Arama sonuçlarınız

1. Shit Happens

[Rehber] Nasıl program derlenir?

Bazı sürücülerinizi yada kullanmak istediğiniz programları dağıtımınızın depolarında bulamayabilirsiniz. Bu durumda elle derleme yapmak gerekebilir. Ama bu işlem genelde önerilmez çünkü neyi yüklediğiniz hesabını bir süre sonra unutabilirsiniz. Dağıtımınızın depolarına paketin yüklenmesini...
  2. Shit Happens

Yeni Mesajların RSS'i var mı?

Sitenin yan tarafındaki yeni mesajlar bölümünün rss feedi var mı ben bulamadım da - - - Mesaj Güncellendi - - - tamam buldum buymuş: http://forum.shiftdelete.net/external.php?type=RSS2 - - - Mesaj Güncellendi - - - yok bu değilmiş bu arada neden ben kendi mesajlarımı düzenleyemiyorum...
  3. Shit Happens

Linux Nedir?

Linux Linus Torvalds tarafından 1991 yılında temelleri atılmaya başlanan hibrit işletim sistemi çekirdeğidir. Evet Linux çekirdeğin adıdır işletim sisteminin değil. Ama Linux'u Linux yapan GNU'nun kurucusu Richard Matthew Stallman kısaca RMS'dir onun başlattığı GNU hareketi ile dağıtımlar...
  4. Shit Happens

Güncel Linux Komutları ve Kısayolları

Linux Komutları ve Kısayolları Kısayollar Alt+F2: Çalıştır diyalog kutusunu açar Ctrl+Alt+Backspace: Xorg'u yeniden başlatır. Her dağıtımda standart değildir Xorg.conf dosyasından etkinleştirilebilir. Ctrl+Alt+F1-F6: Sanal terminaller arasında geçiş yapar Alt+Sysrq+B: Bilgisayarı yeniden...
  5. Shit Happens

Arama Yapamıyorum

Arama yaparken şu hata çıkıyor connection to 127.0.0.1:9312 failed (errno=111, msg=Connection refused) keyloger
  6. Shit Happens

Bir tema arıyorum

Merhaba ben şöyle butonları yanıp sönen bir tema arıyorum Windows'da ki gibi böyle bir tema bilen var mı? Masaüstüm Mate yani gtk2 teması olacak bilmiyorum gtk2'de böyle bir şey mümkün müdür ama yine de sorayım dedim. - - - Mesaj Güncellendi - - - penguin seckyn böyle bir tema biliyor musunuz?
  7. Shit Happens

Firefox Arama Çubuğu Güncellemesi

Geçen gün Firefox'u 34.0.5 sürümüne güncelledim arama çubuğunun içine etmişler önce arayacağın şeyi yazıyorsun sonra arama motorunu alttan seçiyorsun önceden seçemiyorsun bunu eski haline getirmenin bir yolu var mı yoksa sürüm mü düşürmeliyim?
  8. Shit Happens

Kulaklık Önerisi

Şöyle adam akıllı bir kulaklık arıyorum bilgisayar için istediğim tek özellik süngeri çıkmasın bir süre sonra
  9. Shit Happens

Türkçe karakterle arama yapamıyorum

Forumda arama yaparken Türkçe karakter kullanınca hiçbir şey çıkmıyor ama Türkçe karakter yerine İngilizcelerini koyunca şak diye çıkıyor keyloger
  10. Shit Happens

Ffmpeg senkronizasyon ve donma sorunu

ffmpeg ile video çekiyorum ama ses ve video senkronizasyonlu olmuyor video çok hızlı gidiyor ayrıca ara sıra donuyor kullandığım komut şu ffmpeg -f alsa -ac 2 -i default -f x11grab -r 15 -s 1024x768 -i :0.0 -acodec pcm_s16le -vcodec libx264 -preset ultrafast -threads 0 output.mkv Resmi...
  11. Shit Happens

Terminal'i Açamıyorum

Arch Linux'a Mate yükledim ama terminali açamıyorum .xsession-errors'da şunlar yazıyor mate-terminal: Fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server :0.0. urxvt'den açınca Segmentation Fault hatası veriyor Araştırdım ama bir şey bulamadım pek şu anda urxvt ile idare ediyorum...
  12. Shit Happens

Mikrofon Çalışmıyor

Skypal SK-977MV kulaklığım Linux'ta Audacity ile kayıtr yapmaya çalışıyorum ama çalışmıyor sesini açtım ayarlardan ama sadece parazit var benim sesim gelmiyor - - - Mesaj Güncellendi - - - Sorun çözülmüştür giriş kısmını yanlış ayarlamışım
  13. Shit Happens

Radiotray Yükleme Hatası

Arch Linux kullanıyorum öncelikle söyleyeyim radiotray'i aur'dan yükledim ama hiçbir stream'i açamadım no suitable plugins hatası veriyordu gstream-plugins'in hepsini yükledim olmadı sonra sildim sourgeforge'den indirdim ama yüklerken hata veriyor python setup.py install File "setup.py", line...
  14. Shit Happens

Arch Linux Base-devel'i Yükleyemiyorum

Arch Linux kurmaya başladım ama base-devel'i yükleyemedim hata could not open file /mnt/var/lin/pacman/sync/core.db Unrecognized archive format ve diğer extra community için de aynı hatalar var failed to install packages to new root sync klasörünü sildim ve pacman -Syuf ve -Syu -Syy yaptım aynı...
  15. Shit Happens

Bir Kitap Arıyorum

Adı Korkusuz Korkak idi internette araştırınca sadece Kemal Sunal'ın filmi çıkıyor kitabın yazarını yada yayın evini bilmiyorum kitap çok güzeldi ama şimdi bulamıyorum yardım edin
  16. Shit Happens

[REHBER] Unity3d/Silverlight için Pipelight Kurulumu

Linux'ta ki en büyük sorunlardan biri Silverlight ve Unity'nin çalışmamasıdır bu rehberde bunun nasıl düzeltileceğini anlatacağım. Kurulumu Debian tabanlı dağıtımlar için anlatacağım. Eğer dağıtımınız Debian tabanlı değilse Pipelight'ın sitesinde diğer dağıtımlar için de anlatımlar mevcut...
  17. Shit Happens

Eset Hesap Bilgileri Hatası

Linux'a Eset deneme sürümü yükledim e-mail'imi verdim parola ile kullanıcı adı geldi kopyalayıp Eset'e yapıştırdım güncelleme yapınca Invalid username or password hatası veriyor güncelleyemiyorum
  18. Shit Happens

Repoda Compiz Yok

Arkadaşlar yeni Debian Wheezy yükledim ama repolarda compiz yok sid reposunu ekledim ama eski olduğu için apt-get update işe yaramıyor o yüzden sildim sid reposunu yine compizi yükleyebileceğim repo yada ppa var mı resmi repo olursa daha iyi olur ppa'lara pek güvenmiyorum da
  19. Shit Happens

Chrome Sayfa Yüklemesi Hiç Bitmiyor

Foruma girdiğim zaman sayfa yükleniyor ama Chrome'un o dönen animasyonu devam ediyor ve hiç bitmiyor bir kaç bug report buldum ama çözüm bulamadım pdf.js filan yüklü değil
  20. Shit Happens

Compiz ve Mate

Mint Qiana MATE kullanıyorum compiz yükledim ekran kartı sürücüsü nvidia 173 Mate'in 1.8 sürümünden itibaren fusion icon çalışmıyor biliyorsunuz CCSM'den Opengl'i açıyorum hemen otomatik olarak kapanıyor bir de pencere kenarlarını seçmeme rağmen pencere kenarları görünmüyor nedense eskiden de...
  21. Shit Happens

Linux Mint Ekran Kilitlenmiyor

Linux Mint'te panelde ekran kilitleme tuşuna basıyorum ama bir şey olmuyor önleme uygulamacığı devre dışı ama çalışmıyor nedense - - - Mesaj Güncellendi - - - xscreensaver yükledim düzeldi
  22. Shit Happens

Turkcell VINN DNS Değiştirme

Turkcell VINN almış annem kardeşime Belgelerimde VINN diye bir klasör yok ayarlarda Manuel DNS var ama devre dışı DNS değiştiremiyorum Windows ağının DNS'sini değiştirdim bağlantı gitti eski hâline getirmek zorunda kaldım nasıl DNS değiştirebilirim
  23. Shit Happens

HP Kartuşları Nereden Alınır?

Arkadaşlar benim hp kartuşlar kurumuş artık işe yaramıyor yenilerini almam lazım kredi kartı filan olmadığından internetten alamam bilgisayarcılarda da bulamadım internette sadece kağıthane'de satan bir yer buldum Fatih'e yakın bir yerde HP kartuşu satan bir yer biliyor musunuz?
  24. Shit Happens

Türksat 4A'yı nasıl eklerim?

Dixstar FTA 2010 uydu alıcım var Türksat 4A'yı nasıl ekleyebilirim uydu ekleme bölümünde FEC yada Sembol oranı sormuyor? Biss özelliği de yok Uydu aramadan da bulamadım
  25. Shit Happens

Linux'ta Steam'e Giremiyorum

Yazılım Yöneticisi'nden Steam kurdum kullanıcı adı şifreyi doğru giriyorum steam güncelleniyor sonra tekrar kullanıcı adı ve şifre soruyor Steam'e giremiyorum steam --reset denedim aynı Mint Qiana kullanıyorum Terminal çıktısı [2014-07-02 12:50:51] BVerifyInstalledFiles...
  26. Shit Happens

Arama Çubuğuna Yazılan Yazı Gözükmüyor

Youtube'da arama yaptığımda arama çubuğundaki yazı görünmüyor ve ne yazdığımı göremiyorum nasıl düzeltebilirim?
  27. Shit Happens

Linux Çift Tıklama Tuşu Çalışmıyor

Çift tıklama tuşu olan bir mouse var a4tech op50-d ps/2 den bağladım bilgisayara ama çift tıklama tuşu çalışmıyor linux için driver bulamadım xbindkeys ve xautomation yükledim şu sayfadakileri yapmaya çalıştım ama xev'i açıp çift tıklama tuşuna basınca çıktı yok
  28. Shit Happens

TTF Font Yüklenmiyor

ttf font yükleyemiyorum hata veriyor
  29. Shit Happens

Compiz ve Nvidia

Nvidia'nın sitesinden linux driverlarını indirdim 3.14 kernelinde bir türlü yükleyemedim Unable to build the nvidia kernel hatası veriyordu 3.11 kernelinde yükledim ama compiz --replace deyince siyah ekranda kalıyor Ctrl+Alt+Backspace ile X'i yeniden başlatarak devam edebiliyorum anca 3.14...
  30. Shit Happens

Windows 7 Otomatik Wifi'a Bağlanmasını Engellemek

Kardeşimin bilgisayarında wifi kullanıyorum şifreyi bir kere yazınca otomatik bağlanıyor her bağlanmada şifre sormasını nasıl sağlayabilirim?
  31. Shit Happens

Qt SDL 2 Linker Hatası

Linux'a SDL 2.0 kurdum ama galiba tam kuramamışım derlemeye çalışınca hata veriyor bu .pro dosyası Bu da kodlar
  32. Shit Happens

Büyük Dos Oyunları Arşivi

Çok güzel bir dos oyunları arşivi buldum dosbox sayesinde hem Windows hem de Linux'ta oynanabilir mario,tetris,doom,quake gibi ünlü oyunlar da var ftp://download.dosgamesarchive.com/
  33. Shit Happens

Açılırken Dosya Sistemi Auto-Mount Edilmiyor

Kardeşimin bilgisayarına Linux Mint kurdum açılırken auto-mount edilmediği için masaüstü gelmiyor hata olarak Could not update ICEauthority file /home/kullanıcıadı/.ICEauthority hatası veriyor siyah ekranda kalıyor Ctrl+Alt+F1 yapıp ecryptfs-mount-private yazıp startx dedikten sonra sisteme...
  34. Shit Happens

Ttnet Yandex Yönlendirmesi

Ara sıra bir siteye girerken ttnet.yandex.com sitesine yönlendiriliyorum internetten baktım sorunu yaşayan tek kişi ben değilmişim neden böyle bir reklam yapıyorlar zaten para veriyoruz yine reklam görüyoruz ya!
  35. Shit Happens

Linux'u Kapatamıyorum

Panelden kapatı seçtiğimde kapanmıyor root olduktan sonra terminalden shutdown -h now ve shutdown -P now denedim işe yaramadı tty'ye düşüyor ve caught signal 15 shutting down yazıyor ama öyle kalıyor grub dan acpi=force olarak ayarladım bir şey değişmedi yardım edin bilgisayarı kapatamıyorım
  36. Shit Happens

Linux'ta Firefox Sürekli Çöküyor

Arkadaşlar Mint Petra kullanıyorum bazı sitelere girince Firefox çöküyor ve beni deli ediyor Windows'ta bir kere bile çökmedi örnek vermek gerekirse tvyo'nun sitesine girince çöküyor hata raporu da gönderemiyorum There's a problem submitting your report hatası veriyor ama Chrome hiç çökmüyor...
  37. Shit Happens

QT Creator Programa Parametre Gönderme

QT Creator'da Programa nasıl parametre gönderiliyor? - - - Mesaj Güncellendi - - - Buldum Projects->Run tabındaymış
  38. Shit Happens

Linux Dosya İzinleri

Linux'ta flash diskteki programı dosyayı çalıştıramıyorum Permission denied hatası verdi chmod +x dosyaadı yaptım kâr etmedi kendi yazdığım programı açamıyorum ya home dizininde sorun yok ama flash'a atınca böyle oluyor nedense
  39. Shit Happens

C++ Saat Sorunu

C++'ta şöyle saati alıyorum time_t timer = time(NULL); struct tm *tptr = localtime(&timer); cout<<"Saat: "<<tptr->tm_hour<<":"<<tptr->tm_min<<":"<<tptr->tm_sec<<endl; ama bir sorun var saat dakika yada saniye 10'dan küçükse tek haneli yazıyor bunun başına nasıl sıfır ekleyebilirim hem saat...
  40. Shit Happens

Torrent Film Sorunu

Torrent'ten bir film indirdim ama uzantısı olmayan 244F0A8DFEA678871FDFC8245519E8299E4780B4 adlı bir dosya çıktı bu filmi nasıl açabilirim yardım edin ilk kez olmuyor bu - - - Mesaj Güncellendi - - - Tamam sorunu çözdüm VLC açıyormuş ben uzantısız açmaz sanıyordum
  41. Shit Happens

Linux Standardizasyonu

Biliyorum Linux'ta özgürlük demek isteyen istediği paket sistemini kullanabilir demek ama şu programların bir standardizasyonu yapılması lazım sizce de öyle değil mi? 1 - Yine söylüyorum Linux özgürlük demek ama birbirinin kopyası bju kadar dağıtıma ne gerek var? Hepsi aynı işi görmüyor mu? 2 -...
  42. Shit Happens

Hangi Dağıtımı Seçeceğinizi Bulan Site

Artık hangi dağıtımı seçeceğim diye düşünmenize gerek yok zegeniestudios.net sayesinde size en uygun dağıtımı sadece bir test çözerek bulabileceksiniz ve test Türkçe http://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?lang=tk
  43. Shit Happens

Mintmenu Transparanlık Ayarlama

Mintmenü'nün transparanlığını ayarlayamıyorum temayı değiştirdim ama olmadı nasıl düzeltebilirim
  44. Shit Happens

F5Haber Betikleri Firefox'u Donduruyor

Siteye girince F5Haber'in betikleri Firefox'u donduruyor ve Betiği durdur mesajı çıkıyor aynı şey eskiden başka betiklerde de olmuştu keyloger bu betikler yüzünden gezemiyorum forumda ss almadım ama tekrar olur zaten o zaman alırım
  45. Shit Happens

Mint Petra Donuyor!

Mint Petra MATE yükledim ne zaman bir tarayıcı açsam donuyor Firefox yada Chrome farketmiyor Firefox'ta donanım hızlandırmayı kapattım,güvenli modda başlattım,resetledim,profil dosyasını sildim,memtest yaptım yine farketmedi donunca klavyenin ışıkları sönüyor yani klavyeden bir tuşa basamıyorum...
  46. Shit Happens

Zemana Reklamlarını Kaldırma

Film izlerken yada IDE'de bir şeyler yazarken Zemana birden reklam çıkartıyor ayarlara baktım ama kapatma yerini bulamadım nasıl kapatabilirim reklamları
  47. Shit Happens

[Linux]HLS Streaming izleme

Selamlar Linux Kullanıyorum Disney Channel izlemek istiyorum internette bulabildiğim tek url bu http://media.netd.com.tr/S1/HLS_LIVE/disney/index.m3u8 ama HLS olduğu için VLC'den izleyemiyorum HLS player indirdim ondan da izleyemedim nasıl izleyebilirim yardım edermisiniz? VLC'nin HLS...
  48. Shit Happens

Attempting To Kill Init

Mint Maya kullanıyorum dünden beri linuxu açamıyorum recovery modda işe yaramadı boot ekranında Attemting to kill init yazıyor ve orada kalıyor nasıl düzeltebilirim acil kimse cevap yazmazsa yeniden yükleyeceğim dosyaları kurtardım ama o kadar özelleştirmeyi baştan yapmak istemiyorum lütfen...
  49. Shit Happens

Linux Cd Mount Etmek?

Linux'ta CD'yi takıyorum ama otomatik olarak açılmıyor bir veri diski yada film CD'sini nasıl mount edebilirim? Bu arada Cd sürücüsünü yüklemedim ama gerek var mı yüklemeye?
  50. Shit Happens

Compiz Beyaz Pencere Sorunu

İki pencereyi üst üste getirince ikiside bembeyaz oluyor nasıl düzeltebilirim? Ubuntu ve Mint forumlarına baktım çözüm bulamadım
  51. Shit Happens

Hotmail Domain Engelleyemiyorum

hotmail'de yahoo.com'dan hep spam geliyor her seferinde farklı e-mail'den geldiği için engelleme işe yaramıyor domain de engelleyemiyorum "Etki alanı engellenen gönderenler listesine eklenemez." diyor nasıl kurtulacağım bu spamlardan - - - Mesaj Güncellendi - - - domain engellenmiyormuş ama...
  52. Shit Happens

Çevirilmiş stringleri programa eklemek

C++ ile bir konsol programı yazıyorum çoklu dil özelliği olsun istiyorum dosyadan o dilin dosyalarını çekip ekrana yazacak filan İngilizce yada Türkçe bunu nasıl yapabilirim dosya açıp ona mı yazıp sonra fonksiyonla okuyayım yoksa XML ile mi çekeyim XML'i C++'da nasıl kullanabilirim XML'de...
  53. Shit Happens

Windows'un Bilgi Göndermesine Engel Olun!

CCleaner ile Zamanlanmış Görevlere bakarken Gelişmiş modda uploder diye bir task gördüm Şirket bölümünde Microsoft yazıyordu hemen sildim ama siz bunu şöyle de yapabilirsiniz Başlat'a tıklayın ve müşteri yazın ve Müşteri Deneyimleri Geliştirme Programı ayarlarını değiştire tıklayın gelen...
  54. Shit Happens

Linux için Standalone Flash Player

Linux için Standalone Flash Player arıyorum bazı tar.gz'ler indirdim ama yükleyemedim bir sürü bağımlılık var onları yüklemeye çalışıyorum bağımlılıklarında bağımlılıkları çıkıyor beni deli ediyor bir türlü yükleyemedim lütfen yardım edin flash player yükleyemiyorum ya!
  55. Shit Happens

Yabancı Dizi İzle Link Generator

Biliyorsunuz ki dizi-mag.com kapandı bu yüzden Dizimag Link Generator artık hiç bir işe yaramıyor bu yüzden programı değiştirip yabancıdiziizle1.com'a uyarlayıp tekrar yayınlıyorum programın sadece link üreten fonksiyonu değiştirildi ve sitede HD dizi olmadığından HD izleme butonu kaldırıldı...
  56. Shit Happens

Gri Adres Barı Ve Arama Çubuğu

Linux Mint kullanıyorum Firefox sürümü 26 adres çubuğu ve arama çubuğu gri oluyor browser.urlbar.formatting.enabled ı false yaptım yine düzelmedi firefox'u resetledim yine düzelmedi silip tekrar kurdum yine düzelmedi nasıl beyaz yapabilirim?
  57. Shit Happens

Forum Şifrelerinin Çalınma Tehlikesi Var!

Firefox'a restart atmak için konsolu açmıştım kırmızı dikdörtgen içinde 1 gördüm tıkladım ve Okuyamayanlar için Password Fields present on an insecure (http://) page. This is a security risk that allows user login credentials to be stolen Https denedim This Connection is Untrusted hatası verdi...
  58. Shit Happens

Tablet Ekranı Bozuk

51Cube U25GT Tabletim var bazen oyun filan oynarken yada internette gezerken ekran gidiyor kararmıyor ama piksel piksel oluyor sonra ekran altından ve köşesinden yanığ sönen çizgiler geçiyor sonra tablet kapanıyor bir kere oyun oynarken tablet ekranı piksel piksel yemyeşil oldu sonra kapandı bu...
  59. Shit Happens

Video.mail.ru'da Dizi Nasıl Bulunur?

Malumunuz dizi-mag kapandı ama ben dizilerimi hep oradan izliyordum ekşi sözlükte her dizi için belli bir sayı sonra bölüm ve sezon numarasına göre atıldığı söyleniyor ben istediğim dizileri o siteden nasıl izlerim bilen var mı?
  60. Shit Happens

51Cube Resetleme

Kardeşimin 51Cube tableti var şifreyi unuttu tableti resetlemeye çalışıyorum ama olmuyor tablette sadece power tuşu var bir de reset tuşu ikisine basılı tutuyorum kırmızı ünlemli android simgesi geliyor ama yazılar çıkmıyor reset atamıyorum nolur yardım edin - - - Mesaj Güncellendi - - - Güncel
  61. Shit Happens

Tamindir.com'dan Ve Seçkin Yayıncılıktan Kitap Kampanyası

Programlama okuyan herkese lazım olan kitaplar tamindir.com ve Seçkin Yayıncılık işbirliğiyle 5 kişiye çekilişle verilecektir Bu kampanyayı mutlaka kaçırmayın! Kampanyada Web ve Grafik Tasarım yapanlarda düşünülmüş Kampanya Linki...
  62. Shit Happens

Ctrl + Shift + T çalışmıyor!

Sekmeyi yanlışlıkla kapatınca Ctrl + Shift + T çalışmıyor Firefox'u resetledim işe yaramadı nasıl düzeltebilirim?
  63. Shit Happens

Potansiyel Zararlı Site - Leaseweb.com

Forumda herhangi bir sayfa açmaya çalışınca 94.75.253.172 IP sinin potansiyel zararlı site olduğunu söylüyor malwarebytes anti-malware Siteyi ip2locationda arattım sonuç http://images.ip2location.com/25441192.png Bu forumdaki her sayfa oluyor server Hollanda'da gözüküyor site leaseweb.com
  64. Shit Happens

Dizi-mag.com'a Erişim Engellendi!

dizi-mag.com'a erişim engellenmiş bu ne artık dizi de mi izleyemeceğiz Çin'e döndü ülke ya!
  65. Shit Happens

ASC Anasayfa Koruması Firefox'un Anasayfasını Değiştiriyor

ASC Anasayfa Korumasın kapattım ama reset atınca firefox'un anasayfası yine değiştiriyor ne yapacağım?
  66. Shit Happens

System() fonksiyonunun dönüş kodunu almak?

system() fonksiyonunun dönüş kodunu şöyle alıyorum int hata = system("kod"); if(hata != 0){ cout<<"Bir hata oluştu"<<endl; } Ama her hatada düzgün çalışmıyor mesele bir iki harf siliyorum değiştiriyorum hata yok nasıl düzeltebilirim? %errorlevel%'ı C++'da nasıl kullanabilirim değişken olarak?
  67. Shit Happens

Bu web sayfası görüntülenirken birşeyler yanlış gitti

İnternetten video izlerken hep yarım kalıyor ve bu hata çıkıyor chrome'un sitesindeki her şeyi denedim profili silip yeniden oluşturdum düzelmedi bu hatayı nasıl düzeltirim düzelmezse yine sileceğim chrome'u
  68. Shit Happens

VirtualBox Makine Durumunu Kaydetme

Virtualbox'ta OpenSuse yüklemeye çalışıyorum ama yükledikten sonra reset atmamı istiyor reset atınca hiç yüklenmemiş gibi oluyor sistemi nasıl yükleyebilirim ve makine durumunu kaydedebilirim kapatmayı seçince çıkan menüyü sormuyorum onu biliyorum yükledikten sonra nasıl kaydedebilirim?
  69. Shit Happens

Bitdefender Lisansınız Geçersiz

Yazılım Kampanyaları bölümünden Bitdefender lisansı almıştım birkaç ay önce bugün birden Bitdefender Lisansınız Geçersiz uyarısı verdi daha 900 küsür gün vardı noldu birden kampanyayı iptal mi ettiler? Bu sorunu çözebilirmiyim çözülmüyorsa hangi ücretsiz antivirüs programını önerirsiniz
  70. Shit Happens

C++ Programın dönüş kodu nasıl alınır?

Bir fonksiyon yazacağım dönüş koduna göre hata verecek yada vermeyecek ama programın dönüş kodunu nasıl alabilirim?
  71. Shit Happens

SDN Forum Hacklendi Mi?

Az önce foruma girmeye çalıştım ama başlıkta Hacked by Saudi injector yazıyordu security down filan şimdi girebildim forum hacklendi mi?
  72. Shit Happens

Ubuntu Takas Alanı Sorunu

Bilgisayara Ubuntu yükleyeceğim ama takas alanı oluştururken Disk tablosu yazmam gerekiyor bu da diğer bölümdeki Windows'u siliyor Windows'u silmeden nasıl takas alanı oluşturabilirim?
  73. Shit Happens

IE 11 Release Preview Google Sorunu

IE 11'de Google'a girince yukarıdaki linkler çıkmıyor Ayrıca arama çubuğu da kısalmış
  74. Shit Happens

Ubuntu Desmume Sadece Terminal'den Açılıyor!

Ubuntu'ya tar.gz dosyasından desmume 0.9.9 kurdum kurulumda hata vermedi ama sadece terminal'den açılıyor normalde simgeye tıklayınca yanıp sönüyor ama açılmıyor!
  75. Shit Happens

Linux Mint 15 Failed to load session ubuntu

LM 15 Mate kullanıyorum Xclient betiği başlangıçta çalışmıyor "Failed to load session ubuntu" hatası veriyor tüm linux forumlarındaki herşeyi denedim olmadı bu betik nerede ve nasıl düzeltebilirim?
  76. Shit Happens

Reset attıktan sonra görüntü gelmiyor

Samsung SyncMaster 793s monitörüm var normalde görüntü geliyor ama reset atınca gelmiyor anca kasanın fişini çekip takınca geliyor onboard olarak taktım hiç görüntü gelmedi anakartım biostar k8m800 micro am2
  77. Shit Happens

Dizimag Link Generator v2.0

Dizimag Link Generator v2.0 Tardis Mavisi ile karşınızda Yeni eklenen özellikler * Yeni Arayüz * Kayıt Dosyasını Silme özelliği eklendi * Bazı hatalar düzeltildi Virus Total Sonucu İndir
  78. Shit Happens

C++ - Silindikten Sonra Dosya Açamıyorum

C++'da kendi açtığım dosyayı siliyorum tekrar açmaya çalışınca kendi yaptığım hatayı alıyorum nasıl düzeltebilirim?
  79. Shit Happens

Linux Mint 15 Açılmıyor

Windows 7 olan bilgisayarıma Linux Mint 15 kurdum ama ne yaptıysam bir türlü açamadım Grub ekranı gelmiyor EasyBcd ile listeye ekledim ama yine açılmadı
  80. Shit Happens

VirtualBox Sorunu

VirtualBox ile işletim sistemi kurunca kapatıp açtım ama sistemi tekrar kurmam gerekiyormuş bunu nasıl kurulu hale getirebilirim?
  81. Shit Happens

Android Ekran Döndürmeyi Kapatma

Virtualbox ile android x86 yükledim uygulama açınca ekran dönüyor. Ekran ayarlarında otomatik döndürmeyi kapat yok otomatik ekran döndürmeyi nasıl kapatabilirim yada Virtualbox'ın ekranını nasıl döndürebilirim? Android Manifest dosyası nerede nasıl düzenleyebilirim?
  82. Shit Happens

Firefox Dephormation Initialising

Firefox'u açtığımda eklenti çubuğunda Dephormation Initialising yazıyor ve öyle kalıyor korumaya başlamıyor nasıl düzeltebilirim? Tarayıcıyı Sıfırladım, Eklentiyi kaldırıp tekrar yükledim hala aynı
  83. Shit Happens

C++ Winapi Kaynak

C++ Winapi için önereceğiniz İngilizce/Türkçe herşeyi en baştan anlatan bir kaynak var mı site yada e-book?
  84. Shit Happens

Dizimag Link Generator

Dizimag Link Generator: dizi-mag.com sitesindeki dizilerin linkini varsayılan tarayıcıda açar aynı zamanda Kayıtlar.log dosyasına açılan linkleri yazar bu sayede son izlenen bölümü görebilirsiniz Program C++ Winapi ile yazıldı textboxlarda kontrol yapınca sorun çıkarıyordu o yüzden sezon ve...
  85. Shit Happens

Active @ Killdisk alternatifi

Gutmann yöntemiyle hardisk silecek free bir program arıyorum (fill zero değil) Hem Konsoldan çalışıp hemde arayüzü olursa iyi olur Programı iso'ya yazıp usb'den harddisk sileceğim
  86. Shit Happens

Hiçbir tarayıcıdan video izleyemiyorum

Youtube'dan izleyebiliyorum ama bu siteden video izleyemiyorum! Flash player güncel, Donanım hızlandırma devre dışı, Ekran kartı sürücüsü güncel, Flash player çerezleri silindi ama hala video izleyemiyorum
  87. Shit Happens

Son Sekmeyi Kapatınca IE11 Kapanıyor

Windows 7 Ultimate kullanıyorum IE11'de son sekmeyi kapatınca browserın kapanmasını nasıl engelleyebilirim:confused1:
  88. Shit Happens

TTNET Hız Testi Çıldırdı

8 mbps Yalın İnternet kullanıyorum bir hız testi yapayım dedim sonuca inanamadım 157.93 mbps! Bu TTNET'in hız testi falan hep saçmalık ben 4 gb'lık dosya için saatlerce bekliyorum sonuç ne çıkıyor
  89. Shit Happens

Ask.fm ölüme götürdü

İngiltere'nin Lutherwood kasabasında14 yaşındaki Hannah Smith,odasında babası Dave Smith tarafından kendini asmış halde bulundu. Hayatını kaybeden genç kızın babası Dave Smith,"Kızımın cansız bedenini bulduktan sonra ask.fm hesabında tanımadığı kişiler tarafından ölmesini ve kanser olması...
  90. Shit Happens

IE 11 Windows 7'ye Yüklenmiyor!

Windows 7 Ultimate SP1 kullanıyorum IE 11 yüklerken şu hatayı alıyorum Şifreleme Hizmetini kontrol ettim Otomatikde Microsoft'un sitesindeki her şeyi denedim Fixit'i de denedim ama yüklenmedi bir türlü
  91. Shit Happens

51Cube U25GT Rom Yükleme

Şifremi unuttum tabletin arkasında reset tuşu var ama basınca kırmızı ünlem işaretli android simgesi çıkıyor yeniden açınca tekrar parola soruyor ben de rom yüklemeye karar verdim Rockstar Batch Tool ile rom yüklemek için pc'ye bağlıyorum tableti görüyor switch'e bastığım anda tablet kapanıyor...
  92. Shit Happens

Windows 8 - Video Kasması

İnternetten tam ekran video izleyince çok kasıyor IE 11 kullanıyorum nasıl düzeltebilirim?
  93. Shit Happens

Tv İzleme Programı

Bana az reklamlı mümkünse reklamsız radeon gibi adult kanalları olmayan yada silinebilen bir tv programı önerir misiniz sadece Türkiye'deki kanallar olsun yeter öyle 1000 kanal filan istemiyorum
  94. Shit Happens

C++ Dosya İşlemleri

C++'da bir dosya oluştururken sadece 1 kez başlık yazmam lazım yani program tekrar açıldığında bu başlığı yazmaması lazım bunu nasıl yapabilirim?
  95. Shit Happens

Firefox Wikipedia(tr) arama motoru eklemek

Linux Mint 15 kullanıyorum ve firefoxda Wikiredia(tr) arama motoru yok firefoxun sitesinde yok bulamadım nasıl yükleyebilirim? :hammer:
  96. Shit Happens

DNS Değiştirici

Merhaba foruma yeni üye oldum ve çoktandır paylaşmak istediğim bir program paylaşıyorum DNS Değiştirici Bu programla DNS'nizi otomatik olarak Google DNS, Open DNS ve Otomatik DNS'ye ayarlayabiliyorsunuz. Bu sayede yasaklı sitelere hızlıca girebileceksiniz. Yapmanız gereken tek şey menüden DNS...