Arama sonuçlarınız

1. Tanshaydar

Marka Adı olan Alanadını Alabilmek?

Merhabalar; Birkaç ay önce bir işletme sahibi arkadaşa bir web sitesi hazırlamıştım. İşletme olduğu için com.tr uzantılı bir alanadı almış. Geçen ay farkettim ki aynı alanadının .com uzantılı bir websitesi kullanılıyor. Arkadaşım marka tesciline sahip. Yani işletme adı tescilli bir marka ve...
  2. Tanshaydar

Tehdit altındamıyım

Görünüşe göre korsan oyun indirmişsiniz. Bu tip durumlarda oluşması çok doğal bir olay olan crack'leme sırasında sisteme tonlarca virüs ve trojan bulaşması olmuş. İndirdiğiniz dosyaları antivirüs taramasından geçirmeden kullanmayın.
  3. Tanshaydar

Amnesia: The Dark Descent Türk yapımı mod desteğinizi bekliyor

Destek veren herkese teşekkürler. White Night şu anda ilk 100'e girdi ve oylamanın ikinci aşaması başladı. Eğer halen destek vermek isteyen varsa aynı linkten oylarınızı verebilirsiniz.
  4. Tanshaydar

Amnesia: The Dark Descent Türk yapımı mod desteğinizi bekliyor

Merhaba arkadaşlar; Geçen sene Aralık ayında başlayıp bu sene 13 Ekim'de çıkardığım Amnesia: The Dark Descent isimli oyunun motorunu kullanarak yaptığım White Night isimli mod, hem Türkiye içerisinde hem de uluslararası arenada oldukça ilgi gördü ve büyük başarı yakaladı. TrGamer ve ModSentry...
  5. Tanshaydar

İşte Fahrenheit'in Varisi

Varis denince devam oyunu sanılıyor. Aynı firmadan aynı oynanışa sahip bir oyun olması herkesin gözünde devam oyunu olduğu gibi bir kanı oluşturuyor. Halbuki firma Heavy Rain'in kesinlikle farklı bir oyun olduğunu ve Fahrenheit 2 şeklinde bir devam oyunu da düşündüklerini söylüyorlar...
  6. Tanshaydar

Notepad++ 5.4 Download

Ha zaten Photoshop da Paint'in alternatifi di mi :)
  7. Tanshaydar

Java'cılar İstanbul'da Buluşuyor

Önkayıt filan gerekiyor mu? Yoksa direk gidip katılabiliyor muyuz? Ankara'dayım; ama kısmetse gidip katılacağım.
  8. Tanshaydar

Korku romanı tuvalet kağıdına basıldı!

Korkudan altına ederse korkutan sayfa ile temizler artık.
  9. Tanshaydar

Laptop ekran kartı

Yine de fikrini belirttiğin için teşekkürler. Bahsettiğim oyun Crysis değil ve ben X1900 ile oynanmayan oyunu 7200 ile oynadığımı söylüyorum. Sürücü güncellemesinin de beş para etmediğin, şu anda halen oynanamadığını da belirteyim.
  10. Tanshaydar

Laptop ekran kartı

Her şeyin bellek olmadığını ben de biliyorum. Zaten verdiğin linki de inceledim. Arkadaşın paylaşımsız 256 diyerek daha iyi demesine cevap verdim sadece. Testleri veya tabloları bir kenara atacak olursak, sırf tecrübeme dayanarak oyunlar için nVidia'nın daha iyi olduğunu söylüyorum. Millet Ati...
  11. Tanshaydar

Laptop ekran kartı

Neye dayanarak söylüyorsun? 9300'ün kendine özel 256 MB belleği ve gerektiğinde sistem belleğinden otlanma özelliği var.
  12. Tanshaydar

Laptop ekran kartı

Evet hangisi daha iyi?
  13. Tanshaydar

Türkan Saylan toprağa verildi

Türkân hanım son şakasını yapamadı ama :P
  14. Tanshaydar

Kızıl tilki ateş tilki oluyor.

Hiç kimseye hakaret etmedim; yapılan işin hoş olmadığını belirttim. Özellikle de birilerini veya bir şeyi karalayarak kendini iyi gibi gösterme hareketinin kötü bir davranış olduğuna vurgu yaptım Çok şükür anladığını sananlar gibi değilim, anlıyor ve duruma göre cevap veriyorum. Hmmm, demek...
  15. Tanshaydar

Efendim? Eminim dilini burnuna da değdirebiliyorsundur. Forum ortamı demek, istediğin her şeyi, herkesi istediğin şekilde karalayabilirsin demek değildir. İşime gelmeyen bir durum yok, ayrıca insanlara ne yapmaları gerektiğini söyleyeceksen ne demek istediklerini de çok iyi anlayacak kapasitede...
  16. Tanshaydar

Benim bildiğim legolarla başka şey yapılıyor, logo olmasın o :D Seni Opera düşmanı seni... Arkadaşlar tarayıcı lekelemeyi bırakalım. Karşı tarafı lekeleyerek yukarı çıkmaya çalışan beterin en beteri, rezilin en rezilidir!
  17. Tanshaydar

Türkiye'nin ilk 3B MMOG oyunu

Alfa testi? Oyunun 3.0 versiyonu bu çarşamba açılıyor, insaf! Türkiye'nin nadide oyunlarından biri olması sebebiyle en azından biraz araştırılmayı haketmiyor muydu? Sobee yapımcı, MyNet yayıncı firmadır. Ayrıntılı bilgi için bkz. İstanbul - Kıyamet Vakti
  18. Tanshaydar

Xbox 360 Kaç Sattı?

Xbox için gayet ucuz soğutucu modelleri var, alın, bir derdiniz kalmaz. Ayrıca Berkin abinin söylediği doğru, Xbox'a oyun yapmak çok kolay.
  19. Tanshaydar

Xbox 360 Kaç Sattı?

O zaman kırdırsın Sony, madem satış farkı oluşturacak kırılamayacak bir şey yapmasın. Yok kırılamadı yok ondan böyle yok oyunu pahalı. Bahane değil bu her şey ortada, Xbox daha böyle gider, satışları daha da artar.
  20. Tanshaydar

Opera ile Tam 15 Yıl!

Mutlu yıllara aşkım :D
  21. Tanshaydar

YouTube Facebook'a Özenirse

Facebook'un Youtube'tan farkı kalmadı ki. Tavuk şeyi kadar yer bırakmışlar davetlere, geri kalan her şey, her yer video...
  22. Tanshaydar

Joomla 1.5.9 Önsayfa Sorunu! Acil Yardım

Senin istediğin komple hepsini kaldırmak mı yoksa orayı düzenlemek mi?
  23. Tanshaydar

Opera nasıl kullanılır?

Neyse hayırlı olsun. İhtiyacın karşılansın da ne olduğu çok önemli değil.
  24. Tanshaydar

Japonlar Xbox 360'tan Memnun

Microsoft'un becerisi, konsola oyun çıkarsınlar diye firmaların ayağına gitmek. Ayırca Xbox için oyun geliştirme olayını da resmen milletin ayağına götürüyor. Ben burada yattığım yerden Xbox için oyun geliştirebilirim; ama bir PS2 veya PS3 motoru bulmak isterseniz binlerce doları gözden çıkarmak...
  25. Tanshaydar

Adobe Flash Televizyonlara Geliyor

Adobe önce otursun 64 bir için bir flash player yazsın.
  26. Tanshaydar

Adobe Reader Kullananlar Tehlike Altında

Çok kullanıldığı ve karmaşık olduğu için. Kimse Silverlight açığından bahsetmez mesela :D
  27. Tanshaydar

Adobe Reader Kullananlar Tehlike Altında

Foxit bedavadır, Adobe Acrobat Reader'dan daha iyidir. "Bu ne bu, pahalı olan" anlayışı gütmeye de gerek yok bence. Avatar da çok güzelmiş bu arada :)
  28. Tanshaydar

Joomla 1.5.9 Önsayfa Sorunu! Acil Yardım

1.5.10 çıkmadı mı ya, ona güncelle. Bilemiyorum ama pagination olarak bir arat istersen.
  29. Tanshaydar

Opera nasıl kullanılır?

1) Araçlar - Seçenekler - Gelişmiş - Tabs (Sekmeler galiba) - Additional Tab Options (Türkçe'sinde ne yazıyor bilmiyorum) - Open Windows Instead of Tabs 2) Farenin ortasına basınca gayet de bir işaret çıkıp sağa sola yukarı aşağı scroll yapıyor. 3) Sen bir giriş yaptığında Opera otomatik...
  30. Tanshaydar

Hangi gazeteyi okuyorsunuz?

Genelde internetten takip etsem de arada bir kâğıt üzerinden okumak istiyor insanın canı :) O zamanlarda gidip zaman alıyorum.
  31. Tanshaydar

Menemeni Severim - Fıkra

Midem bulandı.
  32. Tanshaydar

Vista'ya Hoş Geldin Modifikasyonu

Tüm bu işlemlerden sonra da formata doğru geri sayım başlar. Nedense Microsoft ürünlerinde orjinal dosya değişimleri sistemin belirli bir süre sonra çökmesine sebep oluyor.
  33. Tanshaydar

Loreena McKennitt Türkiye'ye geliyor

Biletimi çoktan aldım, gidecek arkadaşlara da şimdiden iyi konserler diliyorum.
  34. Tanshaydar

Sihirli DVD'lerde binlerce film

Arkadaşlar bu olay 2005-2006 döneminde yapıldı, şimdi makale olarak yayınlanıyor. Yeni bir şey değil yani.
  35. Tanshaydar

Bir Teknik Servis Hikayesi

HP Pavilion DV6187 bilgisayarım var. Ne kadar çektim bilemezsiniz. Google'a "HP Servis" yazın bakalım neler neler çıkıyor...
  36. Tanshaydar

Silent Hill Hayranlarına Müjde

Açmayacağım, ama grafiğin kötü olacağını nasıl anladın ben onu anlamadım. HD grafik olmayacak olması grafiğin kötü olacağı anlamına gelmez. Ayrıca özellikle grafik köleleri kusura bakmasın ama yeni nesil beni etkilemekte başarısız oldu. Grafiğine yüklenip boş hikâyelerle oyun sürmek anca o "şu...
  37. Tanshaydar

Firefox 3.6 seneye aramızda, adını sormayın

64 bitlik olanı normal Firefox'un yeni sürümü geçtikten sonra güncellenir. Kendi kendine güncellenmez, güncelleme arayışları çaresizce boş olarak sonuçlanır. Dediğim gibi, kasmaya gerek yok.
  38. Tanshaydar

Öyle bir yazmışsın ki "bundan sonra çıkan her oyun HD olmak zorunda, PS3 ve Xbox 360'a çıkmak zorunda" gibi bir anlayış güttüğün anlaşılıyor. Zaten sizin gibi GW'lar yüzünden oyun dünyası bu hale geldi. ExCeLLeNT, ilk oyun 1999'da çıktı. Sen o zaman hiç bulaşma ona. Adam küp kafalı. Bu...
  39. Tanshaydar

Firefox 3.6 seneye aramızda, adını sormayın

Minefield Firefox'un 64 bitlik versiyonudur. Kasmaya gerek yok, sisteminizde 64 bitlik bir işletim sistemi yüklü değilse kullanamazsınız zaten.
  40. Tanshaydar

Konami'den yeni bir korku oyunu: Six Days in Fallujah

Bazı oyunlar vardır ki insanın hayatını bir daha eskisi gibi olmamacasına değiştirirler (bkz. Silent Hill 2); o yüzden oyun deyip geçmek çok büyük bir hata olur. Kaldı ki bu nasıl bir korku oyunu oluyor anlamadı ben? Nesi korku? Konami iyice azıttı artık ne yapacağını şaşırdı.
  41. Tanshaydar

Niye çıksın?
  42. Tanshaydar

Testere serisi oyun oluyor

Konami yanlış yoldasın! :nono:
  43. Tanshaydar

Bir Kalpte Kaç Sevgi Bulunabilir?

O küçücük kalbe Allah sığıyor, daha ne olsun :)
  44. Tanshaydar

Oyun motorları

Steam Search Bu linkte Source SDK'sına sahip olabileceğin oyunların listesi var. En ucuzu Half-Life 2: Deathmatch $4.99 Tabi kullanacağın programlama dili de önemli. Java için JME, C++ için Newton Physic Engine ( Newton Game Dynamics ) var. En popülerlerle başlamak biraz ağır olabilir.
  45. Tanshaydar

Oyun motorları

Steam üzerinden Half Life 2 veya Episode'larını alırsan Source SDK'yı da yanında eşantiyon olarak veriyorlar. Mesela bende var; ama vakit bulup da kurcalayamadım. CryEngine 1 için de, sanırım Far Cry 1'in klasörlerinin içinde mevcut; ama SDK'sı var mıdır bilemem. Unreal Engine'ler için de...
  46. Tanshaydar

Wolverine Maymun Oldu(!)

İzleyenler de maymun oldu yani :P
  47. Tanshaydar

PSP Daha Sezonu Açmadı

Fiyat indirimi yapmadığı sürece sezonu daha açamaz :P
  48. Tanshaydar

İyi ki Doğdun Gmail!

5 yıldır beta :D Birincil e-posta servisimdir kendileri, çok severim :)
  49. Tanshaydar

BioShock 2 ilk fragman yayınlandı...

Tamam da bu başlık dün açılmış. Halbuki bu fragman Bioshock 2'nin ilk duyurulduğu andan beri var.
  50. Tanshaydar

Demokrasi nedir, iyi midir?

Haklısın. Yalnız şöyle bir şey var. Çoğunluğun kararına uymak zorunlu mu? Elmacik abimizin sözlerine uyaraktan bunu çok daha baside indirgemek istiyorum. Kampüsün yurdunda kalıyorum mesela. 5 kişi bir araya geldik ve film izleyeceğiz. 3 kişi bana göre absürd, vakit harcanmaması gereken bir...
  51. Tanshaydar

Pisa Kulesi'ni düzeltme çabaları

3. resimdeki kesin Türk'tür. Böyle yaratıcı ve farklı açıdan bakmayı başarabilecek başka birisi olamaz :P
  52. Tanshaydar

İdeal Koca Beklemenin Sonu=)

Dünya üzerinde böyle bir erkek var mı ya :wassat: Varsa ben onla maç filan yapmam :ph34r:
  53. Tanshaydar

IE ve Firefox'u bırak; Avant'a bak!

Bir ara kullanmıştım; o zaman IE7'nin haberi bile yoktu. O aralar güzeldi, sonra bir daha kullanmadım.
  54. Tanshaydar

Bunu sakın denemeyin! - Video

Ben deneyeceğim işte karışma sen :razz:
  55. Tanshaydar

Bilgisayar Fiyatları Yüzde 10 Ucuzlayacak!

Alınabilecek, almaya değecek (zaten bir bilgisayarı olanlar için söylüyorum) iyi bir tanesi 1000 doların üzerinden başlıyor. Dolar şu anda 1,656 yani 1600 TL'nin üzerinde bir fiyat. Buna bir de %8 ekleyip cartını curtunu koyunca 2000 TL'ye yaklaşıyor. Ben öğrenciyim, hayatımda bana ait 2000...
  56. Tanshaydar

Bunu sakın denemeyin! - Video

Evde deneyeceğim.
  57. Tanshaydar

Vista İçin Xp Teması, Vistada XP Tadı Yaşayın

Ne yaptın ya :) Tamamen arka plâna bağlı bir olay bence.
  58. Tanshaydar

Her Şeyi PDF'ye Çevirin

Her şeyi PDF'ye çevirmek gibi bir takıntım yok; ama PDFCreator'u de tavsiye edebilirim bu programın yanına. Çalışma mantıkları aynı, sanal yazıcı oluşturup (bu ne ya, her şey sanal oldu... Sanal PC, Sanal Sürücü, Sanal yazıcı... öhm) yazdırma ayağına PDF yapıyorlar, çok güzel. Ama hiç...
  59. Tanshaydar

Vista İçin Xp Teması, Vistada XP Tadı Yaşayın

Düşünce güzel de görüntüyü beğenmedim, aero glass'ta devam edeyim.
  60. Tanshaydar

Korkmaya Fırsatınız Yok: Resident Evil 5!

Resident Evil 5 zaten korku oyunu değil, Aksiyon-Macera oyunu :excl: Resident Evil 6'da o özlediğimiz fiziksel korkuyu geri getirmeleri dileğiyle...
  61. Tanshaydar

Pet Şişeden Çanta Yapımı

Kurbağa zannettim ne sadist insanlar var diyecektim :P
  62. Tanshaydar

SDN@Yıldız Teknik Üniversitesi

Ankara'ya da beklerik ^^
  63. Tanshaydar

Hangi linuxu kulanıyorsunuz?

Ubuntu 8.10 x64
  64. Tanshaydar

Text Editör Nasıl Yapılır ?

Hayırlı olsun, biraz üzerine düşersen güzel şeyler yapabilirsin kanımca. Onca yazdığımdan bunu çıkarmak da başka bir teknoloji harikası olsa gerek!
  65. Tanshaydar

Ev Arkadaşı Arıyorum!

İsmail abi Ankara öğrenci şehri değildir ama öğrenciler rahat geçinirler. Öğrenci ayağına yatarak kendine bir ev tutabilir hatta çok ucuza döşeyebilirsin bile. Ben şimdi kampüsün yurdundayım; ama zamanında ev tutup kaldığım da oldu arkadaşlarla. Bahçeli - 7. cadde dışında hemen hemen her yer...
  66. Tanshaydar

Nvidia'nın PhysX'ine Karşı İşbirliği

Hadi bakalım, AMD'nin "Intel bizi yok etmek istiyor" serzenişlerinden sonra ilginç bir gelişme olmuş. Düşmanımın düşmanı, gizli düşmandır :P
  67. Tanshaydar

Internet Explorer 8 mi Firefox 3.0.7 mi?

Bu testi Safari 4 Beta'ya yapın, yine mozilla kullanacaksınız. Maksat üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Biz de sana inanamıyoruz yusufsan21, hiç merak etme.
  68. Tanshaydar

Avira'ya Spyware Koruması Geldi

Avira herkese kucak açmıyor demek ki :)
  69. Tanshaydar

Text Editör Nasıl Yapılır ?

Notepad2 ve Notepad++'ın kaynak kodlarını incelemende fayda var. Tek başına C# derleyicisi gibi bir editör yazamazsın; ama Notepad2 gibi bir editörün yazılabilitesi vardır. Başta söylediğim iki editör de Scintilla tabanlı olduklarından bu konuda araştırma yapabilirsin.
  70. Tanshaydar

Avira'ya Spyware Koruması Geldi

Neredeyse bir buçuk yıldır Avira kullanıyorum ve bunun son bir yıla yakını lisanslı olarak kullanıyorum. Ücretsiz olan versiyonu bol bol ödül almıştır, almaya da devam ediyor. Ücretli sürüme pek yansımadı bu yenilik, sadece görsel değişimler var. Yoksa Search Engine ve Virus Definition kısımları...
  71. Tanshaydar

Internet Explorer 8 İndirin

Bende hata yok ;) IE 8'in RC'sini kullandım biraz. Ara ara IE lazım oluyor, en güncelini bulundurmakta fayda var :euro:
  72. Tanshaydar

Far Cry 2 Sistem Gereksinimleri

Ben Nvidia 7200 ile 1280x800 çözünürlükte akıcı bir şekilde oynadım. Oyunun optimizasyonu inanılmaz. Hele ki yamaları da çıktı. Ubisoft Montreal kendini aşmış, bugüne kadar gördüğüm en iyi optimizasyonlardandı.
  73. Tanshaydar

Ubuntu 9.04'te Son Virajlar

Verdiğin link Ubuntu'yu daha çok sevmeme sebep oldu be! Bir sistem en küçük ayrıntılarıyla bile böyle güzelce ilgileniyor, üçüncü parti yazılım ve donanıma bu kadar destek veriyorsa insan sevmez mi onu? Microsoft müşteri hizmetlerini arayanların sık duyduğu sözlerden biri: "Lütfen üçüncü parti...
  74. Tanshaydar

Ubuntu 9.04'te Son Virajlar

@HapS Biri hataları düzenlemek için, diğeri yenilikleri son kullanıcıya sunmak için güncelleme yapıyor da ondan. Sen windows update'te Firefox için güncelleme yayınlandığını gördün mü? Ya da Windows'un kernel'i ne kadar sıklıkla güncelleniyor?
  75. Tanshaydar

Windows 7'nin Gizli Silahı

Sistemin uyumlu değilse kuramazsın.
  76. Tanshaydar

Beklenen Oyun Çıktı

Pazartesi günü PC'ye çıkıyor ha? TR'ye üç gün sonra gelir; ama ben hiçbir yerde böyle bir haber göremedim...
  77. Tanshaydar

Beklenen Oyun Çıktı

Serinin 18 tane oyunu var, kaç tanesi PC'ye çıktı :)
  78. Tanshaydar

Seksi Sheva ile Resident Evil 5 daha farklı!

Hahaha :D Her kitleye hitap etmeye çalışmışlar galiba :D Silent Hill 4'te de Cynthia ve Eileen için özel elbiseler vardı :P
  79. Tanshaydar

IE ile Firefox arasındaki fark =)

Yani diyorsun ki Mozilla Firefox IE'nin makyaj yapılmış hali, kullanmaya gelince bir fark yok?
  80. Tanshaydar

Beklenen Oyun Çıktı

Bilgisayara çıkacak elbette; ama önce konsollardan parayı kıracaklar. Sonra bizim gibi konsol alamayacak durumda olanlara çok büyük bir iyilik yapıyormuş gibi göstererek PC'ye çıkaracaklar. Birkaç gün sonra crack'i çıkacak, biz de öyle oynayacağız. Haa, bu arada, yeni nesil oyunların donanım...
  81. Tanshaydar

Bayan tipleri :)

İdeal Gaz Teorisi gibi bir şey mi bu?
  82. Tanshaydar

Hareketli Resim Nasıl Yapılır?

Hazır yeri gelmişken ben de sorayım. Videodan gif'e çevirmek için bir program tavsiye eden var mı?
  83. Tanshaydar

Wordpress Tema

Ne yapmak istediğinize bağlı.
  84. Tanshaydar

Opera 10'u Deneyin

Bence beta aşamasına geçmeden denemeyin. Kaldırmak durumunda kaldım, 9.64 yeterince iyi zaten.
  85. Tanshaydar

En İyi Hikaye Kimde?

he he he desem?
  86. Tanshaydar

Çift çekirdek 64 bit midir?

64 bit Vista kullanıyorsan her programı çalıştırır. Linux kullanıyorsun %98 ihtimalle kullanacağın programın 64 bitlik versiyonu vardır. Ama 64 bitten tam performans almak istersen programların 64 bitlik versiyonlarını kullanmalısın. Mesela Photoshop, 3ds Max gibi programların 64 bitlik...
  87. Tanshaydar

Hasta la vista.. :)

Anasayfadaki resimlerin herbiri ayrı olay zaten. 15 santim açık ağızlı kadınlar filan...
  88. Tanshaydar

ESET Smart Security 4 Çıktı

:icon_:
  89. Tanshaydar

PCSX 2 Yeni versiyon

O bir oyun var ya... Yenilikleri beklemeye devam ediyorum.
  90. Tanshaydar

Film, Oyuncu Tanıtma, İnceleme CMS var mı?

Yan ürün mü? Hmm, pek kullanamamışsınız herhalde... Kendi proje gurubum için 5 aylık bir kullanma sürecim vardı, hafifliğine ve işlevselliğine hayran kaldım. Drupal ile yapılamayacak hiçbir şey yok. Taxonomy özelliği ise başlı başına Drupal'i bir numara yapmaya yeter zaten. (ama benim gönlüm...
  91. Tanshaydar

Fatih - Harbiye

Bir kitap okuma yarışması vesilesiyle elimden geçmişti. Bir solukta bitirdiğim bir kitap. Bana göre herkesin okuması gerek, 100 temel eser içine konulmuş olması tam isabet olmuş.
  92. Tanshaydar

Film, Oyuncu Tanıtma, İnceleme CMS var mı?

Drupal'i bu konuda tavsiye ederim. Taxonomy özelliği sayesinde oyuncularından çıkış tarihine, türünden yönetmenine kadar her şekilde sınıflandırman mümkün olur. Ayrıca yorum yazma ve puanlama sistemi de vardır. Hafif ve biraz kullandıktan sonra alışkanlık yapabilen bir sistemdir.
  93. Tanshaydar

En İyi Hikaye Kimde?

Lovecraft olunca... Denecek fazla söz olmaz derim ben. Yine de Silent Hill bir numaradır.
  94. Tanshaydar

Firefox'un şaşırtan güvenlik açıkları...

Hehe, aynısnı "Linux'la uğraşan yok uğraşsalar ne açıkları çıkar" diye söylüyorlar. Bunu kalıp haline getirelim, kullanalım. ______ ile uğraşmıyorlar, uğraşsalar ____'dan daha kötü durumda olurdu.
  95. Tanshaydar

En İyi Hikaye Kimde?

Tabi ki Silent Hill 2
  96. Tanshaydar

PCSX 2 Yeni versiyon

Halen Silent Hill Origins oynayamıyorum... :\ 64 bit desteği olsa çok daha randımanlı çalışır, çalıştırırım...
  97. Tanshaydar

Ben iki yıldır Linux x64, iki aydır da Vista x64 kullanıyorum. Bilinmediği için 64 bit sevilmez, küfredilir. Sen biliyorsun, seviyorsun. Bilmeyen sevemez, sevmeyen küfreder geçer. Mesela forumda Vista'nın direk kendisine küfredip geçen binlerce kişi var. Halbuki benim Vista'm XP'mden daha stabil...
  98. Tanshaydar

Çift çekirdek ile 64 mevzuu çok başka konulardır. Birbirleriyle karıştırma.
  99. Tanshaydar

Çift çekirdek olunca otomatik olarak 64 bit olmaz. Tek veya çift olsun, isterse 3 hatta 4 olsun; çekirdeğin mimarisinin 64 bit olması gerekir. Yani 32 + 32 = 64 olmaz. İki tane 32 bitlik çekirdeğin olmuş olur. Verdiğim dizüstü modeline baktım "AMD Turion™ X2 Ultra Çift Çekirdekli Mobil...
  100. Tanshaydar

Crytek Neler Çeviriyor?

Hahaha güzeldi :stuart:
  101. Tanshaydar

Vista üstüne Vista

Yüklersiniz de, bazen XP'yi açmama girişiminde bulunuyormuş. Yani hiç karşılaşmadım, ama böyle sorunlarla karşılaşanlar olmuş.
  102. Tanshaydar

Bu Özelliklere Göre Oyun Arıyorum...

Bu oyunun oynanabilirliğine değil de, kişinin oynayış tarzına bağlıdır bence ;)
  103. Tanshaydar

Crytek Neler Çeviriyor?

Milli gurumuz derken?
  104. Tanshaydar

Vista üstüne Vista

Bir şey olmaz, üç tane işletim sistemin olur. Ama şahsi tavsiyem üçten fazla işletim sistemi tutma bilgisayarında, hatta üç bile çok sayılabilir. Diğer türlü diskin aşırı bölümlenme yüzünden erken yıpranır.
  105. Tanshaydar

Mozilla: Firefox 3.1 yerine 3.5 mi geliyor?

Ben 3.2 alpha kullanıyorum 3.5 filan yok ufukta.
  106. Tanshaydar

Sizinle Tanışabilir miyiz?

hehe
  107. Tanshaydar

İlk Silent Hill Tekrar mı Yapılacak?

VG247'nin ortaya attığı bir spekülasyon :) Popülerleşmek için güzel bir yol. Climax'ın kapalı kutu olduğunu Silent Hill Origins'ten dolayı çok iyi biliyoruz. Climax'ın ana sayfasında PS3 - Xbox 360 ve Wii - PSP üzerine iki adet Konami projesi olduğunu biliyoruz, tabi tüm Silent Hill...
  108. Tanshaydar

EA Nerede Yanlış Yaptı?

Ubisoft'tan öğrensinler biraz...
  109. Tanshaydar

Java Framework Kılavuzu - Download

Hemen bir tane edindim, çok teşekkürler :)
  110. Tanshaydar

Cevap için çok teşekkürler; ama ben bu hali seviyorum. Almayacak olsam bile ürün tanıtımlarını sonuna kadar izlerim :happy:
  111. Tanshaydar

Berkin abi o kadar hızlı konuşmasına rağmen o kadar anlaşılır konuşmayı nasıl başarıyor anlayabilmiş değilim. Bir sırrı varsa paylaşmasını isterim :)
  112. Tanshaydar

"Oyun Yapımı" ile ilgili bir bölüm

Beğenmemekte haklı olabilirsin, tabi hangi siteleri gördüğünü bilmediğim için bir şey diyemem. Ama herkesin aynı seviyede sayıldığı bir toplum da bilmiyorum açıkçası. Bir de şu var, trgamer'da yapılan yorumlardan bir tanesi: Link vermiyorum, ama o başlık altında çok ilginç yazışmalar da...
  113. Tanshaydar

Internet Explorer 8 Tamamlandı!

IE 8 RC'yi kullandım, pek memnun kaldığım söylenemez. Ama 7'ye göre de iyiydi. Şu anda Minefield kullanıyorum. Firefox'un 64 bitlik versiyonu. Ama VBulletin'de sıkıntı çıkarıyor ve 64 bitlik flash yok (adobe istifa!). O yüzden ara ara Safari 4'ü (mesela şimdi) kullanıyorum ki memnun kaldım...
  114. Tanshaydar

Rejim (ama nereye kadar?)

Bana sanki kilden yapılmış gibi geldi...
  115. Tanshaydar

Safari 4'ten İlk İzlenimler

Sanki biraz Chrome çakması olmuş? Sizce?
  116. Tanshaydar

"Oyun Yapımı" ile ilgili bir bölüm

"doğru düzgün bir konuşma platformu, yardım platformu bile açmamışlar." Ya sen görmedin, ya da görüp de beğenmedin?
  117. Tanshaydar

Vista SP2 RC'yi İlk Kim İndirecek?

SP'nin tam sürümü çıksın indirip kuralım. Harddisk yönetiminde sıkıntılar vardı en son o yüzden Beta'yı kaldırmak durumunda kaldı çoğu kişi. Onun dışında oyunlarda gözle görülür bir performans artışı sağlamıştı. Muhtemelen RC'de biraz daha iyileştirme vardır.
  118. Tanshaydar

Yeni Programım - Quick Desktop 1.0

Hocam düşünce çok güzel ve pratik. Arayüze biraz daha önem verirsen cillop gibi bir program olacaktır. Tekrar tebrik ederim.
  119. Tanshaydar

Duvar Kağıtlarını Seriye Bağlayın

Dil ayarlarından Türkçe'yi seçmeniz gerekiyor. Options->Language->Türkçe
  120. Tanshaydar

IESHIMS.dll dosyası gerekiyor

Başlıktan belli, evet arkadaşlar. İgili dosyayı, yan ieshims.dll dosyasını arıyorum. İnternette bulduğum bir yer bana 1 dolara indirebileceğimi söylüyor, ben de yemezler dedim. Mâlum dll sitelerinin hepsinde dolaştım ama bulamadım. Bu dosyayı nasıl elde edebilirim?
  121. Tanshaydar

WordPress Bilgisi Olanlar Lütfen!

bence wordpress'in işleyişini biraz anlayabilmek ve haşir neşir olmak babından wordpress.com üzerinden bir blog açmalısın. Mesela erenua78.wordpress.com şeklinde olur. Onun üzerinde biraz oynayınca, bir host alıp kendi blogunu kurabilirsin. WordPress tatlı bir sistemdir, mıncıklaması, oynaması...
  122. Tanshaydar

SDN'de siyaset yasaklansın mı?

Yasaklansın diyorum, çünkü tartışıldığında insanların bakış açılarını genişletici, yapıcı tartışmalar olmuyor hiç.
  123. Tanshaydar

Kızları Anlama Dersi (Karikatür)

Bize bunları öğreten bir ablamız olmadı ki :P
  124. Tanshaydar

Zombi Avına Devam

Oyun çok güzel de biraz araştırma, bir gametrailers.com gezisi yapılsa daha iyi sonuçlar elde edilebilir. Steam üzerinden orjinal olarak satın almıştım, ilgilenen varsa CO_OP atabiliriz :P
  125. Tanshaydar

Sahte şeyh pornocu çıktı!

Zaten ben bir dinibütün şeyh, bir dinibütün imam görmedim. Bunların alayı pornocu, alayı üçkâğıtçı, alayı dolandırıcı.
  126. Tanshaydar

Quake Live Keyfi Başlıyor

Kapalı beta testlerine davetiye gelmişti oynamıştım uzun süre. Tarayıcı üzerinden bu kadar sağlam oynatmak gerçekten büyük başarı.
  127. Tanshaydar

Çevrimdışı Belgeler ve Takvim Nasıl Kullanılır?

64 bit desteği yok hala :o
  128. Tanshaydar

Windows Vista Service Pack 2 YayınLandı [ DownLoad ]

Teşekkürler, ben de son sürümü bekleyeyim o zaman :)
  129. Tanshaydar

Windows Vista Service Pack 2 YayınLandı [ DownLoad ]

Ne dersiniz, kurayım mı? İngilizce Vista kullanıyorum da.
  130. Tanshaydar

Dead Space Aile Konsolunda

Hmm, RE4'ün Wii sürümü gayet hoştu, Dead Space'i PC'de oynayıp bitirmiştim; fare ile oynamak daha rahat.
  131. Tanshaydar

Java Yazılımı Yenilendi, İndirin!

64 bit için sadece JDK var, JRE 32 bit. Onu indirip kurabilirsin, sorun olmaz ;)
  132. Tanshaydar

Duvar Kağıtlarını Seriye Bağlayın

Bu da Türkçe dil dosyası, çeviriyi az önce bitirdim. Programın yazarına da gönderdim, yakın zamanda ekler sanırım. http://www.tanshaydar.com/dosya/turkish.lng Sağa tıklayıp farklı kaydet deyin ve [C:\Program Files\Walyk Wallpaper Changer\languages] klasörüne atın.
  133. Tanshaydar

Java Yazılımı Yenilendi, İndirin!

Türkiye sitesinde 11 gözüküyori sorun sende değil localhost :)
  134. Tanshaydar

EA Jason Bourne'u Lisansladı

5. kitabı çıktı :) 4. filmi de çıksın. Ama oyun konusunda endişeliyim. Tamam EA son zamanlarda kendini aştı; ama yine de endişeliyim.
  135. Tanshaydar

Az Sistem Kaynağı Harcayan Antivirüs

Ben bir yıldan uzun süredir Avira Antivir Premium kullanıyorum. Sistemim iyi; ama sağlam programları çalıştırırken bile antivirüs'ün etki edecek kadar sistem kullanmadığını farkettim.
  136. Tanshaydar

Kadın Dilinden Anlamak...

Vaay, çok güzelmiş. Çok da faydalı bir bilgi, ben de mi not alsaydım :P
  137. Tanshaydar

Torrent Mağdurlarına Ücretsiz Yardım

İçinde insan faktörü olan hiçbir sistem %100 güvenli değildir ;)
  138. Tanshaydar

Windows 7 Tecrübeleri

Xasiork hangi programı kullanıyordun? Bu arada kullanıcı adını çok sevdim ;)
  139. Tanshaydar

Wordpress - Internal Server Error

Maalesef benim de :( WP forumlarına sormayı deneyebilirsiniz.
  140. Tanshaydar

PHP var; ama bazı modüller kapalı, bazıları açık. Plesk panel kurulu. 5.2.3 kurulmuş hem de. Maalesef PHP bilgim çok değil, ama bu sayfayı değiştirmeden bunu wordpress forumlarında sorarak kurulumu engelleyen bir şey olup olmadığını sormak gerekebilir. Mesesla allow_url_include kapalı, açık...
  141. Tanshaydar

Hmmm o zaman php destekleyip desteklemediğini kontrol etmende fayda var cidden. Hele ki yabancı bir sunucu ise sadece asp/html desteği olabilir.
  142. Tanshaydar

Sadece kurulumda mı hata variyor, yani hiç kurulmuyor mu? Ve hangi aşamada hata veriyor?
  143. Tanshaydar

Rusya kendi "Windows katilini" hazırlıyor

Tabi işletim sistemi kullanmaya alışmak zor, özellikle de yıllarca sistem sizi kullandıktan sonra...
  144. Tanshaydar

Mirror Edge (yeni oyun)

Çevrilecek çok fazla dosya var. Çevirilerde yardım istiyorum :) Tek başıma altından kalkmam çok sürer ve bütün tatilim buna gider.
  145. Tanshaydar

Sorun wordpress'te değil sunucuda. PHP sistemler için tavsiye edilen sunucu işletim sistemi Linux'tur. Tüm sitelerim php ve hepsi de Linux sunucular üzerinde barınıyor. İnternal server error hatası için daha ayrıntılı bilgi burada bulunabilir. Windows'ta olmaz mı? Olur, fıstık gibi de...
  146. Tanshaydar

Mirror Edge (yeni oyun)

Oyunun Türkçe yaması için bazı çalışmalara başladım: http://blog.tanshaydar.com/mirrors-edge-turkce-yama-calismalari.html Yardım etmeyi düşünen olursa memnuniyetle kabul ederim :)
  147. Tanshaydar

İnceleme: Adobe Photoshop CS4

Cem bey ben halen CS2 kullanıyorum. CS4 CS2'ye göre daha performanslı çalışıyorsa geçeyim diyorum; ama açılış süresi 16 katına çıktıysa kalsın :P
  148. Tanshaydar

Antivirüs proramına para verir misiniz?

Vermem; ama crack filan gibi aptalca işlere de kalkışmam. Link sağolsun, kampanyalardan haberdar ediyor bizleri, neredeyse bir yıldır Avira Antivir Premium kullanıyorum. Kampanyaları sağolsun :)
  149. Tanshaydar

Internet Explorer 8 RC1 Yayınlandı

İndirip kurdum. Zaten IE kullanmadığım için kullanacağım zaman güzel bir şey olsun dedim. Fena değil; ama kullandığım bir tarayıcı haline gelmez :P
  150. Tanshaydar

Windows 7'ye Yakın Takip

Efsaneleşmiş mi :D Efsane işletim sistemi benim için Windows 95'tir :P
  151. Tanshaydar

Erkeklerin Kadınlardan Ricası

Çok güzel, çok beğendim. Gerçi ben sağlam iğneleme yapıyorum; ama bu genel değil, ara sıradır. En karmaşıik durumda bile bizim için temel kural şudur: 'En kolayını seç'. Bizden komplike şeyler beklemeyin. Bu benim mottom olsun ya :D
  152. Tanshaydar

Mirror Edge (yeni oyun)

Yok ben bir şey demedim. Ama orjinal aldığım oyun ve filmler de az sayıda değildir. Para biriktirir alırım. Ben de bu oyunu korsan oynuyorum maalesef. Fiyatı da 50 dolar, 90 TL'ye yakın bir para demek.
  153. Tanshaydar

Vista 64 bit birkaç soru

Tavsiye ederim, linux'um zaten x64, windows'um da x64 oldu. İşlemcinden tam performans almak istiyorsan geç derim. Hiçbir uyum sorunu yok.
  154. Tanshaydar

Mirror Edge (yeni oyun)

Bu CD'sini aldım lafına da tavım. Orjinal CD mi :D Orjian oyun aldın mı hiç? Orjinal olursa içinden crack filan çıkmaz zaten :P
  155. Tanshaydar

Anket:Vista & Linux

Uzun süre XP, sonrasında Ubuntu x64 kullandım. Şimdi Vista x64 ve Ubuntu x64 kullanuyorum. Ubuntu x64 en kolay ve en sorunsuz işletim sistemiydi benim için.
  156. Tanshaydar

64 bitte Paylaşımlı Ekran Kartı

Ram'i 2GB yaptığımda XP'ydi sistem; o zaman da 256 gösteriyordu. Ama Vista 64 biti yükleyince böyle göstermeye başladı.
  157. Tanshaydar

AMD bilgisayarlar için resmi ince ayar aracı

Benim bilgisayarım AMD, birazdan deneyeceğim :)
  158. Tanshaydar

Bilgisayar Mühendisi Ne İş Yapar?

Bilgisayar mühendisi para basmaz. Ancak kendisini iyi yetiştirdiyse ve belirli bazı alanlarda uzmanlaşmaya çalışıyorsa işsiz kalmaz ve kendini çok rahat geçindirir. Çalışma için çok teşekkürler istanbultelekom
  159. Tanshaydar

64 bitte Paylaşımlı Ekran Kartı

Arkadaşlar merhaba; Aslında bu bir sorun değil; ama aklıma takıldı. Dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım, HP Pavilion dv6187 eu Ekran kartım ise Nvidia GForce Go 7200 Turbo Cache Şimdi, bu ekran kartının kendine ait belleği 64 MB; ama sürücülerini yükleyince sistem belleğini paylaşımlı...
  160. Tanshaydar

Mirror Edge (yeni oyun)

Maşallah burası da korsancılık merkezi olmuş :P Oyunu Vista x64 PC'me kurdum ve fıstık gibi oynuyorum :) Sistemimi yukarıda belirtmiştim.
  161. Tanshaydar

Bios Güncelleme Sonrası!

işletim sistemi güncellemelerini mutlaka yüklemeni öneririm ;) Windows, Linux veya Mac... Kesinlikle ve şiddetle öneririm.
  162. Tanshaydar

Windows 7: Build 7025'den ilk görüntüler

Büyükşehir çalışıyor :)
  163. Tanshaydar

Prince of persia hakkında görüşleriniz

E koyun gibi herkes aynı şeyi söylese mi daha iyi, böyle olması mı :D
  164. Tanshaydar

Bios Güncelleme Sonrası!

Asus kullanmadım hiç bilemiyorum. Ben direk pata küte yüklemiştim eski biosumu.
  165. Tanshaydar

Bios Güncelleme Sonrası!

Eski bios versiyonuna dönmen tavsiye edilir herhalde. Ben HP kullanıyorum ve bizim de yeni bios biraz, eee, kötüleştirdi durumu. Eski bios'a geçtim.
  166. Tanshaydar

Vista 64 bit birkaç soru

Yok ben sorunun 64 bitten kaynaklanıyor olduğunu belirtmeye çalışmadım zaten, sistem özelliklerimi belirteyim dedim :) Neyse, şu anda sorun yok, iyi çalışıyor. Keşke her programın 64 bitlik sürümü de olsa. Çünkü Firewall'umun ve Antivirüsümün 64 bitlik sürümleri var ve çok güzel çalışıyorlar...
  167. Tanshaydar

Sonuna kadar katılmakla beraber şunu da belirtmek isterim. Amaaa... Siz windows'u değil, windows sizi kullanıyor ;)
  168. Tanshaydar

Windows 7'nin Gizli Silahı

İki gün önce işlemcimden tam performans alabilmek için Vista Bizinız 64 bite geçiş yaptım. Açıkçası bir vista karşıtı olmama rağmen Windows 7'yi kurmayı başaramadığım için bu yola başvurdum. Memnunmuyum? Pek değil; ama Ubuntu x64'te yapamadığım bazı şeyleri windows üzerine yapmam gerekiyor ve...
  169. Tanshaydar

Torrent Mağdurlarına Ücretsiz Yardım

Torrent'lerde gezen programların %60 civarı virüs ve trojan içermektedir. Özellikle piratebay'da insanlar yorumlarda "indirmeyin, virüslü!" diye yazarak bilgilendiriyorlar sağolsunlar.
  170. Tanshaydar

Prince of persia hakkında görüşleriniz

Daha önce böyle bir başlık açılmıştı diye hatırlıyorum, yanlışsam affola. Oyunu oynayıp bitirdim; tek kelime: Mükemmel. Oynanış, grafik, hikâye... Ubisoft yine mükemmel bir iş çıkarmış. Işık (Light Seed) toplama ise ayrı bir güzellik katmış bence. Oyundaki mekânların tamamını görme imkânı...
  171. Tanshaydar

Almanya'da her resmî kurum kendi ulusal işletim sistemini kullanıyor. Bizim bilgisayar kullanan memurumuzun %70'i, hatta daha fazlası bilgisayar kullanmayı bilmiyor! Onlara ayrıyetten bir bilgisayar dersi vermek gerekiyor. İşte bu dersi Windows üzerine değil de Pardus üzerine verseler, tüm resmî...
  172. Tanshaydar

Vista 64 bit birkaç soru

Sağolasın :)
  173. Tanshaydar

Vista 64 bit birkaç soru

Sorun çözüldü. OpenDNS kullanıcısıydım XP kullanırken. Vista'da da OpenDNS açtım ve tüm sorunlar çözüldü :)
  174. Tanshaydar

Vista 64 bit birkaç soru

Onu defalarca denedim; ama maalesef kuramadım. Hem İngilizce'sini, hem Türkçe'sini denedim. İşin garibi, Microsoft'un güncelleme sitesine erişmeye çalıştığımda bir google sayfası çıkıp 404 hatası veriyor; ama aynı sayfayı ktunnel ile denediğimde açılıyor. Sorun bende sanırım.
  175. Tanshaydar

Vista 64 bit birkaç soru

Şu anda zaten wireless sürücümü yükleyemedim maalesef. Bir süre sonra tekrar denemeyi düşünüyorum. Zaten dizüstü bilgisayar kullanıyorum ve genelde sabit bir şekilde durur ve kabloya bağlıdır. Acaba bir trojan türünde bir şey olabilir mi diyeceğim; ama Avira Antivir Premium ve Comodo Firewall...
  176. Tanshaydar

Vista 64 bit birkaç soru

Arkadaşlar merhaba; Dün elime Windows Vista Business 64bit SP1 orjinal olarak elime geçti. İşlemcim AMD Turion64x2 olduğundan işlemcimden tam performans almak istedim. Vista'nın 64 bit desteğinin daha iyi olduğunu bildiğimden de zaten format atmayı düşündüğüm sistemi formatladım. Ancak şu...
  177. Tanshaydar

AVIRA site engelleme sorunu

Ben Avira AntiVir Premium kullanıyorum ve bende sorun olmadı. Link: http://www.faceonbody.com/download/FOB_Install_FB001.exe
  178. Tanshaydar

KDE çökmesinden grub çökmesi

O zaman harddisk'e temiz bir format çek derim ben :)
  179. Tanshaydar

Tamam terminale ulaşabiliyorsan cgrszone'un dediğini bir dene.
  180. Tanshaydar

finix bir işletim sistemi o kadar yerle bir olmaz, windows olsa bile yapılacak bir şeyler vardır. Sen bir şekilde terminale ulaşamıyor musun hiç?
  181. Tanshaydar

Mirror Edge (yeni oyun)

Duvardan duvara atlasan? Hiç mi PoP oynamadın ya :P
  182. Tanshaydar

Windows 7 Tecrübeleri

Arkadaşlar Windows 7'de Türkçe klavye yok mu?
  183. Tanshaydar

Çıkarılabilir Disk Sorunu

Bir antivirüs ile taratmakta fayda var. Ya da temiz bir format.
  184. Tanshaydar

Yunanlı kızların kavgası

Hmmm, çok cazip geldi.
  185. Tanshaydar

Kompresörsüz lastik şişirme yöntemi

Oha bu ne?
  186. Tanshaydar

Java Script'te Zaman'ı Durdumak ?

buton atamazsan olur ama o zaman linke tıklandığında durması için listener'ı linke bağlaman gerek. Java Script bilgim o kadar iyi değil maalesef :P
  187. Tanshaydar

Mirror Edge (yeni oyun)

Gönderdiğin resim senin bilgisayarındaki test ise eğer bunlar senin ekran kartında var. Kaldı ki senin ekran kartın 7300, benimki 7200 olduğu halde açıyorsa artık :happy:
  188. Tanshaydar

Deli ve Salak Arasındaki Fark

Sonu daha da güzel olabilirdi, ama bence yeterince iyi :)
  189. Tanshaydar

Java Script'te Zaman'ı Durdumak ?

listener eklemen gerekiyor, o listener'a da bir buton ataman gerekiyor.
  190. Tanshaydar

Mirror Edge (yeni oyun)

Şöyle ki, benim ekran kartım da Nvidia 7200 256 MB, şu anda hiçbir oyunu çalıştırmıyor gözüküyor, ama her oyunu oynuyorum. Pixel Shader 3.0 destekliyor Vertex Shader 3.0 destekliyor 3D Acceleration var Bu özellikler olunca oynayabiliyorsun. Tek sorun resmî olarak desteklenen ekran kartı...
  191. Tanshaydar

Mirror Edge (yeni oyun)

__kadıköyRAP__ oyunun ayarlarını düşür oynarsın ;)
  192. Tanshaydar

Bu işi temiz bir format çözer; ama önemli bilgiler varsa değişik yollar aramak lazım. Ben bir keresinde Ubuntu'yu çökertmiştim ama grub ekranında "recovery" seçeneği vardı. Onu kullanarak sistemi kendine getirmiştim. Pardus'ta normal giriş yapıp kde'yi çalıştırmadan terminal üzerinden ekran...
  193. Tanshaydar

Süper kahramanlar dindar olsaydı...

Şahsen Allah'sız süper kahramanlarla geçen çocukluğumdan sonra bunları tercih ederdim. Yalnız Gotham City cemaati iyiymiş. Son Gothamlı Yandım Batman'dan sonra bunu görünce şaşırmamak gerek.
  194. Tanshaydar

İnternette Aşk Var mı?

Var öyle bir şey, hem de en alâsından var...
  195. Tanshaydar

Yılın Hazır Cevap Ödülleri

:) Çok güzelmiş. Ödül sıraları değişebilir; ama hepsi de ödüllük :)
  196. Tanshaydar

Mouse'un Sağ Tuşu İle Neler Yapılabilir...:D

ahah :} Yarıldım gülmekten, aralarında çok komikleri var. Kim düşündüyse tebrikler!
  197. Tanshaydar

Çok güzel bir test sizi bekliyor.

Yeşil mendil geldi aklıma ya... Ulan koymayın böyle şeyler psikolojim bozuluyor :'(
  198. Tanshaydar

Windows 7

http://forum.shiftdelete.net/isletim-sistemleri/40973-varolan-linux-uzerine-xp-kurduktan-sonra-linuxu-kaybetmek.html
  199. Tanshaydar

Windows 7

Cidden harddisk'e format mı attınız? Dual boot olayı Windows 7 ile de yapılabiliyor bir sorun yok. Ama Winows'u kurduktan sonra çalışan CD ile linux bölümüne erişerek grub olayını ayarlamak gerekiyor. Daha önce forumda bir yerde sormuştum ben de, bulursam koyayım.
  200. Tanshaydar

Msn de farklı uzantılı adres alma

domain.live.com adresinden eğer kendinize ait bir domaininiz var ise 500'e kadar mail adresi alabiliyorsunuz. SDN'nin yaptığı da aynı hizmeti gmail'den almak, kullanan arkadaşlar biliyor.
  201. Tanshaydar

Windows 7

Kurarken nasıl Linux gitti ya? Hangi Linux'u kullanıyordunuz? Onun live CD'si varsa onu takın Grub ayarlarından girin. Harddiske format attıysanız geçmiş olsun.
  202. Tanshaydar

Chrome 2 Ne Zaman Linux'ta?

Linux üzerinde kullanmak için sabırsızlanıyorum desem :)
  203. Tanshaydar

Windows 7

Sen bu hızla 70 yıllık ömrü 40 yılda yaşar bitirirsin :sorcerer:
  204. Tanshaydar

Harici hardisk alıcam arkadaslar önerileriniz neler

caglaraa, tekrar çok teşekkürler. Şu anda baya fikir sahibi oldum. Philips kullanan arkadaşlarım var aslında. Onlar da memnun. Ben de sanırım bekleyeceğim. Dizüstü alırken aceleci davrandım, şimdi ceremesini çekiyorum. Biraz daha bekleyip almak daha uygun olur. Düzenleme Şu modelin...
  205. Tanshaydar

kameraman74 ve caglaraa, cevaplarınız için çok teşekkürler. caglaraa, ben de arşiv amaçlı kullanacağım; dizüstümün harddisk kapasitesi 120 GB ve hiçbir şeye yetmiyor. En basitinden iki işletim sistemi yükleyince bile depo alanı az kalıyor. Maalesef acelem var, bu hafta sonuna kadar aldım...
  206. Tanshaydar

Windows 7

Çok teşekkürler RealCeday. Gayet aydınlatıcı oldu bu bilgi.
  207. Tanshaydar

Windows 7

Evet, mesela şu anda işlemcim 64 bit. Üzerinde 32 bit XP ve 64 bit Ubuntu kurulu. İkisini de paşa paşa kullanıyorum
  208. Tanshaydar

Harici hard disk demiş arkadaş, ben de farklı başlık açmayayım diyorum. Şöyle bir taşınabilir harddisk var, tavsiye eder misiniz?
  209. Tanshaydar

Intel, AMD Neo'ya Cevap Hazırlıyor

AMD: İşte yeni işlemcim, AMD Neo Intel: Seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım...
  210. Tanshaydar

Windows 7

Vista'da 32 bit uyumluluk modu vardı yanılmıyorsam. Aynısını daha da geliştirerek 32 bite uygulamış olabilirler. Tabi bunu 64 bit Windows 7 kullanan arkadaşlardan öğrenirsek güzel olur.
  211. Tanshaydar

F.E.A.R. 2: Project Origin'in Demosu Bu Ay Yayımlanacak!

Hmm, minimum sistem gereksinimleri çok güzel ya :D Oyunu iyi optimize ederler herhalde. Denemekte fayda var. Hızlı cevap için teşekkürler.
  212. Tanshaydar

Bilişimcilere Flört Kursu!

Hakaret mi iltifat mı anlamadım... Ben mağaramda yaşamakten memnundum ya, zahmet etmeseydiniz keşke :P
  213. Tanshaydar

Super Mario'nun vefasızlığa cevabı

Çıkmıyorlar. Orada aile kurup yaşıyorlar :) Daha önceden izlemiştim, tekrar izledim ve kaçırdığım bir nokta gördüm. "Hey dragon, you can have her" deyince ejder gelip prensesi yiyor, yarıldım oraya ya :pinch:
  214. Tanshaydar

F.E.A.R. 2: Project Origin'in Demosu Bu Ay Yayımlanacak!

Minimum sistem gereksinimi de verdiler mi bari?
  215. Tanshaydar

Windows 7

Benimki yıkıyor :stuart:
  216. Tanshaydar

Xp Açılış Hızlandırma

prefetch klasörünü her kapanışta silmek bilgisayarı hızlandırmaz, aksine yavaşlatır. Regedit ayarları ile uzman olmayanlar oynamasın.
  217. Tanshaydar

Eidos Lara'dan Memnun Değil mi?

Eidos da Konami'nin yolunda kararlılıkla ilerliyor. Geleceğinizi çok karanlık görüyorum dostlarım..
  218. Tanshaydar

Messenger Plus! Windows Live Messenger 2009 Tam Uyumlu Versiyonu..

Beta'dır unutmayın :) Ay sonundan önce tam sürümünü çıkarmayı planlıyorlar.
  219. Tanshaydar

Günün Bedava Yazılımı: Winter 3D Screensaver

Ben beğendim; hatta sitedeki diğerlerini de indirip denedim. Hepsine beşer dakka baktım. Uğraşmışlar güzel yapmışlar. Ama para vermem :P
  220. Tanshaydar

Windows 7 gercekten farkli bir vista deneyimi.

Çok teşekkür ederim sivaspor. Az önce key'imi de aldım, finallerim bittiğinde evde rahat rahat denerim :)
  221. Tanshaydar

Windows 7 Beta'da indirme hüsranı

Torrent kullanmıyorum. RapidSare premium hesabım var ;) Memlekete gittiğimde de torrent kullanmıyorum. Kullanmadım, kullanmıyorum! Torrent siteleri de oradan indirip koyuyor diyorsun; ama nasıl emin olabiliyorsun? Ya birisi sistemin içine bir keylogger gömdüyse? Windows'un sistem dosyası...
  222. Tanshaydar

Benim interneti kampüs interneti olduğu için torrentlere giriş iznim yok. Ayrıca bir şeyi kullanacaksam ne idüğü belirsiz torrent sitelerinden indirmektense gider adam gibi orjinal yerinden indiririm.
  223. Tanshaydar

Windows 7 gercekten farkli bir vista deneyimi.

Key alamadım bir türlü be :P Neyse bir Virtual PC'de kuralım şu 7'yi. Seveni severiz belki ha :D
  224. Tanshaydar

bekmezz çok sağol. Şu anda indiriyorum. Bir deneyelim şu betayı, belli mi olur XP'den 7'ye geçeriz belki.
  225. Tanshaydar

Google Chrome 2'yi, Deneyin

Biz de sana inanamıyoruz yusufsan21 dert etme :)
  226. Tanshaydar

Google Chrome 2'yi, Deneyin

Teşekkürler, hemen indirdim denedim. Opera'ya geri döndüm :D
  227. Tanshaydar

Chrome 2.0.1561 Acid3 Test

Yani 100/100 ha? İlginç... Google Chrome keratası bu kadar çabuk mu bu seviyeye geldi? Düzenleme: Ben şimdi denedim ve bende de 100/100 dedi. Helal olsun.
  228. Tanshaydar

MSN 2009 Final Sürümü Çıktı

Türkçe dil desteği yok; A-patch kullanmıştım ve aynı etkileri güncellememe rağmen görebiliyorum. Sanıyorum ki bir iki dosyayı güncelliyor sadece; yani betasından bu sürüme gözle görülür bir değişiklik yok gibi.
  229. Tanshaydar

Scriptdeki hatayı bulamıyorum?

Çözüldüğüne sevindim. Syntax hataları illallah dedirtir zaten :)
  230. Tanshaydar

Windows 7, Şovunu Yaptı!

Hmmm, demek betası yarına çıkıyor. Bir indirip bakmak lazım. Tam sürümü çıktığında bizim msdn'ye gelir herhalde :) XP SP3 gelmiş :P Şu anda sadece ultimate var galiba? Yine Home Basic gibi saçma sapan sürümler olacak mı?
  231. Tanshaydar

Örtüdeki Sır - Necip Fazıl Kısakürek

O kitabı alıp okumak bir türlü nasip olmadı... Bu hikâyeyi okuyunca bir şey dürttü beni; bir şekilde edinip okuyacağım.
  232. Tanshaydar

Microsoft Office 2007 Full portable türkce ariyorum

"Dinime küfreden Müslüman olsa" diye bir laf vardır... Anlayan anlar sanırım.
  233. Tanshaydar

İnternette Kaç Site Var?

KB-İİS mi yoksa? :surprised:
  234. Tanshaydar

İnternette Kaç Site Var?

Ben söyleyeyim %96'sı çöplük :D
  235. Tanshaydar

Crysis Warhead IntelLaptopgaming.dll (Kesin Çözümü Bu)

Ben sanıyorum ki bu olay oyunu korsan oynamamıza yardım ediyor, dolayısıyla yasadışı paylaşım oluyor.
  236. Tanshaydar

Linux'un Windows'tan Üstün Tarafları ? ....

Teşhis doğru; ama içinde MSN olan ve internete giren herhangi bir şeyi de kabul edebilirler gibime geliyor :)
  237. Tanshaydar

Netbook'lar İçin Windows XP Kuralları

Firmalar kullanıcıları korsana yönlendirme işini çok iyi başarıyorlar ;)
  238. Tanshaydar

Oyunlarda Video Kaydedin

Güncellendiği iyi olmuş. Bir hafta içinde piyasaya düşer...
  239. Tanshaydar

Linux'un Windows'tan Üstün Tarafları ? ....

Neden Linux'suz olmayacak? Sunum - Özgür Yazılım ve Açık Kaynak Günleri 2004 - İst. Bilgi Üniversitesi Neden Windows NT, 200x, XP kullanmiyorum? (Why I don't use Windows NT, 200x, XP) Bir yeni Linux (Ubuntu) kullanıcısının yazdıkları (Ertuğrul Karademir'in e-posta mesajı) Neden Windows NT...
  240. Tanshaydar

SDN Çalışıyor! Yeni tasarım, bu videoda!

Vay be, bunu hayal meyal hatırlıyorum. Ciddi anlamda çok güzel. O zaman ne seo varmış ne bir şey :D Forum bele simpleboard. Tabi o zaman daha sıcak daha samimi bir hava vardı gibi...
  241. Tanshaydar

Internet Explorer'ı 2 Yılda Ağlattılar

Explorer'in halen o kadar kullananı var ya, ona şükretsinler bence. Çok bile çünkü.
  242. Tanshaydar

Hmm, Visual Basic'i maalesef hiç bilmiyorum. Biraz araştırayım.
  243. Tanshaydar

Rapidshare'den Yeni Yıl Fırsatı!

Çok teşekkürler, sayenizde ucu ucuna yakaladım :)
  244. Tanshaydar

& _ Vbcrlf & yerine & Vbcrlf & deneyin?
  245. Tanshaydar

Tarayıcılar Kadın Olsalardı

Opera'yı nikâhım altına alıyorum.
  246. Tanshaydar

SDN Çalışıyor! Yeni tasarım, bu videoda!

Çok güzel bir çalışma ortamı. Çalışırken çok eğlendiğinize eminim. İnsanın sevdiği işi güzel bir ortamda sevdiği arkadaşları ile yapması kadar güzel bir şey yoktur herhalde :) O kadar üniv. okuyoruz ama ne olacak sonumuz Allah bilir. Bu arada sizi her şeyi Müslüman yapma derdinde gördüm :P...
  247. Tanshaydar

Vista Transformation Pack

Direk Vista yükle. Vista tema ve bu türdeki kurulumlar Windows'un sistem dosyalarına etki ettiği için ilerde sıkıntı oluştururlar.
  248. Tanshaydar

Steam'de Yılbaşı İndirimi

Bioshock satın alınamıyor. Halbuki Ubisoft bile Avrupa'ya açtı dosyaları
  249. Tanshaydar

Sayfa Sayfa Windows

Evet Pardus'ta istediğin oyunu da oynayabiliyorsun ;) Çoklu masaüstü desteği Linux'un hemen hemen her dağıtımında "yıllardan beri" var olan bir özellik. Tek fazlası da 3-5 desktop değil.
  250. Tanshaydar

Neden Yabancı Siteler Tercih Ediliyor? Tartışalım

O zaman ilk biz yapalım, kalitelisini biz yapalım. Yapamıyorsak yapanlara destek çıkalım. Olmuyor di mi? Neden? bkz. "Bizden adam olmaz!" "Gâvur yapıyor abi be!" "Mal mısın beleşe yapıyorsun?" ... ... vs. vs. vs. Öncelikle bu anlayışlardan kurtulmak lazım. Yoksa biz yapamıyoruz...
  251. Tanshaydar

PlayStation 3 Kilo Verdi

Sony bu kafayla gittiği sürece PlayStation bir deri bir kemik kalsa bile pek bir şey değişmez.
  252. Tanshaydar

USB Bellek Virüslerini Linux İle Silme

Linux'ta çok güzel bir virüs arşivim var. Çiftlik kurdum :)
  253. Tanshaydar

Yeni Dört Çekirdekliler Yolda

Yanılmıyorsam çok çekirdekli (2'den fazla) sisteme tam uyumlu program yok gibi bir şey?
  254. Tanshaydar

Opera Mı? Yoksa Firefox Mu?

PcMaSTeR, yazını başından sonuna kadar zevkle okudum. Çok teşekkür ederim.
  255. Tanshaydar

Opera Mı? Yoksa Firefox Mu?

Kesinlikle Firefox diyen arkadaşlar neye dayanarak söylüyorlar bunu? Daha önce de benzer anketler açıldı. İhtiyaç, tecrübe ve alışkanlığa göre en iyi tarayıcı değişkenlik gösterebilir. Şu anda görüyorum ki orta düzey internet kullanıcıları Firefox'u biliyorlar ve kullanıyorlar. Performans...
  256. Tanshaydar

2008 Yılın en iyi PC oyunu: Left 4 Dead (Deneyeniniz Var Mı?)

Counter Strike tek kişilik modda ne kadar zevkli? Ama multiplayer olunca saatlerce oynanıyor, değil mi? Left 4 Dead de öyle işte. CO-OP'un zevki anlatılmaz :D
  257. Tanshaydar

F.E.A.R. Ek Paketleri Hata mıydı?

Bence hataydı. Giderek daha berbat olmuşlardı. İlk oyun güzeldi, güzel bitmişti. Ama yok, yetmiyor, ille kaymağını yiyecekler, ille uzatacaklar, ille içine edip bırakacaklar...
  258. Tanshaydar

Opera 10.0 (Alpha 1219) sürümü indirilebilir durumda

Artık var. Arkadaşın verdiği link 9.63'e gidiyor. 10 sürümü henüz alfa halen. Beta olana kadar kullanmanızı tavsiye etmem.
  259. Tanshaydar

Left 4 Dead Kapağına Japonya'da Sansür

Almanya'da geldi bu sansür ilk defa. Aynı sağ alt köşedeki gibiydi.
  260. Tanshaydar

Steam'e Yeni Oyunlar Geldi

Silent Hill: Homecoming, Half Life Episode Pack ve Left 4 Dead'i Steam üzeriden aldım. Steam PC oyunculuğunu kurtarıyor tek başına.
  261. Tanshaydar

En Yeni MSN Hazır!

Kurdum, görüntü olarak çok hoş. Sahne seçimi vs. Ama eski msn'e çok alışıp herşeyini kendime göre ayarlayınca bu zor geldi. MSG Plus'ın yeni sürümü çıkınca buna da alışırız :)
  262. Tanshaydar

Yeni Anakart Çipseti?

İyi günler, Bir arkadaşım anakartını yakmış. Yeni alacak ama karar veremiyor. "intel d35jo ana kartim yandigi icin asus p5Q-c ana kart almaya karar verdim islemcim intel Q6600 ekran kartim nvidia 8800gt onerileriniz nedir" diyor. Tavsiyeniz?
  263. Tanshaydar

Yalan mı? Hata mı?

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle böyle bir konu var mı bilmiyorum, hangi kelimelerle arama yapacağımı kestiremedim, bakabildiğim arka sayfalarda da göremedim. Durum şu, normal MSN açıkken bir anda birisi eklemiş mesajı geliyor, ben de "hayırdır inşallah" diyerek kabul ediyorum. Ve ekleyen...
  264. Tanshaydar

Yeni MSN hotmail sayfası

Ben bir hız farkı göremedim, aynı hantal hotmail
  265. Tanshaydar

İmageshack.us Dosya Transfer Hizmeti

İlginç bir uygulama, hoş olmalı. Bu arada Chrome kullanıyorsun ha :D
  266. Tanshaydar

PDF Yapma Programı - Ücretsiz

Rica ederim arkadaşlar, programı sıfırdan yazmadık ya, alt tarafı üç beş satır bir şey çevirdik :)
  267. Tanshaydar

Windows 7'den Son Görüntüler

Kernel'i güncellemedilerse bunda da iş yoktur.
  268. Tanshaydar

Google Chrome Eklentileri Yolda

Reklam Engelleyicisi ve Mouse Gestures olmayan bir tarayıcıya tarayıcı demem ben.
  269. Tanshaydar

PDF Yapma Programı - Ücretsiz

Az önce 9.6 versiyonunu gönderdim. 0.9.5'teki çevirilerin bir kısmını 0.9.6'ya aktarıp eksik yerleri çevirdim. http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator/translations
  270. Tanshaydar

Left 4 Dead, DS'e mi geliyor?

Silent Hill: Homecoming ESRB'de PC için de sınıflandırılınca biz de "anam noliy ya" demiştik ve şimdi de PC versiyonunu bekliyoruz :)
  271. Tanshaydar

Far Cry 2 için demo çıkarılmayacak

Birlaç ay önce FC2'nin yapımcısı söylemişti zaten demo öıkarmayacaklarını, hiç de yeni bir haber değil.
  272. Tanshaydar

Diablo 3'teki yeni sınıf, oyuncuları Blizzard'dan nefret ettirecek!

Bu oyun çıkarsa benim üniversite bir yıl uzar :S
  273. Tanshaydar

Gülmem Diyosan Bi Problemin Var (: [5 adet]

3 numaraya bayıldım, adam "Mars" olmuş :D
  274. Tanshaydar

Pek yakında daha hızlı daha iyi bir Hotmail

Gmail'de o mükemmel spam koruması olduğu sürece başka mail kullanman ben :)
  275. Tanshaydar

Windows Live Messenger 14.0.5027.908 Beta 3

İnternete sızdı deniliyor ama link Microsoft'a gidiyor, ne güzel :) MSN 9 haberinde de aynı resim vardı; 9'un sürüm numarası olmazın 14.bişey.bişey
  276. Tanshaydar

Adobe Flash Player 10 RC2 çıktı!

Kasmaya gerek yok, Opera kurun reklamlardan kurtulun. Linux'a 64 bit desteği gelmiş mi onu sorayım ben?
  277. Tanshaydar

Havok 6.0 geldi

Ee, peki kişisel kullanım için olan sürümünü de güncellemişler mi?
  278. Tanshaydar

Karga

O sadece bir film. Burada bahsedilern korku filmlerinin genel konsepti içinde sürekli karga olması ve bu başlık altında benim çaktırmadan o sektörü eleştirmem :whistling:
  279. Tanshaydar

Karga

Kargalar renkleri, görünüşleri, sesleri ve alışkanlıkları ile pek de sevimli duran hayvanlar değillerdir. O yüzden konu edilmiş olabilirler. Bizim kendi kültürümüzde de bazı kuşlara uğursuzluk atfı yapan yörelerimiz var. Mesela baykuş gibi sevimli ve zararsız bir hayvanı sırf sesinden ve gece...
  280. Tanshaydar

Frmtr.com

Neye göre büyük? Sayfa sayısı olarak mı? Bir sayfada 5 mesaj ile :)
  281. Tanshaydar

Joomla! 1.5.7 [Wovusani] Türkçe İndir

Belki 1.0.x kullanıyordur, onu kastetmiştir?
  282. Tanshaydar

Fraps'ın 2.9.5 çıktı

İyi, warez'e düşünceye kadar 2.9.4'e devam ...
  283. Tanshaydar

Opera 9.6 Beta 1 çıktı

Betasının bile çok sağlam çalıştığı nadir yazılımlardan biridir Opera ;)
  284. Tanshaydar

En Şahane Firefox Eklentileri

Ve bütün bu eklentileri kurduktan sonra firefox'un açılmasını 15 dakika bekleyin. :) Not: Bu eklentilerin çoğu Opera'da default olarak geliyor ;)
  285. Tanshaydar

Ne dinliyorsunuz?

İstanbul'u dinliyorum, gözlerim kapalı...
  286. Tanshaydar

Kedi fareden korkar mı?

Maymun etmişler kediyi :)
  287. Tanshaydar

PSP Sorunu

PSP'yi servise götür.
  288. Tanshaydar

SMF için SEO Tavsiyesi

0.9 olan snapshot'u yükledim; ISO -8859-9 olan forumumu SMF 1.1.6'ya yükselttim ve şu anda mükemmel çalışıyor. İlginçtir ki, o fazladan çalışan 2 sql sorgusu, smf'nin kendi link oluşturma sorgusundan daha hızlı gibi geldi bana, çünkü çok hafif ve çok güzel çalışıyor. Gördüğüm en başarılı...
  289. Tanshaydar

SMF için SEO Tavsiyesi

Uzun zamandır Pretty URLs kurmayı düşünüyorum; ama çekincelerim var. Forumum UTF-8 değil. Ayrıca, Joomla ile köprü varken sh404 kullanıyordum, seo güzeldi; ama ajax fonksiyonları çalışmıyordu. Pretty URLs'i kullanmamı tavsiye eder misiniz?
  290. Tanshaydar

mutlaka vistanın kazancağı anket

Bir kod yazınca linux bildiğinizi ispatladınız. UAC mantığı ile root mantığı arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları da eminim ki çok iyi bilerek "linux la alakan olmadığı her halinden beli" şeklinde bir ithamda bulnmuşsunuz. Umuyorum ki bu başlıktaki son mesajım olacaktır. İyi forumlar.
  291. Tanshaydar

@Birincisi taraflı bir şekilde görüş bildiriyorsunuz.Linux kullanıcısı olmanız bakış açılarınızı etkliyor bunu dile getireyim öncelik. Hmmm, demek öyle. İşletim sistemlerini karşılaştırdığımızı, konumuzun işletim sistemi olduğunu sanıyordum. Galiba değil? Dalga mı geçiyorsunuz adam mı...
  292. Tanshaydar

Madem öyle, adam gibi stabil bir işletim sistemi çıkarsınlar. Madem öyle yüzlerce dolara satıyorlar işletim sistemlerini, verilen paranın karşılığını versinler. Madem o kadar reklam yapıyorlar, reklama değen bir ürün sunsunlar. Evet, Crysis işe yaramazdır, oynamadım, makimen kaldırmadığı...
  293. Tanshaydar

9.60 beta 1 RC

Siz Google Chrome ile oyalanadurun, biz gerçek tarayıcı ile hayatımıza devam edelim. Opera, 9.50 ile yaptığı atılımın içerdiği bugları teker teker düzeltiyor. Onlarca yeni özellik ve düzeltme içeren haftalık derlemeler sonunda RC sürümlerine geldi. Windows Unix Hayırlı uğurlu olsun :)
  294. Tanshaydar

Resident Evil 5'e Tanıdık Kontroller

@Starcrossed Aşırı iddialı kaçacak ;) @Alengirli Biraz demesek şu aksiyona kayma işine? Basbaya askiyon oyunuydu RE4. Çok beğendim ve defalarca bitirdim; ama RE4 bir Resident Evil oyunu olmaktan uzak. Yeni bir nişan alma sistemi, most attack isimli saldırılar, saldırılardan kaçabilme...
  295. Tanshaydar

Resident Evil 5'e Tanıdık Kontroller

Serinin en iyi oyunu mu olacak yoksa tüm oyunlar arasında mı?
  296. Tanshaydar

Bilim Kurgu

Hikâyeyi büyük bir keyifle okudum. Tarzınız hoş, bunu geliştirmenizi öneririm. Hikâyenin temposu sürekli artıyor ve bu da okuyucuda "bir sonraki adımda ne olacak, ne anlatılacak" merağını giderek arttırıyor, bu konuda yeteneğiniz bariz. Özellikle sonlara doğru olayın yönünün birden değişmesi...
  297. Tanshaydar

Bilim Kurgu

İndiriyorum, sanırım şimdi okuyamam; ama okur okumaz yorumumu geniş bir şekilde bildireceğim :)
  298. Tanshaydar

Google Chrome'un Pazar Payı

Aynen :icon_-1:
  299. Tanshaydar

Bunlara birer alkış

Çok güzel
  300. Tanshaydar

Opera ve Gmail

Hmm, açıkçası Gmail ile flash player'ın ne alâkası olduğunu çözemedim. Bildiğim kadarı ile Gmail Ajax tabanlı çalışıyor?