Arama sonuçlarınız

1. Abdullah4372

Adobe Premiere GPU render çalışmıyor

Adobe Premiere'de gereken ayarları yapmama rağmen GPU render kullanamıyorum. İlk yüklediğimde kullanmıştı ama şimdi kullanmıyor. Ama başka bir programla format değiştirme yaptığımda GPU render yapıyor. Sebebi ne olabilir? Ekran kartım yok. APU kullanıyorum: AMD Ryzen 5 2400G.
  2. Abdullah4372

Acı Haber: İnternet paylaşmak ücretli oluyor!

Bizde adet böyledir, öldürmezler severler. ?
  3. Abdullah4372

MSI A320M Bios güncelleme problemi

güncel++
  4. Abdullah4372

güncel++
  5. Abdullah4372

Hayır. Güncelleme için formatladım.
  6. Abdullah4372

Sanmıyorum çünkü flash belleği okuyor. İsmini filan da yazıyor. Ama içindeki güncelleme dosyasını görmüyor.
  7. Abdullah4372

Başka bir flash belleğim yok malesef. Anakarta soketinden de denedim kasa soketlerinden de.
  8. Abdullah4372

Dosyayı zipten çıkarıp flash belleğe kopyaladım.
  9. Abdullah4372

Aynısı evet.
  10. Abdullah4372

Evet çıkarttım.
  11. Abdullah4372

Herkese merhaba, Dün yeni bir kasa aldım. MSI A320M PRO-VD PLUS model bir anakartı var. İnternet sitesinden BIOS güncelleme dosyasını indirip flash belleğe attım. Fakat güncelleme moduna gelince dosyayı görmüyor.Ama flash belleği görüyor. NTFS ve FAT32 dosyalama türlerini de denedim. Çözümü nedir?
  12. Abdullah4372

HP 250 G5 X0Q10ES Yorumları

Merhaba, Başlıkta modeli geçen dizüstü bilgisayar Visual Studio ve After Effects gibi programları kullanmak için uygun mudur? i5 işlemci var 7200. Ekran kartı m430 olması gerekiyor. Sistemin 4 GB, ekran kartının 2 GB RAM'i var.
  13. Abdullah4372

Huawei Y7 2018 alinir mi

Şu an bu telefon ile yazıyorum. Biri sebepten ötürü Note 4'ten buna geçmek zorunda kaldım. Kendimi dizginlenmiş gibi hissediyorum. :)
  14. Abdullah4372

Huawei Y7 2018 alinir mi

Biraz geç olacak ama ben yine de yazayım. Bu telefona 1300 lira vereceğinize gidin ikinci el orta-üst seviye telefon alın. Tam bir rezalet bu telefon. Huawei reklam parasını çıkarmak için üretmiş.
  15. Abdullah4372

Note 4 batarya problemi

Hızlı şarj aktif. Adaptör orjinal fakat kullandığım kablo orjinal değil. Hızlı şarj için 2 amperlik bir kablo almıştım. O kablo ile hızlı şarj oluyordu. Fakat bir hafta öncesine kadar temassızlık yapmaya başladı ve problem de arkasından geldi. Yani hızlı şarj oluyordu o kablo. Şimdi başka bir...
  16. Abdullah4372

Note 4 batarya problemi

Herkese selamlar. Hemen hemen 3 yıldır Samsung Galaxy Note 4 kullanıyorum. Lafı uzatmayayım. Yakın vakitlerde şarj %40-50'lerde olsa bile aniden kapanmalar oluyordu. Bir kaç gün önce şarjı bir bitti, adaptöre bağlıyken bile şarjısu gibi gidiyor hatta şarjı çok olsa da adaptöre bağlı olsa bile...
  17. Abdullah4372

Geç boot yüklenme problemi

Hata şu linkteki adamın verdiği hatanın aynısı. Ama benimki F1'e basınca Windows'a devam ediyor. Bir de açılırken baya bekliyorum. Yani dediğim gibi normalde güç düğmesine basarsın bir iki saniye içinde ekran gelir hemen Windows'a geçmeye başlar. Ama ben OC yaptığım zaman güç düğmesine basınca...
  18. Abdullah4372

Geç boot yüklenme problemi

Selamlar. Uzun zamandan beri overclock ile çalıştırdığım bilgisayarda açılış uzun sürüyordu. Yani OC yaptığım zaman bilgisayarı çalıştırdığımda biraz zaman geçiyor sonra da RAM'lerin yavaşlatıldığı uyarısı geliyor. Sonra F1'e basarak devam ediyorum. Ama OC'u iptal etmeme rağmen artık boot süresi...
  19. Abdullah4372

Note 8i satip yerine iphone 8 plus almak mantikli ve akillica bir secim olur mu?

Ya bunlar kişisel ihtiyaç ve zevk meselesi. İki apayrı telefon....
  20. Abdullah4372

Güncelleniyoruz, Bizi Özleyin!

Dalga mı geçiyorsun? Foruma yazmayın diyor ya. :D:D:D:D:D:D Hani futbolcuya top oynama demek gibi.
  21. Abdullah4372

Fikirleri belirtmek için bu konu açılmış ben de beyan etmiş bulundum. Yeterli değil mi?
  22. Abdullah4372

Saçmalık. Mesela bir konu açıyorum. Daha sonra ekleme yapmam gerekiyor. Yani illa yazım yanlışı değil. Öyle bir konudur ki güncellemek gerekiyordur.
  23. Abdullah4372

Fiziksel görünümünüzden memnun musunuz?

Allaha şükür.
  24. Abdullah4372

Ben gönderimi düzeltme seçeneği göremedim. Var da ben mi görmüyorum acaba? Ayruca profilimde açtığım başlıkları da liste halinde görmüyorum. Belki de bilmiyorum. Çok fazla takılmadım buralarda....
  25. Abdullah4372

Meltdown ve Spectre açıklarında eski anakartlar

Kardeşim ben yüzde yüz kapatılır diye iddiada bulunmadım. Ama bu yamaları boş bulmak ve gereksiz bulmak bana göre akılsızlıktır. Ayrıca bugüne kadar donanımsal pek çok açık çıktı ortaya. Ben bu konuyu "Spectre ve Meltdown üzerine" diye açsaydım bu detayları konuşurduk. Tamamen haksızsın da...
  26. Abdullah4372

Kardeş sen benim demek istediğimi anlayana kadar yıllar geçer. Seninle polemiğe girmekle mi uğraşacağım. Ben bu videoları senin haberin yokken gördüm zaten. Ama sen bu konuda yetersizsin kusura bakma. Sürekli de cevap yazıp işi kişiselleştirmeye çalışma. Seninle mi uğraşacağım. ---- Mesajlar...
  27. Abdullah4372

Bir halttan koruduğu yokmuş. Arkadaş herkesin erişimine açık bir yere şifreli bir şey koyarsan şifresiz kadar savunmasız olur mu mesela? Boş boş konuşuyorsun.
  28. Abdullah4372

Ben Technopattaki bir yöntemde test yaptım ama bunun kadar detay vermiyordu. Teşekkürler. Kardeşim kusura bakma da.. Neyse boşver.
  29. Abdullah4372

Dünya meselesi haline getirmiyoruz da böyle detaylar konuşulmayacaksa bu forumun amacı ne? Magazin yapmak mı? Ayrıa hiç de önemsiz bir mevzu değil. Ha senin benim için önemli değil. Ama devletler için ciddi bir problem.
  30. Abdullah4372

Meltdown ve Spectre açıklarını okuduktan sonra bios güncellemesi ve bir kaç önlem daha öneriliyor. Fakat bunların hiç biri bizim yapabileceğimiz şeyler değil. Programlar da sorun yok. Güncelleniyorlar. Ama donanımda aynı şey olmuyor. Bende ECS üretimi A780LM-M 1.0 anakart var. Bu eski bir kart...
  31. Abdullah4372

Samsung Galaxy Note 4 (C) için stabil Nougat Önerisi?

Herkese tekrar mehaba. Note 4 n910cq için Android 7 stabil rom arıyorum ama daha iyi bilenler varsa danışmak istedim. S Pen'in de çalıştığı bir ROM bilen var mı?
  32. Abdullah4372

Servis sağlayıcısı değişiminde ücretler

Herkese tekrar merhaba. TTNET zulmünden kurtulmak adına arayış içerisindeyim. Reklam ve tanıtımlarla zaten herkes kendisini allayıp pulluyor. Bundan dolayı bu kararı vermek için deneyim sahibi kişilere danışmak istedim. Cevabını aradığım başlıca soruları yazarak takibe geçiyorum, şimdiden...
  33. Abdullah4372

ZARYA-1 Benzeri Oyun Önerileri

Eyvallah, sağol..
  34. Abdullah4372

Çok teşekkür ederim tam da aradığım tipte bir şey. İyi akşamlar! :)
  35. Abdullah4372

Olur.
  36. Abdullah4372

Tavsiye için teşekkür ederim. Bakacağım...
  37. Abdullah4372

SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Samsung Galaxy Note 4
  38. Abdullah4372

Herkese merhaba. Bir iki gün önce ZARYA-1 oyununa denk geldim. Metin tabanlı bir uzay oyunu. Konusu çok güzel ve Türkçe. Konuyu açma sebebim, 'buna benzer android oyunu önerisi olan var mı' diye sormak. (Benzer konuyu işleyen PC oyun önerilerine de açığım). Saygılar.
  39. Abdullah4372

Akıllı TV'ye İzinsiz Bağlantı

Arıza falan değiller kardeş üslubunu takın. Sağol şimdiye de bilgi vermeye çalıştığın için.
  40. Abdullah4372

Kardeşim ağa bağlı cihazlar benim bildiğim kişiler yani aile bireyleri. Benim yapmak istediğim TV'ye erişim iznini kontrol edebilmek..
  41. Abdullah4372

Wifi olsa da olmasa da oluyor. Kablolu bağlasam da oluyor. Ağa bağlı olması yeterli. Benim istediğim ya şifre koyabilmek ya da cihaz engelleyebilmek.
  42. Abdullah4372

Bu YouTube'luk bir mesele değil. Başka bir rpogram ile de oluyor.
  43. Abdullah4372

Bulamadım. Televizyonun ayarlarından da bulamadım.
  44. Abdullah4372

Ama bu kalıcı çözüm değil. Diğer telefonu kullananlar yine bağlanabiliyor. Çünkü televizyon için ek bir şifre veya izin yok. Bunu nasıl çözerim bulamadım.
  45. Abdullah4372

Güncel.
  46. Abdullah4372

Herkese merhaba. Evde Vestel marka bir akıllı tv var. Ağa bağlı bütün telefonlar televizyona bağlanıp yönlendirebiliyor ve kontrol edemiyorum. Mesela başka odada biri televizyona ben bir şey izlerken bir video aktarıyor falan. Bunu düzenlemek için yapılabilecek bir şey var mıdır?
  47. Abdullah4372

AMD İşlemci tavsiyesi

Şimdi ona bakıcam öneri için teşekkür ederim. Hayırlı cumalar :)
  48. Abdullah4372

AMD İşlemci tavsiyesi

Herkese tekrar merhaba. İşlemcimi yükseltme şansım var mı, varsa seçenekler nedir öğrenmek istedim. Ekte bulunan özelliklerde bir sistem var elimde. Anakarta uyumlu bir işlemci tavsiyesi sizlerden bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.
  49. Abdullah4372

Nvidia 405 alternatifi?

Başka alternatif yok galiba..
  50. Abdullah4372

Nvidia 405 alternatifi?

Bilgisayarımda bana yeten oyunlar oynuyorum genelde de en düşük ayarlara razı olarak :) Ama sistem toplayana kadar şu an oynadığım seviyelerine bir tık üstüne (çok da değil.) çıkmak istiyorum. Beklentim günümüzün canavar oyunlarına çıkmak değil, 405 ile oynadığım oyunları saha akıcı...
  51. Abdullah4372

Ücretsiz VPN programı var mı?

Ücretsiz VPN programı var mı? :bored: İSS dahil internet trafiğimin görünmemesi lazım. İstanbul/Samsun arası bilgi paylaşımı yapmam lazım. Onun için İSS'den bile gizlenmem lazım. İş kurmakla ilgili olduğu için bilginin çalışnmaması gerek. İnternet sitesi olarak işimi hallettim ama İSS'ye...
  52. Abdullah4372

Nvidia GeForce 405 Verimlilik

Arkadaşlar şahsen 800x600 SEV2'yi ULTRA'da 20 FPS ile oynadım az önce. Benim için çok iyi donuksamıyor sonuçta ve 800x600 olmasına rağmen detayları yeteri kadar kaliteli olarak görüyorum. Parlaklık ve renkleri de ayarlayınca daha güzel oldu. Tabi PC'nin diğer özellikleri de destekliyordur...
  53. Abdullah4372

SEV2'yi düşük görüntü ayarlarında rahat oynuyor. Yüksek grafikleride kaldırıyor ULTRA hemde. Donuksamayı çözbilsek işi hallolacak. (FPS meselesi..) - - - Mesaj Güncellendi - - - Tamam sorunu çözdüm. Şu an ULTRA ayarlarda takılmadan oynuyorum. Fakat 800x600'de :D ama olsun Low'da iken keyif...
  54. Abdullah4372

Herkese Selamlar.. Arkadaşlar, ben başlıktaki ekran kartının sitesinden ve araştırmalarından bakıyorum Battlefield 3 gibi oyunları oynar diyor. İstatistikler filan da var. Fakat Sniper Elite V2 oynarken grafikleri yükselttiğimde donuksamalar oluyor. Bu konuda ne yapabilirim?
  55. Abdullah4372

Servisten gelen ekran kartı hakkında?

Sağol ama ARMA:2, Ghost Sniper Warrior 2, FarCry 3 gibi oyunlar düşük seviye mi?
  56. Abdullah4372

Servisten gelen ekran kartı hakkında?

Herkese selamlar. Ben 3 defa sorunlu olarak gönderdiğim PC'mden sonunda ekran kartı değişikliğine gidildi. Sorun çözüldü ama sormak istedim. PC ekran kartım ATI RADEON HD4600 modeldi. Değiştirdikleri ise bu: NVIDIA GEFORCE 405. İyi mi, kötü mü? :confused1:
  57. Abdullah4372

Oyun Tavsiyeleri ve Oyun tavsiye İstekleri

Buradan takip etmesi zor oluyor. Ayrıca konuların birleştirildiğini yeni olduğum için nasıl bilicem. Ben sadece birşeyler sormak için giriyorum foruma. Daimi kullanıcı değilim.
  58. Abdullah4372

Oyun Tavsiyeleri ve Oyun tavsiye İstekleri

Herkese selamlar. Arkadaşlar bana polisiye/askeri simulasyon önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler. Sistemim; İşletim Sistemi: Windows 7 Home Premium Anakart: 64 Bit / Anakart markasını bilmiyorum. İşlemci: Quad Core 2.8 GHz AMD Ekran kartı: Nvidia GeForce 405 1GB 64 bit Ekran kartı ek...
  59. Abdullah4372

ATI Radeon HD 4600 & NVIDIA GeForce 405

Ama ben mesela Ghost Sniper ve Emergency 2013 gibi oyunları GeForce'da daha akıcı ve gerçekçi grafikler ile oynamıştım. Bir PES 2013'te GeForce takılmalar oluyordu orta kaliteye getirince düzeldi. 4600 Yüksek grafikte daha iyiydi. Yani birbirlerine bayağı yakınlar.
  60. Abdullah4372

Biraz daha detay olsa.. :clover:
  61. Abdullah4372

Selamlar. Arkadaşlar başlıkta verdiğim ekran kartlarını karşılaştırır mısınız? :confused1: Sağolun. :rolleyes: