Arama sonuçlarınız

1. blazedanger35

Şubat 2015 Askerlik

Şubat ayında er olarak askere gidebilmek için son başvuru tarihi nedir ?
  2. blazedanger35

Superonline Router Hakkında ?

Merhabalar , Superonline fiber internet kullanıyorum. Tilgin hg1311 marka model router var şu anda. Ben bu router ın yerine gigabit portlu bir router bağlamak istiyorum. (yanına değil yerine) İnternette biraz göz gezdirdim , mac klonlama vs ile fiber internet farklı router lar ile...
  3. blazedanger35

KPSS Hakkında görüşleriniz ?

Merhabalar , DEU IMYO Bilgisayar Programcılığı mezunuyum. AOF Işletme 4. sınıf öğrencisiyim. Bugüne kadar hep özelde çalıştım. KPSS ye önlisans olarak başvurmak istiyorum. Fakat işletme den mezun olmamam gerekiyor. Çünkü lisans olarak sınava girer isem daha düşük puan alıcağımı biliyorum...
  4. blazedanger35

B.OPS 2 Harlem Shake [Kendi Çekimim]

Search n Destroy klibidir. http://www.youtube.com/watch?v=9NUjQsOS5OA&feature=youtu.be
  5. blazedanger35

Adil Kullanım Koşulları Uygulaması

Merhabalar , bu sabah cep telefonuma mesaj geldi. Mesajın içeriği ; Geç te olsa sevindirici bir haber benim için. 20Mbit - Limitsiz - 49 TL
  6. blazedanger35

Cuda destekli video çevirici (OS X)

Merhabalar , OS X 10.8.2 kullanıyorum. Nvidia GeForce GTS 250 ekran kartım var. Cuda destekli gpu ve cpu yu aynı anda yada sadece gpu yu kullanabilen bir video çeviri programı var mıdır ? Var ise en iyisi hangisidir ?
  7. blazedanger35

Sapphire HD 4830 - Nvidia Eş Değeri

Merhabalar , ekran kartımı internette takas yapmak istiyorum. ATI ekran kartımı NVIDIA ile takas düşünüyorum. Takas yapmadan önce fikirlerinizi merak ediyorum. Elimde Sapphire HD 4830 1GB VGA DVI HDMI ekran kartı var. Bu kartın Nvidia cephesindeki eş değeri hangi kartlardır ...
  8. blazedanger35

OS X Steam sorunu hakkinda.

Merhabalar , bilgisayarima Mountain Lion 10.8.2 kurdum. Monitor un 75 Hz de calismasi disinda hic bir sikintisi yok. (Ben 60 Hz de calismasini istiyorum.) Ekran kartim Sapphire HD 4830. Kext ini yükledim. Filmleri sorunsuz izleyebiliyorum. QE_CI Exotic patch Mountain Lion 10.8.2 yuklu. Mac...
  9. blazedanger35

HDD Devre Kartı Hakkında

Merhabalar , Samsung marka HD502HJ model HDD nin altindaki devrede plastik bir bilesen koptu. HDD suan calismiyor. Hic guc yemiyormus gibi calismiyor , az da olsa ufak bir titresim bile yok. 1-Bu devrenin aynisindan bulabilir miyim ? 2-Devre bulunabilir birşey ise almak ve montajini yaptirmak...
  10. blazedanger35

İşlemci fanım çok hızlı dönüyor.

Merhabalar , işlemcimin fanını temizleyip tekrar montajını yaptım. Fakat işlemci fanı gereksiz yere çok çalışmaya başladı. Bilgisayar ilk açıldığında işlemci sıcaklığı 29 derece. Hiç yükte olmasa da işlemci fanı 4000 rpm de çalışıyor. Programla bilgisayarı tam yükte çalıştırdığımda ise max 40...
  11. blazedanger35

Masaüstleri arasında geçiş ?

Merhabalar , Mountain Lion'da 2 masaüstü kullanıyorum. Masaüstleri arasında geçiş için mouse umun üzerinde bulunan navigasyon tuşlarından geri tuşuna basıyorum ve Mission Control u açtıktan sonra çalışmak istediğim masaüstünü seçiyorum. Bunun klavye hariç fare ile daha hızlı bir yolu var mıdır...
  12. blazedanger35

CPU - Fan önerisi ?

Merhabalar , aşağıda belirrtiğim ürünler birbirleriyle uyumlu mudur ? Anakart GIGABYTE GA-G41MT-S2PT INTEL G41 DDR3 1333MHZ(O.C.) VGA ANAKART İşlemci Intel Core 2 Duo E7500 Ürün : COOLER MASTER X DREAM I 117 INTEL LGA775/1155/1156 İŞLEMCİ SOĞUTUCU Link...
  13. blazedanger35

KPSS Hakkında

Merhabalar , 9 Eylül Üni Bilgisayar Programcılığı önlisans mezunuyum. Açıköğretim 3.sınıftan işletme okuyacağım. Bu sene gerek okul , staj , işten dolayı kpss ye çalışamadım. Sorularum şunlar ; 1-Önlisans mezunları için kpss iki senede bir mi yapılıyor ? 2-İşletme olarak eğitime devam...
  14. blazedanger35

Bass'a duyarlı şerit led.

Merhabalar , forumda müziğe duyarlı led konusu var. http://forum.shiftdelete.net/konu-disi/230848-muzige-duyarli-led-kutusu-yapimi.html Ordaki devreyi bir şekilde deneyerek 2+1 ses sisteminin çıkışını yakmıştım. (Ground bağlamadan denemiştim.) Daha sonra tamiratını yaptırdım. Şimdi tekrar...
  15. blazedanger35

PHILIPS SPA2310 2.1 Bozuldu.

Merhabalar , 5 mt rgb şerit led im var. Bunu müziğe göre ritimli olarak yakmak istedim. Buradaki devreyi uyguladım. Bilgisayarın kulaklık çıkışına bağladım ve led ler çok az yanıyordu fakat müziğe göreydi. Daha sonra ; 2+1 ses sisteminin bass indan bir kablo çektim ve o şekilde uyguladım...
  16. blazedanger35

Python Kullanımı

Merhabalar , mw3 te mw3sa in normal versiyonunu kullanıyorum. Bu program oyundaki hilecileri kick leyip banlama ya yarıyor. http://www.youtube.com/watch?v=MpUDG5fXYbM Bir de script versiyonu var. Fakat bu script versiyonunu nasıl kullanacağımı bilemedim ?
  17. blazedanger35

CV Örneği Hakkında

Merhabalar , 9 Eylül Üniversitesi İMYO Bilgisayar Programcılığı Mezunuyum. Ege Üniversitesi'nde 1 aylık kursa gideceğim , ege de çalışan şirket arşiv dökümantasyon işi yapıyor. Ege bittikten sonra 9 Eylül'e geçip ordaki belgeleri dijital ortama taşıyacaklar. Hocamızın vasıtasıyla bu kursa...
  18. blazedanger35

MW2-MW3 Sadece Multiplayer Oynamak

Merhabalar , steam hesabımda dlc leri alınmış mw2 ve mw3 var. MW2 ilk çıktığında sadece multiplayer steam üzerinden indirebiliyorduk. (3.7 GB) Fakat steam daha sonra oyunun tüm dosyalarını indirmek zorunda bıraktı. Şuan mw2 12 - mw3 15 gb a yaklaştı. Ben bu 2 oyununda single player dosyalarını...
  19. blazedanger35

Dosya Kurtarma Programı

Merhabalar , elimde 250 gb bir hdd var. Bu HDD Acronis Disk Director ile hızlı bir şekilde formatlanmış. Daha sonra üstünde başka bir işlem yapılmamış. Ben bu HDD 'den 1gb a yakın bir klasörü kurtarmak istiyorum. Dosya kurtarma programı önerilerinizi bekliyorum. Not: Sonuçları bir tree olarak...
  20. blazedanger35

MS Access Query Doğru Çalışmıyor.

Merhabalar , Veritabanında satışlarımı tutuyorum. Müşteri id si , film id si , ödeme türü , tarih , tutar vs gibi. Fakat query de 15.kayıttan sonra filmi müşteriye sattığımda veritabanındaki doğru kaydı 5.müşteri olarak gösteriyor. Neleri kontrol etmeliyim ? SS herşeyi açıklayacak sanırım...
  21. blazedanger35

VB.Net Minimum Kod

Merhabalar , vb.net uygulamamda bir formumda aynı tanımlamaları veya işlemleri tekrar tekrar yapıyorum. Kodlarımın dökümü burada. Bunları nasıl minimize ederim ? Imports System.Data.OleDbPublic Class Veritabani Private Sub Veritabani_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As...
  22. blazedanger35

VB.NET Kredi Kartı Kontrolü

Merhabalar , vb.net uygulamamda kredi kartı kontrolü yapmak istiyorum fakat bunu sadece kredi kartı numarası uzunluğu , son kullanma tarihi ile bırakmak istemiyorum. 2 sene önce godaddy den domain alırken kredi kartı numaramın ilk 2 hanesini girmemle birlikte visa olduğunu gösterdi. Bu sene...
  23. blazedanger35

VB.NET DataGrid Filtreleme

Merhabalar , vb.net te datagrid de visual studio içerisinden query ekleyip filtreleyebiliyorum. Fakat bu işlemi kodla yapamıyorum , nerede yanlış yapıyorum ? Videoyu izleyerek yaptığım fakat kod ile yapamadığım video...
  24. blazedanger35

Windows Server 2008 Active Directory hakkında ?

Merhabalar , derste Windows Server 2008 i anlatmak zorundayım. 1 Bilgisayara Server 2008 kuracağım. Active Directory kuracağım ve xp yüklü 2 client bilgisayarı Windows Server 2008 bağlayıp arasında dosya transferi yapmalıyım. Server da , bu clientlere gerekli yetkileri vs verebilmem için bir...
  25. blazedanger35

MS Access tekrar eden veri ?

Merhabalar , vize sınavı için video market projesi yapmak zorundayım. Şuan da vb.net te form a bir datagrid attım. Filmleri burada listeletiyorum. Datagrid üzerinde bir textbox ta arama yapılacak , film türü , oyuncu , yönetmen vs. Her filme tek bir oyuncu atadığımda sorun çıkmıyor fakat ...
  26. blazedanger35

VB.NET Proje 'yi uygulayamıyorum.

Şu pdf teki uygulamayı bir türlü çalıştıramadım ? Access 'le yapmak istedim fakat yapamayınca kodları kullanarak sql ile yapmayı denedim yine olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum. Kaynak kod resim vs hepsi var fakat çalıştıramadım. http://dl.dropbox.com/u/11820177/video.pdf
  27. blazedanger35

Merkezi Sistem HD Alıcı ?

Merhabalar , apartmanımıza 7-8 sene önce merkezi uydu sistemi yapılmıştı. Pazar günü teknosadan 32 inç led tv aldım. Daha kurulumu yapılmadı. HD uydu alıcısı alsam , mevcut merkezi sistemle çalışır mı ? Şu anda tüplü 70 ekranda next minix kullanıyorum. Eğer bir sorun olmaz ise , led tv için...
  28. blazedanger35

VB.NET MS Access bağlantısı ?

Merhabalar , sql ile bağlanan bu projeyi ms access te hazırlanmış veritabanıyla çalışacak şekilde nasıl değiştirebilirim ? Bu kodlar , PDF dosyasından alınmadır. Module bileşeninin adını bilmiyorum. Not: Projeye modül eklenmiş ve içinde şu kodlar yazıyor. Public StrConnectionString As String =...
  29. blazedanger35

Film Kiralama Programı Önerileri.

Merhabalar , film kiralama , müşteri takibi vs gibi işleri yürütmek için hazırlanmış program önerilerini alabilir miyim? Film kiralama programı yapıcam , en az 4 farklı programı inceleyip eksiklerini çıkarmam lazım. Buna göre hocanın verdiği projeyi ilerleticem. + olarak film kiralama nın...
  30. blazedanger35

USR9108 ' e nasıl openwrt yüklenir ?

USRobotics 9108 e openwrt yükleyebilir miyim ? Yüklenirse , ağımda p2p torrent i engellemek istiyorum. Bunlar mümkün mü acaba ?
  31. blazedanger35

Bitirme Projesi - Konu Belirleme

Merhabalar , üniversitede son dönemim. Eski adıyla Bitirme projesi diye bir ders var. Yeni adı , sistem analizi ve tasarımı olarak değişmiş. Öğrencilerden biri emlak programı yapmak istiyorum dedi ve hocanın cevabı hurriyet milliyet emlaktan ne fazlası olucak oldu. Kısacası kıl bir hocayla karşı...
  32. blazedanger35

Hangi Server İşletim Sistemini Seçmeliyim ?

Merhabalar , 9 Eylül 'de Bilgisayar Programcılığı ' nı okuyorum. Derste anlatılmak üzere hangi işletim sistemini seçmeliyim ? Hoca 3 bilgisayar vericek , 1 ine server işletim sistemi diğerlerine client ları kurmam lazım. Windows Server 2003 , 2008 r2 , hangisini tercih etmeliyim ? Server...
  33. blazedanger35

Yedek Parça Sitesi - Hangi İçerik Yönetim Sistemi Kullanılmalı ?

Merhabalar , orijinalmotoryedekparca.com tarzında , (kesinlikle reklam değildir) 4-5 marka ve modellerinin yedek parçalarının resimlerinin eklenebileceği ve fiyatının yazacağı bir site yapmak istiyorum. Sorunum şurada ; Parça satan esnaf bir akrabam ve istediğim kendisinin gözat , yükle...
  34. blazedanger35

2 Modemi Kablosuz olarak bağlamak.

Merhabalar , Superonline Fiber İnternet kullanıyorum. İnternete Tılgın HG1311 üzerinden kablolu olarak bağlanıyorum. Elimde USRobotics 9108 var. Bunu kablosuz ağımı genişletmek için kullanmak istiyorum. Tilgin modemde wps menüsü var. USRobotics i arkasından resetledim kurulumda köprü seçtim ...
  35. blazedanger35

Windows'lar arasında geçiş ?

Merhabalar , Bilgisayarımda Windows 7 ve Windows 8 kurulu. Herhangi bir programla diğer windows a geçmem mümkün mü ? Örneğin ; Windows 7 nin masaüstünde bir kısayol olacak ve çalıştırıldığında sistem kapanıp açıldığında windows 8 i load edecek şekilde olabilir mi ? Aynı şekilde Windows 8 için...
  36. blazedanger35

Wireless Çanak olayı hakkında.

Merhabalar , iyi forumlar. Elimde Tilgin HG-1311 marka model router var. Apartmanımızda merkezi sistem , 2 adet çanak anten ve eve gelen prizde hepsi tek uçtan uydu cihazına giriyor. Ben bu uydu cihazının arkasına giren kabloyu bir şekilde bu router ın anten kısmına bağlasam yayın alanımı...
  37. blazedanger35

YGS Başvuru Hakkında ?

Merhabalar , yengem bakü de bir üniversiteden mezun. Türkiye'de diploması geçmiyor. Türkiye'de üniversite okuyabilmesi için ne yapmak gerekiyor ? YGS ye mi girmesi lazım yoksa YÖS ' e mi ? Uzun zamandır ilgilenmediğim için güncel bilgim yok. Geçici tc kimlik numarası var. Ziraat Bankasından...
  38. blazedanger35

MW3 Quick Scope - [N] KSK

MW3 Quick Scope.Kendi çekimimdir.Eklemek isteyenler için steam id : aycod http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150548947306754 Yukarıdaki likten hd olarak izleyebilirsiniz. --- Mesaj Güncellendi --- http://sn.im/facesdn/10150548947306754.flv
  39. blazedanger35

Muhabbet Kuşu Kanat Kesme :(

Arkadaşlar , yavru bir muhabbet kuşum var. Abim biraz önce ben yokken kuşun kanatlarını kesmiş. Böyle daha iyi alışıcakmış kendisine. Ben gece gündüz uçmayı öğrensin diye kafasi açık tutuyorum , çok ta iyi uçuyordu. Yani eninde sonunda alışır kuş , daha 2 haftadır evde. Sinirimden ağlıyacak...
  40. blazedanger35

Vb.net masaüstü kontolü.

Merhabalar , monitörüm her çözünürlüğü tam ekrana yayıyor. Maximum çözünürlük 1280x1024. Ben 720p kullanmak istiyorum , altta ve üstte siyah barlar olmasını istiyorum. vb.net te bir uygulama yaptım. Allta ve üstte 1280x152 siyah picturebox var. Ortası transparan. Kullandığım uygulamayı...
  41. blazedanger35

Vb.net rsa base64 aes vs.

arkadaşlar , bir metni şifrelemek istiyorum. internetten ve sdn forumdan yararlanarak yaptım. Dim TexttoEncrypt As String = TextBox1.Text textbytes = encoder.GetBytes(TexttoEncrypt) encryptedtextbytes = rsa.Encrypt(textbytes, True) TextBox2.Text =...
  42. blazedanger35

MW2 - Throwing Knife

MW3 ten canım sıkılmıştı ki , 1 saat mw2 gireyim dedim.Çok güzel bir kill aldım :) Video 1080p dir. Ama kalitesi biraz kötüdür. Arkadaşım upload etti. https://www.youtube.com/watch?v=_QNhXxFbcek
  43. blazedanger35

Harçlar hakkında ?

Merhabalar , şubat gibi harç yatırmak zorundayım. O vakte kadar ek gelir için iş bulamazsam harç paramı nasıl yatırabilirim ? 1-Öğrenci kredi kartımın limitini arttırsam taksit ile ödeyebilir miyim ? Veya , daha iyi bir fikriniz varsa önerebilir misiniz ? .:D
  44. blazedanger35

Live CD Çözünürlük Hakkında ?

Merhabalar , linux kurmadan önce live cd lerle deneme yapıyorum. Arkadaşımın bilgisayarı dandik bir lcd televizyona bağlı. HD Ready bir cihaz , 1366x768 çözünürlüğe sahip. Tam masaüstü geliceği sırada televizyon limit dışı hatası veriyor. 1-Live CD'leri hangi parametreyle başlatırsam görüntü...
  45. blazedanger35

Open DSN ayarları.

Merhabalar , Tilgin HG 1311 marka model router a sahibim. Cihaza open dns ayarlarını girdim. Bu router a bağlanan herhangi bir bilgisayarda open dns dışında (örneğin google , symantec) kullanım olduğunu varsayarsak ; 1-Farklı dns kullanılsa dahi bu kayıtlarda girilen siteler gözükür mü ...
  46. blazedanger35

USB PVR Uyduda Film İzleme ?

Arkadaşlar , next minix cx uydu alıcım var. Bu cihazda film izlemek istiyorum. Bazı filmleri açmıyor. Kanallardan kaydettiği dosyanın türü .dvr ve .mpeg Hangi programlarla videolarımı bu cihazda izleyebilirim ? + Olarak AMD Video Converter la halledebilceğim bir çözüm yolu olursa daha iyi olur.
  47. blazedanger35

Letterbox problemi.

HP vs17e monitörüm var. Ben film izler gibi altta ve üstte siyah çizgiler olarak monitörü kullanmak istiyorum. Max. çözünürlük 1280x1024 , ben 720p olarak kullanmak istiyorum. Powerstriple yapamadım , neleri denemeliyim ? http://forums.entechtaiwan.com/index.php?topic=832.0
  48. blazedanger35

DVR Dosyalarını Açma

Merhabalar , uydu alıcımla usb den flash diksime yayını kaydedebiliyorum. Uydu alıcısı üzerinden istediğim zaman izleyebiliyorum da. Fakat kayıt dosyaları dvr uzantılı. Bilgisayarda bunları izleyemiyorum. + Olarak da , bir filmi .dvr uzantısına çevirip uydu alıcım vasıtasıyla tv de izleyebilir...
  49. blazedanger35

Nokia BL-5J Nasıl şoklanır ?

8 aylık Nokia BL-5j bataryam var. Zorunlu olarak dışarıda satılan çin malı akıllı şarj cihazlarıyla şarj etmek durumunda kaldım. Şu anda telefonum açılıp kapanıyor. Evde , ne gibi çözümler üretebilirim ? Şoklama nasıl yapılır ? Teşekkürler.
  50. blazedanger35

Ses Sorunu

Arkadaşlar , Asus P5BW-LA model anakartım var. Yapmak istediğim ; Philips 2+1 hoparlörümü ve müzik setimi aynı anda bilgisayarda kullanmak istiyorum. Anakartın arkasında yeşil girişe (out) hangisini bağlarsam düzgün ses alıyorum. Yeşil girişe takılanda sorun çıkmıyor fakat , diğerini nereye...
  51. blazedanger35

16:9 çözünürlük problemi.

Merhabalar , Monitörüm Hp vs17e Ekran Kartım Sapphire HD 4830 Monitörümün max. çözünürlüğü 1280x1024 (5:4) Yapmak istediğim , bu monitörde 1280x720 çözünürlük kullanmak. Altta ve üstte siyah bar olmasını istiyorum. Windows veya , Ati CCC dan nasıl ayarlarım bunu. Not:En boy oranı...
  52. blazedanger35

MW2 - Quick Scope

Arkadaşlar kendi çektiğim videodan kısa bir alıntı. Eklemek isteyenler için steam id: aycod http://www.youtube.com/watch?v=RphZH1xumaY
  53. blazedanger35

Nokia C3-00 Güncelleme Sorunu

Merhabalar , 2 adet C3-00 sahibiyim. Biri krem , diğeri lacivert renkli. Firmware v 8.63 güncellemesini yükledim. Krem olanında sorun yok , lavicert ' te 12 mesaj silinmiyor , açılmıyor. Kimi gelen mesajlar boş görünüyor. --- Baştan yükledim , fabrika ayarlarına döndüm yine de düzelmedi...
  54. blazedanger35

Torrent Engelleme

Arkadaşlar , Wireless bağlantımı komuşumla paylaşıyorum. Ufaklık sürekli torrent'ten oyun download ediyor. Modemimde bunu engellemek için neler yapabilirim ? 1-Ip qos gibi menü bulamadım.(hız sınırlamak için) 2-Sadece 80 portunu kullandırabilir miyim ? Nette gezinirken sorun çıkartır mı...
  55. blazedanger35

Çevirmeli Bağlantı

Selamlar , Azerbaycan'dan bir misafirimiz geldi. Laptop'una xp kurulu ve çevirmeli ağ bağlantısı kullanıyormuş. Bu makinaya Windows 7 kuracağım. XP 'deki çevirmeli bağlantı yapılandırmasını nasıl yedek alabilirim ? Hiç çevirmeli bağlantı kullanmadım , o ayar gittikten sonra ben yapamam...
  56. blazedanger35

Fotoğraf Birleştirme - Ters Çevirme

Arkadaşlar yine çok olumsuz bir vakayla karşınızdayım. 23 Mayıs arkadaşımın doğum günü. Pastaya fotoğraflarını bastırmak istiyorlar ama çok ters çekilmişler. Yapmaya çalıştığım , kız ile erkek birbirine bakacak ve gemi gözükecek. Kız: http://dl.dropbox.com/u/11820177/S5004749.JPG Erkek...
  57. blazedanger35

Domain Yenileme.

Arkadaşlar , Geçen sene mart ayında GoDaddy'den adsoyad biçiminde domain almıştım. Mail adresime gelen yenile uyarılarını dikkate almadım. Şimdi aynı domain i almak istediğimde , zaten alınmış diyor. 59 usd istiyor. Tekrar alıcağımdan değil ama olur da almak istersem bunun nedeni ne olabilir...
  58. blazedanger35

Skype çalıştırabilecek pc.

Arkadaslar , abim yuzunden pc mden mahrum kaliyorum. Tek yaptigi skype la kiz arkadasiyla gorusmek. Bana skype calistirabilecek pc onerilerinizi bekliyorum. Not:Sadece kasa , ufak donanimlar vardi. Onlardan bakmayi dusunuyorum. Tek istedigim skype ile gorusme yapabilmesi. Telefondan...
  59. blazedanger35

Bright 4300 FTA+M

Arkadaşlar , http://forum.shiftdelete.net/uydu-teknolojileri/95870-ntv-ve-ntvspor-biss-key-la-liga.html konusundaki keyleri , Bright BR 4300 - FTA+M uyduma nasıl girebilirim ? İnternette fazla bir bilgi bulamadım. http://www.bright-tr.com/uydular3.html Yardımcı olursanız sevinirim.
  60. blazedanger35

Photoshop Logo yardım edebilirmisiniz ?

Arkadaşlar , elimde kendi çizdiğim bir çalışma var. Bunu , photoshopla düzgün bir hale getirip , bir şekilde kullanmak istiyorum. (T-shirt vs.) Photoshop fazla bilmiyorum , yardımlarınızı bekliyorum =) Böyle yardım gibi kelimeleri forumlarda kullanmak istemiyorum ama gerçekten ne yazıcağımı...
  61. blazedanger35

PHP - Facebook etiketlemesi.

Arkadaşlar 3 gün sonra sınavım var. Facebook taki fotoğraf etiketleme olayını nasıl yapabiliriz ? PHP ile yapılmak kaydıyla. Teşekkürler.
  62. blazedanger35

C Birimi'mi küçültemiyorum. (Partition)

Arkadaşlar , hard diskimde bad sector var. HD Tune ile hata tarama gerçekleştirdiğimde , 250 GB Samsung Harddisk'imde (232 GB Windows'ta.) 120905 MB'tan LBA(247613730) itibaren 95 MB'lık bir sorun olduğunu gösteriyor. Harddiskimi (232 GB C Partition) C = 120900 MB boyutunda (Windows'un...
  63. blazedanger35

RTSP yayın yapmak istiyorum.

Arkadaşlar , Bilgisayarımdaki bir dosyayı (müzik veya video) ve webcam imi rtsp olarak yayın yapmak istiyorum. VLC ve Live555 Media Server ile ilgili dökümanlara ulaştım fakat yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.
  64. blazedanger35

Numara Taşıma - Turkcell

Arkadaşlar , 18 inden önce annemin üstüne aldığım avea hattı 6 gün önce turkcell e taşıttım. iletişim merkezindeki bayan , taşıma formunda annemim ve benim kimlik bilgilerimi aldı. yeni turkcell hat benim üstüme olucaktı. geçtarife ile her ay sms ve internet paketi alıcaktım. gelin görünki...
  65. blazedanger35

Telefonum suya düştü.

Arkadaşlar nokia c3 üm pis su birikintisine düştü. sadece arka kapağını açabildim. ön tarafı uygun tornavidam olduğu için açamadım. süpürge ve kurutma makinasıyla ufak bir müdahale yaptım. telim şu an çalışıyor ama bir telefoncuya sordum , 2 gün sonra çalışmaz dedi o. oksitlenir dedi...
  66. blazedanger35

Üni bağıl not sistemi.

arkadaşlar deu da bilgisayar programcılığı okuyorum. 2.sınıfın 1. dönemi bitti. 2.sınıfın 2. döneminin derslerini alabilmek için ; bitirdiğim 3 dönemin ortalamasının 1.8 mi olması gerekiyor. olmazsa ne olur ? ders alamazmıyım , yoksa dönemi baştan okumak zorunda mı kalırım ? bağıl not...
  67. blazedanger35

MW2 - Çözünürlük ?

Arkadaşlar , mw2 yi 1280x1024(5:4) çözünürlükteki monitörümde 1280x720(16:9) çözünürlükte en boy oranı bozulmadan oynamak istiyorum. Resimdeki gibi oynamak istiyorum fakat ekranın alt ve üstünün siyah olmasını istiyorum. Film izler gibi yani. Resimdeki çözünürlükte en boy oranı değişmeden...
  68. blazedanger35

Nokia c3 sohbet

Arkadaşlar , nokia c3 te sohbet'ten msn e nasıl bağlanırım ? Mesajlar dan sohbet e girdiğimde sadece ovi chat çıkıyor. V.3.35 yazılım versiyonu. Güncellemek istediğimde yeni yazılım yok çıkıyor. Ebuddy, nimbuzz la oluyor ama bir sms geldiğinde çıkmak zorunda kalıyorum.
  69. blazedanger35

Vb.Net Soru Bankası

Arkadaşlar , Vb.Net ile basit bir soru bankası programı yapmalıyım. Elinizde herhangi bir örnek veya , yerli yabancı kaynak linki varsa yardımcı olabilir misiniz ? :wub: Veritabanı nasıl bir şekilde olur, bir fikrim yok. Tablolar hakkında .. Sorular , doğru cevapları gibi yani.
  70. blazedanger35

Flash - Test

Arkadaşlar merhabalar. Adobe Flash CS5 te proje hazırlamam gerekiyor. Projemi tamamladım , fakat bazı eksiklikler var. 5 sorudan oluşan 1 test yapmak istiyorum. Cevaplara göre de altta , doğru ve yanlış sayısını yazdırmak istiyorum. Ve son olarak , basit matematiksel işlemleri nasıl...
  71. blazedanger35

Nokia 6600 Slide - Kayıt

Bakü'den nokia 6600 slide elime geçti. Hattımı taktığımda ; beni arayabiliyorlar fakat ben arama yapamıyorum. Bu sorunu nasıl giderebilirim ? Telefonun hiç bir belgesi yok elimde.
  72. blazedanger35

Nokia C3

arkadaşlar , nokia c3 ü almak istiyorum. dün gece nokia ya mail attım ve bu sabat Türkiye'de satışta olduğunu belirtmek için telefon açtılar. fakat , bimeks , teknosa vs vs sitelerinde göremedim. nokia mağazasına mı gitmek lazım ?
  73. blazedanger35

Çalışın!

Gezin , tozun , için ama çalışın. Yaşım 19. Bilgisayar programcılığı okuyorum. Bugün hocamız verdiği projeyi önemsemeyen bir kaç öğrenciyi kaldırıp şunu yazmasını istedi. "Çalış baban gibi eşşek olma." Daha sonra bir yere virgül koymasını istedi. 1. Öğrenci ; "Çalış , baban gibi eşşek...
  74. blazedanger35

Telekom gibi ...

Arkadaşlar , ev sabit telefonumuzu superonline a geçirdik. superonline da sabit ücret yok. aradığınız kadar ödüyorsunuz. her ay boşuna telekom a 12 tl vermemek için aynı numarayı taşıttım. telekomdan babam telefon almış. 60 tl demişler. faturaya taksitle yansıcak demişler. tel(siemens...
  75. blazedanger35

Yüksek ram kullanımı

Arkadaşlar , başlangıçta 1.41 gb ram kulllanımı sizce normal mi ? Toplam ram 4gb. Başlangıç programlari ; http://img708.imageshack.us/img708/5816/baslangic.jpg İşlemler (2 ekran görüntüsü aldım.) http://img718.imageshack.us/img718/7199/islemler.jpg...
  76. blazedanger35

Cooler Master Kasa Önerisi

Arkadaşlar , 220 tl ye kadar Cooler Master marka kasa önerebilirmisiniz ? 450W tan yüksek olması tercihimdir.(Sapphire HD 4830 dan dolayı.) Vatan Bilgisayarın sitesinden baktığım kadarıyla 3 seçenek gözüküyor. 1...
  77. blazedanger35

Oto servis programı veritabanı

selam arkadaşlar. sistem analizi diye dandik 1 dersimiz var. 2-3 hafta derse giremedim. oto servis programı yapmamız isteniyor. bu programın veri tabanı ile ilgili olan kısmına kadar gelmem lazım. bilgisi , elinde materyalı , nelerin gerekeceği şeklinde bilgisi olan paylaşabilirmi...
  78. blazedanger35

Oto servis programı - soru

selam arkadaşlar. sistem analizi diye dandik 1 dersimiz var. 2-3 hafta derse giremedim. oto servis programı yapmamız isteniyor. bu programın veri tabanı ile ilgili olan kısmına kadar gelmem lazım. bilgisi , elinde materyalı , nelerin gerekeceği şeklinde bilgisi olan paylaşabilirmi...
  79. blazedanger35

Anlayamıyorum

Arkadaşlar , direk konuya giriyorum. Sınıfta bir kız arkadaşım var. 1 senedir açılamadım. En yakın arkadaşına benim bir arkadaşım açıldı. Bende bir an gaza gelip söylicektim fakat yapamadım. Arkadaşlarım da gördü diğer erkeklere göre biraz daha yakın davranıyor bana. Bende ona çok iyi...
  80. blazedanger35

llogitech z5500 5+1 ses problemi.

bir arkadaşım bu cihazdan satın almış ve pc ye bağlayınca ufak hoparlörlerin 2 sinden ses gelmediğini söyledi. ps3 le sorun yok dedi. pc de 7.1 ses çıkışı olduğunu hatırlıyorum. akşam gidip bakıcam. bilgisi olan varsa kısaca anlatabilir mi kurulumu ?
  81. blazedanger35

Genç Arabası =)

Arkadaşlar ; 25000 tl ye kadar genç arabası olarak önerebileceğiniz bir model var mı ? spor tarzı , şekli ve performansı iyi olarak nitelendirebileceğiniz. tek ters yanı 4 kapı olması =) marka - model şeklinde yazarsanız sevinirim. teşekkürler =):turned:
  82. blazedanger35

Drift In Mantığı.

Arkadaşlar , drift in mantığı nedir ? Nasıl yapılır ? Çok seviyorum , fakat deneme şansım çok az oldu. Araba kullanıyorum fakat , bulunduğum çevre de trafik çok ve güvenilirlik az olduğu için denemek istemedim pek fazla. Sonuçta yalnız değiliz. Diğer vatandaşları düşünmek lazım. İleriki...
  83. blazedanger35

Linux - Ms Dos - Micro Sd Kart

bir cihazım micro sd kart kullanıyor ve dosya sistemi ms dos. cihazda çalışabilmesi için ms dos dosya sisteminde biçimlendirilmiş olması gerekiyormuş. ubuntum dan dosya kopyalamıyorum hiç bir şekilde. hafıza kartı adaptörünün kilidi açık . onu kontrol ettim. kartın içinden ne birşey...
  84. blazedanger35

Usb Den Güç Almak.

yaklaşık 5 voltla çalışan bir aleti , usb den hangi kablolara bağlarsam çalıştırabilirim ? usb de 4 adet kablo var ve bunların hangilerinin artı ve eksi olduğunu bilen var mı ?
  85. blazedanger35

Avira Antivir Server

programı kaldıramıyorum. program ekle kaldır da listesi yok. your uninstaller vs uninstall araçları ile denedim , sonuç alamadım. deneyen varsa , yazarsa sevinirim.
  86. blazedanger35

Ps3 Bluray - Pc

Arkadaşımın 2 senelik ps ı 3.kez sarı ışık gördü ve slim olanından yenisini aldı. Eski ps3 ü (60 gblık ilk model) parçaladık. Disk işimize yaradı. Bluray okuyucuyu pc de kullanma gibi bir olanağımız olabilir mi acaba ? Teşekkürler.:wub:
  87. blazedanger35

Ekran çözünürlüğü ?

Arkadaşlar , 17" LCD monitörüm var. 1280x1024 max. çözünürlüğü var. Call Of Duty - Modern Warfare 2 oyununu , 1280x720 (720p - 16:9) çözünürlük ve oranında oynamak istiyorum. Fakat oyunun ayarlarında , aspect ratio yu 16:9 ve çözünürlüğü 1280x720 yaptığımda , oyunun görüntüsünü tam...
  88. blazedanger35

Netbook tavsiyesi.

Arkadaşlar , bir yakınım netbook almak istiyor. bana hangi marka model alması gerektiğini sordu , fakat netbook larla düzgün bir deneyimim olmadı. yani elime geçmedi hiç. max 700 tl ye kadar olan bir netbook tavsiye edebilir misiniz ? deneyimlerinizi de belirtirseniz teşekkür ederim. not...
  89. blazedanger35

Film önerisi

Merhabalar , kız arkadaşımla beraber izleyebileceğim , romantik olan ve izleyip sizi çok etkileyen ya da çok beğendiğiniz filmlerin isimlerini yazabilirmisiniz ?
  90. blazedanger35

Samsung d900i ekranı bozuldu

Merhabalar , Samsung d900i model telefonumun ekranı bozuldu. Telefon çalışıyor , tuş ışıkları filen de yanıyor. Ekran değişimi tahminen kaç tl tutar ? Ve , izmir de iyi diyebileceğiniz , kazık atmayacak bir telefoncu var mı acaba ? Yoksa yeni bir tel mi almamı önerirsiniz ?
  91. blazedanger35

Nokia c3 ne zaman çıkacak ?

Arkadaşlar , nokia c3 ün kesin çıkış tarihi nedir ? 2010 2.çeyrek olarak buldum ama kesin bir tarih bulamadım. Bu telefonu almak istiyorum. Teşekkürler.
  92. blazedanger35

DDR 400 Ram Alınık.

Arkadaşıma , DDR-400 ram lazım arkadaşlar. 1 GB , olursa 2 gb ( 1+1 olabilir.) İzmir içi elden olursa daha iyi olur . Elinde olan ve satıcak olan arkadaşlara duyurulur.
  93. blazedanger35

Aklıma takıldı .. kbakmayın.

arkadaşlar aklıma bir şey takıldı. çözemedim. tekerleme gibi ama değil sanırım . "uzaktan daha yakın gibi , dunden cok , yarından az gibi" sizce ne anlama geliyor. veya komik birşey mi . yorumlarınızı beklıyorum :D teşekkürler .d
  94. blazedanger35

Bu parçaların adları nedir ?

Arkadaşlar , bu 3 parçayı alıcam. parçalar elimde değil. yazıcım olmadığı için çıktı alamıyorum. soldan sağa adları nelerdir acaba ? ona göre parça ismini söyleyip , üstünde yazanları alıcağım yere söyliyeceğim. teşekkürler. bir arkadaşıma lazım olmuş , çankayada soracağım parçaları. Teşekkürler.
  95. blazedanger35

Masaüstü takılıyor.

Merhabalar , bilgisayarımda server 2008 r2 kullanıyorum. tarayıcı olarak ; firefox ie opera chrome safari kurulu. bu tarayıcılardan sadece opera stabil. diğerlerini açtığımda takılıyorlar veya sadece o pencere etkin oluyor ve başlat ve görev çubuğunu tıklayamıyorum. aynı...
  96. blazedanger35

StrokeIt Yardım ?

Merhabalar , bu programı kullanmak istiyorum. Program fare hareketleriyle bilgisayarınızı kullanmanızı sağlıyor. Örneğin ; farenin sağ tuşuna basılı tutup sola çekip bıraktığınızda bir önceki sayfaya geri dönüyor. Çalışması bu şekilde. Fakat yapamadığım yer ; Bir internet sitesinde veya...
  97. blazedanger35

Artiz ne arar la bazarda | Kendi çekimimiz.

Arkadaşlar , artizi biliyorsunuzdur. O videonun çakmasını yaptık. Sizlerle paylaşmak istedim. Video: http://www.youtube.com/watch?v=89sfBmubX1g Çekim Hataları: http://www.youtube.com/watch?v=MTHnJeov4FU
  98. blazedanger35

Moblin normal pc ye kurulur mu ?

arkadaşlar , sorum başlıkta yazıyor. moblin normal pc ye kurulur mu ? eski bir notebook a kurdum , hızı ve görselliği çok hoşuma gitti. sadece internete girme amaçlı olarak normal bir pc ye kurulur mu ? kendi bilgisayarımda live cd boot esnasında pci-e ile ilgili bir hata verdi açmadı. böyle...
  99. blazedanger35

Ekran kartı agp - pci-e ? Öneri .

arkadaşlar ben sapphire hd 4830 la modern warfare 2 yi full ayarlarda oynayabiliyorum. arkadaşım da beraber multiplayerını oynamak istiyoruz , ama bilgisayarı biraz taka :D şimdiki ekran kartı ati radeon 9250 agp . yerine sapphire hd 4650 agp alsak yeterli olur mu ? yoksa değmez , yeni...
  100. blazedanger35

GittiGidiyor - Onay sorusu .

Merhabalar. Kredi kartım bankamatiğe sıkıştı ve o gün geri aldım . Geçici olarak iptal etmişler. Gecesine , İş Bankası'nı aradım ve kartımın aktif olup olmadığını sordum ve aktif olarak cevap aldım . GittiGidiyor - Ödeme esnasında kart için provize vermemiştir yazdı. Ürün , Maxinet'te : 3...
  101. blazedanger35

Kablosuz internet hızı sınırlama.

Merhabalar , Bir modeme kablosuz bağlı 2 pc nin internet hızlarına sınırlama getirmek mümkün müdür ? Örneğin 10 mbitlik bir bağlantı için ; 1.pc ye 8 mbit ini , 2.pc ye 2 mbit ini veya , indirme de kb/s şeklinde sınırlama mümkünmüdür ? Not: 1. pc 192.168.1.20 2. pc...
  102. blazedanger35

Superonline ve telefon görüşmesi hakkında sorunum.

Superonline a geçiş yaptım. 10mbit limitsiz tarifesi. Pirelli P.RG E4202G modemle bağlanıyorum. Arkasında Wan girişi , 3 adet lan çıkışı ve 2 adet telefon girişi var. Bağlandığım gün , cep telefonuma mesaj geldi. İçeriği ; "Superonline telefon numaranız : xxxxxxxxxx aktiflenmiştir. Artık...
  103. blazedanger35

Superonline PRG 4202G Giriş Şifresini Değiştirme.

Arkadaşlar , Superonline PRG 4202G marka model modemimin giriş şifresini değiştirmek istiyorum. Edit:Şifreyi değiştirdim. Fakat wireless e wpa2 şifre koyamıyorum. wpa da kaldı şu anda. kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum. konuyu şikayet ettim. sorunlarım halloldu ..
  104. blazedanger35

Superonline Modem - Priz sorum .

Arkadaşlar , yarın superonline a geçiyorum. Modemin duracağı yerde , topraksız priz var. Acaba bir zararı olur mu ? Olursa topraklı bir prizden uzatmayla güç almam daha mı mantıklı olur ?
  105. blazedanger35

Borbet Jant Hakkında Sorum ?

Merhabalar. 96 Model bir şahin arabamız var. Lastikleri değiştirmenin zamanı geldi. Gençlik hevesi işte , borbet jant takmak ve ona göre lastik almak istiyorum. Sorularım ; 1 - Jant/Lastikleri takınca olum/olumsuz ne gibi sonuçlar doğurabilir ? 2 - Yoltutuşunda bir problem yaşatırmı...
  106. blazedanger35

GoDaddy Free Host Reklam Sorunum !

Arkadaşlar , sizlere bir sorum olucaktı . godaddy.com dan bir domain aldım. 1 senelik. sadece domain i seçtim ve 10 dolar hesabımdan düştü. Kontrol panelimde , free products altında ; 1 e-mail ve host hakkımın olduğu yazıyordu. Fakat , sitemi upload ettikten sonra sitede reklam olduğunu...
  107. blazedanger35

Domain - Önerileriniz !

Merhaba arkadaşlar.. HTML dersim için hocamız domain almamızı istedi. Deneyimlerinize göre kredi kartı ile aysoyad.com seklinde alabileceğim bir site adresi istiyorum. Godaddy.com vardı. Oradan mı alayım ? Bu yaza kadar kullanıcağım bi adres olucak . (Haziran'a kadar.) 1 senelik oluyor sanırım...
  108. blazedanger35

Cs 1.6 - Türk serverları sorunu

Arkadaşlar , internetten ; CS16V40 ı indirdim. Ancak serverlara girmek istediğimde 2000 tane server buluyor.. Ben türk serverlarını topluca eklemek istiyorum . ServerBrowser.vdf i buldum . değiştirdim fakat oyun yine yabancı server buluyor :D Serverlist.exe buldum bir kaç tane .. ama...
  109. blazedanger35

W7.DVD-RW Sorunu !

Windows 7 Ultimate 32 kullanıyorum. Windows u 1 ay önce kadar kurdum. Bugün bilgisayarımı açtığımda , dvd-rw ın sürücüsünün silindiğini farkettim. Windows update , driver genius , drivermax vs vs. ile yüklemeye çalıştım olmadı. Sanal pc de kurulu olan w7 deki cdrom.sys yi kopyaladım olmadı...
  110. blazedanger35

HP C3180 W7 Driver Sorunu.

Merhabalar. Arkadaşımın pc sinde HP C3180 yazıcıyı bir türlü tanıtamadım. ftp://ftp.hp.com/pub/softlib/software11/COL30154/mp-74950-2/AIO_CDA_NonNet_Full_Win_WW_130_140.exe adresinden w7 için driverı çektim fakat bir türlü tanıtamadım. Not: Arkadaşım Tiny7 kurmuş. Kısıtlı w7 700 mb birşey ...
  111. blazedanger35

Ata'nın Çanakkale'deki ilk fotoğrafı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Esenkaya, Atatürk’ün Çanakkale Savaşları sırasında medyada ilk kez yer alan fotoğrafına ulaştığını bildirdi. Atatürk’ün, dönemin Donanma Mecmuası adlı derginin 27 Ekim 1915 tarihli sayısında, cephede...
  112. blazedanger35

Slax - root sorusu .

Arkadaşlar slax ın sitesinden slax oluşturdum . (Bir kaç modül ekledim.) Programlarda sorun oldu . Acaba slax ta live olarak çalıştırınca ; Programı root haklarıyla mı çalıştırıyor yoksa o şekilde çalıştırması için ek bir şey yapmam gerekiyormu ?
  113. blazedanger35

Windows 7 Gizli Mod

Windows 7 de GodMode yi etkinleştirin. Bunu için masaüsünde yeni klasör oluşturun. (Veya ctrl+shift+n) Klasör ismini ; GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} yapın. Klasör denetim masasının ikonunu alacaktır. Daha sonra bu klasörü açın ve tüm ayarlarınız karşınızda ;)
  114. blazedanger35

SDN-Anasayfa Görünümü

Merhabalar. ShiftDelete.Net Anasayfasının sola doğru olmasının nedeni nedir acaba ? Ortada orantılı olsa daha iyi olmaz mıydı ? Özellikle büyük monitörlerde sdn nin anasayfasına girerseniz daha iyi anlarsınız. Benim 17" lik LCD Monitörümdeki ekran görüntüleri ; SDN: SDN AdBlockPlus...
  115. blazedanger35

Wireless Adapter Sürücü Talebi.

Merhabalar arkadaşlar. Elime Planet WL-U356M Wireless Lan Adapter geçti. Arkadaşım la 2 bilgisayarda multiplayer oyun oynamak istiyoruz 2 Bilgisayarı kablosuz nasıl bağlanacağına baktım . Onlarda sorun olmaz . Bende , 1 tane kablosuz adaptör var. Windows 7 işletim sistemimde sorunsuz...
  116. blazedanger35

Tv bağlantısı hakkında.

Hayırlı sabahlar arkadaşlar. Geçenlerde elime bir tv geçti. Ve ben bilgisayarımı bu tv ye bağlamak istiyorum. Sorum şu ; Ekran kartımda vga , dvi ve hdmi çıkışları mevcut. Tv nin arkasında 3 scart , yan tarafında ise rca ve s-video girişi mevcut. 1- Tv den görüntü alabilmek için nasıl bir...
  117. blazedanger35

2 kısa 1 uzun bip sesi.

Arkadaşlar Asus P5BW-LA model anakartım var. Bu sabah 2 kısa 1 uzun bip uyarısı verdi ve pc açılmadı . Kasayı söktüm. Ramleri diğer slotlara taktım. ( 1-3 e takılıyken 2-4 yaptım.) 3-4 ay önce aldığım Sapphire HD 4830 kartımı söktüm. pci-e yuvasına giren kısımını silgi ile sildim ...
  118. blazedanger35

AeroVG Se7en Windows 7 teması .

Tema: http://www.deviantart.com/download/143023926/AeroVG_Se7en_for_Windows_7_by_Vishal_Gupta.zip http://www.askvg.com/download-first-beta-of-aerovg-se7en-theme-for-windows-7/ Temayı yüklemeniz için gerekli patch : http://soft3.wmzhe.com/download/deepxw/UniversalThemePatcher_20090409.zip...
  119. blazedanger35

TTnet şaşırmış xD SpeedTest Rekor :D

Arkadaşlar saat gecenin 1 i ve online oyuna girmeden önce internet hızıma bakayım dedim. speedtest.net te test yaptım ve sonuç çok şaşırtıcı . ibre bi ara sonuna vurdu geri geldi. izmir ksk da oturuyorum . :D tarifem net limitsiz . yani en fazla 8 mbps a kadar çıkabilir. :D ama...
  120. blazedanger35

Multiboot DVD Yapımı - Önerileriniz.

Arkadaşlar , çalıştığım teknik servis için çok seçenekli bir dvd hazırlamak istiyorum. İşlerimi bu dvd üzerinden gerçekleştirmek istiyorum , ve bu dvd hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum. DVD içeriği ; 1 - Windows 7 - x86-x64 2 - Windows Vista SP2 - x86-x64 3 - Windows XP...
  121. blazedanger35

Tv kartı önerisi .

arkadaşlar tv kartı almayı düşünüyorum ve tv kartları hakkında bilgim hiç yok denecek kadar az . avermedia dvb-s pro a700 ile skystar 2 internette gördüğüm kartlar . sizce hangisini tercih etmeliyim ? windows 7 64 bitte kullanacağım kartı. bir tanede ek sorum olucaktı ; örneğin bu...
  122. blazedanger35

COD4 PC 2 kisi nasil oynanir ?

Merhabalar , Bilgisayarımda cod4 ü klavye-fare ve sixaxis (ps3 kolu) ile ekranı 2 ye bölerek 2 kisi nasil oynayabilirim? Not : motionjoy driverı ve game profiler ile sixaxis kolla tek kisi sorunsuz multi ve solo oynayabiliyorum .:clap:
  123. blazedanger35

Ati Hdmi Audio Takılı Değil.

Merhabalar ; Arkadaşlar bilgisayarımda Sapphire HD 4830 1 GB GDDR3 HDMI ekran kartı var. Windows 7 RC x64 te hdmi dan görüntü ve ses alabiliyordum ; fakat Build 7600 de ses alamadım. Catalyst 9.8 kurdum olmadı. Ati Hdmi Audio Device Driver R.2.29 kurdum o da olmadı . Resim aşağıda ...
  124. blazedanger35

Windows 7 Sürücü İmza Sorunları - Çözüm

Merhabalar. Bu yöntemle PS3 Sixaxis kolu Windows 7 x64 de çalıştırabildim. Normalde tanıdı ama kol işlemiyordu. Bu program ; * Windows Vista 32-bit * Windows Vista 64-bit * Windows Server 2008 32-bit * Windows Server 2008 64-bit * Windows 7 32-bit * Windows 7 64-bit işletim sistemlerinde...
  125. blazedanger35

Sata Mode Seçimi.

Merhabalar şu anda Samsung SP2504C 250 GB HDD var. Sata 2 destekli. Biosta sata mode olarak 3 seçenek var. Ide , Sata , Ahcii olarak gozukuyor. Bunlardan hangisini seçmem daha doğru olur . Disk sata kablosuyla bağlı .
  126. blazedanger35

Bilgisayar kapanıyor.

Merhabalar ; Bilgisayarıma yeni ekran kartı aldım . Yaklaşık 1 ay oldu . 1 aylık süre içinde bilgisayar çalışırken görüntü gitti. Ve hoparlörden takılma sesi geliyordu. Power Suppy den kaynaklanıyor yetmiyor diyicem ama sanırım öyle değil. Çünkü GTA 4 COD 5 filan full detay oynarken kapanırdı...
  127. blazedanger35

Windows 7 XPM - Soru?

Herkese merhaba. Arkadaşlar bende Inca IC - 467 Plus webcam var. Şu anda windows 7 RC 7100 kullanıyorum. Webcam driver ım çalışmadı. ( XP ve Vista driver ını denedim.) XPM de webcamı xp sürücüsüyle tanıtıp , windows 7 de kullanma imkanım varmı? Şimdiden teşekkürler.:)
  128. blazedanger35

Excel kayıp yazı , girdi , vs sorunu.

Merhabalar arkadaşlar bir yakınım borç alıcak vericek vs. bu bilgilerini bir excel dosyasında tutuyor. sol altta sayfa 1 sayfa2 olan yerleri 2008 ve 2009 diye ayarlayıp oyle kaydediyormus. Sorun : dosyayı bugun açtığında 2009 olan bölümünün olmadığını soyledi. Neler yapabilirim yardımlarınızı...
  129. blazedanger35

RS-232 Bağlamak.

İyi akşamlar herkeze. Arkadaşlar bilgisayarımda rs-232 seri bağlantı kullanmak zorundayım fakat bilgisayarda seri port yok. Elimde dandik 1 tane var ama onu anakarta bağlıyamadım. Anakartta bağlama yeri aynı olan 3 yer var ama buralarda in front usb 1-2-3 yazıyor. Acaba oraya bağlasam bi sorun...
  130. blazedanger35

Vista SP1 Ultimate En - Sistam dosyası isteği.

İyi akşamlar. Arkadaşlar şuanda vista ultimate sp1 kullanan arkadaşlardan rica ediyorum. System32 klasöründe şu dosyaları bir yere upload edebilirmisiniz. authui.dll browseui.dll imageres.dll shsvcs.dll upload edersseniz teşekkür ederim. Not: arkadaşlar 3rd bir tema uygulanmayan...
  131. blazedanger35

Ttnet Fatura

arkadaşlar bu ayki adsl faturam 82.50 ytl gelmiş. 1Mbit Hız - Limitsiz tarifeyi kullanıyorum . 49 lira gelmesi gerekirken 82 lira gelmesinin ne gibi bi nedeni olabilir? ne yapmamı önerirsiniz ( şikayet vs.):helpsmilie:
  132. blazedanger35

Pc-Tv Bağlantı sorunu.

iyi akşamlar herkese. arkadaşlar pc-tv bağlantısı yaptım fakat bir sorunum var. görüntüyü sadece monitörümde veya sadece tv de görebiliyorum. ikisindede aynı görüntüyü almak için ne yapmalıyım? ekran kartım nvidia geforce 7500 le . s-video ile tv bağlantısı yapıyorum. vista x86 178.24...
  133. blazedanger35

Kingston Ram Sorunu.

Herkese iyi akşamlar. Arkadaşlar bilgisayarımda 2 adet 2GB Kingston PC2-6400 ram var. Fakat PC2-6400 bildiğim kadarıyla 800 Mhz. Cpuid programında 400 Mhz yazıyor. Ben mi yanlış bakıyorum yoksa bilgisayar 400 Mhz e mi düşürdü anlıyamadım. Konuya bi açıklık getirirseniz sevinirim. Şimdiden...
  134. blazedanger35

ASP Mail. E-mail ayarları vs ...?

Arkadaşlar elimde free bir template var. Kişisel sitemi free hosta attım ve mail için mailto... kodu yerine bunu kullanmak istiyorum. Bu kod arasında nereleri değiştiriceğimi söyleyebilirmisiniz? <% for i=1 to 7 message=Request("message") next message=message + Request("message")...
  135. blazedanger35

"lsass.exe" Bu dosya nedir arkadaşlar?

İyi akşamlar. Bilgisayarımda windows live messenger ı çalıştırdığımda "lsass.exe" isimli dosya görev yöneticisinde işlemcimin %50 sini kullanıyor. Msn açıkken işlemcinin %50 sinin kullanılması kötü bir durum. Sistemde Kaspersky İnternet Security kurulu , güncel durumda ve virüs bulmadı...
  136. blazedanger35

PSD Dosyasından HTML yapmak

Arkadaşlar internetteki kimi web site template lerinin kaynak dosyası olarak psd uzantılı photoshop dosyasını veriyorlar. Bu dosyaları html olarak dışarı aktarmanın kısa yolu varsa söyler misiniz? Bu site; Order PSD to HTML Service Online | PSD2HTML Online çeviriyor ama geç oluyor...
  137. blazedanger35

Photoshop Çalışmam

Arkadaşlar Photoshop CS3 ile yaptığım 2 resim. Yorumlarınızı bekliyorum.
  138. blazedanger35

Domaininmi hosta yönlendiremiyorum

Arkadaşlar net.tc uzantılı bedava domain ve avardspaceden hosting aldım. Dosyalarımı index resim vs. hosta attım. Hosting ayarlarımda preview deyince sitem gözüküyor fakat aldığım domaini buraya yönlendirmek istiyorum. Yardımlarınız için TEŞEKKÜRLER. Arkadaşlar forumlarda aradım çoğunlukla 1...
  139. blazedanger35

Pes 2008 Kasma Sorunu

Selam arkadaşlar Pes 2008 yükledim 1.2 patchide yükledim fakat kasıyor. intel core 2 duo e6400 2x512 mb 667 mhz ram 512 mb asus gefrce 7500 le 250 gb samsung sp2504c sistemim bu bu sistemde crysisi mediumda oynuyordum. Fakat pes 2008 de high detay 1280x1024 çözünürlükte kasıyor low yapıyorum...
  140. blazedanger35

Arkadaşlar photoshopla bu resme benzer bir çalışma nasıl yapabilirim?

Arkadaşlar internette bu tür bir çalışma gördüm fakat nasıl yapılacağını bilmiyorum. Örneğin bir tekne resmi tablodan dışarı çıkıyormuş gibi yani bu tür çalışmaları soruyorum. Konu hakkında görüşlerinizi bekliyorum resimli anlatım linki atabilirseniz daha iyi olur Şimdiden teşekkürler. TONCE...
  141. blazedanger35

Çıktı alınca yazıcının içi mürekkep doluyor Capsli

arkadaşlar hp 336 numara siyah kartuşu ilk defa doldurttum eve gidesiye kadar bir sorun akma,sızıntı vs. birşey yoktu ama çıktı alınca yazıcının içi mürekkep oluyor şimdiden teşekkür ederim webcamla çektim ama idare eder sanırım