Arama sonuçlarınız

1. JBoND

iphone 7 plus pil

yoğun kullanım da 1 gün, normal kullanımda 2 gün rahat gidiyor, %20 den sonra pil tasarruf modu aktif
  2. JBoND

Çift monitör problemi

Sonuç?
  3. JBoND

Çift monitör problemi

o zaman iki seçenek kalıyor; - DVI to VGA dönüştürücü arızalı ya da monitör kablosu arızalı - Ekran kartı çift monitör desteklemiyor Not : Eğer değişim/iade seçeneğini kullanacaksan NVIDIA chipsetli almayı tercih et
  4. JBoND

Çift monitör problemi

Kullandığın beyaz dönüştürücünün ismi dvi-to-vga şeklinde, öncelikle ikinci monitörün dvi girişi var ise aynı şekilde dvi ile bağla, ekran kartın ATI sürücüsünü buradan güncelle. ATI kullandığım bir ekran kartı değil ama çok net olmasada tarif etmeye çalışayım sürücü güncellemesiyle ATI...
  5. JBoND

1 Ay İçinde 4 Defa Bozulma ve İade Hakkında Bilgi Lazım

Tüketici kanununa göre 3 kere aynı arızayı veya 4 kere farklı arıza yaparsa iade/değişim talebi hakkın var. Ama teleservice den sonuç alacağını zannetmiyorum, ikametgah adresinin bağlı olduğu yerdeki tüketici hakem heyetine giderek formları ve faturaları ile dilekçenle başvuruyorsun. Onlar sana...
  6. JBoND

Televizyon tercihi

Ambilight, android, görüntü işlemcisi nedeniyle Philips 49PUS7101 tavsiye ederim. Özellikle ambilight müthiş keyif veriyor, 2 televizyonumda da var.
  7. JBoND

Dizüstü Bilgisayar da Asus mu Dell mi?

Önerin için Teşekkürler diğer modellerde nvdia se nvdia amd yse amd yazıor ama bunda yok o biraz riskli ekran kartı eklemek sanırım laptopda o kadar kolay deil asus hakkında ne düşünüyosun. Dell Inspirion 3558 laptop modeli, B20F45C ise donanım konfigürasyonu. Verdiğin model numarasından bu...
  8. JBoND

Toshiba Satallite l500-1z1Sim ?

J3GSIM, sim kartı okuyucu için bağlantı noktası, internette arattığında da çıkıyor zaten. Toshiba'nın bazı modellerinde 3G modemi vardı. Ama şu anda senin için yararı yok. O giriş bataryanın kontakları,
  9. JBoND

DELL 3558-B20F45C Alınır mı?

en iyi service tag ile çözülür, evkur dan alacaksa servis tag alıp bakmak lazım,
  10. JBoND

Orjinal teyp kopya cd çalmıyor

Yazım hızını düşürerek mesela 2X gibi düşük hızlarda yazman yeterli olacaktır. Çünkü kayıt yapan sürücü ve kullandığın boş cd kalitesi çok etkiliyor. Nadir de olsa okuyan radio/cd çaların lensi özelliğini yitirmeye başladığında CD seçebiliyor, orijinal cdler baskı olduğundan çizilse dahi...
  11. JBoND

DELL Inspiron 3558-B20F45C özelliklerine bakabilirsiniz. Inspirion 3558 için B20F45C donanımına bu özellikler var.
  12. JBoND

Dizüstü Bilgisayar da Asus mu Dell mi?

Dell almanı tavsiye ederim, ekran kartı 2GB Nvidia GeForce GT820M. İlave 4 yada 8GB ile ram kapasitesini de rahatlıkla artırırsın, sıkıntı olmaz.
  13. JBoND

Verdiğin model de DELL'in ekran kartı 2GB Nvidia GeForce GT820M ve fiyatı 1700TL civarlarında. ASUS kötü bir marka değil ama parçaların özellikle usb/kart okuyucu/wifi/ethernet gibi donanımların uyumlarında sürücü kökenli uyumsuzluk oluyor. Başka konularda buna karşılaştığım örnekleri paylaştım...
  14. JBoND

Bu sorunum nasıl geçer sizce

Yediğin yiyeceklerin neden olabileceği gibi stres kökenlide olabilir. irritabl barsak sendromu denen bir durum var. Birçok insanın bu rahatsızlıktan muzdarip olduğundan haberi de yok. Gaz olayı ultrason hatta röntgen ile görülebiliyor, bunun için iyi bir gastroenterolog ile çözüme...
  15. JBoND

Yeni Laptop Alacağım Yardım Edebilir misiniz?

asus almakta ısrarcısın yani, diğer konuda belirtmiştik
  16. JBoND

Laptop Seçiminde Yardım Edebilir Misiniz?

SSD disk ve 17,3" ekran ile 1 numaralı tercihin HP Pavilion'u tavsiye ederim, DELL 'de soğutucu ve kasa dizaynı ile kendini gösteriyor ama 17,3" ekran az değil.
  17. JBoND

HP Pavilion 15-BC019NT Alınır Mı?

Dizüstünde kullanacaksan ayaklarını güzel ısıtır, masaüstünde kullanırken soğutucu tavsiye ederim. Ekran kartı ve ram ortak bellek kullanıyor bu da sıkıntı olmaz, diğer donanımsal özellikleri güzel, işletim sistemini sen kuracaksın ve sürücülerin güncel olanlarını kurmanı tavsiye ederim. Güle...
  18. JBoND

Lenovo V110 17.3" Hakkındaki Düşünceleriniz

Nvidia gibi sürekli güncellenerek performans artışı sağlamıyor, işletim sisteminin yenisi çıktığında ekran kartı son nesil değilse yeni sürücü güncellemesi büyük ihtimalle gelmeyecektir. Nvidia ekran kartlarında birçok uygulama ve oyun daha performanslı çalışıyor. Ayrıca aşırı ısındığı yönünde...
  19. JBoND

Lenovo V110 17.3" Hakkındaki Düşünceleriniz

Ekran kartı AMD olmasa 17,3" notebook çok iyi olacakmış
  20. JBoND

HP AB208NT vs Lenovo G710 Laptop hangisi ?

Lenovonun ekranı 17" HP'nin 15", bunu da göz önünde bulundur. Sonuçta ram ve disk değiştirme hakkına sahipsin bunları gerekirse artırabilirsin. İşlemci ve ekran nedeniyle Lenovo daha ön planda. Ekran kartı 940M / 820M ikiside 2GB bu da seni çok etkilemeyecektir diye düşünüyorum.
  21. JBoND

Acer Notebook

Bahsettiğin notebook 899TL'ye satılıyor, buradan bakabilirsin. İşletim sistemi yükleyerek temel denilen internet, mail, office uygulamaları için kullanabilirsin. Ram düşük olduğu için Win7 üzeri işletim sistemi kurmamanızı tavsiye ederim.
  22. JBoND

Laptop Alacağım

yukarıda belirttim, başka konularda bu markaların sebebini belirttim, evet asus, msi, acer, packerd bell iyi değil uzun yıllar güncel işletim sistemlerinde stabil olmaktan çıkıyor. Ben yaşadığım deneyimleri paylaştım ve pazarımda ürün yok.
  23. JBoND

Turbobit Premium Çevirici Site Varmı?

maalesef, bedava seçenekler içerisinde mega.nz olanlar da sağlıklı değil. Multi-debrid ler de bir siteye bağlı kalmazsın, torrent bile indirebilirsin. evet bir çok multi-debrid kullandım içlerinde en başarılısı alldebrid
  24. JBoND

hem alıcı hem verici modem tavsiye

var, mode olarak repeater seçersen hangi alıcıyı devam ettireceğini seçebilirsin. Bütün access pointlerde var ama modemlerde gördüğüm kadarıyla bulamazsın. Evde Asus RT-AC88U kullanıyorum bu konuda gayet başarılı.
  25. JBoND

Laptop Alacağım

HP, Dell, Lenovo, Toshiba markalarının dışına çıkma. Intel işlemcili ve NVidia ekran kartlı olmasına dikkat et. Bunlar üzerinden bütçene göre seç
  26. JBoND

Lenovomu yoksa Acermi

Lenovodan şaşma, Acer'dan uzak dur.
  27. JBoND

Turbobit Premium Çevirici Site Varmı?

ücretsiz olarak yok, birçok siteyi destekleyen ücretli premiumize.me ve alldebrid.org var tavsiye edebileceğim.
  28. JBoND

İki laptop arasında kaldım DELL--ACER

Dell iyi ama AMD kullanması kötü, Acer kötü ama NVidia kullanması iyi. Bana göre saydığım markalardan bütçene uygun model bak derim,
  29. JBoND

İtunes Film Atamıyorum

IPAD Pro kullanıyorum, VLC kurdum ve ITUNES ile içine filmleri yükledim, sildim herhangi bir sıkıntı olmadı. ITUNES üzerinden güncellenen cihazlarda sorun olmuyor, eğer imkanın var ise ITUNES ile yedekleyerek tekrar yazılım yükleyerek herşeyi sil baştan yapman
  30. JBoND

Acer alma, Alabileceğin markalar Dell, Lenovo, HP, Toshiba. Bu markalarda intel işlemcili ve NVidia harici ekran kartlı olmasına dikkat et. Tavsiyem AMD ve ATI'den uzak dur.
  31. JBoND

Kullandığın bilgisayar için bir sıkıntın yok ise değiştirmene gerek yok, bende yaklaşık 5 yıllır Lenovo Ideapad Y570 kullanıyorum, çok nadir zamanlarda kasma haricinde herhangi bir sorunu yok. Alacaksan Dell Inspirion al derim, ama ekran kartı AMD olduğundan ileride yeni çıkacak Windows...
  32. JBoND

Lenovo İdeapad

Açıkcası ben ASUS önermiyorum. Parça birleşiminden dolayı ileride yeni Windows sürümlerinde sıkıntılar yaratıyor, yukarıda örnek vermiştim. Ayrıca bataryası uzun süre kullanılmadığında ömrü bitiyor, ASUS 'un batarya kontrol ve test yazılımı Lenovo ve Dell'e göre bence sıfır denecek kadar yok...
  33. JBoND

Lenovo İdeapad

Merhaba; Aşağıdakilerden birinci Lenovo, ikinci olarak HP derim. hp-pavilion-15-ab211nt-intel-core-i5-5200u-2-2ghz-8gb-1tb-15-6 lenovo-ideapad-310-intel-core-i5-6200u-2-3ghz-2-8ghz-8gb-1tb-15-6 Alternatif olarak fiyat olarak bir tık üstü yani 3000TL ye kadar olanlar için buradan bakabilirsin...
  34. JBoND

Lenovo İdeapad

Intel işlemcili bilgisayarda, intel chipsetli anakart değilse, ekran kartı dahili olanı Intel harici ekran kartında da NVidia kullanmazsan ayrıca USB 3.0, kart okuyucu, wifi/ethernet gibi donanımları realtek, intel gibi markalar dışında bir markalar tarafından destekleniyorsa ve de bunların...
  35. JBoND

Lenovo İdeapad

Dizüstü bilgisayarda AMD alınmaz, tavsiye etmiyorum. Lenovo Ideapad serisi iyidir güzeldir, yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Ama AMD işlemci alınmaz.
  36. JBoND

modem alıcımın üstünde 54 mpbs yazıyor intternetim 50 mpbs gereken hızı sağlarmı

hepsinin eşit seviyede bağlandığını düşün 54mbps kullanımına göre 5'e bölünür.
  37. JBoND

modem alıcımın üstünde 54 mpbs yazıyor intternetim 50 mpbs gereken hızı sağlarmı

Tek bir kullanıcı 50mbps internette 54mbps wifi de sorun olmaz ama kullanıcı arttıkça sorun yaşarsın, ben modemin wifi sini kapatarak ethernet çıkışına wifi için 1600mbps kullanabileceğim router ile kullanıyorum. Performans düşüşü yaşamıyorum.
  38. JBoND

Kurutmalı Çamaşır Makinesi?

İkisi bir arada verimli değil, araştırmalar sonucu ben ve kardeşim farklı kapasitelerde en iyisinden olan samsung aldık. Ben 14 yıkama / 7 kurutma kapasiteli kullanıyorum. 7kg kurutma yaklaşık 8 saat sürüyor ve çıkan tozlar kapakta birikiyor, buna karşılık yüksek basınçlı ütü kullanmama rağmen...
  39. JBoND

Driverleri bulmamda yardimci olabilecek ?

iobit driver booster ya da avg driver ile güncelleyebilirsin, google da arattın mı karşına çıkıyor. Önemli olan ilk sürücüleri kurman gerisini iobit yada avg hallediyor.
  40. JBoND

İphone 7 plus 128 gb mat alınırmı ?

6S Plus 'tan 7 Plus'a geçmek aşırı keyfi ve lüks olur. Diğer yorumlarda da belirtilmiş en az 2 sene rahat kullanırsın. Paranı israf etme. 6 Plus kullanıyorum ve yeterli.
  41. JBoND

Araç ses sisteminde JBL mi SONY mi ?

JBL sadece otomotiv sektöründe değil profesyonel ses sistemlerinde çok başarılı. İkinci el de ise görerek alırsan özellikle sorun çıkarsa iade edebilme şansın var ise al. Oto ses sistemleri montaj/tamir/satış yerlerinden aldığında deneme şansın var. Şahıstan alacaksan aldığın gibi takıp denemen...
  42. JBoND

Araç ses sisteminde JBL mi SONY mi ?

2 aracımda da JBL kullandım, tavsiye ederim. Diğer konuda woofer'ı besleyecek doğru güçlü amfi seçimi.
  43. JBoND

İlk nesil iPad mini'ye ios 10 gelmedi...

ipad 2 (8gb, 3g+wifi) ios 9.3.5 dahil gayet güzel çalışıyor, çocuklar çok rahat oyun oynuyordu. Ayrıca hortum senesini kabul etmiyorum, 2011 de 2 tane aldım batarya dahil hala çok iyi. Kıyaslamak ne kadar doğru olur ama 3 senelik Asus Nexus 32GB nvidia tegre tablet android 5.1.1 le beraber pert...
  44. JBoND

İlk nesil iPad mini'ye ios 10 gelmedi...

sadece mini değil IPAD 2 'ye de gelmedi, 9.3.5 te kaldı.
  45. JBoND

İOS 10' a Geçilmeli Mi?

güncelleme yöntemiyle cihaz üzerinden evde 2 iphone 6 da ve kullandığım 6 plus ta ios 10'na geçiş yaptık, şu ana kadar kullanım esnasında sıkıntı yaşanmadı
  46. JBoND

iOS 10 Direkt İndirme Linkleri

linkler apple sitesinden olduğu için hata olma ihtimali yok, IDM gibi üçüncü parti indirme yöneticileri ile indirirseniz sorun yaşamazsınız.
  47. JBoND

Buzdolabı Alacağız Yardım (Acil)

resmi sitesindeki resimlerinde su ve buz pınarı gözükmüyor yani malum site üzerinde yazan özellikleri yanıltıcı gözüküyor. Her zaman resmi sitedeki bilgilerin doğru olma ihtimali %99 (nadiren farklılık olabiliyor)
  48. JBoND

İos 10 Yaşadığım Büyük Problem !

Güncelleme ile sorun yaşıyorsanız, yedeklerinizi aldıktan sonra ITUNES ile recovery yaparak tekrardan sıfırlayın daha stabil çalışmaya başlayacaktır.
  49. JBoND

Asus DSL-N17U mı Airties Air 5760 mı

AirTies Air 5760 daha performanslı ve başarılı. Garanti konusunda da öne geçiyor, tavsiye ederim.
  50. JBoND

Teleservice Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

Telefonun faturalı, garantili olduğunun ispatı için gerekiyor.
  51. JBoND

Linksys X6200 mi Airties Air 5760 mı

Airties Air 5760 WiFi daha başarılı, garanti uzatma seçenekleri ve garantisi bittiğinde üst model ile cüzzi bir bedel karşılığında değiştirme seçenekleri sunuyorlar.
  52. JBoND

Crackli antivirüs korur mu?

avg (key ile), Symantec End Point (SEP) client (hiçbir ihtiyacı yok) sorunsuz korur
  53. JBoND

tüketici mahkemesine başvururken fatura ve servis kayıt formu (işleme alındığı tarih için) ayrıca durumu anlatır bir dilekçe
  54. JBoND

6s Plus Ekran Bazen işlemiyor?

Yazılımsal değil, ITunes üzerinden de denedim düzelmedi, IOS 10 Beta yükledim yine düzelmedi. Çalarken menü tuşuna yada sağdaki açma kapama tuşuna bir kere bastıktan sonra cevap verilebiliyor.
  55. JBoND

servise girdiği süreden itibaren başlar, garanti belgesinde maksimum onarım süresi yazıyor olması gerekiyor ona bakarak hesapla ve ilçe tüketici mahkemesine ver.
  56. JBoND

Onarımı yapılamayan ya da 30 iş günü içerisinde parça tedarik edilemeyen ürünlerde değişim olur. Teleservice en sıkıntılı servis, ben töbe ettim
  57. JBoND

Esnaf mı HepsiBurada mı yoksa büyük mağazalar mı?

İthalatçı garantili zaten paralel ithalat oluyor, açıklamasında hiç bir şey yazmıyorsa distribütör garatisi olmuyor zaten, n11.com da aldığın ürüne onay vermezsin hatalı ürün diye bildirirsin ve iade edebilirsin. Gerekirse siteden yardım istersin satıcı hakkında
  58. JBoND

Philips SPA5300 tavsiye eder misiniz?

Philips speaker konusunda zayıf kalıyor, arkadaşın tavsiye ettiği gibi Logitech Z serisi 2+1 kesinlikle tavsiye ederim kaliteli ses veriyor.
  59. JBoND

Sony xperia z5 alınır mı?

Xperia ION, Xperia Z, Xperia Z2, Xperia Z3 ve en son Z5 Premium kullanıyorum, beklentilerim hep bir model sonra düzelecek şeklinde oldu, şimdi tövbe diyorum. Şarjının 2 gün gitmesinin dışında bir artısı yok diyorum. Yukarıda kullandığım modelleri yazdım, ısınmayanı denk gelmedi. Dün sıfırlayıp...
  60. JBoND

Beko Kahve Makinesi olan içeri lütfen.

Su jeti vs. gibi birçok özelliği barındıran BKK 2113 modelini tavsiye ederim. Yaklaşık dört yıldır kullanıyorum çok memnunum.
  61. JBoND

Ray Donovan, 5. sezon onayını kaptı

En başından beri severek takip ettiğim bir dizi için bunu duymak beni sevindirdi. İzlenecek çok güzel bir dizi.
  62. JBoND

n11 de ürünü arattırdığınızda öncelikle tercih edilen yüksek puanlı satıcılar geliyor, ürünün yanında samsung türkiye garantili yazıyorsa ve ürün geldiğinde samsung türkiye etiketi varsa sıkıntı olmaz, ben çamaşır makinesi dahil birçok samsung ürününü bu şekilde aldım. Hepsiburada içlerinde en...
  63. JBoND

n11.com hepsiburada.com hizlial.com bunlarda samsung türkiye garantili olarak bak bu üçünden birinde en ucuzunu bulursun.
  64. JBoND

Sony xperia z5 alınır mı?

sonynin ısınma sve kötü kamera çekimleri var, her yeni amiral gemisi çıktığında düzelir dedim ama düzelmedi.
  65. JBoND

Xperia z5 mi xperia X mi?

Esasında diğer sorularda da cevap vermeye çalıştım, tercihlerinin dışında Galaxy S7 yada S7 Edge üzerinde düşün. Eğer ikisi arasında tercih yapacaksan Z5 Premium (ben kullanıyorum) olsun ama bir daha düşün derim.
  66. JBoND

Sony Z5 - Samsung S7 - Huawei P9

Bu soruyu soranlara her zaman aynı cevabı veriyorum. S7 veya S7 Edge. Z5 Premium kullanıcı olarak ısınmasından ve kamerasından şikayetçiyim. Diğerlerinden avantajı stamina modu ve bu da kullanım süresini 2 güne çıkarabiliyor. Geri alsalar 2 aylık telefonu iade edeceğim.
  67. JBoND

SanDisk iXpand Flash Drive İnceleme

16GB kapasiteli 6 Plus kullanıcısı olarak 128GB lık I-Xpand işimi çok iyi görüyor. Sandisk yazılımı ile mükemmel denebilir tek dezavantajı şarjı daha çabuk bitiriyor bunu unutmayın
  68. JBoND

İphone SE - Sony Xperia Z5 ? Hangi Modeli Tavsiye Edersiniz ?

Z5 alacağına yakın fiyat sıfır, ithalatçıların getirdiği (Delta, vs.) Samsung Türkiye cihazına göre 400-500TL uygun S7 ler var onlardan al ama Z5 alma
  69. JBoND

S7 DİMİ ALAYIM Z5 PREMİUMMU ???

Xperia ION, Z, Z1,Z2,Z3,Z4,Z5 Premium kullanıcısı olarak, yazılım desteği/güncelleme konusunda Samsung'dan çok daha iyi ama performans/kalite daha düşük ve ısınma problemi devam ediyor. Z5 Premium alan biri olarak pişmanım. Hiç bulaşmayın.
  70. JBoND

Z5c,z5,x hangi̇ xperi̇a ürününü almaliyim

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge al derim, şu anda alınabilecek cihazlar bunlar
  71. JBoND

Z5c,z5,x hangi̇ xperi̇a ürününü almaliyim

Z5 Premium kullanan biri olarak kesinlikle S7 yada S7 Edge diyorum. Aldığıma alacağıma pişmanım; ısınma ve yavaşlama problemi devam ediyor. Xperia iON, Z, Z1, Z2, Z3, Z4 ve en son Z5 Premium kullanıyorum Sony konusu burada bitiriyorum. 4 yıldır Xperia kullanan biri olarak almayın diyorum.
  72. JBoND

iPad 2 Yazılım Sorunu

5 yıldır, IPAD 2 16GB 3G kullanıyorum en son inatla 9.3 kurdurdu sorunsuz çalışıyor. Sorunsuz derken benim için dert değil ama geçişlerde uygulamalarda yavaşlık söz konusu. Ayrıca bilgisayara itunes ile bağlayarak yazılım yüklenebilir, başıma geldi tablet yada cihaz üzerinden yapılan...
  73. JBoND

Forumdan son başliklar

Son iki haftadır sorun tekrar ediyor, güncelleme olmuyor. Farklı browser, farklı pc/phone ile denedim aynı. Güzel takip edilir bir başlıktı.
  74. JBoND

PayPal Nakit Kart Geliyor..Nasıl Alınır ve Nerelerde Kullanılır?

PayPal sistemini yıllardır kullanıyordum, iki banka kartını tanımladım hatta ödeme farkı ile Premium hizmet alıyordum. Bir gün cep telefonuma 600 küsür tl ye denk gelen bir alışverişin yapıldığı bilgisi geldi. Kontrol ettiğimde paypaldan çıktı. Hemen Türkiye'yi aradım sistemlerinde gözükmediğini...
  75. JBoND

En Iyi Türk Torrent Sitesi

öncelikle bitturk ve torrent-ultra ihtiyacım var
  76. JBoND

Bitturk.net Davetiye Dağıtımı

[email protected] davetiye alabilirsem memnun olurum.
  77. JBoND

Ssd Mi ? Depolama Mı ?

Bence onların yerine hyrib seagate momentus veya western digital blue sshd modellerine bak. 1TB depolama 8GB önbellekleme amaçlı SSD disk içeriyor performası 7200rpm ile ssd arasında. Ben seagate momentus kullanıyorum ve memnunum
  78. JBoND

İntel driver update sorunu

iobit driver booster dene sonuç alacaksın ayrıca yazılım (windows update, vs.) güncellemelerinin de yapıldığından emin ol
  79. JBoND

Uydunet İnternetsiz Olmaz Kampanyası

uydunet hala koaksiyel kablo üzerinden hizmet verdiği için sıkıntılar oluyor, hala kamu kuruluşu o yüzden hizmette de sıkıntılar yaşanıyor. Altyapıda sorunlar yoksa ve sıkıntı yaşanmadıysa sonrasında sıkıntı çıkmıyor. ttnet ile alakam yoktur zaten sevmemde ama 1994-2013 arası dialup-adsl...
  80. JBoND

Uydunet İnternetsiz Olmaz Kampanyası

Uydunet 'e kesinlikle bulaşmayın, ne verim ne de hizmet alabilirsiniz
  81. JBoND

Leon Satılıp Audi A1 Alınır mı?

Audi her zaman Seat 'tan iyidir. Leon yerine A1 alınır, iç hacmine bir bak yeterliyse tereddüt etme
  82. JBoND

Zyxel modem bağlantı kopma sorunu

Peki benim gibi ttnet üzerinden modem alanlar bu çözümü nasıl yapacak bu konuda bir bilgi var mı?
  83. JBoND

Cryptolocker Muhtemelen Çözüldü;

Kendini sürekli yenilediği için virüs programının gözünden kaçması muhtemel bir durum. Sorun bulaşması değil dosyaları 2048bit şifrelemesi ve karşılığında fidye istemesi. Yedekleriniz var ise sorun yok ama yoksa özellikle benim gibi iş bilgisayarına bulaşmışsa fidyeyi ödemekten başka çare...
  84. JBoND

Ön plaka takmak zorunlu mu? Hangi hallerde çıkartılabilir?

Porsche Panarama trafikte 6 ay dayandı, sadece arka plakası vardı. Çift taraflı sağlam bant ile yapıştırıldı, sorunsuz trafik için gerekiyor. Yeni alınan Porsche 911 GTS 'de Doğuş Oto dan çıkmadan yapıştırdılar plakayı.
  85. JBoND

iPhone Yükseltme Programı Tanıtıldı

Türkiye'ye gelene kadar hem fiyatı katlar hem de elimizdeki Iphone 6 kapsam dışı kalır
  86. JBoND

Fotoğrafın Boyutunu Düşürmem Lazım Bunu Nasıl Yapabilirim?

light image resizer adlı uygulama yardımcı olur NOT : Boyun düştükçe kaliteden ödün verirsin, bu her zaman böyle
  87. JBoND

iPhone için WhatsApp Web Çıktı!

Mozilla 'da da çalışıyor, sadece chrome değil. Bu da iyi olmuş
  88. JBoND

Kingston SMS200S120G mSATA SSD sorunu

Yaptım bi hata aldım Kingston, nerden bileyim en kötüsü olduğunu her yıl bozuluyor, NETDISK üzerinden aldığım yedeklemeden de geri dönemedim.
  89. JBoND

Kingston SMS200S120G mSATA SSD sorunu

Merhaba Arkadaşlar; 2014 yılında satın almış olduğum Kingston marka 120GB kapasiteli SMS200S3 model mSATA SSD disk ikinciye arızalandı ve almış olduğum yedekten de geri dönemediğim için çok büyük başım ağrıyor. Diski düşünmüyorum içindeki veriyi almam lazım buna çözüm bulabilir miyiz? Başka...
  90. JBoND

1 TB + 8 GB SSD SSHD ne demek oluyor?

8GB SSD olması yazma süresini kısaltıyor, okumada faydası olmuyor. 8GB'ı önbellek olarak kullanıyor ve veriyi önce oraya daha sonra da mekanik diske aktarır sonuçta diske yazma işlemi hızlı bir şekilde tamamlanmış olur. Senin sorununu çözecek en güzel ürün Western Digital'in çıkarmış olduğu...
  91. JBoND

Dell Inspıron N5010 win 10 güncelleme den sonra ses sorunu

iobit booster 'ı buradan indirebilirsin
  92. JBoND

Dell Inspıron N5010 win 10 güncelleme den sonra ses sorunu

iobooster ile güncellemeyi dene, N5010 'da kullanılan chipset ler sorunsuz her Win sürümünde çalışıyor.
  93. JBoND

Sony Z2 Ekran Koruyucu Cam?

Tanesi 9.9TL den spigen 'in var tavsiye ederim ben kullanıyorum
  94. JBoND

Windows 8-8.1 drivers

Buradan indirebilirsin
  95. JBoND

Herkese Açık iOS 9 Beta Yayında

Apple Store güncelleme sorunu giderilmiş, sadece denediğim uygulamalardan BBM çalışmıyor fakat bildirimleri geliyor.
  96. JBoND

İos 8.4 App Store güncelleme sorunu

Ağ ayarlarını sıfırla ve Apple Kimliği ile gir çık şeklinde yaparak denedim. Güncelle dediğim zaman Apple Kimliği şifresi istedi ve tekrar güncelleme ekranına döndü. Sorun çözülmedi. IOS 9 Beta 1 yüklüydü, Beta 2 ye geçtim yine düzelmedi.
  97. JBoND

İos 8.4 App Store güncelleme sorunu

Güncelle diyorum, App Store şifresini istiyor. Giriyorum güncelle butonu tekrar çıkıyor, tekrar güncelle diyorum yine güncelle butonu aktif oluyor. Hangi uygulamayı seçersem o uygulama yüklü sürümü açılmıyor telefonu kapatıp açmak gerekiyor. Ama yine de güncelleme olmuyor.
  98. JBoND

burada bulabilirsin
  99. JBoND

Sürücü güncelleme için IObit Driver Booster programını kullanabilirsin. Alternatif olarak wifi network adapter üreticilerinden Intel, Broadcom, Atheros, Realtek 'in sitelerinden bakabilirsin, model verirsen yardımcı olmaya çalışırım.
  100. JBoND

Yeni Transporter Filminden Detaylı Fragman

Jason Statham olmadan filmin tadı olmaz, o ve Audi filmi film yapanlar
  101. JBoND

İlk tavsiye edeceğim modem firmware güncelleme ayrıca laptop wireless network adaptörün sürücüsünü de güncellemeni tavsiye edeceğim. Evde ben de TTNET 'in verdiği Zyxel Modemi kullanıyorum, bütün cihazlar kablosuz bağlanıyor ve sorun yok. Hipernet olduğu için sadece modemin internet bağlantısı...
  102. JBoND

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kullananlar Kulübü

App Store güncelleme yükleyememe hatasını IOS 9 Beta 'ya geçince yaşadım Beta 1 ve 2 de sorun düzelmedi, zar zor 8.3 döndüm. Bugün de 8.4 geçtim app store da 9 güncelleme geldi lisans kabul et dedikten sonra güncelleme yaptı. Şarj konusunda herhangi bir hızlı düşüş fark edemedim. - - - Mesaj...
  103. JBoND

Robot, İnsan Öldürdü!

GORA filmindeki robot aklıma geldi, bizim köylü robota yaklaşmıştı sonucu malum.
  104. JBoND

Switch(kablolu dağıtıcı) Hız Paylaşımı

Kullanacağın switch 100mbit yada Gigabit olacağından muhtemelen internet hızından yüksek olacak. Switch ile yapacağın paylaşımda sunucuya bağlı olarak hemen hemen yarı yarıya paylaşılmış olur
  105. JBoND

OSX 10.11 El Capitan Beta 2 ve IOS 9 izlenimlerim

IOS 8.3 'e geri döndüm. IOS 9 kullandığım sürede aldığım yedekler bir işe yaramadı sürüm farkından geri dönemedik daha eski tarihli IOS 8 yedeğine dönmek durumunda kaldım ve telefon sıfırlandı yani kurtarma moduyla geri yükledim. Şimdi IOS 9 Beta 1 'den başlayarak tekrar yüklemeyi deneyeyim mi...
  106. JBoND

Kararsız kaldım hangi modemi seçmeliyim?

Sıralama şu şekilde; Zyxel, TPLink, Asus, Huawei, Airties Pikatel ve Pirelliyi kesinlikle ama kesinlikle alma
  107. JBoND

Iphone 6 Plus kullanıyorum
  108. JBoND

dün UDID kaydını yaptırarak IOS 9 Beta 2 güncellemesini yükledim. Henüz kayda değer bir farklılık görmedim. Buna keza yazı yazarken shift tuşuna basılı tutarak yazmak istediğimizde shift tuşunu bıraktığımızda yazdığımız harfler ekrana geliyor, ayrıca app store üzerinden uygulama güncellemesi...
  109. JBoND

Iphone 6 PLUS 16 GB mi 64 GB mi ?

Kesinlikle 64GB olmalı yoksa benim gibi çok pişman olursun. Uygulama yok, multimedia yok sadece resimler ile 16GB yetmiyor sürekli geriye dönük silmem gerekiyor.
  110. JBoND

Universal Laptop Adaptörü

Adı üstünde universal olduğu için bütün laptolarda kullanılabilecek bir adaptör ve senin orijinal adaptörünün 19V - 3,16A - 60W olması yeni alacağının daha yüksek akım ve güç değerine sahip olması sorun değil tam tersine daha düşük akımla çalışacağı için daha uzun ömürlü anlamına gelir. Sonuçta...
  111. JBoND

İstartsurf gibi zararalı yazılımları kaldırıyorum yeniden geliyor

istartsurf gibi zararlılarla mücadelede en iyi sonucu adwcleaner ve özellikle browserlar için yapılmış Adware Removal Tool sonuç veriyor, bende bu şekilde kurtuldum.
  112. JBoND

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel hayatını kaybetti

Allah rahmet eylesin
  113. JBoND

Sümer Tilmaç vefat etti

Allah rahmet eylesin
  114. JBoND

WhatsDog ile Whatsapp Hareketlerini İzleyin

Evet Google Play'de yer almıyor, kaldırmak için CleanMaster 'dan uygulama kaldır seçeneğinden yaptım
  115. JBoND

2 Telefon Arasında Kaldım ( Sony Xperia Z3 VS Samsung Galaxy Note 4 )

Xperia Z-Z2 kullanan ve bir ara da Galaxy S4 kullanmış biri olarak kesinlikle Z3 derim ve şiddetle tavsiye ederim.
  116. JBoND

Karın bölgenizdeki şişlik inmiyorsa dikkat!

Bir çoğumuz bu rahatsızlığın belli aşamasında diare (ishal) ya da kabızlık olarak yaşıyor ama farkında değil. Çünkü bende sürekli ağrı ve tuvalete çıkma ihtiyacı hissedenlerden biriyim. Çalmadığım kapı kalmadı, fiziki hiçbir sorun çıkmadı tamamen psikolojik olarakmış. Psikiyatr ile bu sorunu...
  117. JBoND

IPhone 6 - Samsung S6 Edge

IPhone 8 megapixel olmasına karşın görüntüler gayet başarılı, 20mp xperiadan daha net çekiyor
  118. JBoND

IPhone 6 - Samsung S6 Edge

Samsung işletim sistemi olan Android uygulama desteği açısından daha avantajlı, ama stabil, sağlam altyapı olsun diyorsan IOS ile IPhone derim. İkisini de kullanıyorum.
  119. JBoND

Alman Arabaları mı ? Japon Arabaları mı ?

Mühendislikte Alman Elektronikte Japon
  120. JBoND

Note 4 Edge'mi iPhone 6 Plus' mı?

Note 4 Edge kısa bir denemem oldu, yandaki kısayol tuşları dışında Note 4'ten hiçbir farkı yok. Şimdi IPhone 6 Plus kullanıyorum. Şarj süresi 1-1,5 gün bazen kullanıma bağlı 2 gün olabiliyor. Ekran, kamera özellikle Touch ID çok başarılı buldum. Diğer telefonum Xperia Z2 Android kullanıyorum ama...
  121. JBoND

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kullananlar Kulübü

Merhaba; Bugün Iphone ile başımdan geçen olayı paylaşarak yorumlarınızı almak istedim. Bugün Iphone 6 Plus ile 6 adet evrak resmi çektim mail ile göndermek istedim toplam boyut 8,5mb ve 3 kere denedi başarısız oldu. İşim acil olduğu için Xperia Z2 ile aynı evrakların resmini çektim hatta tek...
  122. JBoND

Şampuan önerisi ( en az kimyasal içeren hangisi)

Sirket+Su karışımını uyguladıktan sonra başka bir şey kullanmaya gerek kalıyor mu? Ne kadar bekletmek gerekiyor ve kokusu nasıl? Biraz bilgi verebilirseniz memnun olurum ilgimi çekti denemek istiyorum.
  123. JBoND

Mystart.incredibar virüsü için kesin ve temiz bir çözüm. İlk SDN'de... :D

Birçok programı denedim; Adaware, Spybot, Malwarebytes vs. hiçbirinden net sonuç alamadım. Aşağıdaki adreste yer alan Automatic Fixit başlığı altında verilen Adaware Remover Tool ile sorunsuz kurtuldum. Bu programdan bu sonucu beklemezdim. Başarılı ve şu anda sorunsuz kullanıyorum. Sadece...
  124. JBoND

Demirdöküm Exacontrol 7R Kablosuz Oda Termostatı

Oda termostatlı kullanımda tavsiye edilen sıcaklık kombide 55-60 derece oda termostadında ise 22-23 derecedir. Kablosuz cihazı kullandığın oda da tutarak hem konfor hem de az da olsa ekonomi sağlıyor. Kablosuz termostatlar kombiden uzaklaştıkça bağlantı sorunu yaratabiliyor. Ben sabit kablolu...
  125. JBoND

Win 8.1 Enterprise Ağ Yapılandırma Sorunu

Ağ bağdaştırıcısını kaldırmadan otomatik IP alma yani DHCP'ye geçmiyor, elle girdiğim her statik IP de yapışıp kalıyor tek çözümü kablolu/kablosuz ağ bağdaştırıcısını kaldırma o zaman otomatik IP almaya geçiyor. Yardım edecek kimse yok mu?
  126. JBoND

Win 8.1 Enterprise Ağ Yapılandırma Sorunu

Merhaba Arkadaşlar; Windows 8.1 Enterprise SP1 kullanıyorum. İşletim sistemi ile ilgili herhangi bir sıkıntım yok. Ağ ayarlarına girdiğimde ister kablolu ister kablosuz olsun IP ayarını elle tanımladığım da sorun yok. Tekrar otomatiğe yani DHCP 'ye çevirdiğimde dönmüyor verdiğim IP yapışıp...
  127. JBoND

Google Earth Pro (Ücretsiz)

Teşekkür ederim, faydalı oldu.
  128. JBoND

Blackberry Bold 9900 den iphone 6 ya kişileri aktarmak istiyorum !!!

anladığım kadarıyla BİS paketi kullanmamışsın, hattına ek olarak tanımlanan BB cihazlar için olan internet servisidir. Android cihazlarda yaptığın gibi bunda da e-mail ve şifre ile kendine ID oluşturacaksın daha sonra BB World üzerinden programı indirebilirsin
  129. JBoND

Blackberry Bold 9900 den iphone 6 ya kişileri aktarmak istiyorum !!!

IntouchApp Contacts uygulaması BB, Android ve IOS üzerinde çalışıyor. BlackBerry World 'den indir ve yükle. Daha sonra rehberi yedekle. Yeni cihazında da aynı uygulamayı aynı kimlik ile kur daha sonra Sync butonu ile eşitleme yaparsın ve rehberin karşında
  130. JBoND

Şampuan önerisi ( en az kimyasal içeren hangisi)

Bıttım sabununu tavsiye ederim, her saçlara hem de cilde faydası var %100 doğal. İçeriği ve faydası için aşağıdaki siteden bilgi edinebilirsin. Bıttım Sabunu
  131. JBoND

TTnet Zyxel Modem hatası

Aynı şekilde modem servisten geldi ve arıza olmadığını söylediler ve geri gönderdiler. TTNET ve Zyxel çözüm bulamadı. Benim aklımdan geçen çözüm HiperNET tarifesinden çıkmak normal 8-16Mbits hızlara düşmek eğer Tivibu yu etkilemez ise
  132. JBoND

TTnet Zyxel Modem hatası

Zyxel 444 1 150 nolu hattından uzun uğraşlar sonucu bekleyerek arıza için bağlandım yine uzun uğraşlar sonucu sorunu anlamasını sağladım ve uzun uğraşlar sonucu TTNET HiperNet üzerinde IPTV ile ilgili sorun olmadığını VDSL üzerinde DNS alma problemi olduğuna ikna ederek gönderi numarası aldım ve...
  133. JBoND

TTnet Zyxel Modem hatası

Zyxel modem vgm3312-b10b modem sağlam vdsl değilde adsl olarak sağlıklı çalışıyor, tek sorunu vdsl hat üzerinde zaman zaman DNS çalışmaması bunu da vermiş oldukları diğer modem AirTies 5650 de 4 gündür sorunsuz olarak kullanıyorum. Ben bu kadar çözebildim, TTNET müşteri hizmetleri sorunun modem...
  134. JBoND

Yeni Audi Q7, Çok Güçlü!

Hayranı olduğum Audi Q7 bir fanatiğini kaybetti artık aklımda yok. Özellikleri çok iyi ama kasa karizmasını kaybetmiş, sanki sıradanmış gibi bir görünüm almış.
  135. JBoND

TTnet Zyxel Modem hatası

Sorun tamamen Zyxel ve TTNET birlikteliğinden kaynaklanıyor. Hipernet, TİVİBU kullandığım için eski modemim AirTies 5430 ile değiştirdim. Ne DNS sorunu kaldı ne de kesinti şu anda sorunsuz çalışıyor gözüküyor. Zyxel'i sıfırlamadan günlük bilgilerini okuyabilmeleri için sadece şifresini...
  136. JBoND

Boy uzamasi yardim edin :(

Boyun uzun olması genetiktir. İlk çocuklar anneye, ikinci çocuklar babaya benzer (fizik olarak). Benim boyum 1,90 eşimin 1,63. İlk çocuğum olan oğlumda aynı sorundan dert yanıyor ve futbola, baskete ayrıca voleybola da gidiyor. Sporların mutlaka etkisi olur ama öyle değil. Erkeklerin kemik...
  137. JBoND

TTnet Zyxel Modem hatası

Airties VDSL+ den rahat batınca ZyXel VMG3312-B10B ile değiştirdim. Aynısını ben yaşıyorum, DSL hat kopuyor, DNS bulamıyor. Modemi yeniden başlatıyorum düzeliyor, kısacası fıtık etti. TTNET konuyu Zyxel ile görüşün diyor beni bağlamaz diyor hat sağlam deyip geçiyor.
  138. JBoND

Xperia Z2 için Android 4.4.4 güncellemesi geldi.

Adı üstünde yazı tipini normalden küçüğe alabiliyorsun ama ikonları değil ;)
  139. JBoND

Smart Tv Hakkında Tavsiyeleriniz

LG ekonomik olduğu için aldım. Ayrıca o dönemde (Philips'in androidli tvsi yok iken) en yaygın smarttv uygulamaları olan LG idi. 4 sene önce aldığım Philips 40PFL9704 'te smarttv (wifi üzerinden) mevcut idi, diğer tvlerde yoktu. Philips 40PFL9704 'ün görüntüsünü görenler hala hayran kalıyorlar...
  140. JBoND

LG 42LA660S kullandım, paneli kırılınca android tabanlı philips aldım. Diğer 2 tv de philips 1 tanesi 42PFL9704 diğeri 32PFL6006K. Bunlarda hiç sıkıntı yaşamadım. Konu başlığı smarttv olunca telefonlardan/tabletlerden bildiğimiz android işletim sistemi öne çıkıyor bunu da ilk uygulayan philips...
  141. JBoND

SmartTV konusunda android işletim sistemi ile şu anda Philips 1 numara, alternatifi yok. En çok uygulama desteği, hız, vs. kısacası telefon/tablet nasıl kullanıyorsanız aynısı. Klavyeli ve smart kumanda çok kolaylık sağlıyor isterseniz usb üzerinden kablosuz klavyeli+mouse çalışıyor. Daha ne olsun
  142. JBoND

Audi A5 mi yoksa BMW 4.20 d mi?

2012 yılı itibariyle dünya çapında satış rakamları ile 2. sırada yer alan Audi 'nin A5/S5/RS5 diyebiliriz
  143. JBoND

Sony Türkiye diye bir kurum var mı. ?

Sony, Türkiye'de Sony Eurasia olarak faaliyet gösteriyor. Sony Türkiye olarak geçmiyor. Dediğin gibi özellikle telefon konusunda paralel ithalat ürünler kadar müşteri memnuniyet ve ilgi göstermiyor.
  144. JBoND

Xperia z yere düştü acil yardım

Bu iyimiş. Bizim Sony Eurasia garantili olmasına rağmen yüzüne bakan olmadı attılar taşeron servisin önüne pardon kucağına
  145. JBoND

Xperia z yere düştü acil yardım

Ben 4 ay önce garantisi devam ettiği için TeleService 741TL karşılığında yaptırdım. Şunu da unutmayın cihazın içi açıldıktan sonra sızdırmazlık garantisi bitiyor.
  146. JBoND

İnat değil mi, vermiycem

Gerekli cevap verilmiştir. https://vine.co/v/MULnMAQilAx - - - Mesaj Güncellendi - - - Melissa Boyner 'den düelloya davet eder bir yorum http://www.youtube.com/watch?v=5X8U6kTgsZw Not : Konu takıntı yaptı, günüm karardı
  147. JBoND

1 TB SSD mi raid 0 mı?

Şunu unutmayın SSD ne kadar hızlı olursa olsun Dell, Lenovo ve HP'nin sunduğu sunucu çözümlerindeki Enterprise SSD'ler kadar uzun ömürlü olmuyor. Defrag yazılımları da zaten ömürlerinin özellikle yazma sürecine bağlı olduğunda SSD disklerde birleştirme yapmıyor. Bu nedenle işletim sisteminin...
  148. JBoND

Müjde dvd-rw'yi sökmeden ssd takma yöntemi var!

Linkleri verilmiş ürünler sadece ve sadece msata portunda çalışıyor. Lenovo Y570 kullanıcısı olarak upgrade yaptım. Hem katı hemde mekanik disk istiyorsanız bunun tek çözümü Western Digital Black Dual Drive 'dir. Tek sata portu üzerinden kullandığınız için yanında gelen yazılım ile içindeki iki...
  149. JBoND

Xperia Ion Güncelleme Sonunda Başladı (Gerçek)

Aynı şekilde uyguladım hiçbir bozulma sorun olmadı yeter ki talimatları birebir uygulayın.
  150. JBoND

Avg Tune Up Problemi Yardım

setup dosyasından kurulumu yeniden başlat eğer onar seçeneği çıkarsa onar'ı seç eğer çıkmazsa sıfırdan kuruluyormuş gibi yaparsa yeniden kur. Bilgisayarı yeniden başlat ve ondan sonra kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsin.
  151. JBoND

En Son Teknolojiye Sahip SSD

Hem kapasite, hemde hız istiyorsanız Western Digital Black 'i tavsiye ederim. Tek sata portundan 128GB SSD olarak 1TB'ta mekanik disk olarak çalışıyor. Yanında verilen yazılım içindeki diskleri ayırarak kullanmanızı sağlıyor.
  152. JBoND

Fiat Linea & Dacia Sandero mu...

2 yıldır 1,3 95HP Multijet Linea kullanıyorum; yol tutuşu, konfor güvenlik bakımından tatmin edici seviyede. Şirket aracı Dacia ise yürüyen, motor bakımından Renault olduğundan başarılı fakat güvenlik ile konfor sıfır. Dacia belli bir süreden sonra iç plastik aksamdan sesler gelmeye başlıyor...
  153. JBoND

1 Bilgisayarda 2 Farklı Ağ Bağlantısı İle Farklı İşler Yapmak

Kablolu ve kablosuz ağın farklı ip blocklarında olsun. Örnek biri 192.168.16.X diğeri 192.168.1.x gibi. İnterneti kullanacağın ağ da gateway yani ağ geçidi tanımlı olsun diğerinde olmasın. Olay bu kadar basit. Bu yöntem ile 5 farklı bilgisayarı çift network üzerinden kullanıyorum. Örnek ...
  154. JBoND

[ROM][ION][CM11][4.4.2] Xperia Ion 4.4.2 Honami

Emeğin ve çalışman için teşekkür ederim. Sadece kurulum kısmında kullanmış olduğun teknik terimleri açarak (uygulama şekilleri ile) tarif edersen daha anlaşılır olacaktır.
  155. JBoND

Sony Xperia Z1 eğilme sorunu...

Öncelikle geçmiş olsun. Önünüzde uzun, zahmetli bir süreç sizi bekliyor çünkü yetkili servis TeleService'tir. Bende 18.02.2014 'te ekranı kırılan Z'yi gönderdim hala alamadım. Ne için gönderirseniz gönderin en az 4 hafta ile altı hafta arasında sürdüğünü öğrendim. Daha yüksek fiyatla aldığınız...
  156. JBoND

LG 42LA660S Panel Tamiri/Değişimi

Aradığım bütün servisler çöpe atın dedi
  157. JBoND

LG 42LA660S Panel Tamiri/Değişimi

Merhaba Arkadaşlar; 7 aydır kullanmakta olduğum LG 42LA660S televizyonumun ekranı darbe alma sonucu çatladı ve o bölge izlenemez hale geldi. Servis 1500TL istedi. Yedek parça için arattırdım hepside panel kırıl garantili tv ler ve panel bulamadım. Bulunduğum ve çevre illerdeki bütün LG...
  158. JBoND

Sony yetkili servisi kalitesi

Bundan sonra yapılması gereken en doğru tercih bu olacak benim için.
  159. JBoND

Sony yetkili servisi kalitesi

Geçen hafta telefonu gönderdim, bugün baktım hala kayıt edilmemiş işlem sırasındaymış tamir sırası gelmemiş. Benim telefonda ilk defa ekran üstüne düştü ve ekran çatladı dokunmatik gitti eğer 900TL istiyorlarsa yandık
  160. JBoND

[Satıldı] Xperia Z Orjinal Şarj Ünitesi DK26

İlan hala geçerli mi?
  161. JBoND

E-Vize - www.evisa.gov.tr - Elektronik Vize Başvuru Sistemi

Keşke bizde yurt dışına çıkmak için böyle kolay vize alabilsek
  162. JBoND

Chrome Beta / DEV gibi sürümleri yükleyemiyorum.

Merhaba Arkadaşlar; Chrome 'un beta, dev gibi sürümlerini yüklemeye çalıştığımda yükleme tamamlandı diyerek bitiriyor fakat baktığımda güncel stable sürümü yüklü kalmış, kaldırdım sıfırdan denedim yine olmadı ne denersem deneyim güncel stable sürümü yükleniyor. Yardımcı olabilecek var mı?
  163. JBoND

En iyi akilli telefon !!!

hiç düşünmeden Z1 al, çok mükemmel ve sağlam
  164. JBoND

MotionShot Bütün Xperia'lara Portlandı!

Son sürümü Z 'ye 4.3 'e kurdum denedim sorunsuz çalışıyor, teşekkürler
  165. JBoND

Bir Garip Explorer Sorunu

Tek çözüm combofix güncel sürümünü indir ve tarat. İyice emin olmak için Anti-Malwarebytes ile de derin tarama yaptır
  166. JBoND

İstanbul'da elektrik kesintileri kapıda

İşin doğrusu her kış yaşandığı üzere doğal arzının talepten düşük olması ve doğalgaz ile üretim yapan elektrik santrallerinde doğalgaz kesintisine gidilerek elektrik ihtiyacının karşılanamıyor olması. İkinci yakıt diye bir durum söz konusu değildir. Şu anda kömür santralleri, res ve hes ler...
  167. JBoND

DiziMag Kapatıldı!

yabancidiziizle şu anda alternatif olarak gözüküyor
  168. JBoND

Dizi-mag.com'a Erişim Engellendi!

güncel diziler için altyazılar geç çıkıyor dizimag gibi değiller, çevirmenler daha hızlı sunuyorlar. Şu anda alternatif yabancidiziizle gözüküyor
  169. JBoND

İpad Air mı Asus TF701T mi

tablet = ipad
  170. JBoND

Avg vs. Avira vs. Avast

Ürün doğru ev kullanıcıları için değil fakat SEP 'i unmanaged mod'ta kurup çalıştırırsan o bilgisayar için local çalışıyor ve update'leri otomatik internetten indiriyor.
  171. JBoND

1 Hafta İstediğin kadar sınırsız indirme Premiumize

Uzun zamandır kullanıyorum, haftada 220GB sınırı ve torrent indirmede de bu kotaya dahil edilmesi ayrıca, redbunk-fileparadox.in-oteupload gibi birkaç sitenin olmaması dışında dezavantajı yok. Hızlı ve kolay indirebiliyorsunuz, birçok download manager desteği mevcut (proxy dosyası ile)...
  172. JBoND

HD-Space.org Üyelikler Açık

Üyelik kapanmış ya davetiye yada bağış ile vip diyor
  173. JBoND

Kablosuz Mouse Pil Tüketimi

İlk başlarda Microsoft kablosuz klavye mouse kullandım pil dayanmıyordu 2 takım pil vardı şarjdan çıkartıyorum diğerini takıyorum öyle gidiyordu masaüstü bilgisayar olunca kabloluya geri döndüm. Şimdi laptop kullandığımdan kablosuza geçtim. Logitech M705 kullandım üzerinde 3 yıl pil ömrü...
  174. JBoND

34 milyon aboneye 60 TL'si geri ödenebilir

Merhaba; Konu ile ilgili şirketimin hukuk müşaviri ile görüşme neticesinde aşağıdaki cevabı benimle paylaştı. Bende konusu açıldığı için sizlerle paylaşmak istedim.
  175. JBoND

SEIKO Velentura Kinetic DirectDrive 5D44-0AA0, SEIKO VELENTURA (Garantili)

Site dışı satılmıştır. Konu kilitlenebilir.
  176. JBoND

Seiko yeni bir Seiko için değiştirilir.
  177. JBoND

Hizlial.com sitesi sipariş sorunu

Uzun zamandır kullandığım site hiç sorun yaşamadım, hatta yüksek tutarlı alışverişlerim oldu sorunsuz. Sadece bir kere tv yi paralel ithalat göndermişler uyardım 2 güne değişti. Muhtemelen tedarikçisinden sıkıntı yaşıyordur, çamaşır makinem 2 haftada geldi piyasanın yarı fiyatına olunca hemde...
  178. JBoND

Emporia Armani'nin işi saat yapmak değil sadece tasarım yapıyor, iş mekanikte bitiyor. SEIKO Ananta serisi 7000-20.000TL arasında, SEKIO ASTRON GPS Solar 5000-10000TL arası ve Grand SEIKO'nun fiyatı uçuyor. Uzun ömürlü ve ilk gün ki gibi olsun istiyorsan bu paraları eder
  179. JBoND

İnternet üzerinden kredi kartı ile 950TL
  180. JBoND

Davetiye Takas

Lütfen başka sitelerin davetiyelerini önermeyiniz. Elinde HDWing yada CHDBits varsa elimdeki tüm davetiyelerden veririm.
  181. JBoND

Teknik Özellikleri : Kinetic Direct Drive Kalibre 5D44 Erkek saati 100 m su geçirmezlik Yuvarlak, paslanmaz çelik kasa Siyah kadran Safir cam Vidalı arka kapak İyon kaplama paslanmaz çelik ve paslanmaz çelik bezel Paslanmaz çelik bilezik Yetkili distribütör Aydın Saat tarafından...
  182. JBoND

Davetiye Takas

Sende takas için hangisi var?
  183. JBoND

Davetiye Takas

Merhaba; Elimde Arena-TR, TurkTorrent.eu ve TorrentLeech.org davetiyesi var, öncelikli tercihim CHDBits olmak üzere HDWing davetiyesine ihtiyacım vardır.
  184. JBoND

Multi Vınn Cepte wifi vs. gibi birşey arıyorum yardım

Tplink 3050 kullanıyorum bataryamı fiyatı 230tl tavsiye ederim bataryasız düşürsen Turkcell in getirdiği xyfi var ödüllü ikinci seçenek olarak onu düşünebilirsin
  185. JBoND

Chrome'da IDM stabil çalışmıyor!

a.s. güncel 6.18 Build 1 sürümünü kur hem sorunun ortadan kalkar hem de güncellemiş olursun.
  186. JBoND

LG Led TV İçin Time Machine Özelliği Olan Hafıza Kartı Arıyorum

Birebir denemedim. Fakat USB1 (HDD) portuna USB bellek takıp time machine uygulamasını çalıştırdığımda time machine için biçimlendireyim diye sordu. Taktığım 1TB 2.5" WD external disk idi. Teknik olarak gördüğüm time machine uygulamasında biçimlendirmek gerekiyor. NOT : LG TV 'nin yazılımının...
  187. JBoND

Pasaporta 513 lira veremem

Devletin özelleştirmelerden sonra tek gelir kapısı vergi ve harç oldu bunu da vatandaşın ihtiyacının olduğu yerlerden çıkarıyor. Yurt dışından Türkiye'ye araçla gelmek için yeşil kart (triptik) yani trafik sigortası 1 aylık 14€ bizde 15 günlük 100€ bir de beynelminel ehliyet ve ruhsat cabası...
  188. JBoND

Sizce Hangisi Option XYFI Hot Spot / Huawei E372+ Dark WR3G2 mi?

Hepsinden farklı fakat aynı mantıkla çalışan TP-Link M5350 3G Mobil WiFi Router ile çözdüm. Öneri ya da çözüm gelmeyince bu ürünle denedim. Şu an için gayet başarılı zamanla + ve - yönü ortaya çıkar.
  189. JBoND

Digiturk Play sitesindeki videolar nasıl indirilir

IDM, orbitdownload, hidownload (sniff) ile denedim olmadı. Videolar için catsup sunucusunu silverlight ile kullanıyor videoyu yakalayan program çıkmadı. Bende çözemedim. Çözen varsa ve paylaşırsa çok seviniriz
  190. JBoND

Kışlıklar için jant arıyorum

Buradakilere bir göz at
  191. JBoND

Ios7 betalari ipad mini

Beta yükleyen arkadaşlar aktivasyon sorununu nasıl çözüyorsunuz? UDID kaydı olmadığı için aktivasyon yapılamıyor.
  192. JBoND

Sizce Hangisi Option XYFI Hot Spot / Huawei E372+ Dark WR3G2 mi?

Merhaba Arkadaşlar; Turkcell'in kurumsal cihazlar altında sattığı Option XYFI Hot Spot 3G modemi deneme fırsatım oldu. 220V adaptörü ile isterseniz pirize, isterseniz 12V adaptörü ile araç çakmağında veya sadece bilgisayarın USB girişine takarak içindeki sim kart ile interneti 3 şekilde de...
  193. JBoND

iOs 7 Beta 5 Tüm Cihazlar İçin İndirme Linkleri

UDID kaydınız yoksa yazılım yüklemeden sonra aktivasyon gerçekleşmiyor ve kullanamıyorsunuz ve recovery mode ile geriye dönmeye uğraşıyorsunuz. Boşu boşuna zaman ve emek kaybı
  194. JBoND

iOs 7 Beta 5 Tüm Cihazlar İçin İndirme Linkleri

IPAD için yüklemesi nasıl olacak? Yardımcı olabilir misiniz?
  195. JBoND

Bursa'yı rezil ettin be adam!

Dışı seni içi beni yakar demişler ya işte mesele bu. Dışarıdan Bursa rezil oldu yorumu yapılır ama sen gel Bursalı hemşehrilerimize zor kim rezil etmiş .... makine firmasına yaptırdılar çıkar için bütün trafiğin içine ettiler rayları döşemek için inşaat aşamasında başbakan gelecek diye kazılı...
  196. JBoND

Xperia Ion Güncelleme Sonunda Başladı (Gerçek)

Bende azimle bekledim ama baktım olacak gibi değil flash ile yükledim. Telefon şarjı 2. güne geçti bu bile yeter. Görüntü olarak Z ile aynı oldu.
  197. JBoND

Sony Xperia Z kullanıcıları kulübü [Şimdi Türkiye'de]

Bu sabah güncelledim 4.2.2 de sayılan uygulamalar yok.
  198. JBoND

Sony xperia z resmi güncelleme 4.2.2 başladi

Hadi hayırlı olsun gece güncelleme geldi, telefondan uyarı geldi güncelleme olduğunu bildirdi 155MB boyutunda Wi-Fi ile indirdim, şarjın %50 olmasını istedi, gece şarja taktım sabah kalktığımda full idi 10dk sürdü güncellemesi. Yeniden açıldığında eski yedeklerin çalışmayacağını yeniden yedek...
  199. JBoND

Sony xperia z mi xperia sp mi?

Arkadaşımda SP var bende de Z yüzeysel baktım Z daha iyi o nedenle tavsiyem Z
  200. JBoND

İmamdan Pastanede Diz Çökerek Evlilik Teklifi

Allah mutlu mesut etsin.
  201. JBoND

Sony Xperia Z alacağım güvenilir bir site önerin?

http://www.hizlial.com/sony-xperia-z-16-gb/02.044.4140.0024 Sony Türkiye garantili, 3 ay ertelemeli bir çok kredi kartına 12 taksit imkanı sağlıyor, daha önce ion almıştım z'yi de burdan aldım. Güvenilir sorunsuz bir site tavsiye ederim.
  202. JBoND

Xperia Z Satış Fiatı ve Tarihi Belli Oldu !

Turkcell'de ön sipariş almaya başladı. Fiyatı 1.849TL ayrıca beyaz seçeneğini de sunuyor. Kaynak
  203. JBoND

BlackBerry'ye 1 Milyon Sipariş Geldi!

Neresi ilgi görmüş telefonun aldım elimde patladı, konuşurken kesilme (şebeke hatası), her pdf dosyasını açamama, ısrarcı kelime düzeltme yazılımı, BB OS 6.0 ve 7.1 'den 10'a geçişte tüm veriler aktarılamıyor (rehber, e-mail adresleri vs.) kısacası telefon bildiğimiz BlackBerry'den çıkmış...
  204. JBoND

GMX Mail Hakkında

Almanya kökenli, mynet tarzında eski bir site. 1996 yılında gmx.net ile üye olmuştum o zamanlar almanca idi. Daha sonra Türkçe gmx.com.tr çıktı daha sonra ilgisizlikten kapandı. Son 2 seneye kadar POP3 desteği nedeniyle kullanmaya devam ettim. Daha sonra paralı üyelik için reklamlar ile...
  205. JBoND

Yerli üretime kafayı taktık: Yerli Tramvay raylarda!

ByEGT rant senaryosu diyorsun ama işin içinde olmadan anlayamazsın, işin içinde olmayı bırak Bursa'da yaşıyor olsan hele birde biraz araştırmacı yapıya sahip olursan durumu çözersin.
  206. JBoND

Bursa Bursa olmaktan çıktı mega şehir desen değil her tarafta bitmemiş inşaatlar (nedense yüklenici inşaat firmaları inşaatları bitiremeden iflas ediyor), süren tramvay çalışmaları. Şehrin düzeni kaçtı ama belediye başkanı Recep Altepe yerli üretim tramvaydan bahsediyor, restorasyon...
  207. JBoND

Üretimini yapan Durmazlar Makine, sipariş veren Bursa Büyükşehir Belediyesi (BURULAŞ), kullanım yeri şehir içi trafiğin yoğun olduğu bölgeler (Altıparmak, Heykel, İnönü Cad., Uluyol, Santral Garaj, Çarşamba, Merinos, Stadyum). Sonuç : Yerli üretimden dolayı gurur kaynağı ama esas amaç rant...
  208. JBoND

Spartacus: War of the Damned

12:32 de altyazı durumu %50 beklemeye devam
  209. JBoND

Bu gece Mevlit Kandili

Mevlit kandiliniz mübarek olsun.
  210. JBoND

Sony Xperia Z Satış Fiyatı Kesinleşti!

burada ki fiyata bakış baya fark var, bende aldığımda 1549TL idi şimdi düşmüş 1249,11TL ye (Sony Euroasia garantili)
  211. JBoND

Nokia mı sony mi

Sony Xperia
  212. JBoND

Doğalgazda tüketim rekoru

Maşallah, bu ay kış boyunca ödediğim kadar fatura geldi 580TL, çevremdekilere de sordum 380TL'den aşağıya gelen yok. Demek ki hem doğalgazı hemde cebimizi iyi tüketmişiz.
  213. JBoND

Resmi ithalat olup samsung distribütor urunu olmak?

Emin olmanın tek yolu Samsung Türkiye'yi aramaktır. 444 77 11 bu numaraya site adını verin yetkili satıcınız mı diye. Bende bir üründe fiyattan dolayı tereddüt yaşadım bu numaradan teyit ettim.
  214. JBoND

Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye Edebilir misiniz?

Başka öneri/görüş yok mu?
  215. JBoND

mustang Yorumun için teşekkürler. Arçelik'in yoğuşmalı modeli 1500TL civarında ve gördüğüm kadarıyla hav toplama, çamaşırı yıpratmayan çift yöne dönen tambur, headpump gibi kurutmayı kaliteli hale getiren çamaşırı çektirmeyen, ağartmayan, yıpratmayan özellikler yok yani diğer ürünler arasında...
  216. JBoND

Merhaba; Evimde Beko D1 9122 E model 9kg yıkama kapasiteli 1200 devir hi-tech rezistanslı çamaşır makinesi var ve kullanıyorum sıkıntım yok. Hergün çamaşır yıkandığı için özellikle bu aylarda kurutma sıkıntısı yaşıyorum ve kurutmadan yeni çamaşırları yıkayıp asamıyorum. Bu nedenle çamaşır...
  217. JBoND

Arçelik'ten Türk Kahvesi Meraklılarına: K-3190 Telve Türk Kahvesi Makinesi

Kahve tiryakisi olarak ilk başta soğuk baktım, iş yerinde almak icap etti aldık ve güzel bir kahve ile yaptık tadı mükemmel hemen aynısını eve de aldım 8 aydır kullanıyorum ve kaliteli kahve ile mükemmel sonuç fiyatı da ürün tanıtımı yapıldığında ki kadar yüksek değil ortalama 230-280 arası...
  218. JBoND

Sony xperia İon Mu Samsung Galaxy 3 mü ?

Avrupa'da çatır çatır satarken ara modeli Ion 'u James Bond tercihi diye sattılar. Keşke T modeli gelseydi Türkiye'ye.
  219. JBoND

Xperia S Root Yapma - Bootloader Unlock - CWM - Rom yükleme

Bütün dosyaları indirdim ama feedback leri görünce tereddüt ettim. Ayrıca Sony PC Companion'u kurunca 6.1.E.3.7 güncellemesi olduğunu gördüm ve bari bunu yükleyeyim dedim.
  220. JBoND

Sony xperia İon Mu Samsung Galaxy 3 mü ?

Sony Xperia Ion kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim. Ha bu arada maç 7-2 oldu :)
  221. JBoND

Pil Hatalı Sorunu

Aynı sorun HP notebookta başıma geldi cihaz 3 aylık sorunu şöyle çözdük. Bios update daha sonra bataryayı sonuna kadar kullanıp yani deşarj ettikten sonra şarj edip full dolunca adaptörü çıkartıp bataryayı sonuna kadar kullanarak test ettim ve sonuç olumlu 2 saate yakın dayandı Not : Batarya...
  222. JBoND

Dünyanın ilk kablosuz telefonu (1922)

http://youtu.be/ILiLaRXHUr0 Kaynak
  223. JBoND

Sony Xperia İon Show

Aynen T modelini getirmiş olsalardı hem daha fazla tutulurdu ama gelip gelmeyeceği meçhul
  224. JBoND

Sony Xperia Ion %27 İndirim

Kutuyu açıp (Sony Eurasia) ilk çalıştırdığımda baktım 4.0.4 idi. Sadece derleme güncellemesi çıktı 6.1.E.2.68 yükledim o kadar. Cihazın üzerinde gelen sürümü burada da yazıyor.
  225. JBoND

Sony Xperia Ion %27 İndirim

İşletim sistemi 4.0.4 geliyor orada yazdığı gibi 2.3 değil, ithalatçısını belirtmemişler kardeş sitesinde Sony Eurasia garantili 1589TL. Ayrıca XPERIA Ion sahibi olarak XPERIA S varken sadece ekran boyutu için fazla ödemeye değer mi diye düşünmek lazım.
  226. JBoND

Sony Xperia İon Show

Ara model, XPERIA S'ten tek farkı ekran boyutu boşu boşuna fazladan para verdim bir de James Bond telefonu diye tanıttılar.
  227. JBoND

Internet Explorer Türkçe karakter sorunu

Windows 8 üzerinde kullandığım internet explorer 10 adres kısmında türkçe karakterler yazılmakta olup, pencere içerisinde başka karakterler çıkmaktadır. Örneğin ı yerine 1 gibi. İnternet seçeneklerinden gelişmiş kısmından sıfırla yaptım düzelmedi. Internet seçeneklerinde yazı tipi kısmı var...
  228. JBoND

IE 9 Türkçe olmuyor?

Windows 8 üzerinde kullandığım internet explorer 10 adres kısmında türkçe karakterler yazılmakta olup, pencere içerisinde başka karakterler çıkmaktadır. Örneğin ı yerine 1 gibi. İnternet seçeneklerinden gelişmiş kısmından sıfırla yaptım düzelmedi. Internet seçeneklerinde yazı tipi kısmı var...
  229. JBoND

Tissot mu Seikomu ? Resimli

Kalite ve uzun ömürlülük açısından Seiko derim. Ne de olsa Quartz saatin mucidi. SEİKO / Seiko Watch
  230. JBoND

Telekom Saha Dolabı ?

Resimdeki beyaz olan dijital saha dolabı, hatlar vs. fiber optik olarak gelip bakır olarak çıkıyor, onun montajını yaptılarsa çoktan devreye girmiştir. Ayrıca hat kalitesizliği gibi sorunu bende yaşıyorum 6Mbit te çalışıyor üstünde nette kopmalar oluyor. 4 ay telefon bağlamadılar alt yapı...
  231. JBoND

16 GB Micro SD kartı External (Dahili hafıza) ' ya dönüşür mü?

Nokia telefonlarda (Symbian işletim sistemi olan) hafıza kartından bütün navigasyon programlarını çalıştırdım en son ücretsiz ovi maps çıkmıştı onda bütün haritaları indirip hafıza kartına yükledim sorunsuz çalıştı.
  232. JBoND

16 GB Micro SD kartı External (Dahili hafıza) ' ya dönüşür mü?

Önce telefonunun 16GB destekleyip desteklemediğini öğren, daha sonra hafıza kartına taşımak istediğin programları kaldırıp yeniden kurulurken hafıza kartını seçmen gerekecek.
  233. JBoND

Elektriğe büyük zam kapıda!

Haberde bir detay verilmiyor. Yapılan %37 zam kamu santrallerini kapsıyor, özel şirketleri kapsamıyor. Dağıtım şirketleri özelleştikten sonra para sıkıntısı çekmeye başladılar ve bu zammı da bahane ederek zam yapacaklar.
  234. JBoND

Facebook'tan Fotoğraf Senkronizasyonu

Android üzerinden Google+ için otomatik yapıyorum facebook uygulaması güncel olmasına rağmen senkronizasyon çıkmıyor yada bulamadım
  235. JBoND

Sony Xperia T İnceleme

Kasım 2012 ortalarında Türkiye piyasasına sunulacaktı, yerine James Bond'un tercihi olarak ion 'u sürdüler piyasaya. Avrupada T serisi satılırken ion Türkiye'ye yeni geldi. Bu da karamsarlığı arttırır diye düşünüyorum.
  236. JBoND

Mozilla Firefox 17.0 Final

18 Beta 1 bugün yayınlandı buradan indirebilirsiniz.
  237. JBoND

Sony Xperia Ion -> Tavsiye edermisiniz?

James Bond telefonu olarak lanse edildi sayfanın çıktısını aldım, adamlara yazdım James Bond telefonu olarak James Bond'un sitesinde ve Sony'nin uluslararası sitelerinde T modeli lanse ediliyor diye Türkiye sitesi kaldırdı, normal telefon olarak gösteriyorlar James Bond 'tan eser yok.
  238. JBoND

Dediğiniz gibi Xperia S ile fazla farkı yok, James Bond telefonu olaran lanse edilen Ion yurtdışında ise T modeli (farkı 4G, 13mp kamera) Türkiye'ye gelecek midir?
  239. JBoND

Metro Ethernet'in Hızı Artıyor

Metronet BDL ile karıştırmayın, Türk Telekom'un vermiş olduğu Metro Ethernet hizmeti fiber optik yada radyo link üzerinden sağlanır. Hız her zaman sabit hiç değişmiyor çünkü direk internet omurgasına bağlı oluyorsunuz. F/O ile gelen internet switch üzerinden bakıra çevirilerek direk çıkış...
  240. JBoND

Android Kullanıcıları Kulübü ## AlımlarAçık ##

Ben de katılmak istiyorum, Xperia Ion LT28
  241. JBoND

20 Ton Buffalo Eti Ele Geçirildi

20 ton buffalo etini nasıl sokmuşlar Türkiye'ye ????
  242. JBoND

Özellik olarak çok iyi duruyor, şu anda sınıfında da fark yaratıyor. Tavsiye edermisiniz?
  243. JBoND

Özellik olarak çok iyi duruyor, şu anda sınıfında da fark yaratıyor. Tavsiye edermisiniz?
  244. JBoND

Digiturk yerine Tivibu mu?

TRT'nin geliri o kadar yüksek ki elektrikten tutun aldığınız tv ye kadar ürün ve faturalarda trt payı yer alıyor izlesen de izlemesen de ödüyorsun yani gelir kaynağı çok reklamlar da çerez gibi geliyor trt ye Zaten digiturk'ün son aldığı ihaleden bir hırsı var ttnet'in bir sonraki ihale baya...
  245. JBoND

Metro Ethernet'in Hızı Artıyor

Metro Ethernet kullanıyorum ne kesinti, ne hızda düşme hiç sorun yaşamadım simetrik olduğu için download/upload eşit ve kota sorunu da yok. Tavsiye ederim.
  246. JBoND

Doğum günü olmayan adam !

Ben 1994 ten bu yana doğum günü ve ayı olmadan yaşıyorum. Resim eskidiği için değiştirdim yine aynı, nüfus müdürlüğüne göre M.S. 1980 doğum tarihim.
  247. JBoND

Blackberry 9800 torch hakkında

bis fiyatları 1gb olanlar ortalama 19tl civarında. Ben BlackBerry kullanmak istiyorum diyorsan bis servisine üye olman gerekiyor. Yoksa sadece telefon olarak kullanır interneti 3g/edge/grps ile bağlanır normal tarifeden yararlanırsın. Ayrıca BB Messenger, e-posta hesabı ekleme, BlackBerry...
  248. JBoND

Turkcell Sarı Kutu Kampanyası

işe yarar kenarda duracağına cepte dursun dediklerimiz bitmiş ihtiyaç duyulmayan ne kadar hediye varsa onlar kalmış
  249. JBoND

Windows 8 Türkcell 3g modem sorunu

ben rtm sürümünden bu yana win 8 kullanıyorum yaklaşık 10 ay oldu hiçbir vınn cihazında sorun yaşamadım. Turkcell'in sitesinde son yazılımlar var modedine uygun yazılım ile sorunu çözebileceğini düşünüyorum ki, dediğim gibi hiç sorun yaşamadım.
  250. JBoND

Kablolu modem ile wireless yapabilirmiyim ?

access point cihazlarla bunu yapabilirsin, girişi ethernet çıkışı wi-fi
  251. JBoND

İsmini hatırlamadığınız, unuttuğunuz FİLM'leri buluyoruz

bulan yok galiba
  252. JBoND

Ferrari 458 Italia Official Video [M. Şamil Can]

güzel çalışma eline sağlık, izlerken fon müziği ayrı bir keyf veriyor
  253. JBoND

Windows 8 Ekran Kartı Sürücüleri Çıktı

Bir tek nvidia'nın sürücüsü sorunsuz olarak masaüstü ve dizüstün de çalışıyor (kurulum esnasında temiz kurulum seçeneği çıkıyor). ATI ise hala sorun var doğru düzgün çalışmıyor.
  254. JBoND

2+1 ses sistemi tavsiyesi

Herkesin dediği gibi Logitech marka ve model olarakta Z-323 tavsiye ederim bende benzeri var sinema sistemi olarakta kullanıyorum son derece memnunum.
  255. JBoND

Audi q5

Land Rover arazi araçlarının ilk mucidi olabilir ama bugün kullandığı teknoloji ile Audi'nin gerisinde kalmıştır. İnternette bununla ilgili testler var inceleyebilirsiniz. X5 ve X6 konu itibariyle Q5'in sınıfı değil kıyaslama yapılacaksa X3 ile yapılır. BMW xdriveve Audi Quattro...
  256. JBoND

Turkcell kampanyalı cihazları hakkında

yanında tarife ile alırsan pahalıya gelebilir fakat bonus card ile alırsan hem limitten düşmüyor hemde 24 ay gibi ödeme seçeneği sunuyor bu da piyasa fiyatlarının ortalamasına denk geliyor. Ben bu şekilde BB 9800, 9380 ve 9360 aldım bana göre mantıklı geldi.
  257. JBoND

İsmini hatırlamadığınız, unuttuğunuz FİLM'leri buluyoruz

Herkese selam, iyi bayramlar diliyorum. Konunun başlığını görünce aklıma geldi.Bravestarr gibi nostaljik olacak o dönemde yanlış hatırlamıyorsam film TRT'de çıkmıştı. Bir grup insan batık denizaltı buluyorlar hatta batan denizaltının mürettabatı cesetleri denk geliyor, çıkarıyorlar tekrar...
  258. JBoND

Blackberry Bis Paketleri- Tüm Operatörler

3 senedir Turkcell'in BIS paketini kullanıyorum hizmet olarak gayet memnunun lüzumsuz 4GB mega paket vardı onu kaldırmışlar giriş ve full paket kalmış. Full paket bütün özellikleri kullanmak için yeterli bütün ihtiyacınızı görüyor 19.9TL diğerlerine göre makul kalıyor
  259. JBoND

Windows Essentials 2012 16.4.3505.912

Çoklu msn, vs. için güncellenen patch te çıkmıştır.
  260. JBoND

Kanunsuzlar / Lawless Resmi Fragman #1 (2012) - Türkçe Altyazılı

Konusuda, kadrosuda güzel IMDB puanı da yüksek, sabırsızlıkla bekliyoruz.
  261. JBoND

HP PhotoSmart C4780 'i Windows 8'de kullanma yardım???

Teşekkürler beklicez o zaman, ama Intel, ATI ve Nvidia çözümleri, kart okuyucu, USB 3.0 sürücüleri çözmek çok kolay oldu, bunda USB ile çalışıyor Wi-Fi üzerinden çalıştıramadım.
  262. JBoND

Not : Uyumluluk modunda USB kablo ile çalışıyor. Fakat Wi-Fi üzerinden kurulamıyor/tanıtılamıyor.
  263. JBoND

Selam herkese; HP PhotoSmart C4780 All in one serisi çok fonksiyonlu cihazı Windows 8 'de tanıtamıyorum. HP'nin sistesinde Windows 7 için sürücüsü var. Windows 8 'de yazıcı olarak Wi-Fi üzerinden tanıtabiliyorum fakat tarayıcıyı tanıtamadım. HP sitesinden indirdiğim sürücüyü uyumluluk modunda...
  264. JBoND

4.7gblık dvdye 2gbdan fazla video dosyası atınca hata veriyor

Büyük dosyaları ISO formatında değil UDF formatında yazdırman gerekiyor. FAT32 - NTFS gibi düşünebilirsin.
  265. JBoND

Men In Black III

depo da HD TS kalitesinde (görüntü 5 puan) türkçe dublajlı (ses 10 puan alır) olarak mevcut torrentlerde varmı bilmiyorum.
  266. JBoND

Harici Disk Tavsiyesi

Bütün markaları denedim (2,5"/3,5"), içlerinde sağlam ve uzun ömürlü olarak WesternDigital 'i tavsiye ederim. Önemli olan içindeki diskin sağlamlığı
  267. JBoND

Windows 8 Sonbaharda

aynen Windows 8 dokunmatik ekran özelliği ile tablet tadında olmuş, şu anda Win7 daha iyi geliyor. Biraz daha kullanayım ondan sonra Windows 7 'ye geri döneceğim.
  268. JBoND

Internet Explorer 10'a Metro Makyajı

Desktop ve Metro arayüzünde Internet Explorer 10 kullanılmış. Desktop 'taki klasik IE 9 ile aynı kullanımı, Metro arayüzündeki ise F11 tuşu ile kullandığımız full sceen özelliğinin aynısı tek farkı adres çubuğu altta yer alıyor, bazı sitelerde uyum sorunu var onuda Compatibility View şimdilik...
  269. JBoND

Windows 8 Sonbaharda

Piyasa çıkacak sürümler; Windows 8 Enterprise Edition Windows 8 Enterprise Eval edition Windows 8 Home Basic Edition Windows 8 Home Premium edition Windows 8 ARM edition Windows 8 Professional edition Windows 8 Professional Plus edition Windows 8 Ultimate edition Windows 8 Starter edition ---...
  270. JBoND

Turkcell'den Hangi Operatöre Geçsem Daha İyi Olur?

İşim gereği tüm Türkiye'yi dolaştım çekim gücü kesintisiz konuşma olarak Turkcell'den daha iyisi yok (3G, VINN dahil). Avea'nın taraftar (Kartalcell, Fenercell, GSMobile, vs.) paketlerinde 15TL'ye 150 dk her yöne ve 150sms içeriyor ayrıca diğer tarartarlarla (takım fark etmiyor) sınırsız...
  271. JBoND

Philips Akıllı TV'ler Türkiye'de

bu zaten Philips lcd/led tv lerde çoktandır var kablolu yada kablosuz internet aracılığıyla youtube, facebook, google falan girilebiliyor. Radyo ve tv izlemekte mümkün dijital internet kanallarına imkan sunuyor
  272. JBoND

Medya Oynatıcı Satın Alma Rehberi

Uzun araştırmalar sonucunda aldığım marka Dark Media'yı öneririm her türlü filmi sorunsuz oynatıyor ister dahili ister harici diskler ile sorunsuz çalışıyor. Bluray ve DVD-Video'ları diskin içine attığınızda aynı şekilde oynatıyor, 1080p filmlerde hiç kasma, atlama yapmıyor. Yazılım desteği...
  273. JBoND

D-smart mı digiturk mü?

Digiturk diyorum opsiyonlu çanak+ ve özel lnb seçenekleri ile her türlü hava koşulunda kesintisiz izleyebiliyorsunuz 10 yıldır kullanıyorum müşteri hizmetleri olsun teknik destek olsun yıllara oranla uzman ve tecrübeli Digiturk. Belgesel olarak kıyaslayacak olursan D-Smart Discovery Channel...
  274. JBoND

BlackBerry Torch 9800 Tuşlarında Türkçe Karakter Kullanımı Yardım ?????

Çok teşekkürler çok işime yaradı
  275. JBoND

teşekkürler sayende buldum ama bunun klavye ile de yapılacağını düşünüyorum belki çözen vardır . . . .
  276. JBoND

Merhaba; İlk defa uzun yıllardan sonra farklı bir telefon markası seçimi yaparak BlackBerry Torch 9800 aldım. Kurcalaya kurcalaya çoğu özelliğini çözmeye çalışıyorum ama 1 hafta geçmesine rağmen hala klavyesinde metin girerken " I " karakterine bastığımda " ı " ya da büyük " I " çıkıyor, küçük...
  277. JBoND

Led Tv 40 42 inç 100 hz Tavsiyeniz..

Edindiğim tecrübeye dayanaraktan söylüyorum 40" ve üzeri tv lerin en az 200hz olması gerekiyor. Sana önereceğim Philips 40PFL9704 geçen Digiturk için geldiler normal receiver ile olan görütüyü görünce bu receiver da böyle gösteriyorsa hd de nasıl gösterir diye kendi aralarında konuştular. LED...
  278. JBoND

Nokia 5800 Güncellendi!

eski sürümüne göre ivme ölçer ve dokunmatik ekran daha hassas olmuş, wireless daha iyi çekiyor şimdilik göze çarpan güncellemeler bunlar
  279. JBoND

Hotfile Premium

aynı sıkıntıyı bende yaşıyordum. jdownloader ile rs premium ile 2,5mb sn de indirirken hotfile dan 150/300kb arası indiriyordum sonradan çözdüm (dns, servis sağlayıcının alakası yok evde superonline işyerinde ttnet kullanıyorum) jdownloader için; diğer sunucularda fark etmiyor ama hotfile...
  280. JBoND

Jack Sparrow, Comic Con 2010'da 3D Göründü!

3 filmi de defalarca izleyen ve arşivine katan biri olarak serinin 4. sabırsızlıkla bekliyorum ve 4'ün çıkmasına çok sevindim
  281. JBoND

LG vs PHILIPS ?

İlk televizyonumuzda Philips'ti son kullandığım televizyonda Philips ve o yüzden Philips almanı tavsiye ederim. Ama diğer yorumları okudum bir arkadaşın dediği gibi PFL8000 ve PFL9000 serisi almanı öneririm diğer 3000-5000-7000 serisi rekabetçi piyasa koşullarında pastadan pay almak için uygun...
  282. JBoND

Hepsiburada, müşteri desteğinde bozulmamı var?

bence firmanın içinde oto kontrol yok gelen şikayetleri değerlendirecek bir şahıs bile yok istedikleri gibi oynayabiliyorlar sıkıştıkları zaman iptal ediyorlar kaybeden gene biz oluyoruz beklediğimizemi yoksa ihtiyacımızı gideremediğimize yanalım. Soru sor kısmında konuyu kapat yapınca anket...
  283. JBoND

bunlar ne yaptıklarının farkında değil bu kadar şikayeti sallamıyorlar kendilerini süper sanıyorlar
  284. JBoND

2004 yılından bu yana alışveriş yapıyorum son bir senedir yaşadıklarımdan sonra söylenenlere hak veriyorum. Herkes içini döküyor, bunları bende yaşadığım için abartı değil gerçek, birgün başına geldimi anlarsın. Adamlar 42" lcd televizyonu kaybettiler, ürünün çıkışı yapılmış ama kargoya...
  285. JBoND

Firefox'ın En Büyük Sorunu "Ram"

Doğru, flash uygulamalarının yoğun olduğu siteler ve bol sekmeler olduğunda işlemci hızı ne kadar yüksek olursa olsun Mozilla Firefox yavaşlıyor (her güzelin bir bedeli olduğu gibi). Diğer paylaşmak istediğim konu ram kullanımı düşüyor ve bu görev yöneticisinde gördümüz miktar gerçek miktar...
  286. JBoND

Son kez sizlerle bu konuda paylaşmak istediğim bir hepsiburada klasiği yaşadım. Müşteri hizmetlerinin sallamaması (sorduğum sorularda üzerinden 3 gün geçmesine rağmen cevap alamamam) ve süper hızlı gönderilerin en az 2 günde gönderilmesinden dolayı kesinlikle alışveriş yapılmaması gereken bir...
  287. JBoND

operatöre bağlanmak için bekleyin diyorsa kapat bir daha ara sıra numarası verene kadar dene başka seçenek yok , yoksa operatör hiç denk gelmiyor meşgul diyor daha sonra deneyin diyor
  288. JBoND

Kesinlikle Doğan Grubu ile alakası yok. Olay hepsiburada.com çalışanlarının mesaj ile gelenleri elemesi ve sallamaması eğer 20 dk vakit ayırırsanız telefon ile sorunu anında halledebilirsiniz yoksa mesaja cevap veren yok hakaretleri bile sen nediyorsun demiyorlar yüzsüzlük dizboyu
  289. JBoND

ben neler söyledim küfür hariç bütün argo kelimeleri kullandım karşılık olarak şikayetiniz ilgili birime aktarılmıştır dediler yüzsüz bunlar fark etmiyor, çözüm için en kolay yolu telefon 0 216 633 10 00 (ezbere yazabiliyorum) önce 3 sonra 1 . Diğer bir konuda www.sikayetvar.com (sitenin ismini...
  290. JBoND

çoğalmayacak gibi değilki müşterilerinin %90 'ı şikayetçi müşteri hizmetlerinden süperhızlı gönderi ürün aldım 45 günde teslim ettiler
  291. JBoND

Denedim şimdilik sağlıklı çalışıyor 2-3 pencere de ortalama 12-14 sekme açtığım zaman 400mb ram kullanıyordu ve bilgisayar ağır çalışıyordu yani kasıyordu. Dün eklentiyi yükledim ve deniyorum ne ram kullanımı arttı ne de işlemci kullanıcı şu anda çok güzel çalışıyor. NOT : Ram 6GB GOLD Triple...
  292. JBoND

Firefox ve bellek

6GB Triple Kit ram kullanıyorum 12-14 sekmede 350-400mb gibi ram kullanıyor. I7 920 2.66 işlemci kullanmama rağmen kasıyordu ama AliY adlı arkadaşın paylaştığı eklenti sayesinde 100mb ı geçmiyor ve bilgisayar kasmıyor.
  293. JBoND

eklentiyi kurmadan önce 6 sekme ile 230MB memory kullanıyordu, kurduktan sonra 6 sekme ile (aynı sayfalarda) 106MB memory kullanıyor, bir süre deneyelim. Teşekkürler
  294. JBoND

ürün ve hb için yapılan olumsuz yorumları yayınlamıyorlar
  295. JBoND

2004 ten beri alışveriş yapıyordum, yaptığım alışverişlerin toplam tutarı 50.000TL yi buluyor ama son 1 senedir yaşanan aksaklıklar tamamen çalışanlardan kaynaklanan ve ilettiğiniz şikayetlerle ilgilen şikayet departmanı dönüş yapmadı ancak telefon ile aradığımda bir olumlu yada olumsuz bir...
  296. JBoND

Bulundun ilçedeki Tüketici Hakem Heyetine başvurarak iade işlemini yaparsın. Alınan iade kararını kendilerine fax/posta yoluyla gönder eğer itiraz ederlerse ve cevap vermezlerse adliyeden icraya alınan kararı verirsin en geç 1 ay içinde paranı alırsın bu adamlar bundan anlıyor.
  297. JBoND

eğer sorununuza çözüm istiyorsanız çok yoğun müşteri hizmetlerini telefon ile aramanız gerecek mesaj ile sallamıyorlar ilgilenmiyorlar kesinlikle müşteri hizmetleri konusunda SIFIR. LCD TV aldım hızlı gönderi yazıyordu, ertesi gün faturasını kesip kargoya verdiler aradan 1 hafta geçti ürün yok...
  298. JBoND

NTV yayın ihalesine giriyor!

Digiturk'te o kadar müşteriyi kaybetmek istemez zaten ihale Digiturk ile D-Smart arasında geçecek. Ama konu ile ilgili olarakta NTV'nin geniş özetleri almasını isterdim çünkü TRT bu işi beceremiyor.
  299. JBoND

Windows 7 RTM Professional x64 'i Türkçe yapma sorunu

hehe :D ultimate ve enterprise için çıkıyor ama pro için çıkmıyor
  300. JBoND

Windows 7 RTM Professional x64 'i Türkçe yapma sorunu

Win 7 Ultimate ve Enterprise sürümleri hariç hiçbir sürümünde dil değişikliği yapılamıyor. Orijinal Win 7 Pro sürümü çıktı başka seçenek yok