Arama sonuçlarınız

1. muratgurcemal

Ücretsiz Film Scripti

Merhaba Arkadaşlar, bir süredir geliştirmekte olduğum bir film scripti mevcut. Script üzerinde bazı eksiklikler var, talep görmesi halinde geliştirmeye devam edeceğim. Şuanda bu hali ile isteyen arkadaşlar ücretsiz yükleyebiliriz. Gelen güncelleştirmeler yine ücretsiz verilecektir. Site...
  2. muratgurcemal

Datetimepicker'ı veritabanına boş getirme ACİL

Veritabanına kaydederken DBValue.Null atabilirsin.
  3. muratgurcemal

String şeklinde input okuyan Hesap makinesi hakkında

@BadLuck http://www.codeproject.com/Tips/381509/Math-Parser-NET-Csharp https://github.com/Artentus/MathUtils/blob/master/MathUtils/Parser.cs 1. link yeterli olacaktır ama , math Parser C# olarak aratırsan farklı sonuçlara da ulaşabilirsin.. :)
  4. muratgurcemal

Windows 8.1 Final Sürümü Sızdırıldı

Teşekkür ederim :)
  5. muratgurcemal

Windows 8.1 Final Sürümü Sızdırıldı

@basbeLası banada gönderebilir misin rica etsem ya :) Bir bulup kuramadım.
  6. muratgurcemal

TTNet 63 TL olan faturamı 85-90 TL gönderecekmiş ?

Tahattüt bite 7 ay oldu :D Neden 7 ay değilde şimdi. Ayrıca paketin tahattüt sonrası fiyatı da 63 TL... En sağlamı onu yapıcam zaten hocam , zaten istediği fazla parayı da açıklayamıyor geri..zekalılar.. en iyisi kapatmak.
  7. muratgurcemal

TTNet 63 TL olan faturamı 85-90 TL gönderecekmiş ?

Arkadaşlar Cumartesi günü TTNET bugün ise Türk Telekom'dan aradılar. Normalde net limitsiz paket kullanıyorum be 63 TL fatura geliyor. Fakat cumartesi ttnet ten ve bugün ise türktelekomdan beni aradılar ve bunda sonra faturamın 85-90 TL civarında geleceğini söylediler. Nedenini izah etmiyorlar...
  8. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

Onlara şöyle bir çözüm getirmeyi planlıyorum aslında :D Her kategori için temsili resim ekleyeceğim, resim koymak istemezler ise o temsili resim gelecek. Örneğin , Buzdolabı ilanı verip resim eklemez ise resim yok yerine temsili bir buzdolabı resmi gelmesi daha iyi olacak galiba :)
  9. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

Mesajlar peş peşe olacak ama :D tasarımda bazı değişiklikler yaptık, acaba tekrar bir fikir belirtebilir misiniz :)
  10. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

:) Açıkçası bu konuda gelen ikinci öneri. Her ne kadar alacak kişi resmi görmek istese de , ilanı giren kişinin giriş sırasında resim ekleme imkanı olmayabilir. Belki ilerleyen zamanlarda dediğiniz daha mantıklı olabilir. BETA aşamasında olduğu için bazı eksiklikler var. Mesaj gönderme şu...
  11. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

Açıkçası hazır sistemler üzerinden gitmek istemedim, belki şu anlık eksiğim çok özellikle tema konusunda ama kendi sistemi geliştirmeye çalışıyorum :cool:
  12. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

:P Buldum Seni... giriş kolay olsun diye eklenmiş bir kullanıcı test amaçlı :) Sağolun inşallah bir ucundan yakalıyıp yararlı olmaya çalışacağız :)
  13. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

IDE olarak Visual Studio 2010 dil C# database olarak ise MSSQL kullandım. :) Gerisi Css javasctip vb.. Neden sorduğunuzu bilmiyorum ama arkadaşın biri girip sitede bir şaka yapmış sağolsun :P Önemli olan fikrimin peşinden koşmak :) Tutacağına inanıyorum.. Arkadaşın biri siteye girip hoş...
  14. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

:) Teşekkür ederim. Bazı düzenlemelerden sonra sağlam bir kaç reklam vererek ilerlemeyi hedefliyoruz :) Önümüz açık ..
  15. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

Tema konusunda eksiğimizi biliyorum :) İlk geliştirme bu konuda olacak. Ödeme güvenliği aslında pek aklıma yatmadı belki ilerleyen dönemlerde düşünebilirim :) tsezer o ilginç bir ilan :D galiba biri şaka olsun diye ekledi asıl garip olan ise siteye eklen ilk ilan olması :P :D Tasarım...
  16. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

E-tohum tarzı girişimci-yatırımcı gibi yerlere başvuruda bulunacağım :) İnandığım bir proje,destek olduğunuz için sağolun :)
  17. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

Eksiklikleri düzelttikten sonra hedefimiz büyük :) Durmak yok ...
  18. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

Çok teşekkür ederim :)
  19. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

Teşekkür ederim :) :D Sınavlar nedeni ile pekte zaman ayıramadık, haftaya tema çalışmaları başlayacak. Güzel bir tema ile sağlam bir şekilde giriş yapmayı planlıyoruz :) Bu gerçekten büyük bir sorun :D malesef bende yaşadım.. İnş bu problemi çözmeyi amaçlıyoruz ...
  20. muratgurcemal

OgrenciEsya.com

Üniversite öğrencilerinin en büyük sıkıntılarından biri olan eşya konusuna çözüm getirmek için kurmuş olduğumuz. Site de ilanlarınız girerken üniversiteyi de seçerek sizin o üniversiteye gelecek kişiler için daha kolay şekilde eşya bulmayı amaçlıyoruz. Bir çok kişi için yararlı olacağını...
  21. muratgurcemal

Beşiktaş, Muhammed Demirci'nin sözleşmesini uzattı!

Beşiktaş'ımız için güzel bir haber :)
  22. muratgurcemal

Window 8 Font Problemi ...

Arkadaşlar bilgisayarımda font ile ilgili bir sıkıntım var. Tüm web tarayıcılarında ve belli başlı programlarda (Visual Studio . Net gibi) yazılar kalın ve yatık görünüyor. Font ayarlarını default yapmama rağmen düzelmedi. Bir fikri olan var mı acaba ?
  23. muratgurcemal

Algoritma ve akış diyagramı örnekleri

x % 2 // % mod anlamındadır. X'in 2 den kalanını bulmak için kullanılmış. x % 2 == 0 ise x çift , x % 2 == 1 ise x tek bir sayıdır.
  24. muratgurcemal

Facebook'un yeni çeviri sisteminin garipliklerinden bir tanesi

Facebook ta buraya nereden giriyoruz acaba :D
  25. muratgurcemal

Holiganizm 'Engel' Tanımıyor! Galatasaray-Beşiktaş Derbisi Yarım Kaldı!

Konu sandalye almak değil, böyle bir rezilliğin savunması asla olamaz. Bir beşiktaşlı olarak böyle holiganların Allah belasını versin ne diyeyim başka !
  26. muratgurcemal

Jupiter Browser( Yerli İnternet Tarayıcısı)

İnş. hocam şöyle gerçek anlamda diğerlerinden fark yaratacak bir tarayıcı olsa niye desteklemeyelim...:) ama gel gör ki insan programcı olunca böyle bir programa eleştirisi daha büyük oluyor:turned:
  27. muratgurcemal

Al benden de o kadar yani :)
  28. muratgurcemal

Ne yazikki öyle :) SDN ye girdim tarayıcıdan bir linke sağ tıkladım yeni sekmede aç deyince İE açılıyor ne yazıkki :turned:
  29. muratgurcemal

Gözünüzü seveyim İE tabanı ile web browser yaptım demeyin ya... Bunu lisede gösteriyorlar programlama dersinde. Yeni Sekmede aç diyosun hoop İE açılıyo ...
  30. muratgurcemal

Css ile resim görüntüleme ?

İnceliyorum hocam :)
  31. muratgurcemal

Css ile resim görüntüleme ?

Arkadaşlar css ile 2D bir resmi 3D gibi göstermek istiyorum örnek resim aşağıdır. Orjinal Resim : Yapmak istediğimi : Resmi bu şekilde nasıl gösterebilirim ?
  32. muratgurcemal

C# Mantıksal Operatör Kısaltma

@Ben Kenobi ben sadece c# da herşey olabilir demek için yazdım :) çok gereksiz be verimsiz olur o ayrı bir konu. zaten gereksiz diyede belirttim :)
  33. muratgurcemal

C# Mantıksal Operatör Kısaltma

&& operatörü için bir şey diyemeyeceğim ama || (veya) için şöyle durumlar kullanılabilir ( gereksizde olsa ) int x = 5; if (x == 5 || x == 6 || x == 7) { }//Yerine if (new List<int> { 5, 6, 7 }.IndexOf(x) > -1) { }//kullanılabilir int a = 1; int b = 2; int c = 3; if (a == 2 || b ==...
  34. muratgurcemal

Rakamlarla Türkiye ve Suriye orduları

Compare Countries Results Turkey Syria CURRENT GFP RANK 6 35 Total Population 78,785,548 22,517,750 Military Manpower Available 41,637,773 11,550,588 Fit for Military Service 35,005,326 9,939,661...
  35. muratgurcemal

Yandex'den browser hamlesi

Sonuçta "chromium" alt yapısını kullanıyor :) Chrome ye benzemesi doğal...
  36. muratgurcemal

Yandex'den browser hamlesi

beklemedeyim , gerçekten farklı bir şey olmasını umuyorum... inşallah REDFOKS dediğin gibi reklam dolu olmaz ...
  37. muratgurcemal

Konuyu açana göre mi, konuya göre mi yorum yaparsınız?

:) Bildiğim bir konu veya ilgi alanım ise yorum yazmaktan kaçınmam..kimin açtığı önemli değil :P
  38. muratgurcemal

Programlama , çünkü ........

İnsanlarla uğraşmaktansa bilgisayar ile uğraşmak daha güzel olacaktır diyerek programcı olduk :)
  39. muratgurcemal

Konu: Bilgisayar yazılım bilgilerini okuma ?

SELECT * FROM Win32_Product kısmında Invalid Class gibi bir hata aldığımdan bunu kullanamadım :S
  40. muratgurcemal

Konu: Bilgisayar yazılım bilgilerini okuma ?

Merhaba Arkadaşlar , C# da WMI ile donanım bilgilerini okuyabiliyoruz. Aynı şekilde yazılım bilgilerini( yüklü yazılımlar , lisansları vb) okuma şansımız var mı ? illa C# yada WMI olmasınada gerek yok :)
  41. muratgurcemal

Filmde ses kayması sorununu nasıl düzeltebilirim?(Birazcık değişik...)

:) filmi iki tane palyerda açıyorsun biri 0.9 sn ileriden(yada geriden geliyor). Birinden sesi dinlerken diğerinden filmi izliyorsun :mrgreen: Güzel bir çözümdür kullandığım oldu :closedeyes:
  42. muratgurcemal

DVD ve CD okuma problemi ?

Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim. okuma gözünün dışarıda olduğunu az önce fark ettim :turned: bir peçete ile hafif bir şekilde temizledim ve şuan çalışıyor ..
  43. muratgurcemal

Facebook Yarışmamız Başlıyor

Direk IPad 2 verseniz:closedeyes: daha fazla talep olur du ...:P
  44. muratgurcemal

Java'daki Büyük Tehlike Gerçekmi ?

Java ile javaScript çok farklı ... bir çok site java istemez. Zaten java kapalı ise gerektiğinde açılsın mı diye sorar...
  45. muratgurcemal

Hadi millet eğlencesine - Boy ve kiloya göre tahmini insan silüeti algoritması

:) biz şimdi başlayalım hocam , 6 ay sonra falan cevap yazarız :D
  46. muratgurcemal

Garantisi bitti.. aslında donımsal bir şey olduğunu zannetmiyorum ( temennim bu yönde :) ) ... çok fazla kullanmadım ama sanki format attıktan sonra çalışmadı gibi geliyor. tabi format atalı 1 sene olunca eminde olamıyorum.. driver eksik olduğundan falan olma ihtimali olur mu acaba ?:closedeyes:
  47. muratgurcemal

İlk fırsatta deneyeceğim ... inş çözüm olur :)
  48. muratgurcemal

Merhaba arkadaşlar uzun bir süredir notebook da dvd ve cd okuyamıyorum ... driver güncellemeleri de yaptım sony vaio update ile de güncelleştirdim fakat çözüm olmadı. Marka ve modeli sony vaio VPCEB2M1E/WI ... Çözüm önerisi olan var mı acaba ?
  49. muratgurcemal

Algoritma sorunu

Program şu şekilde oluyor ... public void Hesapla() {List<int> Sayilar = new List<int>() { 3,6,95,41,25,36,52,14,52,36 }; List<int> aGrup = new List<int>(); List<int> bGrup = new List<int>(); Sayilar.Sort(); int kontrol = 1; for (int i = 0; i < Sayilar.Count; i++)...
  50. muratgurcemal

ListBox öğesini stringe çevimek

listbox1.items[1].ToString() olması lazım :) 1 dememin sebebi ise a->0 b->1 c->2 d->3 e->4 olacak şekilde 5 elememanlı bi liste oluyor :)
  51. muratgurcemal

Sherlock

Zamunda.net de var fakat Türkçe dublaj arıyordum.. Sanırım biraz zor olacak TR dublaj bulmam:wink:
  52. muratgurcemal

Sherlock

Sadece bir bölümü izledim gerçekten çok güzel bir dizi.. Kesinlikle izlemek istiyorum. dizi sitelerinde partlar halinde var ama biraz daha kaliteli izlemek isterim.
  53. muratgurcemal

Sherlock

Sherlock, Mark Gatiss tarafından televizyon için geliştirilen Sir Arthur Conan Doyle'ın aynı adı taşıyan romanlarına dayalı Britanya televizyon dizisidir. Dizinin 90 dakikalık ilk bölümü 25 Temmuz 2010 günü BBC One televizyon kanalında, "Mini-Dizi" olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü...
  54. muratgurcemal

Siz Düşünün O Tahmin Etsin

adam Müslüm Gürsesi bildi :) bir çok soruya bilmiyorum dedim...benden daha iyi tandığına eminim :)
  55. muratgurcemal

Klasör Kopyalama

private static void DirectoryCopy( string sourceDirName, string destDirName, bool copySubDirs) { DirectoryInfo dir = new DirectoryInfo(sourceDirName); DirectoryInfo[] dirs = dir.GetDirectories(); // If the source directory does not exist, throw an exception...
  56. muratgurcemal

Android Kullanıcıları Kulübü ## AlımlarAçık ##

Bende geleyim:cool: Galaxy Gio
  57. muratgurcemal

Yurtiçi Kargo'nun Yeni Sitesi Yayında

Tam hatırlamıyorum:bored: ~2 ay falan gibi belki daha fazla:P
  58. muratgurcemal

Yurtiçi Kargo'nun Yeni Sitesi Yayında

Eskisine göre gayet güzel :) ama web sitesi yayına gireli çok uzun zaman oldu diye hatırlıyorum ?
  59. muratgurcemal

Şehit babasından Bakan Ergün'e sitem!!Mutluluğu yakala yazısının altında şehid uğurla

Haberi ayrıntılı okumadım. Ama resim herşeyi anlatıyor. Tam bir rezillik. Bİr Şehit cenazesi şemsiyenin altında , kola şemsiyesini geçtim diğerinde 'Mutluluğu Paylaş' yazıyor. Yazıklar olsun diyorum sadece..
  60. muratgurcemal

Office İşlemleri

Soruyu pek anlamadım ama şu şekilde yapılabilir. if ("*.doc;*.docx;*.docm;*.dot;*.dotx;*.xls;*.xls x;*.xlsm;*.xlsb;*.xla;*.xlam;*.ppt;*.pptx;*.pptm;* .vsd".IndexOf(SelectedFileInfo.Extension) > -1) { //Office Document Files }
  61. muratgurcemal

Boot2Gecko Öldü Yaşasın Firefox OS

Diğerleri ile yarışmak çok geç kalmış gibi görünse de Mozilla'nın başarılı olabileceğine inanıyorum :) Tutar bu OS :P
  62. muratgurcemal

Photoshop nasıl yapılır ?

Photoshop pek bilmem ama şuna photoshop kullanmak desek :D Yapmak dersen programlama bölümüne konu açmalısın :P
  63. muratgurcemal

Hangisi Daha İyi ???

Kesinlikle Windows7 .. hatta 64 bit olursa daha bi iyi :)
  64. muratgurcemal

Android, 4.1 Jelly Bean ile Tereyağ Gibi

Samsung gio ya da gelir mi acep :P
  65. muratgurcemal

Teslim olan 15 PKK'lı serbest kaldı

Terör örgütü PKK’dan kaçarak Şırnak’ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan 7’si yaşları küçük olan toplam 15 terörist, ”etkin pişmanlık” hükmünden faydalandırılarak serbest bırakıldı. Irak’ın kuzeyindeki terör örgütü PKK kamplarından kaçarak, Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik...
  66. muratgurcemal

Adı Bilinmeyen Hatunlar Kapatılmalı

Kapatılıp kapatılmaması konusunu bence sadece "Adı Bilinmeyen Hatunlar" konusu için tartışın... :)
  67. muratgurcemal

Bir program arıyorum

DeskSpace var bildiğim. 4 Yapay masaüstü oluşturuyor.
  68. muratgurcemal

SDN İngilizce Öğreniyoruz Grubu

Gerçekten çok güzel bir düşünce :) Bende bulunmak isterim bu grupta..
  69. muratgurcemal

Google'a Türk rakip!

Güzel bir gelişme .. Sonucu inş Pardus gibi olmaz (Sanırım Pardus şuan geliştirilmiyor ) ...:hammer:
  70. muratgurcemal

İki Sıfır Biter Diyorum Gol Yok

Türk insanının derin zekası :laugh:
  71. muratgurcemal

Hangi isletim sistemi kullaniyorsunuz tavsiyeniz nedir

Merhabalar , Debian yada Mınt de Windows programlarının ne kadarını kullanabiliyoruz . Sanırım Windows programları için Wine kurmak gerekli. Sonrasında hangi programların destekleneceğinin nasıl öğrenebiliriz. :) Örneğin Visual Studio 2008~2010 kullanılabilir mi ?
  72. muratgurcemal

Gülme krizine sokacak Facebook yorumları!

73. muratgurcemal

Sennheiser mi Sony mi? Nokia Nokia X-3 0-2 İçin

Nokia X-3 0-2 İçin Kulak içi kulaklık alıcam arkadaşlar sonyi daha iyi diyorlar fakat sızede danışmak ıstedım maksimum fiyat 40 tl genelde karışık dinlesemde agırlık Şebnem Ferah Müzikleri gibi hafif rockdır..yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Şimdiden Teşekkür ederim.
  74. muratgurcemal

Yerli Oto'ya Ay Yıldızlı far!

Düşünce güzel ...ama 0 yerli otomobil olmadıkça bir anlam taşımayacaktır. Ne zaman Motorunu vs.. kendimiz üreterek bir otomobil yaparsak o zaman iç piyasa için güzel bir düşünce olabilir. Sayfana baktıktan sonra fikrimde bir değişiklik olmadı.. Bence daha iyi bir şekilde sunman gerekir. Daha...
  75. muratgurcemal

Uydunet Tarifeleri (Yeni)

Uydunet Tarifeleri (Yeni) Gerçekten 10Mbps hız sağlayabiliyorsa çok iyi görünüyor. Sizce gerçekten bu hızı sağlayabiliyor mu :) ?
  76. muratgurcemal

Ücretsiz sms atma programı

Kategori: Uyarı Gönderen Truva Atı Açıklama: Bu program arka planda Internet'e bağlanır. Önerilen eylem: Bu yazılımı hemen kaldır. Security Essentials, gizliliğinizi tehlikeye atabilecek veya bilgisayarınıza zarar verebilecek programlar algıladı. Bu programların kullandığı dosyalara...
  77. muratgurcemal

Exper ile Office Uygulamaları

Haber Exper haberi mi yoksa office 2010 haberi mi ? :wink:merak ettim...
  78. muratgurcemal

Gülme krizine sokacak Facebook yorumları!

:lol::lol::lol:
  79. muratgurcemal

Beşiktaş - Stoke City maçı hangi kanalda? UEFA Avrupa Ligi 6. Maç

Zor bir maç olacak ama en az iki tane atarız diye bekliyorum ... :turned:
  80. muratgurcemal

HP G72-B05ST Intel Core i3 370M 2.4GHZ 4GB 500GB 17.3" Taşınabilir Bilgisayar XF118EA

Hepsiburada Bu fiyata son 14 ürün! Stok ile sınırlı indirim fırsatı ! Kampanya stoğu tükendiğinde ürünün fiyatı 899,00 USD +KDV olacaktır. Fiyat : 899,00USD +KDV İndirimli : 499,00 USD +KDV KAZANCINIZ D | 865 TL KDV Dahil : 1.079,02 TL | Peşin...
  81. muratgurcemal

Devexpress EditorRow Serializable Hatası?

Merhaba Arkadaşlar , Projemde kendi oluşturduğum bir classı Serializable işlemine tabi tutmak istiyorum. Class ım aşağıdaki şekilde. [Serializable()] public class ParametersClass { public string OccName { get; set; } public bool Deleted { get; set; }...
  82. muratgurcemal

Ehliyet Sınavından Kalınca Sonraki Sınav Veya Direk. Sınavı İçin Ücret Ödeniyor mu ?

Merhaba Arkadaşlar , Bir konuda bilgi almak istiyordum da. Bir önceki dönem ehliyet sınavında motor dersinden kaldım. ve Ehliyet kurs 100 TL + harç parası istedi. Ben harç parasını bankaya yatırarak sınava girdim ve geçtim. Fakat kurs 100 TL yi ısrarla istiyor. Direksiyon dersi için...
  83. muratgurcemal

Herkes Haddini Bilecek!

Beşiktaş Kulübü, Galatasaray ile oynanan derbi maç ve sonrasında yaşananlar ile ilgili bir açıklama yaptı. Kulüpten yapılan açıklama şöyle; "BJK TV Genel Müdürümüz Tuğrul Yenidoğan, kulübümüz ile hiçbir ilgisi olmayan gazeteci Burhan Akdağ'ın Manşet programındaki ifadeleri...
  84. muratgurcemal

Dialogresults

private void Main_FormClosing(object sender, FormClosingEventArgs e) olayını kontrol ederek yapabilirsin private void Main_FormClosing(object sender, FormClosingEventArgs e) { DialogResult result = XtraMessageBox.Show("Kapatılsın mı ","", MessageBoxButtons.YesNoCancel...
  85. muratgurcemal

İşte asgari ücretin 2012 zammı !

Sadece oy verirken 2 kez düşünülsün ... tamam 10 yılda iyi işler yapıldı ama o zamanki kazanç ile normal bir yaşayabilen bir kişi şimdi kıt kanaat geçiniyor.Alınan maaş elektrik-su-kömür-doğal gaza gidiyor. Sitemim buna !
  86. muratgurcemal

Neyin ne olduğunu anlayabilecek durumdayım anlatmana gerek yok . Sadece daha iyi bir durumda olmak varken niye böyle bunu sorguluyorum(bunu hiç bir şekilde siyasi anlamda söylemedim) . ( Karşınızda ki kişinini fikirlerini laf olarak ve ya böyle kişilere bir şey anlatamazsın diyerek geçiştirmeyin...
  87. muratgurcemal

:) Yazacak çok şey var dediğin gibi ... Söylediğin sözün altını bende çizmek istiyorum.Oy verirken biraz daha dikkatli düşünün ey Türk halkı (Sözüm meclisten dışarı.) Laf olsun diye konuşmuyoruz arkadaşım :) Bir şeye de muhalefet değilim. Sadece elektrik-doğal gaza ve asgari ücrete gelen...
  88. muratgurcemal

Best FM yayını durdurdu.

Bence de çok iyi bir tepki olmuş. Herkes bu şekilde tepkiler verdiği sürece çözüm arayışı hızlanacaktır. Ayrıca 26 kardeşimiz şehit olmuşken müzik dinlenmesi hiç içime sinmiyor ki yayın yapmak ta onların içine sinmemiş olsa gerek.
  89. muratgurcemal

Arkadaşlar Nokia E5-00 alıcam fakat bu fiyata önerebileceginiz başka telefon varmı..

arkadaşlar yada bu telefonu kullananların sorunları nelerdir..ben kulaklıktan bol bol müzik dinleyen 0.faceden çıkmayan biriyim..birde bu telefonda bu iki işlemi aynı andan yapabılecekmıyım :D
  90. muratgurcemal

Arkadaşlar Gold Sitesini Tavsiye Edermisiniz.

Adı tanınmış bir yer fakat üründe bir sorun çıktıgında filan herhangi bir sorun çıkartırmı sonuçta ben netten sipariş vericem..deyişimde yada garanti konusunda problem çıkartırlarmı?
  91. muratgurcemal

Arkadaşlar Gold Sitesini Tavsiye Edermisiniz.

Arkadaşlar Neeten telefon alıcagım fakat istedigim renkde sadece golda.com da kalmış..goldan alışveriş yapan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi..acaba guvenebilirmiyim..
  92. muratgurcemal

Php if empty kullanımında hata!

PHP den hiiiiç anlamam ama ; if (empty($adiniz) or empty($nickiniz) or empty($emailadresiniz) or empty($yasiniz) or ($onlinesureniz) or empty ($yasadiginizsehir) of empty($adminolmakistediginizbolum) bu satırdaki 'of' 'or' olmasın ?
  93. muratgurcemal

Ücretsiz screen recording software arıyorum.

Kullanmadım ama Camtasia alternatifi olarak http://camstudio.org deneyebilirsin.
  94. muratgurcemal

Algoritma Geliştirme Programı Arıyorum...

www.lucidchart.com/ buna bir bak ücretsiz olarak kullanabiliyorsun sanırım gerçekten çok güzel.Ayrıca Web üzerinden çizim gerçekleştiriyorsun.
  95. muratgurcemal

Şikeyi itiraf etti ama...

Lütfen konuştuklarımıza dikkat edelim .. kimin adını hiçbir delil olmadan lekeliyorsun ki...:angry:
  96. muratgurcemal

Çocuğum ben :)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
  97. muratgurcemal

For döngüsünde kullanılan değişkenlerin takibi

hangi programramı kullanıyosun bilmiyorum ama breakpoint koy.Debug yaparak her adımda hangi değere geldiğini görebilirsin. Değişkenleri Watch bölümüne eklersen daha kolay takip yapabilirsin
  98. muratgurcemal

NetFramework 4.0 Hatası

Bunun tek çözümü Framework 4.0 kurmak (malesef :yes:) Projeni setup yaparsan framework setup içinde dahil oluyor ve müşteri programı yüklerken framework u de yüklemiş oluyor. Şuandaki programlar 3.5 ve altı kullanıyor(genel olarak tabiki :) .. 4.0 daha yaygınlaşma aşamasında) Windows 7 ve...
  99. muratgurcemal

İşte Fenerbahçe'nin Yeni Sezon Formaları

:w00t::w00t::w00t::w00t::w00t:
  100. muratgurcemal

Tarayıcıları kullanırken yorulmayın

Ctrl + Page Up / Ctrl + Page Down ( Chrome da böyle diğerlerinde denemedim )
  101. muratgurcemal

İlkokul mezunlarına ehliyet kapısı kapanıyor!!!

Bence ehliyetin ilkokul ile veya üniversiteyle alakası yok. Medyada kaza haberleri gördüğümüzde kaza yapanlar öğretmen doktor vs üniversite okumuş insanlarda olabiliyor. Ama güzel bir uygulama..
  102. muratgurcemal

Program Tavsiyesi ?

Merhaba Arkadaşlar, Sizlerden bir konuda fikirlerinize başvurmak istedim. Şuan elimde olan kısa süreli bir proje var. O bittikten sonra yeni ve sağlam bir projeye başlamak istiyorum. Gerçekten emeğimin karşılığını alabileceğim bir proje. Piyasa çok fazla olmayan sektöre özel bir program...
  103. muratgurcemal

Kronos Tema da Widgets

Merhaba , Uzun süredir sitemde joomla kullanıyordum fakat WordPress e çevirdim. Tema olarak Kronos yükledim. Fakat sağ tarafta otomatik gelen Sponsors ve twitter updates var . Bunları nasıl kaldırabilirim acaba ?
  104. muratgurcemal

Serverdan Servera Dosya Kopyalama

Merhaba , Yaptığım aklıma takılan bir konu oldu. Server dan kullanıcının ~1GB dosya kopyalanıyor ve baya bir zaman alıyor. Bu kopyalama kullanıcının değilde tekrar Server a kopyalanması gerekiyor (File.Copy(\\SERVER\A_Dosyası,"\\SERVER\B_Dosyası") gibi) .. Fakat bu bana 2 kat...
  105. muratgurcemal

C# - TextChanged Event'i Hakkında

Düzenlediğin kısımda yanlış olabilir..(Yanlış olduğunun görürsen aşağıdaki gibi yapabilirsin.. ) private void textBox1_TextChanged(object sender, EventArgs e) { int tempInt = textBox1.SelectionStart; textBox1.Text = textBox1.Text.ToUpper()...
  106. muratgurcemal

Meslek Yüksek Okuldan Özel üniversiteye Geçiş ?

Cevaplar İçin Teşekkür Ederim. :) uygulamalar okullara göre farklılık gösterdiği için en iyisi bunu gidip yerinde üniversite ile görüşmek olacak.
  107. muratgurcemal

Meslek Yüksek Okuldan Özel üniversiteye Geçiş ?

Merhaba Arkadaşlar , Bir konuda sorum olacaktı.Meslek Yüksek Okul Mezunuyum (2 yıllık) Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama okudum. İkiyıl da DGS sınavına girmeme rağmen kazanamadım.Şuan ise özel üniversiteye gitmeyi düşünüyorum Öğrenmen İstediğim ise özel...
  108. muratgurcemal

Java dizi kopyalama yardım

Javayı pek bilmem ama Clone() diye bir fonksiyon varmı diye bi araştır ... yenidizi=dizi.Clone(); gibi birde örnek var : public static void main(String[] args) { ArrayList list = new ArrayList(); for (int i = 0; i < 5; i++) { list.add(new Int(i))...
  109. muratgurcemal

ADO.Net Oledb ile Excel den veri çekme hatası.

Solution Explorer den projene sağ tıkla Properties bölümüne gir Build sekmesinden Platform Target x86 yap sorun ortadan kalkacaktır:wink:
  110. muratgurcemal

Günün Esprisi

Garson : Ne istersiniz efendim. Şahıs 1 : İkişer tane lahmacun, arkadaşınkiler acılı olsun:biggrin: Şahıs 2 : Neden acılı benimkisi lan :confused1: Şahıs 1 : Dost acı söyler be hacı... :P:P Şahıs 2 : Allah belanı vermesin demeyi isterim ama ...!!:wink:
  111. muratgurcemal

Günün Esprisi

:lol::lol::lol::lol::lol::blink::blink::lol::lol::lol:
  112. muratgurcemal

Çin Alışveriş Siteleri Açıklamaları, Kullanımı

Arkadaşlar bu sitelerden ürün aldığımız da ödemeyi nasıl yapıyoruz ? illa kredi kartı olması gereklimi yoksa bir sistem ile (Paypal sanırım tam bir bilgim yok) Türkiye'den yatırdığımız parayı online ödemelerde mi kullanıyoruz . Bu olayı bir anlatacak arkadaş var mı acaba ?
  113. muratgurcemal

Joomla Hakkında

http://teknotezgah.net:closedeyes:
  114. muratgurcemal

SMS Hizmeti ?

Merhaba Arkadaşlar, "bir firmaya yaptığım bir programda sms gönderme işlemi vardı.işlem sadece mail gönderir gibi "55xxxxxxxx@sms" şekline yapınca gönderiliyordu.İşlemleri arka planda mailserver (tam bir bilgim yok ) yapıyor galiba. Bu sistemin nasıl çalıştığı hakkında bilgisi olan var mı...
  115. muratgurcemal

Sanalreyonum.com Hakkında Fikirleriniz ?

Merhaba Arkadaşlar, Yeni bir cep telefonu alacağımda.Yaptığım araştırmalarda en uygun sanalreyonum.com da buldum.Fakat daha önceden buradan alış veriş yapmadığım için ne kadar güvenilir bilemiyorum.Daha önce buradan alış veriş yapan veya bu site hakkında olumlu olumsuz fikri olan...
  116. muratgurcemal

'Get object type on this dc returned an invalid value' hatası

Merhaba Arkadaşlar, C#.Net ile yaptığım programda sadece kullanıcıların birinde aşağıdaki gibi bir hata alıyorum.Bu hatanın sebebini çözmem yada en azından şu sebepten oluyor diyebilmem lazım .Sizce bu hataya ne sebep olabilir? (Programda Devexpress kullanılmıştır)
  117. muratgurcemal

Joomla tema önerisi.?

Teşekkür Ederim :)
  118. muratgurcemal

Joomla tema önerisi.?

Merhaba Arkadaşlar, Joomla ile yaptığım siteme tema arıyorum da.Bu konuda fikir almak istiyordum. Aslında aradığım "Ja Barite" temasının benzerleri.Yaptığım siteyle aynı içerikte bir kaç site var ve aynı temayı kullanıyor.:bored:(joomla olması nedeni ile ) Bu kötü durumdan...
  119. muratgurcemal

Hosting Önerisi ?

Arkadaşlar Hepinize teşekkür ederim :) kararımı daha.net ten yana kullanıcam :) ( sanırım )
  120. muratgurcemal

Hosting Önerisi ?

Aslında şu anda düşündüğüm http://www.daha.net/web-hosting/bireysel/ adresindeki Standart Paket(Lünux) bir öneri olarakta http://www.turkishost.com/ geldi. turkishost özellikleri ise 500 MB alan -- 10 GB/ay trafik -- cPanel Türkçe -- FantasticoSınırsız e-posta -- PHP 5 + MySQL 5
  121. muratgurcemal

Hosting Önerisi ?

Özelliklerine baktığım.İstediğim özellikte. destek bakımından da güzel bi öneri aldım :) Aslında bu konuda hangi iyi yada kötü olmasının hangi özelliklerine bakmak gerektiğini tam bilmiyorum.(Disk Alanı:500 mb yeterli,PHP 5 veMySQL 5 de var)
  122. muratgurcemal

Hosting Önerisi ?

Merhaba Arkadaşlar, Uzun süredir joomla ile uğraşıyorum ve sonunda yaptığım siteyi web ortamına taşımaya karar verdim :) isim bulma uğraşlarımdan sonra işlem alan adı ve hosting almaya geldi.Bu konuda pek bilgim olmadığı için bi çok yerden araştırma yaptım (sdn konuları dahil) uygun bir...
  123. muratgurcemal

Port Yönlerdirme & wamp server ?

Aslında benimde aklıma gelen bu oldu fakat tüm izinleri vermeme rağmen (dosya özellikleri>Güvenlik sekmesinden) sonuç ayrı. Ayrıca Şuanda localhostta da aynı hatayı alıyorum:scared: (Programı tekrar yükleyince localde çalışıyor ama hala dışarıdan bağlanamıyorum)...
  124. muratgurcemal

Çevrim içi konuma getirdim fakat şuan da hiç çalışmıyor.localde de çalışmıyor dışarıda da:wink: denemeleri dışarıda da yaptığımda aynı hatayı alıyorum
  125. muratgurcemal

Benim ip im 192.168.2.2 yönlendirmeyi de bu ip ye göre yaptım. Burada problem wampserver veya iss izinleri ile alakalı olabilir gibi geldi (pek bir bilgim yok sadece tahmin:turned: ) adres çubuğuna http://127.0.0.1/joo/ yazınca siteye giriyor . Fakat http://192.168.2.2/joo yazınca...
  126. muratgurcemal

Merhaba Arkadaşlar, Joomla ila yaptığım ve localde çalıştığım siteye dışarıdan ulaşmak istiyorum.static ip olmadan (o an ki ip adresi ile ) internet üzerinden nasıl görebilirim ? Yaptığım bazı ayarlar var ama sonuca ulaşamadım. modem üzerinden port yönlendirmeyi yaptım (yada...
  127. muratgurcemal

DevExpress Kullanan Kaç Kişiyiz?

Benim gibi görsellikten uzak kişiler için birebir :lol: Uzun Süredir Kullanıyorum :P
  128. muratgurcemal

Toplu E-mail yollama Prog. Ö.yapım Spam Korumalı

Bunu bende çok merak ediyorum :thumbup:
  129. muratgurcemal

PHP Sürüm yükseltme ?

Teşekkür Ederim :)
  130. muratgurcemal

PHP Sürüm yükseltme ?

Merhaba Arkadaşlar, Localhost ta joomla ile web uygulamaları yapıyor.Fakat eklediğim bir modül php versiyonumu desteklemedi.:bored: Modülün desteklediği versiyon Php 5.3.5. Dosyayı indirdim fakat güncellemeyi nasıl yapılacağı konusunda bir fikrim yok:confused1:(Localhostumda...
  131. muratgurcemal

ClickOnce Hakkında ?

Merhaba Arkadaşlar, VS.Net içerisinde bulunan ClickOnce ile ilgili bir kaç konuda yardıma ihtiyacım vardı. ClikcOnce ile yayımlanan programı "C:\Documents and Settings\Kullanıcı\Local Settings\Apps\2.0" klasörü altına gönderiyor.Bunu "ProgramFiles" altına yüklememiz mümkün mü ...
  132. muratgurcemal

Web Tasarımda görsel yönden yardımcı program ?

Tasarım yönüm oldukça kötü olduğunda pek tasarım programlarıyla ilgilenmiyorum :wink: genel olarak asp.net kodlaması ile uğraşıyorum profesyonel bi site olmayacağında ilk etapta ücretli bir template yeri ücretsiz templatele düşünüyodum.Bunuda belki bir program ile yapabilirim diye tahmin...
  133. muratgurcemal

Web Tasarımda görsel yönden yardımcı program ?

Merhaba, Bu aralar asp.net ile web programla ile uğraşıyorum.Kodlama baya iyi ama tasarım kısmını kötü ötesi:blink: Bu konuda bana yardımcı olabilecek bi program var mıdır acaba ? Şöyle üzerinde hazır şablonlar bulunan ( web üzerinden bulduğum şablonlarla...
  134. muratgurcemal

Sadece üşütmüş

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: :4::4:
  135. muratgurcemal

Web Browser Geliştirme

WebKitBrowser Error WebKitBrowser.dll dosyasını ekledim fakat çalıştırdığımda böyle bir hata verdi ? sebebi ne olabilir arkadaşlar ? :wink:
  136. muratgurcemal

Web Browser Geliştirme

Forumda resmini gördüm güzel bir çalışmaya benziyordu. :) Dediğin gibi bazı şeyleri kendimizin geliştirmesi daha önemli ama bir noktadan başlamak için bir ön bilgimizin olması lazım.Daha önceden kendi tarayıcımı yapmayı düşündüm ama html çözümlemesi ,özellikle javascript motoru yazmak çok...
  137. muratgurcemal

Web Browser Geliştirme

Merhaba Arkadaşlar, C# ile (veya hangi program kullanılması gerekiyorsa) firefox alt yapısını kullanarak web browser geliştirmek istiyorum.Firefox açık kaynak kodlarını nereden bulabilirim acaba ? ve C# ile geliştirme imkanım var mı ? Böyle bir uygulamaya nereden başlayabilirim ?
  138. muratgurcemal

Tek Tip Askerlik rafa kalktı!

2 yıl üniversite okuyan ile 4 yıl üniversite okuyan arasında ne fark var ki? yada hiç okumamış olsa ... bi kişiyi okul okumadı diye "sen farklısın hadi 15 ay" diğerine "sen okumuşsun 6 ay" yap gibi bi mantıklamı olur !!!
  139. muratgurcemal

C# İle Gelen Telefon Numarası Öğrenme

Cevap için teşekkür ederim :) istediğimde tam buydu :)
  140. muratgurcemal

C# İle Gelen Telefon Numarası Öğrenme

Herkese İyi Akşamlar. Özellikle tüp ve su bayiilerinin kullandığı programlarda bulunan telefon geldiğinde bilgisayarda numarayı görme özelliği hangi teknoloji ile oluyor ? Kullanılan yöntemler nelerdir ? sadece internet olan pc de yazılım ile yapılabiliyormu yoksa ek donanımlara ihtiyaç...
  141. muratgurcemal

Toshiba'dan Bellek Kazanma Şansı

A:) SanDisk
  142. muratgurcemal

Program Eğitim Kitapları Kazanın

C- DirectX'in yapı taşlarından biri.
  143. muratgurcemal

Bilgisayar Eğitim Kitapları Kazanın

C - Ağustos 2010
  144. muratgurcemal

Dell Studio 1557 Intel Core i7 720QM 4GB 500GB 15.6"

yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim :) sanırım tam bana uygun bir pc
  145. muratgurcemal

Dell Studio 1557 Intel Core i7 720QM 4GB 500GB 15.6"

Dell Studio 1557 Intel Core i7 720QM 4GB 500GB 15.6" Bu bilgisayar hakkında ve DELL ile ilgili yorumlarınız alabilir miyim? .. Özelliklerine göre fiyatı uygun sanırım ama DELL olması biraz düşündürdü ?:confused1:
  146. muratgurcemal

C# vpn bağlantısı ile mail gönderimi ?

Merhabalar ; Benim bi konuda yardıma ihtiyacım varda yardım ederseniz sevinirim.. c# ile yaptığım bir programda mail göndermem gerekti.mail gönderme işlemini tamamladım. MailMessage infomail = new MailMessage(); infomail.From = new...
  147. muratgurcemal

Programım kilitlendi :S bi çözüm yolu var mı? [VB.NET]

Build menüsünde olması lazım Clean Solution yap.. Eğer bu olmaz ise projenin bulunduğu klasörde obj ve bin->debug klasörleri sil tekrar derlediğinde sorun ortadan kalkacaktır
  148. muratgurcemal

Bedava Rapidshare Premium Sahibi olmak çok kolay %100 Çalışıyor (Kesinlikle oluyor)

Sistem Sadece Benim İçin Değilki ...
  149. muratgurcemal

Bazen her şey göründüğü gibi değildir

Süpermiş... :D:D:D:D
  150. muratgurcemal

Bedava Rapidshare Premium Sahibi olmak çok kolay %100 Çalışıyor (Kesinlikle oluyor)

Arkadaşlar 75$ tamamladıktan sonra paypala aktarıyosunuz !!!! rapidshare den PayPal hesabınızsan Premium Sahibi Oluyosunuz !!! Konuyu Kitleme Amacınız Nedir ???
  151. muratgurcemal

Neden Olmasın! Sen Öle Gir Sonuçta Rapidshare Premium Sahibi Olacaksın
  152. muratgurcemal

Reklamlarınızı gidin başka yerde yapın
  153. muratgurcemal

Bu sözün cevabı sizdemi???

citroen.... sitroen.... Siktirlan..... push
  154. muratgurcemal

Sdn Kızlarına Güzellikte Rakip Geliyor

Ellerinize Sağlık :D
  155. muratgurcemal

Sata Harddisk Sorunu..

Bios dan sata yı kapat-yada sata driverli xp kullan :helpsmilie:
  156. muratgurcemal

Buz Devri 3 - Fragman