Arama sonuçlarınız

1. Enis Kurtay

Cinsiyet sorarken bayan yazıyor olması

Erkek - Bayan kavramına karşıyım ve nefret ederim. Çünkü aşağılandığını düşünüyorum kadınların. Erkek - Kadın olmalı diye düşünüyorum. Mesela bay-bayan kavramında hiç bay diyor muyuz günlük hayatta, demiyoruz. Yani bayım diye bir kavramımız var mı? Hani bizim memlekette bakire olana kız...
  2. Enis Kurtay

Ücretsiz hit yazılımı (Kısa süreliğine)

Shiftdelete üzerinden herhangi bir kullanıcı geri bildirimde bulunmadı. R10 üzerinden yaklaşık 4 kullanıcı ile temasa geçtim ve onların siteleri üzerinde denedik. Oldukça başarılı olduk. İsteyen olursa verileri paylaşabilirim. Yakında saatlik satışa hazır hale getirilinceye kadar hoşçakalın.
  3. Enis Kurtay

Ücretsiz hit yazılımı (Kısa süreliğine)

Merhaba dostlar, Şu konuda açıkladığım gibi önceden bir hit uygulaması yazmıştım. Sıfırdan tekrar yazdım ve test için gönüllü siteler aramaktayım. Tarafıma hiçbir ücret ödemeden bir saat boyunca farklı IP'ler üzerinden, sitenizde linkler üzerinde gezinmeler yapacaktır bu hit uygulaması. Örnek...
  4. Enis Kurtay

C# seriport kontrolü

Serial Comms in C# for Beginners - CodeProject
  5. Enis Kurtay

Nasıl bu düzeye gelinir?

Kullandığım Bulut hizmeti değil, bu bir. Yazılım şirketleri MSDN üzerinden download hakkı sahibidir, görüldüğü üzere de BizSpark member yazmaktadır zaten üyesi olduğumuzdan bu iki. İlgilenen arkadaşta ücretsiz Visual Studio Community kullansın, bu da son :)
  6. Enis Kurtay

Nasıl bu düzeye gelinir?

:yes: Arkadaşım yazılım şirketiyim, bir kuruş para ödemedim.
  7. Enis Kurtay

Nasıl bu düzeye gelinir?

Vermiş olduğunuz link Enterprise sürüm içindir, yani kurumsal firmalar veya çok ileri düzeydeki profesyonel geliştiriciler içindir. Eğer yazılım şirketi iseniz, bedeva alabilirsiniz bu ürünü. Neyse.. Ancak bu linkten Visual Studio Community 'i ücretsiz indirebilirsiniz. Son olarak, programlama...
  8. Enis Kurtay

Microsoft Gidiyor Pardus Geliyor

Açıkcası sevindirici bir haber fakat uygulanması zor. O kadar Windows ile entegreli sistem varken, şak diye hadi Pardüs'e geçelim demek saçma olur. Eleştiri olsun diye söylemiyorum, bu bir gerçek. Bizim ülkede bir şeyi yaparken altyapısı olmadan yapılır, sonra kör topal bir şekilde idare...
  9. Enis Kurtay

JSON nedir ve C# ile JSON kullanımı

Merhaba dostlar. Shiftdelete Forumlarında en son ne zaman konu açtım, hatırlamıyorum. Özellikle C# konusunda. Kendi web adresimde de yer alan bir makaleyi, C# ile uğraşan arkadaşlara referans olması niteliği ile burada JSON nedir ve C# ile JSON kullanımını anlatacağım, şimdiden iyi okumalar...
  10. Enis Kurtay

C# da form içi dizaynı

(Bkz. tabcontrol c#) (Bkz. toolstrip c#)
  11. Enis Kurtay

Avrupadaki maçlar izlemek için ne yapmam gerek?

Merhaba dostlar. Evimde montajı yapılmış, Türksat'a bağlanmış bir çanak antenim ve alıcısı var. Eskiden çanak anten kullanarak yayınları izlerdim. Şimdi ekstradan Tivibu da olunca evde, normal çanak antenin yayınına hiç ihtiyaç duymuyorum. Ben Avrupa maçlarını izlemek istiyorum, örneğin...
  12. Enis Kurtay

Uydu cihazı ve Lcd monitör

Merhaba dostlar. Evimde bir uydu cihazı ve 19 inç lcd monitör var. Uydu cihazında Scart çıkışı var. Scart to Vga tarzında converterlar var ancak güvenilir mi yani çalışır mı bilmiyorum. Bu noktada bir de ses sorun var, görüntünün sesini nasıl halletmeliyim tarzında bir sorun. Scart to Vga...
  13. Enis Kurtay

WhatsApp'a Rakip Geliyor!

WhatsApp başarılı bir uygulama ancak paralı olacağı için pek çok kullanıcı para vermeye yanaşmayacağını düşünüyorum. Zaten WhatsApp'a alternatif yazılımlar da var. Paralı olduktan sonra her şey belli olacak :)
  14. Enis Kurtay

SBS Sonuçları Bu Gece Açıklanıyor..

İnsanların hayatını birkaç saatlik sınavda belirleyen, bakandan bakana eğitim sistemini değiştiren zihniyete ne denir ki..
  15. Enis Kurtay

Ne önerirsiniz?

Merhaba dostum. C programlama dilinin gelişim aşamasını şöyle gösterebiliriz, C -> C++ -> C#. En azından bu olaya böyle bakanlardan biriyim :) C'de yaptıklarını elbet C++'ta yapabilirsin ancak ne yapacağın önemlidir. Çünkü C++ daha çok emek isteyen bir programlama dilidir. "Bir programlama...
  16. Enis Kurtay

Sql ilişki sorunu

Öyle bir durumda kayıt yapmaz :) Bunun için ya stored procedure kullanmalı ya da ekstradan birkaç satır kod daha yazman gerekir :) http://www.ismailgursoy.com.tr/stored-procedure-nedir/
  17. Enis Kurtay

6 Saat önce aldığım Laptop şimdi arızalı. Lütfen, akıl verin.

Arkadaşlar, herkese tekrardan merhaba. Bugün önce yaşananları anlatayım, sonra da yorumu sizlere bırakayım.. Sabah saat 9:30'da evden çıktık ve Bimeks'e 45 dakikalık yol sonrasında vardık. Doğrudan ödeme yaptığımız kasaya gittik, kadın tanıdı bizi. Durumu izah ettim, müdür yardımcısını çağırdı...
  18. Enis Kurtay

Arkadaşlar bu da Video'su. @karacaerc @baris772 CMYK http://www.youtube.com/watch?v=OAz2MDwbYQ4
  19. Enis Kurtay

CMYK daha yeni aldım, ne servisi. Sıkıysa desinler abi. Yemin ederim tüm sinirimi onlardan çıkarırım.
  20. Enis Kurtay

Merhaba dostlar. Şu an acayip sinirli ve "Bimeks"e küfür etmekle meşgulüm. Yaklaşım 6 saat önce Bimeks'ten laptop aldım (Dell Inspiron 5521-g31w81c). Oradaki yetkili, seçtiğim bilgisayarın bulunduğu aşağı tezgahtan hiç açılmamış bir Laptop çıkardı. Bende her ihtimale karşı orada açtırdım...
  21. Enis Kurtay

Yazıcı önerilerinizi istiyor ve bu ürün hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.

omerfbabatutmaz bütçe 100-200 lira arası. DİAZEM başka bir yerde 290 lira gibi bir fiyat gördüm. Acaba hepsiburada.com kartuşları mı yollamıyor ya da dolu mu yollamıyor anlamadım :wink:
  22. Enis Kurtay

Yazıcı önerilerinizi istiyor ve bu ürün hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.

Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar. Yalnız aklıma takılan bir soru var. hepsiburada.com'da 169.21 lira iken başka bi yerde baktım 389 lira. Neden hepsiburada.com'da ucuzken başka yerlerde pahalı anlamış değilim :S...
  23. Enis Kurtay

Merhaba dostlar. Ben bir yazılım geliştiriciyim, aynı zamanda bas gitaristim. Bazen internette gördüğüm bir programlama makalesinin, bazen de çalışacağım bir parçanın notalarının çıktısına ihtiyacım oluyor. Zamanında iki tane HP deskjet ürünü kullandım. Tahmin edersiniz ki bir süre sonra kartuş...
  24. Enis Kurtay

C# ile Monitör Seri Numarası Alma

Şöyle bir kod buldum ama işine yarar mı pek bilgim yok. public void GetMonitorDetails() { using(ManagementObjectSearcher searcher = new ManagementObjectSearcher("SELECT * FROM Win32_DesktopMonitor") { foreach(ManagementObject currentObj in searcher.Get()) {...
  25. Enis Kurtay

Çift ADSL Çıkışlı Splitter?

Merhaba. Tivibu ürünün yanında gelen modem içerisinde, hem İnternet bağlantısı PPPOE için hemde Tivibu'nun bağlantısı IP TV için gerekli ayarlar yüklüdür. Sana zaten hatta o yüzden o modemden veriyorlar. Sen sanırım her iki modemi de kullanarak internete bağlanmak istiyorsun. Her iki modemde...
  26. Enis Kurtay

Programlamaya Nerden Başlamalıyım

Bana kalırsa ilk kural: Önce yavaş yavaş ve sindire sindire, planlı ve sistemli çalışarak; sonra araştırarak, soru sorarak, merak ederek :) Dediğin programlama dillerini hepsini birden öğrenmeye çalışırsan vakitten kazanmış olabilirsin ama belki iyi şekilde öğrenemeyebilirsin, tam verimli...
  27. Enis Kurtay

Trabzonspor 0-3 Eskişehirspor | Spor Toto Süper Lig 13. Hafta | 2012/2013

2/2 şeklinde 6.00 iddaa oranı gayet temizdi.
  28. Enis Kurtay

En son okuduğunuz kitap

Joseph Finder - Yitik.
  29. Enis Kurtay

RedHack davası başladı

RedHack üyesi olduğu iddiasıyla tutuklan ve 24 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Duygu Kerimoğlu, Uğur Cihan Okutulmuş ve Alaaddin Karagenç’in de aralarında bulunduğu 10 kişi bugün hakim karşısında. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada şüphelilerin kimlik tespitlerinin ardından...
  30. Enis Kurtay

Söyle Rahatla

Bu aralar acayip canım sıkılıyor. Bir yanda müzik grubu, bir yanda vizelerden sonra derslerin yoğunluğu, bir yanda müşterinin program beklentisi, bir yanda benim saati farklı görmem (örn. saat 17:00 ama ben sabah 3 sanıyorum falan), bir yanda memlekete-İstanbul'a kaçma planları, bir yanda Bursa...
  31. Enis Kurtay

Tivibu'yu önerirmisiniz

Kesinlikle değil dostum. Bir ara dandik ufak bir televizyonumuza bağladım, onda bile iyi gösterdi :)
  32. Enis Kurtay

Askerliğim yok diye iş bulamıyorum sizce ne yapmalıyım ?

Merhaba. Ben liseyi Bursa'da okudum ve Bursa'da da bir yazılım şirketinde çalıştım. Öncelikle şunu söyleyeyim Bursa'da yazılım sektöründe iş bulman biraz zor. Kaldı ki mühendisleri bile adamlar kariyer.net üzerinden alıyorlar ve üniversite mezunu şartıyla.. Ben stajımı bilinçli şekilde ve çok...
  33. Enis Kurtay

Tivibu'yu önerirmisiniz

Merhaba arkadaşlar. Tivibu ailesine ben de 2 gün önce katıldım, deneyimlerimi paylaşayım. Önce kurulum ve başvuru hakkında konuşayım, sonra da içeriklerine. Bayi başvurusundan hemen 4 gün sonrasında geldiler ve kurulum yaptılar. Modem ile TV arasında uzunca bir kolidor olmasına rağmen CAT5...
  34. Enis Kurtay

ZamundaTR Davetiyesiz Torrent Sitesi

Zamunda'dan esinlenip bir websiteleri açmaları güzel. Ancak ben şunu düşünüyorum; hem bedava download yapılan hem de davetiyesiz üye alan sistemin, paylaştığı dosyalara güvenim ne olurdu? Mesela davetiyeli üye alan ve özel paylaşımlar yapan başka torrent sitelerinde en ufak virüs bile...
  35. Enis Kurtay

C#'da girilen bir tam sayının basamaklarındaki sayıların kaç çift ve kaç tek

//Textbox içerisine girilen sayıları, hop sayilar dizisine attım. char[] sayilar = textBox1.Text.ToCharArray(); int teksayilar = 0; int ciftsayilar = 0; //Şimdi ver bakalım oradan döngüyü, sayıların uzunluğu kadar dönsün şöyle. for...
  36. Enis Kurtay

TorrentLeech.org Davetiye Dağıtımı

Bir tane de ben alabilir miyim davetiye? [email protected]
  37. Enis Kurtay

Canlı telefon bağlantısı nasıl yapılır web radyosu üzerinden

Yalnız dostum laptop kullanıyoruz :)
  38. Enis Kurtay

Canlı telefon bağlantısı nasıl yapılır web radyosu üzerinden

Merhaba dostlar. Şimdi biz bir radyo yayını yapmaktayız ve yaptığımız bu radyo yayını web üzerindendir. Canlı bağlantı gerçekleştirip, dinleyicileri canlı yayına almak istiyoruz. SAM2 yazılımını kullanarak yayın yapıyoruz. Öyle bir telefon bağlantı (phone connection) oluşturmalıyızki, canlı...
  39. Enis Kurtay

C# ile Swing Kullanabilmek

Merhabalar. Aynı kitaptan bende de var. Java'ya başlamak isteyenler için süper bir kitap.. C# ile ilgil konuşmak gerekirse, arkadaşın dediği gibi WPF kullanırsan herşeyi yapabilirsin. Ancak ben bunlarla uğraşamam diyorsan DevExpress denilen bir takım bileşen ve kütüphaneler var. Onlarda...
  40. Enis Kurtay

VB.NET my.setings'e yaptığım kayıtlar nereye yapılıyor?

Merhabalar. Derleyiciler, exe'nin olduğunu klasörde oluşturur settings dosyalarını. Aşağıdaki resimde mesela, WindowsApplication1.exe diye bir program yazdım ve settings dosyası, exenin bulunduğu klasör içerisinde.
  41. Enis Kurtay

Visual Studio ile “Settings” Dosyası Kullanımı

Merhaba dostlar. Bugün sizlere Visual Studio ile “Settings” Dosyası Kullanımını göstereceğim sizlere. “Settings” kısmı adından da anlaşılacağı gibi, ayarlarımızı tutan bir dosya üzerinde çalışacağız aslında biz. Bu dosya, ihtiyaç duyulan uygulama bilgilerini yada kullanıcı ayarlarını temsil...
  42. Enis Kurtay

TorrentLeech.org Davetiye Dağıtımı

[email protected] davetiye alabilir miyim, teşekkürler
  43. Enis Kurtay

LeechTurk.Com Davetiye Dağıtımı

[email protected] Teşekkür ederim
  44. Enis Kurtay

Memleketten insan manzaraları

Memleketten insan manzaralarını izlemek istiyorsak, haberleri açmak, gazete okumak veya Türkiye'nin herhangi bir yerine ziyaret etmek yeterli, çünkü gerçekten hem gülünç hem üzücü olaylar var malesef.. :/
  45. Enis Kurtay

Teknoloji Fakültelerine YGS-1 puanı ile öğrenci alımı durduruldu!

işte kimse bilmiyor daha onu, yada ben görmedim :) Şimdi de YGS tarih olacakmış :)
  46. Enis Kurtay

Şiir telif hakları ve websitesi olayı.

Merhaba arkadaşlarım. Şimdi sizlere danışacağım 2 konu var, bu konu hakkında lütfen bilenler cevap atsın veya gördüklerini anlatsın, gereksiz yere yorum atılsın istemiyorum, kimse bu konu hakkında alınmasın. Bireysel olan bir kişinin, kendi yazdığı şiirlerine nasıl telif hakkı alıyoruz...
  47. Enis Kurtay

C# Mail Şablon Yollama Hakkında

Hani tasarım ve metin oluyor, o tarzdaki şablon mailler. Mail olarak gelen içerik mesela şablon halinde. http://elektronik-karsilik.com/adsız.JPG
  48. Enis Kurtay

Onu bende biliyorum şablon olayını merak ediyorum.
  49. Enis Kurtay

Merhaba dostlar. Yeni proje üzerinde uğraşıyorum, C# programlama dilini kullanarak Mail yollamayı başarıyorum. Ancak şablon halinde Mail - posta görmüşsünüzdür mutlaka. Bunu C# ile nasıl yapabilirim, mantık bulayım diyorum ancak şablon halinde nasıl yollayacağım hiçbir fikrim yok açıkcası.
  50. Enis Kurtay

Yeni Kategori Önerilerinizi Bekliyoruz

Evet bencede açılsa iyi olur :)
  51. Enis Kurtay

Dell Inspiron 1545 Işık Sorunu

Servis falan çağırmakta istemiyorum dostum, sıkıntı o, yoksa hemen gidip kendi ellerimle bırakırdım bilgisayarı. Kafama takıldı, sorunsuz olsun istiyorum :) Bir çare bulmam gerek şu lamba için, canımı acayip sıktı çünkü
  52. Enis Kurtay

Dell Inspiron 1545 Işık Sorunu

Merhaba dostlar. Kasım ayında bir laptop aldım kendime, Dell Inspiron 1545 modelinde, çok memnun kaldım, herşeyi tam istediğim gibi. Yalnız bu hafta bir sıkıntı ile karşılaştım ve sizlere sormak istedim. Bilgisayarımı açmak için tuşa bastığımda, açılıyor, hemde sorunsuz. Lakin power ışı...
  53. Enis Kurtay

Arena-TR Davetiye Dağıtımı

Banada lazım dostlar, [email protected]
  54. Enis Kurtay

Nasıl Web Geliştiricisi Olabilirim ?

Ben 15 yaşında format atmaya başlamıştım, yaşım 20, yazılımcıyım :) Önce temel şeyleri bilmelisin, temel terimleri, web sitelerin ana bileşenlerini, mesela hosting, domain vs. terimlerini, php ve asp gereksinimlerini. Zaten kendi kendine "Bu nasıl bir şey, mantığı nedir?" dersen, herşeyin...
  55. Enis Kurtay

C# İnputbox Kullanımı Nasıl Arkadaşlar

Türkçe olarak demeni beklerdim :)
  56. Enis Kurtay

C# İnputbox Kullanımı Nasıl Arkadaşlar

Önce Add Reference deyip, .Net kısmındaki Microsoft.VisualBasic adlı Referansı buluyorsun. Sonra kodda, mesaj = Microsoft.VisualBasic.Interaction.InputBox("Mesaj", "Başlık", "Default Değer" , 50, 50); diyorsun ve hemen inputbox işlevi tamamlanıyor, sorunsuz çalışıyor :)
  57. Enis Kurtay

Crystal Report Kısmını Dikey Olarak Yazdırma

TExtRotationAngel işimi görür dostum ve gördüde, çok teşekkür ederim :) Peki bir şey soracağım, tasarım ile database field ile çıktı alınacak alanları gösteriyorum. Kod ile çıktı alınmaması istediğim yerleri nasıl engelleyebilirim ve aynı zamanda CrystalReportView'da da gözükmemeli...
  58. Enis Kurtay

Crystal Report Kısmını Dikey Olarak Yazdırma

Merhaba dostlar. C# kullanarak yazılım geliştiriyorum. Benim normalde veritabanında 000004 ve bunun gibi sırasıyla 0005 0006 veya NO: 0004 gibi verilerim var bir alan içerisinde. Ben bu alanı dikey yazdırmak istiyorum mesela 0 0 0 0 0 4 gibi. Nasıl yapabilirim bunu kod...
  59. Enis Kurtay

Face nin gerçek yüzü

Benim msn adresimde ekli olmayan eposta adreslerini kastetmiştim :)
  60. Enis Kurtay

Internet Download Manager 5.19 Build 3

IDM gibisi var mı ya :) Canavar gibi download yapıyor, normalde indirmek istediğim dosyalar 1 saat sonra inerken, IDM sayesinde 30 dakika hatta daha erken iniyor. Programın mantığını çok merak ediyorum. Bunun hakkında şu düşüncem var hatta, program önce kendi server'ına indiriyor, oradan da...
  61. Enis Kurtay

Herkes Fikrini Söylesin Lütfen.

O zaman tamamdır dostum, bu dediğin sözleşme olayını yapacağım. Her seferinde program yazarken veya websitesi yaparken böyle tırsıyorum. Bu sefer tırstığım başıma geldi ve dilim yandı. Bu sefer üfleyeceğim sütümü Çok teşekkür ederim sana ve bir çok ileti yazan arkadaşıma. Ek fikirlere açığım...
  62. Enis Kurtay

keyloger, haklısın dostum. cgrszone, şu en sonki madde çok hoşuma gitti :) Tahsil makbuzu yasal değildir demi, şirket vs. :D Sonra güme gitmeyeyim :)
  63. Enis Kurtay

Face nin gerçek yüzü

Facebook zararlı sitedir, çünkü örnek vermek gerekirse, Sen günün 12 saatini bilgisayarda geçiren biri olduğunu düşünelim. Bilgisayarda yapacak birşeyin yoksa, Facede takılırsın. Facede yaptığın işlerin hepsi genelde ya "Anasayfa" menüsüne tıklamak yada Anasayfanın sol alt tarafındaki "Older...
  64. Enis Kurtay

Notere gideyim gitmesine de, programı satıyorum sonuçta, vergi vs. ödemem gerekmiyor mu programcı olarak ? Programı nasıl tescilletebilirim programın bana ait olduğunu dostum? HDD numarası kullanıyorum lisanslama işlemlerinde dostum zaten. Sonradan Düzenleme: Dostum bunu bende...
  65. Enis Kurtay

Çok teşekkürler fikirleriniz için dostlar, eğer adam paranın gerisini vermezse programa engel koyacağım uzaktan ve komple kitleyecek açılmamak üzere. Tescillettir demişsiniz de nasıl tescil edeyim, noter falan filan, para demek. Ayrıca free çalışıyorum, açacağım şirket patentim daha...
  66. Enis Kurtay

Dostum sözleşme yapayım iyi güzelde, bunu resmi olarak onaylatmam da lazım değil mi hak talep etmem için. Adam olurda der, yok sözleşme tanımam ben falan, e haliyle notere falan gitmem lazım. Yada sen nasıl yapıyorsun mesela onu söyler misin sözleşmeyi vs. ?
  67. Enis Kurtay

Kaynak kodları vermeyeceğim, hiçbir zamanda vermem. Vendetta_, programın yedeği bende. Kaynak kodları da bende. Adama setup olarak verdim, sonra işte yukarıda yazdığım gibi konuşmalar ve öncesinde de gelişmeler, konuşmalar oldu. Herkesin fikrini öğrenmek istiyorum, ona göre işlem yapacağım.
  68. Enis Kurtay

Sözleşme yapayım yapmasına da geçerliliği için notere gitmem gerekmez mi ?
  69. Enis Kurtay

Merhaba arkadaşlar. Şuanda çok sinirliyim ne yapacağım konusunda sizlere sormak istiyorum. Bu programlama bölümünde o kadar araştırmalar yaptım, diğer c# sitelerinde gezdim, müşterinin istediği gibi program geliştirdim. Adam yaklaşık son 12 saattir yok şu olsun, yok bu olsun diye diye...
  70. Enis Kurtay

Crystal Report Gösterme Hatası?

Teşekkürler dostum
  71. Enis Kurtay

Version=10.5.3700.0 Yazıyor dostum Nasıl ekleyeceğiz dll leri.
  72. Enis Kurtay

Programı setup haline getirip müşteriye verdim ve bu hata ile karşılaşmış.
  73. Enis Kurtay

Merhaba arkadaşlar. C# ile kullanarak uygulama geliştirdim yalnız bir sorun var programda. Müşteriye programı verdiğinde şu aşağıdaki hata ile karşılaşmış, bunu nasıl çözerim ve bu hata nedir ?
  74. Enis Kurtay

Çıktı Alırken Renk Ve Font İşlemi

'CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.FieldObject' türündeki nesne 'CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.TextObject' türüne atılamadı. diyor dostum Düzenleme: Buldum sonucu, buyrun. foreach (ReportObject objReport in c2.ReportDefinition.Sections["Section3"].ReportObjects)...
  75. Enis Kurtay

Çıktı Alırken Renk Ve Font İşlemi

Merhaba arkadaşlar. C# dilini kullanarak uygulama geliştiriyorum. Crystal Report kullanarak çıktı alıyorum. Anaformumda font seç, renk seç diye bölümler var ve bunlardan hangisi tıklandıysa ona göre fontdialog veya colordialog açılıyor. Crystal Reporttaki çıkması istediğim alanlara, bu...
  76. Enis Kurtay

Ekstradan çıktı Sorunu.

Ben konuyu açtıktan 5 dk sonra buldum, kendi içeriğimi şikayet ettim kapatsınlar diye ama sanırım pek işe yaramadı :) Eğer sihirbazı kullanarak, gruplama, recordlama yapmadığım için, daha doğrusu bu değerleri göstermediğim için hep boş sayfa çıkarmış. Tasarımı as blank diye işaretleyince ve...
  77. Enis Kurtay

Ekstradan çıktı Sorunu.

Merhaba dostlar. Yazılım geliştiriyorum C#'ta, Form'da Crystal Report Viewer kullanıyorum ve CrystalReport1 adında da document'im var. Bu document'e sihirbaz ile access veritabanındaki yazdırılacak alanı gösterdim ve ayarladım. Sorun şu, Her sayfada bir tane kayıt bulunuyor...
  78. Enis Kurtay

Dağlara Vuran Atatürk Silueti

Kemikleri sızlıyordur şimdi, son 50 yılda bu mu olacaktı diye.
  79. Enis Kurtay

Programlama Adına Bugün Ne Öğrendiniz ?

Necati aldı arkadaşım bana yardım etmedi programlamada :P Ben bunu öğrendim :D
  80. Enis Kurtay

Ösym Başkanı'nın Maaşı şaşırttı!

Yemesinler bizi boşu boşuna bence :)
  81. Enis Kurtay

O Nasıl Son Dakika Cnn Türk?!

İstihbaratçıların özel haberleşme yöntemleri vardır, belki onlardan biri olabilir :P
  82. Enis Kurtay

Ösym Başkanı'nın Maaşı şaşırttı!

Yok yahu bunlar o kadar para alacakta bende göreceğim..
  83. Enis Kurtay

Türkiye'de CS Oyuncusu Olmak

Gerçekten çok doğru bir yazı, tebrik ediyorum. Ben eskiden çok ama çok oynardım, hatta bahisine girer diğer mahalleye veya büyükçekmeceden kalkıp kadıköyde turnuvaya giderdik yaklaşık 3-4 sene önce. İşte tekrardan yeni yeni girmeye başladım CS'ye, bu sefer online oynuyorum, gerçektende başıma...
  84. Enis Kurtay

Gps Veri Okuma C#

Merhaba arkadaşlar. GPS ile ilgili bir uygulama geliştirmeye çalışıyorum yalnız bir sorun var. Windows Mobile 5.0 için, şu meşhur kendisinden fakegps dedikleri şeyi deniyorum bir türlü yapamadım. Invoke(updateDataHandler); komutunda, NullReferenceException hatası alıyorum. Nette...
  85. Enis Kurtay

Basit Bir Büyüteç Uygulaması

Süpersin dostum :)
  86. Enis Kurtay

C# Kitap Tavsiye Edebilecek Olan?

Tavsiye etmem şahsen ben bir programcı olarak. Pek güzel değil, bi arkadaşımdan rica edip almıştım. Onun yerine ben size C#'ı yaratan ekibin üyesinin yazmış olduğu kitabı vereyim, John SHARP, ebook halinde, nasıl fikir :) ?
  87. Enis Kurtay

C# Kitap Tavsiye Edebilecek Olan?

Ebook istiyorsan, Adım Adım Visual C# 2008 var elimde :) Üstelik John Sharp tarafından yazılmış bir kitap, türkçe çeviri :)
  88. Enis Kurtay

Bu Silah Pkk'nın Sonu Demek

PKK ya destek veren ülke zaten ABD değil miydi en son?
  89. Enis Kurtay

Bilgisayar Eğitim Kitapları Kazanın

Bilmeyen kaldı mı ? C şıkkı ağustos :)
  90. Enis Kurtay

R10.net Davetiye Dağıtımı

Teşekkür ederim :)
  91. Enis Kurtay

Soru: 2011 Burs ?

Merhaba dostlar. Ben bu sene üniversiteye gideceğim, Burs alabiliyormuşum babam öldüğü için ve üniversite okuduğum için. Başvurular ne zaman ve ne şekilde oluyor, bilgilendirir misiniz? Teşekkür ederim.
  92. Enis Kurtay

Birden Fazla Işletim Sistemi?

Teşekkür ederim ozkanbey
  93. Enis Kurtay

Birden Fazla Işletim Sistemi?

Merhaba dostlar. Benim bilgisayarımda Windows XP yüklü.. Ve ben linux'tan da ekmek yemek istiyorum birazcık :) Pardus + ubuntu + windows takılayım diyorum, yalnız şu sorun var, hepsini aynı pc'de toplamak istiyorum. Bunun için çözümleriniz ? :)
  94. Enis Kurtay

[email protected] bende alabilir miyim acaba ?
  95. Enis Kurtay

96. Enis Kurtay

Soru : Google Books Download ?

Dostlar, bir cevap atamadınız, bi yardımcı olamadınız :))
  97. Enis Kurtay

Paşalar gibi' askerlik

Şahsi çıkarım yok dostum, ben TSK'yı savunuyorum ve Atatürk'ün bir sözünü hatırlatıyorum. Kişileri kalkan yapmıyorum, çünkü kalkan benim, başkasını sokmam ben araya.
  98. Enis Kurtay

Paşalar gibi' askerlik

Senin dediğin çocukların hepsi, üniversite, doktora, master yapmış, okumuş kişiler, haliyle subay olarak yapıyorlar, senin gibi böyle saçma şeylere inanmıyorlar.
  99. Enis Kurtay

Paşalar gibi' askerlik

TSK'ya herkes taş atıyor, TSK herkese cevap vermek zorunda mı ? Atatürk'ün bir lafı var, "Türk milletine taarruz eden düşman,önce Türk subayını aşağılamak ister”
  100. Enis Kurtay

Soru : Google Books Download ?

Merhaba arkadaşlar. Google Ebooks'ta eskiden download yapabiliyorduk izini verilmiş, yayınlanmış olan kitapları. Sherlock Holmes ve Ölülerin Bilgeliği adlı kitapta tam anlamıyla izin verilmiş, yayınlanmış fakat download hali olmayan bir kitap. Önceden indirdiğim kitaplarada baktım, onlarında...
  101. Enis Kurtay

Paşalar gibi' askerlik

Sen gerçekten bunlara inanıyor musun ?
  102. Enis Kurtay

Paşalar gibi' askerlik

Vakit gazetesinin kime hizmet ettiğini unutmayalım. Vakit, Taraf ve Zaman gazeteleri, TSK'ya karşı nedense karşı olmuş gazeteler. Bir millet, ordusuna saldırırsa, zaten o milletten hayır gelmez. Bunlar onu yapıyorlar şuanda. TSK'ya olan güvenim sonsuz benim. Evet torpil yapıyorlardır bazı...
  103. Enis Kurtay

HP DV6000 QuickPlay sorunu

Merhaba dostlar :) Şu laptoptan o kadar nefret ediyorumki anlatamam size, çok sorunları var, hemde her format sonrasında :biggrin: Şimdide başka bir sorun ortaya çıktı, internette ingilizce sitelerde araştırdım bir türlü çözüm bulamadım, belki benle aynı sorunu yaşayanlar vardır diye yazıyorum...
  104. Enis Kurtay

C# Açık pencereler ve KeyPress.Enter işlevi

Dostum süpersin :)
  105. Enis Kurtay

C# Açık pencereler ve KeyPress.Enter işlevi

Merhaba dostlar. Ben bir uygulama geliştirmeye başladım. Bir tane Combobox'ım var ve bir tanede "İşle" butonu. Combobox'a başlat çubuğundaki çalışan uygulamaları isim olarak listeletmek istiyorum. Buradan o açık olan pencerenin isimini seçip İşle butonuna bastığımda, o seçilen uygulamaya...
  106. Enis Kurtay

YGS Puanlarınız?

Valla hiç moral bozmak istemiyorum bakıp, iyi geçti ama :)
  107. Enis Kurtay

2010 YGS Sınavı yarın!

Kocaeli'ni istiyorum bende en çok :D 1 silgi neyine yetmiyor yuhhh :D
  108. Enis Kurtay

2010 YGS Sınavı yarın!

Dostlar, 9:15 - 9:30 gibi almaya başlıyorlar içeri, bir sorun yok yani :) Çalışmayanlar zaten stres yapmazlar, kazanmak gibi bir derdi olmaz, yani problem sizde dostlar :) Çalışan stres yapar, acaba kaç net yapacağım, tutacak mı bir yer falan :) 2 yıllıklarda meslek liselerine puan vermiyorlar...
  109. Enis Kurtay

2010 YGS Sınavı yarın!

Üniversiteyi kazanamazsam okunmuş su satacağım :D ODTÜ kazandıran şeker falan :D
  110. Enis Kurtay

2010 YGS Sınavı yarın!

Merhaba dostlarım. Ben bu sene ikinciye giriyorum, buradan tüm sınava gireceklere veya seneye gireceklere şimdiden başarılar diliyorum. Yanınıza sabah kalktığınızda Sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı, bir adet fotoğraf (Nüfus cüzdanında fotoğraf küçük yaşta gözüküyorsa), bir adet kesme şeker...
  111. Enis Kurtay

Gelen spamlarla alakalı

Kis 2010 var dostum. Yalnız o sadece spam damgası koyuyor, silmiyor. Silse çok mutlu olacağım ama :wink:Ayarını sanırım yapamadım
  112. Enis Kurtay

Gelen spamlarla alakalı

İlk açtığım zamanlarda 6-7 ay boyunca internette hiç paylaşmadım bu eposta adresini. Ona rağmen geliyordu hep, bu neden peki ?
  113. Enis Kurtay

Gelen spamlarla alakalı

Merhaba dostlar. Benim kendi kişisel web sitem var eniskurtayyilmaz.com adından. Bununda bir mail adresi var [email protected] diye. Outlook kullanarak hesabıma ulaşıyorum yalnız şöyle bir sorun var. Her gün en az 50 tane spam geliyor ve hepsinle ilgilenmekten sıkıldım. Bunun için...
  114. Enis Kurtay

Kitap arıyorum : Dünyayı değiştiren 5 denklem

Çok pahalı ya :S
  115. Enis Kurtay

AK Parti'den F klavye hamlesi

Kusura bakmasın kimse, programcıyım ve Q klavyeye alıştım, bu yüzden F klavyeye dönemem. Senelerce Q klavye üzerinde çalıştım daha hızlı nasıl yazarım diye. F klavye'ye dönüp senelerimi harcamak istemem açıkcası.
  116. Enis Kurtay

Türk hackerlar Pentagon'u hackledi.

Ne hacker sevdam olacak keko ;) Lamerler piyasada, aha da bir sen ;)
  117. Enis Kurtay

Onun kadar site hacklemedim, hele hele onun lamerce yöntemleri ilede site hacklemedim. Gerçek kimliğim olduğu için burada, enis kurtay adında, siber alemdeki nickimi vermek gereksiz. Benim gözümde iskorpitx bir lamer, bundan ötesi yok. Bana lamerleri savunmayın. Gerek hack sitelerinde, gerek...
  118. Enis Kurtay

Meraklanma, senden daha iyi basıyor bu konular bende ;) Security hackerlar falan onun sayesinde de öğrenmedi ayrıca ;) Ufak bir şey daha söyleyeyim, bu alemi bilenler için, iskorpitx bunların gözünde gerçektende 1 numara lamer ve öyle kalacak, istediğini savun ;)
  119. Enis Kurtay

Programlama ne kadar mantıklı?

Her yer Web tasarımcılarla kaynıyor. Ancak ben programcı olarak şunu söylemek istiyorum: Eğer adam akıllı ve hep ilgilenebileceğiniz, günümüzde kullanılan ve güncelliği devam edecek 2 tane programlama dilini, 1 tane veritabanı yönetimini, Web olarak ASP ve PHP'yi, Tasarım olarakta Photoshop ve...
  120. Enis Kurtay

BilgeAdam Hakkında

Lütfen çok ciddi bir şekilde ve taviz vermeden şu soruyu sormanızı istiyorum : "Sertifika alan öğrencilere 'işşiz bırakmayacağız sizi' diye bir sloganınız var, peki neden çoğu işsiz ?" Bir de dostum, her kelimenin başını büyük yapma :) Türkçemizi düzgün kullanalım değil mi :)
  121. Enis Kurtay

Şurada toplu olarak cevap vereyim bari :) HNL, bu AYT 'deki kişiler sadece web üzerinde gelişmişler. İçlerinde gerçektende profesyonel isimler var ancak hiçbir zaman kendilerini belli etmiyorlar ve hack işlerine bulaşmıyorlar. E haliyle bilgisiz ve ya çok az bilgili insanlar bu sefer hack...
  122. Enis Kurtay

bir bulsam, ilk ben yapacağım :)
  123. Enis Kurtay

Hülya Avşar'a kızından zor soru

Bencede :D
  124. Enis Kurtay

Dk'da kaç kelime okursunuz?(Test)

298.. Bir kitap okuyucu için acep iyi midir.
  125. Enis Kurtay

Merhaba dostlar. Dünyayı değiştiren 5 denklem diye bir kitap var, tüm kitap sitelerine baktım ama hep stok tükenmiş, bana satabilecek olan var mı acaba bu kitabı ? Gerçekten ihtiyacım var, okumam gerek.
  126. Enis Kurtay

Makine alacağım fakat yardım gerekli ?

Teşekkür ederim arkadaşlar. İstediğim şey şu, yani profesyonel çekim yapmak istiyorum, ışıklandırma vs. vs. ama bunun için makine ve kitap :)
  127. Enis Kurtay

Makine alacağım fakat yardım gerekli ?

Merhaba arkadaşlar. Şu son yarım seneden beri fotoğrafçılığa çok ama çok merakım var. Böyle fotoğrafa odaklanmadan tutun, nerden çekmeliyim gibi en ince ayrıntısına kadar dikkat edip çekiyorum kendi cep telefonumdan (Samsung Omnia i900). Birde HP var elimde, dijital onlarla çekiyorum. Şimdi...
  128. Enis Kurtay

Piyasa kafayı mı yedi ?

Tamam güzelde mesela teknik servis konusunda büyük ölçekli firmalarda da çalıştım, oradaki üniversite mezunları bile bir işi yapamıyorlardı, adamların ezberinde bile CAT5 kablo bağlama renklerini bilmiyordu, hep kağıttan bakıyordu, format atacağı zaman dökümanlara bakıyordu. Gerçekten mesleğimde...
  129. Enis Kurtay

Piyasa kafayı mı yedi ?

Merhaba arkadaşlar. İş ilanlarına bakıyorum, şaşıp kalıyorum, Teknik servis elemanını bile işe alırken üniversite mezunu istiyorlar, şaştım kaldım. Büyük firmalarda da çalıştım küçük yaşlarımda (15-16) ama Maşallah üniversite mezunları oldukları halde bir işi yapamıyorlardı :mad: Şaşırdım...
  130. Enis Kurtay

C#'ta tüm dosyalar ??

Tüm cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim :) Necati kusura bakma, listeye giremedin :P
  131. Enis Kurtay

C# datarow, dataset, crystal report

Otomatik ID atadığı için işlemler cidden zorlaşıyor, başıma çok geldi. O yüzden şöyle bir şey yap, güvenilir bir şey en azından :) Tablonun veri tipini Sayı olarak belirle, yeni kayıt yaparken programdan da tablonun maksimum olan yani en yüksek değere sahip olan id 'yi al. Mesela id 101 102 103...
  132. Enis Kurtay

C#'ta tüm dosyalar ??

Merhaba arkadaşlar. Bir uygulama geliştiriyorum, AVAFİND tarzında bir uygulama geliştirmeyi düşünüyorum. AVAFİND yazılımı bilmeyenler için açıklayayım, bilgisayarınızı bir defaya mahsus tarıyor ve aradığını bir şeyi size saniyede/anında sonuç olarak veriyor. Bende böyle bir uygulama...
  133. Enis Kurtay

C#+SQL programın ağda paylaşılması???

Süpersin necati :)
  134. Enis Kurtay

C#+SQL programın ağda paylaşılması???

Necati kardeşim bende sana bir soru sorayım hazır yakalamışken bu tip bir konuda. SQL server'ı ağda bir tane makineye kurduk, herşeyi ayarladım, connectionstring falan filan hepsi hazır. İki kişi aynı id'yi kullandığında veya aynı anda aynı veriyi kullandığında çakışma yapmaması için ne yapmalıyım ?
  135. Enis Kurtay

Kitap tavsiyesi için bir soru ?

Merhaba arkadaşlar.. D&R 'dan kitap almayı düşünüyorum kitabın ismi yazarı ile birlikte "Adım Adım Microsoft ADO.Net 2.0 / Rebecca M. Riordan" Elinde bu kitabı olan içeriği hakkında bilgi verir mi, nasıl güzel kaynak mı ? Teşekkür ederim.
  136. Enis Kurtay

C#'ta Clipboard işlemi hakkında ?

Bir timer koyup, program kapatılana kadar çalışacak anlaşılan, öyle yapalım bari :)
  137. Enis Kurtay

C#'ta Clipboard işlemi hakkında ?

Merhaba arkadaşlar. clipboard işlemleri hakkında bilgi sahibiyim fakat bazı yazılımlar var, mesela Flashget gibi, kopyaladığım linki hemen kendi programında açıyor. Orda clipboard'ı kontrol eden birşey var, bir bileşen sanırım, bu konuda yardım isteyecektim .. Bende kontrol eden bir şey...
  138. Enis Kurtay

Kariyer siteleri hakkında ne düşünürsünüz?

Merhaba arkadaşlar ben bir şey soracağım, biraz abez bir soru ama iş başvurularında aranan kriterlerde "tercihen" yazıyor bu ne demek oluyor ? Mesela "Tercihen Üniversitelerin Bilgisayar bölümlerinden mezun" diyor, bilgisayar bölümü mezunu olursa öncelik tanılır gibi bir şey mi demek istiyor ?
  139. Enis Kurtay

C# Smart Device Ado.Net bağlantı kurmak

Şunlara bir bak istersen dostum :) http://www.csharpnedir.com/articles/read/?id=216 http://www.csharpnedir.com/articles/read/?id=142
  140. Enis Kurtay

C# kitap tavsiyesi ?

Bende ilk internetten araştırarak programlama dünyasına girmiştim. Yalnız kesinlikle Sefer Alganın kitabını kullanmanı öneririm
  141. Enis Kurtay

Hangi Kursu Tercih Etmeliyim ?

Bilge adam veya Erso arkadaşın dediği gibi üniversite kursları. Hatta Sakarya üniversitesini önerebilirim bu konuda sana http://www.onlineakademi.com.tr/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=33&catid=3&Itemid=84
  142. Enis Kurtay

Sizce Hangi bölüme dala gitmeliyim. ?

Ben bilgisayar programcısıyım. Sana içtenlikle söyleyebilirim; Ağ işletimi oku. Gelecekte buna yönelik çok büyük bir para var ve çoğu büyük ölçekli firma/fabrikalar şimdiden Ağ konusunda gerçek bilgiye sahip olanları arıyorlar. Ağda gerçekten büyük para var. Yalnız şunu unutmaman lazım, bir...
  143. Enis Kurtay

SAP ve ERP ne demek ?

Sağolasın :)
  144. Enis Kurtay

SAP ve ERP ne demek ?

Neyse bakalım artık :) Teşekkür ederim tekrardan, iş başvurusunda bulunacağım artık ne yapayım :)
  145. Enis Kurtay

SAP ve ERP ne demek ?

Hmm peki SAP zor bir şey mi, yani iş başvurusu yapacağım ama genelde ERP ve SAP gibi şeyler çıkıyor. Bugüne kadar stok ile alakalı LOGO yazılımını kullandım ve yardımcı yazılımlar geliştirdim. Diyorum acaba iş başvurusunda SAP ve ERP gibi şeyler gelirse korkmaya gerek var mı :)
  146. Enis Kurtay

SAP ve ERP ne demek ?

Merhaba arkadaşlar. SAP ve ERP ne demek, ben bir türlü anlayamadım şunları, daha doğrusu internette pek anlaşılır şeyler yazılmıyor. Biri anlatabilir mi bana acaba :)
  147. Enis Kurtay

Java kitap önerisi ?

Türkçe kaynak olan var mı peki ?
  148. Enis Kurtay

Java kitap önerisi ?

Merhaba arkadaşlar. Piyasaya bakıyorum da çoğu kişi artık C# veya Delphi yerine, JAVA programlama bilen kişiler arıyor. Bu yüzden bende javaya başlayacağım. Sizlerden JAVA kitap önerisi istiyorum.
  149. Enis Kurtay

C# Syntax Highlight Text Editör

Süpersin :)
  150. Enis Kurtay

Bitturk.net

Aynen açılmıyor halende :)
  151. Enis Kurtay

C# (C Sharp) Hakkında Sorularınız ?

Teşekkür ederim :)
  152. Enis Kurtay

C# Proje Platformu için Proje Önerileriniz

Onu yapabilmemiz için yüzyüze görüşmemiz şart :) Üstelik tek o da değil :) Sanal platform, server vs. oluşturmalıyız :) Bayağı zor olabilir :) Makara olsun diye dediğini zaten tahmin edebiliyorum :w00t:
  153. Enis Kurtay

USB'ye, seçtiğim dosyayı aktaran basit bir kod varmı elinizde ?
  154. Enis Kurtay

Yılbaşı hediyesi

Kendime zaten laptop almak için sahibinden.com'a bilgisayarımı ve gitarımı satılığa çıkardım :clap: Ne yapalım, bir şey bulmaya çalışmaya çalışıyorum hep
  155. Enis Kurtay

Yılbaşı hediyesi

Merhaba dostlar. Malum yılbaşı geliyor ve benimde bir anca önce bir bayana hediye almam lazım. Ne alsam niye düşünüp duruyorum. Kafa karışık anlayacağınız :) Lütfen güzel ve edepli hediyeler söylerseniz çok teşekkür etmiş olacağım :) * Not : Kıyafet ve sihirli kupayı almıştım zamanında. Bu...
  156. Enis Kurtay

C# Proje Platformu

Ben gene üniversite sınavına hazırlanıyorum ancak genede elimden geleni yaparım :) Fazlasıyla :)
  157. Enis Kurtay

Mobil Programlama (Symbian) ??

Ben Türkçe delisiyim :)
  158. Enis Kurtay

Win7 wireless sorunu

Mesajları takip ederken benimde aklıma bu geldi. Çok büyük ihtimalle bence modemden mac filter yapıldı. Çünkü farklı modemlere bağlanabiliyorsan veya kullanıcı profilini silip, şifreyi tekrar giriyorsan ve bağlanmıyorsa, (Windows çekirdeğinde bağlanma ile bir sıkıntı yok ise) sorun sende...
  159. Enis Kurtay

Mobil Programlama (Symbian) ??

Exploit Coder, işletim sistemi ne kullanıyorsun, pardüs mü ?
  160. Enis Kurtay

Netbook tavsiyesi ?

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :) Bilgilendim :)
  161. Enis Kurtay

Netbook tavsiyesi ?

Açıkcası dostlar visual studio kurulsun, onu rahatça kullanabileyim istiyorum. Visual studioya ihtiyacım var çünkü. Bayağı projeler gerçekleştiriyorum. Bu yüzden netbook istiyorum ama en önemli kısmı visual studio çalıştırması
  162. Enis Kurtay

Netbook tavsiyesi ?

@ ennteresan, dostum daha çıkmamış sanırım, internette baktım @ kaderbey, dostum teşekkür ederim. Yalnız birşey soracağım LG 130 bir sorun yaratır mı acaba ? Visual Studio gibi programları açmama gibi bir sorun olabilir mi ?
  163. Enis Kurtay

Netbook tavsiyesi ?

Merhaba dostlar. Ben bilgisayar programcısıyım. Kodları derlemek için Visual Studio 2008 veya 2010 sürümünü kullanıyorum. Sizden isteğim, Visual studio 2010, microsoft server 2005/2008, Adobe Photoshop CS3 veya CS2 gibi yazılımları çalıştıran bir netbook tavsiyesi istiyorum. 160 GB HDD'si olsun...
  164. Enis Kurtay

Programlama bölümü açılsın mı?

Bayağı isteyen var :P
  165. Enis Kurtay

Siyasi Konular Yasaklansın Mı?

Kaynak çok. Kitaplardan fotoğraf çekeriz koyarız, google'dan gayet düzgün ve doğru bilgi içeren sitelerden alıntı yaparız, yani elbet bir sonuç bulur. Milleti uyandırmak artık elimizde, çünkü milletin tepesi artmış durumda şu anda. Gerek DTP, gerek PKK, gerek hükümet olsun, bu tip konularda...
  166. Enis Kurtay

İyi güzelde ancak biz bu şekilde herşeyi yasaklarsak bu millet nasıl bazı şeyleri öğrenecek ? Baksanıza bugün siyasi konu hemen hemen Türkiyenin çoğu yerinde yasak. Buna günlük hayatta dahil olmak üzere, sanal alemde öyle. En azından milletin gerçekleri öğrenmeye hakkı var. Ancak bizim...
  167. Enis Kurtay

Bu memlekette yeterince siyasi konuları yasaklayan var. Birine daha bence gerek yok.
  168. Enis Kurtay

Programlama Bölümü

Bölüm başlıkları gayet güzelmiş. Doğru kategorizelenmiş :)
  169. Enis Kurtay

Programlama Bölümü

for(int i=0;i < 100000; i++) { Console.WriteLine("SDN'de programlama bölümü istiyoruz :)"); }
  170. Enis Kurtay

Anlaşılan bilişim teknolojileri/ veritabanı programcılığı alanında okuyorsun ve ikinci sınıftasın :) Neyse dostlar daha fazla mesaj atmayalım da (Bende dahil :) ), C# hakkında soru soracak arkadaşlar rahat rahat sorsunlar :)
  171. Enis Kurtay

Merhaba dostlar. Biraz böyle garip oldu ancak anladım ki forumda bayağı program yazmaya meraklı programcı arkadaşlarımız var. Bu tip konularda ister istemez sorunlarla karşılaşabiliriz. Bende forumdaki arkadaşlarımızın, C# (C sharp) hakkında merak ettikleri soruları, takıldıkları kodu veya...
  172. Enis Kurtay

Üyeliği Açık Torrent Siteleri - Üye Alımı Açık Siteler

Arena TR davetiyesi için diğer konuya yazdım ancak bir türlü yollayan yok :)
  173. Enis Kurtay

Programlama Bölümü

Söz bile veririm bu konuda.
  174. Enis Kurtay

Kimin Tekrar Yaşamasını İstersiniz?

Kesinlikle Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ve Mustafa Kemal ATATÜRK gelmeli.
  175. Enis Kurtay

Cyber-Warrior Hack Sitesi Olarak Görülmessin.

Hangi cemaat dediğine bağlı. İslam Cemaati mi, Fethullah cemaati mi ? Sorun bence bu. İslam cemaati ise, doğru yoldayız ikimizde. Ancak değilse ayrı yollardayız.
  176. Enis Kurtay

Sanırım Fethullah hakkında birşey bilmiyorsun ?
  177. Enis Kurtay

Orası muhakkak doğru, yani bilgili insan gerçekten çok, buna itirazım yok. Ancak şurada ufak birşeyi belirtmeliyiz bence. Cemaat farklı şey, Fethullahçı ayrı şey. Cemaat islam alemi için birşeyler yapan topluluk/grup veya kişilerdir. Fethullahçılar ise, islamı kullanarak milleti sömüren...
  178. Enis Kurtay

Ne Mutlu Türküm Diyene

Günümüzün şartlarına bakarsak, sanırım artık Türk diyemeyeceğiz kendimize. Baksanıza demokratik açılımda Türk demek ayrımcılık ve ırkçılıkmış (!).. Atatürk'ümün dediği gibi, Ne Mutlu Türküm Diyene. Türk olmaktan her zaman gurur duydum ve duyacağım.
  179. Enis Kurtay

Aaa tabii tabii.. Bu arkadaşlar zaten son derecede Türkiye için zaten iş yaparlar.. Evet icraatleri belki güzel olabilir ancak ben orada 3 sene bulundum. Üç sene boyunca ne gördüm biliyor musunuz ? Bu adamların %75'i Fethullahçı. Kimse kusura bakmasın ama durum bu. Bakmayın şimdi biraz forum...
  180. Enis Kurtay

Programlama Bölümü

Sevgili yöneticilerimize ufak bir duyuru yapsak iyi olur bence. Bu forumda yeterince bilgisayar programcısı var, hatta her geçen günde artıyor. Elbette programlamaya yönelik, programlama öğrenmek isteyen veya bir kaç şey paylaşmak isteyen arkadaşlarımız var. Bu konuda gereği yapılırsa ve ilgili...
  181. Enis Kurtay

2 yıllık üniversite dikey geçiş

Dostum öncelikle geçmiş olsun, aynı dertten yoldaşız :) 4 yıllık okumayı hedefle ve onun için gerekli azimi göster. Gelelim senin sorununa. Eğer DGS sınavını geçersen ve gittiğin üniversiteden başarılı şekilde mezun olursan, 4 yıllık okumuş gibi iş bulursun. Yalnız şöyle bir sorun var. DGS...
  182. Enis Kurtay

CHP'ye ait güncel karikatürler

CHP'yi biliyoruz ki Atamızın kurduğu bir parti. Bunu, cumhuriyetle beraber, gençlere armağan etti. Yalnız sorun şu, Deniz Baykal olduğu sürece, CHP iktidara gelemez. Bu açık bir gerçek. Bir CHP'li olarak, Deniz Baykalı hiç ama hiç sevmiyorum, varsa yoksa eleştiri. Tamam iyi güzel, eleştir tabii...
  183. Enis Kurtay

2010 Bütçesi Açıklanmış 32,000 Yeni Memur Alınacak

Desenize KPSS sınavına çalışan çok aday olacak ..
  184. Enis Kurtay

Uzun zamandan sonra gene buradayım :)

Nasip değilmiş :)
  185. Enis Kurtay

Arena-TR Davetiye Dağıtımı

Dostlar hergün download - upload yapan biriyim. Bu yüzden davetiye gerekli. [email protected] adresine davetiye yapan arkadaşıma çok teşekkür etmiş olacağım
  186. Enis Kurtay

Yaparız :)
  187. Enis Kurtay

Torrent siteleri

IP adresini yasakmış falan filan :) Öyle birşeyler geliyor karşıma, gold üyelik için kandırma sanırım
  188. Enis Kurtay

Tekrar teşekkür ederim :) İyiyim pesimist sen nasılsın :) Bir arkadaş yazmış,evet sharpçıyım :) C#.Net :)
  189. Enis Kurtay

Teşekkür ederim dostlar :)
  190. Enis Kurtay

Merhaba dostlar. Geçen sene uğramıştım .. Programlama hakkında pek birşey görmeyince, bende pek fazla ilgilenmedim. Sadece arada bir öylesine bakınıyordum, çok nadir bile olsa :) Şimdi bakıyorum azıcıkta olsa programlama hakkında 3-5 var, bu da bir gelişme :) O yüzden tekrar geldim :) Herkese...
  191. Enis Kurtay

Torrent siteleri

Rica etsem davetiye yollarmısınız bitturk.net, Arena TR ve Turktorrent.biz ?
  192. Enis Kurtay

CamStudio Bu Ayarnerden Olur Varsa

http://www.livefrm.com/resimli-program-anlatim/9482-resimli-anlatim-camstudio-kullanimi-ca.html
  193. Enis Kurtay

Skype tarifeleri hakkında yardım...

Anlaşılan bu konuda hakkında bilgisi olan yok. Yerinde olsam SKYPE firmasını arar veya mail atarak bir şekilde iletişime geçip sorarım :)
  194. Enis Kurtay

İngiilizce Kelime Ezber Programı 2.7 versiyonu

Elinde kelimesi olan varmı, eklenmiş halde ? :) Tek tek girmek zor geldi bana :)
  195. Enis Kurtay

Yardım: visual studio yerine program?

Visual Studio ihtiyacın varsa dostum, 2008 versiyonunu dvd'ye çekip sana buradan yollayabilirim :) Sadece kargo parasını ödersin olur biter :)
  196. Enis Kurtay

Sertifikaların Gücü Adına!

Merhaba dostlar. Öncelikle bir tane link vereyim, bu sertifikasyonlara hazırlanan kişiler varsa, bu konuda hakkında bir programcı hocamız çok iyi anlatmış makalesinde http://www.kemalozlu.com.tr/2009/07/mcpd-olmak-ya-da-olmamak.html Şimdi kendi yorumuma geleyim.. Ben bilgisayar programcısıyım...
  197. Enis Kurtay

C, C++, Assembly

Merhaba dostum. Aşağıdaki linkten temin edebilirsiniz. Bunlar e-kitap. Ancak yok, ben normal kitap istiyorum dersen, sana 20 ytl'ye, "A'dan Z'ye C Kılavuzu" adlı kitabımı sana satabilirim, yazarın ismi Kaan ASLAN. Gayette güzel anlatıyor. http://download.eniskurtayyilmaz.com/C.doc...
  198. Enis Kurtay

Öss'm Hakkındaki Görüşlerime Ne Dersiniz ?

Katsayı sorunu tekrar meydana çıktı.. Bilgisayar bölümü okuyan meslek lisesi öğrenciler gene eziliyor :/