Arama sonuçlarınız

1. oksijudan

Ebu Hanife'nin, talebesi Yusuf'a verdigi nasihatler

Ebû Hanîfe'nin insanlar, cemiyet ve yaşadığı topluluk hakkındaki fikirleri ve tavsiyeleri, insanların ruhi haletini inceden inceye gayet iyi bilen, hayatın acı tatlı olaylarını tatmış olan tecrübeli bir âlimin görüşleridir. Talebesi Yusuf b. Halit Semti'ye (1) yapmış olduğu vasiyeti onun gayet...
  2. oksijudan

Günün anlamına uygun diye düşündüm.

Türk Olmak... Amerika'dan bir vatandaşımızın “Türk olmak nasıl bir duygudur?” konulu yazısı. Aslında çok şeydir, Türk olmak. Türk olmak, Osmanlı'nın borcunu ödemektir. Hovarda babanın borçla yaşayan evladı gibi. Kosova'da ve Bosna'da, Batı Trakya'da ve Makedonya'da bilmem kaç asır...
  3. oksijudan

Romantizmin dibine vurmak diye buna denir

Ne güzeldi diil mi yaşadıklarımız, ne güzeldi... Artık ne sen, ne de ben bulamayız o günleri. Bazen düşünüyorum da... Bende de kazmalık vardı galiba, diyorum. İkimiz de kıymetini bilemedik gençliğimizin. Hatırlar mısın, akşam olur pijamalarımızı giyerdik. Sen kokunu sürerdin... Oda...
  4. oksijudan

Dünyanın Enleri...

Dünyanın En Temiz Şehirleri 1. Calgary, Kanada 2. Honolulu, Hawaii 3. Helsinki, Finlandiya 4. Ottawa, Kanada 5. Minneapolis 6. Oslo, Norveç 7 Stockhholm, İsveç 8. Zurich, İsviçre 9. Bern, İsviçre 10. Montreal, Kanada 11.Vancouver, Kanada Dünyanın en büyük orduları Independent...
  5. oksijudan

Araştırma Motoru

Bugün gelen bir emaili sizlerle paylaşmak istedim umarım işinize yarar. :) Bildiğiniz gibi Internet' in sakıncalı içerik problemi dünyanın her tarafında olduğu gibi ülkemizde de çocuklarımızı korumak istediğimiz bir sorundur. Çocuklarımızı Internet' in sakıncalı içeriğinden...
  6. oksijudan

Maksat muhabbet olsun...

İşte benim kızım! İlk yemeğe çıkışımızda cep telefonu çaldı. Elini çantasına attı. Kurcaladı, kurcaladı. Telefon uzun uzun çalmaya devam ediyordu. Bir türlü bulamadı. Sonra o güzel cümle döküldü dudaklarından: 'Evde mi bıraktım acaba?' Onun tam aradığım kız olduğuna karar verdim. :P...
  7. oksijudan

Ofice Word yardımı

Ofis 2003 kullanıyorum.Sorun şu word'de hazırladığım belgeyi kaydediyorum.Bilgisayar belgeyi not defteri belgesi olarak kaydediyor.Aynı belgeyi word değilde not defteri alarak açabiliyorum.Yardım istiyorum, acaba sebebini bilen var mı?
  8. oksijudan

Bilim ve para!..

Aşağıdaki bilimsel açıklama ilginizi çekebilir... Mantık!...Bilim ve para!.. Neden ilk okulu zor bitirmiş bazı işadamları, ünlü profösörlerden fazla para kazanırlar? Bakın nasıl: Birinci hüküm:Bilgi güçtür Ikinci hüküm:Zaman paradır Şimdi bu iki hükme itirazınız var mı? Yok. O zaman devam...
  9. oksijudan

Buz Tutan Göl

Buz Tutan Göl Temel dünya turuna çıkar ve yolu Canada'ya da düşer. Kırk yılda bir Karadeniz'de hamsi avlamaktan daha değişik bir fırsat çıktığını düşünerek buz tutmuş bir gölde, buzu kırıp balık tutmaya özenir ve işe koyulur. Tam buzu kıracakken, insanın içini titreten bir ses...
  10. oksijudan

Filozofların Ölümü...

Filozofların Ölümü... Epikuroscular'a göre ölüm bizim için hiçbir şeydir - bu görüşe rağmen çalışmanın bütünlüğü açısından aşağıdaki tuhaf felsefi ölüm listesini veriyoruz. EMPEDOKLES: Empedokles'in ölümü hakkında iki görüş vardır. Birine göre kırık bir bacak nedeniyle öldü...
  11. oksijudan

Seçim çalışmaları

Nerede oy kullanacağınızı öğreniniz :P http://www.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgi.jsp
  12. oksijudan

Nüfus kayıtları

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi işlemleri tamamlanmış ve listeler muhtarlıklarda askıya çıkarılmış.En kısa zamanda muhtarlıklara giderek veya http://www.tuik.gov.tr/ internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile kendilerinin ve aile bireylerinin adres bilgilerini kontrol etmeleri...