Arama sonuçlarınız

1. rawkid

Askerlik Ne Zaman Gelir?

Merhaba dostlar, Ağustos 1999 doğumlu üniversite hazırlığında olan bir gencim. 2017'de liseden mezun oldum ve iki senedir sınavı erteliyorum. İlk sene hazır olmadığım için ikinci sene de pnömotoraks ameliyatı olduğum için giremedim sınava. Bu sene sınava girip üniversiteye kaydolucam ancak...
  2. rawkid

Huawei P10'dan Zenfone 5'e Geçilir mi?

Merhaba dostlar, Yaklaşık 1 yıldır Huawei P10 kullanıyorum. Aslında çok büyük bir sıkıntım olmasa da farklı havalar görmek istediğim için biraz telefon araştırmasına girdim. Geçen gün Zenfone 5'i inceledim mağazada ve hoşuma da gitti. Benim için iki konu çok önemli kamera ve ses. Kamera...
  3. rawkid

QKZ ZN1 Kulaklığı Nasıldır? Kullanım Deneyimi!

Merhaba dostlar. Yaklaşık 2 haftadır kullandığım ve ülkemizde pek bilinmeyen bir kulakliktan bahsetmek istiyorum. Öncelikle kulaklığın öne çıkan detayı çift sürücü bulundurması. Bass ve tiz için ayrı sürücüler var ve bunlar ayrı ayrı çalışarak hi-fi kalitesinde ses kalitesi sunmayı amaçlıyor...
  4. rawkid

No.1 - Dünya Gül Bana (feat Heja) Video Klip #SiyahBayrak

No.1 - Dünya Gül Bana (Düet Heja) | Official Video #SiyahBayrak Söz: No.1 & Heja Müzik & Mix: No.1 Saksafon: Deniz Felder Yönetmen: Oğuzhan Ejderoğlu Prodüksiyon: Goril Film (gorilfilm.com)
  5. rawkid

CS: GO'da Yeni Dust 2 Betası Yayınlandı!

Geçtiğimiz aylarda rekabetçi havuzundan çıkarılarak yenileneceği duyurulan Dust 2 haritası beta olarak kullanıcılara sunuldu. İnferno ve Nuke haritaları gibi dinamik renklerin kullanıldığı Dust 2, eski çöl havasından çıkmış gibi duruyor. Ayrıca haritadaki karakterlerde değişmiş. Betaya nasıl...
  6. rawkid

[GÜNCEL] Youtube Background Playback Uygulaması

Geçtiğimiz günlerde telif hakları nedeniyle Xposed üzerinden kaldırılan YTBP uygulamasının güncel APK dosyasına bu konudan ulaşabilirsiniz. Yeni güncelleme geldikçe konuda güncellenecektir. Buradan indir Bu nedir? Bu uygulama ile ücret ödenerek açılan, Youtube RED üyeliği ile gelen arka...
  7. rawkid

İstanbul'da Oturan Kişilerin Dikkatine

Merhaba dostlar Şuan da İstanbul'a doğru gelmekte olan güçlü bir soğuk hava sistemi var. Şöyle ki eğer yağış miktarı fazla olsaydı daha doğrusu yılbaşında yağan yağmur kadar olsaydı yeni bir 2004 yaşayacaktık. Ancak şu an yağış miktarı biraz daha az. Neyse özete geçeyim. Cuma günü öğleden...
  8. rawkid

[TAKAS] GTA 5'li Hesaba Takaslık Steam Hesabı

Yeni oyunlara yol açmak adına 2 yıllık steam hesabımı GTA 5 bulunan bir hesapla takas etmeyi istiyorum. Satın almak isteyen olursa 130 TL'ye bırakırım. Ancak takas önceliğimdir. Hesap Linki: Steam Community :: rawkid Takas öncelikli olarak satış fiyatı 130 TL'dir.
  9. rawkid

Aralık 2016 Dolar Kuru

1 dolar an itibariyle 3.55₺ olmuştur. Bununla ilgili ne yapılacak acaba. Ve bu hızla giderse yıl sonu 1 dolar 4₺ olabilir. Bu gerçekten cilginca bisey olur.
  10. rawkid

Sagopa Kajmer - 366. Gün

1. Bölüm Kurulu bir makinayım, ya arıza yaparsam? İstemediğim halde ya devrelerimi yakarsam? Dik durmam gerek, ya yere yıkılırsam? Ya bir çuval inciri mahveden ben olursam? Bir daha düşünecek olsam aynı yanlışı iki kere yapar mıydım? sanmam. Eyvahlar olsun bir daha kanmam. Ne de zor oluyor...
  11. rawkid

2200 Tl Monitör Dahil Sistem Toplama

Merhaba arkadaşlar, Bugün bir aksilik olmazsa sistem alacağım ancak biraz tavsiyeye ihtiyacım var. Monitör de alacagimdan dolayı kasaya bütçe az geliyor. F/P olarak iyi bir sistem tavsiyesi istiyorum. Şimdiden teşekkürler :)
  12. rawkid

Kasım 2016 Dolar Kuru

An itibariyle 3,29 olmuştur. Yakın zamanda benim gibi sistem toplayacak kişiler mümkün olduğu kadar elini hızlı tutsun. Yıl sonunda 3,50 olacak deniyor. Zaten şuanda da duşecek gibi durmuyor. Sizce ileride neler olur?
  13. rawkid

Laptop Anakartı İle Smart TV Yapmak

Epeydir takip ettiğim bir amcam yaptığı çılgın şeylerde sınırı aştı :D Soyadı gibi kendisine deli diyen "Nejdat Delioğlu" eski bir laptop kartıyla normal bir led tv yi Smart TV yapmış. Baya akıllıca olmuş aslında. İmkanim olsa hemen yapacağım bisey :) İyi seyirler. Ayrıca amcamın kanalında...
  14. rawkid

Sınav kağıdını sinavdan 1 hafta sonra verdim!

Evet böyle bisey yaptım :D Yamulmuyorsam 7. Sinifim ve kelebek sistemi denen bir sistemle sınava giriyoruz (bizzat bizim okuldan çıkan bir sistemdi ayrıca. İlk öğrencilerindenim :) ) Türkçe sinaviydi. Sınavı olduk bitti ve nasıl bir dalginliktaysam sınav kağıdını özene bezene cantamdaki dosyaya...
  15. rawkid

CS: GO Yeni Güncelleme [26.10.16]

[CSGO] - Cadılar bayramı mutlu olsun! Tavukların kafasına balkabağı yerleştirildi. [Oyun İçi] - Oyunda öldükten sonra oluşan siyah ekran bugu düzeltildi. - Rekabetçi maç araması sırasında müsait oyuncu sayısı az olduğunda maç bulamama sorunu düzeltildi. - Steam Datagram Relay denilen yeni bir...
  16. rawkid

City Car Driving Steam'de !

Oyun dünyasının en ayrıntılı araç sürme simülasyonlarından biri olan city car driving Steam mağazasında listelendi. Oyun 3 kasım'da satışa sunulacak. City Car Driving on Steam
  17. rawkid

Kolera - Kolokolik 2016 Yeni Albüm İndir, Dinle

Kolera'nın yeni albümü Kolokolik tüm müzik marketlerinde! Söz:Kolera (Esen Güler Özyavuz) Müzik:Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz) Melankolia Müzik 2016 www.melankolia.com.tr Albümdeki Şarkılar: 01. Kolera - Kolokolik 02. Kolera - Tavus Kuşu 03. Kolera - Pespaye 04. Kolera - Geldim Gördüm...
  18. rawkid

Kolera - Pespaye Video Klip Teaser

Kolera'nın 21 Ekimde çıkacak yeni solo albümü ''Kolokolik'' in ilk video klibi ''Pespaye'' den önizleme! İyi seyirler...
  19. rawkid

Türkiye, CS: GO TWC 2016'da Finalde!

Son yıllarda popülaritesi artan ve ülkemizden de katılım olan e-spor da temsilcilerimiz, The World Championship 2016 da fianle çıktı. Finalde 5 maç yapılacak ve en çok kazanan 1. olacak. Temsil eden oyuncularımıza başarılar dileriz! İlk final Türkiye saati ile 20:30 da başlayacak. Toplam 5...
  20. rawkid

Bu kart ne olabilir?

Elimde şöyle bir kart var. Paketinin ustunde voice interface card yazıyor. Biraz araştırdım ancak bisey bulamadım. Ne olduğunu bilen var mı?
  21. rawkid

CS: GO Büyük Güncelleme [17.9.16]

[Oynanış] -Oyundaki hitbox hataları düzeltildi. Artık adamın kafasına sıktığınızda mermi kafasının arkasına değil kafaya gidiyor. (Nick bunyun tarafından başlatılan bir kampanya ile valve sonunda duruma el attı. Video için tıklayın.) - Kamera açıları değişti. Artık bazı yerlerde adamın...
  22. rawkid

18 Wheels Of Steel Haulin Steam'e Geldi!

Çoğumuzun yıllar önce hayranlıkla karşıladığı, oynamak için binbir takla attığımız efsane oyun olan "Haulin" steam'de listelendi. Yapımcısı SCS Software tarafından steam'de satışa sunulan oyunu satın alabilir, nostalji yaşayabilirsiniz.
  23. rawkid

İntizam - Yaşlı Damlalar E.P (2016)

Albüm ile ilgili bilgiler; Söz: İntizam Müzik : Rüzgar Ali Ertaş Kapak Tasarımı: Alper Süzgün İntizam - İlk Damla #intro İntizam - Dipsiz Kuyu İntizam - Tiyatro İntizam - Okçu Tepesi İntizam - Son Damla
  24. rawkid

CS: GO Desert Eagle Blood Leak Skin Tasarımı

Yine Türk yapımı olan beğendiğim bir skini paylaşmak istedim. Siz de benim gibi destek olabilir, bu silahı oyunda görmemizi sağlayabilirsiniz :) Steam Workshop :: Desert Eagle Blood Leak
  25. rawkid

CS: GO AK-47 Blood Leak

Arkadaşlar Türk yapımı olan güzel bir skin tasarımı için desteğinizi bekliyorum :) Kırmızı ve siyah karışımı benim çok hoşuma gitti. Gamer tarzı olmuş. Çoğu kişinin hoşuna gideceğini düşündüğümden paylaşmak istedim. Oylayın ve paylaşın :) Steam Workshop :: AK-47 Blood Leak Desteğinizi...
  26. rawkid

CS: GO Yeni Güncelleme [18.8.16]

[CSGO] - Gamma 2 kasası eklendi. Silahları incelemek için tıklayın. [SESLER] - Glock, HKP2000, USP-S ve Deagle için yeni sesler eklendi. Sesleri aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz. Yeni silahlar ve sesler ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
  27. rawkid

Fernbus Simulator İle İlgili Herşey!

Yaklaşık 1 yıldır TML Studio tarafından geliştirilen Fernbus Simulator ile ilgili her şey bu konuda! Fernbus simulator'un kapalı betası şuan da bazı yayıncılara verildi. Bunlardan biri de bir Türk! Bu sayede oyunla ilgili en güncel haberleri buradan rahatlıkla paylaşabiliyorum. Oyunun genel...
  28. rawkid

CS: GO'ya Yeni Silah mı Geliyor?

Merhaba arkadaşlar, Son dönem de reddit de dönen bir muhabbete göre cs go için yeni bir silah gelecek. CS 1.6'dan aşina olduğumuz mp5 silahı cs go'ya gelebilir. Sizce MP5 oyuna geldiğinde P90 tarihe karışabilir mi?
  29. rawkid

Silah Çeken Polisler ve İhlal Yapan Motorcular

Bugün denk geldim bu videoya. Bir kaç motorcu arkadaş yollarında ilerliyor. Soldan bir araç sağa girmek için sinyal veriyor ancak plakasız bir motor araca izin vermiyor. Araçta refüje girmemek için zorunlu olarak sağa giriyor. Plakasız olan motorcu aracın önüne vurup makaslayınca araçtaki sivil...
  30. rawkid

Memtest86+ ile Ram Arızası Tespit Etme

Merhaba arkadaşlar Ram arızası denilince akla gelen ilk uygulama olan memtest86 nasıl kullanılır bunu anlatacağım. Öncelikle bu program ne işe yarar derseniz, diyelim ki çok sık mavi ekran hatası alıyorsunuz ve hata MEMORY_MANAGEMENT diye geçiyor veya kullandığınız program bir anda çöküyor. Bu...
  31. rawkid

Turkcell Kendi Kendine Mobil Veri Kullanıyor

Merhaba arkadaşlar, Bir kaç aydır önce başka android telefonlarda gördüğüm, daha sonra da başıma gelen bir sorundan bahsedicem. Dün hattıma tl yükledim ama herhangi bir tarife vs yapmadım. Daha sonra akşam telefona baktığımda durduk yere mobil veri kullanılmış ve 1 tl gitmiş. Bu olay...
  32. rawkid

Ayna Şakasını Türkiye'de Yaparsak Ne Olur? (Sosyal Deney)

Yurtdışında bir kanal ayna ile bir şaka yapıyor ve çok güzel tepkiler alıyor. (arkasına ayna tutuyorlar ve çok güzel bir bayan tam arkanızda diyorlar) Video aşağıda, Tabi bizim ülkeden de bir kanal bunu Türkiye'de yapıyor ve sonuç, Yorumu size bırakıyorum.
  33. rawkid

Anlamsız Fotoğraflar Serisi

Bu konu altında ne amaca hizmet ettiği belli olmayan, saykodelik fotoğraflar paylaşalım. İlk fotoğraflar benden. Konuyu güncel tutmaya çalışacağım :) Konuyu güncel tutacağım. Siz de bir kaç şey ekleyebilirsiniz tabi :)
  34. rawkid

Facebook Sayfa Tasarımını Değiştirdi!

Bir süredir beta aşamasında olan yeni sayfa tasarımı bugün itibariyle herkese görünür hale geldi. Daha önce kullanıcı profillerini değiştiren facebook, aldığı tepkiler sonucu sayfa arayüzünü de değiştirmeye karar vermişti. Tasarımdaki değişikliklere bakacak olursak arayüz artık daha sade bir...
  35. rawkid

CS: GO Yeni Güncelleme [03.08.16]

[SESLER] - P250, Five-Seven, Tec-9, CZ75-Auto ve Çift Barettalar için yeni ateş sesleri eklendi. - P250, Five-Seven, Tec-9, ve Çift Barettalar için yeni şarjör değiştirme sesi eklendi. Yeni sesleri aşağıdan dinleyebilirsiniz [OYNANIŞ] - AK-47 , M4A4 ve M4A1-s için yeni tepme ayarları...
  36. rawkid

Turk Telekom Çiftetelli Kampanyası

FİBERNET/HİPERNET müşterilerinin yüzünü güldürecek Çiftetelli Kampanyası! 31 Aralık 2016 tarihine kadar evde interneti telefonla kullanan ya da Yalın İnternet abonesi olan FİBERNET /HİPERNET müşterileri 24 Mbps’ye kadar sınırsız evde internet keyfini ayda sadece 59,90 TL ‘ye kullanabilecekler...
  37. rawkid

"Napcan?" Kalıbıyla Yapılmış En Komik Capsler

Son zamanlarda sosyal medya da fenomen olan "Napcan?" capslerini sizin için derledim :) Misafir Çocuğu Samsung.. Öğrencilerin Korkulu Rüyası Türk Babası :) Bu aralar çok sövdüren Güneş bey, rawkid
  38. rawkid

Tüm Cihazlardan Google Hesabını Silme

Merhaba arkadaşlar; Evde google hesabımla giriş yaptığım ancak şuan başka kişi de olan bir cihaz var. Bu cihaz üzerinden youtube da arama yapıldığında bende de gözüküyor ayrıca benim yazdıklarımda on da gözüküyor. Kısaca epostalarımda dahil herşeye ulaşabilecek durumda. Ben bu cihazdan google...
  39. rawkid

[ÇÖZÜM] CS: GO 2. Maça Girerken Oyundan Atma Sorunu

Merhaba arkadaşlar; Bir çoğumuz cs go da 2. rekabetçi maçına girerken devam yazısında oyundan atma sorununu yaşıyoruz. İnternette çözümleri var ancak dosyaların yerleri değiştiği için bir işe yaramıyor. Bende bu sorunu çözmek isteyen arkadaşlarımız için video hazırladım. Artık rahat rahat...
  40. rawkid

SDN Rocket League Oynayanlar Kulübü

Son zamanlarda popülerliği artan Rocket League oyununu takımca oynamak isteyenler bu konu altında toplanabilirler :) Steam Grubumuz: Steam Community :: Group :: ShiftDelete Team Oyunu Alabileceğiniz Site: Rocket League® on Steam
  41. rawkid

CS:GO Yeni Güncelleme [28.07.16]

CS:GO'ya sabah saatlerinde 27 mb boyutunda bir güncelleme geldi. Güncellemenin içinde en dikkat çeken nokta MP7, MP9 ve P90 silah seslerinin değişmesi oldu. Buna ek olarak çeşitli buglar düzeltildi. Yeni silah seslerini aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz. Bunların dışında gelen bir kaç...
  42. rawkid

İntel E6750 Düşük Frekansta Çalışıyor

Merhabalar, Geçen gün bilgisayarı temizledikten sonra durup dururken işlemci hızım 800 mhz olarak sınırlandı. Bios'tan ayarları sıfırlayarak düzelttim ancak işlemcim 2.66 ghz olmasına rağmen en fazla 2.13 ghz frekansa çıkıyor. Bios'tan biraz baktım ancak pek anlayamadım. Bu işlemciyi aldığımdan...
  43. rawkid

SDN Ramazan Sohbetleri 2016

Öncelikle Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun. Allah hepimize kolaylık, sağlık, sıhhat versin. Yılın en uzun zamanlarında oruç tutmaya başlıyoruz. Allah hepimize kolaylık versin. Her sene olduğu gibi bu sene de İftar öncesi ve sahur öncesi muhabbetlerini burada yapalım :) Hayırlı Ramazanlar :)
  44. rawkid

Cep Telefonu Fotoğrafçılığı

Bu konu altında cep telefonlarimiz ile çektiğimiz fotoğrafları paylaşalım. Konu sabite alınırsa sevinirim. Sürekli güncel kalacak. 20160508_145103 LG G4
  45. rawkid

Paypal "Para Alındı - Bekliyor" Sorunu

Arkadaşlar az once paypal hesabıma 4 Euro yatırıldı ancak para hesapta gözükmüyor. Yani bakiye sıfır ancak para gönderildi. Bu para niye bekliyor ?
  46. rawkid

YouTube Android Uygulamasında Hız Sorunu

Arkadaşlar son 1-2 haftadır saçma bir sorundan muzdaribim. Youtube uygulamasından wifi üzerinden herhangi bir video açtığımda en fazla 50 kbps hızda videoyu yüklüyor. Bu yüzden 360p'de bile sürekli takılmalar oluyor. Diğer uygulamalarda sıkıntı yok. 3 mbps hızı tam şekilde alıyorum ancak Youtube...
  47. rawkid

Banggood Güvenilir mi? Nasıl Alışveriş Yapmalıyım?

Arkadaşlar merhaba, Bir kaç gün sonra telefonum için kılıf alıcam ancak yurtdışı sitelerinde 2-3 dolar olan kılıflar burada fahiş fiyatlara satılıyor. Bende yurtdışından kılıf almaya karar verdim. Ancak hangi siteden nasıl alacağımı ve ürünü nasıl takip edeceğimi bilmiyorum. Şuan banggood'tan...
  48. rawkid

Telefonunuza 4G'ye Bağlanmayı Zorunlu Kılın :)

Arkadaşlar merhaba, Az yukarıda nasıl yapılacağını gördüğünüz yöntem ile telefonunuza 4G'ye bağlanma zorunluluğu getirebilirsiniz. Eğer hala 4g'ye bağlanamayan, bağlansa bile sürekli 3g'ye düşen varsa bu yöntem ile mümkün olduğunca 4g'de kalacak. Arada ağ kesilebilir veya hat gidebilir. Bu...
  49. rawkid

DJ Tarkan ft. Sagopa Kajmer - Tecrübe

DJ Tarkan Featuring Sagopa Kajmer - Tecrübe Söz-Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz) Müzik-Prodüksiyon: DJ Tarkan (Tarkan Örs) Klip Direktörü-Yönetmeni:Arkın Çelik 2016 Melankolia Müzik Sözler Öfkene bakma,o ''vur,yak,kır,yık,dök,dağıt,sök!..der. Çevrene bakma ,onlar ''salla ve takma,keyfine bak''...
  50. rawkid

2004-2010 Arası Efsane Olmuş Müzikler

Gece gece nereden estiyse şuan 15-20 yaş aralığında olanların çoculuk şarkılarını topladım. Anlamazdık boş boş dinler bağırarak söylerdik :D Neyse listeyi hazırladım iyi dinlemeler :) Şimdilik aklıma bunlar geldi. İsmail yk'nın baya ünlü olduğu zamanlardı. Adam...
  51. rawkid

CS:GO Serverimiz Açıldı

Evet arkadaşlar kısa sürelide olsa cs:go serverimizi açtık sizleride bekliyoruz. Şuan serverde 2-3 kişiyiz 5vs5 10 kişilik yerimiz var. Hemen buyrun gelin :) 178.63.23.195:27027
  52. rawkid

Huawei Ascend P7 Hala Alınır mı?

Bu hafta sonu 1000-1500 tl arası bir telefon alıcaz şuan aklıma ascend p7 yattı ama telefon 2014 yazında çıkmış. Özellikleri iyi olsada biraz eski kalmış. Sizce hala alınır mı? Eğer olmaz dersenizde başka telefon tavsiyesi istiyorum :) Telefonu ben kullanmıcam bir bayana alıcaz o yüzden...
  53. rawkid

Dünyanın En Acı Biberini Yediler!

https://www.youtube.com/watch?v=Msy0pIQ-Ix0 Bu arkadaşlar böcekten sonra bu seferde dünyanın en acı biberini yemişler. Akıl sağlıklarından şüphe edebilirsiniz. Ama baya güldüm ben :D Bu arada sesi azıcık kısın :)
  54. rawkid

Facebook Açık Kaynaklı Yapay Zeka Bilgisayarını Tanıttı

Facebook, Open Compute Project adını verdiği proje ile şirket tarihinde ilk defa yapay zeka donanımlarına katkıda bulunuyor. Karmaşık yapay zeka problemlerini çözebilen ve Big Sur adı verilen modüler sunucular projenin bir parçası. Big Sur, açık kaynak, rack uyumlu ve üzerinde 8 adet yüksek...
  55. rawkid

TTNET Resmi Sitesinin Arayüzünü Değiştirdi!

TTnet yaklaşık 2 hafta önce resmi sitesinin arayüzünü değiştirdi. Tüm hatalar ve değişiklikler bitmiş durumda. Son halini aşağıda resimlerle gösterdim. Tamamiyle yeni bir özellik! Artık anasayfada size uygun içeriğin çıkmasını istiyorsanız buradan tercihinizi yapıp kampanyalara...
  56. rawkid

Tooway 25 Kampanyası

TOOWAY 25 TÜM IHTIYAÇLARINIZ IÇIN, GECE, GÜNDÜZ YÜKSEK HIZDA İNTERNET Ayda 25 GB Ve gece sınırsız erişim İnternet'ten ayrı kalmamak isteyen çocuklu aileler ve yaşadığı her yerde yüksek erişim hızına sahip İnternet arzu edenler için ideal... tooway 25 sayesinde, uydu üzerinden gece ve gündüz...
  57. rawkid

Sagopa Kajmer The Music Of Now Röportajı

Merhaba nasılsınız? Öncelikle yeni çalışmanız ‘’Naber’’ hayırlı olsun.. Herşarkınız bir hikaye anlatıyor. Bu çalışmanızın hikayesi nedir? Teşekkür ederim, gayet iyiyim.Elimden geldiğince üretmeye ve ürettiklerimi konserlerim vasıtasıyla insanlarla olduğunca paylaşmaya çalışıyorum.Son zamanların...
  58. rawkid

Facebook Messenger yeni özelliği ile tamamen müşteri iletişim aracı oluyor

Facebook, “Messenger Business” geliştirmeleri altında oldukça etkili bir özelliğini duyurdu. Artık internet sitenize Facebook Messenger kutusu ekleyerek ziyaretçilerinizin sizinle o kutu aracılığıyla mesajlaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Üstelik bu mesajlar Facebook profilinizdeki mesajlar...
  59. rawkid

Facebook’un Türkiye Ülke Direktörü Derya Özkaya Matraş oldu

Facebook’un yeni Türkiye Ülke Direktörü Derya Özkaya Matraş oldu. Fırat Dirik’in ayrılmasıyla boşalan koltukta Matraş Facebook bünyesindeki Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer ilgili şirket ürünlerini ekibine liderlik edecek. Derya Özkaya Matraş’ın...
  60. rawkid

Sosyal Medyada Neler Oluyor?

Merhaba arkadaşlar, Bu konu altında sosyal medya da fenomen olan veya çok konuşulan şeyleri paylaşıyoruz. Bu bir akım da olabilir tt olan bir olay da olabilir. Ancak bir kaç kuralımız var tabi ki :) -Siyasi içeriklerden uzak duralım. -Küfürlü içeriklerden uzak duralım. Eğer ufak tefek varsa...
  61. rawkid

Poweramp Durduruldu Hatası

Merhaba arkadaslar, Dun aksam play store'dan poweramp'in full versiyonunu aldim. Yukledim ama acmaya calistigimda durduruldu hatasi aldim. 1-2 aydir korsan olarak kullaniyordum artik aliyim dedim bu seferde acamadim. Bunun cozumunu bilen var mi?
  62. rawkid

Bayrampaşa Metrosunda Patlama!

İstanbul Bayrampaşa metrosu yakınlarında bir kişinin yaralandığı patlamaya el yapımı parça tesirli bombanın neden olduğu açıklandı. İstanbul Bayrampaşa’da patlama meydana geldi. Vali Şahin’den yapılan açıklama göre patlamada 1 vatandaş yaralandı. Patlamaya parça tesirli bomba neden oldu...
  63. rawkid

Sagopa Kajmer ft. Birol Giray - Naber

https://www.youtube.com/watch?v=9uNr4WlDEag BeeGee ft. Sagopa Kajmer - Naber NABER Bize yolda tümsekler de çıksa vızz engelleri sollar kız bizim ikimizin hız. bir güfte bir ritme,iki haylaz bir ipte. tiki dj,rapçi züppe. La yürü bas git bilmiş ebleh!... Akıllara zarar insanlar,parlak hava...
  64. rawkid

TTNet Sınırsız Ortak Kota Teklifi

Tüm internet ihtiyaçlarınız artık tek pakette, tek faturada sizlerle! İnternet kullanım hakkınızı ister evde ADSL’den kullanın, ister dışarda TTNet Mobil 3G’den. Siz de internete 2 kere para ödemem diyenlerdenseniz, bu teklif tam size göre. Detaylar -Kampanyadan yalnızca Bireysel...
  65. rawkid

Facebook Çalışanları 2G Hızında İnternet Kullanacak!

Facebook son dönemlerde en çok “gelişmekte olan ülkeler” için çalışmalar yapıyor. Yaptıkları çalışmalar daha düşük internet hızlarında da verimli bir kullanımı kullanıcılarına sunmak. Bu nedenlerle bu konuda çalışan geliştiriciler için yeni bir program başlatıldı. Adı “2G Tuesdays – 2G...
  66. rawkid

Superonline'dan 3'lü Fırsat Kampanyası

İlk 3 ay ücretsiz! 25 Mbps Limitsiz 75 GB AKK Fiber İnternet+ Turkcell TV+ Ev Paketi + Alo Hizmeti Kampanya ile ilgili paketler Kampanya Avantajları -Turkcell TV+ ile evinde televizyon keyfini ilk 3 ay ücretsiz yaşa, evde değilken fatura ödeme! -6 SinemaTV kanalı 24 ay boyunca...
  67. rawkid

TTNET'den Yüksek GB'li İnternet Kampanyası

İnterneti hem çok kullanayım hem de hızım düşmesin diyen herkese 100 GB*’lık internet paketi 24 ay boyunca ayda sadece 61 TL! Üstelik modem de ücretsiz! * GB, Adil Kullanım Noktası’nı (AKN) ifade etmektedir. Koşullar -Kampanyadan, 31 Aralık 2015 tarihine kadar başvuran tüm bireysel yeni...
  68. rawkid

Yeni Bir Facebook Virüsü Daha Çıktı!

Son günlerde özellikle gruplarda takılan kişiler muhakkak Işid'le ilgili bir kaç link vb. görmüştür. Konumuz bununla ilgili. Son bir kaç gündür ortalıkta dolaşan bu virüs çoğu kullanıcının başını ağrıtıyor. Video görseliyle paylaşılan linkte Işıd'le ilgili bir şeyler yazıyor. Buna tıkladığınız...
  69. rawkid

Boş Vakti Olanlara Tavsiye Siteler

Merhaba arkadaşlar; Aşağıda boş vakti bol olanların oyalanabileceği bazılarının da bağımlılık yaptığı bir kaç siteyi topladım. Tek yapmanız gereken eğlenmek :) Sitelere resime tıklayarak girebilirsiniz. 1-) Bu kafada keşfedilecek çok şey var. Anlatılacak gibi değil yani :) 2-) Vakumlu...
  70. rawkid

AKK Sonrası Hız Limitleri Değişti!

Merhaba arkadaşlar; Son 2 haftadır ortalıkta "Akk'yi geçtim hızım 1 mbit'e düştü" gibi başlıkları görmeye başladık. Özellikle de Turknet kullanıcıları bu konuda çok fazla sorun yaşamış. Olayı araştırdım neyin ne olduğunu aşağıda güzelce anlattım :) Öncelikle TTNET'den başlayalım. Bilgi bankası...
  71. rawkid

Bozkırın Tezenesi Aramızdan Ayrılalı 3 Yıl Oldu..

Türkiye’nin efsane halk ozanlarından Neşet Ertaş bugün 3. ölüm yıldönümünde bugün mezarı başında anılacak. 74 yaşında İzmir’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Neşet Ertaş’ın aramızdan ayrılalı tam 3 yıl oldu. NEŞET ERTAŞ KİMDİR? 1938 yılında Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde Abdallar...
  72. rawkid

Steam Yavaş İndirme Sorunu

Merhaba arkadaşlar Son 2 gündür saçma bir sorun yaşıyorum. Yaklaşık 2 gün önce Gta 4 indirmeye başladım ama nedense hız 250-270 kbs arası geziyor. Arada 300 oluyor sonra tekrar düşüyor. İdm ile dosya indirirken felan 370 kbs hız alıyorum ama steam'de hız böyle düşük nedense. Çözümü nedir acaba...
  73. rawkid

Harddisk Önerisi

Merhabalar; Yakın zamanda harddisk almayı düşünüyorum ama donanımdan pek anlamadığım için benim anakarta olurmu olmazmı emin değilim. Anakartım şu: P4M900-M7 FE :: Anakart :: BIOSTAR Buna 320-500 gb (farketmez) harddisk almak istiyorum önerileriniz nelerdir. Bütçe 150-180 tl arası. Fazlası...
  74. rawkid

Harddisk Önerisi

75. rawkid

Türkiye'de Neden Bilim Adamı Yetişmiyor?

https://www.youtube.com/watch?v=GblQ_JwMZmw Bugünün bombası bu video :D
  76. rawkid

American Truck Simulator İle İlgili Herşey!

"Back In The USA" etiketiyle duyurulan ve geliştirilmeye devam eden American Truck Simulator'ün tanıtım videoları ve resimleri yayınlandı. Oyunun grafikleri gerçekten güzel görünüyor. Sizi onlarla baş başa bırakalım :) https://www.youtube.com/watch?v=ficMiV3AfuE...
  77. rawkid

Turkcell T50 Brick Oldu

Merhabalar, Öncelikle başımdan geçen olayları neler yaptığımı anlatıyım. Sonrada yardım isticem. Bir arkadaşın yaptığı cm12.1 romu yükledim twrp ile birlikte. Sıkıntısız yüklendi kullandım bir süre sonra orijinal roma dönmek istedim. Yeni sürüm twrp ile uygulama ve tümleşik sdkart hafızasını...
  78. rawkid

Ets 2 - Renkler Birbirine Girdi

Merhaba arkadaşlar, Bugün ets 2'ye girdiğimde oyunum aşağıdaki gibi açıldı. Renkler birbirinemi girmiş desem hayvan gibi şi olmuş yani. Ana menüde sıkıntı yok ama sür dediğimde böyle saçma bişey oluyor. Ne yapabilirim nasıl düzeltirim ben bunu? Oyun orjinaldir..
  79. rawkid

Sagopa Kajmer Dipses.co Röportajı

https://www.youtube.com/watch?v=kFhI-_psII4 Sagopa'nın twitter üzerinden dipses.co'yu takip etmesi sonucu beklediğim bir röportajdı. Daha izlemedim bile hemen paylaşıyım dedim :) İyi seyirler. Not: Ben videoyu 16. dakikada başlaması için ayarladım ancak olmazsa röportaj 16. dakikada başlıyor.
  80. rawkid

Dr. Fuchs Röportajı (Sagopa ile Küsme Sebebi)

https://www.youtube.com/watch?v=kIwdUL2LnO8 Günlerdir beklediğim bir röportajdı. Sagopa ile neden küstü, aralarında ne geçti herşeyi anlatıyor. Ek olarak artık sagopa ile barışmak istediğinide söylüyor. Bizde istiyoruz :) 7. dakikadan itibaren izleyebilirsiniz.
  81. rawkid

SDN Ramazan Sohbetleri 2015

Öncelikle Ramazan-ı Şerifiniz hayırlı olsun. Allah hepimize kolaylık, sağlık, sıhhat versin. Yılın en uzun zamanlarında Oruç tutmak pek kolay olmayacak gibi. Yine de Allah kolaylığını verir. Her sene olduğu gibi bu sene de İftar öncesi ve sahur öncesi muhabbetlerini burada yapalım :) Herkese...
  82. rawkid

[ETS2-MOD] Mercedes İçin 22 Vites Modu

Merhabalar; Dün Mercedes MP4 için 10.000hp motor modu yayınlamıştım. bkz: http://forum.shiftdelete.net/oyun-modlari-ve-turkce-yamalar/417797-ets2-mod-mercedes-mp4-icin-10-000hp-motor-modu.html Ancak oyunun kendi vites ayarları ile 160'ı geçemiyorduk. Bu vites modu ile 300'e kadar yolunuz var...
  83. rawkid

[ETS2-MOD] Mercedes MP4 İçin 10.000HP Motor Modu

Merhabalar; Eğer Mercedes'le uçmak istiyorsanız ama motorunuz size "dur bi ben bu kadarım" diyorsa bu mod ile bu sınırı kaldırabilirsiniz :cool: Mod bana aittir. İndirme Linki: Mercedes2014_10.000hp_by_mic_check.scs - 2 KB
  84. rawkid

[ETS2-MOD] Android Skini

Merhaba arkadaşlar. Malumunuz burası bir teknoloji forumu ve bende teknolojik bişeyler yapmak istedim. Android skini yaptım. Umarım beğenirsiniz :) Mercedes MP4 içindir. Link: AndroidSkin_MP4.scs - 798 KB
  85. rawkid

Intel Core 2 Duo Overclock Nasıl Yapilir

Merhaba arkadaşlar. Elimde Biostar P4M900-Fe anakarti ve Core 2 Duo E6750 işlemci var. Bu işlemciye o.c yapmak istiyorum ancak internette doğru düzgün bir kaynak bulamadım yardımcı olurmusunuz. Birkaç resim;
  86. rawkid

[Ets2-Mod] Kurukafa Skini

Merhabalar; Bugün can sıkıntısıyla yaptığım Ets2 skin modunu paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz. Beğenmediğiniz yerler varsa söyleyin düzeltiyim. Ayrıca istek skininiz varsa yapabilirim. Skull_MP4.scs - 546 KB
  87. rawkid

Sosyal Deney - Vermek Denince Aklınıza İlk Ne geliyor

https://www.youtube.com/watch?v=I785J8Kmd-A Ben baya güldüm :D Paylaşmak istedim. Peki Sdn Ailesine soralım vermek deyince sizin aklınıza ilk ne geliyor? :)
  88. rawkid

Ets2 DLC Çekilişi (Fantasy Paint Jobs)

Merhaba arkadaşlar, Elimde boşta duran Ets2 Fantasy paint jobs dlc'si vardı ben zaten almıştım bunu da forumda birine çekiliş yoluyla vermeye karar verdim :) Şartlar: 1- Forumda +100 mesajınız olmalı 2- Steam'de Euro Truck Simulator 2 oyununa sahip olmalısınız. Çekilişi...
  89. rawkid

Oktay Sinanoğlu Hayatını Kaybetti

Türkiye'nin Einstein'ı olarak adlandırılan Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'ndan üzücü haber geldi. Oktay Sinanoğlu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu'nun ölüm haberini Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu verdi. *Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi Twitter...
  90. rawkid

[ETS2] 1.17 (Beta) Grafik ve İyileştirme Güncellemesi

Euro Truck Simulator 2 1.17 Güncellemesi Açık Betası Steam’de Başladı! Yeni grafikler, yeni özellikler ve dahası şimdi açık beta olarak Steam’de oyunculara sunuldu. 1- Oyun kütüphanesine gidin. 2-Euro Truck Simulator 2 üzerine gelerek sağ tıklayın ve Özellikler> açılan pencerede > BETALAR...
  91. rawkid

Telefonumda Anlık Takilmalar Oluyor

Herkese iyi aksamlar Yaklaşık 2 haftadır yaşadığım ancak bir turlu cozemedigim garip bir sorunum var. Öncelikle telefonum Turkcell T50. Mesela oyun oynuyorum oyun oynarken anlık 1-2 saniye kasılma oluyor ve normal şekilde devam ediyor bu sadece oyunlarda değil müzik dinlerken video izlerken...
  92. rawkid

[ETS2] Mercedes-Benz Ve Yeni Actros Geliyor!

Mercedes-Benz Yakında Euro Truck Simulator 2 Garajına Katılacak! SCS Software, Mercedes-Benz lisansını ve Yeni Actros modelini oyuna ekliyor!!! İşte o beklediğimiz gün geldi! Majestic gidiyor Mercedes-Benz geliyor! Yeni Actros geliyor! SCS Software, Mercedes-Benz lisansını artık Euro Truck...
  93. rawkid

[ETS2] İskandinavya DLC'si Geliyor!

Euro Truck Simulator 2 İskandinavya Çıkış Tarihi Açıklandı + Teaser Video SCS Software sonunda İskandinavya DLC’sinin çıkış tarihini açıkladı! Euro Truck Simulator 2 İskandinavya genişleme paketi 7 Mayıs’ta oyuncularla buluşacak. SCS Software resmi bir teaser videosu ile herkese duyurdu. 19...
  94. rawkid

CS: GO Vac Sorunu

Merhabalar Az önce CS:GO oynuyordum rekabetçi modda. Oyunun bitmesine 2-3 el kala beni birden sunucudan attı ve aşağıdaki hatayı verdi Altında linkte vardı resim alamadığım için internetten buldum bunu. Linkte şuydu: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=2117-ILZV-2837 Biraz...
  95. rawkid

Sagopa Kajmer - Underground Years Vol.2

Sagopa Kajmer'in 1998-2001 yılları arasında yaptığı beatleri içeren Underground Years Vol 2 ,serinin ikinci kısmı. Türk rap müziği tarihine damgasını vurmuş enstrümantalleri,daha önce hiçbir dev Türkçe rap arşivinde olmayan bu özel materyalleri hiphop severlerle buluşturmaktan gurur ve heyecan...
  96. rawkid

Zemzem Suyuyla Gusül Alan The Crew Oyuncusu :)

https://www.youtube.com/watch?v=Q8T_3J7OgIY
  97. rawkid

Sagopa Kajmer - Kötü İnsanları Tanıma Senesi (Enstrumantal)

Sagopa Kajmer'in 2008 senesinde piyasaya sürdüğü Kötü İnsanları Tanıma Senesi albümünün 2015 tarihli enstrümantal versiyonudur. İyi Dinlemeler :) https://www.youtube.com/watch?v=4PMbqh_u1aE https://www.youtube.com/watch?v=t9-TpgpdNvM https://www.youtube.com/watch?v=oOTeFudMWWM...
  98. rawkid

Sagopa Kajmer - Pesimist EP6 (Enstrumantal)

Pesimist EP6 beat'leri yayınlandı :) İyi Dinlemeler.. https://www.youtube.com/watch?v=rTpogANXJGA https://www.youtube.com/watch?v=gP0hoJcw0BE https://www.youtube.com/watch?v=3qPw47YPyro https://www.youtube.com/watch?v=cPXMb_arKi0 https://www.youtube.com/watch?v=zBPNaHQazWE...
  99. rawkid

Sagopa Kajmer - Underground Years Vol.1

Sagopa Kajmer'in 1998-2001 yılları arasında yaptığı beat çalışmalarını içeren 17 şarkılık albümde daha önce duyduğunuz ve duymadığınız bir çok arşivlik beat sizi bekliyor!Bugünden itibaren tüm dijital müzik platformlarından Sagopa Kajmer - Underground Years Vol.1 isimli enstrümantal albüme...
  100. rawkid

American Truck Simulator’dan GTA 5’e Gönderme!

SCS Software, American Truck Simulator aracılığıyla Rockstar Games’in GTA 5 PC sürümüne gönderme yaptı! SCS Software, Twitter hesabından American Truck Simulator’a ait bir fotoğraf paylaştı. Yeni grafik moturunda çekilmiş San Francisco Golden Gate Köprüsünü paylaşan şirket mesajında; “bazı...
  101. rawkid

.android_secure Dosyasını Nerede Bulabilirim?

Merhaba arkadaşlar, Bildiğiniz üzere android telefonlarda sd kartta .android_secure klasörü var. Ancak ben bu dosyayı 4.0 üstü sürümlerde bir türlü bulamadım. Bunu nasıl bulabilirim veya nasıl ulaşabilirim? Bilgisayarda gizli klasörleri göster dedim. Ancak yine çıkmadı. Telefondan zaten hiç...
  102. rawkid

[ETS2] Telemetri SDK Kurulumu (Hız göstergesi)

Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere SCS'nin çıkarttığı yeni özellik " Telemetri SDK " kurulumunu anlatacağım . Öncelikle bu linktekini indiriyoruz http://www.mediafire.com/download/6t5f1bv345nzlpn/ets2-telemetry-server-master.zip Sonra indirdiğimiz dosyada 3 dosya var bunlardan ilk...
  103. rawkid

Sagopa Kajmer - En Sevilen Parçaları (2003-2014)

Merhabalar, Sagopa Kajmer'in 2003-2014 yılları arasındaki şarkıları arasından en beğenilenleri seçip topladım. Fazla söze gerek yok bence :) İyi dinlemeler https://www.youtube.com/watch?v=MsDBlJ42oTQ
  104. rawkid

Turkcell T50 Turkcell (stock) Romu Yükleme

Merhaba arkadaşlar. Bu geceki konumuz orijinal T50 romuna dönmek. Aşağıdaki anlatımı uygulayarak İspanya romundan T50 romuna dönebilirsiniz. Tabi ki yine mic check farkıyla:mrgreen: NOT: BU İŞLEMLERİ YAPMADAN ÖNCE SARJINIZ EN AZ %50 OLMALI. OLUŞABİLİCEK SORUNLARDAN ŞAHSIM VE BU FORUM SAYFASI...
  105. rawkid

Turkcell T50 XMAX Yazısı Kaldırma

Merhabalar, T50 kullanıcılarının ortak şikayeti olan açılıştaki xmax yazısının nasıl kaldırılıcağını aşağıda anlatıcam. NOT: AŞAĞIDA YAPACAĞINIZ İŞLEMLER TELEFONA KALICI HASARLAR VEREBİLİR(DÜŞÜK İHTİMALDE OLSA). OLUŞABİLİCEK SORUNLARDAN ŞAHSIM VE BU FORUM SİTESİ SORUMLU DEĞİLDİR. Telefonu...
  106. rawkid

Max 1000 tl Oyun Kasası Önerisi

Merhaba arkadaşlar. Max 1000 Tl'ye Gta4 , Ets2 oyunları oynatabilicek kasa önerebilirmisiniz. Ödeme şekli taksitle ona göre fiyat artıyor felan onu da göz önünde bulundurarak kasa önerrebilirmisiniz :) basbelasi Seyhoo
  107. rawkid

Kolera - Bir Bir Anla (2015) Yeni Parça

http://www.youtube.com/watch?v=_tSD30U2V4I Beat:Sagopa Kajmer Lirik:Kolera Photo & Video by Sagopa Kajmer Melankolia Müzik Kolera'nın yılbaşı hediyesi yeni şarkısı "Bir Bir Anla" sizlerle.. Pinokyo’nun burnu uzadıkça uzuyordu sesi tirtir titriyordu duydum Ağzından çıkanı kulağı duyuyor mu...
  108. rawkid

Turkcell T50 İspanya Rom Kurulumu

Merhaba arkadaşlar. Ben mic check. aşağıda sizlere ispanyada satılan zte blade veg 4g telefonunun romunun nasıl kurulucağını anlatıcam. Öncelikle romla ilgili kısa bir bilgi veriyim. Rom 4.4.2 kitkat romu ve saf android. Yani üzerinde herhangi bir oynama yok google nasıl verdiyse öyle. Tabi...
  109. rawkid

Osmanlı Türkçesi zorunlu ders oluyor.

Milli eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenen "19. Milli Eğitim Şurası" 3. gün çalışmalarını tamamladı. Öğretim programları ve haftalık ders çizelgelerinin görüşüldüğü komisyonda, Osmanlı Türkçesi'nin zorunlu ders olarak bütün liselerin öğretim programlarında yer alması benimsendi...
  110. rawkid

Bluetooth Aygıtı yok sorunu

Merhaba Arkadaşlar; Arkadaşımın "Casper Nirvana sp15" modeli laptopta bluetooth aygıtı çıkarılmış olarak gözüküyor. Daha geçen güne kadar çalışıyormuş. Kendi sitesinden driverini kurmaya çalıştığımda aygıt takılı değil olarak gözüküyor. Aygıt yöneticisinden bilinmeyen aygıtlara denedim bu...
  111. rawkid

Tiki Olan Kedi :D

https://www.facebook.com/video.php?v=10152377303636825 hihihi :D
  112. rawkid

Kuyruklu yıldıza inen Philae'den kötü haber

67P kuyruklu yıldızın üzerine inmeyi başaran Philae uzay aracının bir tepeciğin arkasında gölgede kalması nedeniyle kendini şarj edemiyor Dünyadan 510 milyon kilometre uzaktaki bir kuyruklu yıldızın üzerine inmeyi başaran uzay modülünün bir tepeciğin arkasında gölgede kalması nedeniyle güneş...
  113. rawkid

Meteorolojiden Marmara için kuvvetli yağış uyarısı

Güney Ege kıyıları ile Antalya çevreleri için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu. Meteoroloji'ye göre hafta sonu Marmara'da da yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, yurdun güneybatı kesimlerinde görülecek yağışlar, bu geceden itibaren...
  114. rawkid

Bisiklet'le Ferrari'yi Geçti!

Bisikletle Ferrari'yi geçti! Bu bir rekor.. https://www.facebook.com/video.php?v=942002722496077
  115. rawkid

PC özelliklerinizi paylaşın!

Merhabalar. Foruma bakıyorumda herkesin iyi kötü çalışan bilgisyarları var. (bazıları uzay mekiği zaten). Herkesten ricam bilgisayarınızın özelliklerini paylaşmanız. Benim bilgisayarımı sorarsanız m.ö kalma sokaktan bulunmuş pc gibi :D Toplama ama eski :) neyse uzatmadan özellikleri paylaşıyım...
  116. rawkid

General Mobile E-tab4 Root Atma (Framaroot)

Merhaba arkadaşlar; Bugün sizlere devletin dağıtmış olduğu General Mobile Etab-4 e root atma işlemini anlatıcam. Fakat burada söylemiş olduğum yöntemler kesin değildir. Her tablette olmayabilir. Hatta hiçbir tablette bile olmayabilir. Fakat kendimde işe yarayan yöntemi aynı şekilde aşağıda...
  117. rawkid

Vodafone 547 açılmıyor

Selamun Aleyküm Sdn ahalisi ; Elimde zaruriyetten kullandığım vodafone 547 telefonum var. Bozuk bir sd kartım vardı. Telefona taktım ve taktığım gibi telefon bugta kaldı. Ekran karıncalandı. Kartı çıkardığımda 3 sn içinde normal olarak çalışmaya devam etti. Bende rahat durmadım taktım çıkardım...
  118. rawkid

İntihar etmeden önce bu videoyu paylaştı! Sonrası...

Benzeri olayları dünyanın bir çok ülkesinden duymuştuk, bu sefer Türkiye'de oldu. Mehmet Pişkin isimli şahıs bu sabah intihar etmenden bu videoyu paylaştı. Akıllara durgunluk veren olay bu sabah yaşandı. Mehmet Pişkin isimli bir şahıs sabah saatlerinde intihar etmeden önce bir video paylaştı...
  119. rawkid

Toshiba tv servisi rezilliği

Merhabalar Geçen günlerde de belirttiğim şu toshiba tv deki şebeke tarama sorununun çözümü için toshiba yetkililerini aradık. Bizi hemen en yakın servise yönlendirdiler. Az önce aradık.Ücret taleb ettiler. Garantisi olmasına rağmen 40 tl ücret istediler. Kendi sitesindeki Canlı destek hattından...
  120. rawkid

R harfi sorunsalı

Selamun Aleyküm dostlar :) Öncelikle çoğu insan gibi bi türlü söyleyemediğim çoğu zamanda sıkıntı olan bi sorunum var. R harfi çıkmıyo bende :) Mesela soyadımı söylicem sürekli tekrarlatıyorlar veya yanlış söylüyorlar :) Soyadım ''Yurttaş'' bol r harfli dediğimde ilk anladıkları göktaş oluyo...
  121. rawkid

En son ne çektiniz :D

Sokakta millete yöneltilen soru. En son ne çektiniz. cevaplar şaşırtıcı :D (.. diyen olmamış halbuki o yani :D ) http://www.youtube.com/watch?v=JiEE34sm7II kaynak:http://www.hurriyettv.com/programlar/sari-mikrofon/ask-acisi-selfie-sac-siz-en-son-ne-cektiniz_44734
  122. rawkid

İlk Gününüz Nasıldı?

Merhabalar :) Malum bugün okulun ilk günüydü. Naptınız okulda ne değişti iyimi kötümü anlatın bakalım neler olmuş :D edit: gıcık kaptığımız dil anlatım hocası okuldan ayrılmış. yerine gelen hoca daha gıcık. edebiyatcıda değişmiş yerine daha şirin bi hoca gelmiş :D ayrıca hoca gitti beni...
  123. rawkid

Wireless Modem Önerisi

Merhabalar , Direk konuya dalcam :) Yarın wireless modem alıcaz. Sdn ye sormadan almıyım dedim. Butce 50-70 tl arası. Ev icin alcam fakat alt kata gucunun az cok yetcegi bir modem lazım . Blrde modemde port acıyorum. Gerek teamspeak olsun gerek minecraft. Farkedermi bilmiyorum uygun...
  124. rawkid

Wireless Modem Önerisi

125. rawkid

Ayyıldız Sanal lojistik şirketimiz hayırlı olsun

Merhaba arkadaşlar, Bir süre üzerinde düşündük ve sonunda Ets2 , Gta san andreas mp , Minecraft gibi oyunların içinde bulunduğu Ayyıldız Sanal Lojistik Şirketini açtık :) Peki bu sanal lojistikte ne gibi faaliyetler olucak. Ağırlıklı olarak Ets2mp konvoyları, Minecraft ve GTA samp...
  126. rawkid

Şener Şen İce Bucket Challenge :D

https://www.youtube.com/watch?v=QdIWzsiGb0A
  127. rawkid

Sagopa Kajmer Türkiye Turnesi 2014 Belli oldu !!

Türkiye Konser Turnesi 17 EKİM CUMA MANİSA 18 EKİM CUMARTESİ AYDIN 19 EKİM PAZAR İZMİR 24 EKİM CUMA MERSİN 25 EKİM CUMARTESİ ANTEP 26 EKİM PAZAR ADANA 31 EKİM CUMA URFA 1 KASIM CUMARTESİ DİYARBAKIR 2 KASIM PAZAR ERZİNCAN 3 KASIM PAZARTesi ELAZIĞ 7 KASIM CUMA SAMSUN 8 KASIM CUMARTESİ TRABZON 9...
  128. rawkid

Hafıza kartım Çalışmıyor

Merhaba SDN ailesi, direk olayı anlatıyorum bugün bir anlık sinirle telefonu çok sert bir şekilde yere attım. telde hiç bir sıkıntı yok fakat bu olaydan sonra hafıza kartımı hiç bir cihaz görmemeye başladı. ne yapabilirim edit: yeni kart al demeyin içinde önemli fotolar var en azından kurtarma...
  129. rawkid

Windows 8 %100 cpu kullanımı sorunu

Arkadaşlar merhaba. Az önce pc ye windows 8 pro kurdum. fakat cpu pc boştayken bile %100 kullanımda. bu sorunu nasıl çözebilirim. sistem özellikleri intel core 2 duo 2.66 ghz çift çekirdek 2 gb ram ati 4670 hd 1 gb ekran kartı
  130. rawkid

SDN Canı Sıkılanlar Kulübü

Canınızmı sıkıldı, sohbet mi etmek istiyorsunuz, dogru yerdesiniz. Buyrun :)
  131. rawkid

Avea'lılara opera miniden ücretsiz internet kampanyası

ModNot: İçeriklerinin forumda paylaşılmasına müsade edilmeyen kaynak site
  132. rawkid

Windows 7 mi , Windows 8 mi yükliyim?

Arkadaşlar bi türlü karar veremedim hangisini yükliyim diye sistemim şöyle hangisini önerirsiniz: İntel Core 2 Duo E6750 2.66 GHZ 2 gb ram Atı radeon hd 4670 ekran kartı 1 gb 80 gb harddisk :) sizce win7 mi, win8 mi
  133. rawkid

Oldugunuz yerin manzarasini cekin atin!!

Arkadaslar su anda bulundugunuz yerin en guzel manzarasini atin. Bina arasiysa catidan felan goruntu atabilirsiniz :D Edit:
  134. rawkid

Sagopa Kajmer'in Mahlasları

başta SAGOPA KAJMER olmak üzere mic check rapper m.c sago kajmeran evliya-ı rap tek yürek karizmatik emmi küfürbaz gizemli rapçi küheylan yorgun bekçi molla mücerret pesimist kötü adam bednam cümle mühendisi melodroma yaşlı planet kasva yaşlı çocuk kurşun asker rapin oğlu psikopat herif bakan...
  135. rawkid

Aman Tanrım Didim (sansürlü)

Bu sıralar sosyal medyada çok konuşulan Aman Tanrım Didim videosunu paylaşmak istedim. videonun sonu küfürlü olduğu içi kestim.(o zamanda esprisi kaçıyor ama :( ) yapcak bişey yok forum kuralları. http://youtu.be/SNmFv2LIp-w
  136. rawkid

Kullanılmayan telefonlarımı ne yapıyım?

Arkadaşlar merhaba. Elimde 4 tane telefon var. kullanmıyorum. satıyımmı kırıyımmı bilemedim :closedeyes:. bunları ne yapıyım önerileriniz nelerdir? sırasıyla ; Turkcell T11 Nokia 2630 Vodafone 547 Nokia 6230 Turkcell t11 ve Nokia 6230 hasarlı . 6230 un 5 tl lik masrafı var. Turkcell T11 in...
  137. rawkid

Telefonla bağlandığınız wifi ağını pc de kullanma

Arkadaşlar merhaba. Bugün internette çok araştırıpta zar zor bulduğum bir yöntemi anlatıcam. öncelikle çözdüğüm sorun şu. Mesela masaüstü pc kullanıyorsunuz ama internetiniz yok. Telefonla bağlandığınız wifi ağındaki interneti pc ile paylaşmak istiyorsunuz. Bu çok basit. Android telefonunuzda...
  138. rawkid

Ets 2 Multiplayer Ban Ve Kick Çözümü

Arkadaşlar merhaba. Sizlere Ets 2 multiplayer da kick ve ban çözümünü anlatıcam. Dün akşam arkadaşlarla gezerken birden ban yedim. ilk önce kick sandım. Oyuna çıktım girdim fakat düzelmedi. Sebebsiz yere ban yediğimi anladım. Diğer arkadaşların başına gelirse zorluk çekmemesi için şimdi...
  139. rawkid

Ets 2 Runtime error C++ hatası

Arkadaşlar Ets2 multiplayer oynarken 15 dk sonra birden oyun kapanıyor ve runtime error c++ hatası alıyorum. ekran görüntüsü alabilirsem buraya atıcam. çözüm önerileriniz varmı?
  140. rawkid

Kemal sunal dan vermicem diyen kıza cevap

http://www.youtube.com/watch?v=0qpm9jrSlp4
  141. rawkid

Brezilya'nın Yenilgisine dayanamayan genç kız intihar etti

Hayranı olduğu Brezilya futbol takımının Almanya'ya açık farkla kaybetmesine dayanamayan Nepalli genç kız kendini astı. Dünya Kupası yarı final karşılaşmasında Almanya'ya açık farkla yenilen Brezilya futbol takımı hayranı Nepalli genç kız kendini asarak intihar etti. KENDİNİ EVİNİN TAVANINA...
  142. rawkid

Tarayıcı kendi kendine kapanıyor

Arkadaşlar merhaba. elimdeki laptopa bir virüs bulaşmış. ilk defa gördüğüm bişey yapıyor. ne zaman arama motoruna bir virüs programının adını yazsam tık diye tarayıcı kapanıyor. sadece antivirüs programlarının adını girdiğimde oluyor bu. rica etsem bana antivirüs programının linkini atsanız...
  143. rawkid

Teknolojiye atarlanan adam- nokia 3310 incelemesi

teknolojiye atarlanan adamdan 3310 incelemesi http://www.youtube.com/watch?v=nhJIiBV6F08
  144. rawkid

S4 Launcher sorunu!!

Arkadaşlar merhaba. elimde kore malı S4 var. dün akşam telefonu kapatıp açtım ve karşıma şöyle bir ekran geldi. [/URL][/IMG] hiçbişey yapılmıyor bu ekranda. format attım. olmadı. daha sonra kilit açma bölümünde bildirim çubuğundan ayarlara girdim. atom launcher uygulamasını başlatıyorum. 2...
  145. rawkid

Teknolojiye atarlanan adam- xperia x8 incelemesi

uzun süredir paylaşmayı düşündüğüm video. flash tv de satılan telin incelemesi. iyi seyirler http://www.youtube.com/watch?v=etHbCQ3N5go
  146. rawkid

Laptop ısınma sorunu !!!

arkadaşlar elimde Acer aspire 6530 laptop var. laptop aşırı fazla ısınıyor. hiç kullanmadığımda işlemci 90 C sıcaklık gösteriyor. az bişey kullandığımda tık diye kapanıyo. birde altında soğutucuda var. önerileiniz nelerdir.
  147. rawkid

"Abrakadabra" video klibi geliyor!!!

Sagopa Kajmer'in Birol Giray ile birlikte yaptığı "Abrakadabra" şarkısına video klibi geliyor. son aşamaları tamamlanan video klib çok yakında sunulcak. işte çekimlerden bir kaç fotoğraf... [/URL][/IMG] [/URL][/IMG] VİDEO TEAM :biggrin: [/URL][/IMG] şarkıyı dinlemek ve indirmek için...
  148. rawkid

Windows xp Laptoptan internet paylaşımı

arkadaşlar elimdeki laptop ethernet ile internete bağlı. wireless yok malesef. internette laptopu wireless olarak kullanma iile ilgili bir dünya şey var ama xp ye uygun olanı bulamadım. connectify olmuyor. xp ye uygun bir yol varsa yazabilirmisiniz . şimdiden teşekkürler.
  149. rawkid

Takip mi ediliyoruz.

Arkadaşlar son bir haftadır farkettiğim bir durumu anlatıcam size. şöyle başlıyım. direksiyon seti almak istiyordum. bu yüzden çoğu sitede araştırma yapmaya başladım. teknoloji mağazalarının hepsinin sitesine girdim baktım. daha sonra hangi siteye girsem sağda veya solda direksiyon seti...
  150. rawkid

Bunun adı canilik!!!

Her sene yapılan bu festival bu sene hayvanseverlerin tepkisinden dolayı erken başladı. Köpeklerin tüylerini yolduktan sonra haşlayarak parçalara ayırıyorlar ve tezgahlarda satışa sunuyorlar. Kafeslerin içine sıkıştırılmış onlarca hayvan korku dolu bakışlarla kesilme sırasını bekliyor. Bu...
  151. rawkid

Ahmak Bilimi Bölümleri

Arkadaşlar, yeni bir belgesel daha yayına girdi, ama bu belgeseli diğerlerinden ayıran şey komedi ve fizik kurallarının bir arada olması. anlamadıysanız ilk bölümü izleyin. devamı yine burada yayınlancaktır. http://youtu.be/WbxC-44_VPI 1. bölüm
  152. rawkid

Hafıza arttırmayla ilgili ufak bir ipucu

Arkadaşlar merhaba. bu konuda size pc hafızanızı az veya çok (kullanıma göre değişebilir) arttırma yoönetini sötleyeceğim. aslında çok basit birşey. indirdiğiniz dosyaları silmek. windows 7 de Belgeler solda karşıdan yüklemeler kısmına tıkladığınızda eğer kullanmadığınız setup dosyaları...
  153. rawkid

Direksiyon Seti Tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba. ben Ets 2 oyunu için bir direksiyon seti almak istiyorum. teknosa da 100 tl civarında direksiyonlar var bunlar ne kadar dönüyor ve ets 2 gibi simülasyon oyunlarıyla uyumlu mu bunlarla ilgili bilgisi olan varsa cevap yazabilirmi. şimdiden teşekkürler.
  154. rawkid

En Komik Vine'lar

Arkadaşlar merhaba. bu konuda sizlere sosyal platformlarda büyük ilgi gören ve komik olan vine videolarını paylaşacağım. Aralarından sadece komik ve küfürsüz olanları seçip paylaşcağım için az video paylaşabilicem. sizde küfürsüz olmak kaydıyla burada beğendiğiniz vine videolarını...
  155. rawkid

Kullanıcı adı değiştirme

Arkadaşlar kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum ama bir türlü nerden değiştirldiğini bulamadım. nasıl değiştirebiliriz
  156. rawkid

Bilgisayar kullanırken bilmeniz gereken kısayollar

1- Websiteleri için kısayol Bir URL yazarken, sitenin www.”site ismi”.com uzantısına gitmesi için ismi yazıp control+enter’a basmanız yeterli. 2- Can sıkıcı reklamları geçin YouTube’taki reklamları atlamak için URL’nin sonuna “=1” ekleyin. 3- Kapanmış browser’daki en son sekmeleri geri...
  157. rawkid

Hepsiburada.com sitesine ulaşılamıyor.

Arkadaşlar yaklaşık 5 dk dır hepsi burada sitesine giremiyorum. sadece bende mi sorun yoksa diğer arkadaşlarda da varmı
  158. rawkid

Pc soğutma çabaları vol1

[/URL] Laptopu soğutma çabaları vol1:cool:
  159. rawkid

İnternet Hızına Bak!!

arkadaşlar işte internet hızım Şaka şaka ağlamayın hemen . bu gerçek. yurtdışından bir serverin bağlantı hızı. ets multiplayer europea#1 server hızıymış. keşke türkiyede olsa :biggrin:
  160. rawkid

Bilgisayarınızı sıcaklardan nasıl koruyacaksınız.

Malum yaz artık geldi diyebiliriz. yazın en büyük problemlerden biride bilgisayarın ısınması oluyor. siz bilgisayarınızı nasıl soğutmayı düşünüyorsunuz. ben masaüstü kullanıyorum. ona rağmen ısı problemi olabiliyor. bendeki çözüm kasanın yanına bir tane vantilatör koymak :thumbup1:
  161. rawkid

Samsung galaxy F internete sızdı!

Yeni Samsung Galaxy F görselleri internete sızdı İlk başta Galaxy S5 Prime olarak çıkması beklenen Samsung Galaxy F ismiyle gelecek olan Samsung'un yeni telefonuyla ilgili yeni görseller internete sızdırıldı. İşte Galaxy F...
  162. rawkid

Samsung ' tan bir telefon daha!! Samsung galaxy F

Yeni Samsung Galaxy F görselleri internete sızdı İlk başta Galaxy S5 Prime olarak çıkması beklenen Samsung Galaxy F ismiyle gelecek olan Samsung'un yeni telefonuyla ilgili yeni görseller internete sızdırıldı. İşte Galaxy F...
  163. rawkid

Galaxy S4 ayarlar uygulaması yok!!

arkadaşlar bugün teli kapatıp açtım sonra ayarlar uygulamasının olmadığını farkettim. telin hiçbir ayarına girip değiştiremiyorum. ayarlar kayıp yani lütfen yardım edin.
  164. rawkid

Facebook ta hesabına erişilemiyor hatası

arkadaşlar facebook acayip yavaşladı ve 2 dk bir hesabına erişilemiyor deyip sayfayı yeniliyor. sizde de varmı böyle bir sorun.
  165. rawkid

TTNET hız sorunu

arkadaşlar bugün torrent den dosya indiriyordum. 700kb/s hızda indiriyordu sonra birden 3kb/s düştü. indirmeyi iptal ettim programı komple kapattım speedtest ten hız testi yaptım. hız ilk önce 6 mbits oluyor ondan sonra hızlı bir şekilde hız düşüyor. ne yapmam lazım. kota ile ilgili bir sorun...
  166. rawkid

Pesimist Ep6 İndirme linki yayınlandı buyrun

pesimist Ep6 indirme linki bugün melankolia sitesinden yayınlandı buyrun http://melankolia.com.tr/sagopa-kajmer-pesimist-ep-6-indir.html
  167. rawkid

Biraz da eğlenelim !!!!

bildiğiniz üzere son 1 haftadır forumda hep siyaset konuşuluyor. sürekli bir tartışma bir gerginlik var. bugünde biraz gülelim eğlenelim diyorum. mesela komik fotolar paylaşın komik ve SOĞUK espriler yazabilirsiniz komik videolar felanda paylaşabilirsiniz. veya bundan farklı bişeyde olablir...
  168. rawkid

Facebook tamı engellendi?

arkadaşlar dün youtube bugün de facebook a girmekte zorluk çekiyorum. hatta giremiyorum. benden başka bu sorunu yaşayan varmı?
  169. rawkid

Kulaklık tavsiyesi

80 tl bir butcem var. Onerebileceginiz bir kulaklık varmı. Tercihen kulakustu ama her turlu olabilir.
  170. rawkid

YouTube aşırı yavaş

bugün youtube a girdim. bir videoyu 144p de bile donarak açıyor. internet hızımdan kaynaklanmıyor. 6 mbit. farklı videoları açtım hepsinde aynı neden olabilir.
  171. rawkid

Twitter hesapları kapatmaya başladı

twitter ın kapatılmasına sebep olan hesaplar twitter tarafından kapatılmaya başlandı. işte haber: http://www.ntvmsnbc.com/id/25505711/ http://www.hakimiyet.com/genel/twitter-yasaga-sebep-olan-hesabi-kapatti-h388441.html...
  172. rawkid

En iyi rapçi

Bugün bir sagocu olarak yine de böyle bir anket actım. Bakalım kac sagocu bizimle kimler hangi rapciyi begeniyor bir bakalım ayrıca dinlediginiz kisiden begendıgınız bir parcayı yazabilirsiniz
  173. rawkid

MEB tabletleri hack 'leme

Bildiğiniz üzere çoğu liseye tabletler dağıtılmaya başlandı. bize verilen tablet General Mobile E-tab 4 tabletlere oyun felan yükleniyor. bunda bir sorun yok fakat internet konusunda biraz sorunumuz var. facebook twitter youtube ve diğer sitelere karşı güvenli internet var. bu yüzden bunlara...
  174. rawkid

Padopia tablet hard reset atma

padopia 7 power tabletim açılmıyor . jelly bean yazısı geliyor ileriye gitmiyor. bir türlü recovery moda alamadım. yardımcı olurmusunuz
  175. rawkid

Mavi ekran hatası alıyorum

mavi ekran hatası alıyorum. minidump tan hataya baktım. halmacpi.dll hatası alıyorum nasıl çözebilirim aldığım hata aşağıda ================================================== Dump File : 020914-22401-01.dmp Crash Time : 09.02.2014 18:12:07 Bug Check String : Bug Check Code ...
  176. rawkid

AVİ uzantılı dosyaları açamıyorum

utorrent ten bir film indirdim 700 mb civarında. avi uzantılı divx programından denedim açılmadı. gom player denedim açılmadı. k-lite codec full kurdum media player classic ten açtım yine olmadı. video çözülemiyor hatası veriyor. codec desteklenmiyor hatası veriyor.
  177. rawkid

Laptop aniden mavi ekran hatası verip kapanıyor

internette dolaşırken laptop aniden mavi ekran hatası verip kapanıyor. açıldığında windows büyük bir hatadan kurtarıldı diyor. ekran kartından kaynaklandığını düşünüp sürücüsü sildim ve yeniden tükledim fakat değişen bişey olmadı. bilgisayarın özellikleri: 2 gb ram intel core i3 işlemci intel...
  178. rawkid

Avi uzantılı dosyayı açamıyorum

internetten avi dosya uzantılı bir film indirdim. yaklaşık 700 mb fakat videoyu gom player den açmaya çalıştığımda codec hatası veriyor. video onarma programlarınıda denedim fakat o programlarda dosyayı tanımıyor. ne yapmam lazım.
  179. rawkid

850 Tl ye IPHONE 5S

850 tl ye iphone 5s sattigini iddia eden bir site var. Bu site tamamiyle apple sitesinin tasarimini kullaniyor. ayrica garip olan diger bisey sitenin en altinda apple in imzasi var. site su tr-applestore.com - - - Mesaj Güncellendi - - - Ve site kapandi.
  180. rawkid

En iyi antivirüs hangisi

bilgisayarımda kasma yapmıycak iyi bir antivirüs programı söylermisiniz. bilgisayarın özellikleri 2 gb ram Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz
  181. rawkid

HTC Desire X telefon açılmıyor

HTC Desire X telefonuma rom yüklerken hata yaptım ve telefon açılmıyor. nasıl yapabilirim.
  182. rawkid

HTC Desire 500 ROM

HTC Desire 500 telefona ROM atıcam yavaşlama veya donmalar olurmu ?
  183. rawkid

HTC Desire X nasıl ROM yükleyeceğim!!!

HTC Desire X telefonuma ROM yükleyeceğim ama bir türlü yapamadım yardımcı olurmusunuz .