Arama sonuçlarınız

1. steve78

Superonline Taahhüt Yenileme

Merhabalar, Şu an mevcut superonline müşterisiyim ve taahhüdümün bitmesine 4 ay kala taahhüdü yenilemek için biri aradı. Mevcut paketim ilk altı ay 60TL sonraki altı ay için 70TL 8mbps limitsiz fiber internet. Yeni paket için ise aylık (24 ay taahhüt için) 100TL 10mbps limitsiz fiber internet...
  2. steve78

Yüksek Lisans ve Askerlik Tecili

Merhabalar, yüksek lisansa yeni başladım ve askerliğim 1.5 yıl tecil edildi. Ancak işimden dolayı derslere katılamıyorum ve büyük ihtimalle tüm derslerden kalacağım. Bu durumda okuldan atılır mıyım ve tecilim iptal edilir mi?
  3. steve78

Rehber [Satılık] Cooler Master Ck350 Red Switch Mekanik Klavye

Selamlar, klavyeyi 09.03.2020 tarihinde satın almışım. 1 hafta kadar ya kullandım ya kullanmadım kutusuna koydum, o günden beri duruyor. Red switchle çok yazım hatası yapıyordum, o yüzden kullanamadım. 500 TL'ye satmak istiyorum. Kutusu, kağıdı vs. her şeyi duruyor. Eskişehir'de elden teslim...
  4. steve78

Ortalama 100TL'ye Kulaklık Önerebilir Misiniz?

Arkadaşlar merhaba, 5 yıldır kullandığım Sony XB50 Extra Bass kullanıyordum ve çok memnundum ancak problem çıkarmaya başladı. Şu an hiç düşünmeden aynı ürünü alırdım ancak fiyatı uçmuş. Ben o dönem 130TL'ye mi ne almıştım sanırım. Tam olarak bozuldu diyemiyorum. Problemi merak edenler buradaki...
  5. steve78

Kulaklığım Bazı Cihazlarda Sorun Çıkarmaya Başladı. Nedeni Ne Olabilir?

Arkadaşlar merhaba, 5 yıldır kullandığım Sony XB50 Extra Bass kullanıyordum ve çok memnundum ancak problem çıkarmaya başladı. Aynı bilgisayar ve aynı telefon ile kullandığım kulaklık ne olduysa birdenbire telefonumda düzgün çalışmamaya başladı. Kulaklığı takıyorum bir problem yok ama jak...
  6. steve78

Uzun Süre Yazı Yazmak İçin Klavye Önerir Misiniz?

Arkadaşlar merhaba, Laptop un klavyesinden rahatsızım ve ekranı da belirli uzaklık ve seviyede tutmak için ekstra bir klavye almaya karar verdim. Uzun süre yazı yazmak için klavye arayışındayım. Bunun için önerebileceğiniz 300 TL'nin üzerine falza çıkmayan modeller var mı? Ben alttaki 3...
  7. steve78

Domain Servisi Değiştirmek

Merhaba, Godaddy'de bir alan adım var ve süresi 2 gün sonra bitecek. Bu 2 gün tamamlandıktan sonra alan adını başka bir domain servisinden hemen satın alabilir miyim?
  8. steve78

Akşam Ne Yemek Yediniz?

Merhaba arkadaşlar, günlük ne yemek yapsam/yesem cidden çok zamanımı alan bir konu. Kendimce bir liste oluşturmayı düşünüyorum. Akşam öğününüz de neler yediniz? Belirtebilir misiniz? Problemime karşı yaratıcı fikirlerinize de açığım. :)
  9. steve78

Eski Tip Kaset Çalar Dönüştürücüler ve Çözümler

Arkadaşlar merhaba, Megane 2 araba aldık ve araçta eski tip bir kaset çalar var. Ayrıca ön kapı hoparlöründen birisi çalışmıyor. Şimdi hem bir dönüştürücü almak hemde hoparlör almayı düşünüyorum. Bu dönüşütürücüler için bir çok seçenek var hangisi iyidir bilmiyorum. Önerilerinizi almak...
  10. steve78

Eski Tip Kaset Çalar Dönüştürücüler ve Çözümler

Arkadaşlar merhaba, Megane 2 araba aldık ve araçta eski tip bir kaset çalar var. Ayrıca ön kapı hoparlöründen birisi çalışmıyor. Şimdi hem bir dönüştürücü almak hemde hoparlör almayı düşünüyorum. Bu dönüşütürücüler için bir çok seçenek var hangisi iyidir bilmiyorum. Önerilerinizi almak...
  11. steve78

Depresyon Kontrolü ve Öz Yönetim Stratejilerinin Belirlenmesi (Anket)

Herkese merhaba, Bitirme ödevimle ilgili bir anket yapıyorum. Birkaç dakikanızı ayırırsanız çok sevinirim. https://goo.gl/forms/xozS8SRDpQQEjdS12
  12. steve78

Her şey neden "Dandik"leşiyor?

Herkese merhaba, "Dandik" kelimesini özellikle ilgi çekmesi için kullandım ama yinede açıklamak isterim vurgalamak istediğim nokta çoğu şeyin artık kalitesizleşmesi. Bana mı öyle geliyor bilemiyorum ama zaman ilerledikçe giderek değerler kaybediliyor gibi. Aklınıza gelebilecek her konu için...
  13. steve78

WebMD benzeri Türkçe web siteleri arıyorum

Merhaba, WebMD'ye alternatif olacak kaliteli, detaylı ve doğru içerik üreten Türkçe web siteleri var mı?
  14. steve78

Oyunlar için HDD mi SDD'mi?

Arkadaşlar merhaba, Elimde 1TB HDD ve 250GB SDD var. Bilgisayarıma SSD'yi takıp kullanmak istiyorum ancak çabuk dolacak gibi geliyor. Oyun performansı için soruyorum. SSD'nin HDD'e göre bir artısı yoksa HDD'i takıp kullanmayı düşünüyorum. Bu durumda siz ne yapardınız? Düşüncelerinizi öğrenmek...
  15. steve78

İngilizce Öğrenebileceğim Kaynak Önerir Misiniz?

Arkadaşlar merhaba, İngilizceyi 0 dan sağlam bir temelle öğrenebileceğim etkili kaynak önerir misiniz? Üniversite öğrencisiyim hiç bilmiyor değilim ama dediğim gibi sağlam bir temel oluşturup öğrenmek istiyorum.
  16. steve78

Disk Değiştirmek ve Garanti

Arkadaşlar merhaba, Dell 7577 bilgisayarımın HDD'ini çıkarıp elimde bulunan SSD'yi takmak istiyorum. Bilgisayarımı alalı 1 ay oldu ve garantisi sürüyor. Bu durum garanti yi bozar mı?
  17. steve78

Kurulu Bir Programı ve Dosyaları Sistemden Tamamen Silmek

Arkadaşlar merhaba, Herhangi bir programı denetim masası üzerinden Ekle/Kaldır kısımından kaldırdığımızda bir sürü dosya kalınıtsı kalıyor ve tamamen silinmiyor. Sistem üzerinden bunları tamamen nasıl silebilirim? Geri dönüşüme attığımız dosyaları sildiğimizde sistemden tamamen silinmiş oluyor...
  18. steve78

Çift Disk Nasıl Kullanılır?

Arkadaşlar merhaba, İlk defa fiziksel anlamda çift diskli bir bilgisayar kullanmaya başladım ancak aklıma takılan bir soru var? Şu an 128 GB SSD ve 1 TB HDD var ve Windows'u hız açısından 128 GB SSD'ye kurdum. Herhangi bir program kurmak istediğim de programlar 128 GB SSD'ye kuruluyor. Yani bir...
  19. steve78

Dell 7577 Bilgisayar Açılış Süresi

Arkadaşalr merhaba, Yeni bir bilgisayar aldım ancak açılış süresi bana çok uzun geldi. Eski bilgisayarım daha hızlı açılıyordu. DELL logosu geçtikten sonra ekranın sol üst köşesinde _ çıkıyor ve biraz bekletiyor. BIOS'da çok fazla detay var karışık geldi bana biraz. Hangi ayarları yapmalıyım...
  20. steve78

5000TL'ye Hangi PC'leri Önerirsiniz?

Arkadaşlar merhaba, Ortalama bütçem 5000TL (-500/+500). Programlama ve tasarım amaçlı (Adobe programları) kullanacağım bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz ürünler nelerdir? Çok fazla araştıramadım. Şimdilik linkteki ürünü almayı düşünüyorum. Dell 7577 Intel Core i7 7700HQ 16GB...
  21. steve78

Yüz İçin Güneş Kremi/Spreyi

Arkadaşlar merhaba, Beyaz tenliyim ve yüzüm çok çabuk kızarıyor. Mesela yüzümü yıkayım hemen kızarıyor. Böyle saçma bir cilt tipim var işte. Durum böyle olunca güneşten çok etkileniyorum. Krem/Sprey almayı düşünüyorum ancak bir sürü marka ve her markanın da çeşit çeşit ürünü var. Kafam karıştı...
  22. steve78

Online Oyun Öneri

Önerebileceğiniz gerçekçi (zombi, değişik yaratıklar vs. istemiyorum) online oyunlar var mı?
  23. steve78

Battlefield 1 İçin Sistem Gereksinimi

Arkadaşlar merhaba, Bilgisayarımın özellikleri linkte mevcut. Battlefield 1 için yeterli olur mu sizce? Yetersizse bu tarz önerebileceğiniz oyun önerisi var mı? HP Pavilion dv6-6c03st Entertainment Notebook PC Ürün Özellikleri | HP® Müşteri Desteği
  24. steve78

CV Hazırlamak

Arkadaşlar merhaba, Staj için CV hazırlıyorum ancak takıldığım bazı noktalar var sizlere sormak istedim. Öncelik şunu sormak istiyorum ön yazı dediğimiz kısım tam olarak nedir? Nereye yazmam gerekiyor? Yani doğrudan CV'ye mi yoksa CV'yi gönderirken mail kısmına yazıp ek olarak da CV'yi mi...
  25. steve78

p90x3

Arkadaşlar merhaba, P90x3 hakkında bilgi verebilir misiniz? İşe yarar bir program mı? Önerebileceğiniz başka bir program var mı?
  26. steve78

Karcher VC3

Arkadaşlar merhaba, Elektrikli süpürge almayı düşünüyorum linkteki ürün nasıl sizce? Yada önerebileceğiniz başka bir ürün varsa onlara da bakabilirim. Elektrikli Süpürge VC 3 | Karcher Türkiye
  27. steve78

Elektrikli Süpürge Tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba, Önerebileceğiniz elektrikli süpürge marka-model var mı? Fiyat bütçem ortalama 700TL. Arnica düşünüyorum ama yinede sipariş vermeden önce sizlere sormak istedim.
  28. steve78

Sosyal Fobi - Sosyal Anksiyete

Arkadaşlar merhaba, Bu konuda bir psikoloğa gidilmesi gerekli mi? Kendi çabalarımla bu sosyal fobiden kurtulabilir miyim? Daha önce bu durumdan dolayı yardım almış arkadaşlar varsa bilgisini paylaşırsa sevinirim.
  29. steve78

Facebook İndirilmiyor

Arkadaşlar merhaba, Google Play'de Facebook'u indiremiyorum. "Facebook yüklenemiyor. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse sorun giderme ile ilgili yardım alın. (Hata kodu: -505)" hatası geliyor. Sadece Facebook değil Facebook'a ait uygulamalarda da (Messenger, Facebook lite, Messenger lite)...
  30. steve78

Kaliteli Müzik İndirmek

Arkadaşlar merhaba, Müzik arşivi yapmak istiyorum. Kalite kaybı yaşamadan Youtube'dan nasıl müzik indirebilirim?
  31. steve78

iPhone SE Almak Mantıklı Mı?

Arkadaşlar merhaba, Bütçem 2000TL iPhone SE almayı düşünüyorum. Şu an Galaxy S6 kullanıyorum. O fiyata alınabilecek çok daha iyi modeller var biliyorum ancak önceliğim tasarımı ve küçük boyutlu olması için almayı düşünüyorum. Sormak istediğim mevcut iOS sürümü kasmaya başladı mı? Ne kadar daha...
  32. steve78

Harici Diske Linux Kurmak

Arkadaşlar merhaba, HDD'imde Linux kurulu ancak sata USB dönüştürücü ile bilgisayarıma bağladığım da Linux açılmıyor. Siyah bir ekran çıkıyor karşıma. HDD'i USB ile çalıştırabilmek için farklı bir kurulum mu yapmak gerekiyor anlamadım yardımcı olur musunuz? (HDD'i normal bir şekilde...
  33. steve78

Windows Fan Sorunu

Arkadaşlar merhaba, Bilgisayarımda Ubuntu kullanırken fan normal çalışırken, Window 10'a geçtiğimde çok yüksek devirde çalışıyor ve ses çıkarıyor. (Program, pencere vs. açık olmadığında da bu şekilde yüksek devirde çalışabiliyor.) Birazdan temiz kurulum yapacağım. Bunun dışında ne yapabilirim?
  34. steve78

HDD'i USB ile Bağlamak

Arkadaşlar merhaba, 1TB HDD var buna Windows kurup dönüştürücü USB ile çalıştırabilir miyim? Çalışırsa performansı nasıl olur? Birde önerebileceğiniz dönüştürücü var mı?
  35. steve78

String'de En çok Tekrar Eden Harfi Bulma

Arkadaşlar merhaba, Bir string'de en çok tekrar eden harfi nasıl bulabiliriz? (C dilinde) Örneğin "araba" kelimesinde en çok a harfi kullanılmıştır çıktısını almak istiyorum.
  36. steve78

Assembly Dili

Arkadaşlar merhaba, Aramızda Assembly bilen var mı? Bir nokta da takıldım yardımınıza ihtiyacım var.
  37. steve78

Front End Geliştirici

Arkadaşlar merhaba, Aramızda front end geliştirici var mı? Meslek hakkında bazı sorularım var. Görüş almak istiyorum.
  38. steve78

Çift işletim sistemi ve çift açma tuşu

Arkadaşlar merhaba, Bilgisayarımı ilk aldığımda windows ve Hp os olarak çift işletim sistemiyle birlikte gelmişti. Bilgisayarı açmak için çift tuş bulunuyordu. Yani bilgisayar kapalıyken A tuşuna bastığımda windows açılıyordu, yine aynı şekilde bilgisayar kapalıyken B tuşuna bastığımda Hp os...
  39. steve78

Pop!_OS önerir misiniz?

Arkadaşlar merhaba, Pop!_OS kullanan arkadaşlar var mı aramızda? Varsa biraz bilgi verebilirler mi? Önerirler mi?
  40. steve78

Bilgisayar Tevsiyesi

Arkadaşlar merhaba, Adobe ürünleri ve programlama için kullanacağım bir cihaz önerir misiniz? Linkteki ürün nasıl sizce? Dell Inspiron 7567 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı
  41. steve78

Eski Bilgisayara SSD Takmak

Arkadaşlar merhaba, Eski bilgisayarıma SSD takmak istiyorum. Şu an Toshiba mk1059gsmp HDD var. Bunu söküp SSD takabilir miyim? Sizce performans ne derecede artar? Önerebileceğiniz SSD'ler var mı?
  42. steve78

İngilizce Öğrenmek

Arkadaşlar merhaba, İngilizce öğrenebilmek için İngilizce dizi/film izle deniliyor. Bunun çok bir katkısı olur mu sizce? Birde nasıl izlemem gerekiyor? Alt yazılı mı yoksa alt yazısız mı? Alt yazılı ise Türkçe alt yazılı mı yoksa İngilizce alt yazılı mı olması gerekiyor? Son olarak bu konuya...
  43. steve78

Sürücü Yüklemek

Arkadaşlar merhaba, Windows temiz kurulum yaptıktan sonra tüm sürücüleri Windows kendisi yüklüyor. Ekstradan bilgisayar üreticisinin yayınladığı sürücüleri kurmama gerek var mı?
  44. steve78

Switchable Graphics

Arkadaşlar merhaba, BIOS'ta Switchable Graphics seçeneğini Dynamic mi yoksa Fixed mı yapmalıyım?
  45. steve78

Windows 8.1 Kurlumu

Arkadaşlar merhaba, Bilgisayarımda şu an Windows 10 var ancak sürücüler doğru çalışmıyor. Bu yüzden 8.1'e geçeceğim ancak ürün lisansı için ne yapabilirim? Bilgisayarım Windows 7 ile birlikte geldi ve bu yüzden PC'nin arkasında Windows 7 keyi bulunuyor.
  46. steve78

Felsefe mi okumalıyım yoksa Sosyoloji mi?

Arkadaşlar merhaba, 3. Sınıf Mühendislik öğrencisiyim. İkinci üversite olarak başlıkta belirttiğim bölümlerden birini okumak istiyorum. Amacım bu bölümlerden bir meslek sahibi olmak değil tamamen kendimi geliştirmek. Her iki bölümde bir biriyle ilişkili ama yinede seçmeden önce görüşlerinizi...
  47. steve78

Yüz kremi önerisi

Arkadaşlar merhaba, Önerebileceğiniz özellikle yüz için krem var mı?
  48. steve78

Yeni Biriyle Tanışmak

Arkadaşlar merhaba, Çok içe dönüğüm maalesef. Yeni birileriyle tanışmak istiyorum ama yapamıyorum. "merhaba" yada "selam" ile başlasam gerisi yok! Ne diyeceğimi bilemiyorum. İletişim konusunda sıkıntılarım var. Arkadaş çevrem var yok değil. Az ve özler. Yılların arkadaşlığı, onların yanında çok...
  49. steve78

Güneş Kızarıklığı

Arkadaşlar merhaba, Gölgede olmamıza rağmen nasıl olduysa anlamadım güneş yüzünden yanmışım. Eczaneden jel aldım sürekli sürüyorum. 3 gün geçti aradan ve yüzümün kırmızılığı geçmedi. Hiç böyle olmamıştı daha önce. Düzelir mi? Ne kadar zamanda düzelir? Önerebileceğiniz etkili bir yöntem var mı...
  50. steve78

Kitapların Telif Hakları

Arkadaşlar merhaba, Okuduğum kitaplardan notlar çıkarıyorum. Bu notlar kitabın belirli kısımlarından oluşuyor. Bu notları blogumda paylaşırsam telif hakkı nedeniyle bir sorun yaşar mıyım?
  51. steve78

20 Kilo vermek için ne yapabilirim?

Arkadaşlar merhaba, 20 yaşında, boyum 1,77 ve 85kg'ım. 20 kg kadar zayıflamam gerekiyor. Diyet uygulamıyorum ancak yediğime dikkat ediyorum ve ekmeği tamamen bıraktım. Yıllar öncesi şekeri de bırakmıştım zaten. Youtube'tan fitness videolarına baktım ancak çok sıkıcı geldi. ( 20dk lık hiit...
  52. steve78

Wordpress Hosting

Arkadaşlar merhaba, Godaddy üzerinde 2 adet alan adım var. Bu alan adlarına bağlı bir Wordpress blogu kurmak istiyorum. Bunun için Natro'nun fiyatlandırması bana cazip geldi. Bu alan adlarımı Natro'ya transfer edip buradan mı host satın almalıyım yoksa uğraşmadan Godaddy üzerinden mi satın...
  53. steve78

CSS Font

Arkadaşlar merhaba, Web tasarımla yeni uğraşmaya başladım. Helvetica fontunu kullanmak istiyorum ancak CSS'te font-family: Arial; veya font-family: Helvetica; yazdığımda değişen bir şey olmuyor. Fontu Arial olarak görüyorum. Bunun nedeni nedir? Birde font-family: Arial, Helvetica, Sans-serif...
  54. steve78

Unisom Kullanan var mı?

Arkadaşlar merhaba, Bir kaç gündür doğru düzgün uyuyamıyorum. Eczaneden Unisom isimli bir hap aldım ve kullanmadan önce size sormak istedim. Uyandıktan sonra gün içerisinde etkisi devam eder mi bu ilacın? Eczanedeki çalışan olmaz dedi ama güvenemedim. Sınavlarım var ve gün içinde uykulu bir...
  55. steve78

Wordpress için host

Merhaba, Wordpress ile kişisel bir blog oluşturmak istiyorum. Wordpress'i, localhost oluşturup kurdum ve tasarımı mı hazırladım. Godaddy'de hazır bir alan adım da var ancak hostum yok. Uygun fiyatla nereden ve nasıl alacağımı bilmiyorum. Godaddy de araştırdım biraz ancak fiyatları biraz yüksek...
  56. steve78

Tıp Fakülteleri Muayene Ücreti

Arkadaşlar merhaba, Babam SGK emeklisi, tıp fakültelerinde muayene ve ameliyat için herhangi bir ücret öder miyim? Devlet hastanesin de ameliyat ücreti ödemeyeceğim. Tıp fakülteleri için de aynı şartlar geçerli mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.
  57. steve78

Yatay Geçiş

Arkadaşlar merhaba, 3. sınıfın güz dönemini bitirdikten sonra 3. sınıfın bahar dönemine başka bir üniversiteye ortalamam ile yatay geçiş yapabilir miyim?
  58. steve78

Biçimsel Diller ve Otomatlar

Arkadaşlar merhaba, Başlıkta belirttiğim ders hakkında bazı sorularım olacak. Aramızda anlayan arkadaşlar var mı?
  59. steve78

Modem Arayüzü

Arkadaşlar merhaba, Modem arayüzüne giriş yapmam gerekiyor ancak arayüzün şifresi değiştirilmiş ve şifreyi bilmiyorum. Reset atmayı düşünüyorum ancak kurulumunda internet sağlayıcısının vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifresini de bilmiyorum (@ttnet vs. gibi). Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız...
  60. steve78

Modem Arayüzü

Arkadaşlar merhaba, Modem arayüzüne giriş yapmam gerekiyor ancak arayüzün şifresi değiştirilmiş ve şifreyi bilmiyorum. Reset atmayı düşünüyorum ancak kurulumunda internet sağlayıcısının vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifresini de bilmiyorum (@ttnet vs. gibi). Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız...
  61. steve78

Mizah

Arkadaşlar merhaba, Sosyal medyada olan biten içerikler çok sık tekrar ediliyor ve hemen herkes biliyor. Dışarıda hayatımda bunları paylaşmaya çalıştığımda "Evet gördüm, biliyorum." gibi tepkilerle dönüş yapılınca pekte konuşulacak bir şey kalmıyor, sus pus olunuyor, konuşma isteği kalmıyor...
  62. steve78

Port Açma/Yönlendirme

Arkadaşlar merhaba, Youtube'ta izlemediğim video kalmadı neredeyse, tüm yöntemleri uyguladım ancak bir türlü açamadım/yönlendiremedim. Birde sizin fikirlerinizi almak itiyorum. Ne yapabilirim? (Router: TP-Link)
  63. steve78

Düğüm Gerilimi - Nodal Analiz

Merhaba, Devreye A bağlanınca karıştırdım. Emin olmak için sormak istedim. Bu çözüm doğru mu? -1 + (V/3) + (V-5/4) = 0 V=27/7
  64. steve78

Film Önerisi

Merhabalar, Forrest Gump tarzında önerebileceğiniz filmler var mı?
  65. steve78

Banka Hesabım Hacklendi

Arkadaşlar merhaba, Enpara hesabımdan benden habersiz 1TL gibi küçük rakamlarla 100 lerce para çıkışı olmuş. 500TL vardı ve hepsi harcanmış bu şekilde. Hesap hareketlerime baktığımda Google da harcandığı görülüyor. Ancak bunlar harcanırken bana hiç bir bilgi gelmedi sms şifresi vs. gibi...
  66. steve78

İcon Oluşturma

Arkadaşlar merhaba, Blogum için icon/logo oluşturmak istiyorum ancak png tarzı fotoğraf değil sayfayı büyüttüğümüz de bozulmayacak şekilde yapmak istiyorum. Nasıl yapılıyor? Yöntemi nedir? Daha öncelerde png formatın da yapıyordum ancak özellikle mobil cihazlar yaygınlaşınca pek mantıklı...
  67. steve78

Oyun Yapımı

Arkadaşlar merhaba, Bulmaca tarzı oyunlar nasıl yapılıyor? Unity gibi oyun motorları bu oyunlar için uygun mu? örn: ■ Square it! - Google Play'de Android Uygulamaları
  68. steve78

Termosifon Kullanımı

Arkadaşlar merhaba, Termosfion kullanımını bilmediğimden dolayı bu ay elektrik faturası fazla geldi. Max. da sürekli açık bırakıyordum. Ne yapmalıyım sizce? Kullanacağım zaman mı açmalıyım? Yoksa daha düşük dereceye alıp sürekli açık mı kalmalı?
  69. steve78

Parfüm Öneri

Arkadaşlar merhaba, Nivea'nın black and white (erkek) deodorantını kullanıyorum ve kokusunu beğeniyorum. Bu dedorantın kokusuna yakın bir parfüm var mı önerebileceğiniz? Slazenger hakkında görüşleriniz neler? Önerebileceğiniz başka ürünler var mı?
  70. steve78

Raspberry Pi Performansı

Merhaba, Linux sürümlerinden birini kurup kodlama ağırlıklı çalışmayı düşünüyorum. Raspberry Pi performansı nasıl? Kullanan arkadaşlar varsa biraz bilgi verebilir mi?
  71. steve78

Hacker Olmak

Arkadaşlar merhaba, Konuda bahsettiğim Facebook şifre kırma vs. gibi değilde ciddi anlamda bu işi kavramak için, belki ileride siber güvenlik gibi bir meslek seçmemde yardımcı olması için neler yapabilirim? Kaynak nereden bulabilirim? Neleri araştırmalıyım? Kendimi nasıl geliştirebilirim?
  72. steve78

Erkek İçin Yüz Kremi

Arkadaşlar merhaba, Güneşten dolayı mı bilmiyorum ama burnum ve yanaklarımın bir kısmı kırmızı görünüyor. Açık tenli olduğumdan çok belli oluyor. Hafiften pul pul deri de dökülüyor.(Kurucu cilt olduğundan sanırım bu durum.) Şu ana kadar hiç krem vs. kullanmadım. Biraz araştırayım dedim çok...
  73. steve78

Veriler Nasıl Saklanıyor?

Arkadaşlar merhaba, Biraz java bilgim var ve bir uygulama yapmak istiyorum. Uygulama yazmak hakkında çok bilgim yok. Yaparken hemde öğrenmeyi planlıyorum. Sorum şu ki kullanıcı girişli uygulamalarda kullanıcı bilgileri (kullanıcı adı ve parola) ve kullanıcının kaydettiği veriler (atıyorum...
  74. steve78

Veriler Nasıl Saklanıyor?

Arkadaşlar merhaba, Biraz java bilgim var ve bir uygulama yapmak istiyorum. Uygulama yazmak hakkında çok bilgim yok. Yaparken hemde öğrenmeyi planlıyorum. Sorum şu ki kullanıcı girişli uygulamalarda kullanıcı bilgileri (kullanıcı adı ve parola) ve kullanıcının kaydettiği veriler (atıyorum...
  75. steve78

Samsung Gear Fit

Arkadaşlar merhaba, Samsung s6 telefonum var ve uyumlu çalışacak akıllı bileklik arıyorum. Gear Fit modelini düşünüyorum. Sanırım bazı telefonlarla uyumlu çalışmıyormuş. S6 ile uyumlu çalışır mı? Yada bu fiyata başka bir cihaz önerir misiniz?
  76. steve78

Tek Seferde Tüm Tweetleri Silme

Arkadaşlar merhaba, Tek seferde tüm tweetlerimi silmek yine tek seferde tüm beğenileri kaldırmak istiyorum. Var mı bunun güvenilir bir yöntemi?
  77. steve78

Xiaomi Mi Band 2 Eşleşmiyor

Arkadaşlar merhaba, Hepsiburada.com'dan Xiaomi Mi Band 2 aldım ancak Mi fit uygulamasıyla cihazı bir türlü eşleştiremedim. Aşağıdaki gibi uyarı alıyorum ne yapabilirim?
  78. steve78

15 000 Tl'ye Önerebileceğiniz Araçlar

Arkadaşlar merhaba, Yaklaşık 2 yıl önce ehliyet aldım ve ilk arabamı alacağım. Belirttiğim fiyat ortalamasında önerebileceğiniz araçlar var mı? Araba konusunda fazla bilgiye sahip değilim.
  79. steve78

15 000 Tl'ye Önerebileceğiniz Araçlar

Arkadaşlar merhaba, Yaklaşık 2 yıl önce ehliyet aldım ve ilk arabamı alacağım. Belirttiğim fiyat ortalamasında önerebileceğiniz araçlar var mı? Araba konusunda fazla bilgiye sahip değilim.
  80. steve78

Telefonunuzun Zil Sesi

Zil sesinizi paylaşır mısınız? :) Başlıyorum:
  81. steve78

Psikiyatriye Gitmek

Arkadaşlar merhaba, İlk defa gideceğim herhangi bir tecrübem yok. Fazlasıyla içime kapanık biriyim, utangaçlık, karamsarlık ve bazı şeyleri aşırı kafaya takıyorum. Bu yüzden gitmeyi düşünüyorum. Ne yapmalıyım sizce gitmeli miyim? Tam olarak ne olacak bunları söylediğimde nasıl ilgilenecekler...
  82. steve78

Xiaomi Mi Band 2

Arkadaşlar merhaba, Xiaomi Mi Band 2 almayı düşünüyorum ancak güvenemedim nereden alabilirim?
  83. steve78

Akıllı Bileklik

Arkadaşlar merhaba, Spora başlamayı düşünüyorum, yaz tatilinde kendimi spora adayacağım :) Bunun içinde akıllı bileklik almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz ürünler var mı?
  84. steve78

Yağlı ve Kepekli Saçlar

Arkadaşlar merhaba, Çok çok abartılısı bir halde değil ama yinede yıkamadığım 2. günü yağlanıyor ve kepeklenme artıyor. Şu an H&S kullanıyorum ama değiştirmek istiyorum. Önerebileceğiniz ürünler var mı? Schwarzkopf ürünlerini nasıl buluyorsunuz? Önerir misiniz?
  85. steve78

İntegral Çözebilen?

Arkadaşlar merhaba, Sınavda benzerleri çıkacak integral soruları var elimde ancak şu an için integral ile ilgili pek bir şey bilmiyorum gibi. Bu sorularda yaptıklarımı karşılaştırmak, yapamadıklarımı anlamak için bu soruları çözebilecek kişiler arıyorum. Yardımcı olur musunuz?
  86. steve78

Kruskal ve Prim Algoritması

Arkadaşlar merhaba; Minimal yada maximal bir prim algoritmasına gore kapsama ağacı oluştursak birde kruskal algoritmasına gore kapsama ağacı oluştursak bu iki ağaçta aynı olmaz mı, ben mi yanlış anladım?
  87. steve78

Java Hakkında Bir Kaç Soru

Arkadaşlar merhaba, Bu soruların cevaplarını bilen yardımcı olursa sevinirim. Bu tarz java hakkında bilgileri nereden bulabilirim?
  88. steve78

Matematik İşlemi

Arkadaşlar merhaba, x=1 ve y=1 olsun. x+=y+=x+=y buradaki kodun işleyişi nasıl oluyor açıklayabilir misiniz? Cevaplar x=4, y=3
  89. steve78

Java İçin Kaynak

Merhaba arkadaşlar, Java programlama diline başlayacağım. Önerebileceğiniz videolu eğitimler var mı?
  90. steve78

Silicon Valley Dizisi

Arkadaşlar merhaba, Bu diziyi izlemek istiyorum ama iyi bir yer bulamadım. Varsa takipçisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi? :)
  91. steve78

ARC Welder Çalışmıyor

Arkadaşlar merhaba, ARC Welder apk dosyasını ekledikten sonra Launch App butonu çıkmıyor. Test butonuna tıkladığımda da Whatsapp için ayrı bir pencere açılıyor ve uygulama daha başlamadan hemen kapanıyor. Sadece Whatsapp logosu çıkıyor. Başka uygulamaların apk dosyasını da denedim sonuç aynı...
  92. steve78

Operatörümü Değiştirmek İstiyorum

Arkadaşlar merhaba, Şu an Bimcell kullanıyorum ve 4 GB internet, 600 dk, 400 SMS'e 28 TL ödüyorum. Bu pakete benzer fiyatı daha makul operatör var mı?
  93. steve78

Kredi Kartımdan Vadesiz Hesabıma Para Transferi

Arkadaşlar merhaba, Ziraat Bankasının GençBank Kartım var ve buradaki kullanabileceğim kredi limitindeki parayı (500TL) hesabıma aktarmak istiyorum ancak nasıl yapacağımı bulamadım? Tam tersi hesabımdan(1000TL) kredi bölümüne para transferi var. Ancak bunu yaparsam kredi limiti 500 TL...
  94. steve78

1500 - 2000 TL Arası Telefon Önerisi

Arkadaşlar Merhaba, Öncelikle ön ve ana kamerası iyi bir telefon arıyorum. Birde takılma problemi yaşamak istemiyorum. Kardeşimin Android tabanlı Asus tableti var geçekten sinir bozucu. Onun dışında pek oyun oynamam. Güncel uygulamaları kullanırım yeterli. Önerebileceğiniz modeller var mı...
  95. steve78

Franz Kafka

Arkadaşlar merhaba, Normalde kitap okuyan biri değildim. Beni tetikleyen şey neydi onuda bilmiyorum? Kısa sürede 3 kitap birden okudum büyük bir keyifle :) Lise yıllarımda arkadaşlarımdan biri sürekli Kafka okuyordu oradan aklıma geldi bu adamın eserlerinden birini okumak istiyorum...
  96. steve78

Adobe Photoshop Çalışmayı Durdurdu Hatası

Arkadaşlar merhaba, Çok acil bu programa ihtiyacım var şu an ancak dün çalışan program nedense bu gün çalışmıyor. Program açılıyor ancak yeni bir çalışma için çalışma alanı açtığımda yada kayıtlı çalışmalarımı açtığımda "Adopbe Photoshop CC 2015 çalışmayı durdurdu. Bir sorun programın düzgün...
  97. steve78

GoDaddy ve Blogger

Arkadaşlar merhaba, 2012 yılında Blogger üzerinden GoDaddy ile alan adı satın almıştım ve bloguma alan adını Google Apps ile bağlamıştım. Şu an başka bir alan adı daha satın alıp bloguma uygulamak istiyorum ama sanırım artık Google bu durumu desteklemiyor. Ben şu an GoDaddy ile alan adı satın...
  98. steve78

iPhone SE 16 GB

Arkadaşlar merhaba, iPhone SE 16 GB 2000 TL gibi bir fiyatı var. Almak mantıklı mı sizce sormak istedim? Birde iPhone 7'nin tanıtılmasını bekleyeyim mi? Fiyatı düşer mi tanıtımdan sonra sizce?
  99. steve78

Whatsapp'tan engellendiğimi nasıl anlarım?

Arkadaşlar merhaba, Whatsapp üzerinde, karşımdaki kişinin son görüldüğünü göremiyorum ancak çevrimiçi olduğunda görebiliyorum ve profil fotoğrafı yok. Durumu görünüyor. Daha önce yaşamadığım bir olay engellemiş mi oluyor yani şimdi?
  100. steve78

İyilikler neden suiistimal edilir?

Bir erkeğin en aciz olduğu an karşısındaki sevdiği kadına içini dökmeye çalışmasıymış. 20 yaşımdayım ve bu yaşıma kadar hep iyi biri olmaya çalıştım. Ben iyi biriyim. Mükafatı oldu mu? Hayır. Bu yaşıma kadar ezilen hep ben oldum. Bu durum karamsarlığı getirdi. Bazı şeyleri aşırı düşünmeye neden...
  101. steve78

Fizik - II

Arkadaşlar merhaba, Aşağıda paylaştığım soruların çözümleri lazım yardımcı olabilir misiniz? Zor durumda olmasam istemezdim.
  102. steve78

Ayrık Matematik

S'den A'ya en kısa yol isteniyor bunun tam olarak mantığı nasıl? İnternette pek türkçe kaynak bulamadım.
  103. steve78

Utangaçlık Nasıl Yenilir

Arkadaşlar Merhaba, Utangaçlık, çekimserlik nasıl yenilir sizce? Bu yüzden iyi bir iletişim dahi kuramıyorum çevremdekilerle. Psikolog tavsiye edebilirsiniz ama psikologa gidiyor olabilseydim çekimser olmazdım. :/ Önerebileceğiniz kitap, video, kaynak vs. var mı bu konu hakkında?
  104. steve78

Pycharm Nasıl Açılır

Arkadaşlar Merhaba, Henüz yeniyim ve Pycharm'ı açamadım bir türlü. Yardımcı olabilir misiniz?
  105. steve78

Hayattan Zevk Alabilmek

Arkadaşlar Merhaba, Çok karamsar biriyim. Ayrıca fazlasıyla içime dönük. Bir şeylerle uğraşayım diyorum hiç bir anlamı olmuyor. Mutlu olamıyorum. Herşey yolundayken de böyle, yolunda olmadığı zamanda. Gülemiyorum, sevinemiyorum. Biriyle tanıştım 1 ay kadar beraberdik çok iyi gelmişti bu bana...
  106. steve78

Windows Görev Çubuğu Boyutu

Arkadaşlar merhaba, Windows 10 kullanıyorum. Görev çubuğunun boyutunu küçültmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim/yapabilir miyim?
  107. steve78

Windows 10 Geç Açılıyor

Arkadaşlar Merhaba, Bilgisayarımı Windows 8.1 (single language)'den Windows 10 (single language)'a yükselttim. Ardından temiz kurulum yaptım. Ancak bilgisayarımı açtığımda başlatılıyor kısmından sonra siyah ekran çıkıyor ve uzun bir süre bekletiyor anlamsızca. Ardından parola kısmı geliyor. Bu...
  108. steve78

Windows Yavaşladı

Arkadaşlar Merhaba, Bilgisayarıma 100 GB'lık alan ayırdım ve buraya Debian kurdum. Kurulumdan sonra Windows (8.1 Pro) geç açılıyor ve sanki daha yavaşladı gibi ne yapılabilir bu durumda?
  109. steve78

Windows Disk Ayırma

Arkadaşlar Merhaba, Bilgisayarda C ve E olmak üzere iki ayrı disk var. Bu şekilde diskleri ayırmanın mantığı nedir? (Bilgisayarcı o şekilde ayırmış) Ben şimdi kendim formatlayacağım bilgisayarımı. E'yi silip C diskini genişletmeyi düşünüyorum tek disk halinde kalmasını istiyorum. Yanlış mı...
  110. steve78

Python Programlama Dili

Arkadaşlar Merhaba, Python hakkında hiç bir bilgim yok. Ne yapmalıyım? Nereden başlamalıyım? Önerebileceğiniz kaynaklar neler?
  111. steve78

Debian

Merhaba Arkadaşlar, Debian'ı nereden indirip ve nasıl kurabilirim yol yordam gösterir misiniz?
  112. steve78

1000-1500 TL Arası Önerebileceğiniz Laptoplar

Arkadaşlar merhaba, Bilgisayarım bozuldu ve bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Belirttiğim fiyat aralığında bilgisayar önerebilir misiniz?
  113. steve78

Ubuntu Nasıl Kurulur

Arkadaşlar Merhaba, Ubuntu nasıl kurulur? HDD'de 100 GB yeni bir boş alan oluşturdum ancak Ubuntu kurulumunda disklerin isimleri değişik geldi, bulamadım kuracağım diski. Bu ayırdığım 100GB'lık diske nasıl kurabilirim?
  114. steve78

İlk Buluşma

Arkadaşlar Merhaba, Uzun zamandır biriyle konuşuyordum ara ara. Sonunda cesaretimi toplayıp duygularımı ifade ettim internet üzerinden. İlk başta şaşırdığını söyledi. Sonra bunları sözlü olarak benden duymak istediğini söyledi. Şimdi ben ne yapmalıyım? Yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum.
  115. steve78

Dudak Kremi

Arkadaşlar merhaba, Dudaklarım çok koruyor. Önerebileceğiniz ürünler var mı bunun için?
  116. steve78

Kamerası İyi Telefon

Arkadaşlar Merhaba, Kamerası iyi bir telefon almayı düşünüyorum önerebileceğiniz modeller var mı? Lumia 1020 hakkında ne düşünüyorsunuz?
  117. steve78

Ters Çıkan Sakal

Arkadaşlar Merhaba, Yeni yeni sakallarım çıkıyor ama sağ tarafımdaki sakallar aşağıdan yukarıya doğru çıkıyor. Nedeni ne olabilir? Ne yapabilirim?
  118. steve78

Adobe Lightroom CC

Arkadaşlar merhaba, Lightroom'un 30 günlük deneme sürümü bitti ve şu an bu programa ihtiyacım var. Bilgisayarımda yeni bir kullanıcı açıp oraya yeniden Lightroom'u kursam 30 günlük deneme sürümü gelir mi?
  119. steve78

Wi-Fi Şifresi Nasıl Kırılır

Zor durumda kalmasam böyle bir şey istemezdim. Yardım edebilir misiniz?
  120. steve78

Kulaklık

Arkadaşlar Merhaba, Linklerde belirttiğim iki ürün arasında kaldım. Siz hangisini önerirsiniz? Tavsiye edebileceğiniz başka ürünler var mı? http://sonyasya.com/asp/product/575/Sony-MDR-ZX600-L-Mavi-Kulakustu-Kulaklik http://sonyasya.com/asp/product/1181/Sony-MDR-ZX660APL-Mavi-Kafaustu-Kulaklik
  121. steve78

Hobileriniz Neler?

Hobilerinizi paylaşmak ister misiniz? Benim yada diğer forum üyelerine ilham kaynağı olabilecek cevaplar gelebilir.
  122. steve78

Kulaklık Tavsiye

Arkadaşlar Merhaba,<br><br>100TL gibi bir bütçem var. İyi bir kulaklık almak istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?&nbsp;
  123. steve78

Kulaklık Tavsiye

Arkadaşlar Merhaba, 100TL gibi bir bütçem var. İyi bir kulaklık almak istiyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?
  124. steve78

Java Kitap Öneri

Arkadaşlar Merhaba, 2.Dönem programlama dili olarak Java göreceğiz. Önerebileceğiniz kaynaklar var mı?
  125. steve78

Buluş-İcat-Fikir

Merhaba, Diyelim ki yeni bir şey icat ettik, prototipini hazırladık, yada çok sağlam bir fikrimiz var peki ya sonra? Doğrudan seri üretimini yapıp pazarlamak veya fikrini faaliyete dökebilmek için direkt olarak kiminle iletişime geçilmeli sizce? Melek yatırımcı, Kickstarter, kuruluşlar (Tübitak...
  126. steve78

Şampuan Önerisi

Merhaba, Daha 20 yaşıma gelmeden saçlarım beyazlamaya ve dökülmeye başladı. Kullandığım şampuan bunun bir etkisi olur mu sizce? Önerebileceğiniz şampuanlar var mı?
  127. steve78

Gelişmiş Atama

Arkadaşlar Merhaba, Aşağıda paylaştığım komutları açıklayabilir misiniz? Bazı takıldığım noktalar var yanlış öğrenmek istemiyorum. #include <stdio.h> #include <conio.h> main() { int x,y; x=4; y=11; x+=2; printf("x: %d\n",x); x-=y+3; printf("x: %d\n",x); x=++y...
  128. steve78

C Dili ile ilgili yardıma ihtiyacım var

Merhaba, C ile ilgili 3 sorum var yapabilecek birini arıyorum yardım eder misiniz?
  129. steve78

C Dili bilen birine yardıma ihtiyacım var Acil!!!

Merhaba, C ile ilgili 3 sorum var yapabilecek birini arıyorum yardım eder misiniz?
  130. steve78

Bilgisayar / Makine Mühendisliği

Arkadaşlar Merhaba, Ben Isparta'da Bilgisayar Mühendisliği (Mühendislik Fakültesi) öğrencisiyim. Henüz ilk senem. Konya'ya Makine Mühendisliği'ne (Teknoloji Fakültesi) geçmeyi düşünüyorum ancak kararsızım. Mesleki yönden her iki bölüm için görüşlerinizi almayı istiyorum.
  131. steve78

Facebook Durum ve Paylaşımlar

Arkadaşlar Merhaba, 2007 yılından beri aynı Facebook hesabımı kullanıyorum. Şöyle bir geçmişime bakayım dedim soğudum kendimden :laugh:. Belirli aralıklardaki durum ve paylaşımları silmenin bir yöntemi yada görünürlülüğünü sadece ben yapabilir miyim? Yadaa varsa başka bir alternatif...
  132. steve78

Evdeki Tozlar

Merhaba Arkadaşlar, Okul için ayrı bir aparta taşındım ama ev çok tozlanıyor. Temizlesem de bu kadar toz nereden geliyor bilmiyorum. Bu tozlardan olacak ki sürekli öksürüyorum günlerce. İyice hasta edecek diye korkuyorum. Ne yapabilirim bu durum da bir çözüm bulabilir miyim?
  133. steve78

Kurumlar Arası Yatay Geçiş

Merhaba Arkadaşlar, Kurumlar arası yatay geçiş için genel not ortalaması nasıl hesaplanır? Ben şu an 1. sınıftayım ve güz ve bahar dönemleri için iki ayrı ortalama çıkacak. Bu iki ayrı dönemin ortalamasından mı buluyoruz nasıl oluyor, bilgilendirir misiniz?
  134. steve78

Yağ Yakmak ve Kilo Vermek

Arkadaşlar Merhaba, Ev ortamında günlük videolardaki egzersizleri yapsam yağ yakmak ve kilo vermek için uygun mudur? https://www.youtube.com/watch?v=CamSXRh01EI https://www.youtube.com/watch?v=cZnsLVArIt8
  135. steve78

C Dersi

Arkadaşlar Merhaba, Okulda C görüyoruz ama yetersiz kalıyor. C dili için önerebileceğiniz kaynaklar var mı? Microsoft Açık Akademi'yi tavsiye eder misiniz?
  136. steve78

Çan Sistemi

Arkadaşlar Merhaba, Üniversitede uygulanan çan sistemini anlayamadım bir türlü? Örneğin atıyorum sınıf ortalaması 40 puan olsun ve ben bu dersten 41 aldım diyelim sorgusuz sualsiz geçiyor muyum? Şuan okulumuzda vizeler bitti ve açıklandı sınıf ortalaması çoğu derste çok düşük. Atıyorum bir...
  137. steve78

Duvar Kağıdı

İstediğim gibi bir duvar kağıdı bulamadım. Önerebileceğiniz kaliteli duvar kağıtlarının bulunduğu site önerebilir misiniz?
  138. steve78

Windows 10 Temiz Kurulum İçin Ürün Anahtarı

Merhaba, Windows 8.1'den güncellemelerle birlikte bilgisayarımı Windows 10'a yükselttim. Windows 10 şu an etkinleştirilmiş durumda. iso dosyasını indirerek temiz kurulum yapmak istiyorum. Ancak bu kurulum sonucunda key ister mi? Birde bilgisayarımı Windows 10'a yükselttikten sonra touchpad geç...
  139. steve78

Windows 8.1 Ürün Anahtarı

Merhaba, Windows 8.1'i bilgisayarıma kurdum ama şuan için etkinleştirilmedi. Bilgisayarımda acil işlerim var. Ürün anahtarını nereden bulabilirim?
  140. steve78

Windows 8.1 Ürün Anahtarı

141. steve78

Algoritma

Arkadaşlar Merhaba, Klavyeden üç kişinin yaşları girilmektedir. Girilen yaşlardan 15 ve 25 arasında olanların sayısını bulan algoritmayı yazınız. Bu algoritmayı yazarken; 1. Başla 2. S=0, YS=0 3. Yaş oku 4. Eğer (Yas>=15 ve Yaş<=25) ise YS=YS+1 5. S=S+1 6. Eğer S<3 ise 3. adıma git 7. YS yaz...
  142. steve78

Fizikten ödevim var yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba, Konu başlığında belirttiğim gibi fizik ödevim var. Çözemediğim ve çözdüğüm sorularında kontrolü amaçlı yardım edebilecek kişiler arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. :rolleyes:
  143. steve78

Linux Nasıl Kurulur

Merhaba arkadaşlar, Denemeden önce sormak istedim nasıl kurabilirim Linux'u bilgisayarıma?
  144. steve78

Windows 10 Sorunu

Merhaba, Arkadaşlar bilgisayarımı çalıştırdığımda Windows başlatılıyor kısımından sonra siyah ekranla karşılaşıyorum ve bu şekilde 5dk kadar bilgisayar bekliyor ve daha sonra parola kısmı çıkıyor karşıma. HDD biçimlendirerek Windows 10'u yeniden kurdum 1-2 gün sonra aynı sorun tekrar oluşmaya...
  145. steve78

Windows 10 Sorunu

146. steve78

İE 8 Yüklemek

Merhaba, Bilgisayarım da şu an Windows 10 kurulu. İE8'i kurmam gerekiyor. Kurduğumda ise bu işletim sisteminde kullanılmıyor uyarısı alıyorum. Nasıl çalıştırabilirim?
  147. steve78

Saç Dökülmesi ve Beyazlaması

Merhaba, 19 yaşımdayım ve saçlarım beyazlamaya başladı. Dökülmesi ise görünürde bir seyreklik yok ancak yastığımda, saçımı kuruttuğum vs. epeyce dökülüyor. Uzun bir süredir head and shoulders kullanıyorum ve bunun yerine bebekler için kullanılan dalin kullanmayı düşünüyorum. Doğrumu yapacağım...
  148. steve78

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi İçin Kaynak

Merhaba arkadaşlar, Bilgisayar mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim ve hocaların anlattıklarıyla bu iş yürümeyecek gibi.:blink: Bu yüzden sizden iyi, kaliteli kaynak arıyorum. Derslerimiz: Bilgisayar Mühendisliğine Giriş, Algoritma, Lineer Cebir (Matlab Programı) Yardımcı olursanız sevinirim.
  149. steve78

3D Kalem Yapımı

Merhaba Arkadaşlar, Ödevim için 3D Çizim kalemi yapmayı planlıyorum ve bunu elektrikli silikon tabancası ile tasarlamayı düşünüyorum. Ancak bu kullanılan silikon mumu sanırım (videolarda gördüğüm kadarıyla) fazla sıvımsı. Videodaki gibi (https://www.youtube.com/watch?v=emUlHFWcHck) nasıl çabuk...
  150. steve78

İki Üniversite Okumak

Merhaba, Mühendisliği bırakıp alternatifi olan bir bölümü ailemin bulunduğu bir şehirde okumak için merkezi puanla yatay geçiş yapmak istiyorum. Bu bölüme geçersem birde AÖF'de bir bölüm okumak istiyorum. İkisi de lisans programı. Bu şekilde okuyabilir miyim?
  151. steve78

Senet/Sözleşme Vazgeçme

Arkadaşlar Merhaba, 2 kişi apartta kalıyoruz. Birlikte kaldığım kişi sınıf arkadaşım ama memnun değilim kendisinden. Bu yüzden başka bir yere çıkmak istiyorum ama imzaladığım senet ve sözleşme aklımı karıştırıyor. Ne yapabilirim bu durumda bir fikir verebilir misiniz? Vazgeçme hakkına sahip miyim?
  152. steve78

ESOGÜ Matematik - Bilgisayar Bölümü

Merhaba, Başlıkta belirttiğim bölümde okuyan kişi/kişiler varsa bana ulaşabilirler mi? Bölüm hakkında bilgi almak ve durumum hakkında fikir sahibi olmak için iletişime geçmek istiyorum.
  153. steve78

Matlab

Matlab programını güvenli indirebileceğim link paylaşabilir misiniz?
  154. steve78

Yatay Geçiş

Arkadaşlar merhaba, 1. sınıf öğrencisiyim. Aynı lisans bölümünden ailemin bulunduğu şehirdeki üniversitelerden birine yatay geçiş yapmayı düşünüyorum ancak bu konuda hiç bir bilgim yok. Ne zaman yapılır? Geçiş yapabilme olasılığım nedir? Geçiş yapabilmem için ne yapmam gerekir biraz açıklar...
  155. steve78

Format Programları

Arkadaşlar merhaba, Bilgisayarcıların format attıktan sonra bilgisayara kurdukları standart programları arıyorum yardımcı olur musunuz?
  156. steve78

Replika (Çakma) Ayakkabı

Arkadaşlar Merhaba, Nike, Adidas, Etnies vb. bu markalara 100 - 200TL bayılmaktan bıktım. Sormak istediğim sizce çakma ayakkabı kullanılır mı? Daha önce kullandınız mı? Hangi sitelere güvenebilirim?
  157. steve78

Gss hakkında

Arkadaşlar Merhaba, Gelir tespiti yapıldıktan sonra bilindiği gibi işte aylık GSS için devlete borçlandım. Üniversite kaydımı yaptırdım ve artık öğrenciyim. Elimde şuan öğrenci belgem var. Borcumu hiç ödemedim. (500TL civarı) Şimdi ne yapmam gerekiyor?
  158. steve78

Kyk yurt sonucu

Arkadaşlar Merhaba, Malum KYK sonuçları açıklandı ve 1889. sırada yedekteyim. Bu konularda da tecrübesizim. Sizce gelme ihtimali nedir? İmkansız gibi görünüyor gözüme.:blink:
  159. steve78

Windows 10 Sorunları

Arkadaşlar Merhaba, Bilgisayarımda şu an Windows 10 Pro 64 bit işletim sistemi kurulu. Sistem hakkında iki sorunum var. Birincisi bilgisayarımı başlattığımda biosa geçmek için belirtilen tuştan sonra siyah bir ekran geliyor ve bu şekilde 2-3 dk. bekledikten sonra Windows başlatılıyor. İkinci...
  160. steve78

Zayıflamak

Arkadaşlar Merhaba, Zayıflamak istiyorum ancak uygun bir kardiyo programı bulamadım. Bulamamamın nedeni onca şey var ne yapacağımı şaşırdım. En sonunda Insanity MAX:30'a başladım ancak hareketlere ayak uyduramadığımdan devam etmedim. Sormak istediğim her gün yarım saat hafif tempoda koşsam...
  161. steve78

Link renkleri

Arkadaşlar Merhaba, Ben Blogspot üzerinden blogumu tasarladım ancak bir sorunum var. Şablon > Özelleştir bölümünden bağlantılar için renkleri ayarladım (ör: Fareyi üzerine getirmeden önce koyu gri, fareyi üzerine getirdiğimizde açık gri olması) ancak bu bölümde blogumun tasarımında bulunan tüm...
  162. steve78

Blogspottan özel alan adi alma

Arkadaşlar Merhaba, Yıllar önce Blogspot üzerinden Google Apps ile birlikte yıllık 10 dolara özel alan adı almıştım ve her yıl yenileniyor bu. Şu an yeni bir alan adı daha almak istiyorum ancak Blogspottan o arayüzü bulamadım. Acaba satış durduruldu mu? Bilgisi olan var mı bu konu hakkında?
  163. steve78

İngilizce Öğrenme

Merhaba Arkadaşlar, Üniversiteye yeni başlayacağım. Ne kadar hazırlık okumak istesem de (sanırım bu sene kaldırılmış) olmadı. Lise de 45-50 puanla geçerdim genelde. Yani İngilizce konusunda epey yetersizim. Temelim çok kötü. 100'e kadar doğru düzgün sayamam. Aksine almancadan 80-90 alırdım...
  164. steve78

Graffiti (Sketch)

Arkadaşlar Merhaba, Çok uzun olmasa da epeydir graffitiyle uğraşıyorum. Çizimlerim iyi ancak keçeli kalemlerle boyamaya çalışıyorum sonuç vasat oluyor. Sketch için önerebileceğiniz kalemler var mı.
  165. steve78

Fotoğraf Paylaşım Platformları

Herkese Merhaba Arkadaşlar, Anonim bir hesap açıp çektiğim fotoğrafları paylaşmak, bir arşiv oluşturmak istiyorum. Bu fotoğrafları Facebook sayfası açıp mı paylaşmalıyım yoksa Flick, 500px gibi yada başka mecralar mı kullanmalıyım?
  166. steve78

Nelere Sahip Olmak İsitiyorsunuz?

Şu an içinde bulunduğunuz durumda nelere sahip olmak isterdiniz? -Ben mutlu olmayı isterdim.
  167. steve78

Üniversite ve Bölüm Değişikliği

Herkese Merhaba, İstediğim bölüm olan Bilgisayar Mühendisliğini bu sene kazandım ancak üniversitenin bulunduğu şehri sevemedim. Ayrıca ekonomi bakımından ailemi ciddi zorlayacak. Henüz bir açıklama yok ancak henüz öğrenim görmeye başlamadan da merkezi puanla yatay geçiş yapma imkanı...
  168. steve78

Üniversite Değişikliği

Herkese Merhaba, Dün üniversite kaydımı yaptırdık. Pişmanım diyebilirim. Aileme de söyleyemedim ama farkındalar. Bu durumda bir yolu var mı aynı bölümde farklı bir üniversiteye gitmek için?
  169. steve78

Windows 8'den Windows 7'ye Geçiş

Herkese merhaba, Bilgisayarımda orjinal Windows 7 Home Premium vardı. Windows 10 kurmak istiyorum ancak bilgisayarcı Windows 8 Enterprise yüklediğinden rezerve edemiyorum. Windows 10 ISO dosyasını belleğe kurdum belki Windows 7 keyini kabul eder ve kurabilirim diye ancak kabul etmedi. Rezerve...
  170. steve78

Üniversite İçin Banka Hesabı

Herkese Merhaba, Öğrenci Bilgi Sisteminde İBAN numarası girmem için bir alan oluşturmuşlar. Üniversite ile banka hesabımın ne ilgisi var? Ne için kullanılacak? Enpara'dan hesap açmayı düşünüyordum. Aldığım bu hesap olur mu? Yoksa üniversite mi bize bir hesap açacak? Kulak dolgunluğundan Ziraat...
  171. steve78

Öğrenci Kredisi

Herkese Merhaba, Devlet öğrenci için aylık 330TL kredi verdiğine dair duyum aldım bunun doğruluk payı nedir? Kredinin geri ödemesi nasıl yapılıyor? Faiz var mı? Nereye başvurmam gerekiyor? Böyle bir durum varsa cidden çok iyi olacak. Aileme yük olmak istemiyorum.
  172. steve78

Üniversiteyi Kazandık Peki Yurtlar

Herkese Merhaba, Öncelikle yerleşebilen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Umarım hepimiz için hayırlı olur. Bundan sonrası önemli olan tek konu barınma. Genel yorum özelden ziyade, KYK yurtlarının tercih edilmesi gerektiği. Nedeni nedir? KYK yurtlarına yerleşme nasıl oluyor? Neye göre kazanılıyor...
  173. steve78

iOS İçin Uygulamaların Eski Sürümünü İndirme

Herkese Merhaba, iOS6 cihazım için indirmem gereken uygulamalar var ancak indirmeye çalıştığımda bu uygulamalar iOS7 ve üzeri cihazlar içindir uyarısı alıyorum. Bu normal bir durum. Bu uygulamaların daha önce eski sürümleri de vardı onları nasıl indirebilirim? Daha önce indirmediğimden dolayı...
  174. steve78

İkinci El Bilgisayar Almak

Herkese Merhaba, İkinci el bilgisayar alınır mı sizce? Linkteki ürünü almayı düşünüyorum. MacBook Air mid 2011 + SuperDrive + Kılıf - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com&#039;da - 215967175
  175. steve78

Fitness Uygulamaları

Herkese Merhaba, Windows Phone için yoksa alternatif olarak Android için önerebileceğiniz fitness uygulamaları nelerdir?
  176. steve78

Enpara

Herkese Merhaba, Daha önce Yapı Kredi'den vadesiz hesap açtırmıştım ve yıllık ücret olarak 64TL istedi. Bu durum Enpara'da var mı?
  177. steve78

HP Pavilion DV6

Herkese Merhaba, HP Pavilion DV6-6c03st bilgisayarımı satmak istiyorum. Yaklaşık 3 yıl önce 2000+ TL gibi fiyata almıştım sizce şu an ne kadara satabilirim? Hiç bir sorunu yok kutusu, faturası vs. her şeyi var. Ayrıca temiz kullandım. Satmamdaki amaç daha taşınası Ultrabook almayı düşünüyorum.
  178. steve78

Ev Dekorasyonu

Merhaba Arkadaşlar, Anneme söz verdim bayram öncesi iyi bir iş çıkarırım diye ama gerçekten işin içinden çıkamadım. :) Üşenmedim kroki hazırladım. Bu eşyaları nasıl yerleştirebiliriz? Fikirlerinizi almak istiyorum.
  179. steve78

Yazılımda İngilizcenin Önemi

Herkese Merhaba, Bu sene üniversite tercihlerimi (Bilgisayar Mühendisliği) yaptım ancak bazı tercihlerimde İngilizce hazırlık yok ve dili tamamen Türkçe olanlar da var. Ben ingilizcemin olabildiğince yetersiz olduğunu düşünüyorum bu meslek için. Şayet bu bahsettiğim bölümlerden biri gelirse...
  180. steve78

Üniversite Sıralama

Herkese Merhaba, Bilgisayar Mühendisliği istiyorum ve çok istediğim yerleri tercihlerime ilk sıralamalara yazdım ancak bunların hepsi sınırda. Her sene taban sıralamalar artmış. Aksine bu sene azalırsa açıkta kalırım :blink:. Riske atmamak için tutan ve tutabilecek üniversiteleri aşağıya yazdım...
  181. steve78

Tatilde Ne Yapılmalı

LYS bitti. Tercihler ve Ramazan'da bitecek. Tüm günümü bilgisayar başında geçiriyorum. (Ağır asosyalim :) ) Sizce ne yapabilirim tatilde?
  182. steve78

Teknoloji Fakülteleri

Arkadaşlar Merhaba, Bilgisayar Mühendisliği istiyorum ancak Teknoloji Fakülteleri ile Mühendislik Fakülteleri kafamı karıştırıyor. Fakültelerin farkını biliyorum ancak sonucunu bilmiyorum. Uygulama ağırlıklı eğitim verilmesinden dolayı şahsi görüşüm Teknoloji Fakültelerinden yana ancak iç...
  183. steve78

Sürekli İnternetim Kesiliyor

Arkadaşlar belki 3 yıl oldu TTNET aboneliği alalı nedendir bilmiyorum çok değil her yarım saatte (belki daha kısa bir sürede) bir internetim 1-2 dakikalığına kesiliyor. Sonra bilgisayar bağlanırsa bağlanıyor bağlanmazsa internet erişiminden kendim bağlıyorum. TTNET'i aradım durumu anlattım şu an...
  184. steve78

Pizza Tavası

Linkteki ürünler iş görür mü sizce? 1-) STILEA PF2288 ENDÜSTRİYEL PİZZA VE LAHMACUN FIRINI - kliksa.com 2-) Premier PPD 9680 1200W Kırmızı Pizza Fırını Fiyatı ve Özellikleri - Gold.com.tr
  185. steve78

2015 Üniversite Tercihi

Herkese Merhaba, Bilgisayar Mühendisliği istiyorum. 140 000 gibi bir sıralamam var. Geçen senelere göre sıralamaları baz alırsam kaç binden itibaren tercih listeme yazmalıyım? Şu an için Süleyman Demirel Üniversitesi tercihlerim arasında. Bu sıralamaya göre sizin önerebileceğiniz üniversiteler...
  186. steve78

Tarafsız Medya

Arkadaşlar hangi medyayı takip ediyorsunuz? Varsa taraf tutmayan (Yok gibi :) ) yayın organları hangileri?
  187. steve78

Süleyman Demirel Üniversitesi

Merhaba Arkadaşlar, Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği tercihlerim arasında. Üniversitede okuyan arkadaşlar varsa hem yorumlarını almak, hem de bir kaç soru sormak istiyorum.
  188. steve78

Bilişim Sektörü

Merhaba Arkadaşlar, 2015 LYS sonuçları açıklandı. Teknolojiye ilgimden dolayı ve sevdiğim mesleği yapmayı istiyorum. Bu yüzden bilişim sektöründe bir bölümü tercih etmeyi düşünüyorum. Şu an için yoğunluktan dolayı internet sitelerine erişim yok. Taban puanları göremiyorum. Aklımda kaldığı...
  189. steve78

Aynı Sefa

Arkadaşlar teyzem sipariş istedi. Mantar için Aynı Sefa diye bir ürün söyledi internetten getirtmek için. Bende sormak istedim kaliteli bir ürün müdür? Valide Sultan Aynısefa Kremi 30 Ml Ekzema Ve Mantarda 389 - n11.com
  190. steve78

Hafif ve Dayanıklı Madde

Arkadaşlar hafif ve dayanıklı madde arıyorum? İstediğim gibi şekil verebileceğim bir madde ne olabilir? Benim aklıma silikon geldi ancak olur mu bilmiyorum. Önerileriniz var mı?
  191. steve78

Spray Boya

Arkadaşlar bisikletimi boyamayı düşünüyorum. Astar, boya ve vernik için Motip ürünlerini kullanacaktım ancak Motipin mat verniğini bulamadım. Metylan marka mat vernik buldum ancak Motip ile uyumsuzluk olur mu sizce? Yada tüm ürünleri Metylan olarak mı kullanmalıyım?
  192. steve78

Notebook Soğutucu

Arkadaşlar bilgisayarım hata veriyordu bilgisayarcıya götürdüm ve HDD fazla ısınıyormuş. 20TL'ye bir soğutucu verecekti almadım. Bilgisayarım HP Pavilion DV6. Bu modele uygun tavsiyeleriniz var mı? Soğutucu alırken nelere dikkat etmeliyim?
  193. steve78

İnternet Kesilmesi

Arkadaşlar sık sık internetim kesiliyor. Windows 10 ISO dosyasını indirmem gerekiyor. 3GB lık bu dosya yaklaşık 2 saat gibi bir zaman alıyor. Ancak sürekli kesilen internetim sayesinde ağ hatası alıyorum ve tekrar en baştan indirmem gerekiyor. Ancak sürekli gidip durduğundan indiremedim dosyayı...
  194. steve78

Bilgisayarım Açılmıyor

Arkadaşlar bilgisayarımı açtığımda linkte fotoğraftaki gibi ekranla karşılaşıyorum. Komutları verdiğimde saniyelik bir ekran kararmasından sonra tekrar fotoğraftaki ekran çıkıyor. Çok iyi ingilizcem olmadığından fazla anlayamadım ne yapmam gerekiyor...
  195. steve78

Bisiklet Boyamak

5 yıldır kendi haline biraktigim bisikletimi yaz tatilinde kendime gorev bilip kusursuz sekilde bakimini yapmayi planliyorum. İse koyulmadan once sormak istedim. Bisiklet kadrosunu boyamak icin asamalar neler? Ben boya sokucu ile kendi boyasini cikarip duzgun bir zimpara sonrasi siyah mat spray...
  196. steve78

Ctis ve Yazılım Mühendisliği

Yazılım okumak istiyorum bunun için ağır mühendislik derslerini almaya gerek var mı? Bu yüzden Ctis bölümü şu an için tercihlerimin arasinda ancak bolum öğrencisinin onceliginiz muhendilikler olsun diye bir yorumu aklimi karistirdi. Yazilim alaninda kendimi gelistirmek istiyorum. Bu yüzden dogru...
  197. steve78

Bulaşık makinesi önerir misiniz?

Arkadaslar ilk defa bukasik makinesi aliyoruz. Bu yuzden pek detayini bilmiyorum. Onerebileceginiz modeller var mi? Linkteki urun nasil sizce? Ortalama bütçe 800TL. Teşekkürler. http://www.kliksa.com/urun/hotpoint-ariston-lfb-4m010-x-tk-a-4-programli-bulasik-makinesi/980002962
  198. steve78

Spor ve Akilli bileklik

Arkadaslar yaz tatilinde kendimi spora adamayi dusunuyorum. Bun yuzden akilli bileklik almayi dusunuyorum oneriniz var mi yoksa gerek yok dusuncesinde misiniz? Akilli bileklik yerine Runtastic uygulamalari daha mi dogru sojuc verir. Asagidaki kinkteki gibi uygun fiyata bir cihaz dusunuyorum...
  199. steve78

Yurtdışından Alış Veriş

Ebay, Alibaba gibi sitelerden ufak tefek satışını yapabileceğim ürün alıp Türkiye'de çevreme, internet üzerinden vs. satmak istiyorum. Aklıma takılan bir konu var size sormak istedim arkadaşlar. Bu şekilde çok alış veriş yaparsak vergiye takılıyor sanırım. Bunun bir sınırı mı var? Önceden alış...
  200. steve78

Reddedilmek

5 yıl boyunca bir hiçin peşinden koştum ama sonuç hiç. Sürekli dolaylı yollarla içimdekini anlatmaya çalıştım. Karşısına geçip ''Seni Seviyorum'' ibaresini kullanamadım bir türlü. İnsanlar karşısında özgüvensizleşiyorum. Bir gece yarısı gidip okul duvarına bahsi geçen kişinin graffitisini...
  201. steve78

Fotoğraf İçin Telefon Önerisi

Arkadaşlar Samsung WB100 fotoğraf makinem var ancak yanımda sürekli onu taşıyamıyorum. Bu yüzden iyi görüntüler yakalayabileceğim bir telefon arıyorum. Akla ilk gelen Nokia 1020 ancak bulunduğum şehirde ki teknoloji marketlerinde pek rastlamadım. İncelemeye ve kıyaslamaya fırsatım olmadı...
  202. steve78

HZ ne kadar önemli?

Arkadaşlar LG 42LB670V ile LG 42LB652V arasında farklar nelerdir? Benim keşfedebildiğim iki ürün arasında 200 HZ'lik bir fark var ve arasındaki fiyat farkı da epey var. HZ çok mu önemli? LG 42LB652V modelini düşünüyorum. İndirim vs. 1600 TL'yi bulacak. Bu fiyata uygun mudur sizce? Yoksa başka...
  203. steve78

Televizyon Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Belirttiğim gibi TV almadan önce hangi kriterlere dikkat etmeliyim? 1500 TL gibi bütçeyle olması gereken değerler neler olmalı? Bu bütçeye indirimleri de göz önünde bulundurursak önerebileceğiniz TV'ler nelerdir? Evde şu an uzun süre kullandığımız tüplü TV var ve pişman olmayacağımız bir TV...
  204. steve78

FHD mi yoksa UHD mi?

1500 TL gibi bir değerde televizyon almayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var. Öncelikle LG'nin 40UB800V modelini uygun bulmuştum ancak biraz araştırdıktan sonra ertelemeyi düşündüm. Bu modele mağazada denk geldim ve orada görüntülenen görüntü kalitesi çok çok iyi. Ancak SD yayınlar...
  205. steve78

Televizyon Önerir misiniz?

Arkadaşlar ortalama 1500 TL bütçem var. Sizce hangi TV'yi almalıyım? Ben biraz araştırdım linkteki TV'yi uygun gördüm. Sizin önerilerinizi de almak istiyorum...
  206. steve78

Karabük Üniversitesi

Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği tercihlerim arasında. Biraz araştırdım ve öğrendiğim kadarıyla az zamanda çok yol katetmiş gibi görünüyor. Sizlerin de fikrini almak istiyorum üniversite hakkında?
  207. steve78

İnternete Giremiyorum

Arkadaşlar Windows 10'a güncelleme geldikten sonra internete giremiyorum. Sorunum internetten dolayı değil. Sadece bilgisayarımda ki yüklü tarayıcılarla bağlanamıyorum internete. Şu anda Windows Mağazadan indirdiğim ''Google Search'' ile girebiliyorum. Bilgisayarımda Chrome ve İnternet Explorer...
  208. steve78

Nereden Giyiniyorsunuz?

Genelde LCW ürünlerini kullanıyorum ancak kalitesiz geliyor bana. Yani ilk yıkamada fıss!! Önerebileceğiniz markalar var mı? Hem kalite hem tasarım açısından. Kısacası başlıkta belirttiğim gibi ''Nereden Giyiniyorsunuz?'' :blink:
  209. steve78

Çiğ Köfte Seti (Etsiz)

Şehir değiştirmeden önce bulunduğum ilde Cesa bayisi vardı ancak şu an bulunduğum ilde yok maalesef. İnternetten Cesa çiğ köftenin set ürünü olduğunu fark ettim. Ne zaman farklı bir markete girsem göz atıyorum reyonlara ama pek rastlamadım. Sizin bir bilginiz var mı sormak istedim? Yada...
  210. steve78

Organik Kimya

Kimya LYS için konu bilgim yok denecek kadar az. Bu yüzden sadece organik kimyadan yapmayı düşünüyorum. Bunun için nereden çalışmalıyım sizce, önerebileceğiniz kaynak var mı?
  211. steve78

Özel Üniversitede Okumak

Yazılım mühendisliği bölümü geneli vakıf üniversitelerinde. Bunun sebebi ne? Aileme yük olmamak için özel üniversiteler tercihim değildi. Millet ağzı işte konuşan konuşuyor. Birinden alıntı yapmak ve bunun doğruluğunu sormak istiyorum. Bu kişinin bir tanıdığı/yakını yazılım mühendisliği okuyor...
  212. steve78

Vitamin Takviyesi (YGS-LYS için)

Arkadaşlar sınav arifesinde daha iyi verim almak, konsantrasyonu sağlamak ve yorgunluğu en aza indirmeye çalışmak için Pharmaton kullanmayı düşünüyordum ancak şu an için Aknetrent kullanıyorum ve içerdiği A vitamininden dolayı doz aşımı olacağından zehirlenmeye yol açabileceğinden vazgeçtim...
  213. steve78

Windows 10 İnternet Sorunu

Arkadaşlar Windows 10 güncellemesi geldikten sonra IE ve Chrome'dan alttaki gibi hata alıyorum. Güvenlik duvarı felan uğraştım biraz ancak TR olmadığından çözemedim. Store'dan Google Search indirerek buraya girebildim. Programı ne engelliyor olabilir ve nasıl çözebilirim? (Mcafee gibi gözüme...
  214. steve78

YGS Deneme

YGS için deneme almayı düşünüyorum ancak size de sormak istedim. YGS'ye paralel, çözümlerine ulaşabileceğim hangi denemeleri önerirsiniz? Dershanede Güvender, Pianalitik, Testevi, Körfez çözüyoruz. Bunlar dışında önerileriniz nedir?
  215. steve78

YGS - Türkçe

Bir sayısalcı olarak denemelerde dil bilgisi ile ilgili soruların çoğunu boş bırakıyorum. Sormak istediğim yazım yanlışları ile ilgili bir konu. Yazım yanlışlarının yöntemi nedir? Örneğin her şey ayrı yazılırken hiçbir bitişik yazılması gibi. Birde bu gün rastladım ud yanlışmış doğrusu ut muş...
  216. steve78

DEÜ Hakkında

DEÜ eğitim açısından nasıl sizce? İzmir olduğundan mı yoksa gerçekten eğitimden mi kaynaklanıyor bu ilgi? Bilgisayar Bilimleri istiyorum ama karamsarım bu konuda. :huh:
  217. steve78

Bilgisayar Bilimleri nasıl bi bölümdür?

DEÜ Bilgisayar Bilimler'i hakkında bilgi verebilir misiniz?
  218. steve78

Diş Macunları

Çay, kahve o kadar fazla tüketmesem bile dişlerim aşırı sararıyor. Kullandıklarım arasında Signal White Now en iyisi ama oda yetersiz. Önerebileceğiniz ürünler var mı?
  219. steve78

SGK Gelir Tespiti

Arkadaşlar 18 yaşındayım ve okula gitmiyorum. Bir yerde de çalışmıyorum. SGK binasından bir kişi beni kaymakamlığa yönlendirdi gelir tespiti için. Yaptım işlemleri ve sonucu e devlette G1 olarak görünüyor. Henüz rayiç değerini de hesaplatırmadım. Sanırım tekrar kaymakamlığa gidip verilen evrakı...
  220. steve78

Takılan Video

Genelde YouTube üzerinden izlediğim videolarda sıkıntı yaşamIyorum HD olarak rahatlıkla izliyorum ancak TeknoFEM üzerinden 1 dk. videoyu izleyemiyorum HD olmadığı halde. Bunun için program, alternatif vs, bir şey var mıdır?
  221. steve78

Bilgisayar Mühendisliği / Bilgisayar Bilimleri

Bilgisayar Mühendisliği / Bilgisayar Bilimleri arasında ki farklar nelerdir? Biraz araştırdım ve ''İster bilgisayar mühendisliği okuyun ister bilgisayar bilimleri okuyun ister yazılım mühendisliği okuyun. Hiçbiri arasında fark yok. '' ibaresini gördüm. Doğru mudur?
  222. steve78

Cihazın Yavaşlaması

Arkadaşlar yeni tablet (ASUS MEMOPAD ME176C 7) aldım. Kardeşim kullanacağından epey oyun yükledim ancak şu an için Chrome'da bile hem yavaş hemde sürekli kapanıyor uygulamalar. Daha önce hiç Android tabanlı cihaz kullanmadım. Ne yapabilirim?
  223. steve78

Bilgisayar Bağımlılığı

Bilgisayar başında zaman harcamamak için günde belirli saatlerde yada sınırlı bir şekilde PC kullanmamızı sağlayan bildiğiniz bu tarz programlar var mı? (ör: 1 saat kullandıktan sonra o gün açılmaması gibi.) :blink:
  224. steve78

Jailbreak Hata

Anlatılan (http://www.youtube.com/watch?v=zsi10dzNr2M) gibi Jailbreak yapıyorum ancak bir türlü olmadı. Bazen alttaki, bazende hata veriyor. Neden olabilir? Device: iPod touch 4G ECID: 3195473548687 Build: iPod4,1_6.1.6_10B500&#65279;
  225. steve78

İstemsizlik

Arkadaşlar her konuda fazla uyuşuğum. Yani bir istemsizlik var içimde. Bu durum ders çalışmamı da oldukça etkiliyor. Test çözerken filan çok yavaşım açıkçası. YGS-LYS'ye çalışıyorum. Bu durum denemeleri etkiliyor ve soruları yetiştirmek için oldukça zaman sıkıntısı yaşıyorum. Bu ataleti...
  226. steve78

Sakarya Üniversitesi nasıl bir yer?

Arkadaşlar Bilgisayar Mühendisliği istiyorum ve Sakarya Üniversitesinin bu bölüm için puanı makul benim için. Daha çok erken ama olursa Sakarya Üniversitesi eğitim açısından ve iş bulma olanağı nasıldır?
  227. steve78

İlk Araba

Arkadaşlar babamın ehliyeti yok. Haliyle arabamızda yok. Ben daha önce hiç araba kullanmadım. 18 yaşımı doldurduktan sonra ehliyetimi aldım. 12 saatlik direksiyon eğitimi dışında hiç araba kullanmadım kurs dışında. Yani hiç arabadan anlayan biri değilim. Şimdi 15000 - 20000&#8378; arası ilk...
  228. steve78

Ygs - Lys

Arkadaşlar YGS-LYS'de bildiğiniz kısa yollar, pratik çözümler nelerdir?
  229. steve78

Hangi Tablet'ti Seçmeliyim

Arkadaşlar oyun için tablet almayı düşünüyorum ancak linklerdeki tabletler arasında kararsız kaldım. Başka önerebileceğiniz cihaz var mı? Yoksa bunlar arasından hangisini seçmeliyim sizce? 1- http://www.teknosa.com/urunler/125044354/asus-memopad-me176c-7-tablet#product-features 2-...
  230. steve78

Tablet Öneri

Arkadaşlar bununla ilgili başka bir konu daha açmıştım ama kararsız kaldım. Küçük kardeşim için tablet almayı düşünüyorum. Oyun amaçlı kullanacak birde skype için ön kameraya ihtiyaç var. 200 - 280&#8378; arası uygun bir şey arıyorum varsa önerileriniz nelerdir? Ben iki cihaz arasında kaldım siz...
  231. steve78

Oyun İçin Tablet

Arkadaşlar küçük kardeşime max. 250&#8378; tablet arıyorum önerileriniz nelerdir?
  232. steve78

Hızlı Okuma Teknikleri

Arkadaşlar YGS'de türkçe yaparken çok zaman harcıyorum. Hızlı okuma ile ilgili internette araştırma yaptım ama çoğu tanıtım şeklinde. Teknikleri anlatan bir kaynak bulamadım. Sizin bildiğiniz kaynak var mı bu konu ile ilgili yada bu teknikleri bilen biri var mı aramızda?
  233. steve78

Jailbreak

Arkadaşlar 4. nesil iPod Touch'ım var ve şu anda iOS 6.1.6 yazılımı yüklü. App Store'dan Runtastic uygulamalarını yüklemek istiyorum ancak iOS 7 veya üst sürüm yazılım istiyor. Cihaza Jailbreak yapsam bu uygulamaları indirebilir miyim? Cydia olayını tam olarak kavrayamadım bu şekilde ücretli...
  234. steve78

iOS Jailbreak

Arkadaşlar 4. nesil iPod Touch'ım var ve şu anda iOS 6.1.6 yazılımı yüklü. App Store'dan Runtastic uygulamalarını yüklemek istiyorum ancak iOS 7 veya üst sürüm yazılım istiyor. Cihaza Jailbreak yapsam bu uygulamaları indirebilir miyim? Cydia olayını tam olarak kavrayamadım bu şekilde ücretli...
  235. steve78

Roaccutane ve Aknetrent

Arkadaşlar aranızda Roaccutane veya Aknetrent kullanan oldu mu?
  236. steve78

Üst sürüm isteyen uygulamalar

Arkadaşlar elimde 4. nesil iPod Touch var. iOS 6.1.6 yazılımı kurulu. Runtastic uygulamalarını indirmek istiyorum ancak iOS 7 veya üstü sürüm istiyor. Bazı uygulamaların eski sürümünü indirebildim ama bir kaç uygulama iOS 7 veya üstünü istiyor. İndirebilmek için ne yapabilirim?
  237. steve78

Spor İçin Uygulamalar

Arkadaşlar Runtastic gibi iOS veya Windowsphone platformunda uygulama arıyorum. Önerebileceğiniz uygulamalar var mı?
  238. steve78

Kulak Tıkacı

Arkadaşlar fazla gürültü yapan küçük bir kardeşim var ve ev ortamında gürültüden ygs-lys çalışamıyorum. TV sesi, çocuk sesi gibi gürültüleri engelleyebilecek etkili bir kulak takacı arıyorum. Kullandığınız veya önerebileceğiniz başka bir alternatif var mı bu duruma?
  239. steve78

Boy Uzaması

Arkadaşlar 18 yaşındayım ve ergenliğe geç girmiş biriyim. Şu anda 1.75 boyunda ve 72kg mım. Annem ve babamdan uzunum. Bu zamandan sonra boy uzar mı? Uzaması için ne yapmam gerekir? Bu soruyu aslında bacaklarımdaki ağrıdan dolayı soruyorum. Yaklaşık 1-2 haftadır diz kapağımın alt kısmında bir...
  240. steve78

Evde Spor Yapmak

Arkadaşlar iyi bir vücut için evde aşağıda belirttiğim uygulamaları 3kg dambıl ile 12 kez 3er set yapayı düşünüyorum. Sizce yeterli mi? Başka eklemem gereken bir uygulama var mı? Isınma http://www.uzmantv.com/vucut-gelistirmeden-once-nasil-isinmak-gerekir Omuzlar...
  241. steve78

Kişisel Gelişim Kitabı

Arkadaşlar bu kişisel gelişim kitaplarından çok bahsediliyor. Size sormak istediğim ne derecede bir etkisi olabilir / olabilir mi? Öneride bulunabileceğiniz isimler var mı?
  242. steve78

YGS - LYS Konu Anlatımları

Arkadaşlar mf öğrencisiyim ve bu sene üniversite sınavına gireceğim. Hocaların internet üzerinden videolu konu anlatımlarıyla desteklemek istiyorum çalışmalarımı ancak bir sürü alternatif var. Güvenilir, iyi konuları eksiksiz bulabileceğim sizlerin önerebileceğiniz site, youtube kanalı vs...
  243. steve78

Win 10 Kurarken Disk Hata Veriyor

İkinci işletim sistemi olarak Win 10 Beta'yı oluşturduğum ssd'ye kurmak istiyorum ancak fotoğraftaki hatayı veriyor neden olabilir?
  244. steve78

Windows 10 Kurmak

Arkadaşlar şu anda Windows 7 kullanıyorum ve Windows 10'u kurmak istiyorum. Windows 10, şu an için beta olduğundan güncel programları bilgisayarımda kullanabilir miyim? Yada kullanmadığım Windows XP 32 bit eski bilgisayarıma yükleyebilir miyim?
  245. steve78

Windows 10 Kurmak

246. steve78

YGS - LYS Deneme Sınavları

Arkadaşlar ben liseden mezun oldum ve istediğim bölüm olmayınca tekrar hazırlanmaya başladım. Dershaneye gitmiyorum ve gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ancak düzenli olarak deneme sınavlarına katılmak istiyorum. Bunun için dershanelerin bir alternatif var mı?
  247. steve78

YGS - LYS Deneme Sınavları

248. steve78

18 yaş ve sigorta sorunu

Arkadaşlar ben 18 yaşımı doldurdum ve şu anda lise mezunuyum. Bu sene üniversiteye tercih yapmadım. Yani öğrenci değilim kayıtlarda. Mezun olduktan sonra SGK'dan belirli bir güne kadar sigortalı olunabiliyor. Ancak ben bu günüde doldurdum. Şu anda sigortasızım ve 6 ay boyunca kullanmam gereken...
  249. steve78

Kişilerin Online Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Facebook kapalı olduğunda, belirlediğimiz kişi/kişiler online olduğu zaman bildirim alabileceğimiz yöntemler var mı?
  250. steve78

Ygs - lys

Arkadaşlar mezun oldum ve istediğim bölüm olmayınca ikinci kez YGS - LYS'ye gireceğim. Bu sene için Fem'in YGS-LYS dergisine abone oldum. Onun dışında geçen seneden kalan Final test kitaplarım var. Bu test kitapları tarih olarak geçen seneye ait. Bu test kitaplarını mı çözsem yoksa yeni test...
  251. steve78

Bulaşık Makinesi Almayı Düşünüyorum Önerileriniz Nelerdir?

Arkadaşlar max. 800 TL bütçem var hangi bulaşık makinelerini önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden herkese.
  252. steve78

Araç Kullananlar Yardım Edebilir Mi?

Arkadaşlar yarın direksiyon sınavım var ve 12 saatlik kursta verilen eğitim dışında çalışma imkanım olmadı. Araç kullanan arkadaşlara sorum şu. Kırmızı ışıkta dururken debriyaja uygun konumda ise frene basıyoruz. Ancak kasislerde, dönerken veya bir sebepten dolayı yavaşlamak veya durmak için...
  253. steve78

Adobe Illustrator Hakkında

Arkadaşlar çizimlerle uğraşmak çok zamanımı alıyor. Bir fotoğrafı Adobe Illustrator ile vektörel hale getirmenin kolay bir yöntemi var mı?
  254. steve78

Spor yaparken nasıl beslenilmeli?

Arkadaşlar o kadar çok yazılmış çizilmiş şey var ki herkes bir şeyin peşinde ve en doğru sistem bu şeyler olarak tanıtılıyor. Sizden istediğim bir kaynak değil sizin kendi deneyiminiz nedir? Spor yaparken nasıl besleniyorsunuz? Günlük bir öğününüz nasıl geçiyor? Nelerden kaçınılmalı? Yakında...
  255. steve78

P90X hakkında bilgilendirir misiniz?

Arkadaşlar P90X eğitimini inceledim ve uygulamak istiyorum ancak bazı sorularım olacak. - Türkiye için satışa 149 TL'ye satılıyor ve sizce bu ücrete değer mi? - ''P90X Beslenme Tablosu'na Erişim Şifresi'' adı altında buradan bir sayfa verilmiş. Bu sayfada kişiye göre mi bir beslenme tablosu...
  256. steve78

Düzgün bir vücut için ne yapılmalı?

Arkadaşlar daha önce çok kiloluydum yürüyüş yaparak zayıfladım. Şu anda yaşım 18, boy 1.75 ve kilom 75. Çok güçsüz bir vücudum var ve eskiden kilo olmasının sebebiyle de yaşlı amcalar gibi sarkık bir meme var. (Kusura bakmayın meme felan ama en basitinden bir tişört giyerken sıkıntı yaşıyorum...
  257. steve78

Utangaçlık

Arkadaşlar toplum içinde çok utangacım. Bu utangaçlığı nasıl yenebilirim? Utangaçlıktan kimseyle konuşamıyorum. Konuşmaya kalkışsam yüksek sesle konuşmadığımdan tepki alıyorum. Yüzüm kızarıyor. Topluma karşı düzgün bir duruşum, yürüyüşüm, tipim olduğunu düşünmüyorum. Aile ve arkadaş çevresinde...
  258. steve78

Tişört Baskısı

Arkadaşlar Illustrator CC ile G 1992, Y 2808 boyutlarında tişört tasarladım ve bu tasarım tisho.com üzerinden bastırmak istiyorum ancak dosya büyük olduğundan tişörte basıldığında bozuk görünür mü? Baskıda düzgün çıkması için dosyayı nasıl kaydetmeliyim?
  259. steve78

Mavi Ekran

Arkadaşlar çok sıklıkla bu problemi yaşıyorum. Çok iyi bir ingilizcem yok. Sorun neden oluşmuş olabilir? Yapmam gerekenler nelerdir? Mavi Ekran Hatası: Bilgisayar Özellikleri:
  260. steve78

Google plus alan adi nasil alinir?

Yeni bir sayfa açtım ancak alan adını değiştiremedim. Örn: https://plus.google.com/+ShiftdeleteNetSDN gibi yapmak istiyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.
  261. steve78

Stock nasıl oluşturulur?

Arkadaşlar fotoğraftaki gibi bir stock nasıl oluşturulur? Tamamen bilgisayar ortamında mı tasarlanıyor? Yoksa belirli çizimler yapıldıktan sonra adobe vs. düzenleniyor mu? Bu tarz tasarım için eğitim almak istesem kaynak olarak gösterebileceğiniz web sayfaları var mı?
  262. steve78

Aşağıdaki ürünler ne derece güvenli

Arkadaşlar Ebay'den alış veriş yapmak istiyorum ancak iyi bir ingilizcem yok. Aşağıdaki linklerdeki ürünler ne derece güvenli. Yardımcı olursanız sevinirim...
  263. steve78

Sahibinden.com

sahibinden.com yada daha iyi bir alternatif olarak öneriniz varsa bir platformda e-ticaret yapmayı düşünüyorum ancak işlem nasıl ilerliyor bilmiyorum. Kargolama işlemi nasıl gerçekleşiyor. Karşı taraftan ücret nasıl tahsil ediliyor? KDV nasıl ödeniyor? Herhangi bir şirketim yok bu şekilde satış...
  264. steve78

Lumia 525 hakkında izlenimleriniz nelerdir?

Lumia 525 almayı düşünüyorum sizin görüşlerinizi de almak istedim.
  265. steve78

Lumia 525 vs 520

Lumia 525'te 1GB RAM bulunurken 520'de 512MB RAM bulunuyor ve 520'deki işlemci çift çekirdek bunun dışında farklı bir noktası var mı bu iki cihaz arasında? 520 ile 525 kapakları birbirine uyumlu mu? Çünkü 525'te çok fazla renk seçeneği bulunmuyor maalesef. Annem için almayı düşünüyorum ancak...
  266. steve78

Esogü - deü - izmir üniversitesi

Merhaba arkadaşlar, özellikle bilgisayar müh. bölümü ve diğer bölümler için başlıktaki hangi üniversite tercihiniz olurdu?
  267. steve78

Topluca Sayfa Beğenilerinden Vazgeçeme!

Arkadaşlar tüm sayfalardan topluca beğenileri vazgeçirmek mümkün mü?
  268. steve78

Basit bir paragraf kurmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar yarına bu bölüm sınavda çıkacak basit ve doğru şekilde geçmiş zaman olarak paragraf kurabilir misiniz?
  269. steve78

Bilgisayar mühendisliği ve ünv. seçimi

Öncelikle herkese merhaba. Ben 12. sınıf öğrencisiyim ve bu sene LYS ve YGS'ye çalışıyorum. Teknolojiye ilgim var ve bu yüzdende bölüm olarak bilgisayar mühendisliği istiyorum. Bu gün dershaneden fakültelerin taban puanlarını içeren bir dergi verdiler. Dergide tam burslu Uluslararası Girne...
  270. steve78

Yazıcı önerir misiniz?

Tarayıcı özelliği de bulunan renkli yazıcı almayı düşünüyorum önerileriniz var mı? Birde, sizce kartuşlu mu yoksa tonerli bir cihaz mı alıyım?
  271. steve78

Proje Ödevime Yardımcı Olabilir misiniz?

Alttaki metni ingilizceye çevirebilir misiniz? Kuruluş: Bill Gates, Popular Electronics dergisinin 1 Ocak 1975 tarihli sayısında Altair 8800 bilgisayar sisteminin tanıtımını okuduktan birkaç gün sonra bilgisayarın tasarımcısı MITS (Micro Instrumentation and Telemetry Systems) şirketi ile temasa...
  272. steve78

Microsoft Şirketi (Video)

İngilizce ödevim için microsoftun kuruluşu ve microsoft ürünleri hakkında sunum hazırladım ve slaytıma video eklemek istiyorum. İhtiyacıma yarayacak microsoft hakkında yüksek kalitede bildiğiniz video/videolar (İngilizce) var mı?
  273. steve78

IP Adresi nedir?

IP adresi nedir? Ne işe yarar? Nasıl öğrenilir? IP adresi ile ne yapılabilir?
  274. steve78

Facebook hesabı hacklemek

Facebook hesabı hacklenebilir mi? Bir hesabı hacklemek çok mu kolay? Bir hesabı hacklemek için neler yapılabilir? Facebook kullanıcılarının hesap güvenliği ne seviyede? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
  275. steve78

Çok basit slider kodu

Arkadaşlar çerçeve vs olmadan sadece resimlerin kendiliğinden değişmesini sağlayan bildiğiniz bir slider kodu var mı?
  276. steve78

Bildiğiniz bir ücretsiz stock sitesi var mı?

Arkadaşlar aradığımı bulabileceğim ücretsiz bir stock sitesi arıyorum. Önerileriniz var mı?
  277. steve78

Form hizmeti veren düzgün bir servis var mı?

Arkadaşlar jotform üzerinden bir sürü form oluşturmuştum hepsi kapanmış nedense. Daha sonradan kapanmayacak ve düzgün bir hizmet veren form sevisi önerir misiniz?
  278. steve78

Duvar kağıtları önerisi olan?

Arkadaşlar 3-5 çeşit duvar kağıdına ihtiyacım var tasarım amaçlı. Mümkünse tek bir yerden aradığımı bulabileceğim site önerirmisiniz. Şu taraz duvar kağıtlarına ihtiyacım var.
  279. steve78

JS kodunu nereye yerleştirmeliyim?

Arkadaşlar blogger üzerinden yayınladığım bloguma buradaki hesap makinesini (View Code bölmünde) eklemek istiyorum. HTML ve CSS kodlarını ekledim ama oradaki JS kodunu nereye ekleyeceğimi bilmiyorum. Şu anda sitede hesap makinesi görünüyor ama kullanılmıyor. Yardım ederseniz sevinirim.
  280. steve78

Tasarımı değiştirilebilir kronometre kodu gerekiyor

Arkadaşlar proje amaçlı kurduğum sitede butonlarını vs. siteye uygun hale getirebileceğim kronometre kodu gerekiyor.
  281. steve78

Adobe Photoshop CS6'nın demo sürümünün gününü uzatabilir miyim?

Arkadaşlar şu anda pcmde Adobe Photoshop CS6'nın 30 günlük ücretsiz sürümü kurulu ve son gün yarın. Ama benim bir sürü işim var ve bu programa ihtiyacım var ne yapabilirim bu durumda?
  282. steve78

Quiz önerisi olan?

11. sınıftayım. Reach 2'nin 9 ünitesinden kelime quizimiz var yarın. Kelimeleri unutmamak için var mı bir öneriniz? :)
  283. steve78

Ps CS6 bilgisi olan?

Arkadaşlar bir fotoğrafta 4 kutu varsayalım bu kutuların renklerini bir biriyle nasıl değiştirebilirim.
  284. steve78

Dönem ödevim için office programı lazım lütfen yardım edin acil gerekiyor!

Dönem ödevim için ücretsiz microsoft office programı gerekiyor 2003, 2007, 2010....vs. fark etmez. Microsoft'un sitesinden deneme sürümünü indirmeye çalıştım ama %94'te kaldı alttaki fotoğraftaki gibi öyle bekliyor.
  285. steve78

Ödevim için bir kaç cümle çevirebilir misiniz?

''Bilgisayar ile işlerimizi daha kolay bir şekilde gerçekleştirebiliriz. Bu yüzden bilgisayar hayatımızda vazgeçilmez bir buluş.'' ''Ayrıca sosyal medya kavramı olmazdı.'' ''
  286. steve78

Ödevim için şu cümleyi doğru bir şekilde ingilizceye çevirebilirmisiniz?

''Bilgisayar olmasaydı birçok yararlı yazılım ve programları kullanamazdık.''
  287. steve78

Türkçe bir metini ingilizceye çevirebilecek birisini arıyorum?

İngilizcem çok kötü olduğundan bu dönem ingilizceden proje ödevi aldım ama dediğim gibi ingilizcem çok kötü. Bu yüzden birine ihtiyacım var. E mail yolu ile göndereceğim türkçe metni ingilizceye çevirebilecek bir yardım sever arıyorum. :)
  288. steve78

Apple Sticker Yardım!!!

1 yıl önce çok saçma bir şey yaptım ve şu anda hala çözümünü aramaktayım. iPod touch'ımın (4th) arkasına kutu içerisinden çıkan Apple çıkartmasını yapıştırdım. Ama belli bir süre sonra sıkıldıktan sonra çıkartmak istedim ve zorla çıkarttım ancak çıkartmanın lekeleri iPod'un üzerinde kaldı. Bu...
  289. steve78

İngilizce proje ödevime yardım edebilecek yardım sever arıyorum :)

11. sınıf öğrencisiyim ve hiç anlamadığım bir ders olan ingilizceden notumu yükseltebilmek için proje ödevi aldım. Stage 2 düzeyinde bir kitabı okuyorum ve bunun özetini çıkartmam gerekiyor. Yardım edebilecek var mı?
  290. steve78

Saat Kodu

Arkadaşlar projemde kullanacağım web siteme fotoğraftaki gibi bir saat ve tarih eklemem gerekiyor. Gerçekten çok önemli yardımcı olabilirmisiniz.
  291. steve78

Web siteme üyelik sistemi eklemek istiyorum!

Web siteme sadece sitemin üyelerinin erişebileceği bir alana yönlendirebileceğim bir üyelik sistemi oluşturmak istiyorum. İnternette bir çok platform buldum ama geneli reklama dayalı olduğundan pek tercih etmedim. Yardım eder misiniz?
  292. steve78

Uygulama geliştirici olmak

Biraz HTML bilgim ile web sitesi tasarımı yapıyorum. Uygulama geliştirmek ilgimi çekti ama bu konuda hiç bir bilgim yok. Uygulama geliştirmeye sıfırdan başlamak istiyorum. Uygulama geliştiren veya bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi?
  293. steve78

Flash Bellek Sorunu

Arkadaşlar flash belleğimin içinde dosya olmadığı halde dolu görünüyor neden olabilir acaba?
  294. steve78

Saat ve Tarih Kodu

Arkadaşlar projemde kullanacağım web siteme fotoğraftaki gibi bir saat ve tarih eklemem gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz. - - - Mesaj Güncellendi - - - Şu tarz bir şey istiyorum.
  295. steve78

Ddr2 ekran kartı var ddr5 ekran kartı taksam sorun olur mu?

Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi ddr2 ekran kartı var ddr5 ekran kartı taksam olur mu?
  296. steve78

Adobe Dreamweaver CS6 hakkında bilgi verebilir misiniz?

Adobe Dw CS6'nın 30 günlük ücretsiz sürümünü indirdim ve Dw ile projemde kullanacağım bir web portalı hazırlamayı düşünüyorum. Hazırlayacağım bu web sitesini Adobe'un hizmeti altında ki businesscatalyst.com alan adı altında yayınlamayı düşünüyorum. Ancak 30 gün sonra Dw programı kapandığında...
  297. steve78

Buton hazırlama

Arkadaşlar buradaki sitede bulunan fotoğraflar şeklinde bir buton hazırlamayı düşünüyorum bunun kodlarını verebilir misiniz? Yada Wix.com adresinde html 5 ile hazırladığım siteyi blogger'a direk yükleyebilir miyim?
  298. steve78

Kaydırma çubuğunu kaldırmak

Blogger üzerinden HTML 5 ile tasarladığım sitede, http://www.bing.com/'deki gibi sağ tarafta bulunan kaydırma çubuğunu kaldırmak istiyorum. Hiç bir yayın yapmasam ve sayfa boyutunu küçültsem bile kaybolmuyor. Yardım edebilirmisiniz?