Arama sonuçlarınız

1. yusufsan21

HP Intel Core i5 Kliksa Kampanyası

http://www.kliksa.com/urun/hp-intel-core-i5-4210u-4gb-ram-1tb-hdd-2gb-vga-w81-notebook-250-g3-l3p90es-/902370422 Bilgisayarın fiyatı 1699 lira ama 24 saatliğine Kliksa 1349 liraya satıyor. 350 liralık indirimi kaçırmamak için, bu bilgisayarı almam mantıklı mı? Oyun falan yok, günlük ofis...
  2. yusufsan21

Mandriva linux 2010 spring 5 temmuzda

Mandriva Linux' u yayınlayan şirket olan Mandriva S.A. Haziran ayı boyunca oldukça çalkantılı ve zor günler yaşadı. Şirketin önemli bir mali kriz yaşadığı bu günlerde şirketin bir başka şirkete satılması ile ilgili dedikodular oldukça fazlaydı. Bu dedikoduların doğru olduğu şirketin...
  3. yusufsan21

TV'de Evlendiler; Boşanamıyorlar

TV'de tanışıp evlenen çiftlerden ikisi boşanmak istedi. Ancak ikisinde de kadınlar ortadan kaybolunca bir türlü boşanma gerçekleşemedi. Evlilik programlarında tanışıp evlenenlerin birçoğu bir ay bile evli kalmadan soluğu mahkemede alıyor. Bu programların mağdurlarından 72 yaşındaki Azimet...
  4. yusufsan21

Kendime Sistem Arıyorum?

Kendime farklı, Kde 4.4 kullanacağım bir dağıtım arıyorum. Debian denedim; sanırım bana uygun değil. Mint kurdum şimdi ama o da olmuyor. Eğer başka bir tane bulamazsam onun yerine Ubuntu kuracağım. Bulduğum dağıtımı 3 Haziran'a kadar kullanacağım. Arch, Gentoo, PclinuxOs, Debian, Mandriva...
  5. yusufsan21

Haftanın Zeka Sorusu 8

Askerin biri esir aldığı diğer askere demiş ki: Öyle bir şey söyle, eğer söylediğin yalan ise seni kurşuna dizeceğim; ama eğer doğru ise seni asacağım. Bunun üzerine esir asker bir cümle söylemiş ve serbest kalmış. Acaba ne demiş?
  6. yusufsan21

Haftanın Zeka Sorusu 7

Bir avcı otobüse binmek ister yalnız otobüse boyutları en fazla 1 metre olan eşyalar alınmaktadır. Avcının tüfeği ise 1.5 mt. dir. Tüfeğin şeklini bozmamak şartıyla otobüse nasıl biner?
  7. yusufsan21

Haftanın Zeka Sorusu 6

Aşağıda gizlenen ifadeyi bulunuz, cevabını veriniz. mma uus hsa atl maa mfv eaa dyt Şahsen ben hiçbir şey anlamadım. (Olduğu gib yazdım, alt alta olmalarının önemi olmayabilir)
  8. yusufsan21

Haftanın Zeka Sorusu 5

Dört kişilik bir aile; anne, baba, kız ve erkek çocuktan oluşmaktadır. A en yaşlıdır. D en küçüktür. C erkektir. A ve D aynı cinsten değildir. B ve D kardeş değildir. Hangi harfin hangi bireye karşılık gelidiğini bulunuz.
  9. yusufsan21

Haftanın Zeka Sorusu 4

Adamın biri karşısında bulunan tabloya bakarak iki cümle sarf eder: 1. Benim ne erkek ne de kız kardeşim var. 2. Bu resimdeki adamın babası, benim babamın oğludur. Soru: Acaba resimdeki adam kimdir?
  10. yusufsan21

Haftanın Zeka Sorusu 3

7, 7, 7, 7, 1 Yukarıdaki rakamları kullanıp dört işlemden yararlanarak 100 sayısını elde etmemiz isteniyor. Rakamları yan yana yazarak sayı üretmek yok! Yaklaşık yarım saat uğraştım ama 99 bulabildime en yaklaşık. :(
  11. yusufsan21

Haftanın Zeka Sorusu 2

Geniş ve karanlık bir odada, duvardan duvara uzanan madeni bir boru bulunmaktadır. İçinden su akan bu boruyu delmeden ve açmadan suyun hangi yönde aktığını nasıl anlarsınız?
  12. yusufsan21

Bu Resim Montaj mı?

Bir haber sitesi günün resmi olarak vermiş ama bana montaj gibi geldi.
  13. yusufsan21

Haftanın Zeka Sorusu

Karanlık bir odanın zemininde 50 tanesi tura gösteren, toplam 250 tane para var. Bizden, odada bulunan 2 masaya tüm bu 250 parayı, her masada eşit sayıda para tura gösterecek şekilde dizmemiz isteniyor. Paraların tura mı yazı mı olduğunu göremediğimize ve elimizle hissedemediğimize göre, bu...
  14. yusufsan21

Alt Yazı Senkronlama

Bazı filmler için tam uyumlu alt yazı bulmak her zaman mümkün olmuyor. Bazı alt yazılar birkaç saniye ya ileri ya da geri gidiyorlar sürekli. Alt yazı senkronlama programları var. Ben bir iki taneye baktım ama pek anlamadım sanki tüm vakitleri elle girmek gerekiyor gibi geldi bana...
  15. yusufsan21

Gnome'da Değişen 90 Adet 1080P Wallpaper

Bildiğiniz gibi Gnome'da Kde gibi klasöre yol verip belirli bir zaman aralığında, duvar kağıdını değiştirme özelliği yok. Buna bir çare olarak Gnome'un yeni sürümlerinde slayt gösterisi şeklinde gelen resimler var. Ben de bunlara bakarak elimdeki 90 adet 1080p manzara resmini böyle...
  16. yusufsan21

Sudo 15. Sayı

15. Sayımız Yayınlandı. Bu sayıda da beğeninizi kazanacak yazılar hazırlamaya çalıştık, umarız beğenirsiniz. Daha önceki sayılarda olduğu gibi bu sayıda da gözünüze çarpan eksik ve hatalarımızı bize iletmenizi rica ediyoruz. İletişim adresimiz [email protected] Bizi takip ettiğiniz için...
  17. yusufsan21

Sıra Bende Modası

Geçenlerde kitap bölümüyle ilgili haberler okumuştum. Doğrusunu söylemek gerekirse umutlanmıştım da ama artık bakıyorum ki kimse bu konulara ilgi göstermiyor. Bazen Linux ile ilgili konulara bakma için Yeni Mesajlar'da Linux'u arıyorum gözlerimle. Gözlerime en çok Komik Resim ve Video...
  18. yusufsan21

Sdn Konu Engelleme

Friendfeed'e takılırken bir yönünü çok sevmiştim: Bir kişiyi engelliyorsun, artık ne onu görüyorsun ne de mesajlarını... Sdn'de de bazen beni çok rahatsız eden konular görüyorum. Cinsellik içeren birçok konu yeni mesajlarda günlerce kalıyor. Acaba böyle bir imkan var mı, bir konuyu...
  19. yusufsan21

Gnome Video Player

Gnome üzerinde çalışan, işe yarayan playerler arıyorum. Birkaç tanenin adını biliyorum ama başkaları varsa denemek istiyorum çünkü bazılarıyla sorunlarım var.
  20. yusufsan21

Elimizdeki Paralar 1 Ocakta Çöpe Mi?

Bir Ocak günü ytl artık geçmeyecek. Peki biz bu durumda ne yapacağız? Cebimdeki 3-5 lirayı bankaya mı götüreceğim?
  21. yusufsan21

Sudo 14. Sayı Yayımlandı

14. Sayımız Yayınlandı. Bu sayıda da beğeninizi kazanacak yazılar hazırlamaya çalıştık, umarız beğenirsiniz. Daha önceki sayılarda olduğu gibi bu sayıda da gözünüze çarpan eksik ve hatalarımızı bize iletmenizi rica ediyoruz. İletişim adresimiz [email protected] Bizi takip ettiğiniz için...
  22. yusufsan21

Mandriva Denetim Merkezi

Linux dağıtımlarının en kolay kullanımlılarından Mandriva'nın, onu kolaylaştıran Denetim Merkezinin görünümünün videosudur. Mandriva forumdan bir arkadaş hazırlamış zamanında. Mandriva hakkında fikir edinmek isteyenlerin işine yarar. http://www.youtube.com/watch?v=32TYz66lRFs
  23. yusufsan21

Linux Forumuna Birkaç Bölüm

Linux forumunun bir tek bölüm olması büyük bir sıkıntı. Eğer düzgün bir hizmet verilecekse kesinlikle altına birkaç bölüm oluşturulmalıdır. Öncelikle sorun-çözüm bölümü lazım. Şu an Ubuntu'nun sorunları bir başlıkta çözülmeye çalışılıyor ama arada bazı mesajlar güme gidiyor. Zavallı...
  24. yusufsan21

Google Chrome Resmi Eklenti Sitesi Açıldı

Google biraz önce resmi eklenti desteği verdiği siteyi aktifleştirdi. 2-3 saat önce de baktım aktif değildi. Haberi az önce Friendfeed'de gördüm. Biraz baktım bol eklenti var. Hadi hepimize hayırlı olsun.
  25. yusufsan21

Vlc Mp4 Ses yok!

Mandriva yükledikten sonra bir sorun ortaya çıktı. Daha önce Vlc ve Smplayer kullanıyordum ama şimdi Vlc mp4 filmlerde sorun çıkarmaya başladı. Görüntüyü açıyor ama ses yok. Smplayer'de de müzik sesi var ama konuşmalar yok. :) Kaffeine açmıyor, Totem'de de ses yok vlc gibi. Xbmc yükledim onda...
  26. yusufsan21

Fotoğraf Makinesi ve Video Kamera almak?

Bir ara serviste çalıştığım için tüm bilgisayar malzemelerimi internet üzerinden alıyorum. Birazcık anladığım için herhangi bir sorun yaşamıyorum ama şimdi askerdeki bir arkadaşıma fotoğraf makinesi lazım. Ben de bir video kamera almayı düşünüyorum. Baktım çok çeşitli ürünler var ama iş sadece...
  27. yusufsan21

Zeka Sorusu(Ağırlık)

Haftalık bir gazetede şöyle bir soru gördüm: "Manavın iki kefeli bir terazisi ve 4 adet ağırlığı var, bunlarla bir kilodan 40 kiloya kadar her şeyi tartabiliyor. Manavın elindeki 4 farklı ağırlık nelerdir?" Soru bu. Olduğu gibi yazdım. Düşündüm düşündüm bulamadım ve en iyisi burada sorayım...
  28. yusufsan21

Xfce fare solak sorunu

Xfce masaüstünde fareyi solaklar için ayarlayamıyorum. Daha doğrusu farenin hiçbir şeyini ayarlayamıyorum. Ne hızlandırabiliyorum ne de düzenini değiştirebiliyorum. Sanırım bir sürücü yüklemem gerekiyor veya başka bir şekilde düzeltmem gerekiyor. Touchpad ayarlanabiliyor ama farede bir etki...
  29. yusufsan21

Linux'ta Virüsler Neden Tehdit Değildir?

Bilgisayar virüsü kavramını eminim hepimiz bir şekilde duymuşuzdur. Windows kullanıcıları kimi zaman geri döndürülemeyecek şekilde verilerini, emeklerini ve asla geri gelmeyecek zamanlarını bilgisayar virüsleri nedeniyle kaybederler. Elden ele dolaşan disketler zamanımızda yerini internetin...
  30. yusufsan21

Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx) ile gelmesi düşünülen yeni temalar(Ubuntu Sun ve Kioo)

2010 Nisan ayında çıkacak olan yeni Ubuntu sürümü, Lucid Lynx için yeni tema çalışmaları başlamış durumda. Şu an Ubuntu Sun ve Kioo adlı iki yeni tema üzerinde çalışmalar devam etmekte. Yeni temaları tanıyalım. Ubuntu Sun UbuntuSun 3 farklı görünümde sunuluyor: Ubuntu Dawn, Ubuntu Day...
  31. yusufsan21

Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx) Tarihleri açıklandı

Ubuntu takımı planlarını açıkladı Ubuntu 10.04 (Lucid Lynx) için çıkış tarihleri 3 Aralık 2009 – Alpha 1 release 7 Ocak 2010 – Alpha 2 release 4 Şubat 2010 – Alpha 3 release 4 Mart 2010 – Beta1 release 1 Nisan 2010 – Beta2 release 15 Nisan 2010 – Release...
  32. yusufsan21

Windows Xp iki sorun

System bios shadowed sorunu video bios shadowed sorunu Bilgisayarı başlatınca iğrenç bir uyarı sesi geliyor ve ardından bunlar yazıyor. Aradım nette ama falan yere gir diyorlar. Bu bilgisayarın setupuna bakıyorum çok az şey var ve dedikleri yok. Bu bilgisayarda iki Xp yüklü. Biri Xp diğeri de...
  33. yusufsan21

TTnet Friendfeed'de...

TTnet friendfeedde hesap açmış. Sosyal Medyada TTNET 1 TTNET A.Ş. olarak hizmetlerimizi her alanda iyileştirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sebeple, siz değerli müşterilerimizin çeşitli web sitelerinde ; belirttiğiniz sorunlarınızı, düşüncelerinizi ve önerilerinizi en...
  34. yusufsan21

Dosya Paylaşımı (Yardım)

Ubuntu Karmic yüklü iki bilgisayar arasında dosya paylaşımı nasıl olacak? İki bilgisayar var. Biri notebook ve kablosuz bağlanıyor, öteki masaüstü ve kablolu bağlanıyor. Bu ikisi arasında dosya paylaştırmaya çalışıyorum ama her ikisinde de bazı dosyaları paylaşıma açmama rağmen bir şey...
  35. yusufsan21

Sağlık Bakanı Aşı Oldu

Aklıma bu geldi sağlık bakanı aşı olunca. http://www.youtube.com/watch?v=qqMc0D_wbRM&feature=PlayList&p=4531CBCB0EFB5D00&playnext=1&playnext_from=PL&index=44
  36. yusufsan21

Ubuntu Türkiye E-Dergisi Sudo 12. Sayı

12. Sayımız Yayınlandı. Böylece SUDO 1. yılını tamamlamış oldu. SUDO için az ya da çok sorumluluk üstlenen herkese teşekkür ederiz. Bu sayıda da beğeninizi kazanacak yazılar hazırlamaya çalıştık, umarız beğenirsiniz. Daha önceki sayılarda olduğu gibi bu sayıda da gözünüze çarpan eksik ve...
  37. yusufsan21

Turkcell Kontör Zamlandı

Turkcell kontör fiyatlarına yine, yeni, yeniden zam yaptı. Milletin kanını emmekte kararlı olan firma 3 ayda bir zam yapma adetini sürdürüyor. Elinde başka çare olmayan vatandaşımız da bir tepki gösteremiyor ve hiçbir şey olmamış gibi kontörünü almaya devam ediyor. Yeni resmi fiyatlar şöyle ...
  38. yusufsan21

Güç Kaynağı mı? Netbook mu?

Bizim buralarda elektrik kesintileri çok sık olur. Televizyonlarımızın reklamları gibi bir şey. Kesinti arası elektrik mi, elektrik arası kesinti mi belli değil. Benim bir kesintisiz güç kaynağım var. Eskiden bir saat boyunca bilgisayarımı idare ediyordu. Ekran kartı aldıktan sonra 10 dakika...
  39. yusufsan21

86'da da Şebekmiş...

1986 yılında (tahminen) Windows 1.0 satıyor Steve Ballmer http://video.google.com/videoplay?docid=-2992183880068262304&hl=undefined# Alıntı:http://forum.mandrivaturkiye.com/viewtopic.php?f=11&t=823
  40. yusufsan21

İki tane 9. Mesaj

11. Mesajı yazdım böyle oldu :)
  41. yusufsan21

İp atlamak tel atlamak oldu

Bir sitede bir arkadaşın imzasıydı. Hoşuma gitti paylaşayım dedim.
  42. yusufsan21

Sudo 11. Sayı Yayımlandı (Ubuntu e-dergi)

İçindekiler; * Codeigniter PHP (Levent ALTUNÖZ) * Dosya Nedir? (Arda DÜLGAR) * Acil Durum Rehberi (Murat CEBİR) * Linux ve Mizah (Yusuf SANSARKAN) * XBMC (Murat CEBİR) * Samba Sunucu Kurulumu (Ertan ERBEK) * Gedit, Kwrite, Kate ve Mousepad – II (Utku DEMİR) * Gnome Shell (Serkan ÇALIŞ) *...
  43. yusufsan21

Sami Yusuf Döktürüyor Kesinlikle dinlemelisiniz

Türkçe İngilizce biraz da Ceza tarzı var :) Çok ilginç bir parça YouTube - Sami Yusuf Never Never New 2009
  44. yusufsan21

Özgürlükiçin Eylül 2009 sayısı (E-dergi)

Merhaba, Her ay düzenli olarak yayınlanan Pardus E-Dergisinin bu ayki editörlüğünü ben üstlenerek, yazılım dünya'sında büyük bir önem taşıyan konuyu (Özgür Yazılım Toplulukları) incelemeye çalıştık. E-Dergimizin Konu Başlıkları; Haberler Özgür Pençe (Aydın GÜNDÜZ) Özgür Yazılım Lisansları -...
  45. yusufsan21

Enixma 3. Yıl Son sayısı

eniXma'nın üçüncü yılının son sayısı olan 36. eniXma Eylül 2009 sizlerle. Dördüncü yılımızın ilk sayısında buluşmak üzere. İçindekiler: * KFLog * Zsh * KMovisto * Clive * MKV'den VCD/DVD'ye * FreeCiv * Bsd - IX eniXma ekibinden sevgi ve saygılarla...
  46. yusufsan21

Ubuntu E-Dergisi Sudo 10. Sayı Yayımlandı

İndirmek için tıklayın.
  47. yusufsan21

Gerçekten Tatlı. (Küçük Kız)

YouTube - ‫???? ????? ????? ???? "?? ?????"‬‎ Youtube'da arapça video seyrediyordum, Türkiyeli tatlı kız deyince baktım, paylaşmak istedim.
  48. yusufsan21

Görüntünüz Ayna Gibi Olsun

Olur böyle vakalar, editörlerimiz yakalar diye resmettim :)
  49. yusufsan21

Pardus-Linux E-Dergi 11. Sayı (İndir)

Konu Başlıkları Medyada GNU/Linux Jean Phillipe Guillemin Röportajı (Zenwalk Geliştiricisi) C++’da Nesne Yapısı ve Nesneye Yönelik Programlama Gökyüzündeki Özgürlük : FlightGear GNU/Linux Altında Sesli Slayt Gösterileri Hazırlamak Gimp ile Siyah Beyaz Resimlerin Renklendirilmesi Inkscape...
  50. yusufsan21

Windows Xp Virus Edition

YouTube - Windows XP Virus Song DOWNLOAD: http://uploaded.to/?id=178pkh
  51. yusufsan21

Tehlikedesiniz diyor ama???

Bunun ne olduğu hakkında bir fikri olan var mı? Mp3 dosyaları çalışmıyormuş. Ayrıca nod32 antivirüs de varmış.
  52. yusufsan21

Windows yükleyeceğim yardım!

Bazı sorularım var: 1. Windows internete girebiliyor mu? 2. Deb veya rpm uzantılı paketleri yükleyebiliyor mu? 3. Linux üzerinde kullandığım özgür ve bedava programları kullanabilir miyim yoksa bir CD yazmak için 50 dolara 750 megabytelık bir program mı almam gerekiyor? 4. Disk birleştirmem...
  53. yusufsan21

Cem Yılmaz kovboy kasabası kuruyor

SENARYOYA RÖTUŞ YAPIYOR G.O.R.A'da uzaya, A.R.O.G'da Taş Devri'ne giden Cem Yılmaz, yeni filminde rotasını kovboyların vatanı Vahşi Batı'ya çeviriyor. 1880'de Teşkilât-ı Mahsusa üyesi Lemi Bey ve Aziz Bey'in Amerika'da yaşadıklarını anlatan 'Yahşi Batı'nın senaryosu üzerinde son rötuşları...
  54. yusufsan21

Shiftdelete'ye dönmesin ortam!

Az önce bir forum da dolaşıyordum böyle bir yorum gördüm. Gelinen durumu siz düşünün artık :wink: "yasağı meclis mi koyuyor mahkeme mi? Ben meclis olduğunu sanmıyorum. çünkü youtube yasağını nasıl aştığını anlatan bir başbakanımız var. :D neyse shiftdelete'ye dönmesin ortam .Siyasete...
  55. yusufsan21

Vista Linux'un Üst Sürümü

Geçenlerde bir hdd aldım iki-üç günde bozuldu. Aldığım şirketin teknik servisine bağlandım (telefonla bağlandım kalbimle değil) ve aramızda şöyle bir konuşma geçti. Ben - İyi günler geçenlerde sizden bir hdd aldım şimdi bilgisayarı başlatınca boot failure gibi bir şeyler söylüyor. KŞTSE -...
  56. yusufsan21

En çok parayı veren atlasın

Acik arttirma Video - mukemmal_211 - MyVideo
  57. yusufsan21

Konuşan kedi, Talking Cat

YouTube - Talking Cat
  58. yusufsan21

Msn Paralı olacak ama çaresi varmış

Abime bir eposta gelmiş. Bana sordu ben de gönder bir bakayım dedim. Mesaj FW olarak atılmış ve aşağıda. Mail'i baskalarına'da yollarmısın Çünkü 1 ağustos'ta msn messenger paralı olacak ama sen bunu msn messenger ından 12 kisiye yollarsan senin icin bedava! bu bir saka degil inanmasan (msn...
  59. yusufsan21

Maç mı Arena mı?

İlk başta gerçek maç sandım. Galiba Futbolldaki şiddeti eleştirmek için yapmışler. YouTube - ‫??????? ?????‬‎
  60. yusufsan21

Gnome kullanan en iyi Linux?

Kde4'lü birkaç dağıtım denedim ama Kde'yi sevemedim? Ubuntu dışında Gnome ile gelen bildiğiniz en iyi dağıtım hangisi? Bildiğiniz varsa paylaşırsanız sevinirim.
  61. yusufsan21

Jackson için cenaze namazı kılınacak mı?

Jackson için cenaze namazı kılınacak mı? Jackson İslami usullere göre mi gömülecek? İddialara göre ünlü yıldız ölmeden Müslüman oldu. İşte kardeşinin Jackson müslüman mı oldu dedirten açıklamaları... Michael Jackson'ın kardeşi Jemaine Jackson'nın kardeşinin ölümü ile ilgili yaptığı...
  62. yusufsan21

Türban Cinayeti Yalanı

Kartelin "Türban cinayeti" yalanı Almanya'da bir babanın kızını öldürmesini “Türban cinayeti” diye veren kartelin haberleri yine yalan çıktı Almanya'da dönerci babanın 15 yaşındaki kızı Büşra'yı başörtüsü takmadığı için öldürdüğü haberleri gerçekdışı çıktı. Arkadaşlık...
  63. yusufsan21

Nusrat Fateh Ali Khan

Millet kendinden geçiyor. YouTube - Nusrat Fateh Ali Khan - Biba Sada Dil Morr Dey #
  64. yusufsan21

Kandil gecesi ahlaksız dizi tekrar yayınlanacak

Kanal D televizyonundan büyük utanmazlık!:Aydın Doğan'ın yayın organı Kanal D'nin, Perşembe günü ‘Aşk-ı Memnu' dizisinin iğrençliklerle dolu final bölümünü tekrar yayınlayacağı öğrenildi. Üstelik dizinin tekrar bölümü, üç ayların başlangıcı olan mübarek Regaip Kandili gecesinde...
  65. yusufsan21

Hiç Bu Kadar Etkileyicisini Görmemiştim

O kadar içten ve güzel söylüyor ki insanın kalbi gerçekten titriyor. YouTube - Allah hu Allah (Owais Qadri)
  66. yusufsan21

Mandriva benimle konuşunca...

Diski takıp biçimlendirmek istedim. Bir süre kontrol etti ve şöyle dedi. İki gündür Mandriva kullanıyorum. Çok beğendim eğer Linux dağıtımlarından denemek isteyenlerdenseniz kesinlikle Mandrivayı denemenizi öneririm. Türkçe'si çok iyi, denetim merkezi harika ayarlanmış ve...
  67. yusufsan21

Ubuntu E-Dergi 8 Sayı (Sudo)

8. Sayısı yayınlandı ben baktım güzel şeyler var. Linux ile ilgilenenlerin bakması lazım bence. İndirmek için : SUDO Blog Archive SUDO Sayı 8 (15 Haziran 2009)
  68. yusufsan21

Dişlerim (VideoKlip)

YouTube - ‫???? ????? - ?????? ???? - ?????? - ??????‬‎ Ne dediklerini anlamıyorum ama çok beğendim paylaşmak istedim.
  69. yusufsan21

Dünyanın En Hızlı Bilgisayarı

Dünyanın En Hızlı Bilgisayarı Jülich Araştırma Merkezi Avrupa'nın en güçlü, dünyanın da özel kullanım amaçlı en hızlı bilgisayarını basına tanıttı. IBM firması tarafından geliştirilen dünyanın ilk “Petaflop” bilgisayarı olma özelliği taşıyan ve JUGENE adlı süper bilgisayar...
  70. yusufsan21

Bilgisayarlarınızı kapatın!

Bilgisayarlarınızı kapatın Google'ın CEO'su Eric Schmidt, katıldığı toplantıda gençlere bakın nasıl öğütler verdi. Dünyanın en popüler çevrimiçi arama motoru Google'ın başkanı Eric Schmidt, Pennsylvania Üniversitesi mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, yeni mezun gençlere...
  71. yusufsan21

Cehalet, Kan ve Güneydoğu (46 Can)

Erkeklik ölmüş, başımız sağ olsun… İntikamını kadınlardan ve çocuklardan alacak kadar aciz olmuş yüreksizler! Ne olacak şimdi? Kadını, çocuğu, namertçe öldürülen o erkekler ne yapacak sizce? Boş mu duracak? Durabilecek mi? Hadi onlar yaptı, siz yapmayın diyelim ciğeri yananlara… O...
  72. yusufsan21

Opera nasıl kullanılır?

Hayırlı günler ben şu anda tarayıcı olarak Opera kullanıyorum ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Böyle bir başlık açtım hem kullanımını siz değerli operacı arkadaşlardan öğreniriz hem de başka insanlar (bu forumdan olsun olmasın tüm internet alemi) faydalanır... 1. Opera simgesine...
  73. yusufsan21

Windows Xp Dil Paket...

Windows Xp kurdum ancak kurulum sırasında dil paketini yüklemeyi unuttum. Şimdi kurmak istiyorum ama Cd istiyor. Kurduğum Cd'yi bulamıyorum. Diyorum ki acaba tay dilleri dahil doğu dillerini yüklemenin başka bir yolu var mı. Ne bileyim internetten indiremez miyim veya başka bir şekil...
  74. yusufsan21

Ati mi nVIDIA mı?

Ekran kartım yok kendime bir tane almam lazım. Onboard ubuntu da sorun çıkarıyor. Aradım internette genelde nvidia diyorlar ama çok eski tarihlerde yazılmışlar. Ben ekran kartından hiç anlamıyorum fikir almak istedim.
  75. yusufsan21

Mart Ayında Objektiflere Yansıyanlar...

Devamı için lütfen tıklayın
  76. yusufsan21

Maymunların Kuzeni Maymunlar!

MAYMUNLARIN KUZENİ MAYMUNLAR Yine maymunlar. Bazı insanlar illa da biz maymunuz diyorlar. Malum dünya genelinde yayın yapan sözde bir ilim dergisi Evrim teorisinin fikir babası Darwin'i kapak yapmış. Bu derginin Türkiye ayağı olan Tübitak kapak değiştirmiş. Malum kesim veryansın etti. "Bu...
  77. yusufsan21

Kullanıcı adı Görselliği.

Diyorum ki; kullanıcı adımızı bizi forumda temsil ediyor. Ve işin gerçeği şu andaki görüntüsü güzel değil. Bazı arkadaşlarımız küçük büyük yazarak kendi çablarıyla güzelleştiriyor. Demek istediğim kullanıcı adının yazı tipi değiştirilse. Daaha güzel bir yazı tipi kullanılsa fena mı olur...
  78. yusufsan21

Kullanıcı Hesabım-Administratör? (Yardım)

Vista'yı kaldırım. Xp sp3 kurdum. Bu Sp3 otomatik key idi ama katılımsız sade xp. Neyse kurdum hani ilk başlarken isim istiyor ya; adımı yazdım diğer seçenekleri seçtim açıldı. Program yükledim yeniden başlattım ne olduysa orda oldu. Benim hesabımla değil de Administratör hesabıyla açıldı...
  79. yusufsan21

Dünya Erkekler Günleri başladı!

Dünya Erkekler Günleri başladı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarının bitmesiyle beraber ‘Dünya Erkekler Günleri' başladı. Bilindiği gibi 9 Martta başlayan bu günler ertesi yıl 7 Mart gecesine kadar sürüyor. Bugün başlayan Erkekler Günlerinin anlam ve önemi üzerine Dostlar...
  80. yusufsan21

Neden O?

Neden O (SAV) Neden bizim rehberimiz oldu? Neden ona uyanlar kurtuldu? Cevabını Hz. Aişe validemiz versin? "O (sav) yürüyen bir Kur'an'dı." O (sav) Allah'ın hükümlerini bizim içimizde, bizim gibi bir insan olarak en iyi uygulayandı. O (sav) Her yönüyle tüm insanlara örnek olandı. ...ve...
  81. yusufsan21

Geri Dönüşüm Kutum Kayboldu!!!

Geri dönüşüm kutusuna bir kaç öğe attım. Sonra sağ tıklayıp boşalt dedim kayboldu. Bildiğim kadarıyla vista'da geri dönüşüm kutusu masaüstünden kalkmıyor. Yani belgeler veya bilgisayarım öğesi gibi ben yanlışlıkla gizlemiş olamam değil mi? Acaba nereye gitti. ??? :(
  82. yusufsan21

Arkadaşlarımızı Seçerken !...

Ben Google Ankebut Hadi Grubu'na üyeyim. Hergün bir Hadis alıyorum. Bu günkü Hadis-i Şerif'im buydu: Efendimiz Hz.Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki : Kişi dostunun dini üzeredir. Öyleyse her biriniz, kiminle dostluk kuracağına dikkat etsin. Ebu Davud, Edeb 19...
  83. yusufsan21

Yedi Yaşıma Basınca...

YAŞIM YEDİ OLUNCA Yedi yaşına basınca babam, bana namaz kılmamı söyledi. Zaten namaz dualarından çoğunu öğrenmiştim ve Kur'an-ı Kerim surelerinden bazılarını ezberlemiştim. Bunları bana annem öğretmişti. Annem benimle her gece konuşurdu. Beni uyuturken bana her gece Peygamberlerin hayatından...
  84. yusufsan21

İngilizce'den azıcık anlayan bakabilir mi?

BsPlayer yükledim. Videoların üstüne iki kere tıklayınca bu uyarı çıkıyor. BsPlayer açıkken tıklasam yada sürükleyip üstüne bıraksam Sorun yok. Sanrım ayar yapmamı istiyor.... :helpsmilie: Şimdiden Teşekkürler....
  85. yusufsan21

Forum Chat Ekranı...(Anket)

Sayın Yöneticiler ve Sevgili arkadaşlar. Biz SDN ailesi olarak 60bin üyeye merdiven dayamış bir forumuz. Diyorum ki bazen arkadaşlarla sohbet etmek istiyoruz. Bizim de bi Çet :D ekranımız olsa fena mı olur. Sohbet eder, bişeyler sorarız, boş boş yazarız; elhasıl aklımıza geleni...
  86. yusufsan21

Mutlu Ol! Bir Sinan Çetin Yapımı...

http://www.myvideo.de/watch/3716230/mutlu_ol_bu_bir_emirdir
  87. yusufsan21

Bir Hristiyan Geleneği...

SEVGİLİLER GÜNÜ NERDEN ÇIKTI? Başlangıç tarihi eski Roma İmparatorluğuna dayanan sevgililer günü ile ilgili birçok efsane yer alıyor. Anlatılanlar ile ilgili ortak nokta ise Eski Roma İmparatorluğunda her yıl 14 Şubat'ta Roma Kraliçesi Juno'ya duyulan saygıdan dolayı tatil yapılıyordu. Bir gün...
  88. yusufsan21

Aşağıdakilerden Hangisi ?

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde bitişik yazılması gereken bir sözcük ayrı yazılmıştır? a.) Her şeyini kaybetmişti gurbet ellerde. b.) Birçok öğrenci bu konuyu anlamadı. c.) Çocuk elindeki lastiği geri verdi. d.) Hak etmediği için ödül almak ona zor geliyordu. İyi düşünün. Hemen...
  89. yusufsan21

Aktör Çarşıda Silahla Koştu Türkler İzledi!...

Aktör çarşıda silahla koştu, Türkler izledi Kapalı Çarşı'da silahla koşan aktör Owen'ı Türklerin 'tepkisizliği' şok etti İngiliz aktör Clive Owen ile Amerikalı aktris Naomi Watts'ın başrolde oynadığı ve bir bölümü İstanbul'da geçen 'The International'ın çekimleri tamamlandı. Aktör Owen...
  90. yusufsan21

Engellenen Başlangıç Programları.

Msconfig'den bazı başlangıç programlarını devre dışı bıraktım güzel oldu arttık bilgisayar daha hızlı açılıyor ama bu sefer yeni bir sorunum var... Bir uyarı virüs gibi bulaştı bana. Arada sırada uyarıyor. Yaw tamam diyorum anladım diyorum ama yine çıkıyor.... Ne yapmak gerektiğini bilen...
  91. yusufsan21

Gündem Yorumları Denetlenmesin! Anket

Gündem bölümüne açtığımız konular bazen yayınlanmıyor. Bazen çok geç yayınlanıyor. Sonraki günü bulabiliyor. Yorumlarımız da aynen öyle. Dikkat ettim uzun süredir gündem bölümüne girmiyorum. Tek sebebi bu. Yorumunu göremiyorsun. Düzeltmek istesen beklemen lazım. Pesimist durumla ilgili...
  92. yusufsan21

Çok Şey mi İstiyorum?

Günlerdir kendime göre bir araba yarış oyunu bulamadım. Başka oyunları da sevmiyorum. Ekran kartım onboard olduğu için ağır oyunları oynayamıyorum. Bildiğiniz orta halli bir oyun var mı? Görselliği o kadar önemli değil. Yeter ki biraz araba süreyim. Bir arkadaşımdan fordun bir oyununu...
  93. yusufsan21

Bunlar da Seçim Fıkrası...

Seçim gelmeden fıkraları geldi Türkiye'de halkın espri anlayışını ve eğlence merakını yansıtan fıkra kültürü her geçen gün zenginleşiyor. Özellikle seçim zamanlarında daha çok kendini gösteren fıkralar, politikacıların binbir türlü halini gözler önüne seriyor. Birbirinden ilginç fıkralar...
  94. yusufsan21

Gazzeli Şarkıcının Erdoğan Bestesi!(Video)

HSH- Gazzeli şarkıcı, Başbakan Erdoğan’ın Davos'taki onurlu davranışına bir teşekkur şarkısı besteledi. İşte o şarkı ve sözleri: Davos'ta İsrail cumhurbaşkanı Şimon Peres'e gösterdiği tepkiyle Gazzelilerin kalbinde taht kuran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için şarkı yazıldı. Gazzeli...
  95. yusufsan21

Bilgisayar Kasasında Mangal!

Bilgisyar kasasıyla mangal oh!... Daha var ama ancak bu kadar ekleyebildim.
  96. yusufsan21

Google Çıldırdı da; SDN çok mu iyi?

Herkes konu açmış Google Çıldırdı diye. Sdn bi kaç gündür çıldırdı. Kimse ses çıkarmıyor. Şekil A da görüldüğü gibi : Konuya 3 sayfa yorum yazılmış, Şu anda 73 kişi okuyor, Troy dahil 9 üye şu anda okuyor. Ama 1 kez okundu diye yazıyor. Artık siz düşünün.
  97. yusufsan21

Davos Destanı!(Şiir)

Davos Destanı! Başbakanın önceki akşamki onurlu tavrından sonra bu mısralar yüreğimizden koparak yazılmıştır. Şiir, meşhur Karadeniz türküsü "Yavuz geliyor Yavuz"a uyarlanmıştır. Sesli söylemek isteyenler bu türkünün makamına uydurabilirler. Tayyip geliyor Tayyip de Şimon'a vura...
  98. yusufsan21

İstanbul'u geziyorum yanımda rehberim!

İstanbul'u yönetmeye talip olan CHP adayı Kemal Kılıçdaroğlu şehri tanıma gezisine başladı. İlk olarak Nişantaşı, Etiler, Şişli gibi CHP'nin oy deposu zengin ve sosyetik bölgeleri gezen CHP adayı, gerçek halkın arasına karışmaya başlayınca semtleri de karıştırdı. Kağıthane'ye Kağıttepe, Galata...
  99. yusufsan21

BBC'nin yayınlamadığı video!(Klip)

BBC, "Gazze'ye Yardım" filmini yayınlamadı İngiliz devlet kanalı BBC, İngiltere'de faaliyet gösteren ve bünyesinde çok sayıda yardım kuruluşunu bulunduran Disasters Emergency Committee (Acil Felaket Komisyonu) tarafından Gazze'ye yardım amaçlı hazırlanan klibin yayınlanmasını reddetti...
  100. yusufsan21

Facebook'a Nasıl Gidilir?

Amaç Sadece Paylaşmak...
  101. yusufsan21

And olsun bi daha gündem bölümünde konu açmayacağım

Üç defadır Gündem bölümünde konu açıyorum. Açtığım konu moderatör onayından geçmiyor. Bir uyarı da almıyorum. Bende gündem konularını bundan sonra Konu dışı bölümünde açacağım. Moderatörler o zaman isterlerse taşırlar. Birileri şimdi ters cevap verecek. Ama ben de haklıyım. Birincide...
  102. yusufsan21

Mavi Emzikli Bebek(Çok güzel mutlaka İzleyin)

Yaşar Burak'tan çok güzel bir parça. Klibi de çok güzel hazırlanmış. 2006'daki İsrail'in Lübnan'a saldırmasından sonra seslendirilmiş. Bugünkü atmosfere çok uygun olduğu için paylaşmak istedim. Umarım yanlış forumda-bölümde- paylaşmamışımdır...
  103. yusufsan21

Mp3 Paylaşımı

Mp3 ile ilgili bişey yok. Beğendiğim bir parçayı forumda paylaşabilir miyim. İndir linki değil dinleme için. Muhakkak daha önce bununla ilgili konular açılmıştır. Ama ben arama kısmına "mp3 paylaşım" yazdım bişey çıkmadı. Ayrıca bir moderatöre özel mesaj atmayı düşünemedim afedersiniz.
  104. yusufsan21

Milleti salak yerine koyan soru

Farklı görüşlere sahip insanlar nasıl aynı örgütte olur? Ergenekon terör örgütü çözülmeye başladığı günden bu yana, örgüte yardım ve yataklık etmek isteyen herkesin dilinde bu soru var: “Farklı görüşlere sahip insanlar nasıl olur da aynı örgütte bulunabilir?” Bu soru, toplumu...
  105. yusufsan21

Bir Dilbilgisi Sorusu(Biraz zor ama...)

Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? a) Yanlız b) Metnin c) Birçok d) Her şey e) Yanlış Edit : Hiçbiriniz bilemediniz. :) Doğru cevap e :)
  106. yusufsan21

Neden SDN'ye Üye Olmuyorsunuz?...

Forumda dolaşıyorum. Konuları okuyorum. Bakıyorum her konuyu okuyan misafir sayısı üye sayısının bi-kaç katı. Örnek olarak resme bakın. (Ordaki kayıtlı da benim :) ) SDN ye üye olmak çok kolay neden üye olup görüşlerinizi yazmıyorsunuz. Sesinizi duyurmuyorsunuz. Hiç olmazsa...
  107. yusufsan21

Bu da Müslüman Google!...

Dünyanın en büyük internet arama motoru Google'nin Müslüman versiyonu yayına başladı. Çakma Google'yi gerçeğinden ayıran özelliği sadece ismi değil... Dünyayı tek tıkla ayağınıza getiren google din savaşlarına sahne olmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Katoliklere özel google'dan sonra şimdi...
  108. yusufsan21

Bu da Müslüman Google!...

109. yusufsan21

Onlar Musa'nın Çocuğu Olamaz!...

Onlar Musa'nın Çocuğu Olamaz Çünkü :... 70'li yıllar. Türkiye'nin kabus günleri. Demirel Başbakan, Ecevit'se Ana Muhalefet Lideri. Tüm Türkiye gibi siyaset de bölünmüş durumda. Demirel ve Ecevit birbirleriye kavgalılar. Yanyana gelseler dahi birbirlerine sırtlarını çeviriyorlar. İşte o...
  110. yusufsan21

Ben Google!

Şimdi gözünüzde eski Türk filmlerini canlandırın. Hani orda Padişahlar vardır. Bazıları adaletlidir ve haftanın bir günü hallkının dertlerini dinler. Şimdi Google'ın da insan kılığına büründüğünü, tahtın üzerinde oturduğunu ve gür sesiyle size : Anlat bakalım benim hakkımda ne...
  111. yusufsan21

Photoshop'a Alternatif Program(aranıyor)

Vista üzerinde photoshop'um sorun çıkarıyor dedim koskoca forumda kimse bize bir çare bulamadı. Şimdi ben de bir alternatif program arıyorum. Sitemi düzenlemek için. Süslü yazılar yazabileceğim, resimlerri kesip biçeceğim bir program arıyorum. Önerileriniz bekliyorum teşekkür ederim.
  112. yusufsan21

Vista Üzerinde Photoshop 10 CS3 sorunu

Daha önce defalarca yüklediğim ve sorunsuz kullandığım Photoshop 10 CS3'ü Vista üzerine kuruyorum sorun çıkarıyor. Stillere tıkladığımda falan yerdeki dosya (C:\Program Files\Common Files\Adobe\Adobe Version Cue CS3\Client\3.0.0\VersionCue.dll) olmadığı için hata bildirimi veriyor ve...
  113. yusufsan21

Kalp Krizinden Ölmek İstemiyor musunuz?

Geçenlerde bir mail aldım. İçinde ek olarak da bir pps vardı. (Powerpaint sunusu). Seyrettim ve çok beğendim. Sizinle paylaşmak istedim. Sunuda kalp krizi hakkında pratik bilgiler anlatılıyor. Tek başınayken kalp krizi geçirirseniz ne yapmanız gerektiği söyleniyor. Faydalı olabileceğini...
  114. yusufsan21

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi

Hazır her tarafta ellerinde bilet olan insanlar varken; sürekli piyango reklamı yapılıyorken şöyle bir soru sormak istedim. Ortada bir şey var etrafında milyonlarca insan var. Ne olacak peki? Kim alacak o ortadakini? Mantıklı olarak düşünmek gerekirse dönüp bakılmaz bile. Ordaki ne olursa...
  115. yusufsan21

Pulitzer'den bir kaç resim...

Sayıları az ama paylaşmak istedim... Bir kısmı burda... Biraz da burda...
  116. yusufsan21

Pulitzer'den bir kaç resim...

moderatör arkadaşlar siler misiniz şunu..
  117. yusufsan21

/// Bayramınız Mübarek Olsun \\\

Koskoca sitede ve forumda aradım bi tane bayram ile ilgili kelime bulamadım. Ben böyle bir konu açmayı uygun buldum.... Ben bir SDN bağımlısı olarak tüm müslümanların genelde, tüm SDN'cilerin özelde, değerli site yöneticilerimizin de bilhassa ( :) ) bayramını kutluyorum. Nice...
  118. yusufsan21

2008 Yılına Damgasını Vuran Fotograflar...

Bi sitede buldum beğendim sizinle paylaşmak istedim... Buyrun....