Arama sonuçlarınız

1. blltlgn

Kendim Nasıl Laptop Soğutucusu Yapabilirim?

Hocam nasıl nem yapmaz? Ortam sıcak o batarya soğuk ise ısı farkından dolayı dışı ıslanacak ve nem yapacak.
  2. blltlgn

U İşlemci Nedir?

Daha yüksek performanslı oluyor.
  3. blltlgn

U İşlemci Nedir?

Konu hortlamış :) Bilgisayarı aldım 2 sene önce MSI GE60 aldım. İşlemci i5 4200 HQ. Kesinlikle U işlemci tavsiye etmem. Uzak durun.
  4. blltlgn

HepsiBurada - Yurtiçi Kargo Rezilliği

Yurt içi kargo çok sorunlu gerçekten. Ben hiçbir firmayla yaşamadığım problemleri yurt içi kargo ile yaşadım. Seçme şansım olduğu zaman kesinlikle YK seçmiyorum.
  5. blltlgn

GM 4G den 5+ a geçmek

Nexus ülkemize gelmediği için bir şey diyemiyorum, düşünmediğim için pek inceleme fırsatım olmadı. Ben GM'i sırf Google desteği olduğu için düşünüyordum ama kronik problemli cihaz da almam. Her ne kadar firma yok dese de ilk serilerde problemler vardı ve GM'in geçmişine bakınca vazgeçtim ve uzun...
  6. blltlgn

GM 4G den 5+ a geçmek

Bende ilk zamanlar GM 5 Plus düşündüm ama çok sıkıntılı bir alet olduğu için vazgeçtim. Bu tür markalardan çok bir şey beklememek lazım.
  7. blltlgn

Hangi tarayıcıyı tercih ediyorsunuz?

Firefox. Yıllardır vazgeçemedim. PC'de en iyisi.
  8. blltlgn

Satılık Galaxy Note 3 Alüminyum Fırçalı Batarya Kapağı

Forum dışına satılmıştır. İlan pasiftir.
  9. blltlgn

30-40 Lira Kulaklık Tavsiyesi

Piston 3 veya Piston Hybrid tavsiye ederim. Yurtdışından alırsan daha ucuza gelir. Önereceğim site Banggood.
  10. blltlgn

İlk mesajı editleyemiyorum. Fiyat 20 TL'ye düşmüştür. Günceldir.
  11. blltlgn

Aliexpress'ten bakın bulabilirsiniz.
  12. blltlgn

Telefon Tavsiyesi

Aynen öyle :)
  13. blltlgn

Telefon Tavsiyesi

Bana da çok iyi geliyor :) Hızlı sıkıntısız güzel arayüz. Sense ve stock Android arayüzünü seviyorum.
  14. blltlgn

Telefon Tavsiyesi

Hocam orta seviye olduğu için diğer firmalar gibi yapar bence çok önemsemez. Güncelleme takvimi sızdı mı bakarsan netten tam olarak emin olabilirsin. Güncellemeye çok önem veriyorsan Android One veya Nexus al.
  15. blltlgn

Telefon Tavsiyesi

İnan hiç bir fikrim yok. M verir muhtemelen ama önemsemez bence.
  16. blltlgn

Telefon Tavsiyesi

GM 5 Plus bekle ona göre karar ver. Vipe P1 batarya olarak iyi ama bence fiyatı biraz yüksek.
  17. blltlgn

Aliexpress'ten aldım satıcı yanlışlıkla Note 3 için göndermiş ama ben Note 2 kullanıyorum o yüzden satılıktır. Kargo bana aittir. İsteyen olursa sanalpazar ilanı açarım. Fiyat: 25 TL Ödeme yolları: sanalpazar, enpara, ziraat.
  18. blltlgn

One (m8) hala alınabilir bi telefon mu ?

Note 2 kullanıyorum 2 GB ram var bugüne kadar ram ile ilgili bir sorun yaşamadım. 2 GB ram fazlasıyla yeterlidir.
  19. blltlgn

Amazon'dan LG G4 Alınır Mı ?

Türkiye'ye nasıl getirmeyi düşünüyorsunuz? Çünkü telefon yasaklı ürünler listesinde. Vergisini ödeseniz dahi gümrükten geçmez. Ayrıca n11'de falan paralel ithalat G4 1.300 civarı.
  20. blltlgn

Kulaklık Önerisi

Eğer yurtdışından almayı düşünürsen Piston 3 veya Piston Hybrid öneririm. Türkiye'de satılandan daha ucuza geliyor. 50-60 TL arası bir fiyatı var dolar kuruna göre değişir. Ben Hybrid kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim.
  21. blltlgn

Bir telefonun performansının düşmemesi için minimum ne kadar ram gerekli?

2 GB ve üstü modellere bakmalısın. Rahat bir kullanım sunar.
  22. blltlgn

General Mobile 4G İncelemesi

Root, orjinale dönme olayı falan çıksın ona göre alıp almamaya karar vereceğim. Rootsuz Android telefon kullanılmaz :)
  23. blltlgn

[SATILDI] Beats by Dr. Dre urBeats Kulakiçi Kulaklık

İlan pasiftir. Kulaklık satılmıştır.
  24. blltlgn

Arkadaşlar konu günceldir. İlgilenenler PM'e gelsin.
  25. blltlgn

Arkadaşlar fiyat son. İlan günceldir. G430 ile takas olur. PM atın.
  26. blltlgn

İlk mesajı değiştiremediğim için güncelleyemedim. İlan güncel. Fiyat güncellendi. 95 TL. Almak isteyenler PM atsın.
  27. blltlgn

İlan günceldir arkadaşlar. Düşünen olursa PM atsın.
  28. blltlgn

HTC Sensation XL telefon kutusundan çıkan orjinal urBeats kulakiçi kulaklıktır. O yüzden kutusu ve faturası yoktur. Toplasanız ancak 1 ay kullanılmıştır. G430 alacağım için ve kullanmadığım için boş durmasın diye satmaya karar verdim. Çok temizdir. Herhangi bir çizik vs yoktur...
  29. blltlgn

Notebook İçin Donanım Tavsiyesine İhtiyacım Var...

Onlar yerine yeni bir laptop almak en mantıklısı bence. Oyun oynamıyorsanız düşük fiyata güzel cihazlar var.
  30. blltlgn

Lenovo z510 Hakkında

Dediğin özellikleri i5 versiyonu fazlasıyla karşılar. Ben Ebrar Bilgisayar'da Z510'un bir modelini gördüm Full HD ekran ve arkadan aydınlatmalı klavye var deniyor fiyatı ise 1579 TL. Galiba bilgiler yanlış girilmiş. Az önce mail attım sordum bakalım ne diyecekler. Hızlı Al'daki i7'li model...
  31. blltlgn

İnat değil mi, vermiycem

Vermiycem değil vermeyeceğim. - TDK :biggrin: Dede versiyonunu izleyin :mrgreen:
  32. blltlgn

Sınırsız 3G Modem Var mı?

Hiç bulaşma bence :)
  33. blltlgn

En İyi İnternetten Alışveriş Sitesi?

Sıfır ürünler için bence en iyisi n11.com güvenilir satıcıladan alırsan hiç bir sorun olmuyor.
  34. blltlgn

Android Ana Ekranlarımızı Paylaşalım

35. blltlgn

Ssd li ssd siz

Bunlara SSD takabilirsin ama HDD veya optik sürücü çıkarman lazım. İkisinede karışmadan takmak için mSata SSD alman lazım. Onlarda normal SSD'lere göre çok daha pahalı.
  36. blltlgn

Selçuk İnan'ın sözleşmesi uzatıldı

Hadi hayırlısı.
  37. blltlgn

Internetten alışverişlerinizde, hangi ödeme yöntemini tercih ediyorsunuz?

Ziraat Genç Bankkart kullanıyorum. O da sadece belli sitelerde oluyor maalesef. GittiGidiyor, N11, SanalPazar vs. Geçen gün mesaj geldi BKM Express ile de yapabilirsiniz diye ama denemedim daha.
  38. blltlgn

Apple, Beats'i Satın Aldı

Kutudan Beats kulaklık çıkarsa güzel olur ama bakalım fiyat o zaman nasıl olur..
  39. blltlgn

Note 3 almayı düşünüyorum ne diyorsunuz?

Samsung'un arayüz ve tasarımını beğeniyor musun? Boyut sorun olmazsa alabilirsin. Bir Samsung Note 2 kullanıcısı olarak Samsung'u Note serileri dışında önermem. Farklı cihazlarada bakabilirsin mesela HTC One M8.
  40. blltlgn

Hangi telefonu almalıyım (anket)

G2'den vazgeç bence. G3 çıkacak ama sızıntılar hiçte iç açıcı görünmüyor. Benim önerim HTC One M8 al bence. Olmazsa Z2'de alabilirsin.
  41. blltlgn

U İşlemci Nedir?

Teşekkür ederim okudum yorumu. cpuboss ile karşılaştırınca da arada çok denecek fark var. Kararımı değiştirmeyeceğim sanırım Lenovo Z510 alırım :)
  42. blltlgn

U İşlemci Nedir?

Merhabalar, Dizüstü bilgisayar almaya karar verdim. İki model arasında kaldım. Lenovo Z510 i5'li model ve Dell Inspiron 7537. Ben Lenovo'da karar kıldım. En büyük etken ise Dell'in i5-4200U işlemciye sahip olması. Nedir bu işlemci? İleride bana sorun çıkarır mı? Çok fazla oyun oynamam. Point...
  43. blltlgn

RedHack, Siverek Kaymakamlığı'na Saldırdı

En azından forumun kimi moderatörleri gibi "böyle konulara gerek yok" dememesi bile yetiyor... Eğer bugün ben, sen, o susarsak yarın da susacağız sonraki günde. Bugün tepki gösterirsek bu tür olaylara davetiye çıkaranlar yarın böyle bir olayla karşılaştığında gereğini yapar. Halk zaten uyuyor...
  44. blltlgn

Devlet insandan üstün değildir! Ve eğer ortada bir yanlış varsa buna tepki göstermek halkın görevidir. Bugün bunu halk adına RedHack yapmıştır!
  45. blltlgn

İşin doğruluğuna bakmıyorsunuz siz, kimin yaptığına bakıyorsunuz. Bir şey doğruysa doğrudur kimin yaptığı önemli değil. Ve bu tepkiyi gayet yerinde buluyorum.
  46. blltlgn

Helal olsun RedHack tepkini her zaman ortaya koy!
  47. blltlgn

Bağımlı Olunan Oyun Nasıl Bırakılır?

oyunun donması, yavaşlaması lazım sonra sinir hastası ediyor ama bırakıyorsun kolayca :D
  48. blltlgn

Bilgisayarımın bi yüzünü linux bi yüzünü windows yapma imkanım var mı?

dünyada mı yaşıyorsunuz siz önce kesinleştirelim onu da :D tabi işin şakası bi yana, onca para ver -kaçak kullanıyorsan bişey diyemem- windows al sonra virüstü, çökmeydi, yavaşlamaydı, 2-3 ayda bir formattı uğraş dur. özgür yazılım, sonuna kadar!
  49. blltlgn

Bu golü Türk kaleci yerse ne olur?

yazık kaleciye be :D
  50. blltlgn

400 tlya iphone 4s alayım mı?

çakma olmasın dikkat et. arkadaşınıda kandırmasınlar. iphone 4s 400tl hiç inandırıcı değil
  51. blltlgn

HTC Sensation Ekran Kırmızı Oluyor

dün başladı sorun arama yaparken, menüye girerken, ayarlara girerken vs ekranda kırmızı bir çerçeve oluşuyor. çözüm önerileriniz bekliyorum. olmadı fabrika ayarlarına çevircem :) http://kingpin.byethost22.com/?di=14134711445513 fotoğraf eklemede çalışmıyor sanırım link ekledim. Ubuntu 12.04...
  52. blltlgn

haha sadece gülerim bu dediğinize Ubuntu'daki rahatı bilmediğiniz çok açık :) Ubuntu kullandınız mı daha önce? Cevabınız evet kurdum sonra sildim ise bu geçerli bir cevap değildir :) Linux'ı hakkıyla kullanabilirseniz kafanızdaki herşey değişir :) Güvenlik, hız, özgürlük... herşey Linux'ta :)
  53. blltlgn

Sosyal ağlarda rahat mesajlaşmak için telefon önerisi

evet tabiki de galaxy s3 mesela burdan bakabilirsin basit bi kıyaslama: http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Samsung-Galaxy-Nexus-vs-Samsung-I9300-Galaxy-S-III ama senin kullanımına göre ikisi de yeter sana. ama mesaj falan yazarım demişsin onun için blackberry'i de yabana atma. abim...
  54. blltlgn

Linux çekirdektir. Ubuntu ise Linux çekirdeği kullanılırak yapılmış bir işletim sistemidir. İndirip kuracağanız Ubuntu'dur yani Linux'ın dağıtımıdır. Ubuntu'yu kurduğunuzda ve bilgisayarı açtığınızda http://www.ubuntu.com/tour/en/ böyle bir ekranla karşılaşırsınız -tam anlamıyla yansıtılmamış-...
  55. blltlgn

buyrun cevap burada: http://tr.wikipedia.org/wiki/Linux verdiğiniz link wubi üzerinden kurulum, pek fark yok zaten ama wubi daha kolay ayrıca program ekle/kaldır'dan rahatça kaldırılıyor.
  56. blltlgn

pek tecrübeli olmasamda elimden geldiğince yardımcı olurum :) ayrıca her türlü sorunu http://forum.ubuntu-tr.net/ adresine yazabilirsin bayağı yardımcı oluyorlar
  57. blltlgn

o zaman Ubuntu'nun dvd'den kurulumunu başlat Windows'un yanına kur de
  58. blltlgn

boşver Windows'u direk Ubuntu'yu kur pişman olmazsın :)
  59. blltlgn

Go launcher Ex

go launcher verilerini yedeklemediysen yok :)
  60. blltlgn

Sosyal ağlarda rahat mesajlaşmak için telefon önerisi

Galaxy S3 ile Nexus arasında kura at hangisi çıkarsa :D
  61. blltlgn

149-0 Biten Maç Olur Mu?

:mrgreen: :mrgreen:
  62. blltlgn

Google Chrome mı Firefox mu?

beyler konu 2010'un dağılalım bence :) ama fikrimi de söyliyim tabiki Firefox sonuna kadar :)
  63. blltlgn

149-0 Biten Maç Olur Mu?

yok artık :D
  64. blltlgn

Ne dinliyorsunuz?

http://www.youtube.com/watch?v=P5vYaDqS90I :)
  65. blltlgn

Kulaklık tavsiye

görünüşe bakılırsa Sony MDR ZX300 ama tabi denemeden tam bilemezsin
  66. blltlgn

Format sonrası yine çöktü (xp)

ahanda sana çökmeyen işletim sistemi :) - http://www.ubuntu.com reklam her zaman iyidir :)
  67. blltlgn

Çinli Şirket Apple'ı Dava Ediyor

Apple kadar çirkefini görmedim... İnşallah çinli firma söke söke kazanır davayı :) bu arada Samsung'u da hiç sevmem :)
  68. blltlgn

HTC, 19 Eylül'de Etkinlik Düzenleyecek

adam gibi yazılım desteği verse, telefonun arkasında dursa htc gibi üretici yok ama... htc telefon alacaksın acaba 1-2 yıl sonra ne olacak,v destek devam edecek mi s vs sorular sormaya başlıyorsun kendi kendine. bilenler custom rom yükler devam eder ama bunu bilmeyenler daha çok. yani htc...
  69. blltlgn

Mobil Cihazları Korumuyoruz

bilgisayarda Ubuntu yüklü ve bence antivirüse hiç gerek yok. telefonumda android. telefona yüklemek gerekebilir ama maalesef çoooook fazla kasıyor ve bataryayı sömürmekten başka iş yapmıyor.
  70. blltlgn

En iyi Online Oyun

:) evet yanlış hatırlamıyorsam ben 2010 da görmüştüm oyunu, şuanda korece var ama biz giremiyoruz sanırım 2013'te avrupa açılacak
  71. blltlgn

En iyi Online Oyun

tabi ki kaç yıldır bekliyorum ben :)
  72. blltlgn

Derbi maçındaki penaltı mahkemelik oldu!!

burak'a müdahale var oda kendini bıraktı hakem penaltı verdi. olay bu hatalı veya değil. bu yüzden maç iptal edilmez. maçta kural hatası yok. bir galatasaray'lı olarak burak'ın yaptığını hoş görmesemde beşiktaş taraftarı bunu haketmişti!
  73. blltlgn

En iyi Online Oyun

Blade & Soul çok güzel. daha çıkmadı kapalı beta falan güzeldi çıkmasını bekleyebilirsin :)
  74. blltlgn

Androidfirsati.com adlı site !!!!

pek kurcalanacak bişey yok sahtekar bunlar :)
  75. blltlgn

LG'nin En Güçlüsü Optimus G Olacak

kesinlikle LG donanımdan kısmıyor kullanıyor ama keşke adam gibi bi yazılım desteği verse o zaman çook daha iyi olur, eminim onlarda bizim gibi düşünüyorlardır ama uygulayan yok :P
  76. blltlgn

HTC, Hangi Modellere Jelly Bean Verecek?

"Yeni çıkan telefonların da Jelly Bean'e güncellenmeyecek olması, hala satışta olan Sensation XE, XL ve Desire S gibi telefonların Jelly Bean'e güncellenme ihtimalini epey azaltıyor." işte bu gerçek olursa htc bitmiştir! bir daha dokunmam :D Nexus alırım her ne kadar samsung olsa da :)
  77. blltlgn

Samsung nexus mu s2 mi

bence nexus al güncelleme problemi olmaz ayrıca çok güzel telefon s2'yi falan boşver s3'te iyi aslında ama 3-4 yıl sonra güncelleme alır mı bilinmez bence almaz çünkü üreticisi samsung :) samsung bir kaç yıl sonra evlatlıktan reddediyor cihazı :) nexus'un da üreticisi samsung ama telefon...
  78. blltlgn

Apple, Neden Android'in Satıldığını Araştırdı

apple en önemli şeyi unutmuş: "ÖZGÜRLÜK"
  79. blltlgn

En hızlı mozilla sürümü hangisi ?

firefox her açıdan çok iyi bir tarayıcı ama ne var ki windows'ta bilgisayar mükemmel bile olsa donmalar yaşanıyor.. uzun zamandır Ubuntu kullanıyorum firefox'ta şimdiye kadar bir yavaşlama bile olmadı google chrome o açıdan iyi sanırım hızlı tarayıcı, ben çok eskiden beri firefox kullandığım...
  80. blltlgn

Android telefon tavsiyesi

samsung'dan uzak dur bence :) htc'nin ve sony'nin modelleri arasından seçim yapabilirsin :)
  81. blltlgn

SDN Hatim Grubu - 2012 - 2. Hatim

geç kaldık ya bitmiş cüzler
  82. blltlgn

İnternet explorer yukarı kayıyor

buyrun bu kaymıyor hiç bi yere hemde :) http://www.mozilla.org/tr/firefox/fx/
  83. blltlgn

Domain Nerden Alınır?

acemiysen önce ücretsiz bir host ile denemeni tavsiye ederim birden başlamak olmaz. daha sonra yeni bir domain ile devam edebilirsin o ücretsiz siteden de kapanana kadar yönlendirme yaparsın :) ve bence wordpress
  84. blltlgn

Dreamweaver'la Yaptığım Site

evet bunu yaparsan sorun falan olmaz
  85. blltlgn

En iyi ücretsiz virüs programı hangisidir?

Avira! diğerlerine hiiiiç bakma bile. http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus
  86. blltlgn

Galatasaray - Fenerbahçe Süper Kupa maçı nerede, ne zaman?

bu tür tartışmalara girmek istemiyorum ama "Büyük takımlar aldıkları kupalarla, küçük takımlar büyük takımlara karşı aldıkları skorlarla övünürler!" bknz: yukarıdaki iki video :)
  87. blltlgn

Galatasaray - Fenerbahçe Süper Kupa maçı nerede, ne zaman?

Galatasaray.
  88. blltlgn

Samsung Galaxy S3 Sevilen Özellikler

android 4.0 ile birlikte o özellik geldi arka kapağı bilmemde ekran gayet iyi çiziliyor :)
  89. blltlgn

Yükseklik Korkusu Olanlar İzlemesin!!!

çok yüksekti gerçekten bi ara gözüm iliştide :mrgreen:
  90. blltlgn

Xperia neo v den iphone 4s e gecmeye deger mi ?

ben olsam androidden vazgeçmem :) tabi kişiden kişiye değişir bu alırsın kullanırsın beğenmedin satar tekrar androide dönersin sana kalmış
  91. blltlgn

Ücretsiz Host Arıyorum

evet kesinlikle bilgin varsa wordpress ile yapamayacağın şeyler çok sınırlıdır :)
  92. blltlgn

Ücretsiz Host Arıyorum

rica ederim wordpress çok güzel gerçekten iyi bir şekilde öğrenirseniz çok güzel şeyler yapabilirsiniz.
  93. blltlgn

HTC Sensation XE mi? Samsung Galaxy Nexus mu?

işlemci olarak sensation xe daha önde onun dışında ram dahili hafıza falan nexus ama benim fikrimi soracak olursan Sensation XE derim :) benimde sensation var gorilla glass çizik var üzerinde ama wildfire vardı o da gorilla glass araba geçti üzerinden tek çizik yok anlamadım bende :D
  94. blltlgn

Annem uyuyor rahatsız etme!

çüş ya 7 yıl, kadın bildiğin deli işte :)
  95. blltlgn

Bir derdim var ey HTC one X ciler bi kulak veriniz

garanti yok diyor. en iyisi işinden anlayan bi telefoncuya göster
  96. blltlgn

HTC Sensation batarya önerisi

evo 3d'nin bataryası olmaz da sensation xe'nin olur mu deneyen var mı?
  97. blltlgn

Ücretsiz Host Arıyorum

http://byethost.com/ gayet iyi bi bak derim
  98. blltlgn

Sony'den Android Severleri Üzecek Haber

evet. işte sony 2.3.7 ile piyasaya sürüyor sonra 4.0'a güncelliyor ve "sony serisinin %70'ni 4.0'a güncellemiş" oluyor.
  99. blltlgn

telefonları hala 2.3.7 sürümü ile piyasa çıkıyor, 4.1 tanıtıldı. android telefon üreticileri güncelleme konusunda telefonu satarken ki sıcaklığı göstermiyor.
  100. blltlgn

evet biliyorum zarar verebilir. ama ikiside 3.7V olduğu için sormuştum ben ebat olarak aynı mı acaba
  101. blltlgn

merhabalar arkadaşlar bilindiği gibi htc batarya konusunda çok işe yaramazlık yapıyor :) akşamı göremeyen telefon üretiminde uzman kendileri :mrgreen: bende htc sensation kullanıyorum batarya çok az gidiyor. kullanıma bağlı değil bu sorun, başka telefonu böyle kullansam rahat 2 gün gider ama...
  102. blltlgn

Sagopa Kajmer Masonmudur ? veya Sagopa Kajmer İllumunati'ye Mi Hizmet Ediyorr ???

bir çok sanatçıyı dinlerim ama Sagopa Kajmer'in yeri ayrıdır. iyice tanıyan herkes bu adamın nasıl bir müslüman olduğunu bilir. bu sadece çekemeyenler tarafından ortaya atılmış şeylerdir. türkiye de olay basit: çamur at izi kalsın!
  103. blltlgn

Kulaklığın tek tarafından ses geliyor

jackta problem olabilir ya da düşmenin etkisiyle. ama önce jacka bi bak derim
  104. blltlgn

LG Optimus Black'e ICS Gelmiyor

lg de saçmalayanlar kervanına katıldı. custom rom en iyisi aga :)
  105. blltlgn

sony ne diyo ya özgür yazılım tabiki kıracaksın kilidi, rom yükleyeceksin. bunu diyebilmesi için önce telefonlarına adam gibi güncelleme yayınlaması lazım. bakın güncellemeri hızlı bi şekilde yapıyorum sizin başka rom yüklemenize "gerek kalmıyor" demesi lazım!
  106. blltlgn

Android Kullanıcıları Kulübü ## AlımlarAçık ##

sonuna kadar özgür yazılım :) htc sensation
  107. blltlgn

S3 ' Üm Kasıyor Yardım..

android dalvik cache sanal makinesi üzerinden çalışıyor. bunu temizleyince telefonun hızlandığı söyleniyor. cwm yüklü ise wipe dalvik cache diye bi seçenek var ordan temizleniyor. ayrıca telefonu kapatıp bataryayı çıkarıp 10-15 sn bekleyince dalvik cache temizleniyor bildiğim kadarıyla. siz bi...
  108. blltlgn

[2012] Hangi İşletim Sistemini Kullanıyorsunuz?

tabi ki Ubuntu :)
  109. blltlgn

Androidli en iyi telefon ?

yok yok bana da mantıklı, kaliteli gelmiyor :) sevemedim gitti bu samsung'u ya hmm çok ilg... puahhahahaha :D tutamadım kendimi ya :D
  110. blltlgn

Akkuyu Nükleer Santrali Böyle Olacak

lütfen daha kaç defa tekrarlamam gerek benim bunu kendi başına düşünebilecek kadar aklım var neye karşı çıktığımı çok iyi biliyorum, birilerinin kışkırtması falan yok, birileri gaza da getirmiyor. atıklar çöpe atılmıyor, muhafaza ediliyor. gelişmiş ülkeler bu işlemi fakir ülkelerde para...
  111. blltlgn

Bu Pc Hangi Oyunları Açar

ısınma sorunu olur usb fan al bir çok oyunu oynarsın :)
  112. blltlgn

Galaxy S 3 büyük problem gelen aramalar görünmüyor

kesinlikle.
  113. blltlgn

kapatılacağı ve alternatif enerji kaynaklarına yönelileceği yazıyor dikkatlı okursanız. zamanı gelince göreceğiz kapatılacak mı kapatılmayacak mı. almanya 2022 yılına kadar tamamen nükleerden vazgeçecek. nükleer çevreye çok büyük zarar verir lütfen anlayıp etmeden yazmayın. ayrıca deprem...
  114. blltlgn

Galaxy S3 batarya ömrü hakkında?

"Lityum iyon piller diğer kimyasallarla hazırlanan denklerine oranla sıklıkla çok daha hafiftirler. Bunun sebebi lityum iyon pillerin en üst seviyede doldurulabilme yoğunluklarıdır. Li ion piller küçük ve taşınabilirdir. Li iyon piller için hafıza etkisi sorunu yoktur, dolayısıyla bu pilleri...
  115. blltlgn

"Santrallerin çoğu bakım için kapanıyor. Ama yeniden açılıp açılmayacakları ülkede büyük tartışma konusu..." umarım bi daha açmazlar. --> Japonya Almanya İsviçre Avrupa temiz enerjiye, Türkiye nükleere... bi kaç haber bi göz gezdirirseniz detaylara ulaşabilirsiniz.
  116. blltlgn

Galaxy S 3 büyük problem gelen aramalar görünmüyor

çünkü sizin kullanımınıza sunulan alan 11gb, 5 gb telefon tarafından kullanılıyor.
  117. blltlgn

Windows XP Yavaş Çalışması

eSa'nın dediğine katılıyorum. bence windows xp kurmak zorundaysanız onu windows 7 üzerinden virtual box ile kurun, Ubuntu'yu da xp yerine ikinci işletim sistemi olarak kullanırsınız. bu konuları inceleyebilirsiniz http://forum.shiftdelete.net/linux/195143-neden-linux.html...
  118. blltlgn

Ttnet Müzik Facebook Sayfası Hacklendi

bu mesajdan sonra konuyu fazla uzatmayayım ben en iyisi.. "Aptallara göre insanlar; ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere 8’den fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece 2’ye ayrılırlar: İyi insanlar ve kötü...
  119. blltlgn

eğer ülkemdeki kimi insanlar satmasalardı o atıklar türkiyede çıkmazdı! evet hiç fena olmaz, çok fena olur!
  120. blltlgn

Ttnet Müzik Facebook Sayfası Hacklendi

devlet sitesini vatan toprağı sayanlar var ya şaşırmamak lazım :D abartmayın ya bi kaç kişinin yaptığı olaya tepkinizi tüm halka "hakaret" ederek gösteremezsiniz! bu şekilde dedikleriniz sizin içinde geçerli olmuş oluyor. en azından insan "gibi" davranın lütfen!
  121. blltlgn

HTC One X'i Hiç Böyle Görmediniz!

htc bu konuda cok iyi iste saglam uretiyor. samsungda bu yok. samsung donanimi yuksek tutuyor dis malzeme cok iyi degil. s3 gorilla glass deniyor ama cok feci ciziliyor ya :)
  122. blltlgn

almanya. japonya da fukusimadan sonra soguk bakiyor. yavas yavas cogu ulke kapatacak santralleri. bizim kurmamizin nedeni zararli olan seylere yok degil diye diretmemizdir. ancak birileri olecek! sonra kabul edecegiz iyi bisey olmadigini.
  123. blltlgn

2000 liraya kadar telefon tavsiyesi

eger sarj sizin icin onemliyse htc den uzak durun. sensation kullaniyorum sarji bigunu zor cikariyor hele htc one x o donanimla 1800 mAh batarya hic gitmez. s3 iyi gibi sarjida iyi gider sony de iyi onu da ciddi bi sekilde dusunun derim
  124. blltlgn

Windows XP Yavaş Çalışması

hocam xp falan hikaye ya o bilgisayarın hakkını verin :) buyrun :)
  125. blltlgn

Fibernete Geçtim Sevinçliydim Kursağımda Kaldı!

:mrgreen:
  126. blltlgn

Sızıntı çok kısa bir süre içerisinde zarar verir zaten eğer sızıntı boyutuna ulaşmışsa o santralin geleceğinden şüphe edilir. Ayrıca nükleer santraller enerji üretirken zehirli atıklar bırakırlar bu atıklar muhafaza edilir. Genelde gelişmemiş ülkeler para karşılığında kendi ülkelerinde muhafaza...
  127. blltlgn

Fibernete Geçtim Sevinçliydim Kursağımda Kaldı!

her zaman diyorum AKK = al sana Ferrari ama 50'yi geçme :)
  128. blltlgn

Logo Yapma Programı Arıyorum ?

her ne kadar sitenin geleceğinden şüphe etsemde :) önereceğim ilk iki program Gimp ve Photoshop. yok ben uğraşmadan, daha kolay bi şekilde yapmak istiyorum diyorsan Logo Design Studio işine yarar sanırım kolay gelsin haa bi de küçük bi not: www.google.com.tr :)
  129. blltlgn

Evet telefon, modem vs. radyasyon yayıyor olabilir ama bunu "nükleer santral"lerle karşılaştırmanız çok komik. "PLÜTONYUM: Ömrü 250 yıldır. Nükleer reaktörlerin çalışması sırasında atık olarak ortaya çıkar. Üst düzeyde zehirli ve kanser yapıcıdır. STRONSİYUM: Ömrü 280 yıldır. Bu radyoaktif...
  130. blltlgn

Meridian Design | Çeşitli Çalışmalar

hepsi çok güzel :) ama bu daha güzel :)
  131. blltlgn

SDN Hatim Grubu - 2012

21 ve 24 bitti Allah hepinizden razı olsun
  132. blltlgn

temizlik anlayışınızı merak ettim açıkçası. duman diyorsanız evet o konuda temiz olabilir ama yaydığı radyasyon var!
  133. blltlgn

"ben iktisat mezunuyum ve çok araştırmacı bir ruha sahibim. internetten araştırdım nükleer enerji en temiz ve güvenli kaynak. bunların ne isi var ne de dumanı..." diyen bir vekilin hükümetinden ne beklelenebilir! türkiyede insan hayatı ucuz yarın bu santraller yüzünden birileri ölürse kimin...
  134. blltlgn

Nokia N9'a Android 4.1 Jelly Bean Geldi

elin adamına bak ya :D arayüz touchwiz olur belki sürüm artar. htc android 4.1 ile sense 4.0 yollarsa çok güzel olur ya :)
  135. blltlgn

SDN Hatim Grubu - 2012

Allah sizden de razı olsun böyle güzel şeyleri her zaman yapalım
  136. blltlgn

SDN Hatim Grubu - 2012

21 ve 24'ü de benle annem alalım
  137. blltlgn

Oruçluyken Susamamak Için Neler önerirsiniz?

sahurda fulle gerisine Allah yardımcı olur inşallah :)
  138. blltlgn

Zevk için başladılar, 4 bin kişiyi çarptılar

vay anasını milletin zevkine bak ya :D ama iyi olmuş yakalanmaları :)
  139. blltlgn

Xl mi xe mi ?

XL dahili hafıza ve ekran boyutu olarak XE'den daha yüksek. Yalnız XL artırılabilir hafızaya sahip değil. Diğer özellikler açısından XE daha iyi. XE 1.5ghz çift çekirdek, XL 1.5ghz tek çekirdek XE daha yüksek çözünürlüğe sahip (540x960, XL 480x800 tabi XL daha büyük ekrana sahip) XE'nin pili...
  140. blltlgn

Galaxy S3 Ekran Koruyucu?!

bakmayın o videolara ya hikaye hepsi bizim bi abide var s3 1 ay etti alalı cebindeyken çizilmiş ekran
  141. blltlgn

SDN Hangi Antivirüsü Kullanıyor?

Ubuntu :)
  142. blltlgn

82 Yaşındaki Dedenin Telekom'dan İlginç İsteği (Video)

haha bu amca komedi ya :D
  143. blltlgn

Bunu da gördük! Bu haber çocuklara uygun değildir... +16

:mrgreen: :mrgreen: aynen :D
  144. blltlgn

Bilgisayarım mı yandı !!!!!!

sen karışma gönder servis karar versin bence :)
  145. blltlgn

Mozilla Firefox 14.0.1

taaa baştan beri Firefox kullanıyorum değiştirip yeni tarayıcı deneme fırsatı vermedi bana :) bir ara açılırken donmlar falan oluyordu, Opera'ya yeltendim ama düzelttiler onu da :)
  146. blltlgn

Facebook İtiraf Etti: Özel Mesajları Okuyoruz

güldüm valla :D
  147. blltlgn

Twitter Benzeri Site

hazır scriptlere bakabilirsiniz ama daha yeni, özgün fikirler için uğraşmanızı tavsiye ederim sanırım bu tarz bir şey
  148. blltlgn

Ufak çaplı alışveriş sitesi Nasıl kurabilirim?

valla ben sıfırdan hiç yazmayı denemedim ki zaten sıfırdan yazabilecek kadar bilgim de yok :) hazır script editle bence hem güvenlik problemleri de en az seviyede olur hazır e-ticaret sitelerine bak derim işine yarar mutlaka vardır
  149. blltlgn

Sadece 15 dolara Windows 8!

hmm sorunlu biraz demek evet ondan yüklememiş :) ama sorun değil o kabloyla bağlayın :D
  150. blltlgn

Ufak çaplı alışveriş sitesi Nasıl kurabilirim?

PHP'den şaşma derim tabi Ajax ile süslersen harika olur ama bunun için iyi derecede PHP bilmen lazım. Ve bunu sıfırdan yazmak çok uzun sürecektir anladığım kadarıyla ufak çaplı bile olsa bir alışveriş sitesi düşünüyorsun. Kendin yazmak yerine internetten hazır script indirip kurabilirsin bende...
  151. blltlgn

yok ya hatırladığım kadarıyla kurulum sırasında internete bağlanmanız isteniyor bağlayınca driverları internetten indiriyor. pardus yerine Ubuntu deneyin derim :)
  152. blltlgn

hadi ya bende bi aralar Pardus yüklemiştim hiç bi sorun olmadı hatta driverları otomotik yüklüyordu kurulum esnasında.tabi yeni işletim sistemine geçiş biraz zordur ama Linux'a alışınca bırakamıyor insan :) bende bir kaç ay Pardus kullandıktan sonra Ubuntu'ya döndüm tekrar güzel her ikiside ama...
  153. blltlgn

Ubuntu Sorun Çözüm Başlığı

açılış sesini yaptım ona gerek kalmadı :) ama FN problemi hala devam ediyor
  154. blltlgn

Ubuntu Sorun Çözüm Başlığı

merhabalar, ubuntu 12.04 kullanıyorum bi kaç sorunum var umarım çözüm bulunur :) 1- notebook FN tuşu çalışmıyor bunu nasıl düzeltebilirim 2- o hastası olduğum ubuntunun mükemmel ötesi açılış sesi açılırken çıkmıyor :) sırf onun için bilgisayarı kapatıp açtığım oluyordu ama 12.04 de ses falan yok...
  155. blltlgn

peki para verip satın alınca işletim sistemi güvenli mi oluyor? hele windows ürünleri! bir de para verip antivirüs almanız gerek onlarda tam koruyor mu belli değil. windowsa güvenli demeniz inanın beni şok etti! buyrun güvenli sistem burda kesinlikle hemen bir anda ben windowsu bıraktım...
  156. blltlgn

ve nokta :)
  157. blltlgn

50kr -yaşadığınız yerde bir dvd fiyatı nedir bilmiyorum :)- a sisteminizi windowstan daha iyi çalışan, daha güvenli, daha hızlı, görsel açıdan daha iyi (tabi bana göre) vs. +ları bulunan (kısacası windowstan daha iyi) Ubuntu'ya çevirebilirsiniz :) sonuna kadar özgür yazılım :)
  158. blltlgn

One X Hafıza Sorunu

nasıl halletiğini yazarsan aynı sorunu yaşayan arkadaşlara da yardımcı olabilirsin :)
  159. blltlgn

Anket (En Hızlı İşletim Sistemi)

evet ama işletim sistemi de çok önemli bir faktör donanımı çok düşük, xp'yi zar zor çalıştıran notebookta Ubuntu'yu tek bir takılma olmadan kullanıyorum, gayet kullanışlı, hızlı
  160. blltlgn

One X Hafıza Sorunu

servise yolla :)
  161. blltlgn

Htc Kullananlar Kulübü

htc sensation çok aşırı şarj tüketiyor bir çözümü yok mu? ekran parlaklığını düşürdüm, şebekeyi yalnızca gsm yaptım, gereksiz wigdet kullanmıyorum, sürekli wi-fi bağlı değil, eşitleme kapalı, netteki öneriler vs. hepsi yapılı günde 30-40 dk wi-fi ile nete giriyorum 30 bilemedin 40 dk telefon...
  162. blltlgn

NTFS vs EXT4

çok doğru ext4 sallıyor hepsini :)
  163. blltlgn

1200 - 1250 tl ye telefon önerisi

hayırlı olsun iyi seçim :)
  164. blltlgn

daha ne kaldı ki :D
  165. blltlgn

1200 - 1250 tl ye telefon önerisi

evet telefonda aradığınız özellikleri söylerseniz öneride bulunabiliriz
  166. blltlgn

Baz İstasyonları Taşınırsa İletişim Biter

baz istasyonu saç kurutma makinasında daha az etki oluşturuyormuş ilginç...
  167. blltlgn

Htc one v internet

evet bencede bulunduğun bölgede desteklemiyordur. ikinci sorun içinde Google Play'e telefondan gir menüden ayarlar de orda güncelleştirmeleri yalnızca wi-fi üzerinden yükle gibi bir seçenek olmalı ordan yapabilirsin ya da güncelleştirmeleri otomotik yüklemeyi kapatıp güncelleme geldiğince...
  168. blltlgn

Linux Seçimi

bence ubuntu kur tekrar hemen pes etme ubuntu yazılım merkezinde bir sürü uygulama var olmadı wine kur her bilgisayar ubuntu'yu hakediyor :)
  169. blltlgn

Bu kızları anlayamıyorum !!!

aynen :) şimdi arkadaş kaç aşk yaşamıştır kim bilir :)
  170. blltlgn

Bende annemden terlik yedim diyenler buraya!

annem keskin nişancı :)
  171. blltlgn

Evet Aşkı Kötü Emellerime Alet Ettim

:mrgreen:
  172. blltlgn

İnsan Aşık olduğunu söyleyemezse...

bence bi dakika bile durmamalısın :) bir akrabamız var üniversitedeyken birine aşık olur ama bir türlü söylemez senin gibi.memlekete gelir bayramda burada arkadaşlarına falan danışır ve söylemeye karar verir bayram dönüşü söyleyeceğim der ve gider.aynı şekilde de memleketinden dönen kız yolda...
  173. blltlgn

Elveda Firefox

mobilde opera pc de mozilla firefox harika :) ubuntu da çökmeyi bırak takılma bile olmuyor ya :)
  174. blltlgn

bildiğim birşey varsa o da şudur abi Linux'ı tam manasıyla kullanabilen burda Windows'a oy vermez :)
  175. blltlgn

arkadaş bu windows'a oy verenler neyin kafasını yaşıyor ya Ubuntu kullandınız mı siz hiç ya da Linux tabanlı herhangi bir sistem :) tek tıkanma yok ya ve windows gibi 1-2 ay içinde formatta istemiyor :)