Arama sonuçlarınız

1. M

Koca ülkenin kaderi buna bağlı

Koca ülkenin kaderi buna bağlı İflasın eşiğindeki Japonya'da maliye, devlet tahvili satışı için cinsel içerikli reklamlar verdi. İflasın eşiğine gelen Japonya finansman için değişik yollara başvuruyor. Ülkeler, yaşadıkları borç sorunlarının geniş kapsamlı bir krize dönüşmemesi için...
  2. M

The Tekel Wars Ahmet Abi Oyunu

Ben oynarken gülmekten yarıldım sizinde gülmekten kopacağınızı tahmin ediyorum rakı şişesiyle saldırgana vurmaya çalışıyorsunuz tezgahın arkasındaki eleman abi atma artık yeter bişey kalmadı diyor ahmet abi'de polisi ara polisi diyor oynayın görün sesi açmayı unutmayın... İşte...
  3. M

Download Accelerator Plus 9.4.0.4 Final

Download Accelerator Plus (DAP) is the world's leading download manager, allows you to download up to 300% faster* with increased reliability, resume support and errors recovery. It searches for mirror sites that most effectively serve your downloads through multiserver connections for optimal...
  4. M

RealPlayer SP 1.1 Build 12.0.0.591 Gold

The RealPlayer is the first product that integrates Real's revolutionary new Harmony technology. RealPlayer enables consumers to buy and download music that plays on more than 100 portable devices, including the Apple iPod. RealPlayer is the only digital-media player you need for finding and...
  5. M

Mozilla SeaMonkey 2.0.3 Final

SeaMonkey is the new name of the formerly known Mozilla Application Suite. SeaMonkey is a free, cross-platform internet suite, whose components include a tabbed web browser, email and news client, Pop-Up Stopper, HTML editor, and an IRC client. Download : Mozilla SeaMonkey 2.0.3...
  6. M

WindowBlinds 7.01 Build 247

http://storage.stardock.com/files/WindowBlinds7_public.exe
  7. M

PidginIM 2.6.6

Pidgin is a chat program which lets you log in to accounts on multiple chat networks simultaneously. This means that you can be chatting with friends on MSN, talking to a friend on Google Talk, and sitting in a Yahoo chat room all at the same time. Pidgin is compatible with the following chat...
  8. M

ATI Catalyst 10.2 WHQL Display Driver

AMD’s award-winning ATI Catalyst graphics and HD video configuration software delivers unprecedented control of performance and visual quality with ATI Radeon™ graphics processors. Certified by Microsoft® Windows® Hardware Quality Labs (WHQL), ATI Catalyst drivers for Windows 7®...
  9. M

Ad-Aware 8.2.0.0

Ad-Aware gives you comprehensive malware protection. With real-time monitoring, threat alerts, and automatic updates you can rest easy knowing that you are protected. Shop, bank, and make travel arrangements online - We keep you safe from password stealers, keyloggers, spyware, trojans, online...
  10. M

Microsoft Security Essentials Türkçe

Microsoft'un bedava antivirüs programı bugün itibariyle nihayet türkçe dil desteğine kavuştu hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. İşletim Sistemleri: Windows XP 32‐bit için...
  11. M

ICQ 7.0 Build 1211

http://http.icq.com.edgesuite.net/pub/ICQ7/install_icq7.exe Yeni sürümde türkçe dil desteği eklenmiş.
  12. M

Adobe Reader 9.3.1

Adobe Reader 9.3 English Download:http://ardownload.adobe.com/pub/adobe/reader/win/9.x/9.3/enu/AdbeRdr930_en_US.exe Adobe Reader 9.3 Turkish:http://ardownload.adobe.com/pub/adobe/reader/win/9.x/9.3/tr_TR/AdbeRdr930_tr_TR.exe Adobe Acrobat 9.3.1 Güncellemesi...
  13. M

µTorrent 2.18097

µTorrent is an efficient and feature rich BitTorrent client for Windows sporting a very small footprint. It was designed to use as little cpu, memory and space as possible while offering all the functionality expected from advanced clients. With µTorrent, you can download files faster and...
  14. M

Asus PC Probe II 1.04.86

Bilgisayar sıcaklık, fan dönüş hızı, voltaj değerlerini algılar ve gösterir Asus PcProbe programı bilgisayarımızın çalışması için önem taşıyan parçaların sıcaklık, fan dönüş hızı, voltaj değerlerini algılar ve gerektiğinde uyarı verir. Pc Probe ile bu değerleri anlık görebilir ve müdehale...
  15. M

ASUS AI Suite V1.06.07

Asus anakartları için o/c yazılımı ASUS AI Suite programı , Asus'un AI özelliklerini bir arada bulunduran bir program. AI Suite'de AIBooster ,AI Nap, AI Gear , AI N.O.S. ve Q-Fan özelliklerini tek bir programda birleştiriyor. Programı kullanabilmek için güncel bir ASUS anakartınız olması...
  16. M

ASUS Update V7.17.11

Asus anakartlar için BIOS güncelleme yazılımı Bu yazılım ile ASUS anakartınızın mevcut BIOS versiyonuna ait bilgileri görebilir, mevcut BIOS'u yedekleyebilir, internet üzerinden yeni BIOS versiyonlarını kontrol edebilir, bunları internet üzerinden indirebilir, doğrudan internetten ya da...
  17. M

MyDefrag 4.2.8

MyDefrag is a freeware disk defragmenter and optimizer for Windows 2000 and up. Fast, low overhead, with many optimization strategies, can handle floppies, USB disks, memory sticks, and anything else that looks like a disk to Windows. It includes easy to use scripts, a scripting engine for...
  18. M

µTorrent 2.1.18148 Beta

µTorrent is an efficient and feature rich BitTorrent client for Windows sporting a very small footprint. It was designed to use as little cpu, memory and space as possible while offering all the functionality expected from advanced clients. With µTorrent, you can download files faster and...
  19. M

VirtualBox 3.1.4

VirtualBox is an application installed on an existing host operating system; within this application, additional operating systems can be loaded and run, each with its own virtual environment. For example, several Linux distributions can be hosted on a single machine running Windows XP...
  20. M

Realtek High Definition Audio Driver R2.42

This download contains the latest audio drivers, software and utilities for the Realtek high definition audio controllers. It contains all driver files and the control center for Realtek HD-Audio devices for Windows 2000, XP, Vista and Windows 7. The downloads are fully compatible with 32 bit...
  21. M

Everest Ultimate Edition 5.30.2027 Beta

EVEREST is an industry leading system diagnostics and benchmarking solution for enthusiasts PC users, based on the award-winning EVEREST Technology. During system optimizations and tweaking it provides essential system and overclock information, advanced hardware monitoring and diagnostics...
  22. M

Google Chrome 5.0.322.2 Dev

Google Chrome is a browser that combines a minimal design with sophisticated technology to make the web faster, safer, and easier. Google Chrome also uses a brand new javascript engine (V8), which is much faster than existing javascript interpreters. This means you can create more complex and...
  23. M

System Mechanic 9.5.6.9 Standard / Professional

System Mechanic® keeps your PC running faster, cleaner and error-free. Its powerful arsenal of 40+ award-winning precision tools fixes stubborn errors, cleans out clutter, optimizes internet and download speeds, ensures personal security and maintains maximum computer performance automatically...
  24. M

LimeWire PRO 5.5.1 Beta

LimeWire is a file sharing program running on the Gnutella Network. It is open standard software running on an open protocol, free for the public to use. LimeWire allows you to share any file such as.mp3s, .avis, jpgs, tiffs, etc. Limewire is written in Java, and will run on Windows, Macintosh...
  25. M

BS Player Pro 2.52.1023 Beta

Last Updated on 11 hours 11 min ago Ever since the very beginning in the year 2000, the BS.Player has been one of the world's most popular multimedia players. It is popular for many reasons, one however should be pointed out: BS.Player is the first player ever to enable its users to focus on...
  26. M

Download Accelerator Plus 9.4.0.2 Beta

The world's most popular download manager provides faster download speed & greater security. • Download videos from YouTube, Facebook and more • See what the leading antivirus apps say about your files • Choose between IE and Firefox download styles Download Accelerator...
  27. M

Trillian Astra 4.1 Build 24 Final

Trillian™ is a fully featured, stand-alone, skinnable chat client that supports AIM, ICQ, MSN, Yahoo Messenger, and IRC. It provides capabilities not possible with original network clients, while supporting standard features such as audio chat, file transfers, group chats, chat rooms...
  28. M

! Antivirus / Internet Security 5.0.418 Final

ALWIL Software offers specialized security solutions designed for personal use on individual machines - either at home or in your office. These products combine high performance with exceptional ease of use and outstanding design. avast! antivirus has been awarded the highest "Advanced+" rating...
  29. M

Micosoft Visual Studio 2010 Ultimate / Premium / Professional RC1

Visual Studio 2010 and .NET Framework 4 mark the next generation of developer tools from Microsoft. Visual Studio 2010 and .NET Framework 4 focuses on the core pillars of developer experience, support for the latest platforms, targeted experiences for specific application types, and core...
  30. M

Adobe AIR 1.5.3.9130

Download Adobe AIR 1.5.3.9130:http://airdownload.adobe.com/air/win/download/1.5.3/AdobeAIRInstaller.exe
  31. M

Adobe Flash Player 10.0.45.2

Download : Adobe Flash Player 10.0.45.2 (For IE):http://fpdownload.macromedia.com/get/flashplayer/current/licensing/win/install_flash_player_10_active_x.exe Download : Adobe Flash Player 10.0.45.2 (For...
  32. M

Windows 7 Manager 1.1.9

Windows 7 Manager provides you with an All-in-One utility to optimize, tweak, tune up and clean up your Windows 7. It bundles more than 30 different utilities in one! Get access to hundreds of hidden options to improve system performance and security, clean registry, junk files, defrag the...
  33. M

Şimdi Honda geri çağırıyor

Şimdi Honda geri çağırıyor Honda, Airbag problemi nedeniyle yaklaşık 440 bin aracını geri çağırma kararı aldı. Japonya'nın ikinci büyük otomotiv üreticisi Honda, Airbag problemi nedeniyle yaklaşık 440 bin aracını geri çağırma kararı aldı. Honda, daha önce de aynı problem...
  34. M

Facebook yüzünden okuldan atıldı

Facebook yüzünden okuldan atıldı Facebook'ta okul müdürüyle ilgili sayfa açan bir öğrenci okuldan atıldı. AA Girit adasının Hanya kentindeki Hrisopigi ortaokulunda okuyan 14 yaşındaki bir kız öğrencinin, Faceebook'ta açtığı "Okul müdüründen nefret ediyorum" başlıklı sayfaya aynı...
  35. M

Lcd tv

Arkadaşlar lcd tv almayı düşünüyorum bu lcd tv'yi tavsiye edermisiniz sizce nasıl fiyatı oldukça uygun geldi bana 577 tl alıyımmı bunu siz ne dersiniz...
  36. M

Opera 10.50.3247 Beta 1

Opera internet tarayıcısı 10.50 international beta 1 bütün diller mevcut İndir:http://ftp.opera.com/pub/opera/win/1050b1/int/Opera_1050_int_b1_Setup.exe
  37. M

Microsoft Şubat 2010 Güvenlik Yayımı ISO Görüntüsü

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=dea7a868-a5dc-488e-b4a8-50fdadcbf138
  38. M

Microsoft .NET Framework 4 RC

Microsoft .NET Framework 4 RC (x86) Download:http://download.microsoft.com/download/0/1/1/011F8F7B-18F7-4AFD-A0C9-BD5AEDEF1DBB/dotNetFx40_Full_x86.exe Microsoft .NET Framework 4 RC (x86 & x64)...
  39. M

Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı (KB890830) Şubat 2010

32 Bit:http://download.microsoft.com/download/4/A/A/4AA524C6-239D-47FF-860B-5B397199CBF8/windows-kb890830-v3.4.exe 64 Bit:http://download.microsoft.com/download/2/C/5/2C563B99-54D9-4D85-A82B-45D3CD2F53CE/windows-kb890830-x64-v3.4.exe Microsoft Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme...
  40. M

UltraISO Premium Edition 9.36 Build 2750

UltraISO bir ISO CD / DVD imge dosyası oluşturma / düzenleme / dönüştürme aracı, doğrudan düzenleyebilirsiniz CD / DVD imge eğe ve o dosya ve klasörleri özü, hem de doğrudan CD / DVD-ROM veya sabit ISO dosyalarını yapmak disk. Aynı zamanda, böylece / DVD kendi bootable CD oluşturma bootable ISO...
  41. M

Windows 7 Hatası (Mavi Ekran)

Arkadaşlar bilgisayarı kapatırken bu şekilde hata veriyor kapanmıyor yeniden başlatıyor rapor gönderiyor çözüm bulunamadı diyor fişten çekip kapatıyorum bilgisayarı windows 7 kullananlarda bu problem varmı yoksa sadece bendemi böyle oluyor... Sorun raporları şu şekilde yazıyor Beklenmedik...
  42. M

DFX Audio Enhancer 9.211

Features: 3D Surround Sound - Immerse yourself inside the music Stereo Ambience - Renew lost stereo depth Dynamic Gain Boosting - Pump up the volume Headpahones Optimization - Hear more pleasant, natural sounds with headphones Customizable Music Presets - Select finely-tuned settings for many...
  43. M

ATI Catalyst 10.1 Hotfix (5800 serisi)

Geçenlerde bir arkadaş ekranda gri ekran sorunu olduğunu söylemişti amd bunun için hotfix yayınladı... CATALYST 10.1 hotfix: Alleviates intermittent grey screen and vertical line corruptions Back Last Updated 2/5/2010 Article Number GPU-54 Catalyst 10.1 hotfix Features: Alleviates some...
  44. M

Microsoft DirectX Redist Şubat 2010

DirectX End-User Runtimes (February 2010) Brief Description February 2010 This download provides the DirectX end-user redistributable that developers can include with their product. http://download.microsoft.com/download/E/E/1/EE17FF74-6C45-4575-9CF4-7FC2597ACD18/directx_feb2010_redist.exe...
  45. M

Call of duty modern warfare 2 konsol açma

Arkadaşlar cod 6 mw2 konsolu açmak için klavyede ~ tuşu yok çok aradım ama ~ tuşu olan klavye bulamadım konsol açılmıyor yokmu bunun çaresi...
  46. M

Windows 7 mavi ekran hatası

Bilgisayarı kapatırken yada yeniden başlatırken BUGCODE_USB_DRIVER blue screen hatası alıyorum google'dan araştırdım aynı problem birçok kullanıcıda mevcut ama çözüm yok yardımlarınızı bekliyorum...Sistem Amd phenom x4 9550 quad core cpu 4 gb ram 320 gb maxtor sata ıı hdd ati hd 4350 vga windows...
  47. M

Cod 6 modern warfare 2 multiplayer problemi

Arkadaşlar call of duty modern warfare 2 multiplayer oynamak istediğimde şu şekilde bir hata alıyorum açılıyor ve kapanıyor sonra aşşağıdaki resimdeki hatayı veriyor çözümü yokmudur bunun steam signin falan yazıyor açtığımda no steam installed yazıyor...
  48. M

Windows 7 Card Reader Sorunu

Windows vista'dan windows 7'ye geçtim ama vistada görünen düzgün çalışan kart okuyucu sürücü simgeleri windows 7'de bilgisayarım klasöründe görünmüyor aygıt yöneticisinde yüklü görünüyor arkadaşlar bunun nedeni ne olabilir markasınıda bilmiyorum vistada sürücü yüklemeden direk çalışıyordu acaba...
  49. M

İnternet 40 yaşında

Kaliforniya Üniversitesi’nden Prof. Leonard Kleinrock’un liderliğinde hayatımıza 1969’da giren internet, 40 yaşına bastı. Prof. Kleinrock, “40 yıl önce internet denildiğinde Facebook, Tweeter ya da YouTube akıllara gelemezdi. Bundan sonraki adım, internetin gerçek...
  50. M

VLC (VideoLAN) Media Player 1.0.3

http://downloads.videolan.org/pub/videolan/vlc/1.0.3/win32/vlc-1.0.3-win32.exe
  51. M

Daemon Tools Lite 4.35.5 Windows 7 destekli

Biraz geç kaldı ama sonunda nihayet çıktı... http://www.disc-tools.com/download/daemon Sisteminde daemon tools kurulu olanlar yeni sürümü denetle diyerek güncelleştirme yapabilirler hayırlı olsun...
  52. M

Kasanın arkasından cızırtı geliyor

Değerli dostlar 6 senelik casper marka pc'min kasasının arkasındaki fandan 1 haftadır cızırtı geliyor kapağı açtım baktım güç kaynağının bulunduğu kutunun içindeki fandan geliyor çok ses yapmaya başladı ben bunu söksem geri takamam yağlamammı gerekiyor tozdanmıdır acaba gece bilgisayarı açık...
  53. M

Airties rt 104 usb bağlantı sorunu

Airties rt 104 markalı kablolu modem kullanıyorum diğer yeni bilgisayarım ethernet kartından eski bilgisayarım usb'den bağlı ne zaman büyük boyutta dosya indirsem u torrent ve idm ile indirirken bağlantı gidiyor usb'yi çıkartıp başka porta geri takıyorum bağlantı geliyor ethernet bağlantısında...
  54. M

Dünyanın en güçlü çocuğu

Dünyanın en güçlü çocuğu Beş yaşındaki Giuliano'nun kas yığını halindeki vücudu görenleri hayrete düşürüyor. İki yaşından beri babasıyla birlikte spor salonuna giderek ağırlık çalışan Giuliano Stroe geçtiğimiz günlerde Guinnes rekorlar kitabına girdi. Bacaklarının arasındaki...
  55. M

Cod Mw 2'nin görüntüleri internet'e sızınca skandal ortaya çıktı

İnternete sızınca skandal ortaya çıktı Dünyanın büyük ilgi çeken oyunu Call Of Duty'nin son versiyonu çıkardı. Dünyada en merakla beklenen oyun olan Call Of Duty'nin, son versiyonu modern Warfare2'nin ilk görüntüleri internete sızdı. Ancak oyunda, oyuncuların terörist olarak bir...