Arama sonuçlarınız

1. B

Size güzel bir mantık sorusu

1. ELA - LALE - LEKE - KEL - X 2. EKLE - LEKE - KEKEME - MELEK - Y Yukarıdaki kelimeler belli bir kurala göre sıralanmış. En sondaki X ve Y yerine hangi kelimeler gelirse kural devam etmiş olur? A) ELLİ - KELLİ B) TELLİ - TEKLİ C) EKLİ - ALİ D) ELLİ - EKLİ E) ELLİ - TELLİ Cevabınızla birlikte...
  2. B

Sistemkitap.com güvenilir mi?

www.sistemkitap.com sitesi güvenilir mi? Sistem Kırtasiye / Sistem Kitap 1603211221 Bu sitenin alan adı 29.04.2020 tarihinde oluşturulmuş: https://whois.domaintools.com/sistemkitap.com Ayrıca ETBİS kaydı yok: https://www.eticaret.gov.tr/sirketsorgula
  3. B

Renault Clio 4'te Niye Navigasyon Yok?

Renault Clio Navigasyon Yok Neden? Renault Clio 4'ün tanıtım broşürlerininde 7 inç multimedya dokunmatik ekranda dahili navigasyon uygulaması göstermesine rağmen 2019 model Clio 0.9TCe Touch aracımda böyle bir uygulama bulunmuyordu. Yaptığım araştırmalarda sonraki modellerde navigasyon...
  4. B

Bu yapılan kaçakçı destekçiliği değil mi?

HDP'ye yakınlığı ile bilinen Yeni Yaşam Gazetesi'nden "yüzsüzlüğün bu kadarı" dedirtecek tarzda bir haber: Bölgede DEDAŞ terörü sürüyor Artuklu’ya bağlı Ortaköy kırsal mahallesinde DEDAŞ’ın elektrik panolarını direklerin üstüne çıkarmaya yüzlerce jandarma ile gitmesi gerginlik yarattı...
  5. B

Next Navigasyon “Sınırsız ve ücretsiz harita güncellemesi” Hikayesi

2013 yılında Next YE-G515 marka/model navigasyon cihazı satın aldım. Navigasyonun kutusunda “Sınırsız ve ücretsiz harita güncellemesi” ibaresi bulunuyordu. Ancak birkaç gün önce naviextras.com Toolbox programı üzerinden güncellemeleri yaptığımda ücretsiz olarak herhangi bir harita güncellemesi...
  6. B

Next YE-G515 Navigasyon Bataryası

2013 yılında satın aldığım Next YE-G515 marka/model araç navigasyonumun bataryası ömrünü tamamladı sanırım. Şarjı hemen bitiyor. Sürekli şarja takılı şekilde kullanmak durumunda kalıyorum. Cihazı açtım. Bataryası şöyle bir şey: Next YE-G515 Batarya Özellikleri: + FT424356 C06 - FT12S01-1 -...
  7. B

Benim niye vergi numaram var?

Benim şirketim falan yok. Yani normal bir vatandaşım. Ama e-devlet üzerinden Gelir İdaresi Başkanlığı İnteraktif Vergi Dairesi'ne (https://ivd.gib.gov.tr) giriş yaptığımda bana ait bir vergi numarası olduğunu gördüm. Ev ve arabam olmasından dolayı mı otomatik olarak vergi numaram var? Yoksa...
  8. B

Noterden Alınan Veraset İlamı E-Devlet'ten Sorgulayınca Çıkar mı?

Bilindiği üzere veraset ilamı (mirasçılık belgesi) noterden veya Sulh Hukuk Mahkemeleri'nden alınabiliyor. E-Devlet'te Veraset İlamı Sorgulama bölümünden sorgulama yapınca Sulh Hukuk Mahkemeleri'nden alınan veraset ilamı görüntülenip e-imzalı mahkeme kararını PDF olarak tekrar indirebiliyoruz...
  9. B

Hassas banka bilgileri yabancıya gitmeyecek!

Hassas banka bilgileri yabancıya gitmeyecek! Son dakika haberlere göre, 1 Temmuz’da bankacılıkta yeni bir dönem başlıyor. Banka ekstresi ve hesap özeti gibi hassas bilgiler, çoğu yabancı olan şirketlerin mail hizmeti yerine mobil bankacılık ve internet bankacılığı ile yollanacak. Bankacılıkta...
  10. B

İstanbul Bilişim, TBMM'ye taşındı!

İstanbul Bilişim, TBMM'ye taşındı! Ruhsar Pekcan'a 4 soruluk önerge Saadet Partisi Milletvekili Abdulkadir Karaduman, teknoloji ürünleri satan İstanbul Bilişim firması ile ilgili tüketicilerin yaşadığı sorunları TBMM’ye taşıdı. Türkiye’de 2002'den bu yana faaliyet gösteren online alışveriş...
  11. B

İPApp İpragaz 12 kg'lık Ev Tüpü Kampanyası

İPApp kullanıcılarına özel 12 kg’lık ev tüpü sadece 79 TL. Kullanım Şartları Kampanyadan yararlanmak için alacağınız kodun, siparişinizin sepetim aşamasında “Promosyon Kodu Kullan” bölümüne girilmesi yeterlidir. Kodun girilmesi ile birlikte kampanyalı fiyat otomatik olarak uygulanacaktır...
  12. B

Koronavirüs araştırması: En yüksek ölüm oranına sahip meslekler (İngiltere)

Düşük maaşlı mesleklerde çalışanlar corona virüsün bedelini dört kat daha ağır ödüyor İngiltere’de corona virüs pandemisi nedeniyle daha yüksek ölüm oranlarına sahip olan meslekler ilk kez açıklandı. Buna göre güvenlik görevlileri, otobüs şoförleri, bakıcılar, inşaat işçileri ve aşçılar...
  13. B

Xiaomi Hangi Garanti Servisini Tercih Etmeliyim?

"Xiaomi Türkiye Garantili" telefonların; 1-EVOFONE 2-GENPA 3-OUNO garanti servislerinin üçünde de garantisi var. Yani sorun olduğunda garanti kapsamında hangi yetkili servisi isterseniz ona gönderebiliyorsunuz. Peki Xiaomi telefonlar için hangi yetkili servis daha iyi? Hangisini tavsiye...
  14. B

Xiaomi Redmi Note 8 Ekran Paneli Sorgulama

Xiaomi Redmi Note 8 Ekran Paneli Xiaomi Redmi Note 8 Ekran Panelini Nasıl Öğrenebilirim? Xiaomi Redmi Note 8'de kullanılan ekran panelini öğrenmek için aşağıdaki adımları uyguluyoruz: 1.ADIM: "Ayarlar" uygulamasına girip "Telefon Hakkında" seçeneğine tıklıyoruz. 2.ADIM: "Tüm Özellikler"...
  15. B

Xiaomi Redmi Note 8 Kamera Sensörü / Lens Öğrenme

Xiaomi Redmi Note 8 Kamera Sensörü / Lens Öğrenme / Sorgulama Xiaomi Redmi Note 8 Kamera Sensörünü Nasıl Öğrenebilirim? Xiaomi Redmi Note 8'de hangi kamera sensörü kullanıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları uyguluyoruz: 1.ADIM: "Ayarlar" uygulamasına girip "Telefon Hakkında" seçeneğine...
  16. B

Aynı kamera sensöründe farklı lens kullanımları görüntüyü ne kadar etkiler?

1.DURUM: X marka/model bir telefonda Samsung'un S5KGM1 model bir kamera sensörü ve "ofilm" marka bir lens kullanıldığını varsayalım. 2.DURUM: Yine aynı X marka/model bir telefonda yine Samsung'un S5KGM1 model kamera sensörü ve "Sunny" marka lens kullanıldığını varsayalım. Bu iki durumda...
  17. B

Soobe battı mı?

Soobe.com.tr internet sitesi (Ticaret Unvanı: ATM Dış Ticaret Pazarlama A.Ş.) üzerinden 2 hafta önce alışveriş yaptım. Ancak sipariş durumunda halen "Sipariş Hazırlanıyor" yazıyor. Birkaç gün önce müşteri hizmetlerini arayıp halen niye kargolanmadığını sorduğumda bu hafta kargoya verileceğini...
  18. B

Adaptörün fişi kırıldı

Çocuk, akülü arabasının şarj adaptörünün fişinin uçlarını eğmiş. Muhtemelen yere düşürmüş. Ben de düzeltmeye çalışırken birisini kırdım. Nasıl tamir edebileceğim konusunda fikri olan var mı? Adaptör resimleri:
  19. B

Biz Bize Yeteriz Türkiyem: ‘Emniyet tarifesi’ ortaya çıktı

Biz Bize Yeteriz Türkiyem: ‘Emniyet tarifesi’ ortaya çıktı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası için Emniyet’in de “yardım tarifesi” belirlediği ortaya çıktı. Sosyal medyada hızla yayılan ve tanınmış gazetecilerin de...
  20. B

Koronavirüste Gizli Saklı Olur Mu?

Edinilen bilgiye göre, İstanbul’da gece geç saatlerde yeni tip korona virüs (Kovid-19) ihbarı üzerine belirtilen adrese giden ve şüpheli şahsı alarak hastaneye doğru hareket eden ambulansın önü bir kişi tarafından kesildi. Arabasından inerek 112 çalışanlarına, “Hasta kim? Korona mı? Ne olmuş...
  21. B

Keşke 14 gün kuralına uysaydı

Keşke 14 gün kuralına uysaydı Fransa’da koronavirüse yakalandıktan sonra geldiği Türkiye’de vefat eden 62 yaşındaki E.Y.’nin yolculuğu “Yurt dışından geldiysen 14 gün karantinada kal” kuralının ne kadar hayati olduğunu ortaya koydu. E.Y.’nin tedavisi yurt dışından geldiğini gizlediği için geç...
  22. B

Hangi Bankalarda Hesabım Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Hangi Bankalarda Hesabım Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim? (Banka Hesabı Sorgulama) Bazılarımız hangi bankalarda hesabı olduğunu merak ediyordur. En başta saçma gelebilir. İnsan zaten kendi hesabı olan bankaları biliyordur, diye. Ama bazen de çeşitli sebeplerden dolayı hangi bankalarda hesabımız...
  23. B

Xiaomi Redmi Note 8 Kullanıcıları Kulübü

Merhaba arkadaşlar. Xiaomi Redmi Note 8 kullananlar olarak genel olarak tek bir sayfadan/konudan organize olsak problemlerimize daha hızlı çözüm bulabilir ve tecrübelerimizi daha hızlı paylaşabiliriz diye düşünüyorum. Buradan organize olmaya ne dersiniz?
  24. B

Orange Unlock (iPhone Unlock)

PDF formatında resimli anlatımını hazırladım. İsteyen e-mail adresini yazsın göndereyim. Veya nasıl siteye yükleyeceğimi tarif etsin. ORANGE FRANCE OPERATÖRÜ ÜCRETSİZ UNLOCK NASIL YAPILIR? Sizden ricam, işlem bitince yazının sonunu da okumanız. Fransız(Fransa) Orange Operatörü ( Orange France...