Arama sonuçlarınız

1. B

Renault Clio 4'te Niye Navigasyon Yok?

Birkaç yıl önce Sygic Navigasyon'a Android Auto desteği geldi. Artık aracınızdaki Android Auto'ya bağladığınız telefonda Sygic Navigasyon kullanabiliyorsunuz. Navigasyon işinin Google Haritalar'ın tekelinden çıkması güzel oldu.
  2. B

Xiaomi Redmi Note 8 Ekran Paneli Sorgulama

Telefonumda hayalet ekran sorunu vardı. Bu arada ekran panelim kronik hayelet ekranı sorunu olan Tianma ekran panaliydi. Genpa'ya garantiye yolladım. Ekranı değiştirmişler. Telefon gelince ekran renk tonunun eskisine göre daha sarımtırak olduğunu fark ettim. Sanki renk tonu Huaxing ekran...
  3. B

Xiaomi Redmi Note 8 Kullanıcıları Kulübü

Telefonumda hayalet ekran sorunu vardı. Bu arada ekran panelim kronik hayelet ekranı sorunu olan Tianma ekran panaliydi. Genpa'ya garantiye yolladım. Ekranı değiştirmişler. Telefon gelince ekran renk tonunun eskisine göre daha sarımtırak olduğunu fark ettim. Sanki renk tonu Huaxing ekran...
  4. B

Yardım Paycell Ile Olan Mükemmel Deneyimim (!)

Yuh! 9 gün mü?
  5. B

Yardım @Ataturk.com Uzantılı Mail Adresi Alabilirmiyim?

Bence alınsa bile mahkemeye verilip iptal ettirebilirler diye düşünüyorum.
  6. B

Soru Defne Hanım

Defne Samyeli, ben o Defne Hanım değilim demiş. Büyük ihtimalle Sedat Peker yarın bir video daha yayınlar bu konuya ilişkin:
  7. B

Ailem 5 vakit namaza kızıyor

Her ikisi birden yapılabilir. Neden birini terk/tehir etmesi gereksin ki?
  8. B

T129 ATAK helikopteri için ABD’den izin çıktı

Ben de şaşırdım izin vermelerine. Bize ambargo uygulamıyor muydu ABD?
  9. B

General mobile sizce kaymaya başladı mı

Bence GM piyasayı hızla kaybedecek. Niye mi? Yabancı menşeili markalara Türkiye'de üretim şartıyla gerilen teşvikler. Zaten GM giriş seviye bir pazara sahipti. Onu da hızla kaybedecek gibi geliyor bana.
  10. B

Otg Destekli̇ Tablete Otg Kablosu İle Mouse İle Klavye Taki̇labi̇li̇r Mi̇

Android herhangi bir uygulama yüklemeye herek kalmadan fiziki klavye düzeni ile doğru çalışıyor mu, bilmiyorum. Yani tuşlara basınca doğru karakteler çıkıyor mu, bilmiyorum. Ama External Keyboard Helper uygulamasını yükleyip klavye girişini bildirimlerden GBoard değil de External Keyboard...
  11. B

Daha önce General Mobile Discovery Air (Android 4.4) marka telefona OTG kablo ile kablolu klavye takıp kullanmıştım. 1621266430 Aynı şekilde kablolu klavye Redmi Note 8'de de çalışıyor.
  12. B

Şimdi Redmi Note 8 marka/model telefonda denedim. OTG kablo ile kablolu fareyi takınca çalışıyor. Ama her cihazda çalışır mı, bilmiyorum.
  13. B

Steami Silip Steamdeki Oyunu Oynamak Mümkün Mü?

Steam'ın PC açıldığında otomatik başlatılmasını kapatın bence de @_Zaur_ un dediği gibi.
  14. B

İsrail'in Ateşkes Sebebi: Türkiye Hava Kuvveti Gönderecekti

Filistinlilere attıkları bombalar bitti. Artık basın/yayın binalarını bombalıyorlar. Birileri yine İsrail'i masum göstermeye çalışmasın. Kasıtlı olarak bombalamışlar. Çünkü bombalamadan önce 1 saat içinde binanın boşaltılması istenilmiş.
  15. B

Fiat Egea Sorular (Urban)

Bu sebepten Egea'dan vazgeçip Clio 4 almıştım. Onu almadan önce de Sikayetvar.com'dan yoyun şikayetlere baktım. Genelde Start-stop arızasından bahsediyorlardı. Fazla büyük bir sorun olmadığı için göze alıp Clio 4 aldım ve hakikaten start-stop arızası başladı. Benimki büyük bir sorun değil. Yani...
  16. B

Fiat Egea Sorular (Urban)

Bu yağ yakma sorunu nedeniyle ben de 1.4 Benzinli Egea almaktan vazgeçmiştim. Sikayetvar.com'da bu konuda çok şikayet var.
  17. B

Filistin Meselesini Dert Eden Müslümanlara Bir Önerim Var...

Ben niye gayrimüslimlerle muhattap oluyorum ki?
  18. B

He he, öyledir (!) Ben ırk değil, sapık bir dini aşağılıyorum.
  19. B

Kimi sevip sevmeyeceğimi sana soracak değilim. Ayrıca bu tüm Arapları seveceğim anlamına gelmez. Ben Arapları aşağılayamam. Irkçılık ve Müslümanlık farklı kutuplarda yer alır. Ayrıca Türküm. 1621072928 Sen, Araplarla ilgili genelleme yapıp aşağılıyorsun.
  20. B

Yahudi sevici değilim çok şükür. Ben Kainatın Efendisinin ırkını aşağılayamam. İsrail'den kastım da Yahudiler zaten.
  21. B

Ben Müslümanım. Irkçılık yapmıyorum. Ayrıca benim peygamberim Arap. Bu yüzden Araplar ile ilgili aşağılayıcı bir genelleme yapmam söz konusu değil. Sen İsrail sevicisi nasıl olunduğunu anlat, yeter.
  22. B

İçlerinden insan ve cinlerin peygamberi Kainatın Efendisi çıkmış, o yeter. Anladık Müslüman değilsin, katıksız Arap düşmanısın.
  23. B

Alıntıladığın mesajı başkasına yazmıştım zaten.
  24. B

Winrar'ı Satın Alan Adam.

WinRAR'ın aşırı fahiş bir fiyattı var. Bu yüzden uyarı gelen hali ile kullanmaya devam ediyorum ben. Deneme sürümü sonrası kullanımı tamamen kısıtlamış olsaydı 7-Zip veya PeaZip kullanırdım ve yine WinRAR'a o kadar para vermezdim ben.
  25. B

İnternet Alışverişi Için Banka Önerisi.

Para bankaya iade olunca 10 gün içinde karta iade ediyorlar zaten. Ürünü satın aldığınız yerden kaynaklanıyor olabilir mi iade sorunu?
  26. B

Önce ekonomini bitirirler, sonra da tepene çökerler. Yakın çevremizdeki İran en basit örnek. Önce yaptırımlarla ekonomisini bitirdiler. Yakında da çökerler. Bu işler böyle. Almanya da olsa aynı şekilde ABD ile ters düşerse biter. Ekonomik olarak güçlü olmak ekonominin zayıflatılamayacağı...
  27. B

Poco X3 Nfc Kullanıcı Deneyim Ve Yorumları

Redmi Note 8 kullanıcısı olarak tavsiyem: Poco X3'te kullanılan ekran panellerini araştırın. Eğer Tianma marka ekran paneli kullanılmışsa kesinlikle almayın. Çünkü bu ekran paneli kısa zamanda hayalet ekran oluyor.
  28. B

Hiçbir şey yapamazlardı. Çünkü izin vermezlerdi. Mesela İran o kadar tehdit ediyor İsrail'i. Bir şey yapabiliyor mu? Hayır. Hele bir yapsın. Nasıl tepesine çökerler o zaman.
  29. B

Önceki mesajlarda da bahsettim. İsrail'in yerinde Filistinliler olsa hiçbir sorun olmazdı. Çünkü aynısını Müslümanlar yapmaya çalışınca tüm sömürgeciler Filistin'in tepesine çöker ve Filistin'i Suriye'ye, Irak'a, Libya'ya çevirirlerdi. Bu yüzden yahudilere zulmedemezlerdi.
  30. B

Düşünülmesi gereken nokta Filistinlilerin yaptıkları çocuk sayısı mı? Sömürgeci ülkeler Türkiye'yi işgal etse çocuk yapmayacak mı millet? Bu bir stratejidir. Demografik yapıdaki gücünü korumak veya arttırmak için nüfus olarak çoğalmaya devam edersin. PKK terör örgütü elebaşı Öcalan'ın "ya...
  31. B

Bir Öğretmenin Crackli Program Kullanması Caizmi

Aslında suç eğitim sisteminde bence. Nerede ücreti program var onun eğitimi veriliyor. En basidi office programları. Sürekli ücretli program Microsoft Office öğretiliyor. Ücretsiz program LibreOffice öğretilmiyor mesela. LibreOffice Math programı Mathtype'ın ücretsiz alternatifi galiba.
  32. B

Bir Öğretmenin Crackli Program Kullanması Caizmi

Crack'li program hangisi?
  33. B

Ben de sizi samimi bulmadım. Mısır-İsrail mücadelesi ile İsrail-Filistin mücadelesi aynı mı olur sizce? Diyorsunuz ya Filistin İsrail'in gücüne sahip olsa neler yapardı, diye. Yani İsrail zayıf (şimdiki Filistin gibi) Filistin güçlü (şimdiki İsrail gibi) olsa ne olurdu? Cevap: Hiçbir şey. Çünkü...
  34. B

Korsan Oyun Indirmek Günah Mıdır ?

BİM'de Steam para satılıyor galiba.
  35. B

En azından adil/ eşit koşullarda bir savaş yapabilirlerdi.
  36. B

Korsan Oyun Indirmek Günah Mıdır ?

Korsan oyun/yazılım kullanmak Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa aykırı değil diye hatırlıyorum. Ama bunu çoğaltıp yaymak, internete yüklemek, şifrelerini kırmak, satmak vs. aykırı. Sadece kişisel kullanım amacıyla kullanmak kanuna aykırı değil galiba. Ama tam emin değilim. Tabi kanuna aykırı...
  37. B

Zaten hava savunma sistemi olduğu için füzelerin tamamına yakınının imha olacağını Filistin de biliyordu. Hava savunma sistemi olmasa zaten o kadar füze atmazlardı. Yani binlerce kişi ölmesi gibi bir ihtimal hiçbir zaman olmayacaktı. Binlerce kişi ölse İsrail için meşru bir savunma hakkı doğar...
  38. B

Usb Sürücüler Çalışmıyor ?

BIOS'tan kapalı olabilir mi? https://mobile.donanimhaber.com/acil-yardim-format-attiktan-sonra-usbleri-gormuyor-acil-yardim--32354468
  39. B

Mescidi Aksa'da yapılana karşılık olarak roket fırlattılar. Ayrıca hava savunma sistemini aşmak için o kadar roket attılar. Yoksa hava savunma sistemini aşamazlar ve hepsi imha olurdu. Ayrıca o roketlerde ölen İsrailli sayısı 5 kişi. Ama Filistinli sayısı ise 100 kişi ve bunun yarısı çocuk ve...
  40. B

[Genel Konu] Xiaomi Kullanıcıları Kulübü

Daha önce forumda konusu/kulübü olan modeller onlar.
  41. B

[Genel Konu] Xiaomi Kullanıcıları Kulübü

Sıkıntı yok. Tüm modeller dahil. ?
  42. B

Redmi Note 8 Vs Iphone 11

Redmi Note 8'in Android 11 alacağını pek düşünmüyorum. MIUI 13 alacak modeller listesinde de yoktu. Android 11 almazsa da çöp olmaz. Ama Tianma ekran paneli konusu sıkıntılı bence. Redmi markasının uzun ömürlü bir marka olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Redmi Note 8 çıktığında Android 9 ve MIUI...
  43. B

Xiaomi Redmi Note 8 vs GM 20 Pro

Tianma panel ise şimdiden geçmiş olsun. Ekrandan dolayı garantiye gider büyük ihtimalle.
  44. B

Euro Truck Simulator 2 - 4 Gün Sonra İndirime Girer Mi?

Steam'de 9.75₺'ye düşmüş:
  45. B

Tianma panelin avantajını göremedim ben. Telefonu alalı 1-1.5 yıl oldu. Telefonda zaten oyun falan oynamıyorum. Ama bende de hayalet ekran olmaya başladı. Ekranı Tianma panel olanlara şimdiden geçmiş olsun.
  46. B

Xiaomi Redmi Note 8 vs GM 20 Pro

Redmi Note 8 bende de var. Ama o kadar iyi bir telefon değil, yani F/P ürünü olduğunu düşünmüyorum. En azından uzun vadede çabuk arıza vereceğini düşünüyorum. En basidi Redmi Note 8'de iki farklı ekran paneli kullanılıyor: Tianma ve Huaxing. Eğer aldığınız telefonun ekran paneli Tianma marka...
  47. B

Selam Olsun Filistine

Doğu Türkistan'la ilgili konu açtın da senin yaptığın gibi konuyu açanı eleştirdik mi? Çin'in Doğu Türkistan'da yaptığı zulmünü/katliamını destekledik mi?
  48. B

Birader, ben nerede dedim Asker Gazze'ye, diye? Ayrıca tek sorun Filistin, diyen mi oldu? Bir daha "diyorsunuz, yapıyorsunuz" gibi ifadeler kullanma. Hitap tarzından yaşının küçük olduğu anlaşılıyor. Verilmeyen F-35 için ABD'ye savaş mı ilan etmemizi bekliyorsun? ABD'ye yaptırım mı...
  49. B

Senin anlamakla ilgili bir sorun mu var? Türkiye ne alama birader? Sen önce açtığın konu başlığına bak: "Filistin Meselesini Dert Eden Müslümanlara Bir Önerim Var..." Bu başlıkla sen Müslümanları hedef gösteriyorsun ve aklınca tavsiyelerde bulunuyorsun. Sonrada Türkiye'nin kutsalı değil falan...
  50. B

Sen bir şey anlatma yeter. Çünkü Mescidi Aksa konusunda senin o boş dediğin o tavsiyelerine ihtyacımız yok. Tavsiyelerini kendine sakla. Müslümanların Mescidi Aksa konusundaki hassasiyetine de ayar vermeye çalışma.
  51. B

Kudüs (Mescid-i Aksa) bizim (Müslümanların) ilk kıblesidir ve bizim için kutsaldır. Sen çıkmış Filistin Milistin diyorsun halen. Cahil cahil konuşup insanları tahrik etme. Akıllı ol. Terbiyesiz yapma.
  52. B

Chp'li Vekil Atatürk’e 'Katliamcı' Dedi, Kimsede Çıt Yok

Ayasofya Camii vasiyeti (Fatih Sultan Mehmet Han'ın vasiyeti ve laneti) konusunda hatırlatma yapan Diyanet İşleri Başkanı için "Ali Erbaş, Atatürk'e lanet okudu" demişlerdi daha önce. Buna niye sustular şimdi? ...
  53. B

İşlemediğim Bir Suçtan Ceza Yiyeceğim.

Ben de tam bunu yazacaktım ki siz yazmışsınız. ? Yazılı ve resmi bir birim arayıp polis merkezine veya şubeye çağırıp ifade almıyorsa dolandırıcılık vakasıdır büyük ihtimalle. 1620663432 Dolandırıcılık vakası değil o zaman.
  54. B

Google Hesabıma Giriş Yapamıyorum

Bu gibi sorunlara karşı en iyi çözüm iki faktörlü doğrulama.
  55. B

(?) Clio 4 Ve İlk Araba Sorularım (?)

Aracınız hayırlı olsun. Renault araçların yıllık yağ bakımı notmalde 20.000km veya bir yıl dolunca yapılıyor. Detaylara fazla takılmayın bence. Yakıtı bilindik petrollerden alın. Yağı Renault bir ara Elf kullanıyordu, şimdi Castrol galiba. Motorunuza uygun olan kalınlıktaki yağı alın yne...
  56. B

Redmi Note 8 Pro Kullanıcıları Kulübü

Türkiye'de kayıtlı IMEI'leri e-Devlet'ten sorgulayınca "İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" yazması normal. Bu durum telefonun Xiaomi Türkiye Garantili olmadığı anlamına gelmez. Xiaomi Türkiye Garantili telefonu sorgulasanız da bu şekilde "İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" yazar. Xiaomi Türkiye...
  57. B

Shift Tuşu Büyük Harf Yazıyor

Klavyeyi açıp güzelce temizlersen düzelir bence. Muhtemelen şase gibi bir şey yapıyordur veya Caps Lock tuşunun altında katman oluşturmuştur gazoz.
  58. B

Caps Lock tuşuna basınca klavyenin sağ üst tarafında ışığı olur genelde. O ışığın da yanması lazım. 1620304227 Fiziki klavyenin kablosunu çıkarıp sanal klavye ile deneyin. Yine sanal klavyede de çalışmıyorsa yazılımsal bir sorundur bence.
  59. B

Sanal klavye ile Caps lock tuşuna basıp yazmayı denediniz mi? Eğer sanal klavyede çalışıyorsa fiziki klavyenizde bir sorun olabilir.
  60. B

1 Yıllık Redmi Note 8 Deneyimim. Redmi Note 8 Hala Alınır mı?

Benden tavsiye Tianma panel olan Xiaomi marka bir telefon almayın. Redmi Note 8'de 2 faklı panel var. Eğer Tianma çıkarsa kesine yakın bir ihtimalle hayalet ekran oluyor. Benim telefonun paneli de Tianma. 1-1.5 yıl geçti ve geçenlerde hayalet ekran olmaya başladığını fark ettim. Eğer Xiaomi...
  61. B

Bataryayı Değiştirdim Telefon Açılmadı

Eski bataryayı geri taktıktan sonra. Telefonu biraz şarj edip açmayı denediniz mi?
  62. B

Usb Hub Çoğaltmıyor

Taktığının şeyler çok fazla enerji çekiyor olabilir. Eğer USB çıkışına verilen enerji kotasını aşarsa çalışmaz. Eğer böyle bir durum varsa dıaşrıda harici güç veren adaptörlü bir USB HUB (çoklayıcı) almanız gerekir. Mesela 2-3 USB bellek taktığınızda aynı anda çalıştırabilmesi lazım. Veya 1...
  63. B

Logo değişim rüzgarına Dacia da katıldı

Yeni logosu dahi güzel olmuş.
  64. B

3 Ay Kullanımım Sonrası Turkcelli Bıraktım

Ben 5 yıl Turkcell kullandım. Mesela dakika lazım. Salla kazan yapıyorum ama 1 günlük 1GB veriyor. Diyelim internet lazım. Salla kazan yapıyorum ama 1 hafta Facebook ve Twitter veriyor YouTube yok. Yani nerede işime yaramayan şey var adamlar onu veriyor. Ben Facebook ve Twitter kullanmıyorum...
  65. B

Euro Truck Simulator 2 - 4 Gün Sonra İndirime Girer Mi?

Bence indirime girer. Geçen sen yaz indirimimde 7.85₺ idi.
  66. B

Udemy Troy Ile Ödeme Problemi

Sanal kart açıp sanal kartla deneyebilirsiniz. Genelde sanal kartlar Visa veya MasterCard oluyor.
  67. B

Redmi Arka Kamera Ters Çekiyor ?

Çok geçmiş olsun. İyi bari, sensörde bir sorun çıkmadan çözmüş oldunuz.
  68. B

Bana da jiroskop sensörü ile alakalı bir sorun gibi geliyor. Ama yazılımsal falan olabilir mi, bilmiyorum.
  69. B

1X yazısı normalde telefonu çevirdiğinizde yer çekimine doğru dönüyor. Sizde telefon düz dururken 1X yazısının ters durması normal değil. Sensör telefonu ters tutuyor gibi algılıyor anlaşılan. Jiroskop sensörünün (kamera sensörü değil) kalibrasyonu falan oluyor mu, bilmiyorum. Uygulama...
  70. B

Kamera uygulaması ayalarının verilerini temizlemeyi denediniz mi? (Verileri temizlemek için Kamera uygulamasının üzerine basılı tutun. "Uygulama bilgisi/Verileri temizle/Tüm verileri temizle" yolunu izleyin.) Resim çekerken çekim tuşunun üst tarafında "1X" yazıyor. O yazı ters mi duruyor sizde...
  71. B

Türkiye onu konuşuyor: Faruk Fatih Özer Kimdir?

Muhtemelen Cumhuriyet tarihimizin en büyük dolandırıcısı olarak tarihe geçecek isim.
  72. B

Avast: Collezione Hacklendi

Evet, Avast ve Firefox Monitor'ün veri kaynakları aynı değilmiş. Firefox Monitor'de (1) ihlal bulmuştu ama Avast'ta (3) ihlal buldu.
  73. B

Bu arada Avast'ın bu hizmeti ücretsiz mi? Ben de bu tip veri ihlallerinden haberdar olmak için Firefox Monitor'e ekledim e-posta adresimi. Muhtemelen Avast ve Firefox bu verileri https://haveibeenpwned.com/ sitesinden temin ediyordur diye düşünüyorum.
  74. B

Bu işlerden gına geldi. Ben de geçenlerde üyeliğim olan tüm sitelerdeki şifrelerimi farklı farklı yaptım. Yarın bir gün birisi patlarsa diğerleri de uçmasın diye. En azından şifrelere böyle bir önlem düşündüm. Ama kişisel verilere (isim, telefon, e-posta, adres vs.) yapacak bir şey.
  75. B

Bluetooth'u Yanlışlıkla Kapattım,Tekrar Bağlanamıyorum

Bilemedim. Bende de bluetooth'lu mouse var. Bazen güncellemelerden sonra tanımıyor. Kayıtlı cihazlardan siliyorum. Sonra mouse'un güç tuşuna biraz daha uzun süre basılı tutuyorum (Tek tık ile açma değil. Biraz da basılı tutmak lazım. O zaman farklı bir moda geçiyor). Bilgisayar tekrar görüyor...
  76. B

Paycell

Niye kapansın ki? Bende var Paycell. 1618693139 "Kartlarım" menüsünden kartı seçip sağ alt tarafındaki ayarlar simgesine tıklayın. Kartın internet ve telefon/mail order alışverişine açık olup olmadığınınoradan görebilirsiniz ve değiştirebilirsiniz.
  77. B

Bluetooth'u Yanlışlıkla Kapattım,Tekrar Bağlanamıyorum

Klavye veya mouse'taki açma tuşuna biraz daha uzun süre basılı tutunca bilgisayarda bu klavye ve mouse cihazlarının tekrar görünmesi lazım.
  78. B

microsoft word 2010

Sayfa ekleme dediğiniz nedir tam olarak? Yazmaya başlıyorsunuz. 1. sayfa dolup 2. sayfaya geçtiğinizde 2. sayfa üste kayıp 1. sayfa ile yer mi değiştiriyor?
  79. B

Mail ile isim görülür mü

Normal şartlarda göremez. Ama siz ona e-posta gönderirseniz ad ve soyadınız görünüyor galiba. Ama Facebook'a girip "şifremi unuttum" falan yapıp e-posta adresinizi girerse ve hesabınız bu sorgulamaya kapalı değilse profil ad ve soyadınız açık olarak görülebilir. Veya buna benzer popüler...
  80. B

Ev satıp altın almak

Eğer ev yeniyse (yani çok eski değilse) daha avantajlı olabilir. Çünkü evin kira getirisi olabilir veya kendi evinizde oturursanız kira vermezsiniz. Ayrıca ev fiyatları da sürekli artıyor. Ayrıca evi satmak biraz uzun sürüyor. Öyle ha deyince satılmıyor. Ayrıca aldığın evi 5 yıl geçmeden...
  81. B

Redmi Note 8'e MIUI V12.0.4.0.QCOMIXM - Kararlı 678M güncellemesi geldi.
  82. B

Ücretsiz Office 2019

Üniversite öğrencisi iseniz (AÖF dahil) edu.tr uzantılı e-posta ile kaydolursanız Microsoft Office 365'i ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Veya ücretsiz ve özgür yazılım olan LibreOffice programını düşünebilirsiniz.
  83. B

Paycell için 2. hesap açılır mı?

Ben de öyle biliyorum. Telefon numarasına bağlı oluyor hesap.
  84. B

Sizce Firefox mu Opera mı?

Uzun yıllardır Mozilla Firefox kullanıyorum açık kaynak bir proje olduğu için. Ayrıca bir çok platformda/işletim sisteminde desteği var.
  85. B

Uygulama aktarımı

App Gallery'de olmayan uygulamaları Petal Search'te aratın. Başka APK mağazalarında varsa buluyor. https://petalsearch.com/ 1614626672 Ama Google uygulamaları bu şekilde APK indirerek basit bir yöntemle yüklenmiyor sanırım.
  86. B

USB Flash Bellekten Silinen Verileri Kurtarmak

Üstüne birkaç defa veri yazıldıysa kurtarılması çok zor.
  87. B

Google, Chromium tabanlı tarayıcıların yükselişine direnmek İçin Chrome'u kilitliyor mu?

İşte bu yüzden Firefox kullanıyorum. Ama bir gün gücü eline aldığında Firefox'un neler yapabileceğini de kesitiremiyoruz tabi. Mesela Firefox Android tarafında sadece Google Play Store'da var ve Huawei App Gallery mağazasında yok. Neden? Açık kaynak bir proje olan ABD merkezli Firefox üstü...
  88. B

IDM alternatifi önerisi

https://jdownloader.org/
  89. B

Evofone ve Xiaomi türkiye garantili arasında fark ne ikiside resmi xiaomi garantisi degilmi

Ben de merak ediyorum bu sorunun cevabını. Benim hiç tecrübem olmadı.
  90. B

Çelik: "(Kılıçdaroğlu) Çıkıp da '13 şehidin sorumlusu Erdoğan' dediği zaman bu, Türkiye'nin terörle mücadelesine doğrudan saldıran bir provokasyondur"

Ben şehitleri en iyi hükümet mi savunur, dedim? Kılıçdaroğlu'nu şehit cenazesinde tartaklayıp koymadılar mı?
  91. B

Çelik: "(Kılıçdaroğlu) Çıkıp da '13 şehidin sorumlusu Erdoğan' dediği zaman bu, Türkiye'nin terörle mücadelesine doğrudan saldıran bir provokasyondur"

Şehit cenazesinden kovulmamış mıydı bu kişi? Bir de şehitlerin hakkını savunuyor kendince(!) ?
  92. B

50 yeni kuruş kaça satılır

Bu para, budan 30 sene sonra antika olabilir belki.
  93. B

Whats app alternatifi en iyi uygulama nedir ?

Yerli olduğu için Bip olabilir. Görüntülü görüşmede hatalar ve sorunlar çıkıyor ama zamanla düzeltilecektir. "Bip, WhatsApp'tan kadar, belki daha çok veri topluyor" diyenler var. Evet topluyordur. Ama Türkiye'de Turkcell, Türk Telekom Mobil ve Vodafone da çok fazla veri topluyor. Yani o zaman...
  94. B

Redmi note 8 global sim sorunu

Çift sim ile mi kullanıyorsunuz?
  95. B

Ban yiyenler konuyu okumalı bence

Bence de mantıklı. Hatta bir başkaları banlı kişinin profiline de yazamamalı. Adam banlı ve kendi profilini bile okuyamıyor. Buna rağmen birileri banlı adamın profiline yazıyor. Zaten banlıyken hesaptan çıkış yapıp foruma girince konular okunabiliyorken banlan kişinin kendi hesabı ile girip...
  96. B

"İzmir'i nasıl yönetiyorsak devleti de öyle yönetiriz"

Geçtiğimiz aylarda/senelerde depremi ve sonrasındaki mağduriyetleri hükümete bağlayanlar vardı. Şimdi de Melih Gökçek böyle bir şey yapmış. Çok komik bir durum.
  97. B

Türk askerlerinin aşırı dandik postal giymesi

6 ay askerlik için çok kaliteli bir bot vermek israf olur. Daha uzun süre kalacaklar (bunu meslek olarak yapacaklar) için daha kaliteli verilebilir.
  98. B

Ermenistan artık barış istiyor

?
  99. B

CD/DVD üzerine kağıt yapıştırmak

Bence kağıt yapıştırmayın eğer kendinden yapışkanlı etiket falan değişse. Stick yapıştırıcının da plastiğe pek sağlam yapılacağını sanmam. Zaten CD, sürücünün içinde hızlı dönüyor. Sonra o hızla yapıştırdığınız kağıt kalkar ve sürücünün içine girerse bir de onu çıkarmakla uğraşırsınız. Bir de...
  100. B

Pdf Farklı Karakter Sorunu

PDF'te görünen metnin arka planında başka metin vardır. Siz görünen metni srçtiğinizde aslında o seçim için atak planda başka bir metin seçiyor. Belgeyi ABBY Fine Reader gibi bir program ile OCR yapıp mevcut belgeyi aranabilir PDF dosyasına veya Word belgesine dönüştürebilirsiniz.
  101. B

İnceHesap.com İade Problemi

Bilgilendirme için teşekkürler.
  102. B

Yeğenim Sizler Bilmezsiniz AKP Zamanında PTT Yağ Satıyordu

Türkiye'de yağ üreten bir çok firma var. Ve geçenlerde bu firmaların birlik/oda başkanları açıklama yaptı zammın gerekli olduğu ile ilgili. Burada üreticide de bir zam söz konusu. Artı asgari ücret de arttı. Yani maliyetler arttı. Tanzim yağ satışı bana göre milletin gazını almak için. Zaten...
  103. B

Yeğenim Sizler Bilmezsiniz AKP Zamanında PTT Yağ Satıyordu

Tutmaz bence. Bir ara da tanzim satış vardı PTTAVM'de. Neye tıklasam "tükendi" yazıyordu. Bir de kargo parasıyla neredeyse aynı paraya geliyordu. Tabi çürük çarık gelme riski de cabası. Muhtemelen A101 ve BİM'deki fiyatlar ile aynı paraya gelir. Yani 5lt yağ ortalama 50-60₺ olur kargo ile. Her...
  104. B

Telefonda çekilen videolar başka bir cihazda açılmıyor.

Ben sürekli olarak OTG kablo ile USB'ye veri transferi yapıyorum. Hiç böyle bir sorun olmadı. Sizin kullandığınız dosya yöneticisi uygulamasının yetkilendirmesi yoktur belki. Ben telefonuma taşınabilir harddisk bile takıp veri transferi yapıyorum. Telefonum Redmi Note 8.
  105. B

Sahibinden-Letgo Dolandırıcılarının Devri Bitiyor!!

Gerçek kişi olarak 2.el telefon satanlara uygulanamaz bu. Ticari olarak bu işi yapanları kapsıyor anladım kadarıyla. O da zorunlu değil sanırım. Mesela 2.el araba konusunda bu tür garanti veren firmalar var DoD, N11 vs. Ama fiyatlar yüksek olduğu için insanlar Letgo ve Sahibinden'e yöneliyor...
  106. B

acaba %temp% klasorunu silersem birşey olurmu

İçindekileri silerseniz bir şey olmaz. Zaten ön bellek gibi bazı şeyler orada tutuluyor. Mesela bazı programlarda hata olduğunda temp klasörünü boşaltıp programı tekrar başlatmayı tavsiye ediyorlar.
  107. B

Sahibinden-Letgo Dolandırıcılarının Devri Bitiyor!!

Dolandırıcılık konusuna hiçbir etkisi olacağını sanmıyorum.
  108. B

Microsoft Office 365 Aboneliği kapatılmıyor ve para istiyor.

Edu.tr uzantılı e-posta hesabı ile kayıt yapılırsa ücretsiz kullanılabiliyor Office 365.
  109. B

Niye bu ülke dogru düzgün dunyaya adını duyuracak bir oyun yapmiyor

Mount&Blade var. Ama şirket Türkiye'de değil.
  110. B

Redmi Note 8 Android 11 Alacak !

Bende kutudan Android 9 ve MIUI 11 ile çıkmıştı. 1 sene önce aldım telefonu.
  111. B

Chrome gizli sekmede arama geçmişimi kaydediyor

Gizli sekmede yaptığın arama verileri çerezlerden silinir.
  112. B

MIUI 12/Android 10 güncellemesi ile güzel bir özellik gelmiş. Ben yeni fark ettim: Artık telefona NTFS biçimlendirilmiş harici harddisk takınca okuyup yazabiliryor. Type-C OTG kablo ile telefona 1TB ve 2TB harddiskleri bağlayıp denedim. Sorunsuz çalışıyor. Artık bilgisayara muhtaç olmadan...
  113. B

Nasıl İnternet'de anonim kalınır?

ProtonMail'in ücretsiz pakedi 500MB depolama alanı sunuyor. Ücretli diğer paketler ise pahalı. Yani zenginler hitap ediyor. https://protonmail.com/pricing
  114. B

Operatörler Whatsapp hediyesi ve tarifesi vermesin

Mesajın içeriğini okumasa bile kim kiminle ne zaman kaç defa, kaç dk görüşmüş, kaç mesajlaşma var, konumlarının nerede olduğu bilgilerini tutuyor. Bu veriler bile onlara yeter.
  115. B

Bu bulmacayı bilen var mı

Vay be. Cevap "hiçbir şey" miymiş?
  116. B

N11 vs Gittigidiyor mu daha iyi? hadi tartışalım

N11 daha iyi. Çünkü satıcı ve ürün için ayrı yorum yapılıyor. Böylece ürün ve satıcı puanı ayırımı yapmak daha kolay. 1610646786 Evet, Gittigidiyor'da bir de böyle bir sorun var.
  117. B

Evet, çeviri bir şeye benziyor.
  118. B

T Tanrı kelimesi kinayeli bir şeydir. Nefis diyeceğim. Ama nefis sadece fakirde yok.
  119. B

Whatsapp yerine hangi uygulamaya geçmeyi düşünüyorsunuz?

Evet, bir başkaları kullanmayınca tek senin kullanmanın da bir önemi olmuyor. Ücretli olduğu için rağbet görmüyor.
  120. B

"Threema" en güvenli mesajlaşma uygulaması gibi görünüyor. Threema Messenger ücretli bir uygulama. Fiyatı yaklaşık 30₺) Threema, Signal, Telegram, WhatsApp Anlık Mesajlaşma uygulamaları karşılaştırması: https://threema.ch/en/messenger-comparison
  121. B

Tüketici Hakları Hakkında Bilgisi Olan Gelsin

Faturası vs. varsa Tüketici Hakem Heyeti'ne gidin. Zaten sizi yönlendirir oradaki görevliler.
  122. B

BİM SteelSeries Arctis 1 kulaklığının hemen satılması

Linkini vermedim. Ona da ban verirlerse yuh artık.
  123. B

Ailem 5 vakit namaza kızıyor

Allah kabul etsin. Burada anladığım kadarıyla baban namazın olması gerekenden çok uzun sürmesine sinirlenmiş. Bence namazları vaktinde kıl. Zaten okulda namaz kılıp kalmadığını da bilemezler. Olması gereken de namazı vaktinde kılmaktır. Namazları vaktinde kılarsan kaza etmek için tek seferde...
  124. B

BİM SteelSeries Arctis 1 kulaklığının hemen satılması

Bu konuda DH forumda öne çıkanlarda çok güzel bir konu vardı. Özetle BİM'de bu ürün indirime girince bazıları ürün BİM'de satışa çıkmadan önce 2. el sitelerinde olmayan ürünü ilana koyuyor. Satıcıya mesaj atıp "Ürün halen satılıksa bugün almak istiyorum, alabilir miyim?" diye mesaj atınca...
  125. B

Ben dikkat etmedim açıkçası. Telefon eskidikçe batarya performansı zaten azaldığından güncelleme sonrası değişen bir şey olup olmadığını bilmiyorum.
  126. B

MIUI V12.0.3.0.QCOMIXM - Kararlı 215M güncellemesi geldi bana:
  127. B

Aslında Bip'in şirketinin Hollanda'da olması ile ilgili Turkcell'in savunması şu: AB'nin fikri mülkiyet haklarını da almak için şirketi AB ülkesindeymiş. Yani AB'nin Bip'in haklarını daha çok koruyacağını düşünüyor ki bence haklı. Yani AB'de alınan bir karar tüm AB ülkelerini etkiliyor. Bana...
  128. B

Tüm sunucuları Hollanda'da değil, şirket merkezi Hollanda'da. Ayrıca Türkiye'nin verileri Türkiye'deki sunucularda.
  129. B

Doğru söylüyorsunuz. Ama insanlarda bir anda farkındalık oldu. Verilerimiz kıymetlendi. ? Ben zorunluluktan WhatsApp kullanıyorum mesela. İnşallah toplumda büyük bir etki yapar da insanlar WhatsApp'ten vazgeçer.
  130. B

#BİPyükle etiketi başlatıyorum.

"Signal" tabanlı "Dedi" uygulamasını test ediyorum şu an. Zaten Signal'e çok benziyor arayüzü.
  131. B

Ücretli uygulamalar

Uygulamanın kendisi ücretli ise silip tekrar yükler veya güncellerseniz de ücretsiz yaparsınız. Ama uygulama içi satın alma yaparsanız o satın alma şartına göre değişir. Bazıları 1 yıllık vs. şart koyuyor. Mesela ben ücretli tarayıcı aldım. Aynı Google hesabı ile girdiğim sürece ücretsiz...
  132. B

Yaani olsa olurdu belki. Amblemi nazar boncuğu idi Yaani'nin. ?
  133. B

Burada gereksiz korku yapılmasını anlamı da yok. Yok "Bip yüklersem verilerim Turkcell'e gidecek" demenin anlamı yok. Zaten siz bir operatör kullanıyorsunuz ve bu veriler (HTS veriler) bu operatörler tarafından saklanıyor ve BTK ile paylaşılıyor. Bip'i de Turkcell gibi bir operatör olarak...
  134. B

Neyi atıp tutuyorum? WhatsApp ile Bip'in farkı yok gibi bir şey. Siz şirketin sunucularda tuttuğu veriden bahsediyorsunuz. Signal bu konuda gizliliğe daha dikkat ediyor demek ki. Şimdi siz normal operatör ile (uygulama olmadan) görüşme sağladığınızda ve SMS atıp aldığınızda da bu veriler (HTS...
  135. B

Mesela WhatsApp'in yapmayıp Bip'in yaptığı gizlilik ihlali ne var? Ben okudum zaten daha önce Bip'inkini. WhatsApp İngilizce olunca ne yazdığını anlamıyor millet. Ondan dolayı Bip çok şey yapıyor gibi gelmiş olabilir. Ayrıca ben oraya ekran alıntısı koydum. Erişim izninlerinde fark yok.
  136. B

Şöyle dersek daha doğrusu: WhatsApp ve Bip rehber ve depolamaya en baştan izin istiyor. Signal'de ise isteğe bağlı. AMA her halükarda sonradan da olsa rehber ve depolamaya erişim vermek şart. Mesela rehbere izin vermedin. O zaöan rehberinde kimlerin o uygulamayı kullandığını göremezsin...
  137. B

Peki rehberinizde kimlerin Signal kullandığını nasıl alıyorsunuz, rehbere erişim yoksa?
  138. B

O tablo hatalı. Bir defa uygulamadan sesli arama yapabimek ve ses gönderebilmek için mikrofona izin vermek şart. Artı telefondan fotoğraf ve video gönderebilmek için de depolamaya (fotoğraf ve videolara) erişim şart
  139. B

O konuda haklısınız. Mesela "Dedi" uygulamasını yükledim ama rehberimdeki 5-10 kişide "Dedi" vardı. Rehberimde Bip kullanan sayısı ise 100 küsür kişi. WhatsApp'i ise rehberimdeki neredeyse herkes kullanıyor. Ama ben uzun yıllardır Bip kullanıyorum. Bip'de en başlarda böyle 5-10 kişide vardı...
  140. B

Fazla bilgi toplamayan yerli uygulama istiyorsanız "Dedi" var. Açık kaynak olan Signal uygulaması üzerine geliştirilmiş zaten.
  141. B

Hayır, aynı şeylere erişim izni istiyor:
  142. B

Sana ait veriler başka ülkelere gitmesin diye.
  143. B

O farklı bir şey. Eğer Turkcell'li isen Bip yüklüyse ve Bip'te her yöne kullanabileceğiniz dakikanız varsa Bip olmayan telefonları da arayabilirsiniz. Sizin Bip'ten yaptığınız arama karşı tarafa normal arama gibi gider. Eğer Bip'te geçerli dakikan varsa oradan düşer. Yoksa normal her yöne...
  144. B

Signal açık kaynak bir uygulama. Zaten Signal uygulaması tabanlı olarak yerli anlık mesajlaşma programı "Dedi" var. Signal'e çok benziyor. Signal yerine "Dedi" daha mantıklı geliyor bana. En azından yerli.
  145. B

Tek Turkcell için değil. Herkes kullanabiliryor. Mesela ben Türk Telekom'dayım ve Bip kullanıyorum.
  146. B

Bip yüklerken de veriyoruz tabi. Ama Verilerimiz Turkcell'e ait bir şirkete gidiyor sonuçta.
  147. B

Kayıp telefonu IMEI ile bulmak veya kapatmak mümkün mü?

BTK'ya telefon veya e-Devlet'ten kayıp/çalıntı bildirimi oluşturun. Eğer o IMEI'ye hat takılırsa o numaraya mesaj gidiyor "telefonu en yakın karakola teslim edin" falan diye. Ayrıca savcılık veya Emniyet'e şikayette bulunun. Telefonun aynı IMEI ile bir başkası tarafından kullanıldığını nasıl...
  148. B

Göçük ihbarı alan AFAD ekipleri yolda namaz molası verdi! 2 genç hayatını kaybetti

Belirtilen tarih ve saate baktım. Akşam namazı vaktine geliyor. Akşam namazı zaten 3'ü farz 2'si sünnet toplam 5 rekat, yani 5dk. Eğer abdesti varsa 5dk'da da kılabilir. Ama uygulamada 5dk'dan fazla sürüyor genelde. Çünkü namaz kılacaklar genelde abdest alıp hazır beklemiyor. Dediğiniz de...
  149. B

Göçük ihbarı alan AFAD ekipleri yolda namaz molası verdi! 2 genç hayatını kaybetti

Tamam da niye sadece namaz öne sürülüyor? Namaz ve ihtiyaç molası (tuvalet vs.) verilmiş. Ayrıca son göçüğün altında kalan kişinin öldüğü bilgisi daha AFAD ekipleri olay yerine ulaşmadan önce gelmiş. Öyle ki ilk göçüğün altında kalan kişiye 5dk önce ulaşınca canlı olarak kurtarılacağını ummak ne...
  150. B

1.30 saat süren yolda 5-7dk mola verilmiş. Bazıları burada namaza takmış. Namaz değil de tuvalet molası olsa "altına etseydi" mi diyeceksiniz? İşte haberi çarpıtmak böyle bir şey.
  151. B

Size güzel bir mantık sorusu

Evet. Kitap bu:
  152. B

Helal. Doğru cevap bu. Bulana kadar benim de beynim yandı. Sorunun 1. sınıf olması şaşırtıcı.
  153. B

1. sınıf sorusuydu. Soruyu çözerken beynim yandı.
  154. B

Asıl kahredecek şeyi paylaşıyorum şimdi. Sorunun orijinal hali bu:
  155. B

1. ELA - LALE - LEKE - KEL - X 2. EKLE - LEKE - KEKEME - MELEK - Y Yukarıdaki kelimeler belli bir kurala göre sıralanmış. En sondaki X ve Y yerine hangi kelimeler gelirse kural devam etmiş olur? A) ELLİ - KELLİ B) TELLİ - TEKLİ C) EKLİ - ALİ D) ELLİ - EKLİ E) ELLİ - TELLİ Cevabınızla birlikte...
  156. B

Acil Durum USB'si: Hiren's Boot USB/CD [Rehber]

Bir ara Windows XP kullanırken Hiren's Boot CD ile işletim sisteminin parolasını kırmış/sıfırmamıştım. O işe de yarıyordu.
  157. B

mount and blade tavsiyeleri alalim

Oyuna girerken seçiyorsun onu. "Gerçekçi olsun kaydetmeden çıkmak olmasın" derseniz otomatik kaydediyor.
  158. B

MİT ve Emniyet, toplumsal olaylarda TSK'nın silahlarını kullanabilecek.

G3'ü de ağır silah olarak görürsek zaten bu işin içinden çıkamayız. Kaleşnikofla, keskin nişancı tüfeği ile gezen teröriste MP-5 gibi kısa namlulu bir silah ile mücadele etmek olmaz zaten. MP-5'in menzili de düşük hem. Emniyete G-3 vs. vermeleri çok normal bence. O zaman tüm operasyonları...
  159. B

MİT ve Emniyet, toplumsal olaylarda TSK'nın silahlarını kullanabilecek.

Tankı Emniyet'e devredecek değil ya adamlar. Akıl mantık var. Hadi devrettiler diyelim. Emniyet'te tankçı mı var? Kim kullanacak bu tankı? Savaş uçağı mı verecekler Emniyet'e? Kim kullanacak bu uçağı? Devlet eğitimini vermeden bu araçları kullandırmak zaten. Verseler verseler zırhlı araç falan...
  160. B

Banka hesabından ininale para göndermek mümkün mü?

https://www.ininal.com/ininal-kart-yukleme-noktalari/
  161. B

Evet savaşçılar çok fazla olunca takılıyordu.
  162. B

Biz 1GB RAM'i olan Windows XP'de bile oynuyorduk Warband'ı.
  163. B

Fatura ve garanti nasıl oluyor ?

Faturada IMEI numarası yazmalı. Eğer e-arşiv fatura düzenlenmiş ise e-posta adresinize gelir. Normal fatura ise kargo poşetinin önünde veya kargo paketinin içinde çıkıyor fatura genelde. Faturada yazan IMEI ile telefonun kutusunun üstünde yazan IMEI'nin aynı olup olmadığını kontrol edin...
  164. B

İleti Yönetim Sistemi Kullanımı Hakkında

Bilgilendirme için teşekkürler.
  165. B

Warband mı? En başta talim alanlarına gidip level atlayıp seviyenizi yükseltin. Hem silah ve at kullanmayı öğrenirsiniz. Sonra iyi bir silah alıp gidip çapulcu/haydutları öldürün. Onlardan çıkan ganimetlerdrn işinize yarayanları kendinize alın. Diğerlerini şehirlere gidip pazarda satın. Biraz...
  166. B

Aktüel ürünler ve şubelere gelen ürünler

Ben de merak ettim.
  167. B

Dünyanın en güçlü pasaportları: Birincilik yine Japonya’da

ABD kaçıncı acaba? Merak ettim.
  168. B

ShiftDelete Forum Geliştirmeleri Hk.

Bu değişiklik güzel olmuş bence. Teşekkürler. 1609990316 Ben de sizin gibi anlamıştım. Zaten sonraki mesajlarda bu konuya açıklık getirmişler. Doğru anlamışız. ?
  169. B

Mount and Blade jerusalem

Mühendislik karakteriyle/grup yeteneğiyle alakalı olabilir belki. Kuşatma araçları ona göre yapılıyor sanırım. 1609714478 Belki de düşman ilan etmediğiniz (savaş ilan etmediğiniz) bir krallığın şehri/kalesi olabilir.
  170. B

Telefon numarasından kişi hakkında bilgi öğrenmek

Telefon çalınınca yengeniz hattı kapattırmamış mı? 1609686485 Yengeniz numarayı operatörden komple kapatırsa bile aynı numarayı bir başkasın 1-2 sene sonra satıyorlar. Muhtemelen yengeniz telefonunda şifre yoktu ve WhatsApp açık olduğu için telefonu çalan kişi WhatsApp'ı kullanmaya devam ediyor...
  171. B

Dolandirildim mı

O forma bir şey girmediyseniz bir şey olmaz.
  172. B

Aliexpress TC no istemesi

Ben en son 2020'nin başlarında sipariş verdim ama TC falan istemiyordu o zaman.
  173. B

CHP'den Selahattin Demirtaş'a Ziyaret.

Mecburen çıkacak cezaevinden. Uluslararası anlaşmayı kabul etmişiz sonuçta. Ama ziyaret edilmesi falan da çıkar ilişkisi. Tutuklama zaten bir önlem. Yani bu adam kaçar mı bilemem tabi. Kaçmazsa dava sonucu kararda çıkan ceza oranına göre tekrar cezaevine girecektir.
  174. B

Dolar 7,49 oldu ve sizce daha düşer mi?

Düşse düşse minimum 6.80₺ falan olur belki. Faizlerin yükselmesi bir yönden iyi oldu. En azından dolar biraz kontrol altına alındı.
  175. B

Annem Koronadan Hastaneye Kaldırıldı

Allah razı olsun. Cümlemizi muhafaza etsin. Sizin eşiniz de hemşireydi galiba. Allah yardımcısı olsun onların da. 2-3 defa Covid Sevisine gittim her işi hemşire yapıyor yakın temaslı olarak. Riskleri yüksek. Doktor uzaktan soru sorup ilaç yazıyor, temasa geçmiyor hiç.
  176. B

Annem Koronadan Hastaneye Kaldırıldı

Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. İnşallah en kısa zamanda iyileşir. Benim annem/babam da yakalanmıştı. İlk 1 hafta çok kötüydü. Şimdi iyileştiler çok şükür.
  177. B

Windows'tan Linux'a geçiş ama geri dönebilir miyim?

@EFI Shell bu işlerden alıyor. Ama foruma girdiğinde cevap verebilir.
  178. B

İmamoğlu ezan ve Kur'anı Türkçe okuttu

Konudan biraz uzaklaştık. Şeb-i Arus programın videosu: İmamoğlu'nun açıklaması: https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/imamoglu-seb-i-arus-toreninde-turkce-ezan-okunmadi-6181583/
  179. B

"Elhamdülillah Ateis- Müslümanıh yigen" diyecek kadar ciddiyetsiz bir cümleden çok ciddi şeyler beklemiyorum açıkçası. Hem alaylı/ciddiyetsiz ifade kullanıyor hem de Müslümanlığınıza toz kondurmuyorsunuz.
  180. B

Bu mesajınızdan sonra beş vakit namaz kıldığınızı söylemeniz inandırıcı gelmedi ama neyse.
  181. B

Zaten Tükçe okunmasını isteyenlere bakınca ortak noktaları camiyle alakaları olmamaları. Türkçe okunmuş, Arapça okunmuş fark etmez onlar için.
  182. B

Ağzına sağlık abi. Aynen katılıyorum.
  183. B

O zaman fetva verenler mi ülkeyi yönetenler mi bilmiyorum ama Allah ismini de Tanrı olarak çevirmiş. Konu Türkçe ezan iken konuyu imamların okuyuş tarzlarına ve ses sistemlerine getirmeniz garip olmuş.
  184. B

İBB'den suya 4. kez zam teklifi (Herşey güzel olacak!)

Şu anki su fiyatları İmamoğlu gelmeden önceki fiyatlar ile az çok aynı sayılır hatta daha ucuz (Gelmeden önce 4.70₺-Şu an 4.50₺). Yani su İstanbul'da yine ucuz. Ona bir şey demiyorum. Ama absürt zam teklifleri komik oluyor.
  185. B

Ezan bal gibi de Türkçe okunur deyince fatva olmuyor mu?
  186. B

Tamam. İBB'nin zam teklifinin sorumlusu da hükümet(!) ?
  187. B

Siz kafadan fetva veriyorsunuz. Siz hangi iliminize dayanarak veriyorsunuz bu fetvayı? Diyanet bile caiz değil dedi.
  188. B

Hedefle taahhüt/söz aynı şey mi? Ayrıca İBB'nin istediği zam çok absürt. Enflasyonla uyumlu bir artış değil. Vergilere %10-15 zam geldi diye gündem yapanlar %40 zam teklifini görmezden geliyor. Ona bakarsak dünyanın en iyi 10 ekonomisine girme hedefimiz de var. Ama sadece hedef. Çünkü bu yakın...
  189. B

Tamam da hükümet bunlara indirim yapacağını vaad etmedi ki? İmamoğlu vaad ettiği için bugün eleştiriliyor.
  190. B

Ayetten bir kelimeyi mana bozulacak şekilde yanlış okumak bile namazı bozuyor. Kaldı ki siz Arapça'dan Türkçe'ye çevirmekten bahsediyorsunuz. Anlamını Arapça'dan Türkçe'ye noksansız çevrilebileceğini düşünüyor musunuz?
  191. B

Kredi Kartı Seçimi

Hangi kredi kartı olursa olsun tavsiyem şu: Fiziki kartınızı kesinlikle mail order ve e-ticaret alışverişlerine kapatın. Kredi kartnıza bağlı Sanal Kart açın. Sanal kartın limiti her zaman sıfır olarak dursun. Alışveriş yapacağınız zaman limiti alışveriş yapacağınız tutar kadar yükseltip...
  192. B

Ezandaki 7-8 satır Arapça cümlenin Türkçesini ezberlemek çok mu zor? İlkokulda bile öğretiliyor bunların anlamı. Halen Türkçe okutmak için zorlamakta art niyet var. 1608679870 Mevlüt zaten Tükçe.
  193. B

Telefona indirdiğimiz dosyalar bilgisayara iner mi?

Şu konuda mesajım bulunsun. ? Bunun sonundan yine paronayaklık çıkacak gibi.
  194. B

Tüketici Hakları'na başvurduktan sonra sorun düzeldi fakat farklı bir sorun çıktı.

Pardon. Ölü piksel sorunu başvurudan sonra ortaya çıkmış. Yanlış anlamışım. Ben başvuruda ölü piksel için de başvuru yaptı sanmıştım.
  195. B

Tüketici Hakları'na başvurduktan sonra sorun düzeldi fakat farklı bir sorun çıktı.

Şikayeti geri çekerse aynı konudan tekrar başvuru yapma hakkı düşüyor sanırım.
  196. B

Eski Korsan Oyunlarımı Buldum

Bizim o kadar çoktu ki resmdeki o çantalar almıyordu ve o çantalara önemli oyunları koymak zorunda kalıyorduk. Bu yüzden 50'li plastik boş CD kutularına koyuyorduk. Ama zamanla nemden dolayı CD'ler deforme olmuştu. Ondan dolayı harici harddiske imajlarını alıp CD'leri atmıştık.
  197. B

Redmi note 8 miui 12 güncellemesi

ROM'lar aynı ise ikisine de gelmesi lazım. Ama ROM'lar aynı olsa bile güncellemeler aynı anda gelmiyor tüm telefonlara. Aynı güncellemenin diğer telefona gelmesi 3-4 gün sürebiliyor. Bizde de 2 tane Redmi Note 8 var. MIUI 12 geldiğinde ben güncelleme yapmıştım. Ama diğer telefonu...
  198. B

Ceza yermiyim?

Doğrusu dışarı çıkmamak zaten. Devlet boşuna sokağa çıkma yasağı koymuyor sonuçta.
  199. B

Ceza yermiyim?

Kaçtın diye "Bu niye kaçıyor? Hırsız veya aranan falan mı?" diye iyice kıllanıp telsizden diğer ekiplere haber ederlerse işin yaş. ?
  200. B

Ceza yermiyim?

Polisin veya bekçinin keyfine kalmış. Normalde yasak. İsterse gelip ceza yazar. İsterse kızar bağırır ve belki ceza yazmaz. Benden tavsiye sokağa çıkma. Yine de çıkarsan polis/bekçi gelirse en mantıklı yol kaçmak. Seni vuracak değil sonuçta. ?
  201. B

Bugün gelen MIUI V12.0.2.0.QCOMIXM - Kararlı 349M güncellemesinden sonra sorun çözüldü. Şimdi 2-3 defa 2sn aralıkla bağlantı gelip gidiyor yine ama akabinde (yani 3 ya da 4. kezde) Android Auto bağlantı gerçekleşiyor. Telefon Multimedya ekrandan şarj da oluyor artık.
  202. B

Xioami telefonlarda güncelleme sorunu mu var ?

Bugün gelen MIUI V12.0.2.0.QCOMIXM - Kararlı 349M güncellemesinden sonra sorun çözüldü. Şimdi 2-3 defa 2sn aralıkla bağlantı gelip gidiyor yine ama akabinde (yani 3 ya da 4. kezde) Android Auto bağlantı gerçekleşiyor. Telefon Multimedya ekrandan şarj da oluyor artık.
  203. B

Sizce hdpkk bir terör partisi midir

Forum kurallarına aykırı olabilir diye tam ifade etmeyeceğim ama her şey ortada.
  204. B

MIUI V12.0.2.0.QCOMIXM - Kararlı 349M güncellemesi geldi:
  205. B

İstanbul'da karakoldan uyuşturucu ve para çalındı, hırsız karakol amiri çıktı

Keşke polis okulunda okurken böyle olduğu anlaşılsaymış. Neyse ki geç de olsa anlaşılmış. Böyle insanların polis olması çok tehlikeli.
  206. B

Devlet enflasyon oranında %10-15 zam yapınca Sözcü Gazetesi hemen hopluyor şuna zam buna zam yapıldı diye ama İBB'de zam teklif oranları çok yüksek olmasına rağmen görmezden geliyor.
  207. B

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Söyle Rahatla'dan ekmek yiyen çok demek ki. ?
  208. B

MIUI 12 ve Android 10 güncellemesinden sonra telefonu aracın Android Auto / Apple CarPlay destekli multimedya ekranına USB ile bağladığımda Android Auto'nun çalışmadığını fark ettim. Android Auto'yu bıraktım telefon multimedya ekranın USB girişinden şarj bile olmuyor. Bağlantı 2sn'de bir gelip...
  209. B

Redmi Note 8 kullanıyorum. MIUI 12 ve Android 10'a güncellemiştim. Bu güne kadar esaslı büyük bir sorunla karşılaşmamıştım. AMA bugün telefonu aracın Android Auto ve Apple Car Play destekli multimedya ekranına USB ile bağladığımda Android Auto'nun çalışmadığını fark ettim. Android Auto'yu...
  210. B

Emniyet'ten çok önemli 'WhatsApp' uyarısı!!!

Sanki bu mesajı atanı yakaladılar gibi bir haber okudum. Ama aynı olay mı emin değilim.
  211. B

Mustafa Varank'ın Mükemmel Meclis Konuşması

Ağzına sağlık Bakan'ın.
  212. B

HepsiBurada Olumsuz Yorumları Onaylamıyor!

Hepsiburada sürekli yapıyor bunu. Benim olumsuz yorumlarımı da yayınlamadı. Yorumlarda acayip manipülasyon yapıyor. Trendyol da Hepsiburadaki gibi sanki. Trendyol'da bir kaç ürüne 1 yıldız verip iade etmiştim. Yorumumu yayınlamadılar. Bu yüzden N11 kullanmaya çalışıyorum. Yorumlar konusunda...
  213. B

Kullanıcı adı değişikliği durdurulmuştur!!

Hakikaten yeni biri sanıyoruz. Hatta moderatörlerde isim değişikliği falan olunca biri damdan düşer gibi moderatör olmuş sanıyorum. ?
  214. B

Altın tahmini

İnşallah el atar ama pek el atacak gibi durmuyor devlet. Bu konuda pek ümidim kalmadı.
  215. B

Ben MIUI 12'ye güncelledim ama bir sorun yaşamadım.
  216. B

Suriyelilere 40 milyar dolar harcayıp

Şu tartışma sonrası bu kanaate vardım. Ben bir haber paylaşmışım ve kısa çalışma ödeneğini şartlara uyan herkes alabiliyor. Bu halde konuya saçma bir yorum getirerek beni hedef yaptın. Kendimi düşünüyormuşum, ne alaka ise. Ben paylaştığım haberi ispat da ettim ama sen ortaya attığın iddiayı...
  217. B

Babam da emekli. Maaşını tam alıyor. ? Senin okuduğun medyanın yalanlarına veya algı haberlerine karnım tok benim. Doğru da olabilir tabi ama habere bakmak lazım. Bu tip haberlere senin gibiler araştırmadan analiz etmeden inanır zaten.
  218. B

Kaynak ver de bilelim. Kimin maaşını niye kesmişler bakalım?
  219. B

Ne alaka? Adam alan görmedim diyor. Ben alanları söylüyorum. Sonra konuyu siyasete getiriyorsun. Kendimi değil herkesi düşünecekmişim. ? Benim anneme özel kanun mu çıkardı devlet? Esas sen ve senin gibiler yalan atmadan önce araştırın. Bilip bilmeden sallamayın. Düzenleme sebebi : Hoş olmayan...
  220. B

Nasıl yani? Ne demek istediğinizi anlamadım.
  221. B

SDN Forum "İçerik Ekibi" Hakkında

? Ben de merak ediyorum. @Creative
  222. B

Görmemiş olmak başkalarının almadığı anlamına gelmez ama. Benim annem halen 1500₺ kısa çalışma ödeneği alıyor. Annemin bir çok arkadaşı da alıyormuş bu parayı.
  223. B

Hepsiburada telefon aldık fatura gelmiyor.

Bayağı gecikmiş sizin. Normalde ürünü kargoya verdiklerinde veya vermeden önce falan e-arşiv faturayı e-posta adresine gönderiyorlar. Sorunun çözülmesine sevindim.
  224. B

Maske takınca gözlüğünüz buğulanıyor mu ? Çözümü burada.

Bu konuda mesajım bulunsun. Zaten site içi arama çalışmıyor. Sonra konuyu arayıp bulamıyorum.
  225. B

Hayat ekran olduğunda başka bir telefon ile videoya çekip videoyu veya video linkini telefonla Genpa'ya gönderin. Sonra servis, "telefon bize ulaştığında hayat ekran tespit edilemedi" demesin.
  226. B

=Daki Büyük Anlam (profil fotomdaki)

iOS da kullandım ama Android daha özgür. Ayrıca iOS'da bazı şeyleri yapmak için karmaşık bir yol izlemek gerekebiliyor. Android daha basit. Daha özgür ve rahat kullandığım için Android tercih ediyorum.
  227. B

Redmi Note 8 kullanıyorum sorularınızı alabilirim

https://forum.shiftdelete.net/konular/xiaomi-redmi-note-8-kullanicilari-kulubu.653919/ 1606739756 Hayırlı olsun.
  228. B

Chrome mu, Mozilla mı?

Firefox'a çeviri özelliğinin de gelmesi lazım artık. Yabancı dillerdeki siteler için Chrome'a girmek zorunda kalıyorum mecburen.
  229. B

Chrome mu, Mozilla mı?

Google'ın tekelleşmesini istemediğim için ben Mozilla Firefox kullanıyorum. Ama Chrome daha iyi bence. Chrome'da dahili çeviri özelliği de var.
  230. B

Mozilla Firefox'ta Bir Sitede Yazı Yazmak İşkence

Bir ara bu tarayıcıyı deneyeceğim.
  231. B

Nasıl Başladı? Nasıl Bitti?

Sözcü'nin yaptığı açıklamayı 2 defa düşündüğüm gibi hastanenin yaptığı açıklamanın doğru olup olmadığını da 2 defa düşünürüm. Çünkü hasteneyi ne kadar şikayet ettiysem hiç sonuç alamadım. Kendilerince kendilerini kurtaracak bir açıklama yapıyorlar. Halbuki çoğu yalan. Eşimi hastaneye götürdüm...
  232. B

Türkiye'de kişisel bilgi vermeden telefon numarası almak mümküm müdür?

Öyle bir şey mümkün değil. Kimliksiz sim kart alamazsınız. Ankesörlü telefon kullanabilirsiniz. Veya ID ile iletişim kurulabilen Skype, Telegram gibi uygulamalar üzerinden haberleşebilirsiniz. Veya Dingtone, Textme vs. uygulamalar var. Yabancı numara veriyor bunlar. Gerçek para ile bu...
  233. B

CHP'den Trans Olacakların Ameliyatını SGK Karşılasın Önerisi.

Devlet, dişi yamuk olanın tel takma masraflarını bile 18 yaşından sonra karşılamıyor. Ne diyor bunlar? Hayal güçleri çok genişmiş.
  234. B

Tekel bayileri isyan etti: Salgın bahane, dertleri alkol karşıtlığı

Ne dertliymiş bu tekelciler ya. ? Alacaklar 20:00'dan önce alıp evine götürsün. Sanki saat 20:00'ye çekilince adam içki almıyor evine? Yakında Kılıçdaroğlu el atar buna da, kahvehane mevzusu gibi. ?
  235. B

Türk Telekom VoLTE açma sorunu

Şimdi WiFi Arama'yı denedeim. O da çalışıyor.
  236. B

Bilgisayarı başlatınca psu fanından ses gelmesi

Eski konu ve mesajlarını gördüğüm için şunu diyebilirim: Bu bilgisayarda kesinlikle bir sorun yoktur. Sen büyütüyorsundur bu sesi. ?
  237. B

ekran kaydedicisi redmi

Aynı konudaki diğer konularınız: https://forum.shiftdelete.net/konular/redmi-note-8-pro-eba-ses-kayit-sorunu.709970/#post-5573479 https://forum.shiftdelete.net/konular/redmi-note-8-pro.711767/
  238. B

Reklama basmak

Çok evhamlısın. Boş ver. Takma kafaya. Şüpheli bir şey sezersen indirme. Bilgisayarında antivirüs de varsa takma kafaya.
  239. B

Reklama basmak

Firefox en çok işlem sistemine desteği olan açık kaynak bir projedir. Ben Firefox kullanıyorum. Ayrıca Firefox 3 dünyanın 24 saat içinde en çok indirilen yazılımı olarak Guinness rekorlar kitabına girmiştir.
  240. B

SDN Forum "İçerik Ekibi" Hakkında

İçerik ekibindeki @Dilara Kaya ve @Didem Ergin'e ne oldu? 10-15 gündür ortada yoklar.
  241. B

Ben de zannetmiyorum. Zaten Android 10'u bile bu ayın başında verdiler.
  242. B

Redmi Note 8, kutudan Android 9 ile çıkmıştı.
  243. B

Tüketici Hakem Heyeti konusunda fikir

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 11. maddesinin 4. fıkrasında; "... bu Kanunun 58 inci maddesi uyarınca çıkarılan yönetmelik eki listede yer alan mallara ilişkin, tüketicinin ücretsiz onarım talebi, yönetmelikte belirlenen azami tamir süresi içinde yerine getirilir. Aksi...
  244. B

Tüketici Hakem Heyeti konusunda fikir

Bence bizzat gidip sorun. THH sizi yönlendirir zaten.
  245. B

Operatör ayarlarından önceden açmıştım, sonradan tekrar açmayı denemedim açıkçası. Şu an sadece telefon ayarlarından VoLTE'yi açtım. VoLTE simgeli görünüyor.
  246. B

Hatta evdeki Türk Telekom diğer telefon da böyle olmuş. Ama VoLTE çalışıyor. VoWiFi'yi denemedim henüz.
  247. B

Şimdi Türk Telekom Mobil uygulamasına girip baktım. Benimki de marka/modeli boş gösteriyor. Daha önce marka/model yazıyordu halbuki. Genel bir sorun var demek ki:
  248. B

Banlandıktan sonra profilime yazılan en son şeyden rahatsız oldum

Banın açılınca kendin de silebiliyorsun profiline yazılan mesajları. Ama şu an hesabına giriş yapamadığın için silme şansın yok maalesef. Ama çok takma kafaya. Ben ban yediğimde de profilime bir şeyler yazılıyordu. Banım açılınca kendim siliyordum.
  249. B

Redmi Note 9 Pro

Bu telefonda kameraya toz kaçma konusunda şikayet edenler falan vardı. Ama bizim arkadaş aldı. 1.5 aydır kullanıyor. Öyle bir sorun yaşamadı. Gayet memnun telefondan. Amacım şüpheye düşürmek değil ama bu konu da aklınızda bulunsun. Düşük bir ihtimal de olsa böyle bir ihtimal var. Muhtemelen...
  250. B

Eskiden çalışıyordu telefonla alakası yok. Sorun sizde deyin. Hadi olmadı web'te online işlemlerden yazılı talep oluşturup sorunu yazıp çözüm isteyin. Çözülmezse gelen cevap ile BTK'ya şikayet etmeyi deneyin bence. Veya Türk Telekom'un telefon modelinizde VoLTE ve VoWiFi'yi desteklediğini...
  251. B

Benim cihaz da listede vardı ama Türk Telekom internet ayarlarından WiFi Arama aktifleştirilemiyordu. Aynı telefondan bir tane daha vardı o da Türk Telekom'du. Onda sorunsuz çalışıyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp o telefonu ve numarayı örnek verdim. Sonra düzelttiler. Türk Telekom çok geri...
  252. B

Cihaz marka/modeli nedir? Bir de faturalıdan faturasıza geçeli kaç gün oldu?
  253. B

Kadın subay olmak zor mudur?

Uzman erbaşların verdiği emeğin karşılığını aldığını düşünmüyorum. Ayrıca bizzat çatışmalara giriyorlar. TSK'nın bazı özlğk haklarından da faydalanamıyorlarmış. Er gibi muamele görüyorlarmış. Bir arkadaşım istifa etmişti. Subay sınıfı için uzman erbaş ve astsubaylar kadar risk yok. Verdikleri...
  254. B

Kolay meslek kalmadı pek. Artık işsizlikten millet uzman erbaş olmaya çalışıyor ki çatışmalarda en çok uzman erbaşlar öne sürülüyor ve onlar şehit oluyor. TSK içinde şehit olan subay sayısı çok düşük. Hele bir de işin içine kadın subay girerse daha da düşük. Zaten subay olmak da kolay değil.
  255. B

Hat/sim değişikliği yapalı ne kadar zaman oldu? Ben de Turkcell'den Türk Telekom Mobil'e geçince cihazın marka modelinde "-" işareti vardı. Sonra telefonun sim-1 yuvasından sim-2'ye falan taktım. Bir kaç gün sonra cihaz marka modeli internet ayarlarından görünmeye başladı. Türk Telekom'un...
  256. B

İninala 1 yıldır para yüklemiyorum yükleyince para keser mi?

İçinde para olursa sadece o ayın parasını alıyor diye biliyorum. (4 yıl öncesine ait bilgi). Ama değiştiyse bilmiyorum.
  257. B

Polis/asker tanıdıklarımın söylediği genelde şu: Okulu okurken çok sıkıyorlar eğitimler, disiplin vs. Ama mesleğe başlayınca okul gibi olmuyor. Daha rahat oluyorsun. Tabi disiplin ve hiyerarşi yine devam ediyor. Askeriyede de en çok ezilenler Uzman Erbaşlar zaten. Genelde hep uzman erbaşlar...
  258. B

Ne açıdan?
  259. B

Doğru söylüyorsunuz. Ama polis/asker tanıdıklar oluyor. Onlar da böyle söylüyor. Kadınlara pozitif ayrımcılık var. Halbuki Askeriye'nin veya Emniyet'in toplam personel sayısının en fazla %10'u falan bayandır. Ama Emniyet'te içerideki şubelere işin düşünce bakıyorsun ki içeride bayanlar...
  260. B

Forumdan ban yemek nasıl bir his?

Hiç güzel değil. Foruma kendi hesabından girince cezalı olduğuna dair bir uyarı geliyor. Forum ile ilgili hiçbir konu ve bildirimi göremiyorsun. Niye ban yediğini de adam akıllı öğrenemiyorsun. Forum hesabından çıkış yapıp "Uçuşan üyeler" konusuna girip bakınca kaç gün ceza aldığını ve niye...
  261. B

Soobe battı mı?

Bunlar nasıl bir marka, çözemedim. 2020 Nisan ayında Soobe'nin internet sitesinden verdiğim siparişin 20 gün olmasına rağmen gelmediği ile ilgili Sikayetvar.com'a şikayet yazmıştım. Adamlar (Soobe) Sikayetvar.com'daki şikayetime 6 ay sonra (2020 Ekim ayında) cevap yazmışlar. Müşteri...
  262. B

Görev yöneticisinden sonlandırdığım bir işlem sonrasında bilgisayar açılmıyor.

Ben de yıllar önce Windows XP'de explorer.exe'yi sonlandırınca masaüstü gelmiyordu. Çalıştır'a tıklayıp explorer.exe'yi çalıştırınca düzelmişti.
  263. B

M20 VoLTE ve WiFi Arama Görünmüyor

Cihazla ve cihazın operatörlerle anlaşmasına bağlı galiba. Mesela bende Redmi Note 8 var. Turkcell kullanırken VoLTE ve VoWiFi kullanabiliyordum. Türk Telekom'a geçince ikisi de kullanılamıyordu. Türk Telekom'u aradım. Sizin model ile bizim anlaşmamız yok falan diye bir şeyler zırvaladı. Dedim...
  264. B

M20 VoLTE ve WiFi Arama Görünmüyor

Hat Türk Telekom mu?
  265. B

Görev yöneticisinden sonlandırdığım bir işlem sonrasında bilgisayar açılmıyor.

İşletim sistemini (XP, Vista Windows 8, Windows 10 vs.) ve keşke takılı kalan aşamanın/ekranın resmini falan ekleseydiniz. Bilen bir arkadaş yardımcı olabilirdi belki.
  266. B

Bence polis ve askerlik kadınlar için erkeklere göre çok rahat görünüyor. Mesela sokakta kaç tane nöbet tutan kadın polis var ki? Hep içeride memur gibi çalışıyorlar. Kadın diye gece nöbete de yazmazlar zaten.
  267. B

3.000 tl civarı telefon önerisi lazım

@grbzz in açtığı güzel bir konu vardı: https://forum.shiftdelete.net/konular/tum-fiyat-segmentlerine-gore-telefon-onerileri.697084/ 1606060749 Tabi fiyatlar o zamandan bu zamana biraz değişmiş olabilir.
  268. B

Gümrük vergileri ve aliexpress

O zaman riske girip deneyebilirsiniz. Vergisi şöyle olur: 8.70₺ Gümrüğe sunum ve damga pulu vergisi. (Bu ücret her kargo kolisi için sabit olarak alınıyor, yani iki ayrı satıcıdan ürün sipariş ederseniz ürünler iki farklı kargo ile gelir ve her kargo için ayrı ayrı 8.70₺ ödersiniz.) Ürün...
  269. B

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Forumun arama yapma sayfası hiçbir aramaya sonuç vermiyor. ? Allah'tan Google var da Google'dan arama operatörleri ile arayıp buldum.
  270. B

Gümrük vergileri ve aliexpress

Bence bu tür şeyleri Aliexpress'ten almayın. Bozuk falan çıkar paranız boşa gider. Bu konuda geçenlerde bir arkadaş şu konuyu açmıştı: https://forum.shiftdelete.net/konular/aliexpresten-ram-almayin.707427/
  271. B

En Sevdiğiniz Telefon Markası Nedir ?

Xiaomi kullanıyor olsam da en sevdiğim marka Apple iPhone.
  272. B

Redmi note 8 mi? Samsung Galaxy A21s mi?

Redmi kullandın mı hiç? Başkasında görmekten bahsetmiyorum. Kendi telefonun oldu mu Redmi?
  273. B

En iyi DVDrip Aracı

HandBrake işinizi görür bence. 1606052096 Bende Intel Atom işlemcili 4GB RAM'li Windows tablet vardı. Biraz uzun sürüyor. Yani 2-3 saat falan sürüyordu 6-7GB'lık DVD.
  274. B

Ben git Redmi Note 8 mi al, dedim? Ya da Redmi çok süper mi, dedim? Geçen senelerde de Redmi Note 8 tavsiye ediyordu millet. Yarın bir gün Realme de Redmi gibi çıkabilir dedim. Hani bazıları Redmi alınmaz deyip Realme önerdiği için dedim bunları da.
  275. B

Ben Xiaomi'yi savunmuyorum. Geçen senelerde de Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro modelleri Realme gibi tavsiye ediliyordu. Birkaç sene sonra Redmi gibi olabilir diyorum. Yoksa git Xiaomi al demiyorum. Kalite tabi ki kullanıcı kitlesi ile alakalı değil ama çok satan modellerde hatalar/sorunlar...
  276. B

Burada veya başka forumlarda her yazan yoruma da inanmayın. Redmi Note 8 modeli, 2020 yılının en çok satan telefon modelidir. Telefon çıktığı zamanlarda da hep tavsiye ediliyordu. Şu an ise yok şöyle kötü böyle köyü deniliyor. Şimdi de Realme popülerleşmeye başladı. Ama Realme, Redmi kadar çok...
  277. B

Realme, Oppo'nun alt markası. Yani Redmi'nin Xiaomi'nin alt markası olduğu gibi. Veya Honor'un Huawei'nin alt markası olduğu gibi ama Honor başkasına satıldı.
  278. B

En iyi DVDrip Aracı

HandBrake kopya korumalı DVD şifrelerini çözemiyor. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz. DVD şifre kırıcı DVD Decrypter,DVDFab ve AnyDVD gibi programlar ile DVD şifresini kırıp imajını aldıktan sonra bu imaj üzerinden HandBrake programı ile convert yapabilirsiniz. DVD Decrypter ücretsiz bir yazılım...
  279. B

xiaomi redmi note 8 uygulama izinleri

Açıkçası pek dikkat etmiyorum şarj konusunda. O yüzden ne kadar gittiğini tam bilmiyorum.
  280. B

Ermeni general, "Türk SİHA'larıyla ancak 4 gün başedebildik"

Şu Altay Tankı işini de çözmemiz lazım. Motor vermediklerinden seri üretime geçilemiyormuş.
  281. B

Ayarlar/Uygulamalar/Uygulamaları Yönet/MIUI güvenlik bileşenleri
  282. B

Redmi Note 8 kullanıyorum. Bu uygulama bende de var:
  283. B

Kredi Notu Yardım

Bence de sürer. Zaten maksimum 1900 puan var galiba. 1000 puanı "iyi" seviyesine yükseltmek için muhtemelen 1 yıl düzenli ödeme yapması lazım.
  284. B

Kredi Notu Yardım

Bankalar belli bir findeks puanı seviyesinin üstündekileri bazı avantajlar sağlıyor. Bu seviyenin altında kalınca doğal olarak bu ayrıcalıklardan faydalanamıyorsunuz. Siz borçlarınızı düzenli ödemeye devam ettikçe puanınız yükselmeye başlayacaktır.
  285. B

Gececi tayfadan kimler var?

Ben yatıyorum. Herkese hayırlı geceler. Cumanız da mübarek olsun.
  286. B

Whatsapp bildirim gelmiyor.

Sizin şu an hangi profilde?
  287. B

Şu andan itibaren Covid-19 testim pozitif.

Geçmiş olsun. Allah şifa versin.
  288. B

Daha önce Turkcell kullandım ama Turkcell'de Güvenlim İnternette bildirim sorunu yoktu. Ama Türk Telekom Mobil'de bu sorun var. Hattınız Türk Telekom Mobil ise; Online İşlemler Uygulamasına girip sağ üstte "Daha Fazla" seçeneğine ardından "Güvenli İnternet Seçenekleri"ne tıklayın. Zaten 3...
  289. B

Evet, güvenili internet profillerindebn "aile" ve "çocuk" profiline geçince bildirim sorunu oluyordu.
  290. B

Toki binası su alıyor

Bu müteahhiten her şey beklenir o zaman. İnşallah büyük bir sorun çıkmaz binanınızda.
  291. B

Toki binası su alıyor

Yıllardır su almış ve kimse TOKİ'ye başvurup müteahhit firmaya bunu tamir ettirmediyse site yönetiminin suçu bence.
  292. B

Bimcell'de de Sil Süpür Başlamış

Bilgilendirme için teşekkürler. Bimcell kullanmıyorum ama olur da Bimcell'e geçecek olursam böyle bir kampanyasının olduğunu öğrenmiş oldum.
  293. B

Sadece WhatsApp bildirimleri mi gelmiyor? Ben Türk Telekom kullanıyorum. Güvenli internet profiline geçince WhatsApp dahil hiçbir uygulamadan bildirim gelmemeye başlamıştı. Devre dışı bıraktım ben de.