Arama sonuçlarınız

1. IuTKuI

FX-Serisi İşlemci için Anakart Önerisi

Merhaba arkadaşlar, Bende aşağıda bulunan sistemden mevcut. Anakart ne yazık ki bozuldu ve gerçekten aynı kalitede anakartı bulmak çok zor. Stokta görünmüyor ve sanırım da uzun süre daha görünmeyecek. Benzer anakart bulma şansım nedir? Asus M5A97 Nvidia GTX970 AMD FX-8350 Corsair 2x4GB...
  2. IuTKuI

CPU Fan Önerisi

Merhaba arkadaşlar, Yaklaşık olarak 1.5 sene evvel, FX-4100 serisi cpu almıştım. Bu işlemci için fan arıyorum. Çünkü kasamın olduğu yer bir bölme olduğundan oyunlarda 65dereceye çıktığı oluyor. Bu arada kasa : Cooler Master Advanced 692 II . Hangi işlemci fanlarını önerirsiniz?
  3. IuTKuI

CPU Fan Önerisi

4. IuTKuI

Şirket içi Akıllı Tv

Merhaba arkadaşlar, Şirketimizin şöyle bir planı var; Gelen müşterilere büyük bir tv ekranı ile şirket içi sunumların olduğu veya şirketle alakalı o anki durumu word, jpeg olarak gösterebilmek istiyorlar. Şimdi bu sistemi nasıl yapabilirim ve nasıl bir televizyona ihtiyaç vardır? Acaba...
  5. IuTKuI

PC Toplama

Merhaba arkadaşlar, Sadece kasa olması şartıyla 1000 TL ye kadar, oyunları kaldırabilecek kapasite de kasa toplamak istiyorum. Konu hakkında yardım edebilir misiniz?
  6. IuTKuI

Sapphire CrossFire Denemesi

Merhaba arkadaşlar, Şimdi bende AMD M5A97 ekran kartı var. HD 6850 ekran kartı var. Acaba diyorum bir tane daha 6850 alıp crossfire yapsam performans artabilir mi?
  7. IuTKuI

İngilizce Kurs Önerileri

Merhaba arkadaşlar, Hem mesleki, hem de günlük sohbetler de dahi olsa ingilizcemi geliştirmek amacıyla bir kursa başlamak istiyorum. Daha önce giden, memnun olan veya olmayan kişiler varsa görüş ve önerilerinizi alabilir miyim?
  8. IuTKuI

FX-4100 Fan Alımı

Merhaba arkadaşlar, Geçen günlerde Guild Wars 2 oynarken işlemci ısısını 64dereceye kadar çıktığını bu sefer de Asus programı "işlemciniz kritik ısı seviyesinde" dediğini gördüm. Ne zamandır aklımdaydı şimdi de bir gerekçe çıkmış oldu. En son Frio soğutuculara bakmıştım bütçe olarak 120-150 tl...
  9. IuTKuI

GPT Disk Hatası

Merhaba arkadaşlar, Windows 7 kurulum ekranındayken önceki var olan yerel diski önce formatlayıp sonra sildim, Reserve ve System kısmı da dahil. Bir tek backup olarak duran diğer partition var. Şimdi silinen alanda 150 gb yer çıktı. Unallocated olduğu için yeniden kurmak istediğimde...
  10. IuTKuI

Projeksiyon Cihazı Ev için

Merhaba dostlar, Şirketimizde bir yakın bir dostumun isteği üzerine bir projeksiyon cihazı arıyoruz. Evinde film izlemek için projeksiyon cihazı arıyor. Kimi yerlerde DLP kimi yerlerde LCD önerilmiş. Sizin kullandığınız projeksiyon cihazları var mı acaba? Bu hafta içerisinde almak istiyorduk.
  11. IuTKuI

MacBook Pro Donma

Merhaba arkadaşlar, MacBook Pro dizüstü bilgisayarını açtığımda ekranda hiçbirşey görünmüyor. Sürekli bir gri arka plan açılıp kapanıyor. Sadece mail kurulumu yaptığımdan bu sorunu nasıl çözebileceğimi bulamadım. Çözüm önerisi olan var mı?
  12. IuTKuI

5800 Hafıza Kartı

Merhaba herkese, Geçen günlerde hafıza kartımı kart okuyucu ile bilgisayarda açmak istedim. Bir anda kapattı hiç birşey yapmadı.Tekrar hafıza kartını telefona taktığımda herşey varsayılan ayarda ve hiç bir veri görünmüyor. Usb kablosu ile bilgisayara taktığımda USBC diye bir dosya ve yaklaşık...
  13. IuTKuI

Bugün kasayı alıyorum yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar,Bugün %25 indirimi kaçırmamak lazım diyerekten bir kasa topladım. Anakart : Asus M5A97 Ekran Kartı : Sapphire HD6850 RAM : Corsair Vengeance 4x2 8 GB Sabit Disk : Seagate ST1000DM03 tü sanırım yanlış olmasın, 1 TB disk. Şimdi işlemci yok çünkü benim zaten var olan AMD...
  14. IuTKuI

Nova Bilgisayar Hakkında

Merhaba arkadaşlar, Nova Bilgisayar hakkında bilgi sahibi olan, oradan alışveriş yapmış ve müşteri memnuniyeti hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar var mı acaba? Bunu sormamın sebebi, ucuzluk bakımından adı geçiyor. Ve sanırım ki 9 senelik bir firmaymış. Diğer forumlarda güvenilir diyorlar...
  15. IuTKuI

Remote PC Program

Merhabalar, Arkadaşlar DameWare gibi, remote admin gibi programların yanı sıra bedava olan remote programı bilen var mı acaba? Bunu 10 dan fazla bilgisayara kurabilirim. 1 admin, 10+user gibi.
  16. IuTKuI

Elektrooutlet Hakkında

Merhaba arkadaşlar, http://www.elektroutlet.com sitesi hakkında fikir sahibi olan var mı acaba? Dikkat ettim de Oem parçaları ucuz fiyata konulmuş. Acaba hiç alışveriş yapan yada fikir sahibi olan var mı?
  17. IuTKuI

Windows 7 Media Stream Yayını

Merhaba arkadaşlar, Burada bir hata değil daha çok bir gün işinize yarayacak bir konu hakkında konuşacağım. Diyelim ki elinizde bir adet xx markasına ait dijital fotoğraf çerçevesi ve bu çerçevenin de wiFi özelliği var. Sizler bir yerden o resimleri çekmek istiyorsunuz fakat ne zaman...
  18. IuTKuI

Thunderbird Kurulum

Merhabalar, Arkadaşlar şimdi ilk kez Ubuntu kurdum. Ben de arkadaş bir linux kullanmak ne demektir dedim bir denemek için aklıma ilk gelen maillerime ulaşmak için Outlook programı benzerini kurmak istedim. Thunderbird isimli programı daha önce duymuştum fakat varsa sizin de bildiğiniz mail...
  19. IuTKuI

Harici Disk Tavsiyesi

Merhaba dostlar, Bir sonraki ay harici disk almak istiyorum. Ben de öyle göz atarken eksenbilgisayar'da şöyle bir ürün gördüm: http://www.eksenbilgisayar.com/urun/western-digital-elements-se--wdbpck5000abk-eesn--25-500gb--usb-30-siyah.aspx Baktığım ürünler 2,5" 500gb+ olacak şekilde. Bunun...
  20. IuTKuI

Satın Alma - Satma

Merhabalar, Arkadaşlar bir çok forumda olduğu gibi SDN forumlarında da üye olan kişilerin herhangi bir eşyası olsun yani bu ekran kartını satar, kalem satar, telefon satar, araba için kolçak satar, puzzle satar, RC araba satar atıyorum yani bir sürü şey olabilir. Mesela donanım tavsiyesi...
  21. IuTKuI

Komik Ama Farklı Bir Hata

Biraz önce başıma geldi. Ve gitmek bilmiyor. Şudur; Herhangi bir video paylaşım sitesinde herhangi bir video izliyorum diyelim. Orada bulunan renkler birden aşağı kaymış şekilde görünüyor ve tam ekran yapınca bi vakit sonra düzeliyor. Ama normal boyut getirince yine aynen devam. Aynı zamanda...
  22. IuTKuI

Statik IP Hakkında

Merhaba arkadaşlar, Öncelikle konuyu nereye açacağımı soruyu nerede sorabileceğimi bilemediğimden bu kategoriye açtım. Eğer moderatör arkadaşlar doğru kategoriye taşırlarsa bundan sonra oradan devam edebilirim. Teşekkürler şimdiden. Geleyim soruma; Metronet'te gördüğüm kadarıyla bir Statik IP...
  23. IuTKuI

Pc upgrade yardım

Merhaba arkadaşlar, Kısaca pc özelliklerim; AMD Athlon X2 64 5200+ HD3650 512 MB 128Bit 4 GB DDR2 800MHZ ASUS M2A-VM anakart 350W PSU 22" monitör. Monitörü niye yazdım bilmiyorum. Şimdi arkadaşlar ben sadece ekran kartımı yenilemek istiyorum fakat anakartımı da bir nebze yeni olsun...
  24. IuTKuI

Windows 7 Açılış Sorunu

Merhaba arkadaşlar, Geçen günler de bilgisayarımı şöyle elime alıp bir temizleyeyim dedim. Bildiğiniz pasparlak yaptım, anakart üzerinde Ram slotları, ekran kartı, işlemciyi temizledim. Hatta yanmayan HDD Led, çalışmayan Reset tuşu vs çalışır vaziyete getirdim. Gelelim asıl soruna problem...
  25. IuTKuI

Windows 7 Orjinalleştirilen Bilgisayarlar

Merhaba Arkadaşlar. Sorundan ziyade olabiliyor mu diye merak ettiğim soru şudur; Bir windows 7 serialinin kullanıldığı ve orjinalleştirmesini sağladığı bilgisayarları görebilme imkanı var mıdır? Ya da kısacası : Sahip olunan serial hangi bilgisayarlarda kullanılmış görme imkanı var mı...