Arama sonuçlarınız

1. LeaveNhA

MacOS Sierra için Hackintosh donanımımı yorumlar mısınız ?

Merhabalar, MacOS Sierra ve beraberinde ki bütün özelliklerden faydalanmak için bir donanım reçetesi hazırladım. Reçete; GIGABYTE Z170X-Gaming 5 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3466MHz(OC) USB 3.1 Anakart. Intel Core i5 6600 Soket 1151 3.3GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci. 2 x Crucial 8GB Ballistix...
  2. LeaveNhA

Clojure öğrenme süreci. [İSTEK] [ÖNERİ]

Şuraya bir yere not düşelim; Şu an ileri düzey dökümanları inceliyor ve kitap yazıyorum. Clojure hakkında destek isteyenler ulaşabilir. :)
  3. LeaveNhA

AB WEST sunucusunda Tekli dereceli Duo aramaktayım

Arkadaşlar hesabımı west'e taşıdım ve duo arıyorum, west'de oynayan arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim. nick "Agguato".
  4. LeaveNhA

Yeni Transporter Filminden Detaylı Fragman

#ayagınasıkmak #bindigidalıkesmek #sacmalama #ayten #jasonolmadan #transporter #mi #olur ? bunu bayaadır yapmak istiyordum. :D editamakasyon: SDN tag sisteminde Türkçe karaktere yer verilmemesi düşündürdü.
  5. LeaveNhA

Nokia, Alcatel'i Satın Alıyor!

Tabi ki de geri dönmeyi planlıyorrrr. :D Allah başımızdan eksik etmesin, tasarım ve kalite yoksunu telefonlarla idare ediyoruz. Şu an android diye kuduran insanları anlamıyorum (şu an S4 zoom sahibiyim) çünki Symbian Belle'nin 1ghz işlemci ve 1 gb ram ile sağladığı performansın yarısını...
  6. LeaveNhA

Bat oyunu

Harika dostum, eline sağlık.
  7. LeaveNhA

Onca zaman sonra hala dökümantasyon sıkıntısı çekiyor olduğumu ve hala fonksiyonel programlamaya alışmaya çalıştığımı söylesem güleriz herhalde keyloger hocam. :D
  8. LeaveNhA

Söyle Rahatla

Tıbbın tekel çözümlerinden BIKTIM, %55 gibi bir kitlenin sahip olduğu sağlık problemine çözüm nasıl bulunmaz !?
  9. LeaveNhA

GIGABYTE Anakartlarda kandırılıyor muyuz?

Gidip itiraz edebiliyorsun, tüketici haklarınla iligli bilgi almak için 175'i arayabilirsin.
  10. LeaveNhA

Fizy'e paramı kaptırmış olabilir miyim?

Dur bakiyim, hukuksal zemin mi o ? :D
  11. LeaveNhA

LoL Dereceli Takım Kuruldu!

@oslun üstadım bir alt takım fikrim var, yani sizlerin yetenekliyim diyen oyuncuları denemeye vaktiniz yok, yetenekli olduğunu düşünen insanların da sizlere bu yeteneğini göstermeye şansı yok. Sizlerin de onayıyla bir çömez takım(lar) serisi oluşturup bunların gelişimlerini haftada bir...
  12. LeaveNhA

Laptop'un İçinden Gelen Cızırtı Sesi

hdd bölüm birleştirme yaptım belkide çok parçalandıysa diye (daha bismillah 10 tane dosya yok içinde ama) şimdi yüksek performansa alıyorum çok nadir geliyor ses, biraz daha denemeye devam edeceğim. * bu arada hdd den gelmediği konusunda de emindim çünki cızırtı kesildiği zaman hdd sesini...
  13. LeaveNhA

Laptop'un İçinden Gelen Cızırtı Sesi

Merhaba arkadaşlar 1 haftalık bir casper nirvana chy-4702-8N45A-N bir laptop'um var. (i7 4. jenerasyon nvidia 740m 64 bit 700 gb hdd) beyler bu sabah cihazı açarken sorun yaşadım, klavye çalışmadı, touch-pad çalışmadı; harici klavye ve fare ile kullanmama rağmen onlarda çalışmadı. sorunun...
  14. LeaveNhA

Bakan Işık : Dünya'nın Yuvarlak Olduğunu Müslümanlar Buldu

"Amerikayı biz icat ettik !" oldu peki ok kib bye hmm .s.s
  15. LeaveNhA

C#'ta Yaptığım Internet Taratıcısına Nasıl CSS/JavaScript Desteği Nasıl Eklenir?

farklı bi kısmını c++ ile yazıp geliştirebilirsin eğer ki ben gerçekten sistem arkasına hakim olucam diyorsanız...
  16. LeaveNhA

C++ ile ilgili

Yapıyorum ki gelmesin, ortam çok bozuk. :D Şaka bir yana, üzüm istiyor, ağaç dikmek değil, yada balık tutmayı öğrenmek değil. Öyle birşey istese kaynak önerir hatta herkes'e yaptığım gibi takıldığı yerlerde bizzat yardımcı olurum, c++ benim anadilim.
  17. LeaveNhA

C++ ile ilgili

Ben sonucu kendiniz görürsünüz diye beklemiştim, tabi ki en başı unutmadan; "Arkadaşlar bi C++ programı yazıp statik bir kaç ip..." diye devam ediyordu konuşmanız. Yardımcı olarak bu programı yazabilecek kapasitede değilsiniz henüz demek istemiştim bende. Neden C++ ayrıca, yardımcı olmak...
  18. LeaveNhA

Clojure bilindiği üzere lisp kökenli hatta yeni olduğu için geçmişi büyük olan lisp'den aldıkları da fazlaca diyorlar. Sorum: Clojure konusunda türkçe kaynak bulamadım, peki ingilizce olarak edebiyle öğreten bir kaynak var mı bildiğiniz görsel ? Yazılı kaynaklar var fakat yeterli bulamadım...
  19. LeaveNhA

C++ ile ilgili

C++ mysql programlama oldukça vahşet bir konu -iken birde soket programlamayı işin içine katarak bu soruyu sorduğunuz seviden çoook uzakda bir soru olduğunu resmen bütün sdn halkına ilan etmiş bulunuyorsunuz. Fakat araştırmanız gereken olay soket programlama c++'da mysql erişimi ve dosya...
  20. LeaveNhA

Flappy Bird Hakkında Şok İddia

gördüğü her 8 bit düzeyinde oyuna mario diyen bi nesil var ortada, yazık...
  21. LeaveNhA

Mozilla Firefox 27.0 (Final)

versiyon değişiklikleri herkesi tatmin eder cinsten bence. ps: link gelişitiriciler için, herkes için --> ###########
  22. LeaveNhA

Algoritmayı yapabilecek arkadaşlar..

sazan.avi.jpg.rar
  23. LeaveNhA

ÖSYM'nin çözemediği soru(n)!

"Sınav günü su içmemek" içerikli mesaj giren arkadaşların, su'yun insan vücudunda ki yerini anlamamış olmaları ne kadar acı...
  24. LeaveNhA

Acemiyim, tavsiyelerinizi bekliyorum

D ile başla derim ben artık, ddili.org'dan "neden d" başlıklı makaleye bi göz at bence.
  25. LeaveNhA

System() fonksiyonunun dönüş kodunu almak?

bizim ki de ota b*ka hata döndürüyor...
  26. LeaveNhA

9.0 Şiddetindeki Deprem Esnasında Gülen Japonlar

Çok güzel bi deyim var "işin ronaldo'su olmak" diye, tam gelir. ;)
  27. LeaveNhA

WP8 Programlama

Gurur dolu bi geri bildirim, ilk gün 15 dakika katlandım, ikinci gün managed c++ öğrenmeyi bıraktım.
  28. LeaveNhA

String şeklinde input okuyan Hesap makinesi hakkında

Bu işleme "parsing" deniyordu yanlış hatırlamıyorsam, ve bir matematik yordam deyimi yazman gerek, karakterleri sıradan okuyup rakamsa depolaman, operatörse işlem yapman ve sonucu tekrar yerine yerleştirmen ve tekrar okuyup tekrar işlemlerden geçirmen gerek. algoritmasını ararsan bulabilirsin...
  29. LeaveNhA

C++ dizi yardım

C++ öğrenimi konusunda seve seve ama ödev ve bu gibi şeylerin direkt olarak istenmesine karşı olduğumu belirten alaycı üslupla; #include <iostream> int main() { { using namespace std; unsigned short n, k; cout << "N tane de gecen n'i girin:"; cin >> n...
  30. LeaveNhA

Metro Turizm'den 2014 Boyunca 1 Bilet Alana 1 Bilet Bedava!

Şimdi alıp açık bilete çevirdiğimiz takdirde istediğimiz tarihe belirleyebiliyor muyuz yolculuğu ?
  31. LeaveNhA

Hayatınızı tanımlayan renk hangisi ?

siyah ve beyaz.
  32. LeaveNhA

Metro Turizm'den 2014 Boyunca 1 Bilet Alana 1 Bilet Bedava!

Bize uzun yollar çıktı desene mod'um. :D
  33. LeaveNhA

Çiğ Köfteyi Kimler Seviyor Bir bakalım:)

Gerçi deli gibi arandım zar zor buldum çıktığım saatte ama olsun, şükür bulduk.
  34. LeaveNhA

canın sağolsun ben hepimiz adına yedim...
  35. LeaveNhA

şu saatte canımın çekmesi için bu başlığı mı görmem gerekiyordu ki ? teşekkürler konu sahibi arkadaşımız, teşekkürler sdn ailesi, teşekkürler ttnet, teşekkürler çiğköfteciler !
  36. LeaveNhA

Bilişim okuyacağım soru

Web programcılığı ile web tasarımcılığını ayıramayan müfredatımızdan sorumlu abi ve ablalarımızın koyduğu bilimum gereksiz ve ezik sistemleri görüp, tanıyıp, işliceksin, derslerinden başaralı olman demek asla ve asla mesleki alanda (adı meslek lisesi ama memleket meselesi) başarılı veya yeterli...
  37. LeaveNhA

Hacker'lar sistemlere nasil girerler? Örnek

Tebrik değil tevkiftir o... ;)
  38. LeaveNhA

AS3 ile ilgili öğretici kaynak var mı?

Arkadaşımda bir eğitim seti var, ben ingilizce kaynaklardan öğrendim o türkçe bi eğitim setinden öğrendi 2000 dakikalık bi eğitim setiymiş. özelden ulaş bana, ben kendisiyle konuşup haber veriyim sana.
  39. LeaveNhA

WP8 Programlama

c++ programcısıyım php jquery javascript...... Diye devam eden ilgi alanı konularım var, wp8 programlama konusuna başlamak istiyodum, karşılaştığım bi sorundan dolayı uzaklaştım, managed c++ öğrenmeye başladım dün. Native c++ ile neden geliştirme yapılamıyor ? eSa üstadım konuyla ilgilileri...
  40. LeaveNhA

Nokia 700 ekran hakkında sorun sizde de var mı?

Dayanıksız mı ? Helaaal, kullanmasam yoruma bakıp kötülicem cihazı. :D
  41. LeaveNhA

Çizgi-Tagem Eğitim Seti 12 DVD İndir (Turbobit)

öğrenirseniz ben almak isterim üstadım Ahmethz... - - - Mesaj Güncellendi - - - öğrenirseniz ben almak isterim üstadım Ahmethz...
  42. LeaveNhA

Çizgi-Tagem Eğitim Seti 12 DVD İndir (Turbobit)

Ahmethz üstadım dvd birim fiyatını ve istanbul anadolu yakasında biyere kargoladığında tahmini kargo ücreti nedir öğrenebilir miyim ?
  43. LeaveNhA

Objective-C için en detaylı türkçe döküman [SORU]

başlıktada belirttiğim gibi, objective-c ve sonrada ios programlamayla ilgili detaylı ve güzel bir türkçe döküman arıyorum, önerilerinizi bekliyorum forum ahalisi...
  44. LeaveNhA

Satranç tahtasinda 4 kale [soru] [cevabi]

sorunun birden fazla cevabı var, haliyle denenmeyen pozisyonlar kalıcaktır..
  45. LeaveNhA

Hayır rastgele pozisyonlarda yerleştirilmeleri gerekiyor, birbiri peşine yerleştirilen kaleler asla istenen koşulu sağlamaz...
  46. LeaveNhA

Bankadan fatura borcunun sorgulanması

bilgi vermen gerek...
  47. LeaveNhA

soru benide şaşırttı onu düzelttiricem eSa'dan rica edip. :D son anda ben gördüm arkadaş aynı sorunun at versiyonu var falan dedi aklım gitti tabi. :D
  48. LeaveNhA

basit bişey ama insanların sınavda falan ihtiyacı oluyor, en azından bi yardımımız dokunsun, yanılıyor muyum DumDumaq
  49. LeaveNhA

Bir satranç tahtasına sırasıyla 4 kale yerleştiriliyor, birbirini tehdit ettikleri taktirde yerleştirme işlemi baştan yapılıyor, birbirilerini tehdit etmicekleri şekilde bir konumlama sağlayan programı c/c++ ile yazınız... ps: prosedürel ve global değişken kullanımı var... nesne yönelimlisini...
  50. LeaveNhA

JQuery Görüntüleme Sorunu

hangi sürüm, çünkü jquery resmi olarak ie'yi reddetti son sürümde...
  51. LeaveNhA

C++ Android [NDK] [Eclips] - Yardım

Geriye de sadece c++ ile geliştirmek kalıyo yukarıda yazdığı gibi sanırım, çok yoğunum ama yarın vakit ayırıcam buna...
  52. LeaveNhA

mobil'den anlaşılabilir gelmedi üstadım, tam olarak arm işlemciler için geliştirme ortamı mı ?
  53. LeaveNhA

Peki eclips ve ndk yüklemelerine ayrı ayrı sahibim bunları entegre etmek için yapmam gerekenler nedir, ciddi bi karmaşa seziyorum bu konuda. ps: cgrszone, geleceğin iş planı ortaya çıktı. ;)
  54. LeaveNhA

Zoru severim, şaka değil. Şahsi görüşleriniz ve yorumlarınız için hepinize teşekkürler fakat hala merağımı gidericek bi cevap alamadım, C++ geliştiricisi olarak hangi yolları izleyerek derleme ve geliştirme yapabilirim ?
  55. LeaveNhA

Tamamda beyler sorumun cevabı halen ortada yok. Ama şu video'ya bittim cgrszone, respect ! ;) - - - Mesaj Güncellendi - - - Ben C++ biliyorum ve C++ geliştiriciliğinin "profesyönel" anlamda ne kadar illet ve cefasal bişey olduğunu sadece profesyönel olmak için yıllarını harcayan insanlar...
  56. LeaveNhA

cgrszone, eSa, erenberk... bulduklarımın dışında bütün forum halkının ilgisini bekliyorum. :D C++ bilen biri olarak android yazılıma geçmek istiyorum fakat eclips ve ndk gibi sistemlerin ne kullanımı ne birbirine entegrasyonu ile ilgili hiç bir tutarlı döküman bulamıyorum, ndk ve eclips gibi...
  57. LeaveNhA

Nokia Unique | M.Şamil Can | Solidworks 2013

An itibariyle masaüstü arka planımda bu var, eline emeğine sağlık kardeşim benim... Fakat devamını bekliyorum bu tarz çalışmaların !
  58. LeaveNhA

Bir proje için veritabanı ve programlama dili seçimi

php + mysql ikilisi sanırım tartışmasız bi şekilde geliştirme, kullanım ve esneklik konusunda önde diğer alternatiflerine göre
  59. LeaveNhA

İyi bir hacker hangi dili kullanır?

bu mesajı beğenmek için olmayan internet pakedi kotamdan ödün verip orjinal arayüze geçtim, gülmedim, ama aynısı başıma geldi.
  60. LeaveNhA

Ram'deki değişkenleri okuma

oldu panpa, cevap istersen bi önceki mesajıma dön. ;)
  61. LeaveNhA

boş şey ibaresinden şunu anlarım, bana, hacı yanlış olmuş, aslında ibare anlatmak istediğime bir aracı, farklı opsiyonları kovalıyıp detayda kaybolmak istemedim bu onun sonucu demedin, ve sen üzerinde çalıştığın (çalışmaya çabaladığın, hatta çalışmakla çabalanmaya çırpındığın) işletim sistemi ve...
  62. LeaveNhA

7 karakterlik bir karekter katarına "ŞifreBu" değerini atarsan '\0' karakterini nerede saklicaksın merak ettim.
  63. LeaveNhA

İyi bir hacker hangi dili kullanır?

c++ ve asm, eğer mantığını kavramak istiyorsan bu işin, bi hacker nedir, ne yer ne içer, hangi amaçları güder, hacker ismini nasıl hakkeder, ne tür girişimlerde bulundurur, potansiyel hedefleri nelerdir, bu hedeflere ulaşmak için neye ihtiyaç duyarlar, strateji nedir, analitik düşünmeyi neden...
  64. LeaveNhA

C++ CGI Programlama Hakkında!

http://www.purplepixie.org/cgi/download/cgi_interface.cpp
  65. LeaveNhA

Programlama Dersi Hazırlayabileceklere Ücretli İş

C++ programcısıyım bulunduğum seviyeye 7 kişi getirdim, 15 den fazla kişiye ders verdim (hepsi birebir dersler), tabiki o insanların çabalarıyla oldu bu ben sadece bildiklerimi paylaştım, birebir anlatımım çok iyi, c++ ilk göz ağrım ve sonuncusu konuya temelden hakimiyetimi güncel kaynaklarla...
  66. LeaveNhA

PHP IP Kontrolü

sen burda kullanıcıları oturum numarasıyla da denetleyip ip eşleşmelerini devre dışı bırakabilirsin.
  67. LeaveNhA

PHP IP Kontrolü

Adam daha ne desin anlamadım, sen online oyuna sahipsin, böyle birde veri tabanına ve hala anlamadın mı ? Hayır mantık basit, kullanıcıların mail adreslerinin sayısı yani eşlemeleri denetlenicek, eşleşen adresdeki hesaplar devre dışı bırakılacak... 10 puanlık uzmanlık sorusu olmaz bundan be. :@
  68. LeaveNhA

Mikrofonu olmayanlar hiç üzülmesin

Önce kahvaltıyı hazırladım sonra üye oldum, ondandır... ;)
  69. LeaveNhA

PHP IP Kontrolü

kesinlikle, henüz aynı pc den gelen verilerin kayıtlayıp analiz etmeden ayırt edemiyorken bi çok sistem, valla iyi cesaret sen yorgan yakıyorsun. :D
  70. LeaveNhA

Mikrofonu olmayanlar hiç üzülmesin

Günaydın, kahvaltın hazır çıkıyoruz biz. ;)
  71. LeaveNhA

Programlamaya girmek istiyorum

Zaten programlamadasnız, konu doğru yerde... ;)
  72. LeaveNhA

Drop to DOS

şerefsizim aklıma gelmişti... ;)
  73. LeaveNhA

C++ büyüyen bitk (growing plant )

ne ödevi bu ? Önemi nedir ?
  74. LeaveNhA

C++ <help>

Açılın mühendis değilim (henüz) ! Ama sana kimseni yapmicağı yardımı yapiyim, bir c++ kitabı al, yazılıma sıfırdan başlatanlardan... Al, oku, öğren, derleme nedir, visual studio'yu özel yapan nedir, neden c++'ı tercih eder bir programcı, iyi yanları, kötü yanları. Piyasadaki diğer alternatif...
  75. LeaveNhA

Şifrelenmiş Sınav Soruları

Aradığınız şey muhtemelen bir soru -> cevap listesi, yada bir internet döküman adresi. Kriptolojiyi severim oturup keyfine çözümlerdim ama inanın çok yoğunum ayrıca madem size misilleme bu hamle, derslerden yola çıkın...
  76. LeaveNhA

Web Tabanlı Oyuın

kod yazarak mı dan sonrasını okumadım. bahanelerim var: bkz: bu ne perhiz, mekkede kararırmış... ;) You got it ? ;)
  77. LeaveNhA

Windows 7 ve Windows 8 Godmode

Kahvaltını yapta hadi servis yaklaşmıştır eve. :D
  78. LeaveNhA

Program Nasıl Yapılır? Hangi Program Kullanılmalı ?

Düşünüyorumda, saldıran mı savunan mı kullanmaz ?
  79. LeaveNhA

Nerede hata yapıyorum ?

sorunun cevabı c karakter katarları hayatımda gördüğüm optimizasyonda bu kadar emeği olupda en ufak çıkardığı sorunda üzerine geliştirilen sınıflar tercih edilip göz ardı edilen tek veri tipi... :D sorunuzu google da bulabilirsiniz, inanın şu an uzun uzağa bu konuya dalamicam ama sorun şurdaki...
  80. LeaveNhA

Nerede hata yapıyorum ?

ben c++ programcısıyım, c karakter katarını yanlızca optimizasyon ve bir işaretçi amacıyla kullanıyorum... özür dilerim böyle bodozlama daldım.
  81. LeaveNhA

Nerede hata yapıyorum ?

neden böyle bi programa ihtiyaç duydunuz diye sorucaktım, burada soru soranlarla ilgili genel bi profil oluşturmaya çalışıyorum kafamda da... kaçıncı sınıf peki ? eSa üstadım bunu anket haline getirsek mi ?
  82. LeaveNhA

Nerede hata yapıyorum ?

ben bişey sormak istiyorum, bu benim şahsi sorum, öğrenci misiniz ?
  83. LeaveNhA

Android Programlama için kitap ve websiteleri tavsiyeleri

Muhakkak bu konu ilgi görmeli, görmezse belirli dillerde belirli kaynaklar gösteren ciddi bi araştırma içine girip burda dökümanı paylaşmayı düşünüyorum...
  84. LeaveNhA

Kod Yardımı İsteme Şekli

Bu konu sabitlere taşınsın, eSa üstadımmmm. :D
  85. LeaveNhA

Benle bir dil öğrenmek isteyen !

eSa lütfen üstadım tamam diyip geçiyoruz artık, sonuçta görüş beyan ettik, arkasını getirirsek bizim için sıkıntı oluyor. :D ---------------------- tambjk tabiki... ;)
  86. LeaveNhA

Peki panpa. ;)
  87. LeaveNhA

Html'i listeden çıkarman gerek, html bir dil değil. Dil öğrenme amacının ne olduğuna göre sana bi tavsiyede bulunucam ama işte sen hiç bi açıklama yapmamışsın, tamamen can sıkıntısı mı, yoksa bi ihtiyaçtan mı, yoksa hayalindeki işten dolayı mı ? Ben C++ programcısıyım, ve her ne öğrenicek...
  88. LeaveNhA

C++ Ve 3d Oyun

bende senin gibiydim, 16 yaşımda kaktırdılar c++'ı oyun yapmak istiyosan öğren diye, şu an web tabanlı erişim aşım sistemleri yazıyorum. :D "oyun yapmak" senin yaşında ve senin şartlarında birine çekici gelebilir, senin kafandakileri bilgisayara yansıtmak, ekrandaki herşeyin efendisi olmak güzel...
  89. LeaveNhA

Düşük sistem gerektiren en keyifli oyunlar...

Arkadaşlar notebook gibi düşük sisteme sahip pclerde (ve ön tanımlı olarak windows diyebiliriz) oynanabilirlik zevki en yüksek oyunları yazıyoruz, daha çok nostalji oyunlar olucaktır bunlar eminim çünki yeni çıkan oyunlar performans canavarları, sizlerden oynanabilirliği en güzel ve en zevk...
  90. LeaveNhA

Web site hızlı tıklanma sorunu acil

jquery kütüphanesine hakim misiniz ?
  91. LeaveNhA

İkiz Kulelerdeki Türkler

Peki...
  92. LeaveNhA

Source Engine 2 Onaylandı

Respect... ;)
  93. LeaveNhA

Yeliz Büyükadıgüzel - Belki Ararsın Beni

Youtube benim olucak, engellerim youtube'a girişini, google, facebook, twitter diye devam eder bu liste, hatta türk telekom, nokia, vestel, hatta bakkalım olucak cips vermem yemin ediyorum !
  94. LeaveNhA

Tarayıcı Tabanlı Online Oyun Nasıl Yapılır ? "Ciddi Konu, Yardım İstiyorum"

Foruma üye ol gel, aramıza katıl. :D
  95. LeaveNhA

C++ yardım edermisiniz

belkide dedim öğreniceğim bişeyler vardır diye, ama işte...
  96. LeaveNhA

C++ yardım edermisiniz

kimsenin bi iddiası yok aslında, kişisel görüşlerimizin üzerinden taşındı konu buraya kadar ve ben bilgi edine bileceğim, kendimden tecrübeli gördüğüm herkeze o şekilde hitap ederim, yada bağzen dil yada klavyede el refleksi haline geliyor (sonuçta aynı yapı karar veriyor ama ayrım...
  97. LeaveNhA

Her programcının ihtiyacı : Sublime Text 2

Yaklaşık 6 aydır kullanıyorumda ordan. Ama onun dışında 4/4'lük bence, zend eklentisi ile html programlama inanılmaz kolaylaşıyor, ve inanılmaz özellikleri var. Bu sublime in bir script dili var galiba, ben yazmayı düşünmüştüm nesnel tasarım için arayüz ama boşverdim sonra. Bi yapan olursa...
  98. LeaveNhA

C++ yardım edermisiniz

Ben bir kere içtenliğiniz için teşekkür ederim, sonuna kadar haklı çıkardınız beni, sadece görüş belirtmek ve bilgilendirme amacı güdüyorsunuz. Fakat drüst olmak lazım, c#'ı gördüm, defalarca inceledim, hatta arkadaşımın bir kitabı vardı, türkçeydi, 10 dakika inceleme fırsatı bulmuştum, ve...
  99. LeaveNhA

.Php Uzantı Gizleme

inanın htaccess konusuna daha adım atmadım, php nin ortalarında sayılırım, ama emin olun kendileri seni aydınlatıcaklardır, ve benide. :D şahsen meraklanmaya başlıyorum aslında... :D
  100. LeaveNhA

SDN Programlama Kafe

Uygulamalı matematik istiyorum, kriptoloji... Beni alsınlar, parasını ben bile veririm. :D
  101. LeaveNhA

C++ yardım edermisiniz

tambjk fanboy tanımı ile örtüştüremiyorum kendimi, ama insanlara C++'ı tavsiye etmemin bir çok nedeni var ve içlerinde en basiti, ben yazılıma bu dille başladım zaten başlayalı hani oluyor, ilk dil tercihi avantajını yaşamış bi insan olarak insanlarından bu kararda yanılmamalarını isterim, hangi...
  102. LeaveNhA

SDN Programlama Kafe

ODTÜ hayali sahibi bi insan olarak bende gelebilir miyim desem ? :D
  103. LeaveNhA

Photoshop'u Türkçeden İngilizceye nasıl çeviririm?

Millet gider mersine, şu linkten yapabilirsiniz sanırım üstadım iş yerindeyim emin olamıyorum :D ...
  104. LeaveNhA

.Php Uzantı Gizleme

estafurullah bildiğimizden değil, ama görüyorum ki bu işi sadece bişeyler sorup araştırıcak kadar ciddiye alıyorsun ve gün gelicek türkçe kaynak olmayan bir konuda tamamen yanlız kalırsın, onun için ingilizce şart, en azından kurs yerine temel seviyeyi bedava eğitim setlerinden faydalanarak...
  105. LeaveNhA

.Php Uzantı Gizleme

yusher bu tarz diller ve yapılar için öncelik ingilizce olmalı, hatta eş zamanlı olarak internetten ingilizce eğitimine başlarsanız sizin için çok daha iyi olucaktır.
  106. LeaveNhA

C++ yardım edermisiniz

cgrszone üstadım bunu size bırakıyorum, yanına etiketleyebilsem "bunu bana bırakın caps'i var bi sözlükde, onu etiketlerdim ama yapamıyorum, o sahneyi siz muntazam hayal gücünüzle canlandırabilirsiniz umarım. :D ps: benim vereceğim cevap gerçekten kırıcı olur, bir iki yorumla nerelere varılmış...
  107. LeaveNhA

İşyerimde bir virüse rastladım!

karantinada şu an, çıksın bakarız akıbetlerine. :D
  108. LeaveNhA

Soru En son hangi filmi izlediniz?

örümceğime laf ettirmem, heleki daha bi güzel geldi bana ilkinden.
  109. LeaveNhA

İşyerimde bir virüse rastladım!

benim notebook'daki malware'in selamı var ona. :D
  110. LeaveNhA

Söyle Rahatla

forumda 1027 kişi bakmış sayfama, ona şaşırdım ben, sevildiğimi bilmiyordum bu kadar. :D
  111. LeaveNhA

.Php Uzantı Gizleme

Ya üzerine afiyet İleri düzey C++ konularını araştırabilir misin ? Ama harbi baba konular olucak böyle. :D cgrszone, sırf için rahat etsin diye yapıyorum. ;D
  112. LeaveNhA

.Php Uzantı Gizleme

Ya hayır, bişey danışıcam bende, ondan sordum. :D Google'ı verimli kullanamadığıma inanmaya başlıyorum 1 haftadır falan... :D
  113. LeaveNhA

Söyle Rahatla

imageshack.us'dan da fotoğrafın linkini üye olmadan alabilmek için 40 takla attım, html nodeları sildim, değerlere ulaştım falan... ps: Teşekkürler mozilla. :D
  114. LeaveNhA

Söyle Rahatla

( ziyaretçi sayısı !) Bu gerçek mi yoksa sdn'in bana bi şakası mı ? :D
  115. LeaveNhA

.Php Uzantı Gizleme

Oha, adam google'ın sdn versiyonu. :D yusher üstadım sadece konuya mı hakimsiniz, yoksa harbi harbi böyle bi araştırmacılık ruhunuz mu var ?
  116. LeaveNhA

C++ yardım edermisiniz

Rasmus Lerdorf adına cevap verme ihtiyacı hissediyorum şu an. :D Bol sansürlü bişeyler şöyle. :D
  117. LeaveNhA

C++ yardım edermisiniz

Hocam oynak derken ? :D
  118. LeaveNhA

A7 CryptoPack [ PE Protector ]

"Nice work, +rap... ;)" ingilizce dersimin ortasında bi bakınırken gördüm, mükemmel iş üstadım, başarılarınızın devamını diliyoruz. :)
  119. LeaveNhA

C++ yardım edermisiniz

Ana diliniz türkçe değil mi ? Umarım bu sorum size ulaşır ve sizde sorunuzu daha derli toplu sorarsınız lakin içinden cevap vermek için seçebildiğim tek ifade; ( o da soru bile değil. ) "Php kod çöplüğü" gibi birşey, ne olur sağdan soldan duyduklarınıza kafanız takılıyorsa açın kendiniz görün...
  120. LeaveNhA

HaxBall

oda açan olursa mesaj atsın yahu. :D
  121. LeaveNhA

Facebook Hesabımı çalan kişinin IP adresini buldum ne yapabilirim :)

Savcılığa git dicem ama bunca kişiden sonra sırf ben dedim diye gitmezsin. :D
  122. LeaveNhA

Her programcının ihtiyacı : Sublime Text 2

Sen hiç nesne yönelimli programlama ile uğraştın mı canım kardeşim, yoksa hep prosedürel programlama ile mi gittin ? ( electrocoder )
  123. LeaveNhA

Nokia Lumia 920'yi Kutusundan Çıkarıyoruz

Aha geldi benimki... :D
  124. LeaveNhA

PHP Değişkeni başka sayfadan çağırma

Teknik olarak global operatörü değişkenlerin farklı kaynak dosyalarında kullanımını sağlasa bile; $1 = 1; ifadesi tamamen yanlış, hiç bir değişken ismi rakam ile başlayamaz. Temel düzeyi atlamak sizin zararınıza olur, lütfen adım adım öğreniniz.
  125. LeaveNhA

Maksimum 850 TL kadar telefon tavsiyeleri

zaten 2. şıkkı eledim, özelliklerine bakıp almamın sebebide ben C++ programcısıyım, kafam atar qt ile sıfırdan oyun yazarım, hani çok extreme bi örnek oldu başıma gelmez öyle bişey de, hani genelde mobil programlama için falan, birde felaket hızlı alet ya, babamda iphone var, kafa tutuyorum...
  126. LeaveNhA

Maksimum 850 TL kadar telefon tavsiyeleri

Aynı ihtiyaçlarım vardı, 2. madde hariç tabi. :D Nokia 700 aldım, nakitte 600'e bile bulursun, paran cebinde kalır, performans + sağlamlık üzerine konuşucak varsa 1. ağızdan gelsin tartışalım sabaha kadar... ;) 1 ghz işlemci, 1 gb ram, 512 rom, wifi, nfc, bT, vs. vs. vs.... :D
  127. LeaveNhA

Söyle Rahatla

Üstadım anlık olarak mesajlaşabileceğimiz bi sistemde bana bi kaç dakikanızı ayırabilir misiniz acaba ? Hem bu konu üzerinde hemde kariyer planımla ilgili bi kaç sorum var.
  128. LeaveNhA

Söyle Rahatla

Peki sözü edildiği kadar tasarımı mükemmel mi ? Ben bi C++ programcısıyım, ama kıskanmadım değil...
  129. LeaveNhA

Söyle Rahatla

cgrszone What the f*** is "D" !? İs it a programming language !? :D "is ve static if C++'da en basitinden olmayan şablon yazan hemen hemen herkes bir noktada şu iki şeye ihtiyaç duymuş ve büyük engellerle karşılaşmıştır: a) belirli bir kodun derlenebilip derlenemeyeceğini kodun yazıldığı...
  130. LeaveNhA

Söyle Rahatla

Yazılım tam hayalimdeki iş, web yada masaüstü farketmez... Okuyorum, öğreniyorum ama bir yere varamicak gibi hissediyorum kendimi, bu ülke hiç bir kaynağı oryante etmeyi bilmiyor. Doğduğum büyüdüğüm ülke hakkında bu yargılara vardıranlardanda, bu şekilde öfkeme yenik düşüp bu denli garip...
  131. LeaveNhA

iPad mini ettin bizi deli.."İphonedo" inceleme

On numara olmuş ya, inceleme kısmı göndermeler ve sokulan laflar dahil gerçekten on numara. :D Eline emeğine mini'de retina teknolojisi arayıpda göremeyen gözlerine sağlık arkadaşların. :D
  132. LeaveNhA

Jupiter Browser( Yerli İnternet Tarayıcısı)

Teknik olarak yerli uygulama, toprak kokuyor, ama kalkıpda kullanmam... Ama hiç kullanmam anlamına gelmiyor bu, gördüğüm kadarıyla etkileşimsel fonksiyon ve dolayısıyla alt rutin sayısı az, ve teknik olarak mozilla, ie gibi tarayıcılardan daha hızlı yapıyor olmalı çoğu basit işlemi. Google'da...
  133. LeaveNhA

C++ yardım edermisiniz

Öncelikle saygılar üstadım, @cgrszone :D Kininizin sebebini merak etmiyorum değil, fakat öncelikle forumdaşımızın sorusuna değinmek istiyorum, nasılsa biz hep burdayız. :D (ödev falan yazmış kendileri üstadım aciliyeti vardır belki...) #include <iostream> // temel girdi çıktı akışı için ayrıca...
  134. LeaveNhA

Akıllı bomba üreten 4 ülkeden biri olduk

Savaşmazsan kazanamazsın, satranç turnuvasında da savaş verirsin, bilgi yarışmasında da, cephede de... Nokta...
  135. LeaveNhA

Crysis 3 Alpha İzlenimleri

sayfaya bakamadım ama herhalde budur üstadım, fakat gelen içerik için yorumum "ok" herhalde otomasyon mesajı ama key için elbet vericeklerdir. :D
  136. LeaveNhA

iş yerindeyim, eve gittiğimde sayfa linkine bakıp mesaj geçerim üstadım. ama resmi sayfasında türk bir admin bulabilirsen elbette yardımcı olucaktır, crysis hep dikkat ediyorum kullanıcı odaklı ya hani hep candan ilgili bi tavrı var oyunculara karşı, her alanda...
  137. LeaveNhA

key istiyorsanız facebook official fan sayfasında dağıtıyorlar kolay birde formalite soru var eğlenceli hava katmak için isterseniz iletişime geçip isteyebilirsiniz de diye tahmin ediyorum.
  138. LeaveNhA

Programlama temelinden sonra

annttiigs neden php hariç ? :D
  139. LeaveNhA

Aksiyon macera bilimkurgu komedi türlerinde film önerebilecek var mı üstadlar ? :D ps: herkezi tek tek etiketlemek istemiyorum, bilen lütfen yazsın, patlicam sıkıntıdan. :D
  140. LeaveNhA

Windows 8 Etkinleştirme

Konu windows 8'den buralara nasıl geldi ? Konuyu tekrar windows 8'e nasıl getirebiliriz ? Kabartma tozu pastayı nasıl kabartır ? Siz böyle tartışmayı nerden öğrendiniz ?
  141. LeaveNhA

Web Sitesi Açıldıgında Tanıtım Amaçlı Küçük Pencere

şimdi önce kafanızda pencerenin neye hizmet edeceğiyle ilgili şeyleri oturtursanız daha somut şekilde yardımcı olabiliriz, lakin şu aşamada şöyle yapın böyle olucaktırdan ileri gidemeyiz. :\
  142. LeaveNhA

Symbian Kullananlar Kulübü

nokia bence dünyanın en iyi telefon üretici firmasından biri, bu fikrimin sebebi yaptığı işler sadece... fakat son belle güncellemesinde biraz abartmışlar. :D
  143. LeaveNhA

Mayıs'dı galiba...
  144. LeaveNhA

Nokia 700, şimdilik... :D
  145. LeaveNhA

Script kodlamadan anlayan?

birden fazla script dili mevcut hangisinde yardım istiyorsunuz projenin amacı nedir nereye varıcak nedir ne değildir yenilirmi içilir mi, pre-web mi local mi web mi ?
  146. LeaveNhA

780 bin dolara bekâretini sattı!

sadece 1.4 milyon Türk lirası paranız olursa yapmazsınız, ama bu 1.4 milyon sizin mal varlığınızın sadece bi kısmı olursa, keyfiniz isterse 1 kutu kola için bile bu parayı verirsiniz, insanları ve sahip olduklarını nasıl kullandıklarını yargılamamalıyız... ps: üzerinizden örnek verdim ama konu...
  147. LeaveNhA

Mutlu Yıllar Cgrszone

Allah başımdan eksik etmesin... Bıkmadan usanmadan bana her konuda laf yetiştiren, samimiyetini esirgemeyen, eksiklerimi her fırsatta belirten ve bunları kapatıcağıma inancını sözleriyle belli eden üstadım, nice nice mutlu senelere, işiniz gücünüz, sevdikleriniz herşeyiniz bi ömür yanınızda...
  148. LeaveNhA

Android WebView Yardım.

üstadım ben c++ biliyorum android geliştirmek istiyorum, bana yardımcı olabilir misiniz acaba ? teknolojiye yabancı değilim, üzerinde emek sarf edilen önü açık bi sistem olduğunun farkındayım. :D cgrszone artık bıktın biliyorum üstadım ama bu konuda oryante edebilirseniz beni çok çok iyi...
  149. LeaveNhA

Android WebView Yardım.

Java mı bu ? :D
  150. LeaveNhA

Fatih Projesi'nde kullanılacak işletim sistemi belli oldu

Oha, pardus mu ? Android'in reddinin ciddi bir sebebi olsa gerek, lakin güzel ve gerçekten pardusden genç olmasına rağmen gelecek vaad eden bi sistem. Sonuçta android'in fun'ı değilim ama güzel olabilirdi... cgrszone üstadım oha mı diyelim ?
  151. LeaveNhA

C Dili pizza sipariş programı

Sadece sordum hemen telaşa kapılma Gusselim34 . :D temel olarak şunu yapıcaksın bak char picerik; double fiyat, pp; // // burda hangi tip istediğini sor, ben c++ programcısıyım printf bana ilkel geliyor ne olur kusura bakma kardeşim benim. :( // picerik değişkenine al, çünki fazlalık...
  152. LeaveNhA

C Dili pizza sipariş programı

C++ olmaz mı, illa salt c mi olucak ?
  153. LeaveNhA

Android uygulama geliştirmeye çalışıyorum YARDIM

Şimdi java'cı arkadaşları kızdırmadan konuşucam. ( lakin android'in anadil'i java'ymış acı tecrübelerle öğrendim ) Java görsem en azından tanırım ama bu bildiğin HTML. :D Bende de hafif bi jquery var, dilediğiniz sistem android mi, html mi tekrar bi değerlendirip bi dönüş yaparsanız, ona göre...
  154. LeaveNhA

Bir tam sayının çarpma işlemi olmadan faktöriyel algoritması

Algoritma şemasını çıkarıp yüklicem ama internetimde sıkıntı var, hiç bi siteye düzgün giremiyorum...
  155. LeaveNhA

kimde ne eksikse onun için çalışırmış, üstadım yapamıyorum dememiş, saçma demiş. :D banada saçma geldi, ama ben ( bi çok kişi farketmicek bile söylemezsem, algoritmayı değil zaten kodu yazdım, o da özlemiştim c++'ı, bilen bilir php ile devam ediyorum akademik hayatıma.) yazmak istedim, ilk başta...
  156. LeaveNhA

Windows 8 için bilgisayarım uyumlu mu ?

CPU --> AMD Phenom tripleCore tec. 2.10 Ram --> 2 gb ddr^2 HDD --> 420 gb GPU --> Ati Radeon HD 3400 Series Sistemim var, windows 7'nin tek hatasını kolluyorum, kurucak olsam dakika düşünmem, bence fazla teferruat yapıyorsun, mainRamUsageVal denen bi değer vardı sanırım ( kişisel uygulamalar...
  157. LeaveNhA

Herkez bildiği dilde döktürmüş, özendim ya rabbim ! :D #include < @cgrszone > // üstadım bi hatam varsa affola, soluksuz php den sonra sancılı geldi bi an. :( #include <iostream> // temel girdi çıktı akışı, on numaradır, candır. using namespace std; // bu bende tik oldu, "std::"...
  158. LeaveNhA

C dilinde 3 soru :)

printf serisi için bi fikrim var, printf yapısı gereği fonksiyon sonucu olarak double döndürüyor, zaten bir printf sonucunu (çıktısını değil) diğerine gömmek için çıktı örnek katarında verinin double olarak ele alındığını görüyoruz... c++'da aynı nüansları yakalayabilirsen güzel bi şekilde...
  159. LeaveNhA

PHP De veri silme

Kanaatlerimiz örtüşüyor, fakat gelin bunu karşımdaki "iş adamlarına" anlatın. :D Neyse en azından durumu farkettiklerinde, "len çocuk bize söylemişti !" havasına giriceklerdir. ;) Bu arada vol 1; C++ android döküman bulamıyorum üstadım, google'ın bana oyunumudur bu yoksa bendemi var...
  160. LeaveNhA

Mozilla Firefox 16.0 Final

Sürümüme bakiyim dedim, hakkındaya tıkladım tıklayan mouse'umun driver alt rutinleri birbirine girseydide tıklama olayını gönderemeseydi işletim sistemi pencereye... :( 16'ya geçiyorum... :\
  161. LeaveNhA

PHP De veri silme

C++ kullanarak sunucunuz üzerinde bir program yazarsınız program hem işletim sisteminden gelen argümanları kabul ederek hemde argümansız tasarımıyla iki işi üstlenir, bunlar; - argümanları işleyip, kendini belirli bir saatte mysql'e bağlanmak üzere programlamak. - argümansız çalıştırmada ise...
  162. LeaveNhA

C++ E Book

Sende okuyarak daha iyi öğrenenlerdensin galiba, C++ gerçekten özveri, zaman ve emek gerektiren bi dil, anadilinizin türkçe olduğunu varsayarak soruyorum türkçe bir döküman üzerinden yol izlemek istiyorsunuz değil mi ?
  163. LeaveNhA

Slimbox lightbox iframe sorunu

Jquery öper... ;)
  164. LeaveNhA

C# Mantıksal Operatör Kısaltma

C++ ile ele alırsak güzel bi fonksiyon ile bu işi yapabiliriz bence. bool multiOperator(int esasdeger, const vector<int>& degerler /* 0,1,2,3,4,5,6 vs. */, char* Toperator, char Loperator /* AND is 'a' OR is 'o' */) { vector <bool> sonuclar; for(int a = 0; a < degerler.size(); a++)...
  165. LeaveNhA

PHP Öğrenmek İstiyorum

Hayır ya, kesinlikle amatör bi sistemle öğrenmeni istemem, en azından ben... Binlerce insan bu işi profesyönel bi şekilde ele alan, işi güzelce çözümleyen bir kaynakla bunu öğrenmelisin... İster Cd/dvd/vcd ister döküman ister sesli eğitim setleri falan felan, ama profesyönel bi şekilde işini...
  166. LeaveNhA

PHP Öğrenmek İstiyorum

Etkileyici konuşma konusunda kendime güvenirim, gaz konusunda takviyeye ihtiyacınız olursa, okul ile eş zamanlı bir şekilde dozaja dikkat etme şartıyla yardımcı olabilirim, ki bizde faydalanalım engin bilgilerinizden üstadım. :D Bu senede benim bi öss gibi bi girşimim olucaktı sözde, ama staj +...
  167. LeaveNhA

PHP Öğrenmek İstiyorum

Aslında benim kafa zor olmayanı almıyo demek istedim ama özetle senin için şu an zor da değil olarak yorumlanabilir hani, çünki adım adım gitmişsin, tek şeye odaklanmışsın, ben C++'a gösterdiğim özeni php'ye gösterseydim şimdi facebook'da sunucu taraflı alt rutinleri ben yazıyor olurdum. :D...
  168. LeaveNhA

Hangi İnternet Tarayıcısını Kullanıyorsunuz?

Ya en çok özendiğim şeyde bi programcı olarak, bu tür anketlerden birine bir gün "Diğer" cevabını vermek, kendi yazdığım bi tarayıcıyı kullanmak, basit, sade, hızlı... Ama o vakte kadar profesyönelce tasarlanmış ve hiç bi şekilde kar amacı güdmeyen bir eser olan "Firefox" diyorum... :D
  169. LeaveNhA

PHP Öğrenmek İstiyorum

Kardeşim benim seninde başarın bizim için önemli, sana nasıl imreniyorum bi bilsen, sen adım adım gitmişsin, ben php ile tanışıp kitabını elime aldığımda diğer elimdede 900 küsür sayfalık C++ kitabı vardı ve css gibi bi teknolojiyi sadece alt yapısı itibari ile html'ide basitliğinden dolayı...
  170. LeaveNhA

PHP Öğrenmek İstiyorum

Kesinlikle güzel bir dökümanla başlamalısın, alfa okuyucusu olarak önerim bu yönde olucak, Luke Welling ve Laura Thomson'ın güzel bi kitabı var, ve inanılmaz sıra dışı bi anlatımı var, bu insanlar ön sözü okicak olursan kendileri hakkında bilgi veriyor, kendileri piyasada aktif olarak bu işi...
  171. LeaveNhA

Tarayıcı Tabanlı Online Oyun Nasıl Yapılır ? "Ciddi Konu, Yardım İstiyorum"

Şimdi özet geçmek istiyorum lakin uzuun uzuun yazdığım mesajlarla insanları sıktığım gibi bi söylenti duydum... Böyle çoklu oyunculu ve browser tabanlı bi oyun için mümkün olan en iyi sistemleri kullanmalısınız ki sunucunuzdan ve kullanıcının bilgisayarından mümkün olan en iyi verimi alıp en...
  172. LeaveNhA

Php "$_POST['is']" ifadesinde hata...

Hani üstte Sublime text 2 yazıyor, notepad sözcüğünü maskeliyip yazsaydın keşke üstadım. :D Ama o bile yeterli olmuyor işte, oop üzerine kurulu bi sistem olmalı...
  173. LeaveNhA

hemen kullanıma geçiyorum üstadım, lakin parçalicam pc'yi yoksa.
  174. LeaveNhA

Bana düzgün bir php ide önerebilecek var mı, lakin gerçekten sublime text'den soğmuş durumdayım... :@
  175. LeaveNhA

cgrszone teşekkürler üstadım bunuda sordunuz ya. :D eSa üstadım başka isimle zaten oluyor, ben is i kullanmak istiyorum, en azından bunun için geçerli nedenlerim var, kodun anlaşılabilirliği gibi vs. vs. :D HypeRcoDe üstadım aynısını denedim hatta mozilla için bi eklenti var, "poster"...
  176. LeaveNhA

bence gerekmezdi üstadım ama sizin için tekrar denedim. :D çıldırıcam, artık biri neden bu güzel, şirin, sade kodun çalışmadığını söylesinn, isyan etmeye başladım artık. :@
  177. LeaveNhA

if(isset($_POST['is'])) { echo '<font size="7">Var ulan var !</font>'; exit; } içerikli bir deneme.php sayfam var ve sunucum aktif, easyphp-12.1 kullanıyorum, php/mysql son sürüm ve yazılımda güncel. şimdi yukarıdaki tek kontrol deyimi olan php scripti neden beklenenin tersini...
  178. LeaveNhA

PHP - Select List-Menu için veri çekimi

Anlasam yardımcı olucam, php çalışıyorum bende... biraz daha açık olabilir misin...
  179. LeaveNhA

Yeni telefon alacağım ama

bundan 3 ay gibi bi zaman önce galiba telefon alıcaktım, hem asortik kaçmasın ama bi yazılımcı ve hardcore telefon kullanıcısı olarak benim bütün ihtiyaçlarımı görsün istiyordum... Nokia 700 tam bi sanat eseri 1 ghz arm11 işlemci 1 gb ram 512 rom colour amoled çoklu dokunmatik çizilmez ekran 2...
  180. LeaveNhA

C++ Pointerler üzerine bir soru

#include <conio.h> #include <stdio.h> #include <string.h> int main() { char *msg="Hello World"; char **ptr =new char*[3]; /*****/ for (int i=0;*(ptr+i)!=nullptr;i++){ *(ptr+i)=msg; } for (int i=0;*(ptr+i)!=nullptr;i++){...
  181. LeaveNhA

Uygulamayı güncelleştirme uyarısı ve güncelleme!

this is the "summary" ! :D
  182. LeaveNhA

Yeni bir işletim sistemi yapmak için neler yapılmalı?

dicekleriniz vardır belki üstadım. :D
  183. LeaveNhA

Babamla Hep Kavga Ediyoruz

İki buçuk, üç dakikadır gülüyorum üstadım ! :D
  184. LeaveNhA

Yeni bir işletim sistemi yapmak için neler yapılmalı?

Ufak çapta bişeyler yazıyım dedim bende; Önce php ile başlayalım: $a = "İşletim"; $b = "sistemi"; echo '<font size="7" color="aqua"><a style="text-d' . $a[5] . 'coration:none; color:inher' . $b[1] . 't;" href="/../">' . "$a $b" . '<a></font>'; // şimdi bi işletim sistemi aslında bu kadar net...
  185. LeaveNhA

İmax ve Real3D??

Telif hakkı ödemesi için en yakın atm'ye bekleniyorsunuz üstadım... ;)
  186. LeaveNhA

Uygulamayı güncelleştirme uyarısı ve güncelleme!

mantık şu aslında, sunucuya ilk bağlanıldığında versiyon -1 olur yani program ilk kez çalıştırıldığında, v0 veya v1 hali hazırda olan versiyonları denetlenir program açıldığında, yeni versiyonda ki dosyalar denetlenir, dosyalar ön tanımlı bir dizine atılır, ve kullanılmaya başlanır, o dosyaların...
  187. LeaveNhA

Mysql veri tabanında dinamik tablo ismi oluşturma

Varya akıl vermeye gelmiştim, nacizane... "Paylaşım için teşekkürler..." diyip sayfayı kapatasım var ama şu an. :D
  188. LeaveNhA

PhpStorm 5.0.1 Build 121.215

Vurma, vurma ! :D Program açık arkaplanda ne hisli program birde kasmaya başladı. :D
  189. LeaveNhA

Net Blocker v1.0 (08.12.2012)

Ters mühendislik fantezilerimin eseri olucak nacizane programınız üstadım, müsade var mı ? :D bakalım program bile farkına varmadan listeyi geçici olarak sıfırlayıp sonra tekrar eski haline getirebiliyor muyuz. :D
  190. LeaveNhA

PhpStorm 5.0.1 Build 121.215

sıkrin şaat aldım, şimdi sublime text'in geliştiricilerine gönderiyorum, altında da eklicem "adam haklı" diye, önce türkçe bi tercüme seansından sonra mesajın içeriği anlaşılacak ve eminim güzel bi eklenti yada yama ile sorun giderilecektir, lakin php geliştiricileri sublime text...
  191. LeaveNhA

PHP Mantiksal operatör sorunu

if($exist_count=1) // ifadesi exist_count isimli değişkene 1 atar, ve dönen ifade exit_count'un değeri olacağı için sürekli true dönücektir, bildiğim bütün yapısal kuralları gözden geçirirdim en ufak bi şüphem olsa ama, yok işte kahretsin. :D //ve koşul yapısının kontrol ifadesinde...
  192. LeaveNhA

Sosyal Medyadaki iPhone 5 Geyikleri

ben bu tartışmada taraf olmicam, ama; bence 3 yıl'ın sonucunun etraflıca incelenmesi gerekmez mi, "bu mudur ?" demek için ? :D
  193. LeaveNhA

Sosyal Medyadaki iPhone 5 Geyikleri

Yok yok, söylemeden edemicem, bu cihazın gideri var ! ps: Aya doğru... ;D
  194. LeaveNhA

C , Delphi mi İkisi arasında tercih yapmam lazım Yardım!!!

"Cevap sorunun içinde... Verildi, konu kilit !" Şunu bi gün söylemek ve konuyu kilitlemek nasip olucak mı yarabbim ! :D
  195. LeaveNhA

Shockwave Player için Mouse Event Oluşturma

birde işe yarıyacağına inanarak benim için dener misin, çüki aynı şekilde düşünüyorum ! :D
  196. LeaveNhA

Programlama , çünkü ........

Fenaaaa. :D
  197. LeaveNhA

Programlamaya Nerden Başlamalıyım

Üstadlar aman diyim zaten sadece ben diyorum diye C++'a geçmeyin, sonra c#'cı kalmicak piyasada. sonra o c# cılar iş teklifini değerlendirip bi fiyat vericek, sonra siz olmazsanız bir c++ programcısı aynı işe 2 katı fiyat nasıl verebilir. :D :D ps: C++ öper... ;) Valla mcht_z kardeşim elimde...
  198. LeaveNhA

cgrszone estafurullahh, fakat kesinlikle web tabanlı bişeylerde istiyorum diyorsan LibCurl'ü öğrenmelisin, şayet imkansız diye birşey kalmıyor... Ben bitefight diye bir oyun vardı, bot yapmıştım abim için, prof iş gibiydi, para verip yaptırmaya kalksan olmazdı böylesi. :D yaptım duruyor...
  199. LeaveNhA

Oha oha, ben önceden C# tü kaka derken aforoz ediceklerdi beni, şimdi herkez bişeylerin farkında. C# kötü demiyorum, gelecek isteyen bir programcının ilk adımı için berbat bir seçim diyorum, tekrar düzelteyim dedim. ;) Ayrıca C++ da ilerlemiyip java ve c# da aynı düzeye gelmek piyasa...
  200. LeaveNhA

Şu dilli surat ifadeleri korkutmuyor değil ama, C++ öğrenmek istersen elbette yardımcı olurum, konu sahibi üstadımda, üniversiten hayırlı olsun senin içinde geçerli, sadece ben değil benden binlerce kat iyi C++ konusunda piyasa ve iş tecrübesi paçasından akan abilerimiz üstadlarımız var. Ha...
  201. LeaveNhA

Programlama , çünkü ........

"Programlama çünki, baba mesleği." demek isterdim mesela... :D Hep çok düz bi çizgisi oldu ailemin bana karşı, çok komplike şeylerden anlamamı beklediler... O üç noktanın gerisi psikologluk, sorun çocukluğumda millet sizlik birşey yok. :D Şaka bir yana; Programlama çünki, bütün o süslü...
  202. LeaveNhA

by efsane mod'um hoş geldin, fakat hala c# savunanlar var. :D Aithusa kardeşim güzel hoş fakat ben zor demedim, beş para etmez dedim. :D microsoft destekliyor evet, platform bağımlısı, ağır, berbat bir dil kural yapısı, ilişkisel nesnel içerik ve en kötüsü aşağılayıcı microsoft yardım...
  203. LeaveNhA

Başladığın dil önemli, ha temelini göriyim, biraz bundan biraz şundan diyorsan bak burda üstadlarda şahit yarım yamalak C++'ım var ahkam kesiyorum. (estafurullahh) şakası bir yana, seçtiğin dil senin anadilin olucak şekilde tasarla kafanda, tabiki bir programcı etraflıca düşünmeli, bi çok yan...
  204. LeaveNhA

Bilgisayar Programcılığı

Hayırlısı olsun üstadım, keşke benide alsalar derslere, sıkıldım kitaplar bişey kazandırmıyor artık... :D okulda temel html falan, resmen midem kalkıyor. :D neyse içimi döktüm, tekrar hayırlı olsun. :D ps: Assembly'e dikkat ! :D
  205. LeaveNhA

Operatörlerinin << ve >> anlamı

bit wise operatördür o... ;D
  206. LeaveNhA

C#'cilar bi yardim...

C#'da imkanlar kısıtlı diye biliyorum ama, olabilirde tabi... :P C++'da windows kütüphanesi ait bir fonksiyon vardı, GetAsyncKeyState() gibi birşey olması gerek. bu bir argüman alıyordu hatırladığım kadarı ile, klavyedeki her tuşun ascii kodunu mu ne alıyordu, sonra ona basıldığında bu...
  207. LeaveNhA

C ile konsol tabanlı uygulama ve delphi ile bu uygulamaya parametre gönderme, alma

Estafurullah be mübarek ne alaka Allah aşkına, cemaat-i sdn şahit sözüme bak fesatlık yok bende tövbe. :D ya demek istedim ki hani onca şey istiyosun bunuda ister misin, hazırla alakası yok... senin bir kitapla oyalanman gerek, bilgisayar sistemi olabilir, yazılım dili olabilir.
  208. LeaveNhA

Bir İsteğim Olucaktı C# Bilen Üstadlar Bakabilir mi ?

Hahaha, "knight online hilecilik mode on !" :D
  209. LeaveNhA

Her MD5 in bir MD5 i vardır

C'monnn ! :D ps: oha içim rahatladı. :D
  210. LeaveNhA

Her MD5 in bir MD5 i vardır

cgrszone, mümkün mü üstad ? ayrıca sizinde kriptografi tutkunu olduğunuzu biliyorum, yinelenebilir kriptoloji sistemlerin tasarımı gibi birşey mi bu ?
  211. LeaveNhA

C ile konsol tabanlı uygulama ve delphi ile bu uygulamaya parametre gönderme, alma

Üzerine çikolata sosu !? :D Ayrıca ben seni ekmedim, jQuery kitabım geldi, zaten el kadar kitap, ama çok tonajlı, Salih BALTALI yazmış abi, adamın üslubu yetiyo, hiç sıkılmıyorum okuyorum, şu an dünya umrumda değil desem yeri var... :D ps: kitabın reklamı için para almadım, salih abi ulaşırsan...
  212. LeaveNhA

Hadi millet eğlencesine - Boy ve kiloya göre tahmini insan silüeti algoritması

anatomi bilmek lazım bence, var mı "tıpp !"çı aranızda beyler ? :D
  213. LeaveNhA

hoş geldin üstad, bizde tam "kimler burdaa" gibisinden zerzerişte bulunucaktık artık (en azından ben). :D
  214. LeaveNhA

üstad hazır grafik olmamalı eğer esneklik istiyorsak... bi beyin fırtınası ortamı yaratıcam ben sana dur, bi arkadaşım var ikimizin iq'sunu toplayınca istanbulun fethini buluyosun... :D bi gelse... :D
  215. LeaveNhA

neden hazır grafikten yola çıkıyorsun ki ? algoritmamızı tasarlarız, çıktıyı kendimiz görselleştirtiriz... haydaa, üstad bişey diyin yanlış mı gidiyorum. :D
  216. LeaveNhA

beyler size diyo. :D üstadım harbi oturalım bu iş için kafa yoralım, yeni kitap aldım, kargoda, gelene kadar vallahi beni oyalicak bişeyler lazım bana, ondan atıldım bu kadar olayın içine. :D
  217. LeaveNhA

üstad ben basiti anlayamayan adamım. :\ buna bi engel mi dersin, özür mü dersin bilmem, ama basit şeyleri sevmeyen anlayamayan adamım ben. zor olmicaksa başlamayalım. :D
  218. LeaveNhA

şimdi çıktı olarak vermeyi planladığımız şeyin temel yapısı her seferinde aynı parçalardan oluşucak, bizim istediğimiz şey girdiye göre şekillenmesi değil mi bu parçaların ? tamam işte bu parçaları bu girdilere göre nasıl şekillendiriceğimizi düşünmeliyiz, cevapda soruda var. :D açı hesabı...
  219. LeaveNhA

peki diğer bilgilere nerden erişilecek, fiziki yapısını oluşturan şeyler, bel boyu, bacak boyu, vicut ölçüleri falan felann. :D
  220. LeaveNhA

ekle ekle :D şaka bir yana, nasıl birşey düşünüyorsun, alt yapıyı paylaş, bi senkronize edelim beyinleri. :D görmüyor musun bi'milyon olmuşum php/mysql jquery c++, okumaktan dermanım kalmadı yaşamaya. :D
  221. LeaveNhA

yok yok, kesinlikle göz doktoruna gitmem gerek kesinleştirdim artık. :D şakaya vurdum gibisinden kıvırıcaktım dedim hiç gerek yok biz bizeyiz. :D peki o zaman, insan silüeti derken, sadece surat falan mı olucak üstad ? :D
  222. LeaveNhA

Otomatik PC Kapatma Programı

Vuu, eline sağlık üstad... :D
  223. LeaveNhA

Oyunlar için trainer

Yıl oldu 2012 çünki... ;) .net için yazılmış bir dilin platform bağımlı çıktılarıyla uğraşmak istemiyordur belkide... ;) - cgrszone, "ve tartışma başlar... :D"
  224. LeaveNhA

Oyunlar için trainer

Şu an aldığın kararın büyüklüğünü birde şu pencereden bakıp göstereyim ben sana. şu an bu kararın; "ben microsoft'a rakip bi firma kurucam" ile aynı uçuklukta, "google'ın ayağını kesicem", "sdn'e rakip çıkıcam, muyap ile birlik olucam :D" (beyler bu konuda şaka yapmicaksak niye çektik onca...
  225. LeaveNhA

Algoritma sorunu

hikayenin can alıcı kısmıda bu, zamanlama sıkıntısı... :)
  226. LeaveNhA

Algoritma sorunu

yok üstadım gücenmedim, ama 10 elemanlı bir sorudan yola çıkılmış örnek durum için en uygun ve verimli çözüm şu an deneme yanlma algoritması gibi gözüküyor. :D üstadım yapma, bağımlılığımı depreştirmee. :D yapay sinir ağları, insan beynindeki nöral yapının var olan kuramlarca modellenmesiydi...
  227. LeaveNhA

Algoritma sorunu

o lafı eden benim, "işi ne hesaplasın dursun"... :D Bir teori var, adını, yada yaratıcısını bilmiyorum. Bilgisayar sistemlerinin hızlarının nihayi sonucu ile ilgili, her yıl bilmem kaç kat artıyormuş. (acayip uykuluyum, rakam falan yok gözümde hatırlayamıyorum) Benim bir yazılımcı olarak fikrim...
  228. LeaveNhA

SQL datetime hücresinde where kontrolü

Neden yuvarlıyor, bilgi verir misin, php çalışıyorum ama sql konusuna bilerek giriş yapmış değilim henüz, ama algoritma konusunda yardımcı olmak isterim.
  229. LeaveNhA

Windowsu web arayüzüyle kontrol

cgrszone; teşekkürler üstadım, aslında uğraşmak denmez ona, sadece hani yorumları okumak ve babamın iphone'undan video'yu bilgisayara atmak ha birde youtube'a upload etmek zor oldu o kadar. :D geri kalanı üç beş satır niteliksiz kod zaten, ayrıca sublime text ayrı bir derya, halen çözme...
  230. LeaveNhA

ya güvenliği sunucuda da programlarsın o kadar sıkıntı mı ? php ile oturum kontrolünü biraz araştır, oturumu açan giriş yapan insanlar görebilsin sadece arayüzü... bu da sdn de ilk video'um, arkası gelir umarım. :D
  231. LeaveNhA

e madem bu kadar tekniğe hakimsin, beni neden uğraştırdın be insafsız. :D bende sandım ki bi bilgin yok ama öğreniyorsun geliştiriyorsun kendini, küstüm oynamıyorum ben. :D
  232. LeaveNhA

http://www.youtube.com/watch?v=hb28B1CuZPE&feature=youtu.be sonda ki o zerzerişli "bu kadar" olayına takılmazsanız iyi bile sayılır. :D eSa, cgrszone, kizanlik, engerex, re13el...
  233. LeaveNhA

şimdi çektim ufak bi upload sürecinden sonra sizlerle. eSa, cgrszone, kizanlik, engerex, re13el ...
  234. LeaveNhA

sdnSaltClass.recv('LeaveNhA')->KonuyuHortlat("!!!"); Hehehe, bu dediğini dün yaptım, tabi sadece basit klavye girişi yapıyorum, biraz yoğunum, hatta bi hayli, akşama video çekip koyucam buraya, eğer tamamen bunu kast ediyorsan geliştirmende yardımcı olabilirim. ;D
  235. LeaveNhA

Algoritma sorunu

işte bundan bahsediyordum. :D benden önce davranılmış. :D
  236. LeaveNhA

Algoritma sorunu

onu 100 sayı olunca düşünürüz biz gene... ;) şimdi on sayıyla neler yapcaz ona bakalım...
  237. LeaveNhA

Algoritma sorunu

ben çözerim bu işi, ama önce gidip klavye almam gerek, harbi benimle yaşıt bu, yazmıyorrrrr... :(
  238. LeaveNhA

Algoritma sorunu

10 rakamın kaç farklı dizilişi var ki ? oturup tek tek yerleştirsin hepsini, baksın en az fark hangisinde, işi ne !?
  239. LeaveNhA

Algoritma sorunu

Şimdi beyler o değil de, neden rakamların tek tek hangi grupta olması gerektiğine bilgisayar bakmıyor ? hepsini denesin ve olabilecek en düşük ihtimalli sistemi kullanarak sayıları gruplara ayırsın...
  240. LeaveNhA

Css menü köşe yuvarlama

üstad sen gel hele şöyle... :D
  241. LeaveNhA

Sony Hack'lendi, Tüm Bilgiler İnternette!

fena değilll, ama bu sefer iyi fak'a bastı bu oğlanlar... :D
  242. LeaveNhA

C'de birkaç final sınav sorusu cevapları lazım acilll

Bu arkadaş; Ve bu arkadaş; Hadi söyleyin, neyle açıyorsunuz orucu kurban oluyim. :D Ya yorumlarınızı kendinize saklayın, lütfen ya. Tamam sorular basit, ama bu insanın bunu MUTLAK şekilde bilmek gibi bir yükümlülüğü YOK ! Ps: kaldı ki burası bir bilgi paylaşım platformu, bir çok insanın...
  243. LeaveNhA

C'de birkaç final sınav sorusu cevapları lazım acilll

final soruları mı bunlar ? :D
  244. LeaveNhA

C# ile Resource DLL yazıp başka dille çağırmak

Aynı b*kun kahverengisi işte... :D "I hate .net !" :D
  245. LeaveNhA

C# ın geleceği parlak mı?

Çok parlak, C++ ve D programcılarının gölgesinde gaayet parlak... ;D
  246. LeaveNhA

Visual Basic'den başlamak

Ooo bensiz C++ muhabbeti dönüyor bakıyorum. :D cgrszone O değilde üstadım anlata anlata bitiremediniz yahu, bi "Hello world !" örneği atar mısnız bana, söz dizim ve yapının bu denli garip olduğu bi dil beklemiyodum "C" temelli olunca. :D Post'un açılış nedenine gelirsekk, öhüm öhüm; Gerek...
  247. LeaveNhA

Nereden başlayacağımı bilmiyorum

sonuçta herşeyin belirli bi mantığı var, gördüğün herşey taglardan ibaret, ve bunların özelliklerinden. html head body en belirgin taglar, herşey tag ve bunların belirli bi düzende iç içe dizilimi ve özelliklerinin atanmasına da tasarım deniyo (benim şu yapamadığım şey :D ) emin ol çook fazla...
  248. LeaveNhA

Programın kapatılmasını engellemek

e tamam işte, kendi programında dahil başka programlarıda servis olarak başlatan bi program yazarsın, ama onun dışında sonuçta hatası yapısından kaynaklanıyor yani eğer başlangıcında bu tür yapısal nitelikler verilmezse yada düşük seviyeli verilirse hiç bi ayrıcalığa sahip olmaz, windows yada...
  249. LeaveNhA

C ve C++ ile ilgili kafam Karıştı

cgrszone üstadım sevmiyorum post açma olayını ya, biraz daha araştırıyım google'dan ve site içi arama motorumuzdan, bişey çıkmazsa açıcam artık. :\ Hayır kendimi bakkala gitmek zorunda bırakılan küçük çocuklar gibi hissediyorum ben post açarken. Neyseki cevabımıda alınca bakkala gitmenin ödülü...
  250. LeaveNhA

Sert olmuş üstadım, gergin bir gün, ama haksızmıyım sizce, ben gözümü C++ ile açtım, şanslıyım kabul, ama C# ile de başlasaydım sonuçta doğru yolu bulmak zor olmasa gerek. Bi insanın ayakkabı seçerken ki gösterdiği hassasiyetin ve seçiciliğin onda birini göstermesi yeter bence. :D bu arada...
  251. LeaveNhA

Aynısını kendime tasarlamayı düşünüyorum hemde cep telefonumdan fareyi yönetebilmek için. tarayıcı ajax/jquery rahatça tasarlanır, sunucu tarafı ise sadece özgün komutları sunucudaki programa argüman olarak aktarır. :D Bunu yapıcam, ikidir film izlerken ses birden yükseliyor, elimde akıllı...
  252. LeaveNhA

C++'ı beğenmeyen insan buyursun C# .net kullansın... İki üç butonu arayüzle kolayca sağlicak diye, performans + mükemmel bi esneklikten mahrum kalmayı seçiyorsa bi insan, aferim. :D özet: C++ öper... ;)
  253. LeaveNhA

Apple neyin peşinde?

Bir uygulamanın yerini ya daha yeni bir versiyonu alır, yada daha geniş kapsamlı bir sistem. Durum çok açık değil mi ?
  254. LeaveNhA

Ciddi olamazsın...
  255. LeaveNhA

Twitter Film Öneri/Tavsiye Robotu (Beta) Yayında!

Üzerinde biraz düşününce, peki, o repliklerle birlikte bir filmin tarzı, çekim yılı (aralık olarak örn: 2010-2012 gibi), oyuncuların yada repliğin sahibinin filmdeki yada gerçek hayatta ki adı kullanılırsa ? sonuçta çakışmalar ortadan kalkabilir tabi. böyle bi uğraş içine girilirse gerçekten...
  256. LeaveNhA

2. EL Ekran Kartı Tavsiyesi Bütçe : 25tl

Durun hele bi yanlış anlama vardır belki gerçekten üstadlar.
  257. LeaveNhA

pcwolf, üstadım üslubuyla sormak lazım, şimdi hep birlikte Özel mesaj atıp ürkütmeyelim. birini belirleyelim, düzgünce açıklasın durumu; "böyle olmuyo", "bak yaptığın yanlış" gibi yaklaşımda bulunsun. :D
  258. LeaveNhA

Windows 8 Torrent'e Düştü!

eSa üstadım haklı olabilir, sonuçta her tür ticari hamle yapabilecek bi firma...
  259. LeaveNhA

Hassibe... :D pcwolf üstad bu adam niye bize böyle davranıyo ? :D
  260. LeaveNhA

Programın kapatılmasını engellemek

Niyetinizi farketmeme rağmen sadece teorik bilgi paylaşacağım. Sonuçta "Kapatılamaz" işlem yoktur, sadece "kapatılması için daha çok uğraşılması gereken işlem" vardır... Bir uygulamayı windows servisi olarak gösterirseniz bir tür ayrıcalıklara sahip olucaktır, mesela kullanıcı taraflı...
  261. LeaveNhA

Sql bilenler gelsin

çözümü bu galiba, USE [WEDONTUNDERSTAND] GO AWAY
  262. LeaveNhA

Hangi İşlemciyi Kullanıyoruz ( Anket )

Biri şuraya "ARM" işlemci seçeneğini ekleyebilir mi acaba ? :D
  263. LeaveNhA

E-posta adresinizi değiştirin!

Oha, faydalı... Paylaştığınız için teşekkür ederiz. :D
  264. LeaveNhA

Sorgulama

ya mysql sorgularına daha gelmedim, bende kendimi geliştiriyorum php konusunda üstadlar kadar değilim ama... $sorgu = mysql_query("SELECT * FROM deneme where kullaniciadi = '$kullaniciadi' UNION SELECT * FROM test where kullaniciadi = '$kullaniciadi'"); bunu bi dene bakalım...
  265. LeaveNhA

Sorgulama

yanlız şu kontrol deyimlerinde değişkenleri direk kullanmaktan vazgeç, o zaman içeriklerine erişmeye çalışıyosun ve geçerliliğini denetlerken, php hatayı ekrana basar, eğer ulaşmaya çalıştığın değişken yoksa. onun dışında bence herkez gereği kadar açıklamış, takıldığın başka kısımlar olursa...
  266. LeaveNhA

Veri silme işlemi

cümlemizden kardeşim benim. :D
  267. LeaveNhA

Veri silme işlemi

çünki get metodu ile veri göndermeye çalışıyorsun fakat verileri birbirinden ayırmak için ampersand "&" işareti konulur... bir kere şunu açıklığa kavuşturalım; echo "<td align=\"center\"><a href=\"Sil.php?id=$id&kisi=$kisi\" onClick=\"return\">Sil</a></td>"; doğrusu bu olmalı, bir denersen...
  268. LeaveNhA

Windows Ses Kontorolü

Bunun için bi api var diye duymuştum, google'da aramayı denedin mi ?
  269. LeaveNhA

Resource Dosyaları hakkında Soru

Dosyadaki şifre olayı şöle olabilir, içerik şifrelenir ve erişilmek istenildiğinde çözülmesi gerekir.
  270. LeaveNhA

Profosyonel keylegger yapımı

Teorik olarak uzuuuuuuun bi mesaj yazabilirim, hatta bu konuda bi yüksek öğretim görevlisinin iştah kabartan bi dökümanından sonra töbe etmiştim, çünki işi "tersinden" anlatıyo ve gerçekten olayın etik çapını tekrar hesaplamak zorunda kalıyosunuz. C# bu iş için önerilen dil olmasına rağmen...
  271. LeaveNhA

Visual basic de analog saat yapma!!!

Yıl olmuş 2012, Visual basic ile analog saat öldürseler yapmayız zaten ! :D
  272. LeaveNhA

Turbo pascal bilenler yardim lütfen!!!

Aha ban sebebi, kardeşim admin görmeden bence sondaki noktayı siyah renk yap... bkz: Forum kuralları
  273. LeaveNhA

Hangi HTML kitabını almalıyım

Ya bu kadar insandan sonra ben illa kitap alıcam diyo musun ? :D
  274. LeaveNhA

Kim daha Zeki (Oyun)

6 tabiki çaça, temel matematik öper..! ;)
  275. LeaveNhA

Hangi HTML kitabını almalıyım

"50 gram kaşar için kahvaltı sofrası kurmaya değmez..!" ;) Bilmem anlatabildim mi...
  276. LeaveNhA

Resim Upload sitesine başka siteden resim yüklemek (pratik?)

Abi yazıyodum cahil cahil, sorunun içinde cevabı buldum inanır mısınız... :D galiba yazdığınız dizin bir protokolse önce dosyaya erişimi size istemci tarafında yaptırıyor, sonra sunucuya bu dosyanın dizin yolunu gönderiyor... :D
  277. LeaveNhA

Forum'da 1. dalga başladı!

hayırlara vesile olsun adminim. :D
  278. LeaveNhA

HaxBall

açın abi kapışalımm...
  279. LeaveNhA

Açılabilir Menu PHP

sorun ne anlayamadım ?
  280. LeaveNhA

[MAKALE] - Php'de istisna yönetimi. (Exception sınıfı)

Saolun mod'um teşekkürler, nacizane işte bildiklerimi paylaşayım dedim. çünki gözüme çarptı hata yönetimi php'5 yeniliği ve birde bu konu hakkında temel döküman neredeyse yok denecek kadar az, bende kolları sıvadım valla. :D Bende kendimi geliştirme çabasındayım yaklaşık 2 aydır. Varsa...
  281. LeaveNhA

[MAKALE] - Php'de istisna yönetimi. (Exception sınıfı)

hata yönetiminin tam bir nesne yönelimli hava içerinde bizlere yaşatan Php'5 üzerinde hataları yönetebileceğiniz bir sınıf mevcut, "Exception"... temel sınıf özeti: class Exception { // nitelikler/özellikler/sınıf değişkenleri... protected $message = 'Unknown Exception!'; // istisna mesajı...
  282. LeaveNhA

Zorin Os

işaretçi neyi gösteriyodu bilmiyorum ama fena copy/past yapmışlar bence. :D şaka bi yana, denicem eve döner dönmez...
  283. LeaveNhA

Merhaba

olmadı böyle kardeşim... Hoş geldin foruma bu arada.
  284. LeaveNhA

C Programlama yardım

abi şimdi standart c karakter katarları char tipinin dizi notasyonu. he ilk soruyu yapamicak düzeydeysen kızma ama burdada sormamalısın, bence aç bak öğren, bu şekilde kimse bir yere varamaz ki sonuçta...
  285. LeaveNhA

Oğlum Bak Git - Sped Art Tasarımı

beyler çıldırıcam ilk videodaki şarkı nereye gittiiii :?!?!?!
  286. LeaveNhA

Tabi duymazsın, o vazgeçti

Bilge fena gol atmış ama çocukta asisti yapmış bir kere bu gol kaçar mı. :D
  287. LeaveNhA

En iyi nereden C# Öğrenebilirim?

o espriyi arkadaşın biri anlamamı sağlamıştı, basit bir web tabanlı şifreleme programının açılışında yazdırmıştım ilk olarak. :D geç olsun güç olmasın, gerisinin bi önemi yok.
  288. LeaveNhA

Çok Büyük İkilemdeyim.Yardımınıza İhtiyacım Var Benim Göremediklerimi Bana Gösterin:/

ya sen önce bir karar ver, ailene gelin mi seçiyorsun, kendine eş mi !?
  289. LeaveNhA

FIFA 13 Kapak Resmi Yayınlandı

fifa ve pes simülasyon olarak geçiyor bir kaç yıldır, yanlış biliyorsam bilenler düzeltsin... sebebi ileri düzey gerçekçilik ve zaten oyunun bir spor dalının simüle edilmesinin amaçlanması olarak da ekstreem bir bilgim var, tabiki yanılıyorda olabilirim.
  290. LeaveNhA

En iyi nereden C# Öğrenebilirim?

Açık akademi...
  291. LeaveNhA

Bana öyle birşey deyin ki

Usta sevmiyorum ama performans ve kalıbına göre sağlamlık istiyorsan iPhone 4s diyorum. Yani babam sorunsuz kullanabildiğine göre kullanışlıdırda ayrıca. :D
  292. LeaveNhA

Adı Bilinmeyen Hatunlar Kapatılmalı

Tamam, siz bunu kapatın, bende "adı bilinen hatunlar"ı açıcam. Belliki bilinmezlik sorun yaratıyor... :D
  293. LeaveNhA

SDN ' i seviyorum . Çünkü ...

Bildiklerimi paylaşmaktan keyif aldığım ve benim gibi birşeyler paylaşmaya can atan bir sürü üstadım var. Özet: Kalifiyeyim, kalifiyesin, kalifiyeler... ;)
  294. LeaveNhA

Bilgisayar Bilimlerinin Başarısı

harbi hiç bişey öğrenmedin mi ?
  295. LeaveNhA

İOS 6-nin en büyük yeniliği

y4 yoK artık... :D
  296. LeaveNhA

Şansım yok

geçmiş olsun, "kene tezahürratı" idi galiba adı, güzel bir video vardı, ilginizi çekebilir, sonuçta aynı nefreti paylaşıyorsunuz video sahibi ile... :D
  297. LeaveNhA

Bilgisayar Bilimlerinin Başarısı

uzuunca bir entry girmiştim, ama polemik oluşturmak istemiyorum.....
  298. LeaveNhA

üstadım bende severim korku filmi, fakat ne biliyim bu iki film serisi bana itici geliyor... :D peki bana ölüm fısıltısı tadında bir film önerebilir misiniz ? gerilim mi korkumu tam çözemiyorum ama geçen gün tv de denk geldim, acayip güzeldi.