Arama sonuçlarınız

1. Deutsch

Dinazorlar Hakkında Bir Kitap !

Selamlar, Uzatmadan konuya girsem sanırım en hayırlısı olacak. Dinazor türleri hakkında kapsamlı bir kitap arıyorum ancak şu ana kadar bulabildiklerim çocuk kitaplarından farksız aslında direkt çocuk kitabı :) . Bildiğiniz her hangi bir kitap var mı ? Teşekkürler.
  2. Deutsch

Laptop Kapak/Ekran Hakkında

Merhaba, Bu gün fark ettim son zamanlarda laptop ekranını kapatmadan bırakıyorum sadece sistemi kapatıyordum haliyle, sonra bir şeyi fark ettim. Laptopu temizlemek için kapağını hafifçe kapattım ve kapatırken gıcırdadığını fark ettim. Sizce bir sorun oluşturur mu ?
  3. Deutsch

Wi-Fi Görmüyor.

Selamlar, Windows 8.1 kullanıyorum. Kablo taktığım sürece internete bağlanabiliyorum ancak Wi-Fi kablosuz ağları göremiyor. Wi-Fi sembolünde çarpı işareti var ancak Fn +F3 ile açamıyorum. Ne yapmalıyım ?
  4. Deutsch

Kurtarma ve Ortalama Yükseltme Sınavları Hakkında Yardımınız İhtiyacım Var.

Arkadaşlar ilk ve ikinci ağırlıklı ortalamam 50'nin üstünde bu dönem kaldığım 4 ders var ve ortalamayla geçiyorum. Kaldığım 2 dersin ağırlıklı ortalaması da 50 üstü ben şimdi bu ağırlıklı ortalaması 50 üstü olan derslerin kurtarmalarına girmek zorunda mıyım ? Ağırlıklı ortalamayı düşürmekten...
  5. Deutsch

Video Düzenlemek İçin Program Önerisi

Merhaba, Okulda bir seminer düzenliyoruz ve bu işin içine bir video yapıp sunma kararı aldık. Kolayca video düzenleyeceğimiz bir program var mı ? Video arasına resimler, yazılar vs. eklenecek şekilde. Video işlerinde yeni bile değiliz yani :'( Teşekkürler.
  6. Deutsch

Batıyor.

Dönemin ilk sınavlarından adam gibi sonuçlar alamadım. Sözeller gene iyi ama sayısal dersler kötü, nasıl anlatayım; ''Aman Yarabbi!''. Mesela sayısal derslerde hocayı dinliyorum, internetten konu izliyorum ve ''Tamamdır,anladım!'' diyorum. Önüme bir test kitabı açtığım zaman tıkanıyorum...
  7. Deutsch

Ses Sorunu

Merhabalar arkadaşlar, Dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Masaüstü bilgisayarımda kulaklığı bilgisayara taktığım zaman ses geliyordu ancak laptopta böyle değil. Isınmasın diye altında bir soğutucu var, Logitech'in bir soğutucusunu kullanıyorum ama bunda hoparlör var. Oyun oynarken ya da müzik...
  8. Deutsch

Ekran Parlaklığı

Merhabalar, Ekranımın Fn+ Sağ ve Sol yön tuşlarıyla parlaklığını azaltıyordum. Ama artık olmuyor. - Genel PnP' yi kaldırdım parlaklık sona geldi tamamda bu rahatsız edici. - Güç seçeneklerinden parlaklık barını ortaya çekiyorum ancak azalmıyor. - Resetlersem belki işe yarar dedim gene...
  9. Deutsch

KizlarSoruyor.com tamamen rezalet bir ortam !

Hak veriyorum garip bir site, kızlar soruyor kızdan çok erkek cevap veriyor :D Ne bileyim birisi özel bir sorunundan bahsetse, bilemiyorum ne kadar doğru.
  10. Deutsch

Game Of Thrones

Selam arkadaşlar. Kitap okumayı severim, 1 hafta önce internette gördüm ve Taht Oyunları'nı okumadığımı fark ettim. Okumayı planlıyorum ilgimi çekti, biraz inceledim kısımları vs. var. İlk kitabı hangisi, serinin kitaplarını biliyorsanız sırayla verir misiniz ? Yani kitap hakkında ufaktan bir...
  11. Deutsch

Röportajıma Katılın ! Kadınlar ve Türk Toplumu

Merhaba SDN, Okulda bir seminer vermeyi düşünüyorum arka ekip hazır, bir sahne alacak gruplar var onları ayarlamalıyız neyse konuya geçiyorum. Konu : Dünya'da Türk, Türkiye'de Kadın Olmak.. Biliyorsunuz Türk ülkelerinde ki katliamları, vatanını bilerek terk etmeyen Türkler'i şimdi şunu...
  12. Deutsch

Gitar mı ? Keman mı ?

Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. (Defalarca okursanız defalarca özür dilemiş olurum {Mantık :D } ) Arkadaşlar ben bunu uzunca yazdım, ama giriş yapmadın cart curt diye hata verdi. Yani Gitar mı Keman mı ? İkisini de severim. Sizce hangisi ? Kurs düşünüyorum.
  13. Deutsch

Çeviri Programı

Arkadaşlar. İngilizce ve Almancayı en doğru oranda çevirebilecek bir program, site var mı Google biraz değişik ne bileyim :mrgreen:
  14. Deutsch

Windows 8'den 7'ye

Arkadaşlar 64 bit sistem kullanıyorum Windows 8.1 ama 8.1'den memnun değilim. Bilgisayarım Windows 7'de tam performans verir mi ? Bunu nasıl öğrenebilirim. Veya D'ye Windows 7 kursam 1TB alan var bir kısmını ayırsam ? Sistemde yavaşlamalar olur mu ? 4GB RAM 2GB EK 1TB Çok teşekkür ettim :D...
  15. Deutsch

Total War Attila

Merhaba, Total War Attila (De) diyeyim. Oyun aşırı derecede kasıyor. Çünkü Windows 8.1 kullanıyorum :) . Ben sorunu şöyle özetliyeyim. Bir çok yerde de araştırdım. Windows 8.1 bulunan arkadaşlarım oyunu rahatlıkla oynayabiliyor ancak bende böyle bir şey söz konusu değil. CD'den yaptığım...
  16. Deutsch

Dosya İndiremiyorum !

ESET kurduğum bilgisayarımda indirme yapamıyorum, Eseti kaldırdım ama sorun hala çözülmedi ne yapacağımı söylerseniz sevinirim, PC'de tarama yaptırdım silmeden önce bir virüs yok, Chrome deneyeyim demek isterdim ama dediğim gibi indirme yapılmıyor. Ne yapacağımı söylerseniz sevinirim.
  17. Deutsch

Cengiz Han ! 70 Yıl !

70 YIL! Muhammed bin Cerir İslamı yaymak için Horosan'ı işgal eder. Said (Halife oğludur) Türkleri köle pazarında satmak için Horosan'a getirir. Araplar Türkleri yağmalarlar ve şehiri yerle bir ederler.Kimi kadınları cariye olarak alırlar kimilerini köle pazarlarında satmak için yanlarında...
  18. Deutsch

Hamburg Teknik Üniversitesi-Technische Universität Hamburg

Üniversite Hakkında Kuruluş: 1919 1613’te lise olarak egitime başlayan Hamburg Üniversitesi, 1919’da üniversiteye çevrilmiştir. Günümüzde 39.000 öğrencisi ve 11.000 çalışanı ile Kuzey Almanya’nın en büyük üniversitesi olup ülke genelinde 5. sıradadır. 3.700 yabancı öğrencisi vardır. Yıllık...
  19. Deutsch

Gamalı Haç

Selamlar, Gamalı Haç Adolf Hitler'in partisinin (NSDAP) sancağıdır bu sancak 2.Dünya Savaş'ında Nazi Ordularına önderlik etmiştir.Savaş başlamadan önce insanların çok ilgisini çeken bu bayrak 2.Dünya Harbi'nden sonra Dünyanın sanatsal sembolü haline gelmiştir. 1.Dünya Savaşından sonra...
  20. Deutsch

Heil Hitler!

(Bu konumda kısa kısa yazılarla Adolf Hitler'i işlemeyi düşünüyorum bunu diğer konularımda yapmadım o zaman taraflı bir bakış açısıyla anlatmış olurdum.) Adolf Hitler en büyük liderlerden bir tanesi,sadece 6 yıl içerisinde Nasyonal Sosyalist Alman'yayı Dünya Devletleri arasında süper güç...
  21. Deutsch

Tabletimde fotoraf ve video konusunda sorun var.

Benim şöyle bir sıkıntım var tablete resim veya video atıyorum ya da resim ve video çekmek istiyorum resim ve videoları açmıyor internetten video izlemek istiyorum videoyu açıyorum video hata veriyor aynı şeyi telefondan yapıyorum hata vermiyor facebook vs. uygulamar tablet açılır açılmaz hata...
  22. Deutsch

Münih Teknik Üniversitesi-Technische Universität München

Başvuru ve Kabul ŞartlarıAlmanya'da lisans eğitimi için başvuracak olan öğrencilerin LYS sınavına girmeleri ve sınav sonucunda herhangi bir 4 yıllık devlet üniversitesi, vakıf üniversitesi ya da KKTC üniversitesinde eğitim almaya hak kazanmış olmaları gerekmektedir. Açıköğretim kabul...
  23. Deutsch

Kan ve Kül (2.Dünya Savaşı-Serisi)

Selamlar,geçen günlerde 1.Dünya Savaşı hakkında bir seri açmıştım ve o konu tamamen bitmedi,bu gün 2.Dünya Savaşı ile ilgili bir konu açıyorum,lütfen sadece 2.Dünya Savaşı hakkında merak ettiğiniz soruları sorun lütfen.Dilerseniz konuya geçelim.(Bu konunun girişi olsun,kısa ve öz bir sonraki...
  24. Deutsch

Tek Hayalime...

Tek Hayalime... Kalbimin her atışı tek hayalime, Aldığım her soluk, Verdiğim her nefes tek hayalime, Kalemim seni sayıklar geceleri, Karaladığım her kağıt parçası tek hayalime... Rüzgarın tenimi okşadığı her an, Ağzımdan dökülen her hece, Tek hayalime, Pencerenin altında üşüdüğüm her an...
  25. Deutsch

Kızıl Şerbet (1.Dünya Savaşı-Seri)

(Okumanızı canı gönülden isterim bilinmesi gereken önemli noktalar bunlar) Selamlar, Her zaman dediğim gibi 1.ve 2. Dünya Savaşları'na geleceğim dedim ve buradayız.Şimdi ilk konumuz olarak 1.Dünya Savaşı'nın çıkma nedenlerini tartışalım... Başlangıç: 28 Temmuz 1914 Bitiş: 11 Kasım 1918...
  26. Deutsch

Almanya şu anki tek hayalim...

Selamlar, Belki tam zamanı değil ama 10.sınıfa gidiyorum,Almanca öğreniyorum (insanlarla konuşabilirim) tam vakti olmayabilir ama 2 sene sonra Allah nasip ederse üniversiteye gideceğim, ben üniversiteyi Almanya'da okumak istiyorum liseye geldim geleli hayalim bu, peki benim Almanya'da...
  27. Deutsch

Oyuncehennemi - Sinirimi bozdular ! :D

Bu forumdan önce oraya üyeydim.Orada ban yedim neymiş efenim Atatürk ve Adolf Hitler'i kıyaslıyorum da bilmem ne bunları ayırt edebilecek düzeydeyim artık doğru düzgün bir açıklama yapmadan forumda ban atmak çok saçma geliyor.Onlara karşı cevap verebilirdim,ama yapmadın neden çünkü 5 günlük...
  28. Deutsch

İngilizce'nin Hayatımıza Girişi

Selamlar,bu günde İngilizce dilinin hayatlarımıza nasıl girdiğini burada anlatmak istedim daha doğrusu anlatma gereği duydum. Avrupa'da 2. defa baş gösteren milliyetçilik akımıyla harmanlanan ırkçılık yeni bir fikir ortaya getirdi.Avrupa'da milliyetçiliği tavan yapmış olan Almanlar Yahudilerin...
  29. Deutsch

Savaş,Barışı Korur!

Selamlar, İlk insandan bu yana insanlar her zaman savaş halindeydi elde etmek istenen ne kadar değerli veya değersiz olursa olsun.Toprak için gerekli olan suyun yerini zamanla kan alır.Savaşlar zirve yarışı için yapılmaz zirvede ölmek için yapılır ve insanlar zamanla savaşa kurallar koyarak...
  30. Deutsch

Sahnede Duruş.

Selamlar, Şöyle bir konuyla güne giriş yapalım dedim. İnsanlar karşısında sahne alacağınız zaman insanların ilgilerini tamamen nasıl kendinize çekersiniz bunu konuşalım. 1-)Rahatlayın. Sahneye çıkmadan önce moralinizi bozacak her şeyi unutun ve sahneye bu şekilde çıkın.Şunu sakın unutmayın...
  31. Deutsch

Bücher Kämpfen (Kitapların Kavgası)

Selamlar, (Amaç siyaset değil fikir almaktır.) Bildiğiniz gibi Türkiye'de farklı siyasi,sosyal nedenlerden dolayı kitapların basımı durduruluyor ve yasaklanıyor.Bunlara verebileceğimiz örneklerden yani benim canımı sıkan örneklerden bir kaçı şunlardı ''Fareler ve İnsanlar'' ''Peki tavşan...
  32. Deutsch

Merhaba :) ALMAN

Melaba :) Ben şöyle üyecikken kendimi tanıtayım istedim :) Şincik benim adım Umut soyadıma gerek yok sanırsam neyse 16 yaşındayımmış o nası bir kelimeyse 17'den Eylül'ün 12 sinde gün alacakmışımmış (Yaş Problemi gibi) arkadaş çevresinde çok değişik lakaplarım var şunlar ;Alman - Pis Nazi -...
  33. Deutsch

Dünya Tarihi ve Tarihin Askerleri-1

Selamlar, Açtığım konu Dünya üzerinde yaşamış liderlerin,filozofların,siyasilerin(1950 yılına kadar),ırkların,ırkçı düşüncelerin,adaletin,demokrasinin hakkında bilinmeyen veya az bilinen bilgilerini sizlerle paylaşacağım.Şundan emin olabilirsiniz ki açtığım bu serinin siyasetle yakından uzakan...
  34. Deutsch

Halk ne yapsın

Ali 3. sınıfa giden zeki bir çocuktur. Bir gün öğretmeni Ali'ye 'Siyaset' nedir diye sorar. Ali düşünür ama o çocuk aklıyla cevap veremez. Eve gider kitaplara bakar ama hiçbir şey anlayamaz. O da babasına sormaya karar verir. -Baba, Siyaset nedir ? -Baba düşünür.Ali'ye uygun bir yolla anlatmak...
  35. Deutsch

Pis Nazi!

Selamlar, 7 yıldan beri Adolf Hitler hakkında araştırmalar yapar,yazılar yazar,kitaplarını okurum ve 7 yıldan beri insanlar beni Atatürk düşmanı olarak görüyorlar,doğru mu ? Şu açıdan bak acaba her Türk Mustafa Kemal Atatürk'ün fikirleriyle mi hareket etmek zorunda kendi fikirlerini (siyasi)...