Arama sonuçlarınız

1. V

Asus Menteşe Değişimi

Asus N61JQ sahibiyim. Bilgisayarın sağ menteşesi kırıldı ve ekran kısmından ayrıldı. Menteşeyi internetten alıp kendim değiştirmek istiyorum. Daha önce değiştiren var mı? Ya da nasıl değiştirileceğini anlatan açıklayıcı ve güzel bir anlatım varsa paylaşır mısınız? Kasayı açmakta sorun yok da...
  2. V

Windows 8.1 Ekran Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda windows 8.1 yüklü. Değişik bir sorunla karşı karşıyayım. Bilgisayarı şarjdan çıkarınca ekran tamamen kapanıyor. Ancak bilgisayar çalışmaya devam ediyor, sadece ekran simsiyah. Şarja takar takmaz da açılıyor. Sorunun güç seçeneklerinde olduğunu düşünerek orayı...
  3. V

Unity ve 3D Studio Max Hakkında

Arkadaşlar final projem sebebiyle 3DS Max ve Unity kullanarak bir oyun yapmam gerekiyor. İkisine de çok yeniyim. İnternette bilimum eğitim videoları mevcut ancak eğer sizin bildiğiniz kaliteli dersler varsa paylaşırsanız sevinirim.
  4. V

Galatasaray'ın hocası Terim şimdi bitti

Fatih Terim bitti Spor yazarları artık gerçekleri yazsın ve söylesin. Bıraksınlar şu ahbap çavuş ilişkilerini. Çıkarları yüzünden mesleklerine ihanet etmesinler. "Bizim TV programına katılmaz. İnadına rakiplerimize gider" korkusu yüzünden halka yalan yanlış bilgi verenler yüzünden spor...
  5. V

Ohio State Üniversitesi Bando Takımı

Biz burda üniversite harçlarıyla uğraşalım, bazı üniversiteliler üniversiteyi eylemden eyleme gitmek olarak görsün, her semte üniversite açalım dersane binası formatında. Bir de adamların üniversite anlayışına bakın. Üniversite dediğin böyle bir organizasyon olmalı bence. Bir de kesinlikle böyle...
  6. V

Turkcell Superonline Nakil İşlemi

Arkadaşlar Eylül 2011'den beri superonline fiber interneti kullanıyorum. 24 ay taahhütüm var. abone olurken öğrenci olduğumu belirttim ve nakil işleminin nasıl olacağını sordum taşınma ihitmalime karşı. şimdi ağustos ayında yeni bir eve taşınıyorum ve nakil talebinde bulundum. yeni evde fiber...
  7. V

Derbi davasında 2 tahliye

HT SPOR / Ahmet Selim Kul 12 Mayıs'ta Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan Spor Toto Süper Final maçında çıkan olaylar sonrası açılan davanın ilk duruşması bugün görüldü. Tutuklu sanıklar Hasan Cem Çiçek ve Ediz Bilal Yakışan da tahliye edildi. Böylece davada...
  8. V

Melo Defteri Kapandı

Felipe Melo ile Galatasaray arasında bir süredir devam eden müzakerelerin kesildiği açıklandı. Felipe Melo'nun menajerliğini yürüten ''Rodri'' lakaplı Jose Rodriguez Baster'e ait olan ''Promoesport Bcn'' adlı ajanstan yapılan yazılı açıklamada, Melo ile Galatasaray arasındaki müzakerelerin...
  9. V

Forumdaki kayıtsız üyeler

Son zamanlarda gözüme çarpıyor da kayıtsız üyeler forumda istedikleri gibi mesaj yazabiliyorlar. Ben bunun kaldırılması taraftarıyım. Sonuçta kayıtsız üye kafasına göre bişeyler yazıyor oraya, oldu ki yanlış bişey yazdı, boşu boşuna tartışmalar çıkıyor forumda bir kayıtsız üye yüzünden. Bence...
  10. V

İkinci hat aktivasyonu

Arkadaşlar 2 ay sonra yurtdışına çıkacağım erasmus nedeniyle. Gideceğim okul bana orada kullanmam için bir hat verecek. Şu an iphone 4s kullanıyorum ve içinde turkcell hat var. şimdi ben ikinci hattı takıp aktivasyon yapsam, sonradan turkcell'i takıp kullanabilir miyim?
  11. V

Yine Fatih yine polis şiddeti

Video için: http://video.milliyet.com.tr/video-izle/Yine-Fatih-yine-polis-siddeti-NRzityOhMZrR.html Kapalı mekanda sigara içen sivil polisler, kendilerini uyaran personeli evire çevire dövüyor. Kimisi silah dayıyor kafasına. Kimisi jop kullanıyor. Görüntüde polisin üzerine çullandığı vatandaş...
  12. V

Neler Yapıyor Bu Adam

Youtubeda gezerken denk geldim adam neler yapıyor arkadaş biz de takla atınca mutlu olalım :D http://www.youtube.com/watch?v=xhG4F1ijD1k
  13. V

GSGM'den Arena şoku

İnönü Stadı'nın yeniden yapımı sırasında TT Arena'yı kullanmak isteyen Beşiktaş'ı reddeden G.Saray'a GSGMşoku... Stadın haklarını elinde bulunduran Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM), Cimbom'a rağmen Kartal'a kiralamayı kabul etti. Yıllık 1.5 milyon TL kira, isim hakkının yüzde 25'i ve stat...
  14. V

Moderatöre Bildirmek

Bilindiği üzere aykırı gördüğümüz mesajları moderatöre bildir butonuna basarak şikayetimizi belirtiyoruz. Bu SDN nin sevdiğim bir özelliği. Ancak benim bir önerim var. Şikayet ediyoruz ancak bir işlem yapıldı mı, işlem yapılmadıysa neden yapılmadı bunları bilmiyoruz. Bence biz o butonu...
  15. V

Asus N61JQ Webcam Sorunu [Çözüldü]

Arkadaşlar Asus N61JQ model laptop kullanıyorum. Webcam nedense çalışmaz oldu. uzun zamandır kullanmıyordum o yüzden ne zamandan beri çalışmadığını bilmiyorum bugun bir deneyim dedim MSN ve Skype'ta hiçbir şekilde çalışmadı. Sonra asus'un kendi programı olan Asus LifeFrame'i açtım orda da...
  16. V

Iphone 4S Kılıf

Arkadaşlar iphone için kılıflar ve aksesuarlar satan yabancı bir site biliyor musunuz? Dealextreme tarzı birşey arıyorum ucuz olsun diye :mrgreen:
  17. V

DSLR Tavsiye

Arkadaşlar yeni bir DSLR almak istiyorum. Bu benim ilk kameram olacak. Sizlere birkaç sorum var. Küçük bir araştırma yaptım. Nikon D90 çok öneriliyor ancak yüksek bir fiyatı var ülkemizde. Nikon D5100 modeli de öneriliyor. Bu model biraz daha ucuz. Ne alsam karar veremedim. Bu konuda deneyimli...
  18. V

BroadCastTheNet Davetiyesi

Arkadaşlar elinde broadcasthenet davetiyesi olan varsa gönderebilir mi? 20mbit fiber kullanıyorum seed sorunum yok.
  19. V

Superonline Adil Kullanım

Arkadaşlar dün itibariyle Turkcell Superonline Fiber İnterneti kullanmaya başladım. Tarifem 20 Mbit limitsiz tarife. Kullanan arkadaşlara bir sorum olacak bu tarifede belirli bir adil kullanım limiti var mı? Varsa kaç gb? Eğer limiti geçersek hız kaça düşüyor?
  20. V

İlginç Eşyalar

Arkadaşlar ilginç eşya ya da teknolojik zamazingoların satın alınabildiği bir site biliyor musunuz?
  21. V

Çift işletim sistemi kurmak

Arkadaşlar bilgisayarımda Windows 7 Home Premium işletim sistemi var. Ben bir de yanına linux kurmak istiyorum ancak kurduğum linux windows'umu hiçbir şekilde etkilemesin istiyorum. Bunu nasıl yapıyoruz yardım ederseniz sevinirim.
  22. V

PSP Oyun Tavsiyesi

Arkadaşlar PSP'ye yeni oyunlar yükleyeyim diyorum. God Of War tarzında olabilir ya da mutlaka oyna dediğiniz oyunlar varsa tavsiye edin lütfen.
  23. V

Asus Notebook Ram Artırma

Arkadaşlar Asus N61JQ notebook sahibiyim. Şu anda 4gb ram var sistemde ve ben bunu 8 gb yapmak istiyorum. Bilgisayardaki ram: http://www.crucial.com/systemscanner/viewscanbyid.aspx?id=886CA7CA31D926C3 Yeni bir 4 gb alsam mevcut ram ile sorunsuz çalışır mı yoksa 2 tane 4 gb mı alayım...
  24. V

18 Wheels of Steel

Arkadaşlar geçenlerde bir direksiyon set alayım dedim ve aldım. Şimdi art arda yarış vb. oyunlar oynayasım geliyor. Biraz da kamyon süreyim diyorum :D Siz hangi 18 wheels of steel serisini önerirsiniz? Windows 7 de sorunsuz çalışsa süper olur
  25. V

Modern Warfare 2 Multiplayer

Arkadaşlar üniversitede okulun yurdunda kalıyorum. İnternette bazı yasaklar var mesela paylaşım sitelerine erişim yasak. Ama xfire gibi multi oyun oynama programları da yasaklı sanırım. Başka şekilde multiplayer oynama şansım var mı? :confused1:
  26. V

Kulaklık tavsyiesi

Arkadaşlar Sennheiser CX-300 kulaklığım var. Kulak-içi tarzda bir kulaklık. Ancak bir de normal stilde kulaklık almak istiyorum. Aklımda Sennheiser HD218 var. Bu kulaklığın kalitesine yakın önerileriniz varsa paylaşırsanız sevinirim :)
  27. V

Bios update ardından açılmama sorunu

Asus N61JQ kullanıcısıyım. Asus'un kendi sitesinden bios update dosyasını indirdim.Daha sonra biostan update yaptım. Verifying dedi işlem tamamlandı. Ekranda 'shutdown in 2 seconds' dedi ve 2 saniye sonra bilgisayar kapandı. bilgisayarı tekrar açmak için güç düğmesine bastım ancak ne ışık yandı...
  28. V

Asus Express Gate

Merhaba arkadaşlar Asus N61JQ notebook sahibiyim. Bilgisayarda express gate işletim sistemi de var. Bilmeyenler için windows'u başlatmaya gerek kalmadan internette surf yapılabilen vs. küçük işletim sistemi. Ancak express gate i nasıl çalıştırırım bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
  29. V

Chip şubat sayısında DVD sorunu

Arkadaşlar bugün bir markete girdim dergi alacaktım.Dergilere bakarken chip ile birlikte level dergisinin dvdsinin verildiğini gördüm. ama derginin arkasındaki dvd içeriğiyle o dvdnin hiçbir alakası yoktu. Bu nasıl olur bir bilginiz var mı?
  30. V

Crysis yardım

arkadaşlar crysis'te son bölüme geldim gemili bölüm. Aşağıdan tac topunu aldım fakat o silahla ateş edemiyorun kitlenilen hedef yok diyor. o koca yaratığı zar zor öldürdüm fakat sonra denizden daha büyük birşey çıktı. ne yapmam lazım? bilen arkadaşlar lütfen bir yardım edin
  31. V

Uçuş Simulasyon Oyunları

Merhaba ShiftDelete ailesi. Ben microsoft flight simulator tarzında bir oyun oynamak istiyorum ama tam olarak karar veremedim. Sizin de bildiğiniz bu tarz oyunlar varsa lütfen benimle paylaşın.
  32. V

Toshiba Qosmio x505 tavsiye

Arkadaşlar Toshiba Qosmio X505-Q885 ya da Q870 almayı düşünüyorum. Ama başka alternatiflere de yönelebilirim. BU iki laptop'a yakın özellikte tavsiyeleriniz varsa lütfen bir yardım edin. Şimdiden teşekkürler.. X505-Q870: Toshiba Qosmio X505-Q870 Notebook PC at CircuitCity.com Q885: 18.4...
  33. V

Cid: ile başlayan reklam pencereleri

Arkadaşlar 1 aydır internettr gezinirken birden istemsiz reklam pencereleri açılıyor.genellikle kumar sitelerinin reklamları ya da cep melodi vs. reklamları oluyor. bilgisayarımı spyware,adware vs.'lere karşı tarattım ancak herhangi bi sonuç alamadım. Sizde de bu sorun var mı? yoksa nasıl...
  34. V

Arkaplanda çalan müziği kaydetmek

arkadaşlar mesela bir internet sitesinde flash playerdan bir müzik çalıyor. bu müziği blgisayarıma kaydetmek için kullanabileceğim bir program var mı?
  35. V

En Yeni Haliyle Checkirge Forum

Arkadaşlar forumumda birkaç düzenleme ve tema değişikliğinden sonra forum son halini almıştır. Sizlerin de forum hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Bana destek olursanız sevinirim. Checkirge Forum
  36. V

Acemi Blogcu

arkadaşlar ben acemi blogcuyum.öncelerden forumlarla uğraşırdım ama bi de bloga el atıyım dedim.şu anda bi forumum ve yeni bir blogum var. blogum: www.emre38.blogspot.com forumum: www.checkirge.net yorumlarınızı ve sitelerim hakkında önerilerinizi bekliyorum Arkadaşlar yorumlarınızdan yola...