Arama sonuçlarınız

1. alihanabi

Binance Güvenilirliği

Binance bir borsadır. İllegal bir durum yok.
  2. alihanabi

Kararsız Kaldım Kurulumda

Bence Linux kurulmalı. Çok hafif dağıtımlar var.
  3. alihanabi

Tik Tok Izliyormusunuz

Evet bütün güzel kızları takip ettim hepsini izliyorum. Wonderful ?☄
  4. alihanabi

Ekran Kartımın Maksimum Frekans Kısmını -25 Yaptım. Zararı Var Mı?

Frekans kısmıysa bi sorun olmaz, daha da kısabilirsin.
  5. alihanabi

Firefox Alternatifi Mükemmel Tarayıcı:slimbrowser

Firefox alternatifi olarak Librewolf önerebilirim.
  6. alihanabi

Samsung Lockstar Uygulaması Güvenilir Mi?

Tek endişe ettiğin telefonuna virüs girip girmediği ise, apkmirror resmi bir sağlayıcı değil. İçinde virüs olup olmadığını bilemezsin. Böyle garip gurup işlere girme. Nasıl eski haline getireceğini bilmiyorum.
  7. alihanabi

Hem Samsung'un kendi mağazasından indirmemişsin hem de kişiler ile alakası olmayan bir uygulamanın izin istemesi çok saçma. Kişi listen gitmiştir büyük ihtimalle.
  8. alihanabi

Geçmiş olsun.
  9. alihanabi

Maksimum 500-550Tl Civarı Depolama Önerisi.

Oyun içinse Seagate 2TB 256MB cache li modeli var. Bir de Toshiba P300 var. Hız bakımından bu ikisi öne çıkıyor. Ancak cache'in büyüklüğü oyunlar için önemli mi bilmiyorum.
  10. alihanabi

Trojan Için Güzel Bir Antivirüs Programı Önerisi

USB belleğin varsa Eset'in offline bootable sürümü var onunla tarama yapabilirsin.
  11. alihanabi

Etherium Kazmaya Başlıyorum.

Bende buna benzer bi ring var. Arkadaşın dediği gibi aylık 100-200$ arası kâr bırakıyor.
  12. alihanabi

2.375tlye almak istedigim bilgisayar hakkında

Gt 730 alırsan kazık yemiş olursun çünkü o kartla orta ayar değil düşük ayarda bile apex felan oynaman çok mümkün değil. i5 li sistem tamamen kazık ve dolandırma amaçlı. Sana gt 730 lu ekran kartı satmaya çalışan satıcıdanda uzak dur zaten. 4 gb olması hiç bir şey ifade etmiyor.
  13. alihanabi

Instagram neden çözünürlük düşürüyor?

Düşürmezse ücretsiz olamaz. O medyalarında sunucuda durması bir maliyet sonuçta. Fotoğrafa bu kadar az değer veren başka bi fotoğraf paylaşım platformu yoktur heralde ama yine kullanılıyor, insanlar kendini göstermek hava atmak için.
  14. alihanabi

Realme 6 3-4 yıl gider mi?

Akbili varsa gider
  15. alihanabi

Windows 10 mu 7 mi?

esesdiğ varsa 10 yoksa 7 eğer hybrid disk varsa windows 9 öneririm
  16. alihanabi

Realme 6 3-4 yıl gider mi?

Nereye?
  17. alihanabi

Özel diş hekimi muayene ücreti ne kadar?

Ben özele gitmiştim muayene için sigortam olmadığı halde, ücret almamışlardı.
  18. alihanabi

LGS nasıl geçti?

Çok iyi geçti ilk 100bine çok rahat girerim.
  19. alihanabi

İnternet üzerinden birisini bulma

İsmini üniversitesini okuduğu şehri bölümü biliyosan git konuş kardeşim :D
  20. alihanabi

GTX1660Ti mı yoksa GTX1660S mi?

Fiyat aynıyıysa ti 4-5 fps olsa bile daha iyi bir kart. Ben kartın diğer özelliklerine bakardım açıkçası, soğutma ya da isteniliyosa rgb gibi.
  21. alihanabi

Donanim tavsiyesi

Ben 1tb hdd olarak mı dedim? Sadece kapasitesine göre mi performansı oluyo zannediyosun? Yazdığımı iyi oku bence, aldığın disk güvenlik kamerası diski. 1tb iyi diyosan al kardeşim sonra konu açarsın foruma diskim çok yavaş oyun kaplamaları çok geç yükleniyo yardım edin diye.
  22. alihanabi

Donanim tavsiyesi

Kötü bir disk tercihi, 7200rpm olmasına dikkkat edin.
  23. alihanabi

Özgüven eksikliğinin tedavisi nedir?

Dövme meselesi yok ama benim küçüklüğüm gibisin. Kendime gelecekten tavsiye veriyo gibi olucam. Anne ve babadan özgüven eksikliği gelmiş olabilir ancak bu kendi başına bir şeyi başaramayacağın anlamına gelmez. İlk hatanda aklına babanın seni küçümsediği ifadeler geliyor dimi aklına? O gelmesin...
  24. alihanabi

Galiba Telefonuma Virüs Bulaştı!

Olsaydı taramada çıkardı demekki önceden sildiğinizde silinmiş
  25. alihanabi

Bozulan şarj adaptörüm için evdeki alternatifim işime yarar mı?

Voltajlar uyuyorsa vereceği amper değerinide karşılıyorsa kullanmakta sorun yok. Adaptörün aynı voltajda fazla amper verebilmesi kafanızı karıştırmasın laptop ihtiyacı olan amper kadar çeker.
  26. alihanabi

Telefonumu nasil saguk tutabilirim?

Dolaba koyarsa nemlenmeden cihazı bozar
  27. alihanabi

Telefonumu nasil saguk tutabilirim?

Gerek yok saguk tutmaya zaten sıkıntı çıkacak kadar ısınırsa korumaya alıyor kendini kapatıyor. Ellediğin yerler işlemcinin olduğu yerlerdir o yüzden elinle sıcak hissetmişsindir.
  28. alihanabi

Bana uygun linux dağıtımı.

Ubuntu'dan sonra Linux Mint denemek lazım zira ondan sonra gelen en popüler linux sistemlerinden biridir. Cihaz çok yavaşsa Linux Mint XFCE olanı tercih edebilirsiniz.
  29. alihanabi

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat!!!

Teşekkürler her yerde bulunamayan değerli bir bilgi ? Ancak marka vermeseydiniz daha iyiydi.
  30. alihanabi

Instagram story görüntülemelerim 1000-1500 civarındayken bir anda 600 e kadar düştü? Bu ani düşüşün sebebini bilen var mı?

Sen bilemiyosan biz nerden bilelim kardeşim kâhin miyiz biz?
  31. alihanabi

Sistem Konusundaki Kararsızlık

Aradaki fark 300-400 tl ise değer çünkü daha yüksek bir işlemci alıyorsunuz zaten bu da o aradaki fiyatı çıkartıyor. İlerisi için daha güzel bir yatırım ve idareten 3200G li sisteme göre daha iyi idare eder.
  32. alihanabi

Uploudum Yüksek Ama Drop Yiyorum

Neyden düşüyorsun? Upload hızının yüksek olması stabil olacağı anlamına gelmiyor malesef.
  33. alihanabi

Sap olduğunuzun ağır geldiği zamanlarda ne yapıyorsunuz?

Sap olmak ağır geliyosa sap olmamak için uğraşırdım, eğer uğraşmıyosam da üzülmeyi kendime hak görmezdim. Zaten kendini geliştirirsen yalnız kalmazsın emin ol çok da kafayı takma.
  34. alihanabi

Firefox'un (mobil) varsayılan arama motoru olarak Yandex'i tercih etmesinin sebebi nedir?

Google a giriş yaparak kullanıyorsunuz o yüzden sizinle eşleştirmesi kolay ancak yandexi giriş yapmadan kullanıyoruz genel olarak bu yüzden bilgilerimizi bizimle eşleştirmesi çok daha güç. Ve arkadaşın dediği gibi finansal destekte varsa bu da büyük bir etken olabilir ki Mozilla vakfının...
  35. alihanabi

Firefox'un (mobil) varsayılan arama motoru olarak Yandex'i tercih etmesinin sebebi nedir?

Firefox gizliliği öne çıkaran bir tarayıcı. Google da tam tersi olarak sizin bilgilerinizi topluyor. Ayrıca rekabet olayları da var bu yüzden ülkemizde yandex tercih etmişler.
  36. alihanabi

En temiz nasıl format atabilirim

Biçimlendirme dediği sizin ordaki yaptığınız bütün bölümleri silme işleminden farklı değil, O penceredeki hızlı bir biçimlendirme. Bir farkı yok yani. Komple diski ilk alındığı gün gibi yapmak isterseniz uzun iş ve gerekli bir işlem değil özel durumlar olmadıkça. Sizin yaptığınız da gayet temiz...
  37. alihanabi

Hayır yok. D yapmayacaksanız herşeyi silip oluştur diyip ileri diyeceksiniz, windows kendisi için bi kaç parça ayıracak 3 4 tane bölüm ondan sonra ileri demeniz yeterli olacaktır.
  38. alihanabi

Komple diskin bütün bölümlerini sildiyseniz c veya d kalmaz bi tane oluşturup ileri derseniz tek bir bölüm olarak yani C diski olarak kurulum yaparsınız D için tekrar bölmeniz gerekli.
  39. alihanabi

Kendiside biçimlendiriyor ona kafayı takmaya gerek yok bütün bölümleri sildiyseniz içinde dosya kalmıyor.
  40. alihanabi

HD 6850 alınır mı

Oynatsın istiyosan al bence ama fiyatı 250tl den fazla etmez
  41. alihanabi

PSU yeterli mi?

Yeterli görünüyor bi sıkıntı yok. Verimli ve kaliteli bir psu, FSP iyidir.
  42. alihanabi

Gaming Laptop 8 gb RAM Kaç FPS Arttırır?

Ben 40 diyorum var mı arttıran
  43. alihanabi

PSU yeterli mi?

Yeterli port bağlantısı varsa gayet yeterli
  44. alihanabi

Leptoplarda Anti-Virüs gerçektende gereklimi ?

Sen al bence kardeşim
  45. alihanabi

Topladığım Sisteme Göz Atar Mısınız?

Anakartı B450 almak yerine daha ucuzu varsa B350 tercih edebilirsin sonuçta ilk nesil işlemci. 12nm olan 1. nesil Ryzen için bi fark yaratır mı bilemiyorum ama fark yaratmıyosa dediğim gibi fazla para vermeye gerek yok. Ekran kartında uzak durman gereken marka yerine daha çok soğutma...
  46. alihanabi

Sony A6000 ya da Canon EOS 200D

Aynasız istiyosan A6000 alabilirsin daha taşınabilir olduğu aşıkâr. Bende 200D var kit lensle çok fazla idare edemezsin özellikle gece çekimi için. İkiside güzel kameralar ancak taşınabilir olması açısından A6000 öneririm
  47. alihanabi

Freedos Laptopa Yazılım Atmak Çok mu Zor?

10 ay önce link isteseydin atardım.
  48. alihanabi

Televizyondan anlayan bakabilir mi?

Hahahahh " ağrı mı bu geçsin" lafına koptum Allah iyiliğini versin ?
  49. alihanabi

Windows 10 format sonrası Microsoft görüntü bağdaştırıcısı sorunu

DDU ile driverları temizcene silin daha sonra windowsu güncelleştirin, kendi ekran kartı sürücüsünü yükleyebilir
  50. alihanabi

CPU Kullanımı %90 - %100

Windows 10 ise o arada Antivirüs için tarama yapabiliyor boştayken, ben harici antivirüs programı kurarak çözmüştüm. O an hangi programın işlemciyi kullandığını bulmak lazım
  51. alihanabi

HP freedos laptop açılmıyor.

Bilgisayar açılırken F10 tuşuna basıp işletim sistemini yükleyeceğiniz USB yi seçin
  52. alihanabi

bilgisayarım çok kasıyor!!!

Windows XP güvenlik açısından çok geride kalmış güncellemeyi bırakmış bulunmaktadır bu yüzden sisteminize virüs girmiş olabilir. İşlemlerden en çok hangisinin cpu harcadığına bakar mısınız?
  53. alihanabi

İnternet kisitlama

Netlimiter 4
  54. alihanabi

Anakart Ve Ekran Kartı Uyumu!!

GT 1030 öneririm, kendisi 30w güç tüketiyor sıkıntı çıkarmaz
  55. alihanabi

Gelecek ve Yazılım

Yazılım candır hammadde yok bişey yok satışı kolay (nispeten), sektörde kaliteli elaman açığı var vs. vs. Kendinizi yetiştirirseniz çok iyi yerlere gelebilirsiniz ancak anahtar nokta bu "kendini geliştirmek". Severek yapacaksanız yaptığınız şeyler sizi heyecanlandıracaksa ancak gelişebilirsiniz...
  56. alihanabi

Windows'un 3 gb ram kullanması normal mi?

Değil, sanal belleği kapattıysanız olabilir. Bir de görev yöneticisinin ayrıntılar sekmesinden bakın çalışan programlara
  57. alihanabi

Pubg Mobile telofona zarar verir mi?

Şarjör gibi batarya değiştirirsin oynama kardeş
  58. alihanabi

Ekran kartı var gibi görünüyor ama çalışmıyor

Ne yaptınız tam anlamadım sildiniz mi silmeden mi kurdunuz? Kurulmayınca ne yaptınız?
  59. alihanabi

Otomatik Sayfa Yenileme Sorunu

Benim aklıma görev yöneticisinde çalışan garip uygulama var mı yok mu ona bakmak gelirdi daha sonra modem ayarlarını windows ağ ayarlarını bir kontrol ederdim Ccleaner yapardım, registry hatalarını tarardım, belki ram yetmiyorsa windows un sanal bellek miktarını yükseltirdim. Bunları da deneyin...
  60. alihanabi

Ekran kartı var gibi görünüyor ama çalışmıyor

Sürücüyü AMD'nin resmi sitesinden indirip tekrar kurmayı deneyin, tabi önce eski sürücüyü kaldırın DDU ile. Umarım çözülür
  61. alihanabi

Otomatik Sayfa Yenileme Sorunu

Kullandığınız eklentiler buna sebep oluyor olabilir, kurduğunuz tarayıcıları revo unistaller gibi uygulamalarla temizcene kaldırıp tekrar kurmayı deneyin. Benim de aklıma başka bir çözüm önerisi gelmedi :(
  62. alihanabi

Sata 2 ve SSD performansı

3Gbit demek düz hesap diyelim 300mb saniyede demektir
  63. alihanabi

Kasma Sorunu

Makine tozlanmış olabilir, arka planda makineyi kastıran başka programlar olabilir vs. bunlara bakmayı deneyin işlemci ısınıyor mu? Diğer uygulamaların sisteme bindirdiği yük ne durumda?
  64. alihanabi

AMD RADEON HD 7400M SERİES ekran kartının driveri nı nerden bulabilirim

7400M Serisi ancak hangi modeli? O önemli. Onu bulduktan sonra aşağıdan en sondan modelini seçip indirebilirsiniz https://www.amd.com/en/support
  65. alihanabi

Spotify Instagram hikaye sorunu..

Bazılarına bazı özellikler önce gelir deneme niyetine yani, instagram kullanmadığım için bilmiyorum ama bu özellik yeniyse sebebi bu olabilir. Uygulama versiyonlarını karşılaştırın tanıdığınızdaki
  66. alihanabi

Freedos Laptopa Yazılım Atmak Çok mu Zor?

Format atmak ile aynı şey tek ihtiyacın olan Windows 10 yüklü bir Usb bellek gayet basit. İnternetten 10-20 liraya key satın alabilirsin ancak bunlar tek kullanımlık oluyor ama çok sorun olacağını sanmıyorum. Freedos al geç
  67. alihanabi

Asus X550 VX 950 M den 1050 takmak

O işler zor, büyük ihtimal taktıramazsınız ama servis takılabilir diyosa büyük performans artışı olur tabiki
  68. alihanabi

Görsellik Performans ve Sessizlik üçlüsünü nasıl sıralardınız?

Sessizlik > Performans Sessiz, bi kenarda dursun sanki hiç yokmuş gibi performansıda uçup kaçmasına gerek yok sessizlik için performanstan feragat edebilirim çünkü sessiz olunca yaptığın her işten keyif alıyosun bilgisayarda, daha verimli oluyo. Öbür türlü habire vuuuu sesi insanın kafasını...
  69. alihanabi

Yeni sisteme eski hddmi takicam bir sorun yasarmiyim?

Temiz kurulum yaparsanız hiç bir sorun yaşamazsınız driver konusunda, ancak direk format atmadan çalıştırırsanızda çalışır ama windows tarafında acaip sorunlar görmeniz mümkün tabi :) Önerim diski C ve D olarak 2 ye bölmeniz daha sonra dosyalarınızı D ye atıp C ye yeniden windows kurmanız.
  70. alihanabi

Bu sisteme hangi Windows gider?

Makinada ssd olmadıgı için windows 7 öneririm windows 10 çok ağır çalışacaktır, ayrıca intel hd graphics ile pek oyun oynayamazsınız :(
  71. alihanabi

25mbps adsl/fiber ?

Fiber daha temiz ve stabil bir bağlantı sunuyor ancak her ay +30 tl vermeye değmez, zaten memnunmuşsunuz kablonetten. O yüzden arada bi fark olacağını düşünmüyorum
  72. alihanabi

Sesli caps yapıyorum kimse anlamıyor

Masum :)
  73. alihanabi

Ayda Bir Cihaz Değiştiriyorum! Kurtarın Beni!

Bence bu bi sorun değil bildiğin ticaret kafasının içinde boğulduktan sonraki dışa vurumu Bu yeteneğini başka alanlarda kullanırsan zenginsin abicim
  74. alihanabi

Tutuklanacak mıyım?

geçmiş olsun 1 hafta içinde evine gelirler saklanmaya çalışma fbi seni hertürlü bulur onlar geldiğinde çikolata ikram edip ciguli demeyi unutma
  75. alihanabi

3 Ay Önce Aldığım Laptop Yavaş

SSD siz modeli kullanıyorsanız gayet normal. Windows 10 harddisk i sömüren bir işletim sistemi ve ayrıca zamanla şişen bir işletim sistemi. Bu devirde SSD siz sistem almayın
  76. alihanabi

Doğum günü hediyem

Eğer telefonu kurcalamayacaksan yani sosyal medya whatsapp vs. kullanıcaksan, hafıza kartı kullanmıyorum dolurmayacağım telefonu diyorsan kamera tek kriterse gönül rahatlığıyla iphone alabilirsiniz
  77. alihanabi

Kamera ve performans için hangi telefonu önerirsiniz?

HTC 10 veya S7
  78. alihanabi

1800 TL i3 6100 işlemcili kasa iyimidir?

Alma
  79. alihanabi

Gta V Oynamak İçin Ne Yapmam Lazım

Gta 5 almalısın
  80. alihanabi

J3 Pro

Hocam 6.0 gelmeme ihtimali çok yüksek, onun yerine gm5 öneririm
  81. alihanabi

Intel core2 duo 2.66ghz r7 240 desteklermi

yapmaz
  82. alihanabi

Toshiba Harddisk Aldım Pc Yavaşladı

SSD yerine HDD takarsanız tabikide fazlasıyla yavaşlayacaktır
  83. alihanabi

ekran kartı karşılaştırması

1060 tabikide
  84. alihanabi

ANAKART UYUMU

Anakartla işlemci uyumsuz FM2+ anakart almanız gerekiyor Ayrıca o işlemciyle o ekran kartı hiç iş yapmaz yani işlemcinin üzerindeki dahili GPU su GT730 performansını vericektir o yüzden o ekran kartını almanıza gerek yok onun yerine DDR3 2400MHZ ram alın
  85. alihanabi

AVG nin dosyalarını silemiyorum (Tüm dosya kaldırma programlarını denedim)

Bende eset i kaldıramıyodum, bilgisayarı güvenli modda başlatıp silmeyi dene kesin silinecektir :)
  86. alihanabi

2.el s7 vs 6s

Fazla telefonu yormadığınız için iki telefonda size hayli hayli yetecektir o yüzden kamera konusuna gelecek olursak : S7 : Daha iyi fotoğraf kalitesi, Geniş açılı ön kamera 6S: S7 den bi tık geride fotoğraf kalitesi (genede fazlasıyla iyi), Çok iyi video deneyimi ve dar açılı ancak iyi renklere...
  87. alihanabi

Bu Sisteme Kaç W PSU Gerekli ?

400W yeter
  88. alihanabi

4GB Ram Eklemek FPS Arttırır mı?

Fps yi arttırmaz ama fazla ram sistemi rahatlayacağı için ani fps düşüşlerinden kaynaklı sorununa çare olabilir
  89. alihanabi

Max 1750 TL telefon önerisi

Pile de önem verdiğiniz için Lenovo P2 ve Galaxy C7.
  90. alihanabi

Dar boğaz yapar mı ?

Darboğaz olur ama çok rahatsız olacak türden değil sadece kartın tam gücünü kullanamazsınız. RX 470, o işlemciye daha uygun bir kart :)
  91. alihanabi

Arma3 bilgisayarımı kaldırırmı

Enn dip seviyede düşürerek ayarları oynayabilirsiniz grafikler minecraft seviyesinde olur çözünürlük 800x600 felan, bu görüntüden haz alırım diyorsanız alın ama ekran kartınız kötü pek birşey beklemeyin.
  92. alihanabi

Asus Zenfone 3 Vs Note 5

Zenfone 3 derdim her ne kadar note 5 daha güçlü bir cihaz olsada zenfone da hafıza kartı girişi olmasından dolayı ve yeterli performans ve kamera deneyimi sunacağından dolayı zenfone 3 derdim. Eğer sadece sosyal medya için kullanıcam fazla oyun yüklemicem felan diyorsanız note 5 daha iyi bir cihaz
  93. alihanabi

Hangi Telefon?

İyi bir telefon orta seviye bi grafik performansı var çok yoğun grafikli oyunlar oynamayacaksanız güzel bir telefon ki şuanda piyasadaki bütün oyunları gayet yeterli bi şekilde oynatır
  94. alihanabi

J7 Prime Nougat

Alır tabikide ancak daha onlara çok var. Tolga reis dünkü yayında söylemişti verirler ama hani verirler işte bi ara veririz :D
  95. alihanabi

Rx 470 Çalıştıracak Psu Önerisi

intel i7 4770 i darboğaz yapabilecek bi ekan kartı tanımıyorum ben. RX 470 bu işlemcinin yanında çıtır kalır hatta :D
  96. alihanabi

600 tl ye bilgisayar toplama

evet bu sistem gayet iyi görünüyor alabilirsiniz :)
  97. alihanabi

600 tl ye bilgisayar toplama

hangi ekran kartını almayı düşünüyorsunuz acaba?
  98. alihanabi

Ekran Kartı ve Kötü bilgisayar hakkında çok acil yardıma ihtiyacım var.

Malesef o işlemciye takabileceğin daha yüksek bir ekran kartı darboğaz yaşatabilir o yüzden sistemi güncellemek yerine osanosan12 adlı arkadaşın dediğini yapmak daha mantıklı
  99. alihanabi

Hangi Telefon?

Özellikle oyun olarak belirtmişsiniz. Bu yüzden Snapdragon 820 li bir cihaz öneririm, adreno 530 gpu su çok fazla iş görecektir.
  100. alihanabi

i7 6700k gtx 1070

GTA 5 Ultra da 1080p de kaç fps alırsın kesin bi fps değeri verilmez ama fps nin coşacağı kesin :D Rahat rahat oynarsın kardeşim hayırlı olsun bu arada.
  101. alihanabi

Sıkıntılı ekran karti ile x2 ekran karti yapimi

Crossfire yapmaya niyetliysen bu ekran kartlatında mümkün değil malesef :( Darboğaz konusunda iki ekran kartıda işlemcine darboğaz yapmayacaktır.
  102. alihanabi

A5 2016 mı J7 prime mı??

J7 Prime daha güçlü bir cihaz, tasarım konusunda sorun olmazsa onu almanızı öneririm
  103. alihanabi

İnternet 16 Mbps ama hız çok yavaş

16 Mbps alabilmen lazım hat değerinde desteklediğini görüyorum arayıp bunu bildirmelisin hattın felan kaldırmıyor derlersede seni kandırıyor demektir ağzına geleni söyleyebilirsin :D
  104. alihanabi

Bim'e j5 prime gelecek alıyımmı

650 civarında gelirse alınabilir aksi taktirde daha iyi alternatifler var.
  105. alihanabi

Bilgisayarım kasıyor format atmama rağmen sorun nedir?

Bios tan ayar felan yaptınız mı acaba?
  106. alihanabi

Asus Zenfone 3 Laser vs. Huawei P9 Lite

Zenfone 3 Laser
  107. alihanabi

S6 edge in artıları ve eksileri

Valla benim bildiğim en önemli eksiği hafızanın artırılamıyor oluşu ayrıca pili çok az gidiyor(muş).
  108. alihanabi

RX470 VS RX480

Şöyle düşün ilerde 200 lira verip ekran kartını dahada güçlendiremezsin, o yüzden almışken 200 lira ver bütün ayarları 1080p de sona dayayarak oyna. Sonuçta kaç senede bi değiştireceksin ki :)
  109. alihanabi

İphone 6 mı yoksa SE mi ?

İphone SE ekranı daha küçük ve donanımı daha gelişmiş bir cihaz ve daha güncel ancak ben genede iphone 6 alırdım tasarım ve ekran boyutundan ötürü
  110. alihanabi

Duvar Delme , Modem , Lag ile alakalı fikri olan içeri

Duvarı delmeden önce kabloyu takıp pingin düşüp düşmediğini kontol et. Boş yere delmeyesin sonra duvarı :)
  111. alihanabi

Oyun Sistemi için bu pcyi nasil modifiye edebilirim

Bence bu sistemi modifiye etmenin en iyi yolu satıp yeni sistem dizmek ama oda masraflı olur, şuan için yapabileceğin şey Ram i yükseltmek ve ekran kartını çok üst seviye olmasada HD6770 üstü bi ekran kartı seçmen senin için yeterli olacaktır diye düşünüyorum (Sadece CS:GO ayarında oyunlar...
  112. alihanabi

2.Dönem Yok Yazılma

Yalan dolan o işler 2. döneme kim hatırlıcakta yazıcak, müdür yardımcısı kendine durduk yere iş çıkaracağını sanmıyorum rahat ol bence :D
  113. alihanabi

Oyunlarda Haç kullanmak yasaklandı!

Hıyar da olabilir :P
  114. alihanabi

Bluestacks takılma sorunu ?

Aynı sorun bendede vardı silip yüksemde düzelmedi bios dan sanal makineyi açtım gene düzelmedi...
  115. alihanabi

KASPERSKY !

Ben antivirüsü geçen hafta sildim gerçekten gereksiz birşey tek yaptığı sistemi yormak, eğer bilinçli bir kullanıcı iseniz kullanmaya pekte luzüm yok. Bence..
  116. alihanabi

Yeni Telefon Alacağım Tavsiye !

İphone 7 Plus da kasıyorsa biz ölelim bence :D :D
  117. alihanabi

Samsung c5 mi A3 2016 mı ?

Biraz daha bekleyip a3 2017 alabilirsiniz bence :)
  118. alihanabi

3 Telefon Arasında Kaldım

J7 2016 dan J7 Prime' a geçilmez madem daha iyi bir cihaz arıyorsunuz bu seçenekler arasından Mi5 en mantıklısı
  119. alihanabi

500-700 fiyatlarında telefon önerisi

General Mobile GM5 diyorum ben. Bence o fiyat skalasındaki en iyi telefon
  120. alihanabi

ekran kartım gözükmüyor hiçbir yerde !!

Belki biraz yalnız kalmak istemiştir? ehehehehh tutamadım kendimi kusura bakmayın :(
  121. alihanabi

iPhone 6s mi Xperia XZ mi?

Batarya demeseydin iphone derdim ancak batarya işin içine giriyorsa xz diyorum.
  122. alihanabi

AMD Phenom x4 9500 mü AMD Phenom II x2 570 mi?

Phenom işlemcilerin 1. serileri hatalı diye biliyorum kardeşimde de vardı kilitlenip duruyordu
  123. alihanabi

GTA 4 SİSTEMİM KALDIRIRMI

Ekran kartı yok açarsın ama karşılaşacağın görüntü seni pek tatmin etmeyecektir
  124. alihanabi

AMD VEGA GTX 1080 rakibi olur mu?

500W nedir hocam ayıptır ya :'D
  125. alihanabi

Kulaklik jakta durmuyor

işte bu yüzden iphone 7 !! (espri yaptım)
  126. alihanabi

WTFast(Ping Azaltma Programı)Nasıl Kullanılır?

Kullanılmaz :D
  127. alihanabi

Videodaki 60 fps ve Oyunlardaki 60 fps

Biraz farkla oyunlardaki görüntüde yırtılmalar olduğu için akıcılık sağlanamıyo olabilir
  128. alihanabi

Programsız Sistem Hızlandırma FPS Arttırma

Herşeyi anlarımda prefetch ile ne alakası var şu fps nin herkeste aynı düşünce var. Onun fps ile bi alakası yok :/
  129. alihanabi

Beyler Çıldırıyorum Yardım Edin.

O halde "Aşık Veysel - Konuşma (1894) (Borga Parlar Mix)" bunuda seversin bence :D
  130. alihanabi

Neden Direct X değil OpenGL kullanmalıyız ?

Ahaahahahaha :D OpenGL böyle daha çok mazlum çocukmuş gibi geldi böyle fakir bir yavrucağa sevgi gösterircesine sevmek :D
  131. alihanabi

BlackBerry Mercury ortaya çıktı!

Neden kimse beğenmiyor böyle telefonları fiyatı 2000 altı olursa alabilirim telefonu sadece mesajlaşmak için kullandığım için benim için gayet kullanışlı eski nokia e5 alışkanlığı sanırım çok beğeniyorum klavyeli telefonları :D
  132. alihanabi

Neden Direct X değil OpenGL kullanmalıyız ?

Valla yazıyı okuduktan sonra open gl yi sevmeye başladım bi alıp okşayasım geldi :D
  133. alihanabi

Sistemim Gta 4'ü Kaldirir mi?

Açar oynarsın kaldırır ama görüntüden hiç hoşnut kalacağını sanmıyorum :D
  134. alihanabi

Msı gtx 1050ti 4gb vs msı rx 470 4gb

gtx 1050 ti alırdım nvidia nın teknolojilerine güveniyorum daha stabil oluyo
  135. alihanabi

Twitch'de en sevdiğiniz yayıncı kim ve en yakın yayını ne zaman?

Theokoles - aslında yayınlarını izlemiyorum ama youtube da tekrarlarına denk geliyorum eğlenceli geliyor, özellikle lolde her şampiyona hakim oyuna hakim izlerken gene birşeyler öğreniyorum aşırı cıvık biri değil ergen kafalarda değil yani
  136. alihanabi

Bu güç kaynağı bu kart için yeterlimi ?

yeterli
  137. alihanabi

Pcden iyi anlayanlar gelsin lütfen

O işlemci kardeşimdede var çok ısınıyo stock soğutucun varsa ondan olabilir
  138. alihanabi

İ7 6700 Yen'i fan taktım

en azından sessiz çalışır
  139. alihanabi

Sizce Uyumlu'mu

Evet uyumlu gönül rahatlığıyla alabilirsin hatta o ekran kartını i3 6100 bile kaldırır
  140. alihanabi

Yeni pc topladım

Teşekkürler asistan
  141. alihanabi

Yeni pc topladım

Bütçen azmış gerçekten kart zaten 40 lira eder normal. Şimdi birazcık daha para biriktirmenizi öneriyorum dolar ve euro düştükten sonra rx 460 lara bakabilirsiniz
  142. alihanabi

Kaslı kadınlar

Başlığı okurken bile "ıyy" dedim...
  143. alihanabi

Yeni pc topladım

Oyun oynatırda yeni mi aldın ne kadara aldın almadıysan bu parçalar eski ve ekran kartın kötü bütçeni söylersen daha yardımcı olabiliriz
  144. alihanabi

İlk kez format atacağım, önerisi olan var mı?

Bilgisayarcıya gideceğine sana gitsin derken para alıcağını kabul ediyosunda mahçup olacağını nasıl kabul edemiyosun onu anlamadım :D
  145. alihanabi

İphone 7 vs Sony Xperia XZ

Klasik bir kullanıcıya benziyorsun tek derdin kasma felan olmasın diyorsun iki telefonda donma yapmaz ama + olaraktan iphone 7 nin kamerası çok daha iyi o yüzden iphone 7 diyorum ben oda seni artık 4 yıl götürür çok rahat, 4 senede kim öle kim kala az bir süre değil
  146. alihanabi

HTC Desire 650 duyuruldu!

Tasarım mefta
  147. alihanabi

Kaliteli bilgisayar , düşük fps

Loldeki performansı zaten olması gerektiği gibiymiş
  148. alihanabi

Şu bilgisayar'a bakar mısınız?

Özür dilerim 2. el olduğunu görmedim 1200 tl ye alacaksan bundan iyisini bulamazsın kusura bakma tekrardan
  149. alihanabi

Ozaman düşük ayarlarda anca oynatır o fiyata daha iyisini bulabilirsin
  150. alihanabi

Oynayacağın oyun türüne göre değişir hangi oyunları oynayacaksın
  151. alihanabi

920'yi nasıl bilirsiniz ?

920 yerine 925 alabilirseniz daha iyi olur daha ince çünkü
  152. alihanabi

Ekran kartı oyunlarda eksik çalışıyor

Nasıl 6gb ekran kartın var apu kullanıyosun sistemde ayar yapmadıysan 1gb yer ayırmıştır apunun gpusuna sistemde harici bi ekran kartı takılımı?
  153. alihanabi

FPS Hakkında

Alabildiğin fps oynadığın oyunun grafikleriyle bilgisayarının özellikleri ile değişebilir daha güçlüyse daha çok fps alırsın her saniyede farklı birsürü işlem oluyo sen mesela lol oynarken ordaki karakterler grafikler fazla yormadığı için senin bilgisayarını 100 fps alıyorsun ama cod da daha...
  154. alihanabi

Sanalda sevgili yapınca, sevgilimin bana sürprizi

Hayattaki şansım ;
  155. alihanabi

Samsung s7 edge kasmadan kaç yıl götürür

Kullanımına bağlı diyebiliriz temiz kullanırsan 3.5 - 4 yıl bile götürür
  156. alihanabi

Maksimum 999 tl ye ders çalışmak için bilgisayar önerisi?

Dolar olmuş 3.30 ve sen 999tl yi aşmıcak bir bilgisayarda celeron işlemciyi beğenmiyorsun inş cnm ya
  157. alihanabi

Anneyi Cs:Go Bıçağı Almaya İkna Etmek

Durumunuz orta halliyse o kadar parayı oyundaki bir bıçağa vermek saçma değil mi? Daha fazlasını yapabilirsin bence o parayla, bu kadar kaptırma kendini :)
  158. alihanabi

Bu sistem uyumlu mu?

Harddiski 5400rpm yerine 7200rpm seçiniz yoksa performansınız aşırı düşecektir
  159. alihanabi

GM5 Plus Ekran Sorunu

Donanımsal olabilir servise gitmeni öneririm GM nin servisinin iyi olduğunu duymuştum
  160. alihanabi

Samsung C7 alınırmı?

Bence alınır güncel bir işlemci 4gb ram yeterli bir pil ve ekran çözünürlüğü, iyi bir kamera fiyatıda 1400se alınır bence
  161. alihanabi

Overclock

Sıkıntı olmaz çünkü kendi stock fanıylada test yapıyolardır gönül rahatlığıyla kullanabilirsin :)
  162. alihanabi

A3 2016 güncelleme rezilliği

Yani basit bir çözüm önerisi olarak facebook u sil chrome dan gir pilinin çok daha az harcandığını göreceksin
  163. alihanabi

Overclock

Intel in kendi teknolojisi sıkıntı olmaz soğutmanda sıkıntı yoksa sıkıntı olmaz ( nekadar çok sıkıntı kelimesi kullandım öyle)
  164. alihanabi

Tacize Uğruyorum

Numara engelleme programları var direk meşgule atıyor gelir gelmez aynısı benim başımada geldi biraz zor olsada tanımadığın numaraları açma ve sürekli arayanları bu programın listesine ekle bi süre sonra onlarda bıkacaklardır ben 1 sene boyunca böyle rahatsız edildim kimseye zararım olmadığı halde.
  165. alihanabi

A3 2016 güncelleme rezilliği

Telefona gelen güncelleme mi yoksa uygulamaya gelen güncelleme mi ?
  166. alihanabi

Sistem upgrade tavsiyesi

Yetmiyor ama bir psu alıp bu civarda bir bilgisayar ayarlayabilirsin kendine
  167. alihanabi

Sistem upgrade tavsiyesi

Kasanın PSU su yeterliyse AMD 10 işlemci 2400mhz ram ve anakart alabilirsin
  168. alihanabi

Sistem upgrade tavsiyesi

APU lu sistemlere bakabilirsin
  169. alihanabi

Sistem upgrade tavsiyesi

1000tl ile çokta fazlasını alamazsınız bu sisteme göre
  170. alihanabi

Neden Bu Ram Ucuz

Nesi ucuz kardeş 144tl :D
  171. alihanabi

Oyunlarda Takılma

Meh, bütün sorunları sadece şu yazılımla çözmeye çalışan biri. Ne kadarda teknik bilgili bir insan ^.^
  172. alihanabi

GTA V Anlık Takılma Problemi

Disk kullanımı %100 ise boşta iken büyük sıkıntı var
  173. alihanabi

Bilgisayarim artık çöp mü

Klasik kendi bişey bildiğini sanan bilgisayarcı tipi. Ne güzel makine işte kullan.
  174. alihanabi

Oyunlarda Takılma

bu arkadaş msi after burner a kafayı takmış...
  175. alihanabi

Windows 8.1 güncellemeler denetleniyor da takılı kaldı

Bende bunu önericektim tam aynı sorun bendede olmuştu bununla düzeldi
  176. alihanabi

Sistem kaynaklarını gereksiz harcayan bir uygulama vs. olabilirmi acaba?
  177. alihanabi

En İyi Antivirüs Hangisi (Kasım 2016)

Eset smart secuirty 8 i kullanıyorum 9 çok kastırmıştı sistemimi 8 gayet rahat sıkıntısını görmedim kötü amaçlı siteleri felanda engelliyor güzelce
  178. alihanabi

Tozlanma olabilirmi acaba? Bende Counter Strike 1.6 bile kasıyordu tozlardan...
  179. alihanabi

Turkcell'den TürkTelekom'a Geçmek

Türk Telekom un bazen öyle çekmediği yerler oluyor ki tam ihtiyacın olduğun sıralarda işte ozaman içinden keşke 3-5 lira fazla verseydimde Turkcell alaydım diyorsun
  180. alihanabi

Tarayıcı önerisi?

opera yı öneririm kendi vpnsi var turbosu var istersen ramda harcamıyor öyle fazla yağ gibi akıyor maşallah
  181. alihanabi

3200 tl sistem toplama

RX 480 nin gtx 1060 dan biraz daha az güçlü olduğunu düşünürsek rx 470 gtx 1050 civarı performans verecektir
  182. alihanabi

İnternetin bir anda şaha kalkması

ddos at heryere çabukk :DD
  183. alihanabi

Gözüm mu bozuluyor

Netleme sorunu var ya güncellemeyle geçicek diyolar güncellemeyi bekle derim.
  184. alihanabi

R7 240 GTA 5 Açar mı?

yüksekte zor be ustad
  185. alihanabi

Laptop iyi ama kasıyor

şu bilgisayar kasıyorsa ben daha nerelere gidem :(
  186. alihanabi

İPhone 5s mi İPhone 6s mi?

6s alınır ya nefis telefon al kullan geç işte kafan rahat kamerasıda çok güzel
  187. alihanabi

Overclock nedir nasıl yapilir ?

stock fanla zor ilk önce fan almalısın
  188. alihanabi

Sizce Oyun için Amd nin hangi işlemci serisi ?

2100 liralık bütçeyle sakın ama sakın amd ye bulaşmayın
  189. alihanabi

Kablosuz Aldığım İnterneti Nasıl Dağıtabilirim!?

eğer iki tane wifi alıcın varsa birininden interneti alıp diğerinden internetini verebilirsin he eğer tek wifi alıcın varsa o sıkıntı ayrıca ip alamama sıkıntısını ben antivirüs programının güvenlik duvarını devre dışı bırakarak çözmüştüm sende dene
  190. alihanabi

Turbobıt Sacmalığı

kardeş o site eğer ücretsiz kullanıyorsan sınırlı bi hızda indirmeni sağlar bu ve bunun gibi birçok site var böyle upload siteleri para kazanmak için bu yola başvurur normaldir
  191. alihanabi

Alacağım Telefona Bir Türlü Karar Veremedim

Bence s8 alınır çünkü note 7 faciasından sonra samsung bütün kozlarını s8 de kullanıcak yani yapabildiğinin en iyisini yapması anlamına geliyor bence muhteşem bi telefon olucak
  192. alihanabi

5000 TL Monitör Dahil Sistem Tavsiyesi

5000 liralık sisteme i5 6500 mü??
  193. alihanabi

2. El i7 4790k Tabanlı Sistem 2300 TL Alınır mı?

Çok iyi duruyo ama gtx960 olmadan daha ucuza toplayabilirsin gibime geliyo eğer öyle değilse al zaten ekran kartını değiştiricekmişsin
  194. alihanabi

Fiyat Performans Önerileri

Ben çinli markalara çok güvenmiyorum özellikle xiaomi ye. O yüzden GM5+ hem yeterli işlem gücü hemde güncelliğiyle daha güvenilir bir telefon olur
  195. alihanabi

Üyelerin seçtiği CİPSLER!

Sanırım çitosundu biftekli cips en sevdiğim 20 paket olsa yerim valla bi oturuşta
  196. alihanabi

i5 6402p Tabanlı Sistem Toplama

Teşekkür ederim :)
  197. alihanabi

Külüstürleri Kapıştıralım

Ühühühüğğ UserBenchmarks: Game 13%, Desk 33%, Work 16% CPU: AMD Athlon II X3 450 - 37.1% GPU: AMD Radeon HD 5500 - 5.7% HDD: WD Blue 1TB (2012) - 72.7% RAM: Unknown 1x4GB - 24.4% MBD: Asus M5A78L-M LX http://www.userbenchmark.com/UserRun/1905217
  198. alihanabi

Yeni Bilgisayarda Donma ve Siyah Ekran Sorunu

Tahminimce harddiskten kaynaklanıyor olabilir aynı sorunu bende daha önce yaşamıştım bilgisayara abuk subuk şeyler oluyodu kasmaydı vesaire yeni hdd ile çözülmüştü sorunum HDD den olabilir
  199. alihanabi

Bios Ayarları Sonrası Bilgisayar Açılmaması

Bilgisayarın elektriğini kes sonra anakartın jumper ını sök 10 saniye beklet sonra yerine tak en sonunda bios pilini çıkartıp 30 saniye bekle ve yerine tak. Bu işlemden sonra bios ayarların büyük ihtimalle sıfırlanmış olucak saatini felan ayarlamayı unutma ama büyük ihtimalle açılır bilgisayarın
  200. alihanabi

i5 6402p Tabanlı Sistem Toplama

I5 6402P benim oldukça kafamı karıştırıyor lütfen bilgisayarı aldıktan sonra performansı hakkında ufak bir bilgi yazarmısın tekrar buraya. Benimde kafamda böyle bir sistem toplama fikri dolaşıyorda
  201. alihanabi

Şarj Aleti

Orjinalse zarar gelmez orjinal değilse de kaliteli güvenilir bir markaysa sorun olmaz kullan gitsin
  202. alihanabi

Telefon Önerisi Lütfen Bakınız

güzel bir cihaz ama ülkemizde yeni olduğu için birde markaya çok güvenmediğim için veya kendi ismiyle tanımadığımız için önermek istemiyordum daha ucuz olsaydı alınabilirdide 2000 lira şahsi fikrim bence fazla
  203. alihanabi

okadar ram gereksiz bence...
  204. alihanabi

performans senin için önemli dediğinden htc 10 u önerdim safkan androide benzediğinden cihazı kastıran şeyler olmadığından android in iphone u gibi birşey sony olsaydı o fiyat aralığında sony önerirdim gerçi xz 2700 liradan satışa çıkıcaktı sanırım htc 10 un şuanki fiyatıyla benzer olucak ancak...
  205. alihanabi

HTC 10 dicem ama fiyatı aşıyorsa s7 çok iyi bence fiyatıda düştü 2.300 e bayağı alınır bence
  206. alihanabi

Android sistem hafızasını arttırmak

Öh o önbellek ne öyle ilk önce önbellekleri temizle belki sorunun bi nebze olsun düzelebilir :S
  207. alihanabi

[Çözüldü] RX 480 FPS Drop Sorunu

İşlemci nin ısı değerlerine bakın veya sürücüleri ve windows update leri yapın bilgisayarınız içindeki tozları temizleyin
  208. alihanabi

Kürk Mantolu Madonna

Kürk Mantolu Madonna nın amacı kitabın yanına birde kahve koyup fotoğrafını instagramda paylaşmak :D :D
  209. alihanabi

LG G4 vs SONY Xperia XA Ultra - Kameraları kafamı karıştırıyor

Xa ultranın ön kamera sensörü g4'ünarka kamera sensörü ile aynı. Ama g4 ben almazdım çok şikayet duydum ama sadece kameralarına bakarsak bence g4 daha iyi çünkü arka kamerası g4 ün daha iyi, ön kamerasıda fazlasıyla yeterli
  210. alihanabi

PC Kendiliğinden Kitleniyor

Güç kaynağından olabilir benimde aklıma ilk o geldi çünkü sizin işlemciniz çok güç tüketiyor belki tam besleyemiyorsa veyahut güç kaynağınız eskiyse stabil bir güç veremiyorsa kilitlenebilir
  211. alihanabi

İphone 6s plus modelini 6s ile değiştirmek mantıklımı

ordan burdan duyduğum şeylere göre çok üzülürsün arasında çok fark var diyorlar
  212. alihanabi

Servisten alınca fark edilmeyen sorun

Cihazı elden teslim alabiliyorsan ordan aldığın gibi bir çalışanın gözünün önünde kontrol etmeni tavsiye ederim
  213. alihanabi

Huawei Honor 8 - Kutu Açılımı

mükemmel görünüyo fiyatı iyi olursa tasarım konusunda üstüne yok aşırı çekici
  214. alihanabi

bakıyorum F5 le bence..
  215. alihanabi

GTX 1060 Sistem Toplama

Oyun içinse işlemciyi bir tık düşürüp ekran kartını GTX 1070 yapmanızı öneririm
  216. alihanabi

AMD Radeon Hd 6470m Driver Sorunu

betayı tavsiye etmem
  217. alihanabi

cihazın onlardan hasarlı çıkması onların suçu bence yapılır sorun çıkarsa hakkını ara
  218. alihanabi

İntel i5 6200u vs 7200u

İkiside 14nm aynı tdp, tek fark 0.3ghz bence pek fark olmaz ama güncellik iyidir karar senin
  219. alihanabi

AMD Radeon Hd 6470m Driver Sorunu

kendi sitesine göre hareket edin
  220. alihanabi

Makyajlı kızlara dikkat :)

ahahahahah bune ya cidden adamın şok olması normal bukadarda tip değişirmi ya burnu bile küçülmüş makyajla :DDDDD
  221. alihanabi

Intel i4 ve i6 neden yok?

bence sayıların algısı diyelim çünkü 1 2 3 4 diye gitse pek bi fark etmiyecek gibi duruyor mesela 1 ve 2 nin arasında 300 lira gibi bi fiyat farkı olsaydı adamlar al 1 i geç okadarda fark yoktur gibi bi algıya kapılabilirler gibi yani şahsi tahminim bu yönde
  222. alihanabi

Abimi nasil kurtarırım.

bunlar işte hep televizyon ve aptal filmlerin üstümüzdeki yozlaştırması... Gencecik çocuklar herşeyden nefret etmeye başlıyor sanki herşey ona karşıymış gibi bir havalara triplere giriyorlar ama hayat bu filmlerdeki gibi değil nasıl düşünüyorsanız kendinize gelin ve araştırın böyle hiçbirşey...
  223. alihanabi

Yandex.Money Telefondan Para Yüklenirmi ?

Paramara veya ininal ınmı neydi sanal kart oluşturma uygulaması vardı sanırım bi araştır derim
  224. alihanabi

Xperia xz mi ipone 6s mi

Açıkçası ben ios sevsem iphone alırdım herşeyi bana yetiyor ayrıca kamerası kim geride kalıyor derse desin çok doğala yakın ve güzel fotoğraflar çekiyor ancak androidi sevdiğim için xz yi alırdım şahsi fikrim bu yönde
  225. alihanabi

Abimi nasil kurtarırım.

islamın iyi ve hoşgörü dini olduğunu saptırmaya çalışıyolar ordaki anlatılanın tam olarak ne olduğunu anlamak için tamamını okumak gerekir yoksa sen inanıyormusun hemen bir lafıyla kadını dövme hakkının bu dinde olabileceğine? ayrıca fazlasıyla düşünürsen mantıklı şeyler ama bir insan buna...
  226. alihanabi

Ekran ışığı kısma

mavi ışık filtresi vardı googleplay de ordan ayarlardan filtreyi siyah yapıp filtreyi arttırırsan rengi bozmadan karartıyodu sanırım :S
  227. alihanabi

Anne için ucuz akıllı telefon ?

General mobile 4g
  228. alihanabi

indirme oynayamazsın
  229. alihanabi

Minimumda 15 fps en fazla alabilir
  230. alihanabi

Zte Axon 7 vs LG G5

Axon 7 çünkü tasarım konusunda batarya ve ses konusunda beni cezbediyor
  231. alihanabi

Ekran kartı seçimi

Şahsen ben 4000 civarı bir sistemde (oyun odaklı bakarsak) i5 6500 ve gtx 1070 ikilisini kombinlerdim ve keyfime bakardım
  232. alihanabi

S7 edge hangi renk tavsiye edersiniz ?

Gümüş rengi çok güzel duruyo şahsen telefonda siyahtan başka renk beğenmesemde gümüş rengi böyle hem cam hemde metalmiş gibi duruyo çok çekici
  233. alihanabi

İKİ BİLGİSAYAR ARASİNDAN HANGİSİNİ ONERİRSİNİZ?

Ben genelde laptopta intel ve nvidia tercih ederim çünkü güç tüketimi konusunda intel ve nvidia öne çıkıyo
  234. alihanabi

Çok Arada Kaldım ??

İkiside eşit sayılır ama kamerada sonyninki aşırı iyi, batarya ve ramde casper biraz daha önde. Bence hangisi gözüne hoş geliyosa onu al
  235. alihanabi

Kararsızım arkadaşlar

HTC 10 veya İphone 7 diyecektim fakat htc 10 un fotoğraf örneklerine baktığımda hep bir netsizlik sorunu böyle hep net ayrıntılı fotoğraf çekemiyor o yüzden iphone diyorum her yönden seni mutlu eden bir telefon olacaktır keşke onu bunu alsaydım demezsin
  236. alihanabi

Telefon Bildirimleri Saate Gelmiyor!

Belki güç tasarruf modu kullanıyosan o uyutuyodur buga sokuyodur felan diye düşündüm ama hiç saat kullanmadığım için bilemedim şimdi...
  237. alihanabi

Kablo Uzunluğunun Hıza Etkisi

Teorik olarak evet, pratikte hayır :D
  238. alihanabi

HD 5570 350W PSU Yeter mi?

860k ile 840 arasında sadece ghz farkı var ikiside aynı mimari çok birşey farketmez yani he eğer overclock yapıcaksan 860k al arada çok fiyat farkı yoksa 860k daha mantıklı
  239. alihanabi

Ozaman sıkıntı olabilir kardeşim upgrade edersen sıkıntı olabilir. Tavsiyem upgrade ediceksen 50 60 lira fazla verip iyisini almak :)
  240. alihanabi

Nvidia ekran kartı kullanılamama hatası

Sürücüleriniz tam yüklü değilse ondan olabilir birde onu elle devre dışı bırakmak çok mantıklı değil o zaten otomatik kendini ayarlıyo
  241. alihanabi

350w yeter kardeş o ekran kartı anakart üzerinden alıyo enerjisini zaten kafan rahat olsun :)
  242. alihanabi

Note 5 ile s7 edge arasında 550 tl var.Değer mi ?(note 2 kullanıyorum)

Hafıza kartı takamıyosun bence bu önemli
  243. alihanabi

Open Broadcaster Software (OBS) ile Twitch Yayını Yapmak

OBS te sanırım yükü internete değil işlemciye ağırlık verdirmişsin öyle bi ayar vardı sanırım ayrıca youtube dan obs ile twitch yayını yapmak diye aratırsan büyük ihtimalle bulursun bulamazsan sanırım oxi nin yada anakinin mi neydi düşük upload ile yayın yapma vardı sende o ayarların tersini...
  244. alihanabi

Telefon öneri kararsızım...

Vibe p1 pro
  245. alihanabi

Okulda nasıl cool davranılır ?

kendine kafa at
  246. alihanabi

1 Saat sonra telefon almaya gidiyoruz

Zenfone 2
  247. alihanabi

Pc masa ustunde kasiyor

Tahminimce bir program veya bir driver sorunu yada ekran kartı driver ayarlarında bir farklılıkmış gibi geldi
  248. alihanabi

1000 tl ye telefon önerisi

Geçmiş olsun kardeşim o işlemci o kamera :(
  249. alihanabi

8.1 pro aşırı yavaş

Valla benimde bilgim kısıtlı inşallah yardımcı olan çıkar forumda :(
  250. alihanabi

8.1 pro aşırı yavaş

Windows 10 kurup sürücülerini laptopun kendi sitesinden kurmayı dene bence sonra kurduktan sonra driver booster ile tarat daha iyi olabilir ayrıca bios için hızlı bios u etkinleştirip etkinleştirmediğini bir kontrol edin
  251. alihanabi

8.1 pro aşırı yavaş

Windows yükseltme felan yaptınız mı veya daha önceden böyle bir sorun var mıydı sıfır mı aldınız
  252. alihanabi

600 TL ye kadar akıllı telefon

2 arkadaşımda uzun süredir kullanıyor hiçbir sıkıntısı yok gayet yeterli
  253. alihanabi

600 TL ye kadar akıllı telefon

General Mobile 4g
  254. alihanabi

S7 edge vs 6s

5s kullandığına öre ios platformuna alışmışsındır her ne kadar s7edge daha iyi olsada 6s inde ondan çokta fazla geri kalır bi yanı yok bence 6s almalısınız ve ayrıca arkadaşın dediği gibi 2.el piyasası daha iyi
  255. alihanabi

i5 2400 Gtx 1060 Darboğaz yapar mı?

Darboğaz yapmaz al. Kafan rahat olsun
  256. alihanabi

Babama uygun telefon

İphone 5s veya z5c bakabilirsin ufak ve babanında ihtiyaçlarını ikiside rahatlıkla karşılar
  257. alihanabi

Telefon Değil Marka Önerisi Lazım (android vs ios)

Resmen içimdekileri özetlemişsin mantıklı düşündüğünü görüyorum zaten bu kadar bilgiyle bence kendin seçmelisin telefonunu bu forumdaki çoğu kişi senin kadar farkında değil çoğu şeyin :)
  258. alihanabi

Lg flex 2 mi Gm 5 plus mi

G2 flex çok ısınan bir telefon açıkçası gm5plus ın ısınmasıyla kafa kafaya olduğunu düşünürsek gm5plus ın güncelleme desteği ayrıca kamerasının daha iyi olması nedeniyle gm5plus ve servisi daha iyi
  259. alihanabi

1000 tl ye telefon önerisi

her bakımdan gm5 plus önde htc performans anlamında kamera anlamında gm5plus un çooook gerisinde kalıyor
  260. alihanabi

İphone 7 plus mi note 7 mi

Aksiyon seviyosan patlangaçlı matlangaçlı note 7, sakinlik istiyosan iphone 7 plus
  261. alihanabi

SİSTEM TOPLAMA

yok sadece sordum eğer öyleyse önerdiğin sistem bütçene göre gayet iyi
  262. alihanabi

SİSTEM TOPLAMA

Anladığım kadarıyla 1000 liran ve yanında r7 360 bir ekran kartın var dimi?
  263. alihanabi

iPhone 7 vs 6S

2600 e iphone 7 alabiliyosan kaçırma sakın
  264. alihanabi

Sürücü Güncelleme Yazılımı

Sürücü güncellemelerini kontrol edicek en iyi program hangisidir şuan driver booster kullanıyorum ücretli ücretsiz en iyi bir program arıyorum
  265. alihanabi

Önerilerinizi bekliyorum

Senin yazdığın telefonlardan en iyi şarj süresi veren m4aqua ancak hafızası çok az uygulama çok yüklemeyecekse alınabilir
  266. alihanabi

Önerilerinizi bekliyorum

J7 GM5+ Zenfone 2 Laser GM 4G bütçene göre aşağıya doğru tercih edebilirsin
  267. alihanabi

Hangi telefon ?

Hepsiburada da bakabilirsin ithalatçı garantili olanda 1699tl
  268. alihanabi

Nvidia ekran kartımı dizüstünden bilgisizlikle sildim ve geri yükleyemiyorum

Yani nasıl çözülür bilmiyorumda format hertürlü işini görücektir çok basit bir öneri oldu ama bilemedim şimdi
  269. alihanabi

0-1300 TL arası akıllı telefon tavsiye edebilirmisiniz?

Bende diyorum bu konuyu ben ne zaman açtım fotoğraflar aynıymış :D
  270. alihanabi

Hangi telefon ?

G5 ve Xperia X öneririm ikiside 1999tl
  271. alihanabi

İ5 6600k mı i7 6700mü

amd tarafında fx6350 öneren bir oyunda intel tarafında i56600k nedir ya şakamı bu kesinlikle bir yanlışlık vardır. İnsanlara işlemci sattırma peşinde olan bir reklam kokusu alıyorum
  272. alihanabi

950 tl bütçem var

Kaçıncı konun? :S
  273. alihanabi

RAM desteği

DDR3 diyor yani 1333
  274. alihanabi

RAM desteği

6gb ram destekliyorsa büyük ihtimal 8i de destekler, sitesine baktım yazmıyoduda sen birde anakartın modelinden bak
  275. alihanabi

1gbdan fazla boş yer var 12mb'lık uygulama inmiyor.

Aynen cache leri sil düzelir
  276. alihanabi

Sizce Güvenip Almalı mıyım

Hayır kesinlikle alma paranı çöpe atarsın replikaymış sar değeri yüzünden değil çünkü o sar değerine çok maruz kalamadan telefonun bozulucaktır boş yere nakit kaybı
  277. alihanabi

Teknosa'dan

Adanada zor zaten hertürlü çoğu yerden kargoyla gelicek al gitsin ve artık bir telefon seçte al 10. konun olcak :D
  278. alihanabi

İlk Harddiskiniz kaç Gigabytedı?

6GB :D sanırım 900mhz lik amd işlemci vardı
  279. alihanabi

GTX 1070 60 FPS'de Sabit Kalma Sorunu

Ne güzel işte :DD
  280. alihanabi

İphone 6s mi yoksa Galaxy s7 mi

şöyle birşey var ki ayfonu aldıktan sonra kullanıp onun 2. el fiyatıyla s7 alabilirsin yani ilk bi ayfonu dene derim :D
  281. alihanabi

S6 Edge vs LG G5

Performans olarak g5
  282. alihanabi

650 Tl Telefon Öneri

General mobile 4g hertürlü
  283. alihanabi

Z5 vs mate8

Z5 neden alınmasın güzel telefon am mate8 de tasarımı felan çok hoş elit duruyo ama z5de seni çok memnun eder
  284. alihanabi

32 bit sisteme 64 bit format atılır mı?

evet kurarsın
  285. alihanabi

6 trilyon var ne alayım?

3310 AL ABİ
  286. alihanabi

Lenovo Vibe P1 vs Reeder P10

P1 biraz daha ağır kaba ekranı daha iyi snapdragon 615 daha performanslı bataryası mükemmel P10 daha şık bir tasarım sanırım ön kamerası daha iyi emin değilim onu bir araştır
  287. alihanabi

Telefonum bozuldu 2-3 güne yenisini alacağım yardım

Bilgiyi ve bilgeliği yazılan mesajlara göre ölçebilen bi insanla fazla tartışmaya giremicem :D Ben bu siteyi veya bunun gibi siteleri uzun zamandır takip ediyorum o yüzden kendin böyle boş mesajlar atarak mesaj sayını yükselterek millete ahkam kesmezsin
  288. alihanabi

adam kronik sorun felan olmasın demiş şimdi gene işini şansa mı bıraksın? yazıyı okumadan mı tavsiye veriyosunuz anlamıyorum ki
  289. alihanabi

Kronik sorunları olmasın demişsin o yüzden g4 ü eledim ve gm5 plus ı eledim çünkü ışık sızması felan var çok ısınıyor ancak vibe p1 alabilirsin
  290. alihanabi

Ozaman arkadaşın dediği gibi 5s
  291. alihanabi

S6 Edge Plus mı yoksa Lg G5 mi ?

S6 EDGE+
  292. alihanabi

Honor 7 Zenfone 2
  293. alihanabi

Gm 5 Plus mı Elite mı ?

GM5+ tabikide elite eskidi artık
  294. alihanabi

Samsung S7 Edge - Note 7 - HTC 10 - İphone 6S 64 GB

Note 7 harika bir cihaz olmuş note 7 önerimdir
  295. alihanabi

C Diskini Genişletemiyorum

Ben d den küçültme yapıp c ye aktarabiliyodum gayette mümkün
  296. alihanabi

C Diskini Genişletemiyorum

E diskine sağ tıkla birimi küçült de ordan küçülteceğin boyutu gir ondan sonra c yi büyültebilirsin
  297. alihanabi

Telefon Alacağım

Başlığı okuyunca bi hayırlı olsun demek için geldim. Hayırlı olsun kardeş :D
  298. alihanabi

En Az 2 Yıl Kullanılabilecek Telefon Tavsiyesi

Şarjı uzun süre gitsin istiyosan iphone almıyacaksın orda s7 edge var 3600mah lık o seni memnun edicektir en az 2 yıl götürür seni
  299. alihanabi

3500 liraya kadar telefon tavsiyesi

Uzun süre kullanmak açısından ve oyun oynuyorum demişsin bataryada önemli htc 10 veya 6s plus tercih etmelisin bu ikisi arasından istediğini al ikiside seni çok uzun süre idare edecektir
  300. alihanabi

Samsung Galaxy A5 (2016) mı Htc One A9 mu Tercih Etmeliyim ?

Sadece kasmasın donmasın dediğinden ötürü sanırım önem verdiğin şey bu o yüzden htc a9 derim