Arama sonuçlarınız

1. Spesiyalite

Öneri Asrock B450 PRO4'e Alternatif

Merhaba arkadaşlar. Yeni sistem topluyorum, dün alacağım parçaları netleştirdim ve bugün de sipariş verecektim. Asrock B450 PRO4 dün 2100 TL idi, bugün ise stokta yok :( Aynı fiyat bandında, benzer VRM kalitesinde PCIe 4.0 destekleyen bir AM4 anakart önerebilir misiniz? Tomahawk'a 3k vermek...
  2. Spesiyalite

Öneri Kablolu Kulak üstü Kulaklık

Merhaba arkadaşlar. Mikrofonlu kulak üstü kulaklık alacağım. Önceki açılan konulara da baktım ama benim özel bir isteğim daha var. Bilgisayarın arkasına takacağım için kulaklığın kablosu biraz uzun olmalı. (Standart bir kulak içi kablo uzunluğundan fazla) Müzik dinlemek ve günlük kullanım...
  3. Spesiyalite

Nisan 2021 Opencl Benchmark Skorları

Merhaba arkadaşlar. Benchmark sitelerinin çoğu skorlarda güncelleme yapmıyor. Çok bilinen ve zaman zaman karşılaştırmalarda referans olarak gösterilen 1-2 site 2-3 yıllık skorları gösteriyor. Aşağıda gördüğünüz skorları aldığım site 24 saatte bir güncelleme yapan güvenilir bir sitedir. Kolay...
  4. Spesiyalite

HxD - Bios Modifikasyon

Merhaba arkadaşlar. Aranızda iyi seviyede Hex Editor kullanabilen var mı? Konu, bir ekran kartının software kilitli shader birimlerini açmak ile ilgili.
  5. Spesiyalite

FPS / CPU-GPU

Oyunda FPS değerini, ram kullanımını, cpu-gpu kullanımını ve sıcaklığını gösteren pratik bir program tavsiye edebilir misiniz? NZXT Cam kullanıyorum ama hiç memnun değilim.
  6. Spesiyalite

Overclock/3000 MHz Gereken Voltaj Miktarı?

Merhaba arkadaşlar, overclock çok bilgi sahibi olmadığım bir konu. Konuya hakim arkadaşlar bir el atarlarsa sevinirim. 2666 MHz DDR4 Ramlerimin frekans hızlarını 3000 MHz'e çektim. Ürün şu: https://www.hepsiburada.com/kingston-4gb-2666mhz-ddr4-ram-kvr26n19s6-4-p-HBV00000KV0YT?magaza=Elmac%C4%B1k...
  7. Spesiyalite

Fiyat/Performans Rehberi ve Sistem Önerileri

Sistem toplarken temel seviyede dikkat etmeniz gerekenlere, marka/ürün önerilerine ve fiyat/performans karşılaştırmalarına değineceğim. İşlemci ve ekran kartının yeterliliği, kullanım amacınıza, oynayacağınız oyunlara, çözünürlüğe, oyun içi kalite ayarlarına ve FPS beklentinize göre değişkenlik...
  8. Spesiyalite

2000 TL'ye Sistem

Merhaba arkadaşlar. 2012'nin sonunda topladığım bilgisayarımı bırakıp, nihayet yeni bir sistem toplamaya karar verdim. Bir Fiyat/Performans aşığı olarak tüm sistemi (Klavye, mouse, monitor, hoparlör hariç. Bende var.) başlıkta yazdığım gibi 2000 TL'ye mal edeceğim. Konuyu hem bir öneri olması...
  9. Spesiyalite

Sistem Topladım Ama

Merhaba arkadaşlar bir sistem topladım sipariş verecem ve en ucuz toplayabildiğim yer grossbilgisayar.com diye bir site. Daha önce hiç duymamıştım ve internette de hakkında bir bilgi bulamadım. Bu site hakkında bir bilgisi olan var mı? Bu arada topladığım sistem; Asus P8H61-M LX3Plus DDR3...
  10. Spesiyalite

Parça uyumu ve Ram hakkında bir soru

Arkadaşlar herkese merhaba. Bir süre araştırdıktan sonra bir sistem toparladım yakın bir zamanda parçaları satın almaya başlayacağım. Öncelikle topladığım sistemi yazayım; Ana Kart Asus P5G41T-M LX İşlemci Intel Pentium Dual Core E5800 Ekran Kartı Asus Nvidia ENGT 430 Ram Kingston 3x1 GB DDR3...