüphaneler ile ilgili bir sorun bu. API'leri tamamen kaldır ve yeniden yükle bence. Oyunlarda da oluyordu. Hani direkt şudur sorun diyebileceğin birşey değil. Günlükten bak bu yan yana yapılandırmanın ilişkili olduğu dosyalara. Onları revize et. Mesela bazı ripli oyunlarda ya da kurmadan...
  79. xismailaydin

Hacı bunların sistemi bilmiyorum da Herbalife de ayrı konu. Adamlarda çeşitli içecekler filan var. Getiriyorlar, içiriyorlar filan. -Bu ne? İçmiyorum! dedim. İşte bu şöyledir, böyledir... Bi de çağırırken iş ilanıma istinaden aradılar ha. Bilgi Teknolojileri Uzmanı yazmışız mesleki alana...
  80. xismailaydin

TTNET Desteğe Bende teşekkürü borç bilirim.

Senin gerçek Ttnet müşterisi olduğuna inanmıyorum. Ttnet birkaç eleman tutmuştur, Çözüm Ortağı koyduğu forumlara memnun müşteri de koyuyordur.
  81. xismailaydin

Ul*n hepinizin şirketi köklü, bilimsel, biyolojik, network marketing işini en iyi uygulayan vs. vs. vs. Niye el altından iş yapıyorsunuz o zaman? Ne ürünleriniz ne markalarınız biliniyor. Ne fatura ne de başka birşey. Vergi kaçakçılığı mı dersin, insan kandırma mı dersin hepsi sizde. Biri tatlı...
  82. xismailaydin

Nükleer Teknolojide nasıl aldatıldık. Lütfen Okuyalım

"The Dark Knight" burası bir forum. Burada tüm kimliklerimizi üzerimizden atıp makam, mevki ve çıkar gözetmeksizin tartışmaya çalışıyoruz. Burada genelde herkes birbirine senli benli hitab eder ki olması gereken de budur. Gel gelelim bu ülkede muhalefet olan insanlar Başbakan'a...
  83. xismailaydin

Crysis 2 ttnet ile geliyor

Ttnet beleşe bile verse almam. Adamların beleş tanımlarını biliyoruz. Oyun çıksın, direkt kutulu alacağım :D
  84. xismailaydin

Php ile MsSQL bağlantısı oluşturma

Zeyno, Wordpress ücretsiz bir içerik yönetim sistemidir. Bence ücretsiz bir host bul ve çalışmalarını çevrimiçi(online) hazırla. Böylece dünyanın her yerinden çalışmalarını görebilir ve gerekirse düzenleme yapabilirsin. Bilgisayarında hazırladığın çalışma okuldaki bilgisayarında...
  85. xismailaydin

Windows7'de Kullanışlı Bir Özellik

O zaman bi bilindik özellik de benden; Windows görev çubuğuna sıraladığınız ilk 10 simgeye hızlı erişim için Windows+1,2,3.. tuşlarını kullanabilirsiniz. Benim bilgisayarımdan örnek verecek olursak; 1 Opera, 2 Firefox, 3 Dosya Yöneticisi, 4 Dreamveawer, 5 Fireworks, 6 Flash, 7 Photoshop, 8...
  86. xismailaydin

Joomla İle Okul Sitesi Yapma?

Ya ne alaka. PHP desteklesin sunucu yeterlidir. Ben sana veritabanı için hostng hizmeti veririm. Ben veritabanı olmayan birçok sunucuda çalıştırıyorum Joomla'yı. Hatiçten gazel okurcasına localhost mysql yerine IP yazıyorum. O kadar. Joomla'da DB kullanıcı adı ve şifresi dışında genelde başka...
  87. xismailaydin

Joomla İle Okul Sitesi Yapma?

Arkadaşım WP çok hızlı, sağlam ve basit bir sistem ama . . . Ama iş WP temalarını düzenlemeye geldiğinde, kaynak açısından herkes çok sıkıntı çekiyor. Joomla biraz daha ağır bir sistem olabilir ancak ben Joomla'yı çok etkin kullanıyorum. Tema özelleştirmek dedin mi Joomla'da işin daha kolay...
  88. xismailaydin

Misimovic: Galatasaray'a yanlış yapmadım!

Bu Misimovic olayı yüzünden Galatasaray'dan iğrendim. Yazıklar olsun ya. Bir futbolcuyu harcadıklarını sanıyorlar ama taraftarı da kaybettiklerinin farkında değiller sanırım. Şerbetsizler...
  89. xismailaydin

Galatasaray 1-0 Bucaspor - Spor Toto Süper Lig 22. Hafta

İnsan harcamakta takımlarımızın, taraftarımızın üzerine yok. Her futbolcumuz Sabri kadar oynasın, tüm Dünya Kupası, Avrupa Kupası elemelerinde final oynarız. Ha, 120 Dk gol olmaz, o ayrı konu :D Galatasaray'dan da iğrenmeye başladım artık. Ul*n eskiden paramız yokken bile şampiyon oluyorduk...
  90. xismailaydin

Bu ay faturanız kabarık gelebilir! ÖZEL VİDEO

BTK'ya ilettiğim şikayet metnim; BTK'nın 444 servisleri ile ilgili aldıkları karara itiraz ediyorum. Türkleri Anadolu'dan hiçbir şekilde atamayan tarih, bunun da yolunu bulmuş. Bizi kendi ülkemizden iğrendirip, kendi ülkemizde yaşayamaz hale getirip başka ülkelere gitmemizi mi istiyorsunuz...
  91. xismailaydin

Telekomünikasyon Kurumunun (BTK) aldığı skandal kararı şikayet edelim..

Şikayet metnim; BTK'nın 444 servisleri ile ilgili aldıkları karara itiraz ediyorum. Türkleri Anadolu'dan hiçbir şekilde atamayan tarih, bunun da yolunu bulmuş. Bizi kendi ülkemizden iğrendirip, kendi ülkemizde yaşayamaz hale getirip başka ülkelere gitmemizi mi istiyorsunuz? Kendi ülkemize...
  92. xismailaydin

Operatör Tercihinizde Son Sözünüz ?

Hepsinin taaaaa...
  93. xismailaydin

Yeni Başlayan İçin DSLR Tavsiyesi ?

Bence yeni başlayan biri DSLR ile başlamamalı. Büyük hata olur. DSLR Like al bence. Makro çekim, yüksek zoom, video çekimi, detaylı ayarlar... DSLR Makinada lens gerçekten ilerde büyük sorun teşkil edecek. Çünkü gövde bir yere kadar. Kutu içeriğindeki lensler de sadece tek çekim modunda...
  94. xismailaydin

Teşekkürler AİRTİES

Ben de Airties'i tebrik ediyorum. Teknik servislik yaptığım dönemde müşterilere en rahat sattığım üründür. Zyxel de kalite anlamında iyi. Ancak bunun yanında servis açısından da Airties'i örnek alıyor. Airties kadar olmasa da Zyxel'in desteğini de severim. :D Helal Olsun ! :D
  95. xismailaydin

1 Adet Zamunda Üyeliği Verilir

Abi tam zamunda üyesi olduk diye sevinirken bir anda işler yoğunlaştı :D Şu an yoğun bir şekilde web geliştirmeye devam ediyorum. Birkaç site var bitmesi gereken. Onlarla uğraşıyorum. :) lord87 arkadaşa da Zorhak abiye de teşekkürler :) (Siz bu mesajı okurken ben zamunda hesabını alıp...
  96. xismailaydin

Mesaj alındı :) Zorhak'a tekrar tekrar teşekkür ediyorum :)
  97. xismailaydin

Upload beleş de hızı düşük :D Geceleri full açarız :D
  98. xismailaydin

Zorhak şimdiden teşekkür ederim :) Hayalci, vay ortak! Nasılsın??? :D
  99. xismailaydin

İşin esprisi o :D Takma kafana :D
  100. xismailaydin

Hesap paylaşılacaksa 36. mesaj yazarı olarak % 40 hak istiyorum :D Direkten döndük :D
  101. xismailaydin

Vay arkadaş :D Para parayı çekiyor, hesap hesabı çekiyor. Ne düzenmiş bu :D
  102. xismailaydin

Zorhak 1 saniye ile kaçırdım :D
  103. xismailaydin

Zorhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak :D
  104. xismailaydin

Goooooool müüüüüüüü?
  105. xismailaydin

Sağ kanattan gelişen Atak :D
  106. xismailaydin

Şunun şurasında 35'e ne kaldı? :D
  107. xismailaydin

Zamundaaaaaaaaaaaaaaaa :) Bunu unutmayacağız :D Haydi bastırın :D
  108. xismailaydin

Geliyo mu geliyo mu geliyo mu geliyo muuuuuuuuuuuuuuuu? :D
  109. xismailaydin

Ben de yazdım :D
  110. xismailaydin

Arkadaşlar geyik yapın da 34'e gelsin :) 35. olmak istiyorum :)
  111. xismailaydin

Ben TTnet'i çok sevdim o beni hiç sevmiyor.

O zaman bize borçlu kalırlar.
  112. xismailaydin

Joomla 1.6.0 Stable Yayınlandı

Drupal çok iyi ama önce bunu gördük, bununla başladık, bununla devam ediyoruz :D Ayrıca performans söz konusu olmadığında aralarında çok bir fark kalmıyor. Drupal daha deneyimli olduğundan çekirdeği daha temiz, yeni eklentileri direkt ekliyorlar. Ama dediğim gibi bilmediğim bir sistem :D...
  113. xismailaydin

Joomla 1.6.0 Stable Yayınlandı

Sonunda çıktı :) Joomla benim ekmek kapımdır. SEO olayında çok iyi anlaştığımız için birlikte çalışırız kendileriyle ;) 1.6'yı denemiştim, çok yenilik vardı deneme sürümlerinde bile. Bakalım 1.5 temaları 1.6'da çalışacak mı? :)
  114. xismailaydin

SEO Yarışması

Haberim olsaydı katılır, çalışma hazırlardım. SEO olayında rakip tanımıyorum :) Ama 2 günde ne yaparsan yap hayal bu tür şeyler. En az 1 hafta... Bir haftada siteyi herhangi bir kelime veya kelime grubunda google'da ilk sırada çıkarabilirim. 6 ay sonucunda, Google'da ilk sırada olan site...
  115. xismailaydin

Biz unuttuk , dünya F klavyeye dönüyor

Bu konudaki araştırmaları inceledim. Çok güzel birşey ve Q klavyenin çıkışı da çok absürd bir olayla oluyor zaten. Gel gelelim Laptoplar ve kaliteli klavyeler F üretilmediği için geçiş birçokları için pek mümkün görünmüyor.
  116. xismailaydin

Muhtemel SDN İstanbul Buluşması için Anket

Vay arkadaş, konu 9 Aralık 2010'da açılıyor. Gidilecek zaman olarak da 12 Kasım 2010'a onay istiyor. :D Kimse gitmez 12 Kasım'da. Daha doğrusu gitmediler yani :D
  117. xismailaydin

PHP Dosyalarımda Toplu Değişiklik...

O dediğin özellikte "Open Documents" yerine "Folder" seçince de mantıken olması gerekiyor ama dosya sayısı fazla olduğundan sıkıntı çıkarıyor. Başka bir yöntem???
  118. xismailaydin

PHP Dosyalarımda Toplu Değişiklik...

Merhaba arkadaşlar. Elimde 3000+ .php dosyam var. Bunların hepsini UTF-8'e çevirmem lazım. Toplu olarak nasıl yapabilirim bunu?
  119. xismailaydin

Google'ye quizmatic yazıldığında blogum ilk sayfada çıkıyor haftalardır

Yav bişe yapmadan çıktım diyorsun. Ben ne diyorum? Öyle bişe yaparım ki Facebook'tan önce çıkar. Ki senin sandığın gibi yürümüyor olaylar. Sen sadece Türkiye'de çıkıyorsundur. Google.en, Google.de, Google.us 'da filan aratsana? Senin blog sistemin mimli zaten Türkiye diye. Yani uğraşsan bile...
  120. xismailaydin

Elano Blumer Santos FC’ye Transfer Oldu

Türkiye ligi benim için bitmiştir... Çanak antenler topluluğu...
  121. xismailaydin

Google'ye quizmatic yazıldığında blogum ilk sayfada çıkıyor haftalardır

Bırakın bu işleri yaa. Ben size site yapayım. "quizmatic" veya bilmeyenler için de "guizmatic", "quizmatik", "kuizmatik", "kuizmatic" gibi varyasyonlarıyla birlikte Facebook'tan da üstte çıkarayım. Ne var bunda? Önemli olan kullanıcıların girmesi değil, aradığını bulması. Quizmatic'i...
  122. xismailaydin

Tarayıcılar ? :)

Ben Opera'nın en son stabil sürümünü öneririm sana. Opera iyidir.
  123. xismailaydin

Kilisede cemaate Kur'an okudu!

Helal Olsun! Avusturalyalı bir genç de müslüman olmadan önce müslümanları terörist sanıyormuş ya. Çok kötü tanıtılıyoruz. O yüzden bu tür çalışmalar yapmak lazım.
  124. xismailaydin

Erkek Adam

Harleyciler de motorlarına toz kondurmaz haa :D İyi yapmış :D
  125. xismailaydin

'Türkiye 12 mili kabul etti'

Biraz mantıklı düşünün. Yunanistan battı beyler. Adamlar 12 Mil'i mi düşünüyor şu anda? Zor o iş. Adamların parayla oynadıkları zamanlarda olmamış birşeyi bu sıkıntılı zamanlarında yapabileceklerini sanmıyorum. Onların aklında şu an "Adaları Satmak" filan fikir haline geliyor hem. Alıcı da...
  126. xismailaydin

Zaman Gazetesi İnternet Sitesi

Bana söyleselerdi daha iyisini yapardım be. Kaçırmışım. Tüh...
  127. xismailaydin

Çıkamadım işin içinden

Porno kokusu aldım arkadaşlar :D Ayrıca proxy ile ilgili çözümü biliyorum ama madem kaygın ticari, benim burada ücretsiz paylaşmam mantıklı olmaz.
  128. xismailaydin

Wordpress Uzmanı arıyoruz! (SDN için)

Yav WP saf, temiz, iyi, güzel de gelin siz bu işi yine de Joomla ile yapın da kaynak anlamında biz de yardımcı olalım. Joomla bilmek var, "bilmek" var. Joomla konusunda gerçekten sağlam çözümler sunabilirim. Ki "dadaist" arkadaş örneğinde de olduğu üzere Joomla; Türkiye'de kaynak bakımından...
  129. xismailaydin

Wordpress Temaları Nasıl Düzenlenir.

WP Bilmiyorum ama Tema dosyalarında Layout, Template vs. isimlerdeki dosyaları Dreamweaver ile aç. ".tpl" uzantılı da olabilir ".php" uzantılı da. Ama DW ile açtığında hazırladığın siteyi ya da temanın önyüzden görünen halini görebileceğini sanma. Sadece blokları ve modül pozisyonlarını...
  130. xismailaydin

Adobe Illustrator çalışmalarım

Illustrator yetenek işi yav :) Ben anca elle yapılan çizimleri vektörele çevirmek için kullanıyorum :D
  131. xismailaydin

10 yaşında müdür yardımcısı oldu!

Daruşşafaka sadece Türkiye için değil, Dünya için de hayırlı bir örnektir. Adı bile yetiyor.
  132. xismailaydin

BurnAware Free 3.1.6

Türkçesi var mı bu yazılımın? Müşterilere Türkçe yazılım kurunca daha bi hoşlarına gidiyor :)
  133. xismailaydin

Acer Laptop Isınıp Kapanma Sorunu

Ben Gölcük'te oturuyorum. Ama iş yerim Halkevi durağında Kanburoğlu İşhanı'nda. (Halkevi durağının oradaki Yurtiçi Kargo binası.) Ayrıntılı bilgi için PM atabilersin. www.aksiyonwebtasarim.com 'da İletişim bölümünde de Google Maps'ten evimi görebilersin :D
  134. xismailaydin

Tema editleme konusunda ufak bir yardım istiyorum

WP bileydim yardımcı olardım :) Aslında çözülebilir bişeydir. Anasayfanın stilini kontrol et. Ayrıca yazılabiliyor Frontpage diye.
  135. xismailaydin

Düzeltmeyin.

Hacı bana yönlendirin işleri :D Bayram tatili bitene kadar yapardık yav :) SDN asgari ücretle eleman çalıştırmıyorsunuz demi? Yoksa bunlar normal yani :D
  136. xismailaydin

Ne yapmam gerekir ? ( Tavsiye )

Çok acelecisin. Zamana bırak. Ona karşı da çok iyi, çok ilgili davranmamaya çalış. Biliyorum elinde değil ama öyle yaparsan kaybedersin.
  137. xismailaydin

Acer Laptop Isınıp Kapanma Sorunu

Arkadaşlar Acer Laptoplarda Ram ve HDD'yi kendiniz değiştirseniz bile garantisi gitmez. Ayrıca kapanma sorunu Acer'deki T serisi işlemcilerle ilgili değildir. Kasanın tipine göre değişiyor. Bazı modellerde de BIOS sorunu var. Öncelikle hangi modeli kullandığını yazarsan, daha kesin şeyler...
  138. xismailaydin

Kitaptan Yapılan Resimler

Mükemmeller yaa. Çizimler de tam sevdiğim türde. :)
  139. xismailaydin

Söyle Rahatla

insan özlüyor be... herşeyi...
  140. xismailaydin

Allah CNET kurucularından razı olsun..

CNet'in forumundakiler CNET'in değerini ve işlevini gayet iyi biliyorlardır zaten. Arkadaş bence SDN Forumdaki arkadaşların öğrenmesi için paylaşmış bence.
  141. xismailaydin

PES Update sorusu?

Ben de kurulumu yaptıktan sonra uptade ettim. Crack yenilemeye bile gerek duymuyor. Gayet güzel çalışıyor :D Bendeki tek sıkıntı Settings.exe dosyasının Win7 x64'te hata veriyor olması. Varsa, upload ederseniz iyi olur :D
  142. xismailaydin

Bu oyunu hatırlayan var mı !!!!

40 tane internet cafe kurmanın faydası olsa gerek. Tarif etiğin oyun; Stubbs The Zombie :)
  143. xismailaydin

Bu da Sergen'e kapak olsun!

Yarın öbür gün Türkiye savaşa girse bize en büyük zarar Azerbaycan-mazerbaycandan gelir. Bunu içtenlikle söylüyorum. İşleri olunca kardeş olmayınca kalleşin önde gidenleri.
  144. xismailaydin

2010 Dijital Fotoğraf Yarışmasında Öne Çıkanlar

Çok güzel kareler . . .
  145. xismailaydin

Fotograf çalışmalarım

Fotoğraf makinen geniş açı fotoğraf çekmeye izin veriyorsa denemelisin. Özellikle 2 Nolu fotoğrafında çok daha iyi sonuç alırdın. Bazı fotoğraflarında yakaladığın kareler çok sığ kalmış. Ya ayrıntıyı al ya da tümü. İkisinin arası pek iyi bir seçim değil...
  146. xismailaydin

Joomla 1.6 Beta 12 Türkçe

1.6 Temaları da çıkmaya başlasa güzel olacak . . .
  147. xismailaydin

Joomla 1.5.21 Türkçe Yayınlandı

Güncellemeyen kaldı mı ? :)
  148. xismailaydin

10-10-2010 Bu tarihe dikkat!

Çok teşekkür ederim.
  149. xismailaydin

10-10-2010 Bu tarihe dikkat!

Benim de doğum günümdü :)
  150. xismailaydin

Söyle Rahatla

Arkadaşları çok teşekkür ederim. :D Konu mu açaydım yoksa :D Çağrı sana ayrıca teşekkür ediyorum. Her yerde ilk sen kutluyorsun :D Rekor kırdın hee :D
  151. xismailaydin

Söyle Rahatla

Doğum günüm kutlu oldu :)
  152. xismailaydin

Seks listesi dünyaya yayıldı

Hatun skor yapmış :D Eee hep er kişiler yapacak değil ya :D
  153. xismailaydin

ShiftDelete.Net, Wordpress'e çok daha yakın

Joomla 1.5 değil de 1.6 performans için SDN'yi ihya eder. Çünkü özelleştirme bakımından WP'ye fark atar Joomla. WP ne yaparsan yap blog kimliğini atamıyor üzerinden. Ama Joomla'yı içerik yönetim sistemi olmaktan çıkarıp bir web yönetim sistemi olarak kullanabilmek kesinlikle mümkün. Ben Joomla...
  154. xismailaydin

Sitem google'da çıkmıyor ?

Arkadaşım Joomla sistemi kullanmışsın gördüğüm kadarıyla. Joomla 1,5 için SEF bileşeni indir. Sonra .htacces ayarlarını da yapılandır. Canavar gibi çıkar Google'da. Ben Kök Yayıncılık'a SEO yaptım. Süper oluyor. Joomla, WordPress ve Drupal Seo'da çok iyi. .htacces 'e dikkat et. Google...
  155. xismailaydin

Rum - Yunan hattında yüksek gerilim!

Bir yorum ancak bu kadar doğru olabilir . . .
  156. xismailaydin

Tema önerileri

Forum gerçekten çok yavaşladı. Özellikle mesaj yazdıktan sonra Cevapla butonuna tıklayınca Windows XP gibi donuyor. Tarayıcıyı da donduracak sanıyoruz.
  157. xismailaydin

Telefon Sapığı TTNET !

Bir gün ttnet'ten aradılar beni de. Kıza o kadar teknik detay sordum ki kız kafayı yedi :D Ne sorsam "eee benim o konuda bilgim yok, kampanyamız böyle" filan diye yanıtladı :D Sonra ne oldu? Bilgi sahibi olmadan lanse sahibi olmayın dedim :D hehehe Bişe de yaptırmadım. Bunlar şerefsizin önde...
  158. xismailaydin

Öcalan Kandil'e direkt telefon istedi

Ne memleket bee. Sefillere döndük. Açlıktan bakkaldan ekmek çalan öldürlüyor. Milleti öldürenler hayatını yaşıyor. O şerefsiz yaşadığı sürece Türkiye'deki hiçbir siyasi adam değildir.
  159. xismailaydin

KDÇ Karabükspor 2-1 Galatasaray - Spor Toto Süper Lig 7. Hafta

Galatasaray'a bak sen. İyice mala bağladı bizimkiler. Kadroya bak bi de; bir tane Galatasaraylı yok.
  160. xismailaydin

Belki bir gün size de lazım olur;

AKSİYON WEB TASARIM AKSİYON FOTO Arkadaşlar kendi web sitelerim. :wub: Yer alan tüm hizmetlerin sağlayıcısıyım :clap: Forum'dan birilerine birşeyler lazım olursa, aramasına gerek kalmasın. Direkt beni bulsun! :D
  161. xismailaydin

Small_hayta'dan Fotoğraflar - (sony Dsc Hx-1)

Evet; İzmit artık güzel . . .
  162. xismailaydin

TTNet Fatura hesaplama

Bana o tarifede kota aşılmış fiyat 83 TL fatura geldi. Paşa paşa da ödedim. Pek güvenmeyin bence yasal üst limite filan. Ttnet bir yerlerden yerleştiriyor.
  163. xismailaydin

Mucizenin adı Newcastle United! 3-4

Alia tekrar tekrar hoşgeldin :) Sen geldin, spor bölümü renklendi :D
  164. xismailaydin

Nuri yıldızlaştı, Dortmund fark attı!

Helal olsun. Bir Yıldıray Baştürk daha çıkıyor sanırım . . . İnşallah Milli Takım kariyeri Yıldıray gibi olmaz.
  165. xismailaydin

MEB, Öğrencilere Müjdeye Hazırlanıyor

Şu MEB sistemi tamamen değişmeli. Meb'deki tüm memurlar, tüm müdürler, sekreterler, müsteşarlar, bakanlar gönderilmeli. Bu işe kökten çözüm getirilmeli. Bir kere böyle bir yönetim tarzıyla olmaz. Ki MEB'de bakanlık yapacak son insan da Nimet Çubukçu'dur. Başarılı bir vekil ve bakan olabilir...
  166. xismailaydin

Jose Mourinho

Kendime şaşırmama rağmen Jose'yi sevdiğim kanısına vardım. Millet alçakgönüllü ayaklarına yatarak saman altınan su yürütüyor. Jose öyle değil. Her şeyi ortada. Ayrıca işinde de çok iyi bir adam. Başarılı buluyorum. Böyle devam etsin. Ama kimse onun gibi olmaya çalışmasın. Özenti davranışlar...
  167. xismailaydin

Tema önerileri

Arkadaşlar tasarım yönüne birşey söyleyemem ama işlevsel açıdan eskisini aratmaması lazım bence yeni sürümün. Mesela profil sayfasındaki "Bu kişiye ait tüm mesajları bul!" bağlantıları sürekli hata veriyor. Bunlar üzerinde yoğunlaşılsa, işlevsel yetersizlikler giderilse (neye göre? eskiye...
  168. xismailaydin

Tüm dünya bu Türk'ün peşinde!

Basketbolculara verilen desteğin benzerlerini bu tür oluşumlar için de bekliyoruz. Tabi bu şekilde iyi sonuçlanmış projeler için sadece . . . Bu adamların önü açıldığında ve destek verildiğinde yapamayacakları şey olmayacaktır bence . Kendi savunma sanayimizde bile devrim yapabiliriz hatta . . .
  169. xismailaydin

hahaha :D Sus ülen millet yanlış anlayacak :D Sanat icra etmeye çalışıyoruz şurda :D
  170. xismailaydin

Kocaeli - Gölcük çevresi. İşe giderken veya dönerken rastgele çektiğim fotoğraflar. Kompozisyon da olur ilerde inşallah :) // Önceleri 4:3 çekiyordum fotoğrafları ama artık 16:10'a geçtim. Geniş açı daha bi ayrı oluyor fotoğraflar. Geniş açı monitörde arka plan filan yapıldığında çekim geniş...
  171. xismailaydin

Aramıza Hosgeldin AliA

Abicim hoşgeldin :) Galatasaray çöküyor, bir el at :D Hiçbir şeyden haberimiz yok valla. GS'de Insua filan varmış galiba, geçen maçta oynamış haberimiz yok. Artık olur :)
  172. xismailaydin

Dirt 3, İkinci Oyundan 2 Kat Büyük Olacak

Dirt 2'ye kadar Grid'den iyisi yok diyordum ama Dirt 2'yi oynadıktan sonra Grid'i bilgisayarımdan sildim. O kadar güzel bir oyun ve tek başına yetiyor :D
  173. xismailaydin

Nfs World Artık Bedava!

Arkadaşlar bu oyun internet olmadan da oynanabiliyor mu ? Ben sevmem öyle online yarışları. Lan filan biyere kadar ama Online şimdilik bu net hızına fazla :D Offline modu var mıymış ?
  174. xismailaydin

ShiftDelete.Net, Ayın Sitesi Seçildi!

Ben seçenleri incelememiştim, harbiden SDN "Ay"ın sitesi seçilmiş :D Bu adamlar dünyada yaşıyor olamaz :D Daha dışarıya verdikleri linki bile self komutuyla vermişler. Demek ki SDN'nin ayın sitesi seçilmesindeki sebep, SDN'nin Ay'da yayın yapıyor olması değil, seçenleri AY'dan seçiyor...
  175. xismailaydin

Adsl Modemi Switch Gibi Kullanmak

kablosuz özelliği olan her modemde yapabilirsin onu. yeter ki ethernetten internet gelsin ;) insansız hava araçlarında kablosuz sistemler sorumlusu olarak çalıştım bir dönem. kablosuz modem, acces point ve bilimum cihaza her yönden giriş çıkış yapabilirsin. mantıksal hata olmadığı sürece...
  176. xismailaydin

Ne Içtiniz? !!

Ortalık mal kaynıyor.
  177. xismailaydin

Söyle Rahatla

3 ayda ne yapıyosun sen? Web sitesi mi?
  178. xismailaydin

ShiftDelete.Net, Ayın Sitesi Seçildi!

SDN ayda mı yayın yapıyor ? Dünyanın sitesi seçileydi ya :D
  179. xismailaydin

Solidworks Çalışmalarım

Solidworks AutoCad'e göre daha hızlı öğrenilebilen bir program. Biraz ilgiyle yapabileceklerinizin sınırı yok gerçekten de. Kocaeli'de E.C.A.'nın sahiplerinin açtığı bir kurs var. Cahit Elginkan Mesleki Eğitim Merkezi. Tüm kurslar ücretsiz ve toplamda 56 saat filan eğitim veriyorlardı...
  180. xismailaydin

Javascript Dosyaalrını Upluad Edebileceğim Siteler?yardım

Hadi yaa. Ben de web siteleri yapıyorum ama MYSQL vs veritabanı kullanmadığım hiçbir çalışmada sunucu uygulaması gerekmedi. JQuery olsun, ajax olsun, xml olsun bir sürü şey kullandım ve kullanmaya devam ediyorum, henüz öyle bir sorunla karşılaşmadım. Bakalım, öğrendim ya yakında başıma gelir :D...
  181. xismailaydin

Web De Yayın Ile Ilgili Bir Soru

Allah razı olsun :) Ama bu ara biraz sıkıntılıyım. Küçük ve orta çaplı işlerin ödemelerini alamadım hala. Bu büyük işlerin biri yeni bitti. Bir-iki hafta sonra ödeme alabilirim ancak. Diğerinde çok farklı bir durum söz konusu zaten. Adam global siteyi beğenirse E-Ticaret sitesini de bana...
  182. xismailaydin

Paok 'fener'i Söndürdü | Fenerbahçe 1 vs Paok 1

Ulan ben futbolcu değilim, bana versinler o yabancılara verdikleri parayı, ben bile yenerim. Ruh kalmamış ki anasını satayım.
  183. xismailaydin

Javascript Dosyaalrını Upluad Edebileceğim Siteler?yardım

JavaScript çalıştırmak için server uygulaması gerekiyor mu? Html sayfaya ekle, çalışır bildiğim kadarıyla. JavaScript dediğin ne ki yav. Çalışması lazım. Upload'a gerek yok . . .
  184. xismailaydin

hehe :D hey gidi gençlik bee :D 20 yaşında çözmüştüm o olayı. kamera işinde ayrı, web işinde ayrı tecrübem vardı ve mantığını bildiğimden, çözmek çok da zor olmamıştı. web işinde mantığı kurduğun zaman gerisini hızlı veya yavaş bir şekilde yapabiliyorsun. Bu aralar da web işi üzerine...
  185. xismailaydin

Evet, bu mümkün. Ama biraz tırmalamanız gerekecek. Öncelikle kamera sisteminin internetten takip bölümünü aktifleştirin. Kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapmanız gerekiyor tabi görüntülemek için. Siz sistemin kodlarından görüntünün verildiği çerçeveyi (frame) yaptığınız web sitesi kodları...
  186. xismailaydin

Türk Webmaster Sektörünün Hazin Sonu.

Türkiye'deki üniversitelerden hiçbir şey beklemeyin kardeşim. Bugün mezun olan bilgisayar mühendisleri bile kendi alanlarında o kadar eski bilgiler öğreniyorlar ki, şimdi web ile ilgili bölüm konulsa üniversitelere, emin olun html'den bile değil; htm'den başlatırlar. Ayrıca web sektörünün bu...
  187. xismailaydin

Kahvedeyim Mahvedeyim..

:D :D hehehehe :D :D
  188. xismailaydin

Bill Gates: Üniversiteye Gerek Yok

Türkiye'de sayısı artan herşeyin b*ku çıkıyor. Liseler kalitesizleşti önce. Sona Üniversiteler. Uyuşturucu, sex, sosyal aktivite, konser alanları oldu birçok üniversite. (Hepsi değil tabii ki.) (Ayrıca bir üniversite bahçesine baskın olmuştu uyuşturucu için.) Onu geçtim, öyle şeylerle...
  189. xismailaydin

Sdn Yeni Anasayfayı Nasıl Buldunuz??

Yine mi be abi???
  190. xismailaydin

Söyle Rahatla

Sevmesem ölürdüm . . . Sevdim onu öldüm . . . Sevmesem ölürdüm. Ama sevdim; gene öldüüüm . . .
  191. xismailaydin

Boşuna İnkar Etmeyin Siz Bir Annanesiniz!

hahahah :D Hasibebacı diye bağlayanlar tanıyorum ben :D
  192. xismailaydin

Ay şu Yan Masadaki...

Acı . . . .
  193. xismailaydin

İşte toyota corolla'nın en son hali!

1.4 kaldrıyor mu o kasayı? Ben Lacetti veya Accent düşünüyorum bu ara. Onlarda bile 1.5 veya 1.6'lar üzerinde duruyorum. 1.4 alsam sıkıntı yaşamam değil mi? Bu arada Corolla eskisi gibi değil. Adamlar şeklini çok bozdular. Ben de 2005 kasalarını seviyorum en çok. En sağlam onlar duruyor...
  194. xismailaydin

Oyunlarda üst sürüm direct x sorunu

Ben de Win7'de oyunlarla haşır neşirim ama böyle bir sorun yaşamadım. Senin Word At War paket halinde mi? Yani daha önce kurulmuş olan dosyaları mı aldın oyunun? Bende de o şekilde. XP yüklü iken kurmuştum. Win7'de sıkıntı çıkarmadan çalıştı. Bende LanFixedCrack var ama. Ondan açıyorum oyunu...
  195. xismailaydin

Söyle Rahatla

Uyku sorunum var; 4-5 saat uyuyorum. Gün boyu çok dinçim. Sürekli çalışıyorum. Sürekli birşeyler yapıyorum. . . . Ama uyuyamıyorum :w00t:
  196. xismailaydin

Acer aspire oyun sırasında kapanma

Biz laptop alırken hiç dikkat etmiyor, araştırmıyor ve sonra da bilmiyordum ayağına yatıyoruz. Ama bir problem yaşayınca eksantirik çözüm yollarına kadar herşeyi nasıl öğreniyoruz? Bunun onda biri araştırmayı laptopu alırken yapsak hiç sorun yaşamayacağız. Şimdi bende Acer 6935G var. 2 Ghz...
  197. xismailaydin

Ea games çıldırmış!

Shift mi iyiydi ??? Pro Street ve Undercover bile daha iyiydi bence. Shift grafik anlamında da çok kötüydü. Sanki 3D programı açıkmış gibiydi. AA açmayınca oynanmıyordu resmen.
  198. xismailaydin

Ea games çıldırmış!

Vay be :D Bücürüklüğüm aklıma geldi. Hot Pursit :D Hey gidi günler bee :D Yaşlandık :D
  199. xismailaydin

Açıköğretim hakkında, lütfen bilgilendirin !

Ben geçtiğimiz yıl son anda AÖF'e girdim. Girmek hiç de zor değil. Harçları yatır. En önemlisi o. Benim bölümün devamı yoktu. 2 yıllık Bilgisayar bölümü bitirmiştim. İşletme'ye geçtim. Görmediğim dersleri görmek için 4 ders hazırlık okudum. Seneye 3. sınıftan devam edeceğim Allah izin verirse...
  200. xismailaydin

Doğu'da görev yapan bir doktorun mektubu

Doğrudur. Çözülmesi gereken bu. Bazıları bağırıyor çiftçilik, hayvancılık öldü diye. Devlet o kadar çok destek oluyor ki normalde, böyle karşılık alınca da mecburen yapıyor bazı şeyleri. Zor bu işlerin düzelmesi. Kendi memleketimizden iğrendirip, başkalarının memleketlerinde köle...
  201. xismailaydin

100 mesaj uygulamasına Öneri

Yaa hepsini sallayın da; ikinizin de avatar resimleri güzelmiş :D Eeee, gecenin bu saatinde anca . . . :D :D :D
  202. xismailaydin

Söyle Rahatla

İlk bakışta kaç kişi gülmüştür bu mesajına bilemeyeceğim. 2 hafta ve 3 dakikalık animasyon . . . Ama merak etme, seni çok iyi anlıyorum. 28 saniyelik bir karakter animasyonunu 8 saatte yaptığımdan :D Hem de Flash'ta ve 2 boyut. Şimdi seninki Maya, 3DMax filansa bi de daha da zorlaşıyor...
  203. xismailaydin

Vuvuzelaya ilk kurban

Bizim beddualar tutmaya başladı. Şimdi birisi, Sonra hepisi :D Hehe :D
  204. xismailaydin

Bu sözler kavga çıkarır!

HaberTürk'e pek güvenmem ama bir Cimbom'lu olarak bu adamı kınıyorum; KINNN Şerbetsiz adam. Üstteki arkadaş doğru demiş. FB sirkse de sizin gibiler geldikten sonra oldu. Zico varken FB'ye sempati duymaya bile başlamıştım. Önceki ve şimdiki Daum dönemleri ele alındığında da evet, sirk. Sizin...
  205. xismailaydin

Söyle Rahatla

Gölcük'teki herhangi bir Meslek Lisesi'ne giderse kesinlikle daha kötü olur da, başka alternatiflerde tabii ki haklısın.
  206. xismailaydin

Söyle Rahatla

Onda da bölümde etkili. Ama Gölcük'teki meslek lisesine göndereceğime eve bağlar açıktan lise bitirmesine uğraşırım. Dersleri kötü, vurdumduymaz, umursamaz ve yaramaz ama meslek lisesine gidip bi de sigara, içki vs. şeylere bulaşmasından korkuyorum. (Her meslek lisesi aynı değil bu arada.)...
  207. xismailaydin

Söyle Rahatla

Bizimki de soruyor bana; "Abi düz lisenin puanı kaç?" O kadar ilgisiz ve habersiz herşeyden. Herşey bitti daha yeni sorgulamaya başlıyor neler olacak diye. Neyse, SBS açıklansın da. Beyefendi SBS'de de o kadar iddialı ki anlam veremiyorum.
  208. xismailaydin

Söyle Rahatla

Ben "Nerede kalıyor bu gençlik?" diye soruyorum. Yerinde sayıyorlar maşallah. Benim kardeşim de aynı yaşta ve aynı şekilde bitirdi okulunu. Sorduğumda aldığım cevap daha da ilginç; "Abi notlardan değil devamsızlıktan ŞÖKK Geçti yazıyor." İşe baksana . . . Adamın sadece 2. dönem yaptığı...
  209. xismailaydin

Söyle Rahatla

Tamam. İnsanlara güvenmemeyi öğrendim de şimdi bu kendine güvenememe de yan etkisi mi bunun? Bu arada "Diş Ağrısından" sedyeyle hastaneye giden nadir insanlardan oldum galiba. Gece 03:00'dan 07:00'a kadar dayanıp, 07:16'da gelen arabayı beklerken kriz geçirmeme mi 07:30'da hastaneye gidip...
  210. xismailaydin

Söyle Rahatla

Tüm İslâm aleminin Regaip Kandili Mübarek olsun . . .
  211. xismailaydin

Ankaranın yeni bir logosu var

Ankara'da Ankara'ya yakışmaya o kadar çok şey var ki :D Bunun lafı bile olmaz. . .
  212. xismailaydin

Aşırı düğün harcamaları yuva yıkıyor

Ne yazık ki ben de bu yüzden evlenemeyeceğim sanırsam :) Hesaplıyorum da evlenmem için 10 yıl filan çalışmam lazım. :D O zaman da kimse beni almaz zaten. Şimdi 21 yaşındayken bile bakmıyor kimse.
  213. xismailaydin

Google'ı dize getirdi!

30 Milyon $ vergi borçları varsa düşün bakalım senden benden ne kadar kazanmışlar.
  214. xismailaydin

İyi ki Doğdun Findukfareeem....:)

Geç de olsa; Doğum Günün Kutlu Olsun :)
  215. xismailaydin

Söyle Rahatla

Bitti sanırsam :) Oh bee :)
  216. xismailaydin

Karikatürler :)

Haha :) Ben de mesaj attıktan sonra arayabilirim :D
  217. xismailaydin

Söyle Rahatla

Ankara defterini tamamen kapamış bulunmaktayım . . .
  218. xismailaydin

Söyle Rahatla

Oh beeee. . . Sonunda bunun da üstesinden geldim . . . ( Altından kalktım da denebiler :D )
  219. xismailaydin

Söyle Rahatla

İşte gidiyorum . . . Birşey demeden, Arkamı dönmeden, Şikayet etmeden; Hiçbir şey almadan . . . Birşey vermeden . . . Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum . . .
  220. xismailaydin

Windows 7' den Memnun musunuz ?

Windows 7 bana birçok açıdan mükemmele yakın sonuçlar veriyor. Ne zaman format attığımı unutturan nadir işletim sistemlerinden olmuştur kendileri. Üzerinde durduğunuz zaman ilk kurduğunuz gündeki hızı çok da kaybetmeden yol alabiliyorsunuz. Hiç diyemiyorum ancak gerçekten fark çok az. Hatta...
  221. xismailaydin

Söyle Rahatla

İşte gidiyorum Birşey demeden Arkamı dönmeden Şikayet etmeden Hiçbir şey almadan Birşey vermeden Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum
  222. xismailaydin

Sınırsız internetle ne indirebilirsiniz ?

O zaman hiçbir şey indirmezdim. İstediğim an izlerdim ve kota yine aylık 1 Terabayt'ı bulurdu. Düşünsene o hızdaki net ile şu an izlediğin herhangi bir şeyin 1080p'sini stream izleyebilirsin. Yani saatte 10 Gb filan :D
  223. xismailaydin

Peki ya işin biyolojik tarafı ??? - israile

Arkadaşlar dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta bunların yapıldığı veya yapılıyor olduğu değil, daha çok yapılabilir olduğu. israilin 1948'den bu yana yaptıklarını ele alırsak; o zamandan bu güne kadarki yaptıkları nasıl ki o süreçten önce planlanmışsa şimdi de aynı şeyi göz önüne almalıyız...
  224. xismailaydin

Söyle Rahatla

Tamam her konuda büyümediğimi kabul ediyorum... Ancak hatalarım hep bireysel oldu. Kişisel konularda sanırım hep küçücük bir çocuk gibi kalacağım.
  225. xismailaydin

Peki ya işin biyolojik tarafı ??? - israile

Merhaba... Ben İsmail Aydın. israil ile ilgili atıp tutacağım. Saklanıyormuş gibi görünmek bile istemiyorum açıkçası. Ben Gölcüklüyüm. Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde doğdum. 17 Ağustos 1999'da Gölcük'teydim. Gölcük'te büyüdüm. Bu tarih tüm Gölcüklü çocukların; hangi tarihte doğmuş olurlarsa...
  226. xismailaydin

En Karizma Nick [Haziran Ayı]

Herkes tanıdığına oy verir :D Mesela ben :) tabii ki *gülücük :D
  227. xismailaydin

Söyle Rahatla

Başladığı işi bitirmeyen adamları hiç sevmiyorum. Örnek 1: Hitler
  228. xismailaydin

Dünyanın sonunu 'bilen' adam!

Bence süikastçiler senaristlerden ilham aldılar :S
  229. xismailaydin

Söyle Rahatla

Ben sadece, ben sadece, ben sadece. . . Ben olmak... İstiyorum...
  230. xismailaydin

Çin'in Saklamaya Çalıştığı Çin'deki Türk Piramitleri

Arkadaşlar arka plandaki müzik konusunda çok yardımcı oldunuz. Hepinizin ilgisi için teşekkür ederim. Anlayamadığım bir şekilde, her dinleyişimde farklı şeyler hissettiriyor. Yine konuya gelince; Türkiye'deki tarihi eserlerimizin bile farkında değiliz. Biz yapmadık diye mi yoksa tarih...
  231. xismailaydin

Çin'in Saklamaya Çalıştığı Çin'deki Türk Piramitleri

Beyler, birşey diyeceğim ama kızmayın; ilk videodaki müziğin ismini, cismini bilen varsa beni haberdar edebilir mi? Ne zaman dinlesem, alıp götürüyor beni bilmediğim yerlere . . . Konuya gelince de; o piramitleri Çinlilerin yapmadığı kesin. Çin malının ömrü belli sonuçta :D
  232. xismailaydin

1 Lt su ile 5000km!

Bunun gerçek olması gibi bir ihtimal bile yok bence. Adam o icadı üretebilecek kapasitede olacak ama "gaz"a "kaz" diyecek, birbirini tutmayan şeyler söyleyecek, bir de bununla ilgili hiçbir girişimde bulunmamasının yanında böyle sönük bir şekilde sunacak. Yuh yani :D Soruları soran adam bile...
  233. xismailaydin

Dalga Geçildiğini Anlayan Yazılım

Türkçe'de başbakanın söylediği çok ciddi şeyler bile çekince öyle alaycı bir şekle geliyor ki :D Türkçemiz lastik gibi bir dil. Bırakın kelime gruplarını filan, sadece sözcükler bile yetiyor alay etmek için :D
  234. xismailaydin

Sıra Dışı Bir Lara Croft Macerası

Bu yapımcılar isimlerin değil, stillerin değerli olduğunu ne zaman anlayacaklar? Yakında Tomb Raider Bayan Futbol Turnuvası oyunu, Tomb Raider Motorsiklet Yarışı, Tomb Raider Araba Yarışı ve Tomb Raider FPS oyunu filan da çıkarırlar. Ama biline ki Tomb Raider de artık bitmiştir. Ne hale...
  235. xismailaydin

Kısa Film: More

Kısır bir döngü. Kim ne yaparsa yapsın bunun önüne geçilemeyecek.
  236. xismailaydin

Yazının arkaplanına nasıl resim eklerim?

Tablo oluştur bir tane. O resmi tablonun arka planı yap. Sonra PHP değişkenini de o tablonun içine göm. Böylece amacına ulaşmış olarsın.
  237. xismailaydin

Liqpay ücretsiz sanal pos ödeme sistemi

Bence çok tehlikeli. Kesinlikle güvenmemek lazım. Adamlar artık göstere göstere mi yapıyorlar bu işi anlamadım ama bu iş öyle basit bir iş değil. Google'ın kurduğu sistem bile yemedi bu anlamda. Ona bile güvenmedi insanlar. PayPal'dan başka herkese dikkat etmek lazım...
  238. xismailaydin

İyi Geceler SDN...

Hayırlı geceler demek isterdim ancak az sonra sabah ezanı okunacak; hayırlı sabahlar :)
  239. xismailaydin

NVIDIA'dan Önemli Başarı

NVidia bu sefer çuvalladı :)
  240. xismailaydin

PES 2010 Türkçe spiker(sadece ses dosyası)

Ses dosyası için teşekkür ederim. İnşallah stadyum sesleri de spiker dosyasıyla ilintilidir :) Neyse, indirsin de bakalım.
  241. xismailaydin

Bana Dua Eder misiniz !

İşte doğru insan da burada ayrılıyor sanırsam :) Bir de Online Destek abi, bişe kafama takıldı; inanan hiçbir insan dünya üzerindeki hiçbir şeyi Allah'tan çok sevemez. Gerçekten aksini düşünen varsa inancını bir kontrol etsin. Bak şu olabilir, Bir kişiyi o kadar çok seversin ki artık sevginin...
  242. xismailaydin

Ekran kartı fanı sesi

Sağlam bir fan fiyatına yeni ekran kartı alırsın 3000 serisinden :) Neyse, git bir bilgisayarcıya. Ekran kartı fanı istiyorum de. Ellerindeki en büyük modeli al. Tak ekran kartına ve kullan. Fana 20 Tl'den fazla verme. Servisten de fan getirmelerini bekleme. Adamların umrunda bile değildir...
  243. xismailaydin

Bana Dua Eder misiniz !

Ulen nasıl bir milletiz biz? Hepimiz aynı. Abimsin, büyüğümsün; saygıda kusur etmem. Ulen diyişim kendime :) Ben namaz kılarken dualarımda bir türlü sıra bana gelmezdi. Akabinde bi ara namazı bırakmıştım. Sonra biriyle tanıştım. Canımdan çok sevdim. Kendimden sakındım. Evlenmedim, çocuğum yok...
  244. xismailaydin

Bu poz onun son gülüşü oldu!

Ulan millet de profesyonel olmuş. Belki de sevgilisi bile olmayan biri için kıskançlık krizine girmişmiş. Tabi kıskançlık krizi hafifletici sebep ya. Ulan psikolojiyi de kullanmaya başladık ya, helal olsun artık. Reklamlarda Dyo ustalarına "Helal Olsun" ustaları diyorlar ama bizim...
  245. xismailaydin

Okul bitti, merdivenlik yer yok!

600 M2 alanı 138 kişiye bölünce ne olacaksa artık! Tamam devlet bir yanlış yapmış. Önce yer alınmadan işe mi başlanırmış. Hem o ne kadar küçük okul çevresi öyle. Herhangi bir devlet dairesini anlarım da okul için hiç de hoş bir durum değil. Binanın bittiği yerde korkuluk olacak, düşünün...
  246. xismailaydin

Yönetim Lütfen Bu Konuyu Görsün Artık!

"Yeni Mesajlar" butonu daha önceki temada direk bileşene bağlıyken şimdi arama fonksiyonuna bağlanmıştır. Kontrol ettim. "Arama Sonuçları" içinde çıkıyor. Daha önce arama fonksiyonunun dışında bağlanılıyormuş demek ki. Troy askerde değilken de bu işlerle ilgilenmiyordu. Sadece rastlarsa...
  247. xismailaydin

Yönetim Lütfen Bu Konuyu Görsün Artık!

Çok değil, iki şey soracağım; 1: Aramalardaki 30 saniye sınırını yeni mi öğrendiniz? Bu VBullettin'de varsayılan açıktır(açık derken on durumundadır) ve değiştirilmesi önerilmez genelde. Eski temada da bunda da var. Birçok VB Forum'da da var. Önceden 30 saniye içinde 2 kez arama mı...
  248. xismailaydin

Otelden Kurtulma Oyunu Zorlu Bir Oda Oyunu

kasayı açabilen var mı?
  249. xismailaydin

Eyyafyallayöküll Kadranlı Kol saati

Salt emperyalizmin olduğu bir dünyada başka ne beklenebilir ki? Bu değil de anti etik durumların ticaretine başlandığında kötü olacak ama o zaman da çok geç olacak. Farketmek için...
  250. xismailaydin

Bir Salağın Günlüğü :)))

+1 Evet, bu yazıyı Cem Yılmaz bir röportajında vermişti.
  251. xismailaydin

"Böyle penguen görmedim"

bence tatil gününe denk geldiğinden spor giyinmiş e spor giyim de yakışınca tatlı mı olmuş ne :)
  252. xismailaydin

Tv kartım var mı ?

Mantıklı yanıt istiyorsan biraz daha ayrıntı gerekiyor ki bu ayrıntı da bilgisayarın markası ve modeli sadece. Analog anten çıkışına benziyor sanki. Çünkü ben dijital olanlarını kullandım. Onların anten çıkışları çok küçük. Şimdi bazı laptoplar bazı ülkelere özel üretiliyor. Seninki de analog...
  253. xismailaydin

Hangi Wireless modem (anket)

hepsi aynı marka olduğu için herkes model numarası büyük olana oy vermiş gibi görünüyor. aslında RT211 ve RT205 aynı donanımları kullanır. ancak rt205= wireless + 1 ethernet, rt211= wireless + 4 ethernet barındırır.
  254. xismailaydin

Direksiyon meraklısı bebek, polisleri dinlemedi

hahaha :D Çok komik yaa :D Ama ilk elden görmüşlüğüm vardır bu olayı ki evde de arabanın anahtarı hep bu bebeklerin elindedir :D
  255. xismailaydin

Asus & Acer Tavsiye ?

Bu iki ürün arasında kaldıysan Asus almanı öneririm. Tabi Asus'un ChipSet'ine dikkat et SIS olmasın. Normalde Asus ile Acer kıyaslandığında ürün özellikleri aynıysa Acer'i tercih ederim. Ancak bunda ürün özellikleri de çok farklı. Fiyat olarak da Asus daha iyi.
  256. xismailaydin

Mor menekşe coşuyor mu ne?

Tamam Galatasaray'lıyım ama bu kadar da abartılmaz ki yani :)
  257. xismailaydin

Evdeki malzemelerden oyuncak yapmak!

Yaratıcı olun! denmiş ama baba öküz yine tren yapmış :)
  258. xismailaydin

Selçuk Erdem Röportajı

Güzel röportaj olmuş. Sevdim bu adamı. Linuxcuymuş :)
  259. xismailaydin

Söyle Rahatla

tahmin etmiştim :)
  260. xismailaydin

Website Ulaşım Sorunu

Kafana takma yav :D Muhtemelen geçici bir sorundur. Çünkü daha önce böyle birşey yoktu sonuçta. DNS altyapısında bir hareketlilik sözkonusuysa filan. Hiçbir şey bilmeyen KTunnel, VTunnel ve muadili bilumum tünellerden girsin :D Tünelde bir ışıkla karşılaşırsanız bu ışık güneş ışığı mı olur...
  261. xismailaydin

Trenlerde 'haremlik-selamlık' uygulanacak

Türkiye'de yapılsa gazetelerdeki manşetleri, ana haberlerdeki "günün haberi" etiketlerini gözüme getiriyorum da. . . İslâm kadar makul bir din, akla yatkın bir din nasıl oldu da bu hallere getirildi anlamıyorum.
  262. xismailaydin

Muhtemelen gerçek bir olay...

Bunu ilk okuduğumdan beri aklımdan çıkmaz :D Harika bir olay yalnız. Acaba adam bırakmış mı içmeyi filan :D hehe:D
  263. xismailaydin

Asla Vazgeçme

Çiğnemeden yutmanın zararlarını konu alan bir resmin üzerine öykü güzeldi :)
  264. xismailaydin

Website Ulaşım Sorunu

Evet arkadaşım. DNS ayarlarıyla ilgili bir sorun. Ben Open DNS kullanıyorum ve bazen kendi siteme giremiyorum. Hemen DNS'imi değiştiriyorum, tık açılıyor :) 4.2.2.4 DNS'inde de sorun oluyor. Ttnet'in DNS'i siteyi açsa bu sefer bir sürü yasaklı siteye giremiyorsun. Yerel DNS de aynı şekilde...
  265. xismailaydin

Atletico Madrid'e pankartlı gönderme!

Atletico'yu yenersek onlarda da Real Madrid etkisi bırakırız inşallah. Bi daha avrupa kupalarında gün yüzü göremezler :D
  266. xismailaydin

''Tur atlayarak, gideceğiz''

Onlara ağır değil canım :D Şekilsel olarak SDN'de böyle birşeyin bulunması konusundaydı endişem :D
  267. xismailaydin

''Tur atlayarak, gideceğiz''

Ağır olmamış mı? Aslında hak edene müstehak ya şimdiden konuşmamak da lazım.
  268. xismailaydin

Bu filmi sinemada tek başına izleyebilene 11 bin dolar ödül var!

Şimdi tek başına izlemek ayrı şey, korkmadan izlemek ayrı şey. Yani ben korksam da izleyebileceğimi düşünüyorum mesela. Ama burada kalbe takılan cihaz adamın korkup korkmadığından başka ne işe yarar ki? Saçma geldi sankim.
  269. xismailaydin

Joomla kurma yardımı

www.CMSTURK.net 'i de öneririm. Joomla çok esnek bir yapıya sahip. Güzel bir tema edinirsen istediğin gibi özelleştirebilirsin. Sitede olmasını istediğin şeyleri belirlersen işin daha kolaylaşır. Bileşenleri, modülleri siteye başlamadan önce kurmak birçok işini kolaylaştırır. Doğru...
  270. xismailaydin

Atletico Madrid kayıplarda!

Madrid'lerin Aslanla ilgili bi sorunları var. Real Madrid de GS'ye süper kupada yenildiğinden beri toparlanamadı. Tabi Şampiyonlar ligi için konuşuyorum. Şimdi aynı şeyin Atletico Madrid'e de olması dileğiyle :D
  271. xismailaydin

Microsoft'un Korsan Avı Sonuçları

Beni de henüz yakalayabilmiş değiller ancak yakalasalar da çok etkileneceğimi sanmıyorum. Bilgisayarı öyle bir ayarlamışım ki 5 dk'da bir çökse bile en küçük veri kaybı yaşamam :) Yani diyeceğim odur ki; yakalasa ve Windows kullanılamaz hale bile gelse bir format herşeyi çözer. Microsoftun...
  272. xismailaydin

Neden b diye sürücü adı yoktur?

Windows 7'de öyle değil. Tamam otomatik olarak C'den başlıyor ama sen "Sürücü Harfini Değiştir" dediğinde B ya da A yapabiliyorsun.
  273. xismailaydin

Trene kanepeyi sokmaya çalışıyor!

nasıl çıkaracak ? :D
  274. xismailaydin

Ebay 'de Tank Satan Türk

Satışı yapan adam Türk, tanklar değil. Adam emekliye ayrılmış ve silahlarından arındırılmış tankları film çekimi için kullanacaklara, koleksiyonerlere, müzelere ve çeşitli yerlere satıyormuş. Türkiye'ye de satış yapmıyormuş. Nedenlerini de yazmış; mesajlar 1-Araclar dogu almanyada olup 6...
  275. xismailaydin

Güneş batıdan doğarsa.!!

Tamamen katılıyorum. Hadisler de kesinlikle hurafe değildir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir konudur ve Sahih olan hadislerin yazarları da bellidir. (Buhari, Tirmizi vs.) Geçen Cübbeli Ahmet Hoca da değinmişti zaten hadislerin önemine. Teke Tek programında sanırsam.
  276. xismailaydin

Söyle Rahatla

Değişen hiçbir şey sevilmeye layık değildir dersen Neyi sevebilirsin ki? Dış görünüm? Düşünceler? Kitaplar? Zaman? Su? Hangisi hep aynı? Bir kitap her okunuşunda farklı şey anlattığı zaman değişmiş olmaz mı? Peki ya su? Ne alaka değil mi? Su değişmedi hiç değil mi? Bildiğin H2O. . ...
  277. xismailaydin

Dinsiz gazeteci Allah'ı öyle anlattı ki...

Varlığına inanmadığı şeyin özlemini duyarak anlatması, çizgisinden taviz vermeyip, yaptığı şeylerde bir de "dinci bu" etiketinden kaçtığını gösteriyor sanki. "Aslında var ama ben olmadığı düşüncesindeyim" tarzı çelişik bir durum. "Orda birşey var ama Allah mı başka birşey mi bilmiyorum"...
  278. xismailaydin

Sitem hakkında yorumlar

Joomla kullanmışsın sanırsam. Joomla ile daha sağlam birşey yapılabilirdi bence. Genel anlamda güzel olmasına rağmen arkadaşların da dediği gibi içeriğe daha uygun bir tema kullanmanız yerinde olacaktır. Bundan ziyade siyah tema kullanmak cesaret işidir. Çok sağlam görseller kullanmanı ister...
  279. xismailaydin

Sosyal Siteler Arama Motoru Olabilir mi?

Biz interneti Google sananları kınarken SDN'de interneti sosyal ağ siteleri sanmaya yönelik haberler çıkmaya başladı. Bence hiç de öyle olmayacak. Sosyal ağ siteleri "hızlı yaşa, genç geber" stilini yaşatan siteler. Sonları kötü olacak. Hem sosyal ağ sitelerinde nitelikli ne aranır ki?
  280. xismailaydin

Minibüs

Bu otobüslere niye koltuk koyuyorlar ki sanki :D
  281. xismailaydin

Ipad ve Taş

bak o taş bile neler öğretti ama ipadde hala bişe yok :)
  282. xismailaydin

Okulumu Patlatacakmısın ? - Küçük Amerikalı Kızın İsyanı

Dublin İrlanda'da değil mi?
  283. xismailaydin

Bilgi işlem ?

Şirketine göre değişir Bilgi İşlem bölümünün işleri. Öyle şirketler var ki hiç iş yapmadıkları bile oluyor. Bazı şirketlerde de sadece Bilişim ile ilgili değil, her işi yapıyorlar. Ama olması gereken sağlam donanım ve işletim sistemleri bilgisi, her alandan bir programın temel bilgisi, web...
  284. xismailaydin

Baros, Atletico Madrid maçında sahada!

Tam herşey düzeldi demişken sakatlıkların araya girmesi büyük şanssızlıktı. İnşallah en kısa zamanda tüm sakat oyuncularımız takıma döner.
  285. xismailaydin

Joomla ile yaptığım ilk site

Sitenin gerçekten akılalmaz olmasını istiyorsan akılalmaz bir tema kullanmalısın. Sonra da içerikleri daha düzenli bir şekilde yayınlamalısın. Tümünün yazı tipi aynı olmalı. Kalın yazılması gereken yerler tüm içeriklerde aynı olmalı filan.
  286. xismailaydin

Gears Of War - Kurulmayan Oyunun Kurulumu - Windows 7

Merhaba arkadaşlar. Gears Of War oyununu kurmak isteyen arkadaşlar bilirler ki bu oyun tam bir başbelası. :cursing: Oyunun orijinal sürümünün bile sıkıntı yaptığı söyleniyor. :hammer: Kuruluma geçiyorum; :drool: Önce Gears Of War oyununu Setup dosyasına tıklıyoruz. Oyun kurulurken kesinlikle...
  287. xismailaydin

Ya Öyle Değilse?

Gülücük yaşadığımız her an bizim zamanımızdır :) Yani var mıymış bizim zamanımızda? :D (Bu arada Smiley neyi değiştirmiş? Mesaj yazdığım gibi duruyor ancak bir düzenleme uyarısı sözkonusu da...)
  288. xismailaydin

Ya Öyle Değilse?

Yeni çıktı kitap. Sıcacık daha :D
  289. xismailaydin

Ya Öyle Değilse?

Tamam, bilmiş*gülücük yorum yaptıysa bu konu tutar :D
  290. xismailaydin

Ya Öyle Değilse?

Ya Öyle Değilse :w00t: Kategori : Çocuk Edebiyatı Dizisi :clap: Yazan : Yeşim Karaal :cool: Açıklama : Masalları hiç böyle okumadınız. Bu kitapta, “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Uyuyan Güzel, Bremen Mızıkacıları, Sihirli Fasulyeler ve Ağustos Böceği ile Karınca” gibi çok iyi...
  291. xismailaydin

Microsoft Windows 7'yi Savundu

Aynen. Sorun şu ki Windows 7 kendince miadı dolmuş olan bataryalar için "Bunun işi bitmiş arkadaşım. Git yeni batarya al." diyor. Aynı bataryaya Vista ve XP'de herhangi bir uyarı çıkmadığı için de kullanıcılar şaşkın. Sorun o yani :D
  292. xismailaydin

Ttnet EVET reklamları..

Ttnetin 1 Mbit 4 Gb kotalı tarifesini kullanırken telefon açtılar. 8 Mbit 4 Gb yapalım dediler. İlk ay şaşırtıcı bir şekilde herşey yolundayken 2. aydan itibaren internette sıkıntılar çıkmaya başladı. Dns kabul etmiyor, banka şubeme girmiyor, video açmıyor, Internet Tv çalışmıyor. Neyse aradım...
  293. xismailaydin

Bir puanı Tuncay kurtardı: 1-1

Bu arap spikerler hep böyle mi yav? Tuncay'a da acıyorum haa. Yazık oldu garibime. Çok büyük futbolcuydun ne oldu? Oturacaktın oturduğun yerde. Çok yanlış yaptın çook.
  294. xismailaydin

Adi "ismail" olanlar hotmail hesabi alamayacak mi?

oyunlarda adımı "ismael bright" olarak giriyorum. hotmail için de mi öyle yapsam ne?
  295. xismailaydin

Yakında SDN

Ya gerçekten haa. Ben kan gurubumu bilmiyorum. Uzun bir süre de öğrenmek gibi bir niyetim yok. Ne o kırmızı kırmızı. Sanane lan! İnsanları yalan söylemeye teşvik etmeyin. Tüm bilgilerimi vermemek için tercih ettiklerimi girdim. Belirtmek istemediklerimi yazmadım. Şimdi yazmadığımı sorarsanız...
  296. xismailaydin

Adi "ismail" olanlar hotmail hesabi alamayacak mi?

Ne yazık ki uzun zamandır olan birşey ve Microsoft'un çözmek gibi bir gündemi de söz konusu gibi durmuyor. CV'lerimde bu yüzden adı[email protected] ve Microsoft maillerin türevleri olmuyor. Duyurulur. :D Neyse. Allah'tan GMail var da CV'mizde rezil olmuyoruz :D
  297. xismailaydin

Kur'an okuyun tavsiyesi karanlıklara yakılan kandildir!

U*** diyanet hariç herkes fetva vermeye başladı. Diyanet fetva vermeye korkuyor. Ama önerilerileri bile saçma salak bir şekilde algılanıyor. Ne demek u*** millet Kur'an-ı Kerim mi okuyacak Aşk-ı Memnu mu izleyecek? Ne demek ul*** diyanet millete ne yapacağını söyleyemez? Ne demek u*** . . ...
  298. xismailaydin

Böyle bir sistem alıyorum, ne dersiniz ?

İşlemciyi inceledim de yeni jenerasyon için alabileceğin en uygun işlemcilerden biri. Bence vazgeçme. Çünkü AMD önbellekten çok GHZ değerini kullanıyor. Bunda da zirve yapmış sanırsam o konuda.
  299. xismailaydin

Böyle bir sistem alıyorum, ne dersiniz ?

Allah hayırlı günlerde kullanmayı nasip etsin. Donanımlar birbiriyle uyumlu. Gigabyte son zamanlarda AMD için güzel anakartlar çıkarıyor. Ben de masaüstü bilgisayarda kesinlikle AMD kullanırım. Hatta ATI-AMD :D Amd fiyat/performans konusunda Türkiye şartları için hep uygun olacak sanırsam...