Arama sonuçlarınız

1. D

Bilgisayar internete giriyor, ağı görmüyor?

Yazı yazdıramazsa nasıl olacak ;)
  2. D

O kısım da yok ağ ayarları kısmında. O yola da başvuracaktım yoksa :)
  3. D

Bence sorun formatta olduğunu düşünüyorum, çünkü bilgisayar ağ ortamı ev/iş/ortak değişimi yaptırmıyor, büyük bir ihtimal windows dosyaları ya bozuldu ya da virüs bulaştı. Şu an için kablo ile sorunu geçici çözdüm. Böyle birşey olmasında modem kendini günceller ve wifi şifresi ile ssid ilk...
  4. D

Kablolu ve kablosuz bağlantılarda değerler aynı. Bilgisayarda win 8 yüklü, iş ağına giriş yapılmıyor, sorun sanırım burda. Win 7 de hangi ağda olmak istediğini bağlı olduğun ağa tıklayıp ev/iş/ortak yapılabiliniyordu. Bunda böyle bir özellik yok.
  5. D

Öyle birşey yok çünkü bilgisayar internete girebiliyor, şifre iptal olsa internete girmez. Sorun sadece iç ağdaki bağlantı sıkıntısı. - - - Mesaj Güncellendi - - - Onları denedim, yaptığım işlemlerde sorun yok, bilgi işlemciyim, anlamadığım yer bilgisayarın internete çıkıp iç ağa bağlanmaması...
  6. D

güncel
  7. D

güncel
  8. D

Konum olarak ortak ağda. Yazıcıya başka bir kablosuz bağlı bilgisayar yazı yazdırıyor. Sorunlu bilgisayarın kablosuzda ip adresi 192.168.1.75, bunu manuel olarak 76 yaptığımda veya başka bir değerde ağda ünlem hatası veriyor. (ip çakışması olmadığı halde) Fakat kablo ile bağlandığımda hiçbir...
  9. D

güncel.
  10. D

Merhaba arkadaşlar, casper marka laptop windows 8.1 yüklü bilgisayar internete giriyor, ağdaki sadece 1 bilgisayarı grüyor, bir de yazı yazdırırken yazmıyor. Bu sorunu kablosuzda iken yapıyor, kablo taktığımda herhangi bir sorun olmuyor. kablosuz arızalanmış olabilir mi? (kablosuz driverını...
  11. D

Ni-Cd Akü İlk Şarjı Nasıl Yapılacak

Bilgileriniz için teşekkür ederim, sanırım ilk şarda da tamamen bitirip tam dolum yapmak gerekli. Ni-cd nin özelliklerini biliyorum fakat ilk şarjda tam emin olamamıştım.
  12. D

Ni-Cd Akü İlk Şarjı Nasıl Yapılacak

Merhaba arkadaşlar, http://www.hepsiburada.com/liste/einhell-bt-cd-18-2b-18-volt-cift-akulu-vidalama/productDetails.aspx?productId=hreinhlbtcd182b&categoryId=60001146&SKU=HREINHLBTCD182B bu cihazı aldım, fakat aküsü ni-cd, bu aküyü şarj ederken, önce içindekini tamamen bitirip sonra tam dolum...
  13. D

Tp-link w8970 access point olarak kullanım

tp-link müşteri hizmetlerini aradım, modemden boş bir ip yi access pointe girin, dhcp yi kapatın, modemden gelen kabloyu wan portuna takın dedi. O şekilde internete çıktım ve şu an için herhangi bir problem yok.
  14. D

ayrıca dhcp kapandığında da internete çıkmıyor.
  15. D

dediğin şekilde olmuyor, ip adresini 192.168.1.1 vermediğim sürece internete çıkmıyor.
  16. D

Modem olarak kullanmak istemiyorum, bu cihaza modemden kablo çekip access point olarak kullanmak istiyorum. Yani 2. kattan 1. kata kablo çektim ve bu cihaza taktım. Fakat cihaz internet hattını kesiyor, işyerinde de sürekli kesmeye başladı. Sorunum 2. resimde ve 4. resimdeki ayarların nasıl...
  17. D

18. D

Merhaba arkadaşlar, 4 ay önce almış olduğum TP-Link TD-W8970 access pointi kurdum fakat arada bir hat kesiyor. Dün şirkete getirdim ve switche bağladım 1 gün sonrasında sürekli internet hattını kesmeye başladı. Bir de cihaz ip si 192.168.1.1 olduğunda hat kesmekteydi. 192.168.1.2 verdiğimde ise...
  19. D

Toplu Mail Gönderimi (Kendi Listem)

veri tabanı oluştururken hata veriyor o programda. Bir de beta program. Full ve güvenilir, istediğim tüm özellikleri sağlayabilecek ücretli veya ücretsiz başka bir program var mı?
  20. D

Toplu Mail Gönderimi (Kendi Listem)

Merhaba Arkadaşlar, Şirkette outlook 2010 üzerinden mail gönderimi yapıyorum. İHS den VDS server mevcut. Yaklaşık 15 bin adet kişi var, İHS nin tavsiyesi serverda kuyruk oluşmaması için dk da 50 mail göndermem gerekiyor ve bu işlem bir günümü alıyor. Bana dk da 50 mail gönderimi yapacak veya...
  21. D

Excel 2013 SMS Eklentisi

merhaba, excel eklentisi ile değil de toplu sms atan firmalar var, exceldeki numaraları kopyalıyorsun ve yazacağın yazı ile web üzerinden sms atabiliyorsun.
  22. D

Türkiyenin En İyi Alışveriş Siteleri

özel ürünleri bulabileceğiniz bir alışveriş sitesi. http://www.byosmanbey.com tavsiye ederim.
  23. D

Bu yazıcı Nasıl ? - HP Deskjet Ink Advantage

kablosuz renkli laserler bu fiyatın iki katı. marka seçimi iyi. mürekkep püskürtmeli bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.
  24. D

Kamera Sistemi

bulunduğun ildeki bir kamera, güvenlik çözümleri firmalarına git. 2-3 yerden fiyat al. erişim için ip nin sabit olması gerekir, yoksa modemi yeniden başlattığında sistem kapanır, ayrıca güncel tüm kamera sistemlerine ulaşım mobil üzerinden mevcut.
  25. D

Internet Explorer 11 Hk.

internet explorer sürümlerinde site kodlarından kaynaklandığını düşünüyorum. 9 da yapılan kodlama 11 de çalışmıyor sanırım.
  26. D

Laptobumun fanları çalışmıyor

merhaba, kapağı çıkartırken veya takarken fanın kablosunu da çıkartmış olabilirsin. veya kablo girişi tam oturmamış olabilir.
  27. D

Grafikerlik Kursu Arıyorum

programı bilgisayarına kur, kurcalamaya bak, aynı zamanda internetten videoları izle. bu iş eğitime değil önceleri senin el becerine ve zamanla hayal gücüne bakar.
  28. D

CorelDraw Dersleri Page Curl( Sayfa kenarı kıvırma)

tşkler, güzel anlatım olmuş.
  29. D

İşte iPhone 6’nın özellikleri

o paraya şahin im var mı demek iphone 6 m mı var demek mantıklı :D
  30. D

Arkadaşlar PHP ile ilgili Bir Sorum Olacak Lütfen yardım edin.

merhaba, bileşik faiz hesaplama mantığını bilmiyorum, aşağıdaki basit faiz hesabı. burdan çıkarak diğerini de bulabilirsin. <form action="a.php" method="post"> Miktar :<input type="text" name="miktar"> <!-- // Değer girilecek alan --> <br/> <input type="submit" value="Hesapla"> <!-- //...
  31. D

Vodafone adsl internet kullanan varmı taviseyi edermisiniz ?

türkcellde iken telefonu bilgisayara bağlayıp nete giriyordum, gayat memnundum. vodafone geçtim, aynı işlemde bir sayfayı bile açamadım. tabi bu her yerde aynı olacak değil.
  32. D

Programlamaya başlamak istiyorum

programlama derken masaüstü yazılımları mı, web yazılımları mı, web sitesi yapmak gibi mi. önce buna karar vermen lazım.
  33. D

Billgisayar çıldırdı, lütfen yardım

başlat/çalıştır/msconfig ten gereksiz programları kaldırıp yeniden başlatmayı bir deneyin.
  34. D

Wind 7 ye mac os x yüklemekle ilgili

ben windows kurmuştum, apple açma düğmesine bastıktan sonra açma düğmesine basılı tutuyorsun hangi işletim sistemini seçeceğin soruluyor. büyük ihtimalle diğer işletim sistemlerinin de yüklenebileceğine eminim.
  35. D

Router Tavsiyesi

tşk ederim, her access pointe kablo verip ordan yayınlamak daha güçlü olacaktır.
  36. D

Router Tavsiyesi

her kat sistemi bana da mantıklı geliyor, fakat tp-link in 710 modelini aldım, antenin birini çıkarıp yerine 13 dbi anten bağladım, evin dış kapısında çekmedi, duvarlardan geçiş zor sağlanıyor sanırım. önereceğiniz güçlü bir access point modeli var mı?
  37. D

Router Tavsiyesi

güncel.
  38. D

Router Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar, 3 katlı bir binanın her katında bina içerisinde wireless olmasını sağlamak için her kata ayrı ayrı access point mi yerleştirmek daha kuvvetli olur, yoksa güçlü bir router tüm katlarda iş görür mü? Ve tavsiye edeceğiniz bir router var mı? (Not: wireless telefon ve tablet...
  39. D

Motorola'dan Ahşap Telefon!

ankara mobilya mı acaba, sağlam olur öyleyse :D
  40. D

Wordpress.com Türkçe dil sorunu

site adresini de yazsaydın, yardımcı olabiliriz.
  41. D

Bu masaüstü bilgisayarlarından hangisini seçmeliyim?

monitörler casper, sanırım kasalar da casper ın hazır kasalarından. 2000-2500 tl lik bir bütçe ayırdıysan toplama bir bilgisayar kurabilirsin. oyun ve yüksek çözünürlük istediğin için de nvidia 256 bit bir ekran kartı almanı tavsiye ederim.
  42. D

Canon MP235 Yazıcı/Tarayıcı

bizde bunun mp 280 modeli var, bitmeyen kartuş sistemini bağlattık, doldurup doldurup yazdırıyoruz :D
  43. D

Local de internet sorunu

sistemde herhangi bir kurulum yok, o bilgisayarın switch deki kablosunu çekince problem düzeliyor, bir de sorun belli saat aralıklarında oluyor. bilgisayara giren ethernet kablosuna başka bir pc bağlayınca da sorun aynı. sorunun swtich ile bilgisayar arasındaki kabloda ağ virüsü olabilir...
  44. D

Local de internet sorunu

merhaba arkadaşlar, ağımızda internet hızı çok kasıyor. 2 gündür sorun böyle. sorunun nerede olduğunu buldum ama net bir çözüme varamadım. switch den çıkan bir bilgisayara bağlı kabloyu çektiğimde internet hızımız normale dönüyor. bilgisayarın ethernet kartını değiştirdim sorun aynı. kabloyu...
  45. D

Kaliteli Host Siteleri

ihs ile çalışıyorum, gayet memnunum.
  46. D

1tb bandwidth ucuz hosting arıyorum

1 tb bandwith çokmuş, yoksa ihs yi önerecektim. http://www.ihs.com.tr/vmvps.html?product=LINUXPLESK11 ama site tasarımı ve resim dosyaları ile oynarsan aylık bant genişliğini düşürebilirsin.
  47. D

Cep'ten internete girenlere iyi haber

düşse de rahat rahat internete girsek :)
  48. D

İntihar eden robot

iyi ki asmamış kendini :mrgreen:
  49. D

Kesintisiz Güç kaynağı (UPS) Tavsiyesi

http://www.bizdehesapli.com/inform-2000ap-guardian-line-interactive-ups-7-20dk-urun-INFORM12 337 TL :yes:
  50. D

tşkler :)
  51. D

tşk ederim, inform 2 kw lık alıyorum.
  52. D

tunçmatik hakkında problem olduğunu bilmiyordum. tavsiye edeceğiniz bir marka var mı? yoksa Powercom un 2KW lık ürününden alayım mı?
  53. D

tunçmatik firmasını aradım, bağlayacaklarımı söyledim, 1 kw lık işinizi görür fakat max 20 dk dedi. ek akü kutusu ile 1 saate kadar gider onun da 450$ olduğunu söyledi. 1,5 kw lık alacam, oda yarım saat gider. elektrik gidip gelmesi çok oluyor, cihazlar zarar görmesin hiç gitmesede olur :)
  54. D

Merhaba Arkadaşlar, bir birimimize ups alacam. birimimizde 2 nokta vuruşlu yazıcı, 1 yatık kasa, 1 monitör ve bir tane de kantar tartım makinası bulunmaktadır. 1 saat yakın gidebilecek bir ups önerebilir misiniz?
  55. D

MsPaint'te nasıl araba çizilir ? | M.Şamil CAN

bunu paintte yaptıysan photoshop ta neler yapıyon merak ettim :D Bu arada başlık 3D nasıl araba çizilir olmalıymış :yes:
  56. D

2014 Asgari Ücret Belli Oldu

bunu belirlediler, onaylama kaldı sadece. %3+3
  57. D

Nokia 2220 slide Güvenlik Kodu

bunu değiştirmeye çalıştığımda yine güvenlik istiyor.
  58. D

Nokia 2220 slide Güvenlik Kodu

Merhaba arkadaşlar, nokia 2220 slide telefonda hat değiştirdim fakat güvenlik kodu istiyor. ama önceki hattımı taktığımda istemiyor. tüm google ı aradım programları denedim, imei sistemlerini denedim ama olmadı. çözüm önerisi olan varsa sevinirim. yoksa son çare telefoncuda sıfırlatmak olacak :(
  59. D

Geleceğin idrarla çalışan telefonları

tuvalete düştüğünde de birşey olmaz o zaman :D
  60. D

USB Belleğinizi Pc Anahtarı Olarak Kullanın

şu sistem için bile vaktini harcayanlar var demek ki :D
  61. D

Facebook Kullanıcılarına Kötü Haber

facebook a bakmaktan başka birşey yapmıyorum :)
  62. D

Kredi kartında bir dönem bitiyor

adamın 30 bin liralık kredi kartı limiti var, taksit sınırı koyulsa ne koyulmasa ne.
  63. D

Vodafone Hat Taşıma

bugün 532 li numara aradı ve 31.10.2013 tarihinden önce hat taşıyanlar 31.12.2013 tarihine kadar hattını taşıyamayacağını söyledi. neyse 6 gün daha bekleyeceğiz :)
  64. D

Vodafone Hat Taşıma

Merhaba arkadaşlar, 5 ay önce turkcell hattımı kendi üzerime aldım, geçen hafta vodafone geçtim ve Vodafone dan şu mesaj geldi: Şebekemize yapmış olduğunuz numara taşıma talebi son kullanıcının hattı üzerine alması sebebiyle reddedilmiştir. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz...
  65. D

Kredi Bursu ve İlk Aylık Ne Kadar ??

7 Ocakta başlar, okulun bittiği yıl Eylül ayına kadar her ay aynı gün alırsın. Uzatılan yıllar hariç tabiki :D
  66. D

Wind 7 ye mac os x yüklemekle ilgili

mac os içinde kalarak win 7 de kurabilirsin. sadece açılırken win 7 ye geçmek için alt tuşuna basman yeterli.
  67. D

Klasöre/Dosyaya Şifre Koymak

evet, ben bi dahiyim :tongue:
  68. D

Html5 ve CSS3 ile Efektli Menü Yapımı – Videolu

güzel çalışma olmuş, eline sağlık.
  69. D

Spor salonu için sistem kurulum

sanırım üyelerin ne zaman gelip gittiği felan kontrol edecek ve bu bilgileri bilgisayarda toplayacaksın. eğer böyle bir sistem istiyorsan parmak okuyuculu sistemler var, parmağı tanıtıyorsun sisteme, kişisel bilgilerini girdikten sonra ne zaman gelip gittiğini raporlar halinde sisteme...
  70. D

Turkcell vınn wireless modem ile eve dağıtma

resimdeki modeminin bildiğim kadarı ile 3g usb bağlantısı yok. eğer laptop kullanıyorsan laptop ın kablosuzu ile dağıtım yapabilirsin. kasa ise bir kablosuz ağ adaptörü ile dağıtabilirsin. bu iki seçenekte kablosuzun olması için bilgisayarların açık kalması gerekir. şöyle de bir seçenek var usb...
  71. D

Skype Çevrimiçi problemi

aynı sorun başka bir konuda var. http://forum.shiftdelete.net/skype/349626-skype'da-msn-kisileri-online-olmuyor-bir-kismi.html
  72. D

Lg G2 Görüntülü Konuşma

diğer telefonları bilmiyorum ama samsung s4 ile nokia 5800 şebeke üzerinden görüntülü görüşme yapılıyor. bizzat denedik :yes:
  73. D

Skype'da msn kişileri online olmuyor(bir kısmı)

Skype ı kapatın. C:\Kullanıcılar\Kullanıcı_adı\AppData\Roaming\Skype klasörünün içini komple boşaltın. sonra tekrardan girin. ofline görününler online a dönecektir. bu sorun msn de de oluyordu, windows live klasörünü temizleyince düzeliyordu. şimdi skype klasörünün temizlenmesi gerekir.
  74. D

2014 Yılı Takvimi -Türkçe

yok kullanmıyorum, çalıştığım firmada indesing da kapayokya resimlerini aylara göre yapmıştım, onu kullanacağım :P
  75. D

Flash diskte farklı karakterli dosyaların çıkması

sanırım gizli bir virüs bulaşmış. o bilgisayardan da olabilir, başka bir bilgisayardan da. bilgisayarıma sağ tıklayıp, yönetten disk yönetimine gelerek flash belleğinizi biçimlendirebilirsiniz.
  76. D

2014 Yılı Takvimi -Türkçe

aylara göre mevsim resimleri güzel olmuş.
  77. D

Kilo vermek ve kas yapmak istiyorum

sabah 6 da kalk, yarım saat yürüyüş yap, akşamları badiye git. 3 ay sonra sen bile kendini tanıyamazsın :laugh:
  78. D

Facede reklam vermeyi düşünüyorum

biz firma tanıtımı olarak vermiştim, günde 8-10 kişi geliyordu. ama google adwords resim reklamı dene bence, tüm haber sitelerinde görüntülenebiliyorsun.
  79. D

Anakarttan Anlayan Gelsin

yalnız power supply inizin kaç watt olduğuna dikkat edin, 600 W ve üzeri olması gerekmekte.
  80. D

Static IP Adresi

pc de tel de sabit ip,ağgeçidi,dns ve proxy ayarlarını yazmana ne gerek var anlamış değilim. modemin statik ip kullansa bile iç hatta 192 li bloklar veya kendi belirlediğiniz bloklar ile dağıtır. telefon veya bilgisayarın kablosuz olarak direk modemine bağlanır. statik ip dış hatla ilgilidir...
  81. D

Static IP Adresi

modemin access point özelliği varsa (router modem gibi) kablosuz alıp kablolu dağıtabilirsin. "yalnız sabit ip sorununu ortadan kaldırıp tv ye bağlanabilirmiyim." bu kısmı anlamadım.
  82. D

Laptop'a Yeni İşlemci Takılır mı ?

piyasada satılan tüm işlemciler masaüstüler içindir. laptop için işlemci satılmaz. sadece 2. el satan sitelerde bulabilirseniz ne ala
  83. D

Onboard ekran karti hariciye çevirmek istiyorum kimse bilmiyormu

750m yerine 780m takarsın, yalnız bunu satan ı bulman lazım :)
  84. D

TL-WA7510N Router Hakkında Deneyimleriniz veya Yorumlarınız

sistemi bugün bağladık. yalnız Tp-link in 2.4 ghz olanını taktık ve gönderim olarak 800 mt ileride telefon ile de çekim gücü gayet iyi. almak isteyenlere tavsiyemdir. bilgi olarak; noktadan noktaya değil çevresine de gönderim sağlıyor.
  85. D

Anakart'a uyumlu işlemci

merhaba, http://www.akakce.com/islemci,1,2.html/127-23,9886-156 bu sayfadan istediğini alıp takabilirsin. hepsi de uyumlu.
  86. D

Kasa modifiye

plexiglass ı reklam ve tabelacılarda bulabilirsin. mika olarak da geçiyor. eğer tanıdığın biri varsa veya çok uğraştırıcı işler istemezsen onlar yapabilirler. yapıştırma olarak da silikon tarzı yapıştırıcılar ile deneyebilirsin.
  87. D

Kesintisiz Güç Kaynağı Yardım

tek çıkışa bir üçlü veya daha çoklu priz bağlayıp da yapabilirsin. tahminim üçünü birden 20-30 dk götürür. tabi bu süre ilerleyen zamanlarda azalır. ama ups lerin en güzel yanı cihazlara gelen fazla voltajı korumasıdır. yani yıldırım düşse bile bilgisayarına gelmez.
  88. D

Nero İle CD/DVD Nasıl Yazılır?

nero dan veya dvd nin direk içine atarak yazdırdığınız videoları cd/dvd player lar okumaz. bu işi nero vision u açarak cd vidyo veya dvd vidyo seçeneğini seçerek yapabilirsiniz.
  89. D

Android'in Geleceği Parlak mı?

2008 de android var mıydı yaa?
  90. D

Windows 7 için IE 11 Yayınlandı!

program biraz daha hızlı açılıyor, firefox a biraz daha yaklaşmışlar :)
  91. D

bugün bir firma ile görüştüm, oda bu ürünü tavsiye etti, daha önce de kullanmışlar, internet iletiminde de hissedilebilecek bir düşüşlük olmazmış. bunu kullanacağım artık.
  92. D

bunlar zaten 5 km ye kadar gidebiliyor diye biliyorum. iki adet alıp birini alıcı diğerini verici olarak yapacam. konumlandırma olarak da aynı açılarda uygulayacam. tedirginliğim sadece internet hızı ne kadar düşebilir.
  93. D

Merhaba arkadaşlar, bir bina üzerinden 800 metre ilerideki sahada bir noktaya (arada herhangi bir engel olmadan) kablosuz gönderim için bu cihaz uygun mudur, kullananınız var mı? Bir de çekim gücü nasıl olur? http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=1246&model=TL-WA7510N
  94. D

Üretim Takip

aslında zor bir yanının olmaması lazım. mesela 3 çeşit ürün var. 3 girdi yeri verirsin. bunları da bir alanda günlük, haftalık, aylık şeklinde toplatırsın. kayıtları da access veya ms sql le yapabilirsin. benim bildiğim stok takip sistemi böyle olur.
  95. D

Lan Üzerinden Nasıl Oyun Oynayabiliriz Acil

aynı modeme bağlıysanız birbirinizi görürsünüz, oyunda multiplayerda herkes oynayabilir. eğer görmüyorsa ağ ve paylaşım merkezinden yeni ağ kur->kablosuz geçici ağ diyerek kablosuz ağ yayınlayın. ve tüm bilgisayarlar bu ağa bağlansın. daha sonra birbirinizi görürsünüz.
  96. D

Yüzyılın App'i DakiKaç

tüm uğraşların 40 dk içinmiydi, 40 sene sonra keşke 400 dk olsaydı dersin.
  97. D

Laptop'a Yeni İşlemci Takılır mı ?

intel işlemcin varsa anakartında intel uyumludur. amd takamazsın.
  98. D

Görüntü Sürücüsü yanıt vermeyi kesti..

Nvidia 310M olduğunu sonradan fark ettim, mesajımı düzelttim.
  99. D

Görüntü Sürücüsü yanıt vermeyi kesti..

ekran kartını komple kaldır, sonra yeniden yükle.
  100. D

Klasöre/Dosyaya Şifre Koymak

dosyayı winrarlayıp daha sonra winrarlı dosyaya şifre koyabilirsin.
  101. D

Aöf iki döneme de tekrar yazıyor

merhaba, 2012 BAHAR DÖNEMİ 1,31 1,62 Tekrar 2012 GÜZ DÖNEMİ 1,57 1,31 Tekrar ortalamam bu şekilde. bu döneme cc'nin altındakileri aldım. toplam 6 dersim oldu. bu dönem sonunda bu 6 dersin hepsini verip 2,00 ın üstüne çıkarsam 2. döneme geçen senenin şartlı derslerini alır mıyım...
  102. D

Dünyanın En Gerçekçi Araba Kazası İnanılmaz...

köşeyi döndü :mrgreen:
  103. D

Ttnet ilk defa beni şaşırttı uçuyor ttnet

demin bende hız testi yaptım ttnet ten, 3 ün üstüne çıkmayan hız 6,85 leri gösterdi :w00t:
  104. D

Asus K52JC Ram Artırma

laptopta iki slotun vardır birinde 2 diğerinde 1 olur. 1 lik rami söküp şu linkten birini alıp takabilirsin. http://www.akakce.com/bellek/en-ucuz-kingston-4gb-1066mhz-ddr3-sodimm-dizustu-kvr1066d3s7-4g-fiyati,378597.html
  105. D

E-Ticaret Sitesi İçin Beta Testerlar Arıyoruz

bende yardımcı olurum.
  106. D

Skype problemi

C:\Users\Kullanıcı_Adın\AppData\Roaming\Skype\skype_kullanıcı adın böyle bir klasör olacak, skype kullanıcı dosyanı komple sil. tekrar giriş yapıp dene bi. android için de play store den mail uygulama arayabilirsin.
  107. D

Access Point Tavsiyesi

tp-link in 5 dbi lık 2 veya 3 antenli access pointleri var. ayrıca antenlerini çıkartıp yüksek dbi lı anten takabilirsin. eğer ev içerisinde kullanacaksan normal modemin %40 larda felan çekiyorsa access point ile fazla bir değişiklik hissetmezsin.
  108. D

Fotoğraf makinesi tavsiye...

canon biraz yapmacık gibi fotoğraflar çektiğini söylemişlerdi, şirket için nikon d5100 aldık, gayet memnunum.
  109. D

Samsung'dan 3500 TL'lik Kapaklı Telefon!

çinliler de bunun çin malını yapar bize gönderir artık :)
  110. D

Qone8.com belasına bulaşanlar var mı aramızda? Tarayıcı Hijackeri

bu tür programlar/eklentiler tarayıcınız kısayol özelliklerine başlangıç sayfasını ekliyor. siz tarayıcı ayarlarından başlangıç sayfasını google yapsanız da yine o siteye gidiyor. bunun için kısayol özelliklerinde sadece program kısayolu olsun, devamında herhangi bir link varsa silin.
  111. D

HTML kod hatalarım ve bir kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

http://forum.shiftdelete.net/images/Facebooq Png.png http://forum.shiftdelete.net/images/twitter.png böyle bir resim yok zaten o yüzden gözükmüyor.
  112. D

orada tasarımlar felan hazır olarak veriliyor, yönetim panelinden siteni dizayn ediyorsun. işte yer değişiklikleri, resimler, yazılar felan..
  113. D

ücretsiz servis sağlayıcılarında bir gün bi bakmışsın site mite yok olur :yes: tavsiyem html hosting alman, zaten oldukça ucuzdur. resimlere gelince ana dizinde images klasörü içine (yoksa images aldı klasör oluştur) tüm resimleri indirerek içine at. sonra şu kodlara...
  114. D

Apple, Google ve Samsung ile çalışmalı!

apple ın ortak iş yapacağını sanmıyorum. çünkü görüşleri hep iphone ve diğerleri, macbook ve diğerleri şeklinde :yes:
  115. D

Yazıcıdan yazı çıkarırken ortadan tekrar yazdırması

sorunu çözdüm, kartuşundan dolayıymış.
  116. D

Ram Seçimi

işletim sistemin 32 bit mi 64 bit mi? eğer 32 bit ise o ram yeterlidir.
  117. D

Ekran Kartı Alsam Mı, Almasam Mı?Pek bik

merhaba, bildiğim kadarıyla ikinizin bilgisayarı da laptop. GT 650M ekran kartlı olan zaten 128 bit. Ve laptop ekran kartlarını değiştirmek biraz zor.
  118. D

3 Bilgisayarın Birine İnternet Gelmiyor

bilgisayarı yeniden başlat, modemi yeniden başlat, bilgisayarda virüs programı varsa kontrol et (tarama felan yapıyorsa kasabilir), bir de modemde kabloların yerini değiştirip kontrol et.
  119. D

Yazıcıdan yazı çıkarırken ortadan tekrar yazdırması

Merhaba arkadaşlar, samsung ml-2550 yazıcıdan çıktı aldığımda normal olarak çıkarıyor fakat aynı sayfanın ortasına da yazı yazdırıyor. Yani 7-8 satırlık bir yazıyı normal olarak yazdırıyor, ortadan silik olarak 7-8 satırı yine yazdırıyor. sorun ne olabilir? not: uzun sayfa yazılarında da...
  120. D

1TB'lık Kingston USB Bellek - Ön Sipariş

teknolojinin geldiği noktaya bak, üniversitede iken 8 mb lık bir flash belleği yapmak için 1 ay uğraşmıştım :lol:
  121. D

Bilgisayar Bios Pili ve Tarih&Saat sorunu

ikide bir değiştirmektense hiç uğraşma saatçi veya elektronik marketlerde 2-3 liralık bir pil. genelde bilirler.
  122. D

Led tv alıcam ama kafam çok karıştı bi yardım :(

hep lg serilerine bakmışsın ama samsung led tv de daha iyi bence. o fiyatlara yüksek hz li, 2d-3d çeviren samsung led tv alabilirsin.
  123. D

Kablosuz, uzun mesafede etkili modem tavsiye

uzun mesafeli gidecek bir modem zor bulursun, hele ki binadan binaya. en iyisi anteni değişen ucuz bir modem al ve antenini yükselt ya da access point de alabilirsin.
  124. D

Toshiba satellite l50-a-11m

64/128 bit versiyonları var, almadan önce sistem bilgisine kesinlikle bak.
  125. D

Nvdia gt force 8500

ekran kartını çıkartıp anakarttaki vga dan görüntü almayı denedin mi?
  126. D

Sahibinden.com Şikayet

adamlarda isim var, var mı başka öyle site :yes:
  127. D

Dekstop switch port sorunu

ip almayan porta elle ip vermeyi denedin mi? o şekilde bir bağlantı sağlayabildin mi?
  128. D

Php ile Veri Tabanı Bağlantısı

eğer veritabanı tabloların çok değilse mysql kullanmanı öneririm. access veri tabanı için ileride problem yaşarsın, kayıt sayısı artınca. eğer illa ms sql kullancam diyorsan şu sayfada gerekli açıklama ve örnek verilmiş. http://php.net/manual/en/function.mssql-connect.php
  129. D

Bu müziği neden indiremiyorum

firefox da eklentilerde youtube mp3 eklentisini kurarak video veya mp3 olarak indirebilirsin.
  130. D

Crysis 3 için ekran kartı

bu adreste http://www.saglamoyun.com/2013/02/crysis3-icin-bilgisayariniz-directx-11-uyumlu-mu.html ve şu adreste http://www.rasimgel.com/crysis-3-directx-11-hatasi-sorunu-cozumu-indir.html anlatımlar yapılmış. senin sorunda bunlar ile ilgili olsa gerek.
  131. D

Bedava Hostinglerin Yararı ve Zararları nelerdir ?

bir gün herşey yolunda giderken ertesi günü site diye birşeyin kalmaz :mrgreen:
  132. D

USB bellekten silinen verileri kurtarma [ÇÖZÜLDÜ]

recuva diye program var bir denesene belki kurtarır.
  133. D

Söyle Rahatla

bir gün bir çılgınlık edip seni sevdiğimi söyleyecem.
  134. D

Programlama diline hangisiyle başlamalıyım ? PHP , ASP , HTML , JAVA ?.NET ?

birkaç arkadaşın da dediği gibi, kısacası anlatayım sana damdan atlar gibi o işlere başlayamazsın herşeyin yolu yordamı var. Php, Html, Asp, Java bunlar web tasarımla ilgilidir. .Net masaüstü uygulamalarıdır veya internet uygulamaları. Sana tavsiyem bir web sitesi yapacaksan html den başla php...
  135. D

Gta 5 sistemim yeter mi?

Nvidia GTX 460 ve üzeri bir ekran kartına sahip olması gerektiğini söylüyor. bu da 192 bit ve 256 bit bir ekran kartı istiyor. sendeki ise 128 bitlik bir ekran kartı. açsa bile oyun zevkini alacağını sanmıyorum.
  136. D

Twitter'a Yeni Bir Fonksiyon Daha Eklendi

hiç kullanma gereği duymuyorum, zaten hesabım da yoktu. :mrgreen:
  137. D

Nvdia gt force 8500

kapandığında kasada aşırı bir ısınma var mıydı?
  138. D

9 Milyon TL'lik Lamborghini Duyuruldu!

o arabaya o parayı verecek, sürmek için birde yol yaptırır herhalde :w00t:
  139. D

LimeWire'ün yeni adı FrostWire!

güzel programdı limewire ama şimdi müzik ve video için alternatifler çıktı, mesela firefox youtube eklentisi ile youtube deki videoları mp3 e çevirip veya direk video olarak indirilebiliniyor.
  140. D

Windows 8 Sistemime 32 bitmi yoksa 64 bitmi daha uygun olur?

zaten 3,25 gb ram kullanıyorsun, 64 kurduğunda da 4 e çıkacak. fakat yeniden format atacaksın ve yazılımla veya programlarla felan uğraşıyorsun bu sıkıntı olacak. o yüzden.
  141. D

C#'ta sayısal loto programı yazmak

tek tek sayı oluşturmaya çalışmışsın. bir tane button at. iki defa tıklayarak buton içine Random RastgeleSayi = new Random(); for (int i = 1; i < 7; i++) { listBox1.Items.Add(RastgeleSayi.Next(1, 50).ToString()); } kodları ekle...
  142. D

Windows 8 Sistemime 32 bitmi yoksa 64 bitmi daha uygun olur?

bence 32 bit ile devam et. program felan kuracağın olursa sorun yaşamazsın.
  143. D

Bisiklet alacağım önerileriniz nedir

akakce den bakabilirsin. ama bianchi almanı tavsiye ederim.
  144. D

DOS FreeDOS

ikisinde de istediğini kurabilirsin. yapman gereken tek şey başlatırken bot menüden cd veya usb seçip kuruluma geçmen.
  145. D

Hoparlör önerisi

logitech veya creative al.
  146. D

İşte yerli otomobiilin modeli

Türk malı olması güzel, sıra yakıtta inşaallah.
  147. D

Monitör sorunu

ekran özelliklerinden kararma modu veya bilgisayarın ekran ayarlarındaki 5 dk sonra karart özelliklerine baktın mı?
  148. D

1300TL'ye hangi telefon alınmalı?

lg g2 ye bir göz at derim :)
  149. D

PS3 Almalımı Yoksa PS4 Beklemelimi?

bir ay içerisinde gelir, çünkü birkaç alışveriş sitesinde ön siparişleri mevcut.
  150. D

2.Harddiski nasıl takarım

donanım bilgin varsa yardımcı olalım, donanımla ilgin yoksa hiç uğraşma derim.
  151. D

Dünyanın en büyük sazanı

30 kişi de yer herhalde :yes:
  152. D

Laptopum Bugün Donmaya Başladı

büyük bir ihtimal ekran kartın çok ısındı ve işlemcini etkiledi. ondan sonra donma yaşamışsındır. ertesi günü herhangi bir problem oldu mu?
  153. D

Mobil Cihazlarınız Su Geçirmesin

çok güzel bir sistem olmuş
  154. D

Samsung'tan Sporculara Bedava Note 3

reklam kokan hareketler bunlar :yes:
  155. D

Eskide Kalmış Bilgisayar Zorunlulukları/İhtiyaçları

vista da bir sıkıntı olduğunda sistemi geri yüklemek :w00t:
  156. D

Alişveriş sitesi

n11.com oldukça güzel ve çok ucuza satış veren dükkanlar var.
  157. D

Pembe ehliyete renk ayarı!

50 50 olmalı, eşitiz sonuçta :yes:
  158. D

14 yaşında site kurdu, köşeyi döndü!

azmin onu.
  159. D

2200 TL ye kadar laptop önerisi.

bence alırken intel in i serisi işlemcilerinden almanı, bir de grafik işlemleri kullanacağım demişsin bunun için de ekran kartının bit değerinin yüksek olmasına dikkat et derim.
  160. D

Bir Resmin Photoshop Olup Olmadığını Öğrenmenin Pratik Yöntemi

png olduğunda göstermez, jpg lerde gösteriyor.
  161. D

Eskişehirde Yazılım ve Programlama Firma ve Kurumları !!

öyle ama en garantilisi oralar olur :)
  162. D

Eskişehirde Yazılım ve Programlama Firma ve Kurumları !!

kariyer ve elemanonline sitelerine bir göz at.
  163. D

Annesine bakmak için çöp satıyor!

Böyleleri de var işte, Allah yardımcısı olsun. hayat zor.
  164. D

Bilgisayarım Yavaşladı Acaba Neden?

core 2 duo hafife atılacak bir işlemci değil, 1 gb ram diyecem ama almışken 2 gb ram al tak. birde windows 7 sistem kur, kitap gibi olur. internet sayfaları gün geçtikçe geliştiği için ram yetersizliği oluşmuş. dediklerimi yaparsan problemin kalmaz.
  165. D

Açık Kaynaklı Yazılım

konuyu biraz açar mısın? tasarımın css kodları varsa bunun html kısmı da olması gerekir.
  166. D

Led Monitöre PS3 Bağlanırmı Yardım ALLAH RIZASI İÇİN

ps3 lerde vga olması lazım, yoksa bile hdmi-vga çeviriciler ile bağlantıyı kurabilirsin.
  167. D

Dünya'nın en hızlı interneti nerede?

avrupa gibi evlere bile fiber bağlanmalı.
  168. D

Galaxy S4'ün Satışları Nasıl Gidiyor?

birazda ucuzlasaydı iyiydi.
  169. D

Hacker Cenneti Türkiye!

millet yıkıcılık yönünde ilerliyor bakalım.
  170. D

Sözümüzü tuttuk sözlendik

Allah bir yastıkta kocatsın.
  171. D

FTP amaçlı kullanım için Bulut mu? yoksa Host mu?

aynı fiber kablo, aynı net hızı ve aynı server da biri host ve de biri bulut sunucu olarak geçmekteyse ikisinin farkı ne? bence bulut! ayrıca sunucular SSD kullanamaz demedim.
  172. D

İşlemci-Ekran Kartı ve Ram Değişimi

laptop parçalarını değiştirmeye hiç bulaşma derim, zaten işlemci ve ekran kartını zor bulursun. değiştirmenin gereğini de anlamış değilim.
  173. D

FTP amaçlı kullanım için Bulut mu? yoksa Host mu?

bulut sunucularda ssd diskler kullanıldığı için indirmede ve yüklemede (tabi net hızınıza bağlı olarak) hızlılık sağlar.
  174. D

Dünyanın En Hızlı Su Sipariş Uygulaması: Damacana

telefon da gitti :laugh:
  175. D

Natro mu Özkula mı, Hangisini Tercih Ederdiniz ?

ikisi arasından bir tercihim yok ama ihs ile çalışıyorum, 3 senedir bir problem yaşatmadılar.
  176. D

Mağazamda ve güncellemelerimde Windows 8.1 görünmüyor

güncelleme gelir, orjinal sürüm sonuçta, yalnız ne zaman düşeceğini bilemem. mağazadan kurmayı denedin mi?
  177. D

windows update yi gün gün güncellemeleri arattır, windows güncellemeleri paket halinde belli aralıklarla yayınlıyor diye biliyorum, bugün çıkmazsa yarın çıkacaktır. şurada da bazı açıklamalar yapılmış: http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/update-from-windows-8-tutorial
  178. D

Office 2013 kurulum hatası

işletim sistemleri uyumlu olduğuna baktınız mı? işletim sistemi 32 bit, program 64 bit olursa çakışma olabilir.
  179. D

bilgisayarın özelliklerine baktığında windows 8 in hangi sürümü yazıyor?
  180. D

Video Kesme Programı

xilisoft video converter kullanıyorum, tüm müzik, video türlerinde oldukça kullanışlı.
  181. D

Hocam.com

güzel siteydi üni yıllarında aktiftim. üni gençler hala kullanırlar, güncel site.
  182. D

Firefox OS çalıştıran telefon: Keos

bilindik bir marka bu sistemi kullansa ya
  183. D

Google Nereye Gidiyor?

bütün sermayeleri google.com da :laugh:
  184. D

Ücretsiz sms gönderme bizzat denendi

reklam almak istemeyen telefonlara gitmeyebilir, bence bu tür yerler numara satıyordur.
  185. D

Kasa Fanları Hakkında

merhaba, fan içerisine toz parçacıkları gittiyse çıkmadığı sürece ses yapar, iyice hava tutulması gerekir, ya da hiç uğraşma bi bilgisayarcıdan 10-15 liraya al tak, yenilenmiş olur.
  186. D

Ekran kartımı kullanamıyorum !!

merhaba, biosta bunun seçilebilirliği olabilir, bir kontrol et.
  187. D

Dslr kamera öneri acill

merhaba, işyeri için nikon d5100 aldık, özellikleri oldukça güzel, 55 lik lens var, ama 200 lük lens ile alırsan manzara çekimlerinde daha kullanışlı olur.
  188. D

DeepFreeze'yi Tarihe Gömecek Program

tşkler, güzel programmış.
  189. D

LibreOffice 3.3.1 Final

güzel, tşkler.
  190. D

2014’te 10 milyon iWatch satılabilir!

sony nin 200-250 tl ye vardı, güzeldi özellikleri bakımından
  191. D

Bilgisayarı Sunucu Yapıyorum

merhaba, sunucu yapacağım derken alan adı vs. gibi yayın mı yapacaksın?
  192. D

Outlookta gelen mail ekini açamıyorum

merhaba, verilen hatayı google da aynı şekilde araştırdın mı? bir de verdiği hatanın ekran çıktısını burada paylaşabilir misin?
  193. D

100-200 Metre uzaktaki wireless'i alabilmek için Wifi USB Adapter ? [ÇÖZÜLDÜ]

merhaba, kullanılan access point in marka ve modelini öğrenebilir miyim?
  194. D

Acces point öneri

1. kattan 3. kata çekmesi çok zor, 70 lira ile kısıtlı olarak alacağın access kablosuz modeminden bir farkı olmaz. eğer modeminin anteni dökülüyorsa tavsiyem bir güçlendirici anten alman. 12-18 db lik antenler olabilir ama yinede çekeceğine emin olma.
  195. D

Harici Hardisk Tavsiyesi (Güncel) 150- 170 arası

harici disk alımlarında marka olarak samsung, western tavsiyemdir, hız olarak da 16 mb cache, 7200 rpm ve üstlerini alabilirsiniz.
  196. D

Flash belleğimi okumuyor

disk yönetimine girip orda flash belleği bulabilirseniz eğer, özelliklerinden yazılımını silin, bilgisayarı yeniden başlatıp usb nizi takın görecek mi? birde bios tan usb girişlerine bir bakın kapalı mı?
  197. D

Adres satırı sorunu

merhaba, tarayıcının kısayoluna sağ tıkla, özellikllere tıkla, açılan sekmede kısayol sekmesine gel ve orada kısayol yazısının karşısında verdiğin link varsa sil. ("C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe") sadece burası kalsın.
  198. D

İntel Core i5 3230M hakkında

merhaba, ekran kartı özelliklerini de ekleseydin oyun oynama hakkında bilgi verirdik, ama i5 işlemci yerine i7 almanı tavsiye ederim.
  199. D

Askerlik Tamamen Kalkabilir

kaldırılacağını sanmıyorum ama uzun dönem 12 ay oldu, kısa dönem 4 ay olabilir.
  200. D

Laptop'a harici VGA tüplü monitör bağlanması sorunu ???

rica ederim, kolay gelsin.
  201. D

İşlemci İçindeki Ekran Kartı

işlemci içindeki ekran kartı mı anakart üstündeki ekran kartı mı :D ekran kartının özelliklerine girdiğinde oraya bir bak kullanılabilecek alan felan varsa ramden yeme miktarını artırabilirsin. ama bunun pek bi etkisini göreceğini sanmıyorum. birde biostan bak orda da ramden yeme miktarını...
  202. D

Laptop'a harici VGA tüplü monitör bağlanması sorunu ???

tüplü monitörün ara kablosunu uzatmadan bağlayınca görüntü geliyor mu?
  203. D

Fabrika İçin Bakım/Personel Çağırma Yazılımı Hakkında bilgisi olan Var mı ?

bilgisayardan bilgisayara mı mesajlaşma yapacaksan lan üzerinden mesajlaşma diye google da ara, birden fazla program mevcut.
  204. D

Tomato Cart Açık Kaynak E-Ticaret Yazılımı

güçlü bir alt yapısı var, fakat destek veren sistemi yok. e-ticaret için en iyi open-cart gidiyor.
  205. D

2. El İlan Sitesi Scripti

bu sistemi de internetten bir script bulup şirket adına kendim tasarlayıp kodlamıştım. www.ilandukkani.com güzel bir altyapım olsun istersen 4-5 bin liraya sahibinden gibi sistem yaptırabilirsin.
  206. D

Opencart Temaları

open-cart temalarını ücretsiz veren yerler var, biraz internette gezinerek bulabilirsiniz:yes:
  207. D

Site yapımı için yardım istiyorum

e-ticaret mi normal web site mi?
  208. D

Online Alışveriş sitesi: gencallar.com.tr

bu fiyata 2000 model spor bi araba alır, 125 lirasıyla da depoyu doldurur gezerim :clap:
  209. D

Yeni blog açtık, tavsiyelerinize ihtiyacımız var

blog siteleri ile uğraşıp bir problem olduğunda herşeyin gitmesi yerine kendi sitenizi kurun derim.
  210. D

İnternetten Para Kazanma

yeni bir ticaret platformu var sorente.com diye, şu an üyelik alıyorlar. sistemden para kazanmak bence kolay. çünkü başlıklı sms paketi alarak, otobüs bileti alarak, elektrik faturası ödeyerek, hat değişikliği yaparak, digitürk alarak, d-smart alarak kar payınızı veriyor ve hiçbir ücret almıyor...