Arama sonuçlarınız

1. realdgnc

NVIDIA Sürücüleri Açılmıyor ve Yüklenmiyor

Merhaba, NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti ekran kartım var. Geçtiğimiz günlerde GeForce Experience üzerinden 461.40 sürüm numaralı sürücü güncellemesi bildirimi geldi ve indirip kur dedim fakat hata aldığım için kuramadım. Ben de DDU ile sürücüyü kaldırıp son sürümü manuel olarak kurmak istedim...
  2. realdgnc

Windows 10 Boot Etmiyor

Merhaba. Hali hazırda sorunsuz bir şekilde kullanmakta olduğum sistemin işlemcisini daha üst bir modele (AMD X4-950'den Ryzen 5 3600x'e) yükselettim ve aynı RAM'den (Kingston 8 GB 2400 MHz) bir tane daha taktım. İşlemciyi yükseltmeden önce BIOS'u anakart üreticisinin önerdiği sıra ile son...
  3. realdgnc

Bilgisayar HDD ve USB Belleği Görmüyor

Merhaba. Arkadaşımın bilgisayarına USB bellek ile format atmak içni Rufus ile USB'ye Windows 7 yazdım. Kendi sistemimde sorunsuz şekilde çalıştı. Fakat arkadaşımın sisteminde ne Windows üzerinde ne de BOOT menüsünde USB belleği görmedi. Disk yönetiminden ve komut satırından "disk part" ile...
  4. realdgnc

Kablolu İnternet Hızlı Kablosuz Yavaş

Herkese merhaba. Türknet'den 35 Mbps AKN'siz internet alıyorum. Modem olarak Air5650TT kullanıyorum. Bilgisayara CAT6 kablo ile bağlanıyorum. PC'den hız testi yapınca 30 Mbps ve üzeri alıyorum. Fakat telefon (GM 5 Plus) Wi-Fi'a bağlanınca modeme çok yakın olmama rağmen hız çok yavaş. Ekteki...
  5. realdgnc

Bilgisayar Aniden Kapanıp Açılıyor

Arkadaşlar merhaba. Bundan bir kaç ay önce PC topladım. İlk zamanlardan beri aşağıda belirtmiş olduğum sorunu yaşıyorum; Bilgisayarda herhangi bir zamanda herhangi bir işlem yaparken (internette gezinirken, müzik dinlerken, ofis programlarını kullanırken, oyun oynarken vs...) aniden herhangi...
  6. realdgnc

Aynı Apartmanda Hem Fiber Hem Bakır Altyapı Olur Mu?

Merhaba arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi acaba aynı apartmanda hem fiber hemde bakır altyapı olur mu? Şimdi bu durum nereden çıktı onu kısaca özetliyeyim; Bir kaç ay önce Türknet'den VDSL hizmeti almıştım. Taşınma durumumuz olduğu için farklı bir adrese geçtim ve yeni adresimde...
  7. realdgnc

Bilgisayar Aniden Yeniden Başlatıyor?

Herkese merhaba arkadaşlar. Bir ay önce falan yeni bir sistem topladım. Şu zamana kadar sorun yoktu (varsa bile denk gelmedim) ama son 1-2 haftadır bilgisayar herhangi bir uyarı, bildirim, belirti vs... vermeden aniden kapanıyor ve hiç bir şey olmamış gibi yeniden açılıyor. Açıldığında da...
  8. realdgnc

[Çözüldü] Veriler Silinmeden Disk Birleştirme

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir bilgisayar topladım ve eski bilgisayarın 500 GB HDD'sini yenisine taktım. Eski diski 250-250 olacak şekilde 2'ye bölmüştüm. Birisini C diğerini D olarak kullanıyordum. Şimdi durum şu; Benim eski HDD'nin D sürücüsünde önemli kişisel verilerim var ve silinmesini...
  9. realdgnc

Gold Bilgisayar Hakkında

Arkadaşlar merhaba. 26.10.2017 tarihinde Gold'un web sitesi üzerinden 358 TL'lik bir alış veriş yaptım ve kredi kartından peşin olarak ödeme gerçekleşti. Bugüne kadar ürün "temin ediliyor" dediği için bende saatlerce müşteri hizmetlerinde bekleyerek zorda olsa iptal ettirmeyi başardım. Fakat...
  10. realdgnc

Sistem Toplama Hakkında Tavsiye

Arkadaşlar merhaba. Bugün hepsiburada'da indirim var ve aşağıdaki sistemi topladım. Sizce fiyat/performans anlamında nasıldır? 2000 Lira'yı geçmeden toplamaya çalıştım. Güç kaynağı yeter mi? Eksik yada yanlış olan var mı? Performans anlamında memnun kalır mıyım? İlerde güncelleme imkanım olursa...
  11. realdgnc

İnternet Hızı Neden Düşük Olur?

Arkadaşlar merhaba. Türknet evimdeki alt yapının 75 Mbps'yi desteklediğini ancak boş port olmadığı için 35 Mbps verebileceklerini söyledi. Bende kabul ettim ve kurulumu yaptık. Fakat şöyle bir sorun var; modeme yakın noktada speedtest yaptığımda max 16 Mbps'yi görebiliyorum. Sizce hızın vaad...
  12. realdgnc

Android 8.0'ın Resmi Tanıtım Tarihi Açıklandı

Google Android'in yeni sürümü 8.0 için geri sayıma başladı. Geçtiğimiz günlerde ortaya bir iddia atılmış ve Google Android'in yeni sürümü için Ay tutulmasını beklediği iddia edilmişti. Bu durum artık iddia değil, resmi olarak gerçek! Google Ay tutulması için Android'in resmi web sitesinde özel...
  13. realdgnc

Facebook Messenger Günlük Durum Nasıl Kaldırılır (ROOTSUZ)

Merhaba. Bildiğiniz üzere Facebook Messenger bağımsız bir platform olmuş ve bir çok yeniliğe kavuşmuştu. Bu özelliklere her geçen gün yenisi ekleniyor. Bunlarda biride ''Günlük Durum''. Her ne kadar kullanan ve sevenler olsa da nefret edenlerde bir hayli fazla. Ne yazıkki Facebook bu özelliği...
  14. realdgnc

Samsung Galaxy S5 Custom ROM Hatası

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Elimizde Galaxy S5 (SM-G900F) cihaz var. Odin ile CF ROOT attık. Şuan cihaz ROOT'lu. Bunun üzerine Custom Recovery olarak TWRP 3.1.0.0 yükledik ve onda da sıkıntı yok. Fakat Custom ROM yüklemek istediğimizde "signature verification failed" hatası alıyoruz...
  15. realdgnc

Recep İvedik 5 17 Şubat 2017'de Vizyonda

Şahan Gökbakar resmi Instagram hesabı üzerinden paylaştığı bir videoda Recep İvedik 5'in çekimlerinin tamamladığının ve 17 Şubat'da vizyona gireceğinin müjdesini verdi. Kaynak; Şahan Gökbakar (@sahangokbakar) • Instagram photos and videos
  16. realdgnc

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Note 7 Hakkında Uyardı

Samsung'un kısa bir süre önce satışa sunduğu yeni modeli Galaxy Note 7'nin bataryasında bulunan, tedariçi firma kaynaklı sorundan dolayı patlamalara yol açtığı artık bilinen bir gerçek. Bu durumu Samsung kabul etmiş ve tüketici bazlı gereken adımları da atmıştı. Samsung Galaxy Note 7'nin...
  17. realdgnc

YouTube Tasarımı Tamamen Değişti

Google Dünya'nın en büyük video paylaşım sitesi YouTube'ı her geçen gün değiştirmeye ve geliştirmeye devam ediyor. Bu sefer YouTube ciddi bir tasarım değişikliğine gitmiş. Fakat yeni tasarımı beğenmeyen kullanıcılar sol atta bulunan koşan adam ikonuna tıklayarak eski tasarıma geri dönebilirler.
  18. realdgnc

iOS 10 Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Apple'ın bugün gerçekleştirdiği özel etkinliğinde yeni iPhone 7/7 Plus, Watch Series 2 ve AirPods tanıtıldı. Bu arada iOS 10'un çıkış tarihide Aplle'ın resmi web sitesinde yayınlandı. Buna göre iOS 10 güncellemesi 13 Eylül tarihinde dağıtılacak.
  19. realdgnc

Opera VPN Android İçin Yayınlandı

Geçtiğimiz dönemlerde VPN servisi sağlayan SurfEasy'i bünyesine katan Opera bu hizmeti ücretsiz bir şekilde iOS kullanıcılarına sunmuştu. Geliştirici ekip ücretsiz Opera VPN hizmetini bugün itibariyle Android kullanıcılarının beğenisine sundu. Opera VPN ile, reklamları engelleyebilir, sanal...
  20. realdgnc

Google Android 7.0 Nougat'ı Resmi Olarak Yayınladı

Google Android'in yeni sürümünü nihayet resmi olarak yayınladı. Uzun zamandır çıkış tarihi haberlere konu olan, her gün çıkış tarihi sızan Android 7.0 Nougat sürümü bugün itibari ile yayınlandı. Böylece söylentiler doğru çıkmış oldu. Android'in resmi web sitesinde yerini alan yeni işletim...
  21. realdgnc

İnternet Erişimi İle İlgili Hata

Arkadaşlar merhaba. İnternet bağlantısında sürekli aşağıdaki resimde bulunan hata ile karşılaşıyorum. İnternet kopuyor ve tarayıcı üzerinden bir siteye girmeye çalıştığımda bu oluyor. Biraz bekleyince düzeliyor fakat çok sık vermeye başlaması beni rahatsız etmeye başladı. Yardımcı olur musunuz?
  22. realdgnc

WhatsApp SIM Kart Hatası

Merhaba. Bu gece itibariyle hattımı Turkcell'den Vodafone'a taşıdım. Akşam 22:00 sularına kadar hiç bir sorun yoktu. Şebeke gidince Vodafone'nun yeni verdiği SIM kartı taktım ve kullanmaya başladım. Çok geçmeden WhatsApp'a girince şebeke aniden komple gitti ve ''SIM kart takılı değil'' hatası...
  23. realdgnc

Sony Xperia M4 Aqua Kapanma Sorunu

Herkese merhaba. Xperia M4 Aqua cihazına sahibim. Cihazı aldığım günden beri durduk yere kendini aniden yeniden başlatıyor. Yetkili servise iki defa gönderdim fakat bu seferde kapandıktan sonra açılmıyor. Kendim açmak zorunda kalıyorum. Yazılımı yeniden kurduk, format attık ama yine aynı. Konu...
  24. realdgnc

Eski Sisteme Windows 10 Kurma

Herkese merhaba. Benim 6 senelik bir bilgisayarım var. Şuan hali hazırda Windows 7 kullanıyorum fakat Windows 10'a geçmeyi düşünüyorum. Sizce eski sistemime Windows 10 kurarsam herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım? Donma, kasma, takılma, uyumsuzluk, stabilite vs..? Bu arada sistem şu...
  25. realdgnc

Efsane Oyun Geri Döndü: Ottomania

Yerli yapım oyunlarımız arasında gururumuz sayılabilecek cinsten kaliteli bir yapım olan Ottomania uzun bir aradan sonra mağazadaki yerini tekrar aldı. Grafik kalitesi ve özgün sesleri ile dikkat çeken yapım ilk çıktığı günden beri dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Ne yazıkki...
  26. realdgnc

Google Play Store Hafıza Sorunu

Herkese merhaba arkadaşlar. Başlıktada belirttiğim gibi cihazımda yeterli depolama alanı olduğu halde herhangi bir uygulama yüklemek yada güncellemek istediğimde '' Yeterli Depolama Alanı Yok '' hatası veriyor. Konu açmadan önce küçük bir araştırma yaptım diğer arkadaşların sistem...
  27. realdgnc

2015 Astsubaylık Başvuruları Başladı

Herkese merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi 2015 yılı için Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, GATA Sağlık Astsubay Meslek Yüksek Okulu ve Jandarma Genel Komutanlığı astsubaylık ön başvurusu almaya başladı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı'da bugün (25 Mart 2015) başvuru...
  28. realdgnc

Yeni Sistem Topladık PC Açılmıyor Acil Yardım

Arkadaşlar merhaba. Bizim halihazırda sorunsuz çalışan bilgisayarımız vardı. Fakat sistemi güncellemek istedik ve yeni anakart, ekran kartı, power ve işlemci aldık. Sistemi topladık Windows açılmadan önce BIOS'u USB ile son sürümü güncelledik. Fakat bilgisayar açılırken Windows ambleminden...
  29. realdgnc

Kolera - Den Den Koy Resmi Video Klip

Kolera'nın (2014) bu yıl içerisinde yayınlanacak yeni solo albümünün tanıtım şarkısı ''Den Den Koy'' un video klibi Melankolia Müzik farkıyla huzurlarınızda! https://www.youtube.com/watch?v=Ts2_hLRcCro&feature=youtu.be
  30. realdgnc

Katy Perry - Dark Horse (feat. Juicy J) Resmi Video Klip

Katy Perry'nin yeni albümü olan Prism'den çıkan Dark Horse'un merakle beklenen video klibi VEVO'da yayınlandı. Keyifli seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=0KSOMA3QBU0
  31. realdgnc

Windows Phone 8.1 Eylem Merkezi

Microsoft'un mobil işletim sistemi olan Windows Phone her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. WP 8.1 güncellemesi ile rakipleri ile arasında bulunan en büyük eksiklerden biri olan ''Eylem Merkezi'' fonksiyonu artık WP'da yer alacak. Sızıntılar SDK dökümanlarının yayınlanmasından sonra...
  32. realdgnc

LG G2 Mini Resmi Olarak Tanıtıldı

LG, MWC 2014'ü bekleyemeden bombalarını ardı arkasına patlatıyor. Geçtiğimiz günlerde L serisinin 3. jenerasyonunu tanıtan LG, bugün G2 Mini modelini resmi olarak tanıttı. Lansmanı ise LG Hollanda üstlendi. Gelen bilgilere göre LG G2 Mini 4.7 inç boyutlu qHD (540×960) bir ekrana sahip. Cihazın...
  33. realdgnc

Windows 7'nin Ölüm Tarihi Açıklandı

Eğer Windows 8 hoşunuza gitmediyse Windows 7'li bir PC almak için elinizi çabuk tutmanız gerek. Zira Microsoft'un resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre 31 Ekim'den sonra Windows 7 artık ön yüklü olarak hiç bir PC'de sunulmayacak. Hatırlayacağınız üzre Microsoft, Windows 7'nin ayrı bir...
  34. realdgnc

LG Bütçe Dostu L3 Serisini Duyurdu

LG, MWC 2014'den önce duyurularına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde G Pro 2'yi duyuran LG, bugün bütçe dostu sınıfı olan L serisinin 3. jenerasyonunu duyurdu. İsimlendirmede değişime giden LG artık çift basamaklı rakamlar kullanıyor. Bunun anlamı belkide L serisine ara modellerde eklenebilir...
  35. realdgnc

Twitter Profil Tasarımı Değişti

Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın tasarımının değişeceği konusunda haberler yayınlanmıştı. Dedikodular gerçek oldu ve Twitter web tasarımını değiştirdi. Yeni tasarım Facebook'un 'Time Line' yani zaman tüneline oldukça benziyor. Yeni tasarımla beraber bir takım özelliklerde eklenmiş oldu. Artık...
  36. realdgnc

Volkswagen Scirocco’ya Makyaj

Uzunca süredir kamuflajlı olarak testte yakalanan Scirocco yeni yüzünü bugün gösterdi. Ön ve arka tarafta yapılan değişimler ve bolca eklenen led aydınlatmalar ile model artık daha modern bir görünüme sahip olmuş İçeridede Beetle ve Golf VII’den tanıdık detaylar ile Scirocco makyaj operasyonunu...
  37. realdgnc

LG G2 Mini Sızdırıldı

LG MWC 2014'e bomba gibi hazırlanıyor. Resmi Facebook sayfalarından yayınladıkları fotoğrafta G2'nin yanında daha küçük ''mini'' bir telefon bulunuyor. Son dönemde diğer üreticilerin amiral gemilerinin daha ekonomik modellerini piyasaya sürmeleri LG'yi de harekete geçirmiş ve G2 Mini'yi...
  38. realdgnc

Facebook Anılarını Hatırla Videolarına Düzenleme Seçeneği Getirdi

Bildiğiniz gibi Facebook geçtiğimiz günlerde 10. yılını kutladı. Bu kutlamalar kapsamında kullanıcılarına bir sürpriz yaparak geçmişte yaptıklarını hatırlatmıştı. Videoda kişilerin Facebook'a katılma tarihi, en çok beğenilen durumları, fotoğrafları yer alıyordu. Fakat bir sorun vardı... Bazı...
  39. realdgnc

Google Play Store Artık Türk Lirası'nı Destekliyor

Google'ın Android uygulama marketi olan Play Store artık ''Türk Lirası''nı destekliyor. Hatırlayacağınız üzre Play Store'dan alış veriş yapmak istediğimizde ödemeyi Dolar bazında yapıyorduk. Buda bazı sıkıntılara yol açabiliyordu. Fakat Google geçte olsa artık Türk Lirası'nı destekliyor. Bu...
  40. realdgnc

AV-TEST'in Ocak-Şubat Mobil Test Sonuçları Yayınladı

Bağımsız virüs laboratuvarı AV-Test'in en yeni mobil güvenlik yazılımları test raporu yayınlandı. 30 adet mobil güvenlik yazılımının yer aldığı test raporuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı Rapor: http://www.av-test.org/en/tests/mobile-devices/android/jan-2014/
  41. realdgnc

Bilgisayar Res Atınca Açılmıyor Yardım Lütfen

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarıma ne oldu bilmiyorum ama res atınca ve uyku moduna alınca PC açılmıyor. En son Windows ekranına kadar geliyor tam administratör şifresi yazacağımız yere geleceği sıra ekran siyah kalıyo ve öylece duruyor. Kasa hala çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Sizce...
  42. realdgnc

Final Fantasy VI, Android’e Geldi

Final Fantasy serisinin 6. oyunu olan Final Fantasy VI, yenilenimiş haliyle Android’e geldi. Google Play Store’da 17.9$'lık yüksek bir fiyata satışa sunuldu. Oyun için satın almanın olmaması bir nebze durumu toparlıyor. Google Play Store...
  43. realdgnc

Sony Xperia E1 Resmi Olarak Duyuruldu

Sony yeni bütçe dostu akıllı telefonu Xperia E1'i resmi olarak duyurdu. Tasarımsal olarak Xperia Z1'e oldukça benzeyen modelin malzeme kalitesinin ve tutuş hissiyatının üst seviye olduğu aktarılıyor. Fakat kullanılan materyal henüz açıklanmadı. Cihazın teknik özelliklerine geçecek olursak; 4...
  44. realdgnc

Shakira - Can't Remember To Forget You ft. Rihanna

Geçtiğimiz günlerde Rihanna ve Shakira'nın kişisel hesaplarından duyurusunu yaptıkları single'ları VEVO'da yayınlandı. Lafı fazla uzatmadan sizleri bu muhteşem düetle baş başa bırakıyorum. http://www.youtube.com/watch?v=o3VMyHr1gIg
  45. realdgnc

128-bit AES Şifrelemeli Matias Secure Pro Klavye

Son dönemde sıkça duyar olduğumuz gizlilik ihlallerinin ardı arkası kesilmiyor. Özellikle NASA'nın çağrılarımızı dinlemesi, mail hesaplarımıza erişmesi gibi bir çok gizlilik ihlali söz konusu. Bu durumun önüne geçmek isteyenlere cevap CES 2014 fuarından Matias adlı firmadan geldi. Secure Pro...
  46. realdgnc

Galaxy S4 (GT-I9505) Modeli İçin Android 4.4 KitKat Sızdı

Samsung Galaxy S4'ün Snapdragon işlemci kullanan modeli olan GT-I9505 için Android 4.4 KitKat sürümü SAMMOBİLE tarafından sızdırıldı. Arayüzün daha düzenli hale geldiği görülüyor. Söylenilene göre AnTuTu Benchmark teslerinde oldukça fazla performans artışı gözlenmiş. Yayınlanan görsellere ve...
  47. realdgnc

Galaxy Note 3 Lite İlk Kez Görüntülendi

Samsung'un bir süredir üzerinde çalıştığı iddia edilen, Galaxy Note 3'ün daha ucuz modeli olacağı söylenen Note 3 Lite ilk kez görüntülendi. Ağabeyi Note 3 ile yan yana duran cihaz ekranının biraz küçük olduğu görülüyor. Yazılımsal olarak aynı özellikleri, donanımsal olarak ise Note 3'e göre...
  48. realdgnc

Ford Fiesta 1.0L EcoBoost Powershift

2012 ve 2013 yıllarında üst üste “Yılın Motoru” seçilen, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı bir arada sunan 1.0L EcoBoost, artık vites geçişlerini hissettirmeyen ve manuel vitesin performansını sunan çift kavramalı otomatik vites seçeneği ile satışa sunuluyor. Benzinli motorda dizel...
  49. realdgnc

Nokia Lumia Black Ve Windows Phone Update 3 Yayınlandı

Nokia’nın Windows Phone 8 platformundaki Lumia modelleri için son güncellemesi Lumia Black bugün tüm dünyada yayınlandı. Bu güncelleme Nokia ve Microsoft’un sunduğu yeni özellikler, uygulamalar ve geliştirmeleri beraberinde getiriyor. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz...
  50. realdgnc

Nokia İle Android Gerçekten Birleşiyor Mu

Sızıntıları her geçen gün artan, Nokia'nın Android işletim sistemini kullandığı iddia edilen Normandy yeniden kendini gösterdi. Ünlü sızıntı kaynağı @evleaks yeni bir fotoğraf paylaşarak Nokia'cıların Android hayalinin gerçekleşeceğine dair sinyaller verdi. Cihaz gerçekten çıkacak mı bekleyip...
  51. realdgnc

Samsung'un Yeni Arayüzü

Teknoloji dünyasının en büyük sızıntı kaynağı olan @evleaks yeni bir sızıntı ile karşımızda. Samsung'un yeni cihazlardında kullanacağını iddia ettiği arayüzü ortaya çıkardı. İddia ne kadar doğru bilinmez ama köklü değişikliklere uğrayan arayüz oldukça şık olmuşa benziyor. Simgelerin değiştiği ve...
  52. realdgnc

SanDisk'ten Kablosuz USB

SanDisk CES 2014'de fiziksel bağlantı gerektirmeksizin veri aktarımı sağlayan kablosuz flash belleğini tanıttı. Sandisk Connect adını verdikleri ürün PC ile yine fiziksel olarak USB portuna takılabiliyor. Bu sayede cihaz hem şarj oluyor hemde eski usul veri aktarımına izin veriyor.Bu küçük...
  53. realdgnc

General Mobile Discovery Hafıza Sorunu

Arkadaşlar merhaba. Bugün GMD'de ilginç bir sorun fark ettim. Arkadaşımda 16 GB'lık modeli var. Depolama da hafızayı 3'e bölmüş. 16 GB'ın yaklaşık 5 GB'ı sisteme ayrılmış onun da bir kısmı kullanılıyor. Diğer tarafta 11 GB'lik bir bölüm var. Onun da 10 GB'sini kullanıma sunmuş. En sonda da işte...
  54. realdgnc

Samsung Galaxy Camera 2 Resmi Olarak Tanıtıldı

Samsung CES 2014'ü beklemeden yeni akıllı kamerası Galaxy Camera 2'yi duyurdu. Cihaz bir alt modeline göre (Galaxy Camera) daha fazla çekim modu içeriyor. Android 4.3 işletim sistemi ile çalışan yeni akıllı kamerada 4.8 inçlik 720p LCD ekran, 16MP çözünürlük, 21x yakınlaştırma aralığı, 120 FPS...
  55. realdgnc

MÜ-YAP YouTube Kanalına Neler Oluyor

Arkadaşlar merhaba. Biraz önce MÜ-YAP'ın resmi YouTube kanalına girdiğimde son 3 günde yabancı kaynakların videolarını paylaştığını gördüm. Örneğin Italobrothers, Alexandra Stan ve Kat Deluna gibi Dünya'ca ünlü starların video klipleri yer alıyor. Acaba MÜ-YAP dış ülkelerin plak şirketleri ile...
  56. realdgnc

Final Fantasy 3 Windows Phone’a Geldi

Yenilenen grafikleri ile Windows Phone platformuna sunulan oyun 33 Lira gibi yüksek bir fiyata mağazadaki yerini alıyor. Dilerseniz oyunun deneme sürümünü de yükleyebilirsiniz. Oyunu Buradan İndirebilirsiniz...
  57. realdgnc

Telefon Kapalıyken Alarm Çalmıyor

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle sözünü edeceğim konu daha önce tartışılmışsa affola. Biraz baktım, bulamayınca açmak zorunda hissettim kendimi. Velhasıl kelam sorun şu: Bildiğiniz gibi eski Nokia'larda bile telefon kapalı iken alarm çalıyordu. Günümüzün ''akıllı telefonları'' malesef ki...
  58. realdgnc

Bilgisayar Açılmıyor Yardım Lütfen

Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz günlerde bilgisayarımda sorunlar oluşmuştu. Burdan yardım istedim ama gelmedi. Herneyse konuya geliyim. Önceden PC öyle yada böyle açılıyordu. Şimdi ise hiç açılmıyor. Power tuşuna bastıktan sonra siyah ekranlar geliyor, dönen Windows amblemi de geliyor ama ondan...
  59. realdgnc

Bilgisayarım Son Zamanlarda Afallamaya Başladı

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım son zamanlarda resmen afallamaya başladı. Sorunların ardı arkası kesilmiyor. Önceden PC'yi açınca monitöre görüntü erken geliyodu ama şimdi o siyah rakamların olduğu ekrana gelene kadar baya bir süre geçiyor. Atıyorum önceden Power tuşuna bastıktan 5 saniye...
  60. realdgnc

Dizimag Yeni Adresiyle Açıldı

Geçtiğimiz hafta mahkeme kararı ile kapatılan popüler film sitesi Dizimag, yeni adresi ile tekrar kullanıcıları ile buluştu. Şimdilik bazı bölümlerin bulunduğu siteye 1 gün içerisinde diğer tüm bölümlerinde ekleneceği açıklandı. Dizimag'in yeni adresine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...
  61. realdgnc

Shakira'dan Yeni Single

Shakira'nın 10. stüdyo albümü 2014 yılında müzik dünyasındaki yerini alacak. Ayrıca ilk single'da 2014'ün ilk haftalarında yayında olacak. Shakira, bu albümde Rihanna ile bir ortak çalışma içerisinde olduğu duyumlar arasında. Ayrıca, Shakira'nın 10. albümü 2009 yılında yayınladığı albümden...
  62. realdgnc

Beyoncé - XO Resmi Video Klip

Geçtiğimiz günlerde yeni albümünü ansızın paylaşan Beyonce video kliplerini yayınlamaya başladı. Keyifli Seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=3xUfCUFPL-8
  63. realdgnc

Bilgisayarıma Neler Oluyor? Yardım Lütfen

Arkadaşlar merhaba. Sizlere bilgisayarımda yaşadığım bir takım sorunlardan bahsetmek istiyorum. Şimdi malum soğuk kış ayları nedeniyle bilgisayarımı oturma odasına taşıdım. Kendi odam soğuk olduğu için bir fan vardı kasanın arkasında çıkarmıştım onu. Hem ses yaptığı hemde o soğuk odada işe...
  64. realdgnc

Beyoncé feat. Jay Z - Drunk in Love Resmi Video Klip

Geçtiğimiz günlerde yeni albümünü ansızın paylaşan Beyonce video kliplerini yayınlamaya başladı. İlk olarak eşi Jay Z ile olan düeti Drunk in Love'ı paylaştı. Keyifli seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=p1JPKLa-Ofc
  65. realdgnc

Atiye - La La La (Naughty Boy Cover)

Gazeteci Güneri Cıvaoğlu'nun sunduğu Şeffaf Oda'ya konuk olan Atiye, bu yıla damgasını vuran ''La La La'' adlı şarkıyı akustik olarak seslendirdi. Keyifli dinlemeler. http://www.youtube.com/watch?v=m0jOdNsqZKc&feature=share
  66. realdgnc

Hangi Xperia Modelleri Android 4.4 Güncellemesi Alacak?

Sizlerinde bildiği gibi Sony geçtiğimiz aylarda Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia SP, Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 modellerine Android 4.3 güncellemesi yollayacağını açıklamıştı. Peki bu modellerden kaçı Android 4.4 güncellemesi alacak? Sorunun cevabı Sony'den geldi. Bu...
  67. realdgnc

Galaxy S4 Google Edition 4.4.2 Güncellemesi

Samsung'un tepe modeli olan Galaxy S4'ün Google versiyonu için Android 4.4.2 güncellemesi OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı. Kaynak: http://www.xda-developers.com/android/android-4-4-2-kot49h-now-rolling-out-to-the-samsung-galaxy-s-4-google-play-edition-ota-captured/
  68. realdgnc

Wi-Fi Adaptörü Hakkında

Arkadaşlar merhaba. Ufak bir sorunum var. Sizlere bahsetmek istiyorum. Şimdi biz interneti aynı apartmanda 2 kişi ortak kullanıyoruz. Modem diğer komşumuzda. Doğal olarak bizim evde bazı noktalarda Wi-Fi güçlü çekmiyor. Masaüstü PC'de internete kablo ile giriyordum şuan ondan yana sıkıntı yok...
  69. realdgnc

Minion Rush Windows Phone'a Geldi

Yapımcılığını Gameloft'un üstlendiği Despicable Me filminden esinlenilen Minion Rush oyunu Windows Phone platformu için yayınlandı. İndirin: Windows Phone İçin Minion Rush: http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/minion-rush/d2be8e72-c22a-43fe-b5e2-addc7481b2d6
  70. realdgnc

Justin Bieber'ın Yeni Albümü Journals Olacak

Justin Bieber 7 Ekim 2013'den beri her Pazartesi hayranları ile paylaştığı şarkılarının içinde bulunduğu albümünü Billboard aracılığı ile duyurdu. Yeni albümünün ismini ''Journals'' olarak açıklayan ünlü şarkıcı 2 Ocak 2014 tarihinde ise albümü iTunes üzerinden $13.99 Dolar'a satışa sunacak.
  71. realdgnc

Nokia Neden Sağlam?

Nokia'nın cihazlarının diğer markalara göre çok daha sağlam olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bunun nedenini hiç merak ettiniz mi? Nokia bunu için fabrika cihazlara yapılan dayanıklılık testleri ile ilgili bir video yayınladı. Keyifli seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=U_84n43CeEA
  72. realdgnc

Çılgın Dershane 3

Duygu Çetinkaya, Paşhan Yılmazer, Ozan Aydemir, Okan Karacan ve Zeynep Aktuğ'un rol aldığı "Çılgın Dersane 3", 17 Ocak'ta vizyona girecek. Film, kış ortasında beyazperdeye yansıtacağı sahil görüntüleri ile izleyicinin içini ısıtacak. Filmin Kapak Resmi Özlem Dersanesi’nin öğrencileri...
  73. realdgnc

Akıllı TV'den İnternete Nasıl Bağlanılır?

Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz günlerde http://www.vestel.com.tr/vestel-smar...7-ekran-led-tvbu Smart TV'yi satın aldık. Şimdi sizlere bir sorum olacak. Bildiğiniz gibi Smart TV'ler internete kablolu/kablosuz bağlanabiliyor. Bu TV'de her ikiside mevcut. Fakat ethernet kablosu TV'ye yetişmediği...
  74. realdgnc

Akıllı TV'den İnternete Nasıl Bağlanılır?

Arkadaşlar merhaba. Geçtiğimiz günlerde http://www.vestel.com.tr/vestel-smart-50pf7070-127-ekran-led-tv bu Smart TV'yi satın aldık. Şimdi sizlere bir sorum olacak. Bildiğiniz gibi Smart TV'ler internete kablolu/kablosuz bağlanabiliyor. Bu TV'de her ikiside mevcut. Fakat ethernet kablosu TV'ye...
  75. realdgnc

Justin Bieber - All That Matters Resmi Video Klip

Justin Bieber merakla beklenen yeni video klibi All That Matter'ı yayınladı. Keyifli seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=JC2yu2a9sHk
  76. realdgnc

Bedük - Koyver Kendini Resmi Video Klip

Bedük'ün geçtiğimiz günlerde lansmanını yaptığı ''On'' albümünden çıkan ''Koyver Kendini'' adlı parçasının resmi video klibini yayınladı. Keyifli seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=bWnBatCH4bc&feature=youtu.be
  77. realdgnc

Nokia Lumia 1320'nin Resmi Reklam Filmi Yayınlandı

Nokia'nın phablet kategorisine giren yeni akıllı telefonu Lumia 1320'nin resmi reklam filmi yayınlandı. Bu dev cihazda; 6 inç HD ekran, 1,7GHz çift çekirdekli Snapdragon işlemci, 1GB RAM, 8GB dahili depolama alanı, 64GB’a kadar microSD kart desteği ve 5MP otomatik odaklamalı flaşlı kamera...
  78. realdgnc

Yeni RAM Çalışmıyor. Yardım Lütfen.

Arkadaşlar merhaba. Arkadaşım bilgisayarında hali hazırda 4 GB DDR3 RAM bulunmakta. Dün ekstradan bir 4 GB DDR3 1333 MHz RAM daha aldı. Fakat yeni RAM'i eskisi ile beraber takınca PC açılmıyor. Ama eski RAM'i tek takınca sorunsuz bir şekilde açılıyor. Yeni aldığımız RAM'i bozuk diye geri verdik...
  79. realdgnc

LG G Flex Drop Test

Mobil dünyada telefonları yerden yere vurarak dayanıklılıklarını test eden ünlü ekip Android Authority bu seferde LG'nin yeni bükülebilir kavisli ekranlı ve kendi kendini tamir eden modeli G Flex'i ağırladı. İşte karşınızda LG G Flex'in düşme testi. http://www.youtube.com/watch?v=axgklLCjTcE
  80. realdgnc

OK Google Diyerek Chrome'da Arama Yapma

Google'ın hayatımızı kolaylaştıran hizmetleri her geçen gün işlevselliğini artırıyor. Bunun son örneği ise Moto X ve Nexus 5'de bulunan ''OK Google'' diyerek hızlı bir şekilde arama yapmamızı sağlayan işlev artık masa üstü tarayıcımız Chrome'da da yerini aldı. Kullanıcılar Chrome'un yalnızca 31...
  81. realdgnc

Eminem - Rap God Resmi Video Klip

Eminem'in uzun bir aradan sonra piyasaya sürdüğü yeni albümü olan MMLP2'den çıkan Rap God adlı şarkısının resmi video klibini yayınladı. Keyifli seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=XbGs_qK2PQA
  82. realdgnc

Nokia Lumia 525 Resmi Olarak Tanıtıldı

Nokia'nın giriş seviye modeli olan Lumia 520'nin güncellenmiş hali olan Lumia 525 resmi olarak tanıtıldı. Yeni Nokia Lumia 525'in teknik özellikleri ise şu şekilde: 1GHz Çift çekirdekli Qualcomm Spandragon S4 işlemci, 8 GB depolama alanı, 1 GB RAM, 4 inç 800x480 WVGA ekran, 5 Megapixsel kamerası...
  83. realdgnc

Will.i.am - Feelin' Myself (ft. Miley Cyrus, French Montana,Wiz Khalifa, DJ Mustard)

will.i.am'in yeni albümü olan #Willpower 'dan çıkan Feelin' Myself'in resmi video klibi yayınlandı. Keyifli seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=VRuoR--LdqQ
  84. realdgnc

Nissan GTR Mı? Ford Mustang Mi?

Arkadaşlar merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi bu iki araç hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. Önce bu iki model hakkında size kısa bir ön bilgi veriyim. Şimdi Ford Mustang'in ABD'de en düşük paketi 22.200 Dolar'dan satılıyor. Nissan GTR ise yine ABD'de en düşük paketi 99.590 Dolar'dan...
  85. realdgnc

RAM'ler Hakkında Sorum Olacak

Arkadaşlar merhaba. Sizlere danışmak istediğim bir durum var. Şimdi benim RAM'i vakti zamanında 2 GB 1333 Mhz olarak aldık. Fakat dikkatimi çekti; Donanım tanıma yazılımlarında RAM'in 1333 Mhz değilde 533 Mhz olarak gözüküyor. Acaba bunun nedeni nedir? Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı...
  86. realdgnc

Otosan Motor Test Merkezi Ödülünü Kazandı

Ford Otosan olarak, “2013 Yılın Motor Test Merkezi” (2013 Engine Test Facility of the Year) ödülüne layık görüldük. Automotive Testing Technology International Magazinetarafından düzenlenen Uluslararası Otomotiv Test Teknolojisi Ödülleri (Automotive Testing Technology International Awards)...
  87. realdgnc

Demi Lovato - Neon Lights Resmi Video Yayınladı

Demi Lovato'nun yeni albümü olan Demi'den çıkan Neon Lights'in merakla beklenen video klibi yayınlandı. Keyifli seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=v9uDwppN5-w
  88. realdgnc

WP İçin Resmi Instagram Uygulaması Yayınladı

Müjdeli haber Nokia Türkiye'nin resmi Twitter hesabından geldi! Resmi Instagram uygulaması artık Windows Phone'da. İndirin! WP için resmi Instagram uygulaması: http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/instagram-beta/3222a126-7f20-4273-ab4a-161120b21aea Kaynak...
  89. realdgnc

LG G Flex Kendi Kendini Tamir Ediyor

Ekim ayında tanıtılan dayanıklılığı ve bükülebilir ekranı ile dikkatleri üzerine çeke LG G Flex'in özellikleri bunlarda da sınırlı değil. Marques Brownlee adındaki YouTube kullanıcısı yayınladığı videoda LG G Flex'in arka kapağını bıçakla çizmesine rağmen bir müddet sonra cihaz kendi kendini...
  90. realdgnc

Katy Perry - Unconditionally Resmi Video Yayınladı

Katy Perry'nin yeni albümü olan Prism'den çıkan Unconditionally'nin merakla beklenen video klibi yayınladı. Keyifli seyirler. http://www.youtube.com/watch?v=XjwZAa2EjKA
  91. realdgnc

Warface'e Nasıl Girilir? - Rehber Video

Bildiğiniz gibi Warface Crytek tarafından geliştirilen ücretsiz çevrimiçi birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyunu oynayanlar bilir. Fakat birde oynamayan/oynayamayan arkadaşlarımız var. Pek çok kişiden duydum. Warface'i nasıl oynayacaz? Nasıl indirecez? GFace nedir? Bunları dikkate alarak kendimce...
  92. realdgnc

Volvo - Van Damme Tanıtım Filmi

Otomotiv sektörüne yön veren markalardan olan Volvo ilginç bir tanıtım filmi ile karşımızda. Van Damme ile objektiflerin karşısına geçen Volvo Dynamic Steering teknolojisinin ne kadar başarılı olduğunu bizlere göstermek istiyor. Dynamic Steering teknolojisinden kısaca bahsetmek gerekirse: düşük...
  93. realdgnc

Facebook Messenger Güncellendi

Geçtiğimiz günlerden Facebook'un Messenger uygulamasını güncelleyeceği ve köklü değişikliklere gideceğini duymuştuk. Bugün Facebook uygulamasını güncelledi ve son derece etkileyici bir tasarımla karşımıza çıktı. Uygulamanın Android Sürümünü Buradan...
  94. realdgnc

Pitbull Yeni Albümünü 22 Kasım'da Yayınlayacak

Birbirinden hit şarkılarıyla ve ünlü isimlerle yaptığı ortak çalışmalarla şu sıralar oldukça gündemde olan Pitbull’un Ekim ayında hayranları ile paylaştığı Timber single'ında Kesha'nın başarılı işbilrilğini görmekteyiz. Pitbull'un birbirinden keyifli şarkılarının yer aldığı yeni albümü Global...
  95. realdgnc

Nvidia Tegra Note 7 Geliyor

NVIDIA’nın yeni tableti Tegra Note 7, bir süre önce tanıtılmış ve teknoloji sektöründe büyük ses getirmişti. Piyasadaki en güçlü 7 inç tabletlerden biri olacağı daha şimdiden anlaşılan ve inanılmaz uygun fiyatıyla şaşırtan Tegra Note 7, NVIDIA’nın çok agresif planları olduğunu bizlere...
  96. realdgnc

MTV EMA 2013 Ödülleri Sahiplerini Buldu

10 Kasım Pazar günü Amsterdam’da düzenlenen 2013 MTV Avrupa Müzik Ödülleri sahiplerini buldu. İşte kazananlar listesi: Yılın Şarkısı: Bruno Mars — Locked Out of Heaven En İyi Video: Miley Cyrus — Wrecking Ball En İyi Kadın Sanatçı: Katy Perry En İyi Erkek Sanatçı: Justin Bieber En...
  97. realdgnc

2014 Model Yeni Mini Cooper

Mini Cooper detaylı bir makyaj operasyonu geçiriyor. Firma efsanevi modeli için hazırladığı fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınladı. Çok radikal bir değişim geçirmediği görülen modelin özellikle ön ve arka yüzünde ciddi bir değişime gidilmiş. Bakalım 18.11.2013 tarihinde tanıtımı yapılacak olan...
  98. realdgnc

Moto G'nin Resmi Fiyatı Açıklandı

Resmi tanıtımına günler kala Motorala'nın uygun fiyat aralığına sahip olacak olan modeli Moto G'nin fiyatı resmi olarak Twitter hesaplarından yayınlandı. Cihaz Verizon, Sprint, T-Mobile, AT&T operatörlerinde 99$'lık fiyat etiketi ile raflardaki yerini alacak. Cihazın özelliklerini kısaca...
  99. realdgnc

2014 Yeni Model Nissan Qashqai

Ülkemizdede büyük ilgi gören Nissan’ın Crossover temsilcisi Qashqai 2. jenerasyonuna kavuştu. Tasarımda markanın yeni yüzüne kavuşan Qashqai’ın ağabey X-Trail ile olan benzerliği dikkat çekici. Yeni Qashqai ilk etapta 1.2 Turbo benzinli,1.5 ve 1.6 dizel motorlar ile satışa sunulacak. Ülkemize...
  100. realdgnc

5000 HP'lik Devel Sixteen

Spor otomobil tutkunları, özellikle süper spor otomobil kategorisinde çok güçlü otomobiller görmeye alışıktır. Gelişen teknolojiyle üst düzey spor otomobillerde 1000HP sınırı aşılmış durumda. Öyle ki haberini yaptığımız otomobil tam olarak 5000HP güce sahip. İnanılır gibi değil gerçekten. Evet...
  101. realdgnc

Turkcell'den Anlık Mesajlaşma Servisi: BiP

Turkcell yeni anlık mesajlaşma uygulaması BiP'i resmen duyurdu. Uygulama alternatiflerine göre Türkiye’ye özgü ikonlar, titreşim gönderme özelliği ile fark yaratıyor. Üstelik Turkcell kullanıcıları uygulamayı ilk 3 ay boyunca 1 GB ücretsiz data paketi ile kullanabilecekler. Turkcell BiP ile...
  102. realdgnc

Asphalt 8: Airborne Android'de Ücretsiz Oldu

Bir kaç gün önce http://shiftdelete.net/asphalt-8-guncellendi-ve-ucretsiz-oldu-48058.html yayınlanan haberde Asphalt 8: Airborne'nun ücretsiz olacağı müjdesini almıştık. Çok geçmeden Gameloft sözünde durdu ve Android kullanıcıları içinde Asphalt 8'i tamamen ücretsiz hale getirdi. Android...
  103. realdgnc

İlginç Bir Sorun

Arkadaşlar merhaba. Aslında sizlere sorun değil bir durum hakkında soru sormak istiyorum. Konuyu da nereye açacağımı bilemedim. Yanlış ise yöneticiler halleder zaten. Her neyse soruma gelelim. Şimdi diyelim telefon aldık kendi hafızası 32 GB ama biz bunun 25 GB'ını falan kullanabiliyoruz. Hadi...
  104. realdgnc

CyanogenMod Android 4.4 KitKat Dağıtmaya Başladı

Geçtiğimiz günlerde duyurusu henüz yapılan Android 4.4 KitKat sürümü sadece yeni Google Nexus 5'de olmasına rağmen Android dünyasının kurtarıcı ismi CyanogenMod 70 farklı cihaz için 4.4 custom rom yayınlamaya başladığını duyurdu. Yayınlanan rom'lar şimdilik 'Nigthly' aşamasında ama CyanogenMod...
  105. realdgnc

Google Play Store Güncellendi

Android işletim sisteminin uygulama mağazası olan Play Store kendini geliştirmeye devam ediyor. Google mağazasını sessiz sedasız güncelledi. Bu güncelleme ile beraber Play Store'un sürümü 4.4.21'e yükseldi. Aslına bakarsanız güncellemenin tam olarak ne getirdiğini bende bilmiyorum. Fakat gözüme...
  106. realdgnc

Google Nexus 5 Resmi Olarak Duyuruldu

LG ve Google'ın ortak ürettikleri Nexus modelinin 5. jenerasyonu resmi olarak LG tarafından duyuruldu. İlanı LG'nin İngiltere Twitter hesabından bir görselle beraber yaptılar. Ayrıca yayınlanan görselde yeni Nexus 5'in teknik özelliklerine de değinilmiş. Beklendiği gibi cihazda 2.3 GHz hızında...
  107. realdgnc

Twitter'da Yeni Tweet Dönemi

Twitter her geçen gün yeniliklerle beraber kendini geliştirmeye çalışıyor. Bunun son örneği ise Twitter'da paylaştığımız fotoğraflarla alakalı. Daha önceden Twitter'a bir fotoğraf yüklediğimizde ana sayfada sadece fotoğrafın uzantısı gözüküyordur. Şimdi ise direkt olarak fotoğrafın kendisi...
  108. realdgnc

Twitter'a Yeni Bir Fonksiyon Daha Eklendi

Popüler mikroblog sitesi olan Twitter kullanıcıların karşına yeni bir 'kısa yol' ile çıkıyor. Bu güne kadar Twitter kullanıcıları direkt mesajlarına ulaşabilmeleri için önce profillerine girmeleri gerekiyordu. Buda pek pratik bir yöntem değildi. Twitter son yaptığı değişiklikle beraber sayfanın...
  109. realdgnc

Samsung Galaxy S3 Mini Sorunu

Arkadaşlar merhaba. Android 4.1.2 yüklü Galaxy S3 Mini telefonumuz var. Cihazda şöyle bir sorun var: Diyelim bir oyuna girdiniz, biraz takıldınız ve çıktınız. Çıktıktan sonra menünün görünümü bozuluyor. Sorunun anlatmam biraz zor o yüzden aşağıya örnek resimler ekledim. Bu durum ekran kilidini...
  110. realdgnc

LG Mobile Support Tool Hatası

Arkadaşlar merhaba. Bende LG Optimus L9 (P760) model cihaz var. CynogenMod Rom yükledim. Fakat bazı nedenlerden ötürü orjinal ROM'a dönmek istiyorum. LG'nin bu iş için Support Tool adında bir yazılımı var. Cihazı oradan orjinal yazılımına döndürebiliyoruz. Fakat tüm işlem basamaklarını doğru...
  111. realdgnc

Call Of Duty: Ghost Çıkış Videosu Yayınlandı

Merakla beklenen yapımlardan biri olan Call Of Duty: Ghost'un çıkış videosu yayınlandı. Oyun 5 Kasım 2013 tarihinde PC, PlayStation 3 ve Xbox 360, 15 Kasım ile 29 Kasım tarihleri arasında raflardaki yerini alacak. http://www.youtube.com/watch?v=tUBcYogq-3M
  112. realdgnc

Orjinal ROM'a Geri Dönmek

Arkadaşlar merhaba. Bende LG Optimus L9 (P760) model telefon var. Bu cihazın bootloader kilidini kaldırdım, Root attım, Costum Rom yükledim. Normalde cihazda orjinal Rom yüklü iken Costum Rom yüklemek için Wipe işlemlerini yapmamız gerekiyor ki yeni kuracağımız Rom sorunsuz bir şekilde çalışsın...
  113. realdgnc

Malwarebytes Anti-Malware Android'e Geldi

Sizlerinde bildiği gibi bilgisayarlarımızda en başarılı Malware yazılımı olan Malwarebytse Anti-Malware artık Android telefonlarımıza geldi. Bu güvenlik yazılımı Spyware ve Truva atları da dahil olmak üzere tüm kötü niyetli yazılımları akıllı telefonunuzdan kaldırır. Tüm bunlara rağmen bu...
  114. realdgnc

Nvidia'dan Yeni Teknoloji: G-Sync

Nvidia oyunlardaki performansı arttıracak yeni teknolojisi G-Sync'yi duyurdu. Ekran ve ekran kartı arasındaki yenileme farkının dengelenmesini sağlayan V-Sync oyunlarda daha fazla bir akıcılık katıyor. Yüksek performansa sahip bilgisayarlarda bu özelliği açmadığımızda monitörde görüntü...
  115. realdgnc

Tek Tıkla Sürücü Güncelleme Aracı

Evet arkadaşlar bugün sizlere İOBit şirketinin geliştirdiği sürücü güncelleme programını tanıtmak istiyorum. Piyasada bu işi yapmak için bir çok program mevcut fakat hiç biri doğru düzgün işini yerine getiremiyor. Tamda burada imdadımıza İOBit Driver Booster yazılımı yetişiyor. Program gerçekten...
  116. realdgnc

LG L9 Bootloader Kilidini Kapatma

Arkadaşlar merhaba. Sizlerinde bildiği üzre HTC, Sony ve LG cihazlarına yazılımsal bir kilit (Bootloader) koyuyorlar. Tabi ki yazılımcılar bu kilidi kaldırmanın yolunu buldular. Bu kilidi açmada sorun yok. Sanırım Sony'lerde bir takım işlemlerde sonra kilit kendiliğinden kapanıyormuş. (Nasıl...
  117. realdgnc

Need For Speed: Rivals Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Ghost Games tarafından geliştirilen Need For Speed: Rivals'ın sistem gereksinimleri resmi olarak açıklandı. Oyunu bilgisayarlarında oynamak isteyenler aşağıda belirtilen özelliklere sahip olmaları gerekecek. MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ ÖNERİLEN SİSTEM...
  118. realdgnc

Nokia'dan Phablet, Tablet Ve Dizüstü Bilgisayar Geliyor!

Nokia'nın 22 Ekim 2013’te Abu Dhabi’de düzenleyeceği Nokia World etkinliğinde ne tanıtacağı hala merak konusu olurken conversations.nokia.com tarafından paylaşılan görselde Nokia herkesi şaşırtacak gibi duruyor. Yayınlanan görselde phablet, tablet ve dizüstü bilgisayar bulunuyor. Aslında bunlar...
  119. realdgnc

CWM Neye Göre Yüklenir?

Arkadaşlar merhaba. Kafama takılan bir soru var. Bu CWM cihazlara neye göre yüklenir? Yani CWM'yi yüklemek için marka/model veya yazılım sürümü gibi faktörler önemli mi? Her CWM her cihaza yüklenir mi? Yoksa her cihaz için ayrı ayrı CWM'ler mi vardır? Bilgisi olan varsa yardımcı olsun lütfen.
  120. realdgnc

WhatsApp'a Yeni Bir Virüs Daha Bulaştı

En popüler çapraz platform mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp elbette bir çok kötü amaçlı kişilerin dikkatini çekiyor. Geçtiğimiz günlerde ''WhatsApp 10. Yılını Kutluyor'' virüsü ile gündeme gelen uygulama yeni bir virüs ile karşı karşıya. Bu seferde ''WhatsApp ücretli olacak'' diyerek...
  121. realdgnc

Mause Aniden Donuyor

Arkadaşlar merhaba. PC'de normal herhangi bir yerde takılırken mause aninden donuyor ve bir kaç saniye sonra geri geliyor. Virüs, trojen, casus yazılım vs... şüphelendim avast! Internet Security ile PC'yi tamamen tarattım ama hiç bir şey çıkmadı. Sorun hakkında fikri olan var mı?
  122. realdgnc

Digitürk Uydu Alıcısını Türksat'a Çevirme

Arkadaşlar merhaba. Evimizde Digitürk var. Fakat çatıdan kaynaklanan sorun nedeniyle çanak anteni bozuldu. Uzun süredir yayın alamıyoruz. Servis geldi baktı falan her neyse. Benim yapmak istediğim Digitürk uydu alıcısını Türksat ile uyumlu hale getirebilir miyim? Yani Digitürk'de Eutelsat W3 var...
  123. realdgnc

Uyuyan Dev Uyanıyor! Oblogi!

Bir aralar piyasaya bomba gibi düşen yerli sosyal ağ projesi olan ''Oblogi'' uzun zamandır sessizlik içerisindeydi. Taki bugüne kadar. Kullanıcılara attıkları mail ile durumu izah eden Oblogi ekibi çalışmalarına kaldıkları yerden devam ediyorlar. 26 Eylül 2013 Saat 22:00'da yapacakları...
  124. realdgnc

Sony Xperia S (LT26i) CWM Nasıl Yüklenir?

Arkadaşlar merhaba. Yakın bir dostumda Xperia S (LT26i) model cihaz var. CWM kurmak istiyor fakat yazılım sürümü değiştiği için Android 4.0.4'de kurduğu CWM şuanki sürümde çalışmıyor. Cihazın yazılım detaylarını aşağıdaki resimde görüyorsunuz. Güncel CWM'yi nasıl ve nereden yükleyeceğimiz bilen...
  125. realdgnc

Sony Xperia S (LT26i) CWM Yükleme

Arkadaşlar merhaba. Yakın bir dostumda Xperia S (LT26i) model cihaz var. CWM kurmak istiyor fakat yazılım sürümü değiştiği için Android 4.0.4'de kurduğu CWM şuanki sürümde çalışmıyor. Cihazın yazılım detaylarını aşağıdaki resimde görüyorsunuz. Güncel CWM'yi nasıl ve nereden yükleyeceğimiz bilen...
  126. realdgnc

WhatsApp Ücretli Sisteme Geçiyor.

Evet arkadaşlar WhatsApp artık kullanıcılarından ücret alacak. Bunun için süreyi bir yıl daha uzatarak 17 Ekim 2014 yaptı. Yalnız 1 yıl daha promosyon vermesi beni şaşırttı, tarihte yanlışlık olabilir. Yada bende uzun süredir yüklü olduğu için böyle demiş olabilir. Ü Fiyatlar ise oldukça...
  127. realdgnc

LG Optimus L9(P760) Root Atma

Herkese merhaba. Bu yazımda LG Optimus L9(P760)'a Root nasıl atılır antalacağım. Öncelikle şunu diyim eğer Bootloader kilidini kaldırırsanız cihaz garanti dışı kalır ve geri dönüşü yoktur. İşlem sırasında oluşacak sorunlardan dolayı sorumluluk kabul etmem. Baştan diyim. Evet anlatıma geçelim...
  128. realdgnc

Android'de Cihazın IP Numarasını Değiştirme

Arkadaşlar merhaba. Sizinde bildiğiniz gibi ülkemizde bir çok site Telekom ve Mahkemeler tarafından girişi yasaklandı. Bu sorunu bilgisayarlarımızda çözdük. Benim sorum bu IP değiştirme olayını Android cihazlarda yapabilir miyiz? Eğer yapılıyorsa Android 4.1.2 sürümünde nasıl yaparız. Eğer bilen...
  129. realdgnc

Volkswagen ACT Teknolojisi

Volkswagen'in yeni Golf ile beraber hayatımıza soktuğu teknolojiler göz kamaştırıyor. İçlerinde benim en beğendiğim yenilik ise ACT yani Aktif Silindir Yöntemi. Sistem kısaca açıklamak gerekirse araç 1.250 ila 4.000 d/d arasında, saatte 130 km/s hızın altında ilerlendiği sırada 2 ve 3 numaralı...
  130. realdgnc

Android'de APK Dosyası Nasıl Yaratılır?

Arkadaşlar merhaba. Benim merak ettiğim konu Google Play Store'da bulunan uygulamaların .apk dosyaları nasıl yaratılıyor? Örneğin Facebook uygulamasının .apk dosyası ''isim vermiyorum'' bazı sitelerde bulunuyor. Kişi/kişiler uygulamaların .apk dosyasını nasıl elde ediyorlar? Konu hakkında...
  131. realdgnc

LG Optimus L9(P760) Şarz Sorunu.

Arkadaşlar merhaba. Elimde LG Optimus L9(P760) var. İlk aldığım haftalar şarj erken oluyordu. Şimdi ise biraz geç olmaya başladı. Atıyorum şarj %5 iken bağladığımda önceden 1 saatte şarj oluyoduysa şimdi 1 buçuk saatte oluyor. Birde önceden telefon şarjda iken internete girip takılınca şarj...
  132. realdgnc

Türk Sanatçılar Sonunda VEVO Kanalı Açtı.

Son zamanlarda Sony Müzik Türkiye'nin girişimi ile bünyesinde bulunan sanatçıların VEVO kanallarını açmaya başladı. Şimdilik benim gördüğüm şu kişiler var. Gökhan Keser: http://www.youtube.com/user/gokhankeserVEVO/videos Duman: http://www.youtube.com/user/DumanVEVO/videos Sıla...
  133. realdgnc

ShiftDelete Forum'da Nasıl Rütbe Atlanır?

Arkadaşlar merhaba. Biliyorum biraz saçma bir konu :) Fakat merak ettim sormadan edemicem :D Burda yani forumda nasıl rütbe atlanıyor? Mesela bende üyecik yazıyor. Bazı kişilerde profösör falan yazıyor. Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.
  134. realdgnc

Windows 8.1 Resmi Olarak Duyruldu.

Windows 8 için merakla beklenen 8.1 güncellemesi sonunda bitti. Haberi Microsft Türkiye Windows pazarlama grup müdürü Onur Altıntaş Microsoft'un blog'unda duyurdu. Ayrıntılı bilgiyi http://blog.microsoft.com.tr/windows-8-1in-gelistirilmesi-tamamlandi.html adresinde bulabilirsiniz.
  135. realdgnc

LG Optimus L9 II Hollanda'da Duyruldu.

LG'nin orta üst segmentte fiyat performans oranıyla dikkat çeken modeli yenilenerek tekrar piyasaya sürülüyor. LG Yeni Optimus L9 II'nin lansmanını Hollanda'da gerçekleştirdi. Cihazda 4.7 inç büyüklüğünde 1280x720 piksel çözünürlüğe sahip True HD IPS ekran kullanılmış. 1.4 Ghz hızında çalışan...
  136. realdgnc

Format Sonrası Uygun Driver'lar Nasıl Yüklenir?

Arkadaşlar merhaba. Elimde Vestel BN Onyx Plus dizüstü bilgisayar var. Bu bilgisyara Windows 7 x32 yükledim fakat yanında anakartın cd'si olmadığı için driver'ları yüklemeyedim. Bu yüzden internete falan bağlanamıyorum. İnternet olmadığı için 'Driver Scanner' gibi programlarda işe yaramıyor. Bu...
  137. realdgnc

Modemi Değiştirdikten Sonra İnternete Giremiyorum. [ÇÖZÜLDÜ]

Arkadaşlar merhaba. Bende Smile ADSL var fakat verdikleri modemde Wi-Fi yok. Bu yüzden tanış biriden yeni bir modem aldım. Markası Air-Ties RT-206. Sorun şu: Benim internet sağlayıcım Smile ADSL ama modemde TTNET var. Bağlantıları yapınca tarayıcıya giriyom TTNET kullanıcı adı falan geliyor...
  138. realdgnc

LG Optimus L9 P760 Nasıl Root Atılır?

Merhaba arkadaşlar. Elimde LG Optimus L9 P760 model cihaz var. Root atmak istiyorum fakat ne kadar aradıysam nasıl atılacağını bulamadım. SuperOneClick, z4root, UnlockRoot gibi uygulamaları denedim ama olmadı. Eğer daha önce bu telefona root atmış ve sonrasında rom yüklemiş biri varsa lütfen...
  139. realdgnc

LG Optimus L9 Root Nasıl Atılır?

Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda Optimus L9 aldım ama kendi yazılımı pek hoşuma gitmiyor. Cyanogenmod bu model için çok güzel ROM'u var fakat nasıl yükeleyeceğimi bilmiyorum. Bu cihazlarda Bootloader açma falan varmış. Eğer aranızda daha önce Optimus L9'a root atmış ver yeni custom ROM yüklemiş...
  140. realdgnc

Yeni Ekran Kartı Taktım Monitöre Görüntü Gelmiyor. Acil Yardım Lütfen.

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarımda Nvidia GeForce 9500 GT ekran kartı bulunuyordu. Artık yeterli performans alamadığım için ATI Radeon HD 4850 ekran kartını taktım. Ekran kartlarını değişirken herşeye dikkat ettim hiçbir sorun olmadı. Ama monitörün kablosunu ekran kartına bağladığımda görüntü...
  141. realdgnc

İnternetten Alış Veriş Hakkında Bilgi

Arkadaşlar merhaba. Şu sıralar yeni bir telefon almak istiyorum. İnternette çok ucuz fiayata istediğim modeller var. Fakat internet üzerinden alış veriş sizce güvenlimidir? Ne gibi sorunlar oluşabilir? Tavsiyeleriniz neler? Daha önce deneyimlediğiniz online alış veriş sitesi var mı? Eğer bu...
  142. realdgnc

Avast! Internet Security Sorunu

Arkadaşlar merhaba. Arkadaşımın pc'sinde avast! Internet Security programı yüklüydü. Süresi dolduğu için kaldırmamı istedi. Bende kaldırdım ama res attıkdan sonra internet koptu. Masa üstünde sağ alt tarafta saatin yanındaki ağ seçeneklerinin üstünde kırmızı çarpı var. Ama modemin tüm ışıkları...
  143. realdgnc

Bilgisayar Kendiliğinden Bir Sürü Yardım Destek Bölümü Açıyor !!!

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarıma yakın zamanda internet bağlattım. Bir kaç gün sonra bilgisayar kendiliğinden Google Chorome'da ise '' Chrome Yardım '' masa üstünde vs... ise '' Windows Yardım Destek '' veya başka bir uygulama/programda ise o programın '' Yardım '' bölümünü ardı arkasına bir...