Arama sonuçlarınız

1. M

Soru Yaptığım bat dosyasının cmdsinin görünmemesini istiyorum büyük ihtimal aşırı hızlı bir yolu vardırda ben bilmiyorum

Windows içerisinde bulunan iexpress ile bar dosyasını exe uzantısına çevirebilirsin. Google iexpress diye aratırsan anlatımları mevcut.
  2. M

Yardım Mürekkep doldurmama rağmen boş gosteriyor

O chipler sayfa sayısına göre boş mu dolu mu olduğunu algılıyor. Kartuş bitip doldursanız boş gözükecektir.
  3. M

Yardım THH değişim kararından sonra ne yapılmalı?

15 gün karşı tarafın itiraz hakkı var. İtiraz edip edilmediğini kontrol ediniz. İcra işlemlerini icra dairesinde thh kararı ile birlikte dilekçe doldurarak yapıyorsunuz. Önce ödeme yapıyorsunuz ardından o para size firma tarafından iade geliyor.
  4. M

HP Laptop Alınır mı?

Yok amd ile alakalı değil o hp ile alakalı sorun. Eskiden de HP ile alakalıydı o :) AMD kasa tasarımı ile İntel tasarımını aynı yapınca uyuşmuyorlar.
  5. M

HP Laptop Alınır mı?

Alabilirsin sıkıntı olmaz. HP normalde ısınıyor diye biliniyor ama o amd ekran kartı veya işlemci kullananlar ısınıyor. Şuan tüm markalarda biraz ısınma sorunu mevcut. Onlar normaldir.
  6. M

[COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

Bugün vaka sayısı düne göre 62 kişi daha az gibi görünse de yapılan test sayısı düne göre 1.105 daha az. Durum böyle olunca vaka sayısı aslında yüksek.
  7. M

İncehesap İade almaması ?

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. maddesinin Ç fıkrasında geri alınmama sebebi belirtilmiştir. Normalde Tüketici Hakem Heyeti ilgileniyor fakat bu maddeden dolayı kabul görülmez. Bu gibi durumlar alınıp alınamaması tamamen satıcı firma inisiyatifinde kalıyor. Madde 15 ç) Tesliminden...
  8. M

Sayılar düşmüyor aynı kalmaya devam ediyor.
  9. M

C++ programalama dili için kurs önerisi

Kodlab kitapları maalesef yüzeysel anlatıyor. Önermiyorum.
  10. M

Vaka sayısı artıyor
  11. M

Bios update de sorun yaşıyorum

Bios menünüzü açın. Açıldığında F8 tuşuna basın. Karşınıza gelen yazıda Y tuşuna basın ve update bios from drive seçerek bios dosyanızı gösterin.
  12. M

Bios update de sorun yaşıyorum

Yapacağınız anakartı modeli nedir.
  13. M

Bilgisayarımı starken içinde microsoft hesabım açık kaldı

https://answers.microsoft.com/tr-tr/outlook_com/forum/all/hotmail-hesab%C4%B1-di%C4%9Fer-cihazlarda-kapatma/462b3871-1cb1-44a0-b65a-f20c54af6304 Sanıyorum bu makaleye göre kaldırabilirsiniz
  14. M

HP DeskJet 1515 Kartuş Dolumu Sonrası Problem

Dolum yaptırdığınız için dolu gözükmez. Üzerindeki chip orijinal mürekkebe göre ayarlanıyor. Ondan sonra dolum yapsanız da o seviye yükselmiyor.
  15. M

Arıyorum bulamadım

Epson Ecotank L3151 veya HP Smart Tank Serisi.
  16. M

Windows 10 kurulumu yapamıyorum

Sen benim dediğimi anlamıyorsun ben ne diyorum sen ne diyorsun. Ben usb den bahsediyorum sen bios ayarından bahsediyordun. Neyse fazla uzatmayacağım.
  17. M

UEFI başarısız olarak boot etmeye çalıştığı için o hataya düşmüş. Bak şimdi senin için tekrar denedim. Bu usb normal uefi olmadan hazırlanmış. Cihazda uefi açık yani bu hata alındığı zaman o usb nin uefi olarak hazırlandığı anlamıma gelmez.
  18. M

O uefi olarak hazırlamasa da verebiliyor bazen. Rufus alternarifi ile hazırladığı zaman olabiliyor o hatalar.
  19. M

UEFİ modun kapatılmasında izin verilmiyor muhtemelen. Hazırlayan kişi normal hazırlama yapmış. UEFI olarak hazırlama yapsaydı kurabilirsiniz.
  20. M

Bios bunun gibiyse en üsteki boot type kımsımı legacy olarak ayarlayın.
  21. M

Birde ilk attığınız resimde Admimister Secure Boot onun içinde ne var.
  22. M

Security sekmesinde olması lazım Security Boot onu kapatın yada legacy olarak ayarlayın.
  23. M

Hacked By KrdSec ile sitem hacklenmiş

Senin siten natro hostingde ise bugün aynı kişi natro hosting de barınan baya bir siteyi hacklemiş. Hatta çoğu türk sitesini hacklemiş
  24. M

Tarım Bakanlığı, taklit ve tağşiş yapan firmaları açıkladı

Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi...
  25. M

Altyapım Olmasına Rağmen Düşük Hız

100mbps çok yüksel bir upload hızı o yüzden bunun üzerinden veriyorlar. Yine de servis sağlayıcılarını araştır
  26. M

Altyapım Olmasına Rağmen Düşük Hız

Bunun için metro ethernet bağlantısı veriyorlar. Ama 500 -1000 TL gibi bir rakama çözemezsiniz. 100mbps download - upload hızı için ödeme tutarı: 12.235,00 TL Birde bunları kurumsal firmalara veriyorlar. BU TT tarifesi. Belki diğer firmalar daha ucuza veriyor olabilir
  27. M

Yurtdisindan kac adet telefon gumrukten geçer

Getirebilir.
  28. M

Windows sorunu.

Neden format attınız. Bu sorunu yazın öncelikle. Detay veriniz.
  29. M

Dosyaları geri dönüşüme atamıyorum. Direk siliniyor.

Windows Tuşu ile R tuşuna aynı anda bas. Çalıştır ekranı gelecektir. Regedit yazın. Açılan ekranda sırayla aşağıdaki yolu açın HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\BitBucket\Volume Volume altında değişik isimlerde dosyalar olacak. Onların en üstüne tıklayın...
  30. M

TOFAŞ şipariş veremezmiyim

Tofaş fabrikasında 1-2 sene öncesine kadar üretilip farklı bir isimle bir ülkeye ihraç edilip satılıyordu. Hâlâ varmı bilemiyorum
  31. M

Tarayıcıdan bilgisayar takip edilebilir mi ?

Bazı sınavlarda küçük bir dosya indirtiyor. Onun sayesinde takip edilebiliyor. Zaten yök böyle bir şey yapılmasını istemişti
  32. M

Telefonumu nasil saguk tutabilirim?

Bunlar işini görür belki https://www.trendyol.com/coverzone/pubg-gamepad-ates-tetikli-joystick-controller-fan-sogutmali-2000-mah-bataryali-p-37385398 https://www.hepsiburada.com/ekspres-pazar-pubg-sogutmali-fanli-ve-powerbankli-oyun-konsolu-pm-HB00000IPUA6...
  33. M

Sürat Kargo battı mı?

Batmadı kayyum işletiyor ama sadece adı sürat kendisi değil. Benim kargomu şubeden 15 günde getirmişlerdi :)
  34. M

Şaçma sapan reklam yapıyorsunuz.

https://myaccount.google.com/activitycontrols?pli=1 Burada Konuşma ve ses kayıtlarını dahil et işaretliyse işaretini kaldırın.
  35. M

Steam hesabın çalındı

O ip adresi proxy gerçek değil zaten boşa ona bakma :)
  36. M

Almanyadan kargoyla xbox getisem

90 Euro civarı vergi + 18 euro bandrol ücreti çıkar.
  37. M

%18 vergi uygulanıyor + trt banrol ücretini öder.
  38. M

430 euro tutarını geçmiyorsa sadece trt bandrol ücreti tahsil edilir.
  39. M

O ürün her türlü gümrüğe takılır. Gümrüğe takılırsa ödeyeceğiniz ücretler: Gümrüğe sunum ücreti + gümrük bedeli + ötv + kdv + trt bandrol ücreti
  40. M

Arkasaşlar güncelleme neden gelmiyor Casper Via M4

Büyük firmalar bile vermezken casper gibi bir firmanın güncelleme vermesi beklenemez. Birde tabi telefonun orjinal üreticisininde vermesi gerek
  41. M

CHKDSK Diski Sıfırlar mı?

chkdsk veri silmez onarma işlemi yapar. HDD tune ile hdd testi yapın önce bad sektör var ise chkdsk o sorunu düzeltemez.
  42. M

Ekran kartım çalındı

Maalesef o şekilde bulunamaz. Onun için o kişi bilgisayarına rat yüklemeli ve erişiminiz olmalıdır. O donanımların bazılarında ise yazılımsal olarak seri numarasını da göremiyorsunuz.
  43. M

Şaçma sapan reklam yapıyorsunuz.

Gösterir ama rastgele gösterir +18 reklam göstermez. Gmail hesabın açıksa cep telefonu ile aynı ise oradaki ses analizleri, oradaki aramaların bile pcde reklam olarak gösteriyor.
  44. M

Ekran kartım çalındı

Şüphelendiğin kişilerin ismini verirsin savcılık izin verirse adreslerinde arama yaparlar bulunursa seri numarasını kontrol edip size teslim ederler ama bulamazlarsa işiniz çok zor
  45. M

Ekran kartım çalındı

Ever hırsız girip sadece bunları mı almış? Seri numarasında anca hırsızlar yakalanırsa sizin de kart varsa o zaman seri numarasına bakalar yada servise götürürse bulunur. Onun dışında bulunamaz.
  46. M

Ekran kartına yanlış bios güncelledim.

Eski rom dosyasını çalıştırdığınızda hangi hatayı veriyor
  47. M

Eski biosu buradan mı indirdiniz ? https://www.techpowerup.com/vgabios/191775/sapphire-rx580-4096-170323 Açılışta ne hatası veriyor
  48. M

Laptop kendi kendine kapanıyor

Batarya cihaza takılı ise çıkartın sadece sarjda deneyin.
  49. M

İnşallah geri düşmesine izin veriyordur. Donanım teknisyenlerinin bir tabiri vardır: Çalışan sisteme dokunma :)
  50. M

İçinde orjinal windows 10 kurulu olan SSD'yi başka bilgisayara takınca windows sorunsuz çalışır mı?

Şimdi konuyu yanlış anlamadıysam siz windows 10 lisanslı bir bilgisayar aldınız. Windows 10 için ekstra bir ücret ödediniz mi yoksa hazır bilgisayar alıp windows 10 yüklümü geldi. Eğer hazır sistem alıp windows 10 yüklü geldiyse o sadece o bilgisayarda kullanılabilir. Zaten o bilgisayarda...
  51. M

SSD okuma hızı çok düşük

Sizin aldığınız ssd 2280 ama cihazın uyumluluğu 2242 bu soruna neden olmuş olabilir.
  52. M

yazıcı eklenmiyor

Klasöre ayıkla deyin. Daha sonra masaüstünüze klasör oluşacak. O klasöre girin. Autorun dosyası olması lazım. Ona tıklayın USB seçeneğini seçerek devam edin.
  53. M

yazıcı eklenmiyor

Ona girmeden yapacaktınız ama önemli değil o klasörü masaüstüne sürükleyebilirsiniz.
  54. M

yazıcı eklenmiyor

İndirdiğiniz dosyayı sağ tıklayarak dosya çıkart deyin. Autorun dosyasını çalıştırın. USB takılı olsun
  55. M

Yarı brick telefon

Telefoncular genelde samsung ile uğraştıkları için diğer modellerde basit işlemse yapıyorlar zorsa gönderiyorlar. Box ile yine rom atardı.
  56. M

Laptop anakart oksitlenmesi ve sürekli kapanması

Fırça üzerine dökün öyle fırçalayın. Anakart üzerine dökmeyin. Daha sonra uçmasını bekleyin. Yapabilirsiniz zor bir şey değil
  57. M

Türkiye'de 'en itibarlı meslekler' listesi yayınlandı

Sanki bu listeyi tekrar piyasaya sürmüşler gibi. 2018 yılındaki haber ile aynı. Puanları bile aynı https://www.hurriyet.com.tr/galeri-iste-turkiyenin-en-itibarli-meslekleri-40364624/10 https://www.emlak365.com/gundem/turkiye-nin-en-itibarli-meslekleri-listesi-aciklandi-h16137.html Hatta 2017...
  58. M

Laptop anakart oksitlenmesi ve sürekli kapanması

Sıvı teması eğer başka parçaya zarar vermediyse çalışabilir. Selülozik tiner ile temizlemeniz gerekiyor. Diğer tiner zarar verir. Alkol ile ise izopropil alkol kullanmanız gerekiyor. Ama tiner ve fırça yardımı ile daha iyi temizlenir.
  59. M

Ram değiştirme

Marka önemli değil. Değerleri aynı olsun.
  60. M

Ram değiştirme

667 ve 800 mhz desteği var 1591449479 Tek slot 800 mhz desteler mevcut raminiz kaç mhz ise ona göre alın. Uyumsuzluk yaratabiliyor
  61. M

Mavi ekran hatası

Ram yenisi ile onunda garantiye verin bence.
  62. M

TT taahüt bitcek sizce hangisine geçmeliyim

Eğer bölgenizde türk telekom altyapısı ile sorun var ise turknet almayın. Çünkü muhatap bulmanız zor. Kablonet varsa binanızda ona geçebilirsniz. Superonline fiber varsa onada geçebilirsiniz.
  63. M

HP Deskjet 2620 kartuşunu şırınga ile doldurdum.Ama yazıcı yazdırmıyor.

Boş yazıyorsa sıcak suya koy alt kısmını biraz beklet peçeteyle sil öyle dene. Sonuç değişmiyorsa içindeki süngerler tamamen kurumuş olabilir. O zamanda sıcak suyu kartuş doldurduğun mürekkep püskürene kadar basman lazım. Sonra 20 sayfaya yakın en iyi kalite seçip fotoğraf basman lazım...
  64. M

usb belleği eski haline getirme

Bide bunla dene https://filehippo.com/download_hp_usb_disk_storage_format_tool/
  65. M

Türk askerine eziyet cezasız kalmadı

Bence son hallerinin fotoğraflarını da koysalardı. Boş geçmemişlerdir diye tahmin ediyorum. Yanlış anlaşılma olmasın şiddete karşıyım. Merdivenden inerken falan düşmüş olabilirler. Disiplin koğuşunda kapalı ortam fobisi vardır kendini duvara vurmuş olabilir. İnsanlık hali :D
  66. M

Imeı kaydı

1. Imei kopyalamak zaten suç teşkil eder ve cezası vardır. 2. Zaten iphone telefonlara imei kopyalama işlemi yapılamaz.
  67. M

GPU'mun Modelini Bulamıyorum

Benim verdiğim linkteten girdiğiniz zaman bilgisayar simgesine sağ tıklayıp oradan 64 - 32 bit olanına bakıp ona göre indiriyorsunuz. Oradakilerin tamamı 5650 içindir.
  68. M

Program Yüklemelerinde Yeniden Başlatmak Yerine Kapatıp Açsak Olur Mu?

Chipset driver ile alakalı olabilir yada işletim sistemi ile alakası olabilir.
  69. M

Benim verdiğim driver zaten 5650'nin oradan işletim sistemini seçeceksiniz sadece
  70. M

Mavi ekran hatası

Bence bir yerden bulabilirseniz ram değiştirip yine de bir deneyin
  71. M

format atarken biçimlendir demezsek disk görünmez mi?

C yi her zaman oluşturmak zorunda o otomatik oluşuyor. Ama sen diski 2'ye bölmek istersen böldüğün bölümü biçimlendirmen gerek. Yoksa D kısmını göremezsin. Ha kurduktan sonra disk yönetiminden harf ataması yaparak da çözebiliyorsun. Çok sorun olmuyor.
  72. M

Sen tek bölüm oluşturmayacak mısın? Cevap Evet. O zaman sil desende biçimlendir desende fark etmez. Performans yönünden bir farkı yok
  73. M

https://forum.shiftdelete.net/konular/sadece-c-olusturarak-nasil-format-atabilirim-1-terabayt-disk-var-elimde.676561 Burada cevabı var zaten
  74. M

sadece c oluşturarak nasıl format atabilirim? 1 terabayt disk var elimde.

Performans olarak bir şey farketmez.
  75. M

Türk telekom Hipernet Hakkında !

Ben hep telekomdaydım. 35 mbps bemim paketim 30-32 arası alıyorum. Türk telekom başvurusunda net belirtin ama bunu normalde turknet de telekom alt yapısı kullanıyor. Onlarında bu hızı verebiliyor olması lazım.
  76. M

Bu değerler maximum alabileceğiniz değerler. Tam veremeyebilirler. Bunlarda telekom alt yapısını kullanıyorlar. 79 yazıyordur ama 70 verebilirler.
  77. M

Birde aşağıdan sorgulayın :) https://www.milleni.com.tr/fiber-nerede
  78. M

Başvuru yaptığınızda zaten söylerler. Destekleyen hat hızını görüyorlar
  79. M

Eğer bina içindeki kablolar eski değilse sorunları yok ise alırsınız. Tabi bölge yoğunluğuna göre akşamları hız düşmesi olabilir
  80. M

Fiberde bina içine kadar fiber optik kabloyla hizmet sağlanır. Hiper internetde saha dolabına kadar fiber optik kablo gelir eve bakır kabloyla gelir. Saha dolabı yakınsa hızda pek fark olmaz.
  81. M

İstanbul Boğazı'ndan motosiklet bile çıktı

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla İstanbul Boğazı'nda deniz temizliği yapıldı. Denizden çıkarılan atık ve eşyalar Üsküdar Meydanı'nda sergilendi. 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla İstanbul Boğazı'nda temizlik yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Deniz Hizmetleri Müdürlüğü ve...
  82. M

Laptop ekran kartı

Modlu Bios: https://www.bios-mods.com/BIOS/index.php?dir=Insyde%2F&download=sp55068_UlkMenus_ByCamiloml.exe Bunu indirip bios sürümünü güncelleyeceksiniz. Eğer olmaz ise önce aşağıdaki linkte olan ile güncelleyin daha sonra yukarıdaki ile güncelleyin Orjinal Bios...
  83. M

Laptop ekran kartı

Bende onu diyorum bu ayarı hp laptoplardan kaldırdı. Bir ara vardır ama modelinize göre modlu bios var ise yükleyip açılabiliyor
  84. M

Mavi ekran hatası

Güvenli mod açıkken ekran kartına tıklayın Sürücü kısmından devre dışı bırak deyin. Bu şekilde test edin.
  85. M

Laptop ekran kartı

Evet o kapalı. Otomatik kendi geçiyor normalde. ATİ grafik kartı ayarlarında oynadığınız oyunları ekleyip yapmanız gerekiyor.
  86. M

Monster Anda A5 V16.1 Alınır mı?

Alacağınız fiyat da önemli ona göre yazalım.
  87. M

Sil normalde partionları silmek için kullanılıyor. Biçimlendirde diski formatlıyor. Ama 2 sinide kullanabilirsiniz. Fark eden pek bir şey olmuyor.
  88. M

Aşağıdaki siteden işletim siteminize uygun olanı indirip deneyin birde https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/ati-mobility-radeon-hd-5000-series/ati-mobility-radeon-hd-5650
  89. M

Bilgisayarın ön yada sağ tarafına dokununca kapaniyor ne yapmaliyim

Elektrik çarpma hissi oluyor mu? Eğer oluyorsa toprak hattınızı kontrol edin. Şebeke voltajını kontrol edin.
  90. M

Sil dedikten sonra biçimlendir yapmanıza gerek yoktur
  91. M

Windows 10 zaten o işlemleri otomatik yapıyor. Sil dedikten sonra ileri demeniz yeterlidir. Kendi kurtarma bölümü için küçük bir alan oluşturacaktır. Elinizde ssd disk var ise bunu uefi gpt olarak kurmanız daha mantıklı olacaktır. Onun içinde uefi windows usb'si oluşturmalu bios ayarlarından...
  92. M

Mavi ekran hatası

Bazı driverlar güvenli modda çalışmayabilir. Bence siz tüm driverları tek tek üretici web sitesinden indiri. Ekran kartı, chipset, ses driverları gibi şeyleri . Dediğim gibi ram testleri bazen hata vermiyor. Ram gibi gözüküp başka donanımda çıkabilir. İşlemcide bunları arasındadır.
  93. M

Mavi ekran hatası

Bununla tekrar test edin. Önce sadece ram'i test edin.
  94. M

Mavi ekran hatası

Isıdan olacağını düşünmüyorum. Aşağıdaki yazılımı indirim. Stres testi yaptırın. Yukarıdaki seçenekleri kaldırın önce sadece ram olan kalsın 15 dakika çalıştırın. Durdurun sadece cpu olarak 15 dakika çalıştırın. https://customers.jam-software.de/downloadTrial.php?language=EN&article_no=402
  95. M

Mavi ekran hatası

Raporlarda ekran kartı hatası ile ilgili bir belirti yok. Memory read olmadığına dair hatalar var.
  96. M

SON DAKİKA | Bu haftasonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak iller

Bu durumda daha çok çıkma yasağı olur
  97. M

Mavi ekran hatası

Yok sorun olmaz driver yükleyeceksiniz. Mavi ekran hata loglarına göre ram hatası görünüyor. Bazen memtest tarzı yazılımlar yakalayamıyor. Ayrıca aşağıdaki dosyayı indirip karşınıza çıkan yazılara evet deyiniz. Bu daha detaylı mavi ekran logu alınmasını sağlayacak...
  98. M

Mavi ekran hatası

Otomatik kurduğu driver microsoft'un kendi sitesinden iniyor. Bu driverlar bazen sorunlu ve donanım ile uyumsuzluk yaratabiliyor. O yüzden üreticinin kendi sitesinden indirmek daha doğrudur.
  99. M

Mavi ekran hatası

Windows'un kendi yüklediği driverlar sorun yaratabiliyor. Üreticinin kendi sitesinden kurunuz.
  100. M

Mavi ekran hatası

Overclock işlemi yapmadınız değilmi? Ayrıca chipset driverlarını üreticinin kendi sitesinden indirip yükleyin.
  101. M

Mavi ekran hatası

HDD tune ile bir disk testi yaparmasınız. Birde windows'un kendi içinde bulunan ram testi ile bir tam testi yapınız.
  102. M

Program Yüklemelerinde Yeniden Başlatmak Yerine Kapatıp Açsak Olur Mu?

Bios güncellemesi var ise yapınız. Chipset driverlarını güncelleyiniz. Kapatıp açma ile restart etme arasında fark yok. Programı yükler. Birde CMD veya çalıştır kısmına aşağıdaki komutu yazıp deneyin shutdown -r
  103. M

Steam gizlemem lazım

Sen oyun oynarken görmeyecekler mi? Gene sorun olacak :) Çok istiyorsan diski bölümlendir. Yeni disk oluştur. Daha sonra steam'i oraya kur. Disk yönetiminden yeni oluşturduğun diske sağ tıkla Sürücü Harfini ve Yollarını Değiştir de. Kaldır de. Böylece oradaki veriler gözükmez. Oynayacağın...
  104. M

Mavi ekran hatası

Minidump dosyasını zip haline getirip dosya.co adresine yükleyiniz.
  105. M

.bat kısayolu

Windows ortamında uzantıları gizlersin ama tüm uzantıların gizlenir. Dosyayı başkasına gönderirsen yine bat olur. O klasörde yukarıda görünüm var ona tıklarsan Dosya uzantıları işareti kaldırırsan gizlenir. Bat dosyasını exe dosyası olarak da yapabilirsin. Google'dan bat to exe diye aratırsan...
  106. M

Otobüste koronavirüs pozitif olduğunu öğrenen kadının öptüğü muavin

Yeni normale döndük ama insanlarımız yeni kelimesini atıp normale döndük algıladığı için oda uygulanmıyor :)
  107. M

Otobüste koronavirüs pozitif olduğunu öğrenen kadının öptüğü muavin

Haberlerde gördüm yazık muavine. Ama ondada maske takmadığı için ihmal var. Negatif olmasına dua etsin.
  108. M

Laptop ekran kartı

Bios ekranında Defult seçeneği ile varsayılana alıp deneyin.
  109. M

Laptop ekran kartı

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp53001-53500/sp53025.exe Bu şekilde olacak. HP'nin kendi driver'ı. Birde bios'a girip varsayılana çekin.
  110. M

Laptop ekran kartı

Bunu yükleyip deneyin bir ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp53001-53500/sp53025.exe
  111. M

Türknet'e Zam!

Zam değil o fiyat ayarlamasıdır :) Zam zaten beklenen bir şeydi bu zamana kadar iyi yapmadılar. Bir kaç ay önce telekom port ücretlerine zam yaptı çünkü. Bunlarda haliyle faturalara yansıdı.
  112. M

Dsl ışığı

DSL ışığı vdsl geçişlerinde turuncu yanabilir. Sabit yanıyorsa problem yoktur. Bazı modemlerde yeşilde yanabilir. Örnek bende zyxel modem var onda yeşil yanıyor. Tamamen modem üreticisi ile alakalı Birde Modem arayüzünden dsl seçeneklerinde vdsl seçeneğinin aktif olup olmadığına bakın
  113. M

Flash Belleğimi Biçimlendiremiyorum

https://filehippo.com/download_hp_usb_disk_storage_format_tool/ Bununla deneyin birde
  114. M

MSI GS66 Stealth incelemesi

HP de omen serisi ile baya ivme yakaladı. Buna birde eski notebook hp ise yeni alacaksa 450 TL'ye kadar iade yapıyor. O da çok cazip geliyor insanlara.
  115. M

Yeni laptop'ta oyun sırasında aşırı ısınma

Bence ısı değeri normal. Daha da yükselebilir. 70 - 80 dereceye kadar çıkabilir. Bios sürümünüz güncel değilse güncelleyiniz.
  116. M

Yeni laptop'ta oyun sırasında aşırı ısınma

Aşırı ısınıyor dediğiniz ısı değeri nedir acaba. Core Temp bu yazılımla ısınıza bakım. Zaten işlemci anakarta gömülü değiştiremezsiniz.
  117. M

2. El anakart alımında tüm slotların çalışıp çalışmadığını öğrenmek

Tek tek test etmen lazım onları. Yazılımsal olarak anlayamazsın tam olarak. Usb bellek al. Tüm usblerini dene. HDMI varsa onu dene. Ram slotunu dene.
  118. M

PIN kodumu unuttuğum için yeni sim kart alabilir miyim?

Pin kodunu unuttuysan puk kodunu müşteri hizmetlerinden alabilirsin. Onunla açabiliyorsun
  119. M

Akbank Sim Bloke Kaldırma

Evet sesli söylemiyorsunuz tuşluyorsunuz. Bu işlemi atm üzerinden de yapılıyordu en son kaldırmadılrsa. 1591212827
  120. M

Orada şifreninzi tuşlaycaksınız. Güvenlik için istiyorlar.
  121. M

Bazen sizin telefonunuza tek kullanımlık şifre yolluyorlar. Onun dışında banka sadece tuşla giriş olacak şekilde yönlendirme yapar. Kart şifresini, internet şifresini istemez
  122. M

Hepsiburada kargo

Dağıtıma çıkmadan alabilirsin.
  123. M

Hepsiburada kargo

Yarın kargoya verilebilir de verilmeye bilirde. Kargo firmaları yoğun. Kimse garanti edemez.
  124. M

Bilgisayarımda Sanal Makine Çalışmıyor

VM yeni versiyonları yanlızca 64 bit sürümünü destekliyor. https://download.virtualbox.org/virtualbox/5.2.4/VirtualBox-5.2.4-119785-Win.exe
  125. M

İncehesap rezaleti

Bu kişilere yaz birde çözerler :) Oksid bilişim yazdıklarına bakma o firmada bunların. Bunlar sahipleri https://www.linkedin.com/in/garip-erzen-59237146/ https://www.linkedin.com/in/f%C4%B1rat-erzen-02459a147
  126. M

Görüntü alamıyorum

Onboard da iken bios a gir bir default et istersen. Birde ayarlarına bak. Bazı bioslarda seçenek olabiliyor. Sadece Onboard ayarı yapılabiliyordu.
  127. M

Sahibinden.com Kaç Adet Ücretli İlan Verebilirim?

Sınır koymuyor. Siz para ödediğiniz kadar araç satarsınız. Her ilan 149 TL para ödüyorsunuz.
  128. M

internetten telefon almak

Samsung Türkiye garantili yazıyorsa sorun olmaz. Kırılma ihtimali nadirde olsa oluyor.
  129. M

Turk Telekom HiperNet Hakkında Bazı Sorularım Var

Hat Kaliteniz İyi Hattınız santrale yakın 21 - 23 mbps alabilirsiniz.
  130. M

Evet. Onu atlamışım yazmayı :)
  131. M

Adsl arayüzünden noise margin Attenuation değerine bak. Burayaz yaz. Evinde internet var ise vdsl modem alıp ayarlarını yaptıktan sonra geçebilirsin aslında. Kimsenin gelmesine gerek yok. İnternetin kesildiğinde zaten anlarsın.
  132. M

İncehesap rezaleti

Pandemi sürecine yakalanmışsınız. İtiraz süreleri uzatılmıştı. Biraz daha bekleyin bence
  133. M

1 - Bana söz verilen hız bağlanmazsa, ne yapmam gerek? Size bir söz verilmiyor. 24 Mbps kadar diyor. İsteseler 5 Mbps de verirler. Evinizin santrale olan uzaklığına göre hıznız değişir. 2 - Modem hakkında bilgi vermediler, modem alsam kaç lira tutar? 300 gibi bir rakama vdsl destekli modem...
  134. M

İncehesap rezaleti

Hakem heyeti kararından sonra firma 15 gün içinde itiraz etmediyse kesin karar sayılır. Ama icra tarafında da işlemler uzun sürebiliyor :)
  135. M

İncehesap rezaleti

İcra dairesi zaten hakem heyeti kararı olmadan icra işlemi başlatmıyor.
  136. M

İncehesap rezaleti

Tam firmasına düşmüşsünüz :) Paralel ithalatla gelmiş telefon muhtemelen. Hakem heyetindeki memur doğru söylemiş ya distribütör firmayı yada satıcı firmayı verebilirsiniz. Servisi veremezsiniz. Benimde HTC ile ilgili sorunum olmuştu. Bende daha karışık hal aldı :) Ben telefonu teleservice...
  137. M

Chipset Aşırı Isınıyor ve PC açılmıyor

Bir yerde kısa devre olmuş olabilir. Avometre ile ölçüm yapmak gerek.
  138. M

İncehesap rezaleti

İcra işlemi başlatsaydınız keşke. Siz bir miktar para yatırıyorsunuz ama daha sonra hepsini firmadan tahsil ediyorlar. Birde aklınızda bulunsun telefonun distribütör firmasını hakem heyetine verin. Onlarla muhatap olun.
  139. M

İlan başı bedeli o. 1 ücretsizden sonra 2.kez yayınladığınızda 115 TL alıyor. 3.kez ve sonrası 149 TL ücret alır. İlan 30 gün yayında kalıyor.
  140. M

hddm bozuldu ssd ve hdd aldım ne yapmam gerekiyor

HDD'yi sökeceksin onun yerine aldığının SSD Diski takacaksın. PC ise ardından diğer sata kablosuna 1 tane daha hdd aldıysan onu takacaksın. Güç girişini takacaksın. Eğer sata kablon yok ise 1 tane onu alacaksın. Eğer notebook ise 2. girişin yok ise cd rom yerine çevirici ile takacaksın. CD...
  141. M

Aşağıdan bilgi alabilirsin. https://yardim.sahibinden.com/hc/tr/articles/115004672373-Ka%C3%A7-Adet-%C3%9Ccretsiz-%C4%B0lan-Verebilirim-
  142. M

Bilgisayar kapalı olsa bile klavye ve mouse'ın ışığı yanmaya ediyor

Bios power ayarlarına bakın. Onları kontrol edin. Erp gibi bir seçenek varsa aktitf edin.
  143. M

Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi (Sürüm 2004) kullanıma sunuldu!

Bazı aygıtlarda sorun yaratıyor. O aygıtlara sahipseniz yüklemeyin. Daha henüz o sorunları çözememiş.
  144. M

Papara iban numarasını öğrenme

Ben size demedim zaten. Konuyu açan arkadaşa dedim. Ben güvenmeyin dedim. BDDK lisansı almayan ödeme yollarının bir garantisi yoktur. 2 gün sonra yüksek işlem hacminden yada bir şikayetten banka hesabınıza bloke koysa. O sırada gelen paralarda gitse ne yapacaksınız?
  145. M

Papara iban numarasını öğrenme

Bu tür kişilere güvenmeyin. Papara da iban yok ödemeyi papara hesap numaranıza alıyorsunuz. Hadi ile ödeme alamazsınız. Çok istiyorsanız aileniz size banka hesabı açsın.
  146. M

Bios'u güncellendikten sonra performans düşüşü

Sistem performansı yeni yüklediğiniz bios sürümünde optimize edilmiş. Sorun karşılaşıldı ise o yüzden performans kısması yapmış olabilirler. İzin verirse eski versiyonları yükleyin Burada diğer versiyonlarda var...
  147. M

Windows 8.1 wifi sorunu

Aygıtların üzerine çift tıkla Ayrıntılar kısmına gel orada Özellik kısmında donanım kimliklerini seç Değer kısmında ilk tarı kopyala ve google da arat. site:driveridentifier.com buraya kopyaladığın kimliği yapıştır ara
  148. M

WİNE microsoft visual c++ r6016 HATASI

Başka çözüm kalmadı galiba :) https://primeos.in/download/ Birde bu vardı. Bunda telefon modeli felan seçip oluşturuluyordu https://www.genymotion.com/desktop/
  149. M

Bence virtualbox indir onada android sistemi kur VirtualBox: https://download.virtualbox.org/virtualbox/6.1.8/VirtualBox-6.1.8-137981-OSX.dmg Android İmage: Android-x86 Burda windows için var ama aynıdır muhtemelen
  150. M

Evet fark ettim. Çakma isim bulmuşlar :)
  151. M

Memu emulator. Hintliydi galiba bunla oynuyordu
  152. M

Bunu dene birde. https://a11.gdl.netease.com/NemuInstaller-1.9.11.dmg Birde o hatayı microsoft dll eksik olduğu için veriyor olabilir. Visual studio indir o sırada onlarda kuruluyor olması lazım onla dene birde...
  153. M

Noxplayer mac sürümü mevcut. https://www.bignox.com/en/download/fullPackage/mac_fullzip Memuplayer içinde olması lazım https://www.memuplay.com/
  154. M

Klavyem Kafayı Yedi

O klavyeleri sil daha sonra donanım tekrar tarat dene. Birde klavye yazılımı felan var ise kısa yol fonksiyonları atamış olabilir.
  155. M

Windows açılınca gelen garip ses

Ses kapatınca geliyor mu? SSD yok ise normal disklerde bazen böyle garip ses gelebiliyor. HDD Tune ile test et birde. Test sırasında daha da artar diskten geliyorsa.
  156. M

18 Yaş Altı Banka Kartı

Üyelik doğrulaması tamamlandı ise hesabına para gelir. Kart olmasına gerek yok.
  157. M

18 Yaş Altı Banka Kartı

Katılım bankaları, Kuveyt Türk gibi bankalara bak. Enparada olabilir. Ama velin olmadan buradan kart alamazsın.
  158. M

Bilgisayarda virüs olduğunu nasıl anlarım?

FUD yapılan virüs ise hemen anlayamazsınız. Ancak belirli bir zaman geçtikten sonra yakalanır o zamana kadar verilerinizi zaten almışlardır
  159. M

Günaha girmek İstemeyenler için dev arşiv oluşturuyoruz

Covid 19 Nedeniyle Ücretsiz Iobit Yazılımları https://ld.iobit.com/en/giveawaycovid-19.php?AFF=86873&__c=1 90 Günlük Bitdefender Lisansı https://www.bitdefender.com/media/html/consumer/new/get-your-90-day-trial-opt/index.html Bilgisayarınızdaki bilgileri başka bilgisayara aktarırken...
  160. M

Realtek driver sürüm sorunu

Üstüne kurabilirsiniz. Güncelleme yapıyor zaten. İyi Geceler
  161. M

1 Haziran 2020 Superonline Fiber internet hız düşmesi

Türk Telekom cimrilik yapıp o kadar yükseltme işlemi yapmamıştı :) . Biraz upload hızını artmıştı ama onlarda daha düşürmemişler
  162. M

Yok bunlar aynı donanım kullanıyorlar. Sorun olmaz.
  163. M

Google üzerinden bulabilirsiniz. Aşağıdaki şekilde arama yaparsanız sonuca ulaşırsınız. En üste en güncel driver çıkacaktır.Üye olmanızı istiyor sol tarafta tamam rastgele bilgi verebilirsiniz. Üye Olmanıza gerek yok. site:driveridentifier.com...
  164. M

Bu driver 26 mart tarihinde yayınlanmış. İndirdiğiniz sürüm farklı olabilir. Bu zaten 8924 sürümüydü. O zamana kadar farklı driver çıkabilir.
  165. M

Sizde o isim farklı. Çıkmış. O ismi kopyalayın benim verdiğimin yerine onu yapıştırın.
  166. M

Virüs değil aslında program yeni oluştuğu için antivirüs programları tanmıyor. Evet donanım kimliği o https://download.lenovo.com/consumer/desktop/g7audc8us17.exe Buradan driver indir. Çalıştır. Next de. Karşına seçenek gelecek orada Extract Only seç. Extract de dosyaları çıkarack. Aygıt...
  167. M

Üretici web sitesindeki daha stabil o cihazda test edilen sürümdür. Ses kartınıza sağ tıklatıp yazılım güncelle değil varsa güncellemesine yaptırabilirsiniz. Aygıt yöneticisinden donanım kimliğini paylaşırsanız bakalım. Yada https://dosya.co/uyze5sicuj3m/RaporOlusturma.exe.html Bu linkteki...
  168. M

Minidump Anlayan Var Mı?

Çarpma ile mavi ekran enteresan :) Belki yuva kısmı ile olabilir. Yerinden oynama felan da yapıyor olabilir.
  169. M

atikmpag.sys hatası,bozuk görüntü ve performans kaybı

Evde yapanlar ya saç kurutma makinası yada fırına atarak yapıyorlar. Ama tavsiyem ev ortamında saç kurutma makinası ile yap Saç kurutma makinası yapacaksan chip etrafını folyo ile sar. 10-15 dakika ısıt. Aynı noktaya tutma. Gezdir.
  170. M

:) sadece gülüyorum. Bu konuda hiç bir bilgin olmadığı belli. Diğer konuda da cevap vermişsin. Orada da cevabını verdim. bluescreenview yazılımını taratıp google dan bakmakla olmuyor bu işler :)
  171. M

Ekran kartı chipni ısıtıp öyle deneyiniz.
  172. M

Anneme telefon alacağız telefon onerileriniz

Öyle olsa da maalesef yavaşlıyor sorun çıkartıyorlar. Planlı eskitme yapıyorlar. GM iflasa yakın bir firma. Durumlar hiç iyi değil. Elinde kalabilir.
  173. M

Minidump Anlayan Var Mı?

WdFilter.sys dosyası ne peki ?
  174. M

Anneme telefon alacağız telefon onerileriniz

Uzun yıllar kullanmak istiyorsa iphone al. Androidlerin maalesef sorunu 2 yıl sonra gidiyorlar. Hatta bazıları o kadar bile dayanmıyor. Güncelleme gelmiyor. Ama bütçe çok aşıyor diyorsan bu telefonun bataryasıda iyi...
  175. M

Minidump Anlayan Var Mı?

Merhaba Loglarda nvdia ekran kartı ve antivirüs nedeniyle mavi ekran hataları vermiş. Aşağıdaki işlemleri yapınız. Nvdia ekran kartı sürücünüz güncel değilse güncelleyiniz. Windows update işlemini yapınız. Windows defender dışında başka antivirüs yazılımızı var ise kaldırınız. Windows...
  176. M

Minidump Anlayan Var Mı?

Upload edersen bakalım.
  177. M

Redmi Note 8 Android 10 güncellemesi ne zaman alacak?

Zaten xiomi 3 tane rom yayınlıyor. Hindistan, Çin birde global rom. Genelde de hepsi aynı ay içerisinde çıkıyor.
  178. M

Redmi Note 8 Android 10 güncellemesi ne zaman alacak?

Bazı yabancı kaynaklarda temmuz ayında geleceği söylenmiş.
  179. M

konser tadında fan sesi!

Aygıt yöneticisine git. Ekran kartı vb. driverlara sağ tıklayarak güncelleyebilirsin. Güncelleme yoksa zaten güncelleme yok diyecektir.
  180. M

PC geç açılmaya başladı

HDD testi yaptırın isterseniz.
  181. M

PC geç açılmaya başladı

Hızlı Başlat kapalıysa oda yapabiliyor. Gerçi 5 dakika yinede sürmemesi gerekiyor. Denetim Masası > Güç Seçenekleri > Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin > Şu anda kullanılmayan ayaları değiştir yazısına tıkla Hızlı Başlat kısmının işaretli olup olmadığını kontrol ediniz
  182. M

konser tadında fan sesi!

Driver sürümlerini güncelleyin. Birde güç ayaları maksimumda ise ondan yapabiliyormuş. Dengeli kısmına alıp deneyin.
  183. M

Ekran kartı modelinizi yazmadığınız için son sürüm kullanıp kullanmadığınızı bilemiyorum. İmzalı sürücü tarihi 2015 görünüyor. Sürücü güncel olduğundan emin olunuz. Power supply gücünün ekran kartını çalıştırmaya yetip yetmediğini kontrol ediniz. Windows arama kısmına bilgisayarın bellek...
  184. M

Minidump Anlayan Var Mı?

Onu anlatması zor. Minidump dosyası varsa bakalım. Ama anlatatımı uğraştırıcı. :)
  185. M

Büyük Boyutlu Oyun Oynarken Oyundan Atıp D Diskini Açıyor

Ekran kartı driver güncel değilse güncelleyip dene.
  186. M

Uplay bana ekstra kod gönderiyor!

Eğer 2 aşamalı güvenlik kodu geliyorsa biri sizin şifreniz ile giriş yapıyordur.
  187. M

Mail bu şekilde geliyorsa sizin adresinize biri sürekli şifremi unuttum diyordur. Mail size olduğu için sıkıntı yok. 2 aşamalı doğrulamada aktif ise telaş yapmayın.
  188. M

O kalkmaz. Yüklü gelir.
  189. M

Hala Türkiye'de sunulmadı. İleriye dönük yatırım o içinde olması. Sadece amaç sistem yükünü hafifletmek için program gibi çalıştırmalı hale getirdiler. Arkada sürekli boşa çalışmasın diye.
  190. M

Birisi senin hesaba girmeye çalışıyor. Şifre sıfırlaması / denemesi yapıyor muhtemelen. E-mail şifreniz dahil şifrenizi kimse bilmiyorsa korkmayın. Birde gerçek uplay maili olup olmadığına bakın. Şifre sıfırlama linki varsa gerçekten uplay sitesine mi yölendiriyor.
  191. M

Cortana aslında cihazda hep vardı. Arka planda çalışıyordu. Sistem tarafında hdd,ram tüketimi yaptığı için program olarak çalışmaya başladı. Artık açılınca çalışıyor sadece
  192. M

İphone Pil Değiştirme

Değiştirmeyebilirler belki.
  193. M

Huawei p40 lite telefonumuzda google servislerini ve google play hizmetlerini kullanamıyoruz.

Telefonun içerisinde appgalery var onun içinden indirebilirsin. Türkiye'de kullanılan popüler uygulamaların çoğu mevcut
  194. M

Anakarta Su Tutsam Sorun Olur mu?

Sorunun cevabı. Ama riskli bir işlem. En ufak su, nem gibi bir şey kalırsa oksitlenme yapar
  195. M

Huawei p40 lite telefonumuzda google servislerini ve google play hizmetlerini kullanamıyoruz.

Tarayıcıdan kursanız bile çoğu uygulama çalışmayabilir. Uygulama yazılırken geliştiriciler üşendikleri için Android hazır servislerini kullanıyorlar. Appgalery mağazasında o yüzden o uygulamalar modifiye edilerek sunuyorlar. Huawei birde Petal Search çıkardı. Appgalery den indirip uygulama ve...
  196. M

Win 10 proyu setupdan home a düşürmek

Ne kadar düşeceğinin bir cevabı yok. Bunlar arka planda sürekli çalıştığı için kapatınca biraz daha rahatlıyor. Windows 10 arka planda indexleme işlemi yapıyor ayrıca cortana ülkemizde olmasa bile arka planda çalışıyor. Bunlarda ekstra ram yüklenmesine sebep olmaktadır. Windows 10 2004...
  197. M

Başıma gelen hack olayı hakkında

Üye olmadan yazabiliyorsun. Eğer üye olurken doğru bilgilerini verdiysen kurtarma işlemi yaptıracaklardır. Yeni mail aç ve destek talepleri oluştur.
  198. M

Başıma gelen hack olayı hakkında

Üye olurken cep telefonunu verdiysen oradan geri alabilirsin belki. Cihaza da format at. Muhtemelen virüs olabilir. Face ve İnstagram için destek kısmına yaz.
  199. M

Yukarıdakileri kapatırsan biraz daha düşer. Onun dışından windows 10 yerine 8.1 veya 7 kurabilirsin ama fazla düşmez. Chrome açıksa bile fazla ram tüketir. Onun dışında başka yapılabilecek bir şey yok.
  200. M

İletişim Forumu

Aldığınız yer ya linux kuruludur yada windows sunucu üzerine kuruludur. Linux kurulu ise PHP destekliyordur Windows yüklü ise ASP sistemini destekliyordur.
  201. M

yeni bilgisayarım donup kapanıyor

Eğer SSD değil de HDD takılı ise ve Windows 10 işletim sistemi yüklüyse Görev yöneticisini aç HDD %100 veya buna yakın çalışıyor mu kontrol et.
  202. M

Hayır bunlar sadece arka planda çalışan microsoft servislerini durduruyor. Tek tek yazmanız lazım. Windows update dahil. Oda arka planda çalışıyor. Eğer update açık kalsın derseniz bunu yazmayın schtasks /create /RU "SYSTEM" /NP /SC ONSTART /TN Disable-wuauserv /TR "sc config wuauserv start=...
  203. M

windows 10 key

Bazı e-ticaret sitelerinde ucuza key satılabiliyor. Ama bu keyler yasal olmadığı için garantisi bulunmuyor. Garanti olsun istiyorsanız. Vatan,Teknosa,Media Mark gibi yerlerden almanız gerekiyor.
  204. M

Win 10 Home ve Pro arasında sadece özellik olarak fark vardır. CMD açarak aşağıdaki komutları girersen biraz faydası olacaktır schtasks /create /RU "SYSTEM" /NP /SC ONSTART /TN Disable-UsoSVC /TR "sc config UsoSvc start= disabled" /F schtasks /create /RU "SYSTEM" /NP /SC ONSTART /TN...
  205. M

Ne zamandan beri Türkcell kullanıyorsunuz ?

Biri 2002 Diğer 2004 yılından beri
  206. M

Hiçbir şey Yapmamama Rağmen Ramin Yarısı Kullanıyor

Bilgisayarı yeniden başlat demek istedim :)
  207. M

Harddisk full çalışıyor.

Bunun nedeni windows 10 kullanmanızdan kaynaklıdır. Bu sorun 2004 sürümünde büyük oranda çözülmüştür.
  208. M

Sürat kargo araçtan indirildi ne demek?

Hafta sonu çalışıyorlar. Ama sürat kargo genelde çok yavaşlar :) Kargo Araçtan indirildi 2 terimi var. Bir o şehirdeki dağıtım merkezine inmesi var birde sizin bölgedeki şubeye indirilmesi var.
  209. M

Bilgisayar mavi ekran verip kapanıyor.

C:\Windows\Minidump bu dosya var ise zip haline getirip www.dosya.co sitesine yükleyin. Kontrol edelim.
  210. M

HP OMEN Mİ MSI GL75 Mİ ? 10K EN İYİ LAPTOP TAVSİYESİ

2 cihaz arasındaki fark ekran yenileme hızı ve batarya. HP cihazın ekran yenileme ve bataryası 1 tık önde
  211. M

Laptop ekran kartı

Sarı ünlem işareti felan varmı ? Aşağıdaki yazılımı indirin. Bittikten sonra yazılım olduğu yere rapor.txt oluşacak Ardından dosya ekle buraya yükleyin. https://dosya.co/rxs7a9zyjtoo/RaporOlusturma.exe.html Dosya.co indirme şifresi: shiftdelete
  212. M

Hiçbir şey Yapmamama Rağmen Ramin Yarısı Kullanıyor

Başlat menüsüne hizmetler yaz. Çıkan ekranda CMD ekranını yönetici olarak aç. Aşağıki satırları tek tek gir ve enter tuşuna bas. Ardından restart et ve o şekilde kontrol et. schtasks /create /RU "SYSTEM" /NP /SC ONSTART /TN Disable-UsoSVC /TR "sc config UsoSvc start= disabled" /F schtasks...
  213. M

Ekran kartı sürücüsü ve Video denetleyicisi görünmüyor

Amd bu ekran kartına sürücü desteğini kesmiş. En son vista için çıkarmış. Vista için kurmayı deneyin. https://www.amd.com/en/support/graphics/legacy-graphics/ati-radeon-x-series/ati-radeon-x1xxx-series Vista olanını x64 / x86 sürümünüz hangisi ise seçin ve Catalyst Software Suite olanı...
  214. M

Sokağa Çıkma Yasağı

O zaman buna giriyorsunuz. Gençler velileri nezaretinde izinsiz seyahat yapabilecek Daha önce yayımlanan genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması tabi olan çocuklar ve gençler, ihtiyaca göre bakıcı ve aile büyükleri ile kreş veya gündüz bakım evlerine gidebilecek, veli/vasilerinin nezaretinde...
  215. M

Sokağa Çıkma Yasağı

Araç kullanmak da yasak zaten teknik olarak :)
  216. M

Win 10 Ayrılmamış Alan'ı C'ye Ekleyemiyorum

Bu alanda muhtemelen Sistem Ayrıldı bölümü vardı ve siz onu sildiniz. O yüzden ekleme yapılamıyor. 3.parti yazılımlar ile deneyin. https://www.easeus.com/partition-manager/epm-free.html
  217. M

Turkcell üzerinden telefon aldım kargoya verilmedi

Ya stok sorunu vardır yada kargo firmaları şubede kota uygulaması var. Belirli limit üzerinde kargo almıyor. O sorunu olabilir.
  218. M

Driverları nasıl yüklemeliyim.

İndirmeler üreticisine göre sitesinden indirilirler. Ama o o sürüme destek vereceği anlamına gelmez.
  219. M

Driverları nasıl yüklemeliyim.

Cihazın HP ise çoğu modelinde sorun ile karşılaşabilirsin. Henüz hp resmi olarak driver desteği vermedi.
  220. M

Facebook hesabını sahte hesap diye şikayet edin lütfen

Şifresini bilmiyor ise facebook'dan yardım alsın https://facebook.com/login/identify
  221. M

Monitör'de beyaz katman.

Ekran kartı aldıktan sonra takacaksın 24 saat açık kalsın düzelirse düzelir yoksa zor.
  222. M

Kafe ve Restoranlar Açılıyor. Peki Gidecek Misiniz?

1 Haziranda Kafe ve Restoranlar :) Ama yine de tedbirlik olmak gerekiyor
  223. M

Monitör'de beyaz katman.

O zaman monitöre hasar gelmiş olabilir. Bazen pixellerden kaynaklı olabiliyor ve düzelebiliyor ama bazende düzelmiyor
  224. M

Monitör'de beyaz katman.

Sizin sorun ekran kartınızda sanıyorum. Kablo vb. şeyleri kontrol ettiyseniz ve monitör kablo bağlantısı olmadan açtığınızda ekran bu iz yoksa ekran kartındadır.
  225. M

Monitör'de beyaz katman.

Ekrana hiç görüntü gelmiyor sanırım. Chip ısıtılırsa belki düzelebilir.
  226. M

Ekran kartına PlayStation 2 fanı taktım çalışmadı

Size böyle bir şey lazım https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/universal-ekran-karti-fani-vga-fan-ekran-karti-sogutucu-universal-ekran-karti-fani_pdp_529074407
  227. M

Garanti bbva

18 yaş altına hesap velisi olmadan hesap açamıyor maalesef. Çünkü yetişkin olarak görünmüyorlar. Tek başlarına imza yetkileri yok
  228. M

windows 2 kullanıcı sorunu

Administrator hesabıdır muhtemelen senin hesabın. Kendi hesabına gir. Denetim Masası > Kullanıcı Hesapları > orada administrator yazıyor mu bak. Eğer yazıyorsa cmd ekranını aç ve aşağıdaki komutu yazıp enter tuşuna bas. net user administrator /active:no
  229. M

Format sonrasıı disklerimi birleştiremiyorum

İçerisinde muhtemelen windows yüklü o yüzden buna izin vermiyor. Linux live cd ile yapabilir yada format atar gibi o ekrana gelirsiniz orada diskleri silebilirsiniz.
  230. M

Erdoğan yeni kararları açıkladı: Seyahat kısıtlaması kalktı, kafe ve restoranlar açılacak

15 ilde hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edecekmiş
  231. M

Oyuna Girerken Mavi Ekran

Cihazı kapat açıışta sürekli f8 tuşuna bas güvenli modda aç.
  232. M

Amd olanı devre dışı bırakın bence.
  233. M

Aygıt yöneticisi ne gidin amd olana sağ tıklayın devre dışı bırak deyin. İntel ekran kartını felan da yükleyin.
  234. M

O zaman ya format atılacak öyle denenecek eğer o şekilde de düzelmesi ise maalesef ekran kartı arızası mevcuttur. Ati ekran kartlarında sık karşılaşılan bir durumdur.
  235. M

7-6. nesil işlemci destekli anakarta eski nesil işlemci takılırmı?

Merhaba aşağıdaki gibi işlemciler 1151 soket yapısına sahiptir. 7 ve 6. nesil işlemcileri takabilirsiniz. Core i5-7600 - 6600 Core i7 - 7700 - 6600 Core i3 -7350 - 6100
  236. M

Evet aynı şekilde
  237. M

İntel Ekran Kartı https://downloadmirror.intel.com/24970/a08/win32_152824.exe Amd Ati Ekran Kartı ( Buradan Windows 7 - 32 Bit Edition olanı seçin Catalyst Software Suite olanı indirin) https://www.amd.com/en/support/graphics/amd-radeon-hd/amd-radeon-hd-6000m-series/amd-radeon-hd-6470m...
  238. M

Evet.
  239. M

Onu silmeyin drivirini vereyim indirin öyle silin. 2 sini sildiyseniz yazılımı çalıştırın. Loglarda bu sürücü içinde sorun belirtmiş
  240. M

Onuda oradan silin farketmez. Görüntü gitmez. Simgeler biraz büyük gözükebilir.
  241. M

Hayır siz diğer yazılımla tarama yapın ben size linklerini vereyim oradan yükleyin
  242. M

Onları aygıt yöneticisinden kaldıracaksınız ama Brodcom şimdilik dursun yoksa internete girmezsiniz :) Aygıt yöneticisini açın görüntü bağdaştıcılarından intel olanı kaldırın. Ama hala görünüyorsa onuda kaldırım. broadcom daha sonra kaldıracağız.
  243. M

Sanıyorum driver sürümlerini kendi sitesinden indirmediniz. Yüklediğiniz sürücüler imzasız sürücü. Aşağıdaki yönergeye göre AMD ekran kartınızı kaldırınız. https://www.amd.com/en/support/kb/faq/ccc-uninstall İntel Ekran Kartınızı Kaldırınız Broadcom wireless/ethernet kartınızı kaldırınız...
  244. M

Neyse C:\Windows\Minidump klasörü içerisindekileri zip haline getirin. Birde varsan C:\Windows içersinde Memory.dmp dosyası varsa onuda zip haline getirip yükleme yapın
  245. M

zip dosyası oluşturmuş mu?
  246. M

Normalde direk onunla alması gerekiyor. O klasöre girin. Main dosyası var ona sağ tıklayın Run With PowerShell çıkacak. ona tıklayın. Karşına gelen ekran A harfine ardından enter tuşuna basın. Log buradan da alınır. PC isminizle bir zip dosyası olacak klasör dışında
  247. M

Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır diyerek açmayı deneyin
  248. M

Freedos Sisteme Windows Yükleme

Orjinali freedos satılan cihaza zaten işletim sistemi olarak lenovo destek vermez zaten. Lisanlı satılmadığı için gömülü lisansı olmadığı için yükleyemezler. Kendiniz başka bilgisayarınız var ise oradan indirip hazırlayabilirsiniz yada bir bilgisayar tamir yeri yada bu işlerden anlayan bir...
  249. M

windows key bulma

İllegal içeriklere forumda izin verilmiyor. Yasal olarak satın alabilirsiniz. Bu ücretli bir yazılımdır.
  250. M

https://dosya.co/dfcp8ax0kyy0/Log.zip.html Bu programı indirin. Zip dosyasından çıkarın. Log-collector olanı çalıştırın. işlem bitene kadar devam etsin. Bazı yerlerde yetki isteyebilir evet deyin. Bulunduğu yere bir tane zip dosyası oluşacak. Onu dosya.co adresine yükleyin. Analiz yapalım
  251. M

Yeni sürüm hemen yüklenmemeli :) Sorunları çok oluyor. Birde reset sorunu var.
  252. M

Bilgisayar İçin iOS Emulator

Emulatör yok çünkü ios işletim sistemi Android gibi açık kaynaklı değil. O yüzden bulamazsınız.
  253. M

RAM'ı takıyorum Windows ekranında geriye atıyor

Ram arızalı olmadığından eminseniz yani sıfır aldıysanız yada çalışan bilgisayardan söktüyseniz muhtemelen mhz desteklemiyordur. Servis şemasıda zaten mhz hızına destek görünmüyor.
  254. M

1333 destekli ram almanız lazım. Normalde bazen şemada yazmada üst model destekleyebiliyor. Eğer şuan takdığınız 1600 mhz ram arızalı değil ve diğer ram çıkarıp sadece bu ram kalıyor ve açılmıyorsa ram arızalı olabilir. 1333mhz ram tek başına takıldığında açılıyor değil mi?
  255. M

Anakart modelinize göre servis şemasında 1.5V DDRIII 800/1066/1333 bunları desteklediğini söylüyor.
  256. M

Anakartınızın modeli nedir.
  257. M

Windows ses problemi

Bence ses aygıtını kaldırın ve üretici sitesinden yeninden yükleyin.
  258. M

Bir biri ile uyumsuzluk yapıyor olabilir. Çalışma hızları farkı. Tek olarak 4 gb ile açılıyor mu?
  259. M

Hacked By KrdSec ile sitem hacklenmiş

Bütün sitelere aynı html yüklemiş galiba. Bir yerde açık vardır.
  260. M

Ailem netspeede güvenmiyor

Sen ara müşteri hizmetlerini bence ailene ver onlar ikna ederler :D
  261. M

Ailem netspeede güvenmiyor

Hepsi zaten telekomun alt yapısını kullanıyor. Turknet de sorun çıkmazsa sorun yok sorun çıkarsa muhattap bulamıyorsunuz. Netspeed gene müşteri hizmetleri var. Bölgenizde Türk Telekom hattında sorun yoksa sorun yaşamazsınız.
  262. M

Windows 10 2004 sürümü

En son geliştiriciler için açıktı ama hemen yüklemeyin bazı cihazlarda restart sorunlarına neden oluyormuş. Bu sürüm en çok mekanik diski olanlara yarayacak :)
  263. M

windows 8,8.1,10 internete bağlanma sorunu

Aygıt yöneticisine gidip wireless kartınıza sağ tıklayıp özellikler deyiniz. Güç Yönetimi sekmesine gidip Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın seçeneğini kaldırıp tamam deyip çıkın. Bu şekilde deneyin. Birde driver sürümüzün güncel olup olmadığını üretici sitesinden kontrol...
  264. M

System yüksek cpu kullanımı

Arka planda boşta kalınca kendi işlemlerini yapıyordur muhtemelen. Antivirüs varda buda yapabilir. Diğer yol ise Denetim Masasına gidin Güç Seçenekleri 'ne girin ve Yüksek Performans olanı seçin. Yanında plan ayarlarını değiştir var ona tıklayın bu plan için varsayılan ayarları geri yükleye...
  265. M

Windows aniden yavaşladı.

chkdsk ile onarma yap bence. CMD > chkdsk /f komutunu kullanabilirsiniz
  266. M

Laptop Fanı Hiçbir Uygulamada Gözükmüyor.Bu yüzden fan hızına bakamıyorum.Yada fan hızını yükseltip azaltamıyorum.

Normalde fan hızlarını otomatik kendi ayarlıyor. Siz o yüzden müdahale edemiyorsunuz. Aşağıdaki video da program ve anlatımı var. Ama riske girebilirsiniz bilginiz olsun. https://www44.zippyshare.com/v/93323994/file.html
  267. M

Harici hdd pc kapanıp açılınca görmeme sorunu

Aygıt yöneticisine gidip Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicisi > USB Kök Hub'lara sağ tıkla Özellikler > Güç Yönetimi > Güç kazancını sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın işaretini kaldır.
  268. M

Casper'a Acer Aspire Laptopumu tamir için verdim.İşlemcimi ve ekran kartımı çaldılar.

Şimdi cihazlar üretilirken model ismi aynı olsa da özellikleri değiştirilerek üretiliyor. Bu modelin İ5 versiyonu ve İ3 versiyonu var. Bence siz göndermeden özelliklerini de bilmiyor gibisiniz :) Size diğer örnekle HP 250 G7 model cihaz var Bu alttaki i3 modeli...
  269. M

Casper'a Acer Aspire Laptopumu tamir için verdim.İşlemcimi ve ekran kartımı çaldılar.

Aynı modelin i3 versiyonu da var https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-acer-e1-572g-34014g50mnii-4-gb-500-gb-radeon-r5-m240-15-6-notebook-fiyati,4637586.html
  270. M

Burada model ismi tam çıkmamış cpu nun http://download.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.92-en.zip Onun için bunu indirin. x64 olanı açın. Modeli yazacaktır.
  271. M

Ekran kartınız duruyor. AMD Radeon R5 M200 Series
  272. M

http://www.zhangduo.com/UnknownDeviceIdentifier.exe Bu programı indir. Analiz yapacak. Bitince File menüsüne gel save var. Kaydet ve txt dosyasını www.dosya.co sitesine yükle. Buradan bakalım bir.
  273. M

Bunun için dava açman lazım ama üzerinden çok ay geçmiş. CPU - Ekran kartı anakarta entegre. BGA chip sökmek için uğraşmazlar. Onun için makina felan gerek. Ancak aynı model daha düşük bir kart var ise onu takmışlardır. ACER müşteri hizmetlerini ara konuş belki Anakart seri numarası kendi...
  274. M

Muhtelen garantisi yok. Yoksa yetkili servise gönderirdiniz. Model yeni mi eski mi. Modeli nedir verdiğiniz cihazın. Ekran kartı zaten anakart üzerindedir. İşlemci epeyden beri anakarta onbard geliyor.
  275. M

Mavi Ekran Hatası

Bence sizin sorun donanımsal gibi. Servise gönderin.
  276. M

Mavi Ekran Hatası

Orjinali o galiba. Onu yükleyin. Zaten otomatik onu seçecektir
  277. M

Yüklediğim videolara basınca bu eylemi gerçekleştirecek uygulama bulunamadı yazıyor.

İnme işlemini yapmıyor idm. Yakalayamıyor olabilir. mp4 yazıyorsa sonunda video dosyasıdır.
  278. M

Mavi Ekran Hatası

Bence son kez format atın. Windows 10'u İndirin buradan aracı indirerek usb belleğe yazdırın. Daha sonra driverları internetden tek tek siz indirin. Bulamazsanız http://www.zhangduo.com/UnknownDeviceIdentifier.exe Bunu indirin. Analiz yapacak bitinde file menüsünden save diyerek kayıt...
  279. M

Yüklediğim videolara basınca bu eylemi gerçekleştirecek uygulama bulunamadı yazıyor.

İnen dosyalar video dosyası değildir.
  280. M

Mavi Ekran Hatası

Garantisi var ise servise gönderin. Onlar test etsin. Donanımsal ise parçasını değiştirirler. Yazılımsal ise orjinal yazılımını kendileri yüklesinler. Bu arada format atmayın. Mavi ekran loglarını onlarda görsün.
  281. M

Mavi Ekran Hatası

Driverpack ile sorununuz olabilir. Bazen düzgün yüklemiyor çünkü :) Windows'un hangi sürümünü yüklediniz. Oda önemli.
  282. M

Mavi Ekran Hatası

Yazılım olsa yine düşerdi donanımsal gibi duruyor. Zaten yeniden yüklemişsiniz. Bu arada sitesinde driver göremedim onları nereden yüklediniz.
  283. M

Mavi Ekran Hatası

Buda bir 30 dakika çalışsın. Sorun muhtemelen rastgele zamanlarda çıkıyor. Buda ram arızasına çok benziyor.
  284. M

Mavi Ekran Hatası

30 dakika sonra kapatın. Ram işareti kaldırın. Ve o ilk kaldırdıklarınızı işaretleyip yeniden çalıştırın.
  285. M

Mavi Ekran Hatası

Zaten o sürekli çalışır. Biraz çalışsın bakalım. 30 dakika felan çalışsın. Sonra kapatırsınız
  286. M

Mavi Ekran Hatası

Sorun donanımsal gibi duruyor. Hata ram ön planda duruyor. Aşağıdaki linkten programı indirim ve kurun. https://customers.jam-software.de/downloadTrial.php?language=EN&article_no=402 Daha sonra aşağıdaki resimdeki sıralamaya göre programı başlatınız. Bu sırada başka işlem yapmayınız.
  287. M

Mavi Ekran Hatası

Ram testleri bazen tam sonuç veremiyor. Aidata64 çalışırken de mavi ekrana düşmüş. memtest ile de test ediniz. Ama bunu usb belleğe yazdırarak boot ederek yapınız.
  288. M

Merhaba ustalarım profesörlerim uzmanlarım bakabilir misiniz?

Mazgalların arasına vida atılabilir belki yada çubuk mum silikon ile yapıştırılmalıdır.
  289. M

Mavi Ekran Hatası

Cihaz ram okuması yaparken mavi ekrana düşmüş. CPU %100'e yakın bir seviyede çalışıyor mu bir bakınız. Cihazda 2 ram var ise tek tek deneyiniz. Birde ses kartı nedeniyle olabilir. Buda intel ekran kartı ile yüklenen driver. Cihaza ekran kartı sürücüsünü ve ses sürücüsünü silin ve yeniden...
  290. M

Yok erimez. Zaten o metali soğutacak fan :)
  291. M

HP Pavilion G6 1212et Ekran Kartı Sorunu

AMD ayarlarında oyunları ekleyip yüksek ayar gibi bir seçimi olması lazımdı. Oraya bir bakın. Ama bu model sanıyorum otomatik kendi seçiyor duruma göre.
  292. M

İndirdiğin dosya muhtemelen video dosyası olmayabilir. Bazı web siteleri indirmeyi engelliyor. İnen dosyanın uzantısı nedir:
  293. M

Laptop ekran kartını görmüyor

Bios'un güncel değilse onuda güncelle.
  294. M

Hdd şifreleme ne kadar güvenli ?

Verilerin çok önemliyse işin bitince manyetik ortama tut ve kartını kır :) Kritik hayati bilgilere sahipseniz ve o kişiler çok önemli kişiler ise o verileri her türlü kurtarırlar :)
  295. M

Soket var gibi görüyorum. O sokete uygun fan alınıp soğutucu üzerine yapılırsa daha iyi olur. El becerisi ile olabilecek bir şey :)
  296. M

Mavi Ekran Hatası

O Logların hepsini kopyalayın. Masaüstünüze yapıştırın. Daha Sonra sağ tıklayıp sıkıştırma işlemi yapın. Dosya Yükle - Dosya Upload gibi upload sitesi yükleyin. Oradan bir şey anlaşılamaz