Arama sonuçlarınız

1. *SiRiNe*

Bu 'Hadise' Avrupa'yı sallar!

Yılbaşı gecesi, adı "büyük" kanallar izleyiciye keyif vermedi. Ekonomik krizi bahane ederek, ekranlarını sıradan derlemelerle dolduran büyük kanallar hayal kırıklığı yaratırken, yılbaşını evinde geçirenler "Keşke her çarşamba yayınladıkları dizileri ekrana getirselerdi" dediler. Çevremden...
  2. *SiRiNe*

Mantarlı hindi sote

Soğanı yarım ay şeklinde, sivri biberleri halka halka, domatesi ise küp küp doğrayın. Mantarları da dilimleyin. Sarımsağı doğrayın. Tencereye margarini koyup erittikten sonra hindi etini katın. Kendi suyuyla 5 dakika boyunca kavurun. Soğan, sarımsak ve sivri biberleri ilave edip, 5 dakika daha...
  3. *SiRiNe*

Yılın en ilginç davaları...

• San Diego'da bir adam belediyeye karşı 5.4 milyon dolar tazminat davası açtı. Belediye salonunda verilen konser sırasında erkekler tuvaletinde bir kadın gördügü gerekçesiyle, duygusal travma yaşadığını öne sürdü. • Bir soyguncu ise hapishane yönetiminden şikayetçi oldu. Çünkü...
  4. *SiRiNe*

Erkekler âşık olur mu?

Gerçekten... Şaka değil, ciddi ciddi soruyorum: Erkekler âşık olur mu? Erkek dediğim şöyle 35’inden sonra... Ondan öncesini pek saymamak lazım. Aslında onları 40’tan sonra adam yerine koyuyoruz ama şimdi konumuz başka... Âşık olmalarından bahsediyoruz... İş o raddeye...
  5. *SiRiNe*

Pudingli bisküvi pastası

Pudingli bisküvi pastası Süt ve pudingi bir tencereye alın. Kısık ateşte tahta bir kaşıkla karıştırarak muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin. Orta büyüklükte ıslatılmış bir cam kasenin içine bir sıra muhallebi, bir sıra finger bisküvi olacak şekilde dizin. Muhallebi ve bisküvi...
  6. *SiRiNe*

Başkasının rahmi ile anne olan kadınlar var

Türkiye taşıyıcı annelik ile yeni tanışıyor. Dünya ise 20 yıl önce tartışıp, bu konudaki kurallarını koydu. Türkiye'de bu uygulama yasak ama yasaklar deliniyor. Taşıyıcı anneler, rahmi olmayan kadınları bebek sahibi yapıyor.. Kıbrıs Ortadoğu ve Balkanlar Tüp Bebek Merkezi'nin Direktörü Op. Dr...
  7. *SiRiNe*

Çikolata soslu bisküvi

Çikolata soslu bisküvi Yumurtaların ak ve sarılarını ayırın. Yumurta sarılarına margarini ekleyip, karıştırın. Şeker, un ve kabartma tozunu ilave edin. Kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yapın. Hamurdan küçük parçalar kopartın. Elinizle şekil verin ve üzerine hafifçe bastırın...
  8. *SiRiNe*

14 yıl daha genç olmanın 4 yolu

Bol bol hareket edin, sebze ve meyveyle beslenin, alkol ile sigarayı hayatınızdan çıkarın ve olduğunuzdan daha genç görünün.. Vücudunuzun saatini geri çevirmek istiyorsanız, güç ellerinizde! Bu gerçeği araştırmalar da kanıtladı. Orta yaşlı bir kişinin sahip olduğu dört alışkanlık onu 14 yaş...
  9. *SiRiNe*

Daha az yemek için küçük hileler yapın!

Az yemek için çelikten bir irade şart değil! Küçük hileler yapmanız da çok işe yarar... Tabakları ve kaşıkları küçültmek, porsiyonları yumruk ebatında tutmak size iyi gelir.. Telefonların büyük, porsiyonların küçük olduğu eski günlerde, ne obezite salgını vardı, ne devasa ölçüde tabutlar, ne...
  10. *SiRiNe*

Bayram ziyareti

Merhaba arkadaşlar, Yeni bir buluşma ve yine ben :stuart: Diyorum ki bayram olması nedeniyle farklı ve anlamlı bir buluşma yapsak nasıl olur..? Şöyle ki önce bir Huzur evini ziyarete gidip büyüklerimizin halini hatrını soralım sonrasında da sinema yapsak...! Tarih : 11 Aralık Peşembe...
  11. *SiRiNe*

Doğum Günün Kutlu Olsun Emelim...

İYİ Kİ DOĞDUN İYİ Kİ VARSIN EMELİM Tüm sevdikleeinle nice mutlu, başarılı,sağlıklı ve huzur dolu seneler geçirmen dileğimle... Herşey gönlünce değil hakkın da hayırlısı nasıl ise öyle olsun EMELİM.
  12. *SiRiNe*

Pencerede bekleyen kadınlar

Anneanne bir saattir gözlerini cep telefonundan ayıramayan torununa baktı. Bekliyor musun? Evet, dedi genç kadın, onu bekliyorum. Şöyle bir durdu anneanne, ayaklarını altına toplarken mırıldanır gibi konuştu. Biz pencerede beklerdik, dedi; pencereden bakan kadınlardık hepimiz... Upuzun bir...
  13. *SiRiNe*

Çikolatalı irmik tatlısı

Bir tencerede vanilya hariç tüm malzemeyi çırpın ve ocağa oturtun. Orta ateşte sürekli karıştırarak, koyulaşana kadar pişirin. Ocaktan almadan hemen önce içine vanilyayı da katın. Bir kek kalıbını ıslatıp, karışımı bu kalıbın içine dökün. Oda sıcaklığına gelene kadar bekletip, buzdolabına koyun...
  14. *SiRiNe*

Üç kere: A.R.O.G! A.R.O.G! A.R.O.G!

Gelmez dediniz geldi! Beklenen an geldi! Cem Yılmaz'ın daha vizyona girmeden konuşulmalara doyulamayan filmi A.R.O.G. nihayet bugün sinemalarda... Üç kere: Oley! Oley! Oley! Bu da bizim avantajımız; salı günü A.R.O.G.'u herkesten önce Kanyon'daki basın gösteriminde izledik. Yanımda Rahşanım...
  15. *SiRiNe*

Aşk Yalan Mı? Gerçek Mi..?

Kelebek ömrü gibi ;kısa sürsede kimileri için aşk. .Su gibi akıp gitsede aşkı ararken yıllarımız?hep şu soruyu sormuşuzdur , aşk yalan mı? gercek mi...! ...andayım..burdayım.yaşamın ortasındayım.soluduğum her nefeste almaya açığım. Su Gibi Akıp Gitti Yıllarım Aşkı...
  16. *SiRiNe*

İstanbul'dan Van'a...!

Merhaba arkadaşlar, Şimdi benim en yakın arkadaşım asker de Van'da görev yapmakta ve dün akşam beni arayıp bazı istekleri olduğunu söyledi bu arada tezkeresini almasına 27 günü kaldı. Ben de hemen nedir söyle hemen dedim :D Başladı saymaya ince sarılmış zeytin yağlı yaprak sarması, Pudingli...
  17. *SiRiNe*

Alın size sıkı bir aşk anketi

Siz de gizli anketçilerden misiniz? Yani gazete ya da dergilerde karşınıza ünlülerin anket soru-cevapları çıktığında kendi kendinizi anketler misiniz? Siz de benim gibi hâlâ ıssız adaya düşseniz yanınıza alacağınız üç şeye karar veremediniz mi? (Eh 'Lost'u izlersek hiç karar veremeyiz değil mi?)...
  18. *SiRiNe*

Kayseri-Trabzon: 0-1(MAÇMERKEZİ)

Turkcell Süper Lig'de 13. haftayı lider açıyor. Geçen hafta evinde Sivas ile berabere kalan Trabzon, takipçilerinden Kayseri’ye konuk oluyor. İlginç olan noktalardan biri uzun yıllar Kayseri’de oynayan Gökhan Ünal’ın ilk kez eski takımına karşı mücadele edecek olması...
  19. *SiRiNe*

Üniversite mezunlarının geleceği...

Biliyorsunuz... Türkiye Taş Kömürü Kurumu'nun alacağı 3 bin işçi arasına girmek için başvuran 37 bin adayın yüzde 10'u üniversite mezunuydu... Ah ah'lar, vah vah'lar hemen devreye girdi! Hatta televizyondaki tartışma programlarında bu olay "ekonomimizin halinin açık göstergesi" olarak...
  20. *SiRiNe*

Şampiyonluk...

Oyun bölümün de iki tane şampiyonluğum var...! Buda iki kupa demek ama ben hala admincan'ımdan bi ödül göremedim :D Hedaye isterum bennn :mrgreen: adminin duy sesimi :icon_:
  21. *SiRiNe*

Fenerbahçe'de gözler UEFA'ya çevrildi

Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda Porto'ya 2-1 yenilerek ikinci tura yükselme şansını kaybeden Fenerbahçe, Dinamo Kiev'i deplasmanda yenerek Avrupa macerasına UEFA Kupası'nda devam etmenin hesaplarını yapıyor. Avrupa Şampiyonlar Ligi G Grubu 5. hafta maçında Portekiz'in Porto takımına 2-1...
  22. *SiRiNe*

Motorsiklet...

Merhaba arkadaşlar, Aramızda motorsiklet kullanan arkadaşlarımız var mı merak etmekteyim eğer varsa sanırım konu daha sağlıklı tartışılacaktır. Bu aracı kullanan arkadaşların en önemli amacı sanırım trafiğe takılmadan ulaşmak istedikleri yere daha kısa süre de ulaşabilmektir. Fakat bunu...
  23. *SiRiNe*

Yüreğime Dokunma...

Gidiyorum diyorsun. Ne diyeyim sana, Hadi durma git öyleyse. Ne varsa sana ait olan alda GİT. Yalnız yüreğime dokunma. Sensiz bahar kış olurmuş. Çiçekler açmaz,güller kokmazmış. Varsın kokmasın ne çıkar. Avuçlarımda sıcaklığın dışarıda kar olsun ne çıkar. ZANNETME Kİ GİDİŞİNDİR...
  24. *SiRiNe*

'Aç futbolcularız, hedefimiz şampiyonluk'

Trabzonspor'un milli oyuncusu Serkan Balcı, kendilerinin aç futbolcular olduğunu ve hedeflerinin kesinlikle şampiyonluk olduğunu söyledi. Trabzonspor'un milli oyuncusu Serkan Balcı, bordo-mavili takımın futbolcularının aç olduğunu ve şampiyonluğu hedeflediklerini söyledi. Balcı, dün...
  25. *SiRiNe*

'Her şeyi yaptık'

Trabzonspor´un hocası Yanal, “Rakip çok iyi savundu, son vuruş sıkıntısı yaşadık” dedi. ‘Tempoyu da düşürdüler’ Tüm hamlelerine rağmen oyunu takımı lehine çevirmeyi başaramayan Trabzonspor’da teknik direktör Ersun Yanal, maçın ardından samimi değerlendirmeler...
  26. *SiRiNe*

2 Gol 15 puan 2-0

Trabzon, Ankaraspor, Galatasaray, Fenerbahçe, Sivas ve Kayseri´nin 2´şer puan kaybettiği haftada 3 puan alan Beşiktaş, zirveye pençe attı. Böyle şans kırk yılda bir gelir! Beşiktaş’ın zirve yarışı içinde olduğu takımlar: Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Ankaraspor, Sivas... Bunlara...
  27. *SiRiNe*

Beynimde devamlı bu melodi çalıyor

Hababam Sınıfı film müziği. Siz de içinizden söyleyin mırıldanın lütfen... Hani Münir Özkul öğretmenimin öğrencilerine kırgın olduğu sahnelerde, hüzünlü suratının arkasında çalan, o yavaşlamış Hababam Sınıfı melodisi... İnce ve derinden, Yavaş yavaş piyanonun tuşlarında ilerleyen...
  28. *SiRiNe*

Ya zeytin olmasaydı!..

Otobüs terminalinde gişeye yaklaşıp sordu. "Bir koli gelecekti?" Tezgahın ardındaki uykulu yüz umursamaz bir ifadeyle kenarda duran büyük deterjan kutusunu gösterdi. Aldı koliyi. Sıkı bağlanan iplerin ellerini acıtmasını önemsemeden eve kadar taşıdı. Eve gelince hemen ipleri kesip, açtı. Anne...
  29. *SiRiNe*

Hani, ölümdü Bir Başina Yaşanan, Aşk İki Kişilikti...

Yeryüzüne düşen ilk yağmur tanesi vardı avuçlarımda o gece...Hayallerim gözümün önünde dans etti...Düşlerimdi gökyüzünden bana göz kırpan, yıldızlar değil; yalnızlığımda...Oysa aşk iki kişilikti... Çayım vardı; bir kupa elimde, diğer elimde ise o gece yeryüzüne düşen ilk yağmur tanesi...
  30. *SiRiNe*

Aşkın Gözün Kördür....

Bundan çok uzun yıllar önce dünyada yaratılmadan , insanlar dünyaya ayak basmadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilmez halde dolanıyorlarmış. Bir gün toplanmışlar ve her zamankinden daha sıkkın bir şekilde otururlarken, ''SAFLIK'' ortaya bir fikir atmış NEDEN SAKLAMBAÇ...
  31. *SiRiNe*

Akbank keşke 2001'de kamudan elde ettiği karı hatırlasaydı!

Yönetici dostlarım alınmasın, Akbank yanlış yaptı. Hem de büyük bir yanlış... Akbank bir günde yüzlerce insanı kapının önüne koyarak, Türk ekonomi aktörlerine "işler berbat olacak" mesajı verdi. Ayrıca 3 gün önce Hürriyet Gazetesi'ne "Bu kriz bizi zıplatır" açıklamasını yapan Yönetim Kurulu...
  32. *SiRiNe*

Korkularımız ve cesaretimiz... İkisi de tuhaf!

Yok, başlığa bakıp güncel siyaset üzerine bir yazı beklemeyin sakın! Ben yine bildiğimi okuyacağım; "reyting-polemik-tıklanma" kavgasının dışında kalıp "insan"a dair şeylerden söz edeceğim. Hani geçen gün yazmıştım... Hala yılanlardan ölesiye korkuyoruz da, trafikte emniyet kemeri takmazsak...
  33. *SiRiNe*

Türkler olayı elektriğe bağladı

ŞU evlendirme programlarında kendisini Türkiye’nin beğenisine sunan kadınlarla erkekler... Gerçek mi kuzum? Bana sorarsanız, şov için halk arasından seçilmiş hevesli ve yetenekli amatör oyuncular onlar! Programın adı da yakında "Çok Komik İnsanlar Bunlar" olarak değişecek zaten! Yok...
  34. *SiRiNe*

Issız Adam

Yapım : 2008, Türkiye Tür : Dram / Romantik Yönetmen : Çağan Irmak Senaryo : Çağan Irmak Oyuncular : Melis Birkan, Yıldız Kültür, Goncagül Sunar, Gözde Kansu, Cemal Hünal, Aslı Aybars, Şerif Bozkurt Yapımcı :Mustafa Oğuz, Gül Oğuz Görüntü Yönetmeni :Gökhan Tiryaki Müzik : Aria...
  35. *SiRiNe*

Pazar notları

Pazar notları Issız Adam hakkında "neden herkes bu filmin sonunda ağlıyor, hiç anlamıyorum" diyenler var. Bazıları bunu horlayıcı bir tavırla söylüyor: İyi de filmi mi horluyorlar, yoksa ağlamayı mı? Aşkı mı küçümsüyorlar, ayrılık acısını mı? Orası karışık! Tam o noktada kaçak dövüşüyorlar...
  36. *SiRiNe*

Sevgi ve Hoşgörü...

Sevgi ve Hoşgörü 80'ine merdiven dayamış yaşlı baba ile onu ziyarete gelen 45 yaşında ve saygın bir işi olan oğlu salonda oturuyorlardı. Hal hatırdan, çoluk-çocuktan, havadan sudan sohbet ettikten sonra oğlu susmuş, ayrılmanın sinyalini vermişti. O anda üzerinde oturdukları sedirin yanındaki...
  37. *SiRiNe*

Düşünmek için çok fırsat var

Sıra Dışı Yaşam Becerileri Seminer Programı'ndan öğrencim ve dostum Necdet Büyükbay ile yaptığımız bir sohbet sırasında yeni düşünce kapıları aralandı. Sizinle onu paylaşmak istiyorum. Düşünmek insanı diğer tüm canlılardan ayırsa da günlük koşuşturmaca içinde bu faaliyete özel olarak...
  38. *SiRiNe*

Atatürk dine değil, kullanılmasına karşıydı...

Geçmiş yıllara göre bu kez 10 Kasım haftasında, arkadaşımız Can Dündar’ın “Mustafa” filminin de yarattığı ortam içinde Atatürk etrafında geniş bir tartışma yaşanıyor. Bu tartışmalar vesilesiyle Atatürk’ün din anlayışı da yeniden gündeme geldi. Atatürk ve cumhuriyet...
  39. *SiRiNe*

Derbilerde Fener önde

Turkcell Süper Lig´de Fenerbahçe'nin ezeli rakiplerine karşı son yıllarda lig derbilerinde büyük üstünlüğü göze çarpıyor. Fenerbahçe, Galatasaray ile yaptığı son 7 lig maçından 6’sını kazanıp, 1’ini yitirirken, Beşiktaş ile karşılaştığı son 6 lig derbisinden 4’ünü galip...
  40. *SiRiNe*

Fenerbahçe'de Alex seferberliği

Fenerbahçe'de sakatlığı bulunan Brezilyalı yıldız Alex, Pazar günü Galatasaray ile oynanacak derbi maça yetiştirlmeye çalışılıyor. Sarı-lacivertlilerde ameliyat olan Tümer Metin ise 1 ay sahalardan uzak kalacak. Alex, Fenerbahçe'nin Eskişehirspor ile oynadığı maçta sakatlanmış ve...
  41. *SiRiNe*

Kartal zafer peşinde

Sivasspor´la berabere kalıp, Kayserispor´a yenilen Beşiktaş, bugün İnönü´de Kocaelispor´u devirip, liderlik iddiasını sürdürmek amacında. Saat 20.00’de başlıyor Süper Lig’de Sivasspor beraberliği ve Kayserispor mağlubiyeti sonrasında liderliği kaybeden Beşiktaş, bugün İnönü...
  42. *SiRiNe*

Çocuk diliyle... =)

Adamın biri birgün yolda giderken bir çocuk görür ve çocuğu çok sevimli bulur; çocuğa: - Senin adın ne? Çocuk tam söyleyeceği sırada: - Dur ben tahmin edeyim, diyerek sözünü keser, ama ipucu olarak baş harfini söylemesini ister. Çocuk: - Y der, adam başlar saymaya... - Yasin? Çocuk...
  43. *SiRiNe*

Örümcek ağı...

Dünya hayatında hep kötülük işleyen bir adamı ölünce cehennem kapısında bir melek karşıladı. Melek adama şöyle seslendi: "Hayatta iken tek bir gün bile birisine iyilik yaptıysan buraya girmeyeceksin. " Günahkar adam uzun süre düşündükten sonra, bir keresinde ormanda gördüğü örümceği...
  44. *SiRiNe*

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi macerası

''Devler Ligi''nde 6. kez mücadele eden Fenerbahçe organizasyondaki en önemli başarısını geçen sezon çeyrek final oynayarak elde etti. Avrupa Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda, yarın İngiltere'nin Arsenal takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe, İstanbul'da 5-2 yenildiği rakibine karşı bu kez...
  45. *SiRiNe*

Ölünceye kadar bu utancı yaşasın

76 yaşındaki bir adam, 14 yaşındaki bir kızın orasında, burasında... Islak bir fare gibi... Değiyor, dokunuyor, dayanıyor, abanıyor, kokluyor, öpüyor... Leş kargası gibi, kızın gençliği ve bedeniyle beslenmeye çalışıyor. Bütün bunları da karşısındaki kızın rızası olmadan yapıyor...
  46. *SiRiNe*

Her sevmek, biraz terk edilmektir..

Hiç birtaneniz oldu mu hayatınızda.. Olmadıysa, boşuna anlamaya çalışmayın, Yalın'ın dediklerini.. Ben anladım.. Hayatım boyunca hep "Birtanem" olduğu için, hem de çok iyi anladım.. İlk gençliğimden beri çok popüler biri olarak yaşadım.. Etrafım hep güzel kızlar, kadınlarla çevrili oldu.. Ama...
  47. *SiRiNe*

Sizden yardım istiyorum

Kulak vermeniz, yazımı hızlıca okumanız, hatta sadece göz atmanız bile yeter. Çok şey yapmayacaksınız. Konsere gideceksiniz, aldığınız biletle sadece Ferhat Göçer’i ve Edip Akbayram’ı dinlemeyecek, 8 Kasım 2008 Cumartesi günü saat 21.15’den itibaren Lütfi Kırdar Kongre...
  48. *SiRiNe*

Tasarruf tedbirleri...

Herkesin tasarrufu kendine göre tabii... Pazar günü, bizim ‘Hafta Sonu’ ilavesinde “Sosyete krize karşı tedbirli” diye bir haber okudum. Haberin başlığından da anlaşılacağı gibi sosyeteye tasarruf tedbirlerini sormuşlar... Yüzde 90’ı elektrik, su ve telefon...
  49. *SiRiNe*

Sana en sevdiğin yemekleri yaptım

Sana en sevdiğin yemekleri yaptım Dendiğini duymak o kadar anlamlıdır ki... Birilerinin senin için özene bezene; en özlediğin, en hasret kaldığın, sevdiğin, kokusunun burnunda tüttüğü, tadının damağını sızlattığı yemekleri yapmak için uğraştığını bilmek... Öyle hoş bir histir ki...
  50. *SiRiNe*

Şehitlerin yüzde 26.8i Kürt

DOĞUM yerleri Adıyaman, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli, Van. Onlar Kürt. Terörle mücadeleye Türkiye’nin dört bir yanında doğan asker, polis ve köy korucusu katılıyor. Türkiye vatandaşı olarak. Terörle mücadeleye...
  51. *SiRiNe*

6. İstanbul buluşması

Merhaba değerli SDN üyeleri, Yeni bir İstanbul buluşması düzenleyelim diyorum. Artık gelenek haline getirdiğimiz İstanbul buluşmalarına bir yenisini ekleme zamanı geldi. :) Tarih : 02 Kasım Pazar Yer : Taksim Saat : 13:00 Gelecekler *SiRiNe* Troy Berkin Bozdoğan...
  52. *SiRiNe*

Skibbe'nin müthiş 11'i

Skibbe müthiş bir 11 çıkardı. Trabzonspor’u çok ciddiye aldığını, rakibe saygı duyduğunu gösterdi. Ve sonuçta Galatasaray hak ettiği bir galibiyet elde etti. Gerçekten çok iyi top oynadılar. Maç boyunca hep dikkatliydiler. Top rakipteyken de, kendilerindeyken de sürekli yardımlaşma...
  53. *SiRiNe*

Suç işleyen utanır!

12 yaşındaki kızının ilk kez regl oluşunu kutlamak isteyen anne Şule Akdağ, kendisini eleştirenlere bu cevabı vermiş. "Suç işleyenler utanır. Ben Kahramanmaraş'ta 15 yaşındaki kızının bakire değil diye intihar etmesini isteyen bir anne değilim ki utanayım" demiş "Utanmıyor musun?" diye...
  54. *SiRiNe*

G.Birliği-Beşiktaş: 0-3

Beşiktaş yeni hocası Mustafa Denizli'yle ilk sınavında Gençlerbilriği karşısına çıkıyor. Ertuğrul Sağlam'ın istifasının ardından Mustafa Denizli'nin görev aldığı Beşiktaş Turkcell Süper Lig'de 14 puanla 3. sırada bulunuyor. Gençlerbirliği 8 puanla 11.sırada yeralıyor. Mustafa Denizli...
  55. *SiRiNe*

Hepsi aynı değilmiş...!

Newyork'ta ikiz kuleler yıkılmadan önce bi adamla bi kadın kulelerin tepesinde akşam yemegi yiyorlarmış. romantik bi yer, ortam süper, newyork acaip güzel, kemancılar,yemek...herşey süper... kadın mest...başlamışlar muhabbete..adam konuştukça kadın hayran,adam konuştukça kadın hayran..adam en...
  56. *SiRiNe*

Kral çırılçıplak.. Vicdan felaket!..

Ben son yıllarda bu kadar kötü bir yerli film izlediğimi hatırlamıyorum.. Yani sonuna kadar sinemada kalabilmek için büyük bir gayret sarfettim.. "Bunca kıyamet kopuyor, bu kadar iddialı bir film.. Bir şey vardır mutlak.. Olmasa da sonuna dek görmem ve düşündüklerimi yazmam gerek" diye...
  57. *SiRiNe*

Hayata Dair...

İnsanı insan yapan öğelerin en başta gelenlerinden birisinin gülmek olduğuna kuşku yok. Gülen insan yani dünyaya ve kendisine mizah duygusuyla yaklaşabilen kişi, öfkeli insandan daha olgundur, daha hazımlıdır. Gülmek zekâ belirtisidir. Albert Einstein’ın ünlü fotoğrafını bilirsiniz...
  58. *SiRiNe*

Dikkat, terörle savaşı kaybediyoruz

ANKARA ÖNCE neyi tartıştığımızı saptamak gerek. Mesela ölçümüz can kaybıysa, isteri eşiği nereden başlar? 17 şehit olunca verdiğimiz tepki... On beş ayrı olayda 17 şehide gösterdiğimizle aynı mı? Aktütün’ü 1992’den bu yana beş kez bastılar diye biliyoruz... Acaba doğru mu? Değil...
  59. *SiRiNe*

Aragones'e veda edilsin

Yıpranmış takım Önce hemen şunu belirtelim. Kayserispor galibiyeti hak etti. Fenerbahçe takımının geniş bir kadrosunun olmadığını hep söylüyoruz. Hele hele Alex olmadığı zaman kaleye bile zor gideceğini düşünüyorduk. Nitekim maç boyunca penaltıyı pozisyondan saymazsanız tek bir organize gol...
  60. *SiRiNe*

Bazen...

Bazen elin gitmiyor o harflere... Gidemiyor... Aşk yazayım, meşk yazayım diyorsun. Hem de inadına... Ölümün, öldürenlerin inadına... Hani yenilmemek için... Kafayı dik tutmak adına... *** Bazen dilin varmıyor... Bir fıkra anlatmaya... Fıkra neymiş, bazen... Gelecekten...
  61. *SiRiNe*

Yalan Söyleyen...

Merhaba arkadaşlar, Yalan söyleyen insanları anlamakta hep zorlanmışımdır... Neden ne için hangi amaca yönelik yalan söylenir ki...! Beliki de bazı insanlar yalanı bir meziyet olarak görüyordur ve aynı sofra da oturduğu aynı yemeği paylaştığı insanlara dahi gözünün içine baka baka yalan...
  62. *SiRiNe*

Şeker mi yoksa Ramazan bayramı mı..?

Merhaba arkadaşlar, Hepimizin bildiği gibi önümüz bayram ve bu bayram için söylenen iki isim var..! Kimisi Ramazan bayramı derkesn kimisi de Şeker bayramı diyor! Peki ya sizce hangisi ve neden iki isim var..?
  63. *SiRiNe*

Falcı

Ben çayı demli içerim. Çaydanlık porselen, çay da Türk çayı olacak. Tercihen “Rize Çayı” olacak. Poşet asla olmayacak. İyi demli olacak. Vakit alacak. Emek isteyecek. Tavşan kanı olacak. Kahveyi de Türk içerim. Bol köpüklü. Bakır cezvede sabırla, sevgi ile taşmış...
  64. *SiRiNe*

Başımı alıp gittim de ne oldu! (Kazım KANAT'ın son yazısı)

Hikâyenin sonu şöyleydi: Hani doktorlar, kanser tedavim için beni hastane odasına mahkûm etmişlerdi ya... Ben de başımı alıp Bodrum'a gitmiş, hayatımı bir yelkenlide geçirmeye başlamıştım ya... Harika bir yazdan sonra bir otelde kaldım. Klimayı açıp, keyif çattım. Sonrası ne oldu? Ne olacak...
  65. *SiRiNe*

Kazım Kanat vefat etti

Türk Spor basınının önemli ismi, usta gazeteci Kazım Kanat'ı kaybettik. Geçtiğimiz günlerde fenalaşarak hastaneye kaldırılan Sabah Gazetesi'nın usta kalemi Kazım Kanat, yoğun bakımda solunum desteği ve antibiyotik tedavisi görüyordu. Uzun süredir kanser hastalığı ile de mücadele eden Kanat...
  66. *SiRiNe*

Cam pc..

Arkadan nasıl görünüyo acaba...! :wassat:
  67. *SiRiNe*

İkisi de mutlu...

:whistling:
  68. *SiRiNe*

Bırak fırsatlar kaçsın, yeter ki hayat burada kalsın!

Sıkış tepiş bir kafedeydim. Yanı başımdaki masada 20'li yaşlarına henüz girmiş üç genç gelecek projelerinden konuşuyorlardı. Kulak misafiri olmamak imkansızdı. Bir ara içlerinden birinin "dünya hep elimden kaçıyormuş gibi geliyor; yapılacak ne çok şey var ve hiçbirine yetişemiyorum" dediğini...
  69. *SiRiNe*

Erkeğe şiddete son!

AYSUN Kayacı "Erkeği kandırmayı bilirim" demiş. Okuyunca konuya giresim geldi. "Kandırmak" dediği "evlenmeye ikna etmek". Ama Aysun Kayacı evlenmenin zafer olmadığını, birini kandırıp evlenmenin marifet sayılmayacağını da söylemiş, hemen belirtelim. Ve aklını teslim edip konuya ondan...
  70. *SiRiNe*

Hadi gel, İstanbul ol bana....

Hüzün, yağmalanmış şehirlerime bakıyor bugün Derin bakışlarından gizliyorum yokluğunu, bir dar sokağa... Çocuk sesleri gelmiyor parklarımdan Bahçelerimde umutları soldurup, yağmurlarda dinlendiriyorum acıları Soluksuz kalmadan, Yavaş yavaş sökülsün istiyorum, aşkın... İsmini, aklımın karanlık...
  71. *SiRiNe*

Bakımlı bir hatun musunuz? =) Buyrun test edin =)

1- makyajınızı neyle silersiniz? a) ıslak pamukla b) tonikli pamukla c) ikki saat uğraşıp da yaptıım makyajı hayatta silmem.ööle dolaşırım bikaç gün d) makyaj ney?? 2- saç yıkamada tercihiniz? a) kremli şampuan b) şampuanlı krem c) normal saçlar için kepek önleyici boya koruyucu adaçaylı...
  72. *SiRiNe*

Trabzonspor-Beşiktaş Özkahya'nın

Süper Lig'de 3. hafta maçlarının hakemleri belli oldu. Sezonun ilk büyük karşılaşması olan Trabzonspor-Beşiktaş maçını Halis Özkahya yönetecek. Beşiktaş ve Trabzonspor, Halis Özkahya'nın bugüne dek yönettiği 4'er maçta da yenilgi almadı. Turkcell Süper Lig'de 3. hafta maçlarını...
  73. *SiRiNe*

Özlemek Güzel Şey

Özleyecek, hasretini çekecek bir şeyi olmak güzel şey... Özlemin sonunda kavuşmak vardır çünkü... Özlem çekmek güzel şey... Özlemini çekecek bişeyi olmak... Anneyi özlemek, babayı özlemek, sevgiliyi özlemek... Yaşadığın yerleri özlemek... En büyük üzüntüleri, acıyı bile özlemek... Bir çift...
  74. *SiRiNe*

Otobüse bindim...

Şehri hiç tanımıyorum. Turistim sadece kısa süreliğine, gözlemliyorum. Korku da var içimde; ama yine de: “Saçmalama Yonca! Sanki hiç mi seyahat etmedin kendi başına, elbet yolunu bulursun...” diyerek kendimi teselli ediyorum. Elimde ne bir harita var, ne de nereye gitmem...
  75. *SiRiNe*

Ayrılık kadını güzelleştirir mi?

Hollywood kadınları boşanmaların ve ayrılıkların ertesinde kameralar önüne daha da güzelleşerek çıkıyor ve erkeklerine ‘bak eskisinden daha da güzelim’ mesajı veriyorlar. Boşanmaların ve ayrılıkların ardından özellikle kadınların yaşadığı değişimler akla şu soruyu getiriyor...
  76. *SiRiNe*

Saç kaybı engellenebilir

Yaşlılık, genetik, hamilelik, hormonlar, beslenme ve hastalık gibi nedenler saç dökülmesine sebep olurken, yüzyılın derdi stresin de buna yol açtığı biliniyor. Acaba çaresi var mı ve saç kaybına nasıl engel olacağız? Hiç şüphesiz biz stresi yok etmezsek, stres bizi ufak ufak yıpratmaya devam...
  77. *SiRiNe*

Sürünen şeyler

Demet Akbağ soruyor: “En popüler dört yanıtı arıyoruz. Yüz kişiye sorduk. Sürünen bir şey söyleyiniz!” Bu yarışmayı (Familien Duell) Almanya’da yaşadığım yıllarda sabahları bayılarak izlerdim. Kendimi hep o Alman sunucunun yerine koyar “vay be adam dokuz senedir bunu...
  78. *SiRiNe*

Yaşlandıkça acılar azalır mı?

Azalır mı? Yoksa umursamaz mı olur insan? Yoksa maskelemeyi mi öğrenir? Yoksa... Yoksa çok görmüş ve çok yaşamış olmanın sonunda, her acının nihayete ereceğini, hiçbir şeyin sonsuza kadar sürmeyeceğini mi öğrenir? Yaşlandıkça daha az şeye mi ihtiyaç duyar, yoksa çok şeyi olmasının yaşama bir...
  79. *SiRiNe*

Dokuz ayın çarşambası

TAM da böyle oldu, dokuz ayın çarşambası bir araya geldi. Eylül başı itibarıyla... Sonbahara girdik, Ramazan geldi, Okullar açıldı, Yeni yayın dönemi başladı. Gerçi sonuncusu "Ötekilere benzemeyen seçenek hangisidir?" tarzı test sorusunun doğru şıkkı gibi görünüyor ama öyle demeyin...
  80. *SiRiNe*

Öp başına koy ve kaldır

Zırt pırt dokunma. Elden ele dolaştırma. Evde kolay ulaşılamayan yüksek bir yere koy ki, kutsallığına toz kondurma. Günah olur yoksa, yapma. Çarpılırsın sonra. ... Bu şekilde öğretildi bizlere çocukluğumuzda. Uzak tutuldu, yaklaştırılmadı hayatlarımıza. Korkuyla baktık...
  81. *SiRiNe*

Şişedeki kaka

Anlatacağım olay gerçek. Çoook eskiden GATA’ da olmuş. Doktor kayınpederim anlattı. Kayınpederime de GATA’ da doktor olan arkadaşı anlatmış. Olay şu: Askerin biri muayene olmak üzere GATA’ ya geliyor. Asker çocuk bir bakıyor, doktorunun rütbesi Albay. Çocuk...
  82. *SiRiNe*

Bile bile özürlü bir çocuk dünyaya getirmek...

Dün SABAH'ın manşeti çok etkileyiciydi. Herkesin, her ailenin 'ben olsaydım ne yapardım' diyebileceği, durup düşüneceği, kayıtsız kalamayacağı bir haberdi. Dün, saat 12.30 sularında baktım; 'en çok okunan haberler' listesinde de ilk sıradaydı. Okumayanlar için kısa bir tekrar yapayım... ABD'de...
  83. *SiRiNe*

Çikolatalı Erkek...

Çikolatalı kek gibi; ama bu çikolatalı erkek. Keşke “Çikolatalı Erkek” diye bir şey olsa. Hah buldum! Ya da erkek yerine çikolata olsa! J Neden olmasın? Yani her zaman değil ama, bazen diyorum. Ne bileyim canınız “tatlı” isteyebilir mesela... Sevdiğiniz...
  84. *SiRiNe*

Konu Dışı'na Yeni Moderatör: Emelden

Forumdaki performansı ve başarısı sayesinde Emelden kaynar kazan olarak bilinen Konu Dışı'na moderatör olmuştur. Kendisini tebrik eder ve başarılının devamını dilerim... Hadi bakalım Emelim :mrgreen:
  85. *SiRiNe*

Sevmek...

Bunca zaman bana anlatmaya çalıştığını, kendimi bulduğumda anladım. Herkesin mutlu olmak için başka bir yolu varmış, Kendi yolumu çizdiğimde anladım. Bir tek yaşanarak öğrenilirmiş hayat, okuyarak,dinleyerek değil.. Bildiklerini bana neden anlatmadığını, anladım.. Yüreğinde aşk olmadan...
  86. *SiRiNe*

İndirim var diye çöp almak zorunda mıyız

Sezon indirimi hala devam ediyor ama bu saatten sonra alışverişe çıkmanın bir anlamı yok. Çünkü raflarda gerçekten giyilebilir durumda olan bir şey bulmak mümkün değil. Firmalar indirimin sonunu bekleyenlere çöpçü muamelesi yapıyor maalesef. Hani semt pazarları toplanırken, pazarcıların...
  87. *SiRiNe*

Yorgun Eller İçin...

Meşhur piyanist Arthur RUBİSNTEİN konserlerinden birinde küçük bir kızın hatıra defterini imzalamakta tereddüt ediyormuş. Ellerinin çok yorulduğunu ileri sürerek, küçük kızı başından savmaya çalışmış. Kız tereddüt etmeden şöyle demiş. " Ellerinizin ne kadar yorgun olduğunu biliyorum. Ama...
  88. *SiRiNe*

Küçükken Çok Çirkinmişim =))

Bu da anarchst'in küçüklüğüymüş :mrgreen: Dogdugumda doktorlar babama gelip "elimizden geleni yaptik, ama ne yazik ki dişari cikti" demişler.. - Dogum kontrolu reklamlari icin hastane duvarlarina benim resmimi asmayi teklif etmişler.. - Annemin sabah bulantilari beni dogurduktan sonra...
  89. *SiRiNe*

Kurşunkalemi kimse tahtından indiremez

OKULLAR açılıyor. Her zaman kendimi yeni okula başlayacak bir öğrenci gibi hissederim. Çocuk kalmış insanlardan biriyim. Defterler, cetveller, silgiler alırım kendime. Bu yıl iki kırtasiyeci dostum, bazı okullara armağan edecekleri kalemleri bana seçtirecekler. Zevkli, sevecen bir görev...
  90. *SiRiNe*

Kelebek ve Tırtıl

Günlerden bir gün kozasından yeni çıkmış, daha rengini bile bulamamış bir kelebeğin yolu çiçekler ve dut ağaçlarıyla dolu bir vadiye düşmüş. Kelebek bu vadideki çiçekler üzerinde kah oraya kah buraya kanat çırparken kendini dut ağacının dallarından birinde bir yaprağı kemirmekle meşgul bir...
  91. *SiRiNe*

Sedanter yaşam ve :)

Geçenlerde bir kafede oturuyordum ki, yaşları 30- 35 arası değişen 4 genç hanımın Ayşe Arman’ın Muzaffer Kuşhan’la yaptığı röportajı konuştuğunu duydum. Diyet konusunu öylesine ‘iştahlı’ tartışıyorlardı ki kadınların en ‘iştahlı’, en ballandıra ballandıra...
  92. *SiRiNe*

Mazot.. =)

Kamyon sürücüsü "dikkat, alçak köprü" ikaz levhasını fark ettiğinde iş işten çoktan geçmişti. Olanca hızıyla üst köprüye bindirdi ve orada sıkıştı kaldı. Arkasında kilometrelerce araç kuyruğu oluştuktan sonra trafik/kurtarma ekibi nihayet geldi. Kurtarıcı işine başlarken polis de gözleri...
  93. *SiRiNe*

Evlenmeyi düşünmüyorum

Yeni nesilin dilinde bu cümle "Evlenmeyi düşünmüyorum"... Peki ama neden? Artık kimse anne - baba olmayı istemiyor mu? Sizler ne düşünüyorsunuz arkadaşlar...!
  94. *SiRiNe*

ABD Montröye uygun olarak Boğazı ge

Gürcistan’a yardım göndermek isteyen ABD ile Türkiye arasındaki Boğazlar’dan geçiş ’krizi’ aşıldı. Türkiye, tonajı Montrö Sözleşmesi’ne uygun olmayan iki hastane gemisinin geçişine izin vermeyince ABD çark etti. Varılan anlaşmaya göre bugün İspanya bandıralı ve 45...
  95. *SiRiNe*

1. sınıf hastaneler bakanlığa rest çekti

VKV Amerikan, Alman, Memorial, Florence Nightingale, Acıbadem ve International gibi beş yıldızlı hizmet veren A sınıfı hastaneler, Sağlık Bakanlığı’na rest bayrağını çektiler. "Devletin tayin ettiği bedelle yaptığımız ameliyatların harcamalarını bile karşılayamıyoruz. Bu nedenle...
  96. *SiRiNe*

Aşk Budur!

Öyle tesadüfler vardır ya: Bir otobüs durağında poşetlerle beklerken, rastlaşırsınız aniden... "Bu o..." diye içiniz titrer. Bir zamanlar yüreğinizi yakan aşık, sarkmış göbeği, ağarmış saçlarıyla karşınızdadır... İki elinde iki çocuk... - Nasılsın? - İyiyim... Ya sen?... - Kızın amma da...
  97. *SiRiNe*

Söylenemeyen

Ben, sana ne söyleyebildim ki bunca zamandır? .. Yağmur bırakmadan geçen bulutlar gibiydi zihnimdeki düşünceler; dilime düşmeyen, sözcüklere dönüşmeyen! .. Ben, sana ne söyleyebildim ki bunca zamandır? .. Her zaman fazla oldu söyleyemediklerim, söyleyebildiklerimden! .. Her zaman; bir...
  98. *SiRiNe*

Kadın-erkek eşitliği bir başka bahara

BİLMEM, "Sosyal Bütçeyi İzliyoruz Platformu"ndan haberiniz var mı? Bu platform geçtiğimiz haziran ayında kurulmuş. Amacı hükümetin sosyal politikalarını ve bu politikalara kamu bütçelerinden ayrılan kaynakları izlemek. Daha basitleştirirsek, kamu kaynakları doğru yerlere aktarılıyor mu...
  99. *SiRiNe*

İhanetin küçüğü büyüğü olur mu?

Yani her şeyin küçüğünü büyüğünü duydum da... Aldatmanın... Hiç duymamıştım... Böyle laflar vardır ya... Sanki çok önemli, şimdi duymuş oldun işte! Ayrıca duydun da ne oldu? Hani Nilgün Belgün, “Küçük aldatmaların evlilikleri yıkmayacağına inandığını” söylemiş ya, ben...
  100. *SiRiNe*

Sağlam ilk maçta bitirmek istiyor

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bosna Hersek temsilcisi Siroki Brijeg ile oynanacak ilk maçta avantajlı bir skor elde edip ikinci maça rahat çıkmak istediklerini söyledi. Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, UEFA Kupası 2. ön elemede Bosna Hersek'in Siroki Brijeg...
  101. *SiRiNe*

Galatasaray evinde gülemiyor

Rumen ekibi Steaua Bükreş ile sahasında 2-2 berabere kalan Galatasaray, Avrupa Kupaları'nda oynadığı son 4 maçında rakiplerini yenmeyi başaramadı. Avrupa kupalarında sahasında son galibiyetini 4 Ekim 2007 tarihinde UEFA Kupası 1. tur rövanşında İsviçre'nin FC Sion takımına karşı 5-1'lik...
  102. *SiRiNe*

Bülbülün çektiği

"BÜLBÜLÜN çektiği dili belasıdır" demiş gerçi atalarımız ama ben doymam yenilerini söylemek isterim. "Çok öten bülbül kargaya döner" mesela. Nereden esti şimdi... Bir taze damat, kamuoyuna mal olmuş sevgili Süreyya Yalçın’ımızın eşi yani, Vatan’da Gülşen Yüksel’in...
  103. *SiRiNe*

Susturun şu motorlarınızı!

PENCEREYE koştum... Bizim kapıya uçak mı iniyor diye! Olur olur... Havada arıza yapar... Tamam, saçmalıyorum. Fakat o gürültünün başka izahı yok! Ama varmış meğer. Motor. Bildiğimiz, iki tekerlekli, üstüne binilip gidilen ulaşım aracı. Gürültüyü yapan oymuş. Ama nasıl gürültü...
  104. *SiRiNe*

Evlilik kadına fena yetki veriyor

BAZEN bakıyorum ortada bir konu dolaşıyor, tam benlik! Ama tanıdığım, sevdiğim kişiler var işin içinde... Boşveriyorum. Kimseyi incitmeye değmez. Zaten dünyanın en önemli meselesi de değil. Yani konuşmanın ülke menfaati için şart olduğu bir durum falan yok ortada. Fakat işte öyle...
  105. *SiRiNe*

Aldatmanın iyisi olur mu?

Yaz mevsiminde yaşanılan yeni bir aşk, hayatınızın en önemli ilişkisiymiş gibi görünür gözünüze. Belki sıcağın etkisi, belki yazın çok kısa ve tatlı olması, yaza girerken hormonlarınızın yarattığı kıpırdanma ile rastlaşınca, bol gönül sancılı yasak aşkların içinde buluverir bazıları kendini...
  106. *SiRiNe*

'Gol yememek daha önemli'

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, MTK karşısında atılan 5 golden çok, gol yemedikleri için sevindiğini söyledi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, ''Beni sevindiren maçı 5-0 kazanmamız değil, turu kalemizde gol görmeden atlamamızdır'' dedi. Aragones, Avrupa Şampiyonlar...
  107. *SiRiNe*

Annemi arayayım da, bulamayayım

İtiraf edeyim, aslında “SMS Erkekleri” diye bir yazı yazacaktım. Hayır, vazgeçmedim yine yazacağım da, net’te gezinirken öyle bir siteye rastladım ki, erkekleri sabaha bırakayım dedim... Biraz sonra size o sitedekileri (teknolojik.org) aynen aktaracağım ama önce...
  108. *SiRiNe*

Fail

KORKARIM yakında konuşmaya başlayan çocukların ilk öğrendiği kelime bu olacak! Fail. Failler belirlendi... Faili belli... Faili meçhul... Failler yakalandı... Failler kaçtı... Fakat esas mesele... O, onun faili, bu şunun faili, hani bunun esas faili? Güngören’deki hepimizi...
  109. *SiRiNe*

Sabır iksiri

Davud’u ziyarete giden Lokman onu demiri eritip şekil verirken gördü. Demirden küçük halkalar yapıyordu o ulu bilge sultan sonra bu halkaları teker teker birbirine geçiriyordu. Lokman o güne kadar böyle bir şey görmemişti, hatta bu sanatın nasıl bir sanat olduğundan habersizdi. Hayret...
  110. *SiRiNe*

Varsa Allah ınız, Allah ınızdan bulun!

Aynen böyle demek istiyorum. Zaten diyorum. Oysa ben Allah’ ın adını teröre karıştırmak istemiyorum. Haberler, fotoğraflar, görüntüler... Bakarken hem ağlayıp hem küfrediyorum. Aslında çok da bakamıyorum, inanın yüreğim kaldırmıyor. Kimin kaldırır ki! Bütün bunların...
  111. *SiRiNe*

Olur böyle vakalar Türk polisi karşılar

18 ölü. 154 yaralı. İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürü İstanbul’da mıydı? Değildi. Neredeydi? 1.5 hafta önce bu göreve getirildi. Makamına oturdu. Bismillah... Tatile çıktı. * Neve Şalom, Beth Israel... Sinagoglar havaya uçtu. 25 ölü, 263 yaralı...
  112. *SiRiNe*

Gitmek ya da kalmak

Gitmek de Kalmak da Yaşamın menzilinde. Kimine göre Denizdir dalga dalga Yaşama vuran Kimine göre sevda Sevinçleri bağrında saklayan. Bazen gitmek Mangal gibi yürek Ve pervasız adımlar ister. Bazen de Kalmak istersin İçin titreyerek. Yaşam bir soluk Bir çığlık zaten Ha üç...
  113. *SiRiNe*

Tatlı Cadımı kaybettim

Çok üzgünüm. Çok! Tatlı ve afacan... Hani... Yaşlı değil de, yaşı ileri acı ekşi bir şeker cadı gibi olabilmek, çok az kişinin başarabileceği bir meziyet. Gülerken, hiç çaktırmadan, lafını esirgemeyerek inceden taşı gediğine koymak da ayrı bir meziyet. Etrafında uyandırdığın...
  114. *SiRiNe*

Gitmek... Yeniden

Bugünlerde herkes gitmek istiyor. Küçük bir sahil kasabasına, bir başka ülkeye, dağlara, uzaklara... Hayatından memnun olan yok. Kiminle konuşsam aynı şey... Her şeyi, herkesi bırakıp gitme isteği. Öyle "yanına almak istediği üç şey" falan yok. Bir kendisi. Bu yeter zaten. Her şeyi...
  115. *SiRiNe*

Suna Pekuysal'ı kaybettik

Ünlü tiyatro sanatçısı Suna Pekuysal, bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 75 yaşındaki Pekuysal, geçtiğimiz hafta evinde düşerek kalçasını incitmiş ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Kaynak
  116. *SiRiNe*

Meslek Lisesi...?

Merhaba arkadaşlar, Bir arkadaşım Anadolu yakasına taşındı ve kızını Ana Okulu Öğretmenliği Meslek Lisesine göndermek istiyor. Yani Anadolu yakasında oturan arkadaşlarımda yardım rica ediyorum bildiğiniz Kavacık yakınlarında meslek lisesi var mı...? Not: Umarım konuyu doğru yere...
  117. *SiRiNe*

Türk kadını tabii ki çalışmaz

Kadınlar hızla iş hayatından çekiliyor... KAGİDER ile TÜSİAD’ın ‘Türkiye’de Toplumsal Eşitsizlik’ raporuna göre, kadın istihdamında 8 yılda yüzde 9’luk düşüş yaşandı. Üstelik sadece kırsal alandan bahsetmiyoruz: Şehirde yaşayan, eğitimli kadınlar da giderek daha...
  118. *SiRiNe*

Magazin sevdası ve gündelik hayat

Son zamanlarda çok sık rastlamaya başladım. Magazine çok sert tepkiler verenler, o dünyada olup bitenleri en sıkı bir magazin meraklısı kadar yakından takip ediyor. En çok da gençler arasında rastlıyorum onlara! Magazin medyasına karşı “ayy memleketin bunca meselesi arasında ne...
  119. *SiRiNe*

Çocuklar için en az 40 faktörlü koruma kullanın

Tatilde çocuğunuzu güneşin zararlı ışınlarından korumak istiyorsanız; onu 10.00-16.00 arası güneşe çıkarmayın, en az 40 koruma faktörlü bir koruma ürünü kullanın, açık renkli, bol kıyafetler giydirin ve geniş kenarlı şapkalar takın.. Yaz tatiliyle birlikte kış boyunca evde oturmak zorunda...
  120. *SiRiNe*

Erotik sahnelere babadan destek

'Zeynep'in Sekiz Günü' filmindeki cesur sahneleriyle eleştirilen Atasoy'a en büyük destek aileden gelmiş. Oyuncu Sönmez Atasoy'un kızı Fadik Sevin Atasoy 'Zeynep'in Sekiz Günü' filmindeki sahneleriyle çok eleştirilmişti. O günlerde oyuncuya en büyük destek babasından gelmiş! Milliyet'e konuşan...
  121. *SiRiNe*

Yaşlanma belirtileri

YAŞLANMA" deyince, illa dünyaya gelişinizin üzerinden 70-80 yıl geçmesi şart değil... 35 yaşında da "yaşlanmış" olabilirsiniz. Şu aşağıda sayacağım durumlardan birkaç tanesi sizde de mevcutsa eğer... Ki şu satırları kaleme almama neden olan kişi 36 yaşında bir "yaşlı"dır. Ne...
  122. *SiRiNe*

Balıkların konuştuğu gün...

İki yıldır doğru düzgün televizyon seyredemiyorum. Büyük bir kaybım da yok, farkındayım. Hatta belki şanslı bile sayılabilirim. Bu aralar eğer İstanbul’daysam elimde hep kumanda. History Channel, HomeTV ve National Geographic en sık ziyaret ettiğim kanallar. Geçen akşam yemekte...
  123. *SiRiNe*

Korku filmi ülkesi

Ünlü bilimkurgu yazarı Ray Bradbury’nin bir öyküsünde, çok ama çok sıcak bir gezegene düşmüş insanların hikayesi anlatılır. Ömürleri çok ama çok kısadır. Sığındıkları mağaradan, günün dışarıya çıkmaya izin verecek kadar havanın serinlediği kısa bir döneminde koşarak çıkıp, başka düşman...
  124. *SiRiNe*

Mutlu sonla bitmiyor...

Ne vakit bir yerde mutluluk görsem dudağımdan “uzun ömür” dileği dökülüyor artık. Bir yerde, birinin gözünde, bir omuzda, sevdiklerini sarmalayan bir kolda mesela, bir mutluluk görsem, hep aynı şey... “Uzun ömürlü olsun” diye fısıldıyorum. Farkında bile olmadan...
  125. *SiRiNe*

Amiral Özden Örnekin ilginç bağlantıları

Ergenekon soruşturması, hepimizin artık öğrendiği üzere Oramiral Özden Örnek’in Nokta dergisinde yayınlanan günlüklerindeki iddialar temel alınarak yürütülüyor. Özellikle işin “Generallerle” ilgili kısmında Oramiral Özden Örnek’in günlüklerinin rolü büyük. Soruşturma...
  126. *SiRiNe*

Telefon cambazları...

Bugün yazınızı okuduğumda kendi kendime gülümsedim. Hani demişsiniz ya, ‘Hem hiçbir erkek bu kadar iyi rol yapamaz hem de ne yani, sevgilisine, ‘N’aber Ahmet, işler nasıl?’mı diyecek? Yok bu cesaret de yoktur diye... Benim eşim biz henüz bir aylık evli iken bunu bana...
  127. *SiRiNe*

Evlilik molası...

“Böyle bir yazı yazdığına göre, durum gördüğümüzden de vahim. Fevkalade VAHİM...” Aynen böyle yazmış. Bak şimdi kendime geldim. Her şeye, herkese inat, hayata dönüyorum. Gelen gelsin... Kaç gündür masamın üzerinde Mehmet Yılmaz’ın bir yazısı duruyor. Gazeteyi dörde katlamışım...
  128. *SiRiNe*

Ergen(o)KON

Şimdi bu ne demek? Uçup uçup nereye KONacağı belli olmayan ERGEN ve ergen olduğu için de kafası karışık şey mi demek? Ne demek? Ortalık ne kadar karışıksa, benim kafamda bir o kadar karışık! Anlayanlar anlamayanlara anlatabilir mi? Yoksa herkes “civciv çıkacak kuş...
  129. *SiRiNe*

Mutluluk sarhoşluğu

Böyle bir kavram var mı? Yoksa ben mi uydurdum? Hiç bilmiyorum. Umursamıyorum. Yaşıyorum. Aslında bence bu kavram kesin var ve isteyene edinmesi bedava! Israrla olduğuna inandığım için, size de olduğuna inanın diye anlatıyorum. Mutluluktan sarhoş olmanın tek şartı var...
  130. *SiRiNe*

NTVde ekran bu hafta yemyeşil

Arılar nereye kayboldu? Buğday kıtlığı kapıda mı? İçecek su bulamayacak mıyız? Cep telefonu beyni yakıyor mu? Hormonsuz domates var mı? Karbonu kim salıyor? Kanserojen olmayan deterjan var mı? Televizyonu kumandadan değil düğmeden kapatsak acaba dünya kurtulur mu? Balık yiyen çocuklar daha...
  131. *SiRiNe*

Yaz yaz yaz bi kenara yaz bütün sözlerimi ii

Ağustos böcekleri var ya, hani yazın hep çalıyorlar, çiftleşmek için kendilerini dallara sürerken çıkarıyorlarmış o sesi. Paralıyorlar yani kendilerini. Onları susturmanın bir yolunu öğrendim. Yanlarında beyaz çarşaf sallayınca susuyorlarmış. Tek görebildikleri renk, beyazmış. Doğa gizemlerle...
  132. *SiRiNe*

Kulağımın içi kaşınıyor...

Kulağımın içi kaşınıyor.... Felaket..... Önce azar azar başlıyor kaşıntı, geceleri... Sonra artıyor. Kaşımak da bir zor ki kulağın içini... Bir türlü geçmiyor. 'Ne yapsam acaba?' diyorum. Günler geçtikçe daha da artıyor...... Doktora gitmeye karar veriyorum..... Arkadaşlarıma soruyorum...
  133. *SiRiNe*

Prensip olarak hayırcılar!

Tamam hallederiz" diyen insanlara köle olmak istiyorum Tamam hallederiz" diyen insanlara köle olmak istiyorum. Zor da olsa; imkânsız, zevksiz, yersiz, saçma da olsa herhangi bir isteğime ya da soruma "tamam hallederiz" diyen ve hemen işe başlayanlara duyduğum saygıyı hatta...
  134. *SiRiNe*

Uyyy! Yanluş Adam... :))

Bir çinli, biri zenci ve bizim temel, ceplerindeki son paralar ile aldıkları şarabı sırayla içerek Kansas caddelerinde ilerlerken bir tabelaya rastlarlar: Eleman aranıyor. Zenci, tabelayi görünce heyecanlanır ve işe talip olmak üzere derhal dükkana girer. Dükkandaki adam, kendisine iş soran...
  135. *SiRiNe*

Ayrılığın gözyaşları...

YAN masadan yanar döner meyve yok ama konu var! 50-55 yaşlarında iki kadın... Üzgün görünüyorlar. Biri ağlıyor hatta. Keyfim kaçıyor. Kimsenin derdi olmasın istiyorum. Hastalık, ölüm hele... Neyse iki kadınınki öyle bir şey değil. Biraz kulak kabartınca öğreniyorum meseleyi. Bir ayrılığa...
  136. *SiRiNe*

1 Türk=10 Alman!

RÜYA sandım bir an... Sayıyorum, sayıyorum. 11 çıkıyor... Evet ‘11 Alman’ bizim kornerimizde kendi 18’inin içinde... Öyle korkutmuşuz ki, ayakları titriyordu. Sanki onların değil de bizim 3 Dünya, 3 Avrupa şampiyonluğumuz var! Aman Allahım, bu ne güzel bir duygudur? Aslında...
  137. *SiRiNe*

Herkesin altın kuralı kendine

KARNIYARIK tarifinden hareketle taze fasulye pişirmek! Nerede sevgilinin nasıl elde tutulacağına dair tavsiyelere rastlasam aklıma gelen budur. Kardeşim, herkesin elindeki malzeme farklı! Onda patlıcan var bende fasulye! Hatta direkt fasulye tarifinin bile faydası olmaz bana sorarsanız...
  138. *SiRiNe*

Bir hayalin harakirisi

Her kadının içinde kalan bir adam vardır ya... Çocukluğundan, okuldan, mahalleden... Kimi ona asla ulaşamaz. Hayali hayat boyu sürer... Ne olursa olsun, onu da yanında taşır. Bu hayal ona kuvvet verir. Belki de umudun simgesidir... Kimi ulaşır. Ama... Ama adam hiç öyle hayallerindeki gibi...
  139. *SiRiNe*

Neden dokunamıyoruz?

Uzun süre karar veremedim. İki seçenek arasında kaldım. Yazımın başlığından bahsediyorum. Öteki seçenek şuydu: Bölük pörçük, tatsız tuzsuz... Çünkü, Baktığım her yerde gördüğüm manzara bu? Düşüncelerimiz de, duygularımız da bölük pörçük olmuş. Tatsızız. Herkes aynı anda...
  140. *SiRiNe*

Emin olduğuna emin misin...?

Kalbin, hala emin mi sevgiye kapalı durmaya? Peki ne kadar eminsin sevgisiz yaşamaya? Emin olduğuna emin misin? Bir sevgiyi geri çevirmede neden bu kadar eminsin? Günün birinde bu kadar sevilebileceğine de emin olabiliyor musun? “Aşk hep senle olacak, sevgi her isteğinde seni...
  141. *SiRiNe*

Kime inanacağımızı şaşırdık..!

Kimileri televizyonu "aptal kutusu" olarak niteler. Bu görüşe katılmamama rağmen, son günlerde televizyonlardaki çelişkili yorum ve önerilerin insanlarımızı "aptala çevirdiğini" rahatlıkla söyleyebilirim. Malum, "zayıflama sezonu" açıldı. Ekranlar sağlıklı beslenme...
  142. *SiRiNe*

Teknik ve yürek...

TURNUVALAR yıldız futbolcuların sahne aldığı festivallerdir. Hele hele böyle Avrupa’nın en iyi 16 takımının katıldığı organizasyonlardan sonra akıllarda hep kalitesiyle maçlara ağırlığını koyan futbolcular kalır. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, bir gün önceki basın...
  143. *SiRiNe*

Karneler ve sınavlar

Önce ilköğretim sekizinci sınıftakiler, liseler için sınava girecek, sonra karneler alınacak, sonra üniversitelere giriş sınavı var. Yani birçok aile, çocuk ve gençler için kaygılı, heyecanlı olarak bekliyor. Ayın sonuna doğru da seviye belirleme sınavları olacak. Çocuk ve gençlerin uzun...
  144. *SiRiNe*

Acının izinde...

Acıyı derinliklerimde, hücrelerimde en çok hissettiğim zamanlar kendimle baş başa kaldığımdaydı. Sanki tüm vücudum korkutucu bir şekilde geriliyor, gözlerim yerinden oynayana dek ağlamak istiyordum. Yutkunuyordum; sürekli hayır hayır sen bu kadar güçsüz olamazsın diye haykırıyordu benliğim...
  145. *SiRiNe*

Televizyonda nikâh...

MEĞER ne kadar “çöpçatanlığa” meraklı bir toplummuşuz, televizyonlar da “çöpçatanlık” programlarından geçilmiyor. Evlenmede aracılık yapana “çöpçatan” denir, bu deyim nereden geliyor, bilmiyoruz. Bu programlarda, bir kadın veya erkek, seyircilere sunuluyor...
  146. *SiRiNe*

Bekarlara...!

:* :}
  147. *SiRiNe*

Ben yetkili olsam...

ANTALYA’da 2.5 yaşında bir çocuğu ısıran köpeğin kuduz çıkması üzerine, belediyenin giriştiği köpek katliamına karşı çıkanlara sesleniyordu Hıncal Uluç (Sabah/3 Haziran)... "5 bin 500 sokak köpeği başıboş dolaşırken siz yetkili olsanız ne yaparsınız?" 2.5 yaşında bir çocuk...
  148. *SiRiNe*

Ben erkek olsaydım...

Bugün bir değişiklik yapalım... İlişkimiz monotonlaştı sanki, biraz heyecan katmak bakımından... Evet, biraz da şu erkeklerin yüzlerini güldürelim. Kadınlardan bahsedelim... Kadınları çekiştirelim... Bakın, kıymetini bilin, böyle bir yazıyı bir daha 5 yıl sonra falan ya yazarım ya yazmam...
  149. *SiRiNe*

Banker Kastelli 26 yıldır ölüydü

BANKER Kastelli veya gerçek adıyla Abidin Cevher Özden’in fiziki varlığı dün sonlandı. Ama "Banker Kastelli" adıyla yerine getirdiği işlev açısından zaten 26 yıldır ölüydü. Banker Kastelli, Türk ekonomisinde köşe başı bankerlerinden bugünkü küresel bankacılık sistemine geçiş...
  150. *SiRiNe*

Sinir oluyorum...

Sinir olmakla kalmayıp kavgasını da veriyorum. Kimseyi azarlamaktan da zerre kadar çekinmiyorum. Kimi suçüstü yakalarsam, sıkı bir fırça çekiyorum. Karşımdakinin ne yaşını ne de başını, hiç umursamıyorum. Hiç. Dersini verip öyle gönderiyorum. Sudan bahsediyorum, sudan. Suyun...
  151. *SiRiNe*

Bunda şaşıracak bir şey var mı yok mu?

Sağlıkla ilgili haberlerin, yazıların büyük ilgi çektiğini, ama aynı zamanda kafaları da nasıl karıştırdığını çok iyi biliyorum. Meselá, yakın zamanlara kadar ‘tu-kaka’ edilen tereyağı, yumurta, kuyrukyağı... gibi hayvansal ürünlerin birdenbire sağlığımız için çok yararlı...
  152. *SiRiNe*

Güvence İstiyoruz...

Polis terör bahanesiyle ikide bir bütün vatandaşların telefon ve internet haberleşmesini takibe alıyor mu, almıyor mu? Cep telefonu veya sabit hatlı telefon kullanarak kim kimi ne zaman, kaç kere aradı, kaç dakika konuştu, kime kaç mesaj veya faks gönderdi... Bu faaliyet ülke çapında...
  153. *SiRiNe*

Erken rezervasyon bitti otellerde dalgalı fiyat dönemi başladı

OTEL ve tatil köylerinde sabit ve indirimli fiyatların yerini, doluluk oranı arttıkça yükselen, düştükçe inen dalgalı fiyatlar alıyor. Bu da, bir gün önce yapılan rezervasyonla bir gün sonra yapılan arasında önemli fiyat farklılıklarının oluşmasına yol açabilecek. Aradaki fark, sezonda yüzde...
  154. *SiRiNe*

Belediye gürültü kirliliğinden ruh sağlığımı korusun!

Sigara tüm kapalı alanlarda yasak edildi. Saadetimi kelimelerle ifade edemem. Yıllarca restoranlarda, kafelerde, yanımda fosurdayanların dumanına katlanmak, yediğimin içtiğimin tadını alamamak, üstelik de onlara iki çift laf edememek, hayatımdan birkaç yılı çalmıştır inanın. Şimdi öyle bir...
  155. *SiRiNe*

Alo alo

(Bu taraf) “Merhaba, ben marine edilmiş kontrfile istiyorum, 4 dilim.” “Derhal. Dinlendirilmiş mi olsun, taze mi hazırlayalım?” “Ay, taze şimdi sert olur ama yani çok da bekletilmiş olmasın rengi kaçar onların da, bak kokarsa filan geri gönderirim.&#8221...
  156. *SiRiNe*

Mutluluk Tarihleri...

Akşam oluyor, eve dönüyorsunuz. Pencereniz ışıklı. İçeri giriyorsunuz sofra kurulmuş. Herkes iyi. * Üç gündür aklınız başınızda değil. Bir test sonucunu bekliyorsunuz. Zaman geçmek bilmiyor. Nihayet... Yaşasın! * Sabahın erken saatleri. İstanbul sessiz. Boğaz’ın kıyısındasınız. Bir...
  157. *SiRiNe*

Yatakta suçüstü

Kendisini aldattığından şüphelendiği 15 yıllık eşini, sevgilisi ile yatakta sevişirken yakalayan koca, karısını 10, sevgilisini 17 yerinden bıçaklayarak öldürdü. BURSA’da bir şirkette temizlik görevlisi olarak çalışan Murat Oğur (39), bir süre önce 15 yıllık eşi ve 4 çocuğunun annesi eşi...
  158. *SiRiNe*

Böyle yobazlık görülmedi

İngiliz BBC televizyonunun internet sitesinde yer alan habere göre, Pakistan'da bir medrese hocası, Kuran'ı öğrenmediği gerekçesiyle 7 yaşındaki öğrencisini, tavandaki pervaneden başaşağı astı. Zavalı çocuk indirildikten hemen sonra öğretmenin odasında can verdi. Pakistan Başbakanı...
  159. *SiRiNe*

5.İstanbul Buluşması

Merhaba arkadaşlar Şu anda SDN Ofisindeyim söz verdiğim gibi 5. İstanbul buluşmasını düzenliyorum... Diyorum ki bir Sapanca gezisi nasıl olur.... Bence harika... :) Tarih : 22 Haziran Pazar Saat : 10:00' da Kadıköy'de toplanıp bize özel ayarlanmış otobüs ile yolculuğumuza devam...
  160. *SiRiNe*

Gözyaşı...

Hatta gözyaşları... Bizim döktüğümüz ortak gözyaşlarımız vardı. Paylaştığımız gözyaşlarımız. Filmlere beraber güler, beraber ağlardık. Hep beraber şampiyon olur, hep beraber kaybederdik. İki göz iki çeşme, salya sümük yürekten titrerdik en ufak üzüntüde. Hep birlikte. Canı...
  161. *SiRiNe*

İsim değil Beşiktaş

‘Tribün kültürü’ açısından enterasan bir sürece girildi. Tribün gruplarından ardı ardına ‘kapanış’ haberleri geliyor. Bu açından bakıldığında “büyük bir planın parçası mı, yoksa hayatın doğal gelişim mi?” sorusunu tartışmak çok anlamlı olurdu ya... Ne var ki...
  162. *SiRiNe*

Kadın üstüne

DÜNYAYA kadınların hákim olması halinde savaşların biteceğine dair bir inanış vardır. Evet... Gemilere, uçaklara atlayıp bilmem nereyi işgale gitmezler belki... Ucunda ölümlerin olduğu işlere pek öyle kolay kolay kalkışmaz kadınlar... Ama... İşyerinde, evde, okulda, apartmanda, mahallede...
  163. *SiRiNe*

Gülümsemenin Gücü

Derginin pek albenisi yok.. Adı da itici.. Personal Excellence.. Evde dergileri elden geçiriyorum, açmadan yere bıraktım.. Ünal "O dergiyi iyi incele Hıncal Ağbi" dedi.. İyi ki demiş.. Hemen tamamını keyifle okudum, birkaç yazıyı da sizinle paylaşmak için seçtim. İşte ilki...
  164. *SiRiNe*

Eurovision

Rusya Ukrayna Yunanistan Ermenistan Norveç Sırbistan Türkiye Azerbaycan İsrail Bosna. Eurovision’un ilk 10’u böyle. * Deniyor ki: "Komşu komşuya oy verdi..." Yanlış. Komşu komşuya oy verdiyse, İspanya, neden Portekiz veya Fransa yerine, Romanya’ya 12...
  165. *SiRiNe*

Yarın...

Her şey çok güzel olaCAK. Di mi? Sloganımız bu: “Her şey çok güzel olacak!” Olacak tabi. Cak cak cak... Ben de biliyorum olacağını, yürekten inanıyorum. Da... Ufak bir sorunum var. Biz, yarın çok güzel olacak diye diye caklarken, bugünü yaşayamaz olduk...
  166. *SiRiNe*

Sanki Horhorda alışverişte...

Şimdi biraz farz edelim... Ne çıkar? Bakalım ne çıkacak? Farz edelim ki, Carla Bruni yani Fransa Cumhurbaşkanı’nın eşi, yanına iki arkadaşını almış, Louvre Müzesi’ni gezmeye gitmiş. Gezerken gezerken, Mona Lisa’nın önünde durmuş. “Yahu, bizim lojmana da çok gelip...
  167. *SiRiNe*

Yenilen...

Şerif Mardin “Anadolu’da Cumhuriyet’in öğretmeni, Osmanlı’nın imamına yenildi” tahlilini yaptı ya... Onun konuşmasından bir gün sonra, Anadolu’da görev yapmış bir Cumhuriyet öğretmeninin anma törenine gittim. Neden yenildiğini anladım; size de anlatacağım...
  168. *SiRiNe*

Bir varız birden yokuz

’Bir varız, bir yokuz, hayat da bir masal zaten’ Bu laf benim. İtalik yazınca bir şeymiş gibi duruyor. Gerçi, bir şey. Siz şeyi seyrettiniz mi, Türkçe’ye nasıl çevirdiler bilmiyorum, "Bucket List" diye bir film. Ben yarısını, Ankara’da kahvaltıda seyrettim...
  169. *SiRiNe*

Ağacın dalları kendi aralarında kavga eder mi?

Siyaset bilimi hocası Metin Heper "Türkiye'de Liderler ve Demokrasi" adlı kitapta diyor ki: - Türkiye'nin siyasal hayatı, fikirlerden çok kişilik çatışmalarının hiç eksik olmadığı bir arena olmuştur. - Ve bu durum bir dizi karşılıklı düşmanlıklara yol açmıştır. -...
  170. *SiRiNe*

Kalpsizliği Öğret

Sözün vardı bana kahve içicektik beraber.Hayallerin vardı konuştuğumuz hep, kızın olsun isterdin sen. Mutlu bir evliliğim olsun derdin ya. Hayran hayran dinlerdim bende.Belki hayallerinin köşesinde olurum diye. Bir kenarında ismim geçer diye. Her güzel kelimende kalbim duracak diye korkardım.Her...
  171. *SiRiNe*

Sarsıntı

Sarsıntıya rağmen SARILMAK İçmek İçine çekmek Emmek Doymak Bin tane fiil sayabilirim hayatı nasıl yaşamamız gerektiğine dair. Bayılıyorum yaşamaya... Hayata doymaya... Bombalara, sevgisizliğe, kine, aşksızlığa, teröre, şüpheciliğe, kıskançlığa, hazımsızlığa, komplolara...
  172. *SiRiNe*

Sigarasız hayat...

Ne türban, ne kapatma davası... Konumuz sigara... Herkes, hepimiz bunu konuşuyoruz. Ama ben bazılarının özellikle bu aralar susmasını tavsiye ediyorum. Sigarayı bırakanların... Ex tiryakilerin... Onlara gün doğdu. Zaten askerlik anısı gibi, konu açılsa da nasıl bıraktıklarını anlatsalar diye...
  173. *SiRiNe*

Din korkusu yerine din sevgisi

Sorunun kökü, özeti, basite indirgenmiş hali budur. İnsanlara din sevgisi yerine, din korkusu aşılamak bir sorundur. Bunu en çok; kendinden başka herkesi aptal yerine koyanlar yapar. Acı olan da, birilerinin kendini aptal yerine koydurtmasıdır; çünkü en büyük yarayı onlar alırlar...
  174. *SiRiNe*

Eskiden

Büyüklerimiz vardı. Onların yerini şimdi kimler aldı? Aslında sorum şu; Neden sanki bana kimse o büyüklerin yerini alamadı gibi geliyor? (“Yerini tutamadı” mı demeliydim acaba?) *** Eskiden... Bir meşale vardı. Nesilden nesile aktarılmak için özenle korunan...
  175. *SiRiNe*

İyi ki Doğdun amesfa...

İYİ Kİ DOĞDUN "amesfa" Sevdiklerinle birlikte nice sağlıklı mutlu başarılı seneler geçirmeni temenni ederim Global Mod.'um :P
  176. *SiRiNe*

Kiloda 4 büyük yanlış

Kıştan kalan birkaç kilo fazlayı verme telaşı bu yıl erken başladı. Yaz yaklaştıkça okurlardan gelen "kilo derdimize bir çare" çağrıları, belki de bu nedenle sıklaştı. Size çözümlerden önce, yapmamanız gereken dört önemli yanlışı hatırlatmayı düşünüyorum. Fazla kiloluluk veya...
  177. *SiRiNe*

"Ülkem batar, ben yırtarım.."

‘Gencim, milliyetçiyim, milletten şikâyetçiyim’ Ankara Genç İşadamları Derneği bir “gençlik araştırması” yaptırdı. Sonuçlardan çıkan manzara şu: Gençlerin kafası karışık... * * * Ailelerinden dayak yiyorlar. “Kendine kimi örnek alıyorsun?” diye sorunca...
  178. *SiRiNe*

Hayat bir çocuğa nasıl anlatılmalı?

Kızı bir yaşına gelen anne, “Ona neler öğretmem gerekiyor, bazen kendimi çok çaresiz hissediyorum” dedi. Sorusu kolaydı ama yanıtı zordu, akıl vermesi basitti ama uygulaması karmaşıktı, ama belki şunları yapabilir: * Yapabiliyorsan gözyaşlarını tutmamasını öğret, acı çekmeden...
  179. *SiRiNe*

İyi ki Doğdun ozel.uye...

Sevdiklerinle Birlikte Nice mutlu Senelere... :)
  180. *SiRiNe*

Tatillll ....

Neeeeeeee ! ! ! 3 gün mü tatil? :} :}
  181. *SiRiNe*

Laf Atmada Gelinen Son Nokta....

Cenaze arabası şöförü bir kıza seslenmiş... -''Şiiiiisst kız gelsene arabayla gezelim.' Kızda: -'Hadi oradan be!!!! ' Deyince adam : -'Sen ne diyon be millet bu arabaya binmek için ÖLÜYO ÖLÜYOOOOOO :} :}
  182. *SiRiNe*

Gel Desem de Gelme Artık...

Sana yaldızlı bir yazıyla veda edip, ayrılık alış verişi yapmadan, gölgemi teninden yavaşça çekip, seni derin uykuların kraliçesiyken uyandırmadan ses tellerimi koparıp gidiyorum. Zor olanı, imkânsız zannettiğimi bu kez ben yapıyorum. Bana ilk sigarayı içmememe neden olduğun yerde anılarımı sana...
  183. *SiRiNe*

Unutmanın Acısı Unutulmanın Sancısı

Unutmak zordur, kalbinize yer eden duyguları söküp atabilmek, hemde her şeyiyle…Unutulmak daha da zordur. Size karşı yapılmış bu hareketi içinize sindirmeniz, hazmedebilmeniz…kolay gelebilir mi size? Seçimi öylesine zor, öylesine iç acıtıcı bir soru ki… Unutmak mı -...
  184. *SiRiNe*

Kaybetmeden kaybetmiş gibi yaşamak

Yanlış. Yanlışı yapan da biziz. Bizler hak-hukuk gibi kavramların ne olduğunu bilmiyoruz, bilmek de istemiyoruz. Merak bile etmiyoruz. Sağolsun birileri vermiş zamanında haklarımızı. Oh, ne rahat! Biz durumu idare ediyoruz. Valla bence de çok rahat. Ucu bize dokunmuyorsa hele... Kim...
  185. *SiRiNe*

Kraliçeler gibi...

Aynen öyle... Hatta, “gibi” si fazla... Biz de bizim gibiyiz işte... Kraliçe ağırlamak zor tabii... Hem de İngiltere Kraliçesi’ni... Aristokrasinin kalbinin attığı yerden gelen bir kraliçeyi ağırlamak; İncelik ister, kültür ister, zarafet ister, detay ister... Hadi hiçbiri yok...
  186. *SiRiNe*

Kalbine Mukabil Bir Kalp Bulmak

Evliliğin en güzel tariflerinden birini de, Başkasının Günahına Ağlayan Adam yapmıştır: KALBİNE MUKABİL BİR KALP BULMAK… Kalbine karşılık bir kalp bulmak; manevi frekansları bütünüyle tutan, gönül iletişimini tam kurabilen bir insanı bulmak demektir. Evliliğin mutluluğa dönüşmesi için...
  187. *SiRiNe*

Üzgünüm Sen Artık Bir Palyaçosun...!

Üzülmeye hakkın yok.... Surat asmaya... Düşünmeye... Dalıp dalıp gitmelere... Gözlerini kapatıp olduğun yerde birazcık hayal kurmaya... Yasak ...! Olmaz ...! Sakınnnnnnn...! Sen hep mutlu gözükeceksin Sen hep gülümseyeceksin Mutluyum diye bangır bangır bağıracaksın...! İyiyim...
  188. *SiRiNe*

Çıtır erkek gerçekleri...

Baştan söyleyeyim, beni hiç sarmaz. Şimdilik! (neme lazım!) Ama... Geçenlerde eski bir arkadaşıma rastladım. Yıllardır görmediğim... Aaa... Kadında bir neşe, bir neşe... Kelebekler gibi, cıvıl cıvıl... Yüzünde muzip bir ifade, okulu asmış çocuklar gibi... (Ona hâlâ asmak deniyor mu? Bizden...
  189. *SiRiNe*

Rakı, şömine ve kadın

Bir kadın tek başına kaçamak yapamaz mı sizce? Neden yapamasın? Neden aklına estiğinde gidip bir balıkçıda rakısını; balığı ve mezeleri eşliğinde, şömine başında efkarlanarak, manzaraya baka baka yudumlamasın? Böylesi bir zevkten neden kadın mahrum kalsın? Dedim, dedim, dedimmm...
  190. *SiRiNe*

Kırgınlıklar...

Paylaşılması güç, açıklaması insanın içini buran kırgınlıklar... İnsanın içinden atmak isteyip de atamadığı, kalbine hapsettiği kırgınlıklar. İnsanın içinden atarsa, kendine olan saygısını kaybedeceğini düşündüğü için yüreğine hapsettiği kırgınlıklar... İnsanı nasıl da yorar bunlar...
  191. *SiRiNe*

Zübeyde Hanımdan bile rahatsız oldular

BAŞBAKAN’ın damadının yöneticisi olduğu şirket tarafından satın alındığından bu yana Sabah gazetesine değişik bir üslup hákim oldu. Birileri, yeni patronlara yaranmak için "böyle isterler herhalde" diyerek, haberlere takla attırıyorlar. Cumartesi günkü Sabah’taki bir...
  192. *SiRiNe*

Engelliler 'gerçek destek' istiyor

Ülkemizde engellilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi anayasal güvence altına alındığı halde yıllardır bu konuda ciddi adımlar atıldığını söylemek zor. Ancak son yıllarda muhtelif kanunlardaki özel hükümlerle engellilere yönelik bazı kolaylıklar öngörüldüyse de maalesef...
  193. *SiRiNe*

Sosyal güvenlik yasası

Yıllardır beklenen sosyal güvenlik reformu istenilen biçimde olmasa da yürürlüğe girdi. Bu yasanın Meclis’ten geçmesi, IMF anlaşmasının devamı için şart koşulmuştu. Sokaklara dökülen binlerce işçinin tüm çabası boşa gitti. Avrupa Birliği de yasadan memnun. Siyasi çalkantıların olduğu bu...
  194. *SiRiNe*

Bir boş koltuk

Önceki gün Sofya’da İvan Vazov tiyatrosunu gezdim. 1907’de Bulgar milli tiyatrosunun mabedi olarak inşa edilmiş bu muhteşem salonda dolaşırken koltuklardan birinin diğerlerinden farklı renkte olduğunu fark ettim. Önden 5. sırada sağdan 4. koltuk, kırmızı kadife dişler arasında sarı...
  195. *SiRiNe*

Âşık olmadan önce...

Diyorlar ki “Hayatınızda bazı dönüm noktaları vardır, önemlidir, karar vermeniz gerekir... Bir işaret beklersiniz... Uzmanlara göre, o işaret aslında bizim içimizde, bilinçaltımızda bir yerlerde duruyor... Mesele bunu açığa çıkarmak. Peki ama nasıl? Kendi kendinize sorup, yanıtlayacağınız...
  196. *SiRiNe*

Sıradışı bir şampiyonluk

Hiç de kolay değildir böyle maçlar... Tribündeki Sarı Kırmızılı binler, sokaklardaki milyonlar şampiyonluğu kutlarken ona ulaşmak için atılması gereken bir adım daha olması kimi zaman insanı düpedüz kilitler. Hele baştan iş biraz ters gittiğinde şampiyonluk günü zehir olabilir... İstediğinizi...
  197. *SiRiNe*

Bir başka açıdan Anneler Günü..

Her Anneler Günü'nde yıllarca önce yazdığım o portreyi hatırlarım. Annesizliğin acısını en derin yaşayanlardan. Bugünün böyle bir boyutu da var. Şüphesiz anneler dünyanın en güzel varlıkları, değil onlara bir gün bütün günler feda olmalı. Sanki bu yıl önceki yıllara göre daha abartılı...
  198. *SiRiNe*

Rüzgâr her an değişir

Bir siyasi parti eğer çok oy alıyorsa kendisine soracağı birinci soru “neden bana oy veriyorlar” olmalıdır. Bir siyasi parti eğer az oy alıyorsa kendine soracağı soru “neden bana oy vermiyorlar” olmak zorundadır. Şu anda siyaset sahnesindeki partilerin hiçbirinin bu...
  199. *SiRiNe*

Formula...

57 tur atacaklar. 306 kilometre. 220 litre benzin yakacaklar. (Çünkü motor, motor değil, zannedersin rafineri... Kullandıkları benzin de, bizim otomobillerimizde kullandığımız benzin değil, özel bir yakıt.) * Velev ki... Kurşunsuz benzin kullanıyorlar. * Felipe Massa’yı ele...
  200. *SiRiNe*

Hülya Barometresine göre AKPnin durumu!

Bugün hiç yapmadığım bir şeyi yapacağım ve büyük bir risk alarak üç kehanette bulunacağım: 1) Üniversitelere türbanla girilmesinin önünü açan anayasa değişikliği ya iptal edilecek ya da yok hükmünde sayılacak. 2) AKP kesinlikle kapatılacak. 3) Erdoğan ailesi gözden düşecek! Bu tahminleri...
  201. *SiRiNe*

Tecrübe konuşuyor

Hüsamettin Cindoruk "yaz sezonunu" erken açtı. Ayvalık-Cunda adasındaki "yazlığa" gitti. "Düşüncemizi" söyleyelim: Eğer siyasette bir "yeni oluşum falan olsaydı, yeni bir siyasi hareket üzerine sağda solda konuşulanları ciddiye alsaydı" Cindoruk tatile...
  202. *SiRiNe*

Yine Yağmur Vardı

yine yağmur vardı şehrinde deniz bulanık,martılar çığlık çığlıktı... şehrinin sokaklarında dolaştım kalabalık caddelerinde senli anılar geçti gözlerimden sana gelmek istedim ama olmadı, gelemedim sahilde yürüdüm sonra ne kadar sürdü bu yürüyüş bilmiyorum bir çay bahçesinde son...
  203. *SiRiNe*

Mercimek ve bakliyatta üretim düştü (fiyatlar artacak)

Bu yıl Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hava normallerine göre yüzde 70 oranında daha az yağmur yağdı. Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman, Gaziantep ve Kahramanmaraş illerinde kuraklık var. Kuraklık nedeniyle tüm tarım ürünlerinde üretim rakamları gerileyecek, bundan üretici çok zarar...
  204. *SiRiNe*

Sıradaki Erkekler...

Yeryüzündeki herkes ölür ve Tanrı'nin huzuruna çıkarlar... Tanrı der ki: "Erkekler 2 sıra olsun, bir sırada kadınlar tarafından yonetilen erkekler, diger sırada karılarını yöneten erkekler.. Ayrıca bütün kadınları cennete aldım onlar meleklerle birlikte gidicekler şimdi...&quot...
  205. *SiRiNe*

Rakel'in çilesi

Rakel Dink gözlerimizin önünde yaşlanıyor, çöküyor, acıdan katılıyor. Bir-bir buçuk yılda: on yıl yaşlandı, yirmi yıl yaşlandı Rakel Dink gözlerimizin önünde. Kocasını öldürdüğümüz, öldürttüğümüz yetmedi çocuklarının babasını; Bu Siyasi Cinayet'e dair hakiki adaleti ondan esirgeyeceğimiz...
  206. *SiRiNe*

Bardağın yarısı dolu

Kumluca... Antalya'nın ilçesi. Türkiye'nin "turfanda sebze meyve merkezi." Nüfusu 31.500. Kumluca'da "12 banka şubesi" vardı. 16'ya çıktı. İş Bankası "2'nci şubeyi" açtı. Denizbank "yer kiraladı", yakında "2'nci...
  207. *SiRiNe*

Hülya Avşar'ın idolü Emine Erdoğan

Daha önce türbana sempatisi olduğunu ifade eden, son olarak kardeşi Helin Avşar'ın internet sitesinde kaleme aldığı yazıda "Artık tek rakibim kara çarşaflılar. Herkes onlara ilgi gösteriyor" diyen Hülya Avşar, TurkMax'taki programında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi...
  208. *SiRiNe*

Önce ağabeyi, sonra babası tecavüz etti

Mersin'de 19 yaşındaki bir genç kızın polise şikâyetinin ardından sapık ilişkiler yumağı çıktı. A.Y.'nin aile içinde tecavüze uğradığı ve fuhuşa zorlandığı öğrenildi.. Mersin, geçtiğimiz günlerde Avusturya'da yaşanan sapık ilişkinin benzeri bir olayla çalkalanıyor. Önce...
  209. *SiRiNe*

Yorumcular...

Desteklemekle akıl vermek arasında çok ince ama çok da önemli bir çizgi vardır. Sorulmadan akıl vermeye bayılanlardan hiç hoşlanmam. “Ben sana demiştim”cilerden de. Herkesin bir fikri vardır. Ve her konuda vardır üstelik. Kimin ne yapması, ne işle uğraşması, nerede yaşaması, kimi...
  210. *SiRiNe*

ABnin neresine gireceksiniz?..

GELİP gelip bakıyorlar: Dimitrij Rupel... Olli Rehn... Javier Solana... Bernard Kouchner, vs... Kim bunlar? AB tayfası, Türkiye’yi düzeltmeye çalışıyorlar. Bizim demokrasiyi, reformları, 1 Mayıs’ı, ama elbette en başta AKP’nin kapatılmaması gerektiğini konuşuyorlar...
  211. *SiRiNe*

Sağlıklı bir yaşam için

Pek çoğumuzun sabırsızlıkla beklediği yaz İstanbul’a bir türlü gelemedi değil mi? Bir güneş, bir yağmur derken bazılarınız belki de hasta bile oldunuz. Ama sabırsızlanmayın, yazın eli kulağında, er ya da geç gelecek nasılsa. Peki, siz yaza nasıl hazırlanacağınızı düşündünüz mü? Çünkü yaz...
  212. *SiRiNe*

Önlem alınmazsa süt fiyatı artar

Son günlerde gıda fiyatları ile ilgili “Gıda Fiyatları Aşırı Yükseliyor” “Dünya Açlıkla Karşı Karşıya” diye pek çok spekülasyon yapıldı. Hatta 3. Dünya savaşı senaryoları bile yazılıyor, çiziliyor. Hayvancılık sektöründe girdiler artmasına rağmen, fiyatlar yükselmiyor...
  213. *SiRiNe*

Erdoğanın derdi Erbakanın durumuna düşmemek..

AKP’nin Anasaya Mahkemesi’ne sunduğu ön savunmayı sonunda gördük.. Aslında buna savunma denmez.. Suçlama denir! Başsavcı’ya karşı iddianame de diyebiliriz.. Niye mi? Çünkü; AKP iddianameyi önyargılı, dayanaksız, iyi niyetten yoksun, gerçeklerden kopuk, hayal mahsulü...
  214. *SiRiNe*

Aman petrol, canım petrol!

Sabahları radyoda 'Amerika'nın Sesi'ni dinlerim, Washington'dan radyo yayını. 06.30 ile 07.00 arasında hiç kaçırmam. Sabah sabah iç karartıcı haberi verdiler. 1 varil petrolün fiyatı Amerikan piyasalarında ilk kez 120 doların üzerine çıkmıştı. Bu bir rekordu...
  215. *SiRiNe*

SGK, Cumhurbaşkanımızın oğlu için de soruşturma yapabilecek mi?

Sosyal güvenliği yaygınlaştırmak ve emekli başına düşen sigortalı yani prim ödeyen sayısını artır makla yükümlü ve görevli olan SGK Yönetimi yeni yasadan önce sigortalı olanları incelemeye alacağız diye esip-gürlüyorlar. Yani, sigortalı olan sayısını azaltmak görevini üstleneceklermiş. Peki...
  216. *SiRiNe*

Falcının fendi kadını yendi!

Kendime şu soruyu sık sık sorarım: "Acaba bir kadına ne oluyor da; şarlatan bir falcı yaratığın, kendi kanını emmesine göz yumuyor? Ve ne oluyor da bu kadın, bu ukala gevezelerin büyüsüne kapılıyor?" Yıllar önceydi... Türk dergiciliğinin duayenlerinden rahmetli Ercan Arıklı'nın...
  217. *SiRiNe*

Formula 1e sahip çıkalım

Formula 1 adı, bir fizik formülünü andırıyor. Fakat bilindiği gibi, dünya çapında büyük ilgi çeken büyük bir organizasyon. Türkiye de bu hafta boyunca bu organizasyonun önemli bir parçası. Aslında çoğu kişinin aklında bir otomobil yarışı değil, herkes için değişik anlamı veya anlamları olan bir...
  218. *SiRiNe*

Tut şunun ucunu

BAHARIN etkisi herkeste başka türlü tezahür ediyor. Kimi áşık oluyor her bahar... Kiminin "gitme"si tutuyor... Kiminde fazladan bir umut, neşe... Ama yataktan uyumamış da maraton koşmuş gibi kalkma hali herkeste ortak, o ayrı. Ben gitme arzusuyla yanıp tutuşanlardanım...
  219. *SiRiNe*

Yiğidim, aslanım 5-3

Sarı-kırmızılılar, nefesleri kesen maçta Sivasspor karşısında Song’un kendi kalesine attığı golle şok yaşadı. Arda’nın üst üste iki golü takımı rahatlattı. Mehmet Yıldız beraberliği sağladı, Ayhan, Cim-Bom’u ayaklandırdı. Sezer ile yeniden umutlanan ev sahibi Arda ve Hakan...
  220. *SiRiNe*

İş kadınlarını da renkli bir yaz bekliyor

Bir gün bahar, bir gün kış denebilecek günler yaşıyoruz. Biraz yorucu, özellikle de ne giyeceğimizi bilemediğimiz günler bunlar... Ama bir yandan da yazın habercisi klasik bahar günleri aslında... Bugüne kadar gelecek yaz sezonu için yapacağınız alışverişte yardımcı olabileceğini düşündüğüm...
  221. *SiRiNe*

Pazar notları...

Gelinciklerin verdiği ders... Şu “an”ın canlılığını değil de gelecek zamanı istiyorsan; güzelliği yerinde değil de ille de kendi evinde istiyorsan ve sevmiyor, hesap yapıyorsan; bu CAN solar! Tez elden ve kesinkes solar! *** Yine de tuttum, çocukluğumda yaptığım gibi iki gelinciği...
  222. *SiRiNe*

Sapık var!

ERKEK 76, kadın 26 yaşında. 50 yaş fark! Aslında bize ne... Hani ne derler, "Alan razı, satan razı." Fakat insan refleks olarak bağırmak istiyor... "Sapık var!" Hani konu komşunuzda varsa böyle aralarında 50 yaş fark olan çift, çoluğu çocuğu uzak tutun derim! Nitekim bu...
  223. *SiRiNe*

Hatırlıyor musun sevgili?

Antalya Akdeniz Üniversitesi’nden öğrencilerle bir aradaydık geçenlerde... Son dönemde olup biteni bir de onlardan dinledim. “Akdeniz Üniversitesi’nde birbirimizle hiç ayrımcı sosyal ilişkiler sürdürmedik. Her politik görüşten arkadaşı bir arada barındırabilecek çağdaşlıkta bir...
  224. *SiRiNe*

Sahte doktorun CVsinde yok yok

Sahte doçent diplomasıyla çocuk doktorluğu ve müdürlük yapan Ece Atalar Onaran (27), çalıştığı hastane yönetiminin yaşının küçük olmasından şüphelenmesiyle, polis tarafından yakalandı. Sahte doçentin CV’sinde Fransa ve İngiltere’de de-ğişik branşlarda eğitimden Keşmir’de...
  225. *SiRiNe*

Ermenistan Utanmalı..

Cumhurbaşkanı Gül, “Türkiye’nin bölgenin istikrarı için dolaylı olarak katkıları var. Ama bir ülkenin bayrağını göz göre göre eğer bazıları çiğniyor ve bunu görüyorlarsa, o ancak o ülkenin utanacağı bir şeydir” dedi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ermenistan’da soykırım...
  226. *SiRiNe*

Taburu basmaya gelen Pkk'lılara anında sert yanıt

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ne 19 kilometre uzaklıkta bulunan Köprülü Sınır Jandarma Taburu ile, Kavşak Köyü'ndeki Jandarma Taburlarını basmaya gelen PKK'lı teröristler geri püskürtüldü. Terör örgütü PKK, Dağlıca baskınının bir benzerini dün gece tekrarlamak istedi. Çıkan...
  227. *SiRiNe*

Üç karım var, size ne

TEKBİR Giyim’in sahibi Mustafa Karaduman, 3 eşli olduğunu, tüm eşleri ve çocuklarıyla birlikte aynı evde yaşadıklarını itiraf etti. Karaduman, Vatan Gazetesi'nden Yusuf Demir'in sorularını cevaplandırdı Boşanıp da mı evlendiniz her seferinde? MK: Yok hayır. Bir aradayız...
  228. *SiRiNe*

Yeter Ki İnan...

O iki dudak arasından çıkan sözler tokat gibi yapışmıştı yüzüme... İlk anda inanmamıştım yanılıyor olmalıydı.(Sanırım bu benim ki gizli bir reddedişti.) Fakat bu reddedişin boşa olduğunu anlamam uzun sürmemişti. İşte o zaman hayat bana gerçek yüzünü ve anlamını göstermeye başlamıştı. Hayatın...
  229. *SiRiNe*

Yaza az kaldı

Bu uyku hali kesin geçecek. Erguvanlar yerini daha koyu yeşil bir tona bırakacak. Havalar ısındıkça bu tahammülsüzlük, bu arada kalmışlık, bu sinir de geçecek. Tiril tiril elbiseler, açık ayakkabılar, ketenler, penyeler çıkacak ortaya. Serinlemek için dondurma yenilecek limonlu, çilekli...
  230. *SiRiNe*

Unutur, biter....

Dün gece kızım günün birinde açması için sakladığım bir çantayı sürüye sürüye çalışma odasına getirdi. Aklım tamamen okuduğum sayfada olduğundan önce fark edemedim hangi çantayı açtığını. Sonra bir fotoğraf getirdi burnumun önüne. Tatlı bir şaşkınlıkla “Anne sen babamla evli miydin?&#8221...
  231. *SiRiNe*

Hiyerarşi :)

Yanınızda daima 2 kişi bulunur: 1) MÜDÜR , Sürekli gülümseyerek kötü amaçlarını saklamaya çalışır. 2) ŞEF, Sürekli olarak senin üzerine yine hangi işi atacağını hesap etmekle meşguldür. Ve son olarak SEN; tüm bunlarla başa çıkmaya çalışırsın. Bu durumu en iyi anlatan resim aşağıda ...
  232. *SiRiNe*

3 çocuk deyince Bakan konuştu!

Vallahi ben nihayet Nimet Çubukçu’nun sesini duyduğumuza sevindim. İyi ki Başbakan “3 çocuk”tan söz etmiş. Çocuklara, hem de devlete emanet edilmiş, kendi sorumluluğundaki Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu yuvalarında kalan kimsesiz çocuklara tecavüz edildiğinde sesini...
  233. *SiRiNe*

Bir pirinç tanesi

Keşif 1: Yemek yaparsam daha az yiyorum. Bir şekilde yemekle içli dışlı olmalıyım. Yaparken kokusu, dokusu vesaire doygunluk veriyor. Yorgun argın masaya oturunca azcık bir şey yiyip kalkıyorum. Bunu keşfetmemin otuz küsur yıl alması ayrıca hazin bir durum elbette. Demek ki bulduğum her...
  234. *SiRiNe*

Başbakan kayboldu, her şey normaldi!

Ankara dün sabah bomba bir haberle güne uyandı: Başbakan kayıptı! Geceyarısı Katar’dan dönmüş, uçaktan inip evine gitmişti... Sabah çok erken saatlerde de kimselere haber vermeden sırra kadem basmıştı! Yanında olabileceği düşünülen korumalarından ve kurmay heyetindeki üç kişiden de...
  235. *SiRiNe*

Yanıyoruz, yardım edin!

Adana'da, tüpgaz satışı yapan bir işyerinde, tüp patlaması sonucu çıkan yangında 1'i çocuk 2 kişi yaralandı. Vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan yaralılar, yakınları tarafından götürüldükleri özel bir tıp merkezinde, 230 YTL tedavi masrafını ödemeyince, 1 saat tam teşekküllü...
  236. *SiRiNe*

Ayrılık....

Kimi zaman ayrılık Onulmaz yaralara olur derman Kimi zaman ayrılık Ayırır dostu düşmandan Nisan güneşi gibisin Ruhumu aydınlatan Gel tut ellerimi Gelincikler solmadan Nurşen ASLAN
  237. *SiRiNe*

Bir Gün...

Bir gün derdim hep... Mutlaka bir gün..kocaman bir dev Kocaman yüreği ile kucaklayacak Ve beni dünyadaki herşeyin Üstünde tutacak... Kocaman avuçları içinde Kocaman sevgisiyle Bana bir dünya kuracak ....................... Sensin sandım umutlandım Kaybettin işte... kaybettim bende...
  238. *SiRiNe*

Dostluk...

Dostluk Sabah öperek uyandırmaktır... Aynı dala tutunmaktır kimi zaman aynı bisikleti sürmektir. Ayağınız yetişmese bile... Dans etmektir kolkola... küçük hediyeler almaktır... ve Kimi zaman aynı kalbi paylaşmaktır.. Öpmektir onu doyasıya Ve bunu söyleyebilmektir...
  239. *SiRiNe*

Mutluluğun Sırrı... :)))

Yeni mahallesinde kahvede sohbet eden adama arkadaşları: ''Senin aile yaşantına hayranız, eşin ve çocuklarınla çok mutlu bir yaşantın var. Karının bir dediğini iki etmiyorsun. Bu mutluluğunun sırrını bize de anlat yoksa pısırık olduğunu düşüneceğiz.'' derler...
  240. *SiRiNe*

Öğrenci Evine Hırsız Girerse... :))

Ö: Abi sigaran var mı ya? H: Masanın üstüne bıraktım iki tane. sen uyumaya devam et, ben gidiyordum zaten. Ö: Eywallah abi. Çıkarken kapıyı sıkı çek. Biraz zor kapanıyor. H: Tamam oğlum sen yat Ö: Abi merhaba naapıyosun H: Naapıyım lan bulaşık yıkıyom Ö: Hayrola abi tanıyamadım H: Hırsızım lan...
  241. *SiRiNe*

Ömer'i yakalayan polise 10 maaş ikramiye

Akdeniz Üniversitesi'nde 6 Nisanda meydana gelen olaylar sırasında, tabancayla ateş ettiği görüntüleri gazete ve televizyonlara yansıyan Ömer U'yu yakalayan polis memuruna 10 maaş tutarında ödül verileceği öğrenildi. Antalya polisi Ömer U'yu yakalayabilmek amacıyla çalışmalarını...
  242. *SiRiNe*

Fitili ateşleyen kız meselesiymiş

Tüm Türkiye’de ’1980 öncesine mi dönüyoruz’ endişesi yaratan Akdeniz Üniversitesi’ndeki olayların başlama sebebinin ’kız meselesi’ olduğu anlaşıldı. 4 Nisan cuma gecesi Ahmet Bekmez, karşıt görüşteki Tahir Deniz Uysal’ın nişanlısı genç kızı taciz ettti...
  243. *SiRiNe*

Hayatın Anlamı...

Bir gün çok zengin bir adam oğlunu yanına alarak, insanların ne kadar fakir olabileceğini göstermek için bir köye götürdü. Çok fakir bir ailenin evinde bir gün-bir gece geçirdiler. Şehre dönerken baba oğluna sordu: "Yolculuğumuzu nasıl buldun?" "Çok güzeldi...
  244. *SiRiNe*

Karnını kesip bebeğini çaldı...

Hamile kadını öldürdükten sonra karnını yararak bebeğini çalan kadın idam edilecek. ABD'li Lisa Montgomery dört yıl önce hamile Bobbie Jo Stinnett'la internet aracılığıyla tanıştı. Montgomery, 23 yaşındaki talihsiz kadından bir köpek satın almak için hamile kadının evine gitti. Ancak...
  245. *SiRiNe*

Dokunma Yüreğime...

Bitmişlik.. Tükenmişlikle.. Gözlerin arasında bir yerdeyim. .. Ne yerdeyim. ..Ne gökte… Yalan söylemedim hiçbir zaman… Korkum vardı.. Titremekliydi hallerim. . Kalbim derin bir yaranın üzerine veriyordu acı acı nefesleri ni.. Amaçsız yürüyordu ayaklarım yıllardır.. Derin bir yağmura...
  246. *SiRiNe*

Bu fotoğraf çuvaldan beter

Bir ABD'li asker bir taksiciyi öldürdü. ABD'li komutan taksiciyi öldüren askeri Japonlar'a teslim etti sonra da ABD'li komutanlar Japonlar'ın önüne geçip törenle başlarını önlerine eğdiler. Ve işte böyle özür mektubu verdiler. Japonya'ya gelince böyle... Bu...
  247. *SiRiNe*

Gerçek Aşk

Bir zamanlar, bütün duyguların üzerinde yaşadığı bir ada varmış: Mutluluk, Üzüntü, Bilgi ve tüm diğerleri, Aşk dahil. Bir gün, adanın batmakta olduğu duygulara haber verilmiş. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallarını hazırlamışlar. Aşk, adada en sona kalan duygu olmuş, çünkü...
  248. *SiRiNe*

Gökkuşağı

Dünyanın bütün renkleri bir gün bir araya toplanmışlar ve hangi rengin en önemli en özel olduğunu tartışmaya başlamışlar: YEŞİL demiş ki: - “Elbette en önemli renk benim..ben hayatın ve umudun rengiyim..çimenler,ağaçlar,yapraklar için seçilmişim… Şöyle bir yeryüzüne bakın, her...
  249. *SiRiNe*

Şaka değil gerçek :)))

Valla çok iyi geldi ;D Canım sıkılmıştı ayrıca ne yesem diye düşünüyordumm ve bi yandanda hellish'i kandırmaya çalışıyodummm kiii amesfa yetişti :D :D Amesfa arkadaşıma ince düşüncesinden ötürü hellish ve *SiRiNe* olarak teşekkürü borç biliriz (:
  250. *SiRiNe*

Pesimist'in İntikamı :))

Pesi yaaaa naptın öle tam cevap yazıyodum kilit vurmak istiyommm diyee bi baktım artık mesaj da yazamıyommmm aç konuyu lütfen iyi adam :D :D
  251. *SiRiNe*

Ne kadar duyarlıyız...!

Duyarlı bir toplum olduğumuzu düşünüyorum ama nedense bazen düşünme yeteneğimizi kaybettiğimizi kaybediyoruz... Geçem akşam iş çıkışı servisteydim ve ambulans siren sesi duyuldu belliki bir insan yaşam mücadelesini veriyordu bu tür durumlarda saniyeler bile çok önemli bunu hepimiz biliyoruz...
  252. *SiRiNe*

Kaç canlı :))

kediye bak yaw amma uyanık çıktı :D :D
  253. *SiRiNe*

Ayrı ev mi istiyordunuz...! :))

İşte sonuç :D :D
  254. *SiRiNe*

En Masum AŞK :)

daha masum olamazdı sanırım (S) ama sanki kızın kalbi biraz buruk :^) (hüsnü kuruntuda olabilir) (:
  255. *SiRiNe*

Müşteri Memnuniyeti :)

nası ama babanemm :D :D süperr dimi ;D
  256. *SiRiNe*

Pantolonu düştü, oyuna devam etti

Pantolonu düştü, oyuna devam etti KIRIKKALE'de düzenlenen Amasya, Çankırı, Çorum, Yozgat ve Kayseri'den halk oyunları ekiplerinin katıldığı yarışmanın ikinci gününde yapılan stilize daldaki yarışmalar sırasında pantolonu düşen bir öğrenci, göz yaşlarını tutamadı. Orta öğretim...
  257. *SiRiNe*

İlk iş günü :))

İlk Gün Taksicilikte ilk günü olan şoförün taksisine binen müşteri şoföre bir şey sormak için hafifçe omzuna dokunur. Şoför bir çığlık atıp, direksiyonun kontrolünü kaybeder ve kaldırıma çıkıp, bir vitrinin önünde arabayı durdurur ve arkaya dönüp müşteriye: 'Bir daha bunu yaparsan gözünü...
  258. *SiRiNe*

Gelin-Kaynana

gelin kaynana karsi karsiya oturmuslar kaynana ; gelin sen daha yenisin birbirimizin huyunu suyunu oturup konusarak anlayalimdemis. gelinde ; - tabi anne konusalim demis. kaynana baslamis anlatmaya. - aman kizim benim çhalim vardir dikkat et. saçima gültakmissam;neseli olurum. her yola...
  259. *SiRiNe*

Sütaşlar...:))

kırmızı herkesi çekmeyebilir ama dimi (:
  260. *SiRiNe*

Nefes Al Nefes Ver...!

Temel birgün berbere gitmiş, kulağında volkmeni.Oturmuş berber koltuğuna demiş : -Biraz kısaltın. Berber : -Tamam yalnız şu kulaklıkları çıkar, demiş. Bizim Temel demiş : -Olmaz, çıkarırsam ölürüm. Berber "peki" anlamında başını sallamış, enselerden kısaltmaya başlamış.Kulaklara...
  261. *SiRiNe*

Evlilik teklifi :))

işte teklifin altında yatan gerçek (:
  262. *SiRiNe*

Türkiye'de doğduysan potansiyel teröristsin

Bush yönetimi tarihin en geniş kapsamlı fişleme operasyonuna start verdi. Aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 35 ülkede doğan, büyüyen ya da burada akrabaları olan kişiler “potansiyel terörist” olarak sınıflandırılacak. 11 Eylül saldırılarının ardından ABD'ye...
  263. *SiRiNe*

Ayna :)

Tarihte ilk kez kars'a ayna gitmiş. Adamin biri aynayi görüp eline almis. Daha önce hiç kendini görmedigi için ölen kardesine benzetmis karsisindakini. Adam:- Ey gidi gardasimm. Seni bi daha görmek nasipte varmis_! Aynayi eve götürüp sarilip uyumus kardesine:). Karisi bakmis adam...
  264. *SiRiNe*

Taklitçiler :))

Napsınlar ama değil mi umut insanların yelkeni (:
  265. *SiRiNe*

Kerem CEM - Kalenin Fethi

http://www.youtube.com/watch?v=qKedUVaTmvc<br /><br />Bıraktı sana çalışmayı artık kalemim (:<br />
  266. *SiRiNe*

Türban başvurusu kabul edildi

Anayasa Mahkemesi, üniversitelerde başörtüsünün serbest bırakılmasıyla ilgili Anayasa değişikliğinin iptaline ilişkin yapılan başvuruyu kabul etti. Mahkeme, davayı esastan görüşecek. Anayasa Mahkemesi heyeti, bugün yaptığı toplantıda, CHP ve DSP'nin açtığı davada ilk incelemeyi yaptı...
  267. *SiRiNe*

Sallaması çıkmış :) )

ben kullanmam ama kullananlar için büyük kolaylık olsa gerek :D :D (:
  268. *SiRiNe*

Ödeşmiş olurduk...!

Temel ile Dursun Temel ile Tursun her gün mendirekte balık tutarlarmış.. Bi gün Tursun, "Ula Temel", demiş, "Haçan sen boyle paluk tutarken, pen senun eve sızsam, senin Fadimeyla aşna-fişna edup, hamile piraksam, penden çocuğu olsa, senle pen ne olurduk?" Temel...
  269. *SiRiNe*

Puzzle ;))

Bir gun sarisinin biri erkek arkadasini arar ve soyle der " Lutfen bir an once buraya gelip de bana yardim edermisin. Bir puzzle aldim ancak bir turlu yapamiyorum ve o kadar ugrasmama ragmen henuz baslayamadim bile" Erkek arkadasi sorar " Peki tamamlandiginda ne cikmasi lazim...
  270. *SiRiNe*

Hükümete yeni kaynak

Hükümetten devrim gibi karar... Kamudaki 83 bin makam aracı satılıyor. İlk etapta genel müdür olmayan herkesin aracı alınıyor. Proje tamamlanınca milyarlarca YTL devletin cebinde kalacak. Hükümet, Maliye Bakanlığı öncülüğünde müthiş bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Taşıt Kanunu'nda...
  271. *SiRiNe*

Tanınmak istemiyorum :)

herzaman söylerim akıllı hayvanlar :D :D Çok şekey yaaaaa
  272. *SiRiNe*

Düşük Belli Pantolona Taktı!

Show Tv'de Petek Dinçöz'ün Programına Konuk Olan Oktay Kaynarca, 'Türk Gençliği Kime, Neye Özenir?' Sorusuna İlginç Bir Çıkış Yaparak Yanıt Verdi. Kendisinin gençliğinde Yılmaz Güney'e çok özendiğini, Kadir İnanır ve Tarık Akan'ı çok beğendiğini anlatan Kaynarca...
  273. *SiRiNe*

Artık minibüse E-5 yasak!

Minibüslerin güzergahları değiştir. Artık E-5'e çıkamayacaklar. Metrobüs hattının devreye girmesiyle minibüslerin belli güzergahlar dışında E-5 karayoluna girmesi İBB tarafından yasaklanmıştı. Ancak daha önce 1 Şubat 2008'de devreye gireceği belirtilen yasak, minibüsçülerin itirazı...
  274. *SiRiNe*

Bu Kadar da Olmaz Ama....!

İlk kez bir itirafta bulunuyorum... Aslında biraz garip geliyor burada anlatmak ama yok çatlıycam birilerine anlatmam lazım...! Ben yakın iki arkadaşımı tanıştırdım ve güzel bir ilişkinin başlangıcına vesile oldum evet buraya kadar herşey çok güzel ama onların ilişkisi güzel gittiği sürece...
  275. *SiRiNe*

Çay içerken....

Çay'ı çok sevdiğimi söyleyince, yasli bir teyze anlattı geçenlerde, bak diye basladi söze ... Çayın alt demliği evdeki kaynanadır; devamlı kaynar durur.. Üst demlik evdeki gelindir; alt demlik kaynadikça o olgunlaşır, demlenir... Gelinin kocası ise bardaktir; biraz kaynana doldurur onu...
  276. *SiRiNe*

İnterneti CIA mi kesiyor?

9 ülkenin bağlantısı gitti. Rusya devriye gezmeye başladı... Mısır, Hindistan, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Pakistan gibi pek çok ülkeyi etkileyen internet kesintisi için komplo teorileri ortaya atılmaya başladı. Kesintinin, deniz altında bulunan fiber optik kabloların bir gemiden atılan çapa...
  277. *SiRiNe*

Türk gemisi yandı, Yunanlılar kurtardı

31 kişi alevlerin arasından son anda kurtarıldı... UND Adriyatik isimli Türk gemisi, Hırvatistan açıklarında yandı. Uluslararası takip sistemine dahil olan Türk Denizcilik Müsteşarlığı gemiden S.O.S sinyalini aldı. Bölgedeki Yunan gemisi UND Adriyatik’e yönlendirildi, 31 kişi alevlerin...
  278. *SiRiNe*

Geveze Papağan

Adamin biri evine gelir ve posta kutusunda telefon faturasini gorür. bakar ki 3 milyar küsür lira fatura.Beyninden vurulmusa döner. Hemen ayrintili fatura ister. Fatura gelir. Aranan bütün numaralar adamin arkadaslarina ve dostlarina aittir. Adam 'Bu nasil olur? Ödeyecegiz mecburen' der...
  279. *SiRiNe*

14 Şubat Sevgililer Günü Nedir?

14 Şubat Sevgililer için farklı bir gün, çünkü adı üstünde sevgililer günü… Nereden geliyor bu Sevgililer Günü acaba? Sevgiler Günü’nün başlangıç tarihi eski Roma İmparatorluğu zamanına uzanıyormuş. Eski Roma’da 14 Şubat günü bütün Roma halkı için önemli bir gündü. Sevgililer...
  280. *SiRiNe*

Yurdumun polisi ..:))

Bankamatik sırasındaydım. O sırada bir trafik polis otosu geldi. Banka önündeki park etmiş arabanın plakasını anons etti. Önümdeki şahıs para çektiğini, arabayı hemen çekeceğini işaretlerle polise anlatmaya çalıştı. Bir polis ortalığı yıkan anonsu patlattı: " Yüz milyon fazla çek...
  281. *SiRiNe*

Hamile ama nüfus kaydında hálá erkek

İzmir’de beş aylık hamile olan 20 yaşındaki Emine Yüce, kadın olduğunu ispatlamaya çalışıyor. Yozgat Yerköy’deki nüfus kütüğünde, memurun hatası yüzünden cinsiyet bölümüne ’kadın’ yerine ’erkek’ yazılan Yüce, çocuğunun babası Özgür Çakmak’la evlenemiyor...
  282. *SiRiNe*

Babam

Babam uykunu böleceğim ama seninle konuşmak istiyorum Uyan baba,uyan!bak sana neler anlatacağım Başucuna gelip,sana böyle haykırdığımda gözlerini açıyorsun Biliyorum Beni dinliyor,belki bana bir şeyler fısıldırıyorsun, Biliyorum Ama,gücüm ne toprağı yenip gözlerine ulaşmaya yetiyor, Ne de...
  283. *SiRiNe*

Gidişim neyi değiştirecek bilmiyorum, ama gidiyorum...

Yüreğimde söylenmemiş sözlerin acısı, ellerimde ellerini tutamamış olmanın sızısı gidiyorum... boğazımı düğüm düğüm eden bir cümle şimdi "seni seviyorum!"söylenmedikçe nefes almamı engelleyen, kulağına ulaşmadıkça anlamını yitiren bir cümle şimdi... "seni seviyorum!&quot...
  284. *SiRiNe*

Saddam'ı sorgulayan FBI ajanı konuştu

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'i aylarca Bağdat'taki hücresinde Arapça sorgulayan Lübnan asıllı FBI ajanı George Piro, Saddam'ın tüm itiraflarını anlattı. Saddam ile her gün görüşen tek kişi olan Piro, "FBI ajanı olduğumu bilse, kendisinin çok altında olduğum...
  285. *SiRiNe*

Rektal Termometre.......

Adam evine donunce karisini hungur hungur aglarken bulmus. Telasla sormus. -"Eczaci." demis karisi icini cekerek. "Telefonda bana kufur etti! Adam ofkeyle eczaneye kosmus. -"Sen ne dedin benim karima" diye saldirmis eczaciya. -"Durun!" demis...
  286. *SiRiNe*

Beş top....

Rahmetli Üzeyir GARiH yıllar önce Çukurova'ya gelmiş, Adana'da İş adamları toplantısında bir konuşma yapmış. Bugünlerde yaşanılan ilişkileri görünce... Şöyle demiş rahmetli GARiH; "Hayat havaya attığımız 5 topla oynanan bir oyundur. Bu toplardan sadece bir tanesi lastik ,diğer...
  287. *SiRiNe*

Bİr Bilmecem Var...!

Evet arkadaşlar başlıktanda anlaşıldığı gibi bir bilmecem var. Cevabını ben bilememiştim ve öğrendiğimde şaşırmıştım. Bakalım sizler bulabilecek misiniz...? Yapan satıyor.... Satın alan kullanmıyor... Kullanan Görmüyor... hadi kolay gelsin... (&)
  288. *SiRiNe*

Asıl cesaret...:))

Karacıların komutanı bir asker çağırmış. Asker - 'Emret komutanım,diyerek yanına gitmiş. Komutanı yere yatmasını istemiş.Daha sonra da bir tanka askerin üzerinden geçmesi için emir vermiş,asker kılını bile kıpırdatmadan yattığı yerde beklemiş ve malumunuz ezilmiş.Komutan diğerlerine dönerek...
  289. *SiRiNe*

Albüm için annesi şiir yazdı

Barış Akarsu anısına hazırlanan "Ayrılık Zamansız Gelir" adlı albümde, Hatice Hanım, oğlu Barış için şiir yazdı. Geçtiğimiz yaz geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Barış Akarsu anısına hazırlanan "Ayrılık Zamansız Gelir" adlı albümde, Hatice Hanım, oğlu Barış için...
  290. *SiRiNe*

Fedakar baba yaşama sırasını oğluna verdi

İzmir'de böbrek hastası olan ve nakil için bekleyen baba-oğul için ikisine de uyan böbrek bulundu. Baba, hiç tereddüt etmeden nakil sırasını 11 yaşındaki oğluna bıraktı. Ege Üniversitesi (EÜ) Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun, 11 yaşındaki Ömer...
  291. *SiRiNe*

Oya Bora - Sevmek Zamanı

http://www.youtube.com/watch?v=u4UIlwOcY2U<br /><br />ben çok seviyom bu şarkıyı umarım beğenirsiniz.
  292. *SiRiNe*

Başkası vurmuştur ...:))

80 yaşındaki Ahmet bey doktora gider. Doktor sorar : Neyiniz var Ahmet bey? Hiç bir şeyim yok, turp gibiyim ve 18 yaşındaki karımdan bir çocuk sahibi olacağım. Doktor bunun üzerine Ahmet Bey'e bir hikaye anlatmaya başlar: Avcının biri her gün tüfeğini alarak geyik avına çıkarmış. Bir...