Arama sonuçlarınız

1. T

Yaşlandığında Türkiye'ye gelecek futbolcu listesi

CR7, Messi ve Ibra gelmezler, belki Ibra ama sanmam. ABD artık gelişen futboluyla birlikte cazibesini kat be kat artırmış durumda.
  2. T

Htc karakteristik özelliklerinden vazgeçti mi?HTC 10 değişim Yakalayacak mı?

1. M9 kamerasındaki değişiklik bana göre hatalı olan bir stratejik pazarlama hamlesiydi. 4Mp damgasından kurtulamadılar. 2. Burada vazgçeilen bir şey yok. beats sadece adını verdi bu teknolojiye, geliştirilen chip vs her şey HTC'ye ait bu bugün beats'li M7'den sonra 3. telefonunda da hala HTC...
  3. T

Htc One M9-M8 ve Desire 820

M8 ile M9 arasında bir fark yok diyenler gidip kumda oynayabilirler. Snap801 ile Snap810 arasında dağlar kadar fark var.. Sadece tipine bakarak "aa bu onun aynısı" diyecekseniz zaten ne işiniz var telefon özellikleriyle ki, Motorala Razr'dan daha güzel bir telefon üretilmedi daha. Evet ben de...
  4. T

En İyi HTC One M9 Kılıfları

M8'de bile kullanmıyorum valla, sadece yurtdışına falan çıkacağım zaman veya bazı zamanlarda DotView kullanıyorum o kadar. M9'da çizilmeye karşı dayanıklılık da gelişti, hiç kullanmam =)
  5. T

Htc One M8 Güncelleme Sonrası Yaşadığım Bazı Sorunlar(Yardım)

Pilden ben de memnun değilim. Kapanana kadar bekleyip bir full şarj yapıp istatistikleri sıfırlamayı deniyorum bu akşam, ama harcama istatistiklerine bakılırsa bununla düzelecek gibi değil.
  6. T

HTC One M8 Kullananlar Kulübü

4G geldiğinde düzeleceğini umuyorum zira tüm "handshake" işlemleri değişecek telefon ve istasyon arasındaki. Ben en azından hiç duymadım Turkcell dışında bu problemi yaşayan ama turbo olmayan internette de duyduğum ya ilk ya ikinci kişi sizsiniz. Ben platinum olduğum için değiştiremiyordum...
  7. T

Turbo olmayan kişilerde de olduğunu bilmiyordum, siz ilk örneğisiniz. Turkcell'i arayarak nefesinizi tüketmeyin boşuna, bir çözüm bulamıyor Turkcell. Tahmini olarak problem; Turkcell'in baz istasyonlarda kullandığı yazılım ile M8'in GSM/HSDPA yazılımı arasındaki uyumsuzluk. Yurtdışında bir...
  8. T

One E8 vs M8 Kamera

Öyle görünüyor. :) Ne diyelim, allah akıl fikir versin bunlara :D
  9. T

Osmanlıca klavyeler hazırlandı

Takdir edersiniz ki işim gücüm olabilir? :) Bir de kış geldiğinde başka konsantrasyonlarım oluyor, kar bulduğun an dağa git şeklinde, o yüzden ara ara giremediğim oluyor. Benim içimi dökmek gibi bir niyetim yoktu, ha amacım mı vardı sanki, o da yoktu. Farketmez.
  10. T

Okumadığına bir şüphe yok, o yüzden bunu ayrıca belirtmen de gerekli değil. :) - - - Mesaj Güncellendi - - - Hayır, beğendiğim zaman "beğen", yalan dolan olduğu zaman yalan dolan. Ben herhangi bir argümana sarılmadım, koyulan yazıda bu argüman üzerinden eleştiriler yapılmış, ben de buna...
  11. T

Ne anlatmak istediğinle ilgili bir fikir edinemedim ama, karşı geleyim diye birşeyler yazmışsın sanırım. Öncelikle fonetiğin anlamını hala bilmediğine eminim, keşke bu cevabı yazarken merak edip baksaydın, bu arada fonetik Fransızca bir kelime, Yunanca değil. O küçük hayali düşmandan gelme...
  12. T

HTC M8 Arka Kamera Camı Çizildi!!!

Uzun süre böyle kullananlar var, bir problem bildirmediler. Sıkmayın canınızı ihtimaller üzerine. :)
  13. T

620 yıllık Osmanlıca mı? Kim öğretti bunları size bilmiyorum ama, internet onlarca "tarafsız" ve "karşılaştırılabilir" kaynakla dolu. Biraz araştırın. Ayrıca işgalci latin harfleri dediğiniz harfler, Türkçe'nin bir çok latin alfabesi kullanan dil içerisinde %100 fonetik olan bir kaç dilden biri...
  14. T

Haşa kafir mi olsunlar çocuklar sorgulaya sorgulaya... :)
  15. T

İnglizce ile Osmanlıca'yı kıyaslayan arkadaşlara bir soru sormak istiyorum sakıncası yoksa. İngilizce öğrenmek ile Osmanlıca öğrenmek arasında nasıl bir bağlantı kuruyorsunuz, söyleyebilir misiniz? "Bir lisan bir insan" diyerek bakıyorsanız peki, gerçi o lafın arkasındaki anlama ters biraz ama...
  16. T

Osmanlıca diye bir dilin aslında olmadığını, babaları dedeleri dedikleri kişilerin aslında bunu konuşmadığını falan bilse insanlar.. Bilseler de bir şey değişmez sanırım ya, neyse.
  17. T

HTC M8 Arka Kamera Camı Çizildi!!!

Şimdi bir doğru teşhis edelim. Çizik mi, kaplama soyulması mı? Kaplama soyulması ise bütün M8'lerde mevcut bu. Kamera camının üzerinde koruyucu bir kaplama var, zamanla soyulursa netliği bozacak bir "bulamaç" oluşuyor camda. Uzunca bir süre beklersen kendiliğinden tamamen soyulduğu için de...
  18. T

Hem alt kısımda hem de üstte, sağ taraf camla hoparlörün kasası diyelim, %100 oturmuyor, bende de öyle. Solda parmağı gezdirince metalden cama geçiş pürüzsüz, sağ tarafta metal çok az daha yukarıda. Arada sırada yokluyorum, fark açılmadığı sürece bir problem olmaz. Bir ara iP6 Plus'ı yaptıkları...
  19. T

Samsung hala aynı mı

Sorun Samsung'da değil diyorsunuz da, Touchwiz'i babam mı yazdı? :)
  20. T

Windows 8 Bluetooth Sorunu

Bluetooth problemi Windows 8 ve Windows 8.1'in kanayan yarası. Markayla modelle pek ilgilisi yok. Yıllardır BT mouse kullanıyorum, Windows 8'e geçtiğimden beri çektiğim eziyeti hiç bir yerde çekmedim. 2-3 günde bir driver update etmem gerekir, her gün 2-3 kere mouse cevap vermez olur, 10-15sn...
  21. T

Htc Kullananlar Kulübü

Sadece root yapıldıysa tatlı dil ile bootloader açılmış bir telefon garanti kapsamına aldırılabilir. Bootloader açılırken verilern uyarıyı da İngiltere'de yedikleri mahkeme kararlarından sonra "garanti dışı kalmasına sebep olabilir" diye düzelttiler.
  22. T

The Crew'da CHP Logosu!

sdn haber metninde CHP'den bahsediliş şekli biraz aşağılayıcı olmamış mı? "CHP adlı siyasi partinin logosu görüldü"..
  23. T

Htc one'ımın kamera camı çatladı...

Garanti kelimesinden ne anlıyorsunuz arkadaşlar? Bunu söyleyen uçmuş da, aynı düşünen varsa onunla tartışalım. Garantiden senin kırdığın camı değiştirmelerini mi bekliyorsun?
  24. T

HTC One ( M7 ) Play Store Sorunu Çıldırmak Üzereyim.

Neden çıldırıyorsun yahu bunun için. :) Sakin..
  25. T

Evet operatörle alakalı da, benim yapmaya çalıştığım işlem de operatörün destek vermediği teknolojiyi devre dışı bırakarak bu sorundan kurtulmak. build.prop nasıl bir korumaya sahip çözemedim, bu gidişle custom rom kurmak zorunda kalıcam 5.0.1 ile de çözülmezse. Dışarıdan bir kernelle istediğim...
  26. T

Neredeyse değil, bu instagram'ın özelliği, telefon ne yapsın? =) 3G kopma sorunu son 4.4.4 güncellemesinden sonra Turbo olmayanlara da sıçradı gibi bir his var içimde ama doğrudan bir tecrübem de yok henüz. 5.0.1 güncellemesini bekliyorum. Root'ladım bu arada, fastdormancy'yi disable ettim ama...
  27. T

HTC'nin Yeni Şarj Cihazı Cep Telefonlarının Bataryalarını Daha Hızlı Şarj Edecek

HTC bu, çıkarıcaz dedikten sonra çıkarması da gelişme. =)
  28. T

Paralel ithalat ile telefon alınır mı?

Doğru, yetkili servisler de arzu edilen kalitede değil, ancak bu firmalarla muhattap olunduğunda karşınızda hem daha kurumsal firmalar hem de markanın kendisi var. Samsung gitsin kumda oynasın, kendisi ülkede olduğu halde hala uluslararası garanti vermiyor, şok olmuştum duyduğumda (geçen sene...
  29. T

THY'den Chelsea'ye servet

Aferin aferin, daha adam gibi mali sürdürülebilirliği sağlamadan uçun kaçın böyle.
  30. T

Paralel ithalat ile telefon alınır mı?

Ben almam. Kaç marka birden ithal edecek, hangisinin servisi için adam yetiştirebilecek ne kadar güncel tutabilecek bu hizmetini. Alan arkadaşlarım arasından da, elbette hepsinin servise işi düşeni olmadı ama, düşenlerin de memnun olanı yok.
  31. T

HTC One M8 Açılmıyor (Bootloaderde Press Power To Reboot Yazısı)

Geçmiş olsun, hafıza kartlarını hele de partitionlama gibi işlere girmek hep bela. O yüzden (tabii 16GB da bana yettiği için) kullanmıyorum ben kart. Bütün müziği spotify'dan halledince yetiyor. Bir tek yurtdışına gideceğim zaman uçakta sıkılırım diye film atıyorum o kadar. :) Tahmin edilenden...
  32. T

Tuş sesinden şunu anladım, alttaki kapasitif tuşlara basıldığında çıkan ses. Ses menüsünde en alttaki seçenek, Türkçe'sini bilmiyorum; Vibrate on Touch İngilizce'si. Klavyenin titreşimi için ise klavye açıkken virgül tuşuna basılı tuttuğunuzda klavye ayarları açılır. Orada Vibration Feedback...
  33. T

5 Yaşından büyük taksiler trafiğe çıkamayacak !

Ya biz kanun çıkartmak, yönetmelik yayınlamak konusunda neden Dünya'nın açık ara en gerizekalı ülkesiyiz? Bugüne kadar hiç bir regülasyona gitmediğin bir alanda nasıl kalkıp 1 ay/3 ay sonra 5 yaşından eski araç olmayacak diyebiliyorsun? Evet taksilerin belli bir standartı sağlamaları gerekir...
  34. T

Zehirli Ayakkabılar! Sakın satın almayın, ihbar edin!

ve fotoğraflara bakarak insanlara bunları almayın dediler öyle mi?
  35. T

Zehirli Ayakkabılar! Sakın satın almayın, ihbar edin!

Marka söylendi mi? Böyle fotoğraf mı verildi sadece?
  36. T

HTC One M8 Açılmıyor (Bootloaderde Press Power To Reboot Yazısı)

Kızmayın ama bu akdar bilgiyle bu probleme kimse yardım edemez, birebir aynı adımları tekrarlayıp aynı problemi yaşamış olmadığı sürece, o da büyük şans olur. Hangi Recovery'yi kurdunuz, rangi ROM'u hangi kernelle kurdunuz, hangi adımları izlediniz hepsi önemli detaylar. Telefon hiç mi...
  37. T

HTC Desire Eye Kullananlar Kulübü

M8 2600mAh ile gayet güzel gidiyor. Aynı CPU, daha uyumlu firmware ve çok daha az büyük bir ekranla pil ömrü konusunda bir sıkıntı olmaz.
  38. T

Blackberry passport geldi!!

Bunu tercih edeceğini açıklayan birinden duysak fena olmaz sanki? Ben de kedi dışkısının tadını seviyorum diye kestirip benim zevkim diyebilirim sanki, kimse de itiraz edemez buna. Tahmin etmek zor değil zira, heralde belli başlı şeyler sayacaktır. - - - Mesaj Güncellendi - - - Sokaktaki...
  39. T

Ben de o nedenle soruyorum zaten, alan gerizekalıdır falan gibi şeyler demiyorum, anlamak istiyorum nedenleri.
  40. T

Kimsenin tercihlerine kötü söz söylemek istemem ama, gerçekten şunu alacak birisi var mıdır? Sebebini söyleyebilir mi sakıncası yoksa.
  41. T

internet kopma konusuyla ilgili bugün dayanamadım rootladım telefonu, build.prop'u editledim ve fast dormancy'ki kapattım. Bostancı-Pendik arası arabyla gittim geldim akşam bi, çok fazla deneme şansım olmadı yani; şu ana kadar problem yok. Yarın Cuma; Caddebostan/Fenerbahçe/Beyoğlu civarları...
  42. T

Apple ve Samsung'tan Yeni Ortaklık

Steve'nin ağzından çıkan her lafı gerçekte öyle diye kabul ediyorsanız işimiz var.
  43. T

Apple ve Samsung'tan Yeni Ortaklık

Apple hiç bir zaman öyle bir firma olmadı ki?
  44. T

Görevimi Kötüye Kullandım

bönö löbörötövördö dövdölööör
  45. T

Olmaz mı
  46. T

Ben de geçen incir reçeli çekti de canım, incir ağacına çıktım. Malum incirden düşmeden olmaz, ben de kafayı vurdum yere. O ara komşunun manyak kızı görmüş beni, bayılınca da sinsice sokulmuş yanıma. Kulak kirinde 5N1K virüsü varmış bunun, büyük hadron çarpıştırıcısında kuvartz materyaller ile...
  47. T

Kalktı da, hissedemeyecek duruma geldiysen demek. :)
  48. T

Turbo 3G mi? Son zamanlarda galiba Turbo olmayanlardan da benzer şikayetler gelmeye başladı. Napıyo Turkcell bi anlasak..
  49. T

En Çok Hangi Ülkenin Otomobillerinden Hoşlanırsınız

Almanya. Tercihim BMW sonrasında Porsche. Ancak Porsche'den de soğuyorum VAG ortalığı ile bulaştığı işlerden ötürü. RS serileri veya Allroad serileri ile Audi de beğendiğim araçlar arasında yer bulur. Benim zevkime hiç uymamakla ve asla para vermeyecek olmakla birlikte, Mercedes ve bazı VW...
  50. T

Kalk hadi servis geldi.
  51. T

Turbo 3G'yi iptal edip normal bir paket alın. Malesef başka bir çaresi yok şu an için. Ya da telefonu rootlayıp fast dormancy'yi deaktif edebilirsiniz.
  52. T

Vine da 90 takipci

Domatesli makarna yapabilirsin.
  53. T

Avea'dan Mükemmel Cevap

Son bölüme kadar çok eğlenceli, keyifli güzel bir cevap olmuş. Aynı teknolojiyi kullanmadıklarını dünya alem biliyor olsa da, son derece güzel olmuş... olurmuş... pasaj telefoncusu gibi "avealı'lar bilir, şarjı bluetooth, arka planda çalışanlar falan bitirir.." lafını ettikleri an, zaten gözümde...
  54. T

Bi telefonun interneti çok bitirdiğini söylemek de nedir ya. Nerde yaşıyor ne yiyip içiyor bu insanlar da böyle şeyler uydurabiliyorlar.
  55. T

Uzun Kullanım Testi: iPhone 6 Plus

Çok güzel bir noktaya parmak basılmış. tam da bu yüzden Apple'nin megapixel'i artırmak yerine kaliteyi artırmasını destekliyorum. İleride 30mp-50mp mi olacak kameralar? Çoktan gerekli olan çözünürlük aşıldı, kumda oynama evresine girdik resmen. En basitinden bu fotoğraflar nerede depolanacak...
  56. T

Live MakeUp bir ara aktifleştirmiştim, baktım ki suratı düzleyeceğim diye ne kadar köreltebilirse o kadar köreltiyor. =) Zaten selfie çekmekten tiskindiğim için tamamen kapattım =) Ön kamera oldukça başarılı evet, ama cam elementleri birincil kamera gibi değil neticede. Kedimle goygoy pozları...
  57. T

HTC One M8 açılmıyor acil yardım edin

Genel bir bilgilendirme yapmak lazım sanırım. Türkiye custom android development konusunda çok gelişmiş bir ülke değil, snd forumu da keza haliyle öyle oluyor. Hal bu iken, kendiniz bu konularda becerili/bilgili vb değilseniz, ROM işine girmeyin. Gerek yok. Sonra destek bulabileceğiniz yer...
  58. T

FjallRaven Kutup Gezisi İçin Destek

"Hayallerini gerçekleştirmek isteyen birine destek olun" up'ı! =)
  59. T

Evet fotoğrafta biraz zulüm ona katılmadan edemeyeceğim. =) Ben de aksine yanında verdikleri kılıftan tiksindim. Sağı solu soyulur gibi oldu, köşe bölümlerde özellikle. USB ve 3.5mm girişlerini kapatan bölüm nefret ettiğim bir özellik zaten, tek kelimeyle nefret, bir de üstüne yalama oldu tabii...
  60. T

Türkiye'de İnternet Bağlantı Hızı 1 Yılda %56 Arttı

Doğru anlamışsın. Belediyecilik kanunu halka açık bir bilgidir, herkes ulaşabilir. Belediyelerin hizmet alanlarında telekomünikasyon altyapısı kurmak yoktur. O yüzden Türk Telekom'un özelleştirilmesine bu kadar gürültü çıktı zaten.
  61. T

Sağ el işaret parmağını kılıfın arkası ile (katlanmış durumdaki) ön bölümün arkasına sok? =) Aynen normal tutuyor gibi oluyor, hatta iki farklı baskı noktasından tuttuğun için de çok sağlam oluyor. =) Araba kullanırkenki kullanımımı engelliyor ki bunun için teşekkür ediyorum ben, bir de daha az...
  62. T

Suriyelilere iş imkânı kanunlaşıyor

Ülkenin durumundan, mevcut hükümetten ve politikalarından hiç memnun olmadığım parantezini açayım öncelikle; ancak kesinlike su götürmeyecek bir gerçek daha var ki bizim insanımız da iş beğenmiyor. Sabahtan gece yarılarına kadar anası ağlatılıp bir de aşağılayan patronla müdürle muhattap...
  63. T

Ben halen kılıf kullanacağım zaman DotView kullanıyorum, neden bu kadar rahatsız oldun ki? :) Pratikliği azaltıyor mu, elbette ekran açık durumdaki bir koşulla karşılaştırılamaz derece evet. Ama son derece şık ve basit işler için de son derece kullanışlı. 100TL eder mi etmez mi (ben Turkcell'den...
  64. T

FjallRaven Kutup Gezisi İçin Destek

Merhabalar, Öncelikle böyle bir konuyla karşınıza çıktığım için biraz utanıyorum. Şimdiye kadar "şu ankette olimpiyatı bize verecekler oylayın" gibi şeylere hiç bulaşmadım,veya arkadaşımın fotoğrafını seçin gibi önerileri olan "sanat yarışmalarında" bu şekilde oy kullanmadım, kişilerin...
  65. T

Turkcell Turbo 3G kullanıyorsunuz değil mi? :) Turkcell 3.5G'de FastDormancy desteklemiyor, zeka paçalardan akıyor Turkcell'in. Avea'da bu problem yok, Vodafone ile ilgili bir kaç farklı yorum geldi net bir şey diyemiyorum. Ankara'da 3.5G çok daha az yerde vardır, ondan denk gelmemiştir. Ben...
  66. T

WhatsApp, Mavi Tik'ten Vazgeçebilir!

Ben kaldırdım mavi tık'ı, gayet rahat etti kafam. Dünyanın en gereksiz özelliği bu şekilde "enforce" edilmesi.
  67. T

Suriyelilere iş imkânı kanunlaşıyor

Mültecilere iş bulunmasıyla ilgili bir düzenleme olmasında sıkıntı yok. Lakin niyetinin düzgün olmadığını bildiğim adamlar yapınca iş başka oluyor elbette, yoksa kendi ülkesindeki işsizlik bitmeden de sığınmacılara iş bulma kolaylaştırıcı düzenlemeler yapılabilir.
  68. T

iPhone 6 Daha Fazla Sattı!

ABD'de liseli çocukların Apple Store'a gidip gizlice Plusları büküp kaçtıkları videolar da ortalıkta geziyor. Biraz sakin olun, neden canınızı sıktı bilmiyorum ama, iPhone 6 Plus bükülüyor. Denemezseniz günlük hayatta olma ihtimali çok yüksek değil, dar kot pantolon giyip ön cepte taşırsanız...
  69. T

Hafif Laptop arıyorum

Hafiflik ve tahmin yürüterek küçük olması önem arz ediyorsa burada Apple ve Sony'nin ciddi avantajları var. Onlar da bu becerilerini fiyata yansıtıyorlar elbette, buna da yapacak bişey kalmıyor. Vaio Pro 13 kullanıyorum, benim kullandığım modelde i7 işlemci ve 256GB SSD var, özellikle SSD...
  70. T

Samsung I9500 Galaxy S4 ' den sonra alınabilecek telefonlar

Çok fazla dert etmeyin diyorum öncelikle. :) Her zaman yeni bir telefon daha çıkacaktır. Eğer en güncele sahip olmak sizin için önemliyse illa ki bekleyin, zira Mart gibi HTC ve Samsung yeni telefonlarını çıkaracak / duyuracaklar. Pil olarak yaşadığınız problemleri tam olarak anlayamam tabii...
  71. T

Z3 Compact'ın da M7'nin de büyük kronik problemleri yok. M7'nin ilk serisinde bir takım, kullanıma engel teşkil etmeyen problemler vardı, bunlar da giderildi. Bu saatten sonra alacağın M7'de de bu problemler olmaz. Ancak bizim milletin ısrarla anlamak istemediği bir şey var, kendi telefonuna bir...
  72. T

Soru En son hangi filmi izlediniz?

Ben ilkine tek başıma gittim =) Bu akşam ikinci kez gittim, çok başarılı. Kurgu değil bilim kısmının ağırlıklı olması çok hoşuma gitti, üstüne bir de duygusal açıdan da çok etkileyici olmayı başarmış. İlk bölümler biraz vasat gelmişti bana ve ilk izlediğimde de film arası tam bu geçişim...
  73. T

İlk Apple & Beats Kulaklıklar Geliyor

Allahım.. Beklenen olacak, kulağına beats takıp "mözök bönöm öçön çök önömlöö köç pöröysö vörörööööm" diyen tipler çoğalacak..
  74. T

HTC One (M9)'dan Yeni Bilgiler!

Ekranı daha fazla büyütmelerinin anlamı yok aslında, ama pazar neyi gerektiriyor belli değli. 2K ekrana da hiç ama hiç gerek yok hatta zararı da var bu işin, ama malesef bazı aklı evvel markalar koşturup duruyorlar. :)
  75. T

Htc'den One M8 Alternatifi : Htc One E8 Satışta!

Geçen akşam biraz barnaklama fırsatı buldum. M8'i biraz kallavi bulanlar için daha ince duruyor diyebilirim, enlemesine tabii. Kenarlar siyah olduğu için metal M8 kenarlarının yanında ciddi ince gösteriyor. Ama azıcık kurcaladıktan sonra hemen M8'i cebimden çıkarıp arkasını biraz okşayasım...
  76. T

Üzgünüm hayır, o overcharge olur. Bir çok pil chipseti buna karşı korumalara sahip olsa da dediğin gibi ekstradan zararlıdır. Ancak pili 2 saat kadar şarj etmek de efektif bir ömür sunmayacaktır. Bu konuda çokça makale de mevcut, en ideali yaklaşık 30dk'lık kısa şarjlar yapmak gün içerisinde...
  77. T

Desire Eye İle Xperia Z3'ü Karşılaştırdık

Gerçekten Desire Eye ile Z3'ü yakın özelikte telefonlar olarak gören biri var mı merak ediyorum. :)
  78. T

Htc Hd2

Telefon hiç açılmıyorsa sanırım yapabileceğin bir şey yok =) Ben "telefoncu" kesimine pek itimat etmeyen biriyim, hiçbirini de kişisel olarak tanımadığım için, az çok burada anlatılanlar bunun sebebi. Dedğim gibi KVV veya Teleservice'e vereceksiniz, çok büyük ihtimalle anakart fiyatı...
  79. T

Xperia z3 kameradaki eksiklik tespitim doğru mudur?

Ben telefonun ölçümlemesini beğenmediğimi söyledim o kadar, bu kişisel bir şey. ve inan yardım etmek isteyen biri bile 80 tane fotoğrafa tek tek bakamaz vakti bedava değilse. :) 400mb da indiremem inan, bir iki tane resize etmeden koy ortaya baksın insanlar.
  80. T

Uzun süreli şarjın pile zarar verdiğini bildiğin halde "2 saat kapalı şarj et" diyorsan, bir şey diyemem tabi. FastDormancy'yi yeniden yapılandırmanın yolunu biliyorsan öğrenmekten keyif alırım.
  81. T

Kızlar neden iyi erkeklere bakmaz?

Ben de öyle yazmışım sanırım? Kişisel beğeni demişim, bana neden itici gelsin demişim. Başka bir dilde yazmadım sanırım.
  82. T

Altyapı yok ne demekmiş onu sordunuz mu Telekom'a? Bana ne belediyeden neden savunayım belediyeyi? Belediye Başkanlığı binasının karşısında altyapı olmadığına inanıyorsanız bir şey diyemem, ama şunu söyleyeyim size, altyapı Belediyenin sorumluluğunda değil. Türkiye'de çok bilinen bişeydir...
  83. T

Kullandiğiniz en veerimli uygulamalar neler....

Aquamail, Twitter, Skype, Booking.com, Yandex.Navi, Sygic, GoogleAdmin, Chrome RemoteDesktop, Spotify. :)
  84. T

Özür diliyorum ben bazen unutuyorum Türkçe yazmayı, hiç bir elektronik ürünü de Türkçe kullanamadığım için zaman zaman bilmediğim de çok oluyor karşılıklarını. :(
  85. T

Ben Saray doğumluyum, sanırım size garip geliyor kısmını kapatabilirsin değil mi artık? :) Babanızın mesleği ve sorun yaşamaması da bununla ilgil bir gösterge değil. Mesleki tecrübesini bilmiyorum, iyidir kötüdür demek benim haddime değil. Ancak benim dışarıdan birisi olarak bu konudaki fikrim...
  86. T

Bu aslında soruma tam bir yanıt değil ama =) varsa, Türk Telekom'la görüşün. Telefon kutusu kurulumu belediyenin sorumluluğu değildir, tüm altyapı Tekirdağ Belediyesinin rakibi olan parti tarafından Türk Telekom adındaki özel bir şirkete satıldı. Sorumluluk onlarda, devlette veya belediyede...
  87. T

Binayı yaptığınız yerde imar var mı?
  88. T

Açıkçası eskiden HTC'nin pil ölçüm işlemi daha başarısızdı. HD2 ve One X'ten olan tecrübelerim bilhassa biraz sinir bozucuydu, One X'te zamanla daha da kötü oldu. Çok dengesizce düşüyordu, çok sık kalibrasyon yapmak gerekiyordu ve hemen de kaybediyordu bu kalibrasyonu. Desire S nispeten daha iyi...
  89. T

İşin özeti Türkiye'de aslında internet yok. Olay hızdan ibaret değil.
  90. T

Nedir bu bilginin kaynağı? Deep charge'ın pilin ömrünü ve performansını azalttığını sağır sultan bile duydu zannediyorduk ama. - - - Mesaj Güncellendi - - - Şimdi baktım ses tuşları oynuyor benimkinde de, dert edecek bişey mi bilmiyorum açıkçası. :) Telefonu salladığımda göremiyorum tabii de...
  91. T

HTC'nin Yeni Şarj Cihazı Cep Telefonlarının Bataryalarını Daha Hızlı Şarj Edecek

Genelleme olarak doğru bir bilgi ancak buradaki teknoloji şimdiye kadar yaptığımız "ver amperi gelsin" uygulamasından daha farklı. Benim laptop çantamda 5V-2A bir şarj aleti var Samsung, HTC'nin çıkaracağı ise 9V-1,67A. HTC'nin Rapid Charger'ı daha hızlı şarj etmekle beraber ömrü 2A'lik normal...
  92. T

WhasApp'ta Mavi İşaret Dönemi

Yanlış bir bilgi bu. Yıllardır olan bir özellikle, BlackBerry'de yeni olmuş olabilir. Bir ok, mesajın senin telefonundan çıktığı sunucuya ulaştığını gösterir, ikinci ok da karşı tarafa ulaştığını gösterir, okunduğunu değil. Şimdi aşağı doğru indim, bir arkadaş da iphone'da yukarıdaki gibi...
  93. T

Sony, Android 5.0 Güncellemesini Gösterdi!

Bu durumda haberin başlığına "Sony'nin vereceği güncellemenin görüntüsü yayınlandı" dememek lazımdı sanki, zira bu Sony'nin vereceği şeyin görüntüsü değil.
  94. T

Star Wars VII'nin ismi belli oldu!

Lucas kendisi bile içine etti. Onun supervisorlığında, daha önceki işlerinin tarzı belli olan bir adamdan ne beklemeliyiz bilmiyorum. Tamam Lost'u da Fringe'i de sevdim sevmesine ama, tarz belli ve bitirememe durumu belli. Ne alaka olacak SW ile, göreceğiz.
  95. T

Star Wars VII'nin ismi belli oldu!

Allahım sen bizi Abrams'ın kara dumanlarından koru.
  96. T

HTC One' da Beats Audio kulaklık veriliyor mu?

Beats'i kaliteli bir kulaklık olarak görüyorsanız gidin Philips'ten Sony'den 50TL'ye kulaklık alın, bir şey kaybetmezsiniz. :)
  97. T

Htc Hd2

Hiç açılmayan bir telefonla ilgili ne söyleyebiliriz ki? HTC servisine (KVK ya da TeleService) gönderebilirsin, onlar da anakart gitmiş yenisi xxx TL derler, başka bir çözüm olacağını sanmıyorum.
  98. T

Ama bu kişisel bir beğeni değil mi? Ben benimle içki içebilmesini isterim mesela sevgilim olan ya da hayat arkadaşım olan kişinin, içki önemli bir kültür benim için. Mesela bu şimdi neden itici olsun? :)
  99. T

Iphone 5s mi? Xperia z3 mü ?

Güncelleme kadar taş düşsün kafanıza =) Sizin yüzünüzden firmalar artık yazılımın kalitesi ve stabilliğine kenara bırakıp güncelliğine yoğunlaşıyorlar, 1 yıl sonra başlayacaksınız orası takıldı bırasıp zıpladı diye.
  100. T

Spotify, iTunes'ı Solladı!

iyi yapmış, cayır cayır veriyorum her ay 10TL, helali hoş olsun da, bazı şeyleri nasıl bulamıyor ona hayret etmiyor değilim.
  101. T

WhasApp'ta Mavi İşaret Dönemi

"Last Seen"i kapattığım gün çok güzel oldu bu, zırtolar ya =)
  102. T

Erkeklerin de seks düşkünü olduğu genellemesi de doğru o zaman. Duygusuz öküzler oldukları da falan.
  103. T

Son derece yanlış ve ahlaki açıdan da insanları kategorize eden ve bu nedenle bir daha yanlış bir düşünce. Bir kere kadının "kullanılırlığı" gibi bir olguya neden olmuş sende. Kimisi tek amaçla kullanılır diyorsun, kimisi çok amaçla. Bunu belki bu anlamda yazmadığını söyleyeceksin ama bu...
  104. T

HTC'den dalga geçer gibi hatalar. Belki yardımınız dokunur...

Benim gibi ayda 6-7 GB data kullanan biri için kritik, ama telefonda problemi bilmiyorlarsa servis de bilmiyordur, o yüzden yollamıyorum. Rootlarsam bir çözüm var gibi, HTC elevate olsun xda olsun bayağı didik didik ediyorum. Unibody her ürünün tamiri zor olur, doğası bu.
  105. T

Nasıl bir sonuç? Sorun ne ki?
  106. T

Yok ben M8 kullanıyorum, çok büyük çoğunlukla Auto'da veya full Manuel'de kullanıyorum ben. Zaman zaman eğlenmek için de HDR, artık tek fotodan ne kadar HDR olursa. =) Fotoğraflara bakmamıştım, şimdi baktım, EXIF bilgisi falan da gitmiş ve çözünürlüğü de düşmüş sanırım, bir kere upload...
  107. T

Ben ayrıntıcının allahıyım inan çok iyi anlıyorum :) Sadece mantıklı olanı söyledim, benim de mesela malsef Turkcell Platinum'dan gelen bir Turbo3G hakkım var, kapattırmak için uğraşıyorum, Turkcell efendi Platinum'dan çıkmadan Turbo'yu apatamam diyor. M8 ile Turkcell'in turbosu anlaşamıyor...
  108. T

Kaç tane ilişki gözlemlediniz ve kaçı sizin yakın çevreniz dışındaydı merak ediyorum. Çok yanlış bir genelleme yapıyorsunuz. Ancak, katılmak gerekirse bu gözlemlemeye; doğrudur ben de bir erkek olarak onaylıyorum ki, burada düzgün diye nitelediğiniz tipte erkeklerin sıkıcı olma ihitmali daha...
  109. T

Ergenlikten sonra sesim düzelirmi?

Ergenlikte olan şey sesin kalıcı şekilde oturmasıdır aslında. Sesini kullanmak ilgili (iş amaçlı olur, hobi amaçlı olur) eğitebilirsin kendini, eğitim alabilirsin vs. Ancak ergenlikten sonra sesin tonu pek değişmez. Genel değişim dışında ergenlikte biraz bozulma da olur, bunlar geçer zamanla.
  110. T

Biraz temel fotoğrafçılık bilgisi edinmek için araştırma yaparsanız bunların takılacak şeyler olmadığını görebilirsiniz. Z3 mükemmel bir kameraya sahip, takmayın gerisini kafanıza. Çok kısa bir giriş yapayım ben; 4:3 fotoğrafların çözünürlüğü 16:9'lardan yüksek olur, bu böyledir.
  111. T

iPhone 6 vs Galaxy Alpha vs Z3 Compact

Akıcı iOS muhabbetlerinin devam ettiğini görmek ne güzel. :) Ben Z3 Compact'tan yana tercihimi kullanacağımı tahmin ediyorum. iPhone6 (ve Plus) benim gözümde malzeme kalitesi, daha doğrusu elde verdiği kalite hissi açısından çok geriye gitmiş durumda, 5S'i her şekilde 6'ya tercih ederim bugün...
  112. T

6 Ay Sonra Gelecek Güncellemeye Ne Denir?

Bizdeki kadar olmasa da yurtdışında da bu takıntı var ve gerçekten halen bir anlam verebilmiş değilim. Kabalık etmek istemem ama Türkiye'deki sitelerde/topluluklarda bu tartışmalara derinlemesine girmekten vazgeçtim bir süre önce, ancak işin garibi xda'de falan da bu gibi durumlar oluyor. Vay...
  113. T

Kullanımına engel olmuyorsa ve ilerlemiyorsa (burası önemli) kurcalama derim. Türkiye'de ne servis hizmeti ne de tüketici hakları gelişmiş olmadığından bunu daha güvenli buluyorum. Servise gönderirsen ya ekranını ya anakartını değiştirecekler (alalı 14 günü geçtiyse) ve ben Türkiye'de bu tip...
  114. T

Iphone 5s mi? Xperia z3 mü ?

Z3 Compact daha ucuz sanırım, aradıklarınıza bakarak ucuz olanı alın derim. ikisi de güzel güzel aletler, her türlü yeter saydığınız ihtiyaçlara, o nedenle ucuzu alın gitsin.
  115. T

HTC'den Yeni Şarj Cihazı!

Mümkün değil o malesef. Cihazların chipsetleri Qualcomm tarafından üretiliyor ve bu teknolojiyi destekleyen Qualcomm ürünleri de belli, o yüzden muhtemelen M8 ve sonrasında gelen ürünler desteklenecek sadece.
  116. T

Yazılımsal olabilecek problemler için servise göndermeyin telefonu, herkesin zamanına ve diğer kaynaklarına yazın. Factory reset (Hard reset ne derseniz) yaparak deneyin. Yine devam ediyorsa donanımsal olarka problem vardır, böyle komik şeyler marka hatası olmaz :) insanlar benim ürünüm bir...
  117. T

Htc Batarya Sorunu

Anakartta bir problem olabilir ama yine de durum iyi değilse bir harcama yapmadan önce pil kalibrasyonunu denemekte fayda olabilir.
  118. T

HTC One M8 Windows Phone Tekrar Gözüktü

Böyle yazmak istemezdim ama Windows Phone böyle olduğu sürece de bir cazibesi yok. Sevenleri kızmasın evet stabil temiz falan filan. E o zaman bu spec'lere gerek yok? Lumia 720 aldık şirkette hi-tech meraklısı olmayanlara, çatır çutur kullanıyorlar gram sıkıntı yok. Niye 2 GB RAM vereyim ben WP...
  119. T

HTC Sensation XL kutu içeriğindeki kulaklık bu mu

100TL verilerblir zira o fiyat aralığında, telefonun arama/konuşma özellikleriyle uyumlu kulaklıkar içinde fena diyemeyeceğimiz bir performansı var. Ben biraz da merak ettiğimden biraz daha fazla vererek Amerika'dan almıştım. Bir şikayetim de yok, ancak dediğim gibi öyle kaliteli bir kulaklık...
  120. T

HTC Sensation XL kutu içeriğindeki kulaklık bu mu

Güzel kulaklık ama buna 300TL verilmez Allah aşkına yapmayın.. $70'e aldım zamanında kullanıyorum, ancak kesinlikle 300TL verilecek bir kulaklık değil. Biraz vaktinizi ayırın araştırın. Niyetini Beats logosu göstermek değil gerçekten kaliteli bir kulaklık kullanmak ise çok daha iyialternatifler...
  121. T

HTC One M8 S-Off Olmuyor

M8 S-OFF olabiliyor mu ki? (Hiç araştırmadım hakkaten)
  122. T

HTC One M8 mi ? E8 mi ? W8 mi ?

Güçlü? Arkadaşlar siz sesi neyle "ölçüyorsunuz"? G3, daha yüksek volüm veriyor. Sesin kalitesinde yine M8'in yanına yaklaşan yok. HTC'nin de hiç bir zaman en yüksek ses diye bir iddiası olmadı zaten boomsound için. Volümle ilgili bir not daha var, telefondan bir şey izliyor ya da oyun...
  123. T

One E8 vs M8 Kamera

Teşekkürler, bir süre giremedim evet. :) HTC biraz sağı sollu olmayan, tabiri caizse "nerd"ler tarafından yönetilen bir firma. Garip gurup sebeplerde sağda solda UP olmayan telefon deneyebilirler, bu gerçekten hiç bir anlam ifade etmeyebilir. Pazarı da deniyor olabilirler, o da mümkün. Şu an...
  124. T

Benim de en büyük derdim bu şu an. Açıkçası sinirlendim biraz, aramadım da alternatif. mecbur evernote'un kendi şeysilerinden kurulacak gibi. Ki gerçekten ben de HTC'nin kendi Notes'unu çok beğeniyor ve sürekli kullanıyordum, google ile de senkronize idi. Kılıf konusu geçmiş, DotView diye...
  125. T

HTC One M8 Güncelleme Sorunu

Soruna yardımcı olamayacağım belki ama, güncellemenin geri çekilmesi söz konusu değil.
  126. T

One E8 vs M8 Kamera

Sensör büyüklüğü vs pixel sayısı konusunda bir makale bulmak lazım bir yerlerden anlaşılan. F2.0'a ilk geçen firma da HTC. Başlıkla ilgili bir hata var yalnız. İleride ne olacağı bilinmez, ama kimsenin UP'den vazgeçtiği yok. Daha düşük maliyetli telefonlarda normal sensörler kullanıyorlar, daha...
  127. T

WhatsApp Çöktü!

Ben de gün içinde yatmaktan dünyadan bi-haber kalmışım, niye hangouts'tan mesaj yolluyor millet diyorum. :) Mark elini attığına göre zaten ufak ufak uzaklaşmak lazım WhatsApp'tan. Özel şeyler için başka platform bulmak gerek. Bu arada konusu geçmişken, Facebook'un yeni Android uygulaması...
  128. T

Şok Fiyat Samsung i9300 Galaxy S3 1699 Tl. 2 Şubat 2014

Hata olmuştur gaza gelmeyin hemen. :)
  129. T

Bir derdim var ey HTC one X ciler bi kulak veriniz

4.0.4 ve 4.1.2 güncellemesi ile düzelmeyenlerin servise gitmeleri gerekiyor. Donanımsal G sensör problemi çok ama çok az sayıda olsa da karşılaşılan bir durum One X'lerde.
  130. T

HTC One Mahkeme.

Tüketici mahkemesi her zaman tüketici lehine karar verir de, kanunlar doğrultusunda. Burada satın aldığın sırada "ben distribütör istedim" söylemini ispat etme şansın yok malesef. Mahkemeye verirsen de sonuç alacağını zannetmiyorum.
  131. T

Hepsiburada.com "Alışveriş yapmanızı önermem."

Sanırım ürünün geri gönderilmesi sürecinde bir iletişim problemi olmuş. İade durumunda kargo ücreti tabii ki geri ödenmez, ama burada bir hatalı ürün gönderimi söz konusu. Eğer ki sizin istediğiniz ürün internette var olarak görünüyor ve buna rağmen yanlış gönderildiğinde siz değiştirilmesini...
  132. T

HTC nin türkiye servisi çok kötü sanırım

Kısmen doğru, ancak üreticinin servis anlaşması yaptığı firmanın kalitesiyle ilgili sorumluluklarıda göz ardı edilemez. Elinde KVK ve Teleservice gibi iki tane firma varsa ve yapacağı bir şey yoksa da elbette çaresiz kalıp kendisi özel politikalar üretmeye çalışıyor ama bir noktada markanın...
  133. T

Apple: Android'den Yavaş Değiliz!

One X için konuşursam, Chrome ile şaka gibi hızlı, iPhone5 ile yaptığımız testlerde (bilimsel geçerliliği çok yüksek değildir) benzer sürelerde açtı, kimi sitelerde One X daha hızlıydı. Ancak Chrome gereksiz pil yiyor ve stock Android browser'in hızı da beni pek rahatsız etmiyor, günlük...
  134. T

Galaxy s4 şarj sorunu

Yazılımla ilgili bir sıkıntı oluşmuştur, muhtemelen doğru ölçemiyordur. Bu kadar kişide olduğuna göre, yakın zamanda normal update'den ziyade sadece bunun için bir "patch" çıkartırlar.
  135. T

Bilgisayarın aldığınızda oynadığınız ilk oyun (SS'li)

Battle Chess, ben 1991'de oynamıştım da oyun 1988 imiş, hiç merak etmemiştim daha önce. Tabii burada mouse ile göstermişler, mouse falan yoktu o zaman. :) http://www.youtube.com/watch?v=o6HYbQCRwgk
  136. T

HTC M8 İle Bir İlke İmza Atacak

Kapasitife +1. Mekanik tuş olsa daha iyi ama, madem olmuyor artık, bari kapasitif kalsın.
  137. T

HTC ONE sarj sıkıntsı

Yurtdışından alınan HTC telefonları uluslararası garantiye sahiptir. Servise gönderin, çekilecek dert dğeil şarj olmaması, ama, bitmesi normal dolması uzun sürüyor ise, pilden ziyade şarj aleti / kablo / yazılım derdi gibi gröünüyor.
  138. T

Htc one m7 ses nasıl yükseltilir?

4.2.2 mi?
  139. T

Bir Kedi ve Köpek Arasındaki Fark

Alınmadığın için teşekkürler. :) Öncelikle, hiyerarşi insanın doğasında olan bir şey değil, günümüze kadar işlenerek insanlığa "sokulmuş" bir şeydir. Ayrıca insan doğası gereği tüm canlılardan zeki değil, daha öğrenebilir durumdadır ve bu büyük öğrenilebilirliği nedeniyle de ne derece eğitim...
  140. T

"Daha salak" ile "salak"ı ayıramayıp bu kadar alınacağinı bilsem yazmazdım. Ayrıca emir komuta zincirinde bu kadar başarılı olması da onu "daha salak" yapan şeylerin başında geliyor zaten. :) Zekadan veya gelişmişlikten anladığın şey hayvana bişeyler "yaptırmak" ise kediler senin gözünde...
  141. T

En İyi Diz Üstü Bilgisayar Markası Hangisi

4,5 yıldır mevcut Vaio'mu kullanıyorum. Müşterilerimin 10-15bin $'lık sunucularında duran database'lerini laptopa alıp onlarla uğraşıyorum, üstüne gidip düşük seviye oyunlar kurup kaldırıyorum, ara sıra kod geliştirildiği oluyor, film de çokça izleniyor. Servisten yeni pil aldım, asıl derdim...
  142. T

Soundcloud.com'a Erişim Engellendi

Şimdi açtım ve müzik dinliyorum?
  143. T

Android neden böyle?

Aklı başında herhangi bir insanın iTunes'in "varlığına" bir itirazı olacağını zannetmiyorum. İtiraz edilen nokta, telefonu omurgası olması, bu kullanışlılık açısından ciddi problemler yaratıyor. Yoksa geniş yelpazede istediğimiz içeriği satın alabilme şansımızın olması güzel bir şey elbette...
  144. T

Casper Via V4 Elimizde!

999 TL mi? O fiyata bu aletin esinlendiği orijinali satılıyor şu an Hepsiburada'da.
  145. T

O zekilik bazen başınıza dert açar ama, köpek gibi daha salak ve sadık hayvanlar çekiyorsa canınız uzak durun kediden. :) Hele benim gibi sokaktan, seceresi belirsin neidüğü belli olmayan, annesi terketmiş diye bir kedi alırsanız çileden çıkabilirsiniz. :)
  146. T

Bimeks, Darty İçin İmzayı Attı

Hiçbirini sevmem ama, çalışma politikaları, prosedüleri açısından da bana en düzgün gelen Bimeks olmuştu hep.
  147. T

Dolar durdurulamıyor

Bu kadar, ama hakkaten bu kadar kötü yönetilen bir para piyasasından ne bekleniyordu ki? Daha da beter olacak seyredin görün, sonra ben dış mihrak temsilcisi olarak tüyoları almışım falan diye gezebilirim problem değil, ama insanlar uyansın ki çok büyük iki tehlike var, görsünler. 1. Para...
  148. T

Hâlâ hangi mesleğe sahip olmak istediğimi bulamadım

Silah falan stres istemem polis olmaz deyip, hava harp okulu mu soruyorsun? :) "Pazarlamacı"nın nesi basit geliyor? Pazarlamacı kelimesinden ne anlıyorsun? Ofiste akşama kadar pineklemeyi iyi bir şey olarak gören ve gösteren kişileren en derin saygılarımı sunuyorum. Para karşılığı çalışma...
  149. T

iPhone 6'dan beklentileriniz neler?

Gölge etmesin başka ihsan istemem :D:D:D
  150. T

Apple Fatih Projesi'nden Elendi!

Had bildiren arkadaş, Türkçe'de tüm yabancı kelimelerin arkasına gelen ekler, kelimenin Türkçe'deki okunuşuna göre yazılırlar. "Tek kalemde satın alır" diye heyheylenen sendin, mesajının gerisini bile okumuyorum, sonra gelip "o ne firması bu ne firması" diye ağlıyorsun, uğraşılmaz seninle.
  151. T

Napayım peki? Sadece telekomünikasyon ürünleri üreten firmanın diğerini satın alacağını söyleyen biri çıkarsa? Al dedim kim kimi satın alıyor? Kendi doğrularımı benimsemişim, he ya Apple'yi sevmiyorum ben, çalışan sayısı Samsung'un fazla diye de Samsung'u övüyorum. :) Hiç niye yazmışım, neye...
  152. T

Mercedes, BMW'yi geçti

Brings More Women Bought My Wife ? :D
  153. T

S4 Camı Kırıldı

Halıya düşünce ekranın gitmesi kötü bir şans olmuş sanırım. Benim dikkatimi çeken Samsung'un da Apple'nin yoluna gitmiş olması. Ekrana 600tl vay babam vay. :) One X'in ekranı 290TL'ydi. :) 610TL'ye hem ekran (ki yanında kasa da değişiyor) hem de anakart değiştirdim ben.
  154. T

Mercedes, BMW'yi geçti

Merak ediyorum ne zaman biri gelip "Mercedes ve diyerleri" yazacak :D:D
  155. T

Vatan Computer Yanlış ürün alma ve iade etmek

Vakumlu paketler zarar verilmeden açılamıyor ki. Bu maddeden hinlik yapmasınlar insanları hayattan soğutmasınlar. :)
  156. T

Lastiğe fazla hava basarsan ne olur??

Ahaha iyiymiş. :) Bu arada otomobilinizin lastiğine (ort) 10-15 psi kadar fazla hava basarsanız lastikler tutuş sağlayamamaya başlar, ona da dikkat etmek lazım.
  157. T

Aras Kargo Rezilliği !

Okumadım bile. :) Azıcık insan hayatının kalitesine önem veren biriyseniz, kargo şirketlerinden nefret etmemeniz mümkün değil. Aras ile yurtiçi de bu beceriksizlik konusunda en zirve yapanlar. Bize yakın şubesinde anlaşabildiğimiz elemanlar var ve sistemleri azıcık daha iyi diye MNG ile...
  158. T

LG G2 Pil..

Deşarj yazıyor tabii, şarj olmuyorsa ne olacak başka. :) BU 2 saatte ne yaptığınıza bağlı pilin durumu. Verin bana G2'yi, 2 saat sonunda %30'a da indirebilirim. :) Ahanda bu da milletin küfrede küfrede doyamadığı HTC One X'in pil durumu :)
  159. T

Android neden böyle?

İnsanların özgürlüğünü tanımlamak size mi düştü acep? :) Zil sesimi mp3'lerimin arasında biri yapmak için iTunes ile taklalar atmıyorum mesela, bilmiyorum değiştirdi mi Apple artık bunu da ama, farzı misal. Alarm sesimi istediğim şarkıdan seçebiliyorum, 4 saniye falan sürüyor. :) Tek tek örnek...
  160. T

Mercedes, BMW'yi geçti

O sizin tercihinizdir, bir şey diyemem. :) Yalnız burada "birinci-ikinci" sıfatları, subjektif yorumlara göre değil, satış rakamlarına göre yapılıyor. Kimin gönlünde kim birincidir, o kişinin bileceği bir konu elbette. CLA isimli sözde Mercedes logosu taşıyan ucubenin yanında BMW'nin güneş...
  161. T

Android neden böyle?

Android sana göre değil demek ki, kullanma. :) Bu kötü bir şey değil. Herkesin tarzı/tercihi başkadır. Ufak notlar.. - Apple ile kıyaslanılan bir durumda Android telefonlara "google bağımlılğı" demek..? Garip - iOS cezaevi? Yok yok sürgün... :D - Jailbreak illegal değil?? EULA ortada, açın...
  162. T

Mercedes, BMW'yi geçti

Sadece ABD için geçerli bir durum. Dünya çapında BMW birinci, Audi ikinci, Mercedes ise üçüncü sırada.
  163. T

Sen bir firmanın mali gücünü "şu kadar parası var" diye görüyorsan bir şey diyemem, böyle bakan bir gözün "20 yıllık IT tecrübesinden" ne öğrendiğini de çok merak ederim, ama yine de bazı rakamları paylaşayım merakı olan varsa. Toplam Gelir Apple: $170 milyar (2013) Samsung: $268 milyar (2012)...
  164. T

HTC one x kendi kendine ısındı

Açılmayacak kadar ısınabilen bir telefon görmedim, normal yollardan. Bir kere ben denemek için otelde kıyrıtık saten çakması (hava almasını iyice zorlaştıran) örtünün üzerine bırakıp WiFi Tethering'i açıp laptoptan telefonun internetini kullanmıştım. 45dk sonra baktım, korkutacak kadar...
  165. T

Dünyanın en çok çay içilen ülkeleri sıralandı

Malesef pek iddialı olmadığımız "kahve tüketimi" istatistiğine çalışıyorum ben. :)
  166. T

HTC One Kasa Sorunu

Hiç bir problem teşkil etmeyecek bir kasa açıklığı yüzünden servise veriyorsunuz cihazlarınızı ve bir kere eğer açılırsa, eski rijitliğini kaybediyor telefon, tüm unibody telefonlar gibi. Boşuna kurcalıyorsunuz.
  167. T

Htc one m7 h+ simgesi yok

Her marka nasıl gösteriyorsa öyle olur. H, HSDPA, 3.5G teknolojisinin sembolüdür, isteyen yanına + falan koyaibilir. One Dual Carrier'a sahip bir telefondur ve Turkcell normal internet kullanıyorsanız 7mbps, 3G Turbo kullanıyorsanız 40mbps hız görebilirsiniz. HSPA+ aslında yeni jenerasyon...
  168. T

HTC nin türkiye servisi çok kötü sanırım

KVK'yla mı yoksa Teleservice'le mi muhattap olduğunuzu da belirtseniz, iyi görünen firmayı kurtarmak değil, sizin gibi serviste işi düşecek olan kişilere yol göstermiş olursunuz. Ben bir kere One X'i KVK'ya verdim, belgeli şekilde yalan söylediler, çok soru sorduğum için. Telefonun servis...
  169. T

Dubstep Denemem - Zafer Darbaz

İlk deneme için kötü diyemem elbette. Bu belki biraz benim tarzımdan kaynaklanıyor ama, biraz fazla "pattern"lara bağlı kalmışsın ve loop yapmışsın gibi hissettim. Biraz daha dağılmak yerine bir ritmin üzerinde döner gibi, son kısımlar hariç. Eline sağlık.
  170. T

Suyun hacim artışı ile ilgili acil ödev yardımı

Gemi madde mi? :D (sadece dadandım, takılma lütfen:) ) Genel kuram. Maddenin en "yoğun" hali katı halidir. Sıvı ve gaz fazlarına doğru geçtikçe yoğunluğu azalır ve dolayısıya özkütlesi de düşer. Su ise farklı olarak katı halinde de, 4c'deki sıvı halinden daha az yoğunluğa saihptir ve bu nedenle...
  171. T

HTC One Kullanıcıları Kulübü

Apple'de her cihaz diye bir şey yok zaten, bir tane iPhone var, yenileniyor o kadar. :) Nokia olsun, HTC, Sony olsun, aynı anda bir kaç telefona sahipler. Bu da iyi, daha az iyi, kötü falan diye sıralamaya sebep olabiliyor. Desire serisi zaten herşeyiyle çok başarı. HTC'nin ABD'de pazar liderl...
  172. T

HTC One Kullanıcıları Kulübü

Hah, işte sonunda iPhone kameralarıyla ilgili güzel bir yorum geldi. :) 1. Apple kaliteli lens "elementleri" kullanıyor. Sony esasen esaslı bir lens üreticisi değil, ama çalıştığı marka aşikar, keza Nokia'nın da öyle ki, Nokia zaten alıp yürüyor. Ama Apple'ın lens elementleri farkını bir HTC...
  173. T

HTC ONE+ 2014 Amiral Gemisi Muhtemel Özellikler

Kim çıkardı bu fanboy kelimesini arkadaş? Yaşanan tartışmalara bak ya.. Hay bu "benim malım kıymetlidir" kavramını çıkartanın kafasına taş düşsün emi.. Gerçi garibim her kimse "elindekinin kıymetini bil, hep komşunun çimine bakma" demek istemiş ama, olmuyor işte.
  174. T

HTC ONE X'e raket Geldi Garanti Süreci Nasıl Olur?

HTC Türkiye'yi arayıp IMEI numarası ile garanti durumunu kontrol edebilirsiniz. Turkcell vb resmi ithalat ile Türkiye'de satılan ürünler 24 ay garantiye sahip, uluslarası telefonlar (değişim içermeyen) 12 aylık garantiye sahipler. - - - Mesaj Güncellendi - - - KVK HTC'ye fatura keser yaptığı...
  175. T

HTC ONE uyarı ışıkları renkleri....

One'da bunu merak etmedim, ama HTC genelde son telefonlarında iki renk LED verir. Kırmızı ve Yeşill Kırmızı şarj durumunda yanar, yeşil ise notifikasyonlar için. Whatsapp'ta bu ayarın bulunması, bu değişikliğe imkan veren telefonlarda kullanılabilmesi için. O nedenle siz moru seçseniz bile...
  176. T

BMW yapıyor M235İ

Çok etkileyici biliyorum ama, yeni bir şey değil. :) Top Gear'da yayınlandı, 2011 yükleme tarihi, yayınlanma bira daha eski ama tam hatırlamıyorum. E90 3.30i, öğretilmiş bir pistte GPS kullanarak yardırıyor, buna drift de yaptırmışlar ek olarak. :) http://www.youtube.com/watch?v=WsnKzK6dX8Q...
  177. T

3000 Mah'lık Lg G2 Bataryasi Ne Kadar Götürür Diye Merak Edenler Içeri...

Hiç bir kullanım detayı olmadan bu ekran görüntüsünü almakta ne var ki? :) Meraklısı varsa ben de One X için (daha çok enerji tüketen serviste dğeiştirilmiş ekran ile) 50-60 saatlik pil ömrü gösterebilirim, bişey yok yani.:)
  178. T

Benzin bedava olsa bile vergisi 2,93 TL!

Nükleer gücü kullanmayı öğrenmek? Ne olacak sahi onu merak ediyorum. Bilmediğimiz bişey değil ya, neyse. Ayrıca, Fransa dışında hiç bir ülke enerjisinin çoğunu nükleerden almıyor. Biraz fazla "hee" diyorsunuz her söylenene, abilere selam, ama biraz da araştırın, lakin, sizin istediğinizi...
  179. T

Xperia Sp mi HTC One X mi ?

Evet bir çok One X sahibi arkadaşım Erzurum-Bitlis karayolunun ortasında yola devam edemez durumda kaldılar. Lütfen dikkat, hetece pişmanlıktır.
  180. T

Benzin bedava olsa bile vergisi 2,93 TL!

Şahane ya.. :) Sen dünyanın vergisini kaldır, yol yapma, toplu taşıma yapıma, altyapı yapma. Sen dünyanın vergisini kaldır, ehliyet alma sistemini iyileştirme, "sürücü altyapısı" yapma. Sen dünyanın vergisini kaldır, eğitim sistemini düzeltme. İnsanlara ekonomik harcama / gereksiz...
  181. T

Barajlar alarm veriyor

İlkbahardaki yağmurlar da aslında ikame edemez tam olarak bunu. Kar yağması lazım, yeraltı kaynaklarını ve barajları kar kadar hiç bir şey besleyemiyor. Barajlarda su olmamasına her sene aynı haber diyen arkadaşları da tebrik ediyorum. Bu kadar kaygısız olmak büyük başarı. :) Bir de bu...
  182. T

Alkolmetre yetersiz kaldı!

İşte o yüzden öyle uçan kaçan bir içme durumu yok, onu demek istiyorum. Hapis mapis napmışlar. :)
  183. T

Ne dinliyorsunuz?

http://www.youtube.com/watch?v=qB9CMt7sYMY
  184. T

Alkolmetre yetersiz kaldı!

Yahu, bizde 0,5 ile ehliyet kaptırılıyor. Hemen her yerde de böyledir, burdaki rakamlarda bir gariplik var ya da kan ölçümünün sonuçları farklı yorumlanıyor.
  185. T

Widescreen olayında kesinlikle haklısınız ve bu bence güzel de bir şey. İnsan gözü nasıl görüyorsa ona yakın olmalı. Instagram'dan midemin bulanmasının bir sebebi de fotoğrafların duruşu. O nedir öyle ya? Valla, hiç belli olmaz CPU konusu. :) S805'in birşeyini beğenmezler, Qualcomm'un dediği bir...
  186. T

Teşekkürler. :) Valla CPU ile ilgili konu karışık. Garipler One'ı da S600 ile sunmak durumunda kaldılar, çok da bir şey kaybetmediler ama işte imaj başka bir şey. S800'ler gelince oouv boouv oldu ortalık. Ne fark ediyor? :) Kamerayla ilgili cesaretli adımlarını takdir ettik eyvallah. Ancak...
  187. T

Edifier X600 en detaylı inceleme

hehe, ben artık gülemiyorum fazla izleyemediğim için, malum... :( Bass falan umrumuzda değil. Dediğim gibi ofiste herkes müzisyen, en fazla çalışnan şeyler klasik rock, hard rock ve klasik müzik. (itiraf edeyim ara sıra uykumuz gelince İsmail YK, Demet Akalım falan çalıyoruz ama mideler en...
  188. T

iPhone 5c dokunmatik ekran

Dokunmatiğin daha iyi olmasının ne demek olduğunu kimse doğru düzgün açıklamamış ama. Bir tek daha uzun olan haberde, dokunulan noktayı daha iyi algıladığı söylenmiş, ki bu da salt olarak donanımın verdiği cevapla alakalı bir şey. Sizin yazılımda yaşadığınız tecrübenin direkt karşılığı değil...
  189. T

Edifier X600 en detaylı inceleme

Elinize aklınıza sağlık. Türkiye'de inceleme malesef "hacı ben kullanıyorum çok memnunum"dan ibaret. Bu nedenle ben de yıllar önce bıraktım artık bu işleri. Yoksa yeni aldığım kahve makinasıyla ilgili bile 2-3 sayfa yazacak şeyim hazır. :) Edifier çok bilinmiyor, bilinmesin de , fiyatlarını...
  190. T

Akıl Oyunları

Ben satışı kar dahil fiyat olarak düşündüm, gözün kör olsun danışmanlık. :) Ki temel ekonomik yaklaşımla da benim ehsabım %26 karlı satış olmaz zaten.:)
  191. T

Htc one antivürs programi gereklimi

Virüs yakaladığını sanmıştır o. Eğer ki cinsel ihtiyaçlarınızı telefona kuracağınız zart zurt şeylerle gidermiyorsanız, beleşe MP3 indireyim diye telefona uygulama kurmuyorsanız, benzeri aktivitelere girmiyorsanız; anti-virüs programı kurmanıza gerek yok.
  192. T

Htc one x wi-fi sorunu

4.2.2'de bazı One X'lerde WiFi problemi yeniden hortladı. Her gün güncelleme isteyenlere sevgilerle.. :)
  193. T

Akıl Oyunları

Geniş geniş yazalım :) Kelime oyunu yoksa tabii, hiç dikkatli okumadım. 100 l benzini, 74 tl'ye alıp 100 tl'ye satıyor ve %26 karla satış yapmış oluyor. Gün sonunda, sayaç 100 l sattığınız gösterse de adam aslında 90 l satmış oluyor. Bu sattığı 90 l benzini 66,6 tl'ye satın aldı ve 100 tl'ye...
  194. T

O boyutta bir telefonda 4000mAh pil olamaz. Ya kalınlığı neredeyse iki katına çıkmalı ya da HTC yıllardır yaptığı kapasitesi beğenilmese de kaliteli pil seçimini bir kenara koyup çakma çukma bir pil koymalı. Buna artık alışın. HTC, bir tam günü çıkaracak kadar pil koyar, gerisine karışmaz, ötesi...
  195. T

Fenerbahçe Twitter'da takipçi satın aldı !

Yazık yani Aziz'in şu kulübü getirdiği nokta, gerçekten yazık. Haber gerçek değil bilemem, sazan.avi'ye gelmeyeyim, ama yaparsa da şaşırtmaz.
  196. T

HTC (M8) One 2'nin Özellikleri Sızdı

consept nedir? Nasıl değişir? LCD kesin olmaz. Peki, IPS nedir? Amoled? HTC kimden alacak Amoled'i? 2K ekran. Kesinlikle? Neden? Beats Studio? HTC Beats ile ortaklığını bitirdi zaten. 4K video? Oldu. :) HTC'yi rezil etmek için çıkıyor heralde böyle fanteziler. "Böyle böyle olacak dendi bak...
  197. T

4 Yıl IOS Kullanmış Biri Olarak Tavsiye İstiyorum

Öncelikle net bir şekilde bir cevap vereyim. Eğer bir altyapı değişikliği, yeni yeni şeyleri farklı yollardan öğrenmek gibi pek çok insana dert olacak işlerle uğraşmak istemiyorsan, iOS'tan devam etmen faydalı olacaktır. Alıştığın, neyini nasıl yapacağını bildiğin bir sistem. 5S Note3 konusuna...
  198. T

Kız arkadaşımla olan sorunum

Konami Cup'a başla.
  199. T

Htc one da iphonedeolan assistive touch var mı?

Power tuşu bozulan bir HTC görmedim daha. Son 3 telefonum HTC, eski eşimin 2 telefonu HTC, kız arkadaşımın telefonu HTC, bir sürü arkadaşım HTC kullanıyor yıllardır, bir tane manyak arkadaşım var 7-8'den fazla HTC kullandı. Bilmem içiniz rahatladı mı? :)
  200. T

Samsung Galaxy S4 deki Bu Problemleri Nasil Çözebilirim?

Rehberdeki fontlar muhmtelen vcf dosyalarıyla contactları almaya çalıştığın sırada oluşan türden bir hata. Onlarca sebebi olabilir, her biri de iPhone'nin ya da S4'ün bölgesel ayarlarından tut, bunların değdiği bilgisayara kadar uzanabilir. Sene 2013 bile degğil artık, neden vcf'ler ile tek tek...
  201. T

Ciddi konu ygs giremeyeceğim

Ciddi olamazsın ya? :) :D Dövdükten sonra verecekse tekrar 40TL'yi, temizinden ye dayağını geç olmadan.
  202. T

Galatasaray'ın 2014 bombası: Balotelli

Ömrümüz de fenerlilerin Galatasaray'ın transferlerine yaptığı yorumların screenshotlarına gülmekle geçiyor. :) Ben istemiyorum gelmesini, o ayrı.
  203. T

En İyi Telefona Karar Verip Almak İstiyorum Tavsiyeniz Nedir?

Öyle bir telefon yok iyi de? Aynı fiyatta iki telefon söyle, iki farklı karaktermiş gibi ikisini de "bu daha iyi" diye sabaha kadar savunacak birileri çıkabilir, ben bile eğlencesine bu karakterleri canlandırabilirim. Ne tür bir kullanım tarzı istiyorsun, onu düşün, çevrendekilerin...
  204. T

Barzani'den Türkiyeye ucuz gaz

Hali hazırda Almanya'nın aldığından daha düşük fiyata alıyoruz doğalgazı ancak vatandaşımıza daha pahalıya satıyoruz. Rusya ile bir tane inanılmaz saçmalıkta anlaşma var diye, doğalgazı kazık fiyattan alıyoruz mu sanıyorsunuz? Hayır. Türkiye gayet güzel fiyata alıyor doğalgazı, sadece...
  205. T

En İyi Telefona Karar Verip Almak İstiyorum Tavsiyeniz Nedir?

Neden "en iyisini alıcam" derdindesin? Ayrıca aradığın şeylerin arasında tezat var. 2-3 yıl kullanayım takılmasın istiyorsan "yeni versiyon çıksın" derdinde olmamalısın. Söylediğin şeylerin hepsini yazdığın her telefon yapıyor, yazmadığın onlarca telefon da yapıyor. Özellikle bir telefonu...
  206. T

Çıkmayan milli piyango biletinizin resminii yollayabilir misiniz

Koleksiyon derken? İnsanlar art niyet ararsa da sen kusurlarına bakma. :)
  207. T

Daha Önce Bu Eldivenlerden Kullanan Oldu mu?

Türkiye'de NorthFace'in herhangi bir şeyini almak çok akıl karı değil malesef. :) Bende bir çift NorthFace :D, bir çift de Quiksilver var. Elbette elinizle kullandığınızdaki gibi bir performans yok, ancak yine kesinlikle işe yaradığını da söylemek lazım. Quiksilver 60TL gibi birşey idi...
  208. T

Dokunmatik ekranlı notebook tavsiyeler

Kararını vermiş birine laf etmeyi pek sevmem aslında ama, neden dokunmatik istediğinizi sorabilir miyim? Ben dahil çevremdeki hemen herkes, hiç bir işe yaramadığında görüş birliğine varılmış durumda.
  209. T

Windows 8 mi ? , Windows 7 mi ?

Onu hatırlamaya çalıştım ya ben de :) HDD'li, 3. nesil Corei7'li olması lazım, yanımda da değil şu an, o nedenle 1312S diye tahmin yürütebiliyorum.
  210. T

Bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim iş arıyorum

Android'den önce msgbox yazarak başla. :) Temelde ne kadar vakit geçirirsen o kadar iyi. Şu an bu forumu gezmeye harcadığın vaktin varsa, yazı da beklemene gerek yok. Günlerine aylarını alacak bir şey değil programlama temeli. Ne kadar erken fikir edinirsen o kadar iyi. Ben sabaha kadar...
  211. T

İsmini ilk defa duydum, ama ismini ilk defa duyduğum bir yer olmasına şaşırmadım. :)
  212. T

Artık cep telefonu ve bilgisayara taksit yok !

Ekonomi yönetimi(!) konusunda bu hükümetle ilgil neler düşündüğümü sanırım çoğu kişi biliyordur. Bilgisayar için değil, ancak telefon için kesinlikle katılıyorum. Bilgisayar için çok basit bir örnek verebilirim. Maddi durumu iyi olmayan bir ailenin mimarlık bölümünü kazanan çocuklarına almak...
  213. T

İzmit-İstanbul arası 22 dakika!

Bostancı'dan Körfez'e ben de 30dk'da gidiyorum ama, bunu bir de iş çıkışında dene. :) Bu tarz "pırpır" uçakların kullanımını artırmaları lazım Türkiye'de. Sağolsun THY'nin sıfır vizyona sahip yöneticileri halkı doğruya yönelteceklerine "bizim millet ondan korkar" kafasıyla yaklaştıklarından...
  214. T

Pilot olmak için en geçerli senaryolarda yine 4 senelik bir üniversite bölümünden mezun olman gerektiğini unutma. Bir de mutlaka bir ikinci planın olsun, pilotluğa tek başına girişme. Onlarca farklı kıstas var seni alıkoyabilecek, bir testten kalırsın ve ömrün boyunca kimse sana bir uçak emanet...
  215. T

Rica ederim. Bölüm başkanı "ben ne muhattap olucam öğrenciyle" havasında herifin tekidir muhtemelen, sen de onunla muhattap olma. :) ArGör'leri deneyebilirsin, hem daha yakın seviyelerde iletişim kurma şansın yüksek.
  216. T

Windows 8 mi ? , Windows 7 mi ?

Sony Vaio SR59 (P8700) üzerinde Windows 7 Sony Vaio SB(i7) üzerinde Windows 7 Sony Vaio SVS(i7) üzerinde Windows 8 Sony Vaio Duo 13 (i7) üzerinde Windows 8 Memnun olduğum 7 olduğu için 7'yi işaretledim. En çok kullandığım SR59'u da yakında değiştireceğim için kara kara düşünüyorum zira 8'i hiç...
  217. T

Değil, ancak bir çok kişinin zanettiği gibi "oo bilgisayar mühendisi olmuş,götürdü parayı" gibi bir durum da yok. Öncelikle evet her üniversitede olan bir bölüm ve ne kadar başarılı bir şekilde eğitim veriliyor, tartışamaya açık. Türkiye'de bir çok üniversitenin bilgisayar mühendisliği (cs)...
  218. T

Kapalı kaynak koda sahip bir ürünün bir devletin eğitim sisteminde olmasından saçma bir şey yok. Zaten bu yüzden Apple'nin şansı olmadığı konuşuluyordu. Mali yetersizlik ne demektir, ona bir bakmak lazım, boş bir cümle. Lakin, Apple'nin yazan diğer firmaları satın alabileceğini söyleyen bir...
  219. T

3D HTC One 2 sızıntısı!

4MP olmayacaktır emin olabilirsiniz.
  220. T

HTC One - Galaxy s4 arasında kaldım çok acil yardım edin..

Çok güzel başlayıp çok güzel bitirdiğin ve hiç HTC kullanmadığını söylediğin mesajında, ölü pixel üretim hataları berbat falan nedir dostum ya :) HTC'nin üretim kalitesi, malzeme demiyorum onu geçiyorum, üretim kalitesi Samsung'dan yüksek. Kullandığı ekranlar Samsung'unkilerden kaliteli. 75bin...
  221. T

İnternetten download caiz mi?

öğrenci neden phosotop-solidworks kullanıyormuş? Yahu bahaneden bol bir şey yok bizim memlekette ya. Bana şimdi okuluna lazım gelişecek falan masalıyla gelmesin kimse.
  222. T

İnternetten download caiz mi?

oynama bilader, bir yerin mi düşer? Günaha bahane uydurma konusunda dünya markasıyız.
  223. T

İlk fotoğraflarım lütfen bakın :)

Kum buldu bu filtreleri.. Ağza vurmalık terlik istiyorum. Fotoğrafçılıkta önemli olan şey güzel bir perspektif yakalayabilmektir. Mesela ben yıllardır fotoğrafla uğraşıyorum, bazen bir kareyi nasıl alayım diye düşünüyorum uzun uzun, o sırada makinamı kullanmayı bilmeyen Mimar ablam geliyor...
  224. T

Android 4.4 Güncellemesini Alacak Cihazlar

HTC One Google ve Dev Edition'ların "One"ı unutulmuş haberde. :) Bir de bunların hepsi tahmin, sanırım bunu belirtmek daha doğru olurdu.
  225. T

Galaxy s4 ün oyun performansı neden kötü ?

ya çok özür dilerim kullandığım dil için ama.. manyak mısınız niye 10 tane uygulama açıp arkasından Chrome açıyorsunuz? Ya Allah aşkına işiniz gücünüz yok mu şu telefonları stres testine sokmaktan başka? Ne olacak 10 tane uygulama açıp arkasından Chrome'u açınca hiç takılmadan hızlıca...
  226. T

Dün herkes s4 miniyi kötüledi

Ya töbe yarabbim neler dönüyor ya.. :) Ön açıklama, HDD dışında bir Samsung ürünü almadım, uzun süre de almam. İş arkadaşım kullanıyor S4 Mini. Çok yoğun kullanmıyor, bir kaç oyun vardı takıldığı, öyle oha çüş oyunlar değil, hiç de problem yaşamadı. Internet ve uygulamalar, arada da ufak ufak...
  227. T

ABD'de bile olmayan gemi hastanemiz olacak!

ABD'de bile neden olmadığını düşünmüşler mi acaba? :)
  228. T

İstanbul'da elektrik kesintileri kapıda

Nükleer Enerji Pazarlama Mevsimine hoşgeldiniz. Bir de Hollanda kullandığı elektriğin %4'ünü nükleer santrallerden karşılamaktadır.
  229. T

Türk vatandaşlara vizesiz Avrupa yolu

Şu işin "vizesiz giriş" ile sonuçlanacağını duyuruyor ya bu medya, daha ben ne diyeyim.. Sahi, Suriye'den gelenler için "biz nerede mağdur varsa koşarız" diyen Başbakan şimdi resmi bir şekilde AB'nin ön sınır kapısı olmayı kabul ediyor. Buradaki tezata niye kimse parmak basamıyor? Ayrıca AB...
  230. T

Htc One X hangi güncellemeler.

4.4 pek tahmin etmiyorum. Benim tercihim varsa 4.2.2'de yapabildikleri kadar iyileştirme yapıp bırakmaları. 4.3'e geçtikten sonra çok fazla iyileştirme olmayacaktır.
  231. T

Elektrik Kesintisi ve İnternetin Geleceği

ahaha Türkiye'de yaşadığının ve "planlama"dan bahsettiğinin farkındasın değil mi? :)
  232. T

Hangi telefonu seçmeli?

Laboratuvarda yapılan ölçümlerden farklı şekilde sonuçlar elde ettiğiniz için sizleri tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum, ne diyeyim daha? :) Laboratuvar diyor ki, One'dan çıkan ses daha temiz, daha kaliteli, daha geniş range'li vs vs. Sen diyorsun ki iPhone 5S'in sesi daha iyi...
  233. T

Iphone satın almalımıyım...

Şimdi biraz daldan dala gitmiş oldu, çok kapsamlı şeylerden bahsediyorsun aynı mesaj içinde, çok çok farklı yerlere gidiyor. :) Birincisi, iOS Android'den daha mı stabil? Evet ve hayır. Android şu an yol haritası oturmamış bir işletim sistemi, hatta ben Türkiye'deki forumlarda bu lafı etmiyorum...
  234. T

Anladığın buysa koca mesajdan, hayran olmaya devam et.
  235. T

Android 4.4.2 Geldi

Altın harflerle duvarıma yazdıracağım.. :) - - - Mesaj Güncellendi - - - 9'da 7'si var. :)
  236. T

Hangi telefonu seçmeli?

Estağfurullah, kimsenin sohbeti yok burada, herkes tabii ki istediği konuya konuşmaya yorum yapar. Nereden biliyorum? Yapılan bütün laboratuvar testlerinin sonuçlarından biliyorum. Örneklerinden birinin yukarıda olduğu, bir sürü testi internette basit bir aramayla bulabilirsiniz. Ayrıca...
  237. T

Öncelikle viber, tango, whatsapp, wechat ve bbm'in ayn anda kurulu olması neden? sorgulamak bana düşmez ama, gereksiz geliyor. RAM'in 800MB'ının dolu olması bir sıkıntı yaratmaz, boşta duran RAM'le performans vermez yazılımlar, 200MB boş yer var demek, hiç bir şeyi kapatmadan üstüne orta halli...
  238. T

Hangi telefonu seçmeli?

Hayır kalitede de sonuncu gelmiş Xperia, ne anlatmak istedin? :) Ses konusu önemliyse HTC'den başka alernatif yok. Ama nyiye bu kadar önemli diye sorarım :)
  239. T

Hay kim başlattı bu stabillik olayını arkadaş ya.. Hayatında yazılım stabilitesi testi yapmamış ne kadar adam varsa anlatıyor da anlatıyor. Çıkıyoruz sokağa, arkadaşlarımın yarısında iPhone var, göremiyoruz bu anlatılanları nedense? Telefonuna "kız msni bulma" gibi uygulama indirenler dışında...
  240. T

Uçak gemisine yolcu uçağı acil bir durumda indirilebilirmi ?

Estafurullah :) Ama Air Force One aslında o 747'nin adı değil :D:D ABD başkanın üzerinde olduğu orduya ait herhangi bir uçan taşıt Air Force One ünvanını alır. Gemiye binerse Navy One olur, sivil bir uçaksa da Air One olur. :) Valla senaryo keyifli gibi geliyor, ama gerçekten bir yüzen taşıta...
  241. T

Air Force One'ın okyanus üstünde acil bir durumda ne yapacağıyla ilgili senaryolarda konuşulur bu genelde. Şöyle bir iddia var ki bana pek gerçekçi gelmiyor. Deniz kuvvetlerine ait bir tane, 747'nin inebileceği özel bir gemi olduğu ve lokasyonunun da çok gizli olduğu söyleniyor. Ama onun da Air...
  242. T

GB nasıl okunur?

ge'be
  243. T

Meraklısı yoksa ben de niyetli değildim de ondan, varmış açıklayalım o zaman :) Evet her teoremin gerçeklik payı araştırılmaya değecek kadar vardır. Ancak her kafadan çıkan ses teorem değildir. Kısa zamanda net yazmaya çalışacağım, kusura bakmayın ve kaba olarak almayın lütfen ama, bu fikrin...
  244. T

Çok yanlış düşünüyorsunuz, umarım bu kararı size bırakmazlar böyle bir şey olursa. Uçaktaki herkesin üzerine gemideki herkesi öldürmek ve bir de milyarlarca dolar zarar çıkartmak istiyorsanız olur. Aksi takdirde, hiç bir moden jet yolcu uçağı uçak gemisine inemez. Hiç kurtarır eder olur yanı...
  245. T

6000 TL'yi geçmeyecek eğlence-iş notebook almak istiyorum

Bir kişiden milyonlarca insanla ilgili yorum yapacaksan vay halimize arkadaş? Rizeli'lerin hiç bir sıkıntısı yok arkadaş, aha bakın işte Rizeli Başbakan. Kayserili'lerin ağladığı falan yok arkadaş, aha bakın işte adamlardan Cumhurbaşkanı çıktı. Hatta her şehirden bir milletvekili olsa böyle...
  246. T

HTC ONE X kapandı açılmıyor

Tamamını okuyamadım ama, şarj olamıyor olsa bu açılamama denemelerinde sonra, hiç ama hiç açılamaz bootloader'a bile gelemez durumda olması gerekmez mi? :)
  247. T

iPhone için En İyi Kamera Uygulamaları

Fotoğraflarımı benden izinsiz satabileceğini açıkladığı günden beri Instagram kullanmıyorum, o yüzden bilgim güncellenmemiş olabilir ama, hala sadece "kare" fotoğrafa izin veriyorsa; Allah'ınız varsa Instagram kullanmayın.
  248. T

6000 TL'yi geçmeyecek eğlence-iş notebook almak istiyorum

Öncelikle hayırlı olsun. Sadece söylediğiniz işleri yapacak ve oyun oynamayacak veya PVC işinde modelleme gibi işler yapmayacaksanız biraz gereksiz bir para harcamışssınız. Tüm (saydığınız) ihtiyaçları marka imajı da ekleyerek 3000TL'lik bir laptopta karşılayabilirdiniz. Güle güle kullanın...
  249. T

Apandist ne işe yarar

Apandis hir bir zaman "işe yaramaz" olarak tanımlanmadı, bu karışmasın. Bağışıklık sistemine destek olan bir organ ancak hayati bir işlevi yok olarak geçer. Tam olarak nasıl destek olduğu bilinemiyordu o kadar. Kız arkadaşım dahil bir çok insan apandisi olmadan hayatlarına hiç bir değişiklik yok...
  250. T

Mouse aldım ama bugün fiyatı yarıya düştü !!

Bimeks üç gün içinde indirim olursa yansıtıyordu diye hatırlıyorum ama emin olamadım.
  251. T

Microsoft Tek Windows İstiyor!

Allah aşkına uzak dursunlar tüm yeni fikirlerden, ne olur.. Yeterince zırvaladılar son 3-4 yılda, yeter yahu..
  252. T

Çin, XP'ye Desteğin Uzatılmasını İstiyor

Malesef sadece şekil olsun diye kullanıyorlar. Hastaneler gibi kuruluşlar için HP, IBM veya DELL'den çok güzel komple paketler alınabilir ve özellikle DELL'den alacakları destek de biz masaüstü kullanıcılarının aldığı türden olmaz, ancak özel hasteneler hele Acıbadem türevi olanlar tamamen imaj...
  253. T

Radar Tespit Cihazı Cebe Girdi!

Öyle olsaydı adı devlet olmazdı. :)
  254. T

Apartman Wireless

5 katlı apartmana tek modem? Tek access point? Duvarlarınız kağıttan değilse, sinir krizi geçirdiğim otellerdekilere benzer bir tecrübe olacaktır sanırım. NETGEAR çıkış gücü keyifli modeller üretiyor. En ortaya modemi koyupp birer kat atlayarak 2 AP ile dene bakalım. Ama bence kötü olacaktır...
  255. T

HTC One X Donanımsal Sorun

Doğrudur, yasal değişim süresi bir ay. Ancak bahsedilen WiFi sorunu da çözülemeyen bir sorun değil. Servise yollarsanız, kaba tabirle telefonu açıp sizin elle sıkıştırma hareketi yaparken oluşturduğunuz teması sürekli kılacak bir işlem yapıyorlar ve sorun halloluyor.
  256. T

HTC uluslararası garanti

Doğrudur, misal Butterfly S'in anakartı ellerinde olmadığı için isteseler de garanti veremiyorlar durumu. Yanlış anlaşılma olmuş. :)
  257. T

HTC uluslararası garanti

Biraz tezat var sanki? Resmi olarak ithalat dediğiniz zaman uluslararası garanti kavramıyla biraz çelişiyor durum. :) HTC'de uluslararası garanti mevcut, ancak ürünün faturasının sizde bulunması gerekiyor. Bir de uluslararası garanti, ürün değişimini kapsamıyor.
  258. T

Sizce Htc One S android 4.2 güncellemesi alır mı ?

Almamanız faydanıza olacaktır diyeceğim ama, kime nasıl anlatabileceğim bilmiyorum.
  259. T

Türkler Android Uygulamayı Paralı Koyamıyor mu?

Nasıl bir hatayla karşılaştığınızı yazabilir misiniz?
  260. T

iPhone 5S Şimdi de BİM'de

yoo benim telefon bişeye kasmıyor valla. Gelip bakmak ister misin? Hatta One X'imin ekranını kırdığımda 1-1,5 ay iPhone4 kullandım, malesef iOS6'ya upgrade olmuş bir cihazdı. Yavaşlığından ömrüm gitti, takılma da az da olsa yaşadım.
  261. T

En İyi Android Pil Tasarrufu

Bu tip uğraşların yersiz olduğuna katılıyorum. Bir telefonun pil ömrünün hangi ayarlar ile ne olacağı üç aşağı beş yukarı bellidir. En kritik ayarlar, - Ekran klavyesinde titreşimi kapatmak (sanırım olmayan Android telefon yok artık) - Otomatik ekran parlaklığını kapatmak. Hem iyi bir görüntü...
  262. T

HTC One Sarj Sorunu

Evet mağarada saklanıyorlardı sonunda insan içine çıkmaya yüz buldu allahsızlar. HTC One mağdurları :D
  263. T

Yurt dişindan htc one almayi düşünüyorum yardimci olurmusunz

Euro arttığından avantajı azaldı diyebiliriz, ancak hala avantajlı elbette. Garanti Türkiye'de 1 yıl geçerli, ekstra bir ücret ödemenize gerek yok. Ancak uluslararası garanti "cihaz değişimi"ni kapsamıyor, sadece tamir ettirebiliyorsunuz. İkinci partilerin büyük kısmında kasa açıklığı problemi...
  264. T

Alıntı yaptığınız mesajda kime ne kadar katılmamış, karşı çıkmışsam, sizin yazdıklarınıza da bir o kadar karşı çıkıyorum. Ne jet uçağı? Ne 5 yılı 3 yılı? 5 sene önce bu zamanlar iPhone 3G çıkmıştı, kim yüzüne bakıyor şimdi? Kimsenin kaz gibi yolunduğu yok, hiçbiri de diğerinden çok farklı/ çok...
  265. T

Android Ana Ekranlarımızı Paylaşalım

Hangi Android telefon bu öğrenebilir miyim acaba? - - - Mesaj Güncellendi - - - Gece gece can sıkıntısı kötü şey. :) İki ekranla kullanıyorum zaten, kilitle beraber 4 görüntü yapıyor hepsini atayım dedim. Biraz ufak sansürler uygulamak zorunda kaldım mazur görün. :) HTC One X - Stock 4.2...
  266. T

LG Nexus 5 Kesinleşmiş Özellikleri

IPS LCD en tasarruflu çalışan ekrandır. :) 2,3GHz, 3GB RAM. Google ne yapmaya çalışıyor anlamadım...
  267. T

Ya ne hak vermesi? iPhone5/5S ne haltsa ne kadar? 2200TL. Galaxy S4 ne kadar? 1900TL 300 TL ile mi hak verildiği falan belli oluyor. Markaları babanızın bakkalı gibi savunuyorsunuz.
  268. T

Kapalıyken Şarjımın gitmesi

Çıkmıyor. Pilin seviyesine okuyan basit bir birimdir ve üzerinden bir yazılım çalışır. İhtimaller; pil okuyucuda arıza var yazılımsal bir kalibrasyon hatası var. pil sorunlu En basiti ikinci, pili %5'e kadar düşürün, daha sonra telefonu kapatın ve şarja bırakın, açmayın. şarj tamamen dolduktan...
  269. T

HTC One Sarj Sorunu

sene oldu 2013..... Arka plan uygulamalarını manuel olarak kapatmak, DAHA FAZLA PİL HARCANMASINA YOL AÇAR... Başka bir işe de yaramaz. Soruya gelince. Çok genel bir soru bu. Nasıl kullandığınızla ilgili detaylı bilgiye ihtiyaç var. 3G WiFi'a göre daha fazla pil tüketir. WiFi varsa tercih...
  270. T

Htc One siyah kasa çizilirmi?

Şehir efsanesi mi? Metal çizilir. NOKTA
  271. T

HTC One Kamera Problemi

Kırmızıların tamamı yeni parti, o nedenle kırmızıda yok deniyordur. Önemli ise kullanımınız için yollayın garantiye gitsin. Benim One X'te anakart değiştikten sonra pembelik olmuştu, garantiden tekrar anakart değişti düzeldi.
  272. T

5.000 tl'ye sistem tavsiyesi

Seçimine ve kararına elbette saygım var. Ancak ufak bir, affına sığınarak bilgilendirme. Oyun amaçlı yapılan ekran kartları kaç bin TL verirsen ver, renderlamak vs için uygun değildir. Alımını realize etmeye çalışmıyorum, keyif benim alıyorum da diyebilirsin, sadece bahsi geçtiği için belirtmek...
  273. T

5.000 tl'ye sistem tavsiyesi

Kimsenin keyfine karışmak haddime değil ama, oyun PC'si için kredi çekmek.
  274. T

S3'ümün Şarj Süresi Çok Uzadı..

Sonlara doğru yavaşlaması normal. Şarj kalibrasyonu tamamlanıyor o sırada.
  275. T

500 TL ye Samsung Galaxy S II Aldım Yorumlarınız???

Dubai'de bile o fiyata değil S2 şu an. Çok basit, iki ihtimal var. 1. Çalıntı 2. Refurbished Başka türlü orijinal bir S2'nin 500TL'ye Türkiye'de satılması mümkün değil. (Dubai'de 500TL'ye satılıyor da, hayrına satmıyorlar heralde :) )
  276. T

Galatasaray oyunda; Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor anlaşamadı

Yani bizim dangoz federasyon havuz bedeli yüzünden çok ahım şahım bir ligimiz var zanneder, masaya da böyle giderse sonucu da bu olur. :) ORijinal oyun satışının da TÜrkiye'de nispeten düşük olduğunu kabul edersek... :)
  277. T

HTC ve Beats Ortaklığı Sona Eriyor!

Ya özür dilerim deli misiniz? Anam resmen sevinenler, HTC'yi öldürenler olmuş :D Babam HTC Beats ortada yokken 2 sene önce ABD'nin en çok satan telefon markasıydı :) Ortada bir söylenti var sadece, net bir şey yok. Beats Apple'a gitmek istiyor olabilir daha çok para için, ilk aklıma gelen bu...
  278. T

Htc One X Sense 5 Güncellemesi Geldi!

Noldu HTC güncelleme yapmıyor tü allah belasını vereydi tü Samsung neler yapıyordu? Noldu şimdi? Boş beleş işler. :) Hiç takip etmiyordum, geçen ofiste otururken içime doğmuş heralde bir tıklayayım şuna dedim zart güncelleme geldi. :) Önce biraz XDA'de baktım ne var ne yok diye, Agenda...
  279. T

İphone 5-htc one-galaxy s4 hangisini tercih etmeliyim. Babam için hediye alacağım

Burada olmamış olsa bile bu "iPhone bu kadar para etmez" lafları bir yerden sonra "iPhone alan salaktır"a varıp insanlara hakaret etmeye dönüşüyor. Bu nedenle gerginim, ömrü hayatında (bir kaç ürüne sahip olup pek çoğunu kullanmış ama) hiç Apple'a para vermemiş biri olarak..
  280. T

Efes Pilsen'in internet sitesi kapatıldı!

Siz niye koca Avrupa'da yasaklı olan bir ülkeyi katıyorsunuz? Avrupa'da o var bu var diye 50bin tane gereksiz şeyi kırpıp buraya koyarsanız ben de Hollanda'da esrar serbest derim tabii, bir tek siz mi keyfinize göre kural kopyalayacaksınız? "İçki"den rahatsızsan kafandan rahatsızlığın vardır...
  281. T

SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Cehaletinizden utanıyorum. Polis tutukladıysa vardır bir bildiği gibi geniş geniş konuşabiliyorsunuz. Kardeşim 28 Şubat'ta da askerin vardı bir bildiği o zaman? Böyle mi diyelim? Üniversite'ye girmeye çalışan başörütülü kardeşlerimize niye sahip çıktık biz? Onlar da Hizbullah'tı o zaman...
  282. T

İstanbullular bugün yeni metro hattına kavuşuyor!

Kimde at gözlüğü var merak ediyorum şimdi. Hiç bir çevreci, barışçı kitle metroya karşı çıkmadı; aksine birileri metrobüs adındaki garabet icata yönelirken "brakın bunu metro yapın" dedi. İnsanların "hizmete" karşı çıktığı gibi anlamsız politikacı yalanından bir sıyrılsanız.
  283. T

Sokaklarda dükkanların önünde camda kendilerini sergilyerek fuhuş hizmeti verilebilen, esrarın yasal sayıldığı AB ülkesi de var. Üstelik kendisi Litvanya'dan çok daha "zengin", geliri falan çok yüksek. Bayıldığınız tüm ekonomik göstergelere sahip. Ee o zaman? Empati kurmak ister misin yoksa...
  284. T

Borsa.. Kimse bilmez ne olduğunun borsanın.. Nasıl çalıştığını ne işe yaradığını, düşünce çıkınca kime ne faydası olduğunu.. Ama simitçiye sor "abi borsa düşmüş eyvah" der.
  285. T

Katılıyorum genel olarak yazdıklarına. Kesinlikle artık hayatlarımıza bu kadar müdahale edilmesinin birikimiyle oradayız, elbette konu sadece Gezi Parkı değil. Çok doğru bir tespit daha yaptın, deli inadı mı diyeyim ne diyeyim anlamsız şekilde geri adım atmam diyor adam. Körüklüyor olayı, kendi...
  286. T

Hayır bu ülkede yapılmaya çalışılan şey hiç bir yerde yok. Ayrıca orada bakmanıza gerek yoktu, ben İsveç kanunlarının detayını az önce İsveç makamlarının resmi sitelerinden okuyarak yazdım. Var olan yasakları da siz yazıverin. Bilmiyorum açıklamalarımın neresi anlaşılmıyor. Litvanya dışında hiç...
  287. T

Lütfen bana ilgili ülkelerin resmi sitelerindeki yasaları göster. İkimizin "içtiği" İsveç başka belli ki. İsveç'in "çok sert" olarak gösterilen alkol kanunu, tam teşekküllü bir mutfağı olmayan mekanların alkol satmasını yasaklıyor. Sadece içki servisi yapmıyor yani barlar, ve bu da yine barla...
  288. T

BU inanılmaz yanlış bir tespit işte. Özal da Menderes de çok güçlüydü. Sadece Özal son zamanlarda engelle karşılaştı ki ben de Özal'ın "turancılık" moduan girince öldürüldüğü fikrini benimseyenlerden biriyim. Lakin onu öldüreni "biz" olarak göstermeniz trajikomik. AKP'yi bu hafta başına kadar...
  289. T

Evet cevap verdim de, neden bunu rahatsızlığa getirdin orasını anlayabilmiş değilim. Sen fikrini belirttin, ben katılmadığımı belirttim ve konuşuyoruz. Herşeye bence denmez, onun da sınırı var, ama olsa da olmasa da benim de senin fikirlerie karşı çıkmamın nesi yanlış? O yüzden sordum burası...
  290. T

Ama nasıl çiziyorsun aradaki çizgiyi? İnsan öldürmenin olamayacağını, cami yıkmanın olabileceğini neye göre belirliyorsun? Ayrıca neden Müslüman olmayan ülke dedin, gerek yok ki, burası "ağaç sevmez ülke" mi? Basbaya Sultanahmet Camii'nden bahsediyorum. :) Yani nasıl anlaşabiliriz bilmiyorum...
  291. T

Lütfen demokrasinin tanımını araştır dostum. Çoğunluğun istediğinin yapılmasına demokrasi denmez. Camiye yıkılmasına sesin çıkmazsa, sen sayılarla yaşıyorsun demektir. Ben karşı çıkarım, ne demek Sultanahmet'i yıkmak? Çıkar caminin de önünde kurarım bu sefer çadırı. Demokrasi, herkesin yaşam...
  292. T

Almanlar'ın bugün güçlü bir sanayiye sahip olmalarının sebebi disiplinleridir. Hitler'in kurduğu sanayi yerle bir oldu savaşta, orda kaldı mı sanıyorsunuz? Ayrıca Hitler'in yaptığı "şeyler", İsrail devletinin kurulmasını sağlamıştır. Hitler'in kendisinin de Yahudi olduğunu düşünürsek, yabana...
  293. T

Kesinlikle değil de, ayrı bir konu. :)
  294. T

Bi dakka, ne rahatsızlığı noluyor hop? Ben karşı çıkınca fikrine rahatsız mı olmuş oldum? Niye dertlendin şimdi? Pano olarak kullanıyorsak bilmiyordum da, ben burada karşıt görüşler dile getiriliyor zannediyordum? Halk oylamasından kaçmıyoruz öncelikle, böyle ince ince seçerek manalı kelimeler...
  295. T

İstanbullular bugün yeni metro hattına kavuşuyor!

Üçüncü köprüye de, kanal istanbul'a da, nükleer santral'e de karşı çıkan herkes, ulaşım için sadece metro diye bağırıyor. haberiniz var mı? yok. olmasın zaten. :)
  296. T

Neymiş o tatmin edici kararlar bize söyleyin de biz de eylemi bitirip bitirmeyeceğimize karar verelim. Demokrasi isteyenler bu tip bir konuda halk oylamasına karşıdır. Merak eden var mı neden karşı olduğumuzu anlatalım? Bu arada önceki mesajımda bahsettiğim konulara güzel bir örnek...
  297. T

Saydığın balkan ülkelerinde nerde ne alamadığını yazar mısın, zira bir şey anlamadım. Nereden aldım ne demek? Alabildim içki. Türkiye'de almak yasaklandı, barda gidip içebilirsin de alıp eve götüremezsin.
  298. T

90 gün sonra devreye girecek uygulamayı protesto ederek kendileri kapattılar, zorlamayın gedik bulacağız diye. Batıda bunlar var diyen arkadaşlar, hangi batı ülkesine gittiniz, yoksa Başbakan'ın var demesinden mi biliyorsunuz? Hayır ben gittiğim her ülkede istediğim her saat içkimi alabildim de...