Arama sonuçlarınız

1. H

Buğulanmış bir cama ne yazardınız???

Canınız sıkıldı hava soğuk ve yağmurlu camdan dışarı bakarken camın buğulandığını farkettiniz o anda cama ne yazmak ısterdınız...(veya farzedınkı şu anda öle bır durum oldu, ne yazardınız)
  2. H

Kime akıl danışırsınız?

Akıl akıldan üstündür, sözünü çok severim. Kararsız olduğum konularda çevremdekilerin fikirlerine danışırım mutlaka. Bu eşim, annem, kardeşlerim ya da arkadaşlarım olur . Kararsız olduğunuzda sizin akıl danıştığınız, fikirlerini aldığınız kimseler var mı? Varsa kimler? Yoksa her...
  3. H

İlk Önce Hangisi Dikkatinizi Çeker?

Yeni tanışdığınız bir insanın ilk önce neyine dikkat edersiniz? Sizi ilk etkileyen ne olur?
  4. H

Aşk renginiz hangisi?

Aşk renginiz hangisi? Kırmızı: Aşkın ve arzunun rengidir. Mutluluğu temsil eder ve kişinin iştahını açar. En uyarıcı renk olarak kabul edildiği için insanların üzerinde canlandırıcı, kışkırtıcı ve heyecan verici bir etki yaratır. Tansiyonu yükseltir, kan akışını hızlandırır. Ne kadar parlak...
  5. H

Taviz Vermediğiniz 3 Prensibiniz? NEDİR ?

Taviz Vermediğiniz 3 Prensibiniz nedir arkadaşlar????? Benimkiler, haksızlığa boyun eğmem Söylediğm her sözün arkasında durmak Gerçek dostum ölünceye kadar dostumdur
  6. H

Bir Arkadasiniz Giysinizi Ödünc Istedi Ve Siz .....

giysilerinizi baskalarina ödünc verirmisiniz ? :innocent: YADA ödünc alirmisiniz ?;) bu konuda ne düsünüyorsunuz ????:stuart: yada basiniza gelen herhangi bir olay var mi ??? :whistling::D
  7. H

Bilgisayar Basindayken Sizi En Sinir Eden Sey Nedir ??

Seslerinizi burdan duymaktayim evliyseniz cocugunuzun seslenmesi,esinizin yemek istemesi,evleri temizlemeniz gerektigi bekarsaniz,annenizin dirdiri kalk yeter ,erkek arkadasinizin bulusmak istemesi,okul vs vs hadi yazin bakalim nedir sizi sinir eden seyler
  8. H

Hayatta bir duyguyu çıkarma hakkınız olsaydı ??

Hayatta bir duyguyu çıkarma şansınız olsaydı ?? Hangisini çıkarırdınız ve neden?? Ben;herseyi cok fazla kafama takma duygumu cikarirdim
  9. H

Annenizden en çok duyduğunuz sözler neler?

Annenizden en çok duyduğunuz sözler neler?;) Benim anne olunca anlarsın
  10. H

Bir süre görüşmemek ilişkiyi toparlar mı?

İlişkiyi toparlamak için verilen aralar ilişkiyi toparlar mı ??? yoksa dağıtır mı ??? Bazen mesafeler iyi gelir ; özlersin özlenirsin ilişki kuvvetlenir diyenler mi yoksa mesafe soğukluğu sırtında taşır diyenlerden misiniz ??? ;)
  11. H

Birlikte Yemeğe Çıktınız ve...

:$DiyeLimki sevgiLinizLe(kocanız) yemeğe çıktınız. Restarunta gittiniz tam yemek yerken sevgiliniz yada eşiniz ağzını kapatıp hapşurdu. Ağzından eLini çekti. Anam oda neeee dudağının üst kısmında pisLik var Naparsınız??? (Ben peçeteyLe siLerim... sorduğundada lekeydi falan derim)
  12. H

Evlilik teklifi nasıl olmalı ???

Biz bayanlar romantik varlıklarız ama ne yazıkkı cogu erkek boyle degil, hepımız hayaller kurarız,hele bı sevgılımız varsa kesın evlılıkle ılgılıli pembe hayaller vardır... pekı ya evlenme teklıfı... bence cok guzel ve ozel olmalı ya sızce ?? evlı arkadaslar nasıl bı evlenme teklıfı beklerdınız...
  13. H

Beraber yururken baska bayanlara baksa!!!

Yanındaki bayan güzel olsada gözü etrafta olan erkeklere ne dersınız. ne yapmalı bunlara şimdi görmezden mi gelemeliyoksa hangisi?siz ne yapardınız???
  14. H

Halanizi mi yada teyzenizi mi daha cok seversiniz?

evet kizlar gelin bakalim halaninizimi (halalarinizimi ) yada teyzenimizi ( teyzelerinzimi) daha cok seversiniz??? ben teyzelerimi diycem
  15. H

Hiç şaç saça kavga ettiniz mi?Nasıl oldu?

Evet arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum!:D Baylar sizlerden de cevap bekliyorum Lol
  16. H

Hayata 16 parmakla merhaba dedi

Ülkede her 30 sanide bir bebek sakat doğuyor. Son olarak 16 parmaklı bir yavru dünyaya geldi. Çin'de her 30 saniyede bir bebek sakat olarak dünyaya geliyor. Çin'nin Lezhou bölgesinde bir hastanede iki ayağında 16 parmak olan bir çocuk doğdu. Küçük yavrunun ellerinde ise beş parmak bulunuyor...
  17. H

Yılın Fıkrası...

Adamin biri yeni aldigi arabasi ile ilk defa yola Çikmiş. Araba son model, radyoyu açmak istemiş ama kanal ayar dugmesini bulamamis. Hemen servisi arayip durumu bildirmiş,servis elemani : -'Beyefendi, endişelenmeyin !... Bu yeni model bir radyo, kanal ayari otomatik. Siz ne dinlemek istediginizi...
  18. H

İnsanoğlu

Küçük kız annesine "İlk insan nasıl dünyaya geldi" diye sormuş, "Tanrı Adem ve Havva'yı yarattı, çocukları oldu ve insanoğlu yeryüzüne yayılmaya başladı yavrum" diye izah etmiş annesi.. Birkaç gün sonra küçük kız aynı soruyu babasına sormuş.. "Binlerce yıl önce maymunlar vardı" demiş babası...
  19. H

Tümörlü böbrek yerine sağlam böbreği aldılar

Konya'da gittiği hastanede tümör bulunan böbreğinin yerine sağlam böbreğinin alındığı iddia edilen kadının ailesi Sağlık Bakanlığı'na suç duyurusunda bulundu. Edinilen bilgiye göre, Konya merkez Karatay ilçesinde oturan 5 çocuk annesi Gülizar Durmaz, yaklaşık 2.5 ay önce sağ...
  20. H

Malezya'da yabancı işçiler köpek eti yiyor

KUALA LUMPUR (İHA) - Yükselen yiyecek fiyatları, Malezya'daki yabancı işçi nüfusu arasında köpek etine rağbeti arttırdı. Yüksek yiyecek fiyatları ve ailelerine daha fazla para gönderme ihtiyacının kendilerini köpek eti yemeye mecbur bıraktığını ifade eden Endonezyalı işçi Wagang Saring...
  21. H

Eğer ben anne olmasaydım...

Eğer ben anne olmasaydım... Topuksuz ayakkabılarla da şık olunabileceğini bilmeyecektim. Hamileliğim esnasında 80'li kilolara kadar çıkıp kendi çapımda ilk defa bir alanda rekorumu kıramayacaktım. O küçücük ellerle renkli kartonlardan yapılmış bir kâğıt parçasının bu kadar değerli...
  22. H

Mutluluğu sırrı..

Yeni mahallesinde kahvede sohbet eden adama arkadaşları:''Senin aile yaşantına hayranız, eşin ve çocuklarınla çok mutlu bir yaşantın var.Karının bir dediğini iki etmiyorsun. Bu mutluluğunun sırrını bize de anlat yoksa pısırık olduğunu düşüneceğiz.''derler.''Kısaca...
  23. H

Fanatik GS li..

Fanatik Hasta cımbomlu gerçektende hasta olur ölüm döşeğine düser. Her zaman maçlara gittiği fanatik arkadaşları ziyaretine gelirler. Son defa görelim derler. " Allahın takdiri,elden birşey gelmez ama bir son istediğin varsa barı onu yerine getirelim " O zaman beni Fener´e üye yapın...
  24. H

Süper Arkadaşlar......

Zamanın birinde 2 sevgili varmış.çok severlermiş birbirlerini.gel zaman git zaman çocuk askare gitmiş çocuk askerdeyken kız başka birini aşık olmuş bunu mektupla anlatmak zorundaymış ve yazmış sen askerdeyken ben başka birine asık oldum nolur kusura bakma sende olan resmimide bi zahmet bana...
  25. H

Onun Sicili Temiz Ossun...

Bu hikaye trakyada geçmis gerçek bir olay; Yasli bir amca, eseginin üzerinde karayolunda seyretmektedir. Bunu gören trafik polisleri, amcaya takilmak isterler ve durdururlar. Polis: Be amca, necin dakman golani? (Golan: Emniyet kemeri.) Amca: Dakmam be iste! Polis: E bak gordun mu, simdi ceza...
  26. H

Keskin zekâ diye ben buna derim

Adam, avlanmanın son derece yasak olduğu, yakalanınca çok yüklü para cezalarının kesin uygulandığı milli parkta, göl kenarında, kucağında kocaman bir balık ile parkın polis müdürüne yakalanmış.. 'Avlanma izniniz var mı?..' diye sormuş, polis müdürü.. 'Yok..' demiş adam...
  27. H

Bende Öğrendim Artık!

Ögrendim Hayatimda ilk önce sevmeyi ögrendim, çünkü sevdikçe kendimi hissettigimi gördüm. Affetmenin ne oldugunu anladim ve affetmenin aslinda yeni insanlar kazandirdigini gördüm. Bir gün geçmisime baktigimda pismanliklarimdan üzülmedigimi gördüm, bunlari ben yasadim çünkü. Birisini...
  28. H

İnsanlar Neden Evlenir?

İnsanlar Neden Evlenir Kadınlar *Eşiniz sayesinde dosta düsmana sizi de beğenen, isteyen (üstelik nikâhina alacak kadar) biri oldugunu gösterdiniz en sonunda. * Bozulan musluk, sallanan sandalye bacayı, gevşemis vidalar, vs. için eve tamirci çağirmanız gerekmez, esiniz hepsini halleder...
  29. H

Asker arkadaşıyla evlendi

O, Güneydoğu'da, PKK teröristleriyle savaşan timin komutan yardımcısıydı. Çıktığı operasyonlarda defalarca çatışmaya girdi ve takdirnameyle terhis oldu. Askerlik öncesi kendini kadın gibi hisseden S.D., radikal bir kararla bıçak altına yatarak kadın oldu. Ve, asker arkadaşıyla nikâh...
  30. H

Abla-yeğene kot dayağı

Şanlıurfa’da, 31 yaşındaki İzzet Salman, kot pantolon giyen yeğeni 17 yaşındaki E. ile giymesine izin veren ablası 35 yaşındaki Semira Tokçam’ı döverek hastanelik etti. Ceylanpınar’a bağlı Evrenpaşa Köyü’nde çiftçilik yapan İzzet Salman, iddiaya göre komşularının ve...
  31. H

Eşmeliler yine "uzaylı" gördü

Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı Narlı köyünde 7 yıl önce uzaylı gördüklerini söyleyen bazı vatandaşlar bu sabah da uzaylı gördüklerini iddia ettiler. Alınan bilgiye göre, Tekağaç ve Dede gölü mevkisinde, tütün tarlasında çalışan Hasan Tülü (37) eşi Ferah Tülü, çocukları Hale Tülü (7) ile...
  32. H

Sokakta genç kızın eteğini kaldırıp elle taciz etti!

Eskişehir'de meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti: Kaldırımda yürüyen 25 yaşındaki D.A.'nın arkasından yaklaşıp, eliyle eteğini kaldıran 28 yaşındaki T.Ö. bacaklarına dokunarak sarkıntılık etti. T.Ö., genç kızın bağırarak tepki göstermesi üzerine hızla olay yerinden kaçtı...
  33. H

17'lik genç eşini "gözü dışarda" diye öldürdü

Konya'da 17 yaşındaki bir genç, "Gözü dışarıda" dediğini iddia ettiği dini nikahlı 16 yaşındaki eşini, çıkan kıskançlık kavgasında ekmek bıçağıyla boğazından keserek öldürdü. Genç kadın, olay yerinde hayatını kaybederken, polis tarafından gözaltına alınan cinayet zanlısının...
  34. H

Yalan söylemek...

Merhaba arkadaşlar...! Sizinle yine bi konu hakkında konuşmak istiyorum ve tabi en çok da düşüncelerinizi merak ediyorum :) Birinin size yalan söylediğini hissederseniz o kişi hakkında ne düşünürsünüz ? Bu kişi arkadaşınız olabilir,sevgiliniz,dostunuz ya da her kimse bu durum karşısında ne...
  35. H

Masaj mı, mesaj mı?

Ne fark eder ki? Masajla başlar bazen her şey... Bazen de mesajla... Aslında ikisinin de ilişkilerdeki gelişimi aynıdır. Giriş-gelişme ve sonuç bakımından eş zamanlı ve eşanlamlı ilerler. İsterseniz karşılaştırmalı olarak bakalım. Bir kere, ikisinin de iyisi, çok keyiflidir. İnsanı bazen...
  36. H

Masaj mı, mesaj mı?

Ne fark eder ki? Masajla başlar bazen her şey... Bazen de mesajla... Aslında ikisinin de ilişkilerdeki gelişimi aynıdır. Giriş-gelişme ve sonuç bakımından eş zamanlı ve eşanlamlı ilerler. İsterseniz karşılaştırmalı olarak bakalım. Bir kere, ikisinin de iyisi, çok keyiflidir. İnsanı bazen...
  37. H

Böyle sapıklık görülmedi!

Batman'da 25 yaşındaki Eşref Çetin, askere giderken eşini babasına emanet etti. Askerden döndüğünde ise hiç beklemediği bir olayla karşılaştı. Bugün'ün haberine göre Eşref Çetin, 3 yıl önce Ş.Ç. ile evlendikten bir süre sonra askere gitti. Beşevler Mahallesi 1304 Sokak'ta oturan...
  38. H

Abla dayağına kızdı ihtihar etti

SAKARYA (İHA) - Sakarya'nın Karasu ilçesinde ablasından yediği dayak sonucu bulanıma giren 17 yaşındaki genç kız, kendisini iple tavana asarak intihar etti. Edinilen bilgiye göre, Kurudere köyünde önceki gün meydana gelen olayda, 17 yaşındaki H.M isimli genç kız, evlerinin çatı takına...
  39. H

İneğe tecavüz ederken basıldı!

Samsun'un Bafra ilçesinde komşusunun ineğine tecavüz eden 28 yaşındaki R.D. para cezasına çarptırıldı. Davada konuşan, ineğine tecavüz edilen M.K., daha önce şüphe üzerine ahıra tuzak kurduğunu ifade ederek, "Ahırın kapısına, misina ipine bağlı zil taktım. Olay gecesi bir anda zil...
  40. H

Seni Neden Mi Seviyorum...

sen başımın tatlı belası, sen alınyazım kaderim! hep aynı şeyi sormaktan bıkmadın, bense cevabını vermekten... seni neden mi seviyorum? neden mi sevdim ilk günden? aslında ben seni değil, seni sevmeyi sevdim. hatırla. hatırla o ilk günlerimizi. şu bedenimin içinde, bir köşede, enkaz altına...
  41. H

Hayatın Eş Anlamı Ben..

Gördüğüne kanma dost.. Sanma taşız hiç sevmedik.. Sanma incilmedi kalp.. Gözlerden inmedi yaş.. Seveni sevemedi bu gönül.. Sevdiğine sevilmedi.. Gördüm yakınlaşmalar.. Menfaat icabı... Ya da boşluğa gelmiş geçici sevgiler.. Sonu hayasızca biten... Sevdik belki günlerce aylarca.. Ama...
  42. H

Susmak.....

"Her sözümüz dudaklarda gülüş oldu.Dönmek ihtimali yok artık, o gülüşler düş oldu" Bazen Susmak Gerekiyormuş, Bazen Bomboş Bakmak Gerekiyormuş Hayatın Yalanlarına; Anlamaya Çalışmak Saçmalık... Anlamadan Yaşamak Gerekiyormuş . Zaman Değilmiş Gideni Geri Getiren; Aslında Zamanmış Var...
  43. H

Büyümüş de küçülmüş ticareti

Henüz 4-5 yaşındalar. Doğru dürüst konuşamıyorlar bile. Ama bu hale getiriliyorlar. Sinir bozucu doğum günü partisi ABD'de yeni bir piyasa doğdu. Küçücük kız çocukları bunun kurbanı. Ama aileleri bile bunun farkında değil. Henüz 4-5 yaşındaki kız çocukları için güzellik salonları açıldı...
  44. H

17 yaşında 7 çocuğu var

İlk çocuğunu 14 yaşında doğuran Arjantinli anne 17 yaşında 7 çocuk annesi oldu. İşte 17'lik anne ve çocukları... Arjantinli 17 yaşındaki Pamela Villarruel ilk çocuğunu 14 yaşında dünyaya getirdi. Üç doğum yaparak yedi çocuk annesi olan Pamela Villarruel iki defa üçüz dünyaya getirdi...
  45. H

12 öğrenciyi döven müdür açığa alındı

Mıntıka temizliğini erken bırakan 12 kız öğrenciyi pergelle dövüp yaraladığı iddia edilen Mersin Silifke Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Yusuf Kılıç, kaymakam tarafından açığa alındı. MERSİN’in Silifke İlçesi’nde Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun 6/A sınıfında Görsel Sanatlar...
  46. H

Hrant Dinkin vurulduğu kaldırıma güvercin heykeli

Agos Gazetesi Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürüldüğü yere, barışı sembolize eden güvercin heykeli konuluyor. Ünlü sanatçı Mehmet Aksoy tarafından yapılan güvercin heykeli, Hrant Dink’in öldürülmeden bir hafta önce yazdığı "Ruh Halimin Güvercin Tedirginliği" yazısında...
  47. H

Sebekenin lideri Hanımağa çıktı

Yunan adalarına mülteci kaçıranların peşine düşen polis, şebekenin lideri olan Genç Parti belediye başkan adayı ile kocası ve 6 adamını yakaladı. GEÇEN ay Seferihisar İlçesi’nde kaçak yollardan Yunanistan’a gitmeye hazırlanan 30 kaçağın yakalanmasının ardından teknik takip yapan...
  48. H

Korna çalan servis şoförü bıçaklandı

KAYSERİ'de sanayi tipi zımba teli üreten bir fabrikanın işçilerini taşıyan servis şoförü, 43 yaşındaki Mesut Karakuş, korna çaldığı için 4 kişi tarafından dövülerek bıçaklandı. Olay, Melikgazi İlçesi Organize Sanayi Bölgesi 12 Cadde'de meydana geldi. Minibüsüyle fabrikaya işçi...
  49. H

Karımı diskoda gördüm, vurdum

TEKİRDAĞ Marmara Ereğlisi’nde geçen yıl Bulgaristan uyruklu eşi Ayfer Ramieva Yuseınova’yı (32) bir diskoda eğlenirken görüp kıskançlık krizine girerek sokak ortasında silahla vurarak öldüren İbrahim Bilkaya (35), Çorlu Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Başka...
  50. H

Erdoğan: Teröre taviz vermemiz mümkün değil

Başbakan Erdoğan, terörle mücadelenin artan yoğunlukta devam ettiğini belirterek, "Bundan taviz vermemiz mümkün değil. Terör şiddetini ortadan kaldırmadıkça, silahını bırakmadıkça güvenlik güçlerimiz bu tür olaylara sessiz kalamaz" dedi. Memleketi Rize'nin Güneysu ilçesinde...
  51. H

Titanik

Amerika'da zencinin biri pasaportunu kaybetmis. Tam da Turkiye'ye tatile gidecegi gun. aksilik bu ya... Ucagi kacıracak, kara kara dusunurken yolda bir pasaport bulmasin mi Hemen almis yerden, bir bakmis ki Leanardo di Caprio'nun pasaportu.. "Ne olursa olsun" demis...
  52. H

Kayınvalide...

Adamın birinin evinde yangın çıkmış. Komşuları yardıma koşmayıp olayı seyretmeye başlayınca iş başa düşmüş.. İlk önce oğlunu yangının içerisinden çıkarıp dışarda beklemesini söylemiş. Dalmış tekrar duman ve ateşin içerisine, kızını çıkartmış dışarıya. Sonra karısını, sonra köpeği ve kedisini...
  53. H

İsa- Musa

Hırsız, gecenin yarısında bir eve girer. Karanlık koridorda, yaktığı küçük el fenerinin ışığında ilerlerken bir ses duyar: - 'İsa seni izliyor!' Şaşkınlık ve korkuyla etrafına bakınan hırsız, bir yandan da evdeki değerli şeyleri aramaya devam eder. Tekrar aynı sesi duyar: - 'İsa...
  54. H

Ölüm korkusu

İçimden atamadığım en büyük korku! Ben ölmek istemiyorum. Yaşamak ve her seferinde ilk defa alıyormuşcasına, heyecanla nefes almak istiyorum. Hayatı öylesine seviyorum. Bayılarak ağlıyorum, Kahkahalarla gülüyorum. Hissettiğim ne kadar duygu varsa bedenimde, ruhumda...
  55. H

Duygu ve Acı

Bir Haykırış ve Kırık Bir Kalp. Can acıdı yürek kanadı... Belki sade bir cezaydı, Belkide masum bir korkutmaca. Dökülen kuruyan yapraklardı kimbilir.. Kimbilir Unutup gitmekti biraz. ... Alıntı
  56. H

Çin'in Sichuan bölgesinde korkunç deprem

Çin'in Sichuan bölgesinde 7,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başkent Pekin, komşu Tayland ve Vietnam'da yüksek binalar dakikalarca sallandı. Pekin de sarsıntı panik yarattı Çin'in güneybatısındaki Sichuan eyaletinde meydana gelen ve bölge ülkelerinde de hissedilen 7,5...
  57. H

ÖSS'de herşey değişiyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversiteye giriş için tek aşamalı ancak adayların yılda birkaç kez girebilecekleri bir sınav modeli düşündüklerini açıkladı. Özcan, Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) yapmayı düşündükleri değişikliklere ilişkin sorularını yanıtladı. ÖSS'yi...
  58. H

Çıkar beni ne olur anne

Günlerdir göremediğim yüzünün Sıcağını sindiremediğim kucağının Özlemini duyuyorum anne… Bir boşlukta gibiyim sensiz Akıp gidiyor zaman avuçlarımdan Bendini dinlemez ırmaklar gibi Durduramıyorum anne… Düşlerimde görüyorum seni, saçların bulutlar kadar ak, Gökyüzü kadar...
  59. H

Anne

Her giden bir parcami götürdü benden Kimi gülüslerimi caldi Kimi en güzel cocuk yanimi Kimi acilari cörekledi sol yanima Kimi aglatti doyasiya Ama her giden birseyler ögretti bana Anne ögrendim ,kahrolsam da Her gidenin arkasindan aglamamayi Her veda sonrasi yikilmamayi Bütün gelenlerin...
  60. H

Yüreğinin Çarptığı Yerdeyim...!

Sen; saksımda her gün suladığım çiçek Bir anne şefkatiyle büyüttüğüm bebek Ve hayatımdaki en akıllı deliliktin! Çok geç ama görüyorum ki;hep ben sulamış hep ben büyütmüş ve hep ben delirmişim! Sen sevme sevilme ihtiyacı duyduğumda Kalbime giden köprünün en can alan en sevdalı en doğru kararı...
  61. H

Sifon..

Temel Dallas'taki kuzeni Dursun'u görmeye gitmiş. Dursun Temel'i havaalanında karşılamış. Beraberce dışarı çıkmışlar. Temel bir bakmış 10 metre boyunda bir limuzin! "Uyyy, amma da büyük bu, daa!" Dursun hafifçe gülmüş: "Temel'im burası Amerika! Burada her...
  62. H

Yabancı Dil

Temel ile Dursun Sultanahmette gezinirken bir turist gelip kendilerine bir adres sorar. Turist ingilizce,almanca,fransizca sorar fakat bizim lazlar anlamaz... -Ula dursun bir yabanci dil ögrenemedik gitti, der Temel, Dursun: -Ula neye yarayacakki bak adam üç dil biliyor yine derdini...
  63. H

Genc Bayan Öğretmen

Genç kadının biri ilkokul öğretmeni olarak staja başlar, çok heveslidir. Bir gün teneffüs sırasında bütün çocuklar futbol oynarken bir çocuğun oyun alanının sonunda kenarda durduğunu görür. Çocuğun iyi olup olmadığını öğrenmek üzere yanına yaklaşır ve çocuk bir sorununun olmadığını söyler. Bir...
  64. H

Haketmediği halde sevmek mi yoksa çekip gitmek mi?

Karşınızdaki insanı çok seviyorsunuz,ama onun sizin sevginizi hak etmediğini düşünüyorsunuz!! naparsınız? kopamıyorsunuz da,ayrılamıyorsunuz da! herşeyi silip arkanızı dönüp çekip gidermisiniz! yoksa bir umut hala sevmeye devam mı edersiniz?? Evet arkadaşlar hepinizin yorumlarını bekliyorum!
  65. H

Neden Sevmeli Niye sevilmemeli

avuçlarımın arasında sıkışmış iki tutam umut var şimdi dilimin ucunda sana dair bir dize söz bir hayalim var, bir sebebim var, yaşamak için bir sen varsın benim için, bir sen vardın... Gittim ve yoksun peşimde Arkamda bile bırakamadım seni Peşimden döktüğün iki damla yaş bile yok ya O...
  66. H

Sadece Sana Bitanem...

Sonsuz bir güven duygusuyla,dizlerine kapanıp ağlayabilirim içimdeki huzuru ifeda edememenin telaşıyla... 'Neler olacak?' diye düşünüp tüketmiyorum sevgimi,'ne güzel geçti bugün' diyerek hergün tazeliyorum yüreğimdeki yerini.. Öyle bir sevdanın omzuna yasladımki başımı...
  67. H

Kaynana Olmak Bir Sanattır

Genç bir çocuk heyecanla annesine gelir ve asik oldugunu,evlenmek istedigini ve kizi tanistirmak istedigini söyler. Ama sadece eglence olsun diye eve 3 kiz getirecegini ve annesinin evlenecegi kizi tahmin etmesini ister. Ertesi gün 3 güzel kizla eve gelir. Otururlar, bir süre sohbet...
  68. H

Siyaha Boyadım Gözlerimi...

Dün boyadım gözlerimi siyaha Yas düşmüş saksıda çiçekler solgun Umut kalmamış yollarda Çıplak ayaklı çocuklar burunlarını çekiyor İçten kanayan yaraları el sallıyor mutluluğa Bir ana sevgi dilenmekte merhamete Göğüslerinden yarını sunmakta yavrusuna Dün boyadım gözlerimi siyaha Kara kara...
  69. H

Senden başka sen yok ki...

Senden başka sen yok ki... Biliyorum bunu Ve biliyorum, yıllardır beni gözlediğini; tuzlu suyun ardından bakan bir yosun gibi... Biliyorum; bildiklerimi “bilmediğimi” zannettiğini! Senden başka da sen yok ki! Ama, yine de her zaman birşeyler var gülümsemeye değen... Değil mi...
  70. H

Evlatlık çocuk alırmısınız?

Merhaba arkadaşlar, Uzun zamandan beri aklımda olan bir konu var ve bunu sizlerle paylaşmak istiyorum ve sizlerinde bu konu hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.Ben ilerde çocuk esirdeme yurdundan bir çocuk evlatlık edinmek istiyorum çünkü okadar çok ilgiye sevgiye muhtaç bebekler...
  71. H

Derik Lisesi Müdürü tutuklandı

MARDİN (İHA) - Mardin'in Derik ilçesindeki Derik Lisesi Müdürü, okulda yazılan PKK terör örgütünü övücü yazılar nedeniyle tutuklandı. Önceki hafta, Derik Lisesi'nde okul masaları, koridor ve tuvaletlerde terör örgütü PKK lehine sloganların yazıldığı yönünde alınan ihbar üzerine...
  72. H

Henüz 15 aylık ama 13'ünde yaşlanıp ölecek!

Hızlı yaşlanma hastalığına yakalanan 15 aylık Zach için tıp dünyası seferber oldu. Bir yılda 7 yıl birden yaşlandıran hastalığa çare bulunmazsa Zach 13'ünde 91 yaşına gelmiş gibi ölecek. ABD'nin Lexington kentinde yaşayan Pickard çifti, 6 Ocak 2007'de uzun süredir hayalini...
  73. H

Japonya'da çocuk kıtlığı

TOKYO (İHA) - Japonya'da çocukların sayısı tarihin en alt seviyesine indi. Ülkede çocuk sayısı 27 senedir aralıksız olarak azalıyor. Bu da Japonya'da nüfusun ne kadar büyük bir hızla yaşlandığını ortaya koyuyor. İçişleri Bakanlığı'nın Japonya'da milli tatil günü olan 5 Mayıs...
  74. H

Askerlikte yeni dönem başladı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), terörle mücadelede reform niteliğinde aldığı karar sessiz sedasız yürürlüğe girdi. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, geçtiğimiz yıl Eğirdir Dağ ve Komando Okulu’na düzenlenen gezide, komando tugaylarında mayıs 2008’den...
  75. H

Mahmut Hocacılar gazetecileri linç ediyordu

İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Hoca’nın, Beykoz Çavuşbaşı Beldesi’ndeki iki villasının haberini yapmak isteyen Vatan Gazetesi muhabiri Alper Uruş, foto muhabiri İlker Akgüngör ve ulaştırma görevlisi Ahmet Şener cemaat üyeleri tarafından dövüldü. Alper Uruş ve İlker...
  76. H

AKP kapatılırsa Erdoğan ne yapacak

İstanbul’da bir grup gazeteciyle bir araya gelen Başbakan, Anayasa değişikliğine gitmeyeceklerinin sinyalini verdi; kapatma davasının olası sonuçları için formüllerini de sıraladı. Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) Yönetim Kurulu Başkanı Can Paker ve eşi Mihriban Paker...
  77. H

14 yaşında evlilik karakolda bitti

İstanbul Fatih’te 14 yaşındaki kızlarını evlendirmek isteyen aile ile damat adayı gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nü arayan bir kişi, Fatih’te yapılan düğünde, gelinin yaşının reşit olmadığını söyledi. Düğün salonuna giden polis, kimlik kontrolü ile damat adayı...
  78. H

Maymun Tuzağı

Asya'da maymun yakalamak için kullanılan bir çesit tuzak vardır. Bir hindistancevizi oyulur ve iple bir agaca veya yerdeki bir kazıga baglanır. Hindistancevizinin altına ince bir yarık açılır ve oradan içine tatli bir yiyecek konur. Bu yarık sadece maymunun elini açıkken sokacağı kadar...
  79. H

Bandırmada 4 metrelik köpek balığı yakaladı

Marmara Denizi'nde İmralı açıklarında 4 metre boyunca camgöz cinsi köpek balığı yakalandı Marmara Denizi'nde bir süredir balıkçıların ağlarına saldıran 'camgöz' cinsi köpek balığı uzun uğraşlar sonunda yakalandı. İmralı Adası açıklarında avdan dönen iki balıkçı teknesinin 5...
  80. H

Organ nakli caiz mi?

İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi'nden organ nakli 'fetva'sı... 11.04.2008 10:25 Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaman, ''Bütün tedavi yolları tüketilmişse, bir şifa ümidi olarak, organ nakli ihtimali alternatifsiz bir çare olarak...
  81. H

Temel İle Dursun

Temel ile Dursun iki katli bina yaparlar. Birinci kati tamamladiktan sonra evleri olmadigi icin orada kalmaya karar verirler. Yaz mevsimi oldugundan yattiklari yere sivri sinekler dolar. Bunlar da sineklerin kendilerini sokmamasi icin yorgani baslarina kapatirlar. Gunlerden bir gun yine...
  82. H

Ne Tarafa Yatıyorsunuz?

Bir tarafa yatarak uyuma durumunda, yatılan yöne bağlı olarak burun deliklerimizin birisinin tıkanırken, diğerinin açıldığı ve solunumun açık olan burun deliğinden yapıldığı araştırmalarla belirlenmiştir. Ayrıca nefes alınan burun deliği ile beynin yarımküreleri ve sempatik-parasempatik...
  83. H

Ezan yerine Zeki Müren şarkısı çalındı

Trabzon’da merkezi sistemden öğle ezanı yerine Zeki Müren’in bir şarkısının yayınlanması günün konusu oldu. Kent merkezinde dün öğle vakti, merkezi sistemden ezan yerine Zeki Müren’in ‘Geçtiğim dikenli aşk yollarında, elimden bir kırık saz geldi geçti” şarkısını...
  84. H

Başkaları için harca mutlu ol

Bilim adamları araştırdı: Mutlu olmak için ne gerekiyor? Sonuç insanlık dersi gibi çıktı. Kanadalı araştırmacılara göre, insanı mutlu eden çok para değil, parayı başkaları için harcamak. Science dergisinde yayınlanan araştırmada, gelirinin bir kısmını başkaları için harcayanların, bunu...
  85. H

Öz kızıyla ilişkisini TV'de anlattı

Öz kızından çocuk sahibi olan 61 yaşındaki adam ilişkisini televizyonda anlattı. Sapık Avustralyalının mutluluk pozu... Avustralya öz kızı ile ilişki yaşayan ve çocuk sahibi olan 61 yaşındaki John Deaves’i konuşuyor. ‘Kanal 9’da yayınlanan ‘60 Dakika' isimli...
  86. H

Nikáhsız kadının şiddetten korunma hakkı var mı, yok mu?

Yürürlüğe giren 4320 sayılı yasa, sadece resmi nikáhlı kadınları şiddetten koruyor, resmi nikáhı olmayan ya da boşanmış kadınlar yasa kapsamı dışında kalıyor. Bu da şu soruyu akla getiriyor: Dini nikahlı evlilikleri ya da resmi herhangi bir nikáh akdi olmadan yaşamayı seçen kadınlar, şiddetten...
  87. H

Dedikodu yüzünden öldürülmüş

Beykoz ’da 40 yerinden bıçaklandıktan sonra poşet konulan cesedi sokağa atılan 4 çocuk annesi Melek Güre’nin (33), kendisi gibi temizlik işlerine giden Ümmühan Ç. hakkında (30) başka erkekle ilişkisi olduğu dedikodusunu yaptığı için öldürüldüğü ortaya çıktı. Polis aynı mahallede...
  88. H

Kadıköy'de Mcdonald's da bomba paniği

Kadıköy Kazasker'deki Mc Donald's önündeki şüpheli paket, polisi harekete geçirdi. İşyeri çalışanlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemede pakette, cep telefonu düzenekli parça tesirli, boru tipi bomba olduğunu belirledi. Uzman ekipler etkisiz hale...
  89. H

Kuran kursuna rağbet katlandı

Açıklanan son rakamlara göre, Türkiye’de Kuran kursuna gidenlerin sayısı, son 4 yılda ikiye katlandı. Diyanet İşleri’nin rakamlarına göre, 2004’te 127 bin olan Kuran kursuna giden sayısı, 2008’de şimdiden 250 bine ulaştı. Bu kurslara giden 250 bin kişinin ezici...
  90. H

SMS yağdı; Mahmut yeniden sınıf başkanı

Şırnak’ın Cizre İlçesi Vali Kamil Acun İlköğretim Okulu’nda sınıf başkanlığından alınan 3’üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Mahmut Tuzan, başlattığı afişli kampanya sayesinde yeniden sınıf başkanlığına seçildi. Haksız yere sınıf başkanlığından alındığını iddia eden Tuzan...
  91. H

Çok su içmek sağlığa yararlı değilmiş

Günde 2 litre su içilmesi inancının bilimsel olmadığı belirtildi. Bu konuda klinik kanıt yok. BBC ve Daily Mail’in internet sitelerindeki habere göre araştırmacılar, sağlık için günde 2 litre su içilmeli inancının "bir mit olduğunu" söyledi. Pennsylvania Üniversitesi’nden...
  92. H

Oğlunun katilinden çocuk sahibi oldu

Alman Marina K yeni doğan bebeğiyle mutluluk pozu veriyor. Aslında o 11 aylık bebeğini döverek öldüren sevgilisi Remo M.'nin çocuğunu dünyaya getirdi. 20 yaşındaki talihsiz kadın, "Oğlumu döverek öldüren adamın bebeğini dünyaya getirdim ama şu anda çok mutluyum" diyor. Henüz üç...
  93. H

Öğrendik ki...

Ögrendik ki.... Öðrendik ki. . . Bir tek insanin bize ''iyi ki varsin'' demesi, varoldugumuz için mutlu olmamizi saglar.... Ögrendik ki.... Kibar olmak, hakli olmaktan daha önemlidir. Ögrendik ki.... Hayat sartlari bizi ne kadar ciddi görünmeye zorlasa da hepimiz...
  94. H

Çaktırmadan 69 kez tecavüz etti

Avustralya'da 13 kadının içkisine uyuşturucu ilaç atıp 69 kez tecavüz eden bir kişi yakalandı. Sapığın evinde bulunan video görüntülerini izleyince tecavüze uğradığını anlayan birçok kadın sinir krizi geçirdi.. Avustralya, filmlere konu olabilecek bir tecavüz davasıyla çalkalanıyor...
  95. H

14 yaşındaki kız öğrenci, okul tuvaletinde doğurdu

ABD'nin Houston eyaletinde 14 yaşında bir kız öğrenci, okulun tuvaletinde doğum yaptı. Polis, kızın doğurduğu bebeği klozete koyup sifonu çekerek kurtulmaya çalıştığını, bu sırada bebeğin öldüğünü bildirdi. Kız öğrenci hakkında soruşturma açılıp açılmadığı belirtilmedi. Houston'da 3...
  96. H

Hademelik yaptığı okulda şimdi müdür

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır Turgut Özal İlköğretim Okulu'nda bir dönem hademe olarak çalışmış olan Nurettin Yanık şimdi aynı okulda müdür yardımcısı olarak görev yapıyor. Diyarbakır'da 52 yaşındaki Silvanlı Nurettin Yanık 1990 ve 1992 yılların arasında hizmetli olarak çalıştığı...
  97. H

Fatih Terim

Bir gün Fatih Terim Fransa milli takımı antrenörü Aime jacquet ile karşılaşmış. - Hocam sen bu takımı nasıl seçtin de şampiyon oldunuz? demiş. -Çok kolay zekalarına göre seçiyorum. Bak mesela sana bir örnek vereyim demiş ve Zidane'ı çağırmış. - Zidan'a oğlum söyle bakayım senin...
  98. H

Kan davası barışla noktalandı

ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa'da bir kişinin ölümüyle başlayan kan davası, barışla sonuçlandı. Kan davalı C. ve D. aileleri, DTP Şanlıurfa İl Teşkilatı'nın araya girmesiyle el sıkışarak aralarındaki husumete son verdi. Şanlıurfa'da ocak ayında bir kişinin öldürülmesiyle iki aile...
  99. H

Dikkat! Bugün 1 Nisan

Evinizden çıkmadan önce 1 Nisan'ın "şakanın evrensel günü" olduğunu unutmamak için önlem alın. Yoksa hiç ummadığınız bir anda şaka kurbanı olabilirsiniz. İşte, Türkiye ve dünyadan ünlü 1 Nisan şakaları: * 1957'DE BBC'nin saygın haber programı "Panorama&quot...
  100. H

Yine üstü açık foseptik çukuru: 5 yaşındaki çocuk öldü

Muş'un Kızılağaç beldesinde foseptik çukuruna düşen 5 yaşındaki bir çocuk boğularak hayatını kaybetti. Alınan bilgilere göre olay dün saat 16.00 sıralarında beldenin Hürriyet Mahallesi'nde bulunan Kızılağaç İlköğretim Okulu bahçesinde meydana geldi. Arkadaşları ile birlikte okulun...
  101. H

Dudakla Bardak Arası

>>>>DUDAKLA BARDAK ARASI >>>>>> >>>>>>Eski Sisam krallarından Ancee adında bir zalim,yeni yaptırdığı >>>>>>bir bağa üzüm kütükleri diktiriyormuş. >>>>>>İşlerin bir an önce bitmesini sağlamak için de kölelerini...
  102. H

Otobüs Şöförü Hidayet

Hidayet ölünce cennetin kapisinda kuyruğa girer.Hemen önünde bekleyen adam pederdir. Kapida bir melek beklemektedir. Melek pedere sorar: - Hiç günahin var mi peder ? Aziz melek ben rahiptim. Tüm hayatım boyunca hep tanrima dua ettim. Karima ve çocuklarima sadik kaldim. insanlara ve hayvanlara...
  103. H

54/ 18 18 / 54 ???????

Matematik profesörü esine bir faks göndermis: "Sevgili karicigim; 54 yasina geldin, bildigin gibi bazi ihtiyaclarimi artik karsilayamiyorsun. Esim olarak seninle mutluyum ve sana hic yalan söylemedim. Bunu da sana anlatinca anlayisla karsilayaca ğindan eminim. Bu gece 18 yasindaki...
  104. H

Ben Bir Defa Sevdim

adın sözcüklerin ağzıma en çok yakışanı olsun istedim .. uğrunda sahip olduğum herşeyden geçmek ve sırt dönerek yeryüzünde varolan her ne varsa yanında kalmak istedim .. kapkaranlık bir gecede yanımda olmasan bile gökyüzündeki aynı yıldıza yalnız sen ve ben bakalım istedim .. karşı...
  105. H

Katil damadıyla ilişki yaşadı

Karısını 17 bıçak darbesiyle öldüren adamın kaynanasıyla ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Kızını öldüren damadıyla birlikte oldu... Tatilde tanıştığı 18 yaşındaki Alman eşini 17 bıçak darbesiyle öldüren Tunuslu Aimen'ın kaynanası Sieglinde N. ile ilişkisi olduğu anlaşıldı. Aimen ömür boyu...
  106. H

İsveçliler Bodrum'dan 60 villa aldı

Türkiye'nin kıyı bölgelerine yabancı turistlerin yoğun ilgisi sürüyor. Son olarak Paskalya için Bodrum'a gelen İsveçli aileler, Gümüşlük'teki bir siteden tam 60 villa aldı. Berggruen A.Ş tarafından yapılan villa sitenin kendine ait kumsalından havuzlara, Türk hamamından sosyal...
  107. H

Buzdolabı

Eve geç saatte zilzurna sarhoş gelen Temel, yatmadan önce tuvalete gider.Daha sonra yatak odasının ışığını yakar kapıya dayanır.Gözleri kamaşarak uyanan Fadime'ye : -Ula kari der, sana helal olsun.Sen Trabizon'un en iyi karisusun. İltifata alışık olmayan Fadime : -Ne oldi herif...
  108. H

Düşünüş Biçimi

Matematik öğretmeni ilkokul çocuklarına sormuş : -Ağaçta 5 kuş var.Birini vurdum kaç kaldı. Ahmet hemen : -Hiç kalmaz.Çünkü sesten hepsi uçar, demiş. Öğretmeni bunun üzerine : -Olmaz öyle şey, diye cevap vermiş. Burası matematik dersi.5 taneden biri vurulursa 4 tane kalır.Ama düşünüş...
  109. H

Çok komik..

110. H

Deniz Gezmiş

Sizlere sevdiğim bir devrimciden bahsetmek isterim, Deniz Gezmişten. Kimdir? Neyin savunuculuğunu yapmıştır? Neden öldürülmüştür? Gibi soruların cevabını kendimizce bulmak için. Deniz Gezmiş, 27 şubat 1947 de Ankara Ayaş’ta doğdu. 1966 ısenesi İstanbul Hukuk fakültesine giren Gezmiş lise...
  111. H

Sabır

Sabrın ne olduğuna değinelim istedim bu gün. Neye sabır deriz, sabretmek nasıl olur; özetle bakalım. Sabır öncelikle iyi bir huydur. Misal, öfkelenmemek sabırdır. Beklemek ve ümit etmek sabırdır. Sevmediğimiz bir şeye dayanıyorsak sabrediyoruzdur. Acıya dayanmak ta böyle. Oruçluyken açlığa...
  112. H

Bizim Şarkımız

İki insan arasında yer alan ve hayat boyu hatıralar taşıyan şarkılar vardır. Kimine yaşadığı aşkı, kimine yakın bir arkadaşını, kimine ailesini hatırlatır. Size hangi şarkı, neyi hatırlatıyor? ^^
  113. H

Evlilik Aşkı Öldüyor mu?

Evlilik aşkı öldüyor der insanlar ama asıl aşkı öldüren insanların yine kendisidir. Eğer bir ilişkiye gösterilen önem ve itina devam ediyorsa, evli de olsan, sevgili de olsan senelerce o güzellikte sürer gider. İlişkilerde sevginin boyutu ne olursa olsun insanın sahip olduğu duygular karşısında...
  114. H

Erkeklere Dair Bir Yazı

"Erkekler ağlamaz, erkekler korkmaz, erkekler karı gibi gülmez". Derken ortalık dul kadından geçilmiyor. Zira zavallı erkekler genç yaşta Hakkın rahmetine kavuşuyorlar. Siz hiç kapı komşusuna sabah kahvesine gidip karısını çekiştiren erkek gördünüz mü? Fare görünce bağıran? "Bu...
  115. H

Pencere

Bir hastanede ölümü bekleyen hastaların koğuşu,.. koğuşta bir oda.. odada iki yatak, iki hasta. Birisi pencerenin önünde, öteki duvar dibinde. Pencere kenarında yatan hasta, yaşamlarının şu son dönemlerinde, sabahtan akşama kadar pencereden bakıp, tüm gördüklerini duvar dibinde yattığı için...
  116. H

Sanal Uyuşturucu

Her geçen gün yozlaşma konusunda koşar adımlarla ilerliyoruz. Bunu herkes biliyor fakat bunun önün geçen ne yazık ki yok. Geçen hafta bir bijutericide 55 yaşlarında bir hanımın liseye giden kızı için kocaman halka içine "sexy" yazılmış küpeleri nasıl bir hevesle aldığını fark ettim...
  117. H

Zekiyiz Vesselam

Karı-Koca Bir çift hiç konuşmadan arabayla yolda gitmekteydi. Daha önceki bir tartışma münakaşaya dönüşmüştü ve hiçbiri teslim olmak istemiyordu. Keçi, katır ve domuzlarla dolu bir çiftliğin yanından geçerken koca, alaycı bir biçimde sorar; "akrabaların mı?" Karısı "evet&quot...
  118. H

Elini kesip PİŞİRDİ!

Sağ elinde "şeytanın işareti" olduğuna inanan adam akıl almaz bir olay yaptı. Amerika'da akli sağlığının yerinde olmadığı açıklanan 20'li yaşlarının ortalarındaki bir adam, elini bileğinden testereyle keserek mikrodalga fırında pişirdi. Elini kestikten sonra 911'i...
  119. H

Erkek çocuğu hamile kaldı!

Erkek çocuğu hamile kaldı !7 yaşında erkek çocuğunun karnı büyümeye başladı. Gerçek ise herkesi şaşırttı ! Kazakistanlı Nematilaev erkek çocuk olmasına rağmen 7 yaşında hamile kaldı. 7 yaşında karnı büyümeye başlayan bu çocuğun durumunu inceleyen doktorlar inanılmaz bir olayla...
  120. H

ilginç ! Bu yasaklar şaşırtıyor!

ABD ve çeşitli ülkelerde uygulanan ilginç yasaklar biraraya getirildi. İşte ABD eyaletleri ile bazı ülkelerde bir dönem uygulanan ilginç yasaklar: - Böcekler dahil hiçbir canlının öldürülmesine izin verilmeyen ABD’nin Arkansas eyaletinde kocanın karısını ayda bir dövmesi normal...
  121. H

Fantezili vahşi cinayet!

Dayakçı kocadan bıktı. Eşi ona öyle bir son hazırladı ki. Kimsenin aklına gelmez.. 40 yaşındaki Fatma D. yıllardır kendisini döven eşini fantezi bahanesiyle bir direğe bağlayıp, sopayla dövdü. Adnan D. bağlı olduğu direkte öldü.. Korkunç olay Manisa’nın Turgutlu İlçesi Kumağılı mevkiinde...
  122. H

Parayla saadet oluyor

Ekonomik sıkıntı aile içi şiddeti artırıyor. Kadının çalışıyor olması bazı sorunları çözüyor 10.03.2008 12:40 Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aliye Mavili Aktaş, ekonomik sıkıntının aile içi şiddeti artırdığını...
  123. H

Aldatan eşinin penisini kesti!

Kestiği parçayı "büyüyünce babası gibi eşine ihanet etmesin" diye oğlunun yatağının yanına astı. Çinli bir kadın kendisini aldatan kocasını uyurken öldürüp penisini kesti. Ardından kestiği penisi, "büyüyünce babası gibi eşine ihanet etmesin ve sadık biri olsun" diye 6...
  124. H

Türban özgürlüğü 16 gün sürdü

TRABZON (İHA) - Danıştay'ın Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Yusuf Ziya Özcan tarafından üniversitelere gönderilen yazıyı genelge kabul ederek iptal etmesinin ardından başörtüsünün kısa bir süre serbest bırakıldığı Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde yasak yeniden başladı...
  125. H

Saatler son kez ileri alınacak

Gün ışığından daha fazla yararlanmak ve elektrik tasarrufu sağlamak amacıyla yıllardır uygulanan ileri saat, kalıcı hale getiriliyor. 30 Mart'ta 1 saat ileri alınacak saat, Ekim'de bir daha geri alınmayacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, konuyla ilgili yazıyı Bakanlar...
  126. H

Sigarada radyasyon tehlikesi

KONYA (İHA) - Selçuk Üniversitesi (SÜ) Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu, günde yarım paket sigara içen bir kişinin yılda en az 300 göğüs röntgeni çektirmiş kadar radyasyona maruz kaldığını söyledi. Prof. Dr. İbrahim Uslu, bilim adamlarının...
  127. H

Kayınpederi ve kayınvalidesini bıçaklayarak öldürdü

Tokat'ın Zile ilçesinde 5 çocuk annesi bir kadının, kayınpederi ve kayınvalidesini bıçaklayarak öldürdüğü iddia edildi. Olay, dün akşam saatlerinde Zile ilçesinde bağlı Şöğütözü köyünde meydana geldi. İddiaya göre, B.A. (27) ile kayınpederi Hacı Bekir A. (68) ve kayınvalidesi Fadime A. (54)...
  128. H

Akli dengesi bozuk kıza bakkalda tecavüz

Samsun'da, akli dengesi bozuk kıza tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan bakkalın yargılanmasına devam edildi. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davada, Fevzi Çakmak Mahallesi'nde yaklaşık 3 ay önce akli dengesi bozuk J.E.'ye (33) çikolata ve meşrubat vererek 2...
  129. H

Kezzapçı Aşk Cinneti

ÇORUM (İHA) - Çorum'da bir gencin, kendisini terkettiği ileri sürülen eski sevgilisinin yüzüne kezzap attığı iddia edildi. Edinilen bilgiye göre, G. Ş. (17) adlı genç, uzun süre sevgili olan ve bir süre önce kendisini terk eden M.A.'nın (17) yüzüne kezzap atarak hastanelik ettiği...
  130. H

Meydanda diri diri yaktılar

Peru'da tecavüz zanlısı bir kişi şehir meydanında diri diri yakıldı. Tecavüz suçlamasıyla yargılanıp mahkeme tarafından suçlu bulunan kişinin şehir meydanında önce elleri ve ayakları iple bağlandı. Üzerindeki elbiseleri de çıkarılarak çıplak bırakılan ve ardından vücudu direğe bağlanan...
  131. H

Cinslerin Birbirlerini Mutlu Etme Yolları!...

ERKEKLERIN KADINLARI MUTLU ETME SIRLARI! 1. Saçlarini oksa 2. Yücelt 3. Simart 4. Gözlerinin içine bak, 5. Gelecege ait planlar yap, 6. Dil dök 7. Yalvar 8. Destek ol 9. Yemege götür 10. Akmerkeze götür 11. Tekneye bindir 12. Güldür 13. Zeka oyunlari yap 14. Müzik dinlet 15...
  132. H

Tercihiniz Ne?

Dinimizde evlenmek için aday bakarken dört büyük kriter göz önünde bulundurulurmuş. Bunlar güzel ahlak, statü, asalet ve güzellik-yakışıklılık olarak belirtiliyor. Dinimize göre ,ilk başta güzel ahlak geliyor sonra asalet sonra para ve güzellik geliyor sıralamaya göre. Zaman içinde bu sıralama...
  133. H

Sizin Hayaliniz Nedir?

Hani filmlerde olur ya; dedesinden ya da bilmem nesinden miras kalır. Hayatı 360 derece döner. Çok zengin olur ve bir hayali vardır. Onu gerçekleştirmek çok kolaydır artık. Peki ya siz birden bire çok zengin olsanız gerçekleştirmek istediğiniz tek hayaliniz ne olurdu?
  134. H

Bakirelik...

Artık zaman o kadar değişti ki. Eskiden "bakirelik" diye bir kavram vardı ama artık günümüzde bu kavram sanırım değerini kaybetti. Okuduklarımız ve insanlardan gördüklerimiz sayesinde bakirelik denen şeyin o kadar önemi kalmamış gibi geliyor. Bunu çoğu kişi farklı görüyor. Kimisi...
  135. H

Kadının Anneliği......

Kadın daha duygusal olduğu için çocuk eğitimi ve büyütülmesi görevi kadına verilmiştir. Çünkü o duygusaldır. Acıma, sevme yoğunluğu erkekten daha fazladır. Erkek çocuk bakıcısı olamaz. Çünkü erkekte acıma, sevme, şefkat daha az yoğunluktadır. Halbuki çocuğa sevgi, anne sevgisi lazımdır. Erkek...
  136. H

Uzun yaşamın sırrı kısa boy

100 yaşına kadar yaşamanın sırrı ne? Bilime göre, kısa boylu olmak bir avantaj olabilir. New York’ta Albert Einstein Tıp Fakültesi’nde yaşlılık üzerine araştırmalar yapılan enstitünün uzmanları, yaşlanmayı yavaşlatan bir gen belirlediklerini açıkladılar. Araştırma, 100 yaşın...
  137. H

Yeni Nesil

Yeni nesil neden böyle? Hakikaten bakıyorum da inanılmaz derecede küçük yapılı ve gelişmemiş. Liseyi bitirmesine az bir zaman kalmış gençler bile neredeyse ortaokul çağlarındaki çocuklarla aynı boyda. Ben kendimden ve arkadaşlarımdan bilirim. Benim boyum da kilom da idealdi. Ama şimdi bakıyorum...
  138. H

Değişmeyen Sonuç

Bazen öyle şeyler olur ki, ne yaparsan yap sonuca bir etki edemezsin. Akıllı insan hep en iyisini, en güzelini yapmaya çalışır. Doğru bir harekettir de. Fakat bu işin de bir ayarı vardır. Size bir hikâye aktarayım; adamın birisini vergi borcu yüzünden vergi dairesine çağırmışlar. Adam da...
  139. H

Sizce Adnan Menderes İdam Edilmeyi Hak Etmişmiydi?

Hak ettiğini kesinlikle düşünmüyorum. Türk siyaset tarihinin kara bir sayfasıdır
  140. H

Aldatılan Ne Sorar?

Eşinizin sizi aldattığını öğrendiniz. Aklınıza ilk gelen şey, eşinizle sevgilisi hakkındaki detaylar oldu. Örneğin ona ne hediyeler aldığı, özel bir şarkıları olup olmadığı vs… “Bu ilişki nasıl başladı? Aldatırken hiç beni düşündün mü? Onunla ilişki yaşadıktan sonra kendini suçlu...
  141. H

Öfkeyi Kontrol Etme Yöntemleri

Öfkeyi kontrol etme yöntemleri 31 Oca Posted by Chiaroscuro as Alıntılar, Mizah Bazen işler yolunda gitmez ve cinlerimiz tepemize çıkar ve sinirimizi başkasından çıkartırız! Ama böyle durumlarda sinirimizi tanıdığımız birinden değil de, hiç tanımadığımız birisinden çıkartmak daha iyidir. Bir...
  142. H

7 yaşındaki kız bir köpekle evlendirildi

Hindistan'ın doğusundaki Jharkhand eyaletinde bir aşirette akılalmaz bir olay icra edildi. "Kötü ruhların kovulması" için 7 yaşındaki bir kız çocuğu, geleneksel törenlerle bir köpekle evlendirildi. KAYNAK
  143. H

Hayatın Anlamı

> Eski zamanlarin birinde bir adam hayatin anlaminin ne olduguna takmis > kafayi.. > Buldugu hiçbir cevap ona yeterli gelmemis ve baskalarina sormaya karar > vermis.. > > Ama aldigi cevaplarda ona yetmemis.Fakat mutlaka bir cevabi olmali > diyormus.. > > Ve dolasip...
  144. H

Farkında Olmalı İnsan

FARKINDA OLMALI İNSAN İnsan; Kendisinin,hayatın ve olayların gidişatının farkında olmalı. Farkı farketmeli, fark ettiğini de farkettirmeli bazen... Bir damlacık sudan nasıl yaratıldığını farketmeli. Anne karnına sığarken, dünyaya neden sığmadığını Ve en sonunda bir metrekarelik yere nasıl...
  145. H

Farkında Olmalı İnsan

146. H

Geveze Papağan

> > Adamin biri evine gelir ve posta kutusunda telefon > > faturasini gorür. > > bakar ki 3 milyar küsür lira fatura.Beyninden > > vurulmusa döner. Hemen ayrintili fatura ister. > > Fatura gelir. > > Aranan bütün numaralar adamin arkadaslarina ve > &gt...
  147. H

Böbrek hırsızı cani doktor

Amele pazarında kandırdığı 500 kişinin böbreğini zorla alan cani doktorun müşterileri arasında Türklerin de olduğu öne sürüldü. İşçi ve sokakta yaşayan kişileri iş bulma vaadiyle özel kliniğine çağıran Dr. Amit Kumar, ikna yoluylla böbreklerini alamadığı insanları uyutarak zorla ameliyat...
  148. H

İstanbul'da 114 bin kişi kaçak su kullanıyor

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), son 3 yılda 114 bin 201 kişinin kaçak su kullandığını tespit etti. Bunlardan 1190'ı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. İSKİ, 2007 yılı içinde kente toplam 714 milyon metreküp su verdi. Bunun 515 milyonunu tahakkuk ettiren kurum, geri...
  149. H

13 yaşındaki kız aşkı yüzünden intihar etti

ANTALYA (İHA) - Alanya ilçesinde 13 yaşındaki ilköğretim 8'nci sınıf öğrencisi A.E., OKS sınavları için gittiği dershanede öğretmenine aşık oldu. Aşkına karşılık bulamayan A.E., günlüğüne son olarak "Elveda anne ve babacığım. Yaptıklarımdan siz sorumlu değilsiniz. Benim suçum yok&quot...
  150. H

Sarhoş Cerrah Ameliyatta

Almanya’da "Neşterin efendisi" olarak anılan ünlü bir ortopedi cerrahı ameliyat sırasında yığılıp kaldı. Cerrahın 2.4 promil alkollü olduğu anlaşıldı. Dikiş atarken bayıldı ULM Kenti’ndeki bir klinikte çalışan Prof. Christian T. (58), arkadaşları arasında başarılı...
  151. H

Kainat Güzeli Seçildi

Olmaz olmaz demeyin. 101 yaşındaki kadın '2008'in güzeli' seçildi, taç giyip 'kadın her yaşta güzeldir' dedi. Orta Amerika ülkesi El Salvador'un başkenti San Salvador dünyanın de en ilginç "güzellik yarışmasına" sahne oldu. 29 Ocak'ta başlayan...
  152. H

Günümüzün Sorunu Ergenlik

Tam yetişkinlikle çocukluk arasına rastlayan en bunalımlı yaşlar. Kendilerini ispat etme çabalarıyla duygu ve davranışları da abartılı olur dolayısıyla. O yaşlarda hayatı en olumsuz yönleriyle gören bir bakış açısına sahip olduklarından, sanırlar ki hayattaki en mutsuz ve dertli insan kendileri...
  153. H

Erkeklere Sözlük...

Kadınların kullandığı bazı kelimelerin bizim için düz, bildik anlamlarından öte, farklı mesajları vardır. Bu anlamları bilmeyen erkeklerin işi zordur. Meselâ: "İyi!" : Kendisinin haklı olduğunu, tartışmayı noktaladığını gösterir. Artık susmalısınız. Haklı olduğunuzu düşünseniz de...
  154. H

Siz Olsaydınız?

Gerçek yaşanılan, yaşadığım bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Arkadaşımın "bu düğüne gitmeliyiz, gitmelisin" ısrarına anlam veremeyerek birlikte gittik. Düğün salonuna girdiğimizde; bu düğün mü, cenaze töreni mi şüphesi oluştu. Masalardaki tüm insanların yüzünde gülümser bir...
  155. H

Tiryakinin Sigarayı Bırakma Günlüğü!...

Biraz uzun boş vaktinizde okuyun:) Tiryakinin Sigara Birakma Gunlugu Sevgili günlük, Bu sabah Hürriyet'in Kelebek ekinde sigarayı bırakmanın vücuda yaptığı olumlu etkileri anlatan bir haber okudum. Bu tarz haberlerden oldum olası tiksinmeme rağmen nedense coşup sigarayı bırakmaya...
  156. H

Saygı Tedavülden mi Kalkıyor?

Çağ gereği her şey değişebilir de saygı kavramı değişir mi? Ben önceden saygı olarak nitelendirilen bazı şeylerin şu an saygıyla ölçülüp ölçülmemesinden bahsetmiyorum. Saygının tedavülden kalkmasından söz ediyorum. Kendini sıradışı farklı göstermeye çalışan insanlar, saygısızca etraftaki...
  157. H

Kadına şiddete polis kaydı

"Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesinde Polisin Rolü ve Uygulanacak Prosedürler Eğitimi"nin 2008 yılının sonunda tamamlanmasının ardından, kadına yönelik şiddet kayıt altına alınacak ve şiddete uğrama riski taşıyan kadınların durumu izlenebilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi...
  158. H

Sevgilisine dev ekrandan evlenme teklif etti

Sürpriz evlilik teklifi, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından alkışlandı. Evlilik teklifi karşısında çok şaşırdığını belirten Gülcan Çakıcı, "Beklemediğim büyük bir sürpriz oldu. Aldığım bu duygu ve sevgi dolu evlilik teklifi karşısında 'hayır' demem söz konusu olamaz. Beni bu...
  159. H

Öldüren Fantezi

ABD'de bir koca sevişirken fantezi olsun diye eşine elektrik verip öldürdü. 37 yaşındaki koca, ölüme sebebiyet vermekten tutuklandı. PENNSYLVANIA Eyaleti'nde meydana gelen olayda 37 yaşındaki koca Toby Taylor, önce saçını kuruturken eşini elektrik çarptığını öne sürdü, sorgulama...
  160. H

Bir kaç söz...

Ağlamaktan korkma,zihinde ıstırap veren düşünceler gözyaşı ile temizlenir. Arkamdan yürüme,ben öncü olmayabilirim.Önümden yürüme, takipçin olmayabilirim.Yanımda yürü. Bir düşman çok,yüz dost azdır. Gözün ile degil yüreğin ile hüküm ver. Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan,yanlış...
  161. H

Lütfen Sütunlara Dikkat Edelim...

Sutunlara Dikkat!... Amerika'da olen bir kadin icin kilisede cenaze toreni >>duzenlenmisti.Toren sonunda cenaze gorevlileri tabutu tasirken, tabutun >>son bolumunu yanlislikla kilisedeki sutunlardan birine carptilar. Bu >>olaydan sonra tabuttan bir inilti sesi duyuldu...
  162. H

Zangoç

Kilise nin papazı Zangoç'un karısına kötü gözle bakmaya başlar. > Zangoç fark eder ama elinden bir şey gelmez. > Papaz işi biraz ileri götürünce, Zangoç dayanamaz ve papazın değerli > şaraplarını içmeye başlar. > Papaz bakar şaraplar eksiliyor, takip eder ve Zangoç'un...
  163. H

Bill Gates

Bill Gates ölmüş ve öbür tarafa gitmiş... Melekler demiş ki: 'Bill senin durumun hakikaten karmaşık. Seni cennete mi cehenneme mi yollamalı bilemiyoruz. Her eve bilgisayar girmesine yardımcı olarak insanlığa katkıda bulundun ama bir yandan da Windows gibi bir rezaleti de yaptın. Biz...
  164. H

Biz de randevu istiyouz...

AKP’nin Alevi açılımının başlangıç noktası kabul edilen ve AKP Milletvekili Reha Çamuroğlu önderliğinde düzenlenen iftar yemeğine katılmayan 292 Alevi Kuruluşu, Başbakan Erdoğan’ın, İspanya gezisi öncesinde yaptığı ve "Cemevlerinin ibadethane sayılması talebine yeşil ışık&quot...
  165. H

PKK"lılara sosyal yardım...

Terörizmi gündeminin başına koyan ve çoğu NATO üyesi Avrupa ülkeleri PKK’ya göz yumarak, cesaret bulmasını sağlıyor. Genelkurmay’ın raporuna göre, örgüt sahte evrakla sosyal yardım fonundan para alıp terör için kullanıyor. İzin verilen medya gücüyle militanlara emirleri şifreli...
  166. H

Sivri Zeka

New York'ta bir bankanin önünde duran son model RollsRoyce otomobilden inen adam, hizli adimlarla bankaya girdi ve önüne cikan ilk görevliye,bireysel kredi icin basvuruda bulunmak istedigini söyledi. Görevli onu,müsteri temsilcisine götürdü. Adam, cok acele bir is icin Avrupa'ya...
  167. H

"13 çocuğu var ama hala 46 kilo"

İngiltere'de Joanne Watson adlı kadın 13. çocuğun dünyaya getirdi. Fakat Watson, 13 çocuğa rağmen genç kız gibi görünüyor. İngiliz gazetesi Dailymail'in internet sitesindeki habere göre 36 yaşındaki Joanne Watson, 1 hafta önce 13'üncü çocuğunu dünyaya getirdi. Joanne...
  168. H

Hiç mi pozitif birşeyler yok diyenlere!

Adam, kisa bir sure once ayrildigi evine telefon acar, bahcivana sorar: "Nasil her sey yolunda mi?" - Yolunda. Yalniz, kuregin sapi kirildi onu tamir etmeye calisiyorum. - Neden kirildi? - Kopeginize mezar kazarken, zorlamisim, bu yuzden kirildi. - Nee! Kopegim oldu mu...
  169. H

Günaha davet!

Ne oldu biliyormusunuz?Bilmiyorsunuz,hemen anlatayım çünkü,şok oldum.Dün Taksim'e gittim neyse,Taksim istikametinde 4-5 ışığa çöktük resmen...O orada genç bir çoçuk,hızlı hızlı koşarak arabaların camına birşey yapıştırıyor.Anam bir baktım,bizim taksinin camına "şap" diye çıplak...
  170. H

Maço Kadın Olurmu?

Benim merak ettiğim bir şey var. Bu güne kadar hep erkekleri, maçomudur? ya da lightmıdır? diye tartışıp durduk. Peki biz kadınlar? Bizim de maçomuz ya da lightımız olamaz mı? Ben moçoluğun ya da lightlığın sadece erkeklere has bir özellik olduğunu sanmıyorum.
  171. H

Aldatılmayı Kim Hak Ediyor?

Bu günlerde çok sık işlenen aldatma konusu insanın aklına şu soruyu getiriyor. "Gerçekten aldatılmayı hak eden insan varmı? Bence evet. Kadın kocasını, koca karısını veya sevgililer birbirini aldatıyor. Bunu birçok kez gördük ve bu günlerdede çok sık duymaya başladık. Peki, aldatan kişinin...
  172. H

Klimalı tabut

BALIKESİR’in Susurluk İlçesi’nde mobilya imalatçısı Murat Şahin tarafından yapılan 2.4 metre uzunluğundaki klimalı tabut, sıfırın altında 4 derece sıcaklığa kadar çalıştırılabiliyor. Buzdolabı motoru yardımıyla, içinde bulunan metal borularla soğutulan tabutun fiyatı 900 YTL. Şahin...
  173. H

Gittin...

Gittin... Ben, arkandan sadece baktım. Oysa; söyleyecek o kadar çok şeyim vardı ki... "Gidersen iyiye dair ne varsa içimde yitireceğim hepsini. Gidersen sönecek içimdeki ateş ve bir daha hiç kimse yakamayacak. Gidersen karanlığa mahkum edeceksin günlerimi O karanlıkta yolumu...
  174. H

İnsan hayatı bu kadar ucuzmu???

Kazalarda ve acil sağlık hizmetlerinde önemli bir yer tutan ve can kurtaran ambulanslar, kimi zaman meydana gelen trajikomik kazalarla gündeme gelmeye başladı. Ankara'da en son meydana gelen olayda ambulans hareket ettikten sonra hastanın sedyeyle ambulanstan düşmesi vakası, Ankara'da...
  175. H

Arkadaşlar en sevdiğiniz yemek hangisi?

Evet arkadaşlar herkesin en sevdiği yemeği merak ettim :Dmesela benim en sevdiğim yemek yaprak sarması :} :} :}
  176. H

Otobüs

Kadının biri dolabından gelen gıcırtıyı kesmesi için eve marangozu çağırır marangoz bakar ama bir sorun bulamaz dolap gıcırdamıyordur ve sorar -Abla bu dolabın bir şeyi yok ne yapayım? Kadın: -Normalde gıcırdamıyor zaten yoldan otobüs geçerken gıcırdıyor sen şimdi dolabın içine gir otobüs...
  177. H

Öldüresiye dövülen çocuğun annesi serbest

AMASYA (İHA) - Amasya'da, feci şekilde darp edilerek ağır yaralanan 4 yaşındaki çocuğun annesi, mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Amasya'da dün sabah meydana gelen olayda, merdivenden düştüğü gerekçesiyle annesi Betül K. (24) ve annesinin erkek arkadaşı...
  178. H

Kanadalı baba türban takmayan kızını öldürdü

Kanadalı baba türban takmayan kızını öldürdü Ottawa - Kanada'da 57 yaşındaki bir adam, türban takmak istemediği ileri sürülen 16 yaşındaki kızını öldürdü. Toronto polisinden yapılan açıklamada, bir adamın kızını öldürdüğü yönünde bir istihbarat alındığı ve Aksa Parvez adındaki kızın...
  179. H

Jim ile Mary

Jim ile Mary akıl hastanesinde iki hastadır. Bir gün hastanenin yüzme havuzunun etrafında dolaşırken Jim aniden suya atlayıp en dibe batar. Bunu gören Mary hemen ardından atlar ve dibe kadar yüzüp Jim'i kurtarır. Tabii Mary'nin bu kahramanca davranışı hastanede olay olur. Bunu duyan...
  180. H

Enayimiyim ben!

Delinin biri hastanenin bahçesinde el arabasını ters çevirmiş ve sürmeye uğraşıyormuş. Bunu gören doktor: - Öyle sürülmez, düzeltsene arabayı. Deli hemen cevap verir: - Geçen gün senin dediğin gibi sürdüm akşama kadar kum taşıttırdılar, enayimiyim ben!
  181. H

Kaç yıldır evlisiniz?

Kaç yıldır evlisiniz ? Cocuk dedesine sormus: - Dede, nenem ile kac yildir evlisiniz? - 40 yildir evlat.demis dede. - Peki ama dede, ben sizi hic kavga ederken gormedim bunun sirri nedir? - Otur evlat anlatayim. Evlat biz ninen ile evlendigimizde elde avucta bir sey yok, kimsemde yoktu. Ben...
  182. H

"Af ile sonuca varılmaz"

"Af ile sonuca varılamaz" Deniz Baykal Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi: "Af anlayışına girmek büyük yanlış." 10.12.2007 11:59 CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan'ın 'yeşil ışık' yaktığı "Eve Dönüş Yasası"na eleştiride bulundu. Af...
  183. H

Aldatma!..

Uluslararasi ölçekte bir kadin arastirmasi yapan sosyolog, dünyanin çesitli ülkelerinde kadinlara bir soru sormus.Kocanizi baska bir kadinla yakalarsaniz ne yaparsiniz??? Soruya ülkelere göre verilen yanitlar ise söyle olmus: Isveçli : Neyimi begenmedigini sorarim.Rus : Evi terk ederim.Fransiz ...
  184. H

Bu Çinli Yeşil Terliyor

Bu Çinli 'yeşil' terliyor Teri yeşil renkli olan bir Çinli, doktorları şaşkına çevirdi. Chutian Metropolis News Gazetesi'nin haberine göre, Wuhan kentinde yaşayan 52 yaşındaki Cheng Shunguo'nun teri, geçen ayın ortasında yeşil renge dönüştü. "İç çamaşırlarımın ve yatak...
  185. H

Günaydın arkadaşlar!

herkes güne nasıl başladı kendinize gelebildiniz mi?
  186. H

2007 nin en çarpıcı haber fotoğrafları

2007'nin en çarpıcı haber fotoğrafları Haber ajansları yılın hafızalara kazınan haber fotoğraflarını yayınladı. Bunlar arasında en çarpıcı karelerden birisi Tayvan'daki hayvanat bahçesinde bir Nil timsahının parçaladığı veterinerinin kolunu gösteren fotoğraftı. Geçen...
  187. H

İnşaat fıkrası

Bir inşaata amele alınacaktır. Alınacak elemanları kalfa Cemal%in seçmesi istenir. Adaylar kalabalıktır. Bu durumda Cemal sınav yapmaya karar verir. - Pize 1 kisi lazımdur. Pu nedenle sizu imtihan edeceğum. Bir ara gözü Temel%e ilişir. Burnundan tanımıştır. Hemşehrisini işe almak ister...
  188. H

Torununun dışkısıyla yaşıyor

Bir virüs nedeniyle yatağa düştü. Doktorlar mucize bir çözüm buldu. Ve... 83 yaşındaki Ethel McEwans, bir virüs nedeniyle yatağa düştü. İlaç verilmesi yaşından dolayı çok tehlikeli olunca, doktorlar mucize bir yöntem buldu. McEwans'ın torunun dışkısı alındı ve bu su haline getirildi. Daha...
  189. H

46 yıldır mağarada yaşıyor

Sevdiği öldü, dağa çıktı. En son 20 yıl önce yıkandı. İran bu adamı konuşuyor. İran'da 46 yıldır mağarada yaşayan bir adamın bulunduğu bildiriliyor. İran medyasında yer alan haberlere göre yaşlı adam en son 20 yıl önce yıkanmıştı. Bir gazeteye konuşan İranlı adam ülkenin kuzeyindeki...
  190. H

Sigara içen varsa bu videoyu mutlaka izlesin

Sigara içen varsa bu videoyu izlesin! Belki bırakır... Lütfen kendimizi ve etrafımızdaki insanları düşünerek, gerekirse psikolojik destek alarak sigarayı bırakalım.Unutmayın! sigara yavaş yavaş öldürürür Not: sigara içmeden önce bir kez daha düşünün...
  191. H

İlgnç bilgiler.

"13 neden uğursuzdur?", "Niçin tokalaşıyoruz?", "Gelinlikler neden beyaz?"... Bunun gibi 136 "lüzumsuz" sorunun cevabını veren kitap aylardır en çok satanlar listesinde Bir gün, mesela Taksim’de Mc Donald’s’ın önündeki bir türlü yanmak...
  192. H

Bisiklete tecavüzetmek istedi

İnsanoğlunun yaptığı her türlü sapkınlığı gördük. Ama böylesi ilk kez oldu... İskoçya’da kaldığı bir pansiyon odasında bisiklete tecavüz etmeye çalışırken yakalanan Robert Stewart (51), 3 yıl boyunca gözaltında tutulmak şartıyla salıverildi. Bekar ve işsiz olan Stewart’ın, alkol...
  193. H

Bebeğini 5 yıl bavulda sakladı

Bebeğini 5 yıl bavulda sakladı -------------------------------------------------------------------------------- Anne ölen bebeğini bavula koydu ve 5 yıl sakladı. Peki ama neden? Almanya'da bir anne ölen bebeğinin cesedini naylon torbaya sararak bir bavulun içine koydu ve 5 yıl...
  194. H

Dört aylık bebek donarak öldü

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Sınırgören köyü Ağaçlı mezrasında üstü açık bir evde yaşayan Gedik ailesinin 4 aylık bir bebeği donarak hayatını kaybetti. http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Life&id=A29110D2&date=29Kasim2007
  195. H

Türkiye,nin ikinci kopya koyunu zarifede doğdu

Türkiye’nin ikinci kopya koyunu Zarife de doğdu 30 Kasım 2007 İSTANBUL Üniversitesi’nde (İÜ) yürütülen çalışmalar sonucu Türkiye’nin ikinci kopya koyunu dünyaya geldi. İÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, üniversite bünyesinde Prof. Dr. Sema Birler yönetiminde...
  196. H

PKK,nın anası yakalandı

PKK'nın "ana"sı yakalandı İzmir'in Kadifekale semtinde düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK üyesi olduğu ve örgütün Irak'taki kamplarından eylem için gelen kişileri evinde barındırdığı iddiasıyla 57 yaşında bir kadın yakalandı. Kadının evinde, terör örgütünün...
  197. H

Köpekler ağladı,insanlar sadece baktı

Köpekler Ağladı, İnsanlar Sadece Baktı Adıyaman'da Otomobilin Altında Kalan Köpeğin Can Çekişmesini Ağlayarak İzleyen ve Başka Araçlar Çarpmasın Diye Kendilerini Siper Eden Diğer Köpeklerin Görüntüsü Yürek Burktu. Adıyaman'da otomobilin altında kalan köpeğin can çekişmesini...
  198. H

Yumurtanın içinden çıkan yumurta şaşırttı

Yumurtanın İçinden Çıkan Yumurta Şaşırttı Şırnak'ın Cizre İlçesinde Bir Tavuk Yumurtasının İçinden Başka Bir Yumurta Çıktı. Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir tavuk yumurtasının içinden başka bir yumurta çıktı. Boş zamanlarında evinde beslediği tavuk ve horozlarla ilgilendiğini...
  199. H

Çok güzel mutlaka okuyun

Çölde yolculuk eden iki arkadaş hakkında bir hikaye anlatılır. Yolculuğun bir aşamasında iki arkadaş tartışırlar biri ötekine bir tokat atar. Tokadı yiyenin canı çok yanar ama tek kelime etmez ve kum üzerine şu sözleri yazar "BUGÜN EN IYI ARKADASIM BANA BIR TOKAT ATTI.&quot...
  200. H

Evde dehşet

Evde dehşet ABD’de geçtiğimiz ekimde bir bataklıkta bulunan bebeğin 2 yaşındaki Riley Ann Sawyers olduğu ve annesi ile üvey babasının işkenceleri sonucu öldüğü anlaşıldı. Olayı soruşturan Teksas polisi bebeğin annesi Kimberly Ann Trenor’ın (19) ifadesinin yer aldığı...
  201. H

Sizce hangisi daha güzel?

Sizce hangisi daha güzel? Tüm dünyada kanıtlanmış bir gerçek vardır ki o da her canlının küçük olanı daha güzel ve sevimli olur. İşte bebekler ve yavru kediler ile yapılan bir fotoğraf çalışması da bu teze en güzel örneği oluşturmuş. Ayrıca bu minik güzellerin ne kadar çok birbirine...
  202. H

Kafasına demir çubuk saplandı,ölmedi

Kafasına demir çubuk saplandı, ölmedi Hindistan'da Manish Rajpurohit(18) adlı öğrencinin bindiği otobüs devrildi. Gencin başına saplanan demir çubuk çenesinden çıktı. Hindistan'nın Andre Pradeş eyaletinde meydana gelen kazada yolcu otobüsüne bir komyon çarptı. Kazada devrilen...
  203. H

Buda çıplak düğün töreni

Bu da çıplak düğün töreni! Avustralya'da düğün törenlerine çıplak olarak katılan gelin ve damat, herkesi şaşkınlığa uğrattı. Çılgın çiftin bu inanılmaz düğünü bir radyo programı tarafından da canlı olarak dinleyicilere aktarıldı...
  204. H

Kemal sunal filmi gerçek oldu

Kemal Sunal filmi gerçek oldu HAKKARİ (İHA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde iki hastanın dosyaları karışınca Kemal Sunal'ın 'Mülayim' karakteri ile oynadığı film gerçek oldu. Olay, Yüksekova Devlet Hastanesi'nde yaşandı. Hikmet Çakır (48) adlı vatandaş, 5 yıldır bel...
  205. H

Hatırlamıyorum

Deliler hastanesinde bir deli arkadaşına peygamber olduğunu söyler, arkadaşı da ona inanmaz. - "Oğlum" der, "kafayı yedik de bu kadar da değil." Daha sonra bir diğer arkadaşının yanına gider ve der ki: - "Hasan peygamber olduğunu iddia ediyor". Bunun üzerine diğer...
  206. H

Erkekler hücresine atılan kıza tecavüz

Erkekler hücresine atılan kıza tecavüz Brezilya’nın Amazon bölgesinde hırsızlıkla suçlanan 15 yaşındaki kız, 21 erkekle aynı hücreye kapatıldı. Kıza, bir ay boyunca tecavüz edildiği ve sadece seks yapması karşılığında yiyecek verildiği ortaya çıktı. Adı açıklanmayan kızın...
  207. H

Doğru erkek doğru kadın...Bir yazı bu kadar doğru olur.....

Doğru erkek/doğru kadın Birkaç yıl önce bir uçak yolculuğu sırasında yanımdaki koltukta oturan bir adamın alyansını sağ elinin işaret parmağına taktığını fark ettim. O anda yorum yapmaktan kendimi alamadım. "Bayım alyansınızı yanlış elinize takmışsınız dedim " Adam bunun üzerine...
  208. H

Köylü

Herşeyden geri kalmış ve çok fakir bi köy varmış bunlar şehri çok merak ediyorlarmış fakat gidemiyorlarmış fakir oldukları için bi gün bi kara almışlar kendi aralarında para toplayıp köyündeki en akıllı kişiyi şehre göndermişler heryeri gez bize anlat demişler gitmiş gelmiş herkes bi merakla köy...
  209. H

Bağışladığı organ alınırken canlandı

Bağışladığı organ alınırken canlandı Beyin ölümü gerçekleşen genç, hemşireler vücudunu organ bağışı için hazırlarken gözlerini açtı.. 23.11.2007 10:45 ABD'de 21 yaşındaki Zack Dunlap, trafik kazası sonrası hastaneye kaldırıldı. İki gün yoğun bakımda kaldıktan sonra "beyin ölümü...
  210. H

Soyunma kabinini gizli kamerayla çekmişler

Soyunma kabinini gizli kamerayla çekmişler! Denizli'de bir hurdacı, çöpte bulduğu bir CD'de, bir mağazanın soyunma kabininde gizli kamerayla çekilmiş kadınların fotoğrafları bulunduğunu görünce polise başvurdu. Denizli Emniyet Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekipleri, yüzlerce kadının çıplak...
  211. H

Urfa'da şok eden zikir görüntüleri

Urfa'da şok eden zikir görüntüleri ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa'da ilk kez baş örtülü bir kadının katıldığı zikir görüntüleri ortaya çıktı. Şok eden zikir görüntülerinde bir oda içerisinde toplanan erkeklerin olduğu yere getirilen genç bayan, şeyhi olduğu iddia edilen kişinin önünde...
  212. H

Dikenli tel

İki deli tımarhaneden kaçmaya karar vermişler. Biri ötekine: "Git bak bakalım dikenli teller yüksek mi alçak mı, eğer yüksekse altından kaçarız, alçaksa üstünden atlarız." Diğeri gitmiş, bir süre sonra geri gelmiş ve şöyle demiş: "Ne yazık ki kaçamayacağız arkadaşım çünkü hiç...
  213. H

1.5 yaşındaki çocuk evi yaktı

1.5 yaşındaki çocuk evi yaktı BURSA (İHA) - Bursa'da 1.5 yaşındaki bir çocuk, annesinin çamaşır makinesi üzerine bıraktığı çakmakla oynarken evi yaktı. Yanık kokusu üzerine annesi tarafından kurtarılan çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Edinilen bilgiye göre olay, bugün...
  214. H

İnsandan büyük deniz akrebi bulundu

İnsandan büyük deniz akrebi fosili bulundu İngiliz Royas Society'nin Biology Letters Dergisi'nde yayımlanan makalede, Prüm kenti yakınlarında 390 milyon yıllık olduğu sanılan bir kayalıkta bulunan bu fosilin, o dönemde de sanıldığından çok daha büyük boylarda örümcekler, böcekler ya...
  215. H

Herkese selamlar

bende aranıza katıldım. amesfa tavsiye ettı.