Arama sonuçlarınız

1. Utku92

Öneri Amazon ve Teknobiyotik

Amazondan aldığım satıcısı teknobiyotik olduğu hatta resmi distribütör olan arctic ürünü sahte çıktı. Kutusunda barkodu kazınan kısmı yok boş. Ürün adı arctic mx-6. İade alınacak ama çok ilginç sahte çıkması. Satıcı da dediği resmi distibütörüz sahte çıkması olasılığı yok. Sizce ürün gerçekten...
  2. Utku92

İpucu Rtx 3090 için Soğutma Çözümü

Bendeki model Palit rtx 3090 gamerock modeli. Öncelikle bütün 3090 larda böyle midir bilmiyorum acayip ısınıyor kronik olarak diye düşünüyorum çünkü ön arka VRAM dolu. Fabrikasyon 74 derece gibi görüyor kendi macunu ile. Önce bakır pad denedim 100 derece VRAM görüyordu thermal grizzly kryonaut...
  3. Utku92

Soru Androidciler Baksın!

Çok kısa ve öz bir sorum var. Bende YouTube vanced ve YouTube revanced sürümleri gün itibariyle çalışmamaya başladı. Acaba YouTube bir şekilde reklamsız olan APK ları durdurdu mu ? Sizde de mi aynı ?
  4. Utku92

Haber RTÜK'ten Yardım Reddi

https://onedio.com/haber/fatih-altayli-nin-konteynerler-yardimi-kampanyasina-rtuk-ten-uyari-yapmayin-1127131
  5. Utku92

Yardım İkinci el sıfır farketmez CPU+Motherboard

Kasamdaki işlemci ve anakartımı sattım. AMD sisteme geçmeyi düşünüyorum. Ramler 3600 MHz cl16. Ekran kartı rtx 3090. İkinci el sıfır farketmez. Fiyat 5500 TL. Yardımcı olursanız sevinirim.
  6. Utku92

Öneri İşlemci+ Anakart Önerisi

Teoride yaklaşık olarak 7200 ve 8 civarı para elime geçecek. Ramler hazır var gskill 3600 MHz cl16 32 GB. Nvme de var. Bu iki parçaya göre uyumlu hangi işlemci ve anakart olmalı ? Ekran kartı rtx 3090. Yoksa 1080p monitör satıp 4k monitör mü alsam ? İ5 9600k işlemci var darboğaz kurtarır mı ...
  7. Utku92

Yardım Rx 580 8 GB İlginç Sorun

Sistemim şöyle : Intel i5 9600k 5.1 ghz bakır kapak delidli Asus z390e gaming Gskill 32 gb 3600 mhz cl 16 Rx 580 8 gb metalik macun sıkılı Cooler master psu 750 watt Sorunum şu ramler anakart kitapçığında uyumsuz ama bios güncel xmp destekliyor. Aida64 de hata veriyor bazen kapatırken mavi...
  8. Utku92

Öneri Windows 11'e Geçmeyin !

Yaşamış olduğum yeni güncelleme ile gelen kritik hataları buldum. Muhtemelen sizin de başınıza gelmiştir. Bu paketler nasıl denetleniyor bilmiyorum. Herhalde test etmeden gelişi güzel yayınlıyorlar. 2 bilgisayarım var ikisinde de 11 desteği var ancak ikisine de 10 kurdum. Öncelikli hata...
  9. Utku92

Öneri Fiio KA3 ile Type-C USB DAC Keyfi

Cihazı yeni aldım. Muhteşem ötesi özellikle küçük yapısı taşınabilir dac olması type-c ve lightning desteği olması ek avantajı. Stüdyo keyfinde ses deneyimi veriyor. Bende de flac arşivi olduğundan kusursuz bir deneyim sundu. Ses kalitesini değiştirdikçe cihazın üstündeki renk de değişiyor. DSD...
  10. Utku92

Öneri ASUS Servis Rezaleti SMS Infocomm

Bende G513IH laptop var. Bu laptop keşke almasaydım 10 kez servise gitti ve her geldiğinde farklı sorunlar verdi. 2 kez anakart değişti. 2 kez ekranı değişti. En son mikrofon çalışmıyordu. Yeni servisten geldi. Bir hevesle laptobu açtım ne göreyim ekranda ölü piksel var. Ve servis fişinde fatura...
  11. Utku92

Öneri Oculus Quest 2 Hakkında Öneri

Merhaba, ben bu meta vr gözlüğünü yaklaşık 3 gün önce aldım. Şimdi hem sorum var hemde deneyimlediğim süre boyunca bana sorunuz varsa alabilirim. İlk olarak cihazı anlatmadan şöyle bir sıkıntı var. Yüz padi koruma kısmı 2 türlü takılıyor ilki plastik kısmı takmadan diğer türlü takarak. Bunlar...
  12. Utku92

Öneri Opencore Monterey Başarılı Kurulum

i5 9600k-asus z390-e gaming-rx 580 8 gb-gskill 3600 mhz cl16 32 gb. Sadece kext sıkıntısı olduğundan intel bluetooth çalışmıyor. Apple monterey için bluetoothda farklı bir yol izlemiş. Çok akıcı ve hızlı bir sistem.
  13. Utku92

Yardım Page Fault in Nonpaged Area Mavi Ekran

Sorun şöyle çok ilginçtir aida64 ne zaman kapatsam bu hatayı alıyorum. Yazılımsal birşey değil. Driverlar kurulu windows 11 ve 10 da da aynı şekilde oluyor. En son 10 da denedim ilginç hata verdikten sonra programı sanki silmiş gibi oldu. Ramlerde sıkıntı yok nvme ssd den şüpheleniyorum.
  14. Utku92

Haber Asus ve KVK

Evet gelelim komik duruma bendeki asus g513ih laptobun entegre grafiği bozulmuştu. Kvk kızılay Ankara şubesine verdim. Anakart değişimi yapıldı orada kısaca baktım herşey normal gibiydi ta ki eve gelip bazı şeyleri anlayana kadar. İlk bakışta macun bulaşmıştı az miktarda alt ve yan tarafına. Bu...
  15. Utku92

Yardım Battlefield V İlginç Sorun

Laptobumda bf5 oynuyorum çok ilginç karakteri hareket ederken bazen duruyor sanki tuş basmıyor. Ara ara ama hep oluyor. Dürbün açıyorum sonra kapanıyor kendi kendine. Bazen milyonda bir cs de de oluyordu. Yardımcı olabilecek var mı ?
  16. Utku92

Yardım Asus G513ih Anlık Donma

Windows 11 ve windows 10 da bazen sağ tık yaparken 11 de de aynı şekilde ve sağ alt menü açarken anlık donma oluyor. Nedeni ne olabilir ? Bütün driverlar güncel. Ramden şüpheleniyorum chrome ve wallpaper engine var. Ama wallpaper engine yokken de oluyordu. Ram kullanımı yüzde 62 de şu an. 8 gb...
  17. Utku92

Yardım Kendimi Yetersiz Hissediyorum Hayaller Gittikçe Uzaklaşıyor

Kısa ve öz olarak yazacağım. 2 üniversite mezunuyum ilki kırıkkale istatistik, diğeri açıköğretim web tasarım kodlama. C sharp kursundan sertifikam var. İngilizcem orta seviye ondan da kursa gidip sertifika almıştım. 6 yıl koşturdum iş bulamadım bankalar denedim falan filan öylece evde kaldım...
  18. Utku92

Soru Sistemim İçin Ne Önerirsiniz ?

Merhaba, ben tek kart 1080 ti için mining yapıyorum. Aklımda akım koruma birde bozulma durumuna karşı bir voltaj düzenleyici almak istiyorum. 2 tür var aklımda ya regülatör alacağım ya da online ups alacağım. Regülatör alırsam 3kva 1100 tl ye var. Ama online ups ler sadece ikinci el alabilirim...
  19. Utku92

Soru E-Devlet İzinsiz Fidan Dikimi

Farkettiniz mi bilmiyorum. İzinsiz fidan dikilmiş birçok kişiye de yapmışlar. Tamam güzel birşey ama İzinsiz olması şüphe uyandırıyor.
  20. Utku92

Öneri İlk Mining Tecrübem 1080 TI

Bugün karar verip mining yapmaya başladım. Tecrübeli değilim. 1080 ti hakkında mining araştırması yaptım. Kimi farklı bios atılmasından bahsediyor ama 1080 ti in yokmuş sanırım. Afterburner ince ayarları var. Birde 1080 ti mininde hızlandırıcı cmd ile açılan eth pill uygulaması var. Kendimce i5...
  21. Utku92

İpucu Asus G513IH 4800H Cinebench R23 Windows 11 Skoru

Bu skora göre işlemci tarafında herşey yolunda gözüküyor. Hatta windows 10' a göre daha iyi skorlar elde etmiş. Herşey güncel.
  22. Utku92

Soru Pop OS Sorun

Lutris ve wine oyun kısayolu oluşturdu uygulamalar kısmına bir türlü silemiyorum yardımcı olabiliecek var mı ?
  23. Utku92

İpucu Asus G513IH Sitesinde Realtek Hatırlatması

Asusun driver sitesinde Realtek HD Audio Driver yok. Sanırım teknik bir hata var. Kaldırmış oladabilirler. Dalgınlığa gelip kurmazsanız sesle ilgili bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ben görmemiştim dolby i aktifleştiremiyordum. Sadece app koymuşlar. Laptobum G513IH için böyle diğerleri için...
  24. Utku92

Öneri Asus ve KVK Macerası

Henüz 5 aylık G513IH laptobumda sıkıntılar vardı. Ki o kadar çok dikkat etmeme rağmen. En sonunda garantiye vermeyi düşündüm. Sıkıntılar ekranda sağ kısımda iz gibi parlak piksel hatası vardı. Mediatek wifi indirme hızında düşüş ve yüklemede yok gibiydi. Birde sağ alt çerçeve çıkıyordu. Bende...
  25. Utku92

Öneri Nvme SSD Soğutma (Laptop İçin)

Bilindiği üzere laptoplarda hem alan dar hemde nvme soğutma konusu çok başarısız. Bazı laptoplarda metal soğutma bloğu olabiliyor, bazılarına hiçbir şey koymuyorlar. Soğutma bloğu olmayan laptoplarda nvme veri aktarma veya okuma yazma işlemleri sırasında çok ısınıyor. Hem sıcaklık düşürüyor...
  26. Utku92

Haber Bitdefender Total Security 2021 180 Günlük 5 Cihaza Trial

Bitdefender total security 2021 180 günlük trial sürümü için link : Ressourcenschonende Sicherheit, die Bedrohungen keine Chance lässt
  27. Utku92

Soru Asus G15 Laptobun Wifi Kartını Değiştirme

Asus g15 laptobum var fakat wifisinde sıkıntı var. Mediatek in mt7921 kartı mevcut. İndirme ve yükleme hızında sıkıntı var. Araştırdığımda bütün asus laptoplarda varmış kronik bir sorun gibi. Acaba garantiye mi versem ? Ya da elimde mevcut intelin ax200 serisi kart var onu mu taksam ? Garanti...
  28. Utku92

Soru Program ve Oyun Yazılımı Satış Dolandırıcılığı

Dikkat ettiniz mi bilmiyorum. Bazı siteler bu oyun ve program satanlardan steam, origin vb hesabı verip birçok kişiye satıp o üründen haksız kazanç elde ediyorlar. Ürüne bakıyorsunuz mesela battlefield 1 10 tl falan veya adobe acrobat 30 tl gibi fiyatlarda satılıyor. Böyle olunca da müşteri...
  29. Utku92

Yardım Anlık Görüntü Bozulması

Yeni laptop aldım. Driverlar güncelledim. Asus rog strix g15 modeli. İşlemci ryzen 7 4800h, ekran kartı gtx 1650. Çok ilginç bir sorun var. Bilgisayarda bazen anlık görüntü gidiyor gibi. Sanki saniyenin onda biri :D . Görüntü giderken tv ekranı gibi karlanıyor ekran. Bazen gidip geliyor. Çok çok...
  30. Utku92

Öneri Asus Rog Strix G15 G513Ih

Sizlerle cinebench r23 testlerimi paylaşmak istedim. Asus laptobumdaki 4800h işlemcisinin ne kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Ram 8 gb 3200 mhz cl 22 de. Şarjdayken. Driverlar güncel. Güç modu asusa aldım. Turbo moddaki sonuçlar. Laptop almayı düşünen arkadaşlara bu sonuçlar umarım yardımcı olur.
  31. Utku92

Soru Bu İki Laptoptan Hangisi ?

Normal kullanım ve iş için laptop istiyorum. Şu iki laptop arasında kaldım. Sizce hangisi ? https://www.hepsiburada.com/msi-modern-14-b10mw-271xtr-intel-core-i5-10210u-8gb-256gb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV0000147C06...
  32. Utku92

Öneri 5000 - 6000 Tl Civarı Alınabilecek En İyi Laptop Sizce Hangisi ?

Arkadaşlar laptop almayı düşünüyorum. Çok sık konu açan biri değilim. Yardımınızı istiyorum. Kafam çok karışık 6 yı göremeyebilirim. Önerilerinize ihtiyacım var. Hp-monster-casper olmasını çok istemiyorum. Benim beğendiğim ve bulduğum laptop bu oldu ...
  33. Utku92

Anket Müzik Kalitesi Olarak Sizin Tercihiniz Nedir ?

Bugün itibariyle tamamen flac uzantıya geçtim. Spotify kullandığım oldu. Mp3 dinlediğim oldu. Bu flac sıkıştırılmamış saf ses harika herkese tavsiye ederim. Peki forum hangi uzantılı ses dosyalarını tercih ediyor ? İki seçenek seçilebilir yaptım.
  34. Utku92

Yardım İlginç Hata Donanım Arızası

Bilgisayarım çok nadir durumlarda mavi ekran hatası veriyor. Hata kodu Page Fault in Nonpaged Area. Ramleri memtest86 ve Windows uygulaması ile testini yapmıştım. Sıfır hata var. Dün yazıcı driverı ile ilgileniyordum. Masaüstündeyken uygulamasını açıp kapatma esnasında bilgisayar öylece kalıyor...
  35. Utku92

Asus Z390-370 Anakart Serisi İçin Sevindirici Haber !

Bilindiği üzere Z390 serisi anakartlarda sonradan resizable bar (SAM) özelliği bios update ile diğer markalara getirilmişti. Kimi beta sürümünde kimisi normal sürümdeydi. Lakin Asus firması bu bios update'in gelmeyeceğinde kararlıydı. Fakat sonradan (1 hafta olmadı.) fikir değişikliğine gidildi...
  36. Utku92

Opencore 0.6.8 High Sierra 10.13.6 Başarılı Kurulum (Dual Boot - Win 10)

Opencore 0.6.8 ile eksiksiz başarılı bir kurulum gerçekleştirdim. Sorular varsa alabilirim. Donanım : Anakart - Asus z390-e gaming İşlemci - Intel i5 9600k Ram - Gskill trident z neo 3600 mhz cl16 (Bende oc lu cl 15 de çalışıyor.) Ekran kartı - Msi Gaming x 1080 ti SSD - Sandisk 500 gb...
  37. Utku92

Ram OC Sonrası İlginç Sorun

Bayadır aklıma takılan bir sıkıntı var. Belki nedenini bilen birileri yardımcı olabilir. 2x16 gskill 3600 mhz ramim var. Biosum xmp modunda çalışmaya izin vermiyor. Bende özel ayar çektim. Cl 16 ram'e cl 15 değer girdim. Başarılı oldu. Patlamadık yani :). İşlemcim de i5 9600k fps artışı oldu...
  38. Utku92

Bütçeye Göre Hangi Ekran Kartını Almalıyım ?

Bugün 6.500 tl ye asus gtx 1080 kartımı sattım. Sizce bu miktarda hangi kartı almalıyım veya daha iyi bir kart alabilir miyim ? Ya da beklemeli miyim ?
  39. Utku92

Gskill Trident Z Neo Rgb 32gb 3600 MHZ Ram OC Sorunsalı ve Çözümü

İlk olarak anakartımı belirtmekte fayda var. Çünkü değişiklik gösteriyor. Asus z390-e gaming anakartımın modeli. Dramim de çok iyi değil sk-hynix marka. Sorun şu ki 1602 versiyon biosda xmp çalışırken, en güncel olan 1802 versiyonda aynı ayarda xmp çalışmıyordu. Ve manuelde de 3600 oluyordu...
  40. Utku92

Intel - AMD İşlemciye Undervolt ve Mhz Düşürüp Sabitlemek

Öncelikle i5 9600k işlemciye sahibim. Aslında hem delidli işlemcim, hem de sıvı soğutmam var. Yani stres testinde 50 dereceyi görmüyorum diyebilirim. Normalinde ihtiyacım yok benim. Sonradan arkadaşımla bu konuyu konuştuk. Arkadaşımın ısrarı ve stok soğutmaya sahip olduğu için, arkadaşımın...
  41. Utku92

Son Kez Yazıyorum Kendinize Çok İyi Bakın Elveda Sdn !

Arkadaşlar yorumlarım sık sık adminler tarafından silindiği için hesabıma kalıcı olarak ban atılmasını istiyorum. Bu tarz engellemeleri doğru bulmuyorum ki sebep konu ile ilgisiz olmasıymış. Lakin başka arkadaşlarda herhangi bir silinme olmuyor. Bu zamana kadar her bir cümleme kelimeye dikkat...
  42. Utku92

Samsung Galaxy Tab S6 Lite Sorun

Dün tabletim geldi. Çok memnun kaldım. Benim xiaomi telefona usb-type C dönüştürücü var. Bende de 2,5" taşınabilir hdd disk var. 4 tb her şeyim onun içinde ntfs formatlı. Telefona bağladığımda diski görüyor. Ama tablete bağladığımda biçimlendirme istiyor. Sanırım tablette ntfs desteği yok. Sizce...
  43. Utku92

League of Legends Ses Sorunu

Arkadaşlar son zamanda oyunda oyun içi ses kendiliğinden gitti ve hiç ses gelmiyor. Her yolu denedim belki bir bildiğiniz vardır diye çözüm olarak buraya yazıyorum. Oyunu silip baştan kurdum. Ses ayarlarına baktım normal fakat bir türlü olmadı. Format atmayı düşünüyorum.
  44. Utku92

Nvidia Ekran Kartı Bios Güncelleme

Öncelikle bu işlemi yapmadan önce hiçbir sorumluluğu kabul etmiyorum. Çünkü çok riskli bir işlemdir. İlk olarak bu siteden TechPowerUp gpu-z yi indirip kuruyoruz. Ve ekran kartının bilgileri karşımıza çıkacaktır. Burada 3 kısım önemli. Biz başkalarının yaptığı gibi custom veya rasgele olarak...
  45. Utku92

Net Master Infinity Modem Broadcom Soğutma

Bazen modemimde kopmalar oluyor. Tahminimce wifi çipinin çok ısınmasından dolayı kopuyor. Ve bu çip açıkta. Soğutucu blok var 2 tane büyük. Aklıma şöyle bir fikir geldi. Acaba küçük metal blok alıp broadcom çipe uygulasam hem wifi çekiminde hemde performans anlamında nasıl sonuç verir ?
  46. Utku92

Üst Seviye Ekran Kartı Stok Sorunu

Malum miningden dolayı piyasada ekran kartı kalmadı. Üst seviye sıfır ekran kartlarının olmamasını nasıl değerlendiriyorsunuz ? İkinci elde aşırı uç noktalar görüldü. Özellikle rx 580 serisi ve 590 da içinde. Bu iki orta seviye seri çok iyi olmasada 4500 gibi fiyata satabilenler var. Çok ilginç...
  47. Utku92

Sizden Masaüstüm İçin Hoparlör Önerisi İsteyeceğim

2+1 logitech çok eski ses sistemim var. Hoparlörün birinden neredeyse hiç ses gelmiyor çok çok az. Sizce kendim tamir edebilir miyim ? Yoksa başka ses sistemi önerileriniz var mı ? Bluetooth lu modeller sanki kolay kolay bozulmazlar gibi geliyor.
  48. Utku92

i5 9600k Yeni OC Rekorum 5.1 GHZ

Arkadaşlar yeni rekorum 5.1 Ghz ulaştım. Sizce Frekansı 100-200 mhz daha artırabilir miyim ? Sıcaklıklar hiç fena değil. (Delidli i5 9600k, thermal grizzly conductonaut, cooler master mastergel maker nano partiküllü, arctic liquid freezer ii 240)
  49. Utku92

Başarılı Delid ve Stabil Güncel Windows Kullanımı Önemi

Günümüzde kullandığımız bilgisayarları ne kadar iyi kullanıyoruz. Gerçekten tam performansında donanımları kullanabiliyor muyuz ? Ve bu durumun oyunlardaki etkisi ne olur ? Örneğin yeni sistem topladık ve yeteri kadar iyi çalışmıyor. Bunun birçok sebebi ve nedeni olabilir. Donanımsal olarak...
  50. Utku92

Sata/Raid den Formatsız Ahciye Geçiş

Öncelikle bilgisayarı kullanırken intelin raid modunda kullanıyordum. Sonradan nvme ssd olan adata sx8200 pro için ssd toolbox yazılımını yüklediğimde nvme ssd gözükmüyordu. Nvme ssd mi bu program ile maksimum verimle kullanmak istediğimden ahciye geçmeye karar verdim. Lakin formatsız geçemem...
  51. Utku92

1080p Monitörde Oluşan 4K Çözünürlük Gelmesi

Öncelikle iyi forumlar. Çok ilginç bir sorunum var. Gtx 1080 kartım var. Ekranım başlıktaki gibi 1080p monitör. Bugün oyun girelim dedik arkadaşlarla pubg lite girdik. O oyunda farkettim ayarlarda görüntü 4k daydı. Fakat görüntü net değildi. Masaüstüne geldim orada da 4k vardı seçince görüntü...
  52. Utku92

Gtx 1080 - Rtx 2060 - Gtx 1660 ti

Herkese merhaba bayadır yoktum. Fakat fikrinizi almak istedim. Benim şu anki ekran kartım rx 590. Satışa koymuştum iyi teklif geldi 2000 tl ye satacağım. Bunun üstüne bir miktar ilave edip ikinci el kart alacağım. Şu an 2600 tl var daha fazla çıkamıyorum. Gtx 1080 alabilirim gibi gözüküyor. 1660...
  53. Utku92

i5 9600k Delid Yaptım.

Herkese merhaba ebaydan getirttiğim eg delid tools ile i5 9600k işlemciye delid yaptım. 1-2 saat sonra testleri gerçekleştiririm. IMG_20201112_161521 - Hızlı Resim 1605193655 Arkadaşlar sonuç inanılmaz ben bile inanamadım. Nasıl uyguladıysam kendim bile şaşırdım. Boşta 26...
  54. Utku92

Asus Anakart Bios Driver Farkı

Uyarı olsun diye konuyu açıyorum. Öncelikle Asus Türkiye sitesinde destekde benim anakart için güncel sürüm var gözüküyordu. İndirip denedim ki ? xmp modu açınca pc açılmıyor hata veriyordu. Bu güncelleme Asus global ingilizce de yok. Sonradan eski sürüme döndüm. Güncelleme yaparsanız da...
  55. Utku92

Comet Lake Serisi i5 10500 işlemci ile XP' den 8' e Windows ve Karşılaşılan Hatalar

Yabancı kaynaktan birisi işletim sistemlerini ek yamalarla yeni nesil bilgisayarında tanıtılamayan donanımlar olsa dahi çalıştırmayı başarmış. Güzel bir video olmuş.
  56. Utku92

Vodafone Net Tüketici Haklarına Başvurdum.

Kaç kez aramama belirtmeme rağmen sorunumu çözmediler. Bundan dolayı tüketici haklarına başvurdum. Bakalım sonuç ne olacak ? Bazen kopma sorunu, ping, düşük download sorunu oluyordu. Şimdilik yok gibi fakat bu sefer de bazen bazı sitelere dns hatası vermeye başladı. Bazı zamanlar indirme bile...
  57. Utku92

League of Legends da Oyun Sonu Donma

Yeni başlayan bir sıkıntı çıktı bilgisayarda. Rx 590 ekran kartı ve i5 9600k işlemci kullanıyorum. Oyun bittiğinde kazandın kaybettin yazısı çıktığında tamam basınca öylece kalıyor ekran. Ve kapanmıyor. Format da attım ama sorun çözülmedi. Ekran kartı driverdan şüpheleniyorum. Herşey güncel ve...
  58. Utku92

Dual Boot Windows 10 - Opencore Catalina 10.15.7 (Başarılı Kurulum)

Herkese merhaba dual boot opencore catalina sistemimi paylaşmak istedim. Sorularınız olursa cevaplarım. Sistem : Asus z390-e Gaming Anakart Intel i5 9600k işlemci Gskill neo 3600 mhz cl16 ram Adata 512 gb nvme ssd 120 Gb sata ssd
  59. Utku92

Vodafone Net Gelen Nette Sıkıntı

Çok önceden turkcell superonline kullanıyordum. 16 mbitti sonradan fiber geçmek istedim. Baya zaman oldu şimdi vodafone net kullanıyorum. Kurulum kablodan çektiler. Modeme bağladılar. 50 mbit kullanıyorum. Fakat şöyle bir durum var. Kararsızlık var gelen nette kaç kere aradım müşteri...
  60. Utku92

Thermal Grizzly Conductonaut Ekran Kartı Denemem

Yaklaşık 3 hafta önce Aliexpressden verdiğim sipariş üzerine likit metal macun geldi. Rx590 ekran kartı kullanıyorum. Garantisi devam ediyordu lakin ben test etmek istedim. Dün işlemleri tamamladım. Başta bilgisayar açılmadı. 2-3 defadan sonra kendine geldi. Elektriklenme yaptı sanırım. Çok...
  61. Utku92

Rx590 Macun Değişimi Yapmalı Mıyım ?

Arkadaşlar bende rx590 kart var. Garantisi devam ediyor. Oyunlarda 80 civarı gösteriyor. Biliyorum normal değerler. Bende delilik yapıp aliexpressden thermal grizzly conductonaut aldım. Sizce macun değişimi yapmalı mıyım ? Yada garantisi bitene kadar bekletiyim mi ? Belkide daha da pahalanır...
  62. Utku92

Rx 590 Hakkında İlginç Detay

Merhaba, güzel bir masaüstü sisteme sahibim. Intel i5 9600k işlemcim ve asus rog strix z390-e gaming anakartım var. Çok önceden sanırım 1 yıl oldu. 1050 ti kullanıyordum. Sonradan rx 590 aldım. Aslında hiçbir sorun yok her oyunu rahat oynuyorum. Ama ilginç birşey farkettim. Mesela oyunlarda veya...
  63. Utku92

Hackintosh Mojave Başarılı Kurulum

Herkese merhaba, sistemim : Asus rog strix z390-e gaming, rx590 sapphire pulse, intel i5 9600k, xpg 512 gb nvme ssd. Geekbench 5 sonuçlar : Sonuç1 , Sonuç2 . Cinebench Sonuç : Sonuç 1582291974
  64. Utku92

Distributedcom 10016 Hatası

Herkese merhaba, olay günlüğünde sürekli bu hatayı alıyorum. Gerekli bütün yöntemleri denedim. Fakat sonuç alamadım. Bir de sadece bende cs-go çalışmıyor. Çalışmamasındaki etken bu olabilir diye düşünüyorum. Bütün driverler güncel. Bilgisayarda sorun yok yani. Bu da hata raporu : uygulamaya...
  65. Utku92

Bilgisayara Güç Verince Kendiliğinden Açılması

İyi forumlar. Şöyle bir sorunum var. Bilgisayara güç verince kendiliğinden açılıyor. Önceden anakarttan şüpheleniyordum. Asus değiştirdi kartımı. Sonra aklıma işlemci geldi. İşlemciyi inventus'un servisine gönderdim. Birçok test yapıldığı söylendi. Yani işlemcide sorun yokmuş. Power da en iyi...
  66. Utku92

i5 9600K Overclock Sıcaklık Değeri ve Performans

Arkadaşlar herkese merhaba, bende i5 9600k işlemci var. Malum sağlam da sıvı soğutucu almıştım. Bende limitleri zorlayım dedim. Biosdan overclock yaptım değerleri sizinle paylaşmak istedim. Anakartım Asus z390-e Gaming, sıvı soğutucum arctic liquid freezer ii 240. Geekbench 5 ile teste soktum...
  67. Utku92

Kingchuxing nvme 2 ssd iyi midir ?

Herkese merhaba, arkadaşlar başlıktaki gibi bu markayı önerir misiniz ? Birde cache (önbellek) li cachesiz fark oluyor mu ? Yada önemi nedir ? Sizce almalı mıyım ? Fiyatı gerçekten çok uygun AliExpress de. Teşekkürler.
  68. Utku92

Sohbet Sorunu

Şöyle bir sorunum var. Oyunu sildim baştan kurdum fakat gene aynı. Sağdaki kişiler gözüküyor. Ama tıkladığımda sohbet açılmıyor. Nickim ve lvlımda siyah gözüküyor. Bir türlü çözemedim. 2 gündür böyle. Şampiyon seçim aşamasında da bağlanmıyor.
  69. Utku92

Bilgisayarım oyun oynarken kendini kapatmaya başladı.

Sorunum şu bilgisayara sıvı soğutucu aldım. Önceden kule hava soğutma vardı. Kasanın kapak kapanmıyordu. Artık kapatıyorum. Şimdi iyi 70 falan görüyor en çok. Fakat kasanın ön taraf elimi deyince çok ısınıyor. Sorun neden olabilir ? Powerım yeni ve kaliteli, ekran kartını yeni aldım. Rx 590 var...
  70. Utku92

CS GO Çalışıyor Gözüküyor Fakat Açılmıyor.

Herkese iyi forumlar!! Çok ilginç bir sorunum var. Size anlatıyım. Benim ekran kartı 1050 ti di. Ben bunu satıp yükseltme yaptım. Rx 590 aldım. DDU dan güzelce nvidiayı silip yeniden başlattım. Normal önerilen driver kurdum amd nin. Fakat sadece cs go çalışmıyor. Diğer oyunlar çok çok iyi...
  71. Utku92

Rx 590 veya 580 ne yapmalıyım ??

Merhaba arkadaşlar, benim eski 1050 ti satıyorum. Üstüne az birşey ekleyip rx 580 veya 590 alacağım. Fakat 580 alırsam ikinci el nitro veya miningli olacak gibi. 1000 tl civarı fiyatta. Diğer çözüm o da 1070 tl gibi newegg sitesinden 590 alacağım. Sıfır gigabyte’ın 590 alıyım diyorum. Link...
  72. Utku92

Masaüstü Bilgisayarımda Donma

Herkese merhaba, çözemediğim bir sorun var. Öncelikle kernel power 41 63 hatası. Anakart yenisi ile değiştirildi. Power yeni aldım. İşlemciyi inventus garantiye yolladım. Test yaptıklarını sorun çıkmadığı söylendi. Başka sorunda var. Elektrik verince bilgisayar kendiliğinden açılıyor. Bugün de...
  73. Utku92

Steam Arkadaşlarla İlgili

Herkese merhaba, steam ile ilgili iki şey sormak istiyorum. Birincisi oyun oynarken veya normal steamdayken arkadaşlar çok olunca birisi oyuna girdiğinde sağ altta çıkan bildirimi nasıl kapatırız ? İkincisi beni sürekli fake hesaplar ekliyor. Bunun önüne geçilebilir mi ? Teşekkürler. 1575673005...
  74. Utku92

Sahibinden.com da ilginç durum

İyi forumlar, sahibinden'e apple watch saatimi satış için koymuştum. Birden whatsappdan mesaj geldi. Amerikalı biri saatimin satışı için bana yazdı. Adam askermiş nijerya da üsteymiş. Benden iban ve ad, soyad, email istedi. Ekran görüntüsü koymadım. Sizce dolandırıcı mıdır ? 1575487950 Para...
  75. Utku92

Asus iade değişim hakkında

Merhaba, benim anakart 3. kez servise gitti. Değişim kararı alındı. Ben bu kartı 2. el almıştım. Vatan bilgisayardan alınmış. Kdv dahil 1700 yazıyor. Peki vatan bilgisayar bana daha üst model teklif eder mi ? Onun dışında istediğim başka kart var fakat onun fiyatı 2425 vatanda. Acaba nakit...
  76. Utku92

iPhone 6S Şarjla ilgili

Herkese merhaba, ikinci el iPhone 6S aldım. Fakat değişik bir sorun var. Telefonu şarja takınca normal şarj ediyor. Ama şarjı bittiğinde taktığımda veya kapatıp taktıktan sonra restore mode alıyor (Eskiden itunes logosu çıkardı şimdi laptop logosu çıkıyor.). Teşekkürler.
  77. Utku92

Asus rog strix z390-e gaming sorunu ve anlaşılamayan donanım problemi

Arkadaşlar herkese merhaba, ben bu konuyu technopat da ayrı ayrı üç konu olarak açtım. Fakat ne sonuca ulaşılabilindi. Ne de kimse yardımcı oldu. Biraz uzun bir yazı olacak ama en ince ayrıntısına kadar yazmak istiyorum. Masaüstü bilgisayar toplamıştım. Anakart ile işlemciyi ikinci el aldım...