Arama sonuçlarınız

1. B

Ebay den alışveriş hakkında bilgisi olanlar

Merhaba, Ben ebayden telefon için bazı aksesuarlar sipariş etmek istiyorum ama gümrükte sıkıntı çıkarmı onu merak ediyorum. Alacağım şeyler 3 adet s3 mini flip cover kapak 1 adet s3 mini jelatin 2 adet Nexus 4 kapak 1 adet Nexus 4 jelatin Hepsi toplam 20-30$ gibi bir fiyata mal olucak bana...
  2. B

Nexus 4 Kılıf Önerisi

Nexus 4 çok iyi telefon ama aksesuar bulma sıkıntısı çekiyorum. Flip-cover tarzı ( daha güzel dediğiniz kılıf varsa o da olur ) kılıf kullanan varsa önerilerini ve aldığı yeri söyleyebilirse çok makbule geçer :)
  3. B

Bilgisayar Mühendisliği Yazılım - Donanım

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim ve sürekli yazılım ile ilgili dersler görüyorum. Fakat network ve sistem kısmına daha çok ilgim var. Yazılımda bilinmesi gerekenleri, iş hayatında neler yapıldığını az çok biliyorum fakat network ve sistem kısmında pek bilgim yok...
  4. B

Sonunda Nexus 4 alabildim | Görüşlerim

Bunun üstüne bir de android ailesinin en stabil telefonu olunca almak da kaçınılmaz oluyor :)
  5. B

Python Öğrenmek için Kaynak ( PDF )

Aradığım şey tamda , teşekkürler
  6. B

Galaxy S2 mi yoksa Nexus mu?

Aralarında çok fazla fiyat farkı yokken Nexus 4 al , bende senin gibi ikisi arasında kalmıştım fakat karar verene kadar Nexus 4 Türkiyeye geldi ve bana da ilaç gibi geldi ne yalan söyleyim :)
  7. B

1-Beatles Grubunun topluma etkisi nedir?

1- Beatles 60lı yılların başında dünyada Rock'n Roll yani Elvis Presley fırtınası eserken çıkmıştır hatta grubun kurucularından John Lennon'ın annesine "Tanrı beni niye Elvis Presley olarak yaratmadı ki" gibi bir söylemi, annesinin de ona " Çünkü seni John Lennon olman için yarattı " gibi bir...
  8. B

Eğer 4.2.1 güncellemesini almadıysan ondan olabilir çünkü google 4.2.1 güncellemesini 4.2 de bazı kasılmalar olduğu için çıkardı, 2. sorunun aynısı bende de var nedenini bilmiyorum ama çok da kafaya taktığım bir şey değildi :) Telefondan memnunmusun kısmına gelinirse çok memnunum, oyun oynayan...
  9. B

altinda 2 tane bant vardi bende de Onu bilemem ama nexus 4 kullanıcısı olduğumu duyuran ilk kişi sanırım ben oldum :D
  10. B

Fiyata bir şey diyemem ama Nexusa özel değil tüm elektronik cihazlar için bu geçerli hatta note 2 nin sim kilitlisi 300 dolar olması lazım amerikada :) Malum Türkiyede her şey pahalı
  11. B

Mağazadan aldım ben ve öyle de büyük bir şehrin mağazasıda değildi Tokat-teknosaydı :) Sanırım her yere geldi artık
  12. B

Ne yazık ki yok ama eksikliğini pek hissedeceğimi sanmıyorum :) Kesinlikle alırkende içim çok rahattı, şimdi de çok rahat özellikle güncellemelerden yana derdim hiç olmayacak :) Teknosadan 1400 liraya aldım
  13. B

Nexus 4

Burda görüşlerimi paylaştım , http://forum.shiftdelete.net/cep-telefonlari/300798-sonunda-nexus-4-alabildim-%7C-goruslerim.html
  14. B

Evet beyler forumda o kadar konu açtım hangi telefonu alsam galaxy nexus mu , s2 mi diye, karar verene kadar 2 ay geçti ama sonunda nexus 4 Türkiyeye geldi ve 2 gün önce Nexus 4 kullanıcıları arasına katıldım. Şimdi ise iyi ki karar verememişim diyorum :D Eğer benim gibi telefon modelinde karar...
  15. B

İstanbulda öğrenciye uygun kalınabilecek otel,misafirhane ?

75 tl öğrenciye olabilecek en pahalı yerlerden biri :D Biz daha çok 15,20 civarı bir yer arıyoruz 4 gece kalacağımız için,bir de yukarıda belirtmeyi unutmuşum İstanbula yabancıyım derken kalacak yer bakımından kastetmiştim.istiklal,taksim,beşiktaş falan çoğu yeri biliyorum sadece isim verseniz...
  16. B

İstanbulda öğrenciye uygun kalınabilecek otel,misafirhane ?

Merhaba arkadaşlar, biz kuzenimle İstanbulda 4 günlük bir tatil yapmak istiyoruz fakat kalacak yer sıkıntısı yaşıyoruz malum İstanbula yabancıyız ve gezmeye geliyoruz.Öğrenciye uygun fiyatlarda,güvenilir,temiz ve merkezi yerlere yakın bir yer bilen varmı acaba.Otel olur,kamu misafirhaneleri...
  17. B

Nexus 4 vs S3

Nexus şu an s3ten donanımsal olarak iyi bir telefon, zaten sürekli de güncelleme alacak s3 ise s4 geldikten sonra güncelleme de aksaklıklar yaşanacak (bkz: S2). Nexus güncelleme aldıkça performansı sürekli artacak.Fotoğrafa bir şey diyemem ama stabil bir telefon bence her şeyden önce gelir ki...
  18. B

Protein Tozu hakkında yorumlarınızı paylaşın!

Benim istediğim de tam olarak bu zaten, yağsız bir vücut :)
  19. B

Öncelikle cevapların için çok teşekkür ederim, ben zaten öyle aşırı kas yapıyım, güçlü görünüyüm gibi amacım yok.Sadece şu genç yaşımda biraz fit vücudum olsun istiyorum :D Anladığım kadarıyla protein tozu kullanmazsam şu 1. resimdeki adamın yarı seviyesine bile ulaşamam :) Peki ilerde sporu...
  20. B

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1.5 aydır body building'e merak saldım ve pek düzenli saatlerde olmasada 2 günde bir vücudumun belli yerlerini çalıştırıyorum.Bu spora başlayanlarda bilir başlarda "Ne kadar sürede değişimi gözlemlerim" veya "Ne zaman pazu ve göğüs kaslarım belli olacak" gibi...
  21. B

Asus N53SV Kasası çatladı | Önerileriniz gerekiyor

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, acaba tüm bu kasa işlemlerinin yaklaşık ne kadar sürdüğü ile ilgili bir bilginiz var mı Peki ücret olarak ne kadar ödemiştiniz
  22. B

Asus N53SV Kasası çatladı | Önerileriniz gerekiyor

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1.5 senedir kullandığım Asus n53sv model dizüstü bilgisayarımın kasası ile ekranını birleştiren menteşesinde bugün çatlama farkettim, elimi dokundurduğumda ise çatlamanın olduğu bölgeden küçük bir parça düştü , büyük ihtimalle bu çatlak daha da büyüyecektir de...
  23. B

Yeni Ubuntu İçin Geri Sayım Başladı

Linux windows ile beraber yüklenebilir hdd yi ikiye bölerek, mesela ben de windows 7 ve backtrack 5 r3 sürümü beraber yüklü şu an ama siz yeni başlayacağınız için ubuntu.com/download kısmından ubuntuyu indirin ve Vmware workstation sanal makine programını indirip kurun. Googleda vmware ile nasıl...
  24. B

Yeni Ubuntu İçin Geri Sayım Başladı

Eğer bilgisayar dünyasına profesyonel olarak girmek isterseniz bir gün anlarsınız niye bu kadar sevdiğimizi :) En basitinden , en zoruna hem amatörlere hem profesyonellere hitap eden bir sürü linux dağıtımı bulunmakta hepsi ayrı bir zevk veriyor ayrıca terminal sistemini kullanmayı öğrenmek ayrı...
  25. B

Galaxy Nexus vs Galaxy SII | Bilgi sahibi olanlar konuya

İşte beklediğim cevap çok teşekkürler :)
  26. B

Donanım olarak belki galaxy s2 daha üstün bi cihaz fakat burda asıl önemli olan kullanım amacı, ben telefonda oyun oynayan birisi değilim ,belki bu da sarj sorununu ortadan kaldırır bu yüzden daha çok stabillik benim için önemli, tahminim s2nin son güncellemesi bu yeni çıkan olur ama nexusa...
  27. B

Uzun araştırmalar sonunda ihtiyacıma göre bu iki telefon arasında kaldım ama açıkçası aklıma takılan bir kaç soru da yok değil. Öncelikle s2 nin artırılabilir hafızası olması ve 8mp kameraya sahip olmasından dolayı benim için 1 adım öndeydi fakat kamera karşılaştırmalarında pek de fark...
  28. B

Samsung Telefon Kullanıcıları Buyrun Konuya Yardım Lazım

Ben iç güzelliğe daha çok önem verenlerdenim :)
  29. B

Peki Galaxy Nexus , S2 ye göre daha güçlü bir telefon mudur, hiç kullanma fırsatım olmadı Aslında haklısın pek fark yok gibi geliyor ama benim elimin boyutlarına göre s2 tam geliyor , s3 de diğer elimi de kullanmak zorundayım ki ben 2 elle telefon kullanmayı pek sevmiyorum :) Apple konusunda da...
  30. B

Öncelikle Merhaba Arkadaşlar, 1-2 Hafta içinde Telefon alacağım ve sizin kullanım tecrübelerinize de ihtiyacım var. Aradığım telefonu anlatmak gerekirse Donanımsal olarak güçlü ve işletim sistemi kullanıcıya özgürlük sağlayan bir telefon arıyorum ki ondan konuyu buraya açtım, 2. olarak kamerası...
  31. B

Şirketlerin istediği İngilizce Seviyesi hakkında

Cevaplarınız için teşekkür ederim , aydınlattınız :)
  32. B

Şirketlerin istediği İngilizce Seviyesi hakkında

Merhaba arkadaşlar, bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve ingilizce seviyem orta, okuduğumu anlayabilecek ve bir ingiliz ile yazışarak anlaşabilecek seviyedeyim fakat konuşma ve konuşulanı anlama kısmında yetersizim. Şirketlerin toeic ve toefl sınavlarından alınan puanı dikkate aldığını okudum...
  33. B

Arkadaşlar pc topladım sizinde tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Ne kadarlık bütçe ayıracağına bağlı olarak değişir :) Dediğim gibi elindeki kötü değil işini görür, Ama şu arkadaş ömrünün sonuna kadar sana eşlik eder :D http://shiftdelete.net/zotac-geforce-gtx-660-ti-inceleme-11_39430-s10.html
  34. B

Arkadaşlar pc topladım sizinde tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Oyun için kullanacaksın çoğunlukla sanırım, bu donanımla rahat crysis 3 ( + piyasada ki tüm oyunlar ) rahat oynarsın ekran kartında rahatca iş görür fakat ileriye dönük düşünürsen bu kadar donanımın yanına son teknoloji bir ekran kartı çok yakışır :) Eğer bütçen varsa ekran kartınıda değiştir derim
  35. B

Wireless adaptör hakkında bilgi sahibi olanlar /

Merhaba arkadaşlar , Sakarya üniversitesi ve kyk arası yaklaşık 1800 metre ve ben yurttan okulun internetini kullanmak istiyorum,mâlum laptop o kadar mesafeyi görmüyor :) fakat 2 km menzilli wireless adaptörler var kullanan var mı acaba verim alabilirmiyim ? Örneğin aşağıdaki ürün işimi görür...
  36. B

Kablosuz Modem alacağım / Önerebileceğiniz modemler ?

Merhaba arkadaşlar. Masaüstü bilgisayar ve laptopum var ve airties rt-205 modem kullanıyorum ( Kendisi 5 buçuk yıllıktır ) fakat sürekli internet kopmakta ve laptoptan evin her yerinde bağlanamamaktayım. Yeni bir modem alacağım fakat bilgisi olan arkadaşlara danışmadan almak istemedim. Yüksek...
  37. B

Bilgisayar Açılması ile ilgili ilginç bir Sorun

Merhaba Arkadaşlar kısaca sorunumu şöyle anlatayım Geçen senelerde ana kartım yandı ve yanmışken ana kartla beraber ekran kartı ve ram takviyesi de yaptım bilgisayarıma ve ne olduysa bundan sonra oldu. Ana kartım Asus P5G41T-MLX ve işlemcim de Intel Core 2 Duo E6750 bu ikisi arasında uyumluluk...
  38. B

Bilgi verebilecek var mı acaba ?

Teşekkürler :)
  39. B

Bilgi verebilecek var mı acaba ?

Merhaba Arkadaşlar geçenlerde Bilgisayar mühendisliği giriş dersinde bir konu tartıştık en son hoca soru sordu gitti ama sorunun cevabını da sölemedi :devil2: Araştırdım bulamadım soru şu ; "Linux işletim sistemini firewall olarak nasıl kullanabiliriz?" Acaba bilgisi olan var mı :blush: