Arama sonuçlarınız

1. lordare

Soru Borçlu olup parasız ve işsiz kalan var mı?

Hepimiz öğrencilik döneminde bu ve buna benzer durumlar yaşadık. Ancak bunun hayatın kendisi olduğunu ve hayatın mücadele etmekten geçtiğini öğrendik. Oturup üzülmenin fayda vermediğini gördük. İnternette işkurdan bütün kafe ve marketlere başvurduk, kafe kafe dolaşıp garson şefleriyle görüşmek...
  2. lordare

SDN SDN Summit ile teknoloji şölenine hazır mısın?

Güzel sohbet ortamları yakalanabilir müthiş bir etkinlik 🤩.
  3. lordare

Öneri Hangi iPhone modeli daha uygun?

Yatmış artık düşünmenin manası yok:) ekonomik olarak her şey olabilir bu ülkede.
  4. lordare

Haber Almanya Cumhurbaşkanı, CHP Genel Başkanı'nı Ankara'da Ağırlayacak

Almanya Cumhurbaşkanı, CHP Genel Başkanı'nı Ankara'da Ağırlayacak Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmer, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde kabul edecek. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
  5. lordare

Haber EURO 2024'te yer alacak Türk hakemler belli oldu

Euro 2024'te varız sonunda değil mi 😍
  6. lordare

Yardım Üniversite için kaç GB'lık veya kaç TB'lık tablet alınmalı?

Aynı zevki vermez eminim o tablete yazıyor gibi görünenler vizeden önceki hafta sınıfın not alıp satan kızının notlarını tıpış tıpış kırtasiyeye gidip fotokopisini satın alıyordur sistem çok değişmez :D
  7. lordare

Soru Enpara kredisini bir ay ödememek nasıl sorunlara yol açar?

İcra için değil tüm kredi borcunu tek seferde isteme hakları doğuyor hocam. Bu hakkı hemen kullanırlar da diyemem ama riske atmamak gerek tabi Faizler çok yüksek ya bu millet nasıl kredi çekecek nasıl ödeyecek :(
  8. lordare

Yardım Sınava 40 gün kala kazanılır mı?

Kazanılır tabi sürekli soru çözmen gerekir
  9. lordare

Haber Ölümlü Dünya 2, 3 Mayıs'ta Netflix'e geliyor

İlk filme bayılmıştım ben ama çevremde benden başka kimse sevmemişti 😂
  10. lordare

Yardım Üniversite için kaç GB'lık veya kaç TB'lık tablet alınmalı?

Üniversite için iyi bir telefon ve laptop yeterli bence. Tablet de neymiş 1713906034 Şimdiki nesil notlarını defter yerine tablete yazmıyor değil mi :oops: o kadar yaşlanmadım umarım
  11. lordare

Tamam ödemediğin ay için bir miktar faiz biner çok etkilemez. Tabi Haziran'da Haziran'ınkini de ödemek kaydıyla
  12. lordare

Yardım Bluetooth Kulaklık Sesi Kesik Kesik Geliyor

Tekrar tekrar bağlantıyı kesip yeniden bağlayın düzenlene kadar. Windows Bluetooth kulaklıklarla çok optimize çalışmıyor
  13. lordare

Temerrüt faizine girer. Faiz oranı ikiye katlar. Yine de bir aylık periyotta bir şey olmaz. İki ay üst üste ödemezseniz borcun tamamını talep etme ve icra başlatma hakkı doğurur
  14. lordare

Duyuru İçerik Editörleri Hk.

Bildirilmesi gerekir ama. Uzun zamandır kurallarda pek değişiklik yapılmıyor onun da etkisi olabilir. Herhangi fikir, öneri ve tavsiyelerinizi SDN'e Önerileriniz kısmında bildirebilirsiniz. Forum hepimizin forumu, burayı güzel yapmak hepimizin elinde. Yenilenen yönetimimizle bizler bunun için...
  15. lordare

Haber Serie A'da Şampiyon İnter.

Nasıl bir takımsa bütün efsaneler bu takımdan geçti (Okan Buruk, Balotelli, Eto'o, Quaresma, Sneijder,...)
  16. lordare

Duyuru İçerik Editörleri Hk.

Zaten birçoğumuz yazım kurallarına uyuyor. Ufak düzeltmeleri uyarısız olarak zaten biz düzelteceğiz. Elbette herkesin edebiyatçı olmadığını biliyoruz, elbette küçük yanlışlar olacaktır. Onları uyarısız olarak biz düzelteceğiz. Bizim kastettiklerimiz bunu abartan, dili katleden, forum estetiğini...
  17. lordare

Haber Türkiye ile Irak arasında Kalkınma Yolu Anlaşması imzalandı

İyi bir şey mi kötü mü dedin :)
  18. lordare

Haber İstanbul, Ankara ve İzmir'de 23 Nisan'da toplu taşıma ücretsiz olacak

Bursa da var aralarında 👍
  19. lordare

Soru Laptop garanti süreci nasıl işliyor?

Fatura ile vatan bilgisayara başvurmuşsunuzdur. Onlar yetkili servise kendileri gönderiyor ve şubelerine geldiğinde sizi arayip laptopunuz hazır gelin alın diyorlar. Asıl olay burada başlıyor. Şuna imza atın teslim edelim diyorlar. O kalabalıkta da rahatça inceleme yapamıyorsunuz. Ben zamanında...
  20. lordare

Soru Hafıza kartı alırken neye dikkat etmeliyim?

Sıralı okuma ve sıralı yazma değerlerine. Fotoğraf ve videoların anlık hızlı yazılması gerekir ve bunun için yazma değeri çok önemlidir. 120'nin aşağısını almayın zaten. Okuma da uygulamaları vs açarken önemli 1713732594 Mesela buna okuma 100 demiş, çok çok az. Piyasada 220'ler var. Yazmayı...
  21. lordare

Haber Netflix, son 3 ayda 9.3 milyon abone kazandığını açıkladı

Hep akıllı TV'ler
  22. lordare

Yardım Format sonrası oyunlar açılmıyor

Çok enteresan. Acaba ekran kartı ile ilgili donanımsal bir problem mi diye aklıma geldi. Daha önce ekran kartı yanmalarına denk gelmiştim. Yine de sürücü ile alakalı olsaydı bu zamana kadar hallolurdu siz yine format atıp bilgisayarın sitesinde yer alan sürücüleri yükleyin sorun devam ediyorsa...
  23. lordare

Mavi ekran hata kodu nedir ?
  24. lordare

Formatı yeniden atmayı tavsiye ederim. Uğraşamam diyorsanız pek tavsiye edilmese de driver booster programı ile eksik sürücüleri kontrol edin
  25. lordare

SDN Bu modelleri almayın! En fazla radyasyon yayan telefonlar belli oldu

Hamileler için çok zararlı
  26. lordare

SDN Bu modelleri almayın! En fazla radyasyon yayan telefonlar belli oldu

Kabul edilebilir SAR değeri 1'di, sonraları 1,5'a çıkardılar. Bence 0,8'den ötesi tehlikeli. Yine de amiral gemileri hep 1 civarında
  27. lordare

Soru Forumda benim gibi forma koleksiyonu merakı olanlar var mı?

Benim diploma koleksiyonum var. Sayılır mı?
  28. lordare

SDN TOGG kredileri arttı! İşte yeni kredi ve faiz oranları

TOGG kredisi gerçekten çok hesaplı, tavsiye ederim 👍🏻
  29. lordare

Yardım RTX 3060 kartımda parlaklığı ayarlayamıyorum

Acaba klavye kısayolu çalışmıyor olabilir mi? Hotkey sürücüsü düzgün çalışmıyor gibi geldi. Seçenekler kısmından da mı parlaklık düşmüyor? İşlemci ve hotkey sürücülerinin güncel olduğunu teyit ediniz
  30. lordare

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Bence ilgi çekici video farklı bir hava katmış izlemesek de video başlığı sarıyor. Yine de çoğunluk ne der ona bakmak lazım tabi
  31. lordare

Yardım RTX 3060 kartımda parlaklığı ayarlayamıyorum

Tam olarak anlayamadım. Daha detaylı açıklayabilir misiniz?
  32. lordare

Öneri Hangi laptop daha iyi?

İşlemciden ötürü 2'yi alırdım. Işık sızması kimisinin takıntısı oluyor gece falan film izlerken o ışık sızmalarını görünce hoşuna gitmiyor bence de hoş bir durum değil belki de gelen laptopta ışık sızması olmayacak. Dediğim gibi bu durum maalesef şans işi. Olursa değişim talep edebilirsiniz ama...
  33. lordare

Haber İstanbul Sultangazi'de At eti kesimi ihbarı üzerine baskın yapıldı.

Kuş eti helaldir ama martı etçildi di mi sorgulamak lazım :D Mideyi bozmuyorsa öğrenciye fiyat yeterli oluyor makarna yemekten iyidir tabi ama yine de martıysa da martı diye satsınlar at etiyse gerekirse at eti diye satsınlar yiyen yine yesin. Zira bu ülkede çin lokantalarında neler satıyorlar...
  34. lordare

Evet ışık sızması kaliteli laptop markaları da dahil olmak üzere hemen hemen bütün laptoplarda görülebiliyor; çünkü ekranı dışarıdan ürettirip monte ediyorlar ve çerçeve ile o bütünlüğü sağlayamıyorlar. Birçok markada görmekle birlikte en çok Monster ve Casper markalarında görülüyor. Laptop...
  35. lordare

Haber İstanbul Sultangazi'de At eti kesimi ihbarı üzerine baskın yapıldı.

Hayır İstanbul'da etli ne yersen ye 250 liradan başlıyor bir de öyle ucuz falan da değil
  36. lordare

Soru Windows 11 ekran renkleri bozuldu

İşlemci Intel ise Intel driver assistant indirip onun aracılığıyla kontrol edebilirsiniz, güncel değilse otomatik günceller. Başka işlemci markalarında da buna benzer programlar var. Drive Boost programı tarzı programları zorda kalmadıkça tavsiye etmem zira uyumsuz sürücüler kurabiliyor. İşlemci...
  37. lordare

Öneri B2 Bombardıman uçağını video`ya çekmeye izin var mıdır?

Türk üretimi tabi ki tombul duracak hafiften göbeği olacak :) Şaka bir yana nasıl görünürse görünsün o bizim Anka'mız ve gurur duyuyoruz 😍
  38. lordare

Bizdeki Anka-3 tam olarak öyle. Umarım bir an önce seri üretime geçer de gururumuz olur
  39. lordare

Bir laptop alırken dikkat ettiklerim ekran kartı ve işlemci. Çünkü diğer her şeyi ileride istediğin vakit yükseltebiliyorsun. Ekran kartları aynı, işlemci olarak ise 2 numaranın islemcisi bir miktar daha iyi. 1 numaranın RAM'i 32GB'a yükseltilmiş ve çok yüksek ihtimalle 16'şardan dual...
  40. lordare

SDN Akıllı telefon devi, son modelini üretiyor! İşte ilk bilgiler

Yalnız fiyat performans yapmışlar helal olsun onurlu bir kapanış olacak
  41. lordare

Soru Çift monitör laptopu yorar mı?

Birden fazla monitör gibi durumlar ekran kartının belleğini yer sadece. Ekran kartının belleği 4GB'dan fazla ise hiçbir sorun yaşamadan hangi ekran kartı olursa olsun kullanabilirsiniz. 2GB ise hafif zorlayabilir ama söylediği gibi ne için kullanacağınıza göre değişir tabi
  42. lordare

Öneri 20-25 bin TL telefon önerisi

iPhone 12 ve X6 Pro arasından X6 Pro derdim :)
  43. lordare

Soru Windows 11 ekran renkleri bozuldu

İşlemci sürücüsü güncel mi ?
  44. lordare

Bu uçak ne abi ufo gören masum köylüye döndüm :oops:
  45. lordare

Öneri "Silent" sessiz mouse önerisi

Yerli malı yurdun malı dedim bir gün ucuz mucuz Everest markasının iyi bir Mouse undan almıştım (Everest ne kadar iyi olabilir ki) aynı yöntemi denedim elimde kaldı 😄 mouse un kalitesi de çok önemli bu konuda
  46. lordare

Öneri "Silent" sessiz mouse önerisi

Logitech M330 Silent Mouse Mouse konusunda bence piyasadaki en iyisidir. Ancak oyuncu faresi derken hız ayar tuşu bu farede bulunmamakta
  47. lordare

Soru 2. el S21 FE vs sıfır A34

Ben hiç ikinci el telefon alıp kullanmadım tavsiye de etmem ama dediğim gibi iyiyse de bilemem. A34 iki yıl rahat iş görür sonrasını bilemem
  48. lordare

Çok iddialı yazmış kendi kendine not vermiş adaptöre hediye falan yazmış baya üçkağıtçı izlenimi veriyor ama garantisi faturası falan var diyor o iyi bir şey
  49. lordare

Haber Galatasaray, Okan Buruk'la sözleşme yenileyecek

İkinci Fatih Terim :)
  50. lordare

Haber Meteoroloji 45 il için sağanak ve fırtına uyarısında bulundu

Bursa'da fırtına var şu an. Diğer yerlerde durumlar nasıl?
  51. lordare

İkinci elin ne kadar güvenilir olduğuna göre değişir. Sağlam temizse tabi ki o ama a34 de fiyat performans telefonu şimdi
  52. lordare

Soru EA FC 24'ü beğeniyor musunuz?

Şike var 😀
  53. lordare

Haber Futbol Tarihinde Kara Bir Leke, Heysel Faciası.

Düzeltilmiştir
  54. lordare

Soru Yıl 2024, 70.000₺ niz var ne alırdınız ?

Sorudaki yıl 2024 ibaresi dikkatimi çekti. Evet acaba gerçekten de üç beş yıl sonra vay be 70 bin lira ile neler alınabiliyormuş yine yaşanacak düzeydeymiş diyecek miyiz
  55. lordare

Haber BTC Halving'i Gerçekleşti!

Milyonların beklediği Bitcoin Halving (Yarılanması) Bu Sabah Saatlerinde Gerçekleşti! Bitcoin'in blokzinciri, zincire her 210 bin blok eklendiğinde, yani yaklaşık dört yılda bir yarılanma meydana gelecek şekilde tasarlandı. Yani para basma limiti her 4 yılda bir düşürülerek maksimum arza...
  56. lordare

Soru Yıl 2024, 70.000₺ niz var ne alırdınız ?

Borsa kripto yani yatırım yapılabilir o parayla başka türlüsü zarar
  57. lordare

SDN Huawei, yeni işlemcisiyle Snapdragon’a meydan okuyabilecek mi?

5G teknolojisinde geride kaldılar. Birçok ülkede kullanıma girmediği için üstüne düşmediler. Muhtemelen 5G'li telefon çıkaracak o yüzden destekleyen bu işlemciyi yaptılar. Telefon piyasasına yetişirse çok büyük işler başarabilir
  58. lordare

Soru EA FC 24'ü beğeniyor musunuz?

Adama değmese bile ofsayt veriyor, faulü karşı taraf yapsa bile sana yazıyor falan oyunda dinamik hatalar baya olsa da yine de sarıyor be :)
  59. lordare

SDN Google, ücretsiz yapay zeka dönemini kapatıyor!

Google'da ücretsiz yapay zeka olduğunu ilk defa öğrenenler ?
  60. lordare

Haber Ankara - Diyarbakır turistik tren seferleri hizmete başladı

Eskiden uçak lükstü şimdi tren lüks oldu daha neler göreceğiz
  61. lordare

Soru 2000 lira kulak içi kulaklık tavsiyesi

İşte hayattan zevk almak derken kastettiğim zevk bu :) nice aksiyonlar yaşanmış hayat film yapılsa trajedi komedi hepsi olur bunlardan ne kadar güçlü olduğumuza gülerek çıkmak en güzeli :) Huawei kulaklık candır. iPhone'a rakip olduğu dönemden kalma ekosistem ürünleri kalitesini devam...
  62. lordare

Soru iPhone 12 alınır mı?

13'ten aşağısı alınmaz.
  63. lordare

Hocam siz de ne badireler atlatmışsınız öyle 😂
  64. lordare

Öneri Doktora gittim, Fazla stres yapıyormuşum.

Kötü olmuş umarım iş bulursunuz da ödersiniz işsizlik çok kötü maalesef her yere başvurup dönüş alamamak yoruyor ama online başvuruyu ikinci plana atıp kapı kapı dolaşmayı tavsiye ederim. Öyle olunca ihtimal daha da artıyor
  65. lordare

Haber Amsterdam'da yeni otel inşaatı yasaklandı

Turizmi bile boşverip kendi vatandaşlarına daha yaşanabilir bir ülke yapan yönetim mi? Çünkü ekonomileri tarıma dayalı ve dünyanın en büyük gelirini oradan mı sağlıyorlar? İyiymiş
  66. lordare

Sebebini herkes biliyor en büyük sebebi ekonomik sebepler ve gelecek kaygısı. Çağın stres sebebi maalesef. Psikologlar doktorlar da aynı durumdan muzdarip memlekette mesleğini konumunu severek yapan yok ne yazık ki. Yine de bunlara kafa yormak yerine kabullenip akışına bırakmak ve andan keyif...
  67. lordare

Stres bütün hastalıkların sebebidir. Hayatı akışına bırakmaya ve mutlu olmaya bakın. Geçmiş olsun :)
  68. lordare

Huawei Freebuds 5i 4i olanını 4-5 defa su dolu lavaboya düşürmüştüm (o şıp sesi geldi) kuruladıktan 2 gün sonra çalıştı aradan 1 yıl geçti hala kullanıyorum (siz siz olun kulakiçi kablosuz kulaklık takılı iken diş fırçalamayın)
  69. lordare

SDN İzin almadan mesaj göndermek yok! Google Mesajlar’a yeni özellik geliyor

Bu ebeveyn kontrolü olayını fazla mı abarttılar sanki 🧐
  70. lordare

Duyuru SDN Moderatör Başvuruları

Ekipteki transferlere bak Galatasaray'ın şampiyonlar ligi transferleri gibi :)
  71. lordare

SDN Harvard Üniversitesi’nden Türk fizikçiye ödül! 175 yıllık gizemi çözdü

Evrenin sırrını çözmüş çocuktaki havaya bak :D
  72. lordare

Soru Uygun fiyatlı internet sağlayıcısı önerisi.

Arka planda başka indirme yoksa izleniyor :) Yeni taşındım onu kurdurdum tabi bir 100 Mbps değil ama film dizi izlemeye falan iş görüyor. Evde 3-4 kişi varsa o zaman yetersiz kalabilir ama tek kişiye rahatlıkla yetiyor.
  73. lordare

Soru Uygun fiyatlı internet sağlayıcısı önerisi.

Superonline 24 Mbps 365 lira. Evde çok kişi yoksa rahatlıkla işinizi görür. 100 Mbps olanları birazcık daha pahalıydı 450-500 falan. Altyapı varsa TurkNet de bazen daha ucuza geliyor.
  74. lordare

Soru Acer Nitro 16 AN16-41 Amd Ryzen 9 7940HS 16 GB 1 Tb SSD Rtx 4070-8

O zaman arkadaşın dediği Acer kesinlikle aradaki fiyat farkına değer :) 1713444788 Laptop işi biraz da şans işi. Özellikle ışık sızması gibi durumlar birçok büyük markada bile rast gelinebiliyor. HP nin malzeme kalitesi bir dönem baya artmıştı ama son çıkanlar hakkında bilgim yok
  75. lordare

Geekbench ve Antutu puanları neredeyse eşit çıkmış ama tabi iPhone yazılımı iyidir ram farkını çok hissettireceğini zannetmiyorum aradaki 8 bin lira farka değer mi işte onu da kullanıcılarına sormak lazım.
  76. lordare

Yardım Yeni ekran kartımın bu değerleri normal mi?

Normal
  77. lordare

SDN Zirve şaşırtmadı! En popüler PC oyunları belli oldu

Far Cry 5 😂
  78. lordare

SDN Yerli yapay zeka şirketi, yurt dışına açılıyor!

Yerli yapay zekamız mı var 😍
  79. lordare

İşlemcilerine göre değerlendirmek lazım 13 ile 14'te aynı işlemci vardı o ikisi arasından 13 daha mantıklı. 14-15 ise işler değişir. 13 Pro'da bataryası iyi şimdi iPhone'ların batarya sorununu düşünürsek o da mantıklı bir tercih ama aradaki fiyat farkına değmez 13 en mantıklısı görünüyor yine...
  80. lordare

Haber Youtube, reklam engelleyici uygulamaların çalışmasını engelleyeceğini açıkladı

Aa evet gördüm özel başlıkta belirtmişsin demek titanyum bir de :) Birikim iyidir bu birikimle artık Nusret yenir :D
  81. lordare

Soru Acer Nitro 16 AN16-41 Amd Ryzen 9 7940HS 16 GB 1 Tb SSD Rtx 4070-8

Bunun HP olanları var 45 bin liraya. Aynı ekran kartına sahip sadece işlemcisi amd 9 yerine 7. GHz değerinde çok büyük fark yok iki işlemci arasında. Sadece ona 512gb ssd koymuşlar. Aradaki 10 bin lira farka +500gb SSD değer mi dersen bilemiyorum bilgisayar güzel bilgisayar alınır da ama bence...
  82. lordare

Haber Youtube, reklam engelleyici uygulamaların çalışmasını engelleyeceğini açıkladı

Şimdi bu da mantıklı geldi:D Ayda 30₺ yılda 360₺ bir döner parası eder Ama şöyle de bir şey var Netflix YouTube Spotify AmazonPrime HepsiburadaPremium Exxen bir sürü ıvır zıvır şeye aynı anda az zaten bunun ücreti diyerek üye olanlar var öyle düşününce büyük para ediyor. Vay be kapitalizm bizi...
  83. lordare

SDN ŞOK, çevrim içi market teslimatı platformu İstegelsin’i dudak uçuklatan ücrete satın aldı!

😯😯😯 Biz çok fakirmişiz ya Bir yerden sonra değişik varyantlara kayıyor böbreğimi satsam alabilir miyim hiç harcamasam ne kadar eder gibi şeyler aman neyse en iyisi hiç düşünmemek uyguna almışlar güle güle kullansınlar :D
  84. lordare

Yardım Oyun oynarken %100 CPU ve GPU Kullanımının sebebi ne olabilir?

Laptopsa 77 derece çok iyi, masaüstü ise normal. Ama daha fazla detay olmadan o malum kelimeyi kullanıp tedirgin etmek olmaz :)
  85. lordare

O kadar ucuz muymuş ya 🤨 Reklam önleyici bulmak yüklemek kullanmak için harcadığımız elektrik faturası daha fazladır biz hiç böyle düşünmemiştik ülkedeki ekonomi algısı altüst olmuş durumda malum :D
  86. lordare

SDN ŞOK, çevrim içi market teslimatı platformu İstegelsin’i dudak uçuklatan ücrete satın aldı!

200 milyon lira büyük para mı küçük mü anlayamadık gitti ucuz algımız şaştı. Şimdi millet 30-40 milyona bir tane villa satıyor bir dönüm arsa olmuş 4-5 milyon şimdi düşününce pahalı mı ucuz mu nasıl bir ekonomi algısı yüklediler bize :D
  87. lordare

SDN Snapdragon 8 Gen 4, güç tüketimini artırabilir!

Bir zahmet:) Yeni soğutma teknolojileri lazım
  88. lordare

Haber iPhone 16'nın maketleri sızdırıldı!

Zamanında iPhone 3G zamanlarında iPhone 10 için hologram özelliği olacak şöyle efsane olacak telefon havada duracak falan gibi iddialar vardı vay be teknoloji çok yavaş gelişiyor :) Eminim iPhone 16 da sadece işlemciyi ve kameranın yerini değiştirecek
  89. lordare

Yardım Oyun oynarken %100 CPU ve GPU Kullanımının sebebi ne olabilir?

Daimi bir grafik lazım anlık grafiklerde %100 gözükmesi normal ama daimi grafiğe göre değerlendirmekte fayda var
  90. lordare

Soru Trafikte bir sol bir sağ sinyal vermek ne anlama gelir?

Bazısı da karşılıklı sollayalım birbirimizi de uykumuz gelmesin anlamında kullanıyor
  91. lordare

Uygulandı Profil mesajlarındaki karakter sınırı kaldırılsın

@irsuya profilimize en son mesaj geleli yıllar oldu unutmuşuz onun ne olduğunu:)
  92. lordare

SDN SpaceX, Falcon 9 ile bir rekora daha imza attı!

DOGE-1 uydusunu ne zaman gönderecek ondan bahsetsin tamam roket çalışıyor onu anladık bu Elon da şov yapma peşinde 😂
  93. lordare

SDN Fiyat performans odaklı POCO F6 Pro için geri sayım!

Performansı gerçekten hoşmuş ama fiyata dair bir bilgi yer almıyor
  94. lordare

Programlar da boş durmayacak açığını bulur reklamları önlerler 😂
  95. lordare

Uygulandı Profil mesajlarındaki karakter sınırı kaldırılsın

Yeni nick hayırlı olsun bu arada 👋🏻 1713361353 Ben moderatörlük yapmayan eski üye emektarlara da emektar rütbesi verilsin diyor muyum 😂
  96. lordare

Soru 25W hızlı şarj destekli telefona 40W hızlı şarj aleti takılırsa ne olur?

40W takarsan bir şey olmaz. 120W falan takarsan o belki zarar verebilir biraz 😄 Redmi Note 9 Pro da buna benzer durum yaşanıyor bu arada. Telefon 18W destekliyor, kutunun içinden 22W şarj cihazı çıkıyor orijinalinde
  97. lordare

Yardım İcardi Güneş Gözlüğü

Az önce vardı :D ben paylaşınca hemen kapmış forumdaşlar :D
  98. lordare

Yardım İcardi Güneş Gözlüğü

Arkadaşlar Icardi'nin güneş gözlüğü çok hoş değil mi hangi marka acaba bilen var mı? 1713112043 Tamam sanırım şu gözlük di mi: https://www.eriskinoptik.com.tr/prada-sps-02w-1ab-06f-erkek-gunes-gozlugu
  99. lordare

Soru En iyi General Mobile modeli hangisiydi?

Dönemine göre en iyisi Discovery Elite idi. Net
  100. lordare

Duyuru Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun SDN!

İyi bayramlaar
  101. lordare

SDN Video editörlerinin başı dertte! Google Vids tanıtıldı

Google'ın menüleri hiçbir zaman kapsamlı izlenimi vermedi çok beyaz çok boş bir izlenim veriyor. Adobe Premiere Pro candır gerisi heyecan
  102. lordare

Yardım 2. Monitör gelip gidiyor

Çözünürlük uyuşmuyordur monitör uyum sağlamak için sürekli kendini yeniliyordur
  103. lordare

Haber Çorum'da dilencinin üzerinden 15 bin TL çıktı

Dilenciden asgari ücretin altında para çıkınca haber değeri taşıyor:D
  104. lordare

Haber Mehmet Şimşek'in iddaa edilen yeni dönem kararları

Bize 4 yıldızlı otel ayarlamıştı
  105. lordare

Öneri 1.500 Tl civarı dekulak içi kulaklık tavsiyesi

300 daha ekle Huawei Freebuds 5i al ondan iyisi yok
  106. lordare

Öneri PttAVM güvenilir mi?

Satıcısına göre değişir. Sahte parfüm falan çok olur oralarda
  107. lordare

Haber TFF, Trabzonspor'a verdiği cezayı değiştirdi

Bu ülkede cezaları vergileri erkenden ödeyen hep zararlı çıkıyor maalesef
  108. lordare

Haber Yeni 200 TL ve 50 TL'ler tedavüle verildi

Yakmaları gereken yerde basıyorlar
  109. lordare

Soru Papara nereden para kazanıyor?

Pek kârları yok açıkçası
  110. lordare

Yardım W11 özellikler çalışmıyor

Hangi hatayı alıyorsunuz
  111. lordare

SDN Orta segmentin kralı mı olacak? Redmi 13 özellikleri ortaya çıktı!

O işlemciyle kral falan olamaz orta segment düşük segment seviyesine geriledi sanki
  112. lordare

Haber FAST işlem limiti 100 bin TL'ye yükseldi

500-1.000-2.000 lik banknotlar gelsin 1712091562 Ya da boşverin direk milyona geçelim seneye de kullanırız
  113. lordare

Yardım Yolda yürürken kasılıyorum.

Aslında biliyor musunuz bu konunun bir üstü kaldırım taşlarının arasındaki çizgiye basmamak ve plakaları ezberlemek. Var mı öyleleri ?
  114. lordare

Yardım Kasa içerisine tükürük kaçtı

Bir şey olmaz. Nedir son durum? Çalıştırdınız mı bilgisayarı?
  115. lordare

Soru Bilgisayarım için ssd tavsiyesi

WD Blue veya Samsung Evo SATA3 SSD lazım. DVD oynatıcısına takabilirsiniz. Çünkü HDD de lazım olur ikisi birden rahat olur :) Akabinde temiz bir format atıp Windows'u SSD'ye yüklemeyi unutmayın
  116. lordare

Dayak mı yesin :D
  117. lordare

Öneri Gündelik kullanım için telefon tavsiyesi

Kesinlikle Samsung Galaxy A54
  118. lordare

Gürültü önleyici kulaklık al bir tane onu tak sevdiğin şarkıları dinlerken yürüme antrenmanı yap
  119. lordare

Soru W11 e geçilir mi?

Normal indirip yükle diyeceksin
  120. lordare

Soru Bu laptop alinirmi?

Marka olarak evet MSI daha iyi ama özellik ve markanın da optimum olanını seçmek lazım. 3050 ekran kartı ile 3060 ekran kartı arasında bariz fps farkları var: UserBenchmark: Nvidia RTX 3050 vs 3060 Diğer özelliker RAM Hafıza vs artırılabilen şeyler
  121. lordare

Öneri 25-30bin laptop tavsiyesi

Hoşmuş ama bence 5 daha ver evladiyelik olan şu cihazı al rahat 10 sene eskimez :)...
  122. lordare

Haber Atatürk'ün yatı Savarona haziran ayında denize indirilecek

Nusret Mayın Gemisi çürümeye yüz tutulmuşken dönemin Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından satın alınıp restore edilmiş ve Mersin Tarsus'ta müze haline getirilmiştir. Tarsus Belediye'sine aittir. Bence çok güzel bir müze de oldu. Gidilmesini tavsiye ederim :) Çanakkale'deki...
  123. lordare

Haber Sonradan Taksitlendirme Kalkıyor Mu?

Kamu bankaları 1 Nisan 2024 itibariyle Sağlık, Eğitim, Vergi ve Sigorta harici bütün harcamalarda sonradan taksitlendirmeyi sona erdirdiğini duyurdu! Bundan sonra sadece sağlık, eğitim, vergi ve sigorta ödemelerinde kullanılabilecek. Giyim, market, elektronik ve benzeri alışverişlerde ise...
  124. lordare

Soru Bu laptop alinirmi?

Sen beni dinle RAM ve hafıza yükseltilebilir ama ekran kartı yükseltilemez. Ekran kartı ve işlemci en iyi olan alabildiğin en ucuz cihazı al diğer özellikleri halletmesi kolay
  125. lordare

Soru Bu laptop alinirmi?

Onu boşver bunu al https://www.pttavm.com/hp-victus-68p42ea-ryzen-5-5600h-8-gb-512-gb-ssd-rtx3060-16.1-full-hd-notebook-p-540849318?utm_source=comp_epey&utm_medium=cpc&utm_campaign=epey_genel 3050 ekran kartı eskidi artık
  126. lordare

Soru Hangi oyunu oynuyorsun?

CS 1.3,1.5 ve 1.6 dan sonra CS Go'dan asla aynı zevki alamadım. CS2 nasıl Go'ya mı benziyor ona hiç bakmadım 1711823792 Evet müthişti. Ben son bölümde şok olmuştum
  127. lordare

Soru Hangi oyunu oynuyorsun?

Far Cry 5 neydi öyle ya :) @Rei
  128. lordare

Milli Eğitim Bakanlığı da girdi şimdi işin içine 🤣 1711822813 Savarona lüks yatının sat komando eğitimi için mantıklı olduğunu sanmıyorum Yine en iyisini savunma bakanımız bilir tabi
  129. lordare

Ne dinliyorsunuz?

Sardı ya güzel liste yapmışlar
  130. lordare

Soru Steam erken erişim oyunları

Steam dolara geçtikten sonra bizim için bitmiştir Epic abimizi üzmeyelim
  131. lordare

Bu haberi Milli Savunma Bakanı'nın vermesi saçma zaten. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bu işlerle ilgilenmesi lazım
  132. lordare

Yardım Gelen Dolandırıcılık Mesajı

Kimse sicili takmıyor ki milyon dolarları kazandıktan sonra ver elini Uruguay ytd
  133. lordare

Phishing (fishing) dediğimiz balıklama metodu en sık kulanılanı. Elbet biri üstüne alıp tıklar ve oltaya düşer. Genelde ponzilerde çok dönerdi bu tür şeyler başta acayip kazandırıp sonra sen yatırdıkça sana para verip en son vermeme olayı. Ne hikmetse insanoğlunun açgözlülüğüne güvenmek üzerine...
  134. lordare

Öneri 25-30bin laptop tavsiyesi

Evet öncelikle kriterlerimizi belirleyelim: Min. 16 GB Ram OLED Ekran Min. 500GB SSD E şimdi yeni bilgisayar alıp da DDR5 RAM teknolojisinden geri kalmak olmaz :) Buyrun aşağıdakilerden biri işinizi görecektir...
  135. lordare

Soru W11 e geçilir mi?

Geçilir yav niye geçilmesin abartıldığı kadar bir şey yok ben işlemcim desteklemiyor olmasına rağmen geçtim hiçbir dezavantajını görmedim :) 1711820630 Bir aydır geçmedin mi :D hala mı düşünüyorsun :D
  136. lordare

Rus ve Ukraynalıların dolandırıcıları çok fena oluyor :D O zaman size gelsin :)
  137. lordare

SDN Ajan gözlüğü gibi! Xiaomi Mijia tanıtıldı

Yani gözlükten müzik dinleyeceğiz ve kimse bunu duymayacak ve fark etmeyecek öyle mi 😮 Caponlar yapmış yine
  138. lordare

SDN Mars keşif aracı, kızıl gezegendeki muhteşem volkanları fotoğrafladı

Kuşbakışı olmayan manzara fotoğrafları istiyoruz yoksa montaj mı bütün bunlar 🧐
  139. lordare

SDN Efsane oyun firması, toplu işten çıkarma yaptı!

E250'den sonra toparlanamadılar :(
  140. lordare

Soru Daha uzun ömürlü bir telefon için neler yapmalıyız?

Markası Xiaomi&Redmi&Poco olanlar aşağıda yer alan konumdaki yönergeleri takip ederek telefonlarını hızlandırabilir, batarya ömrünü uzun tutabilir. Markası Xiaomi olmayan birçok telefonda da bu menüler farklı isim ve şekillerde muhakkak var, onları bulup uygulamak lazım...
  141. lordare

SDN Renault fiyat listesi! [Nisan 2024]

1.0 Eco araçları çok hoşuma gidiyor Renault&Dacia serisinin. Hem 100 beygir hem 1.0 motor hem de tüplü olan çok değişik bir verimli motor anlayışları var adamlar bu işi biliyor. Aslında tam ülkemize yönelik araçlar yapıyorlar hem az yakan hem de tüplü, yakıtı düşünmeden tepe tepe bin
  142. lordare

SDN Microsoft Copilot mecliste yasaklandı! İşte nedeni

Kendi ülkesinin yerli ve milli programına karşı olabilen çok değişik bir ülkedir Amerika
  143. lordare

SDN ChatGPT, sadece 15 saniyede sesinizi klonlayabilecek!

Bu işi anlık yapan birçok yapay zeka varken çok da etkili sayılmaz
  144. lordare

Soru fon müziği lazım

Stok müzik siteleri var onları aslında incelerseniz bir şeyler çıkabilir
  145. lordare

SDN Çorba parası çıktı! PUBG Mobile için ‘nihayet’ dedirten özellik geliyor

Bunca yıldır 120 fps desteğinin olmaması zaten saçmalıktı
  146. lordare

SDN Amiral gemisi katili Realme GT6 için ilk bilgiler geldi!

Biz daha GT2 Pro almayı düşünüyorduk ne zaman çıkmış 6'sı :eek:
  147. lordare

SDN En iyi kameraya sahip Xiaomi modelleri belli oldu!

O kamera tasarımına da bir zahmet :)
  148. lordare

Öneri Termos Tavsiyesi

Decathlon Quechua iyidir fiyat performans ürünüdür
  149. lordare

Yardım arkadaşım Battlefield 1 oyununda fps drop yiyor ve kasmalar yaşıyor.

Girdiği online oyunda oyun kurucunun pingi çok yüksek olabilir mi
  150. lordare

Yardım Bu Sistemi 4GB Ram'den 12GB Ram'e Yükseltmek

Toplam 16GB 'a kadar destekliyor. DDR3 1600mHz 204 pin 1.35V SODIMM RAM gerekli. 12'ye yükseltirsen oyunlarda yaşar mısın bilmem ama günlük kullanımda bir rahatlama yaşarsın. İşlemciye aşırı yük binmekten kurtulur ve bilgisayar daha az ısınır hale gelir. Vites atlatmış olursun bilgisayara
  151. lordare

Soru İki dili aynı anda öğrenmeye çalışmak yanlış mı?

İngilizce ve Almanca aynı dil ailesinden olduğu için çok sorun çıkacağını zannetmiyorum. Ama ben Rusça öğrenirken Fransızca ile sürekli karıştırır olmuştum. Bazen iki dili harmanlayarak karışık şekilde öğrenme durumu olabiliyor öyle bir şey hissedersen tek bir tanesine yoğunlaş. Ama gerçi...
  152. lordare

Soru WhatsApp tek görüntülemeli fotoğrafta ekran görüntüsü almak mümkün mü?

Android 7 itibariyle alınamıyor. Öncesi alır.
  153. lordare

SDN Evlenecek çiftlere müjde! Faizsiz kredi verilecek

Evlilikte Yaşa Takılanlar ?
  154. lordare

SDN Yurtdışından laptop getirmek! Gümrük ve kullanım bilgileri

Aliexpress'ten alınca sorun oluyor mu hep soru işareti olarak kalmıştır bende. Klavye işi kolay, Türkçe orijinal klavye bin lira bulunur takılır
  155. lordare

Soru Dekont Göndermek Sakıncalı mı?

Hiçbir şey olmaz TC kimliğinizle adınıza bir şey yapamazlar
  156. lordare

Haber Steam Oyun Fiyatlarını TL’ye Çeviren Chrome Eklentisi Yayınlandı

TL'ye çeviren deyince biz de ucuzluyor sandık
  157. lordare

Öneri Termos Tavsiyesi

Decathlon termosu Stanley'den daha iyi olup daha uygun olan en iyi termostur.
  158. lordare

Soru Şampuanla Dalin karıştırma

Dalin başlı başına candır gerisi heyecan
  159. lordare

Soru Türkiyede hangi dil bölümünü okumak para getirir? Örn: fransızca vs almanca İngilizce

Eskidendi onlar. Şu anda ülkede mesleğinden memnun olmayanların başında geliyor mühendislik ve doktorluk
  160. lordare

Soru Türkiyede hangi dil bölümünü okumak para getirir? Örn: fransızca vs almanca İngilizce

Diploması olmayıp buna rağmen 5 dil bilen tanıdığım var. Büyük bir şirketin CEO'su ile beraber bütün yurtdışı gezilerine gidiyor, bilgileri CEO'dan önce bu öğreniyor, bütün toplantılara giriyor ve 5 yıldızlı otellerde konaklayıp patronu iş peşinde koşarken bu geziyor. Bununla beraber şirketteki...
  161. lordare

Türkiye'de tek dil para getirmez. İngilizce yanına Almanca olur Fransızca olur İspanyolca olur. Dil okurken ve okuduktan sonra ikinci yabancı dili söküp üçüncüye geçmek gerekir. Hiçbir okul okumayıp üç tane yabancı dil bilsen seni fazlasıyla ihya eder
  162. lordare

Soru Termal macun ne kadar etkili ?

Aldığında olmaması lazım aslında. Ama ısınma sorunu deyince en akla gelen ve en doğru durum termal macunun yenilenmesidir. Fanların çalıştığına eminiz değil mi? Başka ısınma sorunu bir ihtimal PC'ye virüs girmiş olabilir ama bu çok düşük bir ihtimal
  163. lordare

Soru Termal macun ne kadar etkili ?

Tabi ki faydası olur. 5dk'da 100 derece olan laptop saatler boyu 80'de kalır artmaz daha ne olsun 1695320102 Mastergel Maker Nano Arctic Mx4 Bu iki modelden şaşma
  164. lordare

Soru Kol kırıldıktan sonra spor yapılır mı?

Kol kırılır yen içinde kalır. Doktoruna danışmadan yapmanı tavsiye etmem
  165. lordare

Soru Benden ekonomist olur mu?

Bu ülkede artık herkes ekonomist. Rakibin bol olacak dikkat et:)
  166. lordare

Soru 1200₺ nakite ihtiyacım var, nereden bulabilirim?

Kredi çekebilirsin
  167. lordare

Soru Bilgisayarım RDR 2 Kaldırır mı?

Minimum ayarlarda ucu ucuna kaldırır. Soğutman iyidir umarım
  168. lordare

Öneri YouTube kanalım nasıl olmuş?

Bunun 720p'si bile kalitesiz
  169. lordare

Note 10 5g cihazıma MIUI 14 geldi yapmalıyım

Evet Redmi Note 9S risk alıp güncelledim sorunsuzca çalıştı. Hatta arkaplanda aynı anda çok uygulama kullanmakta ram yetersizliğinden kapanan tarayıcının kapanma noktasına geldim kapanmadı hoşuma gitti
  170. lordare

Soru Bu RAM slotu mu?

Evet ta kendisi
  171. lordare

Soru İ5-3470 Arctic MX-4 sıcaklık

İyice temizleyip daha da ince sürün
  172. lordare

Soru Teknoloji markası kurdum, site nasıl?

Kırmızı arkaplan yerine beyaz arkaplan kırmızı ince çerçeve düşünülebilir. Elit ve sade görünmesi lazım
  173. lordare

Öneri Kaşıkla hastalık bulaşması?

Gripse grip, koronaysa korona bulaşabilir. Bulaşmazsa bile binbir türlü bakteri geçmiş olur. Uçuğu varsa uçuk virüsü bulaşabilir (ki ömür boyu geçmeyen arada bir kendini gösteren bir virüs). Ben kendi anne babamın dahi kaşığına bardağına takıntılıyımdır. Bunda ne kadar haklı olduğumu da pandemi...
  174. lordare

Soru Saçımı yoluyorum

Oluyor öyle. Ben de sakalımı yoluyorum. Terapi gibi oluyor. Yanlış tabi. Stresi azaltmak lazım
  175. lordare

Soru "Sandisk SSD " Bu SSD iyi midir?

Kronik sorun olan Sandisk miydi Kingston muydu
  176. lordare

Öneri Antrenör Düdüğü Tavsiyesi

https://www.decathlon.com.tr/p/duduk-siyah-fox/_/R-p-X1009810?mc=1009810
  177. lordare

Yardım Laptopun Menteşeleri Kırıldı!

1500 civarı. Tabi ekonomi sürekli değişiyor marketteki şeyin fiyatını bile tahmin edemez olduk daha yüksek de olabilir
  178. lordare

Soru Kablosuz kulaklık önerisi?

Huawei Freebuds 5i: -Hi-res sertifikasıyla yüksek çözünürlük sesi -Gürültü önleyici Bu özelliklerle üstün olduğuna eminim. Ama; Galaxy Buds 2 -6 mikrofonu bulunması -Nispeten daha ucuz olması Mikrofon testini bence ikisinin de inceleme videolarını inceleyin ona göre karar verin mikrofonu...
  179. lordare

Haber Elon Musk ve 1150 Ünlü İsim Yapay Zekâ Çalışmalarının Durdulması İçin Mektup Yayınladı

Neuralink ilk etapta onay çıkması için sağlık üzerinden ilerliyor. Beyinle vücut arasında tamamlayıcı bir çip olarak iş görüp beyin sorunlarını tedavi görüp aradaki gitmeyen sinyallerin yerini alıyor. Ama tabi bu teknoloji ilerledikçe tek bir düğme ile beyne zarar verip insanı öldürebilmesi...
  180. lordare

Yardım Tarayıcı Önerisi

Yandex browser
  181. lordare

SDN Amazon Prime Gaming, 900 TL’lik oyunları ücretsiz veriyor!

Anca Epic Games'in getir götürünü yapar bunlar
  182. lordare

Haber Elon Musk ve 1150 Ünlü İsim Yapay Zekâ Çalışmalarının Durdulması İçin Mektup Yayınladı

O neuralink i geliştirirse, hele hele üretmeye çalıştığı yapay zekayı da iyice geliştirir ikisini birleştirirse (ki bu günümüz teknolojisinde birkaç yılda olabilecek bir durum) o zaman işte robotlar dünyayı ele geçirebilir :)
  183. lordare

SDN Sene sanki 2009: Kapaklı telefon modası tekrar mı geliyor?

Yok o en ucuz kızaklı telefondu. Kızak hissiyatı şöyle kaliteli his veren Samsung M620 vardı sonradan çıkan. Hatta içlerinde piyasanın en iyisi Samsung N95 vardı elit bir his veriyordu sadece zenginlerde oluyordu
  184. lordare

Haber "Sahte Doktor" Tahliye Edildi!

Biz yapsak müebbet verirler.
  185. lordare

Soru Instagram videosundaki efektler neler?

Ben burada bir tek Cross Disolve geçiş efekti gördüm o da iki video arasında. Belki Sharpen yapılmıştır. Renk ayarı yapılmış mıdır dersen evet o da yapılmış gibi görünüyor. Adobe Premiere Pro tabi ki.
  186. lordare

6 aylığına durdurması için. Çünkü kendileri de teknoloji geliştirip yetişmek istiyor
  187. lordare

Soru Yer kaplayan ama ne olduğu bilinmeyen şey

Disk yönetimi > C > Sistem Özelliklerini Göster > C > Hepsini seçip silin.
  188. lordare

SDN Sene sanki 2009: Kapaklı telefon modası tekrar mı geliyor?

Kızaklı gelse de millet kızağıyla oynadıkça stres atsa. Hele bir de o eski dönemin bazı telefonları gibi kaliteli kızak hissiyatı varsa tadından yenmez
  189. lordare

Soru Şok'taki 111.000 TL'lik bilgisayarı alır mıydınız?

Ben laptopçıyım
  190. lordare

SDN Android 14 alacağı kesinleşen telefonlar!

Redmi Note 9S yok arkadaşlar
  191. lordare

SDN Bilim kurgu filmleri gerçek mi oluyor? Uzmanlar yapay zeka konusunda uyardı

Uzaylılara karşı tek şansımız yapay zeka. İnsan aklımızla güneşin ve diğer yıldızların enerjisini kullanabilmeyi hayal ediyoruz ama belki de her şeyin en başından icat edilip her şeyi ona endeksleyerek kullandığımız formüller yanlış. Belki gözden kaçan parametreler var. Bunları ve daha karmaşık...
  192. lordare

SDN Xiaomi’den sevilen Redmi modeline MIUI 14 güncellemesi!

Redmi Note 9S. Bana daha gelmemiş. Gelen arkadaşlar yorum yapabilirler mi ona göre güncelleyelim.
  193. lordare

Haber Türk Mutfağının Bir Lezzeti Daha Tescillendi!

Doğru bak bunun kenarı kapalı. Kullanılan et ne anlamda farklı ?
  194. lordare

Haber Türk Mutfağının Bir Lezzeti Daha Tescillendi!

Bildiğimiz Konya etli ekmeği değil mi bu o da yağlı olur böyle
  195. lordare

Öneri hangi Bluetooth USB'sini almalıyım

https://www.hepsiburada.com/tp-link-ub500-bluetooth-5-0-mini-usb-adaptor-pm-HBC0000125QH1 Tp link bu konuda iyidir. Bütçeye göre aynısının Bluetooth 4 versiyonunu daha ucuza bulabilirsiniz
  196. lordare

Soru 2nci Dünya Savaşı Temalı Oyun Tavsiyesi

Coh2 içlerinde en iyi ikinci dünya savaşı oyunudur. Ama PlayStation platformunda yok sanırım
  197. lordare

Soru bilgisayar kapalıyken kalan pili görme

Pili ısırabilirsin diyecem de o birtakım duracell pillerde oluyordu. Yok hacım bilgisayar kapalıyken o pilin şarjını mümkünatı yok göremezsin. Belki bir ihtimal ampermetre ile olabilir mi diyecem
  198. lordare

Soru Berberden kazık mı yedim?

Her şeye her gün zam geliyor artık 150 lira oldu deseler verecek kıvama geldik
  199. lordare

Yardım Depolama alanı eksik görünüyor

Çok enteresan
  200. lordare

Yazı Renginin Değiştirilmesi

Aaa yapılmış mı aramıştım bulamamıştım
  201. lordare

Anket Forum Teması Anketi

Forumda kullandığınız tema beyaz tema mıdır siyah tema mıdır?
  202. lordare

Soru Mavi Tikli Takipçileri Görme

Instagram'da baya ünlülerin takip ettiği iki tane orta-büyük sayılabilecek sayfam var ama takipçiler diyince tabi karışık şekilde sayısız takipçi gösteriyor. Bu mavi tikli takipçileri ayırarak görmenin bir yolu yok mu
  203. lordare

Evet açık temayı tek kullanan ben olduğumu fark ettim ?
  204. lordare

Şu forumda koyu tema kullanan var mı ya :D
  205. lordare

Soru 70 TL altı oyun önerisi

Total War: Attila
  206. lordare

Yardım Depolama alanı eksik görünüyor

Zaten normalinde 500gb olan belleğin 468 civarı gözükmesi lazım. 500 gözükmesi sıkıntılı zaten
  207. lordare

SDN 40.000 mAh’lik güç istasyonu!

Tamam da bunlar fişe de takılsa tadından yenmezdi USB girişi her yere uymuyor mesela Macbook u olmayana uymuyor
  208. lordare

Soru Çelik konstrüksiyon ile apartman yapılır mı?

Aşırı yüksek binalarda genelde dediğiniz şekilde oluyor evet. Ama orta yükseklikte gökdelenlerin çoğu sadece çelikten veya sadece betonarmeden imal ediliyor. Biraz da tamamen betonarme alçak yapılarda ideal olmasına rağmen yüksek yapılarda aşırı ağır kaldığı için çelik de kullanıyorlar. Bunda...
  209. lordare

Soru vergi

Olabiliyor
  210. lordare

Soru Çelik konstrüksiyon ile apartman yapılır mı?

Olur mu efendim günümüzde gökdelenlerin birçoğu tamamen çelik imalatıdır. Burc Halife gibi bazı gökdelenler hem betonarme hem çeliğin kullanıldığı komplike yapılardır ve bunların miktarı sanıldığı kadar fazla değildir. Hatta Burc Halife binasının belli bir yüksekliğine kadar betonarme gidilmiş...
  211. lordare

Soru Kablosuz kulaklık önerisi?

Huawei Freebuds 5i iyidir. Iphone'a verdiğin paranın daha azını buna verip aynı belki daha iyi performans alırsın. Kulak üstü taşıması zor ama gürültü önleyicili bir kulakiçi her yerde kullanılabilir
  212. lordare

Soru Mouse önerisi!

Evet bir de kablolu mu kablosuz mu olayını
  213. lordare

SDN İnşaatların yeni ustabaşıları Honda otonom araçlar oluyor!

Hep demişimdir hangi devirde yaşıyoruz 100 yıl öncenin teknolojisindeyiz hala elle inşaat yapıyoruz diye
  214. lordare

Soru vergi

Aliexpress artık ücrete dahil ediyor vergileri. Yani olmayacak
  215. lordare

SDN 6 adımda Android pil ömrünüzü arttırın!

Alternatif için Bkz: https://forum.shiftdelete.net/konular/tavsiye-xiaomi-pil-omru-uzatma.745849/
  216. lordare

Soru Mouse önerisi!

Logitech M330 Silent Plus Bunu kullandıktan sonra diğer mouse'lardan soğuyorsun meğer o tık tık sesine ne kadar çok alışmışız. Tam kütüphanede kullanmalık evladiyelik bir mouse
  217. lordare

Soru Ebay'den Laptop Almak

Çin'den alınan ürünlere kabataslak bir hesaplama yöntemim var benim. Birebir olmasa da çok büyük oranda yakın sonuç alınıyor. Ürünün %20'si + 30₺ sabit ücret. Bu da 8bin liralık bir üründe 1.630₺ vergi demek. Bazı elektronik ürünlerde gümrük vergisi üstüne %40 ötv de ekleniyor. Bilgisayarda var...
  218. lordare

Soru İçimdeki fazlasıyla üzülme duygusu

Kurtulmana gerek yok bu iyi bir şey
  219. lordare

Haber Yeni Deprem Yönetmeliği Açıklandı!

Şöyle düşün. Bir şeyin sonucunun 1'den küçük olması lazım diyelim mesela. Herhangi bir değerle hesap yapınca 0,90 çıkıyor diyelim. Yeni yönetmelikte formülleri eviriyor çeviriyor öyle bir hale getiriyorlar ki o yönetmelikte 0,92 çıkıyor. Daha sonra (2018 yönetmeliği Amerikan yönetmeliğinden...
  220. lordare

En yakın kız arkadaşa aşık olmak

Bazen bir bakmışsın meğer kız da sana karşı aynı düşünüyormuş. Olabilir mi? Olabilir tabi. Teklif etmeyi beceremeyip ömür boyunca ihtimaller üzerine kafa yoracağına birebirde bir yere davet eder söylersin olursa olur olmazsa da kafan rahat olur
  221. lordare

Haber Yeni Deprem Yönetmeliği Açıklandı!

Al işte her depremden sonra yönetmelik değiştiriyorlar bütün formüller her şey baştan yazılıyor bir gecede cahil kalıyoruz. Millet yönetmeliği öğrenene kadar yıllar geçiyor sonra yine değişiyor. Mesele yönetmeliğin uygulanmaması ve bunda bilerek uygulamayanların yanında öğrenmediği için...
  222. lordare

Soru Komünizm ile yönetilmek ister miydiniz?

Her şeyin fazlası zarar. Ayarında olursa iyidir fakir kalmaz
  223. lordare

Anket Öğrenciler: Kullandığınız uçlu kalemin markası nedir?

Faber Castell Grip 2011 (vay be 230 lira olmuş) bir alırsın evladiyelik kullanırsın
  224. lordare

SDN Beklenen an geldi: Togg bu hafta satışa çıkıyor!

TOGG ortakları Turkcell, Anadolu Isuzu, Vestel, Karsan hisseleri uçar anlamına mı geliyor bu
  225. lordare

Soru Xiaomi 13 serisini nasıl buldunuz? Almayı düşünen var mı?

Elimdeki telefonu yıllarca kullanıp kullanılmaz hale getirmeliyim önce
  226. lordare

Soru Bluetooth Kulaklık

Kulak içi Huawei Freebuds 5i
  227. lordare

Soru İtiraf mı dertleşme mi diyim bilmiyorum ama hayattan keyif almıyorum

Boşver kardeşim son 5 senedir kimse hayattan zevk alamıyor. Ülkenin ve ekonomik durumun da etkisi var bunda. Zengin ile fakir arası uçurum arttı, insanların sosyokültürel yapısı değişti. Her şeyin etkisi var bunda.
  228. lordare

Rehber Sizce hangisi daha mantıklı?

Uygun fiyatlı bilgisayarlarda HP>Asus>Diğer Markalar>Lenovo benim gözümde. Asus'u HP'nin arkasına atma sebebim de kötü marka olduğu için değil , son zamanlarda kronik sorunlarının HP'den fazla olmasından dolayıdır
  229. lordare

Yardım okul projesi

Kalpi kilidi derken
  230. lordare

Soru Açık Öğretim Full Kopya Çektim Şimdi Ne Yapacağımı Bilmiyorum.

Bu senin günde ne kadar çalıştığına bağlı. Kaynakların kalitesi de etkili. İyi birer konu anlatımlı kitap alırsan hepsine sıfırdan başlayıp belli bir düzeye gelmen (günde 3 saat çalıştığını varsayarsak) 5-6 ayda toparlarsın
  231. lordare

Yardım CPU Aşırı Isınma

Termal macunu biraz fazla sürmek de olumsuz etkiliyor
  232. lordare

Yardım Adobe Premiere Pro Sürekli Kapanıyor

2023 tavsiye ederim 21 ile 22 tam fiyasko
  233. lordare

Soru Açık Öğretim Full Kopya Çektim Şimdi Ne Yapacağımı Bilmiyorum.

Eksiklerini tespit et ve çalış. Geçen yılın sorularını ezberle genelde aynıları veya benzerleri çıkar
  234. lordare

Soru Youtube Videolardan nasıl izlenme arttırılır?

Shorts olmayan video demek. 1 dakikadan uzun
  235. lordare

Günlük short paylaş, en geç haftalık long paylaş. Düzenli paylaşmak algoritmada seni güvenilir yapacak ve daha çok öne çıkmanı sağlayacaktır. Paylaşım saati genelde 20.30-21.00-21.30 olsun. İki video art arda paylaşacaksan arada en az yarım saat olsun. Hafta sonlarına en güzel videoları sakla
  236. lordare

1 dakikadan kısa shorts videolar yap. Başlığın sonuna arkadaşın dediği gibi #shorts etiketi ekle. Videoları her zaman PC'den yükle (mobilden yükleme) ve yüklerken alttaki etiketler kısmına en az on on beş tane yakın ve alakalı kelime yaz. Videolarına altyazı göm. Videolara arkaplana kısık seste...
  237. lordare

Öneri Tıraş makinesi önerisi

Aslında evet baktım şimdi de Oneblade vücut kiti diye buna uyumlu başlıklarını da ayrı olarak satıyorlarmış. Aslında benim tavsiyem sakal için ayrı, vücut için ayrı alması yönünde olacaktır. Vücut için...
  238. lordare

Adam sakal için değil tüm vücut için arıyor yalnız
  239. lordare

Tıraş makinesi diyince markası Philips olan her şeyi alabilirsin. Vücut için Philips'in 100 serisi de var vücut için olan başka bir serisi de var Philips kendi sitesinden bakabilirsin
  240. lordare

Soru Laptop karşılaştırma

Biri Monster biri Casper iki tane link atmışsınız Casper'i kastetmiştim. Bu acer nereden çıktı ?
  241. lordare

SDN YouTube videolardaki reklamları kaldırıyor!

Anladım o zaten çok etkili bir şey değildi sanırım izleyici için. Ama içerik üreticiler için olumsuz tabi
  242. lordare

Soru Laptop ramini 4+4'ten 4+16'ya çıkartmak

Max 12GB destekliyor. 8GB 2400 MHz DDR4 1.2V SODIMM RAM takviye edebilirsiniz. Bilgisayarın üreticinin verdiği değerlerin dışına çıkmanızı tavsiye etmem.
  243. lordare

Öneri Detroid gibi benzer oyun var mı?

Quantum Break
  244. lordare

Askerliğe seçim zamanı gitmek mantıklı mı?

Ertelemenize gerek yok. Zira askerleri etkileyen bir durum yok. Askerlik yapanlar zaten kışladan çıkmıyor günümüzde
  245. lordare

Soru Laptop karşılaştırma

Alttakinin işlemcisi daha iyi. SSD değiştirilebilir ama işlemci değiştirilemez. Bu arada alttakinin SSD cidden değiştirilmeli onun yerine 500gb lik bir SSD takılmalı
  246. lordare

SDN YouTube videolardaki reklamları kaldırıyor!

Anlayan biri anlatabilir mi
  247. lordare

Millet İttifakı dağılabilir

Dağılmaz demiştim :) ?
  248. lordare

Yardım Ilk adım

Hamallık iyi para ediyor gerçekten inşaat sektöründe
  249. lordare

Soru Laptopum Kaç GB Ram Destekliyor?

Laptopunuza 2400 MHz 16GB 1.2V SODIMM 260pin DDR4 RAM takviye edebilirsiniz. 1678024002 Kingston ValueRAM 16 GB 2400 MHz DDR4 Ram İdeal
  250. lordare

Soru Laptopum Kaç GB Ram Destekliyor?

Bilgisayar modeli tam olarak ne yazıyor
  251. lordare

Soru iki ajan birbirini öldürmeye çalışıyor filmin adını bilen var mı?

Filmin adı Merkezi İstihbarat
  252. lordare

Soru 1 haftalık araştırmam ile topladığım bilgisayar iyi mi?

Toplamışsın artık. Ne desek iş işten geçtikten sonra
  253. lordare

Soru Youtube nasıl abone arttırabilirim?

1 dakikadan kısa shorts videolar yap. Başlığın sonuna arkadaşın dediği gibi #shorts etiketi ekle. Videoları her zaman PC'den yükle (mobilden yükleme) ve yüklerken alttaki etiketler kısmına en az on on beş tane yakın ve alakalı kelime yaz. Videolarına altyazı göm. Videolara arkaplana kısık seste...
  254. lordare

SDN Redmi Note 8 2021 için MIUI 14 kullanıma sunuldu!

Kuranlar yorum yapsın bakalım o telefona iyi gelen diğer telefonlara mükemmel gelir
  255. lordare

Soru 1500 TL Kablosuz Kulaklık Önerisi

Huawei Freebuds 5i
  256. lordare

Soru Sizce bu yıl LGS nasıl olur?

Bana mısın demeyecekler. Gavura sorar gibi soracaklar. İnsan insana bunu yapar mı dedirtecek cinsten olacak. Demedi demeyin iyi çalışın :)
  257. lordare

Yardım Youtube kanalı isim tavsiyeleri

Bilinmeyen Oyun Dünyaları Oyunların Gizli Dünyası Karakterler ve Maceralar Oyunların Derinlikleri Oyun Dünyasında Keşif Oyunların İçinde Oyun Avcısı Oyunların Sırları Oyun Yolculuğu Oyun Çılgınlığı Oyunların İçyüzü
  258. lordare

Anket ekran koruyucu anketi

Spigen iyi de Linktech in nano ekran koruyucuları da güzel sağlam ama işte Linktech de sadece telefonculara bayilik usulü veriyor internette satışı yok
  259. lordare

Millet İttifakı dağılabilir

Bir kişi çıkınca dağılmış mı oluyor arkadaşlar. Altılı masa dağılmaz demedik millet ittifakı dağılmaz dedik ?
  260. lordare

SDN BMW, hidrojen yakıtlı otomobilini duyurdu!

Bunun nitrojenini falan doldurdunuz mu?
  261. lordare

Soru 120.000 aboneli YouTube kanalı ne kadar eder?

Almayacağım için soruyorum şu kanalların satıldığı sitenin adı neydi ?
  262. lordare

SDN Hiç yemediğiniz yiyecek nedir?

Helal çin restoranı olsun diye Uygur lokantasına gitmiştim bir kere arkadaşın gazıyla. Hayır fiyatlar öyle ucuz da değildi zoruma neyse sırf meraktan. Ama tabi insanın başına ne gelirse meraktan gelir. Biz nasıl her şeyin içine salça atıyorsak adamlar salça yerine soya sosu atıyor. Hadi onda...
  263. lordare

SDN Bir ülke daha TikTok’u yasakladı!

Türkiye mi diye bakanlar
  264. lordare

SDN Dev kripto borsası, Binance’e ambargo uyguluyor!

Coinbase, Binance'ın tırnağı bile olamaz. Transfer esnasında kripto paramı kaybettiler ve müşteri hizmetleri de sıfır muhatap bulamadım düşük miktarda bile olsa gitti neticede. Binance > Cryoptocom > Coinbase
  265. lordare

SDN Z Kuşağına özel: Tecno Spark 10 Pro tanıtıldı!

Telefonun Z kuşağıyla alakasını anlayabilen var mı
  266. lordare

Soru En Sevdiğiniz Kitap Nedir???

İnsan romanlarda hayat bulur. Romanlarla arkadaşlık kurar bağ kurar. Romanlardaki karakterleri benimser kendince yorumlar. Roman bir şey kazandırmaz olur mu stres atar, kelime dağarcığı gelişir, akıcı konuşma özelliği kazanır, insanlarla iletişimi güçlenir, romanlardaki anafikirlerden ders çıkarır
  267. lordare

SDN Samsung Galaxy S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max! Hangisi daha iyi?

Kamera içinse S23 Ultra tabi ki İşlemcisi için de ben yine Android taraftarıyım
  268. lordare

Soru En Sevdiğiniz Kitap Nedir???

Hiç öyle bir izlenim de bırakmamıştın ? Dünya klasikleri okuyor vay be ? 1677451381 Kemal Tahir - Devlet Ana Turgut Özakman - Cumhuriyet Robin Sharma - Unvansız Lider
  269. lordare

Soru Yeni laptop aldım video yapımı ve yazılımda nasıl performans verir

Rami 3200 mhz olduğu için ilk etapta sorun yaşamazsın. İşlemcisi günümüzdeki orta seviye bilgisayarların işlemcisi ayarında. Tek eksik ekran kartı yok ona da yapacak bir şey yok. CUDA desteğiyle daha hızlı export yapardın ama işlemci fena değil sıkıntı olmaz. Video yapımı dediğim gibi standart...
  270. lordare

Soru Bu linkteki kablosuz klavye ve mouse kaliteli mi?

Markası Logitech olan bütün mouse ve klavyeler kalitelidir.
  271. lordare

Soru gumruk.gsm adindaki çekiliş sayfası

Dolandırıcı
  272. lordare

Soru Yeni laptop aldım video yapımı ve yazılımda nasıl performans verir

Rami ilerleyen zamanlarda 8 yaparsınız. Hayırlı olsun. Aşırı mükemmel diyemeyeceğim ama orta halli bir şekilde çalıştırır
  273. lordare

Soru RAM ler Hakkında

Laptopun modeli yazıp araştırırsanız orada gözükür. O da DDR4 ise MHZ değerlerine bakın. MHZ değeri daha düşükse (ki muhtemelen ddr3 ve mhz değerleri daha düşüktür) önceki ram de düşük mhz hızına uyum sağlayarak düşük seviyede çalışacaktır o da olmaz. MHZ leri eşit olmalı
  274. lordare

SDN Akıllı Telefon Kullanıcıları Dikkat: Bunları Yaşıyorsanız Telefonunuza Virüs Bulaşmış Olabilir!

Telefona kolay kolay virüs girmez. Girerse yüklenen üçüncü parti uygulamalarla girer, kimisi uygulama kaldırılınca onunla beraber giderken kimisi de nüfuz edip uygulama kaldırılsa bile format atılmadan gitmez. Play protect (Android için) açık olmalı o zaten taramada sıkıntılı uygulamayı söyler...
  275. lordare

Soru Bir virüs nelere erişebilir?

Bence değiştirmene gerek yok çift faktörlü doğrulama gibi şeyleri aç o yeterli olacaktır biri girerse uyarır
  276. lordare

Soru Bir virüs nelere erişebilir?

Keylogger neler yapabilir konusunu açalım biraz. Çeşitli süre aralıklarıyla (bu 10 saniye de olabilir dakika başı da olabilir) ekran görüntüsünü sunucusuna internet aracılığıyla gönderebilir. Klavyeden yazılan bütün kelimelerin (şifreler dahil) kaydını tutup sunucusuna gönderebilir...
  277. lordare

SDN Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra tanıtıldı! İşte özellikleri

Piyasada 40-50 km hız yapan scooterlar var. Özellikle İstanbul'da çarpık kentleşmeye bağlı yayalara yeterince alan olmamasından ve inişli çıkışlı yolların çok olmasından dolayı bu scooterlar insanların eli ayağı olmuş durumda. Bomboş yolda yokuş yukarı bir yere giderken hızlıca gitmek isteyenler...
  278. lordare

Soru Şeytan Allah'a karşı gelmeseydi ne olurdu?

Kibir yaptı buna mı secde edecem ben dedi. Esasında insanoğlunu gördükçe şeytanın kendince haklı olduğunu da düşünmüyor değilim ama neticede Allah'ın buyruğu olduğunu düşünemedi Allah'ın buyruğunu anında yapmalıydı
  279. lordare

SDN Xiaomi Electric Scooter 4 Ultra tanıtıldı! İşte özellikleri

70km menzil iyiymiş ama 25km/h hızı artırın artık yav
  280. lordare

Soru Yurtiçi Standart Gönderim Ne Kadar Öderim?

E ticaret sitelerinin anlaşması olarak belli standartlara sahip oluyorlar. O da yaklaşık 30-40 lira civarı
  281. lordare

Soru Şubeden para çekme yatırma

Kendi şubense çekebilirsin. Ama kendi şuben olmayan bir şubedense ek ücret alırlar
  282. lordare

Soru laptoptan çıkan bu parça nedir?

Bana touchpad in arkasındaki koruyucu gibi geldi. Sıvı falan dökülmesi halinde içeriye kaçmasını bir nebze korusun diye olabilir. Takmazsanız sorun yaşamazsınız ama tabi bir ara söktüğünüzde takmakta fayda var
  283. lordare

Yardım telefonum samsung a10s ben dokunmadıgım halde birseylere tıklıyor

Kılıf ve jelatinden
  284. lordare

Soru Robot Süpürge Önerisi

Katya Şımart Piyasadaki muadillerine göre fiyat performans ürünü gibi geldi bana ve yorumları da gayet olumlu
  285. lordare

Yardım İntel driver asistan kullanmak mantıklımı?

Mantıklı. Çok yer kaplayan bir şey değil
  286. lordare

Öneri 400-500 TL Mouse

Laptop için mi alacaksınız
  287. lordare

Soru 300 tl butce var akilli saat onerisi verirmisiniz

Hiç almamak
  288. lordare

SDN Ekran kartı fiyatları 2 yılda 2 katına çıktı!

Dünyada iki katına çıktıysa Türkiye'nin vay haline.
  289. lordare

SDN Son dakika: ekşisözlük, BTK kararıyla erişime engellendi!

Her gün bir şeyler yasaklanıyor ve biz buna şaşırmıyoruz.
  290. lordare

Soru Bu laptop alınır mı

Alınır. 1676972894 Asus daha iyi tabi. RAM yükselterek bunu da tercih edebilirsiniz
  291. lordare

Yardım Sağlam olmayan bina hâlâ inşaatta durdurabiliriz!

İşte anca inşaat sayfalarına atıp kamuoyu oluşturmak gerekiyor tepki çekince düzeltirler
  292. lordare

Yardım Sağlam olmayan bina hâlâ inşaatta durdurabiliriz!

Ya bazı aileler tutucudur. Aman dava getirme aman eve kağıt mı geldi tarzında şeylere karşı aşırı tepki verebilir. Cimere şikayet etmenin basit bir şey olduğunu da herkes bilmeyebilir. O yüzden fazla şey yapmamak gerek
  293. lordare

Soru Motor almak için internet üzerinden ne iş yapabilirim

Altı ayını versen günlük YouTube paylaşımları yapsan shorts videolarla başlayıp abone sayısı arttıkça long videolar da yüklesen ve hızlı bir şekilde bir dünya içerik hazırlayıp günlük olarak paylaşırsan belki yedinci aya motorun ilk taksidini aylık kazanabilir hale gelirsin (tabi bu tek kişi...
  294. lordare

Yardım İngilizce çevrimiçi

Sadece ilk ders mi ücretsiz?
  295. lordare

Yardım Çevrimiçi ispanyolca kursları

Ücretsiz mi?