Arama sonuçlarınız

1. MdbK

Tekmelerden bebeğini düşürdü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın rektörlerle düzenlediği toplantıyı protesto eden öğrencilere yapılan polis saldırısı esnasında, polislere "Vurmayın hamileyim" demesine rağmen karnına tekme ve copla vurulduğunu iddia eden 19 yaşındaki E.Ö bebeğini kaybetti. Fırat Haber Ajansı'nın...
  2. MdbK

Ben Kadın Erkek Eşitliğine Inanmıyorum

Erdoğan'ın sivil toplum örgütlerinin kadın temsilcileriyle yaptığı toplantıda 'Ben kadın erkek eşitliğine inanmıyorum' demesi şaşkınlık yarattı, salonda tartışmalar yaşandı. Erdoğan’ın Dolmabahçe Sarayı’nda kadın örgütü temsilcileriyle demokratik açılımla ilgili olarak önceki gün...
  3. MdbK

Yarbay Napolide üsteğmen F4teydi!

'PKK'lı subaylar' iddiasına Askeri Savcı'dan cevap Türkiye’yi sarsan, “TSK’da PKK’lı subaylar var. Ses kayıtlarında ‘Heronları düşürün, çok fazla terörist vuruyorlar’ diyorlar” iddiasına ilk yanıt, Askeri Savcı Albay Üçok’tan geldi. Soruşturmayı...
  4. MdbK

Sınırsız 'sınırlı' internet - Superonline

Avrupa'nın en pahalı internetini kullanan Türkiye'de, internet servis sağlayıcıları, internet erişiminde kotadan vazgeçemiyor. Türkiye'de kullanıcılar sınırsız internete ancak düşük hızlarda ulaşabiliyor. Son olarak kullanıcılarını yüksek hızda, sınırsız internet sağlamak üzere yola çıkan...
  5. MdbK

Adli Tıp'a 'ıslak imza' soruşturması

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Serdar Öztürk, ''İrtica ile Mücadele Eylem Planı'' olduğu ileri sürülen belgedeki ıslak imzanın Albay Dursun Çiçek'in eli ürünü olduğu şeklindeki raporda imzaları bulunan 3 adli tıp uzmanı hakkında soruşturma açılmasını istedi. Ergenekon...
  6. MdbK

Topbaş'a Haciz Yağdı

6.5 milyar TL bütçesi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi borç batağında Vatandaş belediyeden istimlak parasını alamayınca icraya koştu. Belediyenin lüks otellerden aldığı kira gelirlerine haciz koydurdu. AKP'li Kadir Topbaş, İstanbul Belediye Başkanlığı koltuğuna 2004'te oturdu. Önceki başkan...
  7. MdbK

Siyasi baskı belgelendi

Adalet Bakanlığı'nın, Ergenekon soruşturmasına birinci sınıf yargıç ve savcıların da 'dahil edilmesi' için çaba harcadığı ortaya çıktı. Yargıç ve savcılarla ilgili işlemlerin Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'nce yapılması gerektiğini belirten Ergenekon savcılarını yanıtlayan bakanlık, soruşturmanın...
  8. MdbK

Atatürk devrimine ihanet

YÖK, Atatürk’ün 1933 yılında üniversite reformu çerçevesinde getirdiği Roma Hukuku’nun yerine İslam Hukuku’nu koyuyor. YÖK’ün bu kararı, hukukçular tarafından sert bir şekilde eleştirildi. “ROMA Hukuku’nu önemsizleştirdiğiniz anda laik, demokratik hukukla...
  9. MdbK

Çin 9 Uygur'u idam etti

Çin, Uygur Özerk Bölgesi'nde 5 Temmuz'da meydana gelen olaylara katıldıkları gerekçesiyle 9 Uygur Türkü'nü idam etti. Resmi yayın organı Çin Haber Servisi, bugün yayımladığı haberinde, idamların kısa süre önce infaz edildiğini duyurdu, ancak kesin tarih ve ayrıntılı bilgi vermedi. Uygur...
  10. MdbK

Sincan Hakiminin ihracı istendi

Adalet Bakanlığı, Sincan Birinci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın meslekten ihracını istedi. Kaçmaz hakkındaki kararı HSYK verecek. ANKARA - Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu, Sincan Birinci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz hakkında dört aydır sürdürülen soruşturmayı...
  11. MdbK

Erdoğan: Darfurda soykırım yok

Başbakan Erdoğan, yarın Türkiye’ye gelmesi beklenen Sudan lideri El Beşir’e yönelik eleştirilerle ilgili olarak “Gazze ile Darfur birbirine karıştırılmamalı. Darfur'da soykırım yapılmadı" dedi. ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan TRT’de katıldığı bir programda Sudan...
  12. MdbK

TOKİ PKK'lılara konut yapacak

Uzun bir süredir tartışılan ancak ne olduğu bilinmeyen açılımın içeriği belli oldu. KÜRTÇE YAYINDA SINIR OLMAYACAK RTÜK yönetmeliği değişecek, özel televizyonların Kürtçe yayınında sınır olamayacak. TOKİ KONUT YAPACAK Mahmur'dan gelenler için rehabilitasyon programı uygulanacak...
  13. MdbK

Nalbandyan: Açılım ile Yukarı Karabağ ayrı süreçler

Ermenistan Dışişleri Bakanı Türkiye açılımı ile Yukarı Karabağ’ın “iki ayrı süreç” olduğunu söyledi. ERİVAN - Ermenistan Dışişleri Bakanı Edward Nalbandyan sadece Ermenistan'ın değil, uluslararası toplumun da Türkiye açılımı ile Yukarı Karabağ meselesini bu yönde baktığını...
  14. MdbK

BOTAŞ, doğalgaza yeni yılda yüzde 70 zam istiyor

BOTAŞ, doğalgaza yeni yılda yüzde 70 zam istiyor Doğalgaza yeni yıl için dudak uçuklatan bir zam oranı gündeme geldi. Gerekçe; döviz ve petrol fiyatlarındaki artış Döviz ve ham petrol maliyetleri doğrultusunda bir çalışma yapan BOTAŞ'ın gaz fiyatlarını Şubat 2010'da yüzde 50...
  15. MdbK

Yeni zamlar geliyor

Maliye Bakanı Şimşek 2010 bütçesini anlattı: Köprü ve otoyollarda zam var Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bütçe açıkları ve makro hedeflerdeki ciddi sapmaların Türkiye'ye özgü olmadığını, bir çok ülkede bu sapmaların yaşandığını söyledi. Plan ve Bütçe Komisyonunda 2010 yılı bütçesinin tümü...
  16. MdbK

Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO)

GDO sağlıklı mı? http://video.ntvmsnbc.com/#v044042170121009085148164005241054163162068183048 GDO tehlikeli mi? http://video.ntvmsnbc.com/#v009168230005203197081019207138193199020228110026
  17. MdbK

Osman Öcalan'la inişi kim görüştü?

Bebek katili Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan, devlet yetkililerinin kendisiyle dağdan inişi görüştüğünü iddia etti. Devlet adına teröristle irtibata geçenlerin kimliği merak uyandırırken, hızını alamayan kardeş Öcalan talebini de açıkladı: Somut adım bekliyorum, siyasete katılmak...
  18. MdbK

Sabri Paha Biçilemez

http://www.youtube.com/watch?v=MR2QyNpVG9k Sabri Sabri Sabriii Sabriiii Aut konusunu görünce bu videoyu ekliyeyim dedim. :lol:
  19. MdbK

Anayasayı değiştirmek büyük felaket

Yargıtay Onursal Başsavcısı Vural Savaş, TBMM’de çoğunluğu Anayasa’ya saygılı milletvekillerinin bulunmadığı sürece, Türkiye’nin başına gelebilecek en büyük felaketin Anayasa değişikliği olacağını ifade etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin laik ve hukuk devleti rejimiyle...
  20. MdbK

Seks çalışanı da aynı, işadamı da

İstatistikler Türkiye'deki vaka sayısının 3 bin 307 olduğunu gösterse de kaç kişinin HIV/AIDS'le yaşadığı tam olarak bilinmiyor. Rakamlar, buzdağının görünen yüzü olduğundan Türkiye, uluslararası arenada 'Kara Duvar' olarak nitelendiriliyor. "Türkiye'de kaç kişi HIV ile yaşıyor...
  21. MdbK

Devlet, İmralı canisi ile görüşüyor!

Başbakan Erdoğan’ın “Cengiz abi” dediği Çandar, ‘açılım’la ilgili şok açıklamalar yaptı: Kandil ve İmralı’yla gizlice görüşülüyor, bunu biliyorum. MİT Başkanı Emre Taner düzeyinde görüşmeler yapıldığını da duydum. Erdoğan yalan söylemiş ÇANDAR, Tayyip...
  22. MdbK

Bir Taciz Hikayesi

3 gün evvel, 18.30 sularında, evime dönüyorum. Dönemiyorum. Bayram arifesinde, ne dolmuş ne taksi bulabildiğim için, evime yürümeye karar veriyorum. Mesafe çok değil, 15 dakikada “evim güzel evime” kavuşabilirim. Kulağımda hızlı müzik, ayaklarımda rahat botlar, yola koyuluyorum...
  23. MdbK

"Sel felaketi değil, AKP cinayeti"

TKP tarafından bir açıklama yapılarak "Hükümetin sel cinayetinin takipçisi olacak ve sorumlular yargı önüne çıkana dek olayın peşini bırakmayacaktır" denildi. Trakya bölgesinde yaşanan felaketle ilgili Türkiye Komünist Partisi Tekirdağ örgütü bir açıklama yayınladı. Açıklamanın tam metnini...
  24. MdbK

Çorbacıda satanist kavgası

Uzun saçlı ve küpeli gençler, kendilerine satanist diyen grupla kavgaya tutuştu. Gece çorbacıya gelen uzun saçlı ve küpeli 3 genç ile onlara ‘satanist’ dedikleri iddia edilen grup arasında kavga çıktı. Sandalye ve bardakların havada uçtuğu kavgada, bir kişi bıçaklandı...
  25. MdbK

Türkiye'nin imajını zedeleyecek müdahale

Yabancı yatırımcılar için siyasi müdahaleye ilişkin soru işaretleri yaratıyor. Dünyanın en saygın finans ve siyaset gazetelerinden Financial Times, Doğan Grubu’na kesilen 3.76 milyar liralık cezanın, grup için “güçlü bir darbe” oluşturduğunu belirterek, “Bu aynı...
  26. MdbK

AB Komisyonu'ndan sert uyarı

'Ceza raporu etkileyebilir..' Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Doğan Yayın Holding’e verilen rekor vergi cezasının 14 Ekim’de açıklanacak olan Türkiye İlerleme Raporu’nu etkileyebileceğini söyledi. Reuters ajansının bildirdiğine göre, Komisyon sözcüsü bugün Brüksel’de...
  27. MdbK

Demokrasiyi Kullanarak Adım Adım Geliyorlar!

YouTube - Demokrasiyi Kullanarak Adım Adım Geliyorlar!
  28. MdbK

Topbaş: Sorumlusu insanoğludur

Trakya'daki sel felaketi için dün CHP'li belediyeleri suçlayan Topbaş, İstanbul'da 23 kişinin öldüğü sel felaketi için "Sorumlusu insanoğludur" dedi. Topbaş, bu felaketle ilgili kendisini eleştirenleri, "Siyasi rant için beni eleştirenleri kınıyorum" ifadesini kullandı. İşte Topbaş'ın...
  29. MdbK

Abdullah Gül'ün Yargılanması

Adalet Bakanlığı "Karar bozulsun" dedi. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında ''Kayıp Trilyon Davasında'' verilen takipsizlik kararının kaldırmasına ilişkin kararın kanun yararına bozulması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına...
  30. MdbK

Okul servislerine zam

Başkentte okul servis ücretlerine yüzde 7,5 ile 9 arasında zam yapıldı. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2009-2010 eğitim-öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala Ankara Umum Servis Aracı İşletmecileri Odası, başkentte uygulanacak yeni servis ücretlerini belirledi. Buna göre...
  31. MdbK

Otobüs şoförü elle tacizden tutuklandı!

Küçük yaştaki kız çocuğunu taciz etti! Samsun'da küçük yaşta kız çocuğuna elle tacizde bulunduğu öne sürülen özel halk otobüsü sürücüsü tutuklandı. İddiaya göre, Taflan beldesinden şehir merkezine gelmek için koruyuculuğunu üstlenen F.E. ile özel halk otobüsüne binen A.T'ye (10) sürücü Recep...
  32. MdbK

Başbakan ne yapmak istiyor?

Baykal: "Biz de anaların gözyaşlarının dinmesini istiyoruz" CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Problem olmayan toplum kesimini, problem olan PKK konusunun içine yerleştirmek, aynı kefeye koymak çok tehlikeli bir yanlıştır. Başbakan bu tehlikeli yanlıştan kendisini mutlaka kurtarmalıdır'' dedi...
  33. MdbK

Böyle sapıklık görülmedi

Asansörde boş damacanayla mastürbasyon yaparken yakalandı! Bursa’da, bir siteye su götüren 27 yaşındaki su dağıtıcısı Naci K.’nin asansörde boş damacanayla mastürbasyon yaptığı tespit edildi. BURSA’nın Nilüfer İlçesi’nde “Bu kadarına da pes artık&#8221...
  34. MdbK

Uydunet vs ADSL (Hız Karşılaştırması)

Uydunet - 8mbit ADSL - 8mbit ------------------------------------------------------------ Uydunet - 4mbit ADSL - 4mbit ------------------------------------------------------------ Uydunet - 2mbit ADSL - 2mbit...