Arama sonuçlarınız

1. E

LG G2 Kullanıcıları Kulübü

ben önce sıfırladım cihazı, sonra güncelleme yapıp tekrar fabrika ayarlarına döndürdüm öyle başladım kullanmaya. 1 gün içinde internet 4-5 saat falan girdim 40-50 foto çektiam nfs falan oynadım yarım saat, başka ufak tefek takıldım öyle akşam 45% ti. Yeni güncelleme bi sıkıntı yaşamadım, sadece...
  2. E

Turktorrent.us Davetiye Dağıtımı

[email protected] davetiye alabilir miyim..
  3. E

Kaliteli ses için kulaklık önerisi.(benim bütçemde)

daha önce creative ep-630 kullanıyordum, şimdi sennheiser cx200 street II kullanıyorum. sony NWZ-E454 mp3 player ve htc telefonda kullanıyorum, gayet tatmin edici, klasik,rock, newage, pop, çeşit çeşit müzik dinlerim. hepsinde fiyatına göre verdiği detay gerçekten iyi.
  4. E

İnternet Neden Gitti?

muhasebe ofisi devredışı kaldı bi süre... google 5 dk da yarım milyon zarar etmişti, dünya genelinde düşünürsek 10 dk net kesildiğini acaba hiç mi değişiklik olmaz herkeste yaşandığı için yoksa krizler mi doğurur arda arda...
  5. E

Pc yi server a çevirmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

başkalarına hizmet sağlama amacıylaysa güvenlik ve süreklilik konusunda alman gereken önlem fazla. önceliğin net bağlantısı olmalı. sonra sistemin sürekli çalışacağını hesaba katarsak arıza vb durumlarda çözüm seçeneklerin olmalı. ama sadece elimdeki donanımı kullanayım olduğu kadar dersen bi...
  6. E

Pc yi server a çevirmek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

istediğin tip server kurabilirsin ama bir server ın sahip olması gereken donanımsal avantajlardan mahrum kalacaksın. Enerji, verimlilik, güvenlik, süreklilik vs gibi. Lamp sunucu kurup web site yayını yapabilirsin, tabi statik ip alman gerekir, statik ip olmadan da yapılabiliyor ama sıkıntılı...
  7. E

Kıl Dönmesi Tedavisi

iki tip oluyor ameliyat. kapalı ve açık. ynai ameliyat sonrası bölge açık kalıyor veya dikiş atıp kapalı oluyor. kapalı olursa 2 hafta kıç üstü oturmayı aklından geçirme, 3-4. haftalara doğru yavaştan oturursun, 1-2 ay sonra ameliyat olduğunu unutursun :) açık ameliyatta 1-1,5 ay sürebiliyor...
  8. E

Ubuntu ve Windows 7

çok genel sormuşsun, biraz araştırarak bulabilirsin cevabı, daha spesifik sorarsan cevap alırsın sanırım. Örneğin internet-oyun-müzik-film-programlama-grafik tasarım vs vs, hangi iş için kullanacaksın sistemi? bir de kullanımları büyük oranda farklı, program yapısı yükleme vs ben ikisini de...
  9. E

iATKOS L2 Lion 10.7.2 ve Kurulum Rehberi

şunu bi dene http://turkmac.com/forum/windows-ve-digerleri/mac-teki-dosyalari-windows-ta-gormek/
  10. E

Oyun Tavsiyeleri ve Oyun tavsiye İstekleri

Adventure oyunlarını deneyebilirsin, hikaye falan saran oyunlar var iddialı , ama action az olur. Örn: Sanitarium... http://www.gamespot.com
  11. E

Format atmak zararlı mı?

ben kişisel klasörleri(resimler,müzikler,masaüstü falan ) konum olarak d sürücüsünde ayarlıyorum c ye tüm güncelleme ve ayarları yapılmış bi kurulum tamamladıktan sonra Acronis programı ile yedek alıyorum, pc açılışına da f11 recovery tuş ayarlıyorum, sorun çıkarsa f11 e basıp iki tıklama ile...
  12. E

Higgs Parçacığı Bulunmuş Olabilir

yuhaa !... Hangi çağdasın sen... Yorumlara bak ya, bu parçacığın bulunmasının önemini göremiyor musunuz? Yüzce!! varlığın sözde kanıtlarını göremediği için diğerlerine çok kolay kızıyorsunuz ama şu parçacığın keşfedilmesinin önemini de siz mi göremiyorsunuz? alkışlar size o zaman..
  13. E

TÜBİTAK Bilim Merkezi Kuruyor

Fen ve Teknoloji, Fizik, Kimya, Biyoloji öğretmenlerini koyun işte oralara madem okullara atamıyorsunuz. Aslında her okulun bilim merkezi sıfatına sahip olması lazım ya neyse... Bir anı! : feza gürsey bilim merkezine gittik. Orada hologramla alakalı bir materyal vardı. Görevliye sordum nasıl...
  14. E

Thunderbolt Hızı Windows'a Geliyor

anlamsız... apple la anlaşmaya varmadan zaten böyle bir desteği verebiliyor mu ki? Benzerliklerden bile lisans sorunları çıkarken bariz birşeyi anlaşmadan koyamazlar, madem öyle apple neden memnun olmasın?
  15. E

Anneniz Facebook'ta Sizi Takip Ederse!

Güzel düşünmüşler ama olmamış, şu iyiydi mesela; http://www.youtube.com/watch?v=xk4t4C69AZc
  16. E

Philips SPA2210 Video İnceleme

Bu ürün çıkalı biraz fazla oldu. Madem inceleme yaptınız logitech in daha yakın zamanda çıkarmış olduğu şu ürünü ile karşılaştırma yapsanız hoş olurdu. Ayrıca philips hakkında biraz daha bilgiye şuradan bakabilirsiniz.
  17. E

Sony NWZ-E463 Walkman İnceleme

çok çok sığ bir inceleme olmuş. -hangi video formatını destekliyor? video oynatımı ne kadar başarılı? -Kullanım süreleri ne kadar? Video, Müzik(farklı formatlarda) , resim gösterimleri -Ne kadar sürede şarj oluyor? -bilgisayara bağlanınca ek program gerektiriyor mu? -Özel ses efektleri nasıl...
  18. E

Sony Handycam CX130E Video İnceleme

Hafıza kartı full hd çekimler için hem kapasiteli hem de yazma hızı yükseklerden tercih etmek gerekiyor. Onlar da pahalı. Bunun yerine full hd hard disk li modeller daha alınası duruyor. Zaten bu full hd de değil, hd kayıt yapıyor.
  19. E

Masaüstülere SSD Dopingi!

60 gb lık ssd ler makul fiyatlara bulunabiliyor. İşletim sistemi ve program dosyaları için gayet yeterli miktar. Hatta bir tane de sık oynadığınız oyun için yer ayırabilirsiniz. Kalan tüm dosyalarınız için şimdilik tb lık hdd kullanmanızla çok hızlı bir bilgisayara sahip olabilirsiniz.
  20. E

Sdn ye erişim sorunu

ktunnelden açıldı yazılar bi garip olarak. Yarın ilk iş gidip öğreneyim bağlantıların nesini kurcalamışlar.
  21. E

Sdn ye erişim sorunu

dns çözmüyor sorunu. Yarın Bilgi işleme gidip sormayı düşünüyorum. Aynı pc ile farklı adsl bağlantılarında sdn ye girilebiliyor. pc kaynaklı değil. SDN ve forum farklı sunucularda mı?
  22. E

Sdn ye erişim sorunu

shiftdelete.net e giremiyorum. Dns otomatik ve elle denemeler yaptım. Bolu Abant izzet baysal üniversitesinin yurdunda üniversitenin sağlamış olduğu ortak interneti kullanıyorum. Sdn foruma girebiliyorum fakat sdn ye erişemiyorum. Sebebi ne olabilir? Nasıl çözebilirim? Farklı pclerden de girilmiyor.
  23. E

Arkadaşlar Iki Laptop Arasında Kaldım Sizce Hangisi

Arkadaşım bilgin yoksa öneride bulunmasan daha doğru olur... 1. de ATI Mobility Radeon HD 4250 Max. 2048 MB Ekran Kartı (paylaşımlı) 2. de ATI Mobility RADEON HD 4570 - 512 MB (Paylaşımsız) - 1796 MB (Paylaşımlı) ikinci ekran kartı harici, birincisi onboarddur...
  24. E

En İyi Chuck Norris Esprileri

güzelmiş . google çok iyi olmuş. Su da şahane :D
  25. E

Toshiba'dan Bellek Kazanma Şansı

e)hiçbiri (Toshiba mühendislerinden Dr. Fujio Masuoka)
  26. E

3D'nin Devri Geçiyor mu?

3d , filmler için aslında yeni bir sayfa gibi fakat gereksiz, olur olmadık yerlerde kullanılınca gereksiz görülüyor. Oyun sektöründe önemli bir adım oluşturacak özellikle nintendo 3ds ile bu özelliğin önplanda olduğu bir cihaz çıkardı. Evde 3d televizyonu bilemem ama sinema sektörü bundan...
  27. E

100mW Lazerle Ne Yapılabilir?

1000mW olacak o. Yanlış yazılmış.Bu arada kesme ve şekillendirme işlemleri için endüstriyel kullanımda 1000W falan kullanıldığını ve 1w lık lazerin yaptıklarını dikkate alırsak sanırım filmlerdeki gibi lazer silah olur sanırım 200MW lık lazer:huh:
  28. E

Bu Aracı Alan Hemen Satıyor

iyi de bu araçların amacı zaten uçmak değil ki? hover craft ın scooter tipi değil mi bu? e o araç ta uçmaya değil araç ile hareket zemini arasında hava yastığı oluşturup sürtünmeyi azaltmak. Tabi fiyatı biraz fazla olmuş . meraklıları alır ancak.
  29. E

Böyle Giderse, Kapatalım Internet'i Gidelim!

şu üç maymuna dönüyo milletimiz. Ve hakimler bundan zevk alıyorlar tahminimce. Yada düşünme özürlüler. Kafamızı kuma gömerek ne yapmaya çalışıyorlar ki?
  30. E

Suya Basma İz Olur!

sadece yoğunluğa bakıp olur veya olmaz demek yanlış olur. Adamlar zaten açıkladıysa reklam için fake olduğunu üzerine konuşmak yersiz. ilk ben de görünce olabileceğini düşünmüştüm :) güzel reklam hazırlamışlar :)
  31. E

Vay Be, Gerçekmiş!

gayet kullanışlı bir ürün olmuş. Çekmeceye kaldırılabilecek, kullanmak için bir hdmi kablosu bağlayarak hd televizyonunu bilgisayar işlemlerini yapmak için kullanılabilecek bi cihaz işte. dokunmatik ekranın ana amacı pc kullanımı olmasa gerek, bu yönde düşünmemek lazım o yüzden. Fiyat yüksek mi...
  32. E

İnternet kafeler arttıkça, kütüphanelere ilgi azalıyor

kütüphaneler pek ilgi çekici durumda değil. Kütüphaneler biraz daha düzgün olsa durum değişir mi o da belli değil. Zaten ben internetten online erişime açık bir kütüphane hazırlanması taraftarıyım. Teknoloji gelişiyorsa ve internette yalan yanlış bilgiden herkes yakınıyorsa doğru bilgi içeren...
  33. E

Yıldızlar Böyle Ölüyor

Bu video yu hazırlayanlar kimler? Kaliteli versiyonunu nerden temin edebiliriz? Türkçe altyazı ekleyebilecek biri var mı?
  34. E

2010'un En İyi Grafiği Hangisinde?

bariz farklar için resimler ufak değil mi ya? niçin bu siteye konulan karşılaştırma resimleri hd kalitesinde olması gerekirken bu kadar ufak?
  35. E

Hafta Sonu Skype İle Ücretsiz Konuşun

skype tan skype zaten ücretsiz değil mi? yazıda sabit hatlardan bahsedilmiyor. şimdi tam olarak ne işe yarayacak bu uygulama? zaten kafelerde vs wifi ile nete girip her işlemimizi yapıyoruz.
  36. E

Cebit 2010: Netbook ile Oyun Oynamak

d510 , ion 2 ve 2 gb ram le performans fazlasıyla yeterli olacaktır.
  37. E

Natal'ın Fiyatı Ne Kadar Olacak?

50 $ 'a tanıtım reklamındaki haliyle cihaz çıkarırlarsa büyük bi değişim başlamış demektir
  38. E

Alan Wake Yapım Aşamasında Olgunlaştı

son çıkan versiyonları hata oranını önemli ölçüde düşürmüş. Bir oyun için konsol alınmaz ama daha önce çıkan oyunlar yeterli sebep almak için.
  39. E

Bu netbook nasıl sizce?

1 numara performans olarak önde. diğer özelliklere de bakmak lazım. sen nasıl birşey arıyorsun? şarjı uzun mu lazım orta boymu olmalı yoksa ben herboy taşırım diye düşünenlerden misin?
  40. E

Dünyanın En Ucuz Cep Telefonu

+++ hem de öyle bir tüketim çılgını olduk ki...
  41. E

Liselilerin Bıçaklı Facebook Kavgası: 1 Yaralı, 10 Gözaltı

dediklerine katılıyorum ancak ben haber linkini tıkladığımda gördüğüm başlık üzerine yazdım. konuya biyere çekmeye çalışmıyordum.toplum içinde soru n çıkaran insanların temeli nerede yatıyor gibi bi sebep araştırması başlatmak yerine başlığa facebook! ibaresi konmasından anlaşılacağı gibi...
  42. E

Liselilerin Bıçaklı Facebook Kavgası: 1 Yaralı, 10 Gözaltı

amma da önemliymiş facebook iletisi üzerine olması. facebook bi iletişim aracı olarak görülmeli. sanki ondan kaynaklanmış gibi haberler artık garip duruyor. eskiden de yok cep tel mesajı yok irc falan. geçin bunları. mirage in dediği gibi aile eğitimi.
  43. E

Sagemcom Spiga İnceleme

hala bu tür gereksiz ürünler çıkarma konusunda niçin ısrarcı oluyorlar anlamış değilim. amaç cep bilgisayarıysa el bilgisayarıysa tablet tipli çıkarmak en mantıklı. o ufacık yazılarla o cihazı kullanmak mümkün değil. 10 inc laptopta bile xp kullanmak sorun oluştururken o cihaza güzel bi linux...
  44. E

5+1 arıyorum bulamıyorum

eğer ses sistemin iyiyse yenisine para vermek yerine ses çıkışını laptoptan 5+1 harici ses kartıyla yap daha iyi ve uygun fiyata olur. http://www.hepsiburada.com/creative-x-fi-surround-5.1-ses-karti-/productDetails.aspx?categoryid=218&productid=bd850839#tablnk
  45. E

AMD Athlon II X2 255 İnceleme

yüksek kalite film derken full hd film izlemekten bahsediyorsanız ; ben althlon x2 1.9ghz işlemci ve hd3200 ekran kartlı sistemde rahatlıkla izleyebiliyorum. Şimdi ben bu yeni işlemciyi oyun oynamak, film izlemek için kullanamaz mıyım? yetersiz mi kalır?
  46. E

10 Kat Dayanıklı Bataryalara Selam Olsun

gelişim aşaması ne durumda? yaygınlaşması ne kadar sürer? üretim konusunda ne sııntılar var? Eski ürünlere yeni teknolojiyle pil yapılıp satılırmı mesela asus netbook um için? bu sorularla ilgili bikaç cevap olsaydı güzel olurdu.
  47. E

Apple CEO'su Eleştirilere Cevap Verdi

asus eee pad çıkarsın bi bakalım. netbook konusunda baya iyi . tabletlerde de güzel şey çıkaracağını umuyorum
  48. E

MP3'lerin Sonu Geliyor

mp3 kullanımmından sorun yaşayan olduğunu sanmıyorum. daha kalitelisini isteyen zaten flac vs buluyor. Daha az boyutlu zaten uğraşmıyo kimse hafıza kapasiteleri gittikçe artmakta. Bu durumda niye mp3 yerine başkasına bıraksın ki?
  49. E

Facebook Kullanıcılarına Müjde

doğru. hiç değilse alıntı resim paylaşımını büyük gösterse iş görür.
  50. E

2010 Xbox 360'ın Yılı Olacak

türkiye şartlarında en uygun hd oyun xbox 360 da olur. fırsat olursa ben de alırım bi tane
  51. E

Wi-Fi ile Şarj

sinyal toplama falan yok. üzerine gelen dalgaları elektrik enerjisine çeviriyor. ayrıca sinyal kaybı yaşanır tabiki. örneğin bu cihazı modemin önüne laptop doğrultusunda koyarsan sinyalleri kesecektir. modemin cevresine yaydığı(gereksiz doğrultulara yayılan dalgalar) iş görmüş olacak o bakımdan...
  52. E

Call of Duty Böyle Oynanır

alışınca baya zevkli olur.
  53. E

Klasik Tarzı Sevenler İçin

++ sitedeki içeriklerin en önemli eksiklerinden biri. ayrıca konu dışı ama şu ana sayfanın da durduk yere kendini yenilemesine anlam veremedim. tam sayfa ortalarındayken zart diye yenileniyo sayfa.
  54. E

Bu Captcha'lar Adamı Katil Eder

sonuncusu şahane. şaşı bak şaşır diye resimler vardı onlarla yapmışlar. yazıyı gördüm ama seçemedim tam.
  55. E

Türk Oyun Sektörünün Geleceği

ülkemizde yazılım konusunda birşeyler üretebilecek ve bunu zevkle yapacak insan çok fakat yönlendirilmeleri gerekiyor. oyun sektöründe gelişim sağlanabilir ve güzel oyunlar çıkabilir fakat sponsor bulunmadıkça seviye daima düşük kalacaktır.
  56. E

3D Göremiyorsanız Doktora Gidin

resimdekiler ilk örnekleri. daha estetik, güneş gözlüğü gibi olanları var
  57. E

200 Dolar'a Tablet PC

atom çift çekirdek anca netbook u gömme potansiyeli oluşturur. yoksa basit el cihazları olarak kalır bunlar.
  58. E

Half-Life 2'nin Filminde Kimler Oynasın?

güzel seçmişler ama yapmazlar. kötü yapmaktan korkuyolar heralde.
  59. E

Ampüllerin Sonu mu Geliyor?

led teknolojisi baya gelişmiş durumda. ama üretim maliyetinden kaynaklı yayılamıyor. bu teknoloji de aynı olacak. Tabi Tavanın vs komple eşit düzey ışık yayması çok iyi i aydınlatma sağlar
  60. E

3 Milyar Dolarlık CD Sürücü!

insanın en temel özelliği işte en olmadık şeyleri merak eder
  61. E

Projeksiyon Cihazları Dokunduracak!

10 lümenlik ışıkla resimdeki görüntüyü elde etmesi imkansız.
  62. E

Fotoğrafların Sesine Kulak Verin

ilginç. bende gene dinlenebilecek bişeler çıktı manzara koyduydum
  63. E

Apple'ın İlginç Reklamları

4. reklam çok iyi
  64. E

Kartuş İşkencesi Devam Ediyor!

güzel bilgiler. yazı alacaktım şimdi nasıl birşey alacağıma karar verebilirim. en merak ettiğim de kartuş dolum sorunlarıydı.
  65. E

Pine Trail Netbook'lar Görücüye Çıktı

netbook deyince asus geliyor başta. bu yeni platformun artıları ne olur ki? sadece hd rahat oynatacaksa pek büyük yenilik değil. hd oynatıp hdmi dan görüntü verebiliyorsa ve şarj bakımından iyiyse o zaman güzel olur. 9.5 saat kullanım süresi de pek bi yenilik değil.
  66. E

Ferrari'den 60 GB RAM'li Simülatör

evet bi kullanım vidyosu olsaydı güzel olurdu.
  67. E

İnsan Beyni Taklit Edilebilir mi?

olay işleyiş mantığını taklit etmeye çalışmak. neden olmasın ki ? adamlar beyin yapcaz demiyolar.
  68. E

- G DATA - Tam Bir Hayal Kırıklığı

kötü bi deneyim olmuş. kullanmyacağım programlar listesine ekledim.
  69. E

NVIDIA'dan 32x Anti Aliasing!

bana 4x yetiyodu :D
  70. E

100 Doların Altında Tablet PC

kitap okuma fonksiyonu, office işlemleri ve nette gezinmeyi sağlarsa çok iyi bi ürün olur. kitap okuma fonksiyonunda sadece sayfa değişiminde enerji harcaması büyük avantaj.
  71. E

Netbook'lar İçin Yeni HD Yongası

720p videoları vga çıkışla 1440*900 çözünürlüğünde rahat oynatıyorum ben zaten. sırf bunun için gereksiz kalır. zaten netbookta divxler bile gayet yeterli oluyor.
  72. E

Bu Görüntüler Gerçek Gibi!

ben bu resimlerden birşey anlamadım. zaten sitede yayınlanan resimlere bi sınır getirilmeli en azından 1024*768 alt sınırında resimler konursa bi anlamı olur.
  73. E

Assassin's Creed II PS3 İnceleme

ilk oyunu şahaneydi. bu incelemeye göre ikinci oyunda gayet iy duruyo. hele bi pc ye çıksa da oynasak
  74. E

Tembel Teneke

ben lisede kompozisyon dan 20 almıştım. biraz yazma özürlüyüm
  75. E

Ekran Kartlarını Değiştirecek Teknoloji

yakın bir gelecekte standart hale gelebilir mi? yakın gelecekten kasıt ne ki? günümüzde hala ddr2 li ekran kartı satıldığını göz önünde bulundurursak pek de yakın sayılmaz standartlaşması
  76. E

Bu İşletim Sistemlerini Duydunuz mu?

hangisinin işimi gördüğüne bakarım. gerisi boş
  77. E

[Rec] 2

korkuyla gerilimi karıştırmayalım. özellikle son 15 dk sında gerilim dozu kökleniyor. gerilim konusunda çok başarılı bulduğum filmlerden biri. ikincisi umarım aynı kalitede olur.
  78. E

Netbook Nasıl Kullanılmamalı?

oha! nerdeyse tüm kullandığım pozisyonlar bunlar...
  79. E

DDR3 veya DDR2 olması fazla fark eder mi?

fark olurmu sorusuna daha belirli cevap verilirse diğer merak edenler de faydalanabilir. örneğin hangi programlarda nasıl etki ve değişim oluşturur. mesela firefox da nasıl etkisi olur?
  80. E

Source Grafik Motoru Yaşlanmadı mı?

hl3 ile yeni source motoru sürseler şahane olurdu. hikayenin devamını bekliyoruz...
  81. E

Netbook tavsiyesi ?

http://forum.shiftdelete.net/sdn-haberleri-makaleleri-yeni/114494-bir-netbooktan-cok-daha-fazlasi.html çıktımı bilmiyorum ama bu gayet uygun senin için.
  82. E

Dünyanın En Hızlı İnterneti!

hay maşallah desek yeter
  83. E

Hangi kasayı alayım. ?

2. kasayı seç. görsellik arıyorsan daha iyi olur hem kafana göre şekillendirirsin içini dışını.
  84. E

Oyunlar ve Bağımlılık

Yaşam ve tatminlik üzerine bir düşünmek gerekiyor. Sonuçta bazıları arkadaşlarıyla takılmaktan hoşlanır , sosya! olur vaktini öyle harcar kendisine birşey katıp katmamasını düşünmeden. Bazıları gece gündüz dizi izlemekten, oyun oynamaktan zevk alır yaşamını öyle geçerir . karnını doyurduğu ve...
  85. E

Siyasi Konular Yasaklansın Mı?

daha iyi bir lokanta bulursan bu sitede tanıtımını yapabilir misin? ben o yemeği düzgün sunan hiçbir lokantaya rastlamadım çünkü.
  86. E

Eceli Gelen Teknolojiler

biraz kafamızda geleceği değiştirelim. mesela nasıl yazılımlar olur? donanımı sömürmeyen p3 bilgisayarda bile rahat çalışan yazılımlar? hayır tabiki media ların kalitesi gün geçtikçe artıyor. programlar daha iyi sonuç almak için sürekli gelişiyor. en iyi sonuçlar en üst donanımlarda bulunur...
  87. E

Lise yıllarınızın değerini bilin

güzel tavsiyeler ama uyulmayacağı garanti. aslında düşünme eylemini az da olsa gerçekleştirseler güzel ve daha az pişmanlık içeren bir lise yaşamı geçirirler.
  88. E

2010'un Grafik Bombardımanı!

grand turismo 5 ii duruyo. heavy rain modelleme de gayet güzel. gerçi artık fps de grafik hl2 seviyesinde olsa yetiyo bana daha çok hikayeye bakıyorum.
  89. E

Apple Tablet Mart 2010'da!

güzel ve kullanışlı bir masaüstü ortamı eklerlerse çok güzel olur.
  90. E

Xbox'ın Alan Wake'inden Bomba Gibi Video

pek bomba bi video gibi durmuyo
  91. E

Türk milletinin karakteri yüksektir

keşke....
  92. E

Hangisi size göre ?

bu işimi görür
  93. E

Çin'de sarımsak, altından bile değerli oldu

değerler uçuyo. zaten böyle olmazsa sorun olur. her daim savaşları,doğal afetleri, salgınları fırsat bilenler sonuna kadar durumun şartlarından kar etmeye çalışıyor
  94. E

Türk çocuklarında kabiliyet her milletinkinden üstündür

keşke kabiliyet tek başına işe yarasa da peşinden başarıyı getirebilse
  95. E

Bütün zorba hükümdarlar hep dini alet edindiler

doğrudur
  96. E

Süper Teori

ikinci karakterin bakışları tam oturmuş
  97. E

Çalışmak isteyene çok iş var!

çok doğru demiş.
  98. E

Evrenin en eski halini görmek istiyor musunuz?

video için sağol
  99. E

Türkiye Felaketin Eşiğinden Döndü!!!!

en caydırıcı ceza idamdır. isyan çıkarsa çıkaranı cezalandırırsın. bu devletşn bi düzeni var bozmak isteyenleri cezalandırsan nasıl kaos olur ki? kürt türk ermeni rum millet ve din farkı gözetmeksizin eşit şekilde yargılayıp uygun cezayı verirsin. böyle söyleyince kolay geliyor da neden...
  100. E

eğer o yemeğin lezzeti lokantanın adına leke düşürecek kadar kötüleşirse yine de o lokanta o yemeği yapar mı? o lokantanın bir prensibi yok mu? o lokantanın bi imaj edinme ve bu imajı koruma amacı yok mu?
  101. E

Netbook'ların 3'te 1'i Linux Kullanıyor

Ben xp yüklü 1000he asus aldım. geçen ubuntu netbook remix kurdum. 1-pil-performans dengesini değiştirme 2-görüntü çıkış ayarları 3-kamera-bluetooth-wlan tek tuş açıp kapama bunları xp Eeepc tray utility kısaca yapabiliyorum. ayrıca ubuntu da firefox flash eklentisinde sıkıntı oluyor videolar...
  102. E

Eceli Gelen Teknolojiler

masaüstünün kalkacağını söylemek çok dar bir bakış açısı gerektirir. öncelikle laptop gibi kısıtlı alanda soğutma sorunuyla alınan performans , masaüstünde rahat soğutulan bir sistemin performansından her zaman düşük olacaktır.
  103. E

Daha Küçüğü Varmış

bu sistemler televizyon ve monitörlere entegre gelebilir. özel işletim sistemleriyle multimedya sistemler kısıtlı alanlarda gayet başarılı olur.
  104. E

Açıkta satılan sütler, kalıcı rahatsızlıklara yol açıyor

kuzu ve oğlak sütleri diye daha ayrıntılı belirtilmesi daha doğru olur. kuzu ve oğlakları bilmem ama inek sütünün böyle birşey yaptığını duymadım.
  105. E

tartışma olacak diye değil. bu tartışmalar seviyesizleştiği için kapatma düşüncesi var. ayrıca dediğin gibi modların onayından geçiyor. o zaman modların mesajları hangi açılardan değerlendirdiği düşünülüyor. herhangi bir tartışmanın mesajları değerlendirilirken bilimsel yaklaşılmalı-objektif...
  106. E

insan gibi konuşulup tartışmalar eksisiyle artısıyla değerlendirilse ve biraz hoşgörülü olunsa yasaklanmasına gerek yok ama şu anki şartlarda yasaklanması doğru bi hareket olacaktır.
  107. E

HDMI kablo hakkında ufak bir ipucu

güzel - sorunsuz bir sonuç için orta karar bi ürün almak lazım.
  108. E

2010'da GTA Yok !

bence gta nın sonraki versiyonu simulasyon ortamı şeklinde olmalı. yani herşey düşünülerek hazırlanmış yaşam ortamı. daha sonra en güzel filmlerden en güzel kurgulardan seri şeklinde yayınlamak. insanlar beğendikleri filmleri yaşamak ister.bu şekilde artar belki başarısı
  109. E

En iyi teknoloji marketi seçiyoruz Sizce ??

vatan bilgisayardan bayadır alışveriş yapıyorum. arada güzel kampanyaları oluyor.
  110. E

PSN'in En Büyük Oyunu

alışınca baya rahat oynanıyor aslında mouse suz. tabi insan öncelikle şunu düşünüyor : nasıl oluyorda koca oyun canavarlarına mouse desteği koymamak için bu kadar uğraşıyorlar. ne kadar zor olabilir ki? oyun konsollarının oyun türleri kapsamı bakımından geriye düşüren en önemli eksik durumunda.
  111. E

Samsung ve Sharp Davalık Oldu

patent ve lisans ihlalleri en can sıkıcı durumlardan. bana öyle geliyoki adamlar koca fabrikayı yapmadan önce masa altı anlaşmışlardır bu işler için.ama sonradan çıkan anlaşmazlık olayı mahkemeye taşımış
  112. E

PSPgo Ölebilir !

zaten bu konsoldan ne bekleniyor ki? taşınabilir konsollarda fazla rekabet yok diye uğraşmıyolar. eski boyutu ve şekli iyidi psp nin. eski boyutlarda canavar diye tanımlayabileceğimiz bi donanımla çıkarsaydı yeni bi ürün o zaman iş olurdu. zaten iphone bile onca oyun barındırırken işlevsellik...
  113. E

Gelir dağılımındaki uçurum ürkütüyor

sosyal patlamayla ne kastediliyor? googlog senin verdiğin bilgilere göre 2002 ve öncesinde nasıl patlamalar olmuş ? yok patlama olmamışsa neden kritik bi noktadayız deniliyor?
  114. E

Hesapta unutulan 1 kuruşa 300 liralık borç gelebilir

hesapları kontrol edeyim :S
  115. E

Burası Türkiye'de bir yer(miş)

bunlar filmi yaparken bodrumu bu şekilde gösterebilmek için birinden izin alıyor işte o izin verenlerin topunun allah belasını versin.
  116. E

14 yaşındaki kızı Kanal 7 rezil etti

insanlık mı bu şimdi? biz ne yapıyoruz der insan (insan olsa)
  117. E

Aslı nedir bu oranın ?

bu oran ağazda dolanan gereksiz bir oran. genelde nasıl konuşmalarda kullanıldığı ve önemli bi gerekçeymiş gib gösterildiğini çoğu kişi biliyor.
  118. E

70 yaşındaki asker, tezkereye 3 ay kala vefat etti

?? kusura bakma ama 20 yaşından 70 yaşına 50 yıl var. 50 yılda başvuru nasıl kabul edilmez? veya bi yanlışlık varsa nasıl düzeltilmez? "Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine geçildiği zaman askerlik yapmadığı ortaya çıkan, daha önce de çeşitli hastalıklar sebebiyle askere alınmayan 70 yaşındaki...
  119. E

PlayStation Konsolu 15 Yaşında

abimin arkadaşında vardı. o zamanlar biz atari salonlarında jeton harcardık. o konsolu görünce insan kıskanmadan edemiyor. bambaşka bişeydi. şimdi netbook ta ps emu ile oynuyorum eskilerden. re1-2-3 ,ace combat vs
  120. E

Priz Yerine USB

güzel düşünmüşler. artık telefonların da usb girişinden şarj özelliği arttmasıyla baya iş görür. kafelere falanda koysunlar bunlardan
  121. E

Pil Kullanım Süresi 11 Saat

ben 1000 he asus kullanıyorum gayet memnunum 6-8 saat arası rahat gidiyor sürekli kullanımda. bu ürünün atom işlemcisi hangi model? atom un da farklı modelleri var . z520 ise performans baya düşük olur.ayrıca asus un zaten vardı 11 saatlik modeli. bu ürünün yenilik olarak sunduğu birşey yok
  122. E

Xp ultimate yükleyenler dikkat !!!

+++ orjinal yazılımı olmayanlar tavsiyem kendilerine uygun bi linux dağılımı kullanmaları. alışkanlıklar kolay değişmiyor ama biraz zahmet edip bi süre kullanırsanız alışırsınız. korsandan daha güvenilir
  123. E

Ekran kartı tavsiyesi

ne kadar para verebilirsin? palit 4650 sonic al. gta4 crysis, grid falan oynatıyo . silkroad falan zaten son ayarlarda açıyo rahatça. fiyat 100 lira civarıydı sanırım.
  124. E

70 yaşındaki asker, tezkereye 3 ay kala vefat etti

70 yaşına kadar neredeymiş. askerlik yapmadığını mı unutmuş. hiç kimseye örnek olacak bir davranış değil
  125. E

Konsolda Hızlı Dakikalar

atraksiyon eğlence blur oynanır
  126. E

Açılmayan mönitor

bios u resetle- arkadaşın dediği gibi ram-ekran kartı vs çıkar. ama normalde zaten onlarda sorun olsa anakart hopörlörü bios uyarısı verir donanımla ilgili. sorun anakarttan sanırım.bi de kasa arkasındaki girişleri çıkar tak güzelce. bi sefer monitör kablosu arızasından olduydu böyle
  127. E

Haram diye 700 bin TL'yi almadı

isim hakkını satmak zorunda mı ki? değilse haram para gelcek biyere ismini satıp sonra gelen para haram deyip böyle harcamak? haram para kazanıp hayır işi yaptı sanan böyle insanların tam olarak ne yaptığını iyiden bi düşünmesi lazım
  128. E

Karikatür

3ü de şahane. ama o imam yok mu. ah imam vah imam
  129. E

İnsanlar ikiye ayrılır

farklı yorumlar...
  130. E

Fotoselli Taharet Musluğu!

yüzüğün 120 dereceye kadar ısınabiliyor olduğunu öğrenince insan daha unutmaz zaten
  131. E

Çizgiroman sever misiniz?

çizgiroman okumak yerine artık diziler tercih ediliyor. insanlar hayal kurma işinden sıkılmış görünüyor ve başkasının hayalini dizilerle izliyor. halbuki roman-çizgiroman ile kendine hayal kurma şansı verse ne kadar zevk alacağını tahmin edemez.
  132. E

İlkokul mezunu hacker yakalandı

hacker demek yanlış olur...ben bile düşünürüm ip işini böyle birşey yapcak olursam. ilkokul mezunu olduğu belli... ama hacker olmadığı garanti
  133. E

Bir Netbook'tan Çok Daha Fazlası

bu netbook önceki çıkanların tüm eksik özelliklerini gideriyor . 10 inc taşınabilir fakat küçük kalıyor. 12.1 inç ile taşınabilir makul boyutlşarda ve ufak değil. çözünürlük 720p destekliyor. ekran kartı sayesinde grafik performansı iyi. çift çekirdeli atom çoklu uygulamalarda hızı katlar. 5...
  134. E

Rapidshare'a noluyo?

evet rapidde bi gariplik var. ftp link veya alternatif link yazıp bak. işine yarar birşey bulursun belki
  135. E

Mario 3D

biri mario ya mantar versin...
  136. E

Bu sistemi tavsiye edermisiniz?

bence sen en iyi en sesiz serin çalışan ürünlere yönel. nasıl olsa performans gerektirecek bir kasa gerekmiyor sana. madem şekil yapcan ışıkllı güzel fanlar falan var onlardan kullan veya su soğutma ekle şu uL ışıkta boruları parlayan. hem şekil görünür hem de sesiz olur sistem başın ağrımaz
  137. E

PSP'ye Çizgi Roman Servisi Geliyor

yüksekçözünürlüklü büyük ekranlı bir cihaz çıkaracakken ufak ekranlı ürün çıkaıp sonra da böyle çizgi roman -dergi desteği getirmek ne kadar mantıklı ki?taşınabilirlik istiyolarsa iphone la yarışmaları zor.
  138. E

Assassin's Creed 2'nin En İyi Grafikleri

ps3 daha hoşuma gitti. özellikle gece şehir görüntüsü
  139. E

Çılgın Bir Oyun Daha!

deneyen var mı? netbookta nasıl çalışır?
  140. E

Hangi Oyunları Bitirdiniz?

hl-orange box max payne 1-2 soldier of fortune most wanted hl1 team fortress 2 ( tavsiye olunur. acayip eğlenceli)
  141. E

Güvercinleri Kovmanın Tek Çaresi Boş CD

işe yarıyor. yaramıyorsa sizin güvercinler evrimleşmiştir
  142. E

Tek Kelimeyle Aşk

aşk tatminsizliktir. (iki kişinin tek olma isteğidir ve gerçekleşemediği için de tatminsizlik oluşur)
  143. E

Resident Evil'dan Adına Yakışır Video

şahane ötesi. çok iyi düşünülmüş.
  144. E

Çok Güzel Bir mantık Sorusu

öyle olması için 40 metre iple çıkıntıda bulunması gerekir o nasıl olcak önce onu çözmek lazım.
  145. E

Modern Warfare 2 Hangi Konsolda Daha İyi?

duman ve patlama da ps3 önde ama onun dışında kaydadeğer farklılık yok. ben xbox taraftarıyım.
  146. E

Ne dinliyorsunuz?

Celine Dion - It's All Coming Back To Me Now but when you touch me like this and you hold me like that I just have to admit that its all coming back to me
  147. E

Beş En Devrimsel Oyun

patapon-halflife-
  148. E

DiRT 2'den DirectX 11 Teknoloji Demosu

şahane. birinci oyun da güzeldi bu dx11 le şahane olacak
  149. E

Samsung NC10 İnceleme

haberim yoktu üretimin durduğundan. peki merak ettim. 9.5 saat pil ömrü olan 1000-he yerine aynı özellikleri olan 1005 ha niye geliyor? ne farkı var?
  150. E

Beklenen Oyunlar Geldi

mafia 2 , black mesa, hl episode 3,
  151. E

Samsung NC10 İnceleme

bariz reklamını almışsınız. 1000-he asus eeepc yi varktiniz olurda incelerseniz sevinirim.
  152. E

Kendi Yolunu Bulan Helikopter

bilmem farkettinmi ama bu ticari amaçla üretilmiş bi ürün değil. yani fiyat bulamazsın çnkü böyle bi ürün yok . bunun basit versiyonları var uzaktan kumanda ile kontrol edilen. onlar fotoraf makinesi falan taşıma resim çekme amaçlı kullanılabiliyor. quadrotor diye aratırsan satın alabileceğin bi...
  153. E

Efsane Geri Dönüyor!

dijital makineler çıktı çıkalı zaten resim çekme olayı da değişti. zırt pırt , olur olmadık zamanlarda resimler çekiliyor sonra onlar çoğu zaman karışık arşivleniyor o kadar. bi ara ben de bu makinalara merak sardıydım ama film lerinin kolay temin edilemeyeceğinden bıraktım. bunu ancak...
  154. E

Türkiye Gelişiyor, Köy Kente Dönüşüyor

bunları yapmakla bitmez. yapmışlar bari tam olsun. o interneti facebook için kurmadılar. adam gibi bi online kütüphane kursunşar güvenilir doğru bilgi barındıran. internetteki en büyük eksiklerden biri. güvenebileceğimiz kaynak sınırlı.
  155. E

Al Pacino ve De Niro yıllar sonra aynı filmde

:D ben de yeni filmde mi oynadılar ümidiyle atladım. konu birazcık eski sanki
  156. E

LG'den Şarj Gerektirmeyen E-Book

45 saat aşırı fazla süre. ayrıca 8 saatte 45 saate göre çok düşük. hiç değilse 8 saat dursa öyle şarj olsa. ya da boşversinler enerji üretmeyi, çok uzun kullanım süresi elde etsinler örneğin 40-50 saat. ufak bi kabloyla pc veya elektrik prizinden şarj edelim 4-5 saatte. esas böyle yaparlarsa...
  157. E

Uydudan İnternet Ucuzladı!

tam ben diyecektim. başka farkeden de çıkmış.
  158. E

Bilim Kurgu Filmi önerisi ?

angels and demons
  159. E

NFS: Düğün Konvoyu :D

hakkaten amele işi olmuş ne o nostalji nfs
  160. E

Korsan Sektörü, Telifçilerin Aklını Karıştırdı!

korsan dağıtıcılarına bayilk versin ler fiyatları 15 lira civarına düşürsünler. bunun hesabını da yapıyorlardır da işlerine gelmiyor nedense
  161. E

Bloguma bir bakın

ben upuzun sayfaları pek sevmem, kategori yok konular karışık geliyor, 1 konu çok yer kaplıyor önce tanıtım başlıklarıyla daha ii olurdu .. netbook kullanıcısıyım .görüşümü belki işine yarar diye belirttim yanlış anlaşılma olmasın.
  162. E

FIFA 10 Hangi Konsolda Daha İyi Görünüyor?

oyunu bu şekilde oynamıyoruz ki niye böyle görüntü yayınlıyorlar? çok saçma. eğer fps falan olsa anlarım da bir futbol oyununun gerçekçiliği bu şekilde karşılaştırılmaz.
  163. E

Taraftarların yan hakem sevgisi!

şahane görüntü. tam sinirlik. ama hakemin hoşuna da gidebilir.
  164. E

Spore Beyazperde Yolunda

halflife un konusunu bilmeyen var mı? yeni grafiklerle aynı hikayeyi black mesa isimli oyun la tekrar satışa sunacaklardı. altyazılı oynanabildiği için konusu daha net anlaşılır. halflife eklenti paketleriyle aynı hikayeyi farklı açılardan sunmuştur . opposing force ve blue shift olarak iki...
  165. E

Ebay'de Anneannesini Satmaya Kalktı!

yabancı filmlerde zaten yaşlıları ya huzurevinde ya da köyde şehirden uzakta yalnız yaşarken görüyorum. çok az aksi durum söz konusu
  166. E

3D Fotoğraf Çekebilir misiniz?

bazı resimlere farklı mesafelerde bakmak gerekiyor tam etkiyi almak için. bu resimlerde veya videolarda odaklanan bölgeye göre işlem yapıldığı için iş baya zor oluyor. oyunları ekran kartınız iyiyse deneyebilirsiniz 3d. şu kırmızı mavi gözlüklerden olursa http://iz3d.com/ sitesinden...
  167. E

Lucidity Açılış Sinematiği

çok eğlenceli duruyor.zevkle oynanacak oyunlar listesine girer ama adventure olayı biraz farklı olmuyor mu
  168. E

Türkiye'nin kaçırdığı büyük fırsat!

herkes objektif olduğunu düşünerek birşeyler yazıyor. arapların desteklenmesinin ne yararı veya zararı olacağı belli. hangi şartlar ve gerekçeler için böyle karar alındığını bilebilsek ancak o zaman tutarlı bir yorum yapabiliriz. taraftarlık futbolda da görüldüğü üzere türkiyeyi sarmış durumda....
  169. E

Gizli kameradan çıkan rezillik

şu haberlerde aynı şeyi elli defa söyleyip insanın canını sıkmayın. anladık şarteli indirdi. anladık canını yakıyor. . ve anladık tutuklandı....
  170. E

Bilgisayar Tarihi Gözler Önünde

sitede de bilgisayarla eşzamanlı yetişen baya üye var sanırım.
  171. E

WPA Şifresi Bir Dakika da Kırılacak

benim çevremde şifre kırabilecek kapasitede biri bulunmuyor sorun yok :D
  172. E

Fifa 10 PC'de Tuzlu Olacak

hele bi çıksın da inceler almayı düşünürüz belki
  173. E

Bu bilgisayarla hangi oyunları oynayabilirim?

most wanted ve carbon oynatır. mafia, san andreas, pes6, pes2009(uygun ayarlarda oynatır.) grafik yönünden kasan oyunlar 2003-2004 civarı çıkan oyunları dene. zaten her oyun grafik canavarı değil birsürü oyun türü var . beğendiğin türler varsa ona göre öneride bulunalım
  174. E

Spor Yaparken Müzik Dinleme Keyfine Varın

Beğendim. İyi güzel de bu şekilde tanıtılan ürünlerin altına 1-2 tane bilinen birkaç online alışveriş sitesinden direk link koysanız daha hoş olmaz mı? ya da fiyat bilgisi verseniz hiç değilse..
  175. E

PS3 İçin Yeni 3D Modu

oyunları 3d ye aktarmak biraz zor iş. bunu başarılı bi şekilde yaparlarsa o zaman xbox vs ile kıyazlanmaz . çok farklı bi boyuta taşır oyun anlayışını.
  176. E

720p Şart Değil

dvd kalitesinde olsa da yeter. efectler en gerçekçi haliyle olsun da. sonuçta çözünürlük yüksek olup da bi şeye benzemeyen oyunlar da var
  177. E

MSI'dan Netbook Atağı

ben de acayip seviyorum. daha geçen aldım bi tane. fiyat+şarj+boyut avantajları olduğu sürece de hep kullanırım.
  178. E

Bu Sistem Nasıl ?

ekran kartı: 9300 gs işlemci: 3400 lü bişe. arkadaş laptopta oynuyor pes 2009. 1000 liraya almıştı.
  179. E

MSI'dan Netbook Atağı

bunlarda çift çekirdekli atom mu olacak? nedir bu Pine-Trial-M platformu? edit: az önce inceledim nette anladığım kadarıyla atom işlemcisi kadar fark yaratacak.
  180. E

260 ta kaç tane sıfır vardır?

ne biçim soru bu yaw. farklı düşündürcez diye b.k unu çıkarıyorlar. "260 ta kaç tane sıfır vardır." bu kadar belirsiz soru mu olur...
  181. E

Albert Einstein Hocasını Mars Ettiği Nokta

ben bunların doğruluğundan hep şüphe ediyorum. 1- olayı einstein anısı olarak birine anlatmıştır fakat böyle bi anı hangi ortamda anlatılır neden anlatılmış olabilir? hocayı döt ettim diye anlatmışsa einsteina yakışmaz 2- olayı zaten hoca anlatmış olamaz yani ben hoca olsam anlatmazdım. hem...
  182. E

Bilgisayar Basindayken Sizi En Sinir Eden Sey Nedir ??

++++ sandalyeye birde abananlar oluyo duvar sanıp.100 kez ikaz etsen de rahat bozmak için doğmuşlar gibi tekrar tekrar yapmaları(yapanların fiziksel yaşı 15-25 arası)
  183. E

Video Oyunlarının Mihenk Taşları

halflife olmaması gerçekten ilginç
  184. E

Bayanların Tercihi Oyun Konsolları

olum var ya! sen o kadını seviyon ama ...
  185. E

Ne dinliyorsunuz?

strawberry fields forever- beatles
  186. E

PSP İçin Yeni Firmware

ben bi yenilik göremedim. beni alakadar etmiyo sanırım bu yenilikler :D
  187. E

Dual Core 2200 Ve P4 HT Arasında Fark var mı?

olmaz mı yaw hem de nasıl. 60 liralık x2 3600 athlon la bile aralarında bariz fark olur. tek çekirdekten çift çekirdeğe geçerken herkes performansın nasıl katlandığını mutlaka şaşırmıştır az da olsa
  188. E

Benim Emektara Bi aha Biçebilir misiniz ?

bu sistemlerden amma çok var bi ara baya tutulmuş heralde. 3ghz işlemci+ 5200 :D bi zamanların harikası. belki 300 lira eder.
  189. E

İşlemci ve Anakart Önerisi

abicim 3800 gayet yeterli bi işlemci nasıl bi programlama yapıyorsun merak ettim! onun yerine rahat klavye mouse falan al ki hiç değilse elin ağrımaz. gereksiz harcama paranı.
  190. E

Dünyanın En Büyük Orduları

ben pek de seve seve vermem. ben seve seve can verecem vatan kurtulsun diye sonra siyasiler içine edip başkasının sömürüsüne girecek yok öyle sevgi
  191. E

Geleceğe Dönüş 4 Geliyor (Fragman)

gerçek olmasını istermiydiniz? kim oynayacak filmde? senrayoyu düşünün bi. komple farkı bi yapım olur . bence devam filmi olmasın gayet güzel bi üçleme. o şekilde kalsın akıllarda. ayrıca trailer lar fake duruyo
  192. E

Ekran Kartı Tavsiyesi

4830 veya daha ucuz dersen 4650-4670 ler var ayrıca 9600 gt vs. ben çoğu oyunu 1280x960 çözünürlüğünde oynuyorum ayarlar full palit 4650 sonic bana yetiyor.
  193. E

Tübitak Bilim Teknik 42 yıllık arşiv DVD'si

kaçırmam bunu. daha önce de vermişti. Böyle bir türkçe bilgi hazinesini herkesin edinmesi lazım.
  194. E

34 yıl önce tecavüz ettiği kadını bulup özür diledi!

hakkaten la öyle özür mü olur dünya alem biliyo şimdi
  195. E

Dinciler bizi zom ederek ülkeyi ele geçirecekler

++++ arkadaşlar akp yanlısıymış yansızıymış bırakın bi kez bunları da yazılanları değerlendirin. direk yanlış yazmış demeyin doğrusunu söyleyin sebebini söyleyin. boş keseden atmanın luzumu yok
  196. E

"Sapık" kelimesini kullanınca kıyametler koptu

arkadaşım onlar içki yüzünden değil çok farklı sebeblerden ötürü olmakta. içki en fazla trafik kazasına sebeb olmakta. insanımız herhangi bir şekilde tatmin olmadığı için çok farklı yollara gidiyor farklı tatmin kaynakları arıyor. ++
  197. E

Microsoft Paçayı Kurtaramadı

nedir bu ya böyle iş mi olur. Adam işletim sistemine istediği eklentiyi koyar. beğenmeyen almaz. En saçma davalar listesine eklenmeli bu da.
  198. E

Öss Sınavınız Nasıl Geçti?

sınava giren sayısı az da o girmeyen kesim sanki hep ilk 50 bini falan alıyodu. sınav zorladı baya. düzgün çalışmamış olmanın verdiği zorluk daha çoktu. ilk bölüm türkçeyi 45 dk da tamamladım. mat 2 bile 25-30 dakka sürdü. cümleten geçmiş olsun arkadaşlar.
  199. E

ÖSS 2009 puanımı şimdiden öğrendim

en üst düzeyde kullanan yokmuş demekki. ben öküz gibi soru çözen demiyorum. bilinçli çalışma derken ders olarak algılamazsan sevinirim. takdir edersin ki yaşamımızı zevkler uğruna hunharca kullanırız ve alışkanlık haline gelen şeyler bilinçli çalışmayla! değiştirilebilir. bunu kendi başına...
  200. E

Penguen'den kriz karikatürü!

tamam da mizahtaki siyaset üzerine tartışmanın ayrı başlıkta açılması gerekmez mi? konu niçin 1960 lardaki hükümetlere kadar uzanıyor? karşılaştırma yapmak- şu olsaydı iyi veya kötü olurdu demek-varsayımda bulunmak kesin olarak yanlış bir tutum olacaktır. siyasi tartışmalara genelde uzak...
  201. E

yanıldığını söylemeden duramayacağım. bilinçli bir çalışmayla full de yaparsın kapasite olayı psikolojik engeldir aşmak da bilinçli insanların yardımıyla kolaydır.
  202. E

Penguen'den kriz karikatürü!

size helal olsun yine mi siyasi tartışmalar? neyse kapak şahane olmuş 5 dakkadır gülüyorum. sizin yorumlarınız da dahil!
  203. E

Kadına bak!!!

++zuhhaha
  204. E

Cpu kullanımı %100 yardım lütfen?

benim amd işlemcimi sürekli %70 falan kullanım oluyordu kullanan işlem falan olmuyordu ama. sistem boşta işlemi bile % 90 larda oluyordu fakat işlemci sürekli işlemde gözüküyordu. işlemci sürücülerini yeniden yükledim düzeldi.
  205. E

Sigarayı bıraktım

benim de dayım bıraktı eşiyle beraber 3 ay oldu. isteyince bırakılıyor. tebrikler.
  206. E

Y650'ye mutlaka bakın, incecik 16 inç!

en önemlisi fiyatı da belirtseydin boş yere hayal kurmazdık
  207. E

Evinizdeki Multimedya Kutusu

bi film için bilgisayar gürültüsü çekmeye gerek yok. baya kapsamlı bir ürün
  208. E

puan kötü değil olamaz da. puan yeterli veya yetersiz olabilir. puana göre bölüm seçme seçtiğin bölüme göre puan al. odtü bilgisayara gidip pişman olanlar da oluyor.
  209. E

Acıkmıs yazık:D

şimdi ağzını açsan resim çekiliyor dijital çılgınlık. resimler önemi kaybetti.
  210. E

Hollywood Çıkışı İnternette Arıyor

oyuncular krallar gibi yaşasın diye dvd ler pahalı olursa korsan kaçınılmazdır. ben uygun fiyata orjinal yandaşıyım.
  211. E

Cpu kullanımı %100 yardım lütfen?

sürücü sorunu veya virüs-trojan falandır.
  212. E

PSP Go İle Tanışın

pil süresinden haber verin. yine 5 saat oyun oynama falansa yazıklar olsun. en azından 10 saat beklentim vardı.
  213. E

GTA 4 Sakata mı Geldi?

hiç de yanlış bir tutum değil. eşcinsellik ruhsal bir hastalıktır tedavi edilmesi gerekir normalmiş gibi gösterilmez. doğaya aykırı bir durum eşcinsellik
  214. E

Çok zor olduğunu düşündüğüm bir soru

4.Sayı = 7.Sayı X 7.Sayı bu uymuyor 3514602293 ben de yanlış yapmışım.bi yerde hata yapmışım bulamadım nerede olduğunu.. çok bilinmeyen olunca da karışıyo olay
  215. E

Çok zor olduğunu düşündüğüm bir soru

arkadaşım öncelikle rakamla sayı kavramlarını ters yazmışsın. 10 haneli rakam olmaz. çözüme gelince kolay gibi duruyo bi bakayım.
  216. E

JVC'den Ultra Yüksek Tanımlı Projektör

bunu gerçek home cinema için mi üretmişler?
  217. E

% 100 Türk malı otobüs tasarlandı

1- türkiye de geliştirmek ayrı şey üretmek ayrı şey. her malzemesi %100 tr malıysa güzel. 2- otobüs devrini anca açıyoruz kapamamız gerekirken bu da kötü yanı
  218. E

Prison Break Bitti....

++ zaten belliydi böyle olacağı. öyle bi hale getirdiler ki diziyi piyangodan bi kişi çıkmadan bu işler yoluna girmezdi.
  219. E

Prof. Türkan Saylan hayatını kaybetti

doğru diyorsun bu çağda dinmiş minmiş hepsi aldatmaca zaten;) allah rahmet eylesin. yaptığı iyi şeyler adına.... elbette herkes gibi o da kendi inandığı şeyi savunup başkalarına yayma hakkını kullandı. sizlerinde böyle hakkı var onu kötüleyeceğinize sizler de kullanın haklarınızı
  220. E

Prison Break Bitti....

kellerman da geri döndü ya scolfield ı da geri döndürebilirler hiç belli olmaz.
  221. E

Masaüstü öneri

önce ekran kartını belirle iki üç tane. sonra bunların birbiri arasındaki karşılaştırmaları netten kolayca bulursun zaten. karşılaştırmaları okurken kullanıcıların yorumlarına da rastlarsın hangi işlemci ideal olur ekran kartına falan. sonra anakart ve ram devam edersin. bu şekilde yaparsan...
  222. E

Halterci bayandan şov

amuda da kalksa tebrik etmek lazım o cüsseyle yapıyosa
  223. E

RAM'mi İŞLEMCİ'mi?

ekran kartın onboard sa ram takviye yapman biraz farkedebilir. Sade işlemci değişimi düşünmek yanlış olur o sisteme. en iyi çözüm uygun fiyata komple yeniden toplamak. http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=2546 bu ürün gayet uygun fiyat.
  224. E

Eurovision 2009 Birincisi Norveç'in Şarkısı - Alexander Rybak - Fairytale

+++ canlı performans sahne şovu kötüydü hadisenin. norveç gösterisiyle aradaki keman la falan gayet güzel. Ama puanlamada bu kadar fark olması pek adil görünmüyor. hakeden aldı hakettiğini sonuç olarak
  225. E

N-Gage Platformu Güncellendi!

n-gage cls - QD modellerine bi kardeş daha çıkarmamakta neden bu kadar ısrar ediyor anlamadım. taşınabilir oyun konsolu adı altında başarısızlıktan mı krkuyor nedir ya
  226. E

PES 2010'dan İlk Kare!

artık önem arzediyor ayrıntı. hd oyun oynarken her ufak ayrıntı gerçekçiliği bir kat daha artıracaktır. gol attıktan sonra yakınlaşması bile yeter. Ayrıca wide yerine normal mesafede oynayınca da gayet güzel oluyor. veya became legend.
  227. E

Amazon Kindle DX, Gazeteye Benziyor

ucuz değildir. ülkemize gelirse hiç değilse kitap okumama bahanesi oluşturur. pa-ha-lı
  228. E

Ne dinliyorsunuz?

timur selçuk-sen nerdesin eski bir şarkı
  229. E

Yeni Ürün PSP Go! mu Olacak?

çift analog, çifter L-R tuşları olan divx direk çalıştıran, klavye olmasa da dokunmatik ekranı olsan bir ürün olsa süper olur. Boyut tabiki biraz büyük olacaktır ama bu haliyle de zaten cepte taşınacak bir ürün değil. o nedenle biraz büyük ve daha fazla pil ömrü olan klavyesi olan bir ürünü...
  230. E

Ubuntu v.s. fedora

ben ubuntu kullandım. xp yi aratmadı. Tek eksiğinden dolayı xp ye döndüm. o da ses kartının 5+1 çıkış vermemesi. kart biraz eski o yüzden sürücü ayarlayamadım. ha bi de oyun oynuyorsan pes -wow vs ubuntu altında çalışmazlar.
  231. E

Maraş Dondurmacısı Ve Japon Turist

sabırlıymış capon
  232. E

Teste katıl şaşır!!!

ana işlem 9 ile çarpma. bir sayıyı 9 ile çarpınca rakamlar toplamı 9 eder.
  233. E

Her Şeyi Bilen Kadın

şaşılacak birşey değil. basit bi yapıda antni var mı ve standart evde bulunurmu sorusuyla televizonun elenmeyen seçenekler arasında kalması normal birşey... ama eğlenceli, oynamanızı tavsiye ederim.
  234. E

Google'dan 23 Nisan için logo!

koro halinde söyleyelim. Bu arada 23 nisan baya kapsamlı bi gün olmaya başladı google ın türkiye sayfası değil de ana sayfasında koysa o logoyu daha makbule geçerdi.
  235. E

Başörtülü casus istemiyoruz

yasayı kaldırın. elbet türban yasasını koyan da bir insan dı. siz hangi akıl ve fikirle "yasa var olmaz" da bilmem ne vs gibi açıklamada bulunursunuz? bu ülkenin bi vatandaşı başında bir bez parçasıyla çalışamayacak. neden? çünkü yasa var. neden? çünkü O yasa olmazsa iran oluruz şeriat olur...
  236. E

Bir şarkı sözü içinde sizi en çok etkileyen cümle nedir?

Rüzgar uğultusunu hapsetmiş İçten içe esiyor, Rüzgarın sesi kesilmiş gibi , Ağaçlar kuytularda Sessizce hışırdıyor , Rüzgar bir sır gibi Zamanını bekliyor .
  237. E

AMD'den Ödüllü Anket - Athlon X2 7750 Black Edition İşlemci Kazanma Şansı

ilk kullandığım işlemci intel p3 933mhz di. arkadaşlarda p4 3 ghz pcleri de kullandıktan sonra ilk defa çift çekirdekli kullanınca baya bi şaşkınlık oluşturdu tabi. amd 3600 x2 oc yapmadan bile süper gelmişti. sonra 4200 x2 şimdi ise 5200 x2 kullanıyorum. seneye de bi 4 çekirdek takarım.
  238. E

Gta IV 3mb!

tır dolusu kumu bir el arabasına sığdıramazsınız.
  239. E

Google Kapanıyor

salak mı bunlar? google o desteklemeyi ne amaçla yapıyor haberleri yok heralde.
  240. E

Gta IV 3mb!

ciddi misin?
  241. E

3D webcam'ler her amaca hizmet ediyor!

3d nin 2 boyut izdüşümü izlediğimiz görüntüler. bu kayıt sayesinde ise uzaklık algısıyla izliyorsun görüntüleri.
  242. E

Soru En son hangi filmi izlediniz?

ben de geçen gün izledim. güzel bir film
  243. E

Microsoft Kısıtlamayı Abarttı

bi şekilde değişirilir o problem değil
  244. E

Mp3 Player Tavsiyesi....

sansa clip - boyutu ufak,şarjı idare eder(14-15 s), ses kalitesi çok iyi, radyosu kaliteli, müzik atmak kolay, ekranı var. ben 2gb radyolu carrefour dan 79 liraya almıştım. 4 gb radyolu veya 2 gb radyosuz versiyonları mevcut.
  245. E

Konsolların Nesli Tükenecek mi?

tüm oyunlar pc ye dönmez de iyice multimedia ortamı haline dönüşür konsollar. tabi oyun oynama rahatlığı sebebiyle yine tercih edilir pozisyonda olacaktır. Fakat yeni nesil kosollar 2012 de çıkması için ps3 ten baya bi evrimleşmesi gerekir. uydu alıcı veya karasal dijital yayın alacak donanım...
  246. E

Bir Zamanlar CD Diye Bir Şey Vardı

flac tercih ederim. mp3 ten soğumaya başladım yavaş yavaş
  247. E

Bu Walkman Çok Yetenekli - Sony Walkman NWZ-S638F

ürün kaç saat müzik kaç saat video oynatabiliyor? kalite bakımından ,flac dosya çalabilen ve fyatı uygun olan sansa clip ile kıyaslanınca nasıl?
  248. E

Uzay Aracı Gibi Dizüstü

başlık özelliklerini maksimum demiyor ki kontrol kısayol tuşları bakımından . herneyse iyiye benziyor tabi fiyat çok önemli.
  249. E

Linux'a geçicem. D sürücüsü ?

pardus yerine ubuntu da kurabilirsin. şu an kullanıyorum yeni kurdum gayet kolay ve xp benzeri kullanım olarak zorluk çekmezsin. ilk yüklediğinde bikaç ayar yaptın mı ses-ekran vs tertemiz kullanırsın. ekstra uygulamaları vs paket yöneticisinden kolayca seçip kurarsın. ben oyun ve film(5+1 ses...
  250. E

Samsung Devasa Telefon İşine Girdi

hd video oynatırsa süperdir :D bi de gta4
  251. E

Düşünce Özgürlüğü de Bir Yere Kadar

helitron ilk mesajda belirten konunun içinde sanki başka mana arıyorsun. başlığın açılma amacı belli. niye alınıyorsun ki. tamam hristiyanlığı ,islamı vs bi kenara bırak tanrı-allah- ne dersen.. bırak bunları madem. bilmek istediğim birşey var. bilimsel konulardan bahset biraz. big bang düşünme...
  252. E

499 TL'ye Netbook Olur mu?

ilk çıktıklarında asus 7" modelinin 330 liraydı hepsiburada da kampanya. taşınabilirlik çok güzel de insanın gözü bozulur bunda.
  253. E

Intel IT Manager 3: Unseen Forces

böyle tarayıcı üzerinden olmayan kaliteli ve gerçekçi simulasyon oyunu var mı?
  254. E

İlginçtir

rüya 2-3 saniye sürmez. kesin bilgi yoktur fakat rüya görülen evre 5-30 dk arası değişir. her gece ortalama 5-6 kez periyodik olarak tekrarlanır.
  255. E

God of War PSP'ye 2. Kez Gelebilir

niçin psp oyunu yapmaya tövbe etmişlerdi ki? ayrıca psp nin en iyi oyununu devam ettirmek onların da yararına olmaz mı?
  256. E

Facebook ta İnanılmaz Hata!

facebook a mail at. uyar onları. mahkemeye veririm falan de
  257. E

AOpen'dan Ödüllü Anket

solanda çok güzel duracak ürünler çıkardı. teni çıkan az enerji tüketen ve sessiz sistemle tam istediğim şey.
  258. E

İşletim Sisteminizi Yanınızda Taşıyın - Slax Linux

her usb ye olur. usb ye bootable yapar. usb boot olan anakartlarda sorunsuz kullanırsın. çöken sistemlerin verilerini kolayca kurtarabilirsin ve en ihtiyaç duyduğun zaman sistemin çökmesi sonucu can yeleğin olur.
  259. E

Bu Pc, Verecegim Paranın Hakkını Verir mi ? Acemiyim Biraz Yardımcı Olun Lutfen ::)

arkadaşım dalga geçmiyorsun di mi? bu parçaları pahalı diye mi seçtin? 3 tane kasa toplarsın dediğin oyunları çalıştırabilecek. umarım dvd film falan izlemek için de hd-dvd rom falan almaya kalkmazsın
  260. E

Güç kaynağı için yardım edebilirmisiniz

http://www.hepsiburada.com/frisby-6905bs-p4-300w-kulplu-atx-kasa/productDetails.aspx?categoryid=1013&productid=bd70686 ben bu kasayı kullanıyorum amd x2 4200+ palit 4650oc + gigabyte anakart 780g herhangi bir sorun çıkarmıyor.arada çift harddisk çift dvd falan takılı oluyo.
  261. E

Bak Şunun Yaptığına :)

ilginç tabi...
  262. E

Rapidshare'de Beklemeye Son!

1m bağlantı var. aralık-70 ocak-60 şubat-60 gb jdonwloader sürekli açık hep yeni link paketleri ekleyip indiriyorum hd film divx vs..
  263. E

Ekran kartı driver sorunu

http://www.cpuid.com/download/pcw2008_v1871.exe bu programı indir sistem özelliklerine bak bi. ekran kartı bilgilerini ayrıntılı şekilde veriyordu bildiğim kadarıyla.
  264. E

PNY'dan NVIDIA Quadro FX 370 LP

bu kartların artık oyunlarda da giriş seviyesi oyun kartlarının performansını verebileceği şeklide haber duymuştum ne kadar doğru?
  265. E

"Photoshop Harikası" Böyle bişi sanırım

o da olsun di mi? baştan yaptı resmen
  266. E

Rapidshare'de Beklemeye Son!

jdonwloader öneririm bunun yerine. modem bilgilerini girince otomatik modem resetliyor. girmessen yine 15 dk. bekliyor dosya başına.
  267. E

Müslüman olan varmı

+++ bi fıkra okuyup da keyiflenemeyecekseniz yaşamayın bari
  268. E

Bu topu En Uzağa Kim Atar

5125 daha fazla yemiyo
  269. E

İnternetin Tarihi [video]

ah bu ordu olmasa bugünkü karmaşa olmazdı ilkellikle mutlu mesut yaşardık...
  270. E

Hacker ama tarzı farklı

güzel hazırlamış. Çok ilginç fikirler. Gerçeklikle alakası olmasa da insanı güldürüyo
  271. E

Dünya'nın 30 Yıl Sonraki Hali

tam da geleceğe dönüş filmini tekrar izlemiştim. Filme de bu bilim adamları mı tavsiyede bulundu ki merak ediyorum. film iyi hoş ta zamanlar pek ii değil 2015 uçan araçlar vs vs.. herneyse bunlar tahmin özürlü...
  272. E

Vista'dan XP'ye ücretli geçiş mahkemelik oldu

davalık konu değil. alma kardeşim o laptopu. ya da linux lu al olsun. korsan xp çak bi de... puff yani
  273. E

Ne dinliyorsunuz?

reamon - supergirl
  274. E

1 GHz İşlemcili Cep Telefonu!

bence gereksiz ince yapmışlar. mobil ürün dedin mi batarya süresi uzun olacak. cihazı az daha kalın yapıp pil süresini 12-15 saate yaklaştırsınlar. böyle bi ürünü alıp da yanımda fazladan mp3 player taşımak istemem açıkçası. 4 saat müzik 2 saat internetle pili bitiyorsa yazık...
  275. E

Kore İnternette Uçacak

benim anlamadığım telekom onca para indiriyo kim yiyo bu parayı? kimse yemese türkiye şimdiye çoktan koreyi geçmişti. ne yatırım ne bişe...
  276. E

NFS Serisi Aksiyona mı Dönüyor?

kaliteli be online oyun kurtarır. simulasyona yakın ve aksiyon diye iki ayrı oyun çıkarması nfs isminin hedef kitlesini genişletmekten başka birşey değil. bence kurtarır. online oyunun ücretsiz olması da gerçekten güzel bir hediye.
  277. E

Seyir Alışkanlığınız Değişecek

Bence çok geniş. 16:9 ile 21:9 arası falan olsa daha ii olur. şöyle 17:9 falan veya 2:1
  278. E

Küçüklere Fatality Çekmenin Cezası

hatta diziyi yayından kaldırdılar dı bi ara. şimdi ise daha beterleri abuk sabuk diziler doldurdu tv leri. eskileri hiç değilse çizgi film adındaydı gerçekliği daha kolay ayırt edebiliyordu çocuklar. herneyse ....
  279. E

Evrenin derinliklerine yolculuk yapalim...

gerçekten güzel bi program kesinlikle bir kez olsun deneyin. Ben uzun zamandır kullanmaktayım. çok eğlenceli ve büyüleyici.
  280. E

Need for Speed: UnderCover [2008]

bu oyundan gerçeklik beklemek biraz garip durmuyor mu? gerçeklik isteyenin grid veya simulasyona daha yakın oyun oynaması gerekmez mi?
  281. E

GTA 4 fiyasko mu?

ben emek harcanmamış bi oyun olarak görüyorum. madem adam gibi uyarlayamayacan hiç çıkarma. Hem koca firmasın az çalış da mevcut donanımda şaheserler oluştur...
  282. E

Asus Maliyet Olayını Abarttı

aynen. tüm multimedia işlemlerini görüyor ve oyun konusunda eğlence merkezi gibi. celeron lu bu kutuyu almak pek akıl işi değil
  283. E

Resident Evil 5 Demo Geliyor

resident evil gamepad ile oynanır. bi kaç mouse yaması olsa da tavsiye etmem.
  284. E

Ne dinliyorsunuz?

bu çok özel bi başlık oldu. en ilginç en güzel müziklere rastlıyorum bu başlık altında. herkese teşekkürler.
  285. E

Size Özel Media Center

bana hiç pratik gelmiyor böyle uygulamalar
  286. E

Ne dinliyorsunuz?

yanni - meditation
  287. E

Bir MSI Wind PC Hikayesi

herkesin başına gelebiliyor böyle durumlar. Geçmiş olsun troy.
  288. E

Yeni BenQ S6 Mobil İnternet Cihazı

fiyatı 600 ve yukarısı olrsa pandora gibi bir cihaz almak daha iyi olmaz mı? daha ucuz ve işlevsel duruyo o
  289. E

Sega Vision'dan İlk Bilgiler

rekabetçi bi ürün değil maalesef
  290. E

Grand Theft Auto IV'ün önerilen sistem ihtiyaçları açıklandı!

ya tamam biliyorum da hani belki dedim bi umut la açar :turned:
  291. E

Japonya Ne Kadar Hızlı?

raid sistemli 15000rpm lik diskler hazırlamıştır onlar zaten.
  292. E

Sonbahara Hazır mısınız?

4 tane usb girişini kullnırsa belki işe yarar bi ısı sağlayabilir
  293. E

Grand Theft Auto IV'ün önerilen sistem ihtiyaçları açıklandı!

hd3200 onboard ile oynanırmı acaba?
  294. E

Kıyametin kopmasına 8 gün kaldı !!!

tabiki hepimiz faydalanacağız ama bu magazincilerin haber anlayışlarını görüp de dalga geçmemek olmaz. Her önüne gelen kulaktan dolma bilgilerle haber yapıyor.
  295. E

(Anket) 2007'nin En İyi PC Oyunları?

hl2- orange box denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum tam bi bilimkurgu film tadında. orta bir sistem ile güzel grafiklerin tadını çıkarın
  296. E

combineler dünyayı ele geçirecek kaçınn
  297. E

half-life ı bilen ve resmi göreniniz var mı? resmi internette dolaşırken buldum. tesadüf işte
  298. E

Google'dan Patlamaya Destek

zombilerin kafasına vurun
  299. E

Dijital Yayınların Geleceği

ben kullanmıyorum. pc+sınırsız internet olduğu müddetçe ilgimi çekmiyor.
  300. E

Dizüstüm çok yavaş çalışıyor. acil yardım!!!

san andreas bile oynuyom gerçi baya bi kasıyo ama. ilk ps1 oyunlarını emulatörle oynadığım zmanı bile hatırlıyom. ne günlerim geçti bu pc ile