Arama sonuçlarınız

1. green_lion

Twitter üzerinden para kazanma, bağış alma ve gönderme

Merhaba arkadaşlar Diğer platformlar gibi twitter üzerinden de dolaylı yoldan para kazanabilir, bağış yapabilir ve bağış alabilirsiniz. Hemen anlatmaya başlıyorum. Tüm bağış ve kazanç işleri bitcoin üzerinden yapılıyor. İlk önce biriktirmek için kullanıyordum ama bağış yapmakta çok zevkli...
  2. green_lion

08-03-2016 düşecek domainler

Merhaba arkadaşlar, Satış ilanı değildir. Yeni düşen tek kelimelik domainler listesini ve trend aramalar kelimelerini sizin için çıkarttım. Gidin alınmamışsa regleyin. İnanılmaz güzel domainler var. Siteden ayıklayabildiklerim bu kadar. Siz dahasını bulursunuz artık. Aldıklarınızı bu başlıkta...
  3. green_lion

Düşecek / düşen domain adları

Merhaba arkadaşlar Keywordlere göre düşecek/düşen alan adlarının listesi. Tam liste için www.domaindedective.com Kitap Domain Uzunluk 724kitapmarket com 14 bitcoinekitap com 13 bitcoinkitap com 12 e-kitappazari com 13 ekitapokuyanbilir com 17 eserkitap com 9 fotokitapservisi com 16...
  4. green_lion

En iyi domainlerim satılıktır. toplam 30 milyon arama hacmi keywordler.

Merhabalar, Domainlerimi teklif usulü satıyorum. Alacak arkadaşlar tekliflerini iletebilirler. Hepsi alantron üzerinden kayıt edilmiştir ve daha 2-3 günlüktür. 1 yıl sonra dolacaklardır. Alantron içerisinde ücretsiz transfer olur. Aylık milyonlarca arama yapılan keyword domainlerdir...
  5. green_lion

Bedava hediye kazanmak için

Bot derken kastın nedir anlamadım?
  6. green_lion

Bedava hediye kazanmak için

Merhaba arkadaşlar, Bugün ekşi sözlükte gördüğüm bir site. Site içerisinde tıklama yapıldıkça hediye kazandırıyor. En çok tık yapan kişiye hediye veriyorlar. TkMania - Tklayarak kazan
  7. green_lion

Müjde: Upload Hız Sınırı Kalkıyor!

Bunu utanmadan müjdeli haber gibi sunuyorsunuz. Bugüne kadar 1 mb uploadla milleti süründürdüler. Şimdi kendi bulut sistemlerini satmak için açıyorlar. Bence ttnet disk kullananlara sınırsız olacak diğer şirketleri (dropbox, google drive) kısık bırakacaklar. Ya da kurumsal üyelik adı altında...
  8. green_lion

Çocuğun cinsiyetini belirlemek caiz midir?

Etik olarak ta uygun değil ki zaten. Doğmamış çocuğun tercihini bilmeden kendisi hakkında karar almamalısın.
  9. green_lion

Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın

Tüm sosyal medyaları tarayarak sizin için imleyen bir site. Tek tek gezmek zorunda kalmayacaksınız. Eğlence haber her türlü şey mevcut. http://www.hitibol.com
  10. green_lion

Sosyal imleme nedir?

Sosyal imleme sitelerine bir örnek te benden olsun www.hitibol.com
  11. green_lion

Otobüs şoförüyle kadın sürücü birbirine girdi!

Kadın tükürecek, adama saldıracak adam da boş duracak. Siz öyle yapın. Ben çakarım ağzının orta yerine :)
  12. green_lion

2 bin 500 TL'lik asgari ücret geliyor!

Buna kepçeyle verip, tencereyle almak derler :))))))))
  13. green_lion

IŞİD Türk Konsolosluğu'na girdi

Bizi koruması gerekenleri biz koruduğumuz sürece her iktidar bunu yapacak. Bu sadece Erdoğan, Baykal, Demirel, İnönü muhabbeti değil. Öncelikle bu konuda mutabık olun arkadaşlar. Siz öyle yaptınız biz böyle yaptıkla 2 metre ilerlemez bu ülke. Başbakan hatalıysa eleştirin. Asker hatalıysa...
  14. green_lion

IŞİD Türk Konsolosluğu'na girdi

Ses kayıtlarında türbeye saldırı düzenletelim diyorlardı A planı Deşifre oldu şimdi konsolosluğa girdiler B planı Türbenin yanından geçen işid neden birden konsolosluğa saldırmaya karar verdi acaba?
  15. green_lion

Başbakan'a suikast girişimi!

Bu arada PKK, askeri birliğe girip bayrağımızı indirdi.
  16. green_lion

En etkili dövüş sanatları hangileri?

Osmanlı tokadı aslında öldürücü değildir. Kafasına 20 kiloluk miğfer giymiş haçlılara vurulur ve miğferin ağırlığı ile boyun kırılır. Normalde savaşlarda kullanılmaz. Kılıç, mızrak, ok, baltadır asıl silahlar. Sokak dövüşlerinde bana kalırsa kelebek gibi uçacak ve geniş alana ihtiyaç olan...
  17. green_lion

Youtube ye video yükleme hız sorunu

Bağlantın 8mbit olsa bile uploadın 600kbit oluyor en fazla. TTnet sömürüsü işte.
  18. green_lion

Ares Haber - Yeni android uygulamam

Merhaba arkadaşlar, Ares Haber uygulaması play markette yerini almıştır. Popüler gazete ve dergilerin haber beslemelerini çekerek tüm haberlere tek çatı altından ulaşmayı hedeflemektedir. Market linki aşağıdadır. https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_ifyavuz.AresHaber
  19. green_lion

Uzay Kuvvetleri 2911 Vizyona Giriyor

Fragmanı aşağıda http://www.youtube.com/watch?v=d5q5CfAjysA&src_vid=dRKW6EIx3y8&feature=iv &annotation_id=annotation_3335529779
  20. green_lion

C# comboboxlar arası kategori bağlantısı

Hata şundan oluyor bence. Sen kategorileri eklerken otomatikman change olayını da tetiklediğin için ve indexi değiştiğinde eğitimi boş halde sorguladığı için hata veriyor. Önce global bir değişken tanımla. Değişken bool ve true olsun. Sonra kategorileri listelemeye başlarken false yap. Kategori...
  21. green_lion

R10.net Davetiye Dağıtımı

[email protected] a bir adet davetiye isteyebilirim
  22. green_lion

Küçük Gizem ölü bulundu!

Bu çocuğa ve ailesine karşı işlenen suçu devlet affetmemeli. Cezasını çocuğun ailesi belirlemeli.
  23. green_lion

İstanbul da ücretsiz internet dönemi başladı

Şifre için yolladığın mesaj tarifesi ne acaba? Ücretsiz ise güzel
  24. green_lion

Binali Yıldırım: Bu sonucu beklemiyordum!

AKP kazanmadığı için hizmet verilmeyeceğini herkes biliyor. Burada dile getiren arkadaşlara sesleniyorum. Hizmet için kendi partinizden olmasını şart koşan adalet nasıl bir adalettir? Açıkça ayıplanacak bir davranışı burada gerine gerine yazmak ne hale geldiğimizi gösteriyor. CHP nin orada...
  25. green_lion

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Olur?

Hizmeti kim getirecekse o kazansın. Yine de çekişmeli olsun ki kimse rahatta olup rehavete kapılmasın.
  26. green_lion

Twitter Kapatılmıştır

En güzeli interneti komple kapatmak dimi
  27. green_lion

Twitter Kapatılmıştır

Bence o kadar uğraşmaya gerek yok. Seni kapatsak yeterli sanırım.
  28. green_lion

Programlama için laptop ?

1080p süren bir laptop alabilirsin ama 1500 ü geçer. Ben öyle bir laptopta çalışıyorum ve çok memnunum.
  29. green_lion

Ubuntu mu, Linux Mint mi ?

Aslında Linux o kadar ciddi bir iş ki. Öyle yeniden kurmamak üzere yapılandırılmış. Sistem çalışırken işletim sistemini baştan yazma şansına bile hakim olabiliyorsun ama çok iyi bilmek lazım tabi. Hususi linux projesi bir arkadaşımındır. O kadar ince detaylar varki anlatamam. Çok emek ve zaman...
  30. green_lion

Ubuntu mu, Linux Mint mi ?

Geri dönüşü yoksa çok gülerim :)))))
  31. green_lion

Üretsiz Depo Stok Programı (Negida Depo Stok)

Arkadaşlar proje sonlandırıldı ne yazıkki. Yeni proje için http://www.download61.org/Is-ve-Ofis-Programlari/tekir-depo-stok-6699.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Kullanım ve yardım için ise www.patisoft.com adresinden gerekli yardımı alabilirsiniz.
  32. green_lion

Kibritin yavaş çekim yanma anı!

Ateyizler ?
  33. green_lion

Askere alma yaşı 21'e çıkıyor!

Bu taslağın yanında Genel kurmay ve kuvvet komutanlarına yargı yolu açılıyor. Bir madde ile mutlu ederken diğer maddeyle başka şeyler yapıyorlar. Bu arada Genel kurmay ve kuvvet komutanlarına yargı yolu açılması konusu önemli değil ama hükümet için önemli :)
  34. green_lion

Taksit Biterse Sektör de Biter mi?

Ben seni çok iyi anlıyorum aslında. 800TL alan birisinin 2.000TL lik telefon almasını engellemek mantıklı olabilir. Bir de şu açıdan bakalım. 3.000 TL maaş alan adam için 120.000 TL lik ev de aynı riski taşıyor. 40.000 TL lik araba da aynı risk kapsamında değerlendirilebilir. Yasak kimseyi...
  35. green_lion

Taksit Biterse Sektör de Biter mi?

Asgari ücretle geçinilir, sonuçta peynirin kilosu belli Diyen bir bakan varken sen de çok haklısın. Bence vatandaşlara kredi de vermesinler. Ev kredisi, araba kredisi falan vermesinler. Sonuçta kazanmadığımız para borçlanmayalım. Teknolojiyi kullanacaksın çok kafanı yormayacaksın. Çok...
  36. green_lion

Akıl Oyunları

Bir Fenerlinin 200 BJK li ve 412 GS liye denk olduğunu varsaydığımızda ve bu sayıları 2014 yılının ortadaki sıfırını sildiğimizde sonra elimize geçen asal olup olmadığını bilmediğimiz sayıyı strine çevirip decimal değerinin ikilik sistemdeki durumuna baktığımızda 40 yapar.
  37. green_lion

Kadın sadece kendi soyadını kullanabilecek

Özer Çiller, Tansu Çiller in soy adını kullanıyor. Bence kanunlarda kesin vardır. Emsal mevcut :)
  38. green_lion

Kadın sadece kendi soyadını kullanabilecek

Erkeğin soy adını almak güzel bir davranış. Şık olur. Ayrıca uçağa binerken, çocukla yurt dışına çıkarken soy isimleri sorun çıkartıyor fakat, Milletin değerleri demeniz yanlış. Daha toplam 100 yıldır bile soy ismi kullanılmıyor. Binlerce yıllık Türk tarihinde sadece 100 yıldır soy ismi denen...
  39. green_lion

Benzin bedava olsa bile vergisi 2,93 TL!

Dünyanın en pahalılarından biriyiz internette benzinde vergilerde hala yok efendim şöyle olur böyle olur bak iyi yapmışlar diyen körler var. İlla en pahalıyı mı kullanmamız gerekiyor. En ucuz asgari ücret ve en ucuz insan hayatı neden bizde o zaman? Neden hala okumak isteyen, sağlık...
  40. green_lion

Yeni yılda yeni zamlar: Otomobil, sigara, alkol ve cep telefonuna ÖTV zammı geldi!

Bir araçtan %80 vergi. Bir tane kendine bir tane devlete alıyorsun. Uyu memleketim. Uyu Türkiye. Hiç uyanmayacaksın. Beter ol.
  41. green_lion

CyanogenMod 10,000,000 Kuruluma Ulaştı

Doğal olarak her telefonun her özelliğine yetişmeleri mümkün değil. Zaten telefonu üreten adamlar bile mutlaka bir ton eksikle piyasaya sürerken bence çok başarılı işler çıkartıyorlar. Ha ben kullanırmıyım tabiiki de hayır. Telefonumun stok sürümü bana fazlasıyla yetiyor.
  42. green_lion

Ay'ın Dünya etrafında dönüşü...

Mesafeye bak breh breh
  43. green_lion

Kamerası en iyi telefon hangisi?

Bende kameraya çok önem veririm. Daha önce de aldığım telefonları hep kamerası için almıştım. Note2 aldım en son. Fotoğraf çekmek için düğmeye bastığım anda şrak diye çekiyor. Kalitesi diğer tüm denediklerimin üstünde. Diğer telefonlarda fotoğraf çekiyor yok odaklayacak yok netleyecek derken...
  44. green_lion

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün Animasyonu

Bence o köprünün geçtiği ağaçlık alan varya orası komple plazalarla dolacak. Şimdiden değeri inanılmaz rakamlara ulaşmıştır.
  45. green_lion

Galatasaray 1-1 Çaykur Rizespor -Video, Maçın Özeti, Golleri | 28 Eylül 2013 Ctsi

Ya GS lilere büyük geçmiş olsun. Resmen maçı zorla vermişler. Burak konusunun masaya yatırılması lazım bence.
  46. green_lion

Lumia'dan şeytan görmüş gibi kaçın!

HTC desire telefonumdan bıkmıştım. Şarjını günde 3 kere takmaktan, 100 mb alana program yükleyememekten dert yanıyordum. Custom romlardan yüklemediğim kalmamıştı. Bir romda olmayan özellik diğerinde vardı o romda da başka bir özellik yoktu falan filan. Lumia serisinden telefon almayı...
  47. green_lion

Galatasaray 1-6 Real Madrid | Şampiyonlar Ligi B Grubu 1. Maç

Diğer takımlar yenilirken coşan GS lilere gelsin. Diğerlerine de geçmiş olsun. Bir dahaki sefere inşallah.
  48. green_lion

Fatih 1. Bölüm Fragmanı | 30 Eylül 2013 Pazartesi | 20:00 | Kanal D

Bu dizilerde hiç danışman kullanmazlarmı çok merak ediyorum. Allahü ekber değil Allahu ekber şeklinde okunur ezan. Namazda secdeden sonra öne bakılır karşıya değil. Neyse sonuçta ekranda namaz kılan padişah görmek çok güzel. Keşke imamlığı yaptığı an da gösterilseydi. Ayrıca sadece istanbul...
  49. green_lion

Biri bana bunun gerçek olmadığını söyleyebilir mi? -Benim Dünyan(Fragman)

Sonra pazardan DVD sini alırsın evini basar "KORSANA HAYIR" derler. Korsanın kendisi bunlar aslında.
  50. green_lion

Yanıma Erkek Oturtmam (METROBÜS)

Sabahtan akşama kadar çalışacağım, tıklım tıkışık metrobüse bineceğim, sonra teyzenin birisi bana sen oturma yanıma diyecek. Üstüne uzanırım walla. Yine genç çok abartmamış. Ayrıca centilmenlik öyle kadın ne derse haklıdır demek değildir. Kadın her fırsatta eşitlik diye bağırıp erkeğe eşitsizlik...
  51. green_lion

Yerli yolcu uçağı geliyor!

Bir tanesi bile yerli değil arkadaşlar. Motoru kim üretiyor? Yarın motor üreticisi ülke ile savaşa girersek nasıl üreteceğiz? Yolladığı füzeleri kim üretiyor? Füzeleri üretenler bize satmaktan vaz geçerse ne yapacağız? Kendi yapımımız olan füzelerin motor ve diğer aksamları kim tarafından...
  52. green_lion

Nasıl Kilo Alırım :S

Aynı derdi yaşıyordum. Metabolizman hızlıysa sakın bozma. Yavaşladığı yaşlarda 25 27 gibi almaya başlarsın. Aslında sen mükemmel bir özelliğe sahipsin. Kilo alanların durumunu ben kendimden biliyorum. Eski yaşlarıma göre hayat kalitem çok düştü. Keşke senin kilonda kalabilseydim :)
  53. green_lion

Fatih'in Şahi Topları Bulundu Sırrı Çözülecek!

Bir Allahın kulu sormamış aga bu topların yer altında ne işi var diye. Neden kazı yapıp çıkarmak zorunda kalmışlar.
  54. green_lion

Mavi gözlüler dikkat!

Mavi ve Yeşil göz zaten genetik bir hastalık. Benimde yeşil çok merak etmiştim. National da insanın orjinal gözünün kahve olduğu, 30.000 yıl önce avrupada bir kadından gelen soyun renkli gözlü olduğu anlatılmıştı. Retina yada iris üzerindeki hücrelerin az olması sonucu göz renkli olurmuş...
  55. green_lion

200 Milyar lira "duman" oldu

Yenilen cipsler hamburgerler çikolatalar içinde istatistik varmı acaba? Belki onlar sigaradan daha zararlıdır kim bilir? Ayrıca kaçak sigaraya da en az bu kadar para harcanıyor. Veri doğru değil yani :)
  56. green_lion

Pc yi server a çevirmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Parasını çıkarmanın da bir çok yolu var :))) Mesela vps server olarak kiralarsın. Kullanıcı başı 50 100 tl kazancın olur. Senin makineyi yaklaşık 10 15 kişiye satabilirsin. Bunun için her sanal makine için ayrı bir ip adresi ve plesk (duruma göre başka bir panel de olabilir ama insanlar genelde...
  57. green_lion

Pc yi server a çevirmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

Cihazın server olmasından daha önemli şeyler var. Yazdığın özelliklerin çeyreği bile server olarak kullanılabilir. Asıl önemli olan ne serveri olacağı ve kaç kişiye hizmet vereceği. Örneğin pentium 166 mmx bir pc ile zamanında linux.org serveri çalışıyordu ve binlerce kullanıcıya hizmet...
  58. green_lion

Yılan timsahı böyle yuttu

Ayrıntıya dikkat. Bu tür yılanlar avını önce boğarak öldürür sonra yer. Fakat timsahlar su altında nefeslerini uzun süre tutabildikleri için boğarak öldürme şansı azalmış. Yılan bunun farkında ve direk canlı yutuyor. Düşmanını iyi tanıyor yani.
  59. green_lion

Para dağıtan adam ortalığı karıştırdı!

Allah kabul etsin. Bizlere de dolu dolu zekat vermeyi nasip etsin.
  60. green_lion

Faiz lobisi kahvaltıda yakalandı

Dün elektrik faturama baktım. Harcama bedeli 24 TL, ödenecek miktar 52 TL Faiz lobisini haram lobisine tercih ederim. Bu kadar net.
  61. green_lion

Benzin 5 lirayı geçti!

İnsanın gözünü oyarcasına doğruları çok güzel anlatmışsın ağzına sağlık. Ama inan ki ağzına kuru ekmek koyamayıp da seni yalanlayacak bir ton insan var. Asıl sorun onlar. Her yönetici diktaya ve halkı ezmeye müsaittir. Halk karşı gelir tepki koyar ve kendisine getirir. Bizde ise hakkını arasan...
  62. green_lion

Benzin 5 lirayı geçti!

Çok sevindim. Bize az bile. Dünyanın en büyük ekonomilerinden (!) biriyiz sonuçta. Devletimiz kazansın.
  63. green_lion

Türkiyenin Oruç Haritası

Yazdıkların çok güzel harika hatta. Herkes herkesi her konuda uyarmak zorunda. Yine de kişinin yapıp yapmaması yine kendi seçimi. Din seçimdir. Kelime-i şahadet getirmeden zorla müslüman olunmaz. İstemeyen adama orucu emretsen bile niyet etmez boşa aç kalır. Namaza da niyet etmez oturup kalkar...
  64. green_lion

Türkiyenin Oruç Haritası

Fazla özgürlük iyi değildir derken ne demek istedin anlamadım. Sonuçta oruç tutmaktan bahsediyorsun. Birisine zorla tutturmak sence oruç olur mu? Tabii ki millet ne yaparsa yapacak. Yanına gidip kardeşim diyeceksin oruç tutmak senin için daha hayırlıdır. Oruç konusunda aydınlatacaksın...
  65. green_lion

Türkiyenin Oruç Haritası

Yazdıklarına bakınca eline sopa alıp oruç namaz hesabı için sokağa düşecek gibi algıladım seni. Sence baskıyla ve başka şekillerde zorla oruç tutturulup namaz kılınmasını sağlamak mı gerekir?
  66. green_lion

50 Milyon Yıllık Akrep Sineği Fosili

Evrim var arkadaşlar. Mesela bakın 30 milyon yıl önce 2 tane balık karşı karşıya geliyor ve tartışıyor. Kanka bak sular çok kirlendi, kahvedeki arkadaşlar hep evrime uğradılar. Hepsi kaç milyon yıl önce karaya ayak bastı. Ayak falan geliştirdiler. Bizim hanım başımı yiyor. Benimde ayak ve...
  67. green_lion

Devlet malınıza el koyup, akrabalarınıza verecek !

Şaka gibi olay. Sen devlet olarak ne işe yarayacaksın peki? Muhtaç insanlara artık devlet değil vatandaş bakacak. Ayrıca kesin şehit gazi maaşlarını da mahalleliden keserler. O halde devlet için savaşmaya girmeyelim olsun bitsin :D
  68. green_lion

Taksim Gezi Parkı'nda ağaçlar çatır çatır söküldü!

Halka açık olan parkı alıp AVM yapacaklar tamam anladıkta AVM nin sahibi kim olacak?
  69. green_lion

Dünyada Alkol Yasakları Nasıl Uygulanıyor

Milletler hak edildiği şekilde yönetilirler. Alkol zararlı diyenlere aşağıda zararlılar listesi yapmaya çalıştım. Obezite yapıyor diye çikolata ve cipsleri yasaklayacaklar. E ölüyor insanlar bu obeziteden. Dürüm, hamburger gibi yağlı yemekler olmamalı mesela. Televizyon izlemeyi...
  70. green_lion

Ankara metrosunda öpüşme eylemi

Yapılan anons kadar gereksizdir bu eylem. Sen bir kesime salak dersen o kesimde sana salak der. Bizim millet olarak tek ortak noktamız şu : kendi düşünce yapımız haricindeki herkesi salak aptal geri zekalı olarak görmemiz. Kimse bizim inandığımız şekilde yaşamak zorunda değil. Bir zamanlar...
  71. green_lion

Sql Server hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Form load içerisinde çektiğin veriler güncellenmişse sen bunu göremezsin bu kesin. Veriyi tekrar çekmen lazım. İkinci aşamada iki bilgisayar aynı veriyi update ederse en son edenin bilgileri görünür. Hata vermez. Çözmenin yolu yaptığın yazılımdadır ve birden çok fazladır. Form load olayında...
  72. green_lion

Alkolde şok yasaklar

İşte sorun bu şekilde düşünmek. Alkol tabiiki içilmesin. İçiliyorsada adabı ile içilsin kimsenin sözü yok. Karşı olan kadar içmeyi seven kişilerde var. Ben diyorum ki insanlar sigarada kaçağa yöneldi. Sen diyorsun sağlık bakanlığı verileri Başka bir arkadaş güzel bir cevap veriyor. Kaçağın...
  73. green_lion

Alkolde şok yasaklar

Sigara satışları düşmedi kaçak sigara kullanımı arttı. Kişi ihtiyacı olduğu bir şeyi yasakla bırakabilir ama bağımlı olduğu şeyi kolay kolay bırakamaz. Bir şekilde çözüm bulur.
  74. green_lion

Bu da oldu! Metroda skandal anons!

Ahlak kuralı nedir Allah aşkına :))) Kimin ve hangi ahlaka uymaktan bahsetmişler :))) Ahlak kişiye göre değişir herkesin ahlak anlayışı farklıdır. Açıklayacak birisi varmı bunu?
  75. green_lion

1 sigaranın bedeli kaç dakika?

Dünyanın en uzun yaşayan kadını 120 yaşındaydı ve 12 yaşından beri sigara içiyormuş :))
  76. green_lion

Sadaka vermede son teknoloji: Sadakamatik

Para devletin eline geçerse millet vekillerine yeni arabalar alırlar. Yararlanmak isteyen muhtaçlara da saçma sapan bürokrasiler getirirp ölmelerini seyrederler. Sokaktaki insanları kandıran ihtiyacı olmayan dilencilere verin daha iyi.
  77. green_lion

Dolmuşlarda para dönemi sona eriyor!

Artık işletmecilerden vergiyi toplama zamanı geldi. Onların ödemediklerini biz işçiler ödüyoruz. Tabi işletmeciden vergi alıyoruz diye bizim yükümüzü hafifletmezler bence. Devlet aldığını alır yediğini yer.
  78. green_lion

Karım içip içip beni dövüyor

Kadın sizi hastanelik ederde siz fiske vuramazsınız. Bekarlar ne çok atıp tutar olmuşlar. Bir fiske vurursun hemen şikayet eder çürütürler adamı. Türkiye de kadına pozitif ayrımcılık yapılıyor arkadaşlar. Adam en güzelini yapmış vurmasına izin vermiş ve hakkını yasal yollardan arıyor. Örnek...
  79. green_lion

Artık saçlar dökülmeyecek, beyazlamayacak!

Bu ilaç çıkarsa 5 kavanozunu 100 liraya satarlar :)
  80. green_lion

Fenerbahçe 2-1 Kayserispor - Video, Maçın Özeti, Golleri | 28 Nisan 2013 Pazar

Aynen öyle. O pozisyonda hakem verirdi yada vermezdi. O kadar kamera ile biz bile anlayamadık. Hakemin yapacak bişeyi yok. Alaycı bir yorum olduğu için yorum yaptım sadece. Zorlama bir penaltı değil bence. Adamda direk kolunu sokmaya çalışıyor. Yani kaşınmış.
  81. green_lion

Fenerbahçe 2-1 Kayserispor - Video, Maçın Özeti, Golleri | 28 Nisan 2013 Pazar

Bence sen önce pozisyona bak
  82. green_lion

Elektronik sigaralarda büyük tehlike!

Asıl en zararlı olduğu nokta : Sigaranın paketinden alınan 5-8 lira arası vergiyi bundan alamıyor olmaları. Başka hiç sebebi yok. Diğer saçmalıkları da sıralayayım. 1 - Elektronik sigaranın olası zararları diye başlamış konuya. Medya da hemen tehlikeleri diye yazmış. Bravo diyorum müthiş bir...
  83. green_lion

C# Mysql uzak sunucu bağlantısı.

Deneme yaptıysan sonucu paylaşabilirmisin?
  84. green_lion

O zaman ben bildiklerimi dökeyim. Öncelikle MySql bağlantı için karşı tarafa gitmeye çalışıyor burası ok. Yetki ve kullanıcı hesapları ile ilgili bir hata almıyorsun. Konu oraya kadar gelemiyor. Sanırım bağlanmayı bir süre denedikten sonra hata veriyor. En başta bana sorarsan farklı bir mysql...
  85. green_lion

Ama dostum hata veriyor ne demek. Bak yardımcı olmak için kendimizi parçalıyoruz bildiğimiz şeyleri yazmaya çalışıyoruz. Şu hata mesajında ne yazdığını paylaş ta ne hatası olduğunu bilelim. Belki sen o makineye networkte hiç ulaşamıyosundur da sorun donanımsaldır. Kimbilir. Hata kodu olmadan...
  86. green_lion

MySQL veritabanının olduğu makinede çalışıyormu? Bu sorunun cevabı herşeyi çözebilir.
  87. green_lion

TİVİBU çalıştıran linux yada online işletim sistemi aranıyor

Silverlight linux ta çalışmıyor sanırım. TVBu da hala silverlight kullanıyor diye biliyorum.
  88. green_lion

Karşınızda Pardus 2013

Milleti kandırıyorlar ya
  89. green_lion

Jandarma sınırdan çekildi

PKK sınırdan çekildikten sonra sınırı adam gibi kapatsınlar sonrası kolay. İnşallah bu şekilde düşünüyorlardır.
  90. green_lion

11 Milyon Yıl Sonra Canlı Bulunan Hayvan

11 milyon yıllık bir fosil bulmuşlar ve bu hayvanla alakalı başka ize rastlamamışlar. Şimdi canlı halde bulunmuş. Demekki dinolar da bir yerlerde yaşıyor olabilirler. Nesilleri tükenmemiş olabilir :)
  91. green_lion

Firewall Programı Önerisi ve Kullanımı.

Donanım illaki şart. Hard firewall alacaksın yada herhangi bir sunucu işletim sistemi olan bir pc kuracaksın. Donanımdan yırtamazsın ama belki lisanstan yırtarsın. Ayrıca ulaşamadığın bir makine olmamalı. Sonuçta aynı networktesin
  92. green_lion

Eğer lisans sorunu yoksa MS sunucularını daha kolay yönetirsiniz. ISA server ve windows server alabilirsiniz. 35 bilgisayarı varsa sadece orta halli 1-2 bin liralık sunucu işinizi görür. Ayrıca piyasada hardware firewall çok var. Switch kadar cihazlar bu tür işlemleri yapabiliyor. Bunlarıda...
  93. green_lion

Öncelikle lisans konusundaki bütçen ne kadar? Kaç bilgisayar olacağına ve internet kullanım oranına göre sunucunu da seçmelisin
  94. green_lion

Antalya'da Kuaför Salonlarına Telif Cezası Kesildi

Tekel ülkesiyiz. Ticari savaş vermektense yasaklamak daha kolay geliyor. Bizden kazandıkları ile lüks hayat sürenlere dur demek gerekiyor. Televizyon falan izlememek lazım. Hepsi sürünsünler.
  95. green_lion

Futbol neden 11 kişi oynanır..?

Kalecilerin ellerindeki eldivenlerde pis türk kanına dokunmak istemedikleri içinmiş. Hatta tribünlerde dua eden melekleri temsil ediyormuş. 3 hakem olması baba oğul ve kutsal ruhun simgesi Şaka bir yana gerçekten çok saçma bir yazı olmuş. Tarihte her naneden bir anlam çıkaran başka millet varmı...
  96. green_lion

Tutuklu Ve Asker Dışında Hafta Sonları Ankesörlü Telefon Bedava

Bence bu telekomla hiç yüzgöz olmamak lazım. O kadar utanmazlar ki. Askere yok ne demek ya. Lanet olsun yapacakları işe.
  97. green_lion

FreeBSD

Ben denedim. Berkeley uni tarafından hayata geçirilmiş bir proje. Çok sağlam bir sistem. Linux gibi sayılabilir. Genelde sunucu olarak kullanılmaktaydı fakat yeni yeni dektop versiyonu da çıkıyor. Ayrıca macOs işletim sistemi bu mimari üzerine geliştirilmiştir. Command Line a girdiğinde freebsd...
  98. green_lion

Samsung Galaxy Note 2 alacam kullananlar içeri ...

Ben kullanıyorum. Şu ana kadar kullandığım en iyi telefon diyebilirim. Düşünmeden al bence.
  99. green_lion

Sıfır 5800

5800 sıfırı kaldımı yahu? Xpress Music 5800 dimi bahsettiğiniz??
  100. green_lion

Rusya'ya Meteor Düştü!

Çok ilginç bir haber. Bir hava savunma birimi tarafından müdahale edilmesi en ilginci. Adamlar meteoru havada avlamışlar.
  101. green_lion

E5 i kilitleyen magandalar sürüsü

http://www.youtube.com/watch?v=ZFwYY4o8_WQ Pazar günü Avcılar trafiğini kilitlediler. Kendileri düğün yaptı diye herkesi evinden işinden ettiler.
  102. green_lion

Bilgi İşlem Personeli Aranıyor

Önemli olan yapabilmen değil, üniversite mezunu olman :)) Yazıkki bizde şirketler böyle :))
  103. green_lion

İmamdan Hırsızlara Meydan Dayağı

O hırsızın başka suçlarıda vardır. Normalde hırsızların parmak ve elleri kesiliyor. Videodaki hırsızlar sanki imamın tanıdığı gibiler. Sanki mahallenin çocukları gibi. Dayak yerken saygı gösteriyorlar. Allah korusun canına kast edebilirlerdi. Allah korumuş imamı. 3 gencin arasına dalıyorsun...
  104. green_lion

Cennetin var olduğunu kanıtladı!

Sorun burada zaten ya. Musevilik Hıristiyanlığa göre, Hıristiyanlık İslama göre üzerinde oynanmış kitaplara sahip. Yani sonra gelen her din bir öncekisini kabul etmekler beraber yenilikler getirmekte ve önceki kitabın değiştirildiğini bildirmektedir. Müslümanlar bu durumda önceki kitapları kabul...
  105. green_lion

Cennetin var olduğunu kanıtladı!

Yazık gerçekten yazık. Dinlerin yarışına dönmüş ortalık. Dinin söylediğini yapmayan insanlar örnek verilip din aşağılanmış. Amerika ve Israil in yaptıkları yüzünden hristiyanlık ve musevilik kötülenir olmuş Müslüman diye geçinen ülkelerin yaptıkları yüzünden Islam aşağılanır olmuş Halen...
  106. green_lion

Bu dansı Türkiyede yapsalar ne olur?

Arka arkaya dizilmiş insanların koşması tahrikse, ortada sarmaş dolaş dönen insanlar da tahrik olabilir. Tahrik olmak isteyen damacanaya bile bakabilir. Bizim danslarımız pek iç açıcı değil aslına bakarsan :))) http://www.youtube.com/watch?v=tp-Wwp-cO9M
  107. green_lion

Zaten yapıyorlar diyorum sen hala saniye söylüyosun :)) Yapılıyor ve kan şiddet tecavüz falanda olmuyor :)) Konuyu nereye getirmek istediğini anlamadım açıkçası :))
  108. green_lion

Zaten yapıyorlar. Pek bir şey olduğu da yok. Bulgar göçmenlerinin düğünlerinde standarttır bu oyun :))
  109. green_lion

Trafik ışıkları değişiyor

Mobese kayıtlarında her zaman ışıklar görünmüyor. Bu şekilde tek kamera ile kime kırmızı kime yeşil yandığını daha net yakalarlar :))
  110. green_lion

Motorola atrix alacağım yardım!

Konuyu görünce para yardımı istiyorsun sandım. O paraya alınabilecek en iyi telefondur :))))
  111. green_lion

Samsung Kullananlar Kulübü

Bendeeee. Beni de alın aranıza :)) Benimde note 2 deneyimlerim. Özellikleri herkes anlatıyor yazıyor çiziyor ama incelemelerde anlatılmayanlar aşağıda Şarjını bitiremiyorum aletin ya bende. Şaka maka 2-3 günü çıkartıyor. Günde Sürekli WiFi ve 3G açık. Kamerası güzel olduğu için yaklaşık yarım...
  112. green_lion

Cane Corso italian Mastiff cins köpek

Sen söyledikten sonra derinlemesine araştırdım. Gerçekten peygamber efendimiz (SAV) tüm köpeklerin öldürülmesini emretmiş ve sonra emri durdurmuş. Sanırım bazı dengelerin bozulmaması için. Ayrıca hiç sevmezmiş. Peki neden biz her ihtiyacımızda (av, çobanlık, koruma, bekçilik) onlardan...
  113. green_lion

neguvon ben bir yerlerde okumuştum. Hayvanların salyaları insan salyasına göre 400 kat daha temiz diye yazıyordu. Allah(cc) onları dünyaya tam donanımlı olarak gönderiyor. Yaralarını iyileştirmek için tükürüklerini kullanıyorlar. Aynı tükürük insan yaralarını da strerilize edip iyileştiriyor...
  114. green_lion

Bunu bende biliyorum ama Azrail (a.s) de bir melektir. Ölecek insanın ruhunu almaya gelirken evde köpek varsa gelmeyecekmidir? Bu soruma bir türlü cevap bulamadım. Bende kedi ve köpekleri çok severim ama bu kuşku yüzünden bir türlü edinmedim şimdiye kadar
  115. green_lion

Programlama İşi

Arkadaşım bu iş emek işidir. Parayı belirlemek için şöyle yapabilirsin Bu işi projelendirirsin. Kaç saat emek harcayacağını belirlersin. Sonra bu saati kendine biçtiğin maaş ile ölçeklendirip fiyat verirsin. Ortalama olarak bu tür özel yazılımlar özelliklerine göre değişir. Buradan fiyat vermek...
  116. green_lion

Türk F-16'lara 'ölümcül füze'

Bu tür füzeler çok ciddi teknoloji ve güçlü yazılım desteklerine sahipler. Bu paralar gayet normal aslında. Havada uçan bir jet uçağını çok yüksek hızlarda gidip yakalıyorlar. Hedefe kilitlenme konusunda da çok başarılılar. Kaçan uçağın hedefi şaşırtma şansı yok gibi. Buna şu şekilde...
  117. green_lion

Akıllı Telefonlar Geliştikçe Tecavüz Azalıyor

Karşı cinse daha kolay ulaşılıyor ve başkasına tecavüz etmiyorlar dense yermiydik acaba :)))
  118. green_lion

Yüzbinlerce Wallpaper/Duvar kağıdı burada. Artık wallpaper aramayacaksınız. CoolPaper

Olay internette wallpaper bulmak değilki. Sadece google aramasında milyonlarca sonuç geliyor. Ben sağı solu didik araştırmadan, wallpaperi ayağınıza getirmeyi gerçekleştirmeye çalışıyorum. En farklı olan şeyse seçtiğin konuya göre her seferinde rastgele gelmesi.
  119. green_lion

Yüzbinlerce Wallpaper/Duvar kağıdı burada. Artık wallpaper aramayacaksınız. CoolPaper

Hmmmm bunu düşüneceğim (Nasıl yaparım diye :)) ). Fikir için teşekkürler.
  120. green_lion

Arkadaşlar selam, Programın yeni sürümü indirilmeye sunulmuştur. Bu versiyondaki yenilikler * WallPaper için kategori seçme imkanı eklendi. * Periyod ayarlaması eklendi. 1 saat bekleme zorunluluğu ortadan kaldırıldı * Kullanıcı kaydı ve login sistemi elden geçirildi * Sistemsel hatalar...
  121. green_lion

Burak Yılmaz tutulamıyor!

Çok sağlam hırslı ve güçlü bir futbolcu. Sadece maçta kendisini yere atmamalıydı. Gereksiz ve anlamsız bir hareketti. İhtiyacı da yoktu. Bir süre daha bu şekilde yapmaya devam ederse haklı olarak bile düşse penaltı alamayacak. Bir Fenerbahçeli olarak çok beğeniyorum. Her takımda olması gereken...
  122. green_lion

Htc Kullananlar Kulübü

8 Paltformunu bende düşünüyorum ama aklıma bazı şeyler takılıyor. Mesela ben günde 200 sms 2 saat görüşme Sürekli 3g açık dolaşıyorum. Android telefonlar bu şekilde yarım günde tükeniyorlar. Windows phone bu konuda çok daha iyi diye duymuştum. Emin olmak istiyorum. Her telefon her işi yapıyor...
  123. green_lion

Yahoo! ve Yahoo! Messenger Nedir?

2000 li yıllarda yahoo messenger ile sesli görüntülü chat yapardık. MSN ise o zamanlar hiç bir işe yaramıyordu. ADSL çıkıpta herkes MSN kullanmaya başlayınca listemizi takip edip bizlerde MSN kullanmaya başladık. Her şeye rağmen Yahoo messenger çağın ötesinde bir mesajlaşma aracıdır.
  124. green_lion

İstanbul Bahçelievlerde herkes fiber internete bağlanacak

Zamanında kablo tv nin pilot bölgelerinden biri de Bahçelievler di. Herkes antenle uğraşırken biz kablo tv izliyorduk. Büyük lükstü o zamanlar :)))
  125. green_lion

Flaş! İsrail'de seferberlik ilan edildi

Walla Allah müslümanlara yardım etsin de bizi şii sünni çatışmasına sokacaklar. Sonra ortalığı boş bulup saldıracaklar. Irak : Şii, sünni ve kürtler çatıştı çatışacak Suriye : Şii, sünni ve kürtler çatıştı çatışacak İran : Tamamen şii Türkiye : Tamamen sünni Azerbaycan : Çoğunlukla şii Müslüman...
  126. green_lion

Daha ciddi bir Superman geliyor

Karşısına hayvani bir kaba kuvvet çıkmadığı sürece ne yazıkki ciddiyetsiz kalacak :) Luthor eline bi kriptonit alıp bunu saatlerce işkenceden geçiriyor. Abicim madem kocaman bir güç var bu adamda, o zaman karşısına da başka bir galaksiden bir yaratık çıkartın.
  127. green_lion

Steam, İmkansız Deneni Başaracak Gibi

Bu söylediğini ya java ile yapıyorlar ya da her işletim sistemi için ayrı ayrı yazıyorlar. Her iki seçenekte çok zahmetli. Eğer başarabilirse linux un eli çok fazla güçlenmiş olacak.
  128. green_lion

Çok doğrusun fakat bir de şöyle bir durum var. Mobil ekranlar için resimler çok fazla yer kaplamayacaktır. Push mail senkronizasyonu için harcadığı kadar bir data kullanarak resmi indirecektir. Ayarı kullanıcıya bırakmak çok mantıklı ama.
  129. green_lion

Çünküüüüüü programı aynı zamanda ingilizce almanca ve ispanyolca da yapacağım :)) Almanlar, ispanyollar ve Türkler ortak nokta olarak ingilizce bir ismi anlayacaktır. Ortak lisan olması şarttı. Bir de wallpaper artık oturmuş bir isim. Başına sonuna Türkçe ekler getirmek abes olurdu. Masaüstü...
  130. green_lion

Çok haklısın ama ben yazana kadar internet sebil olur :)))
  131. green_lion

Web servisinin sömürülmesine engel olmak için bir kayıt sistemi eklemek zorunda kaldım. Dosyaları almanız sorun değil benim için :)) Bu çeşit bir program olmadığı için de yazmak istedim. Herkes wallpaper arıyor. Bilgisayarı formatlayınca hepsi gidiyor falan. Bu eksiği doldurayım dedim. Devir...
  132. green_lion

Programı yönetici hesabı ile mi çalıştırıyorsun? Program ayarları kaydedemiyor.
  133. green_lion

Program web servisleri ile çalıştığı için uyarı veriyor. Linklerde görüldüğü gibi virüs yok arkadaşlar. teşekkürler @OnLT Resimler için kendi motorunu kullanıyor. 120.000 adet wallpaper mevcut. İleride diğer servisler de eklenecek. Kaliteli HD resimler şu anda mevcut. Resim adedini 120.000...
  134. green_lion

Hahahaha daha şimdi açtım o yüzden :)) Uyardığın iyi oldu. Yapım aşamasında diyeyim :)
  135. green_lion

Duvar Kağıtları

Ben kendi yazdığım programı kullanıyorum :) Sabit bir wallpaper kullanmıyorum artık :) http://forum.shiftdelete.net/bedava-programlar-ucretsiz-yazilimlar/287519-yuzbinlerce-wallpaper-duvar-kagidi-burada-artik-wallpaper-aramayacaksiniz-coolpaper.html
  136. green_lion

Sizler için yeni bir program hazırladım. Programın ismi CoolPaper Ne işe yarar? Program açıldıktan sonra her bir saatte bir yada siz istediğiniz anda masaüstü duvar kağıdınızı değiştiriyor. Duvar kağıtlarını ise bilgisayarınızdan değil, yüzbinlerce wallpaper arasından random seçiyor. Bu...
  137. green_lion

Öldürülen hayvanlar

Arkadaşlar resmen katliam yapmışlar :))) http://www.youtube.com/watch?v=r77sNKZV26g&feature=b-cat-pets
  138. green_lion

Günün Komik Fotoğrafları

Bu arkadaş bizim mahalleden sanırım. Merkür de güneş direk vurduğu için telefonlar biraz eriyor ama güzel memleket yinede :)))
  139. green_lion

Baba beni affet 1968 model ford mustang fastback

Bende kız arkadaşımın bugattisinin radyatörünü delmiştim. Direk söyle bence. Çok kızmadı. Benim gallardoya çıkan masraf kadar masraf çıkmamıştı şükürki. :D
  140. green_lion

Orijinal bir fikir için Bütçe ne kadar olmalıdır?

Reklam reklam reklam reklam reklam
  141. green_lion

C# ta 2 farklı veri tabanını birleştirebilir miyim?

Hepsi için ayrı kod yazacaksın zaten. Çakışma yaşamazsın ama zahmetli olur. Bana kalırsa 2 veritabanından birisini seçip, diğerindeki dataları transfer etmek daha iyi olur. İleride tek db için kafa yormuş olursun.
  142. green_lion

2 dakikada dünya turu. Ülkeler hakkında yüzeysel bilgi

Evet iteleme kampanyasının örnekleri aşağıda :))) Atillos Tasos http://www.youtube.com/watch?v=ipFG-CThg34 Doğuş http://www.youtube.com/watch?v=pk2iR0738ug Ajdaros http://www.youtube.com/watch?v=SpThBwG1NV4
  143. green_lion

2 dakikada dünya turu. Ülkeler hakkında yüzeysel bilgi

Ülkeler hakkında 2 şer dakikalık videolar Japonya http://www.youtube.com/watch?v=zBVgiEir9do Rusya http://www.youtube.com/watch?v=_Wb5K2KLfJE Amerika http://www.youtube.com/watch?v=8Vhr01cesDk Polonya http://www.youtube.com/watch?v=_e2CyleqvMo Hindistan...
  144. green_lion

Uzun saçlı küpeli birisi...

Cevabın harika olmuş. Aslında şu şekilde bir yoruma çıkabilir. Biz camide gördüğümüz uzun saçlı ve küpeli insanı SATANİST (Şeytana tapınan) olarak nasıl düşünürüz. Benim anlatmak istediğim her zaman önce aynaya bakmaktır. Gerçek müslüman, namazı kılarken kabul olup olmadığında şüpheye düşecek...
  145. green_lion

Yeni bir işletim sistemi yapmak için neler yapılmalı?

iOS / MacOs freebsd çekirdeğini kullanır android ise linux çekirdeğini. Çekirdek (kernel) yazmak çok zordur. Fazla ileri seviye bilgiye ihtiyacın var. Büyük firmalar bile ellerindeki büyük iş güçlerini bu iş için kanalize etmektense, açık kaynak çekirdekler üzerinden devam ediyorlar. Donanımı...
  146. green_lion

Uzun saçlı küpeli birisi...

Sahabeler bizi gördüğünde kesin kafir derdi. Sahabeleri bırakın ecdadımız osmanlı alimleri de bize kılık kıyafet yüzünden kafir derdi. Biz şimdi çıkmış kendimize bakmadan uzun saçlı küpeli insanları eleştiriyoruz. Sahabeler zamanında uzun saç yokmuydu? Setrül avret denen farzı hiç birimiz...
  147. green_lion

Mini PC için hangi Linux?

Direk HTPC olarak kullanacaksan buna özel yazılmış dağıtımları denemelisin. Aşağıda karşılaştırma videosu sana yardımcı olacaktır. http://www.youtube.com/watch?v=HpngzGXntaM
  148. green_lion

Mini PC için hangi Linux?

Hocam makinaya istediğin herşeyi kurabilirsin. Windows media center ed. ve MythBuntu yu incele derim. Anladığım kadarı ile TV de media pc olarak kullanacaksın.
  149. green_lion

PHP Fonksiyonlar ile ilgili Soru !!!

Aşağıdaki şekilde olmuyormu? <?php$a = ""; Function a(){ $a1= "1111111"; $a2= "2222222"; $a3= "3333333"; echo $a2.$a3; } Function b() { echo $a1; } ?>
  150. green_lion

Windowsu web arayüzüyle kontrol

Exec ile yaparsın ben daha önce ping ve bir kaç komut çalıştırdım. exec ile zaten komut satırında herşeyi yaparsın. Ben iis ile kullandım ve iis security den administratore bağladım. Çatır çatır da çalışabildi. Apache konusunda zayıfım ama servisi kullanan user i administrator ile değiştirirsen...
  151. green_lion

Htc Kullananlar Kulübü

Aklının bir köşesine yazıyor :)) Yani mesela topalsolucan da HTC kullanıyormuş diye ;)
  152. green_lion

Anlık Sohbet Paneli Hazırlamak İstiyorum

PHP Asp.Net ve .Net gibi hemen hemen tüm dillerde bu söylediğiniz işleri yapabilirim. Düşünürseniz iletişime geçebilirsiniz.
  153. green_lion

TUBİTAK pardus 2011 sürümünün fişini çekti

Şunu tanıdım bununla tanıştum konularını geçelim. Eğer siz sadece ve sadece linux ile her işinizi yapıyorsanız konuşalım. A dan Z ye her şeyi linux üzerinde yapmıyorsanız, her ihtiyaca uyum sağladığını söyleyemezsiniz. Ben linux ve windows ile yazılım, sunucu, ofis, desktop konularında bir çok...
  154. green_lion

Neyi çalıştırıyor? Sen neyi denedin mesela? Oyun oynamak içinde sanal makine kursunlar tam olsun :)) Şu bir gerçek ve kimse inkar edemez. Linux kullanan bir gün Windowsa ihtiyaç duyar ama Windows kullanan Linuxa ihtiyaç duymaz. Buna bende üzülüyorum ama yapacak bişey yok.. Bilgisayarını evde...
  155. green_lion

O zanam pardus yerine ubuntu suse debian falan kullanın. Hepsi linux değilmi? Madem yapılanı tekrar yapmak zarar oluyor. İlk çıktığında yok şurada kullanılacak yok şöyle olacak falan fistan salladılar. O bütün devlet kurumları pardus kullansaydı şimdi ne olacaktı?
  156. green_lion

Ben şunu anlamıyorum ne yazıkki : Pardus milli bir işletim sistemi değilki. Herkes tarafından bilinen Linux işletim sisteminin yerelleştirilmiş hali. Neredeyse bütün linux sürümleri Türkçe desteği ile geliyor zaten. Pardus bu konuda bazı sistem ayarlarının Türkçe yapılmasına imkan verdiği için...
  157. green_lion

Nokia Lumia 900 fiyatını düşürdü

Aslına bakarsanız Windows PC sistemleri ile full senkronizasyon olabilirse iyi iş çıkartabilirler. Yazılımcılar içinde bulunmaz nimet olabilir. Win+Web+Mobil tel elden VS ile uygulama yazar ve iletişimde sorun yaşamaz vs.
  158. green_lion

Htc Kullananlar Kulübü

Böyle işkence çekiyordum ben işte. 1 sene çektim. Sonra bir güncelleme geldi ve şarj sürem 3 güne uzadı. Şarjımın uzamasına mı sevinsem yoksa bu kadar zaman bir güncelleme ile çözülecek iş için bana işkence ettiklerine mi yansam bilemedim. Ayrıca HTC nin kamerasından da memnun değilim. Nokia...
  159. green_lion

Htc Kullananlar Kulübü

1 - Dahili hafıza olarak 150MB lık desire telefonunu kullanıyorum. Öyle heyecan falan duymuyorum açıkçası. Desire diyip iphone katili diyorlar uygulama yüklemeye yer yok. Her uygulama da hafıza kartına yüklenemiyor. Markete bakarken ciğercinin kedisi gibi hissediyorum. 2 - Güncellemesi gelene...
  160. green_lion

Htc Kullananlar Kulübü

Bende Desire var
  161. green_lion

Dropbox Kapatılıyor Mu?

Bence interneti komple kapatsınlar olsun bitsin yahu. Rezilliğe bak. Bütün dropbox ı kapatırlarmı gerçekten ya yaparlarmı bu saçmalığı çok merak ediyorum.
  162. green_lion

Şirket için veritabanı

Konu hakkında yardımcı olabilirim. İhtiyaç halinde ulaşabilirsiniz.
  163. green_lion

İslam dünyasının Facebook'u İstanbul'u seçti

Kral adamdı :)
  164. green_lion

Kablosuz şarj Nasıl Oluyor?

Havadan elektrik alacağınız anlamına gelmiyor arkadaşlar. Masa üzerinde bir iletici var, telefonun kapağında da karşılık gelen bir iletici. Telefonu direk masaya koyduğunuzda şarj oluyor. Başka bir numarası yok. Sadece siz kablo kullanmamış oluyorsunuz. Havada elektrik iletilemiyor. Belki...
  165. green_lion

Artık el yakmıyorlar!

Şu kapasite sıkıntısını da halletseler harika olacak. TB büyüklüğünde SSD almak istiyorum.
  166. green_lion

TüBİTAK''TAN Konuştuğunu Yazan Sistem

1999 yılında Acer bu programı Aspire kullanıcılarına bedava veriyordu. Buluş diye yutturuyorlar işte bizim millete. Piyasada satılan tonla uygulama var. Hepsinin geliştirici versiyonları da var. Canı isteyen indirip kendisi de yazar. Milletin telefonlarını dinlemek zahmetli oluyor diye yazıya...
  167. green_lion

Adı Bilinmeyen Hatunlar Kapatılmalı

Ya ama bir karar ver bence. Sinemada ne biçim filmler oynuyor. Her filmde öpüşme sarılma koklaşma falan. Şimdi sinema bölümüne moderatör falan gerekmiyor bence. Hazır mod yokken hemen kapatalım. Buradan o kötü filmlere yönlendirme olacak sonra insanlar izleyecekler. Olmaz tü tü tü. Yoksa sinema...
  168. green_lion

Çoğunluğu elime geçirdim kapatılsın o kadar :)))) Tarzın çok harika :))) Hiç merakım olmayan bir konuyu bile savunuyoruz sizin yüzünüzden. Konu sizin sayenizde sıralada üstlere çıkıyor. Vebal ne olacak vebal. Herkes meraktan girip bakıyor. :)))
  169. green_lion

Bence konu vebal ise : İslama inanmayan kullanıcılar istediğini yapabilir. Herkes aynı inancı paylaşıp, aynı kurallara uyacak diye bir diretme yok diye düşünüyorum. Sonra bu kullanıcılar fişlensinler. Sonra da bu tür paylaşım yapanlar ailesine bildirilsin. Gitmeye çalıştığınız nokta tamda...
  170. green_lion

Yeni dövmem ( Diablo 3 )

Bence şimdi inadına diğer koluna da yaptıracak :))
  171. green_lion

Türklerden yeni bir programlama dili (Fuzuli)

Fuzuli programlama dili Ne oldu ? Fuzuli tekrar doğdu. Bu kez ete kemiğe bürünmüş Fuzuli olarak değil, bir programlama dili olarak doğdu. Bu dili kim yaptı ? Tamamen Türkler yaptı. Peki ben bu dil hakkında ne yazabilirim? Projenin resmi sitesinde pek Türkçe kaynak bulamadım. Dil hakkında nedir...
  172. green_lion

Optimus Black'iniz İle Çektiğiniz En İyi Fotoğraf??

Tamam Marmaris büfenin yanı. Nikah salonu arkasına kalıyor. Çok tanıdık gelmişti zaten :))
  173. green_lion

madmex hangi care burası? Nerede? Molinari ye benzettim ama değil sanırım :)
  174. green_lion

SDN Forum Kapatılıyor

İşlerin/yetkilerin ehli olmayan insanlara verilmesi kıyamet alameti arkadaşlar. Dünyada fitne fesat cinayet ve benzeri şeylerin olmasına bunlar neden olacaklar. Bekleyelim görelim. Bu güne kadar radyo haricinde müzik dinlemedim. Kimsenin albümünü almadım. Sizlerde almayın. 100.000 kişilik pazar...
  175. green_lion

Kullandığınız İlk Bağlantı Çeşidi

14.400 modemler ve win 3.1 ile başlamıştım internet macerama.
  176. green_lion

Üretsiz Depo Stok Programı (Negida Depo Stok)

Selamlar, Negida Depo Stok yayınlandı. Program tamamen ücretsizdir. Program tanıtımı:Negida Depo Stok; tüm sektörlere uyarlanabilen yapısı ile deponuzu kolayca yönetmenizi sağlayacaktır. Özellikleri: Her sektöre uyarlanabilir esnek yapı. Tamamen ücretsiz olması. Sınırsız depo ekleme...
  177. green_lion

Kimse telefonu atmasın yahu. Fiyat performans oranı en iyi telefonlardan. Ben tartışma başlatmak istemedim sadece bazı şeyleri merak etmiştim. Bakın mesela 5 mp HTC Desire telefonumda çektiğim resim. Arada fark var
  178. green_lion

Sony ile karıştırmamak lazım. Arada ciddi bir lens farkı var. Sony daha canlı ve net çekecektir.
  179. green_lion

Hmmm anladım. Dijital makinaların en güçlü tarafı gün ışığı çünkü. Bende HTC desire var aynı durum bazen bende de oluyor. Güneşi sırtıma denk getirdiğimde bile bazen çok karanlık resimler elde ediyorum. İnsanın hevesi kaçıyor gerçekten.
  180. green_lion

Resimleri biraz karanlık çekiyormuş gibi geldi bana. Gün ışığında daha aydınlık olması gerekmezmi sizce?
  181. green_lion

Bu ilde artık içki yasak

Ben dışarıda sevgilim/eşim/çocuğum ile dolaşırken, ne yapacağı belli olmayan bir sarhoş gurubuyla karşılaşmak istemiyorum. Ben dışarıda açık mekanda sahil kenarında, kullanmasam dahi sevdiklerimle birer bira içebilme özgürlüğü istiyorum. Çelişki burada başlıyor :))) Bu ikisinin arasını...
  182. green_lion

KWS - Android Web Server (Android İçin Web Sunucusu)

Hmmmm orta seviye bir şirketi idare ederse harika :)))
  183. green_lion

KWS - Android Web Server (Android İçin Web Sunucusu)

Script dili destekliyormu? 150-200 TL ye android li tabletler satılıyor GG da. Bir web home server yapılabilir belki :)
  184. green_lion

Excel tablosunun aynı ağ üzerinde olmayan bilgisayarlar tarafından ortak kullanımıw

Kusura bakma ama anlayamadım. Excel tablosuna erişiyorsanız aynı network içerisindesiniz demektir. İnternet üzerinden erişiyorsanız php/asp ile bir çözüm üretilebilir. Ufak bir sunucu kurulumu ve işin durumuna göre bir script ile hallolur diye düşünüyorum. Zamanında bu şekilde bir çok proje...
  185. green_lion

Local ağ da log tutma programı ?

Lokal ağın hakkında bilgi vermen lazım. Ağda kullanılan bir sunucu varmı? Bağlantılar sunucu üzerinden mi geçiyor? Sen bu ağın neresindesin? Her işe göre ayrı çözümler var o yüzden soruyorum.
  186. green_lion

Açık Kaynak projeler hakkında bir görüş

@emreeren , @mTanriverdi merhaba. Ben şu anda tam zamanlı olarak çalışıyorum. Çalıştığım şirkette genelde işlerim SQL üzerinde. SQL haricinde C# ve PHP kullanıyorum. Web servisleri olayına da hakimim. Açık kaynak konusunda geliştirdiğim proje yok. Daha doğrusu şu ana kadar geliştirdiğim her...
  187. green_lion

12 megapixel tavsiye edermisiniz?

Bak mesela bu benim haydut. Foto makinesi Canon ixus 12 mpx. 14x zoom özelliği var. Bence herşey lenste bitiyor. Lens iyiyse çok net resimler yakalıyorsun. Çocuk resimleri çekmek çok zordur bilen bilir :)) Alttaki resimde vizör hızı. Saniyeden daha kısa bir sürede resmi yakalamasını sağlar...
  188. green_lion

Laptop için UPS

Merhaba arkadaşlar, Elektronik konusunda bilgi sahibi arkadaşlar varsa yardım istiyorum. Evimde bir adet laptop ve bir adet 4 port ADSL modemim var. Bunları sunucu olarak kullanmak istiyorum. Sanırım laptoplar düşük yük altında 20W kadar enerji harcıyorlar. Laptop ekranı sürekli kapalı...
  189. green_lion

TTNET'den Yeni Fiyat ve Adil Kullanım noktası Güncellemesi!

Ev telefonları nasıl kullanılmıyor ise yakında sabit internet kullanımı da bitecek. İnşallah o zaman işsiz güçsüz kalırsınız.
  190. green_lion

Nesne tabanlı programlama nedir

En basit anlatımı insan isminde bir nesne tanımlarsın. Sonra nereden çağırırsan çağır sana insan gelir. Çağırırken insan dersin bir anda insanın tüm özellikleri (kol, bacak, zeka) gelir. İstersen yalın olarak kullanırsın istersen özellik ekler değiştirirsin. Mesela helikopter kullanım özelliği...
  191. green_lion

Avea, Nexus'un Fiyatını Açıkladı

O paraya traktör alırız yahu :))
  192. green_lion

YouPorn Hacklendi, E-Mail'ler Yayınlandı

Alkışlıyorum...
  193. green_lion

Cep Telefonlarında Yeni Bir Skandal Patladı

Windows biraz farklı. Sniffer programları ile yollanan içeriği görme şansımız azda olsa var. Bağlanıp bir yerlere bazı şeyler yollanması fark edilebilir. Zibilyon tane mühendis sürekli merak edip inceliyor zaten. Cep telefonu ve mesajlaşma araçları ise bilgiyi direk firma sunucusuna yazmak...
  194. green_lion

Cep Telefonlarında Yeni Bir Skandal Patladı

Şaşırdınızmı :) Haberde diyor ki : İngilteredeki isyanda RIM elindeki bilgileri paylaşmış. Yani hükümetle paylaşmasa bile elinde bir veri var. Ben inanmıyorumki bir şirket üzerinden geçen mesajlaşmaları, özel bilgileri siliyor. Google dan örnek alarak artık özel veriler her zaman reklam için...
  195. green_lion

Tüm haberler burada. PronHaber (Kendim yazdım)

Umarım işinize yarar. Aceleye geldi biraz. Yeni versiyonda kullanıcı isteklerine göre değişiklikler yapacağım...
  196. green_lion

Tüm haberler burada. PronHaber (Kendim yazdım)

Geçenlerde haber okuyorum. Dikkatimi çekti. Birkaç haber sitesine gir, haberlere bak, açılan incik cincik reklamları gör, dikkatin dağılsın, topu tüfeği 10 haber için saatlerini harca. Baktım olmayacak oturdum kendime program yazdım. Bildiğim tüm haber sitelerini ve online dergileri ekledim...
  197. green_lion

Delphi-7 de final ödevim teknik servis programı arkadaşlar nasıl yapacam

En fazla algoritma konusunda yardımcı olabilirim. Geri kalanları kendin yazmalısın.
  198. green_lion

Beton tabutlarda artık hayat duracak!

Bu binalar hala neden yıkılmamış? Ev sahiplerine neden yeni ev verilmemiş? Bu deprem için vergi toplamamışmı devlet? Biz yıllarca deprem vergisi diye paralar ödemedikmi? Depremde evim yıkılırsa DASK a ödediğim paralarla bana ev vermeyeceklermi?
  199. green_lion

C# Metotlar

static yazarsak tüm projede kullanabiliriz. sadece void yazarsak private tanımlamış oluruz. Tanımlandığı form içerisinde pekte leziz çalışır.
  200. green_lion

C# Metotlar

Yazmak için void ilkMetodum() { MessageBox.Show("Merhaba Venüs"); } Çağırmak için ilkMetodum()
  201. green_lion

Hakkari'de 24 şehit verdik! 18 asker de yaralı... Başımız sağ olsun...

Ya ben artık bu acizlerden bişey beklemiyorum. Herkes herşeyi anlayabiliyor. O kadar alet edevatı geçte şehir merkezi kardeşim burası. Dağda değilsin. Adamlar gelmiş içeriye kadar. Kapına dayanacaklar neredeyse. İstanbul'da arabaları yakıyorlar, evleri molotofa tutuyorlar. Kimse kusura bakmasın...
  202. green_lion

C# bir yolun bütün alt klasörlerini bulma

Aşağıda daha önce otomatik yedekleme için yazdığım recursive var. İnceleyebilirsiniz. void Basla(string Klasor) { string[] Klasorler = Directory.GetDirectories(Klasor); foreach (string KlDizi in Klasorler) { DirectoryInfo...
  203. green_lion

Arşivimdeki HD Wallpaperslar Hakkında..

Paylaşmayı düşünürsen ben ilgilenirim onlarla dostum :)
  204. green_lion

Türk şirketinden yurt dışı lokasyonda VPS arıyorum

Arkadaşlar merhaba. Yurt dışı lokasyonda bir sunucu kiralamak istiyorum. Şu anda kullandığım sunucudan pek memnun değilim. Özellikle dotnet framework 4 mevcut değil ve destek vermiyorlar. Yurt dışınıda trafik ucuz olduğu için istiyorum. Uzun zaman boyunca kullanıp sorun yaşamayacağım...
  205. green_lion

Ayağınızdaki 'vahşet'

Ben ekledim ama sanırım kurallara aykırı.
  206. green_lion

Ayağınızdaki 'vahşet'

207. green_lion

İnsan Yüzlü Örümcek! "Video"

Yüzsüz hayvan :D Neden insanı taklit ediyorsun sen terbiyesiz ;)
  208. green_lion

16 Yaşındaki Genç, Dayısının Karısını Kaçırdı!!!

Bu kadar yazı yazılmış bende gözlemlerimi yazayım. Kadın 30 larında çocuk 16. Bu durumda kadın çocuğu kaçırmış olmuyor yani dimi. Yazık haberi yazanada okuyup anlamayanada. Çocuk kanunlar önünde reşit değil. Reşit olmayan çocuğu kaçırmak suç değil dimi? Herkes çocuğa yüklensin. Erkek ya suçlu...
  209. green_lion

Karımdan şiddet görüyorum beni koruyun

O kadar acımasız olmamak lazım bence. Sadece insanın doğası bile yeter bana kalırsa. Sömürmeye, tüketmeye çok müsaitiz. Dünyanın halinden anlaşılır zaten. Elde ettiği şeyi tüketmeden asla doymaz insan.
  210. green_lion

Kiyamet alametleri

Size ne kıyametten yahu yıldızlar parçalanacak diyor olursa sizlermi dayanacaksınız o dehşete? Ayrıca kıyamete değilde kıyamete hazırmısınız ona yoğunlaşın. Kaç yıldır ışık hızı diyorduk daha hızlısı yok diyorduk idrak edemiyorduk. Şimdi CERN de ışıktan daha hızlı şeyler keşfedildi. Hangi...
  211. green_lion

Sql Server Tablo Adlarına ASP.Net de Nasıl Erişilir?

Verileri Datasete atabilir, Datatable a atabilir, Datareader ile toplayabilir. Yapmak istediğini söylerse tam olarak dili de söylerse yardım bulur. Yoksa VS nin içindeki her dille kombinasyonları yazmamızı istiyorsa mümkün değil.
  212. green_lion

Verdiğin bilgilere göre cevap vermek gerekirse : Söylediğin/hayal ettiğin herşey yapılabilir diyorum
  213. green_lion

VS2010 da hangi dil? Dropdown içine aracağın bilgiler ne için kullanılacak. id ve metin olupta metin seçildiğinde id mi getirecek biraz detaya girersen yardım etmeye çalışırım
  214. green_lion

Bir dakikada 43 cevizi kalçasıyla kırdı

iyi cevizleri bulabilmişler. Arkadaşın kuyruk sokumu kuvvetliymiş
  215. green_lion

Elini kaldırmamıştır. Belkide gerçekten kanayan bir yaraya parmak basmak istiyordur. Elini kaldırmamıştır. Değmez çünkü. Birde o yüzden ceza almak istememiştir. Kadınlar bunu çok yaparlar. Sinirden çıldırtır sonra dayak yer. Ama hep haklıdırlar :)
  216. green_lion

Karı Koca kavgasında ikiside ağzı burnu dağılmış ise kadın dayak yemiş sayılıyor dostum ;)
  217. green_lion

Tizen OS Geliyor

iOS FreeBSD, Android Linux, WinMobile Windows. Bu yeni çıkan ne olacak acaba?
  218. green_lion

İnternet Explorer'i Ne Amaçlı Kullanıyorsunuz?

Tam beni anlatmış :)
  219. green_lion

Polonya güzeli erkek çıktı

Delikanlı kızmış :D
  220. green_lion

Türkiye' li Erp geliyor

Uygulama nerede? Gelinen noktayı görmek isterim.
  221. green_lion

Dosya Boyutu

Gerçekten meraktan soruyorum. Neden 10Mb? 12-15-20 değilde neden 10.
  222. green_lion

Webcami güvenlik kamerası gibi kullanma

Kırmızı ile yazılanı kimse okumadımı? Webcam, sıradan bir cihaz ise, bilgisayar kapalıyken asla çalıştıramazsın. Webcam denen şeyler PC ye bağımlıdır. Proje direk çöp yani. Anlatılan herşey PC nin açık olduğu durumlardır. USB girişi olan modemlerde de asla çalışmaz. Modemlerin o portu sadece PC...
  223. green_lion

Sanal İşletim Sistemi Kullanmak

Virtual PC yi Win7 Home Premium desteklemiyormu? Ah MS ahhhhhhhhhh. Ev kullanıcısı olduğun içinmi yapıyor yazık şu Ms e. Sanki alternatif yokmuş gibi.
  224. green_lion

Başka Bilgisayardaki Windows Live Messenger Konuşma Kayıtlarını Nasıl Elde Ederim?

Web üzerinde kayıtları kullanıcılar göremez. Sadece yazışma yapılan bilgisayarda kaydedilir.
  225. green_lion

HTC Desire HD vs Blackberry Torch 9800

HTC den şaşma
  226. green_lion

Online olarak klasör eşitleyebileceğim bir site arıyorum.

Ücretsiz yapabileceğin yok sanırım. Hepsi 1-2 maksimum 25 GB alan veriyor. Parasını ödersen ancak bu kadar yer alabilirsin bence.
  227. green_lion

Network Yazılım İhtiyacı ACİL!!!

Programın detaylarını paylaşırsan yardımcı olmaya çalışabilirim sanırım. Stok konusunda fazlasıyla tecrübeli sayılırım.
  228. green_lion

Excel de hücreler arası iletişim.

Split diye bir fonksiyon var. Belirlediğin karaktere göre bölüyor. Ahmet(5441) metninde ( işaretini belirlersen elinde 5441) şeklinde bir metin kalır. Son karakteride sildiğin zaman sana sadece parantez içini getirir.
  229. green_lion

Ücretsiz tasarım programı arıyorum

:D:D Sorduğu sorunun cevabını aldı işte. En azından aramasına gerek kalmadı :D
  230. green_lion

Veritabanına Resim Kaydetme ve Gösterme

Veritabanına dosya kaydetme diye birşey vardır. Bu imkan ACCESS veritabanında bile vardır. Lütfen yalnış yönlendirme yapmayın. Doğru olan elbette dosya isimlerini saklamak ve resimleri ayrı bir klasöre kopyalamaktır. Masaüstü yazılımlarda ise, bir klasöre sürüyle resim saklamamak için...
  231. green_lion

Eşini başka erkekle yakalayınca dehşet saçtı

Birlikte olurlarken yakalamış. Akşam yemek saatinde hemde. Bu adam eve pek uğramazmıymış ki kadın böyle cesaretlenmiş. Anlamadım walla. Sonuçta hapis yatacak ve değmeyen bir kadın ile tanımadığı bir adam yüzünden.
  232. green_lion

CryEngine 3 Bir Ayda 300.000 Kez İndirildi !

300.000 indirme sonunda kaç proje çıkacak acaba :D
  233. green_lion

Exper Focus Sunucu Video İnceleme

Fiyat 1.000$ + KDV Detaylar burada Alınabilirmi bence olabilir. 15 CAL (Client lisansı) ile geliyor. Diskleri sata2 (SCSII değil) ve hot swap desteği varmı anlayamadım. Varsa çok tatlı olur.
  234. green_lion

Atari salonundaki araba yarışları PC üzerinde çalışıyor

Arkadaşlar kendi çektiğim videoyu paylaşıyorum. Yer İst/Avcılar/Pelikan AVM. Elektrik gitti geldi ve yarış oyunlarının PC leri keyboard hatası verdi. Bu şekilde PC üzerinde çalıştıklarını görmüş oldum. Hemen sizinle paylaşmak istedim.. http://youtu.be/BwhkoSKuoSs
  235. green_lion

Site Aranıyor

Facebook'u bilmem ama SDN yetiyor. Stumble Upon var. Bir plugin yüklüyorsun her tıkladığında sana yeni ve ilginç bir site getiriyor. Çoğunlukla ing ama.
  236. green_lion

Somalili çocukların organları böyle çalınıyor!Yardımınız batsın

Şaşıranları anlamıyorum. Petrol yada diğer kaynaklar için bombalar yağdırıyorlar, ülkelerde iç savaşlar çıkartıyorlar, zevk için ibadethaneleri bombalıyorlar, işkence yaparken resim çekiyorlar siz hala aman Allahım inanamıyorum diyorsunuz. Çokmu şaşırtıcı bir durum sizce?
  237. green_lion

11. Sınıf Bilişim Öğrencisiyim Programlamaya Nerden Başlamayılım?

Geleceğe dönük bişeyler yapabilmek istiyorsan: 1 - Öncelikle bir SQL server kitabı temin et. SQL server 2005/2008 Sorgulamalar, trigger, fonksiyon, prosedürleri öğren. Yani T-SQL i yala yut. Bu zaman zarfında hiç programlamaya bakma. 2 - Kitabı bitirdiğinde ise bana sorarsan C# kitabı al. 1.000...
  238. green_lion

Yazılımı kopyalanamayan firmaların battığı bir şehir efsanesi mi ?

Kopyalanamayan yazılım batmaz. Firmanın batacağı varsa batar. Yazılımcı, günlerce aylarca emek verdiği yazılımın çalınmasını istemez.
  239. green_lion

Şırnak'ta Sıcak Çatışma 3 şehidimiz var!!!

Şimdi geniş çaplı operasyon başlar. Sonra kimse daha haber alamaz. Elinde teknolojik imkan ve asker olan biz olmamıza rağmen adamlar yanımıza kadar habersiz geliyor. Hadi geldi yapacağını yaptı diyelim. Sonra el kol sallayarak geri dönüyorlar ve yakalanmıyorlar. Ben bu kısmı anlamıyorum işte...
  240. green_lion

Makyajlı Internet Explorer

Puahahhahahahah harikasınnnnnn
  241. green_lion

Boğaz Harbi Oyun Motoru Değiştirdi

Tam Türk işi olmuş gerçektende :) Bende bir çok projeye PHP ile başlayıp .Net ile bitirdiğimi hatırlıyorum.
  242. green_lion

Windows, Günah!

O kadar açıkki anında programlar arasında geçiş yapabiliyoruz. Linux bunu oyun kadar kolay yapıyor bu şekilde oyun eksiğinide gidermiş oluyor değilmi Anlayanlar vardır elbet :) Masallamaya masallama mantığı :O)
  243. green_lion

Windows, Günah!

Ne iş yaptığını gerçekten çok merak ediyorum. Logo Tigeri linux ta çalıştırabilirsen bende şirketimi linuxa geçiririm. Çok kolay ordan köle demek. Madem çok destek veriyorsun otur bi proje çıkartta onu kullanalım. ---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 20:36 ----------...
  244. green_lion

Gururlu kadınlarımıza cevaplar...

Diyor ki. Erkekle savaşma, kazanırsan kaybedersin. Erkekten seni sahiplenmesini istiyorsan buna izin vermelisin falan. Yani erkek eğer ailenin koruyucusu vs olacaksa, sen ona bu görevi atamak istiyorsa aile içinde de o rolü kendisine ver diyor. Konunun özeti bu aslında. Erkek kendisine eğilen...
  245. green_lion

Host Editor

Cidden aslında film olur :) Konu çok hoşuma gitti ama. 192 li ipden hack girişimi ancak bu kadar olur. Bide 172 li ve 10 lu ip ler var. Onlar bilim kurguya giriyor :D
  246. green_lion

Linux Ne Yapmalı ?

Öncelikle linux un yani ücret ödenmeyen bir işletim sisteminin kullanım oranları açıkçası beni üzüyor. 1 - Tüm dünya geliştiriyor ama ne yazıkki ticari bir program kadar olamıyorlar. Binlerce dediğiniz geliştiriciler, ticari bir firmanın 10 15 mühendisi kadar iş çıkaramıyorlar. Bence bunun...
  247. green_lion

Host Editor

Sana çok sinirlendim. Hemen ip adresini aldım. Portlarını tarattım bir baktım ki sen benim modemimi kullanıyormuşsun. Neyseki şifreler bendeydi. Girdim anında modemi resetledim. Benim bağlantım kesildi hemen toparladım. Orada anladım ki sen paint kullanarak benim ip adresimi girmişsin. Yoksa 192...
  248. green_lion

Negida Şirket Dizini

Merhaba arkadaşlar, sizinle tamamen kendi yaptığım uygulamayı paylaşmak istiyorum. İsmi Negida Şirket Dizini. Adından anlaşılacağı gibi, faaliyet gösteren onbinlerce firmanın adres, telefon, mail bilgilerini içinde barındırmakta. Program aslen bir web servis clienti olarak çalışıyor...
  249. green_lion

İnternet Paylaşımı için Program

Linux squid Windows ISA Server Hepsi başlı başına uzmanlık isteyen sunucular.
  250. green_lion

İdam cezası yeniden getirilmeli

Ben diyorum ki: Birisinin bana karşı işlemiş olduğu herhangi bir suçu devlet nasıl affeder? Benim ailemden birinin canını alan adamı devlet 20 yıl yatırsa bana ne merhem olur? Paramı çalan hırsızı 10 yıl yatırsa benim param geri mi gelir? Katile verilecek en güzel cezayı kurbanın ailesi...
  251. green_lion

Php mi asp mi

PHP tamamen ücretsizdir. Linux + Apache + PHP + MySQL/PSQL/SQLite ile tamamen ücretsiz yazar host eder satarsın. ASP.NET ise başlı başına paradır. Uzun kod yazarsın ama editörü(IDE) sayesinde daha kolay gelir. Tamamen MS Sunucuları üzerinde çalışır. MS sunucudan, editörden, veritabanından...
  252. green_lion

Kadına, Kadın Hakimden Ceza

Kadın erkek eşitken kadına pozitif ayrımcılık yapılması doğru değil zaten. Bu şekilde emsal kararlar çoğalmalı. Toplum zaten hep erkeği suçlarken bari hukuk korusun. :D
  253. green_lion

Tecavüze direnen öğretmene 20 bıçak

Bunların cezasını o kızın aliesi seçmeli bence. İdam ayrı konu ama kıssasa kıssas kesin gelmeli. Acıyı en iyi onlar anlar.
  254. green_lion

İki yıl sonra okyanustan ilk ceset çıkarıldı!

Balıklar yememiş çok ilginç.
  255. green_lion

Mac İçin Şok Virüs

Virüs virüstür.
  256. green_lion

Haydi, Linux'un iyi taraflarına bakalım.

Ya arkadaşlar forumun hemen her yerinde windows linux atışmaları. Linux bilenler bir konferans versinler. Gerçekten daha iyi olduğunu kanıtlasınlar. Windows kullananlarda oturup izlesinler örnek/ibret alsınlar Sonrasında beğenen kullansın beğenmeyen kullanmasın bu kadar abarmaya ne gerek var.
  257. green_lion

İnternetin ölüm tarihi: 22 Ağustos 2011

Bunu nasıl yapacaksınız çok merak ettim. Kişisel çözümmü yoksa topyekün çözümmü? Topyekünse gerçekten meraktan ölebilirim. :D
  258. green_lion

C# facebook parse yardım...

Tarayıcıya göre yönlendirme yapıyor. Senin tarayıcının bir adı olmadığı için yönlendirme yapamıyor. Doğal olarak video dosyasını vermiyor. webBrowser en doğrusu olacaktır.
  259. green_lion

Php İle Adresi Parçalara Bölme

Çok harika bir bilgi. Teşekkürler.
  260. green_lion

Php ekran görüntüsü almak

Başlık açıldığından beri bu kodun ne işe yarayacağını düşünüp duruyorum. Belki sunucunun uzak masaüstü yönetimi için diye düşündüm. Başkada bir şey gelmedi aklıma :)
  261. green_lion

Android Market Artık Türkiye'de

Yürü be HTC seviyorum seni. Desire mi alalı daha 4 ay olmamıştı ne güzel bir haber.
  262. green_lion

Neden Xp Kullanıyorsunuz (Xp Kullananlar Buraya)

1 - Laptopumun lisansı XP ve üzerine 300 400 TL verip güncellemek pahalı geliyor. 2 - SQL server 2005 lisansım var ve 7 de uyumsuzluk yapabiliyor.(Server kurulurken ve çalışırken uyarıda veriyor.) Üstüne para verip yeni versiyona geçmek istemiyorum. 3 - Mecbureiyetten MySQL 3.23 üzerinde...
  263. green_lion

Her "tık" belgelenecek!

v4 ü kaldırırlar herkes v6 ya geçmek zorunda kalır. Ayrıca her işletim sisteminede bir yama çıkar kesinlikle. Çıkmayanlarda Upgrade etmek zorunda kalırlar. Piyasa böyle yürüyor.
  264. green_lion

Haydi ilk cep telefonu anılarımızı anlatıyoruz

Motorola d460 almıştım ilk. Sim kart kırılmadan direk kredi kartı gibi takılıyordu. Kendisini sığdırabilecek bir cep bulamamıştım (Hala bulamıyorum) Gelen mesajları kim göndermiş diye rehberden ayrıca bakıyordum. Kendisi sadece numara gösteriyordu. Ağırlığı eşsizdi girdiğim ortamlara ağırlığını...
  265. green_lion

Affedilen erkek yeniden aldatır mı..?

Nefsini terbiyenin garantisimi var anlamadım. Kişi kendine garanti veremezken çevrene garanti veriyorsun. Affedilen erkek oranı, affedilen kadın oranından fazla değildir emin olun.
  266. green_lion

Veritabanım Sizce Nasıl Olmalı?

Programın yüzde ellisi veritabanını tasarlamaktır. Diğer Yarısının yarısından fazlasıda algoritmayı tasarlamaktır. Burada anlatılacak birşey değildir. Bence bir uzmanını bul ve uzun uzadıya yardımcı olsun. Bu şekilde forumda olmaz bu iş.
  267. green_lion

200 Bin TL Maaşla İşbaşı Yapacak!

Kazandığından fazlasını kazandırmayacak olsa asla vermezler.
  268. green_lion

Kızlar Ne İster?

Kadınlar kendilerini sevene değil hükmedene aşık olurlar. Alıntı olabilir olmayadabilir aklımın bi köşesinde kalmış :D
  269. green_lion

Liseli Kız Öğrenci Hamile çıktı

Arkadaşlar kız müslüman değil ve farklı bir dine inanan bir azınlığa mensupsa ne olacak. Herkes müslüman türk toplumu kurallarından bahsediyor. Yasalarda olmayan kurallar örf ve adettir bu arkadaşların bunlara uyma zorunluluğu yoktur. Yaşı küçük olduğu için olay suçtur ok ama kimse erkek ve...
  270. green_lion

Bağımlısı Olduğu Oyuna Dava Açtı

Oyun sadece hırsı tetikliyor. Bağımlılık yapmıyor. İnsan kendisi bağımlı oluyor.
  271. green_lion

FaceBook'tan Öğrenilen İhanet İntihara Neden Oldu!

Sivil hayatta olsa önce kendi kafasına sonra kızın kafasına sıkardı. :D Suç face, cep telefonu gibi platformlarda değil bence. Onlar iyiki varlar bu tür olaylar saklanamıyor. Ortaya çıkması gizli yürütülmesinden daha iyi. Düşünsenize sevdiğiniz biri sizi boynuzluyor ve birtek siz bilmiyorsunuz...
  272. green_lion

Nokia Symbian Telefonlarını Hızlandırın ( Denenmiş Cihazlar N73, 5800, E71, N97 )

Bendeki 5800 de çalıştı ve çok farketti olayı nedir bunun yahu Allah Allah çok ilginç.
  273. green_lion

Google Chrome 7 Neredeyse Hazır

Ne ara 7. versiyona ulaştı bu ya. Birkaç yılda Chrome 299 falan görürsem şaşırmam bu gidişle. Firefox çıktığından beri 4. sürüme yeni ulaşıyor IE 9. versiyona ulaşmak üzere 10 küsür yıl geçmiş. Sürüm numaralandırma mantığı nerde arkadaşlar :))))
  274. green_lion

Facebook'ta 'Engellenemeyen' Tek Kişi

Bende olsam aynını yapardım. Site benim kardeşim kimsin beni engelliyosun :) Ayrıca engelleseniz ne yazar kodlar onda db onda kimde ne görmek istiyorsa görür duyar haberdar olur.
  275. green_lion

Vb.net'de Textboxa (virgüllü) Değer Girememe Hatası

Noktayla sorun çıkmıyorsa ki çıkacağını zannetmiyorum Replace ile virgülü nokta ile değiştirmen gerekecek. Böylelikle yanlışlıkla virgül yazılsa bile kod onu düzeltip doğru hale getirecek. Yanlış bilmiyorsam VB de şu şekilde olması lazım. Deger = Replace(Deger, "," , ".")
  276. green_lion

C# Gelir - Gider Programı Kaynak Kodları

Paylaşım için teşekkürler indirdim inceleyeceğim.
  277. green_lion

Programcılık ölüyor mu?

Javanın yeni sahibi oracle biliyorsunuz dimi arkadaşlar :))
  278. green_lion

Excel ve C++

Pek tabii mümkün araştırman gereken şey ise com+ eklentileri diye biliyorum bi incele istersen.
  279. green_lion

Ovi Maps Büyük İlgi Gördü

Yüklemenin benim bildiğim iki farklı yolu var. 1 - Telefondan *#0000# yapıyorsun seçeneklerden güncellemelere baktırıyorsun. Mağaza yazılımını güncelliyor. Sonra mağazaya girdiğinde ilk karşına çıkan şey zaten ovi maps indirip kurabilirsin. 2 - Telefondan yapamazsa ki bazen olmuyor. Telefonu...
  280. green_lion

Linux Ne Yapmalı ?

1 - Yazılımcı desteği Windowsu alıp standart haliyle kullanan kimse yok. Mutlaka onlarca 3. parti yazılım kurulur ve onların yaptıkları sayesinde çalışmak mümkün olur. Windows u bu güne getiren 3. parti yazılımcılardır. Linuxta ise 3. parti kısmı çok zayıf. Bugün Apple iphone un gelişmesi...
  281. green_lion

Apple'dan Sigara Tiryakilerine Darbe

Garanti, cihazların fabrika hatalarına karşı tüketiciyi korumak için zorunlu kılınmıştır. Bu hakkı kanun verir ve kanun alır. Apple bu şekilde keyfi bir uygulama yapıyorsa kanun buna dur der merak etmeyin. Bana kalırsa servis giderlerinden kırpmaya çalışıyor yoksa sigara içen personel alarak bu...
  282. green_lion

Sevgili günlük :)) +16

Bir başkadır benim memleketim
  283. green_lion

H harfim kırıldı

Elal olsun sana toprağım oldun benim ((:
  284. green_lion

Google'dan Yeni Bir Dil

Ya dil çıkarmasına gerek yok otursun java için güzel bir ide yazsın adam gibi çalıştırsın al sana her yerde çalışan uygulamalar. Tamamen kendisine ait olmasını istiyorsa o zaman kasacak yapacak :)
  285. green_lion

Linux Windows'a 5 yıl içinde yetişebilir

Mezarını bilgisayar başınamı yaptıracaksın? Şaka bir yanada İnsanın bilgisayar kullanma sebepleri var İletişim kuracak insanlar msn kullanıyor MS bunun dışarıdan kullanılmasını (Pidgin, Miranda gibi programlar vasıtası ile) kapattığında bu kullanıcılar windowsa geçecek Tasarım işi yapanlar...
  286. green_lion

9 Kıza BBG tuzağı

Ah be güzelim ahh be güzelim.
  287. green_lion

Dokunmayı Seviyoruz

Dokunmatik ekran satıp yanında da kalem veriyorlar :) Maalesef kapasitif ekran haricindekilere dokunmatik diyemiyorum onlar daha çok bastırmatik oluyor. Gerçek dokunmatik olan iphone başarıyı bence hak ediyor. Rakip olarak çıkan firmalar bu konuya neden dikkat etmiyorlar anlamışta değilim.
  288. green_lion

Chrome OS'ten Yeni Görüntüler

İnsanlar için önemli olan alışkanlıklarıdır. Herşeyi yapan işletim sistemide verseniz yine alıştıkları şekilde kullanmak isterler. Bu konuda MS cidden çok avantajlı. Nereye giderseniz gidin MS kullanıyorlar ve bilgisayar kullanmak dedikleri MS işletim sistemini kullanmaktır. Ben isterdim ki...
  289. green_lion

Bu fotoğrafı hiç görmediniz

Ya bırakın boş işleri eline silah almamışmış direk örgütün lideri herif asmayacaksın bunu şehit ailelerine vereceksin ki tam adalet olsun onlar ne yapacaklarını bizlerden daha iyi bilirler.
  290. green_lion

En Güvenlisi Internet Explorer 8!

Açıkçası şaşırdım :)
  291. green_lion

Şimdide Büstü Çıktı:)

Bunun soyu sanıyorum Mısırlılara dayanıyor :)
  292. green_lion

Teknoloji Yok Askerlik Yok Vergi Yok!

Peki sağlık konusunda ne yapıyorlar acaba? Sanayide üretilmiş ilaçlarda yasakmı bunnara
  293. green_lion

Binada Ortak adsl Kullanımı??

Bence kablo olayına girmeyin bir wireless modem alın çekmeyen yerlerde de access pointle destekleyin evin her kısmında wireless olsun. Bide üstüne proxy server koyun kullanmak isteyenlere parayla hesap verin sonra işleri büyüttüğünüz zaman isp olun :D
  294. green_lion

Saldırı Rus hükümetinin işi mi?

Tek kullanıcıyı kilitlemek için koca siteye saldırmak :) Ne diyim süper walla.
  295. green_lion

SpeedTest Sonuçlarımızı Yazalım (Şaka Gibi)

Benim bacanakta fiber internet var. Speed testte ibre hiç oynamıyor hattın hızı hiç düşmüyor. İzlerken moralim bozuldu resmen kendi adsl de yapmadım.
  296. green_lion

Bilgisayar Arıza Takip - Bilgi İşlem Takip

Aciliyeti nedir. Ben arıza prog konusunda başlangıç yapmıştım devam ederim ama bitmesi 1 ayı bulabilir. Eğer bekleyebilirim dersen yazayım sana bi program.
  297. green_lion

Wubi - Windows Uzerine En Kolay Linux (Ubuntu) Kurma...

Eehhehe Google Fight : Make this fight with googleFight haps VS linux Şaka bir yana arkadaşlar ben iki tarafıda tutmuyorum hangisi işime gelirse onu kullanıyorum. İki sistemde de uzun zamanlar çalışmak zorunda kaldım. İkisini de seçenler haklıdır. Yapacağınız işte bilişim altyapısına...
  298. green_lion

Iphone'a Yazılım Yapmak

iPhone da tüm mac os işletim sistemleri gibi freebsd (FreeBSD olduğundan emin değilim ama sonuçta açık kaynak Unix türevi FreeBSD en yüksek ihtimal.) kullandığı için üzerinde bazı oynamalarla her dil çalışabilir. Apple bu konuda bir SDK yayınlıyor. Bu SDK içerisinde kendi dilleri ile yazarsan...