Arama sonuçlarınız

1. Alex1024

Optimize Donanım

Sadece 2gb ramları takılı bırak bir öyle dene istersen. Olmadı DPC Latency Checker yada Latencymon gibi yazılımlarla takılan driver yazılımları tespit edebilirsin.
  2. Alex1024

Saturn İzmir'de Açılıyor..

Ben açıldığını zannedip gitmiştim geçen hafta, sayfasında açılış saatleri filan yazıyordu normal gibi :D Neyse gidecekler için İzban ın Esbaş durağında inip biraz aşağıya yürüyecekler, (Şehir Merkezi yönüne) Belki yarın giderim ama sanırım bayağı bir kalabalık olacak. Belkide haftaya giderim.
  3. Alex1024

Empathy ile MSN de görüntülü konuşma desteği geldi

Evet mecburen kullanıyorum. Skype de zaten microsofta geçti, bir farkı kalmayacak msnden...
  4. Alex1024

Empathy ile MSN de görüntülü konuşma desteği geldi

Arch linux kullanıyorum, 2 haftadır ben Empathy den msn de görüntülü konuşma yapabiliyorum. Başlangıçta biraz sorunluydu bazen kareleniyordu görüntü, ama sanırm yamayla bunu da düzelttiler, baya güzel görüntülü konuşma oluyor. Tavsiye ederim :)
  5. Alex1024

Her Yerden Kablosuz İnternet

Elbette birçok baz istasyonu ile bir sistem oluşturulacak, sadece haberdeki şu kadar km kadar kapsıyor olayına cevap vermiştim. Zaten bu kadar km2 lik bir alanda binlerce kullanıcı olduğunda tek antenli sistem kaldırmaz bunu. Cep telefonlarındaki gibi çoklu baz istasyonları kurulursa olay çözülür...
  6. Alex1024

Her Yerden Kablosuz İnternet

Anladığım kadarıyla bu standartta bildiğiniz TV frekansları kullanılıyor, yani TV vericisinin mesafeleri geçerli olmaktadır. Fakat tek yönlü olmayacağı için bence son kullanıcıların kullanacağı cihazlara bağlı olacak bu mesafeler. Hepimiz evimizde 1000wattlık bir verici besleyemeyiz herhalde...
  7. Alex1024

Google+ Davetiye Paylaşımı

Merhaba, 1 davet gönderebilirseniz sevinirim aneptun at gmail.com Teşekkürler
  8. Alex1024

Samsung TV'lerle Yayınları Kayıt Edin

Şimdi servisi aradık, adam diyor ki C650 ve C6000 de bu özellik açıkmış, ve sadece HD yayınlarında çalışıyor dedi... HD yayını olup da deneyebilen varmı? Sanırım bu Kablolu TV nin HD kanalları için geçerli, HDMI girişi içinde geçerli mi bilmiyorum. Burada anlatılanları yaparsak sanırım bütün...
  9. Alex1024

8GB Flash Belleğe Çalışan Windows Ve Linux Kurma Acil Lazım

BartPE diye bir arat googlede. Live XP gibi, fakat oda kısıtlı birşey. Ama Live XP altında bu anlaşılır yurtdışında genelde... http://www.nu2.nu/pebuilder/
  10. Alex1024

Güneş Enerjisi Dünyayı mı Kurtaracak?

Bu konyla alakalı kaynak varmıdır? Ben bulamadımda, ayrıca "100 milyon kat" çok abartılı bir rakam :D Metre kare başına güneşten alınabilecek verim belli. Bugünkü tekli hücreler 3.5 watt, eder 350 milyon watt :P Yani ufacık hücreden 350 milyon watt olurmu :) Yinede merak ettim konuyu, varsa...
  11. Alex1024

Matematik öğretmeninin araba yazıları ...

Benim babam da emekli matematik öğretmeni. Arabasına beni yıka diye yazıldığında altına yazardı: Adını yazda yıkayayım :lol:
  12. Alex1024

Sitenin Her sayfasına Facebook "Like" ve "Recommend" Butonu

Peki bu facebook buttonlarını engelleyen bir eklenti varmı tarayıcı için? Artık bıkmaya başladım da heryerde beğen buttonu görmekten :d
  13. Alex1024

Sağ Koluna tak sonsuza kadar çalışsın - espiri süper .

Harbiden çok güldüm :D İlk başta anlamamıştım espriyi jeton geç düştü biraz
  14. Alex1024

Windows 7 SP1 Çıktı! İndir! (Türkçe ve Windows Update üzerinden)

DVD Yazma sorunu giderildi mi? Burada da tartışılmıştı sanırım DVD yazma sorunu. Benim notebookta birçok program denemiştim win7 de dvd yazmıyordu birtürlü...
  15. Alex1024

Kablosuz İnternet

Bildiğimiz normal fırınlardan mı bahsediyorsun :D Mikrodalga fırınlar bozabilir...
  16. Alex1024

Alex varsa, sorun yok!

Bensiz olmuyor demekki :)
  17. Alex1024

Kablosuz İnternet

Daha önce söylendiği gibi kanalı değiştiriniz. Yakınınızda aynı kanalda yayın yapan yeni cihazlar eklenmiş olabilir. Bu durumda sinyal düşmesi normaldir. 3 kanalı deneyiniz genelde boş oluyor. Ama standart kanallar yani 6. ve 11. kanallardan uzak durunuz.
  18. Alex1024

Antivirüs Programınızı Test Edin !

Ben nod32 kullanıcısı olarak size katılıyorum. Büyük ihtimalle threatsense ye gönderildiğinden tanıyordur artık. Dün indirdiğimde tanımamıştı, ama sıkıştırılmış dosyalar da açılmıyordu (bir işlem yaptıysa uyarması gerekiyordu nod32, fakat günlükte hiç birşey yazmıyordu). Birde birçok usb...
  19. Alex1024

USB Belleklerden Korkun!

32 bit Windows işletim sistemleri için ariad kullanıyorum. USB den uygulama çalıştırtmıyor, buna virüsler de dahil. Setup türü dosya çalıştırmak istediğimde harddiske kopyalayıp oradan çalıştırabiliyorum. En kökten çözümü budur. Hem lnk türü açığı da kapatıyor (küçük simge açığı)...
  20. Alex1024

Evet ama: Bunu pozitif anlamda mı negatif anlamda mı söyledi çıkaramadım gerçi :D
  21. Alex1024

Nod32 olan arkadaşlar, sizde Security Suite mi yoksa sade antivirüs olarak mı kullanıyorsunuz? Ona göre Nod32 hakkında yorum yapalım. Bendeki sadce antivirüs olanı, orijnal lisanslı. İndirirken birşey bulamadı.. Security Suite de sanırım spyware taraması da dahil, o açıdan bu programa sahip...
  22. Alex1024

C++ Program Geliştirme

C++ programları yazmak için Qt Creator öneriyorum http://qt.nokia.com
  23. Alex1024

En Ucuz Teknoloji Market Hangisi?

Araştırmada dikkat edilmeyen bir nokta var oda ürünlerin garantisi orijnal olup olmadığıdır. Genelde ithalatçı garantili ürünler daha ucuza geliyor. Ama ürünün bozulması durumunda zor duruma düşebilirsiniz. Bende Samsung 46C6000 alacaktım ama onun yerine 46C750 düşünüyorum zira ledler bana...
  24. Alex1024

Mavi ekran hataları bulma BlueScreenView v1.29 - View BSOD

Mavi ekranı tamamen kaldıran bir program vardı, Mavi ekran yerine yeşil yada kırmızı vb. ekran geliyordu :mrgreen:
  25. Alex1024

Wikileaks.org Erişime Kapatıldı

Wikileaks çoktandır isviçredeki sığınaktan yayın yapıyor: http://wikileaks.ch/
  26. Alex1024

Akademik Ağ' da (ULAKNET) erişilemeyen siteler!

VPS yerine VPN bağlantısı daha iyi olmazmıydı? Yani size göre VPS daha mi iyi hotfile vb siteler için? En ucuz çözüm hangisi olur?
  27. Alex1024

Almanlara sağ gösterip sol vuran koreli

Bana Vanessa Mae 'yi hatırlattı...
  28. Alex1024

İşte Türkiye'deki İnternet Hızı

Bende :D Bir taraftan dizi izliyordum, bitince baktım hala yüklüyordu yeniden yükledim sayfayı. Jeton geç düştü :D
  29. Alex1024

Office'e Alternatif: LibreOffice

Birçok OpenOffice geliştiricisi ve destekleyicisi, Sun'ın Oracle'ye geçmesinden sonra, Oracle'nin bu projeye bakış açısı nedeniyle bu projeden ayrıldı, ve OpenOffice böylece ikiye ayrıldı. Biri Libre Office diğeri OpenOffice. Artık çoğunluk Libre Office'ye destek vermektedir. Bu son betası da...
  30. Alex1024

"Süt tozunda kanserojen madde var"

Bende 1-2 senedir artık süt tozu kullanmıyorum. Eskiden sadece Nestlenin süt tozunu alırdım, o güzeldi. Fakat onuda bozdular. İçerisinde tuz olduğundan beri artık tadı kalmadı. Artık kahveyi soğutsa da sadece normal süt ile içiyorum kahvemi. Geçenlerde Mediamarktan 12 liraya el süt çırpma...
  31. Alex1024

Ekmeğe zam

Soluduğumuz hava da ücretli olur yakında :scared:
  32. Alex1024

Harici Harddisk Tavsiyesi

Sağlam bir harici boş kutu alıp kendi istediğiniz harddiski takın bence. Thermaltalkte muse gibi güzel external hdd kutuları var, hem esata bağlantısı artısı.
  33. Alex1024

Kablosuz ağa bağlanamıyorum

Muhtemelen kablosuz cihazının sürücüsü eskidir. Bendede WPA2 destekli bir ağa girmiyordu, aynı hatayı veriyordu. Yeni sürücü indirin, büyük ihtimalle sorun buradan kaynaklanıyor.
  34. Alex1024

Firefox 3-5sn Donuyor.. Çözüm???

Ayarlardan Güvenlik kısmında saldırgan site bildir kısımları devre dışı bırakıp birdaha deneyebilirmisiniz?
  35. Alex1024

Bir Gün Türkiye de Böyle Olur mu?

Evet ama fırsatçılar çok malesef.. hemen tıkatıverirler bu sefer de tamamıyla kapalı olur
  36. Alex1024

Bir Gün Türkiye de Böyle Olur mu?

İzmirde iftaye yada ambülans geldimi yana çekiyorlar, ama videodaki kadar asla olmaz bence. Hep yana çekmeyen birileri ortaya çıkar. Esasen yasa ile yol vermeyenlere ceza yazmak lazım. Millet para cezası vereceğine yana çeker arabayı ozaman.Tabi kanıt olarak iftaye ve ambülans arabalarında...
  37. Alex1024

Güneş enerjisi ile çalışan yarış arabası yapıldı

Takımdanmısın? Bu tür yarış arabaları çoktandır yapılıyor. ALTERNATİF ENERJİLİ ARABA YARIŞLARI FORMULA-G / HİDROMOBİL | TÜBİTAK Bizde birkaç sene önce Ege Üniversitesi olarak buna benzer yarış arabası yaptık. Yeni birşeymiş gibi gösteriliyor haberde...
  38. Alex1024

Minübüsçülerden Nefret Ediyorum !

İzmirde halkapınar-aliağa metrosu 29 Ekimde açılsın bizim taraflardaki dolmuşlarda azalır :)
  39. Alex1024

Minübüsçülerden Nefret Ediyorum !

Birçoğu işaret vermeden bile duraktan kalkınca aniden 2 şerit değiştiriverirler. Arkadan gelene ani fren yaptırırlar. Özellikle izmirdeki menemen dolmuşları. Bizde kaç kez yaşadık bunu. Uzaktan minibüsü görünce dikkatli oluyor millet artık. Birde taksicilerin de bunlardan farkı yok. Taksiciler...
  40. Alex1024

Sınırsız Tarifede örnek Karar

Nasıl konuşmuş okadar? Konuşma ayda 17 gün ediyor, 8 saat uyusa oda ayda 10 gün eder. Yani neredeyse sabahtan akşama kadar konuşmuş her gün.
  41. Alex1024

Artık Bende Linuxluyum.

Bazen bazı bios ayarlarında değişiklik yapman gerekebilir. AHCI,ACPI vb. Bir dene istersen, ama AHCI yi değiştirirsen harddiskteki işletim sisteminden başlatmayabilir, sadece cd yada usb den boot edip etmediğini kontrol et, sonra değiştir ayarı gene.
  42. Alex1024

Artık Bende Linuxluyum.

Adaptörün hangi chipsetine sahip? v1 zydas v2 atheros olmak üzere iki çeşidi varmış... En iyisi buradakileri dene, Linux wireless LAN support http://linux-wless.passys.nl zydas çipsetine sahipse büyük ihtimalle yeni bir adaptör alman gerekecek. Atheros ise beklemen gerekebilir...
  43. Alex1024

USB Belleklerdeki Risk

Ariad programını tavsiye ederim. USB Flash belleklerde hem autorun özelliğini kapatabiliyor, hem uygulamaların usb flash diskten çalıştırılmasını engelleyebiliyor. Ben her kurduğum sistemde ariad da kuruyorum. Flash belleklerden program kurmak isteyenler önce programı harddiske kopyalayıp oradan...
  44. Alex1024

Hardisk Bad Sector ( Yardım )

Hardiskte bozuk sektör varsa harddisken SMART veritabanı üzerinden bilgiyi alabilirsin. Bunu okuyan programlar var. Hangisi iyi kötü bilmiyorum. Googleden harddisk smart program diye aratırsan bulursun. Ben Ubuntudan Sistem -> Disk aracı üzerinden bakıyorum. Burada da harddiski test edebilir...
  45. Alex1024

Mantık Soruları /zekiysen Gir/

9+8+7+6+5+4+1 anca 40 eder. 5 tek rakamlarının sayının toplamı 40 olamaz yani bence.
  46. Alex1024

Ayda 1TL'ye 3G'li Cep Telefonu

Ayda 35 lira mı? Normalde bu İnternet paketi 8 lira, demekki cep için ayda 27+1=28 lira ödeniyor. 18 ay için 504 lira eder. Çok pahalı. Nerede okudun bu paragrafı?
  47. Alex1024

Evliliğe Mi, Savaşa Mı Gidiyorsunuz?

Çok doğru demiş, zaten çabuk evlenenlerin başına bu geliyor. Halbuki evlenmeden önce uzun süre beraber yaşandığında bu tür durumlar belli oluyor ona göre evlenilir bence. Teyzem de demişti zamanında onu nasıl değiştirebilirim diye düşünme, onun bu haliyle yaşayabilirmiyim diye düşün.
  48. Alex1024

Rapidshare'den Ücretsiz Hesap Tuzağı

Torrentlerde izlenme olasılığınız var, ip ler açıkta olduğu için torrentten kimler indiriyor belli oluyor. Haberlerde zaten hep bu tür paylaşım ağlarından mp3 film vs indirenlerin yakalandığı vs anlatılıyor. O açıdan rapidshare vs daha güvenlidir, ip leri sildiklerini biliyorum ama hala aynı...
  49. Alex1024

Bu uydu alıcısı nasıldır?

Bencede kabloyu ayrı al, kalın ve uydu tv için uyumlu. Gerçi metresi biraz daha pahalı ama sinyal kayıbı az oluyor. İnce kablolarda sinyal kayıbı fazla oluyor. Gerçi türksat için çok da farketmez sinyal kuvvetlidir, ama uzun mesafelerde önemlidir. Çatıya kuracaksan kalın, yok balkona koyacaksan...
  50. Alex1024

Bu uydu alıcısı nasıldır?

Uydu cihazı markası olarak iyidir, babamda da var ama hangi modeli bilmiyorum şuanda. Ama bayağı memmun. HDMI ile büyük LCD ekranlarda daha iyi kalitede izleyebilirsin. Birçok LCD ekranda scart girişi de olmayabiliyor, ona dikkat et. Çanak ve LNB hakkında bilgi vermemiş, seyredeceğin uyduya...
  51. Alex1024

En iyi antivirüs programı???

Avira ile threatfire kullan. Avira imza tabanlı ile tanınan virüsleri bulurken threatfire ise algılama şeklinde çalışıyor ve henüz tanınmayan virüsleri yakalayabiliyor, ikisi birbirleriyle uyumlu çalışıyor. Nod32 problemine gelince usb den bulaşan bir virüs kapmışsındır. Nod32 bu konuda yetersiz...
  52. Alex1024

Kablosuz modem tercihi

Bir dene bencede. Olmuyorsa 2. bir tekrarlayıcı kablosuz ağ cihazı al onu da tv nin yan odaya koy, aldığı yayını eve dağıtsın. Gerçi biraz daha masraflı olur ozaman ama en azından arka odadaki bilgisayarda çeker.
  53. Alex1024

Kablosuz modem tercihi

Dış alanda çok farkeder ama iç alanda çok az farkedecektir. Modemi cama yakın bir yerde koyabilirseniz çok daha fazla etkili olacaktır. 5 betonarme duvar sonrası anten de çok pek farketmez. Ben evde kendim denedim, dlink 7dbi, airties 7 dbi ve birkaç 5dbi lik anten ile ve de birkaç usb kablosuz...
  54. Alex1024

Vuvuzela, YouTube'u Ele Geçirdi!

Ya bu ne rezillik, vuvuzela konseri verilirken maç oynuyorlar birde :P
  55. Alex1024

Windows Live Messenger iPhone'da

Windows için bile doğru dürüst çalışan msn yokken iphone için çıkarıyorlar... Yok hantal çalışıyor yok webcam çalıştırınca hata veriyor yok bilmemne hatası... iphoneyi de çökertmek istiyorlar anlaşılan :D
  56. Alex1024

Internet Kafe için hangi dağıtım ?

Linuxta msn üzerinden webcam olayı olmuyor pek. Eğer msn üzerinden webcam görüşmeleri önemliyse bence windows kalsın.
  57. Alex1024

Pardus 2009 Kitabı Kazanın!..

D) seçeneği doğru
  58. Alex1024

Ağda İnternet Kısıtlama

Gerçektende çok sağlıksız bir bağlama şekli, vlan özelliği olmadıkça düzgün çalışmaz ve takılmalar normaldir bu durumda, pfsense yada başka bir sistem farketmez. vlan özelliği yoksa sistemi aşağıdaki şekilde bağla. Bu durumda pfsense makinasına bir çift ağ girişine sahip Intel Pro100 kartı...
  59. Alex1024

Ağda İnternet Kısıtlama

İki modem aynı anda takılı oluyorken olabilir, tek modem ile aynı sorun varmı? İkinci modem nereden bağlı? Switch üzerindenmi? İki modemde farklı ağ kartı üzerinden bağlı olması gerekir sisteme. Böylece 2 çeşitli ağ çıkışı olduğunu anlar sistem. İkinci modemi failover yada köprü türünden...
  60. Alex1024

Ağda İnternet Kısıtlama

İzmir de oturuyorsanız size direk yardımcı olabilirim. Selamlar
  61. Alex1024

Ağda İnternet Kısıtlama

Pfsense de bridge yap, sonra firewall rules kısmında yeni bir kural ekle: Action: Pass Interface: WAN Protocol: any Source: any Destination: any sonra kaydet. Aynı şeyi Interface: LAN için yapınız. Interfaces--> Wan menüsünden modemin ip sini gateway kısmına yazmayı unutmaynız.
  62. Alex1024

Ağda İnternet Kısıtlama

Ağ geçidi olarak pfsense makinasını ayarladıysanız geçiş oradan olmalı... Pfsense makinasının WAN bağlantısını kesmeyi deneyiniz eğer hala bağlanıyorsanız internete, ozaman switchten bağlanıyordur.
  63. Alex1024

Ağda İnternet Kısıtlama

Pfsensede firewall ayarlarını yapman gerek sanırım. Ben köprü (bridge) kipinde çalıştırıyorum yani ağ girişi ile ağ çıkışı birbirine bağlı ve o kipte güvenlik duvarına ip engellemesi yapıyorum. Cihazda Compact flash nedeniyle squid vb. uygulamaları deneyemedim. Ama sanal makinada deneyebilirim...
  64. Alex1024

Açılır açılmaz kapanıyor

Bu arada fanı nasıl temizledin? İşlemcinin üzerinde termal macun varmıydı? Anakartın üzerine birşey kaçtımı? Biryerde kısa devre var olabilir. Fanı sök, etrafına iyi bak temiz mi.
  65. Alex1024

Açılır açılmaz kapanıyor

İşlemci fanını sök tekrar tak. Tam oturmamıştır, işlemci ısındığından kapanıyordur.
  66. Alex1024

YouTube'a Girmenizi Engelleyeceğiz!..

İnternet de yavaşladı bayağı, google-analytics.com da engelli gibi. Bu servisi kullanan sayfalar yavaşladı, çok geç açılıyor. Çözüm olarak bu ip yi c:\windows\system32\drivers\etc\hosts dosyasına ekleyiniz: 127.0.0.1 www.google-analytics.com
  67. Alex1024

Ağda İnternet Kısıtlama

Yazılım olarak normal bilgisayarda kullanmak için ipcop,pfsense gibi yazılımları kullanabilirsiniz. Bu uygulamalarda squid proxy arabellek gibi uygulamaları da çalıştırabilirsiniz. Ama sizin Linux/BSD deneyimleriniz olmalı yoksa çok zorlanırsınız. Biz pfsenseyi kablosuz ağ cihazı için...
  68. Alex1024

Ubuntu'da RTL8187 Sürücüsünü Yüklemek

Ben zaten Ubuntu 10.04 de RTL8187 ile bağlıyım... yukarıda bahseldilenler sanırım aircrack programı ile monitor (izleme) kipinde çalıştırma olayıdır.
  69. Alex1024

50 kilometre uzağa veri transferi

Kent merkezinde derken 360 derecelik bir çemberi mi kapsayacak? Bu çok zor olur, çünkü verilen mesafeler açıkalan mesafeleridir. Apartmanlar yada ağaçlar gibi engeller var ise sinyal fazla uzağa gitmeyebilir. Birde güçlü bir omni anten lazım bence, omni anten olarak en fazla 15dbi lik gördüm...
  70. Alex1024

Access Point kendi başına zararlı değil, esas çok güçlü anten alırsanız olabilir.. Basit çubuk antenleri ile kullanacaksanız hiç zararı olmaz ama 20dbi lik cihazlardan pek fazla farkı da olmaz bence. Alış hasasiyeti iyi olduğundan yinede bu cihaz tercih edilebilir. Nerede kullanacaksınız ona...
  71. Alex1024

Uyduruk değil, bu değerler dediğim gibi iyi bir anten ile alınabilir. Piyasadaki normal cihazlar max 20dbi gücünde yayın yapıyorlar. Buda 100mW eder. Bu cihaz 26 dbi gücündedir ki buda 400mW değerine karşı geliyor. Değerler logaritmik olduğundan birde anten gücü direk ekleniyor. Yani diyelim ki...
  72. Alex1024

Hayır yetmez, panel türü 14-18Dbi lik anten alırsan işine yarar ama 2 taraftada iyi anten takman gerek. Uzak mesafelerde esas iyi bir anten önemli. Sonra cihazın alış hasasiyeti ve yayın gücü...
  73. Alex1024

Evet karşılıklı panel, yagi yada grid anten ile olur bu tür mesafeler. Cihazın yayın gücü yeterli ama alış hasasiyetine gelince bu mesafede anca 1M-11MBit olarak yayın yapar, ki pratikte az birşey kalır. Yani 54MBit filan beklemeyin.
  74. Alex1024

Leechturk sitesi hakkında

Bazende sömürücü anlamında kullanılıyor diye biliyorum.
  75. Alex1024

IE9, XP Kullanıcılarına Yüz Vermeyecek

IE9 da donanımsal hızlandırma var videolarda o yüzden çok farkediyor. Sanırım ekran kartın Nvidia? CUDA vb. özellikleri destekliyor sanırım. Firefox'ta da denemeleri yapılıyor bildiğim kadarıyla.
  76. Alex1024

Günaha girmek İstemeyenler için dev arşiv oluşturuyoruz

Microsoft Visual C++ yerine Qt Creator http://qt.nokia.com/products/developer-tools
  77. Alex1024

Online film tam ekran izlerken kitlenme...

Flash player üzerindenmi oynuyor? Flash son sürümde mi? Değilse bir güncellemeyi deneyiniz. http://get.adobe.com/flashplayer/
  78. Alex1024

Anti Virüs Öneri (X Belediyesinin Bütün Bilgisayarları İçin)

Firewall ve web filtreleme özellikleri gerekli değilse sade antivirüs kur, Eset Antivirüs gibi...
  79. Alex1024

Ubuntuda Firefox 3.6 kurulumu

Böyle paketleri veren site var, ama herşey bulunmuyor orada... Örneğin Firefox yok orada.. http://www.getdeb.net Ubuntu programların yeni sürümlerini gelecek Ubuntu sürümleri ile birlikte vermektedir. Ubuntunun politikası böyle, sadece güvenlik yamaları vermektedir. (Örneğin Firefox'ta 3.5.5...
  80. Alex1024

Ubuntuda Firefox 3.6 kurulumu

Merhaba Arkadaşlar, Ubuntu da Firefox 3.6 kullanmak isteyenler için kurulumu kısaca anlatayım. Kuracağımız Firefox sürümü Ubuntunun kendi depolarından değildir, Mozilla Firefox takımından sağlanan paketlerdir (PPA) . Buradaki Firefox paketleri beta yada RC türünden değil sadece final sürümleri...
  81. Alex1024

Facebook Yüzünü Değiştiriyor

Bende şaşırdıydım sabah facebooka girince gene başka tasarımı vardı..
  82. Alex1024

Asansör :))

Temel fıkrası vardı bunun, burada verilmişti ama buda resimli anlatımı :D
  83. Alex1024

SDN'de Admin Olduğum Zamanlar...

Ultra Mega Süper Administator diye yazsaydın ya :d
  84. Alex1024

Virüsler ve linux

Bir işletim sistemi ne kadar yaygın kullanılırsa, o işletim sisteminde virüs ve trojanların sayısı da artar elbette. Ama Linux'ta açıklar hemen bulunup kapatılıyor. Microsoft'un son Çin-Google olayındaki gibi çok uzun süreden açığı bilmesine rağmen kapatmaması gibi değil (burada birde ABD nin...
  85. Alex1024

Internet Kesilmesi - Yardımm

Sabit IP adresi ile de denedinmi? Birde sen kablosuz ile mi bağlısın?
  86. Alex1024

Devamlı restart

Donanım hakkında bilgi verseydin? Eskiden Windowsa yeniden başlatma işletim sistemi diye de denirdi :D
  87. Alex1024

Pardus 2009.1'de çıldırtan hata

Evet benide çıldırtmıştı KDE denediğimde :D Şimdi gene gnome'dayım
  88. Alex1024

Ubuntu Update Sorunu

ppa satırları sil istersen.. amaranth kullanıcı silinmiş. Firefox için sanırım çıkınca başka ppa eklemen gerek.
  89. Alex1024

Ubuntu Update Sorunu

Sanırım Karmic yerine Feisty depolarını kullanıyor her nedense... Gerçi pencereyi tam olarak göremedim ama sol tarafta feisty gibi görünüyor. Buda /etc/apt/sources.list dosyasında karmic yerine feisty yazılmış olduğundandır büyük ihtimalle. Öyle ise, Donatılarda Uçbirim aç, sudo cp...
  90. Alex1024

Ubuntu Update Sorunu

Senin Ubuntu hangi sürüm? Pencerede Feisty diye görünüyorda...
  91. Alex1024

Linux 'da(Ubuntu 9.04) kurulan pakateler nasıl yedeklenir?

Konuya dönsek? :) Konsolda deb paketlerinin bulunduğu dizinde dpkg -i *.deb ile hepsini kurabilmen gerek. Belki ek bir parametre isteyebilir, bağımlılıkları çözemezse.
  92. Alex1024

Linux Ekran Görüntülerinizi Paylaşın

Buda benim Ubuntum :D
  93. Alex1024

Dünya süpernova kurbanı olabilir

Işık da ışık hızıyla ilerlediğine göre zaten 3260 yıl öncekinin halini görüyoruz... Yani çoktandır patlamıştır zaten...
  94. Alex1024

Sunum Hazırlama Yazılımı ?

İngilizcen varsa http://prezi.com sitesinde çok güzel ve profesyonel olarak sunum oluşturabilirsin. Farkli bir yapısı var ama ben çok beğendim.
  95. Alex1024

AcademyTech'den İş Bulan Kurs

Bu kurslarda anladığım kadarıyla Cisco nun desteği var. Üniversitelerde de yanılmıyorsam bu tür kurslar mevcut (onlarda ücret karşılığı). Bu alanda uzmanlaşmak isteyenler için olabilir bence, tabi sponsor sıkıntıları yoksa :D
  96. Alex1024

Mide Bulantısına Alternatif Tıp

Unuttum sanırım tam olarak neydi, ama sanırsam ballı yoğurt idi iyi gelen... Geçmiş olsun.. Gerçi zaten geçmiştir artık :D
  97. Alex1024

Tam dolu toner

Ekonomik kipte kullanırsanız 5000 sayfa da olur... Benim Samsung ML-1710 da örneğin Toner Save tuşu var, toneri daha az kullanır. Çıktılar bu durumda tam koyu olmaz ama yinede yeter.
  98. Alex1024

ProgDVB 6.30 / 4.92.4 - Alanında en iyisi

Dvbviewer lisanslı kullanıyorum, ProgDVB bende hep kilitleniyor uydu yayınlarında...
  99. Alex1024

İstanbul alarma geçti!

İzmirde de durum aynı... felaket yağmur yağıyor şuanda.. fırtına ve şimşekler de eksik değil.
  100. Alex1024

Facebook a giremiyorum ne olur yardim edin

Geçenlerde kaldırdığın bir yazılım varmıydı? Firewall yada antivirüs? Onlar kendi sanal network donanımı oluşturup normal networku oradan geçirirler, güvenlik ve tarama vb işler için. Sanırım oradan kaynaklanan bir hata var. Network donanımını kaldır, sonra tekrar donanım taraması yap, windows...
  101. Alex1024

Troy nerdesin ?

Daha iyisi, ofisine el koyalım :D
  102. Alex1024

Uçakta C ya da D'de oturması zorunlu

Bu fotoğraf yayınlandıktan sonra uçak firmalarında böyle bir tartışma konusu olmuş zaten.
  103. Alex1024

Piyasadaki En İyi Dizüstü Pc Hangisi?yardım..

Ben düşük güçlü işlemcili Asus Ul30VT yada UL80VT almayı düşünüyorum, 10 saat pil ömrü benim için daha önemlidir. Sende senin için ne önemlidir ona göre karar vermen gerekiyor. Oyun içinmi? Ozaman ekran kartı güçlü olmalı. CAD vb uygulamalar için işlemci daha güçlü olmalı ve bu böyle gider. Yani...
  104. Alex1024

OpenOffice.org 3.2 Beta

Tamam, linkleri tr olarak değiştirsek? Bence daha iyi olur.
  105. Alex1024

OpenOffice.org 3.2 Beta

Beta değil Release Candidate 1 (Önsürüm) Birde türkçesi var aynı dizinde. http://ftp5.gwdg.de/pub/openoffice/extended/3.2.0rc1/OOo_3.2.0rc1_20091217_Win32Intel_install_wJRE_tr.exe Windows Sürümü
  106. Alex1024

Troy nerdesin ?

Ne güzel, Mediamarkte de uğrarım hazır oradayken.
  107. Alex1024

Troy nerdesin ?

Bu arada Mediamarkt Bestbuy'un yakınındamı?
  108. Alex1024

Troy nerdesin ?

SDN Üyelerine indirim yapılacakmı :clap:
  109. Alex1024

Troy nerdesin ?

SDN olarak toplanırız Cumartesi ozaman orada
  110. Alex1024

Troy nerdesin ?

Bostanlıdan Üçkuyular var, ordan daha rahat olur aslında :D Saat 11:30 diyorlar ama Cumartesi değilmi?
  111. Alex1024

Troy nerdesin ?

Üçyoldaki metro istasyonun oradan geçiyor mu 670?
  112. Alex1024

Troy nerdesin ?

Belki bende katılırım açılışa, tabi o saate kadar uyanırmıyım bilmiyorum. Daha geç gideceğim herhalde :D Karşıyakadan en uygun nasıl giderim? Vapur + otobüs? Varmı bilen :)
  113. Alex1024

20 Saniyede Kaç Katlı Binayı Yerlebir Edebilirsiniz..?

Patlayıcıların hazırlanması ve yerleştirilmesi çok zaman almıştır ama, yani 20 sn de olmaz bu iş :D
  114. Alex1024

Yurtiçi bağlantılarımız neden yurtdışından geçiyor?

Sanırım sebebi budur, artık çoğu sunucular yurtdışında (yurtiçi gibi görünüyor nedense visualroute programında). Sadece Üniversitelerin bağlantıları yurtiçinde kalıyor, birde az sayıda web sayfaları. Açıkçası bu durum hoşuma gitmedi, hem yurtdışı bağlantılarımız daha çok yükleniyor hem echelon...
  115. Alex1024

Yurtiçi bağlantılarımız neden yurtdışından geçiyor?

Merhabalar, Ege Üniversitesinden yurtiçi sunuculara olan bağlantıları bir takip edeyim dedim (www.shiftdelete.net, www.hepsiburada.com, www.ttnet.com.tr,www.dgn.net.tr vs..), Visualroute programını kullandım. Bağlantılar önce Macaristan, Frankfurt (Almanya), Phoenix (Amerika) ve en son yine...
  116. Alex1024

Haberturk'un saçmalığına gel!

İyi araştırmışsınız, sanırım googleden masöremreyi girince ilk mesajtaki link çıkıyor olabilir. Taklidi filan olabilir.
  117. Alex1024

CPU kullanım % 100 oluyor.

Pentium 4 zamanında en çok ısınan işlemcilerdendi diye hatırlıyorum. İşlemci fazla ısınınca kendini frenliyor. İşlemci fanının her 1-2 ayda temizlemen gerek eğer fazla ısınıyorsa. Takılmalar bundan kaynaklanıyor olabilir. Zamanında bende P4 celeron işlemci vardı, oradan biliyorum.
  118. Alex1024

Windows 7 Aile Paketi Bitti!

Türkiyede varmıydı ki Aile paketi?
  119. Alex1024

Live Messenger 2010'a Hazır mısınız?

Şuanki sürümü zaten sistemi kaşıyor bende. Pidgin ve 8.5'e devam :D
  120. Alex1024

13.3" Notebook

Asus UL30VT gelirse onu almayı düşünüyorum. İşlemcisi biraz yavaş, yinede Atom işlemcisinden bayağı performanslı. Fakat bunun Nvidia G210M grafik işlemcisi var, birde 10 saat akü performansı. Bayağı ince bir tasarımı var, hoşuma gitti. Firefox ve Flash'ın yeni alpha/beta sürümleri flash türü...
  121. Alex1024

USB UYDU TV karti tavsiyesi

Technisat Skystar Usb 2 HD olanı güzel, fakat burada çok pahalı. Avrupadan alma ihtimalin varsa oradan al, daha ucuza gelir. Bu cihaz hem DVB-S2 yani yüksek çözünürlükteki yayınları destekliyor.
  122. Alex1024

Flash Diskinizi Autorun Virüslerinden Koruyun

Bu tür programların orijnal linkleri verirseniz daha faydalı olacaktır, zaten bedavadır. Rapidshareye konulan programların ne olduğu belli olmaz. http://research.pandasecurity.com/archive/Panda-USB-Vaccine-_2D00_-Version-1.0.1.4.aspx
  123. Alex1024

NVIDIA Geri mi Çekiliyor?

NVidia artan talep nedeniyle GTX 260-285 üretiminde sorun yaşıyor, üretiminden kalkması söz konusu değil, NVidia Semiaccurate sitesinin yaptığı haberi yalanladı. Kaynak: (Almanca) http://www.golem.de/0910/70345.html
  124. Alex1024

Hotmail.com hacklendi. Hesaplarınız tehlikede.

Hotmailin hacklendiği falan yok... sadece phishing olayı var burada... Kaynak: http://windowslivewire.spaces.live.com/blog/cns!2F7EB29B42641D59!41528.entry?wa=wsignin1.0&sa=363915619
  125. Alex1024

Hepsiburada.com'dan şikayeti olan varmı ??

Sanırım vergi indirimin bitmesine az kala millet bayağı bir alışveriş yaptı, tedarikte zorlanmışlardır. Arada öyle dönemler olabiliyor, düzelip düzelmediğine bakmak lazım. Ben şimdiye kadar sorun yaşamadım hepsiburada, ama aylar oldu.
  126. Alex1024

Galatasaray-Sturm Graz Maçı Şifresiz

Arkadaşlar TNT bu tür maçları sadece uyduda biss ile şifreliyorsa, telif hakkı nedeniyle uydudan veremediği içindir. Türksat uydusu yurtdışından da izlenebiliyor çünkü. Kablo ve anten yurtiçi olduğu için oradan şifresiz verebilir. Avrupa ülkelerinde de böyledir, uydudan şifreli olarak vermek...
  127. Alex1024

Hem ilginç hem enterasan hem de komik fotolar

Adamda mayo yada şort göremiyorum :lol:
  128. Alex1024

WPA Şifresi Bir Dakika da Kırılacak

MAC adresi kısıtlama gibi SSD yayını kapatmak da çözüm değil, zaten şifreyi kırmak için önce yeterince veri toplaman gerek (WEP kırmada öyleydi WPA da nasıl bilmiyorum), dinlemedeyken bir bilgisayar ağa bağlandığında zaten öğrenirsin SSD yi.
  129. Alex1024

Ubuntu 10'un Adı Belli Oldu!

Ubuntu 10.04 Gnome 3.0 ile gelecek, 2.0 değil :)
  130. Alex1024

Windows 7 Satışa Çıktı

Bence şimdilik kimse almasın, ben RC1 kurdum ve haziran 2010 a kadar idare edeceğim, o zamana kadar ucuzlamış olur. Pek alan olmazsa zaten fiyatlarda indirime gidecekler. RC1 gayet güzel çalışıyor, hız açısından 7600 ile pek bir farkını göremedim. RC1 kullanmaya devam :D
  131. Alex1024

Win 7 5+1 Ses sorunu

Win7 deki driveri değil de orijnal driveri kurdunuzmu? Bendeki sadece dijital çıkış vermişti, realtek sayfasından driveri indirince hoparlörden çıkış alabildim.
  132. Alex1024

Tazeleme Oranı Nedir?

Tazeleme oranı, ürünün bayatlamaması için gerekli tazeleme aralığıdır :lol:
  133. Alex1024

09.09.09 Çılgınlığı !

20.09.2009 da güzel duruyor.. 2009 2009 :D
  134. Alex1024

Bilgisayarıma Dehşet Bir Virüs Girdi ! YARDIM !

Combofix ile bir dene, bir arkadaşımda aynı türden bir virüs vardı, devamlı reset atıp duruyordu birşeyler yapınca. Her klasörde başka bir klasör görünümde normal bi dosya oluşturuyordu. (Dosya simgesi klasör şeklinde yapılmış). Olmadı arkadaşların dediği gibi CD den çalışan antivirüs indirip...
  135. Alex1024

Formattan sonra veri kurtarma...

Eğer formatladıktan sonra Windowsu kurduysan işin zor. Kalan verilerini kurtarabilmen için sistemi formatladığın sürücüden açmamanı tavsiye ederim. Parted Magic adresinden cd imajını indir, cd'ye yaz. Sistemi cd'den başlat. İçerisinde photorec diye bir program var, onu kullan ama baya...
  136. Alex1024

Prizler tarih olabilir

Birazcık googlede araştırsaydın? Koklear implant sağır olan veya sağırlığa yakın işitme kaybı olan insanların iyi duyabilmeleri için amelyatla takılan bir implant. Kayıt derken sesi banda filan kaydetmiyor, ses işlemcisine iletiyor, oda sesleri elektrot aracılığıyla kokleara iletiyor.
  137. Alex1024

Prizler tarih olabilir

Birde manyetik endüksiyon aracılığıyla elektrik iletilebiliyor, ama bu cihazın yakında bulundurmasını gerektirir. Bu yöntemi beynime elektrik vermek için kullanıyorum zaten :D Açıkçası beynime değil ama kulak içerisine, Koklear implant deniyor buna. Dışardan mıknatıslı bir parça ile hem...
  138. Alex1024

Sapphire 4730 vs 4830

Siteye göre değerlendirirsek HD 4830 daha iyi hem 4730 dan daha az enerji tüketiyor.
  139. Alex1024

Evleniyorum! (Evlendim)

Geçmiş olsun :D :D :D Mutluluklar dilerim
  140. Alex1024

Gerçek bir gerizekalı

Youtube vb. video sitelerinde yüksek izlenme oranlarına sahip olmak için neler yapıyorlar hayret ediyorum...
  141. Alex1024

Harici Harddisc'ten veri kurtarma ??

Sanırım bu durumda harddisk bozuk...
  142. Alex1024

Harici Harddisc'ten veri kurtarma ??

Bilgisayar zaten tanımıyorsa yapılacak birşey yok. Biostan bak bi istersen oradan tanıdımı? Tanımadıysa harddiski söküp başka türlü bağlaman gerek bilgisayara. Ama biosta tanıyorsa sanırım yazılım aracılığıyla kurtarabilirsin.
  143. Alex1024

Netbook'lardan Ne Kadar Memnunsunuz?

Bende Asus 1000HE kullanıyorum (şu anda netbooktan yazıyorum). Almanyada amelyat durumum nedeniyle uzun süre kalacağım için almıştım. Gayet güzel işimi görüyor. Netbooklardan yüksek beklentim yoktu zaten ona göre aldım bende. Sanırım bugün ayrıca Windows 7 (7264) kurup deneyeceğim :) Uygunsa...
  144. Alex1024

Windows 7 RTM Oyununa Gelmeyin!

Kaynak microsoftun kendisi: Willkommen bei Windows*7 15. Temmuzdan itibaren Windows sayfalarında Windows 7 Home Premium E ön satışı ile ilgili bilgi bulabilirsiniz... (49,99€ satış fiyatı) Başka alman sayfalarında bu ön satış kampanyasının Ağustos ortasına kadar süreceği yazılıyor. Bu...
  145. Alex1024

Windows 7 RTM Oyununa Gelmeyin!

Benim anlamadığım konu, Windows RC kullanırsak, RTM sürümüne update edilecekmi? Yani yasal olarak lisans süresi sonuna kadar RTM kullanabilecekmiyiz? Bu arada Almanyada kampanya var 15 Temmuzdan ağustosa kadar bir sürede sadece 50€ ya orijinal Windows 7 lisansı alınabilir. Sanırım orijnal...
  146. Alex1024

Polise Yakalandım:/

Babana mesaj çek istersen... eve dönünceye kadar sakinleşmiş olur :)
  147. Alex1024

Biz youtube'u yasakladık, youtube da bizi mi yasakladı?

Ben almanyadayım şuanda, aynı mesajla karşılaştım..
  148. Alex1024

Şuan ne yiyor ve içiyorsunuz???

Filtre kahvesi içiyorum (Alman Eduscho)
  149. Alex1024

Adsl Faturam

TTNet kota aşımlarının ücretini sonraki aylara devrediyor bildiğim kadarıyla, 2 ay geç de olabilir tabi.. oyüzden sanırım böyle bir durum oluştu.
  150. Alex1024

Şanslı kedi

Kedi bi aşağıya kayarsa, hemen tırnaklarını çıkarır tutunmak için, izleri kalır baya bir süre :D
  151. Alex1024

Ubuntu Kurulumu

Troy, anlatımda 8. Adımdaki resimdeki ayar ile yine Windows'u silmiyormuydu? :)
  152. Alex1024

Avermedia AVerTV DVB-S Trinity

DVB-S2 desteği olsaydı alırdım...
  153. Alex1024

Her Şeyi Bilen Kadın

Tornavidayı bilemedi, zarf açacağı dedi :D
  154. Alex1024

Hangi işlemci daha iyi sizce ?

Benchmarks Desktop CPU Charts Q3/2008 adresinde çeşitli işlemci testleri var orada karşılaştırma yapabilirsin. Sanırım X3 710 yok orada, üst modeline bakarak seçim yap bence.
  155. Alex1024

Bu sabah böyle bi Mail geldi!

Bu tür mailler bana 3 günde bir geliyor. Almanyada buna Nigeria Connection diyorlar. Parayı alabilmen için şu bu kadar para yollaman gerek önce filan diye para almaya çalışıyorlar. Kanmayın bunlara :D Burada baya örnek mail var: http://fraudgallery.com/
  156. Alex1024

Turksat, HD Yayın için Sipariş Alıyor!

Bu HD yayınlar mpeg2 mi yoksa mpeg4 (DVB-S2) mi olacak belirtilmemiş. Ama sanırım mpeg2 formatında olacak, bir HD kanalı technisat skystar ile seyredebiliyorum...
  157. Alex1024

1 Mbit' ilginçlik....

10 a değil de 8 e bölünecek, ozaman maksimum hız çıkar, bide ek protokoller yüzünden daha az oluyor, düşük hızlarda 10 gibi çarpan çıkıyor... 1024 te en fazla 110k görüyorum...
  158. Alex1024

Bu pc beni ofiste uçururmu

Ofis bilgisayarı için niye ekran kartı alıyorsun, onboard grafikler gayet yeterli. Hem enerji tüketimi daha az olur. Ekran kartı için boşuna +50 Watt tüketim gereksiz. Nvidia onbard ekran kartlı bir anakart bence uygun olur. Sistem performansı açısından Intel çipsetler az olsada daha iyi...
  159. Alex1024

AOpen'dan Ödüllü Anket

Pembe/Mavi kartı olan Türk asılı yabancı uyruklular katılamıyor mu?
  160. Alex1024

Microsoft office ve open office

OpenOffice C++ diliyle yazılmıştır. Bazı eklentiler vb. işler için java kullanmaktadır. (Örneğin zemberek türkçe imla denetimi için gerekli).
  161. Alex1024

Twitter Paralı Olabilir

Burada bi yanlış anlaşılma var.. ek servislerden ücret alınacak. Normalde uyelerden bir ücret alınmayacak. Sanırım bir tür kurumsal üyelik düşünülüyor anladığım kadarıyla.. Kaynak: http://blog.twitter.com/2009/02/nothing-to-report-just-yet.html
  162. Alex1024

SDN'yi nasıl buldunuz?(ANKET)

Berbat buldum :D Googleden bir arama sonucu bulmuştum.
  163. Alex1024

Ayak kokusuna son [Komik Video]

Al Bundy nin uçaktaki ayak kokusu sahnesi daha güzeldi bence :D
  164. Alex1024

Elektronik cihazları güvenli hale getiren chip, nihayet Türkiyede

Bu kadar saçma birşey görmedim. Cep telefonlarında elektromanyetik dalgalar antenden gelmektedir, hadi bakalım dalgaların beyine ulaşmasını bir kolyeyle engelle... Mikrodalgaya bi bardak su koyun dışardan cama çipten koyup çalıştırın. Bakalım suyun kaynamasını engelleyebilecekmi?
  165. Alex1024

Az Sistem Kaynağı Harcayan Antivirüs

Bir sitede yapılan testler sonucu Nod32 en az RAM harcayan antivirüs... Avira sadece idle konumunda önde. Tabi virüs bulma konusunda Nod32 de son zamanlarda gerileme var. Ama yinede önsezgisel alanda en iyilerdendir. Antivirüs programlarının RAM harcama testi: (1. kolon minimum değer, 2. kolon...
  166. Alex1024

Felçli kız Wii Fit ile yeniden yürümeye başladı

Hastaneye değil, her eve isteriz :D
  167. Alex1024

DDR2 Ram Tavsiyesi (Acil)

Anakartın 800 MHz desteklese bile takılı olan en yavaş modüle göre ayarlanır. Yani 400 MHz lik bir modül takılı ise diğer RAM bellekleri de 400 MHz hızında çalışır. Anakartın üzerinde Anakart üreticisi birde model numarası v.b. yazılar var ByKaMiKaZe dediği gibi googleden bak ne kadar destekliyor.
  168. Alex1024

En ilginç Kırmızı Kart

Bence hakem haklı.. futbolcular böylesine faullere alışık,fakat normal insanlar hemen kolayca yaralanabilir şahada.
  169. Alex1024

win7 Kaspersky 8 update sorunu !

Diğer konuda da söylediğim gibi zaten aynı sürümdür :)
  170. Alex1024

Windows 7 için özel güvenlik setini indirin!

Lisansı 90 gün geçerlidir. Fakat bunun da bir beta sürümü olduğunu unutmayınız. Güncellemeler normal sürüme göre daha ender yapılmaktadır. Birkaç günlük güncelleme yapmaması normaldir.
  171. Alex1024

Windows 7 için özel güvenlik setini indirin!

Daha önce yayınlanan Beta sürümün ta kendisidir. Farklı bir sürüm değildir! Bakınız http://www.kaspersky.com/windows7 Bu durumda CHIP niye farklı bir haber yapmış anlamış değilim...
  172. Alex1024

Başka forumlarda da bu sorunu bildirenler var. Verilen cevap ise beta sunucular olması nedeniyle pek fazla güncellenmiyor. En son sanırım 19.1. de güncellendi. Programla ilgili bir sorun görünmüyor.
  173. Alex1024

Bendede aynı sorun var.. 2 gündür güncelleme yapamadı.
  174. Alex1024

Minik Bilgisayar İçin Güçlü Anakart

Buradan: http://www.silverstonetek.com/products/p_photo.php?pno=lc12&area=usa Yalnız 60/80Wattlik güç kaynağı yetersiz gelir. 120Wattlık olanı var ama ender bulunabiliyor. picoPSU 120W ile kullanmak lazım bu durumda. Buda ek maliyet demek...
  175. Alex1024

Video Dönüştürmeye Devam

Uydudan kaydedilen .ts uzantılı videoları mpeg'e dönüştüremiyor sanırım. Web sayfasında .ts den bahsedilmiyor. Bu tür dosyaları kesip (reklam atma vb.) dönüştüren yazılım olarak ne önerirsiniz?
  176. Alex1024

Minik Bilgisayar İçin Güçlü Anakart

Bence esas bomba yakında çıkacak olan Zotac 9300 ITX anakart olacak. nforce 630i alınmaz artık bence. NOT: Yukarıda İç Bağlantılar olarak yanlışıkla PCI da yazılmış...
  177. Alex1024

Daktilo ile çizilmiş resimler..

Gerçekten çok güzel çizmiş daktilo ile. Tom Hanks hemen belli oluyor :D
  178. Alex1024

Bu tv seyretmeyince kapanıyor

Böyle bir uygulamada sanırım TV den en uzak 1 metreden izlemeniz gerekir :D
  179. Alex1024

Bu tv seyretmeyince kapanıyor

Hareket sensörü vardır :D Bir süre sonra otomatik olarak kapanan televizyonlar var zaten, önayarlı değil ama.. Bunlardan farklıdır bence. Hareket sensörü geliyor birtek aklıma..
  180. Alex1024

Sdn Kızlarına Güzellikte Rakip Geliyor

Raketi güzel tutuyor bu arada.. parmak göstererek :D
  181. Alex1024

Facebook, Burger King'e Ayar Verdi

Bir burger için 10 arkadaşının silinmesi gerekli değilmiydi? 82771 kişi var ise 827710 kişi silinmeliydi.. 233906 kişi silinmiş halbuki :D
  182. Alex1024

Türklere Has Ölümler

3. Numarayı duymuştum, ama ölmedi diye hatırlıyorum. Midesi yıkanmış taburcu edilmiş filan diye biliyorum.
  183. Alex1024

Anla anlayabilirsen

İkinci panelde pardus gördüm sanki... bu yeni pardusun ekran çıktısımı yoksa? :D
  184. Alex1024

Windows 7 Beta'da indirme hüsranı

Hm.. bende hep hata mesajı çıkıyordu, ama aynı sayfa idi. Demekki önceden giriş yapanlar denemeye devam edebildi.. Sonradan aşırı yoğunluk nedeniyle geçici olarak devre dışı bıraktılar indirmeleri galiba.. Diğer tarayıcıda denedim, dediğin gibi başka sayfa çıktı.
  185. Alex1024

Aktivasyon programlarının ne olduğu belli değil. Hem lisanslı daha güzel, güncelleme derdin olmaz.. Bu arada key alabildim nihayet. Denemek isteyenler https://www.microsoft.com/betaexperience/productkeys/win7-64/enus/default.aspx Sayfasından alsınlar, hata mesajı çıkarsa devamlı F5'e basıp...
  186. Alex1024

Windows 7 gercekten farkli bir vista deneyimi.

7 saat denemeden sonra sonunda 64bit için key alabildim.. https://www.microsoft.com/betaexperience/productkeys/win7-64/enus/default.aspx Hata mesajı gelirse devamlı F5'e basınız... belki benim gibi 1000 defa F5'e bastıktan sonra alırsınız keyi :D
  187. Alex1024

Windows 7 beta indirilebilir durumda ama key lere ulaşmak zor..
  188. Alex1024

Resmi Windows 7 Ne Zaman Geliyor?

Ben Almanca sitesinden takip ediyordum.. orada indirilebilir diye görünüyor fakat henüz indirme sayfasına gelebilmiş değilim, hep hata veriyor... http://www.microsoft.com/germany/windows/windows-7/beta-download.aspx
  189. Alex1024

Windows 7 Beta şu anda indirilebilir, tabi indirebilirseniz.. hep sunucu meşgul hatası çıkıyor..
  190. Alex1024

Torrentlerden filan indirmeyin derim, trojanlı olabilir. Oradan indirecekseniz microsoftun verdiği SHA ve MD5 gibi anahtarlarıyla iso dosyasını karşılaştırınız. Aynı ise orijnal betadır. Bu durumda sadece lisans anahtarı lazım microsoftan. Yanılmıyorsam MD5 ve SHA anahtarları aşağıdaki gibidir...
  191. Alex1024

Ben başka link buldum, ama birkaç dakika bekledikten sonra site ile ilgili teknik sorunlar mevcut, lütfen yarın tekrar deneyiniz diye yazıyor... Çok yoğun talep var, bayağı geç açılıyor yada hata veriyor sayfalar.. Ama son sayfaya gelince hep teknik hata mesajı veriyor. Sanırım betayı daha...
  192. Alex1024

Sanırım aynı, MP3 hatası bu sürümde de bulunduğunu okudum. Yani yamalanmamış daha. O yüzden şimdiden uyarayım, bu sürümü de kullanmadan mutlaka MP3 arşivinizi yedekleyin! Yoksa kullanılamaz duruma gelecektir.
  193. Alex1024

Linux'a geçiş

Evet Türkçe mevcut. Sadce bazı programlarda tam Türkçe olmayabiliyor. Ama yeterlidir bence.
  194. Alex1024

Linux'a geçiş

Zaten Pardus kullanıyorsunki? 2008.2 daha çıkmadı zaten. 2008.1 mevcut şu anda. Türkçe Linux olarak zaten bence Pardus en iyisi. Bunun yanında Ubuntu deneyebilirsin. www.ubuntu.com Pardus yada ubuntu'yu kendin indirip CD'ye yazman gerek. Satın alma olayı pek yok bunlarda, istediğin kadar...
  195. Alex1024

Kaspersky: En iyi sezgisel virus tarayıcı

Pek inanamadım.. sezgiselde Nod32 şimdiye kadar en iyisi diye biliyordum. Ama baktım siteye gerçekten Kaspersky bu sefer önde o siteye göre.. Benim anlamadığım Nod32 nin sezgisel ile bulabildiği fakat Kaspersky'nin bulamadığı birçok USB diskler üzerinden bulaşan virüsler vardı bende. Birde bu...
  196. Alex1024

Linux'un Windows'tan Üstün Tarafları ? ....

Openoffice Sunum ile sunum yap bence.. Hemde linux altında :D
  197. Alex1024

Hangi Müzik Çaları tercih ediyorsunuz

Banshee ve Amarok kullanıyorum, Linux altında çalışan programlardır. Amarok windows için de çıkacak yakında.
  198. Alex1024

İşletim sisteminde keyloger var mı?

Senin sistemde NOD32 kurulu tahmin ediyorum, port 30606 NOD32 tarafından internet trafiğini taramak için kullanılmaktadır. Diğeri zaten port 80 yani normal Web sayfası trafiği.
  199. Alex1024

Windows 7 Şimdiden Zirvede

Windows 7 betasını Netbookta deneyenler oldu, ve Vista'ya göre baya hızlı olduğunu söylüyorlar. Kaynak: (googleden bulduğum sadece biri) http://blogs.inquirer.net/m-ph/2008/11/12/windows-7-netbook-friendly-vista/
  200. Alex1024

Usb wlan adaptör

Edimax EW7318USG USB adaptörü kullanıyorum, 4dbi anteni var, gayet güzel çekiyor. Daha güçlü antenler de takılabilir, yagi türü anten ile denedim Izmirde karşıyaka sahilden alsancak sahildeki cafeleri çekiyordu :D
  201. Alex1024

'Yeni tasarım' hataları

Bendede bozuk çıkıyor, Opensuse 11.1 (Linux) kurulu, Firefox 3.0.5 sürümü. (Filtre açık/kapalı farketmiyor) Sanırım tema windows sistemlerine göre tasarlanmış...
  202. Alex1024

Ödüllü Anket - Sapphire Radeon HD 4830 Kazanma Şansı!

Tam da 4830 ekran kartı almayı düşünüyorum, inşallah çıkar bize :) Sapphire hem ucuz hem iyi kartlar diye biliyorum.
  203. Alex1024

13.4 Gigapixel Fotoğraf...

Bundan sonra perdelerinizi kapatmayı unutmayın :D
  204. Alex1024

Hata mesajı

çalıştır deyip msconfig yazıp entere basın. msconfig de sistem başlangıcında çalıştırılan dosyalar görünür. Sekmelerdeki ini dosyaları da gözden geçir bence.
  205. Alex1024

Hata mesajı

Dosyaadını biliyorsanız aynı dosyayı oluşturmayı deneyin bakalım silince rahat vercekmi :)
  206. Alex1024

Kabul Ediyorum İğrençler :D

Resim Selçuk Üniversitesinin kampüsünde ama, ben ilk gördüğümde baya bi gülmüştüm orada :D
  207. Alex1024

Rapidshare Artık Daha Güvenli

Evet ama artık az puan vermeye başladılar... 3-4 ayda bir bedavaya geliyordu (başlangıçta 8000 puıan + aylık 1000 puan) şimdi 10 ay oldu... (başlangıçta sadece 1000 puan veriyor)
  208. Alex1024

En İlginç 10 Dijital Saat

Hm.. benim hoşuma giden saat bu: http://www.isitmedunyasi.com/asp/show_stock.asp?product=VL8BK Titreşimle uyandırabiliyor, ne güzel değilmi? Benim gibi ağır işitenler için bire bir :) Bence bu saat konmalıydı listeye...
  209. Alex1024

Ttnet Ana Sayfa

www.ttnet.com.tr çalışıyor yenilediler sanırım?
  210. Alex1024

Ubuntu uygun mu?

Alpha sürümlerinde bir network çipi yakıyordu.. Intel idi sanırım, ama donanım hatasından kaynaklanıyordu bildiğim kadarıyla :)
  211. Alex1024

İşemcime Uygun Anakart ?

Sanırım haklısın, işlemcinin kaç pin olduğunu bilmek lazım önce..
  212. Alex1024

İşemcime Uygun Anakart ?

Gigabyte nin 780G yada 790G çipsetli anakartları var onboard ekran kartı açısından onlar iyi ama yine de tam bir ekran kartının yerini tutamazlar. Ati'nin düşük ekran kartı modeli ile crossfire de yapılabilir. Sanırım Ati 3450 modeli idi emin değilim. Birçok düşük grafikli oyun açısından yeter...
  213. Alex1024

Adsl bağlantısı war ama internete giremiyorum

Sorun telekomda ise bilemem... ama PC nin ip alamadığını söylemiştiniz.. modemin adsl bağlantısı olmadan da bilgisayarlara ip atması gerekiyor normalde.
  214. Alex1024

Kabloda bir sorun olmasın? Başka kabloyla denedinizmi? Port değiştirme ile neyi kastediyorsunuz?
  215. Alex1024

Modemin bütün ışıklarının yandığını söylemiştiniz, bende buradan modemin ADSL bağlantısının olduğunu varsayıyorum. Eğer PC ip adresi alamıyorsa kendiniz bir ip adresi tanıtmanız gereklidir. Şuanda XP de olmadığım için (Linux) tam yerini söyleyemem. Ama ağ sembolüne sağ tıkladığınızda (yada...
  216. Alex1024

Tembel Üyeler.

Saçmalamayın arkadaşlar, 1 ay çok ama çok kısa süre. Üyeler tatilde, yurtdışında olabilirler veya başka sebeplerle giremeyebilirler bir süre. Bence 6 ay yada 1 sene girmeyenler için geçerli olsun. Bu üyelerin tekrar gelme ihtimalleri daha azdır bence.
  217. Alex1024

60 metreden kopya anahtar

Hatırlıyorum da birkaç sene önce, bir haber vadı anahtarcının biri sadece anahtara bir göz atıyor, sonra kopyasını yapıyor hemen :D Zor iş değil aslında...
  218. Alex1024

WPA Şifreleme Sistemi Kırıldı

Benim anladığım kadarıyla şifre çözülemiyor daha, sadece protokol açığı nedeniyle trafiğin tamamı değil de bir kısmını okunabiliyor. Ama şifre elde edilemiyormuş, yani WPA ile şifrelenmiş bir kablosuz ağa erişim sağlanamıyor burada. Kaynak: http://www.golem.de/0811/63413.html
  219. Alex1024

Birazda felsefe

Be5tE, bence çok fazla matrix seyrettin :mrgreen:
  220. Alex1024

Yay bozulursa jüriye ne olur ?

Güzel uçtu bence tam puan :D
  221. Alex1024

Ayna ayna söyle bana :)

Ayna: Kenara şekil de görebileyim :D :D (Fıkrada şişman bi kız vardı ayna karşısında duran)
  222. Alex1024

Windows 7 Eee PC ile Dost

Bencede, Vista da vaat edilen sözleri tutmadı M$, bunun yerine Windows 7 de olacak bunlar... gerçekten kazıklıyorlar milleti bence.
  223. Alex1024

İşte bu mükemmel bişey yaaa

Ne oluyor ya... hep simgolo sitesinin reklamını mı yapıyorsun?
  224. Alex1024

Windows 7 Eee PC ile Dost

1 sene sonra çıkar, yani 2009 sonu gibi...
  225. Alex1024

Biraz Yürüyelim mi?

Oraya giderken bi elmas alayım yanıma :D
  226. Alex1024

Tio.com.tr Kapandı!

Bende girebiliyorum tio.com.tr ye.. gerçi hiç alışveriş yapmadım oradan.. Mail bana da ulaştı.. header den from 91.199.191.51 (EHLO centersrv.tiotest.local) (91.199.191.51) by mta272.mail.re2.yahoo.com with SMTP; Fri, 31 Oct 2008 08:25:16 -0700 dikkatimi çekti... Acaba...
  227. Alex1024

Ses engelleme konusunda yardım

Birçok marka var, Active Noise Cancellation yada Gürültü Filtremeli diye googlede arat. Bence Sennheiser iyi seçim olur ama biraz pahalı :) Gürültü filtremeli olarak aktif olursa iyi sonuç verir bence... Bu konuda araştır derim. EDIT: Sende gürültü yapsana aç müzik setinin sesini sonuna kadar...
  228. Alex1024

Ses engelleme konusunda yardım

Bazı kulaklıklar aktif olarak gürültüyü filtre edebiliyorlar, üzerinde dış ortamı algılayan mikrofon var ve aktif devresinde buna karşı bir ses veriyor ki dış ortamı algılamıyorsun. Ben böyle anladım ama hiç deneme fırsatım olmadı zaten bana gereksiz. Yanımda ses bombası patlatsan bile beni...
  229. Alex1024

Pc Masanızın Üzeri ?

22 LCD Ekran Mini kasa ve klavye 3 hoparlör Birkaç dergi/kitap Su şişesi Ekmek ve kalıntıları... bide bunları süpüren 2 van kedisi :D :D :D
  230. Alex1024

Windows 98 YARDIM

Win98 de komut satırına düştükten sonra "win" yazıp windowsu başlatmayı deneyin, yada exit yazınca ne oluyor? Bana bir hata mesajı gibi görünmedi, sadece otomatik başlamıyor Windows sanırım.. Sorun config.sys, autoexec.bat gibi dosyalarda da olabilir. Zamanında o dosyalarla çok oynardım 640k...
  231. Alex1024

9sn'den seçmeler...

Diyet Su bune ya :D
  232. Alex1024

Anakart Tavsiyesi

Intel DG45ID anakartı öneririm, ama pek bulunmuyor Türkiye'de.
  233. Alex1024

Sabit insanpc :D

Bi terlerse hapı yuttu :D :D :D
  234. Alex1024

MSN kullanıcılarına müjdeli haber !

Bazı arkadaşlar konuyu yanlış anlamışlar, bu bir ek servis olup, istemeyen kullanmaz. MSN paralı olacak diye birşey yok.
  235. Alex1024

En iyi sözlük yazılımı hangisi?

Firefox için QTL eklentisi var, tarayıcıda açılan bir sayfada işaretle hemen çevirir kelimeyi. Firefox arama çubuğuna kelimeyi girip "insert" e basıp aratabilirsin QTL ile. Babylon kullanıyor bildiğim kadarıyla
  236. Alex1024

100 Megabit İnternet 9,99 YTL Oldu

4GB kotalı 100MB 9,99 lira :D Kotayı birkaç dakikada bitirirsiniz...
  237. Alex1024

Open Office'in Sitesi Dayanmadı

Türkçe sürümleri www.openoffice.org.tr sitesinden yayınlanıyor. 3.0 sürümü de mevcut.
  238. Alex1024

eMachines AMD platformunu temel alan mini bilgisayar hazırladı

Yeterince mini değil.. INTEL DG45FC ITX anakart ve HFX micro gibi bir kasayla mac mini bilgisayarını kendiniz yapabilirsiniz.. DVD-RW olarak slim kullanılabiliyor bu tür kasalarda. Yalnız kasanın fiyatı oldukça tuzlu :(
  239. Alex1024

Günün Bedavası - Chameleon Clock

Ya.. zaten pek fazla işimize yaramaz bunlar, XP yi yeniden yükleyince kuramazsın bi daha bu 1 günlük bedavaları. O yüzden bence hiç yayınlanmasın daha iyi.. Sadece reklam amaçlı bunlar bence.
  240. Alex1024

Seyyar dj!!!

Levhayı da devirmiş :D
  241. Alex1024

DVD Shrink(Nero Alternatifi Ücretsiz)

Ama sıkıştırmak veri kaybına ve dolayısıyla netliğin bozulmasına sebep olmaktadır. Birçok durumda trailer türü reklamları ve kullanılmayacak dilleri vb. silerseniz film tam olarak tek katmanlı dvd ye sıkıştırmadan sığmaktadır. Çok güzel bir yazılım, DVD lerinizin yedeklerini almak için en uygun...
  242. Alex1024

OpenOffice.org 3.0 Çıktı, İndirin

Sorun Galleri ise Openoffice için galleri paketleri var internette. Linki bulursam buraya eklerim. Edit: http://openclipart.org Kolay gelsin
  243. Alex1024

OpenOffice.org 3.0 Çıktı, İndirin

Evt ama İngilizce. Türkçe sürümü için daha beklemek gerek...
  244. Alex1024

Microsoft Memnun: 180 Milyon Windows Vista Lisansı Satıldı

Evet bencede araştırılsın fakat Microsoft tarafından değil... Vista nın premium olanlarında birde XP downgrade seçeneği var, yani lisanslı olarak XP de kullanabiliyorlar. Bundan yararlanan da çok bildiğim kadarıyla. Bunları da Vista kullanıcısı olarak saymaya devam ediyorlar tabii...
  245. Alex1024

Bundan hızlısını görmedim

Hesapladım nerdeyse 3MB/sn. Benim de 2MB/sn oluyor işyerinde :D Ama daha fazla olmuyor, zira kablosuz olarak 1-2 km uzaktan bağlanıyor internete.
  246. Alex1024

Bundan hızlısını görmedim

Firefoxta DownThemAll ve Flashgot ile dosya başına istediğin kadar bağlantı ile aynı anda indirebilirsin (Flashget vb. gibi). Flashgot ile bir sayfadaki bütün linkleri işaretleyip aynı anda seçiyorsun. Yani bütün dosyaların üstüne tıklaman gerekmiyor. Tabi flashgot + Flashget falanca...
  247. Alex1024

İşte yeni nüfus cüzdanlarımız

Evt.. polis bulduğu parmak izini veritabanı ile karşılaştırıp katili hemen bulabilir artık :D
  248. Alex1024

Bozuk HDD İçine Nasıl Bakarız

Benimde birçok defa başıma geldi, işyerimde de oluyor bazen. Genelde mekanik arıza yok disklerde, ve disk BIOS tarafından tanınıyor. Linux'ta yazılımla (testdisk/photorec) ile kurtarıyorum çoğunlukla. Birtek birkaç ay önce Tezimin bulunduğu diski kurtaramamıştım. Elektronik arızası vardı...
  249. Alex1024

Buffalo'dan entegre virüs yazılımına sahip yeni USB bellekler

Başlık da yanlış, antivirüs yerine virüs yazılmış...
  250. Alex1024

İlginç Anlar[ Hocam Nabıyonuz]

Güreşçiye oha.. nereye sokuyo parmaklarını öyle :D
  251. Alex1024

Kola Hakkında - Markası önemli mi? Cochineal (Cola'ya Rengini Veren Böcek)

Demin google.de, yani almanca googleden arattım, sadece almanya içi aramaları yapmama rağmen sonucun çoğu türkçe ve de yukarıdaki anlatılanları veriyor, neymiş skandal falan filan hepsi aynı. Bir almanca sonuç gördüm aralarında Colanın içeriğini iddia ettiği gibi vermiş, oda wikipedia.de den...
  252. Alex1024

Kendi elektriğini üretmek isteyenlere

En küçük türbine 1,5 milyar YTL, orta büyüklükteki türbin ise 4-5 bin YTL ???? :D
  253. Alex1024

Evde Hayvan Besliyor Musunuz ?

Yuvarlak camlı akvaryumlarda balık depresyona giriyormuş içerisinden dünya büyük görünüyormuş diye okudum bir yerde, doğru mu bilmiyorum ama..
  254. Alex1024

Arada bir olur ama devamlı yiyemezler. Taurin denen bir maddeye bide vitaminlere ihtiyaç duyuyorlar, oda Farede bulunuyor en çok :D Hazır karışım buldum yurtdışında, 900gr et ve 100gr ciğer aynı hayvan türünden olmak kaydıyla karışımla bide suyla karıştırılıyor. Bunda bütün ihtiyaçları var. Alıp...
  255. Alex1024

Gıda konusu açılmışken... Kediler için bile doğru dürüst hazır mamalar yok. Kuru mamalar uzun sürede zararlı oluyor kedilere. Konservelere baktım şeker, tahıl bilmemne var oda zararlı yada besleyici değil. Whiskaslar iyi gibi gördüm ama buda kedilerin MCDonaldı sayılıyor... En iyisi kendim...
  256. Alex1024

Evt, ama kediler 2-5. kattan düştüğünde havadaki konumunu sabitleyemiyorlar, ozamanda 4 ayak üzeri düşmüyorlarmış.. Allahtan biraz daha yüksekte oturuyorum :D O günü unutamıyorum ama... Sabah uyandım çağırdım Minoş diye. Her sabah yanıma gelir hemen. Evin heryerini aradım yok. En son balkona...
  257. Alex1024

Minoş Temmuzda gelmişti, Mini ise birkaç hafta önce geldiydi. Minoş gayet sakin insana yakın, mini ise nasıl diyeyim biraz utangaç gibi. Hemen yaklaşmaz ama bana alıştılar, geliyor kucağıma ikiside. Baya koşturup duruyorlar dairede. Dairem biraz küçük ama yeterli geliyor. Tırmanma yapmıştım...
  258. Alex1024

Birinin gözleri mavi ve kahverengi, onun adı Minoş (profil resmimdeki) diğeri ise sadece mavi gözlü oda Mini :D
  259. Alex1024

Ev kedisi :D Van kedisi demişlerdi ama değiller. Tam olarak bilmiyorum, haftaya aşılarını yaptırınca öğrenirim :D
  260. Alex1024

iki kedi besliyorum, kardeşler :)
  261. Alex1024

Mac Pro'dan Gelen Kokular

Hem çinde çok ucuza ürettir, hem çok pahalıya sat ürünü... Bari ucuza satsalar bişi demezdim ama appleye hiç ama hiç yakışmadı bence.
  262. Alex1024

Kullandığınız Windows Lisanslımı? [ Anket]

Pencereler için de lisansa mı gerek varmış? :D Windows kullanmıyorum diye bir seçenek eklenseydi daha iyi olurdu bence, ben kullanmıyorum artık örneğin...
  263. Alex1024

İnternet hızı artık % 600

herhalde 10 yada 100mbitlik bağlantı olduğu varsayılarak bölye iddialar yapılıyor. O zaman gerçekten de tek parçalı indirme ile çok parçalı indirme arasında çok fark olmaktadır. Ama adsl de olmaz bu. Evde hep 107k de maksimum görüyorum.
  264. Alex1024

[Anket] Hangi Kelime İşlemciyi Kullanıyorsunuz?

Tezimi Openoffice ile gayet rahat çökme olmadan yazabildim :) Eylülde 3. sürümü çıkar. Birde Microsoft lisanzsız office yazılımları engellemeye çalışıyor başarılı olursa sanırım Openoffice yada google daha çok kullanılır.
  265. Alex1024

Adblock Plus

Bende de tertemiz :) Sanırım noscript ilgili reklam linklerin bulunduğu siteleri yasaklıyor.
  266. Alex1024

Biri Artık Aramızda - Koç.net'ten ADSL ve Telefon Hizmeti

Şimdi biri de telekomun aylık sabit telefon ücretleri şartmı ona da bakmak lazım. Zira onların telefon görüşmeleri zaten ADSL üzerinden yapılıyor.
  267. Alex1024

Hız kesici butonlar..

Hm.. güzel ama çiftyönlü yolda pek iyi fikir değil bence... Birde anlaşılan birçok araba değmiş ve çizmiş yanları :D
  268. Alex1024

Deneme bir iki!!!(koltukaltı kokusu)

Aklıma o reklamların o yerine bişi sürmek geldi :D
  269. Alex1024

Çizik CD yi kurtarmak için

Bende şaşırdım, diş macunu işlemci ile soğutucu arası kullanılabilir biliyorum, tabi acil durumlarda başka macun yok iken. Ama normal beyaz macun sanırım... Ayrıca CD yi ışığa karşı tutup ışık geçiren yerleri CD nin etiket tarafında CD yazma kalemi ile karalıyorum bir süre daha idare ediyor...
  270. Alex1024

3 HDD yi Pc ye Bağlamak

Harddisklerin hepsi pata mı? pata ise iki hdd yi bir kabloya bağla, cdrom ile bir hdd yi diğer kabloya bağla. Ama dikkat et CD-ROM ve hdd nin jumperlerini ayarlaman gerek. Aynı kabloda bağlanılacak cihazların birinin "master" diğerinin "slave" olması gerekir. Ama cdrom ile aynı kabloya...
  271. Alex1024

Flash Belleğe Bulaşan Virüsleri Winrar'la Temizleyin..

usb disk ntfs formatlıysa kendiniz bir autorun.inf dosyası oluşturun. Ama başka bir kullanmadığınız kullanıcı hesabından. Oradan dosyayı şifreleyin, sadece okunur hale getirin vs. Sonra tekrar kullanıcı değiştirip silmeyi yada üstüne yazmayı deneyin... Kendiniz silemediğiniz dosyayı virüs nasıl...
  272. Alex1024

Bir Erkeğin Kolundaki Saatin, Kaç Para Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Ben kızlara sorarım bu durumda :innocent:
  273. Alex1024

Bir Erkeğin Kolundaki Saatin, Kaç Para Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Oha oldum yani... bir saate o kadar para vermek resmen saçmalık.. ne var saatin içinde okadar değerli olan? Ben daha en fazla 100 liraya saat bakıyorum bu aralar...
  274. Alex1024

Hangi Linux Sürümü Kullanıyorsunuz..

Yeni donanım alırken artık linux uyumluluğuna dikkat edilirse, zaten sorun olmayacaktır ilerisi için, diğer donanımlar için beklemek gerek. Tabi eldeki donanımın sürücüleri linux görmeyebilir birçoğunda doğaldır. Ama birçok durumda tam tersi durum da olabiliyor, tarayıcı örneğindeki gibi...
  275. Alex1024

Ekran donuyor yardım

Ekran donuyorsa biraz ısıtıver, yazık ya ekrana :D
  276. Alex1024

İş yerimde arkadaşların XP bilgisayarlarına sürekli virüs bulaşırken ben rahatım (kendi bilgisayarımda, diğerlerini yine biz temizliyoruz...), ubuntu kullanıyorum vede XP de gerekli olduğunda kullanmam için kurulu iken hiç kullanmadım son 2 aydır. eagle elektronik çizim programın linux sürümü de...
  277. Alex1024

Masaüstü Karmaşasına Son =)

Ben bilmiyordum, ama zaten ender XP kullanıyorum :D
  278. Alex1024

Ubuntuuuuu :D
  279. Alex1024

Bu masa herkese şart

Gücü düşük gibi geldi bana... 25 wattlık ampül 6 saat çalıştırabiliyorsa... Normalde o boyutta bir panel 150 watt kadar enerji üretebilir, fakat tam güneşe baktığında. Yinede açısı uygun olmadığında yarısı kadar üretir diyelim, buda yinede gece boyu 2 tane ampülü çalıştırabilir. Yaptığımız...
  280. Alex1024

Weblebi.com iflas etti

Finansbank harcama itirazımı sonuçlandırıp paramı iade etti. Bankanıza harcama itirazını mutlaka yapın. Ben ayrıca buradaki şubeyle direk görüştüm, 10 gün sonra bir hareketlilik olmazsa tekrar gelin demişti oradaki bayan. Birçok defa gittiğim için tanıdı beni, yardımcı oldu bana. Size de...
  281. Alex1024

Weblebi.com - AÇIKLAMA

Bugün param iade edildi :d Finansbanktan mesaj gelmişti "Weblebi.Com isimli uye isyerinden yapmis oldugunuz harcama itirazi olumlu sonuclandi. FINANSBANK", baktım gerçekten iade edilmiş. Demekki weblebi.com anasayfasında yazdığı doğruymuş.. Harcama itirazı yapmanız gereklidir. Ben direk...
  282. Alex1024

SDN Linux Kulübü

Ben harddiskimi hep önceden bölüp kullanıyorum, dolayısıyla bende sorun olmuyor. Sizde birtek windows bölümü varsa, linux için 2 ayrı bölüm oluşturmanız gerekebilir. Pardus'ta nasıl bilmiyorum, ubuntu sanırım bunu da otomatik yapabiliyor. Yalnız önce Windows altından hata denetimi yapıp ardından...
  283. Alex1024

Alkol Kullanıyor Musunuz?

tabii ki alkol kullanıyorum, kolonya, etil alkol v.b. çok sık kullanırım :D
  284. Alex1024

SDN Linux Kulübü

Pardus yada ubuntu linux kurarsan zaten otomatik olarak bootloader olarak grub kurulur. Yani başlangıçta Linux tada windows arasında seçim yapabilirsin
  285. Alex1024

İzmirlilere Arsenik Zülmü

2 saat önce petersonun yanından geçtim pek kalabalık değil, demek herkes iş sonrası aynı saatte dolduruyor..
  286. Alex1024

İzmirlilere Arsenik Zülmü

Ya bu resimler ne zaman çekildi? Hemen her gün bornovadaki membran suyu istasyonun yanından geçiyorum, hiç bir zaman böyle kuyruk görmedim orada. Resimdeki başka yer, sanırım suları kesilmiştir yok metro yok bu şu çalışmalar diye kesiliyor bazen. Abartılıyor resmen..
  287. Alex1024

Laptop'a donanim takviyesi Yardim!

Bir format at istersen, varsa recovery cd sinden yaparsın. Baya hızlanacaktır bence. Birde RAM bellek arttır, kullanırsın daha. Bende de var eski bir laptop PIII 900 Mhz ama işimi görüyor, bozuk aküyü saymazsak.. DVB-T li bir usb tv kartı al mis gibi tv de seyredersin orada, yalnız bazıları...
  288. Alex1024

Ücretsiz CSS Kitabı

Firefox 4 ne zaman çıktı yahu :D Tarayıcı Uyumu: Internet Explorer 3+ Firefox 4+ Safari1.3+
  289. Alex1024

Weblebi.com - AÇIKLAMA

Şu bu karta %20 indirim falan deyip millet yoğun kullanınca kaldıramadılar sanırım, zaten yoğunluğun üzerine tedarik sorunu çıkınca iyice çıkmaza girmiş olmalılar. Bence en azından bir açıklama yapıp mağdurların bankadan nasıl paralarını geri alabileceklerini göstermeleri iyi niyettir. Diğer...
  290. Alex1024

Weblebi.com - AÇIKLAMA

Evet bende giremedim weblebi.com'a. İnşallah sadece sayfayı yeniliyorlardır, ama pek umutlu değilim bundan. weblebi.com'un bence zaten artık geri dönüşü yok, anladığım kadarıyla birkaç banka zaten weblebi.com'a muslukları kapattılar. Bu durumda sanırım gitti paralarımız. Tek çare bankalara...
  291. Alex1024

eMule 0.49 çıktı! İndirin

PortForward.com - Free Help Setting up Your Router or Firewall adresinde resimlerle anlatmış port açma olaylarını. ADSL modemi sonrasında ise uygulamayı seçiyorsunuz. Gerçi ingilizce ama yeterince açıklayıcı bence. Yakınımda adam gibi sinema olursa güzel filmleri oradan seyredeceğim ama pek...
  292. Alex1024

Rahibin Arkası

Ohoo çok eski konu bu, forumlarda çok fazla yaygınlaşınca microsoft geri adım atmış ve tekrar izin verdi rahibe'ye :) Yanlış hatırlamıyorsam burada da konusu vardı
  293. Alex1024

Maden suyunda yanlış bildiklerimiz

Almanyada da çok içilir madensuyu, orada 0.7 yada 1 litrelik şişeler halinde satılıyor. Bizde her nedense 0.25 litrelik küçük şişelerde satılıyor sadece. Bence 0.7 litrelik şişeler yaygınlaşmalı.
  294. Alex1024

Yeni Atom Eylül'de

Bir an önce Atom işlemcili Asus eee ler gelse alacağım bir tane :) 901'i beğendim. İnşallah düşük kapaziteli aküyle gelmez buraya.
  295. Alex1024

Bu adamın amacı ne? Network Hakkında Tecrübeliler İçin

Vardır da Windows çözümü pahalıya patlar.
  296. Alex1024

Bu adamın amacı ne? Network Hakkında Tecrübeliler İçin

Windows bilgisayarları Linux bilgisayarları üzerinden mi gidiyor? O zaman mantıklı. Hem firewall işlevi görür hem zararlı içerikleri filtreyebilir. Bende öyle yapardım, zira okulda uygum olmayan içeriklerin filtrelenmesi lazım bence. Ama bu tür işler için IPCOP denen bir linux daha uygun bence...
  297. Alex1024

Casio Exilim Pro EX-F1 Fotoğraf Makinesi

Berkin, kafana elma koyup tabanca ile vuruluşunu çekseydin ya :D
  298. Alex1024

Evcil Hayvanlar Alemi

Bence ve kedime göre açılmalı :D
  299. Alex1024

Ekmek arası dondurma!

Waffle üstü dondurma güzel olur tam waffle hamuru hazırlamıştım, birazdan dondurmayla yicem :D
  300. Alex1024

Facebook'taki Dolandırıcı

Uleeeennn.. bende diyordum ne yaptım gene :D Güzel şakaymış!