Arama sonuçlarınız

1. steinmetz

Where şartında çoklu değer karşılaştırma

Arkadaşlar şu şekilde bir tablom var diyelim: ID GRUP KOD 1 10 R1 2 10 R2 3 10 R3 4 10 R4 5 11 R5 6 11 R6 Öyle bir SELECT sorgusu yazmak istiyorum ki örneğin WHERE kısmında KOD=(R1,R2,R3) yazınca bana GRUP olarak 10 değeri dönmeli fakat KOD=(R1,R8,R3) yazdığımda bana NULL dönmeli...
  2. steinmetz

Oracle 11g den MS SQL Server 2008 R2 ye veritabanı taşımak

Arkadaşlar merhaba, elimizdeki yaklaşık 10GB lık Oracle veritabanını tablo tablo hatta sütun sütun seçerek MS SQL veritabanında çevirmek istiyoruz. Bu işlem için kendimiz bir tool yazıyoruz fakat çok kod yükü var ve bizim bi an önce bu veritabanını çevirmemiz gerekiyor. Önceden bu tür...
  3. steinmetz

Genç Bakış - Yavuz Seçkin

Abiye Kuzu, Yıldız Tilbe ve Zerrin Özer taklitleri çok başarılı bence :biggrin: http://www.youtube.com/watch?v=COyiR74d-3I
  4. steinmetz

80'lerden mükemmel bir şarkı - Big in Japan

http://url.google.com/urlplay?docid=-6940469978870501440
  5. steinmetz

Google.com.tr

Arkadaşlar birşey dikkatimi çekti de sorayım dedim. Google türkiye sayfası google.com.tr şeklinde de neden diğer ülkelerin anasayfası google.fr, google.de, google.az, google.nl, google.it şeklinde bir bilgisi olan varmı? Neden google.tr değil?
  6. steinmetz

Almanca/Fransızca Rap

Arkadaşlar bildiğiniz güzel almanca/fransızca rap şarkılar varmı? Stromae - Alors on dance tarzında
  7. steinmetz

Gelecekte Linux ve Windows

Arkadaşlar gelecekte Windows'un yerini Linux alabilirmi? Yani demek istediğim birçok yönden (açık kaynak, ücretsiz olması vb.) Linux'un Windows'a göre üstünlüğü zaten belirgin fakat yakın gelecekteki olaylar (cloud computing, küresel ısınma, doğal kaynakların azalması vb.) Windows'tan Linux'a...
  8. steinmetz

Hareket kontrollü oyun projesi

Merhaba, görüntü işleme,hareketli nesne takibi ve oyun programlama yöntemlerini kullanarak bitirme tezi yapmayı düşünüyorum. Oyun kısmı basit bir breakout tarzı bişey düşünüyorum işin aslı hareket kontrolünde ekrandaki bir nesneyi hareket ettirdiğim zaman bunun görüntü üzerindeki x ve y...
  9. steinmetz

NVIDIA GeForce G105M

Arkadaşlar merhaba, laptoplarda kullanılan 512MB NVIDIA GeForce G105M ekran kartı nasıl bir karttır? Bu kartla hiç oyun tecrübesi olan oldumu, performanstan memnunlarmı? ATi nin 4XXX serisi kartlardan iyimidir bir laptop için?
  10. steinmetz

Düşük voltaj

Arkadaşlar kırmızıyla işaretlediğim yerdeki voltaj değeri olması gerekenden çok düşük, sanırım power supply bozulmuş. Bu şekilde sistem sorunsuz çalışıyor ama uzun vadede sisteme zarar verir mi? İşlemci P4 1.7GHZ, anakart INTEL 845PEBT2
  11. steinmetz

Oyun motorları

Bir oyun projesi için Unreal Engine 1,2 ,CryEngine 1 veya Valve Source Engine oyun motorlarının full sdk larını ücretsiz bulabilirmiyim? (legal olarak)
  12. steinmetz

MySQL veritabanı sorunu

Arkadaşlar yapmak istediğim, her tarih değişiminde tablodaki sayac alanındaki değerleri otomatik sıfırlamak, bunu nasıl yapabilirim? Trigger la yapılabilir ama bir türlü yazamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı?
  13. steinmetz

PHP içerik yönetim sistemi

Yazılım mühendisliği dersi için,php içerik yönetim sistemi yapmaya çalışıyorum. Php ile yazdığım siteye sonradan modül şeklinde bileşen ekleme sistemini (joomladaki gibi) nasıl yapabilirim? Bu konuda bilgisi olan varmı? İşin sadece mantığı lazım. Sağolun
  14. steinmetz

SDN'e girerken hata

Fatal error: Uncaught exception 'Zend_Session_Exception' with message 'session has already been started by session.auto-start or session_start()' in /storage/www/sdn/library/Zend/Session.php:427 Stack trace: #0 /storage/www/sdn/library/Zend/Session/Namespace.php(116): Zend_Session::start(true)...
  15. steinmetz

Fiat Regata(nam-ı değer kuş serisi)

Yabancı otomobil sitelerinde dolaşırken rastladım.Bizim kuş serisi bu modellerden esinlenmiş. ŞAHİN KARTAL