Arama sonuçlarınız

1. Spesiyalite

Öneri Asrock B450 PRO4'e Alternatif

Merhaba arkadaşlar. Yeni sistem topluyorum, dün alacağım parçaları netleştirdim ve bugün de sipariş verecektim. Asrock B450 PRO4 dün 2100 TL idi, bugün ise stokta yok :( Aynı fiyat bandında, benzer VRM kalitesinde PCIe 4.0 destekleyen bir AM4 anakart önerebilir misiniz? Tomahawk'a 3k vermek...
  2. Spesiyalite

Soru Ekran Kartı Karşılaştırması

RTX 2060 sıfırı 3050'den ucuz. Neden biri 0 diğeri 2.el? İki kart arasında 2060 derim ben, daha iyi performans. 6 GB VRAM'in yetersiz geleceği oyunlar iki kartın da boyunu aşar zaten.
  3. Spesiyalite

Soru Apu sisteme ekran kartı takılırmı?

Oynatır.
  4. Spesiyalite

Öneri 200 TL kasa fanı önerisi

https://www.hepsiburada.com/arctic-f12-120mm-4pin-pwm-1350-rpm-siyah-kanat-siyah-cerceve-kasa-fani-ar-acfan00203a-p-HBCV000001BYCT?magaza=Hepsiburada&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.85 Sorduğun fanla aynı performansı daha düşük RPM...
  5. Spesiyalite

Soru PSU Önerileri 2022

TV kullanmıyorum, beyaz eşyada da hiçbir sıkıntı yaşamadım. Genelde 5-10 dakikalık kesintiler. Bu yıl geçen yıllara göre daha iyi, 1-2 yıl öncesinde yine oturduğum bölgede sular da iki güne bir kesiliyor ve günün yarısında gelmiyordu. Ama konumuz oturduğum yerdeki belediyeciliğin ne kadar dandik...
  6. Spesiyalite

Soru PSU Önerileri 2022

Oturduğum muhitte 3-4 yıl içerisinde 100-200 defa gitmiştir evet. Neredeyse her sağanak yağışta kesildi. Açık adres mi vereyim? :)
  7. Spesiyalite

Soru PSU Önerileri 2022

Aerocool* orta sınıf, modelden modele değişmekle birlikte genel olarak güvenilir bir markadır. Bir SilverStone, Seasonic, Corsair değildir ama zaten ekonomik bütçeleri hedef alır. Frisby gibi bir markalarla aynı kefeye koymak yanlış. Yukarıda önerilen VX Plus modelini kendim kullanıyorum, en az...
  8. Spesiyalite

Öneri Rx 570-GTX 1060 3gb-GTX 1650

3'ü de birbirine çok yakın performansta kartlar. 1060'ın 3GB modelini VRAM'den dolayı direk eleyebilirsin. Diğer ikisi arasında da 1650'nin GDDR6 modellerini öneririm. 570'in yarısı kadar güç çeker.
  9. Spesiyalite

Soru Ekran kartı sistemimde darboğaz yapar mı?

İşlemcinin tek çekirdek performansı Ryzen 5 1600 ile benzer. RX 6500 XT'nin PCIe 3.0 performansı da 1650 ile 1650 Super arasında seyrediyor. Darboğaz olmaz. Yeni çıkacak ekran kartlarını bekle derdim ama o işlemciye alabileceğin kartlar da sınırlı zaten.
  10. Spesiyalite

Soru Rx 6600 ve GTX 1650nin ilginç performansları

Birinci videoda RX 6600'ün kullanım yüzdesine bak, %70-90 arasında değişiyor. Darboğaz söz konusu. İkinci videoda GTX 1650'nin kullanım yüzdesi 98-99 arasında değişiyor, kart tamamen beslenmiş. Ayrıca çok daha önemli bir ayrıntıyı da atlamışsın, ayarlar aynı değil. RX 6600 videosunda MSAA X2...
  11. Spesiyalite

Soru 6500 XT alınır mı?

Bu bütçede alınabilecek en iyisi evet. Ama alınmaz. 4GB kartların devri kapandı artık. Yaza kadar ekran kartı fiyatları değişir. Haziran-Temmuz'dan sonra yeni ekran kartları da gelmeye başlayacak zaten.
  12. Spesiyalite

Öneri Rtx 3060ti vs Rtx 3070ti

1080p'de 3060 Ti'ın üzerinde çıkmazdım. Hafif oyunları 200+ FPS'de 3060 Ti'da oynatır. AAA oyunları ultra ayarlarda oynayacaksanız bu FPS'leri 3070 Ti'da veremez zaten. 3060 Ti 90 FPS verirse, 3070 Ti'da 100 verir. Dolayısıyla 3070 Ti 1080p için tamamen "overkill". Asla önermem. Ha tabii ileride...
  13. Spesiyalite

Soru bu sistem nasıl

11400F-RX 6600, PCIe 4.0 SSD, kaliteli bir anakart+psu toplanabilir 15k bütçe ile.
  14. Spesiyalite

Soru bu sistem nasıl

Performans olarak çok fark yok, en büyük fark 11.nesil ile PCIe 4.0 kullanabilmeniz. 3060 daha iyi bir kart ama parçaları tek tek topluyor olsaydık bütçeden dolayı RX 6600 önerirdim, diğer bileşenleri değiştirirdik. Darboğaz olmaz. İleriye dönük olmasa da PSU bu sistem için yeterli. 14-15k da...
  15. Spesiyalite

Soru bu sistem nasıl

14-15k normal bu sistem için. Ama bu paraları verdikten sonra 11.nesil PCIe 4 bir sistem toplanabilir. 2060 önermem. 6 GB vRAM şuan 1080p'de birçok oyun için yeterli ama birkaç yıl içerisinde yetersiz kalacak. Şimdiden yetersiz kaldığı oyunlar var. 1080p gaming için RX 6600 şuan en iyi...
  16. Spesiyalite

Soru 20.000TL sistem önerisi

Oynanılan çözünürlüğe göre değişir. Bahsettiğiniz durum 1080p için geçerli. 1440p'de "Balanced", 4K'de "Performance" modu görüntü kalitesinden fazla ödün vermez, hatta bazen native çözünürlükten daha iyi görüntü kalitesi elde edilebilir. FSR 2.0'ın eli kulağında ve beklentiler yüksek. Ama...
  17. Spesiyalite

Yardım 13.000 e toplama pc

Hazır sistem mi olmak zorunda? Eğer öyleyse şöyle bir şey var: MB311 5T12-3050 - Game Garaj Parçaları farklı sitelerden tek tek alır monte ederim dersen max 13k'ya kadar 11400F-RTX 3050'li kaliteli bir sistem dizebiliriz. Bu hazır sistemlerin de pek bir esprisi kalmadı artık.
  18. Spesiyalite

Soru Ekran Kartı Tavsiyesi

RTX 3050, GTX 1070 Ti benzeri performans veren bir kart. 2200G ile kombine edilmiş 3050'nin kullanımı (GPU usage) çoğu oyun ve durumda tahminen %50 ila %80 arasında değişir. Darboğaz kaçınılmaz. 1440p'de dahi o kartı tam besleyebileceğine inanmıyorum.
  19. Spesiyalite

Soru Rtx 3050 Alanlar memnunmu?

Bir düzeltme yapalım hatalı bilgi kalmasın. RTX 3050'yi ister PCIe 3.0 ister PCIe 4.0 yuvasında kullanın, bundan kaynaklı bir performans farkı olmaz. RX 6500 XT'deki durum RTX 3050'de söz konusu değil.
  20. Spesiyalite

Öneri Kablolu Kulak üstü Kulaklık

Merhaba arkadaşlar. Mikrofonlu kulak üstü kulaklık alacağım. Önceki açılan konulara da baktım ama benim özel bir isteğim daha var. Bilgisayarın arkasına takacağım için kulaklığın kablosu biraz uzun olmalı. (Standart bir kulak içi kablo uzunluğundan fazla) Müzik dinlemek ve günlük kullanım...
  21. Spesiyalite

Soru Ekran Kartı

R5 220'nin CSGO oynatabileceğini sanmıyorum. GT 710 alın. 220 ve 230'dan çok daha güçlü. https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-zotac-gt-710-1-gb-zt-71301-20l-fiyati,53462808.html
  22. Spesiyalite

Haber 2.El Ekran Kartı Mantıksızlığı

Bir insan, ikinci el ekran kartı almadan önce sıfırının fiyatını internetten araştırmıyorsa kazıklanmayı hak ediyordur.
  23. Spesiyalite

Öneri 20.000Tl Sistem Toplama

20.000 TL bütçe ile 4/8 işlemcili sistem dizmek istiyorsanız kimse sizi tutmaz :) Ayrıca konuştuğumuz konu bu değil.
  24. Spesiyalite

Öneri 20.000Tl Sistem Toplama

Sonradan gelip ortalığı karıştırmış gibi olacağım ama, ben bu bütçede 8/16 bir işlemcinin alınmasından yanayım. 6/12 işlemciler uzun bir süre daha güvenli görünse de, artık her şey çok hızlı ilerliyor. Zamanında 3-5 kuruş daha fazla verip 4/8 almak yerine 4/4 işlemci alanlar, bugün bazı...
  25. Spesiyalite

Rehber Hangi Parçalar Ikinci El Alınır

Bence hiçbiri :) İlla alınacaksa, kutulu, faturalı ve garantili bir ürün kontrolleri yapılıp elden teslim alınmalı.
  26. Spesiyalite

Öneri Ekran Kartı Önerisi

Yok fark eder baya. Şuan kullandığı GPU çöp. Zaten işlemcisi de en fazla r7 240 ayarında bir GPU besleyebilir. Anakart-işlemci değişimi yapsa o sisteme yatırım yapmaya değmez. r7 265 RX 460 ayarında bir kart, işlemcisi besleyemez. Kaldı ki r7 265 150W güç çekiyor, PSU da yetersiz kalır.
  27. Spesiyalite

Öneri Ekran Kartı Önerisi

PSU değiştirmene gerek yok. R7 240 alabilirsin.
  28. Spesiyalite

Kronik Sorunlu SSD Modelleri

Evet o şanslılardan biri benim demek ki. Şimdi revize olmamış mı yani? :) Üstte çok net bir şekilde revize olduğunu söylediniz. Okuduğu yazıları araştırmadan, teyit etmeden doğru kabul eden biri olsaydım şuan yanlış bir bilgi edinmiş olacaktım. Demek ki ne yapıyoruz, önce doğru bilgiyi...
  29. Spesiyalite

Üstte dediğim gibi yabancı forumları taradım, ben sizin verdiğiniz bilgiye dayanarak revize edildiği tarihi öğrenmek istemiştim ama revize edildiğine dair bir bilgi bile bulamadım. 1-2 Türk forumunda bazı kullanıcıların söylemleri dışında hiçbir şey yok.
  30. Spesiyalite

Bahsettiğiniz forumlarda paylaşılan asıl kaynağı kastetmiştim. Adı geçen kişilerin kaynak göstererek bilgi verdiğini düşünerek. 1624308295 Doğrudur. Serin bir seri değil tabii ki BX 500, ama kronik sorunlu mu tartışılır. Genelde aldığı geribildirimler güzel. Kendi deneyimim de aynı şekilde.
  31. Spesiyalite

Herhangi bir bilgi bulamadım. Paylaşabileceğiniz bir link var mı?
  32. Spesiyalite

Ben bu SSD'yi yaklaşık 2 yıl önce aldım. 2 yıldır resmi açıklama yapılmadı mı? Bir de merak ettiğim, herhangi bir kaynak yoksa bu serinin revize edildiği bilgisine nasıl ulaştınız? Kaynağınızı paylaşın biz de okuyup öğrenelim.
  33. Spesiyalite

BX 500 serisinin hangi tarihte revize edildiğini öğrenmek için internete bakındım. Revize edildiği 1-2 Türk forumunda söyleniyor, ama bir kaynak gösterilmemiş. Yabancı forum sitelerini ve Crucial'ın sitesini taradım ama bununla ilgili bir bilgi bulamadım. Konuyla ilgili okuyabileceğim bir makale...
  34. Spesiyalite

Bu değerleri normal kullanımda değil, sadece stres testlerinde görüyorum. Artı olarak dandik (ama sistemime yeten) bir soğutma sistemim var. Kronik ısınma sorunlu bir SSD, bendeki sistemde, normal kullanımda bile sıkıntı çıkarmalıydı. Konuda 70 dereceden bahsedilmiş bu SSD için. Dediğim gibi...
  35. Spesiyalite

Yalnız Crucial BX500 kronik sorunlu bir SSD değil. Arada sırada bazı kullanıcıların kendi deneyimlerinden kaynaklı sorunları olabiliyor ama genel olarak memnun kalınan bir SSD. Google'ı açıp bir Samsung Evo modelini yazıp yanına "ısınma problemi" veya "okuma-yazma hızı problemi" tarzı şeyler...
  36. Spesiyalite

Yardım 1650 Super Overclock

Temp limiti sona al. Power limit de son da kalsın. Core ve memory clock için ideal değerleri deneyerek kendin bulmalısın. Stres testi için MSI Kombustor 4'ü indirebilirsin. Stres testi çalışıyorken kademe kademe artış yaparak sıcaklıkları gözlemle. Fan dönüş hızını, sıcaklık artışına paralel...
  37. Spesiyalite

Öneri 500W Kasa Önerisi

Kenar kısımları mı açık? 360a, 400, dahili fan sayısı milimlerini mi topladın şimdi? Sana iyi günler.
  38. Spesiyalite

Öneri 500W Kasa Önerisi

Önü kapalı derken? Troll müsün ciddi misin anlayamıyorum şuan. Ben her ihtimale karşın ürünü bırakayım şuraya. https://www.coolermaster.com/catalog/cases/mid-tower/masterbox-mb520/
  39. Spesiyalite

Öneri 500W Kasa Önerisi

Ön panelde 3x 12cm, üst panelde 2x 14 cm, arka panelde 1x 12 cm fan slotu var. Kötü olan nedir? Veya attığın kasayı üstün kılan hava akışını açıklayabilir misin?
  40. Spesiyalite

Öneri 500W Kasa Önerisi

O kasanın hava akışı gayet iyi de, asıl olay o değil. Bütçe belirtmemiş, ben de bulduğum en pahalı 500W kasayı attım. Bütçe sınırsızsa alabilir, memnun da kalır :)
  41. Spesiyalite

Öneri 500W Kasa Önerisi

https://www.hepsiburada.com/cooler-master-masterbox-mb520-80-500w-3x120mm-kirmizi-led-fanli-akrilik-on-panel-pencereli-midtower-kasa-rc-mcb-b520-rana50-s00-p-HBV00000L8FVV
  42. Spesiyalite

Yardım Pc Sistem Yükseltme

GTX 1050 Ti alabilirsin, işlemcin besler.
  43. Spesiyalite

Soru Eski Notebook Için Ssd Ve Işletim Sistemi

XP denedin mi?
  44. Spesiyalite

Soru Bu Fps Değerleri Normal Mi

The Long Dark'daki FPS değerleri garip geldi. Medium değil Ultra'da alması lazım o FPS'i
  45. Spesiyalite

Soru İ7 860 Alınırmı

Teknik olarak yapabilirsin evet, ama elindeki anakartın hız aşırtma seçeneği sınırlı. Yine de sırf overclock için anakart değiştirmeni tavsiye etmem, eski bir sisteme yatırım yapmaya gerek yok. Xeon3440 stock hızda dahi gayet işini görür.
  46. Spesiyalite

Yardım Cs Go Için Ekran Kartı Önerisi

Etmez 650 TL. O fiyata HD7850 var, 2-3 kat daha performanslı bir kart. https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-sapphire-hd-7850-1-gb-256-bit-ekran-karti-ucretsiz-kargo-931435714/detay Ama kullandığın PSU yetersiz gelebilir. Veya GT 1030 var mesela yine...
  47. Spesiyalite

Yardım Cs Go Için Ekran Kartı Önerisi

GT 730 ile 720p düşük ayarlarda ortalama 60 FPS alırsın gibi evet, ama yer yer 60'ın altına düştüğü de olacaktır. Aralarında çok fark yok ama r7 240 1 tık daha iyidir. İşlemcinin besleyebileceği kartlar da bunlar zaten.
  48. Spesiyalite

Soru İ7 860 Alınırmı

Xeon x3440 4C/8T bir işlemci, i7 860 performansında. Elinizin altında google var, yorum yapmadan önce bakın bir zahmet.
  49. Spesiyalite

Soru İ7 860 Alınırmı

Sakın 900 TL verme o işlemciye. 100 TL'ye Xeon3440 var aynı seviyede işlemciler. https://www.sahibinden.com/listing/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-xeon-x3440-islemci-931215766/detail
  50. Spesiyalite

Soru İ7 860 Alınırmı

Fiyatı uygunsa alınır. Anakart değiştirmeden alabileceğin en iyi işlemci.
  51. Spesiyalite

Öneri Vga Dönüştürücü Önerisi

https://www.hepsiburada.com/bst-hdmi-to-vga-monitor-cevirici-donusuturucu-adaptor-p-HBV00000BH5EU?magaza=komponentci Bu ürünü 1.5 yıldır sorunsuz kullanıyorum.
  52. Spesiyalite

Öneri 6500 Tl'ye Monitör Dahil Pc Lazım

Ben pek anlayamadım açıkçası, GTX 1650'ye kötü dedin ama, GTX 1060'ın 1 tık üstünde bir kart. Şimdi de GTX 1060 istiyorum diyorsun. Üstte de RX 580'den bahsetmişsin, sadece o kart 6-7k yapıyor zaten.
  53. Spesiyalite

Öneri 6500 Tl'ye Monitör Dahil Pc Lazım

Full sıfır sistem. Parçaların tamamı, ekran kartı hariç hepsiburada'dan. Toplamda 6470 TL Anakart: MSI B450M-A PRO MAX M.2 İşlemci: Ryzen 5 1600 AF 12 nm Ekran Kartı: Zotac GTX 1650 OC GDDR6 RAM: 2x Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 SSD: Kingston A400 240 GB M.2 Sata PSU: High Power 500W...
  54. Spesiyalite

Soru Rx550 Ile İ3 2100 Darboğaz Yapar Mı?

Yapar. O ikili ile GPU kullanımı zaman zaman %0'a dahi düşüp anlık takılmalar olacaktır. Bottleneck calculator tarzı siteleri ciddiye almayın.
  55. Spesiyalite

Öneri 12-13 Bin Liralık Sistem Önerisi

8C/16T bir işlemci almanızı öneririm. Teknobiyotikte şöyle bir ürün var: https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/intel-i7-10700f-2-9ghz-rtx2060-6gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-oyun-bilgisayari.html
  56. Spesiyalite

Öneri İ5 3570 Için Maksimum Ekran Kartı Tavsiyesi

720-768p için GTX 1050 Ti veya RX 560 1080p için GTX 1650 veya RX 570
  57. Spesiyalite

Soru Apu Sistem Mi Hazır Ekran Kartlı Sistem Mi?

R5 1600 6c/12T bir işlemci.
  58. Spesiyalite

Soru Apu Sistem Mi Hazır Ekran Kartlı Sistem Mi?

4c/4t işlemcilerin miladı doldu, 4c/8t işlemcilerin de çok zamanı yok.
  59. Spesiyalite

Ekran Kartı Tavsiyesi

RX 550
  60. Spesiyalite

Vega 11 Li Tüm Işlemciler

Ryzen 5 2400g, Ryzen 5 3400g
  61. Spesiyalite

Ekran Kartı Fiyatları Ne Kadar Dı ?

800 TL'ye sıfır RX 570 alınabiliyordu, şuan ikinci eli 4 bin 5 bin TL. Ryzen 3 1200 artık götürmez, 4/4 işlemcilerin miladı doldu. En fazla besleyebileceği kartlar 1080p çözünürlükte GTX 1650, RX 570. Ryzen 3 2200g için de aynı durum geçerli. Darboğaz, işlemcinin ekran kartını besleyememesi...
  62. Spesiyalite

İki Pc Arasında Kaldım ?

Böyle bir şey yok. Windforce dediğin Gigabyte'ın ekran kartları için tasarladığı soğutma sistemi. Klasik fan yapılarından farkı, fanların konumlandırılması ve eğimi ile alakalı. Kasadaki hava sirkülasyonu düşünülerek tasarlanmış. Daha kompakt bir tasarım, daha serin ve fan gürültüsü minimal...
  63. Spesiyalite

20 Günüdür Ramlerim Ikiside Aynı Anda Çalışıyordu

Bios'dan Advanced Mode'a girin ve DRAM Timing Control kısmını bulun. Aşağıda yazdığım değerleri her iki RAM için de 16 olarak ayarlayın: -DRAM CAS Latency -Trcdrd -Trcdwr -DRAM RAS PRE Time Eğer sorun devam ederse, her iki RAM'in de Bios'daki tüm timing değerlerinin fotoğrafını çekip atın buraya.
  64. Spesiyalite

Sistemimdeki Ramin Cl Değeri Ve Mhz Hızı Nedir ?

Yalnız fabrikasyon çıkış değeri 20 değil 19. Bire bir aynı değerlere sahip 2666 MHz 19 CL RAM kullanıyorum: 16 CL'ye overclock yapmıştım ben. Şöyle görünüyor: Sizin kullandığınız RAM 2666 MHz 19 CL, sisteminizde ise 2400 MHz 17 CL olarak çalışıyor şuan.
  65. Spesiyalite

Msı A320M Pro Vh Plus Anakarta Ram Öneri̇si̇

https://www.pttavm.com/corsair-ram-cmk8gx4m1a2400c14r-vengeance-kirmizi-p-103146724?utm_source=gelirortaklari&utm_medium=21&utm_campaign=cpc 2400 MHz CL 14 kötü değil, değiştirme boşuna.
  66. Spesiyalite

R5 3600 Sıcaklık

En kötü b450 serisi en iyi a320'den daha iyidir diyorlar, ama bu sabitleme işlemini a320 serisi kartlar otomatik yapıyor. Kart gereken güç gereksiniminin üstesinden gelemeyeceğini bildiği için frekansı ve voltajı düşürüyor. Performansı gerekli gördüğü ölçüde kısıtlıyor ama ısınmayı kontrol...
  67. Spesiyalite

Bana Uygun Ram??

Ram'iniz 1200 değil 2400 MHz'dir. Aynı Ram'den 1 tane daha alacaksınız.
  68. Spesiyalite

Gtx 1650 Neden Ucuz

Stokta olmadığı için.
  69. Spesiyalite

Gtx 1050 Sistem Kaç Sene Götürür ?

Vega 11'e 8 GB VRAM'de ayırsan 1080p orta ayarlarda oynatmaz zaten o oyunu. Düşük ayarlarda bile can çekişir. Bu saatten sonra 2 GB VRAM'i olan bir kart almak da çok mantıklı değil. Ama eldeki buysa yine Vega'dan iyidir.
  70. Spesiyalite

R5 3500 Rtx 2060 Darbogaz

saten darboğaz nedir? İlk defa duyuyorum.
  71. Spesiyalite

Bu arada kartın 2 GB olduğunu yeni gördüm. RDR2'de 768p'de bile texture quality ayarını low'dan medium'a çektiğinizde VRAM kullanımı 2 GB'ı geçiyor.
  72. Spesiyalite

Kullandığın monitörün çözünürlüğüne, oynayacağın oyunlara ve oyunları hangi ayarlarda oynamak istediğine göre değişir. RDR2 seviyesinde bir oyunu ele alırsak, 768p'de orta-yüksek ayarlarda 1080p'de düşük ayarlarda ortalama 30-50 FPS arasında oynatır.
  73. Spesiyalite

Rtx 3060 İle Düşük Fps Alıyorum

GTA 5'de orta seviye kartlar bile ultra ayarlarda 90 100 FPS görebiliyor. Neden oyunları düşük-orta ayarlarda oynuyorsunuz? Hem oynadığınız oyunlar düşük sistem gereksinimi olan oyunlar, hem de 1080p düşük ayarlarda oynuyorsunuz. O zaman neden RTX 3060? Daha düşük çözünürlük/ayar daha yüksek FPS...
  74. Spesiyalite

Kulaklık Ve Mouse = 900 ₺

Türkiye'nin belki de en iyi 20 Dota (Dota 1) oyuncusundan biriydim. O yukarıda bahsettiğim 6 yıllık mouse'u kullanıyordum :) Hiçbir eksiklik hissetmedim. Yanlış anlaşılmasın, isteyen istediği ekipmana istediği parayı harcar bizi ilgilendirmez, ama profesyonel oyunculuk için pahalı ekipmanlar...
  75. Spesiyalite

Kulaklık Ve Mouse = 900 ₺

Zamanında cüzi bir fiyata aldığım A4Tech mouse'umu 6 yıl kullanmıştım, 6 yıl sonunda silindiri bozuldu sadece. 3 yıl önce 18 liraya aldığım yine A4Tech klasik tip mouse'umu kullanıyorum şuan. Üstteki mouse linkine tıklaıyıp 550 TL'lik fiyatı görünce önce küçük bir şok geçirdim, sonra sitede...
  76. Spesiyalite

X4 950 + Gtx 1050 2Gb

Bu sonuçlar 12 Gün önce 9 farklı oyunda 6 farklı çözünürlük ve oyun ayarı ile 40'ın üzerinde kart ile yapılmış bir FPS testine ait. Bu teste göre GTX 1050, 16 GB(2x8) 3200 MHz Ram kullanılmış Vega 11'den 2.2 kat daha fazla performans göstermiş. Kaynak: GPU Benchmarks and Hierarchy 2021: Graphics...
  77. Spesiyalite

Aerocool Vx 400 Watt Psu Almayı Düşünüyorum Sizce Iyi Mi

Evet o bütçede alınabilecek en iyi PSU muhtemelen. Sessiz, sorunsuz, güvenilir.
  78. Spesiyalite

Ana Kartıma Göre Ekran Kartı

Takar kullanırsın, oynarsın da buna itirazı olan yok. Ama o ekran kartının performansını alamazsın. Sabah sabah iyi güldürdün :) Darboğaz kavramını bildiğinden, anlayabildiğinden şüpheliyim. Ama hay hay: i5 4590+GTX 1070, GPU kullanımı ortalama %50-%70 arası. CPU kullanımı %100'e yakın. i7...
  79. Spesiyalite

R5 1600 İşlemciye Ekran Kartı Önerisi

1080p'de GTX 1660 Super ile bazı oyunlarda ekran kartı kullanımı %70'lere düşüyor. GTX 1660 ile yine bazı oyunlarda çok ufak darboğaz olabiliyor ama ekran kartı kullanımı genelde %90'ın altına düşmüyor. Arkadaşın attığı 2 kart, yani GTX 1650 Super ve RX 5500 XT (4GB), Stock Ryzen 5 1600'ün...
  80. Spesiyalite

Ryzen 5 1600 ve GTX 1650 Super birbirine çok yakışıyor evet. Monitörün 1080p ise en fazla GTX 1660 gider zaten o işlemciye. 1660 Super'dan sonra bazı oyunlarda darboğaz oluyor.
  81. Spesiyalite

Attığınız linkler eski, dikkatli bakarsınız stok durumu tükendi diyor. Şuan 2000 TL bütçe ile bu kartları alamazsınız.
  82. Spesiyalite

18000 Tl Pc Önerisi

Arkadaşlar hemen 18.000 TL'lik APU sistem toplasınlar. 'Ekran kartını da sonra alırsın'. :) 8-10k bütçeye APU sistem toplandığını gördükten sonra, 18k'ya da toplandığını görmek hiç şaşırtmaz beni. RAM'leri de 4000 MHz e çektin mi, Vega olur sana RX 570!
  83. Spesiyalite

Ekran kartı tavsiyesi.

Bence ikinci el piyasası şuan sıfır piyasasından daha kötü durumda. 1050 Ti'ın ikinci el fiyatlarına şöyle bir göz attım, genel olarak 2000-4000 TL arasında. İyi bir markanın çift fanlı modeli olan sıfır 1050 Ti zaten 2200-2500 arasında. Güncel ilanlardan bulabildiğim en ucuzu 1750 TL idi...
  84. Spesiyalite

Yok canım, RTX 3060 alsın. 4. nesil 4/4 i5 işlemci, daha ne olsun...
  85. Spesiyalite

i5-4690 için en fazla GTX 1650 öneririm.
  86. Spesiyalite

Ekran Kartı Tavsiyesi

An itibariyle fiyatını hakeden bir ekran kartı yok. Aynı durum 1050 Ti için de geçerli. İki kartın da fiyatları stok sıkıntısı olmadığı için çok daha aşağılarda olmalı. RX 570'nin 7k fiyatının olması normal, stok sıkıntısı var ama 1050 Ti'ın 2.5k civarında olması anormal. Nvidia bu kartları seri...
  87. Spesiyalite

Ekran Kartı Tavsiyesi

GTX 1650, 150 doların altında bir fiyat etiketiyle girdi piyasaya. GPU krizinden önce ülkemizde 1500 TL bandında seyrediyordu. Krizden sonra 4k'ya kadar çıktı. Hatta bir noktada 6-8k arasındaydı. Nvidia, stok sorununu çözmek adına piyasaya önce RTX 2060 ve GTX 1050 Ti pompalamaya başladı...
  88. Spesiyalite

Z77-A anakart için ekran kartı tavsiyesi

1 için RX 550 2 için RX 560 önerecektim ama o fiyat aralıklarındaki stoklar tükenmiş sanırım. Veya ben bulamadım. 1. MSI GT 1030 AERO ITX 2G OC 64 Bit GDDR5 2 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2. MSI Vga Radeon 550 2gt Lp Oc 2gb Gddr5 64b Dx12 Pcıe 3.0 X16...
  89. Spesiyalite

Ekran Kartı Önerisi

RX 550 GT 1030'dan çok daha güçlü bir karttır.
  90. Spesiyalite

Bu 2. El Sistem Iyi Mi ?

Ben ikinci el piyasasını araştırmıyorum, ama 4.5k'ya 1050 Ti sıfır sistem dizilebiliyorsa, 1050'li sıfır bir sistemin (piyasada olsaydı) fiyatı mantıken en fazla 4k olurdu. Dolayısıyla bu ikinci el sistemin 3.7k etmesi bana mantıklı gelmiyor. Benim 4k civarında bütçem olacak, bu bütçede ortalama...
  91. Spesiyalite

Bu 2. El Sistem Iyi Mi ?

En fazla 1000 TL dedim, ve sıfır kaliteli bir sistemden bahsediyorum. Ortalama 4.5k'ya 1050 Ti'lı yeni sistem dizmek varken 1050'li ikinci el sisteme 3.7k verilir mi? Üstelik anakart ve SSD'nin ne olduğu belirsiz, PSU belirsiz.
  92. Spesiyalite

Bu 2. El Sistem Iyi Mi ?

Pahalı, üzerine en fazla 1000 TL daha eklenip GTX 1050 yerine GTX 1050 Ti veya RX 560'lı sıfır sistem dizilir.
  93. Spesiyalite

Linkteki Pc Iyi Mi

Kronik sorunlu SSD koymasalar iyiymiş.
  94. Spesiyalite

Hangi̇ Ekran Kartı Daha İyi̇

GT 420 diyenler neye göre söylüyor bunu? GT 710 GT 420'den ortalama iki kat daha güçlü bir kart. 2 GB olduğuna bakma, 2 GB VRAM'i kullanabilecek çapı yok kartın.
  95. Spesiyalite

Ekran kartı tavsiyesi.

https://www.n11.com/urun/quadro-gtx1050-ti-4gb-gddr5-3500-mhz-hdmidvivga-128-bit-ekran-karti-1955345?magaza=queenbilgisayar
  96. Spesiyalite

Bu Ekran Kartı Nasıl?

Stokta varsa çok iyiymiş fiyatı. Çift fanlı MSI. Şuan dandik markaların ürettiği RX 550'ler bile 1000 TL'nin üzerinde.
  97. Spesiyalite

Nisan 2021 Opencl Benchmark Skorları

Merhaba arkadaşlar. Benchmark sitelerinin çoğu skorlarda güncelleme yapmıyor. Çok bilinen ve zaman zaman karşılaştırmalarda referans olarak gösterilen 1-2 site 2-3 yıllık skorları gösteriyor. Aşağıda gördüğünüz skorları aldığım site 24 saatte bir güncelleme yapan güvenilir bir sitedir. Kolay...
  98. Spesiyalite

Molecule Pc - Neon A3

Bütçeni zorlamıyorsa 144 Hz almanın bir zararı olmaz. 75 Hz monitör alırsan max 75 FPS yansıtır. Bütçeni zorluyorsa 75 Hz monitör de o sistem için ideal gayet.
  99. Spesiyalite

Molecule Pc - Neon A3

Oynanacak oyunlara göre değişir. RDR2, The Witcher 3, Cyberpunk gibi oyunlar için 75 Hz fazlasıyla yeterli olur. Dota 2, CS Go gibi oyunlar için 144 Hz tercih edilebilir.
  100. Spesiyalite

Bilgisayar Toplamayla Hiç Bilgim Yok Ama Bilgisayar Toplamak Istiyorum. Bütçe 5000 Tl

Sakın 5k'ya APU sistem alma. https://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/teknobiyotik-a25-oyuncu-bilgisayari.html Bu sistemdeki şu değişiklikleri yap: Değişikliklerden sonra 4800 TL gibi bir rakam çıkıyor. Bütçeyi biraz arttırırsan GTX 1650'li bir sistem de alabilirsin.
  101. Spesiyalite

Bu Ekran Kartı Nasıl?

GT 1030 karşılaştırmasını, RX 550'deki performans değişikliğini göstermek adına attım. Dediğim gibi 750 Ti ile RX 550'nin karşılaştırıldığı güncel bir video yok. Şuan muhtemelen benzer performansları vardır. 7 yıllık 750 Ti'ı 300 TL fark verip almanın bir mantığı yok.
  102. Spesiyalite

Bu Ekran Kartı Nasıl?

Testin kendisi nerede? Ortada kartlar yok, test videosu yok, sadece rakamlar var. Eski benchmark skorlarını koyup video yapmış. 1619082261 GTX 750 Ti ile RX 550'nin karşılaştırıldığı güncel bir oyun testi videosu yok, ama farkı şu videodan görebilirsin: 1-2 yıl öncesine kadar RX 550 ile GT...
  103. Spesiyalite

Bu Ekran Kartı Nasıl?

Artık değil.
  104. Spesiyalite

Bu Ekran Kartı Nasıl?

750 Ti'a 1300 verene kadar 1000 liraya RX 550 alınır.
  105. Spesiyalite

Molecule Pc - Neon A3

Rica ederim güle güle kullanın.
  106. Spesiyalite

Molecule Pc - Neon A3

Anakart aynı kalabilir, işlemciye overclock yapamazsınız sadece. PNY kötü bir marka değil ama SSD'leri hakkında hiçbir fikrim yok. Evet montajlı gelir yine, zaten "Demonte Gönderilmemektedir." diye not düşmüşler.
  107. Spesiyalite

Molecule Pc - Neon A3

Moleculepc'yi ilk defa duyuyorum. Bir artısı çift fanlı modelini koymuşlar 1650'nin ama o sistemde de değişiklik yapılmıyor sanırım. Sandisk SSD ve 320 serisinden anakart var. 1650 zaten çok ısınan bir kart değil, tek fanlı modeli de sıkıntı çıkarmaz. Ve R3 3100 yerine R5 1600'ü tercih ederdim...
  108. Spesiyalite

Molecule Pc - Neon A3

İnce hesaptaki sistem fiyatına göre iyi baya. Dediğiniz gibi RAM'i 16 GB yapın, bütçenizi çok aşmıyorsa Anakartı Gigabyte B450M, SSD'yi de yine bütçenize göre Samsung Evo 860 veya Kingston A400
  109. Spesiyalite

Sistem Önerisi 20.04.2021

Bu yaz ayını bekleyin önerilerinin sebebi nedir? Nvidia ekran kartı sıkıntısının 2022 yılına kadar devam edeceğini söylüyor, AMD kanadından zaten bir açıklama yok.
  110. Spesiyalite

Giriş Seviyesi Için Rx550 2Gb Veya 4Gb Alınır Mı

Artık Değil. 2-3 yıl önce öyleydi, AMD ekran kartlarının çoğu driver güncellemeleriyle canavara dönüştü. GT 1030 seviyesindeki RX 550 GTX 750 Ti seviyesinde şuan, hatta daha güçlü. GTX 1050'ye rakip çıkarılan RX 560 GTX 1050 Ti'a kafa tutuyor. 1050 Ti ile karşılaştırılan RX 570'in GTX 1650 ile...
  111. Spesiyalite

Bilgisayarı Yeniliyorum, Önerileriniz Var Mı?

Bir ekran kartın yok ve bence sorunun bundan kaynaklı. Ana kartın Sata2 destekliyor, HDD'ye göre büyük fark yaratır, ama ekran kartın olmadığı müddetçe sorun yaşayacaksın. Ram takviyesi yapmadan önce bir ekran kartı almanı tavsiye ederim.
  112. Spesiyalite

16 Gb Mı Yoksa 8 Gb Mı ?

113. Spesiyalite

Ekran Kartı Önerisi

Monitörünüz 4k değilse i7-4790 RTX 3060'a çoğu oyunda darboğaz yapar. O işlemciye 1080p için en fazla 1650 Super, 1440p için 1660 Super veya RX 5600 XT gider. Bu bütçe ile en mantıklısı yeni bir sistem dizmek.
  114. Spesiyalite

4000 TL Sistem Önerisi Monitör hariç

Bu sistem iyiymiş. APU sistemlere 3-3.5k verileceğine 4k'ya RX 560'lı bir sistem alınır. Yalnız RAM, SSD, PSU markası belirtilmemiş linkte. Acaba şu sistemin aynısı mı: https://www.teknobiyotik.com/teknobiyotik-a25-oyuncu-bilgisayari.html Hepsiburada linkinde 350W PSU demiş ama 12V'den 324W...
  115. Spesiyalite

siyah ekran sorunu

Düz siyah ekran mı yoksa bir hata ekranı görüyor musun? Birincisi olduğunu varsayıyorum. İşlemci ve ekran kartının fazla ısınmadığı senaryolarda sorun PSU'dan kaynaklı olabiliyor. Ama senin kullandığın PSU gayet yeterli gibi görünüyor. Marka modeli nedir? Anladığım kadarıyla yakın bir zamanda 0...
  116. Spesiyalite

Gta 4 kaldırır mı

Pentium G860 GT 430 4 GB (2x2) DDR3 RAM Win XP Böyle bir sistemim vardı. Senin sistemin 1 tık üstü gibi. GTA 4'ü 768p orta-yüksek ayarlarda sorunsuz oynuyordum.
  117. Spesiyalite

APU sistem vs GTX 750 TI sistem

Vega 8 sistem de alabilirsiniz. Düşük bütçede fiyat/performans açısından en iyi seçenek. Vega 11 tabii ki daha iyi bir performans verir, ama öyle aman aman bir fark da yok aralarında Vega 8 ile. O bütçe farkına değip değmeyeceği konusunu yorumlasın arkadaşlar. Yukarıda farklı bir şey anlatmaya...
  118. Spesiyalite

Maksimum 9900K alabilir doğru, kendileri alt seviye bir işlemci zaten, alt tarafı 2080 Ti gibi dandik kartları besleyebiliyor! :) Bakın arkadaşlar, benim dediğim doğru olacak yarışına girmek yerine doğru bilgi aktarmaya çalışalım. Benim tek amacım bilgi kirliliğini önlemek. Yarın bir gün birisi...
  119. Spesiyalite

9.Nesil olması neden onu ölü yatırım yapsın anlamadım? 2200G 9100F'den bir yıl daha eski bir işlemci. Soketten bahsediyorsak o zaman ikisi de ölü yatırım, AM5 socket gelecek yakında. Vega 8'in GTX 750 Ti'den daha yüksek performans verdiği bir karşılaştırma videosu veya benchmark skoru atabilir...
  120. Spesiyalite

İkisi arasında GTX 750 Ti'lı sistem tabii ki. Yalnız o ilan 5 ay öncesine ait.
  121. Spesiyalite

Bilgisayarı hızlandırmak için donanım tavsiyesi

240 GB'dan aşağı alma bence, zaman içerisinde ekstra depolama alanına ihtiyaç duyacaksın. Sandisk'in değil SSD, USB'sini bile almam ben. Dolayısıyla tavsiye etmiyorum, ama ben sorunsuz kullanıyorum tavsiye ederim diyen varsa bilemem. Bellek veya depolama söz konusu olduğunda Kingston, Crucial...
  122. Spesiyalite

Bilgisayarı hızlandırmak için donanım tavsiyesi

Evet direk SSD almalısın. Farkı direk göreceksin. Hangi işletim sistemini kullandığını bilmiyorum ama ben o sistemde en fazla Win 7 kullanırdım. Hatta XP :) Oyun oynamıyorsan ve film izlerken donma takılma vs olmuyorsa ekran kartsız kullanırsın bu şekilde. Oluyorsa veya oyun oynamak istiyorsan...
  123. Spesiyalite

Uygun fiyatlı m2 ssd önerisi

550 TL: Crucial P2 CT500P2SSD8 500 GB 2300-940 MB/S NVMe PCIe M.2 SSD Fiyatları ve Özellikleri
  124. Spesiyalite

Sakal için traş makinesi tavsiyesi

Teşekkür ederim.
  125. Spesiyalite

Sakal için traş makinesi tavsiyesi

Merhaba, bahsettiğiniz Philips OneBlade bu mu? : https://www.hepsiburada.com/philips-oneblade-qp2520-30-hibrit-duzeltici-ve-tiras-makinesi-yedek-bicakli-avantajli-paket-pm-HB00000B8GUT?wt_gl=cpc.6807-6814.dsa.elk.sda-hero&isFashion=true&gclid=EAIaIQobChMI9O2V1bz77wIVY7R3Ch16iQBUEAAYAiAAEgKkB_D_BwE
  126. Spesiyalite

Linkteki bilgisayarı almayı düşünüyorum önerirmisiniz?

Derken? Arkadaşın attığı sistemde kasa var zaten. Ben yeni bir sistem toplamadım.
  127. Spesiyalite

Linkteki bilgisayarı almayı düşünüyorum önerirmisiniz?

Genel olarak işini görür. FS 19'da grafik kalitesinden ödün vermen gerekebilir. Şu değişikliklerle hoş olurdu aslında: Ama fiyatı 3200 oluyor. 3200 verilir mi, bu fiyat bandında daha iyi seçenekler var mı bilmiyorum. 2700 civarında toplayabileceğin sistemler de senin attığın sisteme benzer olur...
  128. Spesiyalite

gtx 980ti mı 1650 super mı

Şahsen değil 6 yıllık, 6 aylık bile olsa 2.el kart falan almam. Elektronikte 2.el eşya almak kumar oynamak gibi, tamamen şans işi. Memnun da edebilir pişman da, hiçbir garantisi yok. Fi tarihinde 2.el bir monitör almıştım, o zamanlarda da 2.el elektronik eşya almaya sıcak bakmıyordum ama bir...
  129. Spesiyalite

zulada sürekli drop giriyor

Ben de r7 240 önerecektim, tam işlemcine göre bir ekran kartı ama baktım da en ucuzu 650 TL şuan. 570 TL'ye GT 730 var, performansları aynıdır hemen hemen: https://www.n11.com/urun/palit-nvidia-geforce-gt-730-2-gb-64-bit-ddr3-ekran-karti-1414037?magaza=teknodukkanim Veya bir tık altı GT 710 var...
  130. Spesiyalite

bu sisteme kaç watt psu yeterli olur?

Demek istediğim yüksek Watt enerji çekecek üst düzey grafik kartları almayacaksın 2200g için. O işlemcinin besleyebileceği düzeyde kartlar alacaksın. APU olmasıyla alakası yok.
  131. Spesiyalite

Bütçe sıkıntısı yok diyorsan yukarıda önerilmiş Thermaltake'i alabilirsin. Ama met35'in önerdiği PSU ile de sıkıntısız upgrade yapabilirsin ilerde. Zaten 2200g'nin taşıyabileceği ekran kartı seçenekleri sınırlı.
  132. Spesiyalite

Ekran kartı olmadan 12V'den çekeceği taş çatlasın 150W :)
  133. Spesiyalite

bu sistem iyimi

Yanlış. İşlemcinin ekran kartına oranla çok daha performanslı olması ekran kartını daha az beslemesine yol açmaz. Tam tersine, ekran kartını %100 çok rahat besleyecek güçte demektir bu.
  134. Spesiyalite

bu sistem iyimi

Diğer hazır sistemlerle karşılaştırıldığında fiyatına göre iyi gibi de, PSU markası GameGaraj mı? İlk defa duyuyorum.
  135. Spesiyalite

APU vs Ekran Kartı Karşılaştırma

Piyasa bu durumdayken mantıklı evet. Yanılmıyorsam an itibariyle en ucuz GT 1030 700-800 TL civarında, RX 550'de 900-1000 arası. Yakın bir zamana kadar bu kartlar daha uygun fiyatlara alınabiliyordu. Daha da öncesinde fiyatları çok daha uygundu. Aynı fiyata veya biraz fiyat farkıyla RX 550 veya...
  136. Spesiyalite

Sistem ikinci el olarak ne kadar eder?

Mining yapacak biri neden 9k verip bu sistemi alsın? Adamın işine yarayacak olan tek parça ekran kartı zaten, RX 580'e 9k mı verecek?
  137. Spesiyalite

2.el 250watt everest power supply ne kadar eder?

Etmez. Üzerine para versen 17 yıl önce kullandığım Pentium 4 sistemime bile takmam.
  138. Spesiyalite

Pc Toplama Ve Ekran Kartı Tavsiyesi

Ekran kartını sıfır alacaksan tek mantıklı seçeneğin: https://www.trendyol.com/msi/vga-radeon-550-2gt-lp-oc-2gb-gddr5-64b-dx12-pcie-3-0-x16-1xdvi-1xhdmi-p-85510214 550'nin de stokları tükeniyor, 1000 TL'nin altında bulabildiğim tek link oldu. Burada da son 2 ürün kalmış.
  139. Spesiyalite

A320M-HDV r4.0 r5 1600 uyumlumu?

Uyumlu. Darboğaz da olmaz.
  140. Spesiyalite

Ekran Kartı önerisi hakkında

https://www.trendyol.com/msi/vga-radeon-550-2gt-lp-oc-2gb-gddr5-64b-dx12-pcie-3-0-x16-1xdvi-1xhdmi-p-85510214?boutiqueId=559579&merchantId=112319&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_urun_listeleme&adjust_tracker=1xed9e_u72in2&adjust_campaign=cimri_urun_listeleme
  141. Spesiyalite

Bana göre windows un sistem gereksinimleri

Ben de 1.5 2 yıl öncesine kadar XP kullanıyordum :) Sistem yetersizliğinden değil ha, tamamen tercihen. Yeni sistem toplayınca mecburen 10'a geçtim.
  142. Spesiyalite

Bana en sorunsuz kullanıcı deneyimini XP yaşattı. Yine aynı şekilde bir sorunla karşılaştığımda da çözüme çok hızlı ulaşıyordum XP'de. Herkesin kullanıcı deneyimi farklı olabiliyor tabii. Ama XP ve 7 şuan hala dünyada en çok sevilen 2 işletim sistemi. Tabii Microsoft bize ne dikta ederse onu...
  143. Spesiyalite

Win 10 kullanıcısıyım, Win 98'den beri çıkmış neredeyse bütün işletim sistemlerini kullandım, hiçbiri XP kadar stabil, kullanışlı ve hızlı değildi. İkinci sıraya da Win 7'yi koyarım. Kullandığım en leş işletim sistemi Vista'ydı, zaten muhabbetimiz kısa sürmüş, gözbebeğim XP'ye geri dönmüştüm.
  144. Spesiyalite

GTA V Sistem

1080p ultra ayarlarda oynarsın. Yalnız dual channel RAM kullan, 2x8.
  145. Spesiyalite

500 liralık bütçe ile bilgisayar takviyesi

Yani kalan 350-400 TL'ye bulabilirseniz ikinci el bir RX 550 alınabilir. İkinci el piyasasını bilmiyorum.
  146. Spesiyalite

12000₺ sistem tavsiyesi

Milisaniye saniyenin 1000'de 1'ine denk geliyor. Bakın 60'da 1'i değil, salise ile karıştırmayın. 0.001 saniyeden bahsediyoruz. 0,5-1.5 bir tarafa dursun, 1ms ile 5ms arasındaki "tepki süresi" farkını görmenin, hissetmenin imkanı yok. Bunu hissedebildiğini söyleyenler plasebo etkisinden...
  147. Spesiyalite

Amd apu sistem

8 iş parçacıklı (threads) bir a12 9800 modeli yok. Bazı Türk alışveriş siteleri AMD'nin sitesinde bu model için belirtilmiş GPU Cores'u CPU threads sanıp yanlış bilgi ekliyorlar. A12-9800: Ryzen 3 2200G:
  148. Spesiyalite

Bu ekran kartına bu anakart olur mu?

Bütçe nedir?
  149. Spesiyalite

Pc toplama darboğaz

Yalnız bottleneck konusunda bu ve benzeri siteleri referans almanı önermem, hepsi yanlış yönlendiriyor. Aynı ikiliye bottleneck oranını hesapladığını iddia eden 2 farklı siteden baktım. Biri %15 demiş, diğeri %28.
  150. Spesiyalite

Pc toplama darboğaz

Yukarıda yazdığın oyunlarda bir sıkıntı çıkmaz.
  151. Spesiyalite

Pc toplama darboğaz

Belirli bir oranda darboğaz olur evet, özellikle CPU'ya çok yüklenen oyunlarda. GTX 1650 için Ryzen 3 3100, veya Ryzen 5 1600 tercih edilebilir. İşlemci illa APU olacaksa R5 3400g
  152. Spesiyalite

Ekran kartı

1000 TL gibi bir rakam iki ekran kartına da verilmez. İkisi arasında, GTX 750 Ti 7 yıl önce çıkmış bir ekran kartı, RX 550'den daha ucuz olsa bile almazdım, ki büyük ihtimalle daha pahalıdır. Yakın bir zamana kadar GTX 750 Ti oyunlarda biraz daha iyi bir performans veriyordu, bu durum...
  153. Spesiyalite

Ryzen 3 1050ti vs ryzen 5 1650

Mantıklı düşünmüşsün. Şu zamanda ekran kartı alınmaz. Ryzen 3 2200g ve dahili grafik kartı bahsettiğin oyunlar için yeterli. Ryzen 5 3400g'de olabilir. Herhangi bir Ryzen 5 işlemcisi ile de Valorent'i sonsuza kadar oynayabilirsin. Saydığın oyunların etleri ne butları ne zaten.
  154. Spesiyalite

i3 3220+R7 240 Sistemi Nasıl Geliştirebilirim?

Yine gözden çıkaracağın paraya göre değişir. Samsung evo 860 öneren olmuş, çok kalitelidir kendileri, gözün kapalı alabilirsin ama ona göre de fiyatı var. Daha düşük bütçe için Crucial BX500 öneririm. Aynı SSD'yi 1.5 2 yıldır kullanıyorum, hiç sorun çıkarmadığı gibi performansında da gram düşüş...
  155. Spesiyalite

i3 3220+R7 240 Sistemi Nasıl Geliştirebilirim?

Ana kartınızı değiştirmeyin. Yeni ana kart alınana kadar yeni sistem dizilir. Yeni sistem dizilecek paralara eski bir sistemi upgrade yapmanın mantığı yok. Ram slotunun biri bozuksa tek slot kullanın, 8GB Ram kullanacağınız o sistem için yeter de artar. PSU'nuzu da satmayın neden satıyorsunuz...
  156. Spesiyalite

Sistemimde darboğaz mı var?

Grafik kartınız işlemcinize göre güçsüz evet, ama sizin sorununuz bottleneck değil. İşlemciniz grafik kartını %100 besliyor ama basitçe, grafik kartınızın performansı akıcı bir oyun deneyimi için yeterli değil. Yapabilecekleriniz sınırlı: 1) Oyunlarda çözünürlüğü ve grafik ayarlarını düşürmek 2)...
  157. Spesiyalite

GT420 Hız aşırtma

Fan hızını sürekli 85-90 civarlarında kullanmanızı tavsiye etmem, fanın ömrünü kısaltır. OC ile çok bir performans farkı görmeyeceksiniz, ama yine de denemek istiyorum diyorsanız; Core Clock'a dokunmayın, Memory Clock'u 900'e kadar yükseltebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla bu rakam GT 420'lerde...
  158. Spesiyalite

(REHBER) 2500TL giriş seviyesi sıfır AMD sistem

RX 550 ile Vega 8 kıyaslanamaz. Siz R5 APU sistemlerindeki Vega11 ile karıştırdınız sanırım. RX 550'ye gelecek olursak, halihazırda fiyat/performans adına tercih edilebilecek bir karttı, son driver güncellemeleriyle tam bir FP canavarına dönüştü.
  159. Spesiyalite

4000 TL sistem önerisi monitörlü

Toplamış olduğunuz sistemde Ryzen 3 2200g+gt 710 ekran kartı var, anlamadım ben. R3 2200g'nin entegre grafik kartı halihazırda gt 710'dan 3-4 kat daha performanslı bir kart. Yine bu işlemci için ekstradan işlemci soğutucu eklemişsiniz, onun nedenini de anlayamadım.
  160. Spesiyalite

3500 TL AMD sistem tavsiyesi

1050 Ti'nin ikinci el piyasasını bilmediğim için full sistem toplayamayacağım ama i310100F ve H410M A-PRO ikilisinin fiyat bandındaki AMD sistem alternatifi Gigabyte b450m s2h & Ryzen 5 1600 ikilisi olabilir. Hatta fiyat olarak daha uygun oluyor. Ama yerinizde olsam Ryzen 3 5XXX serisinin...
  161. Spesiyalite

Maksimum 3000 Tl'ye Oyun yada Ev bilgisayarı Önerisi

Ryzen3 2200G: 783,21 TL MSI A320M-A PRO: 389,00 TL Aerocool VX Plus 400W: 260,81 TL Kingston 2x4GB 2666 MHz: 319,80 TL Crucial BX500 480 GB: 467,51 TL Kasa: 237,52 TL Toplam 2457,85 TL. Her iki amaçlı da kullanabilirsin. Ben mümkün olan en düşük fiyatta topladım. 3000-3200 bütçe varsa ufak...
  162. Spesiyalite

ucuz ve iş gören ekran kartı

Bütçe nedir?
  163. Spesiyalite

4000Tl Pc ye İhtiyacım var

1k civarında 1650 varsa kapış kapış gider şuan. Link var mı acaba?
  164. Spesiyalite

4000Tl Pc ye İhtiyacım var

4000 TL'ye nasıl rx 570, 480 veya 5500'lü sistem dizeceksiniz ki? Fiyatlar uçmuş durumda, bahsettiğiniz kartların fiyatları 2-3k. İkinci el mi düşünüyorsunuz? Sıfır düşünüyorsanız ve APU istemiyorsanız ryzen 5 1600-rx560'lı bir sistem dizilebilir en fazla bu bütçede.
  165. Spesiyalite

Hangi Ekran Kartı oyun için daha iyidir ?

Sırf bu kartı kullanmak için işlemci almana gerek yok. G3240 ile kullanabililirsin HD 7850'i.
  166. Spesiyalite

Hangi bilgisayarı almalıyım ?

Seçtiğin Anakart bu seviyedeki sistem bileşenlerinde ısınma yapabilir. Aslında kullanılır ama kasa içi hava sirkülasyonunun çok iyi olması lazım. Power ucu ucuna yetiyor; ki tam yükte çalışması demek ses yapması demek. Kasa ve Power Supply'ı ayrı ayrı alman daha iyi olur. En önemlisi de SSD yok...
  167. Spesiyalite

Hey Gidi Günler Hey !

15 yıl (tahminen) önceki ilk bilgisayarımın işlemcisi, pentium 4 2.4 ghz :) Ekran kartım da FX 5200 veya FX 5500 idi.
  168. Spesiyalite

Sistemime R7 240 Uyarmı?

r7 240 almayın. İşlemciniz RX 550 ve ayarındaki tüm grafik kartlarını besleyebilir. Olur. Watt yeterli de PSU markası biraz sıkıntılı.
  169. Spesiyalite

Harddisk fat32 formatında formatlamıyor ne yapmalıyım ?

CMD üzerinden denediniz mi?
  170. Spesiyalite

En iyi ekran kartı karşılaştırma sitesi ?

Yalnız söylediğiniz gibi değil. Enerji verimliliğin dahil edildiği hesaplamalar ayrı. Genelde mining olayı için o hesaplamalar. Benchmark testleri kartın performansını ölçer. Denemek için userbenchmark ın eklentisi indirebilirsiniz mesela. GPU testi esnasında ekranınıza görüntüler yansıtır ve...
  171. Spesiyalite

RX 5700 lu sistem önerisi

Ekran kartını RX 5700 olarak değiştirince 5.857,70 TL gibi bir fiyat çıkıyor.
  172. Spesiyalite

RX 5700 lu sistem önerisi

Bu şekilde 250 lira aşıyor bütçeyi. Bunu örnek olarak tek bir siteden topladım. En iyi fiyatı veren farklı sitelerden toplarsanız 5000 TL'ye toplanabilir.
  173. Spesiyalite

1500-2000TL Sistem Tavsiyesi (Arkadaşım İstiyor)

Aslında o kadar ahım şahım sistem isteyen bir oyun değil. 1080p Ultra 60 FPS için GTX 760 istiyor. Overclock yapılmış bir RX 550 ile medium-high ayarlarda alır aynı FPS'i. Ram olayı şöyle; genelde oyun firmaları işi garantiye almak ve olası updatelerin yaratabileceği değişimi dikkate alarak...
  174. Spesiyalite

1500-2000TL Sistem Tavsiyesi (Arkadaşım İstiyor)

2000 TL'ye şöyle M2 SSD'li bir sistem toplanabiliyor; Depolamanın yetersiz geleceğini düşünürse 480 GB Sata SSD tercih edilebilir.
  175. Spesiyalite

2000tl monitörsüz sistem tavsiyesi

176. Spesiyalite

RX 580 8GB vs GTX 1650 SUPER 4GB

SSD 480 kalsın, 6-7 ay sonra +8 Ram yapmak daha mantıklı.
  177. Spesiyalite

RX 580 8GB vs GTX 1650 SUPER 4GB

Performansları benzer, ama şuan için. 4 GB VRAM şuan için yeterli olsa da önümüzdeki 4-5 yıl içerisinde yetersiz kalması çok olası. İkisi arasında hiç düşünmeden RX 580 8 GB. Üstelik daha ucuz. Güzel sistem toplamışsın. Yalnız yakın zamanda o sisteme bir 8 GB Ram daha ekleyeceksin, öyle değil mi?
  178. Spesiyalite

Ryzen serisi kararsızım?

3500x 6/6 bir işlemci. 2600, 2600x ve 3600 ise 6/12. Buna rağmen 3500x, 2600 ve 2600x'den daha yüksek performanslı. 3500x, 3600'ün hyper-threading (çekirdek başına çoklu işlem parçacığı) teknolojisi olmayan hali gibi. İkisinin de tekli çekirdek performansları çok benzer; 2600 ve 2600x in çok...
  179. Spesiyalite

2200 TL'ye bu sistem alınır mı?

Sinerji Value A32-570 Ryzen 3 1200 8GB 240GB SSD RX570
  180. Spesiyalite

1155 pin sistem, 10 yıllık işlemci. SSD de yok sistemde, nesi 2200 ediyorsa artık. Aynı paraya güncel bir sistem toplayabilir, satın alabilirsiniz.
  181. Spesiyalite

Bu makineye 2200 TL vermek gibi bir hata yapmayın.
  182. Spesiyalite

Mümkün değil 2200 etmez.
  183. Spesiyalite

ssd önerisi

Konuyu açan kişi max 200 TL demiş. Yoksa ben de bunu önereyim o zaman: Samsung Samsung 970 Evo Plus 250GB 3500MB-2300MB/s NVMe M.2 SSD (MZ-V7S250BW) 10154736 | Trendyol
  184. Spesiyalite

ssd önerisi

200 TL'yi geçmeyecek şekilde 240 GB'lık bir SSD önerisi yapar mısınız?
  185. Spesiyalite

ssd önerisi

Bu Adata SU 630 mevzusu biraz garip. Diğer bütün forumlarda kronik sorunlu olduğu söyleniyor. Burada ise neredeyse önerilen tek SSD. Ben bu fiyat bandında Crucial BX 500 veya Kingston A400 öneririm.
  186. Spesiyalite

İntel 10. Nesil

4.nesil Ryzen serisinin performansını merak ediyorum. Ama sanmıyorum ki 2. ve 3.nesil arasındaki fark 3 ve 4 arasında olsun.
  187. Spesiyalite

SSD Tavsiyesi

Toshiba önermem. Bu ürünü alabilirsiniz, alıp da memnun kalmayan yok. Kendim de 240 GB'lık olanını kullanıyorum.
  188. Spesiyalite

Bu sisteme R7 240 olur mu?

r7 240 sorun yaratmaz. Pek çok kişi o ikiliyi sorunsuz kullanıyor. GT 730'da olur ama r7 240'dan daha pahalı.
  189. Spesiyalite

ryzen 3 1200 sistem toplama

Elinizde bulunan PSU güzel. RX 570 de zaten Ryzen 3 1200'ün besleyebileceği sınır ekran kartı, doğru seçim olur. Güle güle kullanın.
  190. Spesiyalite

Pin 1155 olan islemci onerirmisiniz

i7 8700k 1151 pin. Ne alaka? En son çıkan 1155 pin işlemciler 3.nesil. i5 3470, i7 3770
  191. Spesiyalite

Nba oynamalık sistem

Evet buna benzer bir sistem ancak bu iyi değilmiş. Aynı fiyata daha kaliteli bir sistem toplanır, M2 SSD'li vs. Ben bir sistem toplayıp atacağım buraya. 1577817064 Sinerji Bilgisayar - sinerji.gen.tr - PC Toplama
  192. Spesiyalite

Nba oynamalık sistem

Ryzen 3 1200-RX 570 ve 8 GB Ram fazlasıyla yeterli olur. 2000-2500 arası tutar.
  193. Spesiyalite

Nba oynamalık sistem

Hangi ayarlarda ve çözünürlükte oynayacaksınız?
  194. Spesiyalite

Hangisini Almalıyım

İşlemciniz ve bütçeniz nedir?
  195. Spesiyalite

DA-MD1 İyi mi Kötü mü?

Fiyatına göre çok çok iyi. Bu bütçe ile monitör dahil böyle bir sistem toplanamaz. Bir tek Toshiba SSD sırıtıyor.
  196. Spesiyalite

Quad Q8400 R7 240'a darboğaz yapar mı?

Nerede demişim ben 300 liraya RX 550 var diye? Alıntı yapıp gösterir misin? Sürekli yalan söylediğin gibi, iddia ettiğin hiçbir şeyi de kanıtlayamıyorsun. Bu fiyat bandında alınabilecek en iyi ürün bu. Asus Arez-ph-rx550-2g 128bıt 2gb Gddr5 1071mhz Dvı-hdmı-dp - n11.com N11 gibi bir site...
  197. Spesiyalite

Bir insan kendi mesajıyla kendisini rezil edebilir mi? Eder efenim.
  198. Spesiyalite

Toplama Yapıyorumda Hangisi iyi veya Siz bişe tasarlayın bütçe 1500

İkinci el mi? İkinci el alacaksan yorum yapamam. Ama sıfır GTX 750 Ti 600 lira civarında. RX 550'den yaklaşık 150 TL daha pahalı. Ama aralarında bu fiyat farkına değecek bir fark yok. Overclock ile GTX 750 Ti'den çok daha performanslı hale gelir.
  199. Spesiyalite

En iyi ekran kartı karşılaştırma sitesi ?

Userbenchmark'ın karşılaştırmaları pek güncel değil. Yine de genel bir fikir verir. Kullandığım diğer iki site: PassMark - Videocard Comparison Overclocking, overclocking, and much more! Like overclocking.
  200. Spesiyalite

Hala link bekliyorum 300 liraya sıfır RX 460. Veya 550 liraya sıfır RX 560. Bahsettiğin rakamları kanıtlayıp link atarsan kapış kapış gider forumda.
  201. Spesiyalite

Toplama Yapıyorumda Hangisi iyi veya Siz bişe tasarlayın bütçe 1500

Ryzen 3 1200-RX 550 ikilisi iyi işte. RX 550 ile 1080p ultra ayarlarda ortalama 80 FPS alırsın. Yüksek ayarlarda artar bu rakam. Ayrıca RX 550 hiçbir ısınma sorunu olmadan ciddi seviyede overclock yapılabilen bir kart. Zaten CS GO ekran kartından çok işlemciye işlemciye yüklenir. Ryzen 3 1200...
  202. Spesiyalite

pc yenileme

İlla yükseltme yapılacaksa bence de 4.nesili beklemek daha mantıklı. Çok yakın bir zamanda çıkıyor zaten.
  203. Spesiyalite

R7 240 İçin İşlemci Önerisi

met 35'in dediği gibi Q9XXX serisinden alabilirsiniz.
  204. Spesiyalite

RX 550 ile delirirse GTX 750 ti ile de delirir. Performansları benzer. Senin hayal dünyanda sadece film izleten bir kart olabilir ama işin aslı öyle değil. Kendim de kullanıyorum kartı. Vga çevirici 100 lira değil. Üstte attım linki o ürünü de kullanıyorum. 20 lira. Ayrıca ısrarla ikinci el...
  205. Spesiyalite

R7 240 İçin İşlemci Önerisi

P5G41T-M LX3 | ASUS Global
  206. Spesiyalite

İ7 3770 ve Rx570

İçiniz rahat olsun. Darboğaz sorununuz olmayacak.
  207. Spesiyalite

En ucuz sıfır RX 560 750 lira. 550 liraya nerede link at hemen satın alayım? Piyasadan da hiç haberi yok adamın. Kullandığım ürün bu: Bst Hdmi To Vga Monitör Çevirici Dönüşütürücü Adaptör Fiyatı Ben 2 Kasım'da 20.90 TL'ye almışım. Şuanda da 23.80 TL.
  208. Spesiyalite

2 GB Sıfır RX 550 ePttAVM - ASUS RADEON AREZ-PH-RX550-2G 2GB GDDR5 128bit 1071Mhz 1xDVI 1xHDM Asus Arez-ph-rx550-2g 128bıt 2gb Gddr5 1071mhz Dvı-hdmı-dp - n11.com Asus Arez PH Radeon RX550 2GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı Fiyatı Ben daha da ucuza almıştım. Monitörümde HDMI girişi olmadığı için 20...
  209. Spesiyalite

İ7 3770 ve Rx570

RX 590 bile besler o işlemci. Yeni çıkan RX 5500 XT de düşünülebilir. Ama bütçe sıkıntı oluyor sanırım.
  210. Spesiyalite

Siz kendi işinize bakın benimle muhatap olmayın. 6 yıllık ekran kartını önermek ne kadar da mantıklı öyle değil mi? Üstelik kendi ekran kartını satmak için, darboğaz olacağını bile bile Q8400 için GTX 960 önermiş. Satış amaçlı bu tarz yanlış yönlendirmeler için forumda bir kural var mı merak...
  211. Spesiyalite

Tavsiyem ekran kartını yenileyeceğiniz zaman GTX 750 gibi eski 28nm bir kart yerine RX 550 gibi daha güncel ve daha performanslı bir kart tercih edin. Zaten GTX 750'nin sıfırı bulunmaz artık. GTX 740 diye bir kart yok. GT 740 var o da R7 250 seviyesinde.
  212. Spesiyalite

1500 TL Bütçe ile Sistem Yükseltme

Her iki seçenekte de eskisinden daha güzel bir sistemi olacak. Biz elimizden geleni yaptık, kendisi karar verir artık :)
  213. Spesiyalite

Tamam siz atın makaleyi, anlamazsam benim cahilliğim olsun yine :) Kendi deneyimim var evet. Benzer bir sistemi yıllarca kullandığımı yukarıda da yazmıştım. Bileşenleri de yazmıştım; Pentium G860-GT 430. Neyse ortada atabileceğiniz bir kaynak da yok sanırım, size bir şey öğretemeyeceğim veya...
  214. Spesiyalite

Siz benim anladığım dili boş verin. Devrik cümleler, anlam ve noktalama hataları olmadan, kurallarıyla doğru bir Türkçe kullanabilirseniz ben anlarım. Hatta daha iyisi siz yazmayın; bahsettiğiniz konu ile ilgili bana referansları olan bir makale atabilir misiniz? Türkçe veya İngilizce.
  215. Spesiyalite

Overclock işin içine girmediği müddetçe hava sirkülasyonu normal seviyedeki bir kasa sorun çıkarmaz. Aslında en sağlıklısı, bileşenleri satın aldıktan sonra sıcaklık değerlerini kontrol etmek. Nasıl bir kasası var, soğutması ne durumda bilmiyoruz. Bütün eski kasalar kötü değil neticede. Çift...
  216. Spesiyalite

Mesleğim İngilizce Tercümanlık. Bottleneck'in "ümüklenme" olarak çevrildiğini ilk defa sizden duyuyorum. Türkçenizden dolayı yazdıklarınızdan da hiçbir şey anlaşılmıyor. Türkçeyi gördükten sonra sormak hata olabilir ama, İngilizceniz varsa bahsettiğim konuyla ilgili İngilizce kaynaklar atabilirim.
  217. Spesiyalite

Aynı ekran kartı, farklı firmalar. Arkadaşın attığı ürün çift fanlı, 156 lira daha pahalı.
  218. Spesiyalite

GPU bottleneck benim tam olarak bahsettiğim bu. İşlemcinin ekran kartına oranla çok daha performanslı olduğu durum. Bu durumun oluşturduğu bottleneck oyun performansını etkilemez, FPS düşüşü olmaz, anlatmaya çalıştığım bu. Nedenini yukarıda açıkladım. Tabii teorik olarak okuduğum makaleler...
  219. Spesiyalite

Sisteminde SSD olup olmadığını belirtmemişsin. SSD şart. Olmadığını varsayarak bütçeye onu da dahil ettim. Toplamda 1476 TL. Crucial Bx500 Ct240bx500ssd1 540-500 3d Nand 2.5" 240 Gb Sata 3 Ssd - n11.com Aerocool 500W VX Plus Serisi Güç Kaynağı Sapphıre 4gb Rx570 Pulse Itx 11266-34-20g Ddr5...
  220. Spesiyalite

Ekran kartınıza sorun çıkaracak tek bileşen PSU. Elinizdeki güç kaynağı RX 570'e yeterli gelmez. Ama sorun yok bu bütçeye yeni PSU'da sığdırırız. Bu bileşenleri nereden alacaksınız internetten mi? Farklı farklı sitelerden olabilir mi veya tek bir siteden taksitli mi olması gerekiyor? Bu...
  221. Spesiyalite

RX 470 4GB ekran kartı

Ben görmemişim onu. Belki de arkadaşın nezdinde en son ayarlar medium veya high'dır. Bir diğer ihtimal de, monitörü 1080p olmasına rağmen oyun ayarlarında çözünürlük 768 veya 900p'dir. Başka bir olasılık gelmiyor aklıma.
  222. Spesiyalite

Öncelikle sisteminizde SSD yoksa işe bir SSD alarak başlayın. İşlemciniz yeterli, ekran kartınız yetersiz. İkinci alacağınız bileşen ekran kartı olmalı. O işlemcinin tam performans besleyebileceği en güçlü ekran kartı RX 570. 850 lira civarına alabilirsiniz bu kartı. Artan bütçe ile de bir 8 GB...
  223. Spesiyalite

Evet yine de baya düşük kalıyor. Q8400 RX 550'yi besleyebilen bir işlemci. RX 550, R7 240'dan 3-4 kat daha güçlü bir kart.
  224. Spesiyalite

Evet, ekran kartının performansının işlemciden çok daha düşük olduğu durumlara da darboğaz (gpu bottleneck) deniliyor. Yalnız bu, cpu bottleneck'in aksine; oyunlarda hiçbir sıkıntı yaratmaz ve FPS kaybına yol açmaz. Ekran kartından kaynaklı darboğaz, işlemcinin, oyun verilerini ekran kartından...
  225. Spesiyalite

Q8300 ile AREZ RX 550 uyumu nasıl olur ?

Tam veya tam performansa yakın olur. Zaten darboğaz dediğimiz olay çoğu kombinasyonda vardır. Ancak çok küçük performans farkları hissedilmez ve FPS kaybına sebep olmaz. Q8300 ve RX 550 güzel ikili, içiniz rahat olsun.
  226. Spesiyalite

RX 470 4GB ekran kartı

100 FPS belki arkadaşın hissettiği değerdir :) Bir program ile FPS değerlerini gözlemlemeden; oyun kasmadığı için 100+ FPS aldığını düşünüyordur. Veya ayarlar ultra değildir. Zaten ultra ayarlar diye belirtmemiş.
  227. Spesiyalite

Vatan'dan 3000 TL Toplama Gaming PC Önerileri

Hepsiburada ve n11; bu iki siteden peşin fiyatına vade farksız 6 taksitle toplanabiliyor, aklınızda bulunsun.
  228. Spesiyalite

Ekran kartı önerisi

400W bir PSU işinizi görür. Aerocool VX Plus önerebilirim, fiyatı uygun kaliteli.
  229. Spesiyalite

Laptop Tavsiyesi

Acer Aspire A315-42-R4AA AMD Ryzen 3 3200U 8GB 256GB SSD Fiyatı Bu bütçede çok fazla seçeneğiniz yok. Bu ürüne bir bakın, yalnız linux kurulu geliyormuş. Format atıp Win10 yaparsınız.
  230. Spesiyalite

2500-4000 Tl Civarında Oyun Oynamayan Kullanıcılar İçin Laptop Tavsiyesi!

Ürüne işletim sistemi için fazladan 700-800 TL vermemek konusunda eminim hepimiz hemfikir oluruz. Ama ürünü alıp hiçbir ek işlem yapmadan açıp kullanmak isteyen kullanıcılar var. Format atılacağı zaman da bilgisayarcılara götürüp format attırıyorlar. Bu bir gerçek. Ben önerimi kullanıcının...
  231. Spesiyalite

Attığın iki üründe de Win10 kurulu değil.
  232. Spesiyalite

Çok fazla bilgiye sahip olmadığınız için işlemci konusunda hatalı ön yargılarınız var. Mesela Intel hangi konularda AMD'den daha iyiymiş? Bu soruya bir cevabınız yoktur eminim. Unutun bunu. İçiniz AMD konusunda rahat olsun. HP Pavilion 15-CW1000NT AMD Ryzen 5 3500U 8GB 512GB SSD Fiyatı Üründe...
  233. Spesiyalite

Bu üründe Win10 yüklü değil. Yukarıdaki öneriler bana oyun odaklı öneriler gibi geldi. Laptopun premium hissiyatı, ses çıkışı, ekranı vs göz ardı edilmiş. AMD istemiyor olmanızın sebebi nedir? Çünkü AMD işlemcili çok güzel bir öneri yapabilirim.
  234. Spesiyalite

bilgisayar toplama için yardım

O işlemcinin besleyebileceği en güçlü kart RX 560 zaten. RX 570 tam besleyemez. Belki kabul edilebilir bir darboğaz ile kullanılabilir. Ama RX 580'i direk unutun.
  235. Spesiyalite

3500₺ İleriye Dönük Sistem Toplanabilir mi?

Sonunda çıkmış :) Görmemiştim ben. 5500'ün XT olmayan modeli de muhtemelen 580 ayarında olacaktır. Ben daha çok 5300 serisinin performansını merak ediyorum.
  236. Spesiyalite

Ben buraya birkaç bilgi bırakayım seçimi siz yapın. Sizin de bildiğiniz üzere Anakart, psu ve kasa seçimi gelişime açık bir sistem olması için önemli. AMD, 4.Nesil Ryzen işlemcilerin AM4 soketine uyumlu olarak çıkacağını zaten duyurdu. Fakat bütün AM4 Anakartlar 4.Nesil işlemcileri destekleyecek...
  237. Spesiyalite

Şu noktayı bir açıklığa kavuşturmak gerekiyor; ileriye dönük sistem, ileride yapılacak geliştirmelere açık bir bilgisayar manasında mı yoksa toplanılacak sistemin değişiklik yapmadan bile uzun süre güncel oyunlardaki performansını koruması mı? 3.sorunuza cevap olarak, ekonomik olarak en mantıklı...
  238. Spesiyalite

Asus B450 Anakartlar 4400MHz Bellekler İçin Güncelleme Aldı

Tamamen katılıyorum. Ben Asus'dan farklı bir Anakart kullanmam. VRM olayı bu forumda çok fazla abartılarak seçim için tek kıstas olarak gösteriliyor. Benim için de Bios kalitesi ve Asus ismi çok daha önemli mesela. TUF 450'nin VRM soğutmaları çok küçük, giriş seviyesinde diye yerden yere...
  239. Spesiyalite

200-350 TL arası m2 SSD önerebilir misiniz?

Biri Hepsiburadadan diğeri Amazondan. En büyük fark bu sanırım. Ürünler amazondan 1 ayda anca geliyor diye biliyorum.
  240. Spesiyalite

200-350 TL arası m2 SSD önerebilir misiniz?

https://www.hepsiburada.com/corsair-mp510-240gb-3100mb-sn-1050mb-sn-nvme-pcie-m-2-ssd-cssd-f240gbmp510-p-HBV00000HAICV?magaza=%C4%B0ntegra%20Bilgisayar
  241. Spesiyalite

2000tl altı pc önerisi

Aslında 1x8 yapmamın nedeni şu, belki ileride 1x8 daha alıp upgrade yapmak isteyebilir. Yok yapmam derse 2x4 alsın tabii. Ve dediğin gibi her zaman en mantıklısı, sistemi, en iyi fiyatı veren farklı sitelerden toplamak. Eskiden bu şekilde öneri yapıyordum ama pek uğraşmıyorum artık. Çünkü öneri...
  242. Spesiyalite

GT 730 Ekran Kartı Takabilir miyim?

O ekran kartı halihazırda elinizde bulunmuyorsa almanızı önermem. Aynı veya daha uygun fiyata daha performanslı kartlar alabilirsiniz.
  243. Spesiyalite

DDR 3 Ekran Kartı Önerisi

Öneri istiyorsun ama aynı zamanda kimseyi de takmıyorsun. GDDR5 ekran kartı alabileceğin sana söylendi; buna rağmen önemsemeyip DDR3 öneri istiyorsun. Yazdığın işlemci notebook işlemcisi olduğu için CPU-z ekran görüntüsü istedim onu da atmadın. Aynı şeyi sorduğun bir sürü konu açmışsın.
  244. Spesiyalite

2000tl altı pc önerisi

Daha performanslı 2 sistem de ben önereyim
  245. Spesiyalite

R7 240 Anakartımı destekler mi?

Tahminen arkadaşın elinde 775 pin bir sistem vardı ve anakartı bozuldu. Eğer öyle ise, hazır anakart bozulmuşken kriz fırsata çevirilebilir :)
  246. Spesiyalite

Benim anlayamadığım bu saatten sonra neden 775 pin anakart alıyorsunuz?
  247. Spesiyalite

Destekliyor evet sorun yok.
  248. Spesiyalite

Ekran kartı önerisi

O işlemcinin yanına r7 250 alınabilir ama psu sıkıntı yaratır gibi.
  249. Spesiyalite

Hangi SSD Tercih Edilmeli?

Crucial veya Kingston öneririm.
  250. Spesiyalite

RAM

Her zaman en sağlıklısı aynı RAM'den bir tane daha almaktır.
  251. Spesiyalite

İşlemcim Ve Alıcağım Ekran Kartı Uyumlumu?

i5 M 520 notebook işlemcisi. CPU-z veya Speccy'den bir ekran görüntüsü atar mısınız?
  252. Spesiyalite

RAM

Aynı MHz değerinde RAM tercih edin. Farklı MHz değerlerinde zamanlamadan kaynaklı mavi ekran hatası olabilir. Sorun olmasa dahi, daha yüksek değerde aldığınız RAM düşük olan ile aynı hızda çalışacaktır.
  253. Spesiyalite

pc the forest kaldırır mı

Rahat kaldırır.
  254. Spesiyalite

6000 tl ye pc

Olmamış.
  255. Spesiyalite

Intel Core 2 Quad Q8400

İşlemci sıcaklığı en fazla kaç dereceyi görüyor? 70'i geçmemeli. Çok yüksek bir hız aşırtma yapmayacaksanız, stok fan ile kademe kademe bir deneme yapabilirsiniz. Akasa K32 775/1155/1156/1150/1151 Uyumlu işlemci Soğutucu Fiyatı Bu bütçedeki soğutucular çok ciddi farklar yaratmazlar. Yine de...
  256. Spesiyalite

Intel Core 2 Quad Q8400

O işlemciye stok fanla overclock yapmayın. Soğutucu için bütçe nedir? Şu ürünü önerebilirim mesela: Cooler Master Hyper 212 LED Intel/AMD CPU Soğutucusu Fiyatı
  257. Spesiyalite

Yeni bir 2. El pc alacamda donanimsal bilgin yok.

Güncel oyunları oynamayı düşünüyorsanız birinci (i5 2600-gt 430) ve sonuncuyu ( i5 650-hd 7850) direk eleyin. İkinci cihaz da o kadar para etmiyor. Aralarında en iyisi üçüncü cihaz (FX 6100 - R7 370)
  258. Spesiyalite

Hangisinu yapmalıyım ?

Beslemesine besler de, 1660 super fiyatı RX 590'ın iki katı. Ama aralarında bu denli bir performans farkı yok. Değmez. 1660 Super'e vereceğiniz fiyat farkının yarısı ile R5 1600 yerine R5 3600 alınır. Diğer bir seçenekte, 5500 XT modelinin satışa çıkmasını bekleyebilirsiniz. RX 590'dan bir tık...
  259. Spesiyalite

Rx 590 / Rx5700 / Gtx 1660 ti / Rtx 2060 sistem toplama

Sinerjiden:
  260. Spesiyalite

2000 TL toplama PC - CSGO kaldıran

Gigabyte Z390 AORUS MASTER Intel 1151 RGB Anakart ANAGBTINT1151Z30 | Trendyol Gigabyte Aorus Z390 Master 4266mhz(OC) RGB M.2 Wi-Fi 1151p v2 ATX Anakart
  261. Spesiyalite

Evet fiyatlar uygun. Yalnız bir detay var, attığım fotoğrafta ürünlerin karşılarında yazan rakamlar KDV Hariç fiyatları. O hesapta 1998 TL yapıyor zaten. KDV dahil 2350. Mesela RX 570 700 TL değil, 820 TL civarı.
  262. Spesiyalite

CSGo için ekran dahil de toplanır :) Ben şahsen alışveriş yapmadım, ama sinerjiden alışveriş yapanlar var forumda. Şikayet görmedim hiç.
  263. Spesiyalite

Ne alaka? Sinerjiden topladım. Bütçeyi 100 TL fazla aştı ama değer. Aşmamalı dersen ana kart veya ekran kartı değiştirilebilir.
  264. Spesiyalite

Render pcsi için donanım tavsiyesi

Nvidia sevmeyen biri olarak, Adobe Premier Pro için Nvidia önermek zorundayım. Nvidia kartlarının desteklediği Cuda ve AMD kartlarının desteklediği Open CL arasında performans ve stabilite farkı var. Bunun haricinde de Adobe P.P kullanımı esasında Open CL ile yaşanan bazı sorunlar var. Ekran...
  265. Spesiyalite

Öneri bekliyorum

Ben anladım sizi. Mesele şu ki, attığınız linkteki kasanın "toplama pc" dediğiniz sistemlerden tek farkı, sistem bileşenlerinin sizin yerine başkaları tarafından seçilmiş olması. Aslında hiçbir fark yok. Benim çabam, verdiğiniz paranın hakkını almanız yönünde. Yine de bileşenleri başkası benim...
  266. Spesiyalite

Öneri bekliyorum

Hayır. Sadece sistem için 4500 TL gibi bir bütçe çıkarabiliyorsanız ona göre bir sistem toplarız.
  267. Spesiyalite

HxD - Bios Modifikasyon

Merhaba arkadaşlar. Aranızda iyi seviyede Hex Editor kullanabilen var mı? Konu, bir ekran kartının software kilitli shader birimlerini açmak ile ilgili.
  268. Spesiyalite

Asus rx 550 Hakkinda

Rica ederim güle güle kullanın :)
  269. Spesiyalite

Asus rx 550 Hakkinda

Bu çözünürlükte r7 250 yerine RX 550 tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
  270. Spesiyalite

Asus rx 550 Hakkinda

Aslında bu işlemciye OC yapsa RX 550'yi tam performans kullanabilir. r7 250'nin caydırıcı kısmı, RX 550 ile aynı fiyatta olması. 1575035166 Bu arada sormayı unuttum, monitörünüzün çözünürlüğü nedir?
  271. Spesiyalite

Asus rx 550 Hakkinda

x4 940 BE dört çekirdekli bir işlemci olmasına karşın tek çekirdek performansı oldukça düşük. Genel performansı 2.nesil-3.nesil i3 seviyelerinde seyrediyor, öte yandan tek çekirdek performansı core 2 duo'nun bile altında. Net bir şey söylemek zor. Yabancı forumlara biraz bakındım, bu işlemci...
  272. Spesiyalite

Core 2 Duo E8400 sisteme ekran kartı önerisi

GT 1030 bir tarafa dursun, işlemciniz r7 250'ye bile darboğaz yapabilir. Benim tavsiyem, Core 2 Quad gibi bir işlemci almayacaksanız, r7 240'dan ileri gitmeyin.
  273. Spesiyalite

Ekran Kartı Tavsiye

RX 570 önerecektim ama PSU'nuz 12v'den 330W veriyormuş. Yeterli gelmez. RX 570 aşağısında bir upgrade de mantıklı olmaz. Yeni bir PSU da gerekiyor.
  274. Spesiyalite

Ekran kartını takınca oc fail hatası

PSU nedir?
  275. Spesiyalite

Hangisinu yapmalıyım ?

2600-570 yerine 1600-580 tercih edilmeli.
  276. Spesiyalite

Ekran kartını takınca oc fail hatası

RX 460 ikinci el mi aldınız?
  277. Spesiyalite

Oyunlarda DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası

Default ayarlara geri döndürüp bir süre o şekilde kullanın. Sorun hala devam ediyorsa sırasıyla deneyin; 1) Nvidia kontrol panelini açın. 3D Ayarlar kısmından önizleme ile görüntü ayarlarını düzenlemeye tıklayın. Gelişmiş 3D Görüntü ayarları kutucuğunu işaretleyip uygula diyin. Daha sonra...
  278. Spesiyalite

Oyunlarda DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası

Seçenekleri sırayla deneyin. 1) Driver güncellemesi 2) Directx güncellemesi 3) Overclock yaptıysanız stok ayarlara geri dönün.
  279. Spesiyalite

Hangi ekran kartini almaliyim

Evet doğru olabilir. Ben Youtube'daki FPS testlerine biraz temkinli yaklaşıyorum. Genelde Benchmark, PassMark testlerini ve güvenilir sitelerin FPS testlerini referans alıyorum. Vega 8 vs Vega 11...
  280. Spesiyalite

Hangi ekran kartini almaliyim

Yalnız bahsettiğin, GT 1030a eşdeğer olan iGPU Vega 11; Ryzen 5 2400G'nin grafik işlemci birimi. 2200'ün dahili GPU'su Vega 8. Aralarında epey bir performans farkı var. Ek bilgi olarak burada dursun.
  281. Spesiyalite

gpu kullanımı

Ayrıca yükü ekran kartının omuzlarına bindirmek için oyunların grafik ayarlarını en yükseğe çekip bir deneyin. İşlemcinin yükünü bir nebze hafifletebilir.
  282. Spesiyalite

4000 butceye kadar masaustu toplama

Tabii ki yaratır. O 100 lira farka değer emin ol.
  283. Spesiyalite

4000 butceye kadar masaustu toplama

Ayrı ayrı 1 TB HDD'ye 320 TL 240 GB SSD'ye 305 TL vermek yerine 600-650 TL fiyat bandında direk 1 TB SSD alınması daha mantıklı olur. Ryzen 2600-RX 570 ikilisi yerine, Ryzen 5 1600 yanına RX 580 veya RX 590 alabilirsiniz. Zira 1600-2600 arasındaki pek fark yok. 580-590 ekran kartları ise 570'e...
  284. Spesiyalite

5000 TL F/P Bilgisayarı Önerisi

Sinerjiden
  285. Spesiyalite

Max Payne 3 Oynayabilirmiyim?

Tahminen low-medium arası ayarlarda sıkıntısız oynayabilirsiniz.
  286. Spesiyalite

Öneri bekliyorum

1574539953 Sistemi sinerjiden topladım. Monitör: https://www.hepsiburada.com/acer-sa230abi-23-75hz-4ms-analog-hdmi-freesync-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000M025T?magaza=Hepsiburada
  287. Spesiyalite

Yeni Sistem Tavsiyesi

PSU'nun ne olduğu belli değil, bu sistem riske atılmaz. Bence PSU değişmeli. 3700x RTX 2080 Ti'yi gayet güzel besler, sorun çıkmaz. Bu sisteme bir de 1 TB Samsung Evo SSD yakışır.
  288. Spesiyalite

Öneri bekliyorum

Film amaçlıdan kasıt film izlemek öyle değil mi? Nasıl bir monitör istiyorsunuz? Büyüklük, çözünürlük vs.
  289. Spesiyalite

Bu Bilgisayar Hangi Oyunları Kaldırır ? (Özellikle Lol,Csgo)

1250 lira fiyatın 1000 lirası monitör sanırım.
  290. Spesiyalite

Max Payne 3 Oynayabilirmiyim?

Monitör çözünürlüğünüz nedir? R7 370 GTX 275'den 2-3 kat daha güçlü bir kart. GTX 275 R7 250 ayarında. Düşük ayarlarda şansınızı deneyebilirsiniz.
  291. Spesiyalite

FPS / CPU-GPU

AMD sistem kullanıyorum. Afterburner'ı denedim, işlemci sıcaklığını da gösteriyor.
  292. Spesiyalite

FPS / CPU-GPU

Teşekkürler indirip deniyorum şimdi.
  293. Spesiyalite

FPS / CPU-GPU

Oyunda FPS değerini, ram kullanımını, cpu-gpu kullanımını ve sıcaklığını gösteren pratik bir program tavsiye edebilir misiniz? NZXT Cam kullanıyorum ama hiç memnun değilim.
  294. Spesiyalite

R7 240 performans

Xeon işlemciler aşırı ısınıyorlar, ömürleri biraz kısa; ama 775 pin için de en güçlü seçenek bu sanırım. Fakat madem ki ana kartı değiştiriyorsunuz, neden 775 pin sistem topluyorsunuz? Yukarıda yazdığınız sistem GTA5'de sizi hayal kırıklığına uğratır.
  295. Spesiyalite

Laptop Masaüstüne Ulaşmıyor

:D:D
  296. Spesiyalite

Müdür yardımcısını nasıl şikayet edebilirim?

İşin içinde darp varsa, olay adli makamlara intikal ettirilmeli. MEB teftiş için birini gönderir ama hiçbir sonuç alınmaz. Karakola gidilip şikayette bulunduğunda ise olay bambaşka bir boyut kazanıyor. Öğretmenin yaptığının, yasal olarak suç olduğunu unutmayın. Lise son sınıfta bir kez benzer...
  297. Spesiyalite

Hangi Oyunları Kaldırır

İşlemci yeterli. 3.Nesil i5 (3470) günümüzde çıkan birçok oyunu dahi oynatabilen güçlü bir işlemci. Yalnız o ekran kartı ile mario oynanır ancak.
  298. Spesiyalite

Powercolor Red Devil RX580 8Gb vs Evga 1060 6Gb

Gereksiz olur. Birbirlerine denk kartlar. Genelde 1060 yarım tık daha iyi performans gösteriyor ve daha düşük TDP değerine sahip.