Arama sonuçlarınız

1. Ahmed Han

Hangi bankalar devlete ait?

Şu anda özel bir bankada vadesiz hesabım var. Hesabımı bir devlet bankasına aktarmaya karar verdim. Hangi bankaların devlet bankaları olduğunu Google'da araştırdım, ama net bir sonuç bulamadım. Bulabildiğim en kesin sonuş aşağıdaki Vikipedia sayfası oldu: Türkiye'deki Bankalar Listesi Bu...
  2. Ahmed Han

Kediler Ne Yer, Ucuza Nasıl Kedi Beslenir?

Kediler ne yer, merak eden vardır umarım. Bizim mallede 2-3 tane yawru kedi var. Bir tanesini eve alıp bakmak istiyorum, en azından büyüyünceye kadar. Ama bi kediye her gün et yedirecek bütçem yok. Böyle bir işe kalkışmadan önce maddi olarak bana ne kadara patlayacağını bilmem gerekiyor...
  3. Ahmed Han

Ekmek Yapma Makinası: Ekonomi Mi, Yoksa Fantazi Mi?

Ekmek yapma makinası almayı düşünüyorum. Taze, sıcak, yumuşak, nefis ekmek yiyecek olmanın yanısıra işin ekonomik tarafını da düşünüyorum. 600g kütlesi olan ekmek 60 kuruşa satılıyor; yani ekmeğin kilogram fiyatı 1TL. Unun fiyatı markasına ve ne kadar çok alındığına göre değişiyor, ama onun...
  4. Ahmed Han

Bana Bir Internet Bağlantı Paketi Tavsiye Eder Misiniz?

İstediğim bağlantı özellikleri: En az 1024 kbit/s hızında olsun. Sınırsız olsun. Bağlantı sorunları yaşatmasın, kopmasın. Fiyatı TTNET'in 1024 kbit/s hızındaki sınırsız paketinin fiyatını geçmesin. Kendim hakkında: Şu anda TTNET'in 1024 kbit/s hızındaki sınırsız paketine üyeyim...
  5. Ahmed Han

Niçin "genel" Bir Forum Başlığı Yok?

Şimdiye kadar gördüğüm bütün forumlarda ismi "Genel", "Diğer", "Serbest Köşe",... vs olan, diğer hiçbir forum başlığına uymayan konuların tartışıldığı yerler mevcuttu. Mesela ben elektrik tasarruf yöntemleri ile ilgili, yahut bahçecilik ile ilgili bir konu açmak istesem hangi başlığı...
  6. Ahmed Han

Ankara Çayyolu Metro Inşaatı Ne Zaman Bitecek?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ankara_metrosu#Metro_2._A.C5.9Fama Çayyolu metro inşaatının gidişhatı ile ilgili herhangi bir duyumu, bilgisi veya tahmini olan arkadaşlarımdan bildiklerini paylaşmalarını bekliyorum. Ama lütfen işi siyasi mevzulara taşımayın.
  7. Ahmed Han

RSS Reader tavsiye edebilir misiniz?

Popüler RSS reader yazılımlarından bana tavsiye edebileceğiniz var mı?
  8. Ahmed Han

Sizde de Firefox tam ekran video izlerken takılıyor mu?

Bu sorunu pek çok insan yapıyormuş. Ben Windows 7 kullanıyorum, Windows XP'de aynı sorunu yaşamıyodum. Firefox forumundaki ilgili konu başlığı: https://support.mozilla.com/en-US/forum/1/438898 Sizin aranızda da aynı şeyle karşılaşan var mı acaba?
  9. Ahmed Han

Resmin baskı boyutunu nasıl belirliyoruz?

Merhaba arkadaşlar, elimde bir resim var, diyelim ki 100x100 pixel boyutlarında. Ben bu resmin çıktısını alsam kağıttaki boyunları milimetre cinsinden ne kadar olacak? Bir resmin çıktısının boyutlarını belirleyen (boyutları dışındaki) parametreleri nelerdir?
  10. Ahmed Han

Donanımsal arızası olan harddiskten veri kurtarmak?

Arızalanan harddsikten veri kurtarmak için tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı? İstanbul/Mecidiyeköy'de bir servise gönderdim harddiskimi, 1 ay sonra yapamadık diye kargoyla geri yolladılar. Başka bir alternatif arıyorum şimdi.
  11. Ahmed Han

Unutulan Windows admin şifresini kurtarmak?

Windows admin şifresini nasıl bulabilirim? Şifreyi resetleyip yeni şifre girmek istemiyorum, var olan mevcut şifreyi öğrenmek istiyorum. Windows'un kullanıcı şifrelerini kek gibi harddiskte saklamak yerine bu şifreleri encrypt edip (şifreleyip) sakladığını biliyorum. Brute force tekniğini...
  12. Ahmed Han

Ankara'da havaalanına nasıl gidebilirim? (Metro/Ankaray hattı üzerinden)

Selam arkadaşlar, bu konuda acil yardımınıza ihtiyacım var. Ankara'da oturuyorum. Yarın havaalanına gitmem gerekiyor. Sorum şu: Metro ya da Ankaray hattı üzerindeki herhangi bir noktadan havaalanına en kolay nasıl gidebilirim? Bilen arkadaşım varsa lütfen cevaplasın. Teşekkürler.
  13. Ahmed Han

Avea Spam SMS - Spam artık cep telefonlarında

Arkadaşlar, Avea faturalı hattım var, her gün düzenli olarak cebime 2-3 tane spam SMS geliyor. Artık nefret ve öfke uyandırmaya başladı, ne yapabileceğimi bilmiyorum. Zırt bırt her saat başı SMS geliyor. Son zamanlarda spam gelimiştir diye önemli mesajlarımı okumadığım anlar olmaya başladı. Ne...
  14. Ahmed Han

SDN niçin kan grubumu öğrenmek istiyor?

Uzun bir süredir, kan grubumu belirtmediğim için ekranın üst tarafında sinir bozucu kalın kırmızı bir şerit bu eksikliği gözüme sokuyordu. Sonunda dayanamayıp rastgele bir kangrubu belirttim. Ama SDN'nin bu merakı kafamda soru işaretleri bıraktı. Kan grubu ciddi bir mesele, niçin insanları bunu...
  15. Ahmed Han

Hedef sayfa adresini GET parameter olarak geçmeyen proxy lazım

Merhaba arkadaşlar, ben şu anda bulunduğum yerde "URL blocker" filitresi altındayım. Bağlanmaya çalıştığım sitelerin adresleri firewall'um tarafından kontrol ediliyor ve engelli siteler listesinde ise hata vererek sayfa yüklenmesini engelliyor. Kullandığım proxy'ler bir işe yaramıyor, çünkü...
  16. Ahmed Han

DirectX 10.1 sürümünü nereden bulabilirim?

Windows 7 64-bit Ultimate Edition (tüm güncellemeleri yüklü) kullanıyorum ve ekran kartım (ATI Radeon HD4670) da DirectX 10.1 uyumlu. I want to install DirectX 10.1. I searched DirectX downloads section of Microsoft.com, it eventually directs me to one of these addresses: Microsoft'un...
  17. Ahmed Han

Wireless modem çıkışını switch ile bölmek mümkün mü?

TD-LINK (TP-W8901G) wireless modem ile TTNET üzerinden internete bağlanıyorum. Yalnız modemin wireless arabilirmi ile değil, üzerindeki ethernet çıkışı ile bilgisayarımı bağladım. Ethernet kablosu taa salondan benim odama kadar geliyor. Şimdi benim sorum şu, bir adet ethernet switch satın...