Arama sonuçlarınız

1. LeaveNhA

MacOS Sierra için Hackintosh donanımımı yorumlar mısınız ?

Merhabalar, MacOS Sierra ve beraberinde ki bütün özelliklerden faydalanmak için bir donanım reçetesi hazırladım. Reçete; GIGABYTE Z170X-Gaming 5 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3466MHz(OC) USB 3.1 Anakart. Intel Core i5 6600 Soket 1151 3.3GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci. 2 x Crucial 8GB Ballistix...
  2. LeaveNhA

AB WEST sunucusunda Tekli dereceli Duo aramaktayım

Arkadaşlar hesabımı west'e taşıdım ve duo arıyorum, west'de oynayan arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim. nick "Agguato".
  3. LeaveNhA

Laptop'un İçinden Gelen Cızırtı Sesi

Merhaba arkadaşlar 1 haftalık bir casper nirvana chy-4702-8N45A-N bir laptop'um var. (i7 4. jenerasyon nvidia 740m 64 bit 700 gb hdd) beyler bu sabah cihazı açarken sorun yaşadım, klavye çalışmadı, touch-pad çalışmadı; harici klavye ve fare ile kullanmama rağmen onlarda çalışmadı. sorunun...
  4. LeaveNhA

Clojure öğrenme süreci. [İSTEK] [ÖNERİ]

Clojure bilindiği üzere lisp kökenli hatta yeni olduğu için geçmişi büyük olan lisp'den aldıkları da fazlaca diyorlar. Sorum: Clojure konusunda türkçe kaynak bulamadım, peki ingilizce olarak edebiyle öğreten bir kaynak var mı bildiğiniz görsel ? Yazılı kaynaklar var fakat yeterli bulamadım...
  5. LeaveNhA

Objective-C için en detaylı türkçe döküman [SORU]

başlıktada belirttiğim gibi, objective-c ve sonrada ios programlamayla ilgili detaylı ve güzel bir türkçe döküman arıyorum, önerilerinizi bekliyorum forum ahalisi...
  6. LeaveNhA

Satranç tahtasinda 4 kale [soru] [cevabi]

Bir satranç tahtasına sırasıyla 4 kale yerleştiriliyor, birbirini tehdit ettikleri taktirde yerleştirme işlemi baştan yapılıyor, birbirilerini tehdit etmicekleri şekilde bir konumlama sağlayan programı c/c++ ile yazınız... ps: prosedürel ve global değişken kullanımı var... nesne yönelimlisini...
  7. LeaveNhA

C++ Android [NDK] [Eclips] - Yardım

cgrszone, eSa, erenberk... bulduklarımın dışında bütün forum halkının ilgisini bekliyorum. :D C++ bilen biri olarak android yazılıma geçmek istiyorum fakat eclips ve ndk gibi sistemlerin ne kullanımı ne birbirine entegrasyonu ile ilgili hiç bir tutarlı döküman bulamıyorum, ndk ve eclips gibi...
  8. LeaveNhA

Düşük sistem gerektiren en keyifli oyunlar...

Arkadaşlar notebook gibi düşük sisteme sahip pclerde (ve ön tanımlı olarak windows diyebiliriz) oynanabilirlik zevki en yüksek oyunları yazıyoruz, daha çok nostalji oyunlar olucaktır bunlar eminim çünki yeni çıkan oyunlar performans canavarları, sizlerden oynanabilirliği en güzel ve en zevk...
  9. LeaveNhA

Php "$_POST['is']" ifadesinde hata...

if(isset($_POST['is'])) { echo '<font size="7">Var ulan var !</font>'; exit; } içerikli bir deneme.php sayfam var ve sunucum aktif, easyphp-12.1 kullanıyorum, php/mysql son sürüm ve yazılımda güncel. şimdi yukarıdaki tek kontrol deyimi olan php scripti neden beklenenin tersini...
  10. LeaveNhA

[MAKALE] - Php'de istisna yönetimi. (Exception sınıfı)

hata yönetiminin tam bir nesne yönelimli hava içerinde bizlere yaşatan Php'5 üzerinde hataları yönetebileceğiniz bir sınıf mevcut, "Exception"... temel sınıf özeti: class Exception { // nitelikler/özellikler/sınıf değişkenleri... protected $message = 'Unknown Exception!'; // istisna mesajı...
  11. LeaveNhA

Nokia 700 sensör sorunu

nokia 700 aldım, henüz 1 hafta bile olmadı. Telefonumda garip bi davranış hakim, ben hep yan yatırarak kullanırım, qwerty klavye sebebiylede mesaj yazarken bile yan kullanırım. Fakat gelin görünki ben mesaj yazarken hatta bu post'u yazarken bile düz ekrana dönüyor... En ufak bi hareket...
  12. LeaveNhA

C++ html parser // htmlcxx // derleme hatası

Tam 7 saattir aralıksız google amca ile bunu tartışıyorum, elimde http://htmlcxx.sourceforge.net/ bu kütüphane var, amacım c++ için güzel bir parser bulmaktı, tek kütüphanenin bu olduğunu farkettim, diğerlerini eledim kafamdan, çünki hepsi mvc için, ben mvc kullanmak istemiyorum, elimde bir...
  13. LeaveNhA

Ebay'den Nokia 700 alıcam...

Çekincelerim var, Ebay'den daha önce hiç alışveriş yapmadım, ve konu ile ilgili 2 kişiye danıştım 1'i gerçekçi yorum yaptı, diğeri karamsar. - Telefonun gelmez gibi bir yorumla karşılaştım, diğer abimde böyle bir ihtimal olduğunu ama daha önce ordan alışveriş yaptığını ve aldığı üründe hiç bir...
  14. LeaveNhA

C++ Html ve php verileri işlemek

Merhabalar, Ben C++ kullanarak html, php, asp gibi internet verilerini işlemek istiyorum. protokoller, portlar ve ağ programlama ile ilgili temel ve orta düzey bilgiye sahibim aslında. C++'da bu iş için tasarlanmış Libcurl kütüphanesi var, fakat kullanımı ile ilgili "düzgün" hiç bir dilde...