Arama sonuçlarınız

1. I

Yardım Direkten gelen kabloya rj45 konnektör takıp kullanabilir miyim?

internet servis sağlayıcıdan direk gelen kablo ise mecburen bir modem de yada firewall cihazında sonlandırmak zorundasın malesef, modemin yerini değiştirmek istiyorsan kabloyu araya iki tarafı dişi aparatlardan takarak uzatabilirsin,
  2. I

Yardım Direkten gelen kabloya rj45 konnektör takıp kullanabilir miyim?

Konuyu anlamak için soruyorum, direkten gelen kablo nedir? İnternet servis sağlayıcıdan mı geliyor? Arkadaşının modeminden mi?
  3. I

Satılık 16 TB Seagate Skyhawk 3.5" Sıfır

ST16000VE002 model kodu, 7200 RPM, 5250 TL ye indirdim fiyatı bu arada
  4. I

Satılık 16 TB Seagate Skyhawk 3.5" Sıfır

Proje fazlası 3 Adet var elimde, kullanılmamış, poşeti açılmamış durumda, ilgilenenler için adet 5500 TL 3 adet alınır ise adet 5000 tl olur,
  5. I

Yardım Bilgisayarımdan yeterince internet hızı alamıyorum

peki bu testleri nereden yapıyorsunuz ? 5 Ghz ve 2.4 Ghz Testler modemin yakının da mı yoksa modem salonda siz endi odanızdan mı bağlanıyorsunuz ? modem ile aynı odada iseniz, Wifi 6 kartınızın driverlarında bir uyumluluk parametresi olabilir. kartınız eski wifi standartlarına uyumluluğu...
  6. I

Türklerin araba alırken hata, boya ve km takıntısı

benimde anlamadığım konulardan biridir. yok kapı değişmiş, yok araç boyalı, yok tampon boyalı, arkadaş daha ne istiyorsun. temiz boyası yapılmış yada orjinal ile değişmiş. neden değerini düşürsün. yurt dışında bakıyorum adam hurdadan alıyor arabayı her türlü boya tamir değişimini yapıyor...
  7. I

Linux'a Alternatif İşletim Sistemleri

solaris ve BEOS' tan bahsediyor isek :) ki beos'u severdim :) os2 Warp QNX AMIGAOS kesinlikle unutulmaması gereken ve bu listeye eklenmesi gereken işletim sistemleri.
  8. I

Şaka gibi cumartesi ders yapcaklar

Kusura bakmayın da neyin kafası bu arkadaşlar? ailenizin sizden tek beklediği başarılı olmanız. Bunun içinde doğru düzgün derslerinize çalışmanız. çok zeki olmayabilirsiniz. yada çok yetenekli zaten bunun için düzenli eğitim gerekiyor ya. online yada yüz yüze cumartesi günü ders olmasa gidip...
  9. I

Ethernet ve wifi beraber ve ayrı ayrı kullanma

windows üzerinden çok sağlıklı yönetebileceğini sanmıyorum malesef., bağlantının metrik ayarı nı yükseltip daha sonra bridge yaparak 2 bağlantıyı load balance çalışmasını sağlayabilirsin ama yönlendiremezsin. load balance router koyman lazım önüne ama zaten böyle bir durumun yok telefon ile...
  10. I

Bu üye nasıl bir üye ?

Nasıl birisininiz bilmiyorum malesef, forumu çok yüzeysel takip ediyorum, 9 yaşımdan beri bilgisayar kullanıyorum, Commodore 64 teyp kasetli ilk bilgisayarım :), Hayatım bilgisayar ile tanıştıktan sonra tamamen onun etrafında dönmeye başladı. asosyal biri oldum, doğru düzgün kız arkadaşım...
  11. I

En İyi Antivirüs Programı Nedir ?

crack ile uğraşmıyorsak virüs bulaşmaz, illegal sitelere girmiyor isek virüs bulaşmaz, yapmayın lütfen arkadaşlar, Kullandığınız bilgisayarınız kişisel veri içeriyor, bankacılık uygulamaları kullanıyor, ve sizin için insanlar ile yazışmalarınız. facebook, instagram veya forumlar da ki...
  12. I

SSD Yazma Hızı Sorunu

bilgisayarın eski bir bilgisayarmı ? usb 3 driverlarını güncellemeyi deneyebilirsin. kablo da sıkıntı olabilir ayrıca.
  13. I

Eski İmparatorluklar Geri Dönüyor, Bunlardan Biri De Türkiye!

Teknoloji Geliştirmeyen, Üretim Yapmayan (hazır teknoloji ile herşeyi ile dışardan gelen malı birleştirmeye üretim demeyelim. amelelik diyelim. sadece vergiden hatta çalışan emektardan beslenmeye çalışan bir hükümet kafası ile nasıl ilk 20 de olduğumuzu düşündün bilemiyorum. Eğitim sistemi...
  14. I

Üniversite öğrencisi Şeyma Bakan, 'Başörtünü çıkarmayı kabul edersen çalışabilirsin' diyen firmaya suç duyurusunda bulundu!

Tek taraflı açıklamaya bakılarak yargılamak doğru değil, bende üretim yapan bir firmada çalışıyorum ve üretim hattında yüzük takmak, kolye, küpe takmak bazı hatlarda yasak, gerekçesi olan sebepler ile bir çok yerde bir çok şey yasak olabilir bu gayet normal, hatta bir üretim bandında hiç...
  15. I

çöplük

bazı public kms server lar var, özel den sorabilirsin. yönetici olarak cmd yi açıp slmgr /skms sunucuadresi slmgr /ato yaptığında aktivasyon her 180 günde bir otomatik olur., olmazsada manuel yapabilirsin , fakat ultimate için kms sunucu olmaz. key değiştirerek enterprise yada pro ya...
  16. I

İnsanlar neden tarikata üye olur?

yaşım 40, şimdiye kadar iyi haberler ile ortaya çıkan bir tarikat görmedim duymadım., eğer öyle olsaydı etrafımızda, bir çok insan aç, açıkta, muhtaç olmazdı. bu tarikat denen gruplar ayrdım eder. elinden tutardı. bizde vay ne iyi toplulukar var derdik.. insanların tarikatlara üye olmalarının...
  17. I

Bana uygun iş?

yer ve bölge olarak neredesin bilmiyorum, ama Erenist2020 nin dediği gibi. bir çok bakkal veya tekel bayi paket teslim etmek için eleman ihtiyacı duyabiliyor. genelde bahşişte veren oluyor belki 2-3 haftalık bir period da istediğin rakama ulaşabilirsin. bozulan monitörünüz LCD miydi CRT miydi. ?
  18. I

Atatürk le ilgili youtubeda tartıştım suç olur mu

şu yazışmadan da anlıyorum ki, bu ülke milleti gerçekten en kötüsünü hak ediyormuş. zaten o noktaya da geliyor hızla. ne alıp veremediği var bu ülkenin altında bu bayrağın altında yaşayan bu insanların bu ülkenin kurucusu hakkında çok enteresan gerçekten, aslında üniversiteler tarafından bir...
  19. I

SDN Forum 5.000.000 Mesaj Çekilişi

katılıyorum.
  20. I

Windows 10 Temiz Kurulum Sorunu

usb3 e takıp kurmaya çalışıyorsanız eski sistemlerde bu sorun oluyor. usb2 portuvar ise bilgisayarda oraya takıp kurmayı deneyin.
  21. I

Normalden fazla cpu kullanımı

Acronis ile gayet rahat ssd ye geçiş yapardınız. windows dosyalarını clone lanmayacağını neye göre söylediniz bilmiyorum ama. satadan - sata SSD ye satadan m2 yada nvme diske clone alabilirsiniz. ya da usb diske image alıp sonra restore edebilir yada birebir disk copy yapabilirsiniz...
  22. I

Troll hesap, OzkanK. hakkında şikayet ediyor sonra hemen konu kaldırılıyor.

:/ bu nedir gerçekten, kendi anlattıklarını anlamamız için yazdığı açıklama bile anlaşılmaz. neyin kafasını yaşıyorsunuz bilmiyorum ama okumak için harcadığım zaman ve şu anda cevap yazarken harcadığım zamana üzüldüm :)
  23. I

dalga geçen arkadaş

Yaş kaç, ona göre öneride bulunsun herkes, genel olarak, seni küçümseyen her kimse hayatından çıkart. ağzının payını veremiyorsan, yada fiziki olarak ondan güçsüz isen. görmezden gel, eğer bunu da yapamıyorsan, otur düşün onu ne rahatsız eder. aynı hissi verecek konuların üstüne git.
  24. I

ConfickerBelasi Bu Arkadaşın Derdi Ney Bilen Var mı =?

Cem Yılmaz geldi aklıma, Belli bir yaştan sonra elvis binayı terkedince .... bir kaç arkadaşta bunda ne var normal bir durum gibi söylemlerde bulunarak olayı normalleştirmeye çalışmış :) anormal bir durum olduğu ortada, adam bir sebep ile takıntı yapmış. eğer siz bunu normal gösterirseniz...
  25. I

Bilgisayara SATA SSD takabilir miyim?

Balıklama atlayan yok, anakart üzerinde M2 Slot varmı? var. Resimde gözüküyor mu ? gözüküyor. bundan sonrası doğru ssd modelini takmak, elimde nvme ve m key ssd var, B keyde bulurum. Arkadaşa açıkca söylüyorum, istanbulda ise neredeyse buluşalım uygun ssd modelini bulup takalım burayada...
  26. I

Buda burada dursun, hangi hp yalan söylüyor şimdi merak ettim sayın Editör bey, https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Hardware-and-Upgrade-Questions/Extra-SSD-Slot/td-p/7015859
  27. I

Güzel Moderator Kardeşim, eğer çektiği fotoğraf kendi notebook' fotoğrafı ise, gözüken o ki m2 slot var, neyin ısrarından bahsediyorsun? fotoğrafa baktın mı ? hp, dell, lenovo, msi, gibi bir çok laptop 'a m2 slot yazmamasına rağmen anakart üzerinde olduğunu gördük ve taktık bizzat kendim...
  28. I

m2slot varmış resimde gördüm ama hakketten anlamsız bir yere koymuşlar :), ama sata ssd almak yerine m2 alman mantıklı zira iki diski de kullanabilirsin. resimden b key mi m key mi pin sayısını göremedim sayarak hangi port ise ona uygun m2 ssd alman yeterli. takman da kolay olur sisteminde 2 hdd...
  29. I

ilgili anakartta m2 slot bende göremedim ayrıca m2 slotun B key ve M key 2 modeli var eski olanlar key yeni olanlar ki yeni dediklerimizde eskidi artık :D M key, çok nadir ikisini destekleyen port olur. yeni nesiller ise artık nvme fakat senin anakartında m2 yada nvme slot görünmüyor
  30. I

Ağ sürücüsü yok.

driver kimliğini bulmak için şunu yapabilirsin. aygıt yöneticisini aç ağ bağlantılarında driver ı yüklü olmayan ethernet kartınına iki kez tıkla, veya mümkünse ekran görüntüsünü yükle bakalım hangisi olduğunu söyleyelim, daha sonra gelen menuden ayrıntılar sekmesine tıkla , gelen menude...
  31. I

M2 SSD

2 TB olan versiyonunu kullanıyorum, Performans olarak oldukça memnunum,
  32. I

Hepsiburada gönderim süresi

ayrıca geleceği de kesin değil. bir sürü ürünüm kayboldu. sürat kargo paketimi açıp kullanma derecesine kadar giytmişti hepsijet falan geldik bulamadık yalanlarını dinletti. iptal etmediğim ürünleri iptal ettiler. efsane cuma kargo şirketlerinin gerçek yüzünü herkese tekrar tekrar gösterdi.
  33. I

Kafası karışık HDD !!!

yer olarak neredesin istanbulda isen hdd veriyim kontrol et, ayrıca hdd kaç rpm ? modeli ne zaten kullanılmadığında kendini of yapıyor olabilir 5900 rpm ise daha az hareket ve ses çıkarır.
  34. I

mate 10 pro dan> iphone 8' e geçilirmi

zaten denemek istiyorum diyorsun, mate 10 pro dan sonra 8 hafif kalır x almalısın.
  35. I

Herkesin Bilmesi Gerekenlerde Bugün (Vatan,Hp)

SSD olmasada SSHD melez disklerde iş görüyor,
  36. I

Versiyon nedir? 1503. 1603. 1609. ayarlar sistem hakkında altta sürüm. Tasarımcı arkadaşlar, lütfen U serisi işlemci almayın., SSHD den aşağı makine almayın.
  37. I

Seçtiğin bilgisayar en başından yanlış malesef. software kaynaklı sorunu birde üretici firmaya yüklemişsiniz.. işletim sisteminiz orj mi? versiyon nedir? home, pro ? onun versiyonu nedir ? 1603 , 1803, 1809 v.s kurduğunuz lisanssız uygulama varmı? solidworks veya autodesk ürünlerinden...
  38. I

Samsung A9 vs Mate 10 Pro

mate 10 pro önermeyenler kullanmışmı? :)
  39. I

Kargocular pazar günleri taşıma yapıyorlar mı?

sende bunu bile bile göndermemelisin zaten, kargo firmaları mesai zamanında bile kargo taşımak teslim etmekten acizler.. bu yüzden kuryeler var..
  40. I

Yeni Ssd+Windows kurma

Ram Takılması, ( çok özel bir tasarım değil ise ) HDD takılması, SSD, M2 Takılması garanti dışı bırakmaz, bununla ilgili dava açılmış ve son kullanıcı kazanmıştı yanlış hatırlamıyor isem. M2 ssd leri usb gibi takıp kullanabileceğin kutular var içine takmadan sistem de kurabilirsin bu şekilde
  41. I

Mediamarkt’ın Satış sonrası kalpazanlıgı

mavi ekran da aldığınız kod nedir peki ? donanımsal bir hata olduğuna nasıl karar verdiniz? mağazada bağırıp çağırıp kovaladılar kısmı bana çok mantıklı gelmiyor, windows işletim sisteminiz nedir ? windows 10 demeyin lütfen, home, pro, ent. v.s. ne ise autocad lisanslı mı kulanıyorsunuz...
  42. I

Laptop a ssd takmak

hiç bir şey sökme 2 nin üstünde siyah uzun alan m.2 slot sata ssd den 3 - 4 kat daha hızlı , ondan al tak bilgisayarına çağ atlat :) yanlız dikkat et m.2 ssd lerinde sata ve nvme protokol kullananı var. gerçek hız istiyorsan nvme almalısın.
  43. I

Opera VPN kullanarak eş dost destekli internet trafiği izlemelerin önüne geçilebilir mi?

Vpn iki nokta arasında kurulan sanal özel ağdır, bu iki ağ arasındaki trafik şifrelenir ve içerik izlenemez; zaten bu sebep ile kullanılır. fakat opera yada bağlantı kurduğunuz diğer vpn sunucunun ucundaki kişiler nereye girdiğinizi görebilir loglayabilir. kendinize ait bir sunucu kurup bu...
  44. I

Sizce napayım?

istediğin oyunları oynayabiliyor isen; minimum ram 8 gb ve bir ssd ile sorununu çözebilirsin.
  45. I

Yeni bilgisayara Windows 7 kuramadım

öncelikle kurulumu nasıl yapıyorsun? usb den mi? nlite programı ile iso dosyasına driverları enjekte edebilirsin böylece kurulum esnasında usb ve ethernet driverlarını otomatik bulup kuralbilir, veya usb ve ethernet driverlarını kurulum yaptığın medyaya ayrı bir klasör e kopyalarak...
  46. I

İthalatci garantili note 8 mi ? Resmi garantili s8+ mi ?

S8 kullanıyorum, malesefki hiç de dediğiniz gibi değil son derece problemli, 3-5 ugulama kullanıyorsanız sorun yaşamayabilirsiniz ama, benim gibi biraz fazla uygulama kullanıyorsanız geberiyor telefon, 300 MB boş bellek le ne yapabilirseniz onu yapabiliyorsunuz işte.. bir yandan da Huawei...
  47. I

okul bilgisayarı için yardım

öncelikle uzun zamandır sanırım çalışmayan bir bilgisayarmış, zira bios pili bitmiş gibi gözüküyor. bios pili bittiği için bios resetlenmiş, öncelikle bios'a girerek tekrar ayarları düzenlemeniz ve kaydetmeniz lazım, flopy drive disable yapın uyarı vermesin, eski bilgisayar olduğu için...
  48. I

İthalatci garantili note 8 mi ? Resmi garantili s8+ mi ?

6 gb ram altında telefon almamanızı tavsiye ederim;
  49. I

Ithalatci garantili note 8

Çok özenli yazamayacağım kusuruma bakma. mate 10 pro kullanıyorum 3400 TL ye aldım 128 gb ve 6 gb ram çift hatlı, kamera performansı çok tatmin edici, fotoğraf çekmeyi çok severim, sony A77 yi bıraktım kenara :D s8 kullanıyorum ayrıca, note 8 almamamın sebebi s8 gibi ince uzun modda...
  50. I

Windows 10 için beklenen özellik yolda!

daha gelmemiş ya özellik ondandır :P
  51. I

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için yeni güncelleme!

dubai ve türkiye 2 cihazım var gelen giden herhangi bir yazılım yok..
  52. I

Dizüstü bilgisayarımın ekranında hasar var ne yapabilirim?

malesef lcd ekranını kırmışsın, tamir edilebilecek bir şey değil bu durumu, LCD ekranın değiştirilmesi gerekiyor,
  53. I

sac dokulmesi

aynen katılıyorum ; ama daha önemlisi gidip bir kaç test ile saç dökülmesinin bir sebebi varmı öğrenebilirsin,
  54. I

Xbox one internete bağlanmıyor

bende one s kullanıyorum; kablolu bağlantım herhangi bir sorun yaşamadım ama otomatik ip alıyor mu ? ip alıp da mı çıkmıyor net'e ? kablolu deneme şansın varsa kablolu dene; ben ayrıca bir çok kez memory problemi almaya başladım; titanfall 2 oynuyorum neredeyse sadece ve memory yetersiz...
  55. I

Yazılımcı olmak istiyorum, nereden başlamalıyım?

okunabilir versiyonunu atsaydınız da, kör olmasaydı okumaya çalışanlar.
  56. I

8.nesil laptop

ne için kullanacağına bağlı olarak ne kadar ihtiyacın olduğu önemli :) ne tür bir laptop düşünüyorsun, u serisimi HQ serisi mi yani bir çok soru var. şu anda 3 adet notebook kullanıyorum 1. tanesi surface pro 4 diğeri dell 15.6" i7 7700HQ işlemcili 4k çözünürlük lü bir diğeri 17.3 msi 4k...
  57. I

Google fotoğrafları klasör klasör ayırmak

Google Fotoğraflarda aslında klasörleme yapmana gerek bırakmayacak şekilde etiketleme yapıyor, daha sonra bu etikelemeye göre, gökhan'ın resimleri istanbul daki resimler v.s. gibi süze biliyorsun, sen sadece fotoğraf çekip unutuyorsun, tabi ben google fotoğraflar ile syncronize ediyorum...
  58. I

Linux sistem kullanan bir internet kafe açmak istiyorum ama oyunları ne yapacağım ?

Windows 7 remote fx hizmeti ile aynı anda 20 kişi oyun oynatmışlığımız var; hatta projemiz vardı, bildiğiniz uydu receiver lar üzerinden üye olup oynayabilecektiniz.
  59. I

Linux sistem kullanan bir internet kafe açmak istiyorum ama oyunları ne yapacağım ?

iyi bir sisteme windows 10 kur tüm oyunları ona kur ; linux da olan makinelere de RDP erişim ver, windows oyun oynamak isteyen remote olarak oynasın :)
  60. I

Turk Telekomun Müthiş İnternet Hızı

Sanki diğerleri farklı mı ? aldığınız hat fiber değilse yine telekomun aynı kablo su ve aynı portunu kullanacaksınız. yapacağınız en güzel şey btk üzerinden şikayet oluşturmak ve buradak şikayetin kapanmasına müsade etmemek şikayet oluştururken de usluba dikkat ederek hizmet kalitesi sorunu...
  61. I

Vodafone 19 Tl'ye Sınırsız İnternet

tamamen yasal bir işlem ise neden sana 50 TL rüşvet vermek durumunda kalıyoruz ? yani vodafone neden bu imkanı tanımıyor bizlere, 1 ay sonra sen ortadan kaybolup biz 50+19 tl ile vermiş olarak elimizde çöp bir hat kalınca ne yapalım; buzlu su mu ? içelim :) düz mantık biri senden bu işlemi...
  62. I

KAMP - Likya yolu.

hepsiburada da outdoor da %15 indirim vardı değerlendir derim, bitmiş olabilir ama göz at ben genelde avantajlı fiyatlar yakaladığım için takip ediyor ve alıyorum; çay kahve içmeyi seviyorsanız; kamp ocağı ve tüpü şart, 500 gr ağırlık çok zorlamaz bence;
  63. I

Hayatımda Kimseyi İstemiyorum Diyen Kız

ilişki konusunda çok önemli bir konu var; bu elektrik mi dersin kimya mı dersin :) ilk bir araya geldiğinde bir elektrik yada beraber olma konusunda çekim olmuyor ise, tek taraflı ise ağzınla kuş tutsan dünyaları sersen önüne en fazla 1 sene 2. seneye kalmadan gider eziyeti sen çekersin :)...
  64. I

Bilgisayar topluyorum sizce nasıl yardımcı olursanız

1 Aylık AMD 1800x işlemci + Gigabyte AB350 gaming 3 + Kingston Hyper X 16gb 2 adet kit 8x4 32 GB ram + 120 GB M2 SSD anakart üstüne takılı + Asus Strike RX 480 8 GB Kasa power yazmiyim amavar beraberinde veririm denemek için aldım intel 7700 den başarılı buldum açıkcası performan olarak. MSI...
  65. I

Bitcoin, Kairos gibi siteler

konu başlığın yanlış, bitcoin digital bir para birimi, tamamen farklı bir konu; evet yatırım yaparak bitcoin vereceğini söyleyen ponzi siteler mevcut fakat bunun bitcoin ile alakası yok, bitcoin terimini araştır sonra böyle bir konu aç, sen şu anda USD, EUR exchange siteleri dolandırıcı...
  66. I

Yandex.Disk'in Yükleme Hızı Çok mu Yüksek Banamı Öyle Geliyor?

dosya nedir? rar. zip video dosyası gibi sıkıştırılmış bir dosyamı ? yoka sıradan bir sıkıştırılabilecek dosyamı ?, browser üzerinden mi gönder diyorsunuz ? 1 mbit upload ile 350 mb lık dosyayı 2 sny de göndermeniz çok mümkün değil tabi :)
  67. I

Turkcell Superonline Bağlantı Problemi

wifi üzerinden bağlantı kuruyorsun anladığım kadarı ile; şunu denermisin wifi ile bağlandığın makineye manuel ip tanımla ve çakışma olmayacak bir ip ver; örneğin 192.168.1.1 modem ip adresi ise 192.168.1.225 ver Huawei Modemlerde DHCP ip dağıtırken çakışma olduğunda algılayamıyor ve aynı ip...
  68. I

Sony Xperia XZ mi yoksa Samsung Galaxy S7 Edge mi?

iki telefonu da kullandım aynı anda; şu anda sevmesemde s7 edge yi tutup XZ yi sattım; sebepleri; telefon tasarımı , ektran kalitesi , iğrenç kamerası, ekran çerçeve oranı. daha da sayardım vazgeçtim, s7 edge de 1850 tl verdiğim için aldım kullanıyorum.. hayatta 2000 tl üstünü etmez bu...
  69. I

Yardımınıza ihtiyacım var terkedildim resmen

Allah'ım Milletin Derdine Bak; Oğlum Bak GİT ...
  70. I

Firewall Hk. Yardım

tamam gayet güzel; bu şekilde modeme direk ulaşamamaları lazım; server' sanal mı fiziksel mi ? ayrıca endian configurasyonu ile ilgili görüntü verebilirmisin; dediğim gibi modem ip adresini değiştirebiliyorsanız değiştirin; farklı bir ip segment'e alın ve bu fiziksel olarak direk...
  71. I

Firewall Hk. Yardım

yanlış kurgu yapmışsın malesef; endian için 2 bacak oluşturmalısın; WAN ve LAN WAN ip segmenti ile LAN ip segmenti farklı olmalıki endian routing yapabilsin; WAN 192.168.0.x LAN 10.10.10.x olabilir mesela; WAN fiziki olarak sadece modemin portuna bağlı olmalı; switch üzerinde vlan...
  72. I

Ülkemizde eskisi gibi kar yağmıyor

milyarlarca yıldır değişen dünya; neden değişmeye devam etmesini yadırgıyoruz anlamıyorum.. sadece yaşadığımız kum tanesi kadar değeri olmayan dönemle karşılaştırmak garip değil mi ? çok ciddi kuraklık zamanları da olmuş; çok ciddi yağış alınan zamanlarda bu dönüşüm gayet normal; özel bir...
  73. I

Sony Xperia XZ mi Iphone 7 mi?

Note 5 den S7 edge 'ye geçtim; pişmanım; çok telefon değiştiriyorum; hızlı , akıcı performans benim için önemli, aktif olarak 2 yada 3 exchange mail hesabı bağlı; aktif bir ekranda mail lerimi gösteren widget var; trucaller kullanıyorum; facebook, whatsupp, instagram gibi standart...
  74. I

Spotify

Soru = Cevap = Profil Resmi Çok uyumlu olmuş :)
  75. I

Note 5 takas

telefon ve servis konusunda gerçekten hiç bir firmadan farklı bir hizmet beklemeyin; hepsi aynı okuyun Lg de aynı sony de aynı :) note 5 yabana atılacak bir telefon değil, çift hatlı olsaydı gelin s7 edge ile takas edelim bile derdim :) note 5 'de kronik bir sorun hiç okuduğumu...
  76. I

Note 5 takas

note 4 ile note 5 arasında dünya fark var; note 5 gerçekten çok başarılı bir telefon tek kusuru var; SD Kart için giriş yapılmadı; bence iphone 6 falan takas etmek çok büyük hata olur; s7 edge aldım note 5 satıp çift hat kullanmak istediğim için; ve s7 edge' bana note 5 i aratıyor; bence...
  77. I

900-1300 fiyat bandında telefon önerisi

Note 5 Satıyorum :) s7 edge dual aldığım için istanbulda isen gel bak al :)
  78. I

Raid 50 nasıl bir şey?

çift raid 5 den oluşur minimum 6 disk gereklidir, tavsiye en az 7 disk alınıp 1 disk global hotspare olarak tanımlanmalıdır, 1 disk arızalandığında sistem çalışmaya devam eder hotspare de disk var ise otomatik rebuild yapılır; arızalı disk değiştirilir, gerçek performans için ise raid 0...
  79. I

DDos Atackers TR

uzak durun kurulan cümleler, bilgisizlik bile olayın en başında bir lamer izlenimi veriyor, kendi bilgisayarınızdaki şifrelerinizi buarkadaş ile paylaşmak istemiyorsanız uzak durun :)
  80. I

Xperia Z5 / Z3+ / XZ Hakkında Öneri

Z2, Z3 Kullandım; Z3+ kullandım, Z5 premium arkadaşım kullandı çünkü ben note 5 aldım :) Z2 ısıdan ekran sol taraf sarardı.. Z3 Havuza soktuğum anda su aldı ve pelt oldu... z3+ da z3 ile aynı sorunlardan muzdarip, z5 premiumda; 810 işlemci inanılmaz ısınıyor; ısınmadan dolayı fotoğraf ve...
  81. I

Beyler dertleşelim problem var

Emin ol dürüst olmadan yapacağın her şey daha fazla üzecektir, amacın en az zararı vererek ayrılmak ise; tek yol dürüst olmak.. gerisini düşünme bile, al karşına ona değer verdiğini, önemli olduğunu ama aşk'ın bittiğini izah et ve devam etmek istemediğini söyle, sorumlusunun o olmadığını...
  82. I

Vodafone'un 100 Bin TL İstediği Tweet!

bu konuyu haber yapıp birde paylaşım yapan kişiyi haksız olduğu halde savunmanız çok enteresan.. kardeş, akraba v.s. mi shiftdelete den birinin ? aynı kefeye kendinizi koyun; madem okadar büyük vergi kaçırıyor :) hayatın kurtuldu maliye bu tarz ihbarlar sonucunda vergi kaçırdığı tespit...
  83. I

Kontrolsüz ağ kullanımı YARDIM LÜTFEN!!!

bahsettiğiniz rakam müthiş bir para; o bölgenin gsm şirketinin 3g data hattı kullanılamazmıydı ? çok pahalı bir internet erişimi gerçekten, kotasız bir kullanım var ise, günlük 750 mb yerine kullanıcı başına 2 mbit veya 1 mbit aşmayacak gibi bir kısıtlamada getirilebilirdi, tabi kaç kullanıcı...
  84. I

özel bir şirkette bilgi teknolojileri grup müdürü olacak kadar biraz bilgim var evet. windows firewall bu işi zaten yapabiliyor işini görecektir, extra uygulama arayışın neden ? daha kolay kontrol etmek istiyorum diyorsan windows firewall control uygulamasını kullanabilirsin, veya tamamen...
  85. I

zaten bunu bilişim ekibinin söyleyebilmesi gerekiyor, kurabileceğin uygulamalar var ama bu senin işin değil ki, mail için outlook benzeri bir uygulama kullanıyor ve mail trafiğin var ise aktif oda yapabilir bu trafiği, glasswire uygulamasını kurup kontrol edebilirsin port block yapmaz ama...
  86. I

Z3 mü z5mi bekliyim

Z3 Kesinlikle alma 1 seneden fazla kullanamazsın ısınma probleminden dolayı; z5 bekle derim
  87. I

Telefon Markası İlk 5

LG G4 için .. Su gibi pil tüketiyor.. performans problemleri var yani normal bir kullanıcı belki ufak takılmaları yavaşlamaları sorun etmez yada görmez ama beni rahatsız ediyor.. fotoğraf konusunda sıkıntım yok ama video konusunda nedense kısıtlı bas çek var ayar v.s. bulamadım :) yavaş hızlı...
  88. I

Telefon Markası İlk 5

850 tl ye az önce redmi note 2 prime aldım :) ki sony xperia z3 dual - lg g4 v.s. gibi telefon kullanan biriyim.. özelliklere baktığında bence boşa para veriyoruz samsung sony apple a xperia z3 havuzda pelt oldu 20 cm su altında bu arada... lg g4 bence parasını kesinlikle haketmeyen bir tel...
  89. I

Whatsapp Kullananlar Dikkat

Bu da ayrı bir enteresanlık bir çok insan hala tepkisini dile getiriyor ve HAKLI olarak getiriyor; Forumuna SDN'ine Sahip çıkıyor; Siz moderatörler olarak hiç bir şey yapmıyor birde destek olmaya çalışıyorsunuz. Hayretle izliyorum....
  90. I

LG G4 5 Dk'dan Fazla 4k Video Çekemiyor Mu ?

Z2 ve Z3 kullanıcısıyım 4k Video çekme sınırı yok ama :) Sıcaklıktan dolayı kesiyor kaydı, soğutabilirsem sorunsuz uzun kaydedebiliyorum, Z3 Z2 ye göre çok daha fazla ve çabuk ısınıyor malesef.. 4k Video kaydı yapmanın önemi 4k çözünürlükteki bir tv de veya monitörde anlaşılır elindeki 1080p...
  91. I

+18 Çok Çıtır Fıstıklar Burada!

iyiki hatırlattın dün carefourdan kilosu 30 tl ye aldığım fıstıkları afiyetle yiyelim bari :D
  92. I

Miras Para İle 10.000 TL Bütçelik Bir Oyun Bilgisayarı

Götürmekten kasıt ne burada önemli olan konu o :) bence max 5 sene okadar bile idare edeceğini sanmıyorum, özellikle de yeni bir olaya giriş yapıyorken, heryerimizi 4K sardı :) TV 'ler ve Monitörler bu değişimi hızlandırıyorlar, yakın zaman da konsollar ve oyunlar da buna ayak uydurmak...
  93. I

Sony Lollipop Güncellemeleri Başlıyor!

yazılım desteği konusunda hepsi birbirinin kopyası, sürekli bir kandırmaca :) yeni yazılım yükleme yeni yazılımlı telefon çıkartıcaz nasılsa sizde enayisiniz uğraşmayın onu alırsınız diyorlar,
  94. I

Aliexpress Alısveris

ptt kargo ile geliyor 15 gün ile 20 gün arası ücretsiz teslim olur, kılıf için extra kargo parası vermeye gerek yok,
  95. I

Trackerturk.biz davetiye istyen

davetiye kaldı ise bende rica ediyorum; [email protected]
  96. I

Xperia Z3'te Bükülme Sorunu!

:) belli bir güç uygulandığında bükülmeyen ne var ?? iphone için de bence gereksiz büyütülen bir konu; z2 ve z3 kullanıyorum telefonum sık sık arka cebimde unutyorum oturuyorum eğiliyorum v.s. çok şükür bir şey görmedim :)
  97. I

Sinan Akçil Türkiye'nin Başını Yaktı

tüm dünyada bu tarz durumlarda hatayı yapanı seçen eleştirilir ve hatta istifa ettirilir, sinan akçil kim ? juri olarak gönderiyorsunuz
  98. I

Deep web ayit butun sorular burada !!!

alialaskarov yanlış yerdesin kardeşim, türkiye artık türklerin ve türk dostlarının tukaka olduğu hor görüldüğü sevilmediği bir ülke oldu malesef. Atalarımızın bir sözü var : Cahile Ne kadar anlatırsan anlat; onun anladığı kadarsın diye.. kendini üzme :) yanlış yerdesin...
  99. I

Aliexpress'ten nasıl alışveriş yapılır?

tek seferde ve tek satıcıdan 75 € dan fazla ürün almadıkça gümrüğe takılmaz; birde dikkat etmeniz gereken diğer kriter adetli ürün almamanız; yani 2 den fazla aynı satıcıdan telefon kabı alırsanız muhtemelen gümrüğe takılacaktır ptt kargo bazen güzellik yapıp gümrük bedelini yansıtıp...
  100. I

Freedos hakkında bilgi ?

arkadaşım kısaca işletim sistemi yok üzerinde :) sadece boot ederek komut isteminde işlem yapmana müsade edecek dos işletim sistemi var; linux yada windows sen kurmalısın,
  101. I

Ekran Kartı Güç kablosu?

çeviriciler var tabi; bir çok ekran kartının yanında geliyor; alacağın ekran kartının kutu içeriğine dikkat etmelisin;
  102. I

Erkek icin atlet korse

öyle çok fazla göbeğim yok 163 boyum 60 kiloyum bende bile bi işe yaramadıysa :) hiç bir işe yaramıyor demektir kesinlikle tavsiye etmiyorum; en küçük bedeni aldım göğüs kısmını sıkıyor göbek kısmında en ufak etkisi yok benden demesi :)
  103. I

Uturk.biz Davetiye Dağıtımı

bende bir davetiye rica edebilirmiyim; bakalım nasıl bir yermiş, [email protected]
  104. I

Samimi şikayetler

firmaların satış adetini bilmeden bu orantıyı nasıl doğrulayacaksınız; casper 3000 adet tablet satıp bunun 50 tanesi arızaya geldi ise, ve arıza sebebi gerçekten donanım ise x firma 1000 adet tablet satıp bunun 50 tanesi arızaya geldi ise ve arıza sebebi gerçekten donanım ise iki...
  105. I

2. El İphone

32 GB ip 5 var bende; yurt dışı ama pasaport kayıt sorunu yok; patronumuz kendisi için almıştı note3 aldığı için bunu sat dedi, o fiyata ikna ederim ama telefonu biraz hor kullandığı için kenarlarında düşmeden dolayı darbeler var ekran temiz ön ve arkada koruma vardı zaten; fotoğraf istersen...
  106. I

Transformers 4 Film Fragmanı- Age Of Extinction 2014

seri filmlerde ekibin değişmesinden nefret ediyorum, çok anlamsız oluyor film,
  107. I

Fiber internet Altyapısı/Erişimi

bina olarak başvurarak bina içi tesisat yaptırmanız gerekiyor 100 dairelik bir binada 10 kişi istiyor diye çekmiyorlar yanı başında olsa bile :) %40 civarında bir oran istiyorum demesi gerekiyor;
  108. I

Bi müşteri hizmetlerinin beni azarlamadigi kalmişti...

port'unu paylaştırıyorlardır, bendede aynı durum söz konusu idi tam 1 hafta hergün görüştüm; superonline dı ama konu süperonline değildi, turk telekomun benim portumu aynı anda ikinci kişi ile paylaştırmasından kaynaklı bir sorundu 1 mbit den yukarı bağlanmıyordu turk telekom öyle...
  109. I

Bitlocker ile şifrelenen sürücüyü kurtarmak ?

Disk'i oluşturan senmisin peki? parolayı hatırlıyormusun ?
  110. I

Bilgisayarım güçlü ancak yine de kasıyor

ekran kartının tam modelini vermen lazım 2 gb olması çok da önemli değil 1. planda;
  111. I

2500 TL'ye Toplama Pc , Eski Pc Ne Kadar Eder

Eğer Temiz ikinci el bir sistem düşünürsen; HP Kasam var satılık Model, : HP Phoenix h9-1200et i7 3770K 16 GB ram 240 GB SSD hdd Corsair Force GT3 7950 Ekran kartı. ilgilenirsen görüşelim,
  112. I

Pratiker Kapanıyor ! - %50'ye Varan İndirimler

online mağazada indirim yok, ayrıca direk mağaza giden birisi olarak kesinlikle bindirimden indirim boşuna yorulmayın, benim bahouse dan aldığım 35 liralık lamba 97 Tl ye satılıyordu %50 indirin yine pahalı kalıyor :) küfür edip çıktım,
  113. I

Windows 8.1'e İlk Bakış

2 mod yapları lazımdı, 1 dokunmatik notebook yada LCD/LED monitörüm var, 2 dokunmatik aygıtım yok, lenovo yoga laptop ile dokunmatık ekran olduğu için win8 kullanırken çok rahatım performans çok iyi uygulamalar hala bebek ama yinede keyif veriyor, fakat masaüstü pc de işkence oluyor bir...
  114. I

155'le resmen dalga geçiyorlar

kusura bakmayın ama, başkada bir işe yaramaz 155 10 dan fazla ihbar yaptım, hatta 3 'ünü saatlerce takip ettim yol yol ilettim defalarca polis araçlarııın önünden geçtik tek bir tanesini çevirip işlem yapmadılar,
  115. I

17 Milyon Uydu Anteni Çöpe Gidiyor

RocKhan olayı özetlemiş :) boş boşuna açılmış tencere RocKhan da kapatmış kapağı,
  116. I

Kurtlar Vadisi Pusu 187. Bölüm Fragmanı | 28 Mart 2013 Perşembe | 20:00 | atv

demedi demeyin, Ömer Baba Bir Gün Uyanacak ve Ali'yi Alıp Memleketine Gidecek AslanBey'le bir daha görüştürmeyecek :P Allah'ım Rüyamda gördüklerimden Evladımı beni koru diyecek bitecek dizi :D
  117. I

Kurtlar Vadisi Pusu 186. Bölüm Fragmanı | 21 Mart 2013 Perşembe | 20:00 | atv

zaten uuzun zamandır saçmalık ötesi bir dizi oldu,
  118. I

Dostuma aşık oldum

Başkasının dediğini ve önerisini koy kenara, hayat senin, arkadaş senin, kalp senin.. kız bu kadar tavır yapıyorsa dostluk falan yok baya seviyor seni oyüzden bence 20 yaşında biri gibi konuşmayı bırak, al kızı karşına hislerini, duygularını açıkla, yolunuza devam edin, rahatsız olduğu...
  119. I

Beylikdüzü Fiber kullanan?

aynen adnan kahveci deyim yeşilkent2 de 50mbit hattım ama hikaye,
  120. I

Klasörler exe oldu

http://www.kingsoftsecurity.com/ hem iyi hem bedava hem cloud olduğu için minimum sistemi yorar dene istersen,
  121. I

HDD Devre Kartı Hakkında

yarın bakar bilgi veririm adresini pm atarsan kargo ile kartı gönderirim
  122. I

HDD Devre Kartı Hakkında

tonla kart var elimde düzgün bir foto ve sorun lu parçanın olduğu kısmı bir çember içine alırsan daha iyi olur
  123. I

Windows 8, Son İşletim Sistemi Olabilir

ona bill gates ;'in bir sözünü hatırlatalım 640K base memory'i dolduracak software yapilamaz... şu anda bilgisayarımda 32 gb memory var yetmiyor desem....
  124. I

İşletim sistemi tavsiyeleriniz

http://addgadgets.com/control_system_with_clock/ bu adresteki gadget ı indir ve çalıştır, bunun gibi bir çok güzel gadget lar var windows 7 için tek tıklama ile kapat yeniden başlat uyku moduna al yada hibernate durumuna al, küçük ve güzel bir ikon gibi fan'lar 'ın sistem standby...
  125. I

Ncomputing cihazı ile 5 bilgisayar bağlamak?

üretim'de ve birçok basit iş yapan kullanıcılarda oldukça faydalı 25 tane kadar kullanıyoruz şirketimizde, oldukçada memnunuz hatta sanallaştırma desteği de var yani illa fiziksel makineye kurmak zorunda değilsiniz yazılımı bu tarz cihazlarda elbette oyun oynamayı beklemek doğru değil ama...
  126. I

Geniş Alanlar için ZyXel NWA1121-NI Geliyor

zyxel'in tüm cihazlarındaki problemdir bu her versiyonunu kulalndım hep bir süre sonra şişer mutlaka kapatıp açarsınız zyxel 3205 ürünlerindede bu durum olunca artık almaktanda önermekten de vazgeçtim kesinlikle bulaşmayın
  127. I

Mars'la ilgili kafamı kurcalayan soru?

video, renkli çekimler ve hatta farklı çekimlerde yapıldığına eminim Kızıl ötesi v.s. gibi ben olsam bende paylaşmazdım :) sonuçta paylaşılan resimlerde de yüz var yoksa yaşam mı var orada diye altına üstüne getirdi insanlar, araştırma sonuçlanana kadar bir çok veri sır olarak saklanması...
  128. I

Sıkılmaktan da sıkıldım

Fotoğraf Çekmeyi Dene, Zamanı Dondur, Farklı Bakış açıları yakala Böceklerin Makro Çekimlerini yaparak minicik dünyalarında sıkılmadan ne kadar mutlu yaşadıklarına bak :) sonra ... Sakın sıkılıyorum deme Sadece ihtiyaçları olduğunda selam veren arkadaş tayfasını sil heryerinden.. her aklına...
  129. I

Aşk ' mı , Mantık Mı ?

Aşk'ın ömrü malum, sonrası alışkanlık, mantık evliliğinde ise, insanlar birbirlerini sevdikleri için kusurlarını hatalarını görmez, değer verdiği için alttan alır, bir süre sonra mantık gider bunlar batar birbirine, aslında ikiside doğru seçenek ve yanlış seçenek, bu tamamen senin hayatının...
  130. I

Einstein ve Şöförü...

Topalsolucan, umarım sinema ve dizi' ler içinde böyle yaklaşmıyorsundur, hiç keyif alamazsın :)
  131. I

I3 işlemciyi söküp i5/i7 takilabilirmi?{notebook}

bu tarz cihazları sökmek ve toplamak beceri ister :) ilk önce böyle bir yeteneğiniz varmı ? 2. anakartınızı model'ine bakarak i5 ve i7 işlemci destekliyormu buna bakın, bazı notebook ları dağıtmak gerçekten işkence mesela lenovo, sony gibi cihazlar ağlatır sökerken :) ayrıca bu tarz...
  132. I

Sony SLT-A57 aldım

ben ürünü almanyadan getirteceğim, 18-55 ile 1400 € alabiliyorum ama o lens'in yetmeyeceğini düşünerek 16-50 D2.8 1800 € ya aldım, 3-4 ay sonrada zoom lens alacağım artık, fotoğrafları paylaşırım haziran sonuna kadar bir aksilik olmaz ise gelecek kargo ile göndermeyin dedin gelen bir...
  133. I

Sony SLT-A57 aldım

Hayırlı olsun bende A77 Alacağım 16-50 2.8 lens ile 1800€ ya bu hafta sipariş edicem açıkcası tüm Nikon ve Canon' muhaliflerine karşı cihazı denemek istiyorum , umarım beni üzmez :)
  134. I

Sony ericson xperia arc s

arc s kullanıyorum, ara ara yavaşlamalar canımı sıksada görünüş olarak hafiflik olarak ekran olarak çok başarılı, ics' için sabrediyoruz yine yavaşlama olursa ben satiyim sana beyaz :)
  135. I

Açlık Oyunları filmi, fragmanı, yorumları

Zevk'ler ve Renk'ler tartışılmaz elbette ama bu film tek kelimeyle listemdeki en kötü film durumuna geldi, çok ağır iledi çok sıkıcıydı, film'in en önemli olacak sahneler yok pahasına hazırlanmıştı savaş sahneleri birbirinden kopuk çok uzaktı, kızın hazırladığı gördüğümüz 1 tuzak, sadece...
  136. I

Sınırsız Enerji !

sizlere inanasım gelmiyor bu video ya nasıl inanırsınız arkadaşlar ya sağda kabloyu bir kısmını göstermiyor yada solda diğer kısmını göstermiyor, akla hayale sığmayacak bir saçma video ya bakıp deneyen de çıktıysa :) söylenecek söz yok adam amacına ulaşmış :)
  137. I

Switch Tavsiyesi

Bütçe önemli açıkcası 200$ a da swich var bu dediğini yapacak 2000 $ aada ne kadarlık bir veri aktarımı söz konusu ? tespit'in nedir? Linksys switch ler biraz daha fiyatı uygun olur cisco satın aldıktan sonrada biraz daha kaliteyi arttırdı, ama 48 port gigabit switch için şu anki fiyatını...
  138. I

Borcundan dolayı kapatılan hatta fatura gelmesi,

sabit ücretli tarife olmasının burda anlamı yokki şöyle bir durum TTNET'in yaptığı Araba aldınız yada ev, kredi ile 3. taksiti ödeyemediniz, banka gelip ver len anahtarı :) diyip elinizden alıp sizede kredi parasını almaya devam etmesi gibi bir durum bu , saçmalık ve tüketici haklarına...
  139. I

Harddisk i bu şekilde biçimlendirince herşey silinir mi?

mümkün :) sadece partition table ları uçurmuşsun çünkü free olan bir uygulama var http://eraser.heidi.ie/ bunu kullanabilirsin format atmana gerek yok tek tek dosya sildirebilirsin bir çok teknik var programda geri dönüşümü mümkün kılmayan silme yöntemlerinde
  140. I

Borcundan dolayı kapatılan hatta fatura gelmesi,

MErhaba Arkadaşlar Evlendikten sonra kardeşim olduğu için evdeki internet hattını kapattırmadım, kredi kartımdan otomatik tahsil ediliyordu, kartım süresi bitip değiştiğinde numara vs. değişti, ve otomatik çekim yapamamış bende dikkat etmedim ilginç durum 1. 2. ay geçmiş hattı kesmişler...
  141. I

Coca-Cola Kirmizi Kasa Kampanyasi

2000 2002 Coca-Cola Önemli Bir yönetim lokasyonunda çalışan biri olarak sağda solda lanse edildiği gibi paralar israil e v.s. gibi bir durum söz konusu değil hepsi çatır çatır türkiyeye harcanıyor milletimiz koyun olduğu için böyle gelen 2 mail'e kanıp mee leyerek omaili atanların peşinden...
  142. I

Acun'dan SDN Forum'a ihtar!

şöyle bir durum var, ben acun'un direk konuyla alakası olduğunu kişisel bir savaş yürüttüğünü sanmıyorum ( ki çok haz etmem acun'dan ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler, Yardımsa yardım, dışardan da olsa projeleri getirip uyarlıyor ve herkesde izliyor, ) sonuçta şirket görevlileri arkadaşın...
  143. I

iPhone 5 mi? iPhone 4S mi?

iphone ilk çıktığından beri kullanıyorum tüm modellerini kullandım ipad ve ipod touch dahil Bilgi işlem yöneticisiyim, sadece son kullanıcı değil bir çok şirket' ipad ve iphone' u ERP gibi kurumsal programlarına dahil edip çok daha hızlı ve profesyonel işler çıkartmaya başladılar, onları...
  144. I

Göster Ama Elletme!

basit bir fotoğraf, ve kadraj'a yüklenen bir anlam. allah aşkına örümcek beyninizden ve at gözlüklerinizden kurtulun, belki paylaşan müslüman değil belki buraya yazan 10 kişiden 8 i başka bir din'e mensup yada dinsiz. seni zerre kadar ilgilendirirmi ? bu paylaşımı kirletmeni...
  145. I

Messenger'da yazdıklarımı başka biri öğrenebilir mi?

bir kaç yöntemi var arkadaşların dediği gibi 1. keylogger yada trojan yardımı ile her türlü detayı öğrenebilir, 2. aynı network'de isen yada arkadaşının modem'inden nete çıkıyor isen msn monitoring yada bir çok sniffer programları ile yazışmalarını okuyabilirler.