Arama sonuçlarınız

1. Ahmed Han

Hangi bankalar devlete ait?

Bu anlaşma nasıl oluyor? Banka şubesinde, kurbanlık koyun alırkenki gibi, adama direteyim mi, yoksa durumuma uygun, işlem masrafları olmayan bir hesap türü seçimi anlamında mı dediniz?
  2. Ahmed Han

Hangi bankalar devlete ait?

Şu anda özel bir bankada vadesiz hesabım var. Hesabımı bir devlet bankasına aktarmaya karar verdim. Hangi bankaların devlet bankaları olduğunu Google'da araştırdım, ama net bir sonuç bulamadım. Bulabildiğim en kesin sonuş aşağıdaki Vikipedia sayfası oldu: Türkiye'deki Bankalar Listesi Bu...
  3. Ahmed Han

Dünya Rekoru 111 Gigapixellik Panaromik Fotoğraf

Demek ki resimleri birleştirmek için özel bir algoritma kullanmışlar. İki resim arasındaki geçiş yerlerine gelen hareketli objeler o şekilde silik çıkmışlar.
  4. Ahmed Han

İki farklı yöntem varmış, bir tanesi senin dediğin gibi farklı farklı resimleri birleştirmekmiş. Buradan ayrıntılı bilgi edinebilirsin: http://en.wikipedia.org/wiki/Gigapixel_image
  5. Ahmed Han

Dünya rekoru 111 GPixel miyimiş? Peki bu 272 GPixellik fotoğraf ne oluyor? http://www.shanghai-272-gigapixels.com/
  6. Ahmed Han

Matematik Ödevi?

Benim en beğendiğim kaynak Wikipedia. Her türlü yöntemi ve teoremi, bazen örnekleriyle beraber, iyice açıklıyor. Orada bulamadığın şeyleri Google'da aratabilirsin; arama sonuçlarından çok güzel şeyler çıkıyor. Youtube'da da ders anlatım videoları var. "Bana şu soruyu çözün." şeklinde hazırcı...
  7. Ahmed Han

Matematik Ödevi?

Konu dün açılmış. Acaba geç mi cevap verdim yaw?
  8. Ahmed Han

Matematik Ödevi?

Al bakalım, bu seferlik ben yapayım. Ama bi dahakine kendin yap, yoksa öğrenemezsin bu işi!
  9. Ahmed Han

Facebook'a Yine Suistimal Saldırısı

Ben üniversiteden mezun olalı yıllar geçti. Yaşımın seninkinden büyük olduğuna eminim. Yaşım küçük olsa bile kaç yazar? Yaştan evvel fikirler önemlidir benim için. İlk ve tek mesajını buraya atmışsın. Demek ki bu başlık altında yazılanlar belirli bir kitlenin canını acıtmış. Sırf cevap...
  10. Ahmed Han

Ve yaptıkları bu tür huzur evi ziyaretleri, çocuk esirgeme kurumu ziyaretleri, falan filan da tam bir göz boyama. Forumlarda birileri ne mal olduklarını suratlarına çarptıkları zaman "Ama bakın biz aslında iyi aile çocuklarıyız, huzurevini bile ziyarete gittik, işte resimleri ..." diyebilmeleri...
  11. Ahmed Han

Tamam kendini belli ettin :)
  12. Ahmed Han

Fakir olanlarını ayak işlerinde kullanıyorlar. Mesela kampüslere afiş astırıyorlar, duvarlara yazı yazdırıyorlar, politikacılara yumurta attırıyorlar, polise taşlı sopalı saldırtıyorlar, provokatör olarak kullanıyorlar.
  13. Ahmed Han

Baba parasıyla okuyan, dikkat çekmeye çalışan, üniversiteli mal çocuk sürüsü.
  14. Ahmed Han

Kediler Ne Yer, Ucuza Nasıl Kedi Beslenir?

Evet, ben de şekerli besinler dört ayaklı memeli havanları (özellikle köpekleri) kör eder diye biliyorum.
  15. Ahmed Han

Ciğer kedilere zararlıymış. (Kaynak: Cier ve Kediler)
  16. Ahmed Han

Yani benim yediğim bütün yemekleri yiyebilirler mi? Mesela: karnıyarık, patates kızartması, yumurta, soğan, havuç gibi yiyecekleri bir kedinin sevebileceğiniz zannetmiyorum. İnsanın yediği yiyecekler kümesi ile kedini yediği yiyecekler kümesinin kesişiminde hangi yiyecekler var?
  17. Ahmed Han

Kediler ne yer, merak eden vardır umarım. Bizim mallede 2-3 tane yawru kedi var. Bir tanesini eve alıp bakmak istiyorum, en azından büyüyünceye kadar. Ama bi kediye her gün et yedirecek bütçem yok. Böyle bir işe kalkışmadan önce maddi olarak bana ne kadara patlayacağını bilmem gerekiyor...
  18. Ahmed Han

Ekmek Yapma Makinası: Ekonomi Mi, Yoksa Fantazi Mi?

Ben de ekmeği dondurucuda saklarım. Dondurucuda ekmek hiç bayatlamadan uzun süre muhafaza edilebiliyor.
  19. Ahmed Han

İşte en çok merak ettiğim şeylerden bi tanesi buydu. Yani 650W gücünde bi makina 3 saat boyunca 650W harcamıyor. Bunun büyük bir kısmı hamurun karıştırılması ve bekleme ile geçiyor. Yani elektrik sarfiyatı yukarıda bahsettiğimden çok daha ucuza geliyor. Ve kesin kararımı verdim arkadaşlar...
  20. Ahmed Han

Karar verdim, alacam bi tane kız gibi makina :clap: Yannız şu pişirme süresi muallakta kaldı; 60dk mı 3 saat mi? :confused1:
  21. Ahmed Han

"sade" derken? Ben zaten sade ekmek yapmak istiyorum. Ama arada bir değişik tatlar arayabilirim tabi... :D
  22. Ahmed Han

Bu makina için ne düşünüyorsunuz arkadaşlar: http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=22276&Productid=mtprepbm8348 60dk içinde işlemi tamamlıyormuş. 650W güç sarfiyatı var. (22 kuruş/kW-sa) x (1 sa) x (650 W) = 14.3 kuruş Unun fiyatı 1TL/kg. Ekmekteki su oranı %65...
  23. Ahmed Han

Ekmek yapma işleminin 2 saate kadar sürdüğünü duymuştum. Eğer bu süre boyunca 550W güç tüketirse 24 kuruş elektrik parası harcamış olacak. Bu çok fazla bence. Ekmek yapma makinası kullanan arkadaşların yorumlarını almamız lazım...
  24. Ahmed Han

Tabi temiz olması en önemli etkenlerden birisi benim için. Fırında nasıl yapıldığını bilmiyoruz, için bazen acayip şeyler çıkıyor. Hadi fırındakini görmüyoruz da marketlerde insanlar bütün ekmekleri tek tek elleyip bütün ekmekleri mahvediyorlar. Ama burada daha çok işin ekonomisi üzerine...
  25. Ahmed Han

Ekmek yapma makinası almayı düşünüyorum. Taze, sıcak, yumuşak, nefis ekmek yiyecek olmanın yanısıra işin ekonomik tarafını da düşünüyorum. 600g kütlesi olan ekmek 60 kuruşa satılıyor; yani ekmeğin kilogram fiyatı 1TL. Unun fiyatı markasına ve ne kadar çok alındığına göre değişiyor, ama onun...
  26. Ahmed Han

350 Kiloluk Muhammed !

Çocuk demek ki yemek yiyerek mutlu oluyor. Ailesinin onu hayata alıştırarak başka şeylerle de mutlu olabileceğini öğretmesi lazım. Aile desteği çok önemli bu tür rahatsızlıklarda. Çocuğun her istediğini yapmamak lazım, bu durumdaki bir çocuk kendisi için neyin daha faydalı olduğunu bilemez.
  27. Ahmed Han

Bana Bir Internet Bağlantı Paketi Tavsiye Eder Misiniz?

SuperOnline'ın fiber internet tarifeleri çok uygun: http://www.superonline.net/bireysel/ucretlendirme/superfiber-double.aspx Ama malesef şehir geneline yayılmış değiller. Verdiğim linkte "Başvuru" linkine tıklarsanız, önce ilinizi belirtiyosunuz, sonra ilçenizi belirtiyosunuz, daha sonra da...
  28. Ahmed Han

Bana Bir Internet Bağlantı Paketi Tavsiye Eder Misiniz?

İstediğim bağlantı özellikleri: En az 1024 kbit/s hızında olsun. Sınırsız olsun. Bağlantı sorunları yaşatmasın, kopmasın. Fiyatı TTNET'in 1024 kbit/s hızındaki sınırsız paketinin fiyatını geçmesin. Kendim hakkında: Şu anda TTNET'in 1024 kbit/s hızındaki sınırsız paketine üyeyim...
  29. Ahmed Han

Niçin "genel" Bir Forum Başlığı Yok?

Hmm, evet şimdi farkettim ben de. En altta olduğu için dikkat çekmiyor.
  30. Ahmed Han

Niçin "genel" Bir Forum Başlığı Yok?

Şimdiye kadar gördüğüm bütün forumlarda ismi "Genel", "Diğer", "Serbest Köşe",... vs olan, diğer hiçbir forum başlığına uymayan konuların tartışıldığı yerler mevcuttu. Mesela ben elektrik tasarruf yöntemleri ile ilgili, yahut bahçecilik ile ilgili bir konu açmak istesem hangi başlığı...
  31. Ahmed Han

Ankara Çayyolu Metro Inşaatı Ne Zaman Bitecek?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ankara_metrosu#Metro_2._A.C5.9Fama Çayyolu metro inşaatının gidişhatı ile ilgili herhangi bir duyumu, bilgisi veya tahmini olan arkadaşlarımdan bildiklerini paylaşmalarını bekliyorum. Ama lütfen işi siyasi mevzulara taşımayın.
  32. Ahmed Han

RSS Reader tavsiye edebilir misiniz?

Popüler RSS reader yazılımlarından bana tavsiye edebileceğiniz var mı?
  33. Ahmed Han

İçeriklerimi Korumak İstiyorum..!!

Disk Drive Administrator güzele benziyo, teşekkürler.
  34. Ahmed Han

Windows xp dil paketi yüleme

Bu de Jeaqueares'inkini dene. Ben Windows 7'deki yolu verdim, senin Windows versiyonun farklı ise yol da farklı olabilir. Hatta "Internet Seçenekleri"ne girdikten sonrası bile farklı olabilir. Ama sonuçta "Home Page" ya da "Ana Sayfa" yazan bi yer bulucaksın ordan, onu verdiğim adresle...
  35. Ahmed Han

Anladım sorununu. Yüklediin bi program browser hi-jack yapmış, yani browserının özel ayarlarını değiştirmiş. Şu anda anladıım kadarıyla home page'in değişmiş, ama başka şeyler de değişmiş olabilir. Şuraya git: Control Panel > Internet Options > General > Home Page Orada yazan...
  36. Ahmed Han

Harddisk olarak flash disk kullanıyon dimedim ki zati...
  37. Ahmed Han

Ctrl+a yap farkı gör mükemmel bir şey :D xD

IE ile de FF ile de bişi değişmedi.
  38. Ahmed Han

İlginç, ikinci bir kullanıcı hesabı açmak fazla harddisk alanı yemiyo diye biliyorum. Eğer harddiskin o kadar az ise, zaten bu iş için bi program yüklemek de harddiskini dolduracaktır. Sen en iyisi FolderLock falan dene bence.
  39. Ahmed Han

'Lanetli' telefon numarası

O numara keşke benim olsa :)
  40. Ahmed Han

Hayvanlara korkunç işkence

Allah belalarını versin. Caniler için yaşasın Cehennem.
  41. Ahmed Han

Mozilla Firefox

"Sağ tıklayınca bütün pencerelerin aktif hale gelmesi" ne demek? Bi de download manager için tilkinin kendisikisininki yeterli. Hız limiti özelliği olanı varsa bana da söyleyin.
  42. Ahmed Han

2 çözümü var: 1) Firefox kur. 2) Google'a "chinese language pack", "japanese language pack" yaz. Ben zamanında denemiştim, bulduğun dil paketlerini yükliyceksin.
  43. Ahmed Han

3 boyutlu resim

"Resim" dediin şey zaten doğası gereği 2 boyutlu bişidir. 2 boyutlu olmasa ismi "resm" olmazdı ki...
  44. Ahmed Han

Imageshack uploader !!

ImageShack işinde çok iyidir, ben hep kullanıyorum. Paylaşım için teşekkürler.
  45. Ahmed Han

Diğer insaları senin kullandığından başka bir hesap üzerinden login olsunlar. Yetkilerini kısıtla, senin dosyalarını göremesinler.
  46. Ahmed Han

En iyi Laptop markaları hangisi?

Bir laptop, ısınmamalı, fan sesi az olmalı, ekran parlaklığı fazla olmalı. Bunlar önemli, lakin insanların göz ardı ettiği özellikler.
  47. Ahmed Han

Windows Live Msn 14.0.8117.416 Türkçe

İngilizcesini nereden indirebiliyoz?
  48. Ahmed Han

Google'ın Az Bilinen 2 Özelliği

İkincisi süpermiş! İyi oldu öörendiim...
  49. Ahmed Han

Gençlere Cepten Ücretsiz Facebook !

Haber doğru, ama olay para tuzağından başka bişi diil. Bu şekilde Facebook'a baalanabiliyosunuz, ama hiçbir resim ve video göremiyosunuz. Sadece yazıları görebiliyosunuz. Herhangi bi resim ya da video linkine tıklarsanız, ki haliyle tıklamak icab ediyo, o zaman çuvalla para istiyolar.
  50. Ahmed Han

Twitter Kuşatması Başladı

Facebook'un yapıp da Twitter'ın yapamadıı ne var ki? Hem Facebook'a application ekliyerek yeteneklerini arttırabiliyosunuz. Bence birden fazla platform kullanmak yerine tek bir tane güçlü platform kullanmak en güçlü çözümdür.
  51. Ahmed Han

Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Hesabınızı kapatmak yerine bütün profilinizi görünmez yapın, kimseye mesaj gönderme yetkisi vermeyin, ve kullanmayı bırakın. Bu da bir çeşit dondurma yöntemi aslında.
  52. Ahmed Han

İnsan Yazıcı İlişkisi

Kartuş olayına maddi bi çözüm bulunmadıkça yazıcı kullanımı belirli bi seviyenin üstüne çıkamayacak. Mürekkep çok ucuz, ama kartuşa tonlarca para ödüyoruz. Bazen yeni printer almak yeni kartuş olmaktan daha ucuza geliyor. Var mı böyle saçmalık ya??
  53. Ahmed Han

Kamyonetlere Karizma Geldi

Bu kamyonetse bizimkiler hurdadan başka bişi diil...
  54. Ahmed Han

Dalga Geçildiğini Anlayan Yazılım

İsrail bunu ne için kullanıcak acaba...?
  55. Ahmed Han

USB 3.0 Hakkında Her Şey

Gerçek manada yaygınlaşması için en az 1 yıl daha geçmesi gerekiyo...
  56. Ahmed Han

Sizde de Firefox tam ekran video izlerken takılıyor mu?

Bu sorunu pek çok insan yapıyormuş. Ben Windows 7 kullanıyorum, Windows XP'de aynı sorunu yaşamıyodum. Firefox forumundaki ilgili konu başlığı: https://support.mozilla.com/en-US/forum/1/438898 Sizin aranızda da aynı şeyle karşılaşan var mı acaba?
  57. Ahmed Han

Face nin gerçek yüzü

İyi mi kötü mü olduğu tamamen senin nası kullandıına baalı. Sadece kendi arkadaşlarının arasında kullanırsan, iyi sayfalara üye olursan, kötü niyetli yaklaşanlara cevap vermezsen, zamanını oyunlarla ziyan etmezsen zarar görmezsin.
  58. Ahmed Han

Google Bilmiyor Bunu

+1 -10
  59. Ahmed Han

Gmail kullanıcılar yardım edebilir misiniz?

Tool-bar'da gelişmiş metin biçimlendirme butonları var. Onları kullanarak istediğin formatlamayı yapabilirsin.
  60. Ahmed Han

Cumhurbaşkanı Gül Twitter'ı sevdi

Teknolojiyi seven cumhurbaşkanımızın olması çok güzel. Artık eski statükocu, Youtube'u bile kapattıran siyasetçilerin sahneden silinmesi lazım.
  61. Ahmed Han

DNS ve Hosts degistirici v1.0.4

Teşekkürler, link çalışıyo.
  62. Ahmed Han

Sağ Tık Eklenti Paketi

Sağ tuşla resim önizleme özelliği çok dehşetli bişi, sadece bunun için kullanacağım. Teşekkürler.
  63. Ahmed Han

2 Ücretsiz ve Çok Gerekli Program

Başka işe yarar alternatifi var mı acaba?
  64. Ahmed Han

Resmin baskı boyutunu nasıl belirliyoruz?

Yanlışım varsa düzeltir misin: DPI = dots-per-inch = pixels-per-inch Bir resmin bir boyutu p pixel genişliğinde ve d DPI çözünürlüğünde ise, baskı sonrası uzunluğu l, l = p / d formülüyle hesaplanır, l'nin birimi inch'dir.
  65. Ahmed Han

Resmin baskı boyutunu nasıl belirliyoruz?

Merhaba arkadaşlar, elimde bir resim var, diyelim ki 100x100 pixel boyutlarında. Ben bu resmin çıktısını alsam kağıttaki boyunları milimetre cinsinden ne kadar olacak? Bir resmin çıktısının boyutlarını belirleyen (boyutları dışındaki) parametreleri nelerdir?
  66. Ahmed Han

Facebook yardım

"Static FBML"i bi araştır istersen. http://www.facebook.com/apps/application.php?id=4949752878 http://apps.facebook.com/fbmlzone
  67. Ahmed Han

Script Ekle Para Kazan

Güzelmiş, ama sabit bi işte çalışarak çok daha fazla para kazanılabilinir.
  68. Ahmed Han

Firefox Betik Sorunu

Erthon'un dediği gibi olabilir. Ya da ziyaret ettiin sitelerin içinde bitmek bilmeyen bi kod çalışıyo olabilir. Farklı farklı sayfalarda aynı hatayı veriyosa Erthon'un dedii gibidir. Hep aynı sayfalarda bu hatayı alıyosan benim dediim gibidir.
  69. Ahmed Han

Donanımsal arızası olan harddiskten veri kurtarmak?

Sorun dosya sisteminde falan olsa kendim müdahele edicem de, sorun donanımsal, yani beni aşan bişi, o yüzden uzman bi şirketten yardım almam lazım.
  70. Ahmed Han

Donanımsal arızası olan harddiskten veri kurtarmak?

Arızalanan harddsikten veri kurtarmak için tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı? İstanbul/Mecidiyeköy'de bir servise gönderdim harddiskimi, 1 ay sonra yapamadık diye kargoyla geri yolladılar. Başka bir alternatif arıyorum şimdi.
  71. Ahmed Han

Şampiyon olduğunu sanıp sevinmece

İnsan fenerliyim demeye utanmalı bu devirde...
  72. Ahmed Han

Artiz bazarda !!

Bu adam kıyamete kadar unutulmayacak, o artık klasiklerden... :) Bu adamın gerçek hayatta kim olduğu bulunabilmiş mi?
  73. Ahmed Han

Kardeşlik böyle bir şey

üzerime biri otursa ben uyuyamazdım herhalde...
  74. Ahmed Han

Bıcı Bıcı

ilk resim çok güzel :)
  75. Ahmed Han

Hala Şampiyon Olduğunu Sanan FENERLİ

takım tutmuyorum ama yine de acıyorum bu fenere, yazık ya...
  76. Ahmed Han

Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler

Böyle bi topic açarak öz eleştiri yapabilmeniz çok güzel. Başka hiç bir forumda bunu görmedim. Başarılarınızın devamını dilerim...
  77. Ahmed Han

Bihter Usulü Puding +18

iğrenç, bu diziyi de hiç sevmiyorum
  78. Ahmed Han

Harici harddiskten dosya silmeme rağmen yer açılmıyor

Yukarıdaki çözümü yapmanı tavsiye ederim, ama daha advanced çalışmak için onun yerine komut satırına bu komutu da girebilirsin: chkdsk c: /f /v /r /x /b Çok uzun sürecek, sabah evden çıkarken açık bırak, akşama bitmiş olur.
  79. Ahmed Han

Unutulan Windows admin şifresini kurtarmak?

Windows admin şifresini nasıl bulabilirim? Şifreyi resetleyip yeni şifre girmek istemiyorum, var olan mevcut şifreyi öğrenmek istiyorum. Windows'un kullanıcı şifrelerini kek gibi harddiskte saklamak yerine bu şifreleri encrypt edip (şifreleyip) sakladığını biliyorum. Brute force tekniğini...
  80. Ahmed Han

Ankara'da havaalanına nasıl gidebilirim? (Metro/Ankaray hattı üzerinden)

Aşti'den kalkan burada yazdığına göre yaklaşık 60dk içinde seferini tamamlıyomuş, acaba Kızılay'dan kalkan ne kadar sürede gidiyordur, biliyor musunuz? Bir de bu otobüsler (Aşti'den ve Kızılay'dan kalkanlar) hangi sıklıkta gidiyorlar?
  81. Ahmed Han

Ankara'da havaalanına nasıl gidebilirim? (Metro/Ankaray hattı üzerinden)

Selam arkadaşlar, bu konuda acil yardımınıza ihtiyacım var. Ankara'da oturuyorum. Yarın havaalanına gitmem gerekiyor. Sorum şu: Metro ya da Ankaray hattı üzerindeki herhangi bir noktadan havaalanına en kolay nasıl gidebilirim? Bilen arkadaşım varsa lütfen cevaplasın. Teşekkürler.
  82. Ahmed Han

7.1 GHz goruldu !!

Çok çekirdekli sistemlerin devri başlıyor artık. Eskisi gibi çalışma frekansı çok büyük bir etken diil bundan sonra. Ama yine de bu da bir etmen, bu gelişmeleri duymak sevindirici.
  83. Ahmed Han

Bilgisayar Kaçta Açıldığını Öğrenmek?

Yaw, adam uzaktan nası yaparım diyo, bi okuyun en azından...
  84. Ahmed Han

Google Bilmiyor Bunu

Güzel bilgiler bunlar, hemen not edeyim ben, lazım olabilir. Teşekkürler.
  85. Ahmed Han

Tabi ya attım hafızaya beyin bedava.. :))

Güzel bi soru...
  86. Ahmed Han

Avea Spam SMS - Spam artık cep telefonlarında

Evet dediğin gibi, Online İşlemler > Hattınızla İlgili İşlemler > Avea Mesajları > Deaktive Et Online İşlemler > Hattınızla İlgili İşlemler > Diğer Firma Mesajları > Deaktive Et deyince bişeyler oldu gibi. Bekliyip görücem. Ama benim illa ki bu ayarları yapmam mı gerekiyordu? Default olarak...
  87. Ahmed Han

Avea Spam SMS - Spam artık cep telefonlarında

Arkadaşlar, Avea faturalı hattım var, her gün düzenli olarak cebime 2-3 tane spam SMS geliyor. Artık nefret ve öfke uyandırmaya başladı, ne yapabileceğimi bilmiyorum. Zırt bırt her saat başı SMS geliyor. Son zamanlarda spam gelimiştir diye önemli mesajlarımı okumadığım anlar olmaya başladı. Ne...
  88. Ahmed Han

Nasıl bir dünya??

Ben olsam, herşeyi olduğu gibi bırakırdım. Kıssadan hisseye: Merkez Efendi’nin talebe olduğu dönemde, hocası bir soru sorar: “Eğer Allah’ın yerinde olsaydınız ne yapmak isterdiniz?” Kimi “Ben olsaydım şöyle yapardım”, kimi “Şunları...
  89. Ahmed Han

SDN niçin kan grubumu öğrenmek istiyor?

Bu mesajınızı forum yetkililerini şikayet ettim, umarım gereken yapılacaktır. Bundan sonra daha saygılı olmanızı diliyorum. Arkadaşlar, ben bu uygulama zararlıdır, komple kaldırılsın demedim. Benim karşı çıktığım şunlar idi: 1) Foruma üye olan herkesden kan gruplarının belirtilmesinin istemesi...
  90. Ahmed Han

"Kan grubunu yazıver canım, n'olcak? Belki bu sayede bir hayat kurtarırsın." diyen arkadaşlarım; Elbette kan grubunu belirtmenin toplumsal faydalı sonuçları olabilir. Fakat, niçin hiçbiriniz meydana gelebilecek zararları düşünmüyor? Geçmişte, kan kanseri olduğu yalanını söyliyerek, yardım adı...
  91. Ahmed Han

Uzun bir süredir, kan grubumu belirtmediğim için ekranın üst tarafında sinir bozucu kalın kırmızı bir şerit bu eksikliği gözüme sokuyordu. Sonunda dayanamayıp rastgele bir kangrubu belirttim. Ama SDN'nin bu merakı kafamda soru işaretleri bıraktı. Kan grubu ciddi bir mesele, niçin insanları bunu...
  92. Ahmed Han

Adi "ismail" olanlar hotmail hesabi alamayacak mi?

Aferin, mail adreslerinizi böyle ulu orta yazıyonuz, lakin nette bi ton mail crawler geziyo, bilmez misiniz? Bi kaç güne kalmaz yüzlerce spam gelmeye başlar artık, hayırlı olsun...
  93. Ahmed Han

Google'dan Masaüstü İçin Kehanet

+1 Duygularıma tercüman olmuşsun!
  94. Ahmed Han

Taşınabilir Aygıtlardaki Tehdit

Flash diskinizi PC'nize taktığınızda shift tuşunu basılı tutarsanız autorun özelliği iptal olur. Bu en basit ve etkili korunma yöntemidir.
  95. Ahmed Han

Windows XP, Tarih Oluyor

Win7 XP'den daha iyi ama benim eski bi laptopum var, o Win7'yi kaldırmaz. O yüzden bi süre daha XP'ye mahkumum ben.
  96. Ahmed Han

Hedef sayfa adresini GET parameter olarak geçmeyen proxy lazım

Teşekkürler, pazartesi günü deniyeceim.
  97. Ahmed Han

Wireless modem çıkışını switch ile bölmek mümkün mü?

Benim sistem konfigrasyonumda bir sıkıntı var galiba. Switch'ime iki tane PC takılı: 1) Laptop, WinXP Home 2) Desktop, Win7 Ultimate Bu (1) ve (2) numaralı cihazların IP adreslerini neye sabitlememi tavsiye edersiniz? Benim şu anki mevcut ayarlarımda laptopun IP'si x.x.x.143, PC'ninkisi ise...
  98. Ahmed Han

Hedef sayfa adresini GET parameter olarak geçmeyen proxy lazım

Merhaba arkadaşlar, ben şu anda bulunduğum yerde "URL blocker" filitresi altındayım. Bağlanmaya çalıştığım sitelerin adresleri firewall'um tarafından kontrol ediliyor ve engelli siteler listesinde ise hata vererek sayfa yüklenmesini engelliyor. Kullandığım proxy'ler bir işe yaramıyor, çünkü...
  99. Ahmed Han

Facebookta hayırlı bir iş

Üye oldum bile, güzel sayfa.
  100. Ahmed Han

DirectX 10.1 sürümünü nereden bulabilirim?

Windows 7 64-bit Ultimate Edition (tüm güncellemeleri yüklü) kullanıyorum ve ekran kartım (ATI Radeon HD4670) da DirectX 10.1 uyumlu. I want to install DirectX 10.1. I searched DirectX downloads section of Microsoft.com, it eventually directs me to one of these addresses: Microsoft'un...
  101. Ahmed Han

Bilgisayar mühendisliği yardım

Selamun aleykum. Ben bir elektronik mühendisiyim, ayrıca yukarıda mesajı bulunan "raxetul"un okul ve ev arkadaşıyım. Yazdıklarından anladığım kadarıyla programcılığa karşı bir tutkun var ve programcı olmak istiyorsun. Fakat bilmelisin ki, "bilgisayar mühendisliği" ve "programcılık" çok farklı...
  102. Ahmed Han

Aynısını yapacağım, tek farkı hub yerine switch kullanıcak olmam. Şimdi kafamda bir de şu soru var. Bizim evdeki diğer internet kullanıcıları arasındaki bandwidth kapma mücadelesi tam bir soğuk savaşa dönüştü. Acaba araya switch ya da hub gibi yabancı bir nesne girecek olması, zerre miktarı...
  103. Ahmed Han

Evet, aynen bu resimdeki sistemi hayata geçirmek istiyorum, teşekkür ederim.
  104. Ahmed Han

Modemi tek kullanan ben olmadığım için modemin yerini değiştirmek istemiyorum. Benim için en uygun çözüm switch kullanmak. Hem öyle yaparsam iki PC arasında veri transferi için bir bağlantı da kurmuş olurum. Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. İyi akşamlar.
  105. Ahmed Han

TD-LINK (TP-W8901G) wireless modem ile TTNET üzerinden internete bağlanıyorum. Yalnız modemin wireless arabilirmi ile değil, üzerindeki ethernet çıkışı ile bilgisayarımı bağladım. Ethernet kablosu taa salondan benim odama kadar geliyor. Şimdi benim sorum şu, bir adet ethernet switch satın...
  106. Ahmed Han

İnternet'e Karşı Sarımsak

Bi gece kimvurduya gider o moruk...
  107. Ahmed Han

100 GB'lık Blu-ray Diskler Yolda

Haber7.com sitesinde bu haber için yazılan güzel bir yorum:
  108. Ahmed Han

Php include

Ne istediini annıyamadım. "Aslında demek istediimi biri annamış" diyosun da, kim annamış, yazılan hangi cevaptaki gibi bişi yapmak istiyosun? "Adres satırı yöntemi"ni mi diyosun? Ağlamayan bebeye meme yok aslanım... :clap:
  109. Ahmed Han

Türk Usülü Monitör Tamiri :D

İnsan bazen sinirden gülüyo böyle durumlarda.
  110. Ahmed Han

Çin, Oyun Bağımlılarına Elektrik Veriyor!

İki prob arasındaki insan vücudunun direnci 100kOhm olsa, uyguladıkları gerilim 20000V eder. İnanılmaz bi değer.
  111. Ahmed Han

Google Crome OS'den İlk Görüntü

Google Chrome çıksın, bırakıcam bu Windows'u.
  112. Ahmed Han

Çin, Oyun Bağımlılarına Elektrik Veriyor!

Çok güzel. Türkiye'deki oyun bağımlılarına da elektrik vermek lazım...
  113. Ahmed Han

Mahkeme: Google Gizliliği Bozmuyor

Street View özelliğini bilmiyordum. Hemen deniycem...
  114. Ahmed Han

4. Sözü bir de Bu abladan dinleyin :)

Çok güzel bir video.
  115. Ahmed Han

Mobil İnternette 21 Mbps

Ben elektronik mühendisiyim. Şu kadarını söyliyeyim, şu anda mevcut olan telefon hattı 50Mbps hızına kadar veri taşımaya müsaittir. Ancak bu sadece teorik bir değerdir. Pratikte sık sık sıkıntılara yol açar bu hız. Ne olabilir derseniz, bence 10Mbps hızına ulaşılabilir, o da taş çatlasa ancak...
  116. Ahmed Han

Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız GerekMektedir:@

Benden önce yazan oldumu bunu bilmiyorum, ama bu sorunun çok güzel ve basit bi çözümü var. Bi kere size şunu sorayım, Google isimli arama motoru linkleri görebiliyor, sonra size "bak ben burada buldum" diye sayfanın linkini veriyor. Ama siz sayfayı açtığınız zaman linkleri göremiyorsunuz...
  117. Ahmed Han

Rapidden sınırsız dosya indirin

rep = reputation = ün, şah, itibar "+rep" yazıldıı zaman senin mesajın için, yazan kişinin itibarını ve beğenisini kazanmışsın demek oluyor. Paylaşım için teşekkürler... +rep :happy:
  118. Ahmed Han

Fazla Ram Kasıntı Yaptı.

Fazla RAM asla kasıntı yapmaz. Bir sorun vardır. Ya bir uyumsuzluk, ya da yanlış slota takma gibi bişey. RAMlarda da bi bozukluk olabilir. Sana tavsiyem, 2 tane RAM varsa elinde, teker teker deneyip performanslarına bir bak. Belki bir tanesinden kaynaklanıyordur sorun.
  119. Ahmed Han

Dönülmez akşamın ufkundayım!!(Başım büyük belada..)

Gidelim lan, basalım mekanlarını. Aşk için savaşalım, var mısınız?
  120. Ahmed Han

Evet bak, bu da süper bi fikir. O kadar yazdık, çizdik, derdine ortak olduk. Ne olup bittiini bilmek hakkımız diil mi bizim de. Hem saklar çocuklarına gösterirsin, "Bakın anneniz için ne mücadeleler verdim ben." dersin. Çektikten sonra youtube linkini buraya atarsın. Hepimiz bekliyoruz. Diil mi...
  121. Ahmed Han

Ha bak bu iyi fikir. Gizlice takip et. Yannız kaldıınız zaman çık karşısına, ama sakın arkadan vurma. Yüzleş. "Ben bunu bunu düşünüyorum, sana umuyosa kapışalım!" de. Kapışalım derse kapışırsınız delikanlı gibi.
  122. Ahmed Han

Ööle arkadaş toplıyıp dalmak onursuzca bi davranış, kesinlikle kınıyorum. Ben teke tek kapışmalardan yanayımdır her zaman.
  123. Ahmed Han

Abiler yapar normaldir. Ben de kardeşimi başkasıyla görsem, ben de indiririm, acımam. İndirirken de düşünmem çocukcaaz iyi mi, efendi mi, hırlı mı, hırsız mı. O tür şeyler o an önemli olmaz benim için. Abilik piskolojisi bunlar. Biraz empati yapman gerekiyo.
  124. Ahmed Han

+1 Bu güzel bi fikir ama bi de benimkini oku istersen, Eğer akrabaları gerçekten seni dövdürmek istiyorlarsa, ve kız da onlar için çalışıyorlarsan, siz çıkarken seni bulmaları lazımdı şimdiye kadar. Akrabalar zaman zaman problem olabiliyorlar, ve kızı da etkiliyorlar doğal olarak. Normaldir...
  125. Ahmed Han

Seviyorum. Söylemeli miyim?

Söyle. :clover: Benim de bir hikayem var... Hayatımda ilk defa bi kızla arkadaşlık ettim. Onun da ban değer verdiğini biliyordum. Ama onun hislerine "aşk" ismini koyamadığım için hep bekledim Ben de kendimce "garantici"ydim. Ya kabul etmezse diye bekleyip durdum. Bekledim, bekledim, bekledim...
  126. Ahmed Han

Nası bi insanım ben?

Online bilgisayar bırakma kurslarına katıl :) Ya da bi online pisikolojik yarım tutorialı bul biyerlerden... :P
  127. Ahmed Han

PHP forum scripti

http://www.phpbb.com/downloads/ phpbb forum kullanabilirsin.
  128. Ahmed Han

Bu Nedir ... ? [Adını Bilsem Ona göre Başlık Atıcam da]

"embedded web messenger" diye arat bi istersen. "web messenger" deyimini tırnak içinde yaz, yanına aralarına 'OR'lar koyarak "iframe", "embedded",... falan koyarak bi arat. iGoogle'a WLM (Windows Live Messenger) kutusu konabildiini biliyorum. Eğer iGoogle'a konabiliyosa başka bi siteye de...
  129. Ahmed Han

Rapidshare Paraya Doydu

eMule kullanın arkadaşlar.
  130. Ahmed Han

Bilgisayarınızın açılışını 6-7 saniye yap

Arkadaşlar, böyle bişi yapmayın. Zorla bi DLL'i bellekten silmeniz demek, o DLL'in çalıştıı programı zorla kapatmanız demektir. Bazı programların kendi izinleri olmadan kapatılması büyük kayıplara ve sistemde arızalara sebep olabilir. Eğer hiçbir bedel ödemeden bilgisayarı hızlı başlatmanın ya...
  131. Ahmed Han

Mozilla Firefox hakında

Arkadaşlar, IE'nin destekliyip de Firefox'un desteklemediği tek bir özellik dahi yoktur. Yannız, istediiniz özellik için dooru plugin'i yüklemeniz gerekiyor, ki bu da çok basit bir işlem. IE gibi hazır yüklü içinde gelmemesi de aslında güzel bişi, browserın şişkin ve hantal olmasını engelliyor...
  132. Ahmed Han

Open Office'in Sitesi Dayanmadı

Open Office 2.x ile dün bi doc dosyası savelerken hata ile karşılaştım. Hata mesajında kaydetmeye çalıştığım dosyanın MS Office standartlarına uygun olmadığı yazıyordu. Yine de kaydet dedim, ve kaydettim dosyanın içeriği bozuk çıktı. Daha sonra kendi tavsiye ettiği ODT formatıyla kaydetince...
  133. Ahmed Han

Microsoft'tan Lazere Elveda

Mause konum bilgisini, elektromanyetik kuplaj ile, alttaki padden alacak.
  134. Ahmed Han

E-Postalarını Sonra Okumak Üzere Zamanlayın

Şimdi aklıma bi cinlik geldi... Bir GMail hesabı açıcam ve gelen bütün mailleri [email protected] adresine yönlendirmesi için ayarlıycam. Böylece gelen bütün mailler sonsuz bir döngüye girecek. Peki mailler nereden mi gelecek? GMail mail adresimi bir kaç herkese açık web sayfasına yazdım mı...
  135. Ahmed Han

WinRAR 3.80

Eğer çıkartamıyorsa kesin dosya bozuktur. Dosyayı yeniden indirdiğin halde tekrar aynı hatayı alıyorsan çok büyük bir ihtimalle serverdaki dosya bozuktur, ki bu durumda yapacak bişey yok malesef.
  136. Ahmed Han

WinRAR 3.80

WinRAR bence de en iyi sıkıştırma+arşiv programlarından birisi. Fakat bazı yerlerde .tar .bz2 .gz gibi uzantılarla sıkıştırılmış dosyalar görüyorum, ve sıkıştırma oranları .rar ve .zip dosyalarınınkinden hemen hemen her zaman daha yüksek oluyor. Sorum şu; madem bu formatlar daha yüksek...