Arama sonuçlarınız

1. N

Nasıl bir ürün tercih etmeliyim? (Katlanabilir-Klavyesi Çıkarılabilir Notebook)

Sony Vaio Notebook'um var 2.7 kg ağırlığında 15.4". Çantamda başka şeyler de taşıyınca işe gidiş gelişlerde çok yoruyor. İş yerinde normal bilgisayarım var onu kullanıyorum boş vakitlerimde yazılım işleriyle, internette sörf falan yapıyorum. Öncelikli amacım hafif olması ve günlük kodlama...
  2. N

Klip için arka plan müziği bulma

Futbol maçlarında çektiğim görüntüleri klip eşliğinde yayınlamak istediğimde uygun ve telif olmayan müziği bulmak çok zamanımı alıyor. https://twitter.com/MilliTakimlar sayfada yer alan kısa kliplerde kullanılan arka plan müziklerini nasıl bulabilirim. Bazen youtube'dan buluyorum, free yazıyor...
  3. N

Harddisk sanırım gidici. Yedekleri nasıl kurtarabilirim.

Video ve fotoğraf depolama için kullandığım 4 TB'lık WD marka harddiskim gidici gibi görünüyor. Videolar çok yer kapladığı için geçenlerde boyutlarını küçültmek istedim video converter programı ile. Sanırım harddiskte hasara yol açtı. Foto-Video kopyalarken "0x8007045d: bir g/ç aygıt hatası...
  4. N

PUBG Emulatör ve Mobil de farklı hassasiyet ayarları nasıl yapılır

Emulatörde uyguladığım hassasiyet ayarları Mobilde çok yavaş kalıyor, her iki platformda farklı hassasiyet ayarları ile oynamak istiyorum. Facebook üzerinden giriş yapınca o hesap üzerinden yapılan ayarlar aynı kalıyor, böyle olunca her iki tarafa geçince baştan hassasiyet ayarları yapma...
  5. N

Programlamanın mantığı için hangi dili öğrenmeliyim (hobi amaçlı)

Merhabalar, Yaşım 33, bir iş yerinde 08:30-17:30 çalışıyorum hafta sonum tatil. 2002-2011 yılları arasında Web Tasarımı ile uğraştım. Daha çok front end sayılır. Hazır CMS sistemlerine tema entegre ettim Drupal v.s, öncesinde hazır scriptler editliyordum genelde. 2011 den sonra ara verdim...
  6. N

3000 TL civarı Foto-Video ve Şarj odaklı telefon tavsiyesi

Merhabalar, 2-3 gündür yoğun şekilde telefon almak için araştırma yapıyorum ama işin içinden çıkamadım. Normalde Pro fotoğraf makinam, go pro cihazım v.s var ama sürekli yanımda taşımaktan sıkılıyorum. Onun için tüm değerlerini Manuel olarak ayarlayabileceğim Foto ve video çekimi yapan bir...
  7. N

Shotgun mikrofonu bilgisayarda kullanma

Merhaba arkadaşlar, elimde rode videomic rycote marka shotgon mikrofon bulunuyor. Canon fotoğraf makinamın üstüne takarak kullanıyorum. Ancak bunu sadece ses kaydı yapmak istediğim zaman bilgisayarda kullanmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Bunun için ayrı bir ses kayıt cihazı alıp ona mı...
  8. N

Windows kurulumu sonrası hata

Bir arkadaşın Sony Vaio SVD13 Ultrabook bilgisayarına USB'den kurulum yaptım. Kurulum bittikten sonra pc açıldığında kişisel bilgisayarınız düzgün başlatılamadı hatası verdi. Önce Windows10 denemiştim, az önce Windows 8.1 yükledim yine aynı problem. Kurtarma seçeneklerinden kurtmaya çalıştım ama...
  9. N

Adobe Premiere Export yaparken pc kapanıyor

Adobe Premiere Pro CS6 programı ile export yaparken pc her defasında kapanıyor. GPU üzerinden render alma işlemlerini yapıyorum ancak yine CPU'yu maximum seviyede kullanıyor bunu çözemedim. Pc kapanmasa sorun yok ama neden kapanıyor anlamıyorum. Sony Vegas'ta kapanmıyor ama render işlemi uzun...
  10. N

27" Monitör Tavsiyesi

Genelde 27" monitörler 1920x1080 çözünürlükte. Ama bu bana biraz daha küçük geliyor gibi. Çözünürlüğü fazla olsun istiyorum. 2 adet monitör kullanıyorum şuan, tek monitörde işlerimi halledeyim istiyorum. Bunun için nasıl bir monitör tavsiye edersiniz. Freelancer olarak web tasarım, grafik işleri...
  11. N

Video işleri için SSD önerisi

Web sitemiz için maç özetlerini tv kartım aracılığı ile kaydedip, mp4 formatına çevirip üstüne logomuzu koyup render alıyorum ve sitemize yüklüyorum. Bu sebeple render süresini minimuma indirebilecek bir ssd almak istiyorum. 120 gb falan yeterli olur diye düşünüyorum. Gerek kullandığım grafik...
  12. N

Win7 x64'te 3D Sekmesi görünmüyor

Bilgisayarımın özellikleri gayet iyi. Daha önce 32 bit kuruluyken 3d sekmesi vardı, ama şimdi 64 bitte bu sekme görünmüyor. Ekran kartım Asus EAH 6850 1 Gb. Edit> Preferences > Performance bölümnünde Enable Open GL seçeneğide aktif görünüyor ama nedense 3d sekmesi yok. Kurulum dosyam Photoshop...
  13. N

Render alırken PC kapanıyor

Skystar HD tv kartımdan HD olarak kaydettiğim görüntüler boyutları 1920 px civarında.. bunların uzantıları .ts oluyor ve bunu mp4'e çevirmem gerektiğinden piyasada bir çok program denedikten sonra handbrake adlı programın performansından memnun kaldığım için bunu kullanmaya başladım herşey...
  14. N

Kurs için bölüm seçiminde karar veremiyorum

merhabalar, askerden yeni geldim ve karşıma meslek problemi çıktı, bir işe gireceğim ama mesleğim ne benim bunu net olarak söyleyemiyorum bu açıdan bir noktaya odaklanmak istiyorum. end. meslek elektrik mezunuyum okul bittikten sonra o bölümü sevmediğim için devam etmedim bilgisayar okumak...
  15. N

En hızlı video düzenleme programı

Tv den kaydettiğim .ts uzantılı videoları mp4'e HandBrake ile çok güzel bir şekilde convert ediyorum fakat şöyle bir sorunum var.. Bir logomuz var ve bunu videonun üzerine koyup kaydetmek istiyorum tabi tekrar recode etmesini istemiyorum. çoğu program convert meraklısı, şöyle video üzerine logo...
  16. N

Programlamaya başlamak için önce İngilizce öğrenmek istiyorum

Merhabalar ben programcılığa yeni başlayacağım internette araştırma yaparken programlama dilleri konusunda hangisine başlayacağımı seçemedim ama yakınlarımın söylediğine göre sanırım .Net ile başlayacağım. Ama bunun öncesinde internette yer alan yabancı kaynakları kullanarak kendimi geliştirmem...