Arama sonuçlarınız

1. Jerusalem

Yeniden Başlatma Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Dizüstü bilgisayarım açıp-kapatma işlemlerinde, teknik özelliklerine göre çok hantal davranıyor. Yeniden Başlat'a tıkladıktan sonra da ekran kararıyor öylece cevapsız bekliyor, ben klavyeden herhangi bir tuşa basana kadar. Bastıktan sonra Windows ekranı geliyor ama yine aynı...
  2. Jerusalem

Navigasyon cihazı sorunsalı

Merhabalar, bir navigasyon cihazı satın almak istiyorum, herkes gibi bende konu hakkında Fransız olmak bir tarafa sömürdüğü kabileler kadar bilgisizim. Benim sorum "En doğru ürün hangisi?" nden ziyade, "En doğru ürün hangi kriterlere göre belirleniyor?" Bir navigasyon cihazı satın alırken dikkat...
  3. Jerusalem

Kablo kalabalığına estetik çözüm.

Bu ürün takıntılı arkadaşlarımızın hayatını kolaylaştırabilir. Ürün açıklaması için buradan.(Ing.)
  4. Jerusalem

Nebim Winner kullanmayı bilen hayırsever kimseler var mı ?

Nebim Winner muhasebe otomasyonu konusunda bir kaç sorum olacak tanıma uyan arkadaşıma. Söz veriyorum çok fazla kafa şişirmicem. Var mı?:mellow:
  5. Jerusalem

"İmparator Fatih Terim Gerçekleri"

Takip ettiğim bir Blog'da herşey o kadar açık ve net bir şekilde anlatılmışki. Bana göre dünyanın en egoist ikinci teknik direktörü Sinyor Terim, buyrun efendim ; " 2010 Dünya Kupası Elemeleri' ndeki mutsuz sonun akabinde "İmparator" Fatih Terim, Ermenistan maçının ardından görevi bırakacağını...
  6. Jerusalem

Bu alanı hesaplayabilir misiniz ?

Resimde görülen ve kenar uzunlukları dışında herhangi bir bilgiye sahip olmadığımız şeklin alanını bulabilecek bi'arkadaşım var mı forumda ?
  7. Jerusalem

Ekran kartımın marka ve modelini nasıl öğrenebilirim ?

Kasanın içine girmeden de mümkün olmalı, değil mi?
  8. Jerusalem

90'lı yılların bağımlılık yaratan konsol oyunları, yeniden.

90'lı yılların oyun konsollarına sahip olamayan ergenlerin diyaliz merkezi gibi bir şeydi dönemin atari salonları ve bu salonlarda küf ve sigara kokusu eşliğinde oynanan Snow Bros'lar Street Fighters'lar Final Fight'lar. Bu yazıda, konsol oyunlarını PC ortamında oynayabilmek için yapmanız...
  9. Jerusalem

WWF 'nin İstanbul Boğazı için hazırladığı kampanyanın görseli.

Slogan : İstanbul Boğazı'ndaki bir tanker kazası, istanbul'un insanlarını, tabiatını ve de tarihini yok etmek için yeterlidir. Buradan kaynak siteye ulaşılabilir. Daha fazla WWF grafiği için buraya bakılabilir. Yaratıcı reklam çalışmasının, sözlük anlamı.
  10. Jerusalem

Kaç yıl oldu ? (Olası sabit konu)

Siz takip ediyor musunuz bilmem ama ben her hafta okumaya çalışırım, Uykusuz'u. Her sayının İkinci sayfasında bir bölüm vardır mutlaka. Bi'dönemin ya da günümüzün ünlü insanlarının, evvelce söylediği sözler, yaptıkları işler,sıralalanır. O tarihden bugüne kadar geçen zamanda ilave edilir her...
  11. Jerusalem

"NATO'nun bilgilerini Türk kriptosu koruyacak."

NATO'ya, tüm testlerinden başarıyla geçen kendi alanındaki tek kripto cihazı ''Güvenli USB Bellek Cihazı''dan (SIR) 600 adet gönderilecek. İSTANBUL - TÜBİTAK araştırmacıları, tamamen milli ve özgün tasarımla, NATO'ya üye ülkeler arasında gizli bilgi ve belgelerin saklanmasında yüksek...
  12. Jerusalem

"Forum Oyunları" bölümünü kapatın.

Günün herhangi bi' saati "Yeni Mesajlar" butonuna tıkladığınızda listelenen konuların %70'inin başlığı forum oyunları. "Hani teknoloji sitesiydik biz." diyecek oldum bi' kaç kez ama maksadımı aşmak istemedim. Bence dünyanın en gereksiz, en anlamsız, en tırt olayıdır sözde forum oyunları. Bu...
  13. Jerusalem

Messenger'dan gelen, giren ve kafasına göre takılan bi' virüs hakkında yardım.

Virüs bana sürekli konuştuğum birinden şeklinde geldi. Çok fazla eğlenceli(!) arkadaşa sahip olduğum için bu tip Link'lere tıklamıyorum normalde. Ama o an boş bulundum ve tıkladım. Sırasıyla; hiç bir konuşma penceresi açamadım, o an çevirimiçi olan kişilere onların adıyla aynı mesaj gitti...
  14. Jerusalem

Yaratıcı kartvizit tasarımları.

Abartmamak için bir neden göremiyorum. __________ Burada, burada, burada ve burada çok daha fazlasını bulabilirsiniz.
  15. Jerusalem

703 adet GIF dosyası.

703 adet Gif. Burada.
  16. Jerusalem

Aferin sana DailyMotion.com !

En popüler Online Video izleme sitelerinden biri olan DailyMotion, son günlerde sıkça ziyaret ettiğim servislerden biri. Yapı olarak oldukça kategorize ve öznel. Barındırdığı videoları HD, Offical Content ya da Creative Content olarak etiketlemesi ayrı bir güzellik. Bir de bir özelliği var ki...
  17. Jerusalem

İSMEK ücretsiz ingilizce dil eğitimi hakkında

İSMEK NEDİR? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları İSMEK, "örgün eğitim sistemi dışında planlı, programlı ve sistemli olarak yürütülen bir eğitim şekli" olarak tanımlanan, yaygın eğitimin ilkeleriyle gerçekleştirilen bir "yetişkin eğitimi...
  18. Jerusalem

Çok güzel "hareketler" bunlar.

Yok oluş. K.O Zidane. Bana hayır demeyecektiniz gızım. Bunu bilmeyen yoktur herhalde. Buummm. Kim bu, hatırladın mı? Punk not dead. Meraklısına Alucard. Scarface. Bruce Lee. ...devamı gelir sanırım!
  19. Jerusalem

Wireless modem alırsam, aynı zamanda başıma iş almış olur muyum?

Yeni bir modem almak istiyorum. Şu an kullandığım modem kablolu. Kablosuz modem ile, özellikle 1 GB ve üzeri büyüklükdeki dosyaları download ederken, bağlantı hızında ve download sürelerinde önceki modemime kıyasla gecikme yaşar mıyım? Cevap verme zahmetinde bulunan arkadaşlar bir de sorunsuz...
  20. Jerusalem

"Dünyanın 100 entellektüeli anketinde tanıdık isimler."

Uluslararası ilişkiler alanında dünyanın en saygın dergilerinden biri olan Foreign Policy, 'yaşayan en büyük 100 entellektüel' listesini açıkladı. Zirveye çıkan isimler arasında Fethullah Gülen ve Orhan Pamuk da var.Titiz bir çalışmanın ardından belirlenen listede...
  21. Jerusalem

Bir şarkı bu kadar mı hissedilerek söylenir?

Castingforidol.<br />http://www.youtube.com/watch?v=ZaUQPq4disM
  22. Jerusalem

Sönmez Karakurt beyefendinin, kolpa ve evvelce kodlanmış dünyası.

"Ortaya söylenmiş salataya arkadaşının abanmasına karşı çaresiz kalanlar! Emniyet şeridi uyanıkları ve ambulans peşçilerine uyuz olup da bir şey yapamayanlar! SSK'dan sevk almak için girdiği her azap kuyruğunda "acaba şimdi neyi eksik bulacaklar?" diye dizleri titreyenler...
  23. Jerusalem

"BBC Belgesi 'Savaşçılar' Ntv Ekranlarında."

BBC Belgeseli ‘Savaşçılar’ Başlıyor BBC’den tarihin büyük komutanları hakkında film gibi bir belgesel... Atilla’dan Napolyon’a savaş dehaları ekranda canlanıyor. “Savaşçılar” (Warriors) yakında NTV’de. “Warriors” (Savaşçılar)...
  24. Jerusalem

Intel E8400 neden Intel E6750 arasında fiyat farkı yok?

CPU Soket Tipi:Soket 775 CPU Teknolojisi:Intel Core 2 Duo CPU Hızı:3.0 GHz CPU Ön Bellek:6MB CPU Bus Hızı:1333 Mhz Kutulu/OEM:Kutulu CPU Soket Tipi:Soket 775 CPU Teknolojisi:Intel Core 2 Duo CPU Hızı:2,66 GHz CPU Ön Bellek:4MB CPU Bus Hızı:1333 Mhz Kutulu/OEM:Kutulu İki CPU...
  25. Jerusalem

"Gerçek ile Digital arası, HDR kalitesinde görseller."

Gerçek dünyayla sanal dünyayı birbiriyle bütünleştiren HDR(High Dynamic Range) tekniğine ait bu fotolar çok etkileyici! Herhangi bir fotoğrafta karanlık ve aydınlık yüzey arasındaki ışık farkı o fotoğrafın dinamik seviyesini belirler. SLR veya DSLR makinaların algılayabileceği ışık şiddeti...
  26. Jerusalem

"Türkiye, Zaman'la ilk dörde girdi."

Gazete Tasarım Oscarları olarak nitelendirilen Society for News Design (SND) ödülleri New York'ta sahiplerini buldu. 29. kez düzenlenen En İyi Tasarım Yarışması'nda Zaman Grubu 42 ödülle 4. olarak, en çok kazananlar kategorisine girmeyi başardı. Zaman Gazetesi,Chicago...
  27. Jerusalem

Sivas yöremizin güzide bi' türküsü

Nasıldır bilirsiniz sevgili dostlar, gün gelir iyi oynadığınız halde kazanamayabnilirsiniz. Bizimde iyi oynayıp kazanamadığımız maçlar vardı, iyi hatırlıyorum. Ama o gün hem iyi oynamayıp hemde kazanan taraf bizdik. Ve Sivas yöremizin güvizide bi' türküsü dolandı dilime, forumdaki bütün...
  28. Jerusalem

En doğru klavye marka ve modeli ?

Yeni toplayacağım bi' sistem için, uzun ömürlü, kaliteli, pratik ve Multimedia bi' klavye istiyorum. Logitech'in en doğru tercih olacağı kanaatindeyim, sizce en doğru Multimedia klavye klavye markası nedir?
  29. Jerusalem

www.cevirbak.com

Özellikle estore katologları incelenmeli. Görsel manada da oldukça kaliteli bi' site. www.cevirbak.com
  30. Jerusalem

"Ceza - Evin Delisi Single(Radio Edit)"

Ceza'nın Ceza ismi ile bu sene 10. yılını doldurması sebebi ile dinleyicilerine Hiphoplife aracılığıyla, daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış beş yeni parçayı hediye ediyor. "Evin Delisi" isimli single albümün beatlerinde Da Poet,Roka,Despo,Luiz imzası taşırken, bu single albümde...
  31. Jerusalem

"Who is Muhammed Ali Klein?"

http://www.youtube.com/watch?v=4eaTNnN1Ph8<br /><br />Muhammed Ali Klein, hakkında bilinmesi gerekenlerin tamamı ve "Niçin Mike Tyson gibi bi' soytarıyla karşılaştırılmaması gerektiği" ilgili videoda açık seçik görülebilir.<br /><br />Müzik:Jedi Mind Tricks...
  32. Jerusalem

Sinema tarihinin en pahalı filmi, gösterimden önce SDN 'de.

The Golden Compass (Altın Pusula) Türkçe’ye “Kuzey Işıkları” olarak çevrilen romandan esinlenen Altın Pusula, sinemanın en pahalı filmi.Philip Pullman’ın yazdığı “Kuzey Işıkları” 1995 yılında İngiltere’de en iyi çocuk romanı dalında Carnegi Medal...
  33. Jerusalem

Alkolik hareket.

_____________________ Life is good (!)
  34. Jerusalem

Arabesk'N Coke

Resim 2 yıllık ama bulamadım. Umarım verilmemiştir.
  35. Jerusalem

"Carlos 'dan şehit ailelerine mesaj."

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Roberto Carlos, son günlerde Türkiye'nin gündemindeki şehitlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Samandıra'daki tesislerde gerçekleştirilen antrenmandan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Roberto Carlos, herkese iyi bayramlar...
  36. Jerusalem

İstisnasız herkes bu resimde.

Yapımı iki yılda tamamlanmış, parça parça çizilip sonradan birleştirilmiş, orjinal hali 4m. x 2m. ve Amerika 'da Nova Express Cafe denilen bir mekanın duvarını süslüyormuş. Din ve devlet adamları, animasyon ve çizgifilm karekterleri, sporcular, Hollywood yıldızları...
  37. Jerusalem

Zevk mi? Angarya mı?

Bir gün profesörlerin aklına rahatsız edici bir soru takılmış. Eşleriyle olan cinsel hayatları acaba bir zevk mi yoksa angarya mı? Düşünmüşler, aralarında tartışmışlar ve bir sonuca varamamışlar. İçlerinden biri doçentlere danışalım bakalım onlar ne düşünuyor bu konuda demiş. Gitmişler...
  38. Jerusalem

Philip Morris 'in hikayesi.

Marlboro firması ilk kurulduğunda işleri çok kötü gidiyormuş. Şirket iflasın eşiğindeyken bi adam gelmiş, "Satışları bir ayda 3 katına çıkarırım ama bunun karşılığında da şirketin yarısına ortak olurum. Yok, çıkaramazsam ömrümün sonuna kadar fabrikada bedava tütün sararım" demiş...
  39. Jerusalem

Türk reklam ajanslarınca araklanan, reklam afişleri.

ARÇELİK Young & Rubicam Reklamevi'nin Arçelik'in elektrik süpürgesi için hazırladığı basın ilanı ve benzeri... YKM TBWA İstanbul'un YKM için yaptığı alışveriş poşeti tasarımının benzerleri. BURGER KING & MC DONALD'S Burada da dünyanın en büyük iki...
  40. Jerusalem

İlginç ama profesyonelce hazırlanmış.

Tıklayarak, burun-kaş-göz-ağız-yüzleri değiştirebiliyosunuz.. http://www.mono-1.com/monoface/main.html
  41. Jerusalem

Cübbeli Ahmet Hoca, güler misin ağlar mısın ?

Video silindiğinden konu kapatılmıştır. http://www.vidivodo.com/VideoPlayerShare.swf?lang=en&vidID=66656&vCode=v200708141159220066656&dura=160&File=vidservers/server73/videos/2007/08/14/11/v200708141159220066656.flv
  42. Jerusalem

Hiphop'u sadece bir müzik türümü sanıyorsunuz ?

HIPHOP 'U SADECE Bİ' MÜZİK TÜRÜMÜ SANIYORSUNUZ ? 70’li yılların New York’unda, Bronx’un arka sokaklarında siyah Amerika’nın kent müziği olarak doğdu hip-hop. DJ’lerin iki pikap kullanarak karıştırdıkları disko ritimlerinin üstüne, MC’lerin yani...
  43. Jerusalem

Miniklerin manasız soruları.

anne bu ne ? - buzdolabi yavrum . - neden ? *** anne baliklar su içer mi ? *** -eniste bu ne? -çakmak (1 dakka sonra) -eniste bu ne? -çakmak ... -eniste bu ne? -çakmak bahadir ... -eniste bu ne? -gazoz kapagi -olur mu o çakmak! *** baliklar terler mi ? *** -kedi mamasi yesem kedi olur muyum...
  44. Jerusalem

Adult Photo Blanker 1.7.2

Adult Photo Blanker PC'nizdeki adult resimleri internette bile olsa tanır ve belli olmayacak şekle getirir. Ancak kurulumda girdiğiniz şifreyle deaktif yapabilirsiniz. Bunu da sadece siz ve şifreyi bilen kişiler gerçekleştirebilir.Günlük yaşamda da bile olsa bu gibi resimlerle karşılaşmak...
  45. Jerusalem

Amerika 'lı müslüman Rap grubu Native Deen.

Özene bezene hazırlanmış bu yazıyı sabırla okuyunuz lütfen.. Hip hop denince akla ilk olarak şiddet, uyuşturucu gibi kavramlar geliyor. Fakat bunun farklı ifade türleri de var artık. İslam dinini hip hop ile anlatan Native Deen grubu geçtiğimiz hafta İstanbul’daydı. Grup, kendine has...
  46. Jerusalem

Sagopa Kajmer 'in yeni solosunun adı, belli oldu. K!TS

Sagopa Kajmer 'in çıkış tarihine dair birşey bilmediğim albümünün adı belli oldu. Detaylar için, yazıyı okuyun. Sagopa Kajmer: ..selam ben sizlere biraz daha iciniz rahatlasin amacinda solodan bahsedeyim.herkesin bekledigi gibi sert materyaller icinde olacak.kiminiz bagdat,didaktik...
  47. Jerusalem

Penguen' den ayrılmaların nedeni. Milliyet Pazar.

Türkiye'deki mizah dergilerinin soyağacını çıkardığımızda, özellikle Gırgır dergisinden beri bölüne bölüne çoğalıyorlar. Bunun son örneği geçen hafta Penguen dergisinde yaşandı. Penguen'den ayrılan altı çizer yeni bir dergi için kolları sıvadı. BAHAR BAKIR Geçen hafta ünlü mizah...
  48. Jerusalem

Balıkesir Üniversitesi Eğitim Fakültesi mevzuniyet töreni muhteşem final.

Video silindiğinden konu kapatılmıştır. Süpersin Ekrem ! http://www.pikniktube.com/video.asp?Video=b3bf8fbe19143c81443dbee71530ed88
  49. Jerusalem

Tetris dediğin böyle oynanmalı.

Video silindiğinden konu kapatılmıştır. http://chip.com.tr/video.asp?id=101
  50. Jerusalem

Avrupa 'nın en büyük, Türkçe dil destekli download sitesi.

Chip download 'ın iddiası başlıkdaki gibidir .. http://download.chip.eu/tr/
  51. Jerusalem

Biri Nokia 'ya Dur! desin.

Nereyedir bu gidiş...
  52. Jerusalem

Türkiye 'nin en kaliteli mizah dergisini seçelim.

Seçelim abiler ! Seçiminiz hakkında yorumda yazarsanız eğer, nedenini öğrenmiş oluruz !
  53. Jerusalem

Yeni Apple iMac

Önceki gün yeni iMac'lerin görünümü ve getireceği yenilikler üzerine yaptığımız haberimiz henüz sıcaklığını korurken Apple sonunda ürünü su yüzüne çıkardı. 1199$'dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan üründe metalik görünüm ve incelik ön planda tutulmuş. Bir önceki haberimizde...
  54. Jerusalem

500 milyon $ değerinde korsan yazılım.

Çin'de yapılan büyük operasyon sonucunda 500 milyon dolarlık korsan yazılım CD'si ele geçirildi. Çin polisi ve Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından, yazılım korsanlarına karşı iki yıldır sürdürülen bir operasyon Çin'in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Şangay ve...
  55. Jerusalem

Tüm zamanların en kötü Video oyun - Film uyarlamaları

..Street Fighter oyunundaki "Ken" karekterinin filmdeki karşılığı hakikaten, tam bi' fiyaskoydu, ne aduket ne oryuket hiç bi' numarası yokdu Ken 'in filmde, ayrıca incdeden de dolandırıcıydı adi herif (:
  56. Jerusalem

XBOX 'un TV reklam filmi. Tek kelime ile mükemmel !

Video silindiğinden konu kapatılmıştır. http://www.chip.com.tr/video.asp?id=110
  57. Jerusalem

Nokia, Microsoft'un sistemini kullanacak.

Microsoft'un yazılımlarında kullandığı kopya koruma sistemi bundan sonra Nokia'nın mobil ürünleri için de kullanılacak. Kablosuz eğlence araçlarındaki müzik ve videolarda yer alacak olan sistem, mobil cihazlar arası ve bilgisayarla yapılacak paylaşımlarda kullanıcıların içeriği korunan...
  58. Jerusalem

DMX İstanbul'da

Dünyanın en iyi rapper'larından birisi olarak kabul edilen doğu yakasının efsane ismi DMX İstanbul'da! Busta Rhymes ve Coolio gibi rap'in dünyaca ünlü isimlerini ülkemize getiren Say2Me Entertaintment rap müzik severleri bir devle daha buluşturuyor. 1 Eylül Cumartesi gecesi Say2Me...
  59. Jerusalem

Blogger yardım !

Blogger 'dan bi' blog hesabı oluşturdum, okuldaki arkadaşlarımla resim paylaşabilmeyi umarak, gayet de iyi oldu, en azından amacına hizmet eder bi' blog oldu. Ben biraz şımardım ve Blog'a müzik eklemek istiyorum, yani Blog'u açan ve gezinen insanların eşzamanlı olarak...
  60. Jerusalem

Ottawa bilek güreşi şampiyonası. Engin Terzi 'yi izleyin. ( ıhmm +18 )

Sadece izleyin kelimeler yetmez bazen anlatmaya :) ancak final biraz küfürlü. http://www.youtube.com/watch?v=o1ZZChrD61c