Arama sonuçlarınız

1. A

Chrome - Gizli Pencere Esprisi

Arkadaşlar Chrome'daki Gizli Pencere nin normal pencereden zerre farkını bulamayanlardanım. Bilen varsa bu garibana söyleyebilir mi? Güzel düşünülmüş fakat ortada bir şey yok :)
  2. A

8 Mbps'e kadar ne demek?

Merhaba arkadaşlar, az önce internet üzerinden tarifemi TTNet NET 4 tarifesi yaptım ve 8 Mbps'e kadar hız yazıyor. Bu ne demek? Ben tam olarak hangi hızda bağlanacağım? Ayrıca tarifem TTNet sitesinden NET4 olarak gözüküyor hemen değişti yani; fakat ben o hızı şu anda kullanamıyorum...
  3. A

Bu Disk Biçimlendirilmemiş / Dosya Kurtarmak

Düzenlendi... Sonradan dosyaları kurtarmak aklıma gelmemişti. Soruyu sorarken cevap vermişim... captaingreen teşekkür ederim.
  4. A

81 İlimizi Bulalım

Evet arkadaşlar 10 dakika içinde kaçınız 81 ilimizi hatırlayıp yazabilir. Ben 73 ilimizi yazabildim... 10 dakikada 81 ilimizi bul ! :: Peki yaz siz?
  5. A

C:, D: yeni pencerede açılıyor

Merhaba arkadaşlar, C: olsun D: olsun yeni pencerede açılıyor. Ayarlardan her klasörü yeni pencerede aç seçeneği seçili değil ona dikkat ettim. Bu bir virüs mü? Teşekkürler...
  6. A

Klasör Kurtarmak? (Recovery)

Merhaba sayın SDN üyeleri, ben silinmiş dosyalarımı O&O Disk Recovery ile sorunsuza geri getirebiliyorum gayet güzel her dosya türünü ayrı ayrı buluyor fakat bu sefer benim sildiğim bir klasöre ihtiyacım var onu nasıl geri getirebilirim. Application Data içindeki Mozilla ve Thunderbird...
  7. A

Messenger Zaten Yüklü Sorunu

Merhaba arkadaşlar, bildiğimiz üzere Messenger'ın son sürümünde Unistall sorunları var. Bilgisayarımdan kaldırdığım Messenger'ı tekrar yüklemek istediğimde zaten yüklü diyor. Alt versiyonları yüklemeye çalışınca bir üst versiyon yüklü diyor. Aslında yüklü değil. App Data ve Program Files'daki...
  8. A

Türk Bayrağı'nı İndirmeye Çalışanlara Ceza

Geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda Şanlı Bayrağımızı indirmeye çalışan kişilere 18 yıl 3 ay hapis cezası verilmiştir. Ayrıntılar gelecek...
  9. A

SDN'de üye olmak :)

Yorum yok :D :whistling:
  10. A

Anket

Hahhahah :D Anlayan anlıyor :D :img-music:
  11. A

Bıktık

Sayın arkadaşlar forumun ve sitenin her yarım saatte bir çökmesine-girilmez hale gelmesinden bıktık. Şu işe bir çözüm bulun bize işkence çektirmeyin. SDN'den başka neyimiz var ki? Az önce bu konuyu açmaya çalıştığımda bir baktım başka bir konuya cevap yazmışım. Konu açıyorum ama konunun ilk...
  12. A

Pişman değilim yine olsa yine yaparım :)

Aranızda rekorumu kırabilecek var mı? Çok komik olmasada en uygun yer burası diye düşündüm. Bunu paylaşmadan duramazdım...
  13. A

Başlık Sembolleri Karışıklığı

Arkadaşlar resimde de göreceğiniz üzere forumdaki başlıkların yanında bulunan sembollerde bir karışıklık var. Mesaj yazdığım konuyu "1" deki gibi kilitli gösteriyor. Sadece baktığım bir konuyu ise "2" deki gibi mesaj yazmışım gibi gösteriyor. Bu yanlışlıkların düzeltilmesi lazım... Aa konu...
  14. A

Sony Walkman Pc Görmüyor

Arkadaşlar elimde Sony NVZ-B133 Walkman cihaz var. Bunu bilgisayarıma taktığımda bilgisayar sorunsuzca görüyordu ve dosyalara erişebiliyordum. Format attım ve sp3 yükledim ve artık usbye taktığımda sadece takıldığını anlıyor ama sadece şarkıları çalabiliyor. Winamp ya da Media Player'la çalma...
  15. A

SDN Yapma bunu...

Arkadaşlar konuyu okumadan hemen kitlemeyin. Reklam olmasın, zart olmasın, zort olmasın demiyorum. Bu google reklamı oraya gelir mi hiç? SDN'nin forumtrden ne farkı kalacak o zaman. (Reklam olsun olmasın demiyorum ama şu iğrenç google reklamlarını koymayın, onlar tıklamaya göre ücret veriyor...
  16. A

Pardus - Ağa Bağlanamama Sorunu

Not: Sorun çözüldü arkadaşlar. Sebebide lanet olası karakter sorunu. Yönetici şifresinde "ü" harfi vardı onun için bağlanmıyormuş ağa bunu kendim keşfettim. Şifremi değiştirdim ve sorun düzeldi. Türk işletim sistemi kullanıyorum ü harfi koyamıyorum bu bana koyuyor asıl... Arkadaşlar az önce...
  17. A

Google Hesabım Kapatılmış

Arkadaşlar daha açalı 1 ay olmadı ama google hesabımın bugün kapatıldığını fark ettim. Sadece facebooktan gelen epostalar geliyor hesabıma. Hiç birşekilde başka bir amaçta kullanmadım... Bir de o posta adresinden msne giriyorum.(msnde sorun yok tabiki) Ne oldu neden oldu bilmiyorum...
  18. A

Ubuntu Kurulum

Arkadaşlar ubuntu indirdim fakat kurulumda takılıp kalıyor. Boot ediyorum normal kurulum diyorum takılıyor yarım saat bekledim tık yok. Bilgisayarı açtım windows üzeriden kurmayı denedim biraz bilgi topluyom filan dedi sonra yine dondu kaldı. Ne yapabilirim...
  19. A

Linux'a geçiş

Arkadaşlar Linux'a geçmeye karar verdim biraz araştırdım bir sürü versiyonu var ben hangisini almalıyım ve nereden alabilirim?
  20. A

Nerde O Eski SDN?

Arkadaşlar bunu görünce "yazıklar olsun" "bu kadar mı olur" vb. cümleler kurmaktan kendimi alı koyamadım. Eminim çoğunuzda görmüşsünüzdür. Lütfen kimse kızmasın kimse darılmasın ama ayıp denilen birşey var. forumtr denilen lanet olası yerde bile bu kadar reklam yok. Ayıptır abiler SDN ne...
  21. A

Msn 9 Her 3 Saniyede Bir Kopuyor (xp sp3)

Arkadaşlar xp sp3 kullanıyorum bi alakası varmı bilmem ama msn 9 un betasını kullanırken sorun yoktu. msn 9 tam sürüme geçtim (ingilizce) yine sorun yoktu dün akşam Türkçe msn 9 yükledim akşam sorun yoktu bu sabahtan beri giriyorum kişilerimi görüyorum ve anında düşüyorum. tekrar giriyorum yine...
  22. A

Sabır Taşı

siliniz lütfen
  23. A

Bu İstanbul Videosu Tamamen Fotoğraflardan Oluşturuldu

Arkadaşlar bilenleriniz vardır. Fakat bilmeyenler izlediğinde eminim büyülenecektir. Gerçekten çok başarılı bir çalışma. http://www.ersineser.us/
  24. A

Reklam olsun ama...

Tamam gidere göre bir gelir gerekli reklam olmalı ama bence bu reklam olmamalı...
  25. A

Fatura Yazıcısı Kablosu

Arkadaşlar elimizde bir fatura yazdırma yazıcısı var. 2 kablosu var. Birisi elektirik birisi bilgisayara gidiyor. Bilgisayara giden kablo kalın sanırım COM diyiliyor tam bilmiyorum neyse yazıcıda bir kablo girişi yeri daha var yine kalın bir yer. Fakat yazıcıyı bilgisayara takınca bilgisayarda...