Arama sonuçlarınız

1. Enis Kurtay

Ücretsiz hit yazılımı (Kısa süreliğine)

Merhaba dostlar, Şu konuda açıkladığım gibi önceden bir hit uygulaması yazmıştım. Sıfırdan tekrar yazdım ve test için gönüllü siteler aramaktayım. Tarafıma hiçbir ücret ödemeden bir saat boyunca farklı IP'ler üzerinden, sitenizde linkler üzerinde gezinmeler yapacaktır bu hit uygulaması. Örnek...
  2. Enis Kurtay

JSON nedir ve C# ile JSON kullanımı

Merhaba dostlar. Shiftdelete Forumlarında en son ne zaman konu açtım, hatırlamıyorum. Özellikle C# konusunda. Kendi web adresimde de yer alan bir makaleyi, C# ile uğraşan arkadaşlara referans olması niteliği ile burada JSON nedir ve C# ile JSON kullanımını anlatacağım, şimdiden iyi okumalar...
  3. Enis Kurtay

Avrupadaki maçlar izlemek için ne yapmam gerek?

Merhaba dostlar. Evimde montajı yapılmış, Türksat'a bağlanmış bir çanak antenim ve alıcısı var. Eskiden çanak anten kullanarak yayınları izlerdim. Şimdi ekstradan Tivibu da olunca evde, normal çanak antenin yayınına hiç ihtiyaç duymuyorum. Ben Avrupa maçlarını izlemek istiyorum, örneğin...
  4. Enis Kurtay

Uydu cihazı ve Lcd monitör

Merhaba dostlar. Evimde bir uydu cihazı ve 19 inç lcd monitör var. Uydu cihazında Scart çıkışı var. Scart to Vga tarzında converterlar var ancak güvenilir mi yani çalışır mı bilmiyorum. Bu noktada bir de ses sorun var, görüntünün sesini nasıl halletmeliyim tarzında bir sorun. Scart to Vga...
  5. Enis Kurtay

6 Saat önce aldığım Laptop şimdi arızalı. Lütfen, akıl verin.

Merhaba dostlar. Şu an acayip sinirli ve "Bimeks"e küfür etmekle meşgulüm. Yaklaşım 6 saat önce Bimeks'ten laptop aldım (Dell Inspiron 5521-g31w81c). Oradaki yetkili, seçtiğim bilgisayarın bulunduğu aşağı tezgahtan hiç açılmamış bir Laptop çıkardı. Bende her ihtimale karşı orada açtırdım...
  6. Enis Kurtay

Yazıcı önerilerinizi istiyor ve bu ürün hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.

Merhaba dostlar. Ben bir yazılım geliştiriciyim, aynı zamanda bas gitaristim. Bazen internette gördüğüm bir programlama makalesinin, bazen de çalışacağım bir parçanın notalarının çıktısına ihtiyacım oluyor. Zamanında iki tane HP deskjet ürünü kullandım. Tahmin edersiniz ki bir süre sonra kartuş...
  7. Enis Kurtay

RedHack davası başladı

RedHack üyesi olduğu iddiasıyla tutuklan ve 24 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Duygu Kerimoğlu, Uğur Cihan Okutulmuş ve Alaaddin Karagenç’in de aralarında bulunduğu 10 kişi bugün hakim karşısında. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada şüphelilerin kimlik tespitlerinin ardından...
  8. Enis Kurtay

Canlı telefon bağlantısı nasıl yapılır web radyosu üzerinden

Merhaba dostlar. Şimdi biz bir radyo yayını yapmaktayız ve yaptığımız bu radyo yayını web üzerindendir. Canlı bağlantı gerçekleştirip, dinleyicileri canlı yayına almak istiyoruz. SAM2 yazılımını kullanarak yayın yapıyoruz. Öyle bir telefon bağlantı (phone connection) oluşturmalıyızki, canlı...
  9. Enis Kurtay

Visual Studio ile “Settings” Dosyası Kullanımı

Merhaba dostlar. Bugün sizlere Visual Studio ile “Settings” Dosyası Kullanımını göstereceğim sizlere. “Settings” kısmı adından da anlaşılacağı gibi, ayarlarımızı tutan bir dosya üzerinde çalışacağız aslında biz. Bu dosya, ihtiyaç duyulan uygulama bilgilerini yada kullanıcı ayarlarını temsil...
  10. Enis Kurtay

Şiir telif hakları ve websitesi olayı.

Merhaba arkadaşlarım. Şimdi sizlere danışacağım 2 konu var, bu konu hakkında lütfen bilenler cevap atsın veya gördüklerini anlatsın, gereksiz yere yorum atılsın istemiyorum, kimse bu konu hakkında alınmasın. Bireysel olan bir kişinin, kendi yazdığı şiirlerine nasıl telif hakkı alıyoruz...
  11. Enis Kurtay

C# Mail Şablon Yollama Hakkında

Merhaba dostlar. Yeni proje üzerinde uğraşıyorum, C# programlama dilini kullanarak Mail yollamayı başarıyorum. Ancak şablon halinde Mail - posta görmüşsünüzdür mutlaka. Bunu C# ile nasıl yapabilirim, mantık bulayım diyorum ancak şablon halinde nasıl yollayacağım hiçbir fikrim yok açıkcası.
  12. Enis Kurtay

Dell Inspiron 1545 Işık Sorunu

Merhaba dostlar. Kasım ayında bir laptop aldım kendime, Dell Inspiron 1545 modelinde, çok memnun kaldım, herşeyi tam istediğim gibi. Yalnız bu hafta bir sıkıntı ile karşılaştım ve sizlere sormak istedim. Bilgisayarımı açmak için tuşa bastığımda, açılıyor, hemde sorunsuz. Lakin power ışı...
  13. Enis Kurtay

Crystal Report Kısmını Dikey Olarak Yazdırma

Merhaba dostlar. C# kullanarak yazılım geliştiriyorum. Benim normalde veritabanında 000004 ve bunun gibi sırasıyla 0005 0006 veya NO: 0004 gibi verilerim var bir alan içerisinde. Ben bu alanı dikey yazdırmak istiyorum mesela 0 0 0 0 0 4 gibi. Nasıl yapabilirim bunu kod...
  14. Enis Kurtay

Herkes Fikrini Söylesin Lütfen.

Merhaba arkadaşlar. Şuanda çok sinirliyim ne yapacağım konusunda sizlere sormak istiyorum. Bu programlama bölümünde o kadar araştırmalar yaptım, diğer c# sitelerinde gezdim, müşterinin istediği gibi program geliştirdim. Adam yaklaşık son 12 saattir yok şu olsun, yok bu olsun diye diye...
  15. Enis Kurtay

Crystal Report Gösterme Hatası?

Merhaba arkadaşlar. C# ile kullanarak uygulama geliştirdim yalnız bir sorun var programda. Müşteriye programı verdiğinde şu aşağıdaki hata ile karşılaşmış, bunu nasıl çözerim ve bu hata nedir ?
  16. Enis Kurtay

Çıktı Alırken Renk Ve Font İşlemi

Merhaba arkadaşlar. C# dilini kullanarak uygulama geliştiriyorum. Crystal Report kullanarak çıktı alıyorum. Anaformumda font seç, renk seç diye bölümler var ve bunlardan hangisi tıklandıysa ona göre fontdialog veya colordialog açılıyor. Crystal Reporttaki çıkması istediğim alanlara, bu...
  17. Enis Kurtay

Ekstradan çıktı Sorunu.

Merhaba dostlar. Yazılım geliştiriyorum C#'ta, Form'da Crystal Report Viewer kullanıyorum ve CrystalReport1 adında da document'im var. Bu document'e sihirbaz ile access veritabanındaki yazdırılacak alanı gösterdim ve ayarladım. Sorun şu, Her sayfada bir tane kayıt bulunuyor...
  18. Enis Kurtay

Gps Veri Okuma C#

Merhaba arkadaşlar. GPS ile ilgili bir uygulama geliştirmeye çalışıyorum yalnız bir sorun var. Windows Mobile 5.0 için, şu meşhur kendisinden fakegps dedikleri şeyi deniyorum bir türlü yapamadım. Invoke(updateDataHandler); komutunda, NullReferenceException hatası alıyorum. Nette...
  19. Enis Kurtay

Soru: 2011 Burs ?

Merhaba dostlar. Ben bu sene üniversiteye gideceğim, Burs alabiliyormuşum babam öldüğü için ve üniversite okuduğum için. Başvurular ne zaman ve ne şekilde oluyor, bilgilendirir misiniz? Teşekkür ederim.
  20. Enis Kurtay

Birden Fazla Işletim Sistemi?

Merhaba dostlar. Benim bilgisayarımda Windows XP yüklü.. Ve ben linux'tan da ekmek yemek istiyorum birazcık :) Pardus + ubuntu + windows takılayım diyorum, yalnız şu sorun var, hepsini aynı pc'de toplamak istiyorum. Bunun için çözümleriniz ? :)
  21. Enis Kurtay

Soru : Google Books Download ?

Merhaba arkadaşlar. Google Ebooks'ta eskiden download yapabiliyorduk izini verilmiş, yayınlanmış olan kitapları. Sherlock Holmes ve Ölülerin Bilgeliği adlı kitapta tam anlamıyla izin verilmiş, yayınlanmış fakat download hali olmayan bir kitap. Önceden indirdiğim kitaplarada baktım, onlarında...
  22. Enis Kurtay

HP DV6000 QuickPlay sorunu

Merhaba dostlar :) Şu laptoptan o kadar nefret ediyorumki anlatamam size, çok sorunları var, hemde her format sonrasında :biggrin: Şimdide başka bir sorun ortaya çıktı, internette ingilizce sitelerde araştırdım bir türlü çözüm bulamadım, belki benle aynı sorunu yaşayanlar vardır diye yazıyorum...
  23. Enis Kurtay

C# Açık pencereler ve KeyPress.Enter işlevi

Merhaba dostlar. Ben bir uygulama geliştirmeye başladım. Bir tane Combobox'ım var ve bir tanede "İşle" butonu. Combobox'a başlat çubuğundaki çalışan uygulamaları isim olarak listeletmek istiyorum. Buradan o açık olan pencerenin isimini seçip İşle butonuna bastığımda, o seçilen uygulamaya...
  24. Enis Kurtay

2010 YGS Sınavı yarın!

Merhaba dostlarım. Ben bu sene ikinciye giriyorum, buradan tüm sınava gireceklere veya seneye gireceklere şimdiden başarılar diliyorum. Yanınıza sabah kalktığınızda Sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı, bir adet fotoğraf (Nüfus cüzdanında fotoğraf küçük yaşta gözüküyorsa), bir adet kesme şeker...
  25. Enis Kurtay

Gelen spamlarla alakalı

Merhaba dostlar. Benim kendi kişisel web sitem var eniskurtayyilmaz.com adından. Bununda bir mail adresi var [email protected] diye. Outlook kullanarak hesabıma ulaşıyorum yalnız şöyle bir sorun var. Her gün en az 50 tane spam geliyor ve hepsinle ilgilenmekten sıkıldım. Bunun için...
  26. Enis Kurtay

Kitap arıyorum : Dünyayı değiştiren 5 denklem

Merhaba dostlar. Dünyayı değiştiren 5 denklem diye bir kitap var, tüm kitap sitelerine baktım ama hep stok tükenmiş, bana satabilecek olan var mı acaba bu kitabı ? Gerçekten ihtiyacım var, okumam gerek.
  27. Enis Kurtay

Makine alacağım fakat yardım gerekli ?

Merhaba arkadaşlar. Şu son yarım seneden beri fotoğrafçılığa çok ama çok merakım var. Böyle fotoğrafa odaklanmadan tutun, nerden çekmeliyim gibi en ince ayrıntısına kadar dikkat edip çekiyorum kendi cep telefonumdan (Samsung Omnia i900). Birde HP var elimde, dijital onlarla çekiyorum. Şimdi...
  28. Enis Kurtay

Piyasa kafayı mı yedi ?

Merhaba arkadaşlar. İş ilanlarına bakıyorum, şaşıp kalıyorum, Teknik servis elemanını bile işe alırken üniversite mezunu istiyorlar, şaştım kaldım. Büyük firmalarda da çalıştım küçük yaşlarımda (15-16) ama Maşallah üniversite mezunları oldukları halde bir işi yapamıyorlardı :mad: Şaşırdım...
  29. Enis Kurtay

C#'ta tüm dosyalar ??

Merhaba arkadaşlar. Bir uygulama geliştiriyorum, AVAFİND tarzında bir uygulama geliştirmeyi düşünüyorum. AVAFİND yazılımı bilmeyenler için açıklayayım, bilgisayarınızı bir defaya mahsus tarıyor ve aradığını bir şeyi size saniyede/anında sonuç olarak veriyor. Bende böyle bir uygulama...
  30. Enis Kurtay

Kitap tavsiyesi için bir soru ?

Merhaba arkadaşlar.. D&R 'dan kitap almayı düşünüyorum kitabın ismi yazarı ile birlikte "Adım Adım Microsoft ADO.Net 2.0 / Rebecca M. Riordan" Elinde bu kitabı olan içeriği hakkında bilgi verir mi, nasıl güzel kaynak mı ? Teşekkür ederim.
  31. Enis Kurtay

C#'ta Clipboard işlemi hakkında ?

Merhaba arkadaşlar. clipboard işlemleri hakkında bilgi sahibiyim fakat bazı yazılımlar var, mesela Flashget gibi, kopyaladığım linki hemen kendi programında açıyor. Orda clipboard'ı kontrol eden birşey var, bir bileşen sanırım, bu konuda yardım isteyecektim .. Bende kontrol eden bir şey...
  32. Enis Kurtay

SAP ve ERP ne demek ?

Merhaba arkadaşlar. SAP ve ERP ne demek, ben bir türlü anlayamadım şunları, daha doğrusu internette pek anlaşılır şeyler yazılmıyor. Biri anlatabilir mi bana acaba :)
  33. Enis Kurtay

Java kitap önerisi ?

Merhaba arkadaşlar. Piyasaya bakıyorum da çoğu kişi artık C# veya Delphi yerine, JAVA programlama bilen kişiler arıyor. Bu yüzden bende javaya başlayacağım. Sizlerden JAVA kitap önerisi istiyorum.
  34. Enis Kurtay

Yılbaşı hediyesi

Merhaba dostlar. Malum yılbaşı geliyor ve benimde bir anca önce bir bayana hediye almam lazım. Ne alsam niye düşünüp duruyorum. Kafa karışık anlayacağınız :) Lütfen güzel ve edepli hediyeler söylerseniz çok teşekkür etmiş olacağım :) * Not : Kıyafet ve sihirli kupayı almıştım zamanında. Bu...
  35. Enis Kurtay

Netbook tavsiyesi ?

Merhaba dostlar. Ben bilgisayar programcısıyım. Kodları derlemek için Visual Studio 2008 veya 2010 sürümünü kullanıyorum. Sizden isteğim, Visual studio 2010, microsoft server 2005/2008, Adobe Photoshop CS3 veya CS2 gibi yazılımları çalıştıran bir netbook tavsiyesi istiyorum. 160 GB HDD'si olsun...
  36. Enis Kurtay

C# (C Sharp) Hakkında Sorularınız ?

Merhaba dostlar. Biraz böyle garip oldu ancak anladım ki forumda bayağı program yazmaya meraklı programcı arkadaşlarımız var. Bu tip konularda ister istemez sorunlarla karşılaşabiliriz. Bende forumdaki arkadaşlarımızın, C# (C sharp) hakkında merak ettikleri soruları, takıldıkları kodu veya...
  37. Enis Kurtay

Uzun zamandan sonra gene buradayım :)

Merhaba dostlar. Geçen sene uğramıştım .. Programlama hakkında pek birşey görmeyince, bende pek fazla ilgilenmedim. Sadece arada bir öylesine bakınıyordum, çok nadir bile olsa :) Şimdi bakıyorum azıcıkta olsa programlama hakkında 3-5 var, bu da bir gelişme :) O yüzden tekrar geldim :) Herkese...